Sivu: 1 | 2
AikaNäyttelyRyhmät/Rodut
15.08.2020 Asikkala E
PERUTTU Springerspanielit ry erikoisnäyttely
Springerspanielit r.y.
NimiPERUTTU Springerspanielit ry erikoisnäyttely
PaikkaAsikkala (Vääksy, hotelli Tallukan pihamaa)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäSPRINGERSPANIELIT R.Y.
 
15.08.2020 Espoo E
PERUTTU Toller Show 2020
Novascotiannoutajat ry
NimiPERUTTU Toller Show 2020
PaikkaEspoo (Marketanpuisto)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäNOVASCOTIANNOUTAJAT RY
 
15.08.2020 Joensuu E
SAJ:n rodut
Suomen ajokoirajärjestö r.y.
NimiSAJ:n rodut
PaikkaJoensuu (Enon urheiluhalli)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN AJOKOIRAJÄRJESTÖ R.Y.
POHJOIS-KARJALAN AJOKOIRAYHDISTYS
Tulokset
 
15.08.2020 Kaarina E
Whippet Erikoisnäyttely
Whippet-harrastajat r.y.
NimiWhippet Erikoisnäyttely
PaikkaKaarina (Tuorlan Majatalo)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäWHIPPET-HARRASTAJAT R.Y.
Tulokset
 
15.08.2020 Riihimäki E
Bullmastiffit & Mastiffit ER 2020
Bullmastiffit ja mastiffit r.y.
NimiBullmastiffit & Mastiffit ER 2020
PaikkaRiihimäki (Riihimäen ravirata)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäBULLMASTIFFIT JA MASTIFFIT R.Y.
Tulokset
 
15.08.2020 Seinäjoki E
englanninbulldoggi
Suomen englanninbulldoggiyhdistys
Nimienglanninbulldoggi
PaikkaSeinäjoki (Peräseinäjoen Kalajärvi)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN ENGLANNINBULLDOGGIYHDISTYS
Tulokset
 
15.08.2020 Turku E
Ranskanbulldoggien erikoisnäyttely
Suomen ranskanbulldogit ry
NimiRanskanbulldoggien erikoisnäyttely
PaikkaTurku (Ruissalo Camping)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN RANSKANBULLDOGIT RY
Tulokset
 
15.08.2020 Tuusula E
bostoninterrieri
Suomen bostonit ry
Nimibostoninterrieri
PaikkaTuusula (Gustavelund, Tuusula)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN BOSTONIT RY
Tulokset
 
15.08.2020 Helsinki EPN
Helsingin pentunäyttely
Pentunäyttely
NimiHelsingin pentunäyttely
PaikkaHelsinki (Tuomarinkartano vinttikoirakeskus)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäSUOMEN IRLANNINSUSIKOIRAT R.Y.
Tulokset
 
15.08.2020 Reisjärvi EPN
Reisjärven pentunäyttely
Pentunäyttely
NimiReisjärven pentunäyttely
PaikkaReisjärvi (Ravirata)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäKANGASKYLÄNSEUDUN METS SEURA REPO
Tulokset
 
15.-16.08.2020 Raisio KR
PERUTTU! Raisio Elonäyttely
la: 1, 3, 4, 8, 10
su: 2, 5, 6, 7, 9
NimiPERUTTU! Raisio Elonäyttely
PaikkaRaisio (.)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 5, 6, 7, 9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätTURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY
LOUNAIS-SUOMEN KENNELKERHO RY
LOUNAIS-SUOMEN PYSTYKORVAYHDISTYS
LOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY
MAAKASTON ERÄSTÄJÄT RY
TURUN KÄYTTÖKOIRAKERHO RY
TURUN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY
TURUN JA SÄKYLÄN VARUSKUNTIEN
TURUN SEUDUN KÄÄPIÖKOIRAT RY
TURUN VINTTIKOIRAKERHO
TURUNMAAN SAMOJEDISTIT RY
VARSINAIS-SUOMEN BEAGLE RY
 
