Sivu: 1 | 2
AikaNäyttelyRyhmät/Rodut
22.-23.05.2021 Hamina KR
PERUTTU Hamina
la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
NimiPERUTTU Hamina
PaikkaHamina (Haminan Bastioni)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 8, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 6, 7
JärjestäjäKAAKON KENNEL-KERHO RY
TuomariTapio Eerola
 
22.05.2021 Kuusamo RN
PERUTTU Kuusamo RN FCI ryhmille 2/8 & 5/6
2/8 & 5/6
NimiPERUTTU Kuusamo RN FCI ryhmille 2/8 & 5/6
PaikkaKuusamo (Rukan Hiihtostadion)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/8
5/6
JärjestäjäKUUSAMON METSÄSTYS-JA KALASTUSSEURA
TuomariHannu Talvi
 
22.05.2021 Puumala RN
PERUTTU Puumala 3/8 & 5/6
3/8 & 5/6
NimiPERUTTU Puumala 3/8 & 5/6
PaikkaPuumala (Puumalan yhtenäiskoulun alue)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/8
5/6
JärjestäjäPUUMALAN ERÄMIEHET
TuomariHilkka Salohalla
 
22.05.2021 Seinäjoki RN
PERUTTU Seinäjoki 4/5 & 6/7
4/5 & 6/7
NimiPERUTTU Seinäjoki 4/5 & 6/7
PaikkaSeinäjoki (Törnävän hiekkakenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/5
6/7
JärjestäjäSEINÄJOEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
TuomariSakari Poti
 
23.05.2021 Oulu E
PERUTTU Suomen Laikajärjestön erikoisnäyttely
Suomen laikajärjestö r.y.
NimiPERUTTU Suomen Laikajärjestön erikoisnäyttely
PaikkaOulu (Break Sokos Hotel Eden Oulu)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN LAIKAJÄRJESTÖ R.Y.
TuomariRaimo M Viljanmaa
 
29.-30.05.2021 Parkano RN
PERUTTU Parkano 5 & 9
5 & 9
NimiPERUTTU Parkano 5 & 9
PaikkaParkano (Parkanon urheilutalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
9
JärjestäjätPARKANON ERÄMIEHET RY
LAPINNEVAN ERÄNKÄVIJÄT RY
SUSIPERÄN METSÄSTYSSEURA
VUORIJÄRVEN METS.SEURA R.Y.
TuomariTuula Savolainen
 
05.06.2021 Karvia E
PERUTTU FCI ryhmästä 5 metsästyspystykorvat ja lappalaiset paimenpystykorvat
Satakunnan pystykorvakerho r.y.
NimiPERUTTU FCI ryhmästä 5 metsästyspystykorvat ja lappalaiset paimenpystykorvat
PaikkaKarvia (Harrastekeskus Torro)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y.
TuomariSaija Juutilainen
 
05.-06.06.2021 Turku KV
PERUTTU Turku Top Dog Show 2021
la: 2, 3, 7, 8, 10
su: 1, 4, 5, 6, 9
NimiPERUTTU Turku Top Dog Show 2021
PaikkaTurku (Metsämäen ravirata)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 7, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 4, 5, 6, 9
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätTURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY
LOUNAIS-SUOMEN KENNELKERHO RY
LOUNAIS-SUOMEN PYSTYKORVAYHDISTYS
LOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY
MAAKASTON ERÄSTÄJÄT RY
TURUN KÄYTTÖKOIRAKERHO RY
TURUN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY
TURUN JA SÄKYLÄN VARUSKUNTIEN
TURUN VINTTIKOIRAKERHO
TURUNMAAN SAMOJEDISTIT RY
VARSINAIS-SUOMEN BEAGLE RY
TURUN SEUDUN KÄÄPIÖKOIRAT RY
TuomariTapio Kakko
 
05.06.2021 Savonlinna RN
PERUTTU! Savonlinna osa 5 & 6 & 8
osa 5 & FCI 6 & 8
NimiPERUTTU! Savonlinna osa 5 & 6 & 8
PaikkaSavonlinna (Kerimäki)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & FCI 6
8
JärjestäjätSAVONLINNAN KENNELKERHO RY
KAAKKOIS-SAVON KENNELSEURA RY
MOINSALMEN METSÄSTYSSEURA RY
TuomariKirsi Honkanen
 
06.06.2021 Mänttä-Vilppula KR
PERUTTU! Mänttä-Vilppula KR
NimiPERUTTU! Mänttä-Vilppula KR
PaikkaMänttä-Vilppula (Mäntän urheilukeskus)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
JärjestäjätMÄNTÄN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y.
MÄNTÄN SEUDUN NUUSKUT R.Y.
MÄNTÄN SEUDUN PALVELUSKOIRAT R.Y.
TuomariPekka Teini
 
12.-13.06.2021 Alavus KR Täynnä
Miljoona Koira 2021
la: 2, 4, 6, 9, 10
su: 1, 3, 5, 7, 8
NimiMiljoona Koira 2021
PaikkaAlavus (Tuurin Kyläkaupan tapahtuma-alue)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 7, 8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Rajoituksen perusteet
Tulokset
TuomariTapani Pukkila
 
12.-13.06.2021 Paimio KR
PERUTTU Paimio KR
la: 1, 7, 8, 9
su: 2, 3, 4, 5, 6, 10
NimiPERUTTU Paimio KR
PaikkaPaimio (Paimion ajoharjoittelurata)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 7, 8, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 5, 6, 10
JärjestäjätSAUVON MERIKULMAN METSÄNKÄVIJÄT RY
SALON SEUDUN KENNELKERHO RY
HALIKON NUMMEN METSÄSTYSSEURA RY
KIIKALAN METSÄSTYSYHDISTYS R.Y.
KOSKEN TL ERÄNKÄVIJÄT RY
PAIMION METSÄSTYSSEURA R
SALON SEUDUN PALV.KOIRAHARRASTAJAT
TuomariKari Järvinen
 
