Sivu: 1 | 2
AikaNäyttelyRyhmät/Rodut
11.-12.01.2020 Kajaani KVla: 2, 3, 4, 6, 8, 10
su: 1, 5, 7, 9
NimiKajaani KV
PaikkaKajaani (Kajaanin pallohalli)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 6, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 5, 7, 9
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjäKAINUUN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
18.01.2020 Raahe RN
Raahe RN osa 5 & osa 6 & 8
osa 5 & osa 6 & 8
NimiRaahe RN osa 5 & osa 6 & 8
PaikkaRaahe
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäRAAHEN ERÄNKÄVIJÄT RY
Tulokset
 
18.01.2020 Virolahti RN
Virolahti osa 5 & osa 6 & 2
osa 5 & osa 6 & 2
NimiVirolahti osa 5 & osa 6 & 2
PaikkaVirolahti (Harjun oppimiskeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
2
JärjestäjäKYMENLÄÄNIN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
25.-26.01.2020 Turku KV
Winter Dog Show
la: 1, 3, 7, 9, 10
su: 2, 4, 5, 6, 8
NimiWinter Dog Show
PaikkaTurku (Turun Messukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 7, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 4, 5, 6, 8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäMETSÄSTYSSEURA TAPIO RY
Tulokset
 
26.01.2020 Kuopio E
Jalostuspäivänäyttely 2020
Pohjois-savon pystykorvakerho ry
NimiJalostuspäivänäyttely 2020
PaikkaKuopio (Sorsasalon ravirata)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäPOHJOIS-SAVON PYSTYKORVAKERHO RY
Tulokset
 
01.02.2020 Miehikkälä RN
Miehikkälä osa 5 & osa 6 & 4
osa 5 & osa 6 & 4
NimiMiehikkälä osa 5 & osa 6 & 4
PaikkaMiehikkälä (Suur-Miehikkälän Seurantalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4
JärjestäjätKAAKKOIS-SUOMEN KARHUKOIRAYHDISTYS
MUUROLAN METSÄSTÄJÄT RY
Tulokset
 
01.-02.02.2020 Parkano RN
Parkano 9 & 5
5 & 9
NimiParkano 9 & 5
PaikkaParkano (Parkanon urheilutalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
9
JärjestäjätPARKANON ERÄMIEHET RY
LAPINNEVAN ERÄNKÄVIJÄT RY
SUSIPERÄN METSÄSTYSSEURA
VUORIJÄRVEN METS.SEURA R.Y.
Tulokset
 
08.02.2020 Tornio RN
Tornio RN osa 5 & osa 6 & 7/8
osa 5 & osa 6 & 7/8
NimiTornio RN osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaTornio (torkk center)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäALATORNION METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
22.02.2020 Jämijärvi E
Erikoisnäyttely - FCI osa 5 metsästyspystykorvat ja lappalaiset paimenpystykorvat
Satakunnan pystykorvakerho r.y.
NimiErikoisnäyttely - FCI osa 5 metsästyspystykorvat ja lappalaiset paimenpystykorvat
PaikkaJämijärvi (Jämi areena)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y.
Tulokset
 
22.-23.02.2020 Jämijärvi RN
Jämijärvi RN FCI 3/4 & 5/6
3/4 & 5/6
NimiJämijärvi RN FCI 3/4 & 5/6
PaikkaJämijärvi (Jämi Areena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/4
5/6
JärjestäjätKOVELAHDEN ERÄMIEHET RY
SYDÄNMAAN METSÄ-MIEHET RY
Tulokset
 
01.03.2020 Hankasalmi E
Laika ER
Suomen laikajärjestö r.y.
NimiLaika ER
PaikkaHankasalmi (Lomakeskus Revontuli)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN LAIKAJÄRJESTÖ R.Y.
Tulokset
 
07.03.2020 Kouvola RN
Kouvola RN FCI osa 5 & osa 6 & 7/8
osa 5 & osa 6 & 7/8
NimiKouvola RN FCI osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaKouvola (Kouvolan ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätSUUR-SELÄNPÄÄN ERÄMIEHET RY
ORAVALAN METSÄSTÄJÄT RY
Tulokset
 
07.03.2020 Seinäjoki RN
Seinäjoki 5 & 7/8
5 & 7/8
NimiSeinäjoki 5 & 7/8
PaikkaSeinäjoki (HAU-HAU CHAMPION AREENA)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7/8
JärjestäjäLAKEUDEN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY
Tulokset
 
14.03.2020 Loviisa RN
PERUTTU Loviisa osa 5 & osa 6 & 7/8
osa 5 & osa 6 & 7/8
NimiPERUTTU Loviisa osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaLoviisa (Ruotsinpyhtää)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäRUUKIN ERÄMIEHET RY
 
22.03.2020 Jyväskylä RN
PERUTTU Korpilahti RN FCI 5 & 7/8
5 & 7/8
NimiPERUTTU Korpilahti RN FCI 5 & 7/8
PaikkaJyväskylä (Four Wind Stable)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7/8
JärjestäjätKORPILAHDEN ERÄMIEHET RY
JUOKSLAHDEN METSÄSTYSSEURA RY
ETELÄ-KORPILAHDEN SÄKÄ RY
 
