Sivu: 1 | 2 | 3 | 4
AikaNäyttelyRyhmät/Rodut
11.-12.01.2020 Kajaani KVla: 2, 3, 4, 6, 8, 10
su: 1, 5, 7, 9
NimiKajaani KV
PaikkaKajaani (Kajaanin pallohalli)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 6, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 5, 7, 9
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjäKAINUUN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
18.01.2020 Raahe RN
Raahe RN osa 5 & osa 6 & 8
osa 5 & osa 6 & 8
NimiRaahe RN osa 5 & osa 6 & 8
PaikkaRaahe
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäRAAHEN ERÄNKÄVIJÄT RY
Tulokset
 
18.01.2020 Virolahti RN
Virolahti osa 5 & osa 6 & 2
osa 5 & osa 6 & 2
NimiVirolahti osa 5 & osa 6 & 2
PaikkaVirolahti (Harjun oppimiskeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
2
JärjestäjäKYMENLÄÄNIN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
19.01.2020 Lahti RN
Talvinäyttely Lahti RN FCI 2 & 1/9
2 & 1/9
NimiTalvinäyttely Lahti RN FCI 2 & 1/9
PaikkaLahti (Lahden Messukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
1/9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäLAHDEN KÄYTTÖKOIRA RY
Tulokset
 
19.01.2020 Virolahti RN
Virolahti 3 & 7/8
3 & 7/8
NimiVirolahti 3 & 7/8
PaikkaVirolahti (Harjun Opimiskeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3
7/8
JärjestäjäKYMENLÄÄNIN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
25.-26.01.2020 Turku KV
Winter Dog Show
la: 1, 3, 7, 9, 10
su: 2, 4, 5, 6, 8
NimiWinter Dog Show
PaikkaTurku (Turun Messukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 7, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 4, 5, 6, 8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäMETSÄSTYSSEURA TAPIO RY
Tulokset
 
26.01.2020 Kuopio E
Jalostuspäivänäyttely 2020
Pohjois-savon pystykorvakerho ry
NimiJalostuspäivänäyttely 2020
PaikkaKuopio (Sorsasalon ravirata)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäPOHJOIS-SAVON PYSTYKORVAKERHO RY
Tulokset
 
01.02.2020 Järvenpää E
Labradorien erikoisnäyttely
Labradorinnoutajakerho r.y.
NimiLabradorien erikoisnäyttely
PaikkaJärvenpää (Ratsastuskeskus Aino)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäLABRADORINNOUTAJAKERHO R.Y.
Tulokset
 
01.02.2020 Kurikka E
SHHJ:n rodut
Suomen harmaahirvikoirajärjestö r.y
NimiSHHJ:n rodut
PaikkaKurikka (Maatilamatkailu Pitkä Tupa)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN HARMAAHIRVIKOIRAJÄRJESTÖ R.Y
METSÄSTYSSEURA ERÄ II RY
Tulokset
 
01.02.2020 Helsinki EPN
Royal Canin PN Helsinki LA
Pentunäyttely
NimiRoyal Canin PN Helsinki LA
PaikkaHelsinki (Kaapelitehdas)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
Tulokset
 
01.02.2020 Miehikkälä RN
Miehikkälä osa 5 & osa 6 & 4
osa 5 & osa 6 & 4
NimiMiehikkälä osa 5 & osa 6 & 4
PaikkaMiehikkälä (Suur-Miehikkälän Seurantalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4
JärjestäjätKAAKKOIS-SUOMEN KARHUKOIRAYHDISTYS
MUUROLAN METSÄSTÄJÄT RY
Tulokset
 
01.-02.02.2020 Parkano RN
Parkano 9 & 5
5 & 9
NimiParkano 9 & 5
PaikkaParkano (Parkanon urheilutalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
9
JärjestäjätPARKANON ERÄMIEHET RY
LAPINNEVAN ERÄNKÄVIJÄT RY
SUSIPERÄN METSÄSTYSSEURA
VUORIJÄRVEN METS.SEURA R.Y.
Tulokset
 
02.02.2020 Helsinki EPN
Royal Canin PN Helsinki SU
Pentunäyttely
NimiRoyal Canin PN Helsinki SU
PaikkaHelsinki (Kaapelitehdas)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäSUOMEN SALUKIKERHO R.Y.
Tulokset
 
