AikaNäyttelyRyhmät/Rodut
27.02.2021 Tornio RN Täynnä
PERUTTU! Rajoitettu 500 koiraa. Tornio RN FCI 9 & 2/4
9 & 2/4
NimiPERUTTU! Rajoitettu 500 koiraa. Tornio RN FCI 9 & 2/4
PaikkaTornio (Vauhtikoira Areena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
2/4
JärjestäjäTORNION KENNELKERHO R.Y.
Rajoituksen perusteet
TuomariValentinas Stiklius
 
28.02.2021 Juuka RN
PERUTTU! Juuka 2 & 6/8
2 & 6/8
NimiPERUTTU! Juuka 2 & 6/8
PaikkaJuuka (Taimitarha)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
6/8
JärjestäjätJUUAN KENNELSEURA RY
JUUAN METSÄSTYSYHDISTYS RY
JUUAN METSÄ-VILLET R.Y.
VAIKKOJOEN ERÄ RY
TuomariTuula Savolainen
 
06.03.2021 Helsinki NORD
PERUTTU!
NimiPERUTTU!
PaikkaHelsinki (Messukeskus)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
 
07.03.2021 Helsinki KV
PERUTTU!
NimiPERUTTU!
PaikkaHelsinki (Messukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Junior HandlerSM-finaali
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
 
11.04.2021 Pello RN
PERUTTU Pello 5 & 2/9
5 & 2/9
NimiPERUTTU Pello 5 & 2/9
PaikkaPello (Rohkihalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
2/9
JärjestäjäLÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY
TuomariMarjo Järventölä
 
17.-18.04.2021 Vaasa KV
PERUTTU Vaasa kv
la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
NimiPERUTTU Vaasa kv
PaikkaVaasa (Botnia halli)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 5, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 6, 8, 10
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätVAASAN KOIRAKERHO RY
VASA KENNELFÖRENING RF
ÖSTERBOTTENS ÄLGHUNDKLUB RF
MERENKURKUN NOUTAJAT R.Y.
TuomariJohnny Andersson
 
24.-25.04.2021 Lahti KV
PERUTTU Lahti KV
la: 2, 5, 6, 7, 9
su: 1, 3, 4, 8, 10
NimiPERUTTU Lahti KV
PaikkaLahti (Jokimaan ravirata)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 5, 6, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 8, 10
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjäSALPAUSSELÄN KENNELPIIRI R.Y.
TuomariFrode Jevne
 
25.04.2021 Kankaanpää RN
PERUTTU Kankaanpää 2 & 5
2 & 5
NimiPERUTTU Kankaanpää 2 & 5
PaikkaKankaanpää (Kankaanpään Jäähalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
5
JärjestäjäKANKAANPÄÄN SEUDUN KENNELYHDISTYS
TuomariVeli-Pekka Kumpumäki
 
01.05.2021 Tampere NORD
PERUTTU HAU-HAU Dog Show - Tampere NORD
NimiPERUTTU HAU-HAU Dog Show - Tampere NORD
PaikkaTampere (Teivon Ravikeskus)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Junior HandlerPMV-karsintakilpailu
JärjestäjätPOHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
HÄMEEN PYSTYKORVAKERHO R.Y.
HÄMEEN SPANIELIKERHO RY
KULJUN METSÄSTYSSEURA R.Y.
KÄYTTÖBASSETIT RY
LEVEK RY
PIRKANMAAN VINTTIKOIRAKERHO RY
TAMMERMAAN MÄYRÄKOIRAKERHO R.Y.
TAMPEREEN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT
VESILAHDEN METSÄSTYSYHDISTYS R.Y.
TuomariGina Ekström Persson
 
02.05.2021 Tampere KV
PERUTTU HAU-HAU Dog Show - Tampere KV
NimiPERUTTU HAU-HAU Dog Show - Tampere KV
PaikkaTampere (Teivon Ravikeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätPOHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
HÄMEEN PYSTYKORVAKERHO R.Y.
HÄMEEN SPANIELIKERHO RY
KULJUN METSÄSTYSSEURA R.Y.
KÄYTTÖBASSETIT RY
LEVEK RY
TAMMERMAAN MÄYRÄKOIRAKERHO R.Y.
TAMPEREEN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT
VESILAHDEN METSÄSTYSYHDISTYS R.Y.
PIRKANMAAN VINTTIKOIRAKERHO RY
TuomariCarine Roobrouck
 