15.-16.08.2020 Valkeakoski KR
PERUTTU! Valkeakoski KR
la: 2, 5, 6, 7, 9
su: 1, 3, 4, 8, 10
NimiPERUTTU! Valkeakoski KR
PaikkaValkeakoski (Korkeakankaan hiihtokeskus)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 5, 6, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 8, 10
JärjestäjätVALKEAKOSKEN KENNELKERHO R.Y.
VALKEAKOSKEN METSÄSTYSYHDISTYS RY
SAARIOISPUOLEN METSÄSTYSSEURA RY
 
15.08.2020 Kajaani RN
Kajaani 1/7 & 5/10
1/7 & 5/10
NimiKajaani 1/7 & 5/10
PaikkaKajaani (Vimpelinlaakson urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/7
5/10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätKAJAANIN METSÄSTÄJÄT RY
LIETEKYLÄN METSÄSTYSSEURA RY
KAINUUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
KAINUUN AJOKOIRAKERHO RY
Tulokset
 
15.08.2020 Lappeenranta RN
PERUTTU Lappeenranta 1/3 & 5/6
1/3 & 5/6
NimiPERUTTU Lappeenranta 1/3 & 5/6
PaikkaLappeenranta
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/3
5/6
JärjestäjäKAAKKOIS-SUOMEN AJOKOIRAKERHO RY
 
15.08.2020 Sodankylä RN
Sodankylä RN FCI 5 & 6/7
5 & 6/7
NimiSodankylä RN FCI 5 & 6/7
PaikkaSodankylä (Sodankylän liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
6/7
JärjestäjäSODANKYLÄN ERÄMIEHET RY
Tulokset
 
16.08.2020 Valkeakoski E
PERUTTU australiankarjakoira
Suomen australiankarjakoirat r.y.
NimiPERUTTU australiankarjakoira
PaikkaValkeakoski
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN AUSTRALIANKARJAKOIRAT R.Y.
 
16.08.2020 Kajaani RN
Kajaani 2/9 & 6/8
2/9 & 6/8
NimiKajaani 2/9 & 6/8
PaikkaKajaani (Vimpelinlaakson urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/9
6/8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätKAJAANIN METSÄSTÄJÄT RY
KAINUUN AJOKOIRAKERHO RY
KAINUUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
KAINUUN NOUTAJAT RY
Tulokset
 
16.08.2020 Kauhava RN
Kauhava RN FCI 5/6 & 7/8
5/6 & 7/8
NimiKauhava RN FCI 5/6 & 7/8
PaikkaKauhava (Kauhava (Alahärmän ravirata))
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäHÄRMÄN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
21.08.2020 Alavus E
Bokseri
Suomen bokseriyhdistys r.y.
NimiBokseri
PaikkaAlavus (Alavuden aseman urheilukenttä)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN BOKSERIYHDISTYS R.Y.
Tulokset
 
22.08.2020 Lapua E
Kanakoirakerho
Kanakoirakerho r.y.
NimiKanakoirakerho
PaikkaLapua (Lapuan ravirata)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäKANAKOIRAKERHO R.Y.
Tulokset
 
22.08.2020 Raisio E
Venäjänmustaterrieri
Suomen mustaterrierit ry
NimiVenäjänmustaterrieri
PaikkaRaisio (Raisio)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN MUSTATERRIERIT RY
Tulokset
 
22.08.2020 Tampere E
amerikanakita
Suomen amerikanakita ry
Nimiamerikanakita
PaikkaTampere (Teivo)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN AMERIKANAKITA RY
Tulokset
 
22.08.2020 Kouvola KR
PERUTTU! Kouvola KR
NimiPERUTTU! Kouvola KR
PaikkaKouvola (Kouvolan ravirata)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätKOUVOLAN SEUDUN SEURAKOIRAKERHO RY
KOUVOLAN ERÄMIEHET RY
VALKEALAN KENNELYHDISTYS RY
 