28.03.2020 Joensuu RN
PERUTTU! Eno RN FCI 5 & 7/8
5 & 7/8
NimiPERUTTU! Eno RN FCI 5 & 7/8
PaikkaJoensuu (Enon liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7/8
JärjestäjätRUUKIN ERÄNKÄVIJÄT R.Y.
ENON ERÄNKÄVIJÄT RY
KONTIOLAHDEN ERÄMIEHET RY
KONTIORANNAN ERÄ RY
UIMAHARJUN KOIRAKLUBI RY
RUKAVEDEN ERÄ RY
PALOVAARAN ERÄMIEHET RY
 
10.04.2020 Vesilahti RN
PERUTTU! Vesilahti osa 5 & osa 6 & 4
osa 5 & osa 6 & 4
NimiPERUTTU! Vesilahti osa 5 & osa 6 & 4
PaikkaVesilahti (Narvan Seuraintalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4
JärjestäjätTAMMERMAAN MÄYRÄKOIRAKERHO R.Y.
NARVAN METSÄSTYSSEURA RY
 
11.04.2020 Imatra KR
PERUTTU! Saimaa Easter Dog Show - lauantai
NimiPERUTTU! Saimaa Easter Dog Show - lauantai
PaikkaImatra (Aviasport Areena)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
JärjestäjätLAPPEENRANNAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS
LAPPEENRANNAN METSÄSTÄJÄT RY
LAPPEENRANNAN SEUD.SAMOJEDIYHDISTYS
 
12.04.2020 Imatra KR
PERUTTU! Saimaa Easter Dog Show - sunnuntai
NimiPERUTTU! Saimaa Easter Dog Show - sunnuntai
PaikkaImatra (Aviasport Areena)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
JärjestäjätLAPPEENRANNAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS
LAPPEENRANNAN METSÄSTÄJÄT RY
LAPPEENRANNAN SEUD.SAMOJEDIYHDISTYS
 
18.-19.04.2020 Vaasa KV
PERUTTU! Vaasa KV
la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
NimiPERUTTU! Vaasa KV
PaikkaVaasa (Botniahalli)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 5, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 6, 8, 10
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätVAASAN KOIRAKERHO RY
MERENKURKUN NOUTAJAT R.Y.
VASA KENNELFÖRENING RF
ÖSTERBOTTENS ÄLGHUNDKLUB RF
 
18.04.2020 Laitila RN
PERUTTU Laitila RN FCI 4/6 & 5/8
4/6 & 5/8
NimiPERUTTU Laitila RN FCI 4/6 & 5/8
PaikkaLaitila (Laitilan jäähalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/6
5/8
JärjestäjäMS KARJALAN KORVENKÄVIJÄT RY
 
18.04.2020 Polvijärvi RN
PERUTTU Polvijärvi 5 & 2/6
5 & 2/6
NimiPERUTTU Polvijärvi 5 & 2/6
PaikkaPolvijärvi (Polvijärven vapaa-aikatalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
2/6
JärjestäjätPOLVIJÄRVEN KENNELSEURA R.Y.
ERÄ-EEMELIT RY
SAARIVAARAN ERÄMIEHET RY
RAUANLAHDEN ERÄVEIKOT RY
POLVIJÄRVEN ERÄMIEHET RY
HUHMARISEN ERÄ RY
ERÄ-TAPIO RY
KINAHMON ERÄMIEHET RY
 
25.04.2020 Lapua RN
PERUTTU Lapua RN osa 5 & osa 6 & 4/7
osa 5 & osa 6 & 4/7
NimiPERUTTU Lapua RN osa 5 & osa 6 & 4/7
PaikkaLapua (Lapuan ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4/7
JärjestäjäHAAPAKOSKEN METSÄSTÄJÄT RY
 
25.04.2020 Savonlinna RN
PERUTTU Savonlinna osa 5 & osa 6 & 7/8
osa 5 & osa 6 & 7/8
NimiPERUTTU Savonlinna osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaSavonlinna (Kerimäki liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäMETSÄSTYSSEURA JYKÄLE RY
 
02.05.2020 Tampere NORD
PERUTTU Hau-Hau Dog Show 2020 Tampere NORD
NimiPERUTTU Hau-Hau Dog Show 2020 Tampere NORD
PaikkaTampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Junior HandlerPMV-karsintakilpailu
JärjestäjäPOHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
 
02.05.2020 Haapavesi RN
PERUTTU Haapavesi RN FCI 5/6 & 7/8
5/6 & 7/8
NimiPERUTTU Haapavesi RN FCI 5/6 & 7/8
PaikkaHaapavesi (Koulutuskeskus JEDU)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäHAAPAVEDEN KENNELSEURA RY
 
02.05.2020 Koski tl RN
PERUTTU! Koski TL ryhmänäyttely FCI 5 & 4/6
5 & 4/6
NimiPERUTTU! Koski TL ryhmänäyttely FCI 5 & 4/6
PaikkaKoski tl (Nuortentuvan kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
4/6
JärjestäjäLOUNAIS-SUOMEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
 