12.-13.06.2021 Rovaniemi KV
PERUTTU! Rovaniemi KV 2021
la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
NimiPERUTTU! Rovaniemi KV 2021
PaikkaRovaniemi (Napapiirin messualue)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 8, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 6, 7
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjätROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y.
LAPIN AJOKOIRAYHDISTYS R.Y.
TuomariMats Jonsson
 
12.06.2021 Pieksämäki RN
PERUTTU Pieksämäki 3/4 & 5/9
3/4 & 5/9
NimiPERUTTU Pieksämäki 3/4 & 5/9
PaikkaPieksämäki (Keskusurheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/4
5/9
JärjestäjäPIEKSÄMÄEN METSÄSTYSSEURA RY
TuomariPerttu Ståhlberg
 
19.-20.06.2021 Lappeenranta KV
PERUTTU Lappeenranta Dog Show
la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
NimiPERUTTU Lappeenranta Dog Show
PaikkaLappeenranta (Lappeenrannan ravirata)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 6, 7
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 4, 8, 9, 10
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjätLAPPEENRANNAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS
LAPPEENRANNAN SEUD.SAMOJEDIYHDISTYS
LAPPEENRANNAN METSÄSTÄJÄT RY
TuomariRiitta Niemelä
 
19.06.2021 Heinävesi RN
PERUTTU! Heinävesi 2/5 & 6/8
2/5 & 6/8
NimiPERUTTU! Heinävesi 2/5 & 6/8
PaikkaHeinävesi (Urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/5
6/8
JärjestäjäHEINÄVEDEN KENNELKERHO
TuomariKatja Partanen
 
19.06.2021 Pöytyä RN
PERUTTU Pöytyä 4 & 5/6
4 & 5/6
NimiPERUTTU Pöytyä 4 & 5/6
PaikkaPöytyä (Kyrön koulu)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4
5/6
JärjestäjäTURUN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
TuomariTapio Kakko
 
19.06.2021 Reisjärvi RN
Reisjärvi RN FCI 5/6 & 7/8
5/6 & 7/8
NimiReisjärvi RN FCI 5/6 & 7/8
PaikkaReisjärvi (Ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäKANGASKYLÄNSEUDUN METS SEURA REPO
Tulokset
TuomariReino Korpela
 
20.06.2021 Aura RN
PERUTTU Aura 5/8 & 9/10
5/8 & 9/10
NimiPERUTTU Aura 5/8 & 9/10
PaikkaAura (Auran Nuortentalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/8
9/10
JärjestäjäTURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY
TuomariKurt Nilsson
 
20.06.2021 Kajaani RN
PERUTTU Kajaani 3 & 4/5
3 & 4/5
NimiPERUTTU Kajaani 3 & 4/5
PaikkaKajaani (Kajaanin Ammattikorkeakoulu)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3
4/5
JärjestäjätKAINUUN BEAGLE R.Y.
KAJAANI OY:N METSÄSTYSSEURA RY
TuomariMarkku Kipinä
 
03.-04.07.2021 Rantasalmi KR
RAJATTU 1000 koiraa/pv Rantasalmi KR
la: 3, 4, 7, 8, 9
su: 1, 2, 5, 6, 10
NimiRAJATTU 1000 koiraa/pv Rantasalmi KR
PaikkaRantasalmi (Rinssin ranta-alue)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 3, 4, 7, 8, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 2, 5, 6, 10
JärjestäjätLUOTEIS-JUVAN ERÄ R.Y.
LÄNSI-RANTASALMEN ERÄ RY
RANTASALMEN ERÄVEIKOT
ITÄ-JUVAN PAUKKU RY
POHJOIS-SULKAVAN ERÄ RY
ETELÄ-JUVAN ERÄMIEHET
VEHMAAN RIISTAMIEHET R.Y.
POHJOIS-JUVAN METSÄSTÄJÄT RY
JUVAN ERÄVEIKOT RY
TUUSMÄEN ERÄ RY
JUVAN KENNELKERHO RY.
RANTASALMEN KENNELYHDISTYS RY
POHJOIS-JUVAN ERÄ RY
Rajoituksen perusteet
Tulokset
TuomariHarry Tast
 
03.-04.07.2021 Tuusula KR
PERUTTU Tuusula KR
la: 2, 4, 5, 8, 9
su: 1, 3, 6, 7, 10
NimiPERUTTU Tuusula KR
PaikkaTuusula (Tuusulan urheilukeskus, Hyrylä)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 4, 5, 8, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 6, 7, 10
JärjestäjäUUDENMAAN KANAKOIRAHARRASTAJAT R.Y.
TuomariTarja Kallio
 
03.07.2021 Kurikka RN
Rajoitus 500 koiraa Kurikka osa 5 & 6 & 7/8
osa 5 & FCI 6 & 7/8
NimiRajoitus 500 koiraa Kurikka osa 5 & 6 & 7/8
PaikkaKurikka (Jurvan yhtenäiskoulu)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & FCI 6
7/8
JärjestäjäJURVAN METSÄSTYSSEURA RY
Rajoituksen perusteet
Tulokset
TuomariHannele Jokisilta
 
