• Kokeet
  • Näyttelyt
  • Kurssit
Päiväys:
2020 |  2021 |  2022 |  2023
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
 - 
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Kennelpiiri:
select
Yhdistys:
select
Koemuoto:
select
Tapahtumantyyppi:
select
Päiväys:
2020 |  2021 |  2022 |  2023
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
 - 
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Kennelpiiri:
select
Yhdistys:
select
Rotu
select

 
Näyttelytyyppi:






Päiväys:
2020 |  2021 |  2022 |  2023
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
 - 
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Kennelpiiri:
select
Rotu:
select

 
Kurssityyppi:
select
Järjestä:
select



linkki
Hakuehdoilla löytyy 105 tapahtumaa
Sivu: 1 | 2
AikaNäyttelyRyhmät
18.01.2020 Raahe RN
Raahe RN osa 5 & osa 6 & 8
osa 5 & osa 6 & 8
NimiRaahe RN osa 5 & osa 6 & 8
PaikkaRaahe
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäRAAHEN ERÄNKÄVIJÄT RY
Tulokset
 
18.01.2020 Virolahti RN
Virolahti osa 5 & osa 6 & 2
osa 5 & osa 6 & 2
NimiVirolahti osa 5 & osa 6 & 2
PaikkaVirolahti (Harjun oppimiskeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
2
JärjestäjäKYMENLÄÄNIN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
19.01.2020 Lahti RN
Talvinäyttely Lahti RN FCI 2 & 1/9
2 & 1/9
NimiTalvinäyttely Lahti RN FCI 2 & 1/9
PaikkaLahti (Lahden Messukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
1/9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäLAHDEN KÄYTTÖKOIRA RY
Tulokset
 
19.01.2020 Virolahti RN
Virolahti 3 & 7/8
3 & 7/8
NimiVirolahti 3 & 7/8
PaikkaVirolahti (Harjun Opimiskeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3
7/8
JärjestäjäKYMENLÄÄNIN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
01.02.2020 Miehikkälä RN
Miehikkälä osa 5 & osa 6 & 4
osa 5 & osa 6 & 4
NimiMiehikkälä osa 5 & osa 6 & 4
PaikkaMiehikkälä (Suur-Miehikkälän Seurantalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4
JärjestäjätKAAKKOIS-SUOMEN KARHUKOIRAYHDISTYS
MUUROLAN METSÄSTÄJÄT RY
Tulokset
 
01.-02.02.2020 Parkano RN
Parkano 9 & 5
5 & 9
NimiParkano 9 & 5
PaikkaParkano (Parkanon urheilutalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
9
JärjestäjätPARKANON ERÄMIEHET RY
LAPINNEVAN ERÄNKÄVIJÄT RY
SUSIPERÄN METSÄSTYSSEURA
VUORIJÄRVEN METS.SEURA R.Y.
Tulokset
 
08.02.2020 Tornio RN
Tornio RN osa 5 & osa 6 & 7/8
osa 5 & osa 6 & 7/8
NimiTornio RN osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaTornio (torkk center)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäALATORNION METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
22.02.2020 Helsinki RN
Helsinki FCI 4
4
NimiHelsinki FCI 4
PaikkaHelsinki (Espoo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4
JärjestäjäUUDENMAAN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
Tulokset
 
22.-23.02.2020 Jämijärvi RN
Jämijärvi RN FCI 3/4 & 5/6
3/4 & 5/6
NimiJämijärvi RN FCI 3/4 & 5/6
PaikkaJämijärvi (Jämi Areena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/4
5/6
JärjestäjätKOVELAHDEN ERÄMIEHET RY
SYDÄNMAAN METSÄ-MIEHET RY
Tulokset
 
22.02.2020 Tornio RN
Tornio RN 2 & 3/10
2 & 3/10
NimiTornio RN 2 & 3/10
PaikkaTornio (Vauhtikoira areena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
3/10
JärjestäjäTORNION KENNELKERHO R.Y.
Tulokset
 
23.02.2020 Tornio RN
Tornio RN 1 & 9
1 & 9
NimiTornio RN 1 & 9
PaikkaTornio (Vauhtikoira Areena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
9
JärjestäjäTORNION KENNELKERHO R.Y.
Tulokset
 
07.03.2020 Kouvola RN
Kouvola RN FCI osa 5 & osa 6 & 7/8
osa 5 & osa 6 & 7/8
NimiKouvola RN FCI osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaKouvola (Kouvolan ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätSUUR-SELÄNPÄÄN ERÄMIEHET RY
ORAVALAN METSÄSTÄJÄT RY
Tulokset
 