03.05.2020 Tampere KV
PERUTTU Hau-Hau Dog Show 2020 Tampere KV
NimiPERUTTU Hau-Hau Dog Show 2020 Tampere KV
PaikkaTampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjäPOHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
 
03.05.2020 Oulu RN
PERUTTU Kiiminki RN FCI2 & FCI5
2 & 5
NimiPERUTTU Kiiminki RN FCI2 & FCI5
PaikkaOulu (Kiiminki)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
5
JärjestäjätPOHJAN KARHUKOIRAYHDISTYS RY
OULUN SEUDUN PYSTYKORVAKERHO RY
 
09.-10.05.2020 Oulu NORD
PERUTTU! Oulun Iloisen Koiran Näyttely
la: 1, 5, 7, 8, 10
su: 2, 3, 4, 6, 9
NimiPERUTTU! Oulun Iloisen Koiran Näyttely
PaikkaOulu (Äimäraution ravirata)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 5, 7, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 6, 9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätOULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY
OULUN KOIRAKERHO RY
OULUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
OULUN SEUDUN NOUTAJAKOIRAYHD. R.Y.
 
09.05.2020 Kruunupyy RN
PERUTTU Kruunupyy RN osa 5 & osa 6 & FCI 7/8
osa 5 & osa 6 & 7/8
NimiPERUTTU Kruunupyy RN osa 5 & osa 6 & FCI 7/8
PaikkaKruunupyy (Teerijärvi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäTERJÄRV JAKTFÖRENING RF
 
09.05.2020 Loviisa RN
PERUTTU Loviisa RN FCI 5/6 & 7/8
5/6 & 7/8
NimiPERUTTU Loviisa RN FCI 5/6 & 7/8
PaikkaLoviisa (LOVIISAN RAVIRATA)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäKENNELFÖRENINGEN HAU R.F. -
 
09.05.2020 Rantasalmi RN
PERUTTU Rantasalmi 5 & 6
5 & 6
NimiPERUTTU Rantasalmi 5 & 6
PaikkaRantasalmi (Rinssin ranta)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
6
JärjestäjäRANTASALMEN KENNELYHDISTYS RY
 
09.05.2020 Sastamala RN
PERUTTU Sastamala RN FCI 1/5 & 4/6
1/5 & 4/6
NimiPERUTTU Sastamala RN FCI 1/5 & 4/6
PaikkaSastamala (Häijään Neste)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/5
4/6
JärjestäjäMOUHIJÄRVEN METSÄSTYSSEURA RY
 
16.-17.05.2020 Rauma KR
PERUTTU! Rauma Show 2020
la: 2, 6, 7, 8, 9
su: 1, 3, 4, 5, 10
NimiPERUTTU! Rauma Show 2020
PaikkaRauma (Lähdepellon Urheilualue)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 6, 7, 8, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 5, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätRAUMAN KÄYTTÖ- JA SEURAKOIRAT RY
RAUMAN YMPÄRISTÖN URHEILUMETSÄSTÄJÄT
RAUMAN METSÄSTYSSEURA RY
RAUMAN MLK:N METS.SEURA RY
RAUMAN SEUDUN ERÄMIEHET
 
16.05.2020 Oulainen RN
PERUTTU Oulainen 5/8 & 7/9
5/8 & 7/9
NimiPERUTTU Oulainen 5/8 & 7/9
PaikkaOulainen (Oulaisten ammattiopisto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/8
7/9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätOULAISTEN KENNELKERHO RY
HANHELAN METSÄSTYSSEURA RY
 
16.05.2020 Parikkala RN
PERUTTU Parikkala RN 1 & 5/6
1 & 5/6
NimiPERUTTU Parikkala RN 1 & 5/6
PaikkaParikkala (Ravi- ja markkinakenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
5/6
JärjestäjätKAAKON KOIRAHARRASTAJAT RY
ITÄ-SAIMAAN HIRVIKOIRAYHDISTYS R.Y.
SÄRKISALMEN SEUDUN METSÄSTYSYHD. RY
 
16.05.2020 Ruovesi RN
PERUTTU Ruovesi 2/5 & 7/8
2/5 & 7/8
NimiPERUTTU Ruovesi 2/5 & 7/8
PaikkaRuovesi (Ruoveden urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/5
7/8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätPAJUSEN ERÄILIJÄT RY
KURUN ERÄMIEHET RY
PIRKKALAN KOIRAKERHO PISKIT RY
RUOVEDEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
 
16.05.2020 Viitasaari RN
PERUTTU Viitasaari RN osa 5 & osa 6 & 8
osa 5 & osa 6 & 8
NimiPERUTTU Viitasaari RN osa 5 & osa 6 & 8
PaikkaViitasaari (Viitasaaren Koulukeskuksen kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
8
JärjestäjätVIITASAAREN KENNELKERHO RY
KINNULAN KENNELKERHO R.Y.
PIHTIPUTAAN KENNELKERHO RY
 