08.02.2020 Uusikaarlepyy E
SHHJ:n rodut
Suomen harmaahirvikoirajärjestö r.y
NimiSHHJ:n rodut
PaikkaUusikaarlepyy (.)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN HARMAAHIRVIKOIRAJÄRJESTÖ R.Y
ÖSTERBOTTENS ÄLGHUNDKLUB RF
Tulokset
 
08.02.2020 Ylöjärvi E
Kultainennoutaja
Kultainen rengas-golden ring r.y.
NimiKultainennoutaja
PaikkaYlöjärvi (YLÖKK-halli)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäKULTAINEN RENGAS-GOLDEN RING R.Y.
Tulokset
 
08.02.2020 Tornio RN
Tornio RN osa 5 & osa 6 & 7/8
osa 5 & osa 6 & 7/8
NimiTornio RN osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaTornio (torkk center)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäALATORNION METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
22.02.2020 Jämijärvi E
Erikoisnäyttely - FCI osa 5 metsästyspystykorvat ja lappalaiset paimenpystykorvat
Satakunnan pystykorvakerho r.y.
NimiErikoisnäyttely - FCI osa 5 metsästyspystykorvat ja lappalaiset paimenpystykorvat
PaikkaJämijärvi (Jämi areena)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y.
Tulokset
 
22.02.2020 Kaavi E
SHHJ:n erikoisnäyttely, Kaavi
Suomen harmaahirvikoirajärjestö r.y
NimiSHHJ:n erikoisnäyttely, Kaavi
PaikkaKaavi (.)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN HARMAAHIRVIKOIRAJÄRJESTÖ R.Y
KOILLIS-SAVON KENNELKERHO RY
Tulokset
 
22.-23.02.2020 Lempäälä EPN
Ideaparkin pentunäyttely
Pentunäyttely
NimiIdeaparkin pentunäyttely
PaikkaLempäälä (Ideapark Sport-areena)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäDALMATIANKOIRAT R.Y.
Tulokset
 
22.02.2020 Helsinki RN
Helsinki FCI 4
4
NimiHelsinki FCI 4
PaikkaHelsinki (Espoo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4
JärjestäjäUUDENMAAN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
Tulokset
 
22.-23.02.2020 Jämijärvi RN
Jämijärvi RN FCI 3/4 & 5/6
3/4 & 5/6
NimiJämijärvi RN FCI 3/4 & 5/6
PaikkaJämijärvi (Jämi Areena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/4
5/6
JärjestäjätKOVELAHDEN ERÄMIEHET RY
SYDÄNMAAN METSÄ-MIEHET RY
Tulokset
 
22.02.2020 Tornio RN
Tornio RN 2 & 3/10
2 & 3/10
NimiTornio RN 2 & 3/10
PaikkaTornio (Vauhtikoira areena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
3/10
JärjestäjäTORNION KENNELKERHO R.Y.
Tulokset
 
23.02.2020 Tornio RN
Tornio RN 1 & 9
1 & 9
NimiTornio RN 1 & 9
PaikkaTornio (Vauhtikoira Areena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
9
JärjestäjäTORNION KENNELKERHO R.Y.
Tulokset
 
29.02.2020 Lahti E
Kiinanpalatsikoira
Suomen pekingesikerho r.y.
NimiKiinanpalatsikoira
PaikkaLahti (Salpausselän kp halli)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN PEKINGESIKERHO R.Y.
Tulokset
 
01.03.2020 Hankasalmi E
Laika ER
Suomen laikajärjestö r.y.
NimiLaika ER
PaikkaHankasalmi (Lomakeskus Revontuli)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN LAIKAJÄRJESTÖ R.Y.
Tulokset
 
07.03.2020 Kouvola RN
Kouvola RN FCI osa 5 & osa 6 & 7/8
osa 5 & osa 6 & 7/8
NimiKouvola RN FCI osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaKouvola (Kouvolan ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätSUUR-SELÄNPÄÄN ERÄMIEHET RY
ORAVALAN METSÄSTÄJÄT RY
Tulokset
 
07.03.2020 Seinäjoki RN
Seinäjoki 5 & 7/8
5 & 7/8
NimiSeinäjoki 5 & 7/8
PaikkaSeinäjoki (HAU-HAU CHAMPION AREENA)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7/8
JärjestäjäLAKEUDEN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY
Tulokset
 
07.-08.03.2020 Kirkkonummi SPL
Saksanpaimenkoira
NimiSaksanpaimenkoira
PaikkaKirkkonummi (KKK-halli)
NäyttelytyyppiSPL erikoisnäyttely
JärjestäjäSAKSANPAIMENKOIRALIITTO R.Y.
Tulokset
 
