Sivu: 1 | 2
AikaNäyttelyRyhmät
18.01.2020 Raahe RN
Raahe RN osa 5 & osa 6 & 8
osa 5 & osa 6 & 8
NimiRaahe RN osa 5 & osa 6 & 8
PaikkaRaahe
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäRAAHEN ERÄNKÄVIJÄT RY
Tulokset
 
18.01.2020 Virolahti RN
Virolahti osa 5 & osa 6 & 2
osa 5 & osa 6 & 2
NimiVirolahti osa 5 & osa 6 & 2
PaikkaVirolahti (Harjun oppimiskeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
2
JärjestäjäKYMENLÄÄNIN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
19.01.2020 Lahti RN
Talvinäyttely Lahti RN FCI 2 & 1/9
2 & 1/9
NimiTalvinäyttely Lahti RN FCI 2 & 1/9
PaikkaLahti (Lahden Messukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
1/9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäLAHDEN KÄYTTÖKOIRA RY
Tulokset
 
19.01.2020 Virolahti RN
Virolahti 3 & 7/8
3 & 7/8
NimiVirolahti 3 & 7/8
PaikkaVirolahti (Harjun Opimiskeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3
7/8
JärjestäjäKYMENLÄÄNIN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
01.02.2020 Miehikkälä RN
Miehikkälä osa 5 & osa 6 & 4
osa 5 & osa 6 & 4
NimiMiehikkälä osa 5 & osa 6 & 4
PaikkaMiehikkälä (Suur-Miehikkälän Seurantalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4
JärjestäjätKAAKKOIS-SUOMEN KARHUKOIRAYHDISTYS
MUUROLAN METSÄSTÄJÄT RY
Tulokset
 
01.-02.02.2020 Parkano RN
Parkano 9 & 5
5 & 9
NimiParkano 9 & 5
PaikkaParkano (Parkanon urheilutalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
9
JärjestäjätPARKANON ERÄMIEHET RY
LAPINNEVAN ERÄNKÄVIJÄT RY
SUSIPERÄN METSÄSTYSSEURA
VUORIJÄRVEN METS.SEURA R.Y.
Tulokset
 
08.02.2020 Tornio RN
Tornio RN osa 5 & osa 6 & 7/8
osa 5 & osa 6 & 7/8
NimiTornio RN osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaTornio (torkk center)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäALATORNION METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
22.02.2020 Helsinki RN
Helsinki FCI 4
4
NimiHelsinki FCI 4
PaikkaHelsinki (Espoo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4
JärjestäjäUUDENMAAN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
Tulokset
 
22.-23.02.2020 Jämijärvi RN
Jämijärvi RN FCI 3/4 & 5/6
3/4 & 5/6
NimiJämijärvi RN FCI 3/4 & 5/6
PaikkaJämijärvi (Jämi Areena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/4
5/6
JärjestäjätKOVELAHDEN ERÄMIEHET RY
SYDÄNMAAN METSÄ-MIEHET RY
Tulokset
 
22.02.2020 Tornio RN
Tornio RN 2 & 3/10
2 & 3/10
NimiTornio RN 2 & 3/10
PaikkaTornio (Vauhtikoira areena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
3/10
JärjestäjäTORNION KENNELKERHO R.Y.
Tulokset
 
23.02.2020 Tornio RN
Tornio RN 1 & 9
1 & 9
NimiTornio RN 1 & 9
PaikkaTornio (Vauhtikoira Areena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
9
JärjestäjäTORNION KENNELKERHO R.Y.
Tulokset
 
07.03.2020 Kouvola RN
Kouvola RN FCI osa 5 & osa 6 & 7/8
osa 5 & osa 6 & 7/8
NimiKouvola RN FCI osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaKouvola (Kouvolan ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätSUUR-SELÄNPÄÄN ERÄMIEHET RY
ORAVALAN METSÄSTÄJÄT RY
Tulokset
 
07.03.2020 Seinäjoki RN
Seinäjoki 5 & 7/8
5 & 7/8
NimiSeinäjoki 5 & 7/8
PaikkaSeinäjoki (HAU-HAU CHAMPION AREENA)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7/8
JärjestäjäLAKEUDEN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY
Tulokset
 
14.03.2020 Loviisa RN
PERUTTU Loviisa osa 5 & osa 6 & 7/8
osa 5 & osa 6 & 7/8
NimiPERUTTU Loviisa osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaLoviisa (Ruotsinpyhtää)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäRUUKIN ERÄMIEHET RY
 