22.-23.08.2020 Harjavalta RN
PERUTTU! Harjavalta 1/2 & 9/10
1/2 & 9/10
NimiPERUTTU! Harjavalta 1/2 & 9/10
PaikkaHarjavalta (Hosiossaaren koirakenttä Harjavalta)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/2
9/10
JärjestäjäHARJAVALLAN PALV-JA SEURAKOIRAHARRASTAJAT RY
 
22.08.2020 Ylöjärvi RN
Ylöjärvi RN 9 & 3/4
9 & 3/4
NimiYlöjärvi RN 9 & 3/4
PaikkaYlöjärvi (Teivon Ravikeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
3/4
JärjestäjäYLÖJÄRVEN KOIRAKERHO RY
Tulokset
 
23.08.2020 Helsinki EPN
Helsinki pentunäyttely
Pentunäyttely
NimiHelsinki pentunäyttely
PaikkaHelsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäSUOMEN BORZOIKLUBI R.Y.
Tulokset
 
23.08.2020 Heinola KR
PERUTTU! Heinola KR
NimiPERUTTU! Heinola KR
PaikkaHeinola (Ravirata)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätHEINOLAN PALVELUS-JA SEURAKOIRA RY
HEINOLAN METSÄSTYSYHDISTYS RY
 
29.08.2020 Oulu E
Labradorien erikoisnäyttely
Labradorinnoutajakerho r.y.
NimiLabradorien erikoisnäyttely
PaikkaOulu (Oulun seutu)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäLABRADORINNOUTAJAKERHO R.Y.
Tulokset
 
29.-30.08.2020 Helsinki KR
PERUTTU! Vetcare Syysnäyttely 2020
la: 2, 3, 5, 6, 8
su: 1, 4, 7, 9, 10
NimiPERUTTU! Vetcare Syysnäyttely 2020
PaikkaHelsinki (Helsingin vinttikoirakerho)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 6, 8
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 4, 7, 9, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäSPRINGERSPANIELIT R.Y.
 
29.-30.08.2020 Riihimäki KVla: 1, 4, 7, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 8
NimiRiihimäki KV
PaikkaRiihimäki (Ravirata)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 7, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 6, 8
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjäETELÄ-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
30.08.2020 Oulu E
Labradorinnoutajien erikoisnäyttely
Labradorinnoutajakerho r.y.
NimiLabradorinnoutajien erikoisnäyttely
PaikkaOulu (Nallikarin leirintäalue)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäLABRADORINNOUTAJAKERHO R.Y.
Tulokset
 
05.09.2020 Forssa E
Alaskanmalamuutti ER
Alaskanmalamuuttiyhdistys r.y.
NimiAlaskanmalamuutti ER
PaikkaForssa (Eräkeskus Metsäkouluntie)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäALASKANMALAMUUTTIYHDISTYS R.Y.
Tulokset
 
05.09.2020 Hollola E
akita
Akita ry
Nimiakita
PaikkaHollola (Messilä)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäAKITA RY
Tulokset
 
05.09.2020 Ii E
Samojedinkoirien erikoisnäyttely
Suomen samojedinkoirayhdistys r.y.
NimiSamojedinkoirien erikoisnäyttely
PaikkaIi (Iin Sillat Matkailukeskus)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN SAMOJEDINKOIRAYHDISTYS R.Y.
Tulokset
 
05.09.2020 Janakkala E
Kerry- ja vehnäterrieri ER
Kerry- ja vehnäterrierikerho r.y.
NimiKerry- ja vehnäterrieri ER
PaikkaJanakkala (Kiipula Guest Housen piha-alue)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäKERRY- JA VEHNÄTERRIERIKERHO R.Y.
Tulokset
 
05.09.2020 Järvenpää E
eRRkkari2020
Suomen ridgeback-yhdistys ry
NimieRRkkari2020
PaikkaJärvenpää (Ainola)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN RIDGEBACK-YHDISTYS RY
Tulokset
 
05.09.2020 Kotka E
Leonberginkoirien erikoisnäyttely
Suomen leonberginkoirat r.y.
NimiLeonberginkoirien erikoisnäyttely
PaikkaKotka
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN LEONBERGINKOIRAT R.Y.
Tulokset
 
05.09.2020 Laukaa E
pyreneittenmastiffi
Pyreneittenmastiffit ry
Nimipyreneittenmastiffi
PaikkaLaukaa (Tupaswilla)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäPYRENEITTENMASTIFFIT RY
Tulokset
 
05.09.2020 Lohja E
PERUTTU! Westiekerho ry:n erikoisnäyttely
Westiekerho r.y.
NimiPERUTTU! Westiekerho ry:n erikoisnäyttely
PaikkaLohja (Koivulan kartano)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäWESTIEKERHO R.Y.
 