08.03.2020 Espoo E
SHHJ:n rodut
Suomen harmaahirvikoirajärjestö r.y
NimiSHHJ:n rodut
PaikkaEspoo (Hotelli Korpilammi)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN HARMAAHIRVIKOIRAJÄRJESTÖ R.Y
UUDENMAAN HIRVIKOIRAKERHO RY
Tulokset
 
14.03.2020 Loviisa RN
PERUTTU Loviisa osa 5 & osa 6 & 7/8
osa 5 & osa 6 & 7/8
NimiPERUTTU Loviisa osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaLoviisa (Ruotsinpyhtää)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäRUUKIN ERÄMIEHET RY
 
21.03.2020 Jyväskylä EPN
PERUTTU Royal Canin Pentunäyttely Jyväskylä LA
Pentunäyttely
NimiPERUTTU Royal Canin Pentunäyttely Jyväskylä LA
PaikkaJyväskylä (Jyväskylän Paviljonki)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
 
22.03.2020 Jyväskylä EPN
PERUTTU Royal Canin Pentunäyttely Jyväskylä SU
Pentunäyttely
NimiPERUTTU Royal Canin Pentunäyttely Jyväskylä SU
PaikkaJyväskylä (Jyväskylän Paviljonki)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
 
22.03.2020 Jyväskylä RN
PERUTTU Korpilahti RN FCI 5 & 7/8
5 & 7/8
NimiPERUTTU Korpilahti RN FCI 5 & 7/8
PaikkaJyväskylä (Four Wind Stable)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7/8
JärjestäjätKORPILAHDEN ERÄMIEHET RY
JUOKSLAHDEN METSÄSTYSSEURA RY
ETELÄ-KORPILAHDEN SÄKÄ RY
 
28.03.2020 Joensuu RN
PERUTTU! Eno RN FCI 5 & 7/8
5 & 7/8
NimiPERUTTU! Eno RN FCI 5 & 7/8
PaikkaJoensuu (Enon liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7/8
JärjestäjätRUUKIN ERÄNKÄVIJÄT R.Y.
ENON ERÄNKÄVIJÄT RY
KONTIOLAHDEN ERÄMIEHET RY
KONTIORANNAN ERÄ RY
UIMAHARJUN KOIRAKLUBI RY
RUKAVEDEN ERÄ RY
PALOVAARAN ERÄMIEHET RY
 
28.-29.03.2020 Jämijärvi RN
PERUTTU Jämijärvi RN FCI 2 & 7/8
2 & 7/8
NimiPERUTTU Jämijärvi RN FCI 2 & 7/8
PaikkaJämijärvi (Jämi Areena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
7/8
JärjestäjäIKAALISTEN SEUD. KENNELKERHO RY
 
29.03.2020 Joensuu RN
PERUTTU! Eno RN FCI 9 & 4/6
9 & 4/6
NimiPERUTTU! Eno RN FCI 9 & 4/6
PaikkaJoensuu (Enon liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
4/6
JärjestäjätRUUKIN ERÄNKÄVIJÄT R.Y.
ENON ERÄNKÄVIJÄT RY
KONTIOLAHDEN ERÄMIEHET RY
KONTIORANNAN ERÄ RY
PALOVAARAN ERÄMIEHET RY
UIMAHARJUN KOIRAKLUBI RY
RUKAVEDEN ERÄ RY
 
05.04.2020 Lahti E
PERUTTU! Villakoirien pääerikoisnäyttely
Suomen villakoirakerho r.y.
NimiPERUTTU! Villakoirien pääerikoisnäyttely
PaikkaLahti (Lahden Messukeskus)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN VILLAKOIRAKERHO R.Y.
 