22.03.2020 Jyväskylä RN
PERUTTU Korpilahti RN FCI 5 & 7/8
5 & 7/8
NimiPERUTTU Korpilahti RN FCI 5 & 7/8
PaikkaJyväskylä (Four Wind Stable)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7/8
JärjestäjätKORPILAHDEN ERÄMIEHET RY
JUOKSLAHDEN METSÄSTYSSEURA RY
ETELÄ-KORPILAHDEN SÄKÄ RY
 
28.03.2020 Joensuu RN
PERUTTU! Eno RN FCI 5 & 7/8
5 & 7/8
NimiPERUTTU! Eno RN FCI 5 & 7/8
PaikkaJoensuu (Enon liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7/8
JärjestäjätRUUKIN ERÄNKÄVIJÄT R.Y.
ENON ERÄNKÄVIJÄT RY
KONTIOLAHDEN ERÄMIEHET RY
KONTIORANNAN ERÄ RY
UIMAHARJUN KOIRAKLUBI RY
RUKAVEDEN ERÄ RY
PALOVAARAN ERÄMIEHET RY
 
28.-29.03.2020 Jämijärvi RN
PERUTTU Jämijärvi RN FCI 2 & 7/8
2 & 7/8
NimiPERUTTU Jämijärvi RN FCI 2 & 7/8
PaikkaJämijärvi (Jämi Areena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
7/8
JärjestäjäIKAALISTEN SEUD. KENNELKERHO RY
 
29.03.2020 Joensuu RN
PERUTTU! Eno RN FCI 9 & 4/6
9 & 4/6
NimiPERUTTU! Eno RN FCI 9 & 4/6
PaikkaJoensuu (Enon liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
4/6
JärjestäjätRUUKIN ERÄNKÄVIJÄT R.Y.
ENON ERÄNKÄVIJÄT RY
KONTIOLAHDEN ERÄMIEHET RY
KONTIORANNAN ERÄ RY
PALOVAARAN ERÄMIEHET RY
UIMAHARJUN KOIRAKLUBI RY
RUKAVEDEN ERÄ RY
 
10.04.2020 Vesilahti RN
PERUTTU! Vesilahti osa 5 & osa 6 & 4
osa 5 & osa 6 & 4
NimiPERUTTU! Vesilahti osa 5 & osa 6 & 4
PaikkaVesilahti (Narvan Seuraintalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4
JärjestäjätTAMMERMAAN MÄYRÄKOIRAKERHO R.Y.
NARVAN METSÄSTYSSEURA RY
 
18.04.2020 Laitila RN
PERUTTU Laitila RN FCI 4/6 & 5/8
4/6 & 5/8
NimiPERUTTU Laitila RN FCI 4/6 & 5/8
PaikkaLaitila (Laitilan jäähalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/6
5/8
JärjestäjäMS KARJALAN KORVENKÄVIJÄT RY
 
18.04.2020 Polvijärvi RN
PERUTTU Polvijärvi 5 & 2/6
5 & 2/6
NimiPERUTTU Polvijärvi 5 & 2/6
PaikkaPolvijärvi (Polvijärven vapaa-aikatalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
2/6
JärjestäjätPOLVIJÄRVEN KENNELSEURA R.Y.
ERÄ-EEMELIT RY
SAARIVAARAN ERÄMIEHET RY
RAUANLAHDEN ERÄVEIKOT RY
POLVIJÄRVEN ERÄMIEHET RY
HUHMARISEN ERÄ RY
ERÄ-TAPIO RY
KINAHMON ERÄMIEHET RY
 
19.04.2020 Laitila RN
PERUTTU Laitila RN FCI 1 & 2/9
1 & 2/9
NimiPERUTTU Laitila RN FCI 1 & 2/9
PaikkaLaitila (Laitilan jäähalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
2/9
JärjestäjäMETSÄSTYSSEURA TAPIO RY
 
25.04.2020 Lapua RN
PERUTTU Lapua RN osa 5 & osa 6 & 4/7
osa 5 & osa 6 & 4/7
NimiPERUTTU Lapua RN osa 5 & osa 6 & 4/7
PaikkaLapua (Lapuan ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4/7
JärjestäjäHAAPAKOSKEN METSÄSTÄJÄT RY
 
25.04.2020 Savonlinna RN
PERUTTU Savonlinna osa 5 & osa 6 & 7/8
osa 5 & osa 6 & 7/8
NimiPERUTTU Savonlinna osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaSavonlinna (Kerimäki liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäMETSÄSTYSSEURA JYKÄLE RY
 
02.05.2020 Haapavesi RN
PERUTTU Haapavesi RN FCI 5/6 & 7/8
5/6 & 7/8
NimiPERUTTU Haapavesi RN FCI 5/6 & 7/8
PaikkaHaapavesi (Koulutuskeskus JEDU)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäHAAPAVEDEN KENNELSEURA RY
 
