Sivu: 1 | 2
AikaNäyttelyRyhmät/Rodut
11.-12.01.2020 Kajaani KVla: 2, 3, 4, 6, 8, 10
su: 1, 5, 7, 9
NimiKajaani KV
PaikkaKajaani (Kajaanin pallohalli)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 6, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 5, 7, 9
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjäKAINUUN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
18.01.2020 Raahe RN
Raahe RN osa 5 & osa 6 & 8
osa 5 & osa 6 & 8
NimiRaahe RN osa 5 & osa 6 & 8
PaikkaRaahe
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäRAAHEN ERÄNKÄVIJÄT RY
Tulokset
 
18.01.2020 Virolahti RN
Virolahti osa 5 & osa 6 & 2
osa 5 & osa 6 & 2
NimiVirolahti osa 5 & osa 6 & 2
PaikkaVirolahti (Harjun oppimiskeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
2
JärjestäjäKYMENLÄÄNIN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
25.-26.01.2020 Turku KV
Winter Dog Show
la: 1, 3, 7, 9, 10
su: 2, 4, 5, 6, 8
NimiWinter Dog Show
PaikkaTurku (Turun Messukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 7, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 4, 5, 6, 8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäMETSÄSTYSSEURA TAPIO RY
Tulokset
 
26.01.2020 Kuopio E
Jalostuspäivänäyttely 2020
Pohjois-savon pystykorvakerho ry
NimiJalostuspäivänäyttely 2020
PaikkaKuopio (Sorsasalon ravirata)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäPOHJOIS-SAVON PYSTYKORVAKERHO RY
Tulokset
 
01.02.2020 Kurikka E
SHHJ:n rodut
Suomen harmaahirvikoirajärjestö r.y
NimiSHHJ:n rodut
PaikkaKurikka (Maatilamatkailu Pitkä Tupa)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN HARMAAHIRVIKOIRAJÄRJESTÖ R.Y
METSÄSTYSSEURA ERÄ II RY
Tulokset
 
01.02.2020 Helsinki EPN
Royal Canin PN Helsinki LA
Pentunäyttely
NimiRoyal Canin PN Helsinki LA
PaikkaHelsinki (Kaapelitehdas)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
Tulokset
 
01.02.2020 Miehikkälä RN
Miehikkälä osa 5 & osa 6 & 4
osa 5 & osa 6 & 4
NimiMiehikkälä osa 5 & osa 6 & 4
PaikkaMiehikkälä (Suur-Miehikkälän Seurantalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4
JärjestäjätKAAKKOIS-SUOMEN KARHUKOIRAYHDISTYS
MUUROLAN METSÄSTÄJÄT RY
Tulokset
 
01.-02.02.2020 Parkano RN
Parkano 9 & 5
5 & 9
NimiParkano 9 & 5
PaikkaParkano (Parkanon urheilutalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
9
JärjestäjätPARKANON ERÄMIEHET RY
LAPINNEVAN ERÄNKÄVIJÄT RY
SUSIPERÄN METSÄSTYSSEURA
VUORIJÄRVEN METS.SEURA R.Y.
Tulokset
 
02.02.2020 Helsinki EPN
Royal Canin PN Helsinki SU
Pentunäyttely
NimiRoyal Canin PN Helsinki SU
PaikkaHelsinki (Kaapelitehdas)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäSUOMEN SALUKIKERHO R.Y.
Tulokset
 
08.02.2020 Uusikaarlepyy E
SHHJ:n rodut
Suomen harmaahirvikoirajärjestö r.y
NimiSHHJ:n rodut
PaikkaUusikaarlepyy (.)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN HARMAAHIRVIKOIRAJÄRJESTÖ R.Y
ÖSTERBOTTENS ÄLGHUNDKLUB RF
Tulokset
 
08.02.2020 Tornio RN
Tornio RN osa 5 & osa 6 & 7/8
osa 5 & osa 6 & 7/8
NimiTornio RN osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaTornio (torkk center)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäALATORNION METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
22.02.2020 Jämijärvi E
Erikoisnäyttely - FCI osa 5 metsästyspystykorvat ja lappalaiset paimenpystykorvat
Satakunnan pystykorvakerho r.y.
NimiErikoisnäyttely - FCI osa 5 metsästyspystykorvat ja lappalaiset paimenpystykorvat
PaikkaJämijärvi (Jämi areena)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y.
Tulokset
 
22.02.2020 Kaavi E
SHHJ:n erikoisnäyttely, Kaavi
Suomen harmaahirvikoirajärjestö r.y
NimiSHHJ:n erikoisnäyttely, Kaavi
PaikkaKaavi (.)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN HARMAAHIRVIKOIRAJÄRJESTÖ R.Y
KOILLIS-SAVON KENNELKERHO RY
Tulokset
 
22.-23.02.2020 Lempäälä EPN
Ideaparkin pentunäyttely
Pentunäyttely
NimiIdeaparkin pentunäyttely
PaikkaLempäälä (Ideapark Sport-areena)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäDALMATIANKOIRAT R.Y.
Tulokset
 