03.07.2021 Tuusniemi RN
Tuusniemi 1/2 & 5/10
1/2 & 5/10
NimiTuusniemi 1/2 & 5/10
PaikkaTuusniemi (Tuusniemen Kuntakeskuksen satama-alue)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/2
5/10
JärjestäjätKOILLIS-SAVON KENNELKERHO RY
ENONSALON ERÄ R.Y.
JUURIKKAMÄEN TAPION-POJAT RY
PAJUMÄEN HIRVIMIEHET RY
SOITUN ERÄ-POJAT RY
Tulokset
TuomariTuula Savolainen
 
03.07.2021 Virolahti RN
Rajattu 800 koiraa Virolahti 1/5 & 9/10
1/5 & 9/10
NimiRajattu 800 koiraa Virolahti 1/5 & 9/10
PaikkaVirolahti (Harjun Oppimiskeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/5
9/10
JärjestäjäKAAKKOIS-SUOMEN VINTTIKOIRAKERHO RY
Rajoituksen perusteet
Tulokset
TuomariSaija Juutilainen
 
04.07.2021 Mustasaari RN
4.7. Mustasaari FCI 3/4 & 5/6
3/4 & 5/6
Nimi4.7. Mustasaari FCI 3/4 & 5/6
PaikkaMustasaari (Botniahallens parkering)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/4
5/6
JärjestäjäÖSTERBOTTENS ÄLGHUNDKLUBB RF
Rajoituksen perusteet
Tulokset
TuomariMatti Palojärvi
 
10.-11.07.2021 Laukaa KR
Rajattu 1100 koiraa/pv Laukaa KR
la: 2, 5, 7, 8, 10
su: 1, 3, 4, 6, 9
NimiRajattu 1100 koiraa/pv Laukaa KR
PaikkaLaukaa (keskusurheilukenttä)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 5, 7, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 6, 9
JärjestäjäLAUKAAN METSÄSTYSSEURA RY
Rajoituksen perusteet
Tulokset
TuomariMaija Mäkinen
 
10.07.2021 Oulu KV
Oulun Iloisen Koiran KV-näyttely
NimiOulun Iloisen Koiran KV-näyttely
PaikkaOulu (Äimäraution ravirata)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjätOULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY
OULUN KOIRAKERHO RY
OULUN SEUDUN NOUTAJAKOIRAYHD. R.Y.
OULUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
Tulokset
TuomariEli-Marie Klepp
 
10.07.2021 Koski tl RN
PERUTTU Koski TL 2/4 & 5/6
2/4 & 5/6
NimiPERUTTU Koski TL 2/4 & 5/6
PaikkaKoski tl (Nuortentuvan kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/4
5/6
JärjestäjäLOUNAIS-SUOMEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
TuomariPekka Teini
 
10.07.2021 Ruokolahti RN Täynnä
Ruokolahti RN 1/2 & 5/8
1/2 & 5/8
NimiRuokolahti RN 1/2 & 5/8
PaikkaRuokolahti (Ruokolahden urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/2
5/8
JärjestäjätETELÄ-KARJALAN HAUKKUVAT LINTUKOIRAT RY
KAUKOPÄÄN METSÄMIEHET RY
Rajoituksen perusteet
Tulokset
TuomariTuula Savolainen
 
11.07.2021 Oulu NORD
Oulun Iloisen Koiran Nord-näyttely
NimiOulun Iloisen Koiran Nord-näyttely
PaikkaOulu (Äimäraution ravirata)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätOULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY
OULUN SEUDUN NOUTAJAKOIRAYHD. R.Y.
OULUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
OULUN KOIRAKERHO RY
Tulokset
TuomariMaarit Hassinen
 
17.-18.07.2021 Hyvinkää KR
PERUTTU Hyvinkää KR
la: 2, 4, 6, 7, 9
su: 1, 3, 5, 8, 10
NimiPERUTTU Hyvinkää KR
PaikkaHyvinkää (Hyvinkään vinttikoirarata)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 8, 10
JärjestäjätHYVINKÄÄN SEUDUN KENNELKERHO R.Y.
LUHTILAUKKAAJAT RY
HYVINKÄÄN KÄYTTÖKOIRAT R.Y.
TuomariHans Van Den Berg
 
17.-18.07.2021 Tornio NORD
PERUTTU Tornio NORD
la: 1, 7, 8, 9
su: 2, 3, 4, 5, 6, 10
NimiPERUTTU Tornio NORD
PaikkaTornio (Toranda)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 7, 8, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 5, 6, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäLAPIN KENNELPIIRI R.Y.
TuomariAnna Lena Angeria
 
17.07.2021 Lieksa RN
Lieksa RN FCI 5 & 3/6
5 & 3/6
NimiLieksa RN FCI 5 & 3/6
PaikkaLieksa (Lieksan hiihtokeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
3/6
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätENON POHJOINEN ERÄ RY
LIEKSAN ERÄ RY
PIELISJÄRVEN ERÄ- JA KENNELMIEHET
LIEKSAN PALVELUSKOIRAKERHO R.Y.
Tulokset
TuomariMaija Mäkinen
 
24.-25.07.2021 Kalajoki KVla: 1, 3, 6, 9
su: 2, 4, 5, 7, 8, 10
NimiKalajoki KV
PaikkaKalajoki (Kalajoen lentokenttä)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 6, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 4, 5, 7, 8, 10
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjäKESKI-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Rajoituksen perusteet
Tulokset
TuomariJari Fors
 
24.07.2021 Outokumpu RN
Outokumpu 1/8 & 5/6
1/8 & 5/6
NimiOutokumpu 1/8 & 5/6
PaikkaOutokumpu (Matovaaran jalkapallokentän ulkoilualue)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/8
5/6
JärjestäjätPOHJOIS-KARJALAN KENNELPIIRI R.Y.
TÖRISEVÄN ERÄ R.Y.
ERÄ-OKU R.Y.
ITÄ-KUUSJÄRVEN ERÄMIEHET RY.
OUTOKUMMUN METSÄSTYSYHDISTYS RY
METSÄSTYSYHD USIN ERÄ-UKOT RY
Tulokset
TuomariTapio Kakko
 