02.05.2020 Koski tl RN
PERUTTU! Koski TL ryhmänäyttely FCI 5 & 4/6
5 & 4/6
NimiPERUTTU! Koski TL ryhmänäyttely FCI 5 & 4/6
PaikkaKoski tl (Nuortentuvan kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
4/6
JärjestäjäLOUNAIS-SUOMEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
 
03.05.2020 Koski tl RN
PERUTTU! Koski TL ryhmänäyttely FCI 3 & 7/8
3 & 7/8
NimiPERUTTU! Koski TL ryhmänäyttely FCI 3 & 7/8
PaikkaKoski tl (Nuortentuvan kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3
7/8
JärjestäjäKOSKEN TL ERÄNKÄVIJÄT RY
 
03.05.2020 Oulu RN
PERUTTU Kiiminki RN FCI2 & FCI5
2 & 5
NimiPERUTTU Kiiminki RN FCI2 & FCI5
PaikkaOulu (Kiiminki)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
5
JärjestäjätPOHJAN KARHUKOIRAYHDISTYS RY
OULUN SEUDUN PYSTYKORVAKERHO RY
 
09.05.2020 Kruunupyy RN
PERUTTU Kruunupyy RN osa 5 & osa 6 & FCI 7/8
osa 5 & osa 6 & 7/8
NimiPERUTTU Kruunupyy RN osa 5 & osa 6 & FCI 7/8
PaikkaKruunupyy (Teerijärvi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäTERJÄRV JAKTFÖRENING RF
 
09.05.2020 Loviisa RN
PERUTTU Loviisa RN FCI 5/6 & 7/8
5/6 & 7/8
NimiPERUTTU Loviisa RN FCI 5/6 & 7/8
PaikkaLoviisa (LOVIISAN RAVIRATA)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäKENNELFÖRENINGEN HAU R.F. -
 
09.05.2020 Rantasalmi RN
PERUTTU Rantasalmi 5 & 6
5 & 6
NimiPERUTTU Rantasalmi 5 & 6
PaikkaRantasalmi (Rinssin ranta)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
6
JärjestäjäRANTASALMEN KENNELYHDISTYS RY
 
09.05.2020 Sastamala RN
PERUTTU Sastamala RN FCI 1/5 & 4/6
1/5 & 4/6
NimiPERUTTU Sastamala RN FCI 1/5 & 4/6
PaikkaSastamala (Häijään Neste)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/5
4/6
JärjestäjäMOUHIJÄRVEN METSÄSTYSSEURA RY
 
16.05.2020 Oulainen RN
PERUTTU Oulainen 5/8 & 7/9
5/8 & 7/9
NimiPERUTTU Oulainen 5/8 & 7/9
PaikkaOulainen (Oulaisten ammattiopisto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/8
7/9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätOULAISTEN KENNELKERHO RY
HANHELAN METSÄSTYSSEURA RY
 
16.05.2020 Parikkala RN
PERUTTU Parikkala RN 1 & 5/6
1 & 5/6
NimiPERUTTU Parikkala RN 1 & 5/6
PaikkaParikkala (Ravi- ja markkinakenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
5/6
JärjestäjätPARIKKALAN KOIRAHARRASTAJAT RY
ITÄ-SAIMAAN HIRVIKOIRAYHDISTYS R.Y.
SÄRKISALMEN SEUDUN METSÄSTYSYHD. RY
 
16.05.2020 Ruovesi RN
PERUTTU Ruovesi 2/5 & 7/8
2/5 & 7/8
NimiPERUTTU Ruovesi 2/5 & 7/8
PaikkaRuovesi (Ruoveden urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/5
7/8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätPAJUSEN ERÄILIJÄT RY
KURUN ERÄMIEHET RY
PIRKKALAN KOIRAKERHO PISKIT RY
RUOVEDEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
 
16.05.2020 Viitasaari RN
PERUTTU Viitasaari RN osa 5 & osa 6 & 8
osa 5 & osa 6 & 8
NimiPERUTTU Viitasaari RN osa 5 & osa 6 & 8
PaikkaViitasaari (Viitasaaren Koulukeskuksen kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
8
JärjestäjätVIITASAAREN KENNELKERHO RY
KINNULAN KENNELKERHO R.Y.
PIHTIPUTAAN KENNELKERHO RY
 
21.05.2020 Akaa RN
PERUTTU! Akaa RN 8 & 4/6
8 & 4/6
NimiPERUTTU! Akaa RN 8 & 4/6
PaikkaAkaa (Matinpuiston kenttä, Akaa)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät8
4/6
JärjestäjätTOIJALAN SEUDUN AJOKOIRAMIEHET R.Y.
VALKEAKOSKEN METSÄSTYSYHDISTYS RY
 