08.-09.05.2021 Varkaus KR
PERUTTU Varkaus KR
la: 2, 4, 6, 8, 10
su: 1, 3, 5, 7, 9
NimiPERUTTU Varkaus KR
PaikkaVarkaus (Varkaudenkeskuskenttä)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 7, 9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäPOHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
TuomariAnita Al-Bachy
 
08.-09.05.2021 Kajaani KV
PERUTTU Kajaani KV 2021
la: 1, 3, 5, 7, 9
su: 2, 4, 6, 8, 10
NimiPERUTTU Kajaani KV 2021
PaikkaKajaani (Vimpelin urheilustadion)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 8, 10
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjäKAINUUN KENNELPIIRI R.Y.
TuomariMaarit Hassinen
 
08.05.2021 Salo RN
PERUTTU Salo 2/4 & 3/9
2/4 & 3/9
NimiPERUTTU Salo 2/4 & 3/9
PaikkaSalo (Moision koulun kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/4
3/9
JärjestäjäKOIRAKERHO TASSUT R.Y.
TuomariSonny Ström
 
13.05.2021 Vantaa E
PERUTTU Palveluskoiratapahtuma
Suomen palveluskoiraliitto r.y.
NimiPERUTTU Palveluskoiratapahtuma
PaikkaVantaa (Hakunilan urheilupuisto)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN PALVELUSKOIRALIITTO R.Y.
SUOMEN AUSTRALIANKARJAKOIRAT R.Y.
TuomariJari Laakso
 
15.-16.05.2021 Rauma KR
PERUTTU Rauma Show
la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
NimiPERUTTU Rauma Show
PaikkaRauma (Lähdepellon Urheilualue)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 8, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 6, 7
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätRAUMAN KÄYTTÖ- JA SEURAKOIRAT RY
RAUMAN MLK:N METS.SEURA RY
RAUMAN SEUDUN ERÄMIEHET
RAUMAN YMPÄRISTÖN URHEILUMETSÄSTÄJÄT
RAUMAN METSÄSTYSSEURA RY
TuomariPäivi Eerola
 
22.-23.05.2021 Hamina KR
PERUTTU Hamina
la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
NimiPERUTTU Hamina
PaikkaHamina (Haminan Bastioni)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 8, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 6, 7
JärjestäjäKAAKON KENNEL-KERHO RY
TuomariMartin Baskaran
 
22.05.2021 Kuusamo RN
PERUTTU Kuusamo RN FCI ryhmille 2/8 & 5/6
2/8 & 5/6
NimiPERUTTU Kuusamo RN FCI ryhmille 2/8 & 5/6
PaikkaKuusamo (Rukan Hiihtostadion)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/8
5/6
JärjestäjäKUUSAMON METSÄSTYS-JA KALASTUSSEURA
TuomariAnita Al-Bachy
 
05.-06.06.2021 Turku KV
PERUTTU Turku Top Dog Show 2021
la: 2, 3, 7, 8, 10
su: 1, 4, 5, 6, 9
NimiPERUTTU Turku Top Dog Show 2021
PaikkaTurku (Metsämäen ravirata)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 7, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 4, 5, 6, 9
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätTURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY
LOUNAIS-SUOMEN KENNELKERHO RY
LOUNAIS-SUOMEN PYSTYKORVAYHDISTYS
LOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY
MAAKASTON ERÄSTÄJÄT RY
TURUN KÄYTTÖKOIRAKERHO RY
TURUN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY
TURUN JA SÄKYLÄN VARUSKUNTIEN
TURUN VINTTIKOIRAKERHO
TURUNMAAN SAMOJEDISTIT RY
VARSINAIS-SUOMEN BEAGLE RY
TURUN SEUDUN KÄÄPIÖKOIRAT RY
TuomariLeila Kärkäs
 
05.06.2021 Karvia RN
PERUTTU Karvia RN FCI 2 & 4/8
2 & 4/8
NimiPERUTTU Karvia RN FCI 2 & 4/8
PaikkaKarvia (Harrastekeskus Torro)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
4/8
JärjestäjäKOILLIS-KARVIAN METSÄSTYSSEURA RY
TuomariMarja Talvitie
 
06.06.2021 Mänttä-Vilppula KR
PERUTTU! Mänttä-Vilppula KR
NimiPERUTTU! Mänttä-Vilppula KR
PaikkaMänttä-Vilppula (Mäntän urheilukeskus)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
JärjestäjätMÄNTÄN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y.
MÄNTÄN SEUDUN NUUSKUT R.Y.
MÄNTÄN SEUDUN PALVELUSKOIRAT R.Y.
TuomariMarkku Kipinä
 