10.04.2020 Vesilahti RN
PERUTTU! Vesilahti osa 5 & osa 6 & 4
osa 5 & osa 6 & 4
NimiPERUTTU! Vesilahti osa 5 & osa 6 & 4
PaikkaVesilahti (Narvan Seuraintalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4
JärjestäjätTAMMERMAAN MÄYRÄKOIRAKERHO R.Y.
NARVAN METSÄSTYSSEURA RY
 
11.04.2020 Imatra KR
PERUTTU! Saimaa Easter Dog Show - lauantai
NimiPERUTTU! Saimaa Easter Dog Show - lauantai
PaikkaImatra (Aviasport Areena)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
JärjestäjätLAPPEENRANNAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS
LAPPEENRANNAN METSÄSTÄJÄT RY
LAPPEENRANNAN SEUD.SAMOJEDIYHDISTYS
 
12.04.2020 Imatra KR
PERUTTU! Saimaa Easter Dog Show - sunnuntai
NimiPERUTTU! Saimaa Easter Dog Show - sunnuntai
PaikkaImatra (Aviasport Areena)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
JärjestäjätLAPPEENRANNAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS
LAPPEENRANNAN METSÄSTÄJÄT RY
LAPPEENRANNAN SEUD.SAMOJEDIYHDISTYS
 
18.-19.04.2020 Vaasa KV
PERUTTU! Vaasa KV
la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
NimiPERUTTU! Vaasa KV
PaikkaVaasa (Botniahalli)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 5, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 6, 8, 10
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätVAASAN KOIRAKERHO RY
MERENKURKUN NOUTAJAT R.Y.
VASA KENNELFÖRENING RF
ÖSTERBOTTENS ÄLGHUNDKLUB RF
 
18.04.2020 Laitila RN
PERUTTU Laitila RN FCI 4/6 & 5/8
4/6 & 5/8
NimiPERUTTU Laitila RN FCI 4/6 & 5/8
PaikkaLaitila (Laitilan jäähalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/6
5/8
JärjestäjäMS KARJALAN KORVENKÄVIJÄT RY
 
18.04.2020 Polvijärvi RN
PERUTTU Polvijärvi 5 & 2/6
5 & 2/6
NimiPERUTTU Polvijärvi 5 & 2/6
PaikkaPolvijärvi (Polvijärven vapaa-aikatalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
2/6
JärjestäjätPOLVIJÄRVEN KENNELSEURA R.Y.
ERÄ-EEMELIT RY
SAARIVAARAN ERÄMIEHET RY
RAUANLAHDEN ERÄVEIKOT RY
POLVIJÄRVEN ERÄMIEHET RY
HUHMARISEN ERÄ RY
ERÄ-TAPIO RY
KINAHMON ERÄMIEHET RY
 
19.04.2020 Laitila RN
PERUTTU Laitila RN FCI 1 & 2/9
1 & 2/9
NimiPERUTTU Laitila RN FCI 1 & 2/9
PaikkaLaitila (Laitilan jäähalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
2/9
JärjestäjäMETSÄSTYSSEURA TAPIO RY
 
25.04.2020 Lahti E
PERUTTU! Unkarinpaimenkoirat ry:n erikoisnäyttely
Unkarinpaimenkoirat r.y.
NimiPERUTTU! Unkarinpaimenkoirat ry:n erikoisnäyttely
PaikkaLahti (Renkomäen halli)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäUNKARINPAIMENKOIRAT R.Y.
 
25.04.2020 Ylöjärvi E
PERUTTU Kaukasiankoira
Suomen kaukasianpaimenkoirat ry
NimiPERUTTU Kaukasiankoira
PaikkaYlöjärvi
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN KAUKASIANPAIMENKOIRAT RY
 
25.04.2020 Lapua RN
PERUTTU Lapua RN osa 5 & osa 6 & 4/7
osa 5 & osa 6 & 4/7
NimiPERUTTU Lapua RN osa 5 & osa 6 & 4/7
PaikkaLapua (Lapuan ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4/7
JärjestäjäHAAPAKOSKEN METSÄSTÄJÄT RY
 
25.04.2020 Savonlinna RN
PERUTTU Savonlinna osa 5 & osa 6 & 7/8
osa 5 & osa 6 & 7/8
NimiPERUTTU Savonlinna osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaSavonlinna (Kerimäki liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäMETSÄSTYSSEURA JYKÄLE RY
 
26.04.2020 Kouvola RN
PERUTTU! Kouvola 5/6 & 7/8
5/6 & 7/8
NimiPERUTTU! Kouvola 5/6 & 7/8
PaikkaKouvola (Kiviharjun tilan maneesi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäKAAKON BEAGLE RY
 
02.05.2020 Tampere NORD
PERUTTU Hau-Hau Dog Show 2020 Tampere NORD
NimiPERUTTU Hau-Hau Dog Show 2020 Tampere NORD
PaikkaTampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Junior HandlerPMV-karsintakilpailu
JärjestäjäPOHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
 
