2024 2025 2026 2027
-
Aika Näyttely Näyttely Rodut Ilm. päättyy Valitun rodun tuomari
13.-14.1.2024 13.-14.1.
Kajaani KV
Kainuu KV 2024
Kajaani KV
Kainuu KV 2024
la: 2, 3, 4, 6, 8, 10
su: 1, 5, 7, 9
Päättynyt Päättynyt Anita Al-Bachy
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Kainuu KV 2024
Aika 13.-14.1.2024
Paikka Kajaani (Kajaanin Pallohalli)
Roturyhmät la: 2, 3, 4, 6, 8, 10
su: 1, 5, 7, 9
Järjestäjä KAINUUN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 19.12.2023
Tuomari Anita Al-Bachy
14.1.2024 14.1.
Lahti RN
Lahti FCI 1, 2, 9; Rajoitus 1500 koiraa
Lahti RN
Lahti FCI 1, 2, 9; Rajoitus 1500 koiraa
1, 2, 9 Päättynyt Päättynyt Erika Häkkinen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Lahti FCI 1, 2, 9; Rajoitus 1500 koiraa
Aika 14.1.2024
Paikka Lahti (Lahden Messukeskus)
Roturyhmät 1, 2, 9
Järjestäjä LAHDEN KÄYTTÖKOIRA RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 21.12.2023
Tuomari Erika Häkkinen
24.2.2024 24.2.
Tornio RN
Tornio FCI2, 4, 9; Rajoitus 650 koiraa
Tornio RN
Tornio FCI2, 4, 9; Rajoitus 650 koiraa
2, 4, 9 Päättynyt Päättynyt Jari Laakso
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Tornio FCI2, 4, 9; Rajoitus 650 koiraa
Aika 24.2.2024
Paikka Tornio (Vauhtikoira-Areena)
Roturyhmät 2, 4, 9
Järjestäjä TORNION KENNELKERHO R.Y.
Ilmoittautumisajat 23.1.2024
Tuomari Jari Laakso
10.3.2024 10.3.
Juuka RN
Juuka FCI2, 6
Juuka RN
Juuka FCI2, 6
2, 6 Päättynyt Päättynyt Maija Lehtonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Juuka FCI2, 6
Aika 10.3.2024
Paikka Juuka (Taimitarha)
Roturyhmät 2, 6
Järjestäjä JUUAN KENNELSEURA RY, JUUAN METSÄSTYSYHDISTYS RY, JUUAN METSÄ-VILLET R.Y., VAIKKOJOEN ERÄ RY
Ilmoittautumisajat 25.2.2024
Tuomari Maija Lehtonen
23.-24.3.2024 23.-24.3.
Lahti KV
Lahden kansainvälinen koiranäyttely
Lahti KV
Lahden kansainvälinen koiranäyttely
la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Päättynyt Päättynyt Saija Juutilainen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Lahden kansainvälinen koiranäyttely
Aika 23.-24.3.2024
Paikka Lahti (Lahden Messu- ja Urheilukeskus)
Roturyhmät la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Järjestäjä SALPAUSSELÄN KENNELPIIRI RY
Junior Handler SM-osakilpailu, Piirinmestaruus, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 26.2.2024
Tuomari Saija Juutilainen
13.-14.4.2024 13.-14.4.
Vaasa KV
Vaasa KV 2024
Vaasa KV
Vaasa KV 2024
la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
Päättynyt Päättynyt Antti Nieminen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Vaasa KV 2024
Aika 13.-14.4.2024
Paikka Vaasa (Botniahalli)
Roturyhmät la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
Järjestäjä VAASAN KOIRAKERHO RY, MERENKURKUN NOUTAJAT RY, VASA KENNELFÖRENING RF, ÖSTERBOTTENS ÄLGHUNDKLUBB RF
Junior Handler Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 20.3.2024
Tuomari Antti Nieminen
20.4.2024 20.4.
