Sivu: 1 | 2
AikaNäyttelyRyhmät/Rodut
16.01.2021 Hämeenlinna EPN
PERUTTU!
Pentunäyttely
NimiPERUTTU!
PaikkaHämeenlinna (Kauppakeskus Tuulonen)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäBERNHARDINKOIRAYHDISTYS R.Y.
 
16.01.2021 Ilomantsi RN
PERUTTU! Ilomantsi FCI 5 & 6/8
5 & 6/8
NimiPERUTTU! Ilomantsi FCI 5 & 6/8
PaikkaIlomantsi (Liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
6/8
JärjestäjätSONKAJAN ERÄ RY
ILOMANTSIN ERÄMIEHET RY
ERÄ-NESTORIT RY
TOKRAJÄRVEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
 
16.01.2021 Posio RN
PERUTTU! Posion ryhmänäyttely FCI 1/3 & 5/6
1/3 & 5/6
NimiPERUTTU! Posion ryhmänäyttely FCI 1/3 & 5/6
PaikkaPosio (Soukkavaaran teollisuushalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/3
5/6
JärjestäjäPOSION KENNELKERHO R.Y.
 
06.02.2021 Raahe EPN
PERUTTU!
Pentunäyttely
NimiPERUTTU!
PaikkaRaahe (Raahen liikuntahalli)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäRAAHEN ERÄNKÄVIJÄT RY
 
13.02.2021 Kokkola E
PERUTTU! Harmaahirvikoirajärjestö
Suomen harmaahirvikoirajärjestö r.y
NimiPERUTTU! Harmaahirvikoirajärjestö
PaikkaKokkola (.)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN HARMAAHIRVIKOIRAJÄRJESTÖ R.Y
KESKI-POHJANMAAN HIRVIKOIRAKERHO RY
 
27.02.2021 Juuka RN
PERUTTU! Juuka 1 & 5
1 & 5
NimiPERUTTU! Juuka 1 & 5
PaikkaJuuka (Taimitarha)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
5
JärjestäjätJUUAN KENNELSEURA RY
JUUAN METSÄSTYSYHDISTYS RY
JUUAN METSÄ-VILLET R.Y.
VAIKKOJOEN ERÄ RY
 
06.03.2021 Helsinki EPN
PERUTTU!
Pentunäyttely
NimiPERUTTU!
PaikkaHelsinki (Messukeskus)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
 
06.03.2021 Helsinki NORD
PERUTTU!
NimiPERUTTU!
PaikkaHelsinki (Messukeskus)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
 
07.03.2021 Helsinki EPN
PERUTTU!
Pentunäyttely
NimiPERUTTU!
PaikkaHelsinki (Messukeskus)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
 
07.03.2021 Helsinki KV
PERUTTU!
NimiPERUTTU!
PaikkaHelsinki (Messukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Junior HandlerSM-finaali
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
 
14.03.2021 Jyväskylä RN
PERUTTU! Jyväskylä 5 & 7/8
5 & 7/8
NimiPERUTTU! Jyväskylä 5 & 7/8
PaikkaJyväskylä (Four Wind Stable)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7/8
JärjestäjätKORPILAHDEN ERÄMIEHET RY
JUOKSLAHDEN METSÄSTYSSEURA RY
ETELÄ-KORPILAHDEN SÄKÄ RY
 
10.04.2021 Pello RN
PERUTTU Pello 5 & 1/3
5 & 1/3
NimiPERUTTU Pello 5 & 1/3
PaikkaPello (Rohkihalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
1/3
JärjestäjäLÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY
 
11.04.2021 Kitee RN
PERUTTU Kitee 5 & 7/8
5 & 7/8
NimiPERUTTU Kitee 5 & 7/8
PaikkaKitee (Kiteen jäähalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7/8
JärjestäjätONKAMON METSÄSTYSSEURA R.Y.
KITEEN KENNELKERHO RY
KITEEN METSÄSTYSSEURA RY
RUPPOVAARAN ERÄ RY
KAURILAN ERÄ RY
HIRVIJOEN ERÄ RY
TOHMAJÄRVEN-VÄRTSILÄN METS.SEURA RY
 
11.04.2021 Pello RN
PERUTTU Pello 5 & 2/9
5 & 2/9
NimiPERUTTU Pello 5 & 2/9
PaikkaPello (Rohkihalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
2/9
JärjestäjäLÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY
 
17.-18.04.2021 Vaasa KV
PERUTTU Vaasa kv
la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
NimiPERUTTU Vaasa kv
PaikkaVaasa (Botnia halli)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 5, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 6, 8, 10
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätVAASAN KOIRAKERHO RY
VASA KENNELFÖRENING RF
ÖSTERBOTTENS ÄLGHUNDKLUB RF
MERENKURKUN NOUTAJAT R.Y.
 