02.05.2020 Haapavesi RN
PERUTTU Haapavesi RN FCI 5/6 & 7/8
5/6 & 7/8
NimiPERUTTU Haapavesi RN FCI 5/6 & 7/8
PaikkaHaapavesi (Koulutuskeskus JEDU)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäHAAPAVEDEN KENNELSEURA RY
 
02.05.2020 Koski tl RN
PERUTTU! Koski TL ryhmänäyttely FCI 5 & 4/6
5 & 4/6
NimiPERUTTU! Koski TL ryhmänäyttely FCI 5 & 4/6
PaikkaKoski tl (Nuortentuvan kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
4/6
JärjestäjäLOUNAIS-SUOMEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
 
03.05.2020 Tampere KV
PERUTTU Hau-Hau Dog Show 2020 Tampere KV
NimiPERUTTU Hau-Hau Dog Show 2020 Tampere KV
PaikkaTampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjäPOHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
 
03.05.2020 Koski tl RN
PERUTTU! Koski TL ryhmänäyttely FCI 3 & 7/8
3 & 7/8
NimiPERUTTU! Koski TL ryhmänäyttely FCI 3 & 7/8
PaikkaKoski tl (Nuortentuvan kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3
7/8
JärjestäjäKOSKEN TL ERÄNKÄVIJÄT RY
 
03.05.2020 Oulu RN
PERUTTU Kiiminki RN FCI2 & FCI5
2 & 5
NimiPERUTTU Kiiminki RN FCI2 & FCI5
PaikkaOulu (Kiiminki)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
5
JärjestäjätPOHJAN KARHUKOIRAYHDISTYS RY
OULUN SEUDUN PYSTYKORVAKERHO RY
 
09.-10.05.2020 Oulu NORD
PERUTTU! Oulun Iloisen Koiran Näyttely
la: 1, 5, 7, 8, 10
su: 2, 3, 4, 6, 9
NimiPERUTTU! Oulun Iloisen Koiran Näyttely
PaikkaOulu (Äimäraution ravirata)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 5, 7, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 6, 9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätOULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY
OULUN KOIRAKERHO RY
OULUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
OULUN SEUDUN NOUTAJAKOIRAYHD. R.Y.
 
09.05.2020 Kruunupyy RN
PERUTTU Kruunupyy RN osa 5 & osa 6 & FCI 7/8
osa 5 & osa 6 & 7/8
NimiPERUTTU Kruunupyy RN osa 5 & osa 6 & FCI 7/8
PaikkaKruunupyy (Teerijärvi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäTERJÄRV JAKTFÖRENING RF
 
09.05.2020 Loviisa RN
PERUTTU Loviisa RN FCI 5/6 & 7/8
5/6 & 7/8
NimiPERUTTU Loviisa RN FCI 5/6 & 7/8
PaikkaLoviisa (LOVIISAN RAVIRATA)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäKENNELFÖRENINGEN HAU R.F. -
 
09.05.2020 Rantasalmi RN
PERUTTU Rantasalmi 5 & 6
5 & 6
NimiPERUTTU Rantasalmi 5 & 6
PaikkaRantasalmi (Rinssin ranta)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
6
JärjestäjäRANTASALMEN KENNELYHDISTYS RY
 
09.05.2020 Sastamala RN
PERUTTU Sastamala RN FCI 1/5 & 4/6
1/5 & 4/6
NimiPERUTTU Sastamala RN FCI 1/5 & 4/6
PaikkaSastamala (Häijään Neste)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/5
4/6
JärjestäjäMOUHIJÄRVEN METSÄSTYSSEURA RY
 
16.-17.05.2020 Rauma KR
PERUTTU! Rauma Show 2020
la: 2, 6, 7, 8, 9
su: 1, 3, 4, 5, 10
NimiPERUTTU! Rauma Show 2020
PaikkaRauma (Lähdepellon Urheilualue)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 6, 7, 8, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 5, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätRAUMAN KÄYTTÖ- JA SEURAKOIRAT RY
RAUMAN YMPÄRISTÖN URHEILUMETSÄSTÄJÄT
RAUMAN METSÄSTYSSEURA RY
RAUMAN MLK:N METS.SEURA RY
RAUMAN SEUDUN ERÄMIEHET
 
16.05.2020 Oulainen RN
PERUTTU Oulainen 5/8 & 7/9
5/8 & 7/9
NimiPERUTTU Oulainen 5/8 & 7/9
PaikkaOulainen (Oulaisten ammattiopisto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/8
7/9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätOULAISTEN KENNELKERHO RY
HANHELAN METSÄSTYSSEURA RY
 