12.-13.06.2021 Alavus KR Täynnä
Miljoona Koira 2021
la: 2, 4, 6, 9, 10
su: 1, 3, 5, 7, 8
NimiMiljoona Koira 2021
PaikkaAlavus (Tuurin Kyläkaupan tapahtuma-alue)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 7, 8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Rajoituksen perusteet
Tulokset
TuomariElina Haapaniemi
 
12.-13.06.2021 Paimio KR
PERUTTU Paimio KR
la: 1, 7, 8, 9
su: 2, 3, 4, 5, 6, 10
NimiPERUTTU Paimio KR
PaikkaPaimio (Paimion ajoharjoittelurata)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 7, 8, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 5, 6, 10
JärjestäjätSAUVON MERIKULMAN METSÄNKÄVIJÄT RY
SALON SEUDUN KENNELKERHO RY
HALIKON NUMMEN METSÄSTYSSEURA RY
KIIKALAN METSÄSTYSYHDISTYS R.Y.
KOSKEN TL ERÄNKÄVIJÄT RY
PAIMION METSÄSTYSSEURA R
SALON SEUDUN PALV.KOIRAHARRASTAJAT
TuomariAnita Al-Bachy
 
12.-13.06.2021 Rovaniemi KV
PERUTTU! Rovaniemi KV 2021
la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
NimiPERUTTU! Rovaniemi KV 2021
PaikkaRovaniemi (Napapiirin messualue)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 8, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 6, 7
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjätROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y.
LAPIN AJOKOIRAYHDISTYS R.Y.
TuomariRoberto Schill
 
19.-20.06.2021 Lappeenranta KV
PERUTTU Lappeenranta Dog Show
la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
NimiPERUTTU Lappeenranta Dog Show
PaikkaLappeenranta (Lappeenrannan ravirata)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 6, 7
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 4, 8, 9, 10
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjätLAPPEENRANNAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS
LAPPEENRANNAN SEUD.SAMOJEDIYHDISTYS
LAPPEENRANNAN METSÄSTÄJÄT RY
TuomariMarko Bubalo
 
19.06.2021 Heinävesi RN
PERUTTU! Heinävesi 2/5 & 6/8
2/5 & 6/8
NimiPERUTTU! Heinävesi 2/5 & 6/8
PaikkaHeinävesi (Urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/5
6/8
JärjestäjäHEINÄVEDEN KENNELKERHO
TuomariJuha Putkonen
 
03.-04.07.2021 Rantasalmi KR
RAJATTU 1000 koiraa/pv Rantasalmi KR
la: 3, 4, 7, 8, 9
su: 1, 2, 5, 6, 10
NimiRAJATTU 1000 koiraa/pv Rantasalmi KR
PaikkaRantasalmi (Rinssin ranta-alue)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 3, 4, 7, 8, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 2, 5, 6, 10
JärjestäjätLUOTEIS-JUVAN ERÄ R.Y.
LÄNSI-RANTASALMEN ERÄ RY
RANTASALMEN ERÄVEIKOT
ITÄ-JUVAN PAUKKU RY
POHJOIS-SULKAVAN ERÄ RY
ETELÄ-JUVAN ERÄMIEHET
VEHMAAN RIISTAMIEHET R.Y.
POHJOIS-JUVAN METSÄSTÄJÄT RY
JUVAN ERÄVEIKOT RY
TUUSMÄEN ERÄ RY
JUVAN KENNELKERHO RY.
RANTASALMEN KENNELYHDISTYS RY
POHJOIS-JUVAN ERÄ RY
Rajoituksen perusteet
Tulokset
TuomariAlvar Ristikivi
 
03.-04.07.2021 Tuusula KR
PERUTTU Tuusula KR
la: 2, 4, 5, 8, 9
su: 1, 3, 6, 7, 10
NimiPERUTTU Tuusula KR
PaikkaTuusula (Tuusulan urheilukeskus, Hyrylä)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 4, 5, 8, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 6, 7, 10
JärjestäjäUUDENMAAN KANAKOIRAHARRASTAJAT R.Y.
TuomariCharlott Sandberg
 
03.07.2021 Tuusniemi RN
Tuusniemi 1/2 & 5/10
1/2 & 5/10
NimiTuusniemi 1/2 & 5/10
PaikkaTuusniemi (Tuusniemen Kuntakeskuksen satama-alue)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/2
5/10
JärjestäjätKOILLIS-SAVON KENNELKERHO RY
ENONSALON ERÄ R.Y.
JUURIKKAMÄEN TAPION-POJAT RY
PAJUMÄEN HIRVIMIEHET RY
SOITUN ERÄ-POJAT RY
Tulokset
TuomariPäivi Eerola
 