Helsinki EPN
Helsinki pentunäyttely LA
Helsinki EPN
Helsinki pentunäyttely LA
Päättynyt Päättynyt Sanna Vakkilainen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Helsinki pentunäyttely LA
Aika 20.4.2024
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
Ilmoittautumisajat 27.3.2024
Tuomari Sanna Vakkilainen
21.4.2024 21.4.
Helsinki EPN
Helsinki pentunäyttely SU
Helsinki EPN
Helsinki pentunäyttely SU
Päättynyt Päättynyt Tuula Savolainen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Helsinki pentunäyttely SU
Aika 21.4.2024
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
Ilmoittautumisajat 27.3.2024
Tuomari Tuula Savolainen
1.5.2024 1.5.
Lahti RN
Lahti FCI2, 3, 4, 5
Lahti RN
Lahti FCI2, 3, 4, 5
2, 3, 4, 5 Päättynyt Päättynyt Matti Luoso
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Lahti FCI2, 3, 4, 5
Aika 1.5.2024
Paikka Lahti (Jokimaan ravikeskus)
Roturyhmät 2, 3, 4, 5
Järjestäjä KESKI-HOLLOLAN METSÄSTYSSEURA RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 10.4.2024
Tuomari Matti Luoso
4.5.2024 4.5.
Kouvola RN
Kouvola (Koria) FCI 2, 3, 5, 6
Kouvola RN
Kouvola (Koria) FCI 2, 3, 5, 6
2, 3, 5, 6 Päättynyt Päättynyt Erika Häkkinen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kouvola (Koria) FCI 2, 3, 5, 6
Aika 4.5.2024
Paikka Kouvola (Kallioniemen tanssilava)
Roturyhmät 2, 3, 5, 6
Järjestäjä KYMENLÄÄNIN PYSTYKORVAKERHO RY
Lisätiedot Haukku-ottelun 2024 tukinäyttely
Ilmoittautumisajat 8.4.2024
Tuomari Erika Häkkinen
4.5.2024 4.5.
Tampere NORD
Tampere NORD
Päättynyt Päättynyt Bojan Matakovic
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Tampere NORD
Aika 4.5.2024
Paikka Tampere (Tampereen Messu- ja urheiluhalli)
Järjestäjä POHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus
Lisätiedot Tätä näyttelyä anotaan tukinäyttelynä samalle viikonlopulle KV-näyttelyn kanssa.
Ilmoittautumisajat 10.4.2024
Tuomari Bojan Matakovic
5.5.2024 5.5.
Tampere KV
Tampere KV
Päättynyt Päättynyt Kerli Liivand
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Tampere KV
Aika 5.5.2024
Paikka Tampere (Tampereen Messu- ja urheilukeskus)
Järjestäjä POHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 10.4.2024
Tuomari Kerli Liivand
9.5.2024 9.5.
Turku RN
Turku FCI1, 2, 3, 5
Turku RN
Turku FCI1, 2, 3, 5
1, 2, 3, 5 Päättynyt Päättynyt Dione Fitzsimons
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Turku FCI1, 2, 3, 5
Aika 9.5.2024
Paikka Turku (Metsämäen ravirata)
Roturyhmät 1, 2, 3, 5
Järjestäjä VARSINAIS-SUOMEN KENNELPIIRI R.Y.
Ilmoittautumisajat 18.4.2024
Tuomari Dione Fitzsimons
11.5.2024 11.5.
Paimio RN
Paimio FCI 2, 5, 8, 9
Paimio RN
Paimio FCI 2, 5, 8, 9
2, 5, 8, 9 Päättynyt Päättynyt Antti Nieminen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Paimio FCI 2, 5, 8, 9
Aika 11.5.2024
Paikka Paimio (Liikenneturvallisuuskeskus)
Roturyhmät 2, 5, 8, 9
Järjestäjä LOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY
Ilmoittautumisajat 17.4.2024
Tuomari Antti Nieminen
11.-12.5.2024 11.-12.5.