21.05.2020 Mikkeli RN
PERUTTU! Mikkeli 5/10 & 6/8
5/10 & 6/8
NimiPERUTTU! Mikkeli 5/10 & 6/8
PaikkaMikkeli
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/10
6/8
JärjestäjätETELÄ-SAVON NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY
SUUR-SAVON DREEVERIKERHO RY
MIKKELIN VARUSK.METSÄSTYSYHDISTYS
 
23.05.2020 Maalahti RN
PERUTTU Maalahti 5 & 10
5 & 10
NimiPERUTTU Maalahti 5 & 10
PaikkaMaalahti (Pixne)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
10
JärjestäjäLAKEUDEN VINTTIKOIRAHARRASTAJAT RY
 
24.05.2020 Keuruu RN
PERUTTU! Keuruu 1/8 & 3/5
1/8 & 3/5
NimiPERUTTU! Keuruu 1/8 & 3/5
PaikkaKeuruu (Keurusselän Liikuntapuisto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/8
3/5
JärjestäjätKEURUUN SEUDUN KENNELKERHO RY
LAPINJÄRVEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
KOSKENPÄÄN ERÄPOJAT RY
 
30.-31.05.2020 Hamina KV
PERUTTU! Hamina KV
la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
NimiPERUTTU! Hamina KV
PaikkaHamina (Harjun oppimiskeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 8, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 6, 7
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjäKAAKON KENNEL-KERHO RY
 
06.-07.06.2020 Alavus KR
PERUTTU! Miljoona Koira 2020 - Tuuri
la: 2, 4, 6, 9, 10
su: 1, 3, 5, 7, 8
NimiPERUTTU! Miljoona Koira 2020 - Tuuri
PaikkaAlavus (Keskisen Kyläkauppa)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 7, 8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
 
06.06.2020 Hämeenlinna RN
PERUTTU! Hämeenlinna 3/5 & 7/8
3/5 & 7/8
NimiPERUTTU! Hämeenlinna 3/5 & 7/8
PaikkaHämeenlinna (Untula)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/5
7/8
JärjestäjätKIHARAKERHO-CURLYKLUBBEN R.Y.
LAMMIN RIISTAMIEHET RY
EVON HIRVISEURUE RY
 
06.06.2020 Mynämäki RN
PERUTTU! Mynämäki RN FCI 5 & 8/9
5 & 8/9
NimiPERUTTU! Mynämäki RN FCI 5 & 8/9
PaikkaMynämäki
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
8/9
JärjestäjäTURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY
 
06.06.2020 Rovaniemi RN
PERUTTU! Rovaniemi RN osa 5 & osa 6 & 4/8
osa 5 & osa 6 & 4/8
NimiPERUTTU! Rovaniemi RN osa 5 & osa 6 & 4/8
PaikkaRovaniemi (Muurola)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4/8
JärjestäjäMUUROLAN ERÄMIEHET RY
 
07.06.2020 Puolanka RN
PERUTTU! Puolanka 5 & 3/4
5 & 3/4
NimiPERUTTU! Puolanka 5 & 3/4
PaikkaPuolanka (Puolanka)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
3/4
JärjestäjätPUOLANGAN KENNELKERHO R.Y.
KAINUUN JÄNISPIISKAT RY
 
07.06.2020 Pöytyä RN
PERUTTU! Pöytyä RN FCI 5 & 4/6
5 & 4/6
NimiPERUTTU! Pöytyä RN FCI 5 & 4/6
PaikkaPöytyä (Kyrön koulu)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
4/6
JärjestäjäTURUN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
 
13.-14.06.2020 Kotka KR
PERUTTU! Kotkan Ruusu 2020
la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
NimiPERUTTU! Kotkan Ruusu 2020
PaikkaKotka (Katariinan Meripuisto)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 8, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 6, 7
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätKYMENLAAKSON KANAKOIRASEURA RY
KAAKON NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY
KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
 
13.-14.06.2020 Pöytyä KR
PERUTTU! Pöytyä KR
la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
NimiPERUTTU! Pöytyä KR
PaikkaPöytyä (Riihikosken urheilukenttä)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 6, 7
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 4, 8, 9, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätYPÄJÄN RIISTAMIEHET RY
ALASTARON METSÄSTYSSEURA RY
LOIMAAN METSÄSTYSSEURA R.Y.
LOIMAAN SEUDUN KENNELKERHO RY
NIINIJOEN METSÄSTÄJÄT RY
ORIPÄÄN METSÄSTYSSEURA RY
PÖYTYÄN YLÄPÄÄN METSÄSTYSYHDISTYS
RIIHIKOSKEN METSÄSTYSYHDISTYS RY
 
14.06.2020 Pielavesi RN
PERUTTU Kolomen Kimppa - Pielavesi osa 5 & osa 6 & 3/9
osa 5 & osa 6 & 3/9
NimiPERUTTU Kolomen Kimppa - Pielavesi osa 5 & osa 6 & 3/9
PaikkaPielavesi (Pielavesi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
3/9
JärjestäjätPIELAVEDEN KENNELKERHO RY
KARTTULAN KENNELKERHO RY
KEITELEEN KENNELKERHO RY
 