10.-11.07.2021 Laukaa KR
Rajattu 1100 koiraa/pv Laukaa KR
la: 2, 5, 7, 8, 10
su: 1, 3, 4, 6, 9
NimiRajattu 1100 koiraa/pv Laukaa KR
PaikkaLaukaa (keskusurheilukenttä)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 5, 7, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 6, 9
JärjestäjäLAUKAAN METSÄSTYSSEURA RY
Rajoituksen perusteet
Tulokset
TuomariTanya Ahlman-Stockmari
 
10.07.2021 Oulu KV
Oulun Iloisen Koiran KV-näyttely
NimiOulun Iloisen Koiran KV-näyttely
PaikkaOulu (Äimäraution ravirata)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjätOULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY
OULUN KOIRAKERHO RY
OULUN SEUDUN NOUTAJAKOIRAYHD. R.Y.
OULUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
Tulokset
TuomariDarko Drobnjak
 
10.07.2021 Koski tl RN
PERUTTU Koski TL 2/4 & 5/6
2/4 & 5/6
NimiPERUTTU Koski TL 2/4 & 5/6
PaikkaKoski tl (Nuortentuvan kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/4
5/6
JärjestäjäLOUNAIS-SUOMEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
TuomariPirjo Aaltonen
 
10.07.2021 Ruokolahti RN Täynnä
Ruokolahti RN 1/2 & 5/8
1/2 & 5/8
NimiRuokolahti RN 1/2 & 5/8
PaikkaRuokolahti (Ruokolahden urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/2
5/8
JärjestäjätETELÄ-KARJALAN HAUKKUVAT LINTUKOIRAT RY
KAUKOPÄÄN METSÄMIEHET RY
Rajoituksen perusteet
Tulokset
TuomariPaavo Mattila
 
11.07.2021 Oulu NORD
Oulun Iloisen Koiran Nord-näyttely
NimiOulun Iloisen Koiran Nord-näyttely
PaikkaOulu (Äimäraution ravirata)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätOULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY
OULUN SEUDUN NOUTAJAKOIRAYHD. R.Y.
OULUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
OULUN KOIRAKERHO RY
Tulokset
TuomariLeni Finne
 
17.-18.07.2021 Hyvinkää KR
PERUTTU Hyvinkää KR
la: 2, 4, 6, 7, 9
su: 1, 3, 5, 8, 10
NimiPERUTTU Hyvinkää KR
PaikkaHyvinkää (Hyvinkään vinttikoirarata)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 8, 10
JärjestäjätHYVINKÄÄN SEUDUN KENNELKERHO R.Y.
LUHTILAUKKAAJAT RY
HYVINKÄÄN KÄYTTÖKOIRAT R.Y.
TuomariKostadin Shankov
 
17.-18.07.2021 Tornio NORD
PERUTTU Tornio NORD
la: 1, 7, 8, 9
su: 2, 3, 4, 5, 6, 10
NimiPERUTTU Tornio NORD
PaikkaTornio (Toranda)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 7, 8, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 5, 6, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäLAPIN KENNELPIIRI R.Y.
TuomariJari Partanen
 
24.-25.07.2021 Kalajoki KVla: 1, 3, 6, 9
su: 2, 4, 5, 7, 8, 10
NimiKalajoki KV
PaikkaKalajoki (Kalajoen lentokenttä)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 6, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 4, 5, 7, 8, 10
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjäKESKI-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Rajoituksen perusteet
Tulokset
TuomariTino Pehar
 
25.07.2021 Outokumpu RN
Outokumpu 2/7 & 3/9
2/7 & 3/9
NimiOutokumpu 2/7 & 3/9
PaikkaOutokumpu (Matovaaran jalkapallokentän ulkoilualue)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/7
3/9
JärjestäjätPOHJOIS-KARJALAN KENNELPIIRI R.Y.
TÖRISEVÄN ERÄ R.Y.
ITÄ-KUUSJÄRVEN ERÄMIEHET RY.
METSÄSTYSYHD USIN ERÄ-UKOT RY
ERÄ-OKU R.Y.
OUTOKUMMUN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Tulokset
TuomariKimmo Mustonen
 
