2024 2025 2026 2027
-
tammikuu
Aika Näyttely Näyttely Rodut Ilm. päättyy Valitun rodun tuomari
13.-14.1.2024 13.-14.1.
Kajaani KV
Kainuu KV 2024
Kajaani KV
Kainuu KV 2024
la: 2, 3, 4, 6, 8, 10
su: 1, 5, 7, 9
Päättynyt Päättynyt Leni Finne
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Kainuu KV 2024
Aika 13.-14.1.2024
Paikka Kajaani (Kajaanin Pallohalli)
Roturyhmät la: 2, 3, 4, 6, 8, 10
su: 1, 5, 7, 9
Järjestäjä KAINUUN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 19.12.2023
Tuomari Leni Finne
helmikuu
Aika Näyttely Näyttely Rodut Ilm. päättyy Valitun rodun tuomari
3.2.2024 3.2.
Tornio RN
Tornio osa5 & FCI6, FCI7, 8
Tornio RN
Tornio osa5 & FCI6, FCI7, 8
osa 5 & FCI 6, 7, 8 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Tornio osa5 & FCI6, FCI7, 8
Aika 3.2.2024
Paikka Tornio (Vauhtikoira areena)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 7, 8
Järjestäjä ALATORNION METSÄSTYSSEURA RY
Ilmoittautumisajat 8.1.2024
3.-4.2.2024 3.-4.2.
Parkano RN
Parkano FCI4, 5, 9
Parkano RN
Parkano FCI4, 5, 9
4, 5, 9 Päättynyt Päättynyt Juha Putkonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Parkano FCI4, 5, 9
Aika 3.-4.2.2024
Paikka Parkano (Parkanon urheilutalo)
Roturyhmät 4, 5, 9
Järjestäjä PARKANON ERÄMIEHET RY, LAPINNEVAN ERÄNKÄVIJÄT RY, VUORIJÄRVEN METS.SEURA R.Y., SUSIPERÄN METSÄSTYSSEURA
Lisätiedot lauantaina 3.2.2024 ryhmät 4, 5 sunnuntaina 4.2.2024 ryhmä 9
Ilmoittautumisajat 17.1.2024
Tuomari Juha Putkonen
10.2.2024 10.2.
Raahe RN
Raahe FCI 5, 6, 8
Raahe RN
Raahe FCI 5, 6, 8
5, 6, 8 Päättynyt Päättynyt Tiina Eskelinen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Raahe FCI 5, 6, 8
Aika 10.2.2024
Paikka Raahe (Raahen Liikuntahalli)
Roturyhmät 5, 6, 8
Järjestäjä RAAHEN ERÄNKÄVIJÄT RY
Ilmoittautumisajat 15.1.2024
Tuomari Tiina Eskelinen
24.2.2024 24.2.
Kauhajoki RN
Kauhajoki FCI4, 5, 6, 8
Kauhajoki RN
Kauhajoki FCI4, 5, 6, 8
4, 5, 6, 8 Päättynyt Päättynyt Hannele Jokisilta
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kauhajoki FCI4, 5, 6, 8
Aika 24.2.2024
Paikka Kauhajoki (IKH Halli)
Roturyhmät 4, 5, 6, 8
Järjestäjä KAUHAJOEN METSÄSTYSSEURA RY
Ilmoittautumisajat 6.2.2024
Tuomari Hannele Jokisilta
maaliskuu
Aika Näyttely Näyttely Rodut Ilm. päättyy Valitun rodun tuomari
2.3.2024 2.3.
Kouvola RN
Kouvola osa FCI5, FCI6, FCI7, FCI8
Kouvola RN
Kouvola osa FCI5, FCI6, FCI7, FCI8
osa 5 & FCI 6, 7, 8 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kouvola osa FCI5, FCI6, FCI7, FCI8
Aika 2.3.2024
Paikka Kouvola (Kouvolan ravirata)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 7, 8
Järjestäjä SUUR-SELÄNPÄÄN ERÄMIEHET RY, ORAVALAN METSÄSTÄJÄT RY
Ilmoittautumisajat 8.2.2024
9.3.2024 9.3.
Juuka RN
Juuka FCI1, 5
Juuka RN
Juuka FCI1, 5
1, 5 Päättynyt Päättynyt Markku Kipinä
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Juuka FCI1, 5
Aika 9.3.2024
Paikka Juuka (Taimitarha)
Roturyhmät 1, 5
Järjestäjä JUUAN KENNELSEURA RY, JUUAN METSÄSTYSYHDISTYS RY, JUUAN METSÄ-VILLET R.Y., VAIKKOJOEN ERÄ RY
Ilmoittautumisajat 25.2.2024
Tuomari Markku Kipinä
17.3.2024 17.3.
Jyväskylä RN
Jyväskylä FCI5, 7, 8; Rajoitus 650 koiraa
Jyväskylä RN
Jyväskylä FCI5, 7, 8; Rajoitus 650 koiraa
5, 7, 8 Päättynyt Päättynyt Tarja Löfman
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Jyväskylä FCI5, 7, 8; Rajoitus 650 koiraa
Aika 17.3.2024
Paikka Jyväskylä (Four Wind Stable)
Roturyhmät 5, 7, 8
Järjestäjä KORPILAHDEN ERÄMIEHET RY, JUOKSLAHDEN METSÄSTYSSEURA RY, ETELÄ-KORPILAHDEN SÄKÄ RY
Ilmoittautumisajat 26.2.2024
Tuomari Tarja Löfman
23.-24.3.2024 23.-24.3.
Seinäjoki RN
Seinäjoki FCI1, 4, 5, 7
Seinäjoki RN
Seinäjoki FCI1, 4, 5, 7
1, 4, 5, 7 Päättynyt Päättynyt Hannu Talvi
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Seinäjoki FCI1, 4, 5, 7
Aika 23.-24.3.2024
Paikka Seinäjoki (Lakeuden Koiraurheilukeskus)
Roturyhmät 1, 4, 5, 7
Järjestäjä LAKEUDEN AGILITYURHEILIJAT RY
Junior Handler Tavallinen, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 4.3.2024
Tuomari Hannu Talvi
23.-24.3.2024 23.-24.3.
Lahti KV
Lahden kansainvälinen koiranäyttely
Lahti KV
Lahden kansainvälinen koiranäyttely
la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Päättynyt Päättynyt Dimitrios Antonopoulos
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Lahden kansainvälinen koiranäyttely
Aika 23.-24.3.2024
Paikka Lahti (Lahden Messu- ja Urheilukeskus)
Roturyhmät la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Järjestäjä SALPAUSSELÄN KENNELPIIRI RY
Junior Handler SM-osakilpailu, Piirinmestaruus, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 26.2.2024
Tuomari Dimitrios Antonopoulos
huhtikuu
Aika Näyttely Näyttely Rodut Ilm. päättyy Valitun rodun tuomari
6.4.2024 6.4.
Joensuu RN
Joensuu FCI5, 7, 8; Rajoitus 630 koiraa
Joensuu RN
Joensuu FCI5, 7, 8; Rajoitus 630 koiraa
5, 7, 8 Päättynyt Päättynyt Silja Jokinen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Joensuu FCI5, 7, 8; Rajoitus 630 koiraa
Aika 6.4.2024
Paikka Joensuu (Enon Urheiluhalli)
Roturyhmät 5, 7, 8
Järjestäjä RUUKIN ERÄNKÄVIJÄT R.Y., ENON ERÄNKÄVIJÄT RY, UIMAHARJUN KOIRAKLUBI RY, KONTIOLAHDEN ERÄMIEHET RY, KONTIORANNAN ERÄ RY, UUROLAN ERÄ RY, PALOVAARAN ERÄMIEHET RY
Ilmoittautumisajat 13.3.2024
Tuomari Silja Jokinen
13.-14.4.2024 13.-14.4.
Vaasa KV
Vaasa KV 2024
Vaasa KV
Vaasa KV 2024
la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
Päättynyt Päättynyt Mari Pajaskoski
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Vaasa KV 2024
Aika 13.-14.4.2024
Paikka Vaasa (Botniahalli)
Roturyhmät la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
Järjestäjä VAASAN KOIRAKERHO RY, MERENKURKUN NOUTAJAT RY, VASA KENNELFÖRENING RF, ÖSTERBOTTENS ÄLGHUNDKLUBB RF
Junior Handler Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 20.3.2024
Tuomari Mari Pajaskoski
20.4.2024 20.4.
Helsinki EPN
Helsinki pentunäyttely LA
Helsinki EPN
Helsinki pentunäyttely LA
Päättynyt Päättynyt Kirsi Honkanen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Helsinki pentunäyttely LA
Aika 20.4.2024
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
Ilmoittautumisajat 27.3.2024
Tuomari Kirsi Honkanen
20.4.2024 20.4.
Vesilahti RN
Vesilahti osa5 & FCI6, FCI4
Vesilahti RN
Vesilahti osa5 & FCI6, FCI4
osa 5 & FCI 6, 4 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Vesilahti osa5 & FCI6, FCI4
Aika 20.4.2024
Paikka Vesilahti (Narvan markkinakenttä)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 4
Järjestäjä TAMMERMAAN MÄYRÄKOIRAKERHO R.Y., NARVAN METSÄSTYSSEURA RY
Ilmoittautumisajat 4.4.2024
20.4.2024 20.4.
Pertunmaa RN
Pertunmaa FCI3, 5, 6, 8
Pertunmaa RN
Pertunmaa FCI3, 5, 6, 8
3, 5, 6, 8 Päättynyt Päättynyt Tapio Kakko
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Pertunmaa FCI3, 5, 6, 8
Aika 20.4.2024
Paikka Pertunmaa (Kisarannan urheilutalo)
Roturyhmät 3, 5, 6, 8
Järjestäjä PERTUNMAAN RIISTAMIEHET, PERTUNMAAN KENNELYHDISTYS R.Y., PERTUNMAAN POHJ.METSÄSTYSSEURA RY, PERTUN-POJAT RY, KUNNON KOIRAT RY
Ilmoittautumisajat 30.3.2024
Tuomari Tapio Kakko
21.4.2024 21.4.
Helsinki EPN
Helsinki pentunäyttely SU
Helsinki EPN
Helsinki pentunäyttely SU
Päättynyt Päättynyt Kirsi Tevalin
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Helsinki pentunäyttely SU
Aika 21.4.2024
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
Ilmoittautumisajat 27.3.2024
Tuomari Kirsi Tevalin
27.4.2024 27.4.
Polvijärvi RN
Polvijärvi FCI3, 4, 5, 10
Polvijärvi RN
Polvijärvi FCI3, 4, 5, 10
3, 4, 5, 10 Päättynyt Päättynyt Jaana Kummala
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Polvijärvi FCI3, 4, 5, 10
Aika 27.4.2024
Paikka Polvijärvi (Polvijärven vapaa-aikatalo)
Roturyhmät 3, 4, 5, 10
Järjestäjä POLVIJÄRVEN KENNELSEURA R.Y., HUHMARISEN ERÄ RY, KINAHMON ERÄMIEHET RY, HUKKA-LEHDON ERÄ RY, SAARIVAARAN ERÄMIEHET RY, ERÄ-EEMELIT RY, ERÄ-TAPIO RY, POLVIJÄRVEN ERÄMIEHET RY, RAUANLAHDEN ERÄVEIKOT RY
Ilmoittautumisajat 5.4.2024
Tuomari Jaana Kummala
27.4.2024 27.4.