21.05.2020 Luoto RN
PERUTTU Luoto 4/6 & 7/8
4/6 & 7/8
NimiPERUTTU Luoto 4/6 & 7/8
PaikkaLuoto (Larsmo idrottspark)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/6
7/8
JärjestäjäJÄLKIJUNA RY
 
21.05.2020 Mikkeli RN
PERUTTU! Mikkeli 5/10 & 6/8
5/10 & 6/8
NimiPERUTTU! Mikkeli 5/10 & 6/8
PaikkaMikkeli
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/10
6/8
JärjestäjätETELÄ-SAVON NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY
SUUR-SAVON DREEVERIKERHO RY
MIKKELIN VARUSK.METSÄSTYSYHDISTYS
 
23.05.2020 Maalahti RN
PERUTTU Maalahti 5 & 10
5 & 10
NimiPERUTTU Maalahti 5 & 10
PaikkaMaalahti (Pixne)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
10
JärjestäjäLAKEUDEN VINTTIKOIRAHARRASTAJAT RY
 
23.05.2020 Äänekoski RN
PERUTTU Äänekoski 3/8 & 9/10
3/8 & 9/10
NimiPERUTTU Äänekoski 3/8 & 9/10
PaikkaÄänekoski (Äänekosken liikuntapuisto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/8
9/10
JärjestäjäALA-KEITELEEN KENNELKERHO RY
 
24.05.2020 Keuruu RN
PERUTTU! Keuruu 1/8 & 3/5
1/8 & 3/5
NimiPERUTTU! Keuruu 1/8 & 3/5
PaikkaKeuruu (Keurusselän Liikuntapuisto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/8
3/5
JärjestäjätKEURUUN SEUDUN KENNELKERHO RY
LAPINJÄRVEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
KOSKENPÄÄN ERÄPOJAT RY
 
24.05.2020 Lemland RN
PERUTTU Lemland FCI 4 & 3/8
4 & 3/8
NimiPERUTTU Lemland FCI 4 & 3/8
PaikkaLemland (Bengtsböle Idrottsplats)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4
3/8
JärjestäjäÅLANDS TAXKLUBB R.F.
 
31.05.2020 Mänttä-Vilppula RN
PERUTTU Mänttä-Vilppula RN 1/8 & 3/10
1/8 & 3/10
NimiPERUTTU Mänttä-Vilppula RN 1/8 & 3/10
PaikkaMänttä-Vilppula (Särkikankaan moottorirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/8
3/10
JärjestäjätMÄNTÄN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y.
MÄNTÄN SEUDUN NUUSKUT R.Y.
MÄNTÄN SEUDUN PALVELUSKOIRAT R.Y.
 
06.06.2020 Helsinki RN
PERUTTU Helsinki ryhmänäyttely 9 & 2/3
9 & 2/3
NimiPERUTTU Helsinki ryhmänäyttely 9 & 2/3
PaikkaHelsinki (Tuomarinkartano vinttikoirakeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
2/3
JärjestäjäHELSINGIN SEUDUN KENNELPIIRI R.Y.
 
06.06.2020 Hämeenlinna RN
PERUTTU! Hämeenlinna 3/5 & 7/8
3/5 & 7/8
NimiPERUTTU! Hämeenlinna 3/5 & 7/8
PaikkaHämeenlinna (Untula)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/5
7/8
JärjestäjätKIHARAKERHO-CURLYKLUBBEN R.Y.
LAMMIN RIISTAMIEHET RY
EVON HIRVISEURUE RY
 
06.06.2020 Mynämäki RN
PERUTTU! Mynämäki RN FCI 5 & 8/9
5 & 8/9
NimiPERUTTU! Mynämäki RN FCI 5 & 8/9
PaikkaMynämäki
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
8/9
JärjestäjäTURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY
 
06.06.2020 Pieksämäki RN
PERUTTU! Pieksämäki RN FCI 3 & 9
3 & 9
NimiPERUTTU! Pieksämäki RN FCI 3 & 9
PaikkaPieksämäki (Keskusurheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3
9
JärjestäjäKESKI-SAVON KANAKOIRAKERHO RY
 
06.06.2020 Rovaniemi RN
PERUTTU! Rovaniemi RN osa 5 & osa 6 & 4/8
osa 5 & osa 6 & 4/8
NimiPERUTTU! Rovaniemi RN osa 5 & osa 6 & 4/8
PaikkaRovaniemi (Muurola)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4/8
JärjestäjäMUUROLAN ERÄMIEHET RY
 