Helsinki KV
Royal Canin Show
Helsinki KV
Royal Canin Show
la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Päättynyt Päättynyt Kirsi Honkanen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Royal Canin Show
Aika 11.-12.5.2024
Paikka Helsinki (Tuomarinkartanon Vinttikoirakeskus)
Roturyhmät la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Järjestäjä HELSINGIN SEUDUN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 22.4.2024
Tuomari Kirsi Honkanen
11.-12.5.2024 11.-12.5.
Jyväskylä KV
Jyväskylä KV
la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Päättynyt Päättynyt Janelle Robbins
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Jyväskylä KV
Aika 11.-12.5.2024
Paikka Jyväskylä (Killerin Ravirata)
Roturyhmät la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Järjestäjä KESKI-SUOMEN AJOKOIRAYHDISTYS RY, KESKI-SUOMEN BEAGLE RY, KESKI-SUOMEN KENNELKERHO RY, KESKI-SUOMEN MÄYRÄKOIRAKERHO RY, KESKI-SUOMEN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY., KESKI-SUOMEN PALVELUSKOIRAYHDISTYS, KESKI-SUOMEN VINTTIKOIRAKERHO RY, SISÄ-SUOMEN METSÄSTYSSEURA RY, JYVÄSKYLÄN METSÄS.HOITOYHDISTYS RY
Junior Handler Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 28.4.2024
Tuomari Janelle Robbins
12.5.2024 12.5.
Haapavesi RN
Haapavesi FCI2, 5, 7, 8
Haapavesi RN
Haapavesi FCI2, 5, 7, 8
2, 5, 7, 8 Päättynyt Päättynyt Marjo Järventölä
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Haapavesi FCI2, 5, 7, 8
Aika 12.5.2024
Paikka Haapavesi (Haapaveden pesäpallokenttä)
Roturyhmät 2, 5, 7, 8
Järjestäjä HAAPAVEDEN KENNELSEURA RY
Ilmoittautumisajat 29.4.2024
Tuomari Marjo Järventölä
18.5.2024 18.5.
Seinäjoki RN
Seinäjoki FCI1, 2, 5, 9
Seinäjoki RN
Seinäjoki FCI1, 2, 5, 9
1, 2, 5, 9 Päättynyt Päättynyt Teija Salmi-Aalto
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Seinäjoki FCI1, 2, 5, 9
Aika 18.5.2024
Paikka Seinäjoki (Törnävän hiekkakenttä)
Roturyhmät 1, 2, 5, 9
Järjestäjä SYDÄNMAAN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Ilmoittautumisajat 30.4.2024
Tuomari Teija Salmi-Aalto
18.5.2024 18.5.
Ruovesi RN
Ruovesi FCI 2, 7, 8, 10
Ruovesi RN
Ruovesi FCI 2, 7, 8, 10
2, 7, 8, 10 Päättynyt Päättynyt Sanna Vakkilainen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ruovesi FCI 2, 7, 8, 10
Aika 18.5.2024
Paikka Ruovesi (Ruoveden urheilukeskus)
Roturyhmät 2, 7, 8, 10
Järjestäjä PAJUSEN ERÄILIJÄT RY, RUOVEDEN METSÄSTYSSEURA R.Y., PIRKKALAN KOIRAKERHO PISKIT RY, KURUN ERÄMIEHET RY
Ilmoittautumisajat 1.5.2024
Tuomari Sanna Vakkilainen
18.5.2024 18.5.
Kotka E
Leonberginkoira ER
Kotka E
Leonberginkoira ER
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Leonberginkoira ER
Aika 18.5.2024
Paikka Kotka (Honkalan hiihtostadion)
Järjestäjä SUOMEN LEONBERGINKOIRAT R.Y.
Ilmoittautumisajat 3.5.2024
18.-19.5.2024 18.-19.5.