Harjavalta RN
Harjavalta FCI3, 4, 5, 7
Harjavalta RN
Harjavalta FCI3, 4, 5, 7
3, 4, 5, 7 Päättynyt Päättynyt Pekka Teini
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Harjavalta FCI3, 4, 5, 7
Aika 27.4.2024
Paikka Harjavalta (Harjavallan jäähalli Puustelli Areena)
Roturyhmät 3, 4, 5, 7
Järjestäjä HARJAVALLAN KORVENPOJAT RY
Lisätiedot Anomme siis yhdistettyjä ryhmiä 3/4 ja 5/7
Ilmoittautumisajat 7.4.2024
Tuomari Pekka Teini
toukokuu
Aika Näyttely Näyttely Rodut Ilm. päättyy Valitun rodun tuomari
1.5.2024 1.5.
Lahti RN
Lahti FCI2, 3, 4, 5
Lahti RN
Lahti FCI2, 3, 4, 5
2, 3, 4, 5 Päättynyt Päättynyt Paavo Mattila
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Lahti FCI2, 3, 4, 5
Aika 1.5.2024
Paikka Lahti (Jokimaan ravikeskus)
Roturyhmät 2, 3, 4, 5
Järjestäjä KESKI-HOLLOLAN METSÄSTYSSEURA RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 10.4.2024
Tuomari Paavo Mattila
4.5.2024 4.5.
Äänekoski RN
Äänekoski FCI5, 6, 7, 8
Äänekoski RN
Äänekoski FCI5, 6, 7, 8
5, 6, 7, 8 Päättynyt Päättynyt Jaana Kummala
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Äänekoski FCI5, 6, 7, 8
Aika 4.5.2024
Paikka Äänekoski (Hirvaskangas ABC)
Roturyhmät 5, 6, 7, 8
Järjestäjä KESKI-SUOMEN PUNA-MUSTAT PYSTYKORVAYHDISTY RY, JÄMSÄN SEUDUN PYSTYKORVAT R.Y., JYVÄSKYLÄNSEUDUN SUURRIISTAKOIRAT RY
Ilmoittautumisajat 22.4.2024
Tuomari Jaana Kummala
4.5.2024 4.5.
Tampere NORD
Tampere NORD
Päättynyt Päättynyt Henry Stanley
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Tampere NORD
Aika 4.5.2024
Paikka Tampere (Tampereen Messu- ja urheiluhalli)
Järjestäjä POHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus
Lisätiedot Tätä näyttelyä anotaan tukinäyttelynä samalle viikonlopulle KV-näyttelyn kanssa.
Ilmoittautumisajat 10.4.2024
Tuomari Henry Stanley
4.5.2024 4.5.
Kouvola RN
Kouvola (Koria) FCI 2, 3, 5, 6
Kouvola RN
Kouvola (Koria) FCI 2, 3, 5, 6
2, 3, 5, 6 Päättynyt Päättynyt Harto Stockmari
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kouvola (Koria) FCI 2, 3, 5, 6
Aika 4.5.2024
Paikka Kouvola (Kallioniemen tanssilava)
Roturyhmät 2, 3, 5, 6
Järjestäjä KYMENLÄÄNIN PYSTYKORVAKERHO RY
Lisätiedot Haukku-ottelun 2024 tukinäyttely
Ilmoittautumisajat 8.4.2024
Tuomari Harto Stockmari
4.5.2024 4.5.
Kruunupyy RN
Kruunupyy FCI4, 5, 6, 8
Kruunupyy RN
Kruunupyy FCI4, 5, 6, 8
4, 5, 6, 8 Päättynyt Päättynyt Hanna-Riina Aho
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kruunupyy FCI4, 5, 6, 8
Aika 4.5.2024
Paikka Kruunupyy (Emet Folkpark)
Roturyhmät 4, 5, 6, 8
Järjestäjä ÖSTERBOTTENS TAXKLUBB RF, VÄSTKUSTENS STÖVARKLUBB R.Y.
Ilmoittautumisajat 15.4.2024
Tuomari Hanna-Riina Aho
5.5.2024 5.5.
Kruunupyy RN
Kruunupyy osa5 & FCI6, FCI3, 4, 7
Kruunupyy RN
Kruunupyy osa5 & FCI6, FCI3, 4, 7
osa 5 & FCI 6, 3, 4, 7 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kruunupyy osa5 & FCI6, FCI3, 4, 7
Aika 5.5.2024
Paikka Kruunupyy (Emet folkpark)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 3, 4, 7
Järjestäjä ÖSTERBOTTENS ÄLGHUNDKLUBB RF
Ilmoittautumisajat 15.4.2024
5.5.2024 5.5.
Mäntsälä RN
Mäntsälä osa5 & FCI6, FCI7; Rajoitus 250 koiraa
Mäntsälä RN
Mäntsälä osa5 & FCI6, FCI7; Rajoitus 250 koiraa
osa 5 & FCI 6, 7 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Mäntsälä osa5 & FCI6, FCI7; Rajoitus 250 koiraa
Aika 5.5.2024
Paikka Mäntsälä (Mäntsälän ampumaurheilukeskus)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 7
Järjestäjä MÄNTSÄLÄN KENNEL- JA METSÄSTYSSEURA, UUDENMAAN PYSTYKORVAKERHO RY
Ilmoittautumisajat 12.4.2024
5.5.2024 5.5.
Miehikkälä RN
Miehikkälä FCI1, 4, 5, 6
Miehikkälä RN
Miehikkälä FCI1, 4, 5, 6
1, 4, 5, 6 Päättynyt Päättynyt Katja Partanen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Miehikkälä FCI1, 4, 5, 6
Aika 5.5.2024
Paikka Miehikkälä (Pellinkankaan ravirata)
Roturyhmät 1, 4, 5, 6
Järjestäjä MUUROLAN METSÄSTÄJÄT RY, KAAKKOIS-SUOMEN KARHUKOIRAYHDISTYS
Ilmoittautumisajat 8.4.2024
Tuomari Katja Partanen
5.5.2024 5.5.
Tampere KV
Tampere KV
Päättynyt Päättynyt Anita Al-Bachy
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Tampere KV
Aika 5.5.2024
Paikka Tampere (Tampereen Messu- ja urheilukeskus)
Järjestäjä POHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 10.4.2024
Tuomari Anita Al-Bachy
9.5.2024 9.5.
Turku RN
Turku FCI1, 2, 3, 5
Turku RN
Turku FCI1, 2, 3, 5
1, 2, 3, 5 Päättynyt Päättynyt Dione Fitzsimons
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Turku FCI1, 2, 3, 5
Aika 9.5.2024
Paikka Turku (Metsämäen ravirata)
Roturyhmät 1, 2, 3, 5
Järjestäjä VARSINAIS-SUOMEN KENNELPIIRI R.Y.
Ilmoittautumisajat 18.4.2024
Tuomari Dione Fitzsimons
11.5.2024 11.5.
Paimio RN
Paimio FCI 2, 5, 8, 9
Paimio RN
Paimio FCI 2, 5, 8, 9
2, 5, 8, 9 Päättynyt Päättynyt Leila Stenlund
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Paimio FCI 2, 5, 8, 9
Aika 11.5.2024
Paikka Paimio (Liikenneturvallisuuskeskus)
Roturyhmät 2, 5, 8, 9
Järjestäjä LOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY
Ilmoittautumisajat 17.4.2024
Tuomari Leila Stenlund
11.5.2024 11.5.
Loviisa RN
Loviisa FCI5, 6, 7, 8
Loviisa RN
Loviisa FCI5, 6, 7, 8
5, 6, 7, 8 Päättynyt Päättynyt Reino Korpela
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Loviisa FCI5, 6, 7, 8
Aika 11.5.2024
Paikka Loviisa (Loviisan ravirata)
Roturyhmät 5, 6, 7, 8
Järjestäjä KENNELFÖRENINGEN HAU R.F. -
Ilmoittautumisajat 20.4.2024
Tuomari Reino Korpela
11.-12.5.2024 11.-12.5.
Jyväskylä KV
Jyväskylä KV
la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Päättynyt Päättynyt Rony Doedijns
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Jyväskylä KV
Aika 11.-12.5.2024
Paikka Jyväskylä (Killerin Ravirata)
Roturyhmät la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Järjestäjä KESKI-SUOMEN AJOKOIRAYHDISTYS RY, KESKI-SUOMEN BEAGLE RY, KESKI-SUOMEN KENNELKERHO RY, KESKI-SUOMEN MÄYRÄKOIRAKERHO RY, KESKI-SUOMEN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY., KESKI-SUOMEN PALVELUSKOIRAYHDISTYS, KESKI-SUOMEN VINTTIKOIRAKERHO RY, SISÄ-SUOMEN METSÄSTYSSEURA RY, JYVÄSKYLÄN METSÄS.HOITOYHDISTYS RY
Junior Handler Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 28.4.2024
Tuomari Rony Doedijns
11.-12.5.2024 11.-12.5.
Helsinki KV
Royal Canin Show
Helsinki KV
Royal Canin Show
la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Päättynyt Päättynyt Anne-Chaterine Edoff
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Royal Canin Show
Aika 11.-12.5.2024
Paikka Helsinki (Tuomarinkartanon Vinttikoirakeskus)
Roturyhmät la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Järjestäjä HELSINGIN SEUDUN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 22.4.2024
Tuomari Anne-Chaterine Edoff
11.5.2024 11.5.
Reisjärvi RN
Reisjärvi FCI5, 6, 7, 8
Reisjärvi RN
Reisjärvi FCI5, 6, 7, 8
5, 6, 7, 8 Päättynyt Päättynyt Juha Putkonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Reisjärvi FCI5, 6, 7, 8
Aika 11.5.2024
Paikka Reisjärvi (Kangaskylän ravirata)
Roturyhmät 5, 6, 7, 8
Järjestäjä KANGASKYLÄNSEUDUN METS SEURA REPO
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 19.4.2024
Tuomari Juha Putkonen
12.5.2024 12.5.
Haapavesi RN
Haapavesi FCI2, 5, 7, 8
Haapavesi RN
Haapavesi FCI2, 5, 7, 8
2, 5, 7, 8 Päättynyt Päättynyt Markku Kipinä
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Haapavesi FCI2, 5, 7, 8
Aika 12.5.2024
Paikka Haapavesi (Haapaveden pesäpallokenttä)
Roturyhmät 2, 5, 7, 8
Järjestäjä HAAPAVEDEN KENNELSEURA RY
Ilmoittautumisajat 29.4.2024
Tuomari Markku Kipinä
18.5.2024 18.5.