06.06.2020 Suomussalmi RN
PERUTTU! Suomussalmi 6 & 1/8
6 & 1/8
NimiPERUTTU! Suomussalmi 6 & 1/8
PaikkaSuomussalmi (RUUKINKAGAS)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät6
1/8
JärjestäjätSUOMUSSALMEN AJOKOIRAKERHO RY
KUURTOLAN METSÄSTYSSEURA RY
 
07.06.2020 Mikkeli RN
PERUTTU! Mikkeli 2 & 6
2 & 6
NimiPERUTTU! Mikkeli 2 & 6
PaikkaMikkeli (Rantakylän kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
6
JärjestäjäSUUR-SAVON AJOKOIRAMIEHET RY
 
07.06.2020 Mynämäki RN
PERUTTU! Mynämäki RN 3 & 7/8
3 & 7/8
NimiPERUTTU! Mynämäki RN 3 & 7/8
PaikkaMynämäki (.)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3
7/8
JärjestäjäLOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY
 
07.06.2020 Puolanka RN
PERUTTU! Puolanka 5 & 3/4
5 & 3/4
NimiPERUTTU! Puolanka 5 & 3/4
PaikkaPuolanka (Puolanka)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
3/4
JärjestäjätPUOLANGAN KENNELKERHO R.Y.
KAINUUN JÄNISPIISKAT RY
 
07.06.2020 Pöytyä RN
PERUTTU! Pöytyä RN FCI 5 & 4/6
5 & 4/6
NimiPERUTTU! Pöytyä RN FCI 5 & 4/6
PaikkaPöytyä (Kyrön koulu)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
4/6
JärjestäjäTURUN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
 
14.06.2020 Pielavesi RN
PERUTTU Kolomen Kimppa - Pielavesi osa 5 & osa 6 & 3/9
osa 5 & osa 6 & 3/9
NimiPERUTTU Kolomen Kimppa - Pielavesi osa 5 & osa 6 & 3/9
PaikkaPielavesi (Pielavesi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
3/9
JärjestäjätPIELAVEDEN KENNELKERHO RY
KARTTULAN KENNELKERHO RY
KEITELEEN KENNELKERHO RY
 
27.06.2020 Sastamala RN
PERUTTU Sastamala RN FCI 2 & 4/5
2 & 4/5
NimiPERUTTU Sastamala RN FCI 2 & 4/5
PaikkaSastamala (Kiikoisten Nuorisoseura ry)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
4/5
JärjestäjätKIIKOISTEN METSÄSTÄJÄT R.Y.
LAVIAN METSÄSTYSSEURA RY
 
04.07.2020 Sauvo RN
PERUTTU Sauvo RN FCI 4/5 &6/7
4/5 & 6/7
NimiPERUTTU Sauvo RN FCI 4/5 &6/7
PaikkaSauvo (Sauvo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/5
6/7
JärjestäjäSAUVON MERIKULMAN METSÄNKÄVIJÄT RY
 
10.07.2020 Kalajoki RN
PERUTTU! Kalajoki FCI 2/10 & 8/9 - perjantai
2/10 & 8/9
NimiPERUTTU! Kalajoki FCI 2/10 & 8/9 - perjantai
PaikkaKalajoki (Kalajoen pienlentokenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/10
8/9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätKALAJOEN ETELÄPUOLEN METSÄSTYSSEURA
KESKI-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
 
11.07.2020 Mynämäki RN
PERUTTU! Mynämäki RN FCI 10
10
NimiPERUTTU! Mynämäki RN FCI 10
PaikkaMynämäki (Mynämäen urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät10
JärjestäjäTURUN VINTTIKOIRAKERHO
 
12.07.2020 Joutsa RN
PERUTTU Joutsa 5 & 4/6
5 & 4/6
NimiPERUTTU Joutsa 5 & 4/6
PaikkaJoutsa (Leivonmäen urheilutalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
4/6
JärjestäjätKIVISUON ERÄMIEHET RY
LEIVONMÄEN METSÄSTYSSEURA RY
 
18.07.2020 Kokemäki RN
PERUTTU! Kokemäki RN FCI 3/4 & 7/8
3/4 & 7/8
NimiPERUTTU! Kokemäki RN FCI 3/4 & 7/8
PaikkaKokemäki (Kokemäen ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/4
7/8
JärjestäjätMETSÄSTYSSEURA LOUKON ERÄMIEHET RY
METSÄSTYSSEURA TELJO RY
 
25.07.2020 Helsinki RN
PERUTTU Kartano Weekend, Helsinki
HVK:n näyttely
NimiPERUTTU Kartano Weekend, Helsinki
PaikkaHelsinki (Tuomarinkylän Vinttikoirakeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
RyhmätHVK:n näyttely
JärjestäjäHELSINGIN VINTTIKOIRAKERHO RY
 