18.04.2021 Kouvola RN
PERUTTU Jeppe Koiranäyttely Kouvola 5/6 & 7/8
5/6 & 7/8
NimiPERUTTU Jeppe Koiranäyttely Kouvola 5/6 & 7/8
PaikkaKouvola (Kiviharjun tilan maneesi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäKAAKON BEAGLE RY
 
24.-25.04.2021 Lahti KV
PERUTTU Lahti KV
la: 2, 5, 6, 7, 9
su: 1, 3, 4, 8, 10
NimiPERUTTU Lahti KV
PaikkaLahti (Jokimaan ravirata)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 5, 6, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 8, 10
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjäSALPAUSSELÄN KENNELPIIRI R.Y.
 
25.04.2021 Kiuruvesi EPN
PERUTTU!
Pentunäyttely
NimiPERUTTU!
PaikkaKiuruvesi (Jäähalli)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäKIURUVEDEN KENNELKERHO RY
 
25.04.2021 Kankaanpää RN
PERUTTU Kankaanpää 2 & 5
2 & 5
NimiPERUTTU Kankaanpää 2 & 5
PaikkaKankaanpää (Kankaanpään Jäähalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
5
JärjestäjäKANKAANPÄÄN SEUDUN KENNELYHDISTYS
 
25.04.2021 Mäntsälä RN
PERUTTU Mäntsälä osa 5 & osa6 & 7
osa 5 & osa 6 & 7
NimiPERUTTU Mäntsälä osa 5 & osa6 & 7
PaikkaMäntsälä (Juustoportti)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7
JärjestäjäMÄNTSÄLÄN KENNEL- JA METSÄSTYSSEURA
 
01.05.2021 Tampere NORD
PERUTTU HAU-HAU Dog Show - Tampere NORD
NimiPERUTTU HAU-HAU Dog Show - Tampere NORD
PaikkaTampere (Teivon Ravikeskus)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Junior HandlerPMV-karsintakilpailu
JärjestäjätPOHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
HÄMEEN PYSTYKORVAKERHO R.Y.
HÄMEEN SPANIELIKERHO RY
KULJUN METSÄSTYSSEURA R.Y.
KÄYTTÖBASSETIT RY
LEVEK RY
PIRKANMAAN VINTTIKOIRAKERHO RY
TAMMERMAAN MÄYRÄKOIRAKERHO R.Y.
TAMPEREEN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT
VESILAHDEN METSÄSTYSYHDISTYS R.Y.
 
02.05.2021 Tampere KV
PERUTTU HAU-HAU Dog Show - Tampere KV
NimiPERUTTU HAU-HAU Dog Show - Tampere KV
PaikkaTampere (Teivon Ravikeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätPOHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
HÄMEEN PYSTYKORVAKERHO R.Y.
HÄMEEN SPANIELIKERHO RY
KULJUN METSÄSTYSSEURA R.Y.
KÄYTTÖBASSETIT RY
LEVEK RY
TAMMERMAAN MÄYRÄKOIRAKERHO R.Y.
TAMPEREEN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT
VESILAHDEN METSÄSTYSYHDISTYS R.Y.
PIRKANMAAN VINTTIKOIRAKERHO RY
 
02.05.2021 Laihia RN
PERUTTU Laihia 4/6 & 5/8
4/6 & 5/8
NimiPERUTTU Laihia 4/6 & 5/8
PaikkaLaihia (Laihian koulu- ja urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/6
5/8
JärjestäjäLAIHIAN ERÄNKÄVIJÄT RY
 
08.-09.05.2021 Varkaus KR
PERUTTU Varkaus KR
la: 2, 4, 6, 8, 10
su: 1, 3, 5, 7, 9
NimiPERUTTU Varkaus KR
PaikkaVarkaus (Varkaudenkeskuskenttä)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 7, 9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäPOHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
 
08.-09.05.2021 Kajaani KV
PERUTTU Kajaani KV 2021
la: 1, 3, 5, 7, 9
su: 2, 4, 6, 8, 10
NimiPERUTTU Kajaani KV 2021
PaikkaKajaani (Vimpelin urheilustadion)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 8, 10
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjäKAINUUN KENNELPIIRI R.Y.
 
08.05.2021 Hirvensalmi RN
PERUTTU Hirvensalmi osa 5 & 6 & 4/8
osa 5 & FCI 6 & 4/8
NimiPERUTTU Hirvensalmi osa 5 & 6 & 4/8
PaikkaHirvensalmi (Aten Marja-Aitta)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & FCI 6
4/8
JärjestäjätRIPATIN METSÄSTYSSEURA RY
HIRVENSALMEN ERÄNKÄVIJÄT
MONIKKALAN-KILKINKYLÄN ERÄ RY
KUITULAN ERÄ R.Y.
VÄISÄLÄN JA VILJAKKALAN ERÄVEIKOT
 
08.05.2021 Laitila RN
PERUTTU Laitila 5/6 & 7/8
5/6 & 7/8
NimiPERUTTU Laitila 5/6 & 7/8
PaikkaLaitila (Samppanummen Ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäLAITILAN METSÄSTYSSEURA RY
 