Siilinjärvi RN
Siilinjärvi osa5 & FCI6, FCI7
Siilinjärvi RN
Siilinjärvi osa5 & FCI6, FCI7
osa 5 & FCI 6, 7 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Siilinjärvi osa5 & FCI6, FCI7
Aika 18.5.2024
Paikka Siilinjärvi (Punttisilimä)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 7
Järjestäjä POHJOIS-SAVON AJOKOIRAYHDISTYS RY, POHJOIS-SAVON BEAGLEYHDISTYS
Lisätiedot Mehtäkoera 2024
Ilmoittautumisajat 29.4.2024
18.5.2024 18.5.
Oulu RN
Oulu FCI5, 7, 10
Oulu RN
Oulu FCI5, 7, 10
5, 7, 10 Päättynyt Päättynyt Jaana Kummala
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Oulu FCI5, 7, 10
Aika 18.5.2024
Paikka Oulu (Virpiniemen ravirata)
Roturyhmät 5, 7, 10
Järjestäjä POHJOIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY, POHJOIS-SUOMEN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
Ilmoittautumisajat 16.4.2024
Tuomari Jaana Kummala
18.5.2024 18.5.
Kaarina EPN
Werraton Pentu Show
Kaarina EPN
Werraton Pentu Show
Päättynyt Päättynyt Anneli Pukkila
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Werraton Pentu Show
Aika 18.5.2024
Paikka Kaarina (Tuorlan Majatalo)
Järjestäjä LOUNAISET LOTRAAJAT RY
Ilmoittautumisajat 25.4.2024
Tuomari Anneli Pukkila
18.5.2024 18.5.
Kalajoki RN
Kalajoki osa5 & FCI6, FCI4
Kalajoki RN
Kalajoki osa5 & FCI6, FCI4
osa 5 & FCI 6, 4 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kalajoki osa5 & FCI6, FCI4
Aika 18.5.2024
Paikka Kalajoki (Himangan urheiluhalli)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 4
Järjestäjä HIMANGAN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 22.4.2024
18.5.2024 18.5.
Parikkala RN
Parikkala FCI 1, 5, 6
Parikkala RN
Parikkala FCI 1, 5, 6
1, 5, 6 Päättynyt Päättynyt Tuire Okkola
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Parikkala FCI 1, 5, 6
Aika 18.5.2024
Paikka Parikkala (Ravi- ja markkinakenttä)
Roturyhmät 1, 5, 6
Järjestäjä KAAKON KOIRAHARRASTAJAT RY, ITÄ-SAIMAAN HIRVIKOIRAYHDISTYS R.Y., SÄRKISALMEN SEUDUN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 22.4.2024
Tuomari Tuire Okkola
18.5.2024 18.5.
Mäntyharju RN
Mäntyharju FCI1, 3, 5, 8
Mäntyharju RN
Mäntyharju FCI1, 3, 5, 8
1, 3, 5, 8 Ei tiedossa Ei tiedossa Paavo Mattila
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Mäntyharju FCI1, 3, 5, 8
Aika 18.5.2024
Paikka Mäntyharju (Mäntyharjun urheilukeskus)
Roturyhmät 1, 3, 5, 8
Järjestäjä MÄNTYHARJUN KENNELYHDISTYS R.Y., MÄNTYHARJUN ERÄNKÄVIJÄT, TAINAN METSÄSTÄJÄT RY
Tuomari Paavo Mattila
18.5.2024 18.5.
Seinäjoki RN
Seinäjoki FCI1, 2, 5, 9
Seinäjoki RN
Seinäjoki FCI1, 2, 5, 9
1, 2, 5, 9 Päättynyt Päättynyt Kirsi Honkanen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Seinäjoki FCI1, 2, 5, 9
Aika 18.5.2024
Paikka Seinäjoki (Törnävän hiekkakenttä)
Roturyhmät 1, 2, 5, 9
Järjestäjä SYDÄNMAAN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Ilmoittautumisajat 30.4.2024
Tuomari Kirsi Honkanen
18.-19.5.2024 18.-19.5.
Rauma KR
Rauma KR
la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Päättynyt Päättynyt Jarmo Vuorinen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Rauma KR
Aika 18.-19.5.2024
Paikka Rauma (Äijänsuon urheilualue)
Roturyhmät la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Järjestäjä RAUMAN KÄYTTÖ- JA SEURAKOIRAT RY, RAUMAN YMPÄRISTÖN URHEILUMETSÄSTÄJÄT, RAUMAN SEUDUN ERÄMIEHET RY, RAUMAN MAALAISKUNNAN METSÄSTYSSEURA RY, RAUMAN METSÄSTYSSEURA RY
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot Junior Handler yhtenä päivänä
Ilmoittautumisajat 23.4.2024
Tuomari Jarmo Vuorinen
18.-19.5.2024 18.-19.5.
Virolahti KR
Hamina KR
Virolahti KR
Hamina KR
la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Päättynyt Päättynyt Olive Taylor
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Hamina KR
Aika 18.-19.5.2024
Paikka Virolahti (Harjun Oppimiskeskus)
Roturyhmät la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Järjestäjä KAAKON KENNEL-KERHO RY
Ilmoittautumisajat 22.4.2024
Tuomari Olive Taylor
19.5.2024 19.5.
Ruovesi RN
Ruovesi FCI 1, 3, 5, 9
Ruovesi RN
Ruovesi FCI 1, 3, 5, 9
1, 3, 5, 9 Päättynyt Päättynyt Sanna Vakkilainen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ruovesi FCI 1, 3, 5, 9
Aika 19.5.2024
Paikka Ruovesi (Ruoveden urheilukeskus)
Roturyhmät 1, 3, 5, 9
Järjestäjä PAJUSEN ERÄILIJÄT RY, RUOVEDEN METSÄSTYSSEURA R.Y., PIRKKALAN KOIRAKERHO PISKIT RY, KURUN ERÄMIEHET RY
Ilmoittautumisajat 1.5.2024
Tuomari Sanna Vakkilainen
19.5.2024 19.5.
Helsinki EPN
Helsingin pentunäyttely
Helsinki EPN
Helsingin pentunäyttely
Päättynyt Päättynyt Maija Mäkinen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Helsingin pentunäyttely
Aika 19.5.2024
Paikka Helsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus)
Järjestäjä HELSINGIN AGILITY URHEILIJAT RY
Ilmoittautumisajat 21.4.2024
Tuomari Maija Mäkinen
25.5.2024 25.5.
Helsinki EPN
Helsingin pentunäyttely
Helsinki EPN
Helsingin pentunäyttely
Päättynyt Päättynyt Teija Urpelainen
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Helsingin pentunäyttely
Aika 25.5.2024
Paikka Helsinki (Tuomarinkartanon Vinttikoirakeskus)
Järjestäjä SUOMEN BORZOIKLUBI R.Y.
Ilmoittautumisajat 3.5.2024
Tuomari Teija Urpelainen
25.5.2024 25.5.
Keminmaa RN
Keminmaa FCI2, 5, 6, 8
Keminmaa RN
Keminmaa FCI2, 5, 6, 8
2, 5, 6, 8 Päättynyt Päättynyt Jari Laakso
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Keminmaa FCI2, 5, 6, 8
Aika 25.5.2024
Paikka Keminmaa (Pohjanranta)
Roturyhmät 2, 5, 6, 8
Järjestäjä LAPIN AJOKOIRAYHDISTYS R.Y., KEMIN JAHTI-JA KALAMIEHET R.Y., METSÄVEIKOT R.Y., SIMON ALAJOEN LINNUSTAJAT R.Y.
Ilmoittautumisajat 10.5.2024
Tuomari Jari Laakso
25.5.2024 25.5.
Kouvola RN
Kouvola (Koria) FCI5, 6, 7, 8
Kouvola RN
Kouvola (Koria) FCI5, 6, 7, 8
5, 6, 7, 8 Päättynyt Päättynyt Mari Pajaskoski
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kouvola (Koria) FCI5, 6, 7, 8
Aika 25.5.2024
Paikka Kouvola (Kallioniemen tanssilava)
Roturyhmät 5, 6, 7, 8
Järjestäjä KAAKON BEAGLE RY
Ilmoittautumisajat 10.5.2024
Tuomari Mari Pajaskoski
25.5.2024 25.5.
Riihimäki KR
Tuusula Toukonäyttely
Riihimäki KR
Tuusula Toukonäyttely
Päättynyt Päättynyt Kirsi Honkanen
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Tuusula Toukonäyttely
Aika 25.5.2024
Paikka Riihimäki (Riihimäen ravirata)
Järjestäjä BEAGLE R.Y., AJOKOIRAMIEHET RY, IMPIVAARAN HALLIT R.Y., JOKELAN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 25.4.2024
Tuomari Kirsi Honkanen
25.5.2024 25.5.
Kontiolahti KV
Suvi-Karelia KV 2024 Rajoitus 2100 koiraa
Kontiolahti KV
Suvi-Karelia KV 2024 Rajoitus 2100 koiraa
Päättynyt Päättynyt Vasilis Andrianopoulos
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Suvi-Karelia KV 2024 Rajoitus 2100 koiraa
Aika 25.5.2024
Paikka Kontiolahti (Kontiolahden ampumahiihtostadion)
Järjestäjä POHJOIS-KARJALAN PYSTYKORVAKERHO RY, LIPERIN KENNELKERHO R.Y., POHJOIS-KARJALAN AJOKOIRAYHDISTYS, POHJOIS-KARJALAN BEAGLEYHDISTYS RY, POHJOIS-KARJALAN DREEVERIKERHO RY, POHJOIS-KARJALAN HIRVIKOIRAYHDISTYS, POHJOIS-KARJALAN KARHUKOIRAYHDISTYS, POHJOIS-KARJALAN NOUTAJAKOIRAYHDIST
Junior Handler SM-osakilpailu, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 6.5.2024
Tuomari Vasilis Andrianopoulos
26.5.2024 26.5.
Kontiolahti KR
Suvi-Karelia KR 2024 Rajoitus 2100 koiraa
Kontiolahti KR
Suvi-Karelia KR 2024 Rajoitus 2100 koiraa
Päättynyt Päättynyt Paula Rekiranta
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Suvi-Karelia KR 2024 Rajoitus 2100 koiraa
Aika 26.5.2024
Paikka Kontiolahti (Kontiolahden ampumahiihtostadion)
Järjestäjä POHJOIS-KARJALAN PYSTYKORVAKERHO RY, LIPERIN KENNELKERHO R.Y., POHJOIS-KARJALAN AJOKOIRAYHDISTYS, POHJOIS-KARJALAN BEAGLEYHDISTYS RY, POHJOIS-KARJALAN DREEVERIKERHO RY, POHJOIS-KARJALAN HIRVIKOIRAYHDISTYS, POHJOIS-KARJALAN KARHUKOIRAYHDISTYS, POHJOIS-KARJALAN NOUTAJAKOIRAYHDIST
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 6.5.2024
Tuomari Paula Rekiranta
26.5.2024 26.5.
Pöytyä RN
Pöytyä FCI3, 4, 5, 8
Pöytyä RN
Pöytyä FCI3, 4, 5, 8
3, 4, 5, 8 Päättynyt Päättynyt Erja Nummi
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Pöytyä FCI3, 4, 5, 8
Aika 26.5.2024
Paikka Pöytyä (Riihikosken urheilukenttä)
Roturyhmät 3, 4, 5, 8
Järjestäjä LOUNAIS-SUOMEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 6.5.2024
Tuomari Erja Nummi
26.5.2024 26.5.