07.03.2020 Seinäjoki RN
Seinäjoki 5 & 7/8
5 & 7/8
NimiSeinäjoki 5 & 7/8
PaikkaSeinäjoki (HAU-HAU CHAMPION AREENA)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7/8
JärjestäjäLAKEUDEN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY
Tulokset
 
14.03.2020 Loviisa RN
PERUTTU Loviisa osa 5 & osa 6 & 7/8
osa 5 & osa 6 & 7/8
NimiPERUTTU Loviisa osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaLoviisa (Ruotsinpyhtää)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäRUUKIN ERÄMIEHET RY
 
22.03.2020 Jyväskylä RN
PERUTTU Korpilahti RN FCI 5 & 7/8
5 & 7/8
NimiPERUTTU Korpilahti RN FCI 5 & 7/8
PaikkaJyväskylä (Four Wind Stable)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7/8
JärjestäjätKORPILAHDEN ERÄMIEHET RY
JUOKSLAHDEN METSÄSTYSSEURA RY
ETELÄ-KORPILAHDEN SÄKÄ RY
 
28.03.2020 Joensuu RN
PERUTTU! Eno RN FCI 5 & 7/8
5 & 7/8
NimiPERUTTU! Eno RN FCI 5 & 7/8
PaikkaJoensuu (Enon liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7/8
JärjestäjätRUUKIN ERÄNKÄVIJÄT R.Y.
ENON ERÄNKÄVIJÄT RY
KONTIOLAHDEN ERÄMIEHET RY
KONTIORANNAN ERÄ RY
UIMAHARJUN KOIRAKLUBI RY
RUKAVEDEN ERÄ RY
PALOVAARAN ERÄMIEHET RY
 
28.-29.03.2020 Jämijärvi RN
PERUTTU Jämijärvi RN FCI 2 & 7/8
2 & 7/8
NimiPERUTTU Jämijärvi RN FCI 2 & 7/8
PaikkaJämijärvi (Jämi Areena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
7/8
JärjestäjäIKAALISTEN SEUD. KENNELKERHO RY
 
29.03.2020 Joensuu RN
PERUTTU! Eno RN FCI 9 & 4/6
9 & 4/6
NimiPERUTTU! Eno RN FCI 9 & 4/6
PaikkaJoensuu (Enon liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
4/6
JärjestäjätRUUKIN ERÄNKÄVIJÄT R.Y.
ENON ERÄNKÄVIJÄT RY
KONTIOLAHDEN ERÄMIEHET RY
KONTIORANNAN ERÄ RY
PALOVAARAN ERÄMIEHET RY
UIMAHARJUN KOIRAKLUBI RY
RUKAVEDEN ERÄ RY
 
10.04.2020 Vesilahti RN
PERUTTU! Vesilahti osa 5 & osa 6 & 4
osa 5 & osa 6 & 4
NimiPERUTTU! Vesilahti osa 5 & osa 6 & 4
PaikkaVesilahti (Narvan Seuraintalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4
JärjestäjätTAMMERMAAN MÄYRÄKOIRAKERHO R.Y.
NARVAN METSÄSTYSSEURA RY
 
18.04.2020 Laitila RN
PERUTTU Laitila RN FCI 4/6 & 5/8
4/6 & 5/8
NimiPERUTTU Laitila RN FCI 4/6 & 5/8
PaikkaLaitila (Laitilan jäähalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/6
5/8
JärjestäjäMS KARJALAN KORVENKÄVIJÄT RY
 
18.04.2020 Polvijärvi RN
PERUTTU Polvijärvi 5 & 2/6
5 & 2/6
NimiPERUTTU Polvijärvi 5 & 2/6
PaikkaPolvijärvi (Polvijärven vapaa-aikatalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
2/6
JärjestäjätPOLVIJÄRVEN KENNELSEURA R.Y.
ERÄ-EEMELIT RY
SAARIVAARAN ERÄMIEHET RY
RAUANLAHDEN ERÄVEIKOT RY
POLVIJÄRVEN ERÄMIEHET RY
HUHMARISEN ERÄ RY
ERÄ-TAPIO RY
KINAHMON ERÄMIEHET RY
 