27.06.2020 Pieksämäki KR
PERUTTU! Pieksämäki KR
NimiPERUTTU! Pieksämäki KR
PaikkaPieksämäki (Keskusurheilukenttä)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
JärjestäjätKESKI-SAVON AJOKOIRAMIEHET RY
PIEKSÄMÄEN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
 
27.-28.06.2020 Rovaniemi NORD
PERUTTU! Rovaniemi NORD
la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
NimiPERUTTU! Rovaniemi NORD
PaikkaRovaniemi (Mäntyvaaran ravirata, Rovaniemi)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 6, 7
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 4, 8, 9, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y.
LAPIN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
VÄLIJOEN RIISTAMIEHET RY
 
27.06.2020 Sastamala RN
PERUTTU Sastamala RN FCI 2 & 4/5
2 & 4/5
NimiPERUTTU Sastamala RN FCI 2 & 4/5
PaikkaSastamala (Kiikoisten Nuorisoseura ry)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
4/5
JärjestäjätKIIKOISTEN METSÄSTÄJÄT R.Y.
LAVIAN METSÄSTYSSEURA RY
 
28.06.2020 Raasepori KR
PERUTTU! Hau-Hau Summer Show - Karjaa
NimiPERUTTU! Hau-Hau Summer Show - Karjaa
PaikkaRaasepori (Karjaa Sisu Arena)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
JärjestäjätKIRKKONUMMEN KENNELKERHO RY
INKOON KOIRAKERHO CANIDAE RY
VÄST-NYLÄNDSKA HUNDFÖRENINGEN RY
VÄSTRA NYLANDS STÖVARKLUBB RY
 
04.-05.07.2020 Forssa KR
PERUTTU! Forssa KR
la: 1, 3, 4, 7, 9
su: 2, 5, 6, 8, 10
NimiPERUTTU! Forssa KR
PaikkaForssa (Pilvenmäen ravirata)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 5, 6, 8, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätLOUNAIS-HÄMEEN KENNELKERHO RY
FORSSAN METSÄSTYSSEURA RY
FORSSAN PALVELUSKOIRAT R.Y.
 
04.-05.07.2020 Oulu KV
PERUTTU! Oulu KV
la: 2, 5, 6, 8, 10
su: 1, 3, 4, 7, 9
NimiPERUTTU! Oulu KV
PaikkaOulu (Äimäraution ravirata)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 5, 6, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 7, 9
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätPOHJOIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY
OULUN SEUDUN VINTTIKOIRAHARRASTAJAT
POHJOIS-SUOMEN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
OULUN SEUDUN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY
 
04.07.2020 Sauvo RN
PERUTTU Sauvo RN FCI 4/5 &6/7
4/5 & 6/7
NimiPERUTTU Sauvo RN FCI 4/5 &6/7
PaikkaSauvo (Sauvo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/5
6/7
JärjestäjäSAUVON MERIKULMAN METSÄNKÄVIJÄT RY
 
11.-12.07.2020 Saarijärvi KR
PERUTTU! Saarijärvi KR
la: 1, 3, 4, 5, 6
su: 2, 7, 8, 9, 10
NimiPERUTTU! Saarijärvi KR
PaikkaSaarijärvi
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 5, 6
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 7, 8, 9, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätMAHLUN RIISTAMIEHET RY
LANNEVEDEN JAHTI RY
RAHKOLAN ERÄNKÄVIJÄT R.Y.
SAARIJÄRVEN SEUDUN KENNELKERHO RY
VUOSKOSKEN PAUKKU RY
SAARIJÄRVEN KÄYTTÖKOIRAT RY
 
11.-12.07.2020 Kalajoki KV
PERUTTU! Kalajoki KV
la: 2, 7, 8, 9, 10
su: 1, 3, 4, 5, 6
NimiPERUTTU! Kalajoki KV
PaikkaKalajoki
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 7, 8, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 5, 6
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjäKESKI-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
 
12.07.2020 Joutsa RN
PERUTTU Joutsa 5 & 4/6
5 & 4/6
NimiPERUTTU Joutsa 5 & 4/6
PaikkaJoutsa (Leivonmäen urheilutalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
4/6
JärjestäjätKIVISUON ERÄMIEHET RY
LEIVONMÄEN METSÄSTYSSEURA RY
 
18.-19.07.2020 Helsinki KR
PERUTTU! Helsingin Kesänäyttely
la: 2, 6, 7, 8, 9
su: 1, 3, 4, 5, 10
NimiPERUTTU! Helsingin Kesänäyttely
PaikkaHelsinki (Tuomarinkylän Vinttikoirakeskus)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 6, 7, 8, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 5, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätHELSINGIN PALV.KOIRAHARRASTAJAT
ESPOON KOIRAKERHO RY
HELSINGIN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
LÄNSI-UUDENMAAN MÄYRÄKOIRAT RY
 