Oulu RN
Oulu FCI 2, 5, 8, 9
Oulu RN
Oulu FCI 2, 5, 8, 9
2, 5, 8, 9 Päättynyt Päättynyt Mari Lackman
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Oulu FCI 2, 5, 8, 9
Aika 26.5.2024
Paikka Oulu (Virpiniemen ravirata)
Roturyhmät 2, 5, 8, 9
Järjestäjä POHJAN KARHUKOIRAYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 2.5.2024
Tuomari Mari Lackman
26.5.2024 26.5.
Keuruu RN
Keuruu FCI1, 3, 5, 8
Keuruu RN
Keuruu FCI1, 3, 5, 8
1, 3, 5, 8 Päättynyt Päättynyt Marianne Holm Larnemaa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Keuruu FCI1, 3, 5, 8
Aika 26.5.2024
Paikka Keuruu (Keurusselän Liikuntapuisto)
Roturyhmät 1, 3, 5, 8
Järjestäjä KEURUUN SEUDUN KENNELKERHO RY, KOSKENPÄÄN ERÄPOJAT RY, LAPINJÄRVEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Ilmoittautumisajat 9.5.2024
Tuomari Marianne Holm Larnemaa
kesäkuu
Aika Näyttely Näyttely Rodut Ilm. päättyy Valitun rodun tuomari
1.6.2024 1.6.
Mänttä-Vilppula KR
Mänttä-Vilppula KR Rajoitus 1300
Mänttä-Vilppula KR
Mänttä-Vilppula KR Rajoitus 1300
Päättynyt Päättynyt Satu Ylä-Mononen
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Mänttä-Vilppula KR Rajoitus 1300
Aika 1.6.2024
Paikka Mänttä-Vilppula (Mäntän ravirata)
Järjestäjä MÄNTÄN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y., MÄNTÄN SEUDUN NUUSKUT R.Y., MÄNTÄN SEUDUN PALVELUSKOIRAT R.Y.
Lisätiedot Koiramäärän rajoitus 1300 koiraa.
Ilmoittautumisajat 13.5.2024
Tuomari Satu Ylä-Mononen
8.-9.6.2024 8.-9.6.
Alavus KR
Miljoonakoira Tuuri
Alavus KR
Miljoonakoira Tuuri
la: 2, 4, 6, 9, 10
su: 1, 3, 5, 7, 8
Päättynyt Päättynyt Tarja Löfman
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Miljoonakoira Tuuri
Aika 8.-9.6.2024
Paikka Alavus (Keskisen Kyläkauppa)
Roturyhmät la: 2, 4, 6, 9, 10
su: 1, 3, 5, 7, 8
Järjestäjä ETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 20.5.2024
Tuomari Tarja Löfman
8.-9.6.2024 8.-9.6.
Paimio KR
Salon KR näyttely
Paimio KR
Salon KR näyttely
la: 1, 3, 5, 7, 8
su: 2, 4, 6, 9, 10
23.05.2024 23.05. Elina Haapaniemi
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Salon KR näyttely
Aika 8.-9.6.2024
Paikka Paimio (Paimion ajoharjoittelurata)
Roturyhmät la: 1, 3, 5, 7, 8
su: 2, 4, 6, 9, 10
Järjestäjä SAUVON MERIKULMAN METSÄNKÄVIJÄT RY, KIIKALAN METSÄSTYSYHDISTYS R.Y., HALIKON NUMMEN METSÄSTYSSEURA RY, KOSKEN TL ERÄNKÄVIJÄT RY, PAIMION METSÄSTYSSEURA R, SALON SEUDUN PALV.KOIRAHARRASTAJAT, SAUVON MERIKULMAN METSÄNKÄVIJÄT RY
Ilmoittautumisajat 23.5.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Elina Haapaniemi
8.6.2024 8.6.
Loviisa RN
Loviisa FCI3, 5, 6, 8
Loviisa RN
Loviisa FCI3, 5, 6, 8
3, 5, 6, 8 23.05.2024 23.05. Riitta Niemelä
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Loviisa FCI3, 5, 6, 8
Aika 8.6.2024
Paikka Loviisa (Loviisan ravirata)
Roturyhmät 3, 5, 6, 8
Järjestäjä RUUKIN ERÄMIEHET RY
Ilmoittautumisajat 23.5.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Riitta Niemelä
9.6.2024 9.6.
Leppävirta EPN
Leppävirta PN
Leppävirta EPN
Leppävirta PN
26.05.2024 26.05. Katja Partanen
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Leppävirta PN
Aika 9.6.2024
Paikka Leppävirta (Leppävirran urheilukenttä)
Järjestäjä LEPPÄVIRRAN PALVELUS- JA SEURAKOIRA
Ilmoittautumisajat 26.5.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Katja Partanen
9.6.2024 9.6.
Pielavesi RN
Pielavesi FCI5, 6, 7, 8
Pielavesi RN
Pielavesi FCI5, 6, 7, 8
5, 6, 7, 8 Päättynyt Päättynyt Katja Korhonen
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Pielavesi FCI5, 6, 7, 8
Aika 9.6.2024
Paikka Pielavesi (Liikuntahalli)
Roturyhmät 5, 6, 7, 8
Järjestäjä PIELAVEDEN KENNELKERHO RY, KARTTULAN KENNELKERHO RY
Lisätiedot KOLOMEN KIMPPA
Ilmoittautumisajat 15.5.2024
Tuomari Katja Korhonen
15.6.2024 15.6.
Ii RN
Ii osa5 & FCI6, FCI 7, 8
Ii RN
Ii osa5 & FCI6, FCI 7, 8
osa 5 & FCI 6, 7, 8 24.05.2024 24.05.
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ii osa5 & FCI6, FCI 7, 8
Aika 15.6.2024
Paikka Ii (Illinsaaren hiihtomaja)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 7, 8
Järjestäjä POHJOIS-POHJANMAAN BEAGLE RY
Ilmoittautumisajat 24.5.2024
Ilmoittaudu
15.-16.6.2024 15.-16.6.
Pyhäjoki E
Samojedinkoira erikoisnäyttely
Pyhäjoki E
Samojedinkoira erikoisnäyttely
27.05.2024 27.05. Tuula Pratt
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Samojedinkoira erikoisnäyttely
Aika 15.-16.6.2024
Paikka Pyhäjoki (Yppärin Merimaja)
Järjestäjä SUOMEN SAMOJEDINKOIRAYHDISTYS R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 27.5.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Tuula Pratt
15.6.2024 15.6.
Virolahti KR
Kotkan Ruusu KR; Rajoitus 1800 koiraa
Virolahti KR
Kotkan Ruusu KR; Rajoitus 1800 koiraa
31.05.2024 31.05. Esa Ruotsalainen
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Kotkan Ruusu KR; Rajoitus 1800 koiraa
Aika 15.6.2024
Paikka Virolahti (Harjun Oppimiskeskus)
Järjestäjä KYMENLAAKSON KANAKOIRASEURA RY, KAAKON NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY, KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 28.5.2024
31.5.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Esa Ruotsalainen
15.-16.6.2024 15.-16.6.
Rovaniemi KV
Rovaniemi KV
la: 1, 2, 3, 4, 9
su: 5, 6, 7, 8, 10
24.05.2024 24.05. Sanna Törnroos
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Rovaniemi KV
Aika 15.-16.6.2024
Paikka Rovaniemi (Mäntyvaaran ravirata)
Roturyhmät la: 1, 2, 3, 4, 9
su: 5, 6, 7, 8, 10
Järjestäjä ROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y., LAPIN AJOKOIRAYHDISTYS R.Y., LAPIN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
Junior Handler Tavallinen, SM-osakilpailu, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 24.5.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Sanna Törnroos
16.6.2024 16.6.
Virolahti KV
Kotkan Ruusu KV; Rajoitus 1800 koiraa
Virolahti KV
Kotkan Ruusu KV; Rajoitus 1800 koiraa
31.05.2024 31.05. Cathrina Dunne
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Kotkan Ruusu KV; Rajoitus 1800 koiraa
Aika 16.6.2024
Paikka Virolahti (Harjun oppimiskeskus)
Järjestäjä KAAKON NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY, KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y., KYMENLAAKSON KANAKOIRASEURA RY
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 28.5.2024
31.5.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Cathrina Dunne
29.-30.6.2024 29.-30.6.
Turku KV
Summer Dog Show
Turku KV
Summer Dog Show
la: 2, 5, 6, 7, 9
su: 1, 3, 4, 8, 10
05.06.2024 05.06. Pietro Bottagisio
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Summer Dog Show
Aika 29.-30.6.2024
Paikka Turku (Metsämäen ravirata)
Roturyhmät la: 2, 5, 6, 7, 9
su: 1, 3, 4, 8, 10
Järjestäjä AURAN NUUSKUT RY, LOUNAIS-SUOMEN BERNIT RY, LOUNAIS-SUOMEN DREEVERIKERHO RY, KIMITOÖNS JAKTHUNDSKLUBB, METSÄSTYSSEURA RASI RY, METSÄSTYSYHDISTYS TARVAS RY, NAANTALIN PALV.-JA SEURAKOIRAYHD., SPL-TURKU RY, TURUN KENTTÄKOIRAYHDISTYS RY, TURUN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
Junior Handler SM-osakilpailu, Tavallinen, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 28.5.2024
5.6.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Pietro Bottagisio
29.6.2024 29.6.
Pieksämäki RN
Pieksämäki FCI3, 4, 5, 9
Pieksämäki RN
Pieksämäki FCI3, 4, 5, 9
3, 4, 5, 9 13.06.2024 13.06. Anita Al-Bachy
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Pieksämäki FCI3, 4, 5, 9
Aika 29.6.2024
Paikka Pieksämäki (Pieksämäen Keskusurheilukenttä)
Roturyhmät 3, 4, 5, 9
Järjestäjä KESKI-SAVON KANAKOIRAKERHO RY, ITÄ-SUOMEN MÄYRÄKOIRAT RY
Ilmoittautumisajat 23.5.2024
6.6.2024
13.6.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Anita Al-Bachy
29.6.2024 29.6.
Haapajärvi RN
Haapajärvi FCI3, 5, 6, 10
Haapajärvi RN
Haapajärvi FCI3, 5, 6, 10
3, 5, 6, 10 13.06.2024 13.06. Tiina Eskelinen
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Haapajärvi FCI3, 5, 6, 10
Aika 29.6.2024
Paikka Haapajärvi (Ronkaalan Urheilualue)
Roturyhmät 3, 5, 6, 10
Järjestäjä HAAPAJÄRVEN KENNELSEURA R.Y.
Ilmoittautumisajat 7.6.2024
13.6.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Tiina Eskelinen
30.6.2024 30.6.