25.07.2020 Porvoo RN
PERUTTU! Porvoo RN FCI 1 & 7/8
1 & 7/8
NimiPERUTTU! Porvoo RN FCI 1 & 7/8
PaikkaPorvoo
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
7/8
JärjestäjäPORVOONSEUDUN KOIRAHARRASTAJAT RY
 
01.08.2020 Rovaniemi RN
Rovaniemi RN osa 5 & osa 6 & 7/8
osa 5 & osa 6 & 7/8
NimiRovaniemi RN osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaRovaniemi (Muurolan Koulukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätKESKI-LAPIN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY
VALAJASKOSKEN METS-JA KALASTUSSEURA
Tulokset
 
01.08.2020 Siikajoki RN
PERUTTU! Siikajoki RN 2/8 & 5/6
2/8 & 5/6
NimiPERUTTU! Siikajoki RN 2/8 & 5/6
PaikkaSiikajoki (Paavolan Nuorisoseura)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/8
5/6
JärjestäjäRUUKIN KENNELSEURA RY
 
02.08.2020 Isokyrö RN
Isokyrö 2/5 & 4/8
2/5 & 4/8
NimiIsokyrö 2/5 & 4/8
PaikkaIsokyrö (Koulukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/5
4/8
JärjestäjäPALONKYLÄN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
02.08.2020 Raahe RN
PERUTTU Raahe RN FCI osa 5 & osa 6 & 8
osa 5 & osa 6 & 8
NimiPERUTTU Raahe RN FCI osa 5 & osa 6 & 8
PaikkaRaahe (Raahen hiihtomaja)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
8
JärjestäjäSALOISTEN JAHTIMIEHET RY
 
08.08.2020 Haapajärvi RN
Haapajärvi RN osa 5 & osa 6 & 3/7
osa 5 & osa 6 & 3/7
NimiHaapajärvi RN osa 5 & osa 6 & 3/7
PaikkaHaapajärvi (Ronkaalan urheilualue)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
3/7
JärjestäjäKESKI-POHJANMAAN AJOKOIRAYHDISTYS RY
Tulokset
 
08.08.2020 Ii RN
Ii osa5 & osa 6 & 3/7
osa 5 & osa 6 & 3/7
NimiIi osa5 & osa 6 & 3/7
PaikkaIi (Illinsaaren hiihtomaja)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
3/7
JärjestäjätRANTAPOHJA-ALUEEN HIRVIKOIRAYHD RY
KIIMINGIN ERÄMIEHET RY
Tulokset
 
08.08.2020 Luumäki RN
Luumäki RN osa 5 & osa 6 & 3
osa 5 & osa 6 & 3
NimiLuumäki RN osa 5 & osa 6 & 3
PaikkaLuumäki (Taavetin urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
3
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätLUUMÄEN METSÄSTYSSEURA RY
KYMENLÄÄNIN PYSTYKORVAKERHO RY
SUOANTTILAN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
08.08.2020 Vesilahti RN
PERUTTU! Vesilahti osa 5 & osa 6 & 7/8
osa 5 & osa 6 & 7/8
NimiPERUTTU! Vesilahti osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaVesilahti (Harjula)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätHÄMEEN SPANIELIKERHO RY
VESILAHDEN-YLÄMÄEN METSÄSTYSSEURA
 
09.08.2020 Kokkola RN
PERUTTU! Kokkola osa 5 & osa 6 & 4
osa 5 & osa 6 & 4
NimiPERUTTU! Kokkola osa 5 & osa 6 & 4
PaikkaKokkola (Lohtaja, houraati)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4
JärjestäjäLOHTAJAN METSÄSTYSSEURA R.Y.
 
15.08.2020 Kajaani RN
Kajaani 1/7 & 5/10
1/7 & 5/10
NimiKajaani 1/7 & 5/10
PaikkaKajaani (Vimpelinlaakson urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/7
5/10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätKAJAANIN METSÄSTÄJÄT RY
LIETEKYLÄN METSÄSTYSSEURA RY
KAINUUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
KAINUUN AJOKOIRAKERHO RY
Tulokset
 
15.08.2020 Lappeenranta RN
PERUTTU Lappeenranta 1/3 & 5/6
1/3 & 5/6
NimiPERUTTU Lappeenranta 1/3 & 5/6
PaikkaLappeenranta
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/3
5/6
JärjestäjäKAAKKOIS-SUOMEN AJOKOIRAKERHO RY
 
15.08.2020 Sodankylä RN
Sodankylä RN FCI 5 & 6/7
5 & 6/7
NimiSodankylä RN FCI 5 & 6/7
PaikkaSodankylä (Sodankylän liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
6/7
JärjestäjäSODANKYLÄN ERÄMIEHET RY
Tulokset
 