18.-19.07.2020 Mäntsälä KR
PERUTTU! Mäntsälän kaikkien rotujen näyttely
la: 1, 3, 4, 5, 10
su: 2, 6, 7, 8, 9
NimiPERUTTU! Mäntsälän kaikkien rotujen näyttely
PaikkaMäntsälä (Keskusurheilupuisto)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 5, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 6, 7, 8, 9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätMÄNTSÄLÄN KOIRAKERHO RY
OHKOLAN METSÄSTYSEURA R.Y.
UUDENMAAN AJOKOIRAYHDISTYS RY
 
25.07.2020 Mikkeli KR
PERUTTU! Mikkeli KR
NimiPERUTTU! Mikkeli KR
PaikkaMikkeli (Ravirata)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätMIKKELIN PEKKOLAN ERÄNKÄVIJÄT R.Y.
OTAVAN ERÄMIEHET RY
MIKKELIN RIISTAMIEHET RY
VIRAN METSÄSTÄJÄT RY
KORPIJÄRVEN ERÄVEIKOT R.Y.
 
25.-26.07.2020 Kemi KV
PERUTTU! Kemin Heinänäyttely
la: 1, 3, 5, 7, 10
su: 2, 4, 6, 8, 9
NimiPERUTTU! Kemin Heinänäyttely
PaikkaKemi (Sauvosaaren urheilupuisto)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 7, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 8, 9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäKEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY
 
01.08.2020 Kontiolahti KV
PERUTTU! Suvi Karelia 2020 Kontiolahti KV
NimiPERUTTU! Suvi Karelia 2020 Kontiolahti KV
PaikkaKontiolahti (Kontiolahden ampumahiihtostadion)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjätPOHJOIS-KARJALAN NOUTAJAKOIRAYHDIST
LIPERIN KENNELKERHO R.Y.
POHJOIS-KARJALAN AJOKOIRAYHDISTYS
POHJOIS-KARJALAN DREEVERIKERHO RY
POHJOIS-KARJALAN BEAGLEYHDISTYS RY
POHJOIS-KARJALAN HIRVIKOIRAYHDISTYS
POHJOIS-KARJALAN KARHUKOIRAYHDISTYS
POHJOIS-KARJALAN PYSTYKORVAKERHO RY
 
01.-02.08.2020 Pori KVla: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
NimiPori KV
PaikkaPori (Ravirata)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 5, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 6, 8, 10
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätSATAKUNNAN SEURA-JA KÄÄPIÖKOIRAYHD.
PORIN ERÄMIEHET RY
SATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y.
SATAKUNNAN AJOKOIRAMIEHET RY
Tulokset
 
01.08.2020 Rovaniemi RN
Rovaniemi RN osa 5 & osa 6 & 7/8
osa 5 & osa 6 & 7/8
NimiRovaniemi RN osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaRovaniemi (Muurolan Koulukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätKESKI-LAPIN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY
VALAJASKOSKEN METS-JA KALASTUSSEURA
Tulokset
 
01.08.2020 Siikajoki RN
PERUTTU! Siikajoki RN 2/8 & 5/6
2/8 & 5/6
NimiPERUTTU! Siikajoki RN 2/8 & 5/6
PaikkaSiikajoki (Paavolan Nuorisoseura)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/8
5/6
JärjestäjäRUUKIN KENNELSEURA RY
 
02.08.2020 Kontiolahti NORD
PERUTTU! Suvi Karelia 2020 Kontiolahti NORD
NimiPERUTTU! Suvi Karelia 2020 Kontiolahti NORD
PaikkaKontiolahti (Kontiolahden ampumahiihtostadion)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätPOHJOIS-KARJALAN NOUTAJAKOIRAYHDIST
LIPERIN KENNELKERHO R.Y.
POHJOIS-KARJALAN AJOKOIRAYHDISTYS
POHJOIS-KARJALAN BEAGLEYHDISTYS RY
POHJOIS-KARJALAN DREEVERIKERHO RY
POHJOIS-KARJALAN HIRVIKOIRAYHDISTYS
POHJOIS-KARJALAN KARHUKOIRAYHDISTYS
POHJOIS-KARJALAN PYSTYKORVAKERHO RY
 
02.08.2020 Isokyrö RN
Isokyrö 2/5 & 4/8
2/5 & 4/8
NimiIsokyrö 2/5 & 4/8
PaikkaIsokyrö (Koulukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/5
4/8
JärjestäjäPALONKYLÄN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
02.08.2020 Raahe RN
PERUTTU Raahe RN FCI osa 5 & osa 6 & 8
osa 5 & osa 6 & 8
NimiPERUTTU Raahe RN FCI osa 5 & osa 6 & 8
PaikkaRaahe (Raahen hiihtomaja)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
8
JärjestäjäSALOISTEN JAHTIMIEHET RY
 
07.08.2020 Kuopio KR
PERUTTU! Sawo Show - Kuopio KR
NimiPERUTTU! Sawo Show - Kuopio KR
PaikkaKuopio (Sorsasalon ravirata)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäPOHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
 
08.08.2020 Kuopio NORD
PERUTTU! Sawo Show - Kuopio NORD
NimiPERUTTU! Sawo Show - Kuopio NORD
PaikkaKuopio (Sorsasalon ravirata)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjäPOHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
 
