• Kokeet
  • Näyttelyt
  • Kurssit
Päiväys:
2020 |  2021 |  2022 |  2023
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
 - 
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Kennelpiiri:
select
Yhdistys:
select
Koemuoto:
select
Tapahtumantyyppi:
select
Päiväys:
2020 |  2021 |  2022 |  2023
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
 - 
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Kennelpiiri:
select
Yhdistys:
select
Rotu
select
select

 
Näyttelytyyppi:






Päiväys:
2020 |  2021 |  2022 |  2023
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
 - 
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Kennelpiiri:
select
Rotu:
select
select

 
Kurssityyppi:
select
Järjestä:
select



linkki
Hakuehdoilla löytyy 101 tapahtumaa
Sivu: 1 | 2
AikaNäyttelyRyhmät/Rodut
12.-13.01.2019 Kajaani KVla: 2, 3, 4, 6, 8, 10
su: 1, 5, 7, 9
NimiKajaani KV
PaikkaKajaani (Kajaanin Pallohalli)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 6, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 5, 7, 9
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjäKAINUUN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
13.01.2019 Lahti RN
Lahden Talvinäyttely FCI 1 & 2/9
1 & 2/9
NimiLahden Talvinäyttely FCI 1 & 2/9
PaikkaLahti (Lahden Messukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
2/9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäLAHDEN KÄYTTÖKOIRA RY
Tulokset
 
19.-20.01.2019 Turku KV
Turku Top Dog Show 2019
la: 2, 4, 5, 6, 7, 9
su: 1, 3, 8, 10
NimiTurku Top Dog Show 2019
PaikkaTurku (Turun Messukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 4, 5, 6, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 8, 10
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjätTURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY
LOUNAIS-SUOMEN KENNELKERHO RY
LOUNAIS-SUOMEN PYSTYKORVAYHDISTYS
LOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY
MAAKASTON ERÄSTÄJÄT RY
TURUN JA SÄKYLÄN VARUSKUNTIEN
TURUN KÄYTTÖKOIRAKERHO RY
TURUN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY
TURUN SEUDUN KÄÄPIÖKOIRAT RY
TURUN VINTTIKOIRAKERHO
TURUNMAAN SAMOJEDISTIT RY
VARSINAIS-SUOMEN BEAGLE RY
Tulokset
 
19.01.2019 Ilomantsi RN
Ilomantsi RN FCI 5 & 2/4
5 & 2/4
NimiIlomantsi RN FCI 5 & 2/4
PaikkaIlomantsi (Liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
2/4
JärjestäjätSONKAJAN ERÄ RY
ERÄ-NESTORIT RY
ILOMANTSIN ERÄMIEHET RY
TOKRAJÄRVEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Tulokset
 
03.02.2019 Helsinki EPN
Kaapelitehtaan pentunäyttely
Pentunäyttely
NimiKaapelitehtaan pentunäyttely
PaikkaHelsinki (Kaapelintehdas)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäDALMATIANKOIRAT R.Y.
Tulokset
 
02.03.2019 Joensuu KV
Winter-Karelia 2019 Joensuu KV
NimiWinter-Karelia 2019 Joensuu KV
PaikkaJoensuu (Joensuu Areena)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjätPOHJOIS-KARJALAN SEURAKOIRAT RY
JOENSUUN SEUDUN PALVELUSKOIRAYHD.RY
POHJOIS-KARJALAN KANAKOIRAKERHO RY
POHJOIS-KARJALAN KENNELMIEHET RY
POHJOIS-KARJALAN KÄYTTÖKOIRAT R.Y
SÄRKIVAARAN METSÄSTYSSEURA RY
PYHÄSELÄN METSÄSTÄJÄT RY
Tulokset
 