05.09.2020 Salo E
PERUTTU beauceron
Suomen beauceron ry
NimiPERUTTU beauceron
PaikkaSalo (Salo)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN BEAUCERON RY
 
05.09.2020 Seinäjoki E
SAJ:n rodut
Suomen ajokoirajärjestö r.y.
NimiSAJ:n rodut
PaikkaSeinäjoki
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN AJOKOIRAJÄRJESTÖ R.Y.
ETELÄ-POHJANMAAN AJOKOIRAKERHO RY
Tulokset
 
05.09.2020 Vantaa E
PERUTTU parsonrusselinterrieri
Parsonrussellinterrierit ry
NimiPERUTTU parsonrusselinterrieri
PaikkaVantaa (Hakunilan urheilupuisto)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäPARSONRUSSELLINTERRIERIT RY
 
05.09.2020 Vantaa E
PERUTTU bullterrierit ja kääpiöbullterrierit
Suomen bullterrieriyhdistys ry
NimiPERUTTU bullterrierit ja kääpiöbullterrierit
PaikkaVantaa (hakunila urheilupuisto)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN BULLTERRIERIYHDISTYS RY
 
05.09.2020 Vantaa E
Borderterrierien erikoisnäyttely
Borderterrierikerho r.y.
NimiBorderterrierien erikoisnäyttely
PaikkaVantaa (Backaksen kartano)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäBORDERTERRIERIKERHO R.Y.
Tulokset
 
05.09.2020 Vantaa E
Erikoisnäyttely staffeille ja amstaffeille / Terrier Weekend 2020
Staffordshirenbullterrieriyhdistys
NimiErikoisnäyttely staffeille ja amstaffeille / Terrier Weekend 2020
PaikkaVantaa
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSTAFFORDSHIRENBULLTERRIERIYHDISTYS
Tulokset
 
05.09.2020 Vantaa E
irlanninterrieri
Suomen irlanninterrierit r.y.
Nimiirlanninterrieri
PaikkaVantaa (Hakunilan urheilupuisto)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN IRLANNINTERRIERIT R.Y.
Tulokset
 
05.09.2020 Vantaa E
glen of imaalinterrieri
Suomen glennit ry
Nimiglen of imaalinterrieri
PaikkaVantaa (Hakunilan urheilupuisto)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN GLENNIT RY
Tulokset
 
05.09.2020 Vantaa E
Jackrussellinterrieri ER
Suomen jackrussellinterrierit ry
NimiJackrussellinterrieri ER
PaikkaVantaa (Hakunilan urheilupuisto)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN JACKRUSSELLINTERRIERIT RY
Tulokset
 
05.09.2020 Vantaa E
Airedalenterrieri ER
Suomen airedalenterrieriyhdistys
NimiAiredalenterrieri ER
PaikkaVantaa (Hakunilan urheilupuisto)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN AIREDALENTERRIERIYHDISTYS
Tulokset
 
05.09.2020 Vantaa E
PERUTTU Cairnterrieri erikoisnäyttely
Cairnterrierikerho r.y.
NimiPERUTTU Cairnterrieri erikoisnäyttely
PaikkaVantaa (Hakunilan urheilupuisto)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäCAIRNTERRIERIKERHO R.Y.
 