22.-23.02.2020 Jämijärvi RN
Jämijärvi RN FCI 3/4 & 5/6
3/4 & 5/6
NimiJämijärvi RN FCI 3/4 & 5/6
PaikkaJämijärvi (Jämi Areena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/4
5/6
JärjestäjätKOVELAHDEN ERÄMIEHET RY
SYDÄNMAAN METSÄ-MIEHET RY
Tulokset
 
01.03.2020 Hankasalmi E
Laika ER
Suomen laikajärjestö r.y.
NimiLaika ER
PaikkaHankasalmi (Lomakeskus Revontuli)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN LAIKAJÄRJESTÖ R.Y.
Tulokset
 
07.03.2020 Kouvola RN
Kouvola RN FCI osa 5 & osa 6 & 7/8
osa 5 & osa 6 & 7/8
NimiKouvola RN FCI osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaKouvola (Kouvolan ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätSUUR-SELÄNPÄÄN ERÄMIEHET RY
ORAVALAN METSÄSTÄJÄT RY
Tulokset
 
07.03.2020 Seinäjoki RN
Seinäjoki 5 & 7/8
5 & 7/8
NimiSeinäjoki 5 & 7/8
PaikkaSeinäjoki (HAU-HAU CHAMPION AREENA)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7/8
JärjestäjäLAKEUDEN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY
Tulokset
 
08.03.2020 Espoo E
SHHJ:n rodut
Suomen harmaahirvikoirajärjestö r.y
NimiSHHJ:n rodut
PaikkaEspoo (Hotelli Korpilammi)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN HARMAAHIRVIKOIRAJÄRJESTÖ R.Y
UUDENMAAN HIRVIKOIRAKERHO RY
Tulokset
 
14.03.2020 Loviisa RN
PERUTTU Loviisa osa 5 & osa 6 & 7/8
osa 5 & osa 6 & 7/8
NimiPERUTTU Loviisa osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaLoviisa (Ruotsinpyhtää)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäRUUKIN ERÄMIEHET RY
 
21.03.2020 Jyväskylä EPN
PERUTTU Royal Canin Pentunäyttely Jyväskylä LA
Pentunäyttely
NimiPERUTTU Royal Canin Pentunäyttely Jyväskylä LA
PaikkaJyväskylä (Jyväskylän Paviljonki)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
 
22.03.2020 Jyväskylä EPN
PERUTTU Royal Canin Pentunäyttely Jyväskylä SU
Pentunäyttely
NimiPERUTTU Royal Canin Pentunäyttely Jyväskylä SU
PaikkaJyväskylä (Jyväskylän Paviljonki)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
 
22.03.2020 Jyväskylä RN
PERUTTU Korpilahti RN FCI 5 & 7/8
5 & 7/8
NimiPERUTTU Korpilahti RN FCI 5 & 7/8
PaikkaJyväskylä (Four Wind Stable)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7/8
JärjestäjätKORPILAHDEN ERÄMIEHET RY
JUOKSLAHDEN METSÄSTYSSEURA RY
ETELÄ-KORPILAHDEN SÄKÄ RY
 
28.03.2020 Joensuu RN
PERUTTU! Eno RN FCI 5 & 7/8
5 & 7/8
NimiPERUTTU! Eno RN FCI 5 & 7/8
PaikkaJoensuu (Enon liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7/8
JärjestäjätRUUKIN ERÄNKÄVIJÄT R.Y.
ENON ERÄNKÄVIJÄT RY
KONTIOLAHDEN ERÄMIEHET RY
KONTIORANNAN ERÄ RY
UIMAHARJUN KOIRAKLUBI RY
RUKAVEDEN ERÄ RY
PALOVAARAN ERÄMIEHET RY
 
10.04.2020 Vesilahti RN
PERUTTU! Vesilahti osa 5 & osa 6 & 4
osa 5 & osa 6 & 4
NimiPERUTTU! Vesilahti osa 5 & osa 6 & 4
PaikkaVesilahti (Narvan Seuraintalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4
JärjestäjätTAMMERMAAN MÄYRÄKOIRAKERHO R.Y.
NARVAN METSÄSTYSSEURA RY
 
11.04.2020 Imatra KR
PERUTTU! Saimaa Easter Dog Show - lauantai
NimiPERUTTU! Saimaa Easter Dog Show - lauantai
PaikkaImatra (Aviasport Areena)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
JärjestäjätLAPPEENRANNAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS
LAPPEENRANNAN METSÄSTÄJÄT RY
LAPPEENRANNAN SEUD.SAMOJEDIYHDISTYS
 
12.04.2020 Imatra KR
PERUTTU! Saimaa Easter Dog Show - sunnuntai
NimiPERUTTU! Saimaa Easter Dog Show - sunnuntai
PaikkaImatra (Aviasport Areena)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
JärjestäjätLAPPEENRANNAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS
LAPPEENRANNAN METSÄSTÄJÄT RY
LAPPEENRANNAN SEUD.SAMOJEDIYHDISTYS
 