03.03.2019 Joensuu NORD
Winter-Karelia 2019 Joensuu NORD
NimiWinter-Karelia 2019 Joensuu NORD
PaikkaJoensuu (Joensuu Areena)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätPOHJOIS-KARJALAN SEURAKOIRAT RY
JOENSUUN SEUDUN PALVELUSKOIRAYHD.RY
POHJOIS-KARJALAN KANAKOIRAKERHO RY
POHJOIS-KARJALAN KENNELMIEHET RY
POHJOIS-KARJALAN KÄYTTÖKOIRAT R.Y
PYHÄSELÄN METSÄSTÄJÄT RY
SÄRKIVAARAN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
16.-17.03.2019 Seinäjoki RN
Seinäjoki RN 1/4 & 2
2 & 1/4
NimiSeinäjoki RN 1/4 & 2
PaikkaSeinäjoki (Hau-Hau Champion Areena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
1/4
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäLAKEUDEN AGILITYURHEILIJAT RY
Tulokset
 
23.03.2019 Jyväskylä EPN
Jyväskylä pentunäyttely LA
Pentunäyttely
NimiJyväskylä pentunäyttely LA
PaikkaJyväskylä (Jyväskylän Paviljonki)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
Tulokset
 
23.-24.03.2019 Turku KVla: 1, 5, 6, 8, 10
su: 2, 3, 4, 7, 9
NimiTurku KV
PaikkaTurku (Turun Messukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 5, 6, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 7, 9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäVARSINAIS-SUOMEN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
24.03.2019 Jyväskylä EPN
Jyväskylä pentunäyttely SU
Pentunäyttely
NimiJyväskylä pentunäyttely SU
PaikkaJyväskylä (Jyväskylän Paviljonki)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
Tulokset
 
30.-31.03.2019 Lahti KV
Lahden KV koiranäyttely
la: 2, 3, 4, 5, 8
su: 1, 6, 7, 9, 10
NimiLahden KV koiranäyttely
PaikkaLahti (Lahden Urheilu- ja messukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 5, 8
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 6, 7, 9, 10
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjäSALPAUSSELÄN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
13.04.2019 Helsinki EPN
Royal Canin Pentunäyttely Helsinki
Pentunäyttely
NimiRoyal Canin Pentunäyttely Helsinki
PaikkaHelsinki (Messukeskus)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
Tulokset
 
13.-14.04.2019 Vaasa KV
Vaasa KV 2019
la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
NimiVaasa KV 2019
PaikkaVaasa (Botniahalli)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 5, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 6, 8, 10
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätVAASAN KOIRAKERHO RY
MERENKURKUN NOUTAJAT R.Y.
VASA KENNELFÖRENING RF
ÖSTERBOTTENS ÄLGHUNDKLUB RF
Tulokset
 
14.04.2019 Helsinki EPN
Royal Canin Pentunäyttely Helsinki
Pentunäyttely
NimiRoyal Canin Pentunäyttely Helsinki
PaikkaHelsinki (Messukeskus)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
Tulokset
 
20.-21.04.2019 Imatra NORD
Saimaa Easter Dog Show 2019
la: 1, 3, 4, 5, 10
su: 2, 6, 7, 8, 9
NimiSaimaa Easter Dog Show 2019
PaikkaImatra (Aviasport areena)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 5, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 6, 7, 8, 9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätLAPPEENRANNAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS
LAPPEENRANNAN METSÄSTÄJÄT RY
LAPPEENRANNAN SEUD.SAMOJEDIYHDISTYS
Tulokset
 
27.04.2019 Hämeenlinna EPN
Vappu Puppy 2019
Pentunäyttely
NimiVappu Puppy 2019
PaikkaHämeenlinna (Kauppakeskus Tuulonen)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäSUOMEN BASSETKERHO R.Y.
Tulokset
 