24.07.2021 Suonenjoki RN
Suonenjoki 5/6 & 7/8
5/6 & 7/8
NimiSuonenjoki 5/6 & 7/8
PaikkaSuonenjoki (Urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjätSUONENJOEN PALV.-JA SEURAKOIRAHARR.
SUONENJOEN KENNELYHDISTYS RY
Tulokset
TuomariHannu Talvi
 
31.07.-01.08.2021 Mikkeli KVla: 2, 4, 5, 6, 8
su: 1, 3, 7, 9, 10
NimiMikkeli KV
PaikkaMikkeli (Mikkelin Ravirata)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 4, 5, 6, 8
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 7, 9, 10
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätNOROLAN METSÄSTYSSEURA RY
KAIPIALAN METSÄSTYS JA KALASTUSSEUR
MIKKELIN AGILITY-HARRASTAJAT R.Y.
RÄMÄLÄN METSÄSTÄJÄT RY
SUUR-SAVON AJOKOIRAMIEHET RY
SUUR-SAVON PYSTYKORVAKERHO RY.
MIKKELIN ERÄMIEHET RY
Rajoituksen perusteet
Tulokset
TuomariMaarit Hassinen
 
31.07.-01.08.2021 Pori KVla: 1, 3, 7, 9, 10
su: 2, 4, 5, 6, 8
NimiPori KV
PaikkaPori (Ravirata)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 7, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 4, 5, 6, 8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätSATAKUNNAN SEURA-JA KÄÄPIÖKOIRAYHD.
PORIN ERÄMIEHET RY
SATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y.
SATAKUNNAN AJOKOIRAMIEHET RY
Tulokset
TuomariMari Lackman
 
31.07.2021 Hämeenlinna RN Täynnä
Hämeenlinna 3/5 & 7/8
3/5 & 7/8
NimiHämeenlinna 3/5 & 7/8
PaikkaHämeenlinna (Villa Mainiemi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/5
7/8
JärjestäjätKIHARAKERHO-CURLYKLUBBEN R.Y.
EVON HIRVISEURUE RY
LAMMIN RIISTAMIEHET RY
Rajoituksen perusteet
Tulokset
TuomariPerttu Ståhlberg
 
31.07.2021 Kajaani RN
Kajaani 1/3 & 5/10
1/3 & 5/10
NimiKajaani 1/3 & 5/10
PaikkaKajaani (Vimpelinlaakson urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/3
5/10
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätKAINUUN HIRVIKOIRA YHDISTYS RY
KOUTANIEMEN METSÄSTYSSEURA RY
KAINUUN HAUKKUVAT LINTUKOIRAT RY
KAINUUN RIISTAMIEHET RY
Tulokset
TuomariJaana Hartus
 
31.07.2021 Luumäki RN
Luumäki RN FCI 1 & 5/6
1 & 5/6
NimiLuumäki RN FCI 1 & 5/6
PaikkaLuumäki (Taavetin urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
5/6
JärjestäjätLUUMÄEN METSÄSTYSSEURA RY
KYMENLÄÄNIN PYSTYKORVAKERHO RY
SUOANTTILAN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
TuomariJuha Putkonen
 
31.07.2021 Seinäjoki RN
Rajoitettu 480 koiraa Seinäjoki 5/6 & 7/8
5/6 & 7/8
NimiRajoitettu 480 koiraa Seinäjoki 5/6 & 7/8
PaikkaSeinäjoki (Toivolanrannan alakoulu)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäPERÄSEINÄJOEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Rajoituksen perusteet
Tulokset
TuomariHannu Talvi
 
31.07.2021 Siikajoki RN
Siikajoki RN 4/7 & 5/6
4/7 & 5/6
NimiSiikajoki RN 4/7 & 5/6
PaikkaSiikajoki (Paavolan Nuorisoseura)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/7
5/6
JärjestäjäRUUKIN KENNELSEURA RY
Tulokset
TuomariReino Korpela
 
01.08.2021 Luumäki RN
Luumäki osa 5 & 6 & 7/8
osa 5 & FCI 6 & 7/8
NimiLuumäki osa 5 & 6 & 7/8
PaikkaLuumäki (Taavetin urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & FCI 6
7/8
JärjestäjätMETSÄSTYSKERHO ERÄVEIKOT RY
ANTTILAN ERÄMIEHET RY
TUOHIKOTIN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Tulokset
TuomariKirsi Honkanen
 
01.08.2021 Ylivieska RN
1.8. Ylivieska osa 5 & 6 ja 3
osa 5 & FCI 6 & 3
Nimi1.8. Ylivieska osa 5 & 6 ja 3
PaikkaYlivieska (Ylivieskan ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & FCI 6
3
JärjestäjäKESKI-POHJANMAA HAUKKUVAT LINTUKOIRAT RY
Tulokset
TuomariHannu Talvi
 
07.-08.08.2021 Espoo KR
Eukanuba Summer Show 2021
la: 1, 3, 5, 7, 9
su: 2, 4, 6, 8, 10
NimiEukanuba Summer Show 2021
PaikkaEspoo (Vermon ravirata)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 8, 10
JärjestäjätSUOMEN TANSKANDOGGI R.Y.
ULKOMUOTOTUOMARIT RY
SUOMEN NORWICHIN- JA NORFOLKINTERRIERIT RY
Tulokset
TuomariMaarit Hassinen
 