Riihimäki RN
Riihimäki FCI2, 5, 6
Riihimäki RN
Riihimäki FCI2, 5, 6
2, 5, 6 16.06.2024 16.06. Jari Partanen
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Riihimäki FCI2, 5, 6
Aika 30.6.2024
Paikka Riihimäki (Riihimäen ravirata)
Roturyhmät 2, 5, 6
Järjestäjä ETELÄ-HÄMEEN AJOKOIRAYHDISTYS RY, RIIHIMÄEN ERÄNKÄVIJÄT RY, HÄMEENLINNAN KENNELKERHO RY, SUOMEN DOBERMANNYHDISTYS R.Y.
Ilmoittautumisajat 16.6.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Jari Partanen
30.6.2024 30.6.
Riihimäki EPN
Riihimäki PN
Riihimäki EPN
Riihimäki PN
16.06.2024 16.06. Anneli Pukkila
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Riihimäki PN
Aika 30.6.2024
Paikka Riihimäki (Riihimäen Ravirata)
Järjestäjä SUOMEN DOBERMANNYHDISTYS R.Y., ETELÄ-HÄMEEN AJOKOIRAYHDISTYS RY, HÄMEENLINNAN KENNELKERHO RY, RIIHIMÄEN ERÄNKÄVIJÄT RY
Ilmoittautumisajat 16.6.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Anneli Pukkila
30.6.2024 30.6.
Kuhmo RN
Kuhmo FCI3, 4, 5, 9; Rajoitus 500 koiraa
Kuhmo RN
Kuhmo FCI3, 4, 5, 9; Rajoitus 500 koiraa
3, 4, 5, 9 02.06.2024 02.06. Reino Korpela
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kuhmo FCI3, 4, 5, 9; Rajoitus 500 koiraa
Aika 30.6.2024
Paikka Kuhmo (Kalevalan liikuntakeskus)
Roturyhmät 3, 4, 5, 9
Järjestäjä KUHMON METSÄSTYS- JA AMPUMASEURA RY, TIMONIEMEN METSÄSTÄJÄT R.Y.
Ilmoittautumisajat 2.6.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Reino Korpela
30.6.2024 30.6.
Jämijärvi RN
Jämi Show FCI 2, 5, 6, 9
Jämijärvi RN
Jämi Show FCI 2, 5, 6, 9
2, 5, 6, 9 09.06.2024 09.06. Paavo Mattila
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Jämi Show FCI 2, 5, 6, 9
Aika 30.6.2024
Paikka Jämijärvi (Jämi)
Roturyhmät 2, 5, 6, 9
Järjestäjä IKAALISTEN SEUD. KENNELKERHO RY, KANKAANPÄÄN SEUDUN KENNELYHDISTYS
Lisätiedot Anomuksen liitteet ovat samat, kuin anomuksessa 29.6.2024
Ilmoittautumisajat 31.5.2024
9.6.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Paavo Mattila
heinäkuu
Aika Näyttely Näyttely Rodut Ilm. päättyy Valitun rodun tuomari
6.7.2024 6.7.
Sauvo RN
Sauvo FCI4, 5, 6, 7; Rajoitus 400 koiraa
Sauvo RN
Sauvo FCI4, 5, 6, 7; Rajoitus 400 koiraa
4, 5, 6, 7 13.06.2024 13.06. Tuula Savolainen
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Sauvo FCI4, 5, 6, 7; Rajoitus 400 koiraa
Aika 6.7.2024
Paikka Sauvo (Sauvon Merikulman Metsänkävijät metsästysmaja)
Roturyhmät 4, 5, 6, 7
Järjestäjä SAUVON MERIKULMAN METSÄNKÄVIJÄT RY
Ilmoittautumisajat 6.6.2024
13.6.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Tuula Savolainen
6.-7.7.2024 6.-7.7.
Helsinki KR
Helsingin Kesänäyttely 2024
Helsinki KR
Helsingin Kesänäyttely 2024
la: 2, 6, 7, 8, 9
su: 1, 3, 4, 5, 10
19.06.2024 19.06. Sanna Vakkilainen
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Helsingin Kesänäyttely 2024
Aika 6.-7.7.2024
Paikka Helsinki (Tuomarinkartano vinttikoirakeskus)
Roturyhmät la: 2, 6, 7, 8, 9
su: 1, 3, 4, 5, 10
Järjestäjä HELSINGIN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY, ESPOON KOIRAKERHO RY, HELSINGIN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY, LÄNSI-UUDENMAAN MÄYRÄKOIRAT RY
Junior Handler Tavallinen, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 10.6.2024
19.6.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Sanna Vakkilainen
6.-7.7.2024 6.-7.7.
Juva KR
Juva KR
la: 3, 6, 7, 8, 9
su: 1, 2, 4, 5, 10
17.06.2024 17.06. Maija Lehtonen
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Aika 6.-7.7.2024
Paikka Juva (Juvan kisakeskus)
Roturyhmät la: 3, 6, 7, 8, 9
su: 1, 2, 4, 5, 10
Järjestäjä LUOTEIS-JUVAN ERÄ R.Y., LÄNSI-RANTASALMEN ERÄ RY, RANTASALMEN ERÄVEIKOT, ITÄ-JUVAN PAUKKU RY, POHJOIS-SULKAVAN ERÄ RY, POHJOIS-JUVAN METSÄSTÄJÄT RY, JUVAN ERÄVEIKOT RY, TUUSMÄEN ERÄ RY, JUVAN KENNELKERHO RY., RANTASALMEN KENNELYHDISTYS RY, POHJOIS-JUVAN ERÄ RY
Junior Handler Tavallinen, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 9.6.2024
17.6.2024
Tuomari Maija Lehtonen
6.7.2024 6.7.
Oulu KV
Oulu KV 2024
Oulu KV
Oulu KV 2024
14.06.2024 14.06. Tapio Kakko
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Oulu KV 2024
Aika 6.7.2024
Paikka Oulu (Äimäraution ravirata)
Järjestäjä OULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY, OULUN KOIRAKERHO RY, OULUN SEUDUN NOUTAJAKOIRAYHD. R.Y., OULUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
Junior Handler Piirinmestaruus, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 6.6.2024
14.6.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Tapio Kakko
6.7.2024 6.7.
Tuusniemi RN
Tuusniemi FCI1, 2, 5, 10
Tuusniemi RN
Tuusniemi FCI1, 2, 5, 10
1, 2, 5, 10 17.06.2024 17.06. Leila Stenlund
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Tuusniemi FCI1, 2, 5, 10
Aika 6.7.2024
Paikka Tuusniemi (Tuusniemen satama)
Roturyhmät 1, 2, 5, 10
Järjestäjä KOILLIS-SAVON KENNELKERHO RY, ENONSALON ERÄ R.Y., PAJUMÄEN HIRVIMIEHET RY, SOITUN ERÄ-POJAT RY
Ilmoittautumisajat 9.6.2024
17.6.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Leila Stenlund
7.7.2024 7.7.
Oulu NORD
Oulu NORD 2024
Oulu NORD
Oulu NORD 2024
14.06.2024 14.06. Morten Matthes
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Oulu NORD 2024
Aika 7.7.2024
Paikka Oulu (Äimäraution ravirata)
Järjestäjä OULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY, OULUN KOIRAKERHO RY, OULUN SEUDUN NOUTAJAKOIRAYHD. R.Y., OULUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
Junior Handler SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 6.6.2024
14.6.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Morten Matthes
13.-14.7.2024 13.-14.7.
Mäntsälä KR
Mäntsälä KR
la: 2, 6, 7, 8, 9
su: 1, 3, 4, 5, 10
18.06.2024 18.06. Michael Leonard
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Mäntsälä KR
Aika 13.-14.7.2024
Paikka Mäntsälä (Mäntsälän urheilupuisto)
Roturyhmät la: 2, 6, 7, 8, 9
su: 1, 3, 4, 5, 10
Järjestäjä TIIBETINTERRIERIT R.Y., OHKOLAN METSÄSTYSEURA R.Y.
Ilmoittautumisajat 11.6.2024
18.6.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Michael Leonard
13.-14.7.2024 13.-14.7.
Laukaa KR
Laukaa KR
la: 1, 3, 4, 5, 10
su: 2, 6, 7, 8, 9
01.07.2024 01.07. Juha Kares
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Laukaa KR
Aika 13.-14.7.2024
Paikka Laukaa (Keskusurheilukenttä)
Roturyhmät la: 1, 3, 4, 5, 10
su: 2, 6, 7, 8, 9
Järjestäjä LAUKAAN METSÄSTYSSEURA RY, ERÄ-ÄIJÄT RY, KUUSAN ERÄMIEHET RY, VALKOLAN JAHTI RY, VEHNIÄN ERÄVEIKOT R.Y.
Ilmoittautumisajat 1.6.2024
23.6.2024
1.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Juha Kares
20.-21.7.2024 20.-21.7.
Kalajoki KV
KalaDOGI Show
Kalajoki KV
KalaDOGI Show
la: 2, 3, 5, 6, 10
su: 1, 4, 7, 8, 9
27.06.2024 27.06. Juha Putkonen
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely KalaDOGI Show
Aika 20.-21.7.2024
Paikka Kalajoki (Kalajoen pienlentokenttä)
Roturyhmät la: 2, 3, 5, 6, 10
su: 1, 4, 7, 8, 9
Järjestäjä KESKI-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 23.5.2024
20.6.2024
27.6.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Juha Putkonen
20.-21.7.2024 20.-21.7.
Tornio NORD
Tornio NORD
la: 1, 4, 7, 8, 9
su: 2, 3, 5, 6, 10
24.06.2024 24.06. Esa Ruotsalainen
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Tornio NORD
Aika 20.-21.7.2024
Paikka Tornio (Toranda)
Roturyhmät la: 1, 4, 7, 8, 9
su: 2, 3, 5, 6, 10
Järjestäjä ALATORNION METSÄSTYSSEURA RY, PUMIT RY
Ilmoittautumisajat 24.6.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Esa Ruotsalainen
20.7.2024 20.7.
Lappeenranta RN
Lappeenranta FCI1, 3, 5, 6
Lappeenranta RN
Lappeenranta FCI1, 3, 5, 6
1, 3, 5, 6 24.06.2024 24.06. Jari Fors
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Lappeenranta FCI1, 3, 5, 6
Aika 20.7.2024
Paikka Lappeenranta (Lappeen ravirata)
Roturyhmät 1, 3, 5, 6
Järjestäjä KAAKKOIS-SUOMEN AJOKOIRAKERHO RY
Ilmoittautumisajat 10.6.2024
24.6.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Jari Fors
27.7.2024 27.7.
Posio RN
Posio FCI1, 2, 5, 6
Posio RN
Posio FCI1, 2, 5, 6
1, 2, 5, 6 01.07.2024 01.07. Katja Korhonen
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Posio FCI1, 2, 5, 6
Aika 27.7.2024
Paikka Posio (Urheilukenttä)
Roturyhmät 1, 2, 5, 6
Järjestäjä POSION KENNELKERHO R.Y.
Ilmoittautumisajat 1.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Katja Korhonen
27.-28.7.2024 27.-28.7.