31.07.-01.08.2021 Mikkeli KVla: 2, 4, 5, 6, 8
su: 1, 3, 7, 9, 10
NimiMikkeli KV
PaikkaMikkeli (Mikkelin Ravirata)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 4, 5, 6, 8
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 7, 9, 10
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätNOROLAN METSÄSTYSSEURA RY
KAIPIALAN METSÄSTYS JA KALASTUSSEUR
MIKKELIN AGILITY-HARRASTAJAT R.Y.
RÄMÄLÄN METSÄSTÄJÄT RY
SUUR-SAVON AJOKOIRAMIEHET RY
SUUR-SAVON PYSTYKORVAKERHO RY.
MIKKELIN ERÄMIEHET RY
Rajoituksen perusteet
Tulokset
TuomariJuta Haranen
 
31.07.-01.08.2021 Pori KVla: 1, 3, 7, 9, 10
su: 2, 4, 5, 6, 8
NimiPori KV
PaikkaPori (Ravirata)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 7, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 4, 5, 6, 8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätSATAKUNNAN SEURA-JA KÄÄPIÖKOIRAYHD.
PORIN ERÄMIEHET RY
SATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y.
SATAKUNNAN AJOKOIRAMIEHET RY
Tulokset
TuomariJetta Tschokkinen
 
01.08.2021 Hämeenlinna RN
Hämeenlinna 2/10 & 4/6
2/10 & 4/6
NimiHämeenlinna 2/10 & 4/6
PaikkaHämeenlinna (Villa Mainiemi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/10
4/6
JärjestäjätKIHARAKERHO-CURLYKLUBBEN R.Y.
EVON HIRVISEURUE RY
LAMMIN RIISTAMIEHET RY
Rajoituksen perusteet
Tulokset
TuomariSanna Vakkilainen
 
01.08.2021 Kajaani RN
Kajaani 2/9 & 6/8
2/9 & 6/8
NimiKajaani 2/9 & 6/8
PaikkaKajaani (Vimpelinlaakson urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/9
6/8
JärjestäjätKAINUUN HIRVIKOIRA YHDISTYS RY
KOUTANIEMEN METSÄSTYSSEURA RY
KAINUUN HAUKKUVAT LINTUKOIRAT RY
KAINUUN RIISTAMIEHET RY
Tulokset
TuomariMarjatta Pylvänäinen-Suorsa
 
01.08.2021 Porvoo RN
Porvoo 1/8 & 2/9
1/8 & 2/9
NimiPorvoo 1/8 & 2/9
PaikkaPorvoo (Kokonniemen nurmikenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/8
2/9
JärjestäjätPORVOONSEUDUN KOIRAHARRASTAJAT RY
SUOMEN RIDGEBACK-YHDISTYS RY
Tulokset
TuomariMarja Talvitie
 
07.-08.08.2021 Espoo KR
Eukanuba Summer Show 2021
la: 1, 3, 5, 7, 9
su: 2, 4, 6, 8, 10
NimiEukanuba Summer Show 2021
PaikkaEspoo (Vermon ravirata)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 8, 10
JärjestäjätSUOMEN TANSKANDOGGI R.Y.
ULKOMUOTOTUOMARIT RY
SUOMEN NORWICHIN- JA NORFOLKINTERRIERIT RY
Tulokset
TuomariNiksa Lemo
 
07.-08.08.2021 Iisalmi KVla: 2, 3, 4, 6, 9
su: 1, 5, 7, 8, 10
NimiIisalmi KV
PaikkaIisalmi (Luuniemen juhlakenttä)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 6, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 5, 7, 8, 10
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjäPOHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Rajoituksen perusteet
Tulokset
TuomariHedi Kumm
 
07.08.2021 Kokkola RN
Kokkola 1/2 & 5/9
1/2 & 5/9
NimiKokkola 1/2 & 5/9
PaikkaKokkola (Heimarin ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/2
5/9
JärjestäjäKENNELSEURA ERÄKILPA RY
Tulokset
TuomariAnita Al-Bachy
 
07.08.2021 Taivalkoski RN
Taivalkoski 1/2 & 5/6
1/2 & 5/6
NimiTaivalkoski 1/2 & 5/6
PaikkaTaivalkoski (Kaarihalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/2
5/6
JärjestäjäTAIVALKOSKEN KENNELKERHO RY
Tulokset
TuomariAlvar Ristikivi
 
08.08.2021 Kuopio E
Sveitsinpaimenkoirien päänäyttely
Suomen sveitsinpaimenkoirat r.y.
NimiSveitsinpaimenkoirien päänäyttely
PaikkaKuopio (Rauhalahti)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN SVEITSINPAIMENKOIRAT R.Y.
Tulokset
TuomariAude Malherbe
Jana Stefancova
Kristina Kovale
 