08.05.2021 Raahe RN
PERUTTU Raahe FCI 1/5 & 6/8
1/5 & 6/8
NimiPERUTTU Raahe FCI 1/5 & 6/8
PaikkaRaahe (Miiluareena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/5
6/8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäOLKIJOEN ERÄMIEHET RY
 
09.05.2021 Kouvola RN
PERUTTU Kouvola osa 5 & 6 & 3/7
osa 5 & FCI 6 & 3/7
NimiPERUTTU Kouvola osa 5 & 6 & 3/7
PaikkaKouvola (Jaala, Liikasenmäki)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & FCI 6
3/7
JärjestäjäJAALAN METSÄSTYSSEURA RY
 
09.05.2021 Salo RN
PERUTTU Salo 1/8 & 5/10
1/8 & 5/10
NimiPERUTTU Salo 1/8 & 5/10
PaikkaSalo (Moision koulun kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/8
5/10
JärjestäjäKOIRAKERHO TASSUT R.Y.
 
13.05.2021 Vantaa E
PERUTTU Palveluskoiratapahtuma
Suomen palveluskoiraliitto r.y.
NimiPERUTTU Palveluskoiratapahtuma
PaikkaVantaa (Hakunilan urheilupuisto)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN PALVELUSKOIRALIITTO R.Y.
SUOMEN AUSTRALIANKARJAKOIRAT R.Y.
 
13.05.2021 Hausjärvi EPN
PERUTTU Hausjärven pentunäyttely
Pentunäyttely
NimiPERUTTU Hausjärven pentunäyttely
PaikkaHausjärvi (Hausjärven yläaste)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjätBERNHARDINKOIRAYHDISTYS R.Y.
OITIN METSÄSTYSSEURA RY
VANHAENGLANNINLAMMASKOIRAT-FINNISH
 
13.05.2021 Ylivieska RN
PERUTTU Ylivieska osa 5 & 6 & 7/8
osa 5 & FCI 6 & 7/8
NimiPERUTTU Ylivieska osa 5 & 6 & 7/8
PaikkaYlivieska (Ylivieskan ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & FCI 6
7/8
JärjestäjäYLIVIESKAN KENNELSEURA RY
 
15.-16.05.2021 Rauma KR
PERUTTU Rauma Show
la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
NimiPERUTTU Rauma Show
PaikkaRauma (Lähdepellon Urheilualue)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 8, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 6, 7
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätRAUMAN KÄYTTÖ- JA SEURAKOIRAT RY
RAUMAN MLK:N METS.SEURA RY
RAUMAN SEUDUN ERÄMIEHET
RAUMAN YMPÄRISTÖN URHEILUMETSÄSTÄJÄT
RAUMAN METSÄSTYSSEURA RY
 
15.05.2021 Oulainen RN
PERUTTU Oulainen 5/6 & 7/8
5/6 & 7/8
NimiPERUTTU Oulainen 5/6 & 7/8
PaikkaOulainen (Urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjätPIIPSJÄRVEN METSÄSTÄJÄT RY
OULAISTEN METSÄSTYSSEURA RY
 
15.05.2021 Sulkava RN
PERUTTU Sulkava osa 5 & 6 & 3/8
osa 5 & FCI 6 & 3/8
NimiPERUTTU Sulkava osa 5 & 6 & 3/8
PaikkaSulkava (Sulkavan liikuntahallin kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & FCI 6
3/8
JärjestäjätSUUR-SAVON AJOKOIRAMIEHET RY
HAKOVIRRAN METSÄSTYSSEURA RY
IDÄNLAHDEN ERÄ RY
 
16.05.2021 Muhos RN
PERUTTU Oulu (Muhos) FCI 8 & 5/6
8 & 5/6
NimiPERUTTU Oulu (Muhos) FCI 8 & 5/6
PaikkaMuhos (Muhoksen yläkoulu)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät8
5/6
JärjestäjäOULUN SEUDUN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY
 
16.05.2021 Rautjärvi RN
PERUTTU Rautjärvi 3/4 & 5/6
3/4 & 5/6
NimiPERUTTU Rautjärvi 3/4 & 5/6
PaikkaRautjärvi (Simpele)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/4
5/6
JärjestäjätKOKKOLANJOEN ERÄ-MIEHET R.Y.
SIMPELEEN SEUDUN ERÄNKÄVIJÄT R.Y.
SIMPELEEN METSÄSTYS- JA AMPUMASEURA
 
16.05.2021 Seinäjoki RN
PERUTTU Seinäjoki 3/5 & 4/9
3/5 & 4/9
NimiPERUTTU Seinäjoki 3/5 & 4/9
PaikkaSeinäjoki (Nurmon Koulukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/5
4/9
JärjestäjäKESKI-NURMON METSÄSTYSSEURA RY
 