Pori KV
Porin kansainvälinen koiranäyttely
Pori KV
Porin kansainvälinen koiranäyttely
la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
01.07.2024 01.07. Juta Haranen
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Porin kansainvälinen koiranäyttely
Aika 27.-28.7.2024
Paikka Pori (Porin ravirata)
Roturyhmät la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
Järjestäjä SATAKUNNAN SEURA-JA KÄÄPIÖKOIRAYHD., PORIN ERÄMIEHET RY, SATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y., SATAKUNNAN AJOKOIRAMIEHET RY
Junior Handler SM-osakilpailu, Tavallinen, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 27.5.2024
24.6.2024
1.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Juta Haranen
27.-28.7.2024 27.-28.7.
Mikkeli KV
Mikkeli KV 2024 Werraton Show
Mikkeli KV
Mikkeli KV 2024 Werraton Show
la: 2, 3, 6, 8, 10
su: 1, 4, 5, 7, 9
08.07.2024 08.07. Tomas Rohlin
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Mikkeli KV 2024 Werraton Show
Aika 27.-28.7.2024
Paikka Mikkeli (Ravirata)
Roturyhmät la: 2, 3, 6, 8, 10
su: 1, 4, 5, 7, 9
Järjestäjä MIKKELIN ERÄMIEHET RY, SUUR-SAVON PYSTYKORVAKERHO RY., SUUR-SAVON AJOKOIRAMIEHET RY, NOROLAN METSÄSTYSSEURA RY, RÄMÄLÄN METSÄSTÄJÄT RY, KAIPIALAN METSÄSTYS JA KALASTUSSEUR, MIKKELIN AGILITY-HARRASTAJAT R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu, Tavallinen, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 9.6.2024
30.6.2024
8.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Tomas Rohlin
28.7.2024 28.7.
Kouvola RN
Kouvola/Tuohikotti osa5 & FCI6, FCI3, 4, 8
Kouvola RN
Kouvola/Tuohikotti osa5 & FCI6, FCI3, 4, 8
osa 5 & FCI 6, 3, 4, 8 07.07.2024 07.07.
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kouvola/Tuohikotti osa5 & FCI6, FCI3, 4, 8
Aika 28.7.2024
Paikka Kouvola (Tuohikotin VPK talo)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 3, 4, 8
Järjestäjä ANTTILAN ERÄMIEHET RY, TUOHIKOTIN METSÄSTYSYHDISTYS RY, TOIKKALAN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 30.6.2024
7.7.2024
Ilmoittaudu
elokuu
Aika Näyttely Näyttely Rodut Ilm. päättyy Valitun rodun tuomari
2.8.2024 2.8.
Kuopio KR
Sawo Show 2024 Kuopio KR
Kuopio KR
Sawo Show 2024 Kuopio KR
15.07.2024 15.07. Pierluigi Buratti
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Sawo Show 2024 Kuopio KR
Aika 2.8.2024
Paikka Kuopio (Sorsasalon ravirata)
Järjestäjä POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot Sao Show 2024
Ilmoittautumisajat 17.6.2024
8.7.2024
15.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Pierluigi Buratti
3.8.2024 3.8.
Kuopio NORD
Sawo Show 2024 Kuopio NORD
Kuopio NORD
Sawo Show 2024 Kuopio NORD
15.07.2024 15.07. Massimo Inzoli
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Sawo Show 2024 Kuopio NORD
Aika 3.8.2024
Paikka Kuopio (Sorsasalon ravirata)
Järjestäjä POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Piirinmestaruus, Tavallinen
Lisätiedot Sawo Show 2024
Ilmoittautumisajat 17.6.2024
8.7.2024
15.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Massimo Inzoli
3.8.2024 3.8.
Kurikka RN
Kurikka osa5 & FCI6, FCI4, 7, 8
Kurikka RN
Kurikka osa5 & FCI6, FCI4, 7, 8
osa 5 & FCI 6, 4, 7, 8 17.07.2024 17.07.
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kurikka osa5 & FCI6, FCI4, 7, 8
Aika 3.8.2024
Paikka Kurikka (Pesäpallokenttä)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 4, 7, 8
Järjestäjä METSÄSTYSSEURA TARKKA RY.
Ilmoittautumisajat 1.7.2024
17.7.2024
Ilmoittaudu
3.8.2024 3.8.
Siikajoki RN
Siikajoki FCI1, 5, 6, 9
Siikajoki RN
Siikajoki FCI1, 5, 6, 9
1, 5, 6, 9 17.07.2024 17.07. Jari Fors
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Siikajoki FCI1, 5, 6, 9
Aika 3.8.2024
Paikka Siikajoki (Paavolan Nuorisoseura)
Roturyhmät 1, 5, 6, 9
Järjestäjä RUUKIN KENNELSEURA RY
Ilmoittautumisajat 2.7.2024
17.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Jari Fors
3.8.2024 3.8.
Sastamala RN
Sastamala FCI2, 5
Sastamala RN
Sastamala FCI2, 5
2, 5 Ei tiedossa Ei tiedossa Harto Stockmari
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Sastamala FCI2, 5
Aika 3.8.2024
Paikka Sastamala (Kiikoisten seurojentalo)
Roturyhmät 2, 5
Järjestäjä KIIKOISTEN METSÄSTÄJÄT R.Y., LAVIAN METSÄSTYSSEURA RY
Tuomari Harto Stockmari
3.8.2024 3.8.
Ylöjärvi EPN
JAHTI&VAHTI pentunäyttely
Ylöjärvi EPN
JAHTI&VAHTI pentunäyttely
05.07.2024 05.07. Antti Nieminen
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely JAHTI&VAHTI pentunäyttely
Aika 3.8.2024
Paikka Ylöjärvi (Teivon ravirata)
Järjestäjä HÄMEEN SPANIELIKERHO RY
Ilmoittautumisajat 5.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Antti Nieminen
4.8.2024 4.8.
Vesilahti RN
Vesilahti osa5 & FCI6, FCI7, 8
Vesilahti RN
Vesilahti osa5 & FCI6, FCI7, 8
osa 5 & FCI 6, 7, 8 15.07.2024 15.07.
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Vesilahti osa5 & FCI6, FCI7, 8
Aika 4.8.2024
Paikka Vesilahti (Harjula)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 7, 8
Järjestäjä HÄMEEN SPANIELIKERHO RY, VESILAHDEN-YLÄMÄEN METSÄSTYSSEURA
Ilmoittautumisajat 15.7.2024
Ilmoittaudu
4.8.2024 4.8.
Kuopio KV
Sawo Show 2024 Kuopio KV
Kuopio KV
Sawo Show 2024 Kuopio KV
15.07.2024 15.07. Anneli Pukkila
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Sawo Show 2024 Kuopio KV
Aika 4.8.2024
Paikka Kuopio (Sorsasalon ravirata)
Järjestäjä POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu
Lisätiedot Sawo Show 2024
Ilmoittautumisajat 17.6.2024
8.7.2024
15.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Anneli Pukkila
10.8.2024 10.8.
Luumäki RN
Luumäki FCI1, 5, 6, 8
Luumäki RN
Luumäki FCI1, 5, 6, 8
1, 5, 6, 8 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Luumäki FCI1, 5, 6, 8
Aika 10.8.2024
Paikka Luumäki (Taavetin urheilukenttä)
Roturyhmät 1, 5, 6, 8
Järjestäjä LUUMÄEN METSÄSTYSSEURA RY, KYMENLÄÄNIN PYSTYKORVAKERHO RY, SUOANTTILAN METSÄSTYSSEURA RY
10.8.2024 10.8.
Äänekoski RN
Äänekoski FCI2, 3, 5, 8
Äänekoski RN
Äänekoski FCI2, 3, 5, 8
2, 3, 5, 8 25.07.2024 25.07. Matti Palojärvi
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Äänekoski FCI2, 3, 5, 8
Aika 10.8.2024
Paikka Äänekoski (Äänekosken liikuntapuisto)
Roturyhmät 2, 3, 5, 8
Järjestäjä ALA-KEITELEEN KENNELKERHO RY, SUOLAHDEN METSÄSTYSSEURA RY, HIETAMAN HAUKKU RY
Lisätiedot Myös Hietaman Haukku on järjestävä
Ilmoittautumisajat 12.7.2024
19.7.2024
25.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Matti Palojärvi
10.8.2024 10.8.
Nurmijärvi RN
Nurmijärvi FCI4, 5, 6
Nurmijärvi RN
Nurmijärvi FCI4, 5, 6
4, 5, 6 16.07.2024 16.07. Tanya Ahlman-Stockmari
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Nurmijärvi FCI4, 5, 6
Aika 10.8.2024
Paikka Nurmijärvi (Työtehoseuran pihamaa)
Roturyhmät 4, 5, 6
Järjestäjä UUDENMAAN HIRVIKOIRAKERHO RY, UUDENMAAN DREEVERIKERHO RY
Ilmoittautumisajat 16.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Tanya Ahlman-Stockmari
10.8.2024 10.8.
Rovaniemi RN
Rovaniemi FCI1, 3, 5, 9
Rovaniemi RN
Rovaniemi FCI1, 3, 5, 9
1, 3, 5, 9 22.07.2024 22.07. Reino Korpela
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Rovaniemi FCI1, 3, 5, 9
Aika 10.8.2024
Paikka Rovaniemi (Santa Claus Holiday Village)
Roturyhmät 1, 3, 5, 9
Järjestäjä KESKI-LAPIN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY, VALAJASKOSKEN METS-JA KALASTUSSEURA
Ilmoittautumisajat 22.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Reino Korpela
10.8.2024 10.8.
Puolanka RN
Puolanka FCI1, 5, 7, 8
Puolanka RN
Puolanka FCI1, 5, 7, 8
1, 5, 7, 8 21.07.2024 21.07. Kristin Kerem
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Puolanka FCI1, 5, 7, 8
Aika 10.8.2024
Paikka Puolanka (Roninkangas)
Roturyhmät 1, 5, 7, 8
Järjestäjä PUOLANGAN KENNELKERHO R.Y., KIVARIJÄRVEN METSÄSTYSSEURA RY
Ilmoittautumisajat 7.7.2024
21.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Kristin Kerem
11.8.2024 11.8.
Ylöjärvi RN
Ylöjärvi FCI3, 5, 8, 9
Ylöjärvi RN
Ylöjärvi FCI3, 5, 8, 9
3, 5, 8, 9 22.07.2024 22.07. Mari Lackman
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ylöjärvi FCI3, 5, 8, 9
Aika 11.8.2024
Paikka Ylöjärvi (Teivon ravirata)
Roturyhmät 3, 5, 8, 9
Järjestäjä POHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
Ilmoittautumisajat 15.7.2024
22.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Mari Lackman
11.8.2024 11.8.
Rovaniemi RN
Rovaniemi FCI5, 6, 7, 8
Rovaniemi RN
Rovaniemi FCI5, 6, 7, 8
5, 6, 7, 8 22.07.2024 22.07. Tarja Kallio
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Rovaniemi FCI5, 6, 7, 8
Aika 11.8.2024
Paikka Rovaniemi (Santa Claus Holiday Village)
Roturyhmät 5, 6, 7, 8
Järjestäjä KESKI-LAPIN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY, VALAJASKOSKEN METS-JA KALASTUSSEURA
Ilmoittautumisajat 22.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Tarja Kallio
11.8.2024 11.8.