08.08.2021 Mynämäki RN
Mynämäki RN 1/2 & 8/9
1/2 & 8/9
NimiMynämäki RN 1/2 & 8/9
PaikkaMynämäki (Urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/2
8/9
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjäVARSINAIS-SUOMEN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
TuomariAnita Al-Bachy
 
14.-15.08.2021 Mynämäki KR
Elonäyttely 2021 Mynämäki
la: 2, 5, 6, 7, 9
su: 1, 3, 4, 8, 10
NimiElonäyttely 2021 Mynämäki
PaikkaMynämäki (Mynämäen urheilukeskus)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 5, 6, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 8, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätLOUNAIS-SUOMEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
KIMITOÖNS JAKTHUNDSKLUBB
AURAN NUUSKUT RY
LOUNAIS-SUOMEN DREEVERIKERHO RY
METSÄSTYSSEURA RASI RY
METSÄSTYSYHDISTYS TARVAS RY
NAANTALIN PALV.-JA SEURAKOIRAYHD.
TURUN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
LOUNAIS-SUOMEN BERNIT RY
SPL-TURKU RY
TURUN KENTTÄKOIRAYHDISTYS RY
Tulokset
TuomariMaija Mäkinen
 
14.08.2021 Joensuu KV
PERUTTU Joensuu KV
NimiPERUTTU Joensuu KV
PaikkaJoensuu (Joensuun Ravirata)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
JärjestäjätPOHJOIS-KARJALAN SEURAKOIRAT RY
JOENSUUN SEUDUN PALVELUSKOIRAYHD.RY
POHJOIS-KARJALAN KANAKOIRAKERHO RY
POHJOIS-KARJALAN KENNELMIEHET RY
PYHÄSELÄN METSÄSTÄJÄT RY
SÄRKIVAARAN METSÄSTYSSEURA RY
SELKIEN SEUDUN ERÄ
POHJOIS-KARJALAN KÄYTTÖKOIRAT R.Y
TuomariMoa Persson
 
14.08.2021 Ikaalinen RN
Ikaalinen 2/9 & 5/6
2/9 & 5/6
NimiIkaalinen 2/9 & 5/6
PaikkaIkaalinen (Vatulan Ampumaurheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/9
5/6
JärjestäjäIKAALISTEN SEUD. KENNELKERHO RY
Tulokset
TuomariKirsi Heino
 
14.08.2021 Äänekoski RN
Äänekoski 1/2 & 5/9
1/2 & 5/9
NimiÄänekoski 1/2 & 5/9
PaikkaÄänekoski (Äänekosken Liikuntapuisto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/2
5/9
JärjestäjätALA-KEITELEEN KENNELKERHO RY
HIETAMAN HAUKKU RY
Tulokset
TuomariMarianne Holm Larnemaa
 
15.08.2021 Joensuu KR
PERUTTU Joensuu KR
NimiPERUTTU Joensuu KR
PaikkaJoensuu (Joensuun Ravirata)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
JärjestäjätPOHJOIS-KARJALAN SEURAKOIRAT RY
JOENSUUN SEUDUN PALVELUSKOIRAYHD.RY
POHJOIS-KARJALAN KANAKOIRAKERHO RY
POHJOIS-KARJALAN KENNELMIEHET RY
POHJOIS-KARJALAN KÄYTTÖKOIRAT R.Y
PYHÄSELÄN METSÄSTÄJÄT RY
SÄRKIVAARAN METSÄSTYSSEURA RY
SELKIEN SEUDUN ERÄ
TuomariIngrid Hectors
 
21.08.2021 Kouvola KR
NimiKouvola KR
PaikkaKouvola (Kouvolan ravirata)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjätHUHDASJÄRVEN ERÄNKÄVIJÄT RY
KOUVOLAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
KYMEN VETOKOIRASEURA RY
Tulokset
TuomariSaija Juutilainen
 
21.08.2021 Helsinki RN
Helsinki 1 & 2
1 & 2
NimiHelsinki 1 & 2
PaikkaHelsinki (Tuomarinkylän Vinttikoirakeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
2
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäHELSINGIN PALV.KOIRAHARRASTAJAT
Tulokset
TuomariHilkka Salohalla
 
21.08.2021 Ruovesi RN
Ruovesi 2/9 & 5/6
2/9 & 5/6
NimiRuovesi 2/9 & 5/6
PaikkaRuovesi (Kauko-Pohjan nuorisoseuran kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/9
5/6
JärjestäjäPOHJOIS-HÄMEEN AJOKOIRAKERHO R.Y.
Tulokset
TuomariMatti Luoso
 