18.-19.04.2020 Vaasa KV
PERUTTU! Vaasa KV
la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
NimiPERUTTU! Vaasa KV
PaikkaVaasa (Botniahalli)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 5, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 6, 8, 10
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätVAASAN KOIRAKERHO RY
MERENKURKUN NOUTAJAT R.Y.
VASA KENNELFÖRENING RF
ÖSTERBOTTENS ÄLGHUNDKLUB RF
 
18.04.2020 Laitila RN
PERUTTU Laitila RN FCI 4/6 & 5/8
4/6 & 5/8
NimiPERUTTU Laitila RN FCI 4/6 & 5/8
PaikkaLaitila (Laitilan jäähalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/6
5/8
JärjestäjäMS KARJALAN KORVENKÄVIJÄT RY
 
18.04.2020 Polvijärvi RN
PERUTTU Polvijärvi 5 & 2/6
5 & 2/6
NimiPERUTTU Polvijärvi 5 & 2/6
PaikkaPolvijärvi (Polvijärven vapaa-aikatalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
2/6
JärjestäjätPOLVIJÄRVEN KENNELSEURA R.Y.
ERÄ-EEMELIT RY
SAARIVAARAN ERÄMIEHET RY
RAUANLAHDEN ERÄVEIKOT RY
POLVIJÄRVEN ERÄMIEHET RY
HUHMARISEN ERÄ RY
ERÄ-TAPIO RY
KINAHMON ERÄMIEHET RY
 
25.04.2020 Lapua RN
PERUTTU Lapua RN osa 5 & osa 6 & 4/7
osa 5 & osa 6 & 4/7
NimiPERUTTU Lapua RN osa 5 & osa 6 & 4/7
PaikkaLapua (Lapuan ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4/7
JärjestäjäHAAPAKOSKEN METSÄSTÄJÄT RY
 
25.04.2020 Savonlinna RN
PERUTTU Savonlinna osa 5 & osa 6 & 7/8
osa 5 & osa 6 & 7/8
NimiPERUTTU Savonlinna osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaSavonlinna (Kerimäki liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäMETSÄSTYSSEURA JYKÄLE RY
 
26.04.2020 Kouvola RN
Kouvola 5/6 & 7/8
5/6 & 7/8
NimiKouvola 5/6 & 7/8
PaikkaKouvola (Kiviharjun tilan maneesi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäKAAKON BEAGLE RY
 
02.05.2020 Tampere NORD
PERUTTU Hau-Hau Dog Show 2020 Tampere NORD
NimiPERUTTU Hau-Hau Dog Show 2020 Tampere NORD
PaikkaTampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Junior HandlerPMV-karsintakilpailu
JärjestäjäPOHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
 
02.05.2020 Haapavesi RN
PERUTTU Haapavesi RN FCI 5/6 & 7/8
5/6 & 7/8
NimiPERUTTU Haapavesi RN FCI 5/6 & 7/8
PaikkaHaapavesi (Koulutuskeskus JEDU)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäHAAPAVEDEN KENNELSEURA RY
 
02.05.2020 Koski tl RN
PERUTTU! Koski TL ryhmänäyttely FCI 5 & 4/6
5 & 4/6
NimiPERUTTU! Koski TL ryhmänäyttely FCI 5 & 4/6
PaikkaKoski tl (Nuortentuvan kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
4/6
JärjestäjäLOUNAIS-SUOMEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
 
03.05.2020 Tampere KV
PERUTTU Hau-Hau Dog Show 2020 Tampere KV
NimiPERUTTU Hau-Hau Dog Show 2020 Tampere KV
PaikkaTampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjäPOHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
 
03.05.2020 Oulu RN
PERUTTU Kiiminki RN FCI2 & FCI5
2 & 5
NimiPERUTTU Kiiminki RN FCI2 & FCI5
PaikkaOulu (Kiiminki)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
5
JärjestäjätPOHJAN KARHUKOIRAYHDISTYS RY
OULUN SEUDUN PYSTYKORVAKERHO RY
 
09.-10.05.2020 Oulu NORD
PERUTTU! Oulun Iloisen Koiran Näyttely
la: 1, 5, 7, 8, 10
su: 2, 3, 4, 6, 9
NimiPERUTTU! Oulun Iloisen Koiran Näyttely
PaikkaOulu (Äimäraution ravirata)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 5, 7, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 6, 9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätOULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY
OULUN KOIRAKERHO RY
OULUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
OULUN SEUDUN NOUTAJAKOIRAYHD. R.Y.
 