05.09.2020 Vantaa E
australianterrieri
Australianterrierikerho ry
Nimiaustralianterrieri
PaikkaVantaa (Hakunilan urheilupuisto)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäAUSTRALIANTERRIERIKERHO RY
Tulokset
 
05.09.2020 Vantaa E
colliet
Suomen collieyhdistys r.y.
Nimicolliet
PaikkaVantaa (Vapaalan Urheilukenttä)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN COLLIEYHDISTYS R.Y.
Tulokset
 
05.09.2020 Vantaa E
bedlingtoninterrieri
Suomen bedlingtonkerho r.y.
Nimibedlingtoninterrieri
PaikkaVantaa (Hakunilan urheilupuisto,)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN BEDLINGTONKERHO R.Y.
Tulokset
 
05.09.2020 Vantaa E
PERUTTU walesinterrieri
Walesinterrierikerho r.y.
NimiPERUTTU walesinterrieri
PaikkaVantaa (Hakunilan Urheilupuisto)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäWALESINTERRIERIKERHO R.Y.
 
05.09.2020 Vantaa E
kettuterrieri
Suomen kettuterrierit r.y.
Nimikettuterrieri
PaikkaVantaa (Hakunilan urheilupuisto)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäSUOMEN KETTUTERRIERIT R.Y.
Tulokset
 
05.09.2020 Joensuu RN
Joensuu RN 1 & 2
1 & 2
NimiJoensuu RN 1 & 2
PaikkaJoensuu (Hammaslahti)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
2
JärjestäjätOSKOLAN ERÄ RY
HEINÄVAARAN METSÄSTYSSEURA RY
HUHTILAMMEN ERÄNKÄVIJÄT R.Y.
KUMMUN ERÄMIEHET RY
METSÄSTYSSEURA KIIHTELYS R.Y.
MULON RIISTAMIEHET R.Y.
NURKKALAN RIISTAVEIKOT RY
Tulokset
 
05.09.2020 Mikkeli RN
Mikkeli 2/4 & 5/8
2/4 & 5/8
NimiMikkeli 2/4 & 5/8
PaikkaMikkeli (Ristiinan Urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/4
5/8
JärjestäjätSUUR-SAVON BEAGLE RY
RISTIINAN KOIRAKERHO RY
SOMEEN ERÄ-ÄSSÄT RY
Tulokset
 
05.09.2020 Seinäjoki RN
Seinäjoki 1/2 & 5/8
1/2 & 5/8
NimiSeinäjoki 1/2 & 5/8
PaikkaSeinäjoki (Törnävän kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/2
5/8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäETELÄ-POHJANMAAN AJOKOIRAKERHO RY
Tulokset
 
06.09.2020 Helsinki E
FCI 9 ja SKKY:n rodut muista roturyhmistä
Suomen kääpiökoirat ry
NimiFCI 9 ja SKKY:n rodut muista roturyhmistä
PaikkaHelsinki (Kaivopuisto)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäSUOMEN KÄÄPIÖKOIRAT RY
Tulokset
 
06.09.2020 Lahti E
PERUTTU SSKY:n rotujen erikoisnäyttely
Suomen seurakoirayhdistys r.y.
NimiPERUTTU SSKY:n rotujen erikoisnäyttely
PaikkaLahti (Jokimaan ravirata)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN SEURAKOIRAYHDISTYS R.Y.
 
06.09.2020 Vantaa E
Terri-Eri
Suomen terrierijärjestö r.y.
NimiTerri-Eri
PaikkaVantaa (Hakunilan Urheilupuisto)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN TERRIERIJÄRJESTÖ R.Y.
Tulokset
 
06.09.2020 Ylöjärvi E
Sveitsinpaimenkoirien erikoisnäyttely
Suomen sveitsinpaimenkoirat r.y.
NimiSveitsinpaimenkoirien erikoisnäyttely
PaikkaYlöjärvi (Teivon ravirata)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN SVEITSINPAIMENKOIRAT R.Y.
Tulokset
 
06.09.2020 Vantaa EPN
SCY pentunäyttely
Pentunäyttely
NimiSCY pentunäyttely
PaikkaVantaa (Vapaalan Urheilukenttä)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäSUOMEN COLLIEYHDISTYS R.Y.
Tulokset
 