16.05.2020 Parikkala RN
PERUTTU Parikkala RN 1 & 5/6
1 & 5/6
NimiPERUTTU Parikkala RN 1 & 5/6
PaikkaParikkala (Ravi- ja markkinakenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
5/6
JärjestäjätPARIKKALAN KOIRAHARRASTAJAT RY
ITÄ-SAIMAAN HIRVIKOIRAYHDISTYS R.Y.
SÄRKISALMEN SEUDUN METSÄSTYSYHD. RY
 
16.05.2020 Ruovesi RN
PERUTTU Ruovesi 2/5 & 7/8
2/5 & 7/8
NimiPERUTTU Ruovesi 2/5 & 7/8
PaikkaRuovesi (Ruoveden urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/5
7/8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätPAJUSEN ERÄILIJÄT RY
KURUN ERÄMIEHET RY
PIRKKALAN KOIRAKERHO PISKIT RY
RUOVEDEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
 
16.05.2020 Viitasaari RN
PERUTTU Viitasaari RN osa 5 & osa 6 & 8
osa 5 & osa 6 & 8
NimiPERUTTU Viitasaari RN osa 5 & osa 6 & 8
PaikkaViitasaari (Viitasaaren Koulukeskuksen kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
8
JärjestäjätVIITASAAREN KENNELKERHO RY
KINNULAN KENNELKERHO R.Y.
PIHTIPUTAAN KENNELKERHO RY
 
21.05.2020 Vantaa E
PERUTTU! Palveluskoiratapahtuma
Suomen palveluskoiraliitto r.y.
NimiPERUTTU! Palveluskoiratapahtuma
PaikkaVantaa (Hakunilan urheilupuisto)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN PALVELUSKOIRALIITTO R.Y.
SUOMEN SUURSNAUTSERIKERHO R.Y.
DOGO ARGENTINO CLUB FINLAND RY
SUOMEN BEAUCERON RY
 
21.05.2020 Akaa RN
PERUTTU! Akaa RN 8 & 4/6
8 & 4/6
NimiPERUTTU! Akaa RN 8 & 4/6
PaikkaAkaa (Matinpuiston kenttä, Akaa)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät8
4/6
JärjestäjätTOIJALAN SEUDUN AJOKOIRAMIEHET R.Y.
VALKEAKOSKEN METSÄSTYSYHDISTYS RY
 
21.05.2020 Luoto RN
PERUTTU Luoto 4/6 & 7/8
4/6 & 7/8
NimiPERUTTU Luoto 4/6 & 7/8
PaikkaLuoto (Larsmo idrottspark)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/6
7/8
JärjestäjäJÄLKIJUNA RY
 
21.05.2020 Mikkeli RN
PERUTTU! Mikkeli 5/10 & 6/8
5/10 & 6/8
NimiPERUTTU! Mikkeli 5/10 & 6/8
PaikkaMikkeli
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/10
6/8
JärjestäjätETELÄ-SAVON NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY
SUUR-SAVON DREEVERIKERHO RY
MIKKELIN VARUSK.METSÄSTYSYHDISTYS
 
23.05.2020 Maalahti RN
PERUTTU Maalahti 5 & 10
5 & 10
NimiPERUTTU Maalahti 5 & 10
PaikkaMaalahti (Pixne)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
10
JärjestäjäLAKEUDEN VINTTIKOIRAHARRASTAJAT RY
 
23.05.2020 Äänekoski RN
PERUTTU Äänekoski 3/8 & 9/10
3/8 & 9/10
NimiPERUTTU Äänekoski 3/8 & 9/10
PaikkaÄänekoski (Äänekosken liikuntapuisto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/8
9/10
JärjestäjäALA-KEITELEEN KENNELKERHO RY
 
24.05.2020 Keuruu RN
PERUTTU! Keuruu 1/8 & 3/5
1/8 & 3/5
NimiPERUTTU! Keuruu 1/8 & 3/5
PaikkaKeuruu (Keurusselän Liikuntapuisto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/8
3/5
JärjestäjätKEURUUN SEUDUN KENNELKERHO RY
LAPINJÄRVEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
KOSKENPÄÄN ERÄPOJAT RY
 
24.05.2020 Lemland RN
PERUTTU Lemland FCI 4 & 3/8
4 & 3/8
NimiPERUTTU Lemland FCI 4 & 3/8
PaikkaLemland (Bengtsböle Idrottsplats)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4
3/8
JärjestäjäÅLANDS TAXKLUBB R.F.
 