16.08.2020 Kajaani RN
Kajaani 2/9 & 6/8
2/9 & 6/8
NimiKajaani 2/9 & 6/8
PaikkaKajaani (Vimpelinlaakson urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/9
6/8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätKAJAANIN METSÄSTÄJÄT RY
KAINUUN AJOKOIRAKERHO RY
KAINUUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
KAINUUN NOUTAJAT RY
Tulokset
 
16.08.2020 Kauhava RN
Kauhava RN FCI 5/6 & 7/8
5/6 & 7/8
NimiKauhava RN FCI 5/6 & 7/8
PaikkaKauhava (Kauhava (Alahärmän ravirata))
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäHÄRMÄN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
22.-23.08.2020 Harjavalta RN
PERUTTU! Harjavalta 1/2 & 9/10
1/2 & 9/10
NimiPERUTTU! Harjavalta 1/2 & 9/10
PaikkaHarjavalta (Hosiossaaren koirakenttä Harjavalta)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/2
9/10
JärjestäjäHARJAVALLAN PALV-JA SEURAKOIRAHARRASTAJAT RY
 
22.08.2020 Ylöjärvi RN
Ylöjärvi RN 9 & 3/4
9 & 3/4
NimiYlöjärvi RN 9 & 3/4
PaikkaYlöjärvi (Teivon Ravikeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
3/4
JärjestäjäYLÖJÄRVEN KOIRAKERHO RY
Tulokset
 
05.09.2020 Joensuu RN
Joensuu RN 1 & 2
1 & 2
NimiJoensuu RN 1 & 2
PaikkaJoensuu (Hammaslahti)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
2
JärjestäjätOSKOLAN ERÄ RY
HEINÄVAARAN METSÄSTYSSEURA RY
HUHTILAMMEN ERÄNKÄVIJÄT R.Y.
KUMMUN ERÄMIEHET RY
METSÄSTYSSEURA KIIHTELYS R.Y.
MULON RIISTAMIEHET R.Y.
NURKKALAN RIISTAVEIKOT RY
Tulokset
 
05.09.2020 Mikkeli RN
Mikkeli 2/4 & 5/8
2/4 & 5/8
NimiMikkeli 2/4 & 5/8
PaikkaMikkeli (Ristiinan Urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/4
5/8
JärjestäjätSUUR-SAVON BEAGLE RY
RISTIINAN KOIRAKERHO RY
SOMEEN ERÄ-ÄSSÄT RY
Tulokset
 
05.09.2020 Seinäjoki RN
Seinäjoki 1/2 & 5/8
1/2 & 5/8
NimiSeinäjoki 1/2 & 5/8
PaikkaSeinäjoki (Törnävän kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/2
5/8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäETELÄ-POHJANMAAN AJOKOIRAKERHO RY
Tulokset
 
06.09.2020 Joensuu RN
Joensuu RN 5 & 6/8
5 & 6/8
NimiJoensuu RN 5 & 6/8
PaikkaJoensuu (Hammaslahti)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
6/8
JärjestäjätOSKOLAN ERÄ RY
HEINÄVAARAN METSÄSTYSSEURA RY
HUHTILAMMEN ERÄNKÄVIJÄT R.Y.
KUMMUN ERÄMIEHET RY
METSÄSTYSSEURA KIIHTELYS R.Y.
MULON RIISTAMIEHET R.Y.
NURKKALAN RIISTAVEIKOT RY
Tulokset
 
06.09.2020 Ruovesi RN
Ruovesi 5/7 & 6/4
5/7 & 6/4
NimiRuovesi 5/7 & 6/4
PaikkaRuovesi (Kauko-Pohjan nuorisoseuran kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/7
6/4
JärjestäjätPOHJOIS-HÄMEEN AJOKOIRAKERHO R.Y.
HYYRYLÄN METSÄSTÄJÄT RY
Tulokset
 
12.09.2020 Kurikka RN
Kurikka osa 5 & osa 6 & 7/8
osa 5 & osa 6 & 7/8
NimiKurikka osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaKurikka (Jurva Kirkonkylä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäMETSÄSTYSSEURA TARKKA RY.
Tulokset
 
12.09.2020 Oulu RN
PERUTTU Oulu 3/4 & 9/10
3/4 & 9/10
NimiPERUTTU Oulu 3/4 & 9/10
PaikkaOulu (Oulun Ammattikorkeakoulu)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/4
9/10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäOULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY
 