08.08.2020 Haapajärvi RN
Haapajärvi RN osa 5 & osa 6 & 3/7
osa 5 & osa 6 & 3/7
NimiHaapajärvi RN osa 5 & osa 6 & 3/7
PaikkaHaapajärvi (Ronkaalan urheilualue)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
3/7
JärjestäjäKESKI-POHJANMAAN AJOKOIRAYHDISTYS RY
Tulokset
 
08.08.2020 Ii RN
Ii osa5 & osa 6 & 3/7
osa 5 & osa 6 & 3/7
NimiIi osa5 & osa 6 & 3/7
PaikkaIi (Illinsaaren hiihtomaja)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
3/7
JärjestäjätRANTAPOHJA-ALUEEN HIRVIKOIRAYHD RY
KIIMINGIN ERÄMIEHET RY
Tulokset
 
08.08.2020 Luumäki RN
Luumäki RN osa 5 & osa 6 & 3
osa 5 & osa 6 & 3
NimiLuumäki RN osa 5 & osa 6 & 3
PaikkaLuumäki (Taavetin urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
3
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätLUUMÄEN METSÄSTYSSEURA RY
KYMENLÄÄNIN PYSTYKORVAKERHO RY
SUOANTTILAN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
08.08.2020 Vesilahti RN
PERUTTU! Vesilahti osa 5 & osa 6 & 7/8
osa 5 & osa 6 & 7/8
NimiPERUTTU! Vesilahti osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaVesilahti (Harjula)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätHÄMEEN SPANIELIKERHO RY
VESILAHDEN-YLÄMÄEN METSÄSTYSSEURA
 
09.08.2020 Kuopio KV
PERUTTU! Sawo Show - Kuopio KV
NimiPERUTTU! Sawo Show - Kuopio KV
PaikkaKuopio (Sorsasalon ravirata)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjäPOHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
 
09.08.2020 Kokkola RN
PERUTTU! Kokkola osa 5 & osa 6 & 4
osa 5 & osa 6 & 4
NimiPERUTTU! Kokkola osa 5 & osa 6 & 4
PaikkaKokkola (Lohtaja, houraati)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4
JärjestäjäLOHTAJAN METSÄSTYSSEURA R.Y.
 
15.-16.08.2020 Raisio KR
PERUTTU! Raisio Elonäyttely
la: 1, 3, 4, 8, 10
su: 2, 5, 6, 7, 9
NimiPERUTTU! Raisio Elonäyttely
PaikkaRaisio (.)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 5, 6, 7, 9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätTURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY
LOUNAIS-SUOMEN KENNELKERHO RY
LOUNAIS-SUOMEN PYSTYKORVAYHDISTYS
LOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY
MAAKASTON ERÄSTÄJÄT RY
TURUN KÄYTTÖKOIRAKERHO RY
TURUN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY
TURUN JA SÄKYLÄN VARUSKUNTIEN
TURUN SEUDUN KÄÄPIÖKOIRAT RY
TURUN VINTTIKOIRAKERHO
TURUNMAAN SAMOJEDISTIT RY
VARSINAIS-SUOMEN BEAGLE RY
 
15.-16.08.2020 Valkeakoski KR
PERUTTU! Valkeakoski KR
la: 2, 5, 6, 7, 9
su: 1, 3, 4, 8, 10
NimiPERUTTU! Valkeakoski KR
PaikkaValkeakoski (Korkeakankaan hiihtokeskus)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 5, 6, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 8, 10
JärjestäjätVALKEAKOSKEN KENNELKERHO R.Y.
VALKEAKOSKEN METSÄSTYSYHDISTYS RY
SAARIOISPUOLEN METSÄSTYSSEURA RY
 
15.08.2020 Kajaani RN
Kajaani 1/7 & 5/10
1/7 & 5/10
NimiKajaani 1/7 & 5/10
PaikkaKajaani (Vimpelinlaakson urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/7
5/10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätKAJAANIN METSÄSTÄJÄT RY
LIETEKYLÄN METSÄSTYSSEURA RY
KAINUUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
KAINUUN AJOKOIRAKERHO RY
Tulokset
 
15.08.2020 Lappeenranta RN
PERUTTU Lappeenranta 1/3 & 5/6
1/3 & 5/6
NimiPERUTTU Lappeenranta 1/3 & 5/6
PaikkaLappeenranta
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/3
5/6
JärjestäjäKAAKKOIS-SUOMEN AJOKOIRAKERHO RY
 
15.08.2020 Sodankylä RN
Sodankylä RN FCI 5 & 6/7
5 & 6/7
NimiSodankylä RN FCI 5 & 6/7
PaikkaSodankylä (Sodankylän liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
6/7
JärjestäjäSODANKYLÄN ERÄMIEHET RY
Tulokset
 