30.-31.05.2020 Hamina KV
PERUTTU! Hamina KV
la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
NimiPERUTTU! Hamina KV
PaikkaHamina (Harjun oppimiskeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 8, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 6, 7
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjäKAAKON KENNEL-KERHO RY
 
31.05.2020 Mänttä-Vilppula RN
PERUTTU Mänttä-Vilppula RN 1/8 & 3/10
1/8 & 3/10
NimiPERUTTU Mänttä-Vilppula RN 1/8 & 3/10
PaikkaMänttä-Vilppula (Särkikankaan moottorirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/8
3/10
JärjestäjätMÄNTÄN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y.
MÄNTÄN SEUDUN NUUSKUT R.Y.
MÄNTÄN SEUDUN PALVELUSKOIRAT R.Y.
 
06.06.2020 Alavus E
PERUTTU! Portugalinpodengot
Suomen portugalinpodengot ry
NimiPERUTTU! Portugalinpodengot
PaikkaAlavus (Tuurin kyläkauppa)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN PORTUGALINPODENGOT RY
 
06.06.2020 Joensuu E
PERUTTU! Kultainennoutaja
Kultainen rengas-golden ring r.y.
NimiPERUTTU! Kultainennoutaja
PaikkaJoensuu (Koivuniemen kenttä)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäKULTAINEN RENGAS-GOLDEN RING R.Y.
 
06.06.2020 Jyväskylä E
PERUTTU! Venäjänvinttikoira
Suomen borzoiklubi r.y.
NimiPERUTTU! Venäjänvinttikoira
PaikkaJyväskylä
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN BORZOIKLUBI R.Y.
 
06.-07.06.2020 Alavus KR
PERUTTU! Miljoona Koira 2020 - Tuuri
la: 2, 4, 6, 9, 10
su: 1, 3, 5, 7, 8
NimiPERUTTU! Miljoona Koira 2020 - Tuuri
PaikkaAlavus (Keskisen Kyläkauppa)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 7, 8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
 
06.06.2020 Helsinki RN
PERUTTU Helsinki ryhmänäyttely 9 & 2/3
9 & 2/3
NimiPERUTTU Helsinki ryhmänäyttely 9 & 2/3
PaikkaHelsinki (Tuomarinkartano vinttikoirakeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
2/3
JärjestäjäHELSINGIN SEUDUN KENNELPIIRI R.Y.
 
06.06.2020 Hämeenlinna RN
PERUTTU! Hämeenlinna 3/5 & 7/8
3/5 & 7/8
NimiPERUTTU! Hämeenlinna 3/5 & 7/8
PaikkaHämeenlinna (Untula)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/5
7/8
JärjestäjätKIHARAKERHO-CURLYKLUBBEN R.Y.
LAMMIN RIISTAMIEHET RY
EVON HIRVISEURUE RY
 
06.06.2020 Mynämäki RN
PERUTTU! Mynämäki RN FCI 5 & 8/9
5 & 8/9
NimiPERUTTU! Mynämäki RN FCI 5 & 8/9
PaikkaMynämäki
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
8/9
JärjestäjäTURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY
 
06.06.2020 Pieksämäki RN
PERUTTU! Pieksämäki RN FCI 3 & 9
3 & 9
NimiPERUTTU! Pieksämäki RN FCI 3 & 9
PaikkaPieksämäki (Keskusurheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3
9
JärjestäjäKESKI-SAVON KANAKOIRAKERHO RY
 
06.06.2020 Rovaniemi RN
PERUTTU! Rovaniemi RN osa 5 & osa 6 & 4/8
osa 5 & osa 6 & 4/8
NimiPERUTTU! Rovaniemi RN osa 5 & osa 6 & 4/8
PaikkaRovaniemi (Muurola)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4/8
JärjestäjäMUUROLAN ERÄMIEHET RY
 
06.06.2020 Suomussalmi RN
PERUTTU! Suomussalmi 6 & 1/8
6 & 1/8
NimiPERUTTU! Suomussalmi 6 & 1/8
PaikkaSuomussalmi (RUUKINKAGAS)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät6
1/8
JärjestäjätSUOMUSSALMEN AJOKOIRAKERHO RY
KUURTOLAN METSÄSTYSSEURA RY
 