07.-08.08.2021 Iisalmi KVla: 2, 3, 4, 6, 9
su: 1, 5, 7, 8, 10
NimiIisalmi KV
PaikkaIisalmi (Luuniemen juhlakenttä)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 6, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 5, 7, 8, 10
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjäPOHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Rajoituksen perusteet
Tulokset
TuomariSakari Poti
 
07.08.2021 Kokkola RN
Kokkola 1/2 & 5/9
1/2 & 5/9
NimiKokkola 1/2 & 5/9
PaikkaKokkola (Heimarin ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/2
5/9
JärjestäjäKENNELSEURA ERÄKILPA RY
Tulokset
TuomariHarry Tast
 
07.08.2021 Rovaniemi RN Täynnä
Rovaniemi 5/6 & 7/8
5/6 & 7/8
NimiRovaniemi 5/6 & 7/8
PaikkaRovaniemi (Metsähirvas)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjätKESKI-LAPIN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY
LAPIN KARHUKOIRAYHDISTYS RY
Rajoituksen perusteet
Tulokset
TuomariMarjatta Pylvänäinen-Suorsa
 
07.08.2021 Taivalkoski RN
Taivalkoski 1/2 & 5/6
1/2 & 5/6
NimiTaivalkoski 1/2 & 5/6
PaikkaTaivalkoski (Kaarihalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/2
5/6
JärjestäjäTAIVALKOSKEN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
07.08.2021 Vesilahti RN
Vesilahti osa 5 & 6 & 7/8
osa 5 & FCI 6 & 7/8
NimiVesilahti osa 5 & 6 & 7/8
PaikkaVesilahti (Ylämäen Harjula)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & FCI 6
7/8
JärjestäjätHÄMEEN SPANIELIKERHO RY
VESILAHDEN-YLÄMÄEN METSÄSTYSSEURA
Tulokset
TuomariMatti Palojärvi
 
08.08.2021 Mustasaari RN
Mustasaari 8 & 5/6
8 & 5/6
NimiMustasaari 8 & 5/6
PaikkaMustasaari (Botniahallin ulkoalue)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät8
5/6
JärjestäjätISKMO JAKTKLUBB RF
JUNGSUND JAKTKLUBB RF
SÖDRA VALLGRUND JAKTFÖRENING R.F.
Tulokset
TuomariLeni Finne
 
08.08.2021 Mäntsälä RN
Mäntsälä 4/5 & 6/8
4/5 & 6/8
NimiMäntsälä 4/5 & 6/8
PaikkaMäntsälä (Juustoportti)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/5
6/8
JärjestäjäUUDENMAAN HIRVIKOIRAKERHO RY
Tulokset
TuomariRiitta Lahtovaara
 
08.08.2021 Rovaniemi RN
Rovaniemi 5 & 9/10
5 & 9/10
NimiRovaniemi 5 & 9/10
PaikkaRovaniemi (Metsähirvas)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
9/10
JärjestäjätKESKI-LAPIN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY
LAPIN KARHUKOIRAYHDISTYS RY
Rajoituksen perusteet
Tulokset
TuomariTarja Kallio
 
14.-15.08.2021 Mynämäki KR
Elonäyttely 2021 Mynämäki
la: 2, 5, 6, 7, 9
su: 1, 3, 4, 8, 10
NimiElonäyttely 2021 Mynämäki
PaikkaMynämäki (Mynämäen urheilukeskus)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 5, 6, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 8, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätLOUNAIS-SUOMEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
KIMITOÖNS JAKTHUNDSKLUBB
AURAN NUUSKUT RY
LOUNAIS-SUOMEN DREEVERIKERHO RY
METSÄSTYSSEURA RASI RY
METSÄSTYSYHDISTYS TARVAS RY
NAANTALIN PALV.-JA SEURAKOIRAYHD.
TURUN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
LOUNAIS-SUOMEN BERNIT RY
SPL-TURKU RY
TURUN KENTTÄKOIRAYHDISTYS RY
Tulokset
TuomariJetta Tschokkinen
 
14.08.2021 Joensuu KV
PERUTTU Joensuu KV
NimiPERUTTU Joensuu KV
PaikkaJoensuu (Joensuun Ravirata)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
JärjestäjätPOHJOIS-KARJALAN SEURAKOIRAT RY
JOENSUUN SEUDUN PALVELUSKOIRAYHD.RY
POHJOIS-KARJALAN KANAKOIRAKERHO RY
POHJOIS-KARJALAN KENNELMIEHET RY
PYHÄSELÄN METSÄSTÄJÄT RY
SÄRKIVAARAN METSÄSTYSSEURA RY
SELKIEN SEUDUN ERÄ
POHJOIS-KARJALAN KÄYTTÖKOIRAT R.Y
TuomariSilja Jokinen
 
14.08.2021 Ikaalinen RN
Ikaalinen 2/9 & 5/6
2/9 & 5/6
NimiIkaalinen 2/9 & 5/6
PaikkaIkaalinen (Vatulan Ampumaurheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/9
5/6
JärjestäjäIKAALISTEN SEUD. KENNELKERHO RY
Tulokset
TuomariMatti Palojärvi
 
14.08.2021 Lapinlahti RN
Lapinlahti osa 5 & 6 & 8
osa 5 & FCI 6 & 8
NimiLapinlahti osa 5 & 6 & 8
PaikkaLapinlahti (Alapitkän koulu)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & FCI 6
8
JärjestäjäLAPINLAHDEN KENNELKERHO R.Y.
Tulokset
TuomariPekka Teini
 
14.08.2021 Äänekoski RN
Äänekoski 1/2 & 5/9
1/2 & 5/9
NimiÄänekoski 1/2 & 5/9
PaikkaÄänekoski (Äänekosken Liikuntapuisto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/2
5/9
JärjestäjätALA-KEITELEEN KENNELKERHO RY
HIETAMAN HAUKKU RY
Tulokset
TuomariSakari Poti
 