Lappeenranta EPN
Lappeenranta EPN
15.07.2024 15.07. Ville-Veikko Meronen
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Aika 11.8.2024
Paikka Lappeenranta (Lappeenrannan Kisapuisto)
Järjestäjä LAPPEENRANNAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 7.7.2024
15.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Ville-Veikko Meronen
17.8.2024 17.8.
Kouvola KR
Kouvola KR
25.07.2024 25.07. Svein Bjørnes
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Kouvola KR
Aika 17.8.2024
Paikka Kouvola (Kouvolan ravirata)
Järjestäjä KOUVOLAN SEUDUN SEURAKOIRAKERHO RY
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot Kouvola Kr järjestetään samana viikonloppuna kuin Heinola kr
Ilmoittautumisajat 18.7.2024
25.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Svein Bjørnes
17.-18.8.2024 17.-18.8.
Turku KR
Turun Elonäyttely
Turku KR
Turun Elonäyttely
la: 3, 4, 7, 8, 9
su: 1, 2, 5, 6, 10
Ei tiedossa Ei tiedossa Carol Mulcahy
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Turun Elonäyttely
Aika 17.-18.8.2024
Paikka Turku (Metsämäen ravirata)
Roturyhmät la: 3, 4, 7, 8, 9
su: 1, 2, 5, 6, 10
Järjestäjä TURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY, LOUNAIS-SUOMEN PYSTYKORVAYHDISTYS, LOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY, MAAKASTON ERÄSTÄJÄT RY, TURUN KÄYTTÖKOIRAKERHO RY, TURUN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY, TURUN SEUDUN KÄÄPIÖKOIRAT RY, TURUN VINTTIKOIRAKERHO, TURUNMAAN SAMOJEDISTIT RY, VARSINAIS-SUOMEN BEAGLE RY
Junior Handler Tavallinen, Tavallinen
Tuomari Carol Mulcahy
18.8.2024 18.8.
Heinola KR
Heinola KR
25.07.2024 25.07. Zorica Blomqvist
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Heinola KR
Aika 18.8.2024
Paikka Heinola (Ravirata)
Järjestäjä HEINOLAN PALVELUS-JA SEURAKOIRA RY, HEINOLAN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 18.7.2024
25.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Zorica Blomqvist
24.8.2024 24.8.
Mäntsälä EPN
Mäntsälä pentunäyttely
Mäntsälä EPN
Mäntsälä pentunäyttely
04.08.2024 04.08. Unto Timonen
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Mäntsälä pentunäyttely
Aika 24.8.2024
Paikka Mäntsälä (Seurakunnan nurmialue)
Järjestäjä SUOMEN SALUKIKERHO R.Y.
Ilmoittautumisajat 14.7.2024
4.8.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Unto Timonen
24.8.2024 24.8.
Mikkeli RN
Mikkeli FCI1, 2, 5, 8
Mikkeli RN
Mikkeli FCI1, 2, 5, 8
1, 2, 5, 8 05.08.2024 05.08. Paula Rekiranta
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Mikkeli FCI1, 2, 5, 8
Aika 24.8.2024
Paikka Mikkeli (Ristiinan urheilukenttä)
Roturyhmät 1, 2, 5, 8
Järjestäjä RISTIINAN KOIRAKERHO RY, LAHNANIEMEN ERÄ RY, RISTIINAN METSÄSTYSSEURA RY
Ilmoittautumisajat 28.7.2024
5.8.2024
Tuomari Paula Rekiranta
24.8.2024 24.8.
Kokkola RN
Kokkola FCI2, 5, 6, 8
Kokkola RN
Kokkola FCI2, 5, 6, 8
2, 5, 6, 8 12.08.2024 12.08. Hanna-Riina Aho
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kokkola FCI2, 5, 6, 8
Aika 24.8.2024
Paikka Kokkola (Heimarin ravirata)
Roturyhmät 2, 5, 6, 8
Järjestäjä KESKI-POHJANMAAN KOIRAKILTA RY
Ilmoittautumisajat 31.7.2024
12.8.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Hanna-Riina Aho
24.-25.8.2024 24.-25.8.
Säkylä RN
Säkylä FCI3, 5, 8, 9
Säkylä RN
Säkylä FCI3, 5, 8, 9
3, 5, 8, 9 26.07.2024 26.07. Paula Heikkinen-Lehkonen
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Säkylä FCI3, 5, 8, 9
Aika 24.-25.8.2024
Paikka Säkylä (Köyliön Lalintalo)
Roturyhmät 3, 5, 8, 9
Järjestäjä KÖYLIÖN METSÄSTYSSEURA R.Y., SATAKUNNAN BEAGLE RY
Ilmoittautumisajat 19.7.2024
26.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Paula Heikkinen-Lehkonen
25.8.2024 25.8.
Kauhava RN
Kauhava osa FCI 5 & FCI 6, FCI 4, FCI 7, FCI 8
Kauhava RN
Kauhava osa FCI 5 & FCI 6, FCI 4, FCI 7, FCI 8
osa 5 & FCI 6, 4, 7, 8 06.08.2024 06.08.
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kauhava osa FCI 5 & FCI 6, FCI 4, FCI 7, FCI 8
Aika 25.8.2024
Paikka Kauhava (Powerparkin ravirata)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 4, 7, 8
Järjestäjä KAUHAVAN YLIKYLÄN METS.SEURA RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 9.7.2024
1.8.2024
6.8.2024
Ilmoittaudu
25.8.2024 25.8.
Kinnula RN
Kinnula FCI2, 5, 6, 8
Kinnula RN
Kinnula FCI2, 5, 6, 8
2, 5, 6, 8 12.08.2024 12.08. Leila Stenlund
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kinnula FCI2, 5, 6, 8
Aika 25.8.2024
Paikka Kinnula (Kinnulan Urheilukenttä)
Roturyhmät 2, 5, 6, 8
Järjestäjä KINNULAN KENNELKERHO R.Y., PIHTIPUTAAN KENNELKERHO RY, VIITASAAREN KENNELKERHO RY
Ilmoittautumisajat 31.7.2024
12.8.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Leila Stenlund
31.8.2024 31.8.
Riihimäki KV
KV Riihimäki 31.08.2024
Riihimäki KV
KV Riihimäki 31.08.2024
18.08.2024 18.08. Rui Oliveira
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely KV Riihimäki 31.08.2024
Aika 31.8.2024
Paikka Riihimäki (Ravirata)
Järjestäjä RIIHIMÄEN SEUDUN KENNELKERHO RY, ETELÄ-HÄMEEN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY, RIIHIMÄEN ERÄNKÄVIJÄT RY
Junior Handler SM-osakilpailu, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 14.7.2024
3.8.2024
18.8.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Rui Oliveira
31.8.2024 31.8.
Siikajoki EPN
Siikajoki PN
Siikajoki EPN
Siikajoki PN
08.08.2024 08.08. Johanna Sarkkinen
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Siikajoki PN
Aika 31.8.2024
Paikka Siikajoki (Ruukin luonto- ja hevoskeskus)
Järjestäjä RAAHEN KOIRAKERHO
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 29.7.2024
8.8.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Johanna Sarkkinen
syyskuu
Aika Näyttely Näyttely Rodut Ilm. päättyy Valitun rodun tuomari
1.9.2024 1.9.
Riihimäki NORD
NORD Riihimäki 01.09.2024
Riihimäki NORD
NORD Riihimäki 01.09.2024
18.08.2024 18.08. Paula Heikkinen-Lehkonen
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely NORD Riihimäki 01.09.2024
Aika 1.9.2024
Paikka Riihimäki (Ravirata)
Järjestäjä RIIHIMÄEN SEUDUN KENNELKERHO RY, ETELÄ-HÄMEEN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY, RIIHIMÄEN ERÄNKÄVIJÄT RY
Ilmoittautumisajat 14.7.2024
3.8.2024
18.8.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Paula Heikkinen-Lehkonen
7.-8.9.2024 7.-8.9.
Porvoo KR
Porvoo KR 2024
Porvoo KR
Porvoo KR 2024
la: 1, 3, 4, 5, 10
su: 2, 6, 7, 8, 9
18.08.2024 18.08. Mats Jonsson
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Porvoo KR 2024
Aika 7.-8.9.2024
Paikka Porvoo (Suiston kenttä)
Roturyhmät la: 1, 3, 4, 5, 10
su: 2, 6, 7, 8, 9
Järjestäjä SUOMEN ROTTWEILERYHDISTYS R.Y., SUOMEN DOBERMANNYHDISTYS R.Y., HALKIAN METSÄSTYSYHDISTYS RY, PORVOON PALVELUSKOIRAT RY
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 28.7.2024
11.8.2024
18.8.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Mats Jonsson
7.-8.9.2024 7.-8.9.
Helsinki NORD
Vetcare syysnäyttely - Helsinki NORD
Helsinki NORD
Vetcare syysnäyttely - Helsinki NORD
la: 2, 6, 7, 8, 9
su: 1, 3, 4, 5, 10
12.08.2024 12.08. Nina Janger
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Vetcare syysnäyttely - Helsinki NORD
Aika 7.-8.9.2024
Paikka Helsinki (Tuomarinkylän Vinttikoirakeskus)
Roturyhmät la: 2, 6, 7, 8, 9
su: 1, 3, 4, 5, 10
Järjestäjä SPRINGERSPANIELIT R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 22.7.2024
5.8.2024
12.8.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Nina Janger
7.9.2024 7.9.
Lahti EPN
Lahti PN
Lahti EPN
Lahti PN
21.08.2024 21.08. Maija Lehtonen
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Lahti PN
Aika 7.9.2024
Paikka Lahti (Jokimaan ravikeskus, parkkipaikka)
Järjestäjä SUOMEN BULLTERRIERIYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 20.6.2024
9.8.2024
21.8.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Maija Lehtonen
7.9.2024 7.9.
Kihniö RN
Kihniö FCI2, 5, 6, 8
Kihniö RN
Kihniö FCI2, 5, 6, 8
2, 5, 6, 8 26.08.2024 26.08. Pekka Teini
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kihniö FCI2, 5, 6, 8
Aika 7.9.2024
Paikka Kihniö (Yhtenäiskoulun piha-alue)
Roturyhmät 2, 5, 6, 8
Järjestäjä KIHNIÖN ERÄNKÄVIJÄT R.Y., MÄKIKYLÄN METSÄSTÄJÄT RY, KANKARIN METSÄSTYSSEURA RY
Ilmoittautumisajat 7.8.2024
26.8.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Pekka Teini
7.9.2024 7.9.
Evijärvi RN
Evijärvi FCI4, 5, 6, 8
Evijärvi RN
Evijärvi FCI4, 5, 6, 8
4, 5, 6, 8 27.08.2024 27.08. Elina Haapaniemi
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Evijärvi FCI4, 5, 6, 8
Aika 7.9.2024
Paikka Evijärvi (Evijärven Nuorisoseura)
Roturyhmät 4, 5, 6, 8
Järjestäjä EVIJÄRVEN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 7.8.2024
21.8.2024
27.8.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Elina Haapaniemi
7.9.2024 7.9.