19.04.2020 Laitila RN
PERUTTU Laitila RN FCI 1 & 2/9
1 & 2/9
NimiPERUTTU Laitila RN FCI 1 & 2/9
PaikkaLaitila (Laitilan jäähalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
2/9
JärjestäjäMETSÄSTYSSEURA TAPIO RY
 
25.04.2020 Lapua RN
PERUTTU Lapua RN osa 5 & osa 6 & 4/7
osa 5 & osa 6 & 4/7
NimiPERUTTU Lapua RN osa 5 & osa 6 & 4/7
PaikkaLapua (Lapuan ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4/7
JärjestäjäHAAPAKOSKEN METSÄSTÄJÄT RY
 
25.04.2020 Savonlinna RN
PERUTTU Savonlinna osa 5 & osa 6 & 7/8
osa 5 & osa 6 & 7/8
NimiPERUTTU Savonlinna osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaSavonlinna (Kerimäki liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäMETSÄSTYSSEURA JYKÄLE RY
 
26.04.2020 Kouvola RN
PERUTTU! Kouvola 5/6 & 7/8
5/6 & 7/8
NimiPERUTTU! Kouvola 5/6 & 7/8
PaikkaKouvola (Kiviharjun tilan maneesi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäKAAKON BEAGLE RY
 
02.05.2020 Haapavesi RN
PERUTTU Haapavesi RN FCI 5/6 & 7/8
5/6 & 7/8
NimiPERUTTU Haapavesi RN FCI 5/6 & 7/8
PaikkaHaapavesi (Koulutuskeskus JEDU)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäHAAPAVEDEN KENNELSEURA RY
 
02.05.2020 Koski tl RN
PERUTTU! Koski TL ryhmänäyttely FCI 5 & 4/6
5 & 4/6
NimiPERUTTU! Koski TL ryhmänäyttely FCI 5 & 4/6
PaikkaKoski tl (Nuortentuvan kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
4/6
JärjestäjäLOUNAIS-SUOMEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
 
03.05.2020 Koski tl RN
PERUTTU! Koski TL ryhmänäyttely FCI 3 & 7/8
3 & 7/8
NimiPERUTTU! Koski TL ryhmänäyttely FCI 3 & 7/8
PaikkaKoski tl (Nuortentuvan kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3
7/8
JärjestäjäKOSKEN TL ERÄNKÄVIJÄT RY
 
03.05.2020 Oulu RN
PERUTTU Kiiminki RN FCI2 & FCI5
2 & 5
NimiPERUTTU Kiiminki RN FCI2 & FCI5
PaikkaOulu (Kiiminki)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
5
JärjestäjätPOHJAN KARHUKOIRAYHDISTYS RY
OULUN SEUDUN PYSTYKORVAKERHO RY
 
09.05.2020 Kruunupyy RN
PERUTTU Kruunupyy RN osa 5 & osa 6 & FCI 7/8
osa 5 & osa 6 & 7/8
NimiPERUTTU Kruunupyy RN osa 5 & osa 6 & FCI 7/8
PaikkaKruunupyy (Teerijärvi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäTERJÄRV JAKTFÖRENING RF
 
09.05.2020 Loviisa RN
PERUTTU Loviisa RN FCI 5/6 & 7/8
5/6 & 7/8
NimiPERUTTU Loviisa RN FCI 5/6 & 7/8
PaikkaLoviisa (LOVIISAN RAVIRATA)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäKENNELFÖRENINGEN HAU R.F. -
 
09.05.2020 Rantasalmi RN
PERUTTU Rantasalmi 5 & 6
5 & 6
NimiPERUTTU Rantasalmi 5 & 6
PaikkaRantasalmi (Rinssin ranta)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
6
JärjestäjäRANTASALMEN KENNELYHDISTYS RY
 
09.05.2020 Sastamala RN
PERUTTU Sastamala RN FCI 1/5 & 4/6
1/5 & 4/6
NimiPERUTTU Sastamala RN FCI 1/5 & 4/6
PaikkaSastamala (Häijään Neste)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/5
4/6
JärjestäjäMOUHIJÄRVEN METSÄSTYSSEURA RY
 
16.05.2020 Oulainen RN
PERUTTU Oulainen 5/8 & 7/9
5/8 & 7/9
NimiPERUTTU Oulainen 5/8 & 7/9
PaikkaOulainen (Oulaisten ammattiopisto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/8
7/9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätOULAISTEN KENNELKERHO RY
HANHELAN METSÄSTYSSEURA RY
 