22.08.2021 Heinola KR
NimiHeinola KR
PaikkaHeinola (Ravirata)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjätHEINOLAN PALVELUS-JA SEURAKOIRA RY
HEINOLAN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Tulokset
TuomariSatu Ylä-Mononen
 
22.08.2021 Kauhava RN
Kauhava 1/2 & 3/5
1/2 & 3/5
NimiKauhava 1/2 & 3/5
PaikkaKauhava (Powerpark ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/2
3/5
JärjestäjäKAUHAVAN KENNELKERHO RY
Tulokset
TuomariJouni Nummela
 
28.08.2021 Riihimäki NORD
NimiRiihimäki NORD
PaikkaRiihimäki (Riihimäen ravirata)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjäETELÄ-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
Rajoituksen perusteet
Tulokset
TuomariJuha Putkonen
 
28.08.2021 Mäntyharju RN
Siirto 13.5. > 28.8. Mäntyharju 2/8 & 5/6
2/8 & 5/6
NimiSiirto 13.5. > 28.8. Mäntyharju 2/8 & 5/6
PaikkaMäntyharju (Mäntyharjun urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/8
5/6
JärjestäjätMÄNTYHARJUN KENNELYHDISTYS R.Y.
SUUR-SAVON PYSTYKORVAKERHO RY.
Tulokset
TuomariTuula Savolainen
 
29.08.2021 Riihimäki KV Täynnä
NimiRiihimäki KV
PaikkaRiihimäki (Riihimäen ravirata)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjäETELÄ-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
Rajoituksen perusteet
Tulokset
TuomariKirsi Tevalin
 
04.-05.09.2021 Harjavalta RN Täynnä
Harjavalta 1/9 & 2/10
1/9 & 2/10
NimiHarjavalta 1/9 & 2/10
PaikkaHarjavalta (Hosiossaari, koirakenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/9
2/10
JärjestäjäHARJAVALLAN PALV-JA SEURAKOIRAHARRASTAJAT RY
Rajoituksen perusteet
Tulokset
TuomariSanna Vakkilainen
 
04.09.2021 Jyväskylä RN
Jyväskylä Killeri 1/3 & 2/9
1/3 & 2/9
NimiJyväskylä Killeri 1/3 & 2/9
PaikkaJyväskylä (Killeri)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/3
2/9
JärjestäjäKESKI-SUOMEN KENNELKERHO RY
Tulokset
TuomariJouni Nummela
 
04.09.2021 Ruovesi RN
SIIRTO 15.5. > 4.9. Ruovesi 2 & 4/9
2 & 4/9
NimiSIIRTO 15.5. > 4.9. Ruovesi 2 & 4/9
PaikkaRuovesi (Ruoveden urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
4/9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätPAJUSEN ERÄILIJÄT RY
KURUN ERÄMIEHET RY
PIRKKALAN KOIRAKERHO PISKIT RY
RUOVEDEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Tulokset
TuomariAntti Nieminen
 
05.09.2021 Tuusula RN
Siirto 30.5. > 5.9. Tuusula RN FCI 2/8 & 4/5
2/8 & 4/5
NimiSiirto 30.5. > 5.9. Tuusula RN FCI 2/8 & 4/5
PaikkaTuusula (.)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/8
4/5
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätTIIBETINTERRIERIT R.Y.
VÄST-NYLÄNDSKA HUNDFÖRENINGEN RY
HANGON KENNELKERHO RY
Tulokset
TuomariOlga Grin
 
11.-12.09.2021 Porvoo KR
Porvoon koiranäyttely
la: 2, 4, 7, 9, 10
su: 1, 3, 5, 6, 8
NimiPorvoon koiranäyttely
PaikkaPorvoo (Suiston kenttä)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 4, 7, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 6, 8
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätSUOMEN DOBERMANNYHDISTYS R.Y.
SUOMEN ROTTWEILERYHDISTYS R.Y.
HALKIAN METSÄSTYSYHDISTYS RY
PORVOON PALVELUSKOIRAT RY
Tulokset
TuomariMaija Mäkinen
 
11.-12.09.2021 Helsinki KV
Royal Canin Show
la: 1, 3, 5, 6, 8
su: 2, 4, 7, 9, 10
NimiRoyal Canin Show
PaikkaHelsinki (Tuomarinkartanon Vinttikoirakeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 6, 8
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 4, 7, 9, 10
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjäHELSINGIN SEUDUN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
TuomariHannele Jokisilta
 