15.08.2021 Kuopio E
Jalostuspäivänäyttely
Pohjois-savon pystykorvakerho ry
NimiJalostuspäivänäyttely
PaikkaKuopio (Rauhalahti)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäPOHJOIS-SAVON PYSTYKORVAKERHO RY
Rajoituksen perusteet
Tulokset
TuomariJaana Maarit Kummala
 
15.08.2021 Joensuu KR
PERUTTU Joensuu KR
NimiPERUTTU Joensuu KR
PaikkaJoensuu (Joensuun Ravirata)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
JärjestäjätPOHJOIS-KARJALAN SEURAKOIRAT RY
JOENSUUN SEUDUN PALVELUSKOIRAYHD.RY
POHJOIS-KARJALAN KANAKOIRAKERHO RY
POHJOIS-KARJALAN KENNELMIEHET RY
POHJOIS-KARJALAN KÄYTTÖKOIRAT R.Y
PYHÄSELÄN METSÄSTÄJÄT RY
SÄRKIVAARAN METSÄSTYSSEURA RY
SELKIEN SEUDUN ERÄ
TuomariRaimo M Viljanmaa
 
15.08.2021 Riihimäki RN
Siirto 8.5. > 15.8. Janakkala osa 5 & 6 & 9
osa 5 & FCI 6 & 9
NimiSiirto 8.5. > 15.8. Janakkala osa 5 & 6 & 9
PaikkaRiihimäki (Ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & FCI 6
9
JärjestäjäETELÄ-HÄMEEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
Tulokset
TuomariSakari Poti
 
21.08.2021 Kouvola KR
NimiKouvola KR
PaikkaKouvola (Kouvolan ravirata)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjätHUHDASJÄRVEN ERÄNKÄVIJÄT RY
KOUVOLAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
KYMEN VETOKOIRASEURA RY
Tulokset
TuomariMari Lackman
 
21.08.2021 Keminmaa RN
Keminmaa osa 5 & 6 ja 7/8
osa 5 & FCI 6 & 7/8
NimiKeminmaa osa 5 & 6 ja 7/8
PaikkaKeminmaa (Keminmaan Kallinkankaan alamaja)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & FCI 6
7/8
JärjestäjätSUOMEN PYSTYKORVAJÄRJESTÖ R.Y.
KEMINSUUN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Tulokset
TuomariKatja Korhonen
 
21.08.2021 Kuopio RN
Karttulan RN osa 5 & 6 & 7/8
osa 5 & FCI 6 & 7/8
NimiKarttulan RN osa 5 & 6 & 7/8
PaikkaKuopio (Rauhalahden Matkailukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & FCI 6
7/8
JärjestäjätKARTTULAN KENNELKERHO RY
Tulokset
TuomariHannele Jokisilta
 
21.08.2021 Ruovesi RN
Ruovesi 2/9 & 5/6
2/9 & 5/6
NimiRuovesi 2/9 & 5/6
PaikkaRuovesi (Kauko-Pohjan nuorisoseuran kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/9
5/6
JärjestäjäPOHJOIS-HÄMEEN AJOKOIRAKERHO R.Y.
Tulokset
TuomariSakari Poti
 
22.08.2021 Heinola KR
NimiHeinola KR
PaikkaHeinola (Ravirata)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjätHEINOLAN PALVELUS-JA SEURAKOIRA RY
HEINOLAN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Tulokset
TuomariTapio Kakko
 
22.08.2021 Kauhava RN
Kauhava 1/2 & 3/5
1/2 & 3/5
NimiKauhava 1/2 & 3/5
PaikkaKauhava (Powerpark ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/2
3/5
JärjestäjäKAUHAVAN KENNELKERHO RY
Tulokset
TuomariJaana Maarit Kummala
 
28.08.2021 Riihimäki NORD
NimiRiihimäki NORD
PaikkaRiihimäki (Riihimäen ravirata)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjäETELÄ-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
Rajoituksen perusteet
Tulokset
TuomariTarja Kallio
 
28.08.2021 Kuopio RN
Kuopio osa 5 & 6 & 7
osa 5 & FCI 6 & 7
NimiKuopio osa 5 & 6 & 7
PaikkaKuopio (Matkailukeskus Rauhalahti)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & FCI 6
7
JärjestäjätPOHJOIS-SAVON AJOKOIRAYHDISTYS RY
POHJOIS-SAVON BEAGLEYHDISTYS
Tulokset
TuomariMarja Talvitie
 
28.08.2021 Mäntyharju RN
Siirto 13.5. > 28.8. Mäntyharju 2/8 & 5/6
2/8 & 5/6
NimiSiirto 13.5. > 28.8. Mäntyharju 2/8 & 5/6
PaikkaMäntyharju (Mäntyharjun urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/8
5/6
JärjestäjätMÄNTYHARJUN KENNELYHDISTYS R.Y.
SUUR-SAVON PYSTYKORVAKERHO RY.
Tulokset
TuomariJaana Maarit Kummala
 
29.08.2021 Riihimäki KV Täynnä
NimiRiihimäki KV
PaikkaRiihimäki (Riihimäen ravirata)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjäETELÄ-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
Rajoituksen perusteet
Tulokset
TuomariDarko Drobnjak
 
29.08.2021 Pyhäjoki RN
Pyhäjoki 5/6 & 7/8
5/6 & 7/8
NimiPyhäjoki 5/6 & 7/8
PaikkaPyhäjoki (Yppärin Merimaja)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäYPPÄRIN ERÄMIEHET RY
Tulokset
TuomariHannu Talvi
 