09.05.2020 Kruunupyy RN
PERUTTU Kruunupyy RN osa 5 & osa 6 & FCI 7/8
osa 5 & osa 6 & 7/8
NimiPERUTTU Kruunupyy RN osa 5 & osa 6 & FCI 7/8
PaikkaKruunupyy (Teerijärvi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäTERJÄRV JAKTFÖRENING RF
 
09.05.2020 Loviisa RN
PERUTTU Loviisa RN FCI 5/6 & 7/8
5/6 & 7/8
NimiPERUTTU Loviisa RN FCI 5/6 & 7/8
PaikkaLoviisa (LOVIISAN RAVIRATA)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäKENNELFÖRENINGEN HAU R.F. -
 
09.05.2020 Rantasalmi RN
PERUTTU Rantasalmi 5 & 6
5 & 6
NimiPERUTTU Rantasalmi 5 & 6
PaikkaRantasalmi (Rinssin ranta)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
6
JärjestäjäRANTASALMEN KENNELYHDISTYS RY
 
09.05.2020 Sastamala RN
PERUTTU Sastamala RN FCI 1/5 & 4/6
1/5 & 4/6
NimiPERUTTU Sastamala RN FCI 1/5 & 4/6
PaikkaSastamala (Häijään Neste)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/5
4/6
JärjestäjäMOUHIJÄRVEN METSÄSTYSSEURA RY
 
16.-17.05.2020 Rauma KR
PERUTTU! Rauma Show 2020
la: 2, 6, 7, 8, 9
su: 1, 3, 4, 5, 10
NimiPERUTTU! Rauma Show 2020
PaikkaRauma (Lähdepellon Urheilualue)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 6, 7, 8, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 5, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätRAUMAN KÄYTTÖ- JA SEURAKOIRAT RY
RAUMAN YMPÄRISTÖN URHEILUMETSÄSTÄJÄT
RAUMAN METSÄSTYSSEURA RY
RAUMAN MLK:N METS.SEURA RY
RAUMAN SEUDUN ERÄMIEHET
 
16.05.2020 Oulainen RN
PERUTTU Oulainen 5/8 & 7/9
5/8 & 7/9
NimiPERUTTU Oulainen 5/8 & 7/9
PaikkaOulainen (Oulaisten ammattiopisto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/8
7/9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätOULAISTEN KENNELKERHO RY
HANHELAN METSÄSTYSSEURA RY
 
16.05.2020 Parikkala RN
PERUTTU Parikkala RN 1 & 5/6
1 & 5/6
NimiPERUTTU Parikkala RN 1 & 5/6
PaikkaParikkala (Ravi- ja markkinakenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
5/6
JärjestäjätPARIKKALAN KOIRAHARRASTAJAT RY
ITÄ-SAIMAAN HIRVIKOIRAYHDISTYS R.Y.
SÄRKISALMEN SEUDUN METSÄSTYSYHD. RY
 
16.05.2020 Ruovesi RN
PERUTTU Ruovesi 2/5 & 7/8
2/5 & 7/8
NimiPERUTTU Ruovesi 2/5 & 7/8
PaikkaRuovesi (Ruoveden urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/5
7/8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätPAJUSEN ERÄILIJÄT RY
KURUN ERÄMIEHET RY
PIRKKALAN KOIRAKERHO PISKIT RY
RUOVEDEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
 
16.05.2020 Viitasaari RN
PERUTTU Viitasaari RN osa 5 & osa 6 & 8
osa 5 & osa 6 & 8
NimiPERUTTU Viitasaari RN osa 5 & osa 6 & 8
PaikkaViitasaari (Viitasaaren Koulukeskuksen kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
8
JärjestäjätVIITASAAREN KENNELKERHO RY
KINNULAN KENNELKERHO R.Y.
PIHTIPUTAAN KENNELKERHO RY
 
21.05.2020 Vantaa E
PERUTTU! Palveluskoiratapahtuma
Suomen palveluskoiraliitto r.y.
NimiPERUTTU! Palveluskoiratapahtuma
PaikkaVantaa (Hakunilan urheilupuisto)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN PALVELUSKOIRALIITTO R.Y.
SUOMEN SUURSNAUTSERIKERHO R.Y.
DOGO ARGENTINO CLUB FINLAND RY
SUOMEN BEAUCERON RY
 
21.05.2020 Mikkeli RN
PERUTTU! Mikkeli 5/10 & 6/8
5/10 & 6/8
NimiPERUTTU! Mikkeli 5/10 & 6/8
PaikkaMikkeli
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/10
6/8
JärjestäjätETELÄ-SAVON NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY
SUUR-SAVON DREEVERIKERHO RY
MIKKELIN VARUSK.METSÄSTYSYHDISTYS
 
23.05.2020 Maalahti RN
PERUTTU Maalahti 5 & 10
5 & 10
NimiPERUTTU Maalahti 5 & 10
PaikkaMaalahti (Pixne)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
10
JärjestäjäLAKEUDEN VINTTIKOIRAHARRASTAJAT RY
 
24.05.2020 Keuruu RN
PERUTTU! Keuruu 1/8 & 3/5
1/8 & 3/5
NimiPERUTTU! Keuruu 1/8 & 3/5
PaikkaKeuruu (Keurusselän Liikuntapuisto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/8
3/5
JärjestäjätKEURUUN SEUDUN KENNELKERHO RY
LAPINJÄRVEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
KOSKENPÄÄN ERÄPOJAT RY
 