12.09.2020 Sievi RN
Sievi RN FCI 1&8
1 & 8
NimiSievi RN FCI 1&8
PaikkaSievi (Koiraurheilukeskus Sievä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
8
JärjestäjäSIEVIN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
13.09.2020 Jyväskylä RN
Muurame 1/2 & 9/10
1/2 & 9/10
NimiMuurame 1/2 & 9/10
PaikkaJyväskylä (Killerin ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/2
9/10
JärjestäjätKESKI-SUOMEN VINTTIKOIRAKERHO RY
KESKI-SUOMEN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
13.09.2020 Kokkola RN
Kokkola RN 1/7 & 2/8
1/7 & 2/8
NimiKokkola RN 1/7 & 2/8
PaikkaKokkola (Heimarin ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/7
2/8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäKESKI-POHJANMAAN KOIRAKILTA RY
Tulokset
 
13.09.2020 Vantaa RN
PERUTTU! Vantaa 1 & 9
1 & 9
NimiPERUTTU! Vantaa 1 & 9
PaikkaVantaa (Avoin)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
9
JärjestäjäHELSINGIN SEUDUN KENNELPIIRI R.Y.
 
19.09.2020 Lahti RN
Lahti RN 1/3 & 9/10
1/3 & 9/10
NimiLahti RN 1/3 & 9/10
PaikkaLahti (Jokimaan ravikeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/3
9/10
JärjestäjäSALPAUSSELÄN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
19.09.2020 Lahti RN
Lahti RN 2 & 5
2 & 5
NimiLahti RN 2 & 5
PaikkaLahti (Jokimaan ravikeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
5
JärjestäjätAKITA RY
PÄIJÄTHOFFIT RY
Tulokset
 
19.09.2020 Lahti RN
Lahti RN 4/6 & 7/8
4/6 & 7/8
NimiLahti RN 4/6 & 7/8
PaikkaLahti (Jokimaan ravikeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/6
7/8
JärjestäjätPÄIJÄT-HÄMEEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
SALPAUSSELÄN BEAGLE RY
Tulokset
 
19.09.2020 Tuusniemi RN
Koillis-Sawo Show - Tuusniemi FCI 1/2 & 5/10
1/2 & 5/10
NimiKoillis-Sawo Show - Tuusniemi FCI 1/2 & 5/10
PaikkaTuusniemi
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/2
5/10
JärjestäjätKOILLIS-SAVON KENNELKERHO RY
SOITUN ERÄ-POJAT RY
PAJUMÄEN HIRVIMIEHET RY
JUURIKKAMÄEN TAPION-POJAT RY
ENONSALON ERÄ R.Y.
Tulokset
 
20.09.2020 Hyvinkää RN
Hyvinkää 1/7 & 5/6
1/7 & 5/6
NimiHyvinkää 1/7 & 5/6
PaikkaHyvinkää (Kaidanpään rata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/7
5/6
JärjestäjäHYVINKÄÄN METSÄNKÄVIJÄT RY
Tulokset
 
20.09.2020 Hyvinkää RN
Hyvinkää 2/8 & 3/4
2/8 & 3/4
NimiHyvinkää 2/8 & 3/4
PaikkaHyvinkää (Kaidanpään rata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/8
3/4
JärjestäjäKYTÄJÄRVEN ERÄMIEHET RY
Tulokset
 
20.09.2020 Tuusniemi RN
Koillis-Sawo Show - Tuusniemi FCI 3/9 & 7/8
3/9 & 7/8
NimiKoillis-Sawo Show - Tuusniemi FCI 3/9 & 7/8
PaikkaTuusniemi
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/9
7/8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätKOILLIS-SAVON KENNELKERHO RY
SOITUN ERÄ-POJAT RY
JUURIKKAMÄEN TAPION-POJAT RY
PAJUMÄEN HIRVIMIEHET RY
ENONSALON ERÄ R.Y.
Tulokset
 
26.-27.09.2020 Sastamala RN
Sastamala RN FCI 2/3 & 5/6
2/3 & 5/6
NimiSastamala RN FCI 2/3 & 5/6
PaikkaSastamala (Pehulan koulu)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/3
5/6
JärjestäjätKEIKYÄN MS. ERÄVEIKOT R.Y.
Tulokset
 
03.10.2020 Hämeenlinna RN
PERUTTU Hämeenlinna 2 & 9
2 & 9
NimiPERUTTU Hämeenlinna 2 & 9
PaikkaHämeenlinna (Tuulosen kauppakeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
9
JärjestäjäKOIRAKERHO MUHVET RY
 
03.10.2020 Hämeenlinna RN
PERUTTU Hämeenlinna 5 & 10
5 & 10
NimiPERUTTU Hämeenlinna 5 & 10
PaikkaHämeenlinna (Tuulosen kauppakeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
10
JärjestäjäKOIRAKERHO MUHVET RY
 
Sivu: 1 | 2

lataa