16.08.2020 Kauhava RN
Kauhava RN FCI 5/6 & 7/8
5/6 & 7/8
NimiKauhava RN FCI 5/6 & 7/8
PaikkaKauhava (Kauhava (Alahärmän ravirata))
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäHÄRMÄN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
22.08.2020 Kouvola KR
PERUTTU! Kouvola KR
NimiPERUTTU! Kouvola KR
PaikkaKouvola (Kouvolan ravirata)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätKOUVOLAN SEUDUN SEURAKOIRAKERHO RY
KOUVOLAN ERÄMIEHET RY
VALKEALAN KENNELYHDISTYS RY
 
23.08.2020 Heinola KR
PERUTTU! Heinola KR
NimiPERUTTU! Heinola KR
PaikkaHeinola (Ravirata)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätHEINOLAN PALVELUS-JA SEURAKOIRA RY
HEINOLAN METSÄSTYSYHDISTYS RY
 
29.-30.08.2020 Helsinki KR
PERUTTU! Vetcare Syysnäyttely 2020
la: 2, 3, 5, 6, 8
su: 1, 4, 7, 9, 10
NimiPERUTTU! Vetcare Syysnäyttely 2020
PaikkaHelsinki (Helsingin vinttikoirakerho)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 6, 8
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 4, 7, 9, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäSPRINGERSPANIELIT R.Y.
 
29.-30.08.2020 Riihimäki KVla: 1, 4, 7, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 8
NimiRiihimäki KV
PaikkaRiihimäki (Ravirata)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 7, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 6, 8
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjäETELÄ-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
05.09.2020 Mikkeli RN
Mikkeli 2/4 & 5/8
2/4 & 5/8
NimiMikkeli 2/4 & 5/8
PaikkaMikkeli (Ristiinan Urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/4
5/8
JärjestäjätSUUR-SAVON BEAGLE RY
RISTIINAN KOIRAKERHO RY
SOMEEN ERÄ-ÄSSÄT RY
Tulokset
 
05.09.2020 Seinäjoki RN
Seinäjoki 1/2 & 5/8
1/2 & 5/8
NimiSeinäjoki 1/2 & 5/8
PaikkaSeinäjoki (Törnävän kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/2
5/8
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjäETELÄ-POHJANMAAN AJOKOIRAKERHO RY
Tulokset
 
06.09.2020 Joensuu RN
Joensuu RN 5 & 6/8
5 & 6/8
NimiJoensuu RN 5 & 6/8
PaikkaJoensuu (Hammaslahti)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
6/8
JärjestäjätOSKOLAN ERÄ RY
HEINÄVAARAN METSÄSTYSSEURA RY
HUHTILAMMEN ERÄNKÄVIJÄT R.Y.
KUMMUN ERÄMIEHET RY
METSÄSTYSSEURA KIIHTELYS R.Y.
MULON RIISTAMIEHET R.Y.
NURKKALAN RIISTAVEIKOT RY
Tulokset
 
06.09.2020 Ruovesi RN
Ruovesi 5/7 & 6/4
5/7 & 6/4
NimiRuovesi 5/7 & 6/4
PaikkaRuovesi (Kauko-Pohjan nuorisoseuran kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/7
6/4
JärjestäjätPOHJOIS-HÄMEEN AJOKOIRAKERHO R.Y.
HYYRYLÄN METSÄSTÄJÄT RY
Tulokset
 
12.-13.09.2020 Porvoo KR
Porvoon kaikkien rotujen koiranäyttely
la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
NimiPorvoon kaikkien rotujen koiranäyttely
PaikkaPorvoo (Suiston kenttä)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 5, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 6, 8, 10
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjätSUOMEN ROTTWEILERYHDISTYS R.Y.
SUOMEN DOBERMANNYHDISTYS R.Y.
PORVOON PALVELUSKOIRAT RY
Tulokset
 
12.-13.09.2020 Helsinki KV
Royal Canin Show Helsinki
la: 2, 3, 6, 8, 10
su: 1, 4, 5, 7, 9
NimiRoyal Canin Show Helsinki
PaikkaHelsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 6, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 4, 5, 7, 9
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjäHELSINGIN SEUDUN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
12.09.2020 Kurikka RN
Kurikka osa 5 & osa 6 & 7/8
osa 5 & osa 6 & 7/8
NimiKurikka osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaKurikka (Jurva Kirkonkylä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäMETSÄSTYSSEURA TARKKA RY.
Tulokset
 
19.09.2020 Lahti RN
Lahti RN 2 & 5
2 & 5
NimiLahti RN 2 & 5
PaikkaLahti (Jokimaan ravikeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
5
JärjestäjätAKITA RY
PÄIJÄTHOFFIT RY
Tulokset
 
19.09.2020 Tuusniemi RN
Koillis-Sawo Show - Tuusniemi FCI 1/2 & 5/10
1/2 & 5/10
NimiKoillis-Sawo Show - Tuusniemi FCI 1/2 & 5/10
PaikkaTuusniemi
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/2
5/10
JärjestäjätKOILLIS-SAVON KENNELKERHO RY
SOITUN ERÄ-POJAT RY
PAJUMÄEN HIRVIMIEHET RY
JUURIKKAMÄEN TAPION-POJAT RY
ENONSALON ERÄ R.Y.
Tulokset
 
Sivu: 1 | 2

lataa