30.-31.05.2020 Hamina KV
PERUTTU! Hamina KV
la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
NimiPERUTTU! Hamina KV
PaikkaHamina (Harjun oppimiskeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 8, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 6, 7
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjäKAAKON KENNEL-KERHO RY
 
06.06.2020 Alavus E
PERUTTU! Portugalinpodengot
Suomen portugalinpodengot ry
NimiPERUTTU! Portugalinpodengot
PaikkaAlavus (Tuurin kyläkauppa)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN PORTUGALINPODENGOT RY
 
06.-07.06.2020 Alavus KR
PERUTTU! Miljoona Koira 2020 - Tuuri
la: 2, 4, 6, 9, 10
su: 1, 3, 5, 7, 8
NimiPERUTTU! Miljoona Koira 2020 - Tuuri
PaikkaAlavus (Keskisen Kyläkauppa)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 7, 8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
 
06.06.2020 Hämeenlinna RN
PERUTTU! Hämeenlinna 3/5 & 7/8
3/5 & 7/8
NimiPERUTTU! Hämeenlinna 3/5 & 7/8
PaikkaHämeenlinna (Untula)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/5
7/8
JärjestäjätKIHARAKERHO-CURLYKLUBBEN R.Y.
LAMMIN RIISTAMIEHET RY
EVON HIRVISEURUE RY
 
06.06.2020 Mynämäki RN
PERUTTU! Mynämäki RN FCI 5 & 8/9
5 & 8/9
NimiPERUTTU! Mynämäki RN FCI 5 & 8/9
PaikkaMynämäki
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
8/9
JärjestäjäTURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY
 
06.06.2020 Rovaniemi RN
PERUTTU! Rovaniemi RN osa 5 & osa 6 & 4/8
osa 5 & osa 6 & 4/8
NimiPERUTTU! Rovaniemi RN osa 5 & osa 6 & 4/8
PaikkaRovaniemi (Muurola)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4/8
JärjestäjäMUUROLAN ERÄMIEHET RY
 
07.06.2020 Puolanka RN
PERUTTU! Puolanka 5 & 3/4
5 & 3/4
NimiPERUTTU! Puolanka 5 & 3/4
PaikkaPuolanka (Puolanka)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
3/4
JärjestäjätPUOLANGAN KENNELKERHO R.Y.
KAINUUN JÄNISPIISKAT RY
 
07.06.2020 Pöytyä RN
PERUTTU! Pöytyä RN FCI 5 & 4/6
5 & 4/6
NimiPERUTTU! Pöytyä RN FCI 5 & 4/6
PaikkaPöytyä (Kyrön koulu)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
4/6
JärjestäjäTURUN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
 
13.06.2020 Espoo E
PERUTTU Pienpystykorvat
Pienpystykorvat r.y.
NimiPERUTTU Pienpystykorvat
PaikkaEspoo (Pirttimäen ulkoilualue)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäPIENPYSTYKORVAT R.Y.
 
13.-14.06.2020 Hartola E
PERUTTU! Basenji
Suomen basenjit ry
NimiPERUTTU! Basenji
PaikkaHartola (.)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN BASENJIT RY
 
13.-14.06.2020 Kotka KR
PERUTTU! Kotkan Ruusu 2020
la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
NimiPERUTTU! Kotkan Ruusu 2020
PaikkaKotka (Katariinan Meripuisto)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 8, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 6, 7
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätKYMENLAAKSON KANAKOIRASEURA RY
KAAKON NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY
KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
 
13.-14.06.2020 Pöytyä KR
PERUTTU! Pöytyä KR
la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
NimiPERUTTU! Pöytyä KR
PaikkaPöytyä (Riihikosken urheilukenttä)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 6, 7
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 4, 8, 9, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätYPÄJÄN RIISTAMIEHET RY
ALASTARON METSÄSTYSSEURA RY
LOIMAAN METSÄSTYSSEURA R.Y.
LOIMAAN SEUDUN KENNELKERHO RY
NIINIJOEN METSÄSTÄJÄT RY
ORIPÄÄN METSÄSTYSSEURA RY
PÖYTYÄN YLÄPÄÄN METSÄSTYSYHDISTYS
RIIHIKOSKEN METSÄSTYSYHDISTYS RY
 
14.06.2020 Pielavesi RN
PERUTTU Kolomen Kimppa - Pielavesi osa 5 & osa 6 & 3/9
osa 5 & osa 6 & 3/9
NimiPERUTTU Kolomen Kimppa - Pielavesi osa 5 & osa 6 & 3/9
PaikkaPielavesi (Pielavesi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
3/9
JärjestäjätPIELAVEDEN KENNELKERHO RY
KARTTULAN KENNELKERHO RY
KEITELEEN KENNELKERHO RY
 