07.06.2020 Tampere E
PERUTTU! Lagotto romagnolo
Suomen lagottoklubi ry
NimiPERUTTU! Lagotto romagnolo
PaikkaTampere (Kaupin vinttikoirarata)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN LAGOTTOKLUBI RY
 
07.06.2020 Mikkeli RN
PERUTTU! Mikkeli 2 & 6
2 & 6
NimiPERUTTU! Mikkeli 2 & 6
PaikkaMikkeli (Rantakylän kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
6
JärjestäjäSUUR-SAVON AJOKOIRAMIEHET RY
 
07.06.2020 Mynämäki RN
PERUTTU! Mynämäki RN 3 & 7/8
3 & 7/8
NimiPERUTTU! Mynämäki RN 3 & 7/8
PaikkaMynämäki (.)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3
7/8
JärjestäjäLOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY
 
07.06.2020 Puolanka RN
PERUTTU! Puolanka 5 & 3/4
5 & 3/4
NimiPERUTTU! Puolanka 5 & 3/4
PaikkaPuolanka (Puolanka)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
3/4
JärjestäjätPUOLANGAN KENNELKERHO R.Y.
KAINUUN JÄNISPIISKAT RY
 
07.06.2020 Pöytyä RN
PERUTTU! Pöytyä RN FCI 5 & 4/6
5 & 4/6
NimiPERUTTU! Pöytyä RN FCI 5 & 4/6
PaikkaPöytyä (Kyrön koulu)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
4/6
JärjestäjäTURUN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
 
13.06.2020 Espoo E
PERUTTU Pienpystykorvat
Pienpystykorvat r.y.
NimiPERUTTU Pienpystykorvat
PaikkaEspoo (Pirttimäen ulkoilualue)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäPIENPYSTYKORVAT R.Y.
 
13.06.2020 Espoo E
PERUTTU Kääpiösnautserien erikoisnäyttely
Suomen kääpiösnautserikerho ry
NimiPERUTTU Kääpiösnautserien erikoisnäyttely
PaikkaEspoo (Marketan Puisto)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN KÄÄPIÖSNAUTSERIKERHO RY
 
13.-14.06.2020 Hartola E
PERUTTU! Basenji
Suomen basenjit ry
NimiPERUTTU! Basenji
PaikkaHartola (.)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN BASENJIT RY
 
13.06.2020 Hyvinkää E
PERUTTU! Afgaaninvinttikoira
Suomen afgaanit r.y.
NimiPERUTTU! Afgaaninvinttikoira
PaikkaHyvinkää (Hyvinkään vinttikoirata)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN AFGAANIT R.Y.
 
13.06.2020 Kouvola E
PERUTTU Landseer
Suomen landseeryhdistys r.y.
NimiPERUTTU Landseer
PaikkaKouvola (Nuorisokeskus Anjala)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN LANDSEERYHDISTYS R.Y.
 
13.06.2020 Mikkeli E
PERUTTU! Saksanseisojakerho
Saksanseisojakerho r.y.
NimiPERUTTU! Saksanseisojakerho
PaikkaMikkeli (Visulahti)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSAKSANSEISOJAKERHO R.Y.
MIKKELIN SEISOJAKOIRAKERHO RY
 
13.06.2020 Paimio E
PERUTTU! Shetlanninlammaskoira ER
Shetlanninlammaskoirat r.y.
NimiPERUTTU! Shetlanninlammaskoira ER
PaikkaPaimio (Paimion urheilupuisto)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSHETLANNINLAMMASKOIRAT R.Y.
 
13.06.2020 Pöytyä E
PERUTTU Schipperke
Suomen schipperkekerho ry
NimiPERUTTU Schipperke
PaikkaPöytyä (Kuralan kartanotila)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN SCHIPPERKEKERHO RY
 
13.06.2020 Raasepori E
PERUTTU Cockerspanieli
Cockerspanielit ry
NimiPERUTTU Cockerspanieli
PaikkaRaasepori (Seuraintalo Lukaali)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäCOCKERSPANIELIT RY
 
13.06.2020 Siuntio E
PERUTTU! Kääpiöpinseri ER
Suomen kääpiöpinserit ry
NimiPERUTTU! Kääpiöpinseri ER
PaikkaSiuntio (Siuntion kylpylä)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN KÄÄPIÖPINSERIT RY
 
Sivu: 1 | 2 | 3 | 4

lataa