06.09.2020 Joensuu RN
Joensuu RN 5 & 6/8
5 & 6/8
NimiJoensuu RN 5 & 6/8
PaikkaJoensuu (Hammaslahti)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
6/8
JärjestäjätOSKOLAN ERÄ RY
HEINÄVAARAN METSÄSTYSSEURA RY
HUHTILAMMEN ERÄNKÄVIJÄT R.Y.
KUMMUN ERÄMIEHET RY
METSÄSTYSSEURA KIIHTELYS R.Y.
MULON RIISTAMIEHET R.Y.
NURKKALAN RIISTAVEIKOT RY
Tulokset
 
06.09.2020 Ruovesi RN
Ruovesi 5/7 & 6/4
5/7 & 6/4
NimiRuovesi 5/7 & 6/4
PaikkaRuovesi (Kauko-Pohjan nuorisoseuran kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/7
6/4
JärjestäjätPOHJOIS-HÄMEEN AJOKOIRAKERHO R.Y.
HYYRYLÄN METSÄSTÄJÄT RY
Tulokset
 
12.09.2020 Jyväskylä EPN
Pentunäyttely Jyväskylä
Pentunäyttely
NimiPentunäyttely Jyväskylä
PaikkaJyväskylä (Killerin ravirata)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjätKESKI-SUOMEN VINTTIKOIRAKERHO RY
KESKI-SUOMEN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
12.-13.09.2020 Porvoo KR
Porvoon kaikkien rotujen koiranäyttely
la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
NimiPorvoon kaikkien rotujen koiranäyttely
PaikkaPorvoo (Suiston kenttä)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 5, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 6, 8, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätSUOMEN ROTTWEILERYHDISTYS R.Y.
SUOMEN DOBERMANNYHDISTYS R.Y.
PORVOON PALVELUSKOIRAT RY
Tulokset
 
12.-13.09.2020 Helsinki KV
Royal Canin Show Helsinki
la: 2, 3, 6, 8, 10
su: 1, 4, 5, 7, 9
NimiRoyal Canin Show Helsinki
PaikkaHelsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 6, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 4, 5, 7, 9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäHELSINGIN SEUDUN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
12.09.2020 Kurikka RN
Kurikka osa 5 & osa 6 & 7/8
osa 5 & osa 6 & 7/8
NimiKurikka osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaKurikka (Jurva Kirkonkylä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäMETSÄSTYSSEURA TARKKA RY.
Tulokset
 
12.09.2020 Oulu RN
PERUTTU Oulu 3/4 & 9/10
3/4 & 9/10
NimiPERUTTU Oulu 3/4 & 9/10
PaikkaOulu (Oulun Ammattikorkeakoulu)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/4
9/10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäOULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY
 
12.09.2020 Sievi RN
Sievi RN FCI 1&8
1 & 8
NimiSievi RN FCI 1&8
PaikkaSievi (Koiraurheilukeskus Sievä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
8
JärjestäjäSIEVIN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
13.09.2020 Oulu EPN
PERUTTU Oulun pentunäyttely
Pentunäyttely
NimiPERUTTU Oulun pentunäyttely
PaikkaOulu (Oulun Ammattikorkeakoulu)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäOULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY
 
13.09.2020 Jyväskylä RN
Muurame 1/2 & 9/10
1/2 & 9/10
NimiMuurame 1/2 & 9/10
PaikkaJyväskylä (Killerin ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/2
9/10
JärjestäjätKESKI-SUOMEN VINTTIKOIRAKERHO RY
KESKI-SUOMEN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
13.09.2020 Kokkola RN
Kokkola RN 1/7 & 2/8
1/7 & 2/8
NimiKokkola RN 1/7 & 2/8
PaikkaKokkola (Heimarin ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/7
2/8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäKESKI-POHJANMAAN KOIRAKILTA RY
Tulokset
 
13.09.2020 Vantaa RN
PERUTTU! Vantaa 1 & 9
1 & 9
NimiPERUTTU! Vantaa 1 & 9
PaikkaVantaa (Avoin)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
9
JärjestäjäHELSINGIN SEUDUN KENNELPIIRI R.Y.
 