27.06.2020 Pieksämäki KR
PERUTTU! Pieksämäki KR
NimiPERUTTU! Pieksämäki KR
PaikkaPieksämäki (Keskusurheilukenttä)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
JärjestäjätKESKI-SAVON AJOKOIRAMIEHET RY
PIEKSÄMÄEN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
 
27.-28.06.2020 Rovaniemi NORD
PERUTTU! Rovaniemi NORD
la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
NimiPERUTTU! Rovaniemi NORD
PaikkaRovaniemi (Mäntyvaaran ravirata, Rovaniemi)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 6, 7
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 4, 8, 9, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y.
LAPIN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
VÄLIJOEN RIISTAMIEHET RY
 
27.06.2020 Sastamala RN
PERUTTU Sastamala RN FCI 2 & 4/5
2 & 4/5
NimiPERUTTU Sastamala RN FCI 2 & 4/5
PaikkaSastamala (Kiikoisten Nuorisoseura ry)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
4/5
JärjestäjätKIIKOISTEN METSÄSTÄJÄT R.Y.
LAVIAN METSÄSTYSSEURA RY
 
28.06.2020 Raasepori KR
PERUTTU! Hau-Hau Summer Show - Karjaa
NimiPERUTTU! Hau-Hau Summer Show - Karjaa
PaikkaRaasepori (Karjaa Sisu Arena)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
JärjestäjätKIRKKONUMMEN KENNELKERHO RY
INKOON KOIRAKERHO CANIDAE RY
VÄST-NYLÄNDSKA HUNDFÖRENINGEN RY
VÄSTRA NYLANDS STÖVARKLUBB RY
 
04.-05.07.2020 Forssa KR
PERUTTU! Forssa KR
la: 1, 3, 4, 7, 9
su: 2, 5, 6, 8, 10
NimiPERUTTU! Forssa KR
PaikkaForssa (Pilvenmäen ravirata)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 5, 6, 8, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätLOUNAIS-HÄMEEN KENNELKERHO RY
FORSSAN METSÄSTYSSEURA RY
FORSSAN PALVELUSKOIRAT R.Y.
 
04.-05.07.2020 Oulu KV
PERUTTU! Oulu KV
la: 2, 5, 6, 8, 10
su: 1, 3, 4, 7, 9
NimiPERUTTU! Oulu KV
PaikkaOulu (Äimäraution ravirata)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 5, 6, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 7, 9
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätPOHJOIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY
OULUN SEUDUN VINTTIKOIRAHARRASTAJAT
POHJOIS-SUOMEN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
OULUN SEUDUN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY
 
04.07.2020 Sauvo RN
PERUTTU Sauvo RN FCI 4/5 &6/7
4/5 & 6/7
NimiPERUTTU Sauvo RN FCI 4/5 &6/7
PaikkaSauvo (Sauvo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/5
6/7
JärjestäjäSAUVON MERIKULMAN METSÄNKÄVIJÄT RY
 
05.07.2020 Oulu E
japaninpystykorva
Suomen japaninpystykorvayhdistys ry
Nimijapaninpystykorva
PaikkaOulu
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN JAPANINPYSTYKORVAYHDISTYS RY
 
11.07.2020 Salo E
PERUTTU islanninlammaskoira
Islanninkoirat-islandshundarna ry
NimiPERUTTU islanninlammaskoira
PaikkaSalo (Moision koulu)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäISLANNINKOIRAT-ISLANDSHUNDARNA RY
 
11.07.2020 Kouvola EPN
PERUTTU! Kouvola PN
Pentunäyttely
NimiPERUTTU! Kouvola PN
PaikkaKouvola (Anjala)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäPYRENEITTENMASTIFFIT RY
 
11.-12.07.2020 Saarijärvi KR
PERUTTU! Saarijärvi KR
la: 1, 3, 4, 5, 6
su: 2, 7, 8, 9, 10
NimiPERUTTU! Saarijärvi KR
PaikkaSaarijärvi
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 5, 6
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 7, 8, 9, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätMAHLUN RIISTAMIEHET RY
LANNEVEDEN JAHTI RY
RAHKOLAN ERÄNKÄVIJÄT R.Y.
SAARIJÄRVEN SEUDUN KENNELKERHO RY
VUOSKOSKEN PAUKKU RY
SAARIJÄRVEN KÄYTTÖKOIRAT RY
 
11.-12.07.2020 Kalajoki KV
PERUTTU! Kalajoki KV
la: 2, 7, 8, 9, 10
su: 1, 3, 4, 5, 6
NimiPERUTTU! Kalajoki KV
PaikkaKalajoki
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 7, 8, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 5, 6
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjäKESKI-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
 
12.07.2020 Joutsa RN
PERUTTU Joutsa 5 & 4/6
5 & 4/6
NimiPERUTTU Joutsa 5 & 4/6
PaikkaJoutsa (Leivonmäen urheilutalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
4/6
JärjestäjätKIVISUON ERÄMIEHET RY
LEIVONMÄEN METSÄSTYSSEURA RY
 