Joensuu RN
Joensuu FCI1, 5, 8, 9
Joensuu RN
Joensuu FCI1, 5, 8, 9
1, 5, 8, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa Tuula Savolainen
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Joensuu FCI1, 5, 8, 9
Aika 7.9.2024
Paikka Joensuu (Hammaslahden urheilukenttä)
Roturyhmät 1, 5, 8, 9
Järjestäjä METSÄSTYSSEURA KIIHTELYS R.Y., HEINÄVAARAN METSÄSTYSSEURA RY, HUHTILAMMEN ERÄNKÄVIJÄT R.Y., KUMMUN ERÄMIEHET RY, NURKKALAN RIISTAVEIKOT RY, MULON RIISTAMIEHET R.Y., OSKOLAN ERÄ RY
Lisätiedot Suhmuran Santra 2024
Tuomari Tuula Savolainen
8.9.2024 8.9.
Laihia RN
Laihia FCI3, 5, 6, 8
Laihia RN
Laihia FCI3, 5, 6, 8
3, 5, 6, 8 25.08.2024 25.08. Matti Palojärvi
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Laihia FCI3, 5, 6, 8
Aika 8.9.2024
Paikka Laihia (Laihian koulukeskus)
Roturyhmät 3, 5, 6, 8
Järjestäjä LAIHIAN ERÄNKÄVIJÄT RY
Ilmoittautumisajat 11.8.2024
25.8.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Matti Palojärvi
14.9.2024 14.9.
Paimio RN
Paimio FCI1, 5, 9, 10
Paimio RN
Paimio FCI1, 5, 9, 10
1, 5, 9, 10 Ei tiedossa Ei tiedossa Pekka Teini
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Paimio FCI1, 5, 9, 10
Aika 14.9.2024
Paikka Paimio (Liikenneturvallisuuskeskus)
Roturyhmät 1, 5, 9, 10
Järjestäjä TURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY
Tuomari Pekka Teini
14.9.2024 14.9.
Lahti EPN
Lahti EPN
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Aika 14.9.2024
Paikka Lahti (Jokimaan ravirata)
Järjestäjä SUOMEN BROHOLMERYHDISTYS RY
15.9.2024 15.9.
Uusikaarlepyy RN
Uusikaarlepyy osa5, FCI6 & FCI3, 4, 8
Uusikaarlepyy RN
Uusikaarlepyy osa5, FCI6 & FCI3, 4, 8
osa 5 & FCI 6, 3, 4, 8 02.09.2024 02.09.
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Uusikaarlepyy osa5, FCI6 & FCI3, 4, 8
Aika 15.9.2024
Paikka Uusikaarlepyy (Juthbacka)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 3, 4, 8
Järjestäjä KARLEBYBYGDENS KENNELFÖRENING R.F., NYKARLEBYNEJDENS KENNELFÖRENING RF
Ilmoittautumisajat 14.8.2024
28.8.2024
2.9.2024
Ilmoittaudu
21.9.2024 21.9.
Hämeenlinna EPN
Hämeenlinna PN; Rajoitus 550 koiraa
Hämeenlinna EPN
Hämeenlinna PN; Rajoitus 550 koiraa
01.09.2024 01.09. Juha Putkonen
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Hämeenlinna PN; Rajoitus 550 koiraa
Aika 21.9.2024
Paikka Hämeenlinna (Kauppakeskus Tuulonen)
Järjestäjä SUOMEN GLENNIT RY, SUOMEN KÄÄPIÖBULLTERRIERIT RY
Ilmoittautumisajat 25.8.2024
1.9.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Juha Putkonen
21.9.2024 21.9.
Kajaani EPN
Kajaani EPN
06.09.2024 06.09.
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Aika 21.9.2024
Paikka Kajaani (Kajaanin pallohalli)
Järjestäjä DANDIEDINMONTINTERRIERIT-DDT RY, SUOMEN MANCHESTERINTERRIERIT RY, SUOMEN TERRIERIJÄRJESTÖ R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 25.8.2024
6.9.2024
21.-22.9.2024 21.-22.9.
Hyvinkää KR
Hyvinkää KR
la: 1, 5, 7, 8, 10
su: 2, 3, 4, 6, 9
Ei tiedossa Ei tiedossa Marianne Holm Larnemaa
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Aika 21.-22.9.2024
Paikka Hyvinkää (Kaidanpään ampumarata)
Roturyhmät la: 1, 5, 7, 8, 10
su: 2, 3, 4, 6, 9
Järjestäjä KYTÄJÄRVEN ERÄMIEHET RY, ERÄ-80 RY, HYVINKÄÄN-PALOJOEN METSÄSTYSYHDISTYS RY, HYVINKÄÄN METSÄNKÄVIJÄT RY
Lisätiedot lauantaina ryhmät 1,5,7,8 ja 10 sunnuntaina ryhmät 2,3,4,6 ja 9
Tuomari Marianne Holm Larnemaa
22.9.2024 22.9.
Kajaani EPN
Kajaani EPN
06.09.2024 06.09.
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Aika 22.9.2024
Paikka Kajaani (Kajaanin pallohalli)
Järjestäjä DANDIEDINMONTINTERRIERIT-DDT RY, SUOMEN MANCHESTERINTERRIERIT RY, SUOMEN TERRIERIJÄRJESTÖ R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 25.8.2024
6.9.2024
28.9.2024 28.9.
Kotka EPN
Kotkan pentunäyttely 28.9.2024
Kotka EPN
Kotkan pentunäyttely 28.9.2024
10.09.2024 10.09. Maarit Hassinen
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Kotkan pentunäyttely 28.9.2024
Aika 28.9.2024
Paikka Kotka (KKS:n halli)
Järjestäjä KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
Ilmoittautumisajat 20.6.2024
23.6.2024
2.9.2024
10.9.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Maarit Hassinen
28.-29.9.2024 28.-29.9.
Eckerö KV
Eckerö KV 2024
Eckerö KV
Eckerö KV 2024
la: 1, 3, 4, 5, 6, 7
su: 2, 8, 9, 10
03.09.2024 03.09. Annukka Paloheimo
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Eckerö KV 2024
Aika 28.-29.9.2024
Paikka Eckerö (Eckeröhallen)
Roturyhmät la: 1, 3, 4, 5, 6, 7
su: 2, 8, 9, 10
Järjestäjä ÅLANDS KENNELDISTRIKT R.F.
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 16.7.2024
27.8.2024
3.9.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Annukka Paloheimo
29.9.2024 29.9.
Kotka EPN
Kotkan pentunäyttely 29.9.2024
Kotka EPN
Kotkan pentunäyttely 29.9.2024
10.09.2024 10.09. Helin Tenson
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Kotkan pentunäyttely 29.9.2024
Aika 29.9.2024
Paikka Kotka (KKS:n halli)
Järjestäjä KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
Ilmoittautumisajat 20.6.2024
23.6.2024
2.9.2024
10.9.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Helin Tenson
lokakuu
Aika Näyttely Näyttely Rodut Ilm. päättyy Valitun rodun tuomari
26.10.2024 26.10.
Seinäjoki NORD
Rajoitus 3000 koiraa
Seinäjoki NORD
Rajoitus 3000 koiraa
Ei tiedossa Ei tiedossa Arne Foss
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Rajoitus 3000 koiraa
Aika 26.10.2024
Paikka Seinäjoki (Seinäjoki Areena)
Järjestäjä ETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Tuomari Arne Foss
27.10.2024 27.10.
Seinäjoki KV
Rajoitus 3000 koiraa
Seinäjoki KV
Rajoitus 3000 koiraa
Ei tiedossa Ei tiedossa Markku Mähönen
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Rajoitus 3000 koiraa
Aika 27.10.2024
Paikka Seinäjoki (Seinäjoki Areena)
Järjestäjä ETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Tuomari Markku Mähönen
27.10.2024 27.10.
Lahti EPN
Lahti PN 27.10. Rajoitus 1000 koiraa
Lahti EPN
Lahti PN 27.10. Rajoitus 1000 koiraa
03.10.2024 03.10. Antti Nieminen
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Lahti PN 27.10. Rajoitus 1000 koiraa
Aika 27.10.2024
Paikka Lahti (Lahden Messukeskus)
Järjestäjä LAHDEN KÄYTTÖKOIRA RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 8.8.2024
26.9.2024
3.10.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Antti Nieminen
marraskuu
Aika Näyttely Näyttely Rodut Ilm. päättyy Valitun rodun tuomari
23.11.2024 23.11.
Hämeenlinna EPN
Rajoitus 850 koiraa
Hämeenlinna EPN
Rajoitus 850 koiraa
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Rajoitus 850 koiraa
Aika 23.11.2024
Paikka Hämeenlinna (Kauppakeskus Tuulonen, parkkihalli)
Järjestäjä SUOMEN TANSKANDOGGI R.Y.
Lisätiedot Näyttelyn koiramäärä on rajoitettu 850 koiraan.
joulukuu
Aika Näyttely Näyttely Rodut Ilm. päättyy Valitun rodun tuomari
1.12.2024 1.12.
Tampere RN
Tampere osa5, FCI6, FCI8
Tampere RN
Tampere osa5, FCI6, FCI8
osa 5 & FCI 6, 6, 8 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Tampere osa5, FCI6, FCI8
Aika 1.12.2024
Paikka Tampere (Niihama)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 6, 8
Järjestäjä HÄMEEN PYSTYKORVAKERHO R.Y., KÄRJENNIEMEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
7.12.2024 7.12.
Helsinki NORD
Helsinki Winner 2024
Helsinki NORD
Helsinki Winner 2024
13.11.2024 13.11. Kristiine Uspenski
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Helsinki Winner 2024
Aika 7.12.2024
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
Junior Handler SM-osakilpailu
Lisätiedot HeW-24
Ilmoittautumisajat 15.10.2024
5.11.2024
13.11.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Kristiine Uspenski
7.12.2024 7.12.
Helsinki EPN
Helsinki Winner Puppy Show
Helsinki EPN
Helsinki Winner Puppy Show
13.11.2024 13.11. Virpi Sarparanta
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Helsinki Winner Puppy Show
Aika 7.12.2024
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
Ilmoittautumisajat 15.10.2024
5.11.2024
13.11.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Virpi Sarparanta
8.12.2024 8.12.
Helsinki EPN
Voittaja Puppy Show
Helsinki EPN
Voittaja Puppy Show
13.11.2024 13.11. Tarja Kolkka
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Voittaja Puppy Show
Aika 8.12.2024
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
Ilmoittautumisajat 15.10.2024
5.11.2024
13.11.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Tarja Kolkka
8.12.2024 8.12.
Helsinki KV
Voittaja Winner 2024
Helsinki KV
Voittaja Winner 2024
13.11.2024 13.11. Jussi Liimatainen
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Voittaja Winner 2024
Aika 8.12.2024
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
Junior Handler SM-finaali
Lisätiedot V-24
Ilmoittautumisajat 15.10.2024
5.11.2024
13.11.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Jussi Liimatainen