27.04.2019 Kiuruvesi EPN
Kiuruveden pentunäyttely
Pentunäyttely
NimiKiuruveden pentunäyttely
PaikkaKiuruvesi (Kiuruvesi, jäähalli)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäKIURUVEDEN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
27.-28.04.2019 Kankaanpää RN
Kankaanpää 2/7 ja 9
9 & 2/7
NimiKankaanpää 2/7 ja 9
PaikkaKankaanpää (Kankaanpään jäähalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
2/7
JärjestäjäKANKAANPÄÄN SEUDUN KENNELYHDISTYS
Tulokset
 
27.04.2019 Outokumpu RN
Outokumpu 1 & 2
1 & 2
NimiOutokumpu 1 & 2
PaikkaOutokumpu (Outokumpuhalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
2
JärjestäjätOUTOKUMMUN KENNELSEURA RY
ERÄ-OKU R.Y.
OUTOKUMMUN METSÄSTYSYHDISTYS RY
POHJOISNAVAN ERÄMIEHET RY
TÖRISEVÄN ERÄ R.Y.
METSÄSTYSYHD USIN ERÄ-UKOT RY
Tulokset
 
28.04.2019 Kiuruvesi RN
Kiuruvesi RN FCI 2/3 & 5/6
2/3 & 5/6
NimiKiuruvesi RN FCI 2/3 & 5/6
PaikkaKiuruvesi (Kiuruvesi, jäähalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/3
5/6
JärjestäjäKIURUVEDEN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
01.05.2019 Lahti RN
Lahden Vappunäyttely FCI 2 & 5/10
2 & 5/10
NimiLahden Vappunäyttely FCI 2 & 5/10
PaikkaLahti (Jokimaan ravikeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
5/10
JärjestäjätAKITA RY
PÄIJÄTHOFFIT RY
Tulokset
 
04.05.2019 Tampere NORD
NimiTampere NORD
PaikkaTampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Junior HandlerPMV-karsintakilpailu
JärjestäjäPOHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
05.05.2019 Tampere KV
NimiTampere KV
PaikkaTampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjäPOHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
11.-12.05.2019 Helsinki KV
Royal Canin Show 2019
la: 1, 3, 5, 8, 10
su: 2, 4, 6, 7, 9
NimiRoyal Canin Show 2019
PaikkaHelsinki (Tuomarinkartanon Vinttikoirakeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 7, 9
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjäHELSINGIN SEUDUN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
11.-12.05.2019 Iisalmi NORD
Iisalmi NORD 2019
la: 2, 4, 6, 7, 9
su: 1, 3, 5, 8, 10
NimiIisalmi NORD 2019
PaikkaIisalmi (Iisalmen Juhlakenttä)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 8, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäPOHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
18.-19.05.2019 Mynämäki KR
Mynämäki KR - Wirmo Dog Show
la: 2, 5, 7, 9, 10
su: 1, 3, 4, 6, 8
NimiMynämäki KR - Wirmo Dog Show
PaikkaMynämäki (Mynämäen Urheilukeskus)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 5, 7, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 6, 8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätMYNÄMÄEN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y.
MS KARJALAN KORVENKÄVIJÄT RY
METSÄSTYSSEURA REPO RY
MS.MYNÄMÄEN ERÄ R.Y.
Tulokset
 
18.-19.05.2019 Rauma KR
Rauma Show
la: 1, 3, 4, 6, 8
su: 2, 5, 7, 9, 10
NimiRauma Show
PaikkaRauma (Lähdepellon Urheilualue)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 6, 8
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 5, 7, 9, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätRAUMAN KÄYTTÖ- JA SEURAKOIRAT RY
RAUMAN YMPÄRISTÖN URHEILUMETSÄSTÄJÄT
RAUMAN MLK:N METS.SEURA RY
RAUMAN SEUDUN ERÄMIEHET
RAUMAN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
18.05.2019 Äänekoski RN
Äänekoski 1/4 & 2/6
1/4 & 2/6
NimiÄänekoski 1/4 & 2/6
PaikkaÄänekoski (Äänekosken Liikuntapuisto)
Näyttelytyyppi