18.-19.07.2020 Helsinki KR
PERUTTU! Helsingin Kesänäyttely
la: 2, 6, 7, 8, 9
su: 1, 3, 4, 5, 10
NimiPERUTTU! Helsingin Kesänäyttely
PaikkaHelsinki (Tuomarinkylän Vinttikoirakeskus)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 6, 7, 8, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 5, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätHELSINGIN PALV.KOIRAHARRASTAJAT
ESPOON KOIRAKERHO RY
HELSINGIN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
LÄNSI-UUDENMAAN MÄYRÄKOIRAT RY
 
18.-19.07.2020 Mäntsälä KR
PERUTTU! Mäntsälän kaikkien rotujen näyttely
la: 1, 3, 4, 5, 10
su: 2, 6, 7, 8, 9
NimiPERUTTU! Mäntsälän kaikkien rotujen näyttely
PaikkaMäntsälä (Keskusurheilupuisto)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 5, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 6, 7, 8, 9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätMÄNTSÄLÄN KOIRAKERHO RY
OHKOLAN METSÄSTYSEURA R.Y.
UUDENMAAN AJOKOIRAYHDISTYS RY
 
25.07.2020 Mikkeli KR
PERUTTU! Mikkeli KR
NimiPERUTTU! Mikkeli KR
PaikkaMikkeli (Ravirata)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätMIKKELIN PEKKOLAN ERÄNKÄVIJÄT R.Y.
OTAVAN ERÄMIEHET RY
MIKKELIN RIISTAMIEHET RY
VIRAN METSÄSTÄJÄT RY
KORPIJÄRVEN ERÄVEIKOT R.Y.
 
25.-26.07.2020 Kemi KV
PERUTTU! Kemin Heinänäyttely
la: 1, 3, 5, 7, 10
su: 2, 4, 6, 8, 9
NimiPERUTTU! Kemin Heinänäyttely
PaikkaKemi (Sauvosaaren urheilupuisto)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 7, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 8, 9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäKEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY
 
25.07.2020 Helsinki RN
PERUTTU Kartano Weekend, Helsinki
HVK:n näyttely
NimiPERUTTU Kartano Weekend, Helsinki
PaikkaHelsinki (Tuomarinkylän Vinttikoirakeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
RyhmätHVK:n näyttely
JärjestäjäHELSINGIN VINTTIKOIRAKERHO RY
 
01.08.2020 Espoo E
PERUTTU Länsigöötanmaanpystykorva erikoisnäyttely
Länsigöötanmaanpystykorvat ry
NimiPERUTTU Länsigöötanmaanpystykorva erikoisnäyttely
PaikkaEspoo (Pirttimäki)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäLÄNSIGÖÖTANMAANPYSTYKORVAT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä19.7.2020
 
01.08.2020 Helsinki E
Vinttikoiraliitto
Suomen vinttikoiraliitto r.y.
NimiVinttikoiraliitto
PaikkaHelsinki (Tuomarinkartano, Helsinki)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN VINTTIKOIRALIITTO R.Y.
LisätiedotSuomen Vinttikoiraliitto ry:n pääerikoisnäyttely. Järjestelyistä vastaa Suomen Faaraokoirat ja ibizanpodencot ry.
Viimeinen ilmoittautumispäivä17.7.2020
Tulokset
 
01.08.2020 Helsinki E
PERUTTU chow chow
Chow chow yhdistys ry
NimiPERUTTU chow chow
PaikkaHelsinki (Vuosaari)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäCHOW CHOW YHDISTYS RY
 
01.08.2020 Kontiolahti KV
PERUTTU! Suvi Karelia 2020 Kontiolahti KV
NimiPERUTTU! Suvi Karelia 2020 Kontiolahti KV
PaikkaKontiolahti (Kontiolahden ampumahiihtostadion)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjätPOHJOIS-KARJALAN NOUTAJAKOIRAYHDIST
LIPERIN KENNELKERHO R.Y.
POHJOIS-KARJALAN AJOKOIRAYHDISTYS
POHJOIS-KARJALAN DREEVERIKERHO RY
POHJOIS-KARJALAN BEAGLEYHDISTYS RY
POHJOIS-KARJALAN HIRVIKOIRAYHDISTYS
POHJOIS-KARJALAN KARHUKOIRAYHDISTYS
POHJOIS-KARJALAN PYSTYKORVAKERHO RY
LisätiedotAnomme sunnuntaille näyttelyä NORD samalle viikonlopulle kuin KV.
Viimeinen ilmoittautumispäivä27.4.2020
 
01.-02.08.2020 Pori KVla: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
NimiPori KV
PaikkaPori (Ravirata)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 5, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 6, 8, 10
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätSATAKUNNAN SEURA-JA KÄÄPIÖKOIRAYHD.
PORIN ERÄMIEHET RY
SATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y.
SATAKUNNAN AJOKOIRAMIEHET RY
LisätiedotRyhmät 5 ja 6 eripäivinä ja ryhmä 9 lauantaina
Viimeinen ilmoittautumispäivä9.7.2020
Tulokset
 