16.05.2021 Sipoo RN
PERUTTU Sipoo RN 4/5 & 6/8
4/5 & 6/8
NimiPERUTTU Sipoo RN 4/5 & 6/8
PaikkaSipoo (Nikkilän sydämen hiekkakenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/5
6/8
JärjestäjäSIPOON METSÄSTYSKOIRAYHDISTYS RY
 
22.05.2021 Harjavalta EPN
PERUTTU Harjavalta PN
Pentunäyttely
NimiPERUTTU Harjavalta PN
PaikkaHarjavalta (HPSH:n kenttä)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjätSUOMEN IRLANNINSUSIKOIRAT R.Y.
VANHAENGLANNINLAMMASKOIRAT-FINNISH
 
22.-23.05.2021 Hamina KR
PERUTTU Hamina
la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
NimiPERUTTU Hamina
PaikkaHamina (Haminan Bastioni)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 8, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 6, 7
JärjestäjäKAAKON KENNEL-KERHO RY
 
22.05.2021 Kuusamo RN
PERUTTU Kuusamo RN FCI ryhmille 2/8 & 5/6
2/8 & 5/6
NimiPERUTTU Kuusamo RN FCI ryhmille 2/8 & 5/6
PaikkaKuusamo (Rukan Hiihtostadion)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/8
5/6
JärjestäjäKUUSAMON METSÄSTYS-JA KALASTUSSEURA
 
22.05.2021 Puumala RN
PERUTTU Puumala 3/8 & 5/6
3/8 & 5/6
NimiPERUTTU Puumala 3/8 & 5/6
PaikkaPuumala (Puumalan yhtenäiskoulun alue)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/8
5/6
JärjestäjäPUUMALAN ERÄMIEHET
 
22.05.2021 Seinäjoki RN
PERUTTU Seinäjoki 4/5 & 6/7
4/5 & 6/7
NimiPERUTTU Seinäjoki 4/5 & 6/7
PaikkaSeinäjoki (Törnävän hiekkakenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/5
6/7
JärjestäjäSEINÄJOEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
 
23.05.2021 Lahti E
PERUTTU SPJ:n rodut
Suomen pystykorvajärjestö r.y.
NimiPERUTTU SPJ:n rodut
PaikkaLahti (Lahti)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN PYSTYKORVAJÄRJESTÖ R.Y.
SALPAUSSELÄN KENNELPIIRI R.Y.
 
23.05.2021 Oulu E
PERUTTU Suomen Laikajärjestön erikoisnäyttely
Suomen laikajärjestö r.y.
NimiPERUTTU Suomen Laikajärjestön erikoisnäyttely
PaikkaOulu (Break Sokos Hotel Eden Oulu)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN LAIKAJÄRJESTÖ R.Y.
 
29.-30.05.2021 Parkano RN
PERUTTU Parkano 5 & 9
5 & 9
NimiPERUTTU Parkano 5 & 9
PaikkaParkano (Parkanon urheilutalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
9
JärjestäjätPARKANON ERÄMIEHET RY
LAPINNEVAN ERÄNKÄVIJÄT RY
SUSIPERÄN METSÄSTYSSEURA
VUORIJÄRVEN METS.SEURA R.Y.
 
05.06.2021 Karvia E
PERUTTU FCI ryhmästä 5 metsästyspystykorvat ja lappalaiset paimenpystykorvat
Satakunnan pystykorvakerho r.y.
NimiPERUTTU FCI ryhmästä 5 metsästyspystykorvat ja lappalaiset paimenpystykorvat
PaikkaKarvia (Harrastekeskus Torro)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y.
 
05.-06.06.2021 Turku KV
PERUTTU Turku Top Dog Show 2021
la: 2, 3, 7, 8, 10
su: 1, 4, 5, 6, 9
NimiPERUTTU Turku Top Dog Show 2021
PaikkaTurku (Metsämäen ravirata)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 7, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 4, 5, 6, 9
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätTURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY
LOUNAIS-SUOMEN KENNELKERHO RY
LOUNAIS-SUOMEN PYSTYKORVAYHDISTYS
LOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY
MAAKASTON ERÄSTÄJÄT RY
TURUN KÄYTTÖKOIRAKERHO RY
TURUN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY
TURUN JA SÄKYLÄN VARUSKUNTIEN
TURUN VINTTIKOIRAKERHO
TURUNMAAN SAMOJEDISTIT RY
VARSINAIS-SUOMEN BEAGLE RY
TURUN SEUDUN KÄÄPIÖKOIRAT RY
 
05.06.2021 Savonlinna RN
PERUTTU! Savonlinna osa 5 & 6 & 8
osa 5 & FCI 6 & 8
NimiPERUTTU! Savonlinna osa 5 & 6 & 8
PaikkaSavonlinna (Kerimäki)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & FCI 6
8
JärjestäjätSAVONLINNAN KENNELKERHO RY
KAAKKOIS-SAVON KENNELSEURA RY
MOINSALMEN METSÄSTYSSEURA RY
 
06.06.2021 Mänttä-Vilppula KR
PERUTTU! Mänttä-Vilppula KR
NimiPERUTTU! Mänttä-Vilppula KR
PaikkaMänttä-Vilppula (Mäntän urheilukeskus)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
JärjestäjätMÄNTÄN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y.
MÄNTÄN SEUDUN NUUSKUT R.Y.
MÄNTÄN SEUDUN PALVELUSKOIRAT R.Y.
 