16.05.2020 Parikkala RN
PERUTTU Parikkala RN 1 & 5/6
1 & 5/6
NimiPERUTTU Parikkala RN 1 & 5/6
PaikkaParikkala (Ravi- ja markkinakenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
5/6
JärjestäjätPARIKKALAN KOIRAHARRASTAJAT RY
ITÄ-SAIMAAN HIRVIKOIRAYHDISTYS R.Y.
SÄRKISALMEN SEUDUN METSÄSTYSYHD. RY
 
16.05.2020 Ruovesi RN
PERUTTU Ruovesi 2/5 & 7/8
2/5 & 7/8
NimiPERUTTU Ruovesi 2/5 & 7/8
PaikkaRuovesi (Ruoveden urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/5
7/8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätPAJUSEN ERÄILIJÄT RY
KURUN ERÄMIEHET RY
PIRKKALAN KOIRAKERHO PISKIT RY
RUOVEDEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
 
16.05.2020 Viitasaari RN
PERUTTU Viitasaari RN osa 5 & osa 6 & 8
osa 5 & osa 6 & 8
NimiPERUTTU Viitasaari RN osa 5 & osa 6 & 8
PaikkaViitasaari (Viitasaaren Koulukeskuksen kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
8
JärjestäjätVIITASAAREN KENNELKERHO RY
KINNULAN KENNELKERHO R.Y.
PIHTIPUTAAN KENNELKERHO RY
 
21.05.2020 Akaa RN
PERUTTU! Akaa RN 8 & 4/6
8 & 4/6
NimiPERUTTU! Akaa RN 8 & 4/6
PaikkaAkaa (Matinpuiston kenttä, Akaa)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät8
4/6
JärjestäjätTOIJALAN SEUDUN AJOKOIRAMIEHET R.Y.
VALKEAKOSKEN METSÄSTYSYHDISTYS RY
 
21.05.2020 Luoto RN
PERUTTU Luoto 4/6 & 7/8
4/6 & 7/8
NimiPERUTTU Luoto 4/6 & 7/8
PaikkaLuoto (Larsmo idrottspark)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/6
7/8
JärjestäjäJÄLKIJUNA RY
 
21.05.2020 Mikkeli RN
PERUTTU! Mikkeli 5/10 & 6/8
5/10 & 6/8
NimiPERUTTU! Mikkeli 5/10 & 6/8
PaikkaMikkeli
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/10
6/8
JärjestäjätETELÄ-SAVON NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY
SUUR-SAVON DREEVERIKERHO RY
MIKKELIN VARUSK.METSÄSTYSYHDISTYS
 
23.05.2020 Maalahti RN
PERUTTU Maalahti 5 & 10
5 & 10
NimiPERUTTU Maalahti 5 & 10
PaikkaMaalahti (Pixne)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
10
JärjestäjäLAKEUDEN VINTTIKOIRAHARRASTAJAT RY
 
23.05.2020 Äänekoski RN
PERUTTU Äänekoski 3/8 & 9/10
3/8 & 9/10
NimiPERUTTU Äänekoski 3/8 & 9/10
PaikkaÄänekoski (Äänekosken liikuntapuisto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/8
9/10
JärjestäjäALA-KEITELEEN KENNELKERHO RY
 
24.05.2020 Keuruu RN
PERUTTU! Keuruu 1/8 & 3/5
1/8 & 3/5
NimiPERUTTU! Keuruu 1/8 & 3/5
PaikkaKeuruu (Keurusselän Liikuntapuisto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/8
3/5
JärjestäjätKEURUUN SEUDUN KENNELKERHO RY
LAPINJÄRVEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
KOSKENPÄÄN ERÄPOJAT RY
 
24.05.2020 Lemland RN
PERUTTU Lemland FCI 4 & 3/8
4 & 3/8
NimiPERUTTU Lemland FCI 4 & 3/8
PaikkaLemland (Bengtsböle Idrottsplats)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4
3/8
JärjestäjäÅLANDS TAXKLUBB R.F.
 
31.05.2020 Mänttä-Vilppula RN
PERUTTU Mänttä-Vilppula RN 1/8 & 3/10
1/8 & 3/10
NimiPERUTTU Mänttä-Vilppula RN 1/8 & 3/10
PaikkaMänttä-Vilppula (Särkikankaan moottorirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/8
3/10
JärjestäjätMÄNTÄN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y.
MÄNTÄN SEUDUN NUUSKUT R.Y.
MÄNTÄN SEUDUN PALVELUSKOIRAT R.Y.