01.08.2020 Rovaniemi RN
Rovaniemi RN osa 5 & osa 6 & 7/8
osa 5 & osa 6 & 7/8
NimiRovaniemi RN osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaRovaniemi (Muurolan Koulukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätKESKI-LAPIN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY
VALAJASKOSKEN METS-JA KALASTUSSEURA
Viimeinen ilmoittautumispäivä6.7.2020
Tulokset
 
01.08.2020 Siikajoki RN
PERUTTU! Siikajoki RN 2/8 & 5/6
2/8 & 5/6
NimiPERUTTU! Siikajoki RN 2/8 & 5/6
PaikkaSiikajoki (Paavolan Nuorisoseura)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/8
5/6
JärjestäjäRUUKIN KENNELSEURA RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä15.7.2020
 
02.08.2020 Helsinki E
faaraokoira ja ibizanpodencot
Suomen faaraokoirat ja ibizanpodencot r.y.
Nimifaaraokoira ja ibizanpodencot
PaikkaHelsinki (Tuomarinkartano, Helsinki)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN FAARAOKOIRAT JA IBIZANPODENCOT R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä17.7.2020
Tulokset
 
02.08.2020 Pori E
SPJ:n rodut
Suomen pystykorvajärjestö r.y.
NimiSPJ:n rodut
PaikkaPori (Pori)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN PYSTYKORVAJÄRJESTÖ R.Y.
SATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y.
LisätiedotPohjanpystykorvien SM-haukkujen 2020 tukinäyttely.
Viimeinen ilmoittautumispäivä9.7.2020
Tulokset
 
02.08.2020 Kontiolahti NORD
PERUTTU! Suvi Karelia 2020 Kontiolahti NORD
NimiPERUTTU! Suvi Karelia 2020 Kontiolahti NORD
PaikkaKontiolahti (Kontiolahden ampumahiihtostadion)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätPOHJOIS-KARJALAN NOUTAJAKOIRAYHDIST
LIPERIN KENNELKERHO R.Y.
POHJOIS-KARJALAN AJOKOIRAYHDISTYS
POHJOIS-KARJALAN BEAGLEYHDISTYS RY
POHJOIS-KARJALAN DREEVERIKERHO RY
POHJOIS-KARJALAN HIRVIKOIRAYHDISTYS
POHJOIS-KARJALAN KARHUKOIRAYHDISTYS
POHJOIS-KARJALAN PYSTYKORVAKERHO RY
LisätiedotAnomme samalle viikonlopulle lauantaille KV näyttelyä.
Viimeinen ilmoittautumispäivä27.4.2020
 
02.08.2020 Isokyrö RN
Isokyrö 2/5 & 4/8
2/5 & 4/8
NimiIsokyrö 2/5 & 4/8
PaikkaIsokyrö (Koulukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/5
4/8
JärjestäjäPALONKYLÄN METSÄSTYSSEURA RY
LisätiedotRinta-Joupin Autoliike-Show
 
02.08.2020 Raahe RN
PERUTTU Raahe RN FCI osa 5 & osa 6 & 8
osa 5 & osa 6 & 8
NimiPERUTTU Raahe RN FCI osa 5 & osa 6 & 8
PaikkaRaahe (Raahen hiihtomaja)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
8
JärjestäjäSALOISTEN JAHTIMIEHET RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä6.7.2020
 
07.08.2020 Kuopio KR
PERUTTU! Sawo Show - Kuopio KR
NimiPERUTTU! Sawo Show - Kuopio KR
PaikkaKuopio (Sorsasalon ravirata)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäPOHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
LisätiedotSavo Show 2020
Viimeinen ilmoittautumispäivä12.7.2020
 
08.08.2020 Iitti EPN
PERUTTU! Iitti pentunäyttely
Pentunäyttely
NimiPERUTTU! Iitti pentunäyttely
PaikkaIitti (Kausalan hiihtomaja)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjätLÄNSI-KYMEN KENNELYHDISTYS RY
IITIN ERÄ R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä8.7.2020
 
08.08.2020 Kuopio NORD
PERUTTU! Sawo Show - Kuopio NORD
NimiPERUTTU! Sawo Show - Kuopio NORD
PaikkaKuopio (Sorsasalon ravirata)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjäPOHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
LisätiedotSawo Show 2020
Viimeinen ilmoittautumispäivä12.7.2020
 
08.08.2020 Haapajärvi RN
Haapajärvi RN osa 5 & osa 6 & 3/7
osa 5 & osa 6 & 3/7
NimiHaapajärvi RN osa 5 & osa 6 & 3/7
PaikkaHaapajärvi (Ronkaalan urheilualue)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
3/7
JärjestäjäKESKI-POHJANMAAN AJOKOIRAYHDISTYS RY
LisätiedotSuomenajokoirien Kilpa 2020 tukinäyttely
Viimeinen ilmoittautumispäivä15.7.2020
 
Sivu: 1 | 2

lataa