12.-13.06.2021 Alavus KR
Miljoona Koira 2021
la: 2, 4, 6, 9, 10
su: 1, 3, 5, 7, 8
NimiMiljoona Koira 2021
PaikkaAlavus (Tuurin Kyläkaupan tapahtuma-alue)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 7, 8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
12.-13.06.2021 Paimio KR
PERUTTU Paimio KR
la: 1, 7, 8, 9
su: 2, 3, 4, 5, 6, 10
NimiPERUTTU Paimio KR
PaikkaPaimio (Paimion ajoharjoittelurata)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 7, 8, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 5, 6, 10
JärjestäjätSAUVON MERIKULMAN METSÄNKÄVIJÄT RY
SALON SEUDUN KENNELKERHO RY
HALIKON NUMMEN METSÄSTYSSEURA RY
KIIKALAN METSÄSTYSYHDISTYS R.Y.
KOSKEN TL ERÄNKÄVIJÄT RY
PAIMION METSÄSTYSSEURA R
SALON SEUDUN PALV.KOIRAHARRASTAJAT
 
12.-13.06.2021 Rovaniemi KV
PERUTTU! Rovaniemi KV 2021
la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
NimiPERUTTU! Rovaniemi KV 2021
PaikkaRovaniemi (Napapiirin messualue)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 8, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 6, 7
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjätROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y.
LAPIN AJOKOIRAYHDISTYS R.Y.
 
12.06.2021 Pieksämäki RN
PERUTTU Pieksämäki 3/4 & 5/9
3/4 & 5/9
NimiPERUTTU Pieksämäki 3/4 & 5/9
PaikkaPieksämäki (Keskusurheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/4
5/9
JärjestäjäPIEKSÄMÄEN METSÄSTYSSEURA RY
 
13.06.2021 Helsinki EPN
PERUTTU! Pentunäyttely
Pentunäyttely
NimiPERUTTU! Pentunäyttely
PaikkaHelsinki (Tuomarinkartano)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäLADIES KENNEL CLUB RY
 
19.06.2021 Loviisa E
Eurasier erikoisnäyttely
Suomen eurasier kerho ry
NimiEurasier erikoisnäyttely
PaikkaLoviisa (Strömfors Dog Sports)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN EURASIER KERHO RY
Tulokset
 
19.-20.06.2021 Lappeenranta KV
PERUTTU Lappeenranta Dog Show
la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
NimiPERUTTU Lappeenranta Dog Show
PaikkaLappeenranta (Lappeenrannan ravirata)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 6, 7
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 4, 8, 9, 10
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjätLAPPEENRANNAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS
LAPPEENRANNAN SEUD.SAMOJEDIYHDISTYS
LAPPEENRANNAN METSÄSTÄJÄT RY
 
19.06.2021 Heinävesi RN
PERUTTU! Heinävesi 2/5 & 6/8
2/5 & 6/8
NimiPERUTTU! Heinävesi 2/5 & 6/8
PaikkaHeinävesi (Urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/5
6/8
JärjestäjäHEINÄVEDEN KENNELKERHO
 
19.06.2021 Pöytyä RN
PERUTTU Pöytyä 4 & 5/6
4 & 5/6
NimiPERUTTU Pöytyä 4 & 5/6
PaikkaPöytyä (Kyrön koulu)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4
5/6
JärjestäjäTURUN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
 
19.06.2021 Reisjärvi RN
Reisjärvi RN FCI 5/6 & 7/8
5/6 & 7/8
NimiReisjärvi RN FCI 5/6 & 7/8
PaikkaReisjärvi (Ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäKANGASKYLÄNSEUDUN METS SEURA REPO
Tulokset
 
20.06.2021 Aura RN
PERUTTU Aura 5/8 & 9/10
5/8 & 9/10
NimiPERUTTU Aura 5/8 & 9/10
PaikkaAura (Auran Nuortentalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/8
9/10
JärjestäjäTURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY
 
20.06.2021 Kajaani RN
PERUTTU Kajaani 3 & 4/5
3 & 4/5
NimiPERUTTU Kajaani 3 & 4/5
PaikkaKajaani (Kajaanin Ammattikorkeakoulu)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3
4/5
JärjestäjätKAINUUN BEAGLE R.Y.
KAJAANI OY:N METSÄSTYSSEURA RY
 
03.07.2021 Raasepori E
Basenji
Suomen basenjit ry
NimiBasenji
PaikkaRaasepori (Urheiluopisto Kisakeskus)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN BASENJIT RY
Tulokset
 