11.09.2021 Leppävirta RN
Leppävirta RN 2/4 & 5/8
2/4 & 5/8
NimiLeppävirta RN 2/4 & 5/8
PaikkaLeppävirta (Vesileppis Areena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/4
5/8
JärjestäjätPOHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
LEPPÄVIRRAN PALVELUS- JA SEURAKOIRA
Tulokset
TuomariMaarit Hassinen
 
18.-19.09.2021 Hyvinkää KRla: 2, 3, 4, 6, 9
su: 1, 5, 7, 8, 10
NimiHyvinkää KR
PaikkaHyvinkää (Ridasjärven Ampumaurheilukeskus)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 6, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 5, 7, 8, 10
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjätKYTÄJÄRVEN ERÄMIEHET RY
ERÄ-80 RY
HYVINKÄÄN-PALOJOEN METSÄSTYSYHDISTYS RY
HYVINKÄÄN METSÄNKÄVIJÄT RY
Tulokset
TuomariLászló Erdos
 
19.09.2021 Tampere RN
Tampere 2 & 10
2 & 10
NimiTampere 2 & 10
PaikkaTampere (Teivon ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
10
JärjestäjätSUOMEN GLENNIT RY
PIRKANMAAN VINTTIKOIRAKERHO RY
Tulokset
TuomariSvein Bjørnes
 
25.-26.09.2021 Eckerö KVla: 1, 3, 4, 5, 6, 7
su: 2, 8, 9, 10
NimiEckerö KV
PaikkaEckerö (Eckeröhallen)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 5, 6, 7
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 8, 9, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäÅLANDS KENNELDISTRIKT R.F.
Tulokset
TuomariTanya Ahlman-Stockmari
 
26.09.2021 Lahti RN
Lahti 2 & 5/10
2 & 5/10
NimiLahti 2 & 5/10
PaikkaLahti (Jokimaan ravikeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
5/10
JärjestäjätAKITA RY
PÄIJÄTHOFFIT RY
Tulokset
TuomariAlessandro Zeppi
 
02.-03.10.2021 Kotka KR
Kotkan Ruusu
la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
NimiKotkan Ruusu
PaikkaKotka (Harjun oppimiskeskus)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 8, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 6, 7
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjätKYMENLAAKSON KANAKOIRASEURA RY
KAAKON NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY
KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
Tulokset
TuomariLaurent Heinesche
 
02.-03.10.2021 Vantaa KR
Let’s Go -koiranäyttely Vantaa
la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
NimiLet’s Go -koiranäyttely Vantaa
PaikkaVantaa (Hakunilan urheilupuisto)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 6, 7
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 4, 8, 9, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätSUOMEN BASSETKERHO R.Y.
UUDENMAAN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS
SUOMEN BULLTERRIERIYHDISTYS RY
SUOMEN HOVAWART R.Y.
Tulokset
TuomariTaina Nygård
 
09.10.2021 Hämeenlinna RN
PERUTTU Hämeenlinna 2/10 & 3/9
2/10 & 3/9
NimiPERUTTU Hämeenlinna 2/10 & 3/9
PaikkaHämeenlinna (TUULOSEN KAUPPAKESKUS)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/10
3/9
JärjestäjäKOIRAKERHO MUHVET RY
 
10.10.2021 Hämeenlinna RN
PERUTTU Hämeenlinna 2/5 & 3/9
2/5 & 3/9
NimiPERUTTU Hämeenlinna 2/5 & 3/9
PaikkaHämeenlinna (TUULOSEN KAUPPAKESKUS)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/5
3/9
JärjestäjäKOIRAKERHO MUHVET RY
 
24.10.2021 Lahti RN Täynnä
Talvinäyttely Lahti RN FCI 9 & 1/2
9 & 1/2
NimiTalvinäyttely Lahti RN FCI 9 & 1/2
PaikkaLahti (Lahden Messukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
1/2
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäLAHDEN KÄYTTÖKOIRA RY
Rajoituksen perusteet
Tulokset
TuomariKristin Kerem
 
18.12.2021 Helsinki NORD
Helsinki Winner 2021
NimiHelsinki Winner 2021
PaikkaHelsinki (Messukeskus)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
Tulokset
TuomariTuire Okkola
 
19.12.2021 Helsinki KV
Voittaja 2021
NimiVoittaja 2021
PaikkaHelsinki (Messukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Junior HandlerSM-finaali
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
Tulokset
TuomariCamilla Karlsson
 

lataa