04.09.2021 Ruovesi RN
SIIRTO 15.5. > 4.9. Ruovesi 5 & 7/8
5 & 7/8
NimiSIIRTO 15.5. > 4.9. Ruovesi 5 & 7/8
PaikkaRuovesi (Ruoveden urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7/8
JärjestäjätPAJUSEN ERÄILIJÄT RY
RUOVEDEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Tulokset
TuomariTarja Kallio
 
05.09.2021 Kinnula RN
Kinnula FCI 5/6 & FCI 3/8
3/8 & 5/6
NimiKinnula FCI 5/6 & FCI 3/8
PaikkaKinnula (Sompatalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/8
5/6
JärjestäjätKINNULAN KENNELKERHO R.Y.
PIHTIPUTAAN KENNELKERHO RY
VIITASAAREN KENNELKERHO RY
Tulokset
TuomariAnna Lena Angeria
 
05.09.2021 Seinäjoki RN
SIIRTO 24.4. > 5.9. Seinäjoki 5/6 & 7/8
5/6 & 7/8
NimiSIIRTO 24.4. > 5.9. Seinäjoki 5/6 & 7/8
PaikkaSeinäjoki (Ratsastuskoulu Kipinä, maneesi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäYLISTARON METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
TuomariTuire Okkola
 
05.09.2021 Tuusula RN
Siirto 30.5. > 5.9. Tuusula RN FCI 2/8 & 4/5
2/8 & 4/5
NimiSiirto 30.5. > 5.9. Tuusula RN FCI 2/8 & 4/5
PaikkaTuusula (.)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/8
4/5
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätTIIBETINTERRIERIT R.Y.
VÄST-NYLÄNDSKA HUNDFÖRENINGEN RY
HANGON KENNELKERHO RY
Tulokset
TuomariJohan Juslin
 
11.-12.09.2021 Porvoo KR
Porvoon koiranäyttely
la: 2, 4, 7, 9, 10
su: 1, 3, 5, 6, 8
NimiPorvoon koiranäyttely
PaikkaPorvoo (Suiston kenttä)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 4, 7, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 6, 8
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätSUOMEN DOBERMANNYHDISTYS R.Y.
SUOMEN ROTTWEILERYHDISTYS R.Y.
HALKIAN METSÄSTYSYHDISTYS RY
PORVOON PALVELUSKOIRAT RY
Tulokset
TuomariMarjatta Pylvänäinen-Suorsa
 
11.-12.09.2021 Helsinki KV
Royal Canin Show
la: 1, 3, 5, 6, 8
su: 2, 4, 7, 9, 10
NimiRoyal Canin Show
PaikkaHelsinki (Tuomarinkartanon Vinttikoirakeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 6, 8
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 4, 7, 9, 10
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjäHELSINGIN SEUDUN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
TuomariSaija Juutilainen
 
11.09.2021 Kihniö RN
Kihniö 1 & 5/8
1 & 5/8
NimiKihniö 1 & 5/8
PaikkaKihniö (Yhtenäiskoulu)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
5/8
JärjestäjätKIHNIÖN ERÄNKÄVIJÄT R.Y.
MÄKIKYLÄN METSÄSTÄJÄT RY
KANKARIN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
TuomariJaana Maarit Kummala
 
11.09.2021 Leppävirta RN
Leppävirta RN 2/4 & 5/8
2/4 & 5/8
NimiLeppävirta RN 2/4 & 5/8
PaikkaLeppävirta (Vesileppis Areena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/4
5/8
JärjestäjätPOHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
LEPPÄVIRRAN PALVELUS- JA SEURAKOIRA
Tulokset
TuomariRiitta Lahtovaara
 
18.-19.09.2021 Hyvinkää KRla: 2, 3, 4, 6, 9
su: 1, 5, 7, 8, 10
NimiHyvinkää KR
PaikkaHyvinkää (Ridasjärven Ampumaurheilukeskus)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 6, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 5, 7, 8, 10
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjätKYTÄJÄRVEN ERÄMIEHET RY
ERÄ-80 RY
HYVINKÄÄN-PALOJOEN METSÄSTYSYHDISTYS RY
HYVINKÄÄN METSÄNKÄVIJÄT RY
Tulokset
TuomariAnneli Pukkila
 
18.-19.09.2021 Säkylä RN
PERUTTU Säkylä 3/9 & 5/8
3/9 & 5/8
NimiPERUTTU Säkylä 3/9 & 5/8
PaikkaSäkylä (Köyliön Lallintalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/9
5/8
JärjestäjäKÖYLIÖN METSÄSTYSSEURA R.Y.
 
25.-26.09.2021 Eckerö KVla: 1, 3, 4, 5, 6, 7
su: 2, 8, 9, 10
NimiEckerö KV
PaikkaEckerö (Eckeröhallen)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 5, 6, 7
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 8, 9, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäÅLANDS KENNELDISTRIKT R.F.
Tulokset
TuomariDan Ericsson
 
25.09.2021 Tervola RN
Tervola RN osa 5 & 6 & 8
osa 5 & FCI 6 & 8
NimiTervola RN osa 5 & 6 & 8
PaikkaTervola (Keskusurheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & FCI 6
8
JärjestäjäSOMPU-PAHTAOJAN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Tulokset
TuomariHannu Talvi
 
26.09.2021 Lahti RN
Lahti 2 & 5/10
2 & 5/10
NimiLahti 2 & 5/10
PaikkaLahti (Jokimaan ravikeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
5/10
JärjestäjätAKITA RY
PÄIJÄTHOFFIT RY
Tulokset
TuomariKatja Partanen
 