03.07.2021 Rantasalmi E
Länsigöötanmaanpystykorva
Länsigöötanmaanpystykorvat ry
NimiLänsigöötanmaanpystykorva
PaikkaRantasalmi (Hotelli Rinssi-Eversti)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäLÄNSIGÖÖTANMAANPYSTYKORVAT RY
Tulokset
 
03.-04.07.2021 Rantasalmi KR
RAJATTU 1000 koiraa/pv Rantasalmi KR
la: 3, 4, 7, 8, 9
su: 1, 2, 5, 6, 10
NimiRAJATTU 1000 koiraa/pv Rantasalmi KR
PaikkaRantasalmi (Rinssin ranta-alue)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 3, 4, 7, 8, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 2, 5, 6, 10
JärjestäjätLUOTEIS-JUVAN ERÄ R.Y.
LÄNSI-RANTASALMEN ERÄ RY
RANTASALMEN ERÄVEIKOT
ITÄ-JUVAN PAUKKU RY
POHJOIS-SULKAVAN ERÄ RY
ETELÄ-JUVAN ERÄMIEHET
VEHMAAN RIISTAMIEHET R.Y.
POHJOIS-JUVAN METSÄSTÄJÄT RY
JUVAN ERÄVEIKOT RY
TUUSMÄEN ERÄ RY
JUVAN KENNELKERHO RY.
RANTASALMEN KENNELYHDISTYS RY
POHJOIS-JUVAN ERÄ RY
Tulokset
 
03.-04.07.2021 Tuusula KR
PERUTTU Tuusula KR
la: 2, 4, 5, 8, 9
su: 1, 3, 6, 7, 10
NimiPERUTTU Tuusula KR
PaikkaTuusula (Tuusulan urheilukeskus, Hyrylä)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 4, 5, 8, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 6, 7, 10
JärjestäjäUUDENMAAN KANAKOIRAHARRASTAJAT R.Y.
 
03.07.2021 Kurikka RN
Rajoitus 500 koiraa Kurikka osa 5 & 6 & 7/8
osa 5 & FCI 6 & 7/8
NimiRajoitus 500 koiraa Kurikka osa 5 & 6 & 7/8
PaikkaKurikka (Jurvan yhtenäiskoulu)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & FCI 6
7/8
JärjestäjäJURVAN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
03.07.2021 Tuusniemi RN
Tuusniemi 1/2 & 5/10
1/2 & 5/10
NimiTuusniemi 1/2 & 5/10
PaikkaTuusniemi (Tuusniemen Kuntakeskuksen satama-alue)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/2
5/10
JärjestäjätKOILLIS-SAVON KENNELKERHO RY
ENONSALON ERÄ R.Y.
JUURIKKAMÄEN TAPION-POJAT RY
PAJUMÄEN HIRVIMIEHET RY
SOITUN ERÄ-POJAT RY
Tulokset
 
03.07.2021 Virolahti RN
Rajattu 800 koiraa Virolahti 1/5 & 9/10
1/5 & 9/10
NimiRajattu 800 koiraa Virolahti 1/5 & 9/10
PaikkaVirolahti (Harjun Oppimiskeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/5
9/10
JärjestäjäKAAKKOIS-SUOMEN VINTTIKOIRAKERHO RY
Tulokset
 
04.07.2021 Mustasaari RN
4.7. Mustasaari FCI 3/4 & 5/6
3/4 & 5/6
Nimi4.7. Mustasaari FCI 3/4 & 5/6
PaikkaMustasaari (Botniahallens parkering)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/4
5/6
JärjestäjäÖSTERBOTTENS ÄLGHUNDKLUBB RF
Tulokset
 
10.07.2021 Joensuu E
SIIRTO 22.5. > 10.7. Keeshond
Suomen keeshond r.y.
NimiSIIRTO 22.5. > 10.7. Keeshond
PaikkaJoensuu (Ilosaari)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN KEESHOND R.Y.
Tulokset
 
10.07.2021 Mäntsälä EPN
Rajattu 400 koiraa Mäntsälän pentunäyttely
Pentunäyttely
NimiRajattu 400 koiraa Mäntsälän pentunäyttely
PaikkaMäntsälä (Keskusurheilupuisto)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäSUOMEN SALUKIKERHO R.Y.
Tulokset
 
10.-11.07.2021 Laukaa KR
Rajattu 1100 koiraa/pv Laukaa KR
la: 2, 5, 7, 8, 10
su: 1, 3, 4, 6, 9
NimiRajattu 1100 koiraa/pv Laukaa KR
PaikkaLaukaa (keskusurheilukenttä)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 5, 7, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 6, 9
JärjestäjäLAUKAAN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
10.07.2021 Oulu KV
Oulun Iloisen Koiran KV-näyttely
NimiOulun Iloisen Koiran KV-näyttely
PaikkaOulu (Äimäraution ravirata)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjätOULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY
OULUN KOIRAKERHO RY
OULUN SEUDUN NOUTAJAKOIRAYHD. R.Y.
OULUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
Tulokset
 