19.09.2020 Espoo E
newfoundlandinkoira
Suomen newfoundlandinkoirayhdistys ry
Niminewfoundlandinkoira
PaikkaEspoo (Marketanpuisto)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN NEWFOUNDLANDINKOIRAYHDISTYS RY
Tulokset
 
19.09.2020 Hyvinkää E
PERUTTU Tiibetinspanielien erikoisnäyttely
Tiibetinspanielit r.y.
NimiPERUTTU Tiibetinspanielien erikoisnäyttely
PaikkaHyvinkää (Hyvinkään eläinpalvelukeskus)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäTIIBETINSPANIELIT R.Y.
 
19.09.2020 Hyvinkää E
PERUTTU Havannankoirien erikoisnäyttely
Havannalaiset ry
NimiPERUTTU Havannankoirien erikoisnäyttely
PaikkaHyvinkää (Hyvinkään Wanha Villatehdas)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäHAVANNALAISET RY
 
19.09.2020 Hämeenlinna E
PERUTTU Snautserit
Suomen snautserikerho ry
NimiPERUTTU Snautserit
PaikkaHämeenlinna (Wuolteen Kartano, Hauho)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN SNAUTSERIKERHO RY
 
19.-20.09.2020 Tammela E
Saluki
Suomen salukikerho r.y.
NimiSaluki
PaikkaTammela (Mustiala)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN SALUKIKERHO R.Y.
Tulokset
 
19.09.2020 Turku E
PERUTTU! Bichon frisé ER
Bichon frise ry
NimiPERUTTU! Bichon frisé ER
PaikkaTurku
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäBICHON FRISE RY
 
19.09.2020 Lahti RN
Lahti RN 1/3 & 9/10
1/3 & 9/10
NimiLahti RN 1/3 & 9/10
PaikkaLahti (Jokimaan ravikeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/3
9/10
JärjestäjäSALPAUSSELÄN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
19.09.2020 Lahti RN
Lahti RN 2 & 5
2 & 5
NimiLahti RN 2 & 5
PaikkaLahti (Jokimaan ravikeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
5
JärjestäjätAKITA RY
PÄIJÄTHOFFIT RY
Tulokset
 
19.09.2020 Lahti RN
Lahti RN 4/6 & 7/8
4/6 & 7/8
NimiLahti RN 4/6 & 7/8
PaikkaLahti (Jokimaan ravikeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/6
7/8
JärjestäjätPÄIJÄT-HÄMEEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
SALPAUSSELÄN BEAGLE RY
Tulokset
 
19.09.2020 Tuusniemi RN
Koillis-Sawo Show - Tuusniemi FCI 1/2 & 5/10
1/2 & 5/10
NimiKoillis-Sawo Show - Tuusniemi FCI 1/2 & 5/10
PaikkaTuusniemi
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/2
5/10
JärjestäjätKOILLIS-SAVON KENNELKERHO RY
SOITUN ERÄ-POJAT RY
PAJUMÄEN HIRVIMIEHET RY
JUURIKKAMÄEN TAPION-POJAT RY
ENONSALON ERÄ R.Y.
Tulokset
 
20.09.2020 Hyvinkää E
PERUTTU Tiibetinspanielien erikoisnäyttely
Tiibetinspanielit r.y.
NimiPERUTTU Tiibetinspanielien erikoisnäyttely
PaikkaHyvinkää (Hyvinkään eläinpalvelukeskus)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäTIIBETINSPANIELIT R.Y.
 
20.09.2020 Lahti E
Keeshond
Suomen keeshond r.y.
NimiKeeshond
PaikkaLahti (Jokimaan ravirata)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN KEESHOND R.Y.
Tulokset
 
20.09.2020 Tampere E
Shih tzu
Shih tzu r.y.
NimiShih tzu
PaikkaTampere (Akun Tehdas)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSHIH TZU R.Y.
Tulokset
 
20.09.2020 Virrat E
tiibetinmastiffi
Suomen tiibetinmastiffit r.y.
Nimitiibetinmastiffi
PaikkaVirrat (Rajaniemen Kurssi ja virkistyskeskus)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN TIIBETINMASTIFFIT R.Y.
Tulokset
 