02.-03.10.2021 Kotka KR
Kotkan Ruusu
la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
NimiKotkan Ruusu
PaikkaKotka (Harjun oppimiskeskus)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 8, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 6, 7
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjätKYMENLAAKSON KANAKOIRASEURA RY
KAAKON NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY
KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
Tulokset
TuomariMarkku Kipinä
 
02.-03.10.2021 Vantaa KR
Let’s Go -koiranäyttely Vantaa
la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
NimiLet’s Go -koiranäyttely Vantaa
PaikkaVantaa (Hakunilan urheilupuisto)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 6, 7
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 4, 8, 9, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätSUOMEN BASSETKERHO R.Y.
UUDENMAAN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS
SUOMEN BULLTERRIERIYHDISTYS RY
SUOMEN HOVAWART R.Y.
Tulokset
TuomariLeni Finne
 
02.10.2021 Keuruu RN
SIIRTO 23.5. > 2.10. Keuruu 1/8 & 3/5
1/8 & 3/5
NimiSIIRTO 23.5. > 2.10. Keuruu 1/8 & 3/5
PaikkaKeuruu (Keurusselän Liikuntapuisto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/8
3/5
JärjestäjätKEURUUN SEUDUN KENNELKERHO RY
KOSKENPÄÄN ERÄPOJAT RY
LAPINJÄRVEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Tulokset
TuomariMari Lackman
 
10.10.2021 Hämeenlinna RN
PERUTTU Hämeenlinna 2/5 & 3/9
2/5 & 3/9
NimiPERUTTU Hämeenlinna 2/5 & 3/9
PaikkaHämeenlinna (TUULOSEN KAUPPAKESKUS)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/5
3/9
JärjestäjäKOIRAKERHO MUHVET RY
 
24.10.2021 Kouvola RN
PERUTTU Kouvola osa 5 & 6 & 7/8
osa 5 & FCI 6 & 7/8
NimiPERUTTU Kouvola osa 5 & 6 & 7/8
PaikkaKouvola (Vekarajärvi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & FCI 6
7/8
JärjestäjäKOUVOLAN VARUSKUNNAN METSÄSTÄJÄT RY
 
06.12.2021 Kangasala RN
Tampere osa 5 & 6 & 8
osa 5 & FCI 6 & 8
NimiTampere osa 5 & 6 & 8
PaikkaKangasala (Koirapalvelu Taidogas)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & FCI 6
8
JärjestäjätHÄMEEN PYSTYKORVAKERHO R.Y.
PÄLKÄNEEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Tulokset
TuomariSakari Poti
 
18.12.2021 Helsinki NORD
Helsinki Winner 2021
NimiHelsinki Winner 2021
PaikkaHelsinki (Messukeskus)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
Tulokset
TuomariReino Korpela
 
19.12.2021 Helsinki KV
Voittaja 2021
NimiVoittaja 2021
PaikkaHelsinki (Messukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Junior HandlerSM-finaali
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
Tulokset
TuomariKatja Korhonen
 
22.-23.01.2022 Turku KV
PERUTTU Winter Dog Show 2022 - Turku KV
la: 1, 3, 7, 9, 10
su: 2, 4, 5, 6, 8
NimiPERUTTU Winter Dog Show 2022 - Turku KV
PaikkaTurku (Turun Messu- ja Kongressikeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 7, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 4, 5, 6, 8
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätMETSÄSTYSSEURA TAPIO RY
AURAN NUUSKUT RY
TURUN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
LOUNAIS-SUOMEN DREEVERIKERHO RY
TURUN KENTTÄKOIRAYHDISTYS RY
METSÄSTYSSEURA RASI RY
METSÄSTYSYHDISTYS TARVAS RY
NAANTALIN PALV.-JA SEURAKOIRAYHD.
KIMITOÖNS JAKTHUNDSKLUBB
LOUNAIS-SUOMEN BERNIT RY
SPL-TURKU RY
TuomariAnna Albrigo
 
05.-06.02.2022 Seinäjoki KV
PERUTTU Seinäjoki KV
la: 1, 3, 4, 5, 8
su: 2, 6, 7, 9, 10
NimiPERUTTU Seinäjoki KV
PaikkaSeinäjoki (Seinäjoki Areena)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 5, 8
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 6, 7, 9, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Rajoituksen perusteet
TuomariAnna Fors Ward
 
05.-06.02.2022 Parkano RN
PERUTTU Parkano FCI 9 & 4/5
9 & 4/5
NimiPERUTTU Parkano FCI 9 & 4/5
PaikkaParkano (Parkanon urheilutalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
4/5
JärjestäjätPARKANON ERÄMIEHET RY
LAPINNEVAN ERÄNKÄVIJÄT RY
SUSIPERÄN METSÄSTYSSEURA
VUORIJÄRVEN METS.SEURA R.Y.
TuomariSakari Poti
 
05.02.2022 Tornio RN
PERUTTU Tornio osa 5 & 6 & 7/8
osa 5 & FCI 6 & 7/8
NimiPERUTTU Tornio osa 5 & 6 & 7/8
PaikkaTornio (Vauhtikoira Areena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & FCI 6
7/8
JärjestäjäALATORNION METSÄSTYSSEURA RY
TuomariTarja Kallio
 
12.02.2022 Raahe RN
PERUTTU Raahen ryhmänäyttely osa 5 & 6 & 8
osa 5 & FCI 6 & 8
NimiPERUTTU Raahen ryhmänäyttely osa 5 & 6 & 8
PaikkaRaahe (Raahen Liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & FCI 6
8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäRAAHEN ERÄNKÄVIJÄT RY
TuomariHannu Talvi
 
Sivu: 1 | 2

lataa