10.07.2021 Koski tl RN
PERUTTU Koski TL 2/4 & 5/6
2/4 & 5/6
NimiPERUTTU Koski TL 2/4 & 5/6
PaikkaKoski tl (Nuortentuvan kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/4
5/6
JärjestäjäLOUNAIS-SUOMEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
 
10.07.2021 Ruokolahti RN
Ruokolahti RN 1/2 & 5/8
1/2 & 5/8
NimiRuokolahti RN 1/2 & 5/8
PaikkaRuokolahti (Ruokolahden urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/2
5/8
JärjestäjätETELÄ-KARJALAN HAUKKUVAT LINTUKOIRAT RY
KAUKOPÄÄN METSÄMIEHET RY
Tulokset
 
11.07.2021 Oulu NORD
Oulun Iloisen Koiran Nord-näyttely
NimiOulun Iloisen Koiran Nord-näyttely
PaikkaOulu (Äimäraution ravirata)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätOULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY
OULUN SEUDUN NOUTAJAKOIRAYHD. R.Y.
OULUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
OULUN KOIRAKERHO RY
Tulokset
 
17.07.2021 Espoo E
PERUTTU Japaninpystykorva
Suomen japaninpystykorvayhdistys ry
NimiPERUTTU Japaninpystykorva
PaikkaEspoo (Marketanpuisto)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN JAPANINPYSTYKORVAYHDISTYS RY
 
17.07.2021 Helsinki E
Kartano Weekend 2021, SVKL pääerikoisnäyttely
Suomen vinttikoiraliitto r.y.
NimiKartano Weekend 2021, SVKL pääerikoisnäyttely
PaikkaHelsinki (Tuomarinkartanon Vinttikoirakeskus)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN VINTTIKOIRALIITTO R.Y.
Tulokset
 
17.07.2021 Oulainen E
Islanninlammaskoira
Islanninkoirat-islandshundarna ry
NimiIslanninlammaskoira
PaikkaOulainen (Törmänhovi)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäISLANNINKOIRAT-ISLANDSHUNDARNA RY
Tulokset
 
17.-18.07.2021 Hyvinkää KR
PERUTTU Hyvinkää KR
la: 2, 4, 6, 7, 9
su: 1, 3, 5, 8, 10
NimiPERUTTU Hyvinkää KR
PaikkaHyvinkää (Hyvinkään vinttikoirarata)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 8, 10
JärjestäjätHYVINKÄÄN SEUDUN KENNELKERHO R.Y.
LUHTILAUKKAAJAT RY
HYVINKÄÄN KÄYTTÖKOIRAT R.Y.
 
17.-18.07.2021 Tornio NORD
PERUTTU Tornio NORD
la: 1, 7, 8, 9
su: 2, 3, 4, 5, 6, 10
NimiPERUTTU Tornio NORD
PaikkaTornio (Toranda)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 7, 8, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 5, 6, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäLAPIN KENNELPIIRI R.Y.
 
17.07.2021 Lieksa RN
Lieksa RN FCI 5 & 3/6
5 & 3/6
NimiLieksa RN FCI 5 & 3/6
PaikkaLieksa (Lieksan hiihtokeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
3/6
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätENON POHJOINEN ERÄ RY
LIEKSAN ERÄ RY
PIELISJÄRVEN ERÄ- JA KENNELMIEHET
LIEKSAN PALVELUSKOIRAKERHO R.Y.
Tulokset
 
18.07.2021 Helsinki E
PERUTTU Portugalinpodengot
Suomen portugalinpodengot ry
NimiPERUTTU Portugalinpodengot
PaikkaHelsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN PORTUGALINPODENGOT RY
 
18.07.2021 Helsinki E
Faaraokoira ja ibizanpodencot
Suomen faaraokoirat ja ibizanpodencot r.y.
NimiFaaraokoira ja ibizanpodencot
PaikkaHelsinki (Tuomarinkartanon Vinttikoirakeskus)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN FAARAOKOIRAT JA IBIZANPODENCOT R.Y.
Tulokset
 
18.07.2021 Siilinjärvi E
Alaskanmalamuutti ER 18.7.
Alaskanmalamuuttiyhdistys r.y.
NimiAlaskanmalamuutti ER 18.7.
PaikkaSiilinjärvi (Punttisilimä)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäALASKANMALAMUUTTIYHDISTYS R.Y.
Tulokset
 
18.07.2021 Tampere E
Harmaahirvikoirajärjestö
Suomen harmaahirvikoirajärjestö r.y
NimiHarmaahirvikoirajärjestö
PaikkaTampere (Varalan urheiluopisto)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN HARMAAHIRVIKOIRAJÄRJESTÖ R.Y
HÄMEEN PYSTYKORVAKERHO R.Y.
Tulokset
 