20.09.2020 Hyvinkää RN
Hyvinkää 1/7 & 5/6
1/7 & 5/6
NimiHyvinkää 1/7 & 5/6
PaikkaHyvinkää (Kaidanpään rata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/7
5/6
JärjestäjäHYVINKÄÄN METSÄNKÄVIJÄT RY
Tulokset
 
20.09.2020 Hyvinkää RN
Hyvinkää 2/8 & 3/4
2/8 & 3/4
NimiHyvinkää 2/8 & 3/4
PaikkaHyvinkää (Kaidanpään rata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/8
3/4
JärjestäjäKYTÄJÄRVEN ERÄMIEHET RY
Tulokset
 
20.09.2020 Tuusniemi RN
Koillis-Sawo Show - Tuusniemi FCI 3/9 & 7/8
3/9 & 7/8
NimiKoillis-Sawo Show - Tuusniemi FCI 3/9 & 7/8
PaikkaTuusniemi
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/9
7/8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätKOILLIS-SAVON KENNELKERHO RY
SOITUN ERÄ-POJAT RY
JUURIKKAMÄEN TAPION-POJAT RY
PAJUMÄEN HIRVIMIEHET RY
ENONSALON ERÄ R.Y.
Tulokset
 
26.09.2020 Hyvinkää E
vanhaenglanninlammaskoira
Vanhaenglanninlammaskoirat-finnish
Nimivanhaenglanninlammaskoira
PaikkaHyvinkää (Hyvinkään eläinpalvelukeskuksen halli)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäVANHAENGLANNINLAMMASKOIRAT-FINNISH
Tulokset
 
26.09.2020 Hämeenlinna E
PERUTTU! SNJ 50-vuotisjuhlanäyttely
Suomen noutajakoirajärjestö r.y.
NimiPERUTTU! SNJ 50-vuotisjuhlanäyttely
PaikkaHämeenlinna (Kauppakeskus Tuulonen)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN NOUTAJAKOIRAJÄRJESTÖ R.Y.
 
26.-27.09.2020 Seinäjoki E
Siperianhusky Erikoisnäyttely
Suomalainen siperianhusky seura ry
NimiSiperianhusky Erikoisnäyttely
PaikkaSeinäjoki (Kalajärven lomakylä)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMALAINEN SIPERIANHUSKY SEURA RY
Tulokset
 
26.09.2020 Kotka EPN
Kotkan pentunäyttely
Pentunäyttely
NimiKotkan pentunäyttely
PaikkaKotka (KKS Halli)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäKOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
Tulokset
 
26.-27.09.2020 Eckerö KV
PERUTTU Åland Dog Show
la: 1, 2, 3, 4, 6, 7
su: 5, 8, 9, 10
NimiPERUTTU Åland Dog Show
PaikkaEckerö (Eckeröhallen)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 2, 3, 4, 6, 7
sunnuntai: FCI-ryhmät 5, 8, 9, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäÅLANDS KENNELDISTRIKT R.F.
 
26.-27.09.2020 Sastamala RN
Sastamala RN FCI 2/3 & 5/6
2/3 & 5/6
NimiSastamala RN FCI 2/3 & 5/6
PaikkaSastamala (Pehulan koulu)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/3
5/6
JärjestäjätKEIKYÄN MS. ERÄVEIKOT R.Y.
Tulokset
 
27.09.2020 Hämeenlinna E
kiharakarvainen noutaja
Kiharakerho-curlyklubben r.y.
Nimikiharakarvainen noutaja
PaikkaHämeenlinna (Tuulos)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäKIHARAKERHO-CURLYKLUBBEN R.Y.
Tulokset
 
27.09.2020 Hämeenlinna E
PERUTTU! Sileäkarvainen noutaja
Suomen sileäkarvaiset noutajat ry
NimiPERUTTU! Sileäkarvainen noutaja
PaikkaHämeenlinna (Kauppakeskus Tuulonen)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN SILEÄKARVAISET NOUTAJAT RY
 
Sivu: 1 | 2

lataa