24.07.2021 Lahti EPN
Lahden pentunäyttely
Pentunäyttely
NimiLahden pentunäyttely
PaikkaLahti (Jokimaan ravirata)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjätBERNHARDINKOIRAYHDISTYS R.Y.
SUOMEN BROHOLMERYHDISTYS RY
Tulokset
 
24.-25.07.2021 Kalajoki KVla: 1, 3, 6, 9
su: 2, 4, 5, 7, 8, 10
NimiKalajoki KV
PaikkaKalajoki (Kalajoen lentokenttä)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 6, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 4, 5, 7, 8, 10
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjäKESKI-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
24.07.2021 Outokumpu RN
Outokumpu 1/8 & 5/6
1/8 & 5/6
NimiOutokumpu 1/8 & 5/6
PaikkaOutokumpu (Matovaaran jalkapallokentän ulkoilualue)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/8
5/6
JärjestäjätPOHJOIS-KARJALAN KENNELPIIRI R.Y.
TÖRISEVÄN ERÄ R.Y.
ERÄ-OKU R.Y.
ITÄ-KUUSJÄRVEN ERÄMIEHET RY.
OUTOKUMMUN METSÄSTYSYHDISTYS RY
METSÄSTYSYHD USIN ERÄ-UKOT RY
Tulokset
 
24.07.2021 Suonenjoki RN
Suonenjoki 5/6 & 7/8
5/6 & 7/8
NimiSuonenjoki 5/6 & 7/8
PaikkaSuonenjoki (Urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjätSUONENJOEN PALV.-JA SEURAKOIRAHARR.
SUONENJOEN KENNELYHDISTYS RY
Tulokset
 
25.07.2021 Mäntsälä EPN
Mäntsälä PN
Pentunäyttely
NimiMäntsälä PN
PaikkaMäntsälä (Juustoportti)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjätMÄNTSÄLÄN KOIRAKERHO RY
PARSONRUSSELLINTERRIERIT RY
Tulokset
 
31.07.-01.08.2021 Mikkeli KVla: 2, 4, 5, 6, 8
su: 1, 3, 7, 9, 10
NimiMikkeli KV
PaikkaMikkeli (Mikkelin Ravirata)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 4, 5, 6, 8
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 7, 9, 10
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätNOROLAN METSÄSTYSSEURA RY
KAIPIALAN METSÄSTYS JA KALASTUSSEUR
MIKKELIN AGILITY-HARRASTAJAT R.Y.
RÄMÄLÄN METSÄSTÄJÄT RY
SUUR-SAVON AJOKOIRAMIEHET RY
SUUR-SAVON PYSTYKORVAKERHO RY.
MIKKELIN ERÄMIEHET RY
Tulokset
 
31.07.-01.08.2021 Pori KVla: 1, 3, 7, 9, 10
su: 2, 4, 5, 6, 8
NimiPori KV
PaikkaPori (Ravirata)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 7, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 4, 5, 6, 8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätSATAKUNNAN SEURA-JA KÄÄPIÖKOIRAYHD.
PORIN ERÄMIEHET RY
SATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y.
SATAKUNNAN AJOKOIRAMIEHET RY
Tulokset
 
31.07.2021 Hämeenlinna RN
Hämeenlinna 3/5 & 7/8
3/5 & 7/8
NimiHämeenlinna 3/5 & 7/8
PaikkaHämeenlinna (Villa Mainiemi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/5
7/8
JärjestäjätKIHARAKERHO-CURLYKLUBBEN R.Y.
EVON HIRVISEURUE RY
LAMMIN RIISTAMIEHET RY
Tulokset
 
31.07.2021 Kajaani RN
Kajaani 1/3 & 5/10
1/3 & 5/10
NimiKajaani 1/3 & 5/10
PaikkaKajaani (Vimpelinlaakson urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/3
5/10
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätKAINUUN HIRVIKOIRA YHDISTYS RY
KOUTANIEMEN METSÄSTYSSEURA RY
KAINUUN HAUKKUVAT LINTUKOIRAT RY
KAINUUN RIISTAMIEHET RY
Tulokset
 
31.07.2021 Luumäki RN
Luumäki RN FCI 1 & 5/6
1 & 5/6
NimiLuumäki RN FCI 1 & 5/6
PaikkaLuumäki (Taavetin urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
5/6
JärjestäjätLUUMÄEN METSÄSTYSSEURA RY
KYMENLÄÄNIN PYSTYKORVAKERHO RY
SUOANTTILAN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
31.07.2021 Seinäjoki RN
Rajoitettu 480 koiraa Seinäjoki 5/6 & 7/8
5/6 & 7/8
NimiRajoitettu 480 koiraa Seinäjoki 5/6 & 7/8
PaikkaSeinäjoki (Toivolanrannan alakoulu)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäPERÄSEINÄJOEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Tulokset
 
Sivu: 1 | 2

lataa