Rauma KR
Rauma KR
la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Päättynyt Päättynyt Ligita Zake
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Rauma KR
Aika 18.-19.5.2024
Paikka Rauma (Äijänsuon urheilualue)
Roturyhmät la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Järjestäjä RAUMAN KÄYTTÖ- JA SEURAKOIRAT RY, RAUMAN YMPÄRISTÖN URHEILUMETSÄSTÄJÄT, RAUMAN SEUDUN ERÄMIEHET RY, RAUMAN MAALAISKUNNAN METSÄSTYSSEURA RY, RAUMAN METSÄSTYSSEURA RY
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot Junior Handler yhtenä päivänä
Ilmoittautumisajat 23.4.2024
Tuomari Ligita Zake
18.-19.5.2024 18.-19.5.
Virolahti KR
Hamina KR
Virolahti KR
Hamina KR
la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Päättynyt Päättynyt Catherine Rooney
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Hamina KR
Aika 18.-19.5.2024
Paikka Virolahti (Harjun Oppimiskeskus)
Roturyhmät la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Järjestäjä KAAKON KENNEL-KERHO RY
Ilmoittautumisajat 22.4.2024
Tuomari Catherine Rooney
18.5.2024 18.5.
Kaarina EPN
Werraton Pentu Show
Kaarina EPN
Werraton Pentu Show
Päättynyt Päättynyt Hilkka Salohalla
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Werraton Pentu Show
Aika 18.5.2024
Paikka Kaarina (Tuorlan Majatalo)
Järjestäjä LOUNAISET LOTRAAJAT RY
Ilmoittautumisajat 25.4.2024
Tuomari Hilkka Salohalla
19.5.2024 19.5.
Helsinki EPN
Helsingin pentunäyttely
Helsinki EPN
Helsingin pentunäyttely
Päättynyt Päättynyt Päivi Eerola
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Helsingin pentunäyttely
Aika 19.5.2024
Paikka Helsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus)
Järjestäjä HELSINGIN AGILITY URHEILIJAT RY
Ilmoittautumisajat 21.4.2024
Tuomari Päivi Eerola
19.5.2024 19.5.
Oulu RN
Oulu FCI2, 4, 8
Oulu RN
Oulu FCI2, 4, 8
2, 4, 8 Päättynyt Päättynyt Juha Putkonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Oulu FCI2, 4, 8
Aika 19.5.2024
Paikka Oulu (Virpiniemen ravirata)
Roturyhmät 2, 4, 8
Järjestäjä OULUN SEUDUN VINTTIKOIRAHARRASTAJAT, OULUN SEUDUN SUURRIISTAKOIRAT RY
Ilmoittautumisajat 16.4.2024
Tuomari Juha Putkonen
25.5.2024 25.5.
Keminmaa RN
Keminmaa FCI2, 5, 6, 8
Keminmaa RN
Keminmaa FCI2, 5, 6, 8
2, 5, 6, 8 Päättynyt Päättynyt Johanna Sarkkinen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Keminmaa FCI2, 5, 6, 8
Aika 25.5.2024
Paikka Keminmaa (Pohjanranta)
Roturyhmät 2, 5, 6, 8
Järjestäjä LAPIN AJOKOIRAYHDISTYS R.Y., KEMIN JAHTI-JA KALAMIEHET R.Y., METSÄVEIKOT R.Y., SIMON ALAJOEN LINNUSTAJAT R.Y.
Ilmoittautumisajat 10.5.2024
Tuomari Johanna Sarkkinen
25.5.2024 25.5.
Riihimäki KR
Tuusula Toukonäyttely
Riihimäki KR
Tuusula Toukonäyttely
Päättynyt Päättynyt Kirsi Tevalin
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Tuusula Toukonäyttely
Aika 25.5.2024
Paikka Riihimäki (Riihimäen ravirata)
Järjestäjä BEAGLE R.Y., AJOKOIRAMIEHET RY, IMPIVAARAN HALLIT R.Y., JOKELAN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 25.4.2024
Tuomari Kirsi Tevalin
25.5.2024 25.5.
Kontiolahti KV
Suvi-Karelia KV 2024 Rajoitus 2100 koiraa
Kontiolahti KV
Suvi-Karelia KV 2024 Rajoitus 2100 koiraa
Päättynyt Päättynyt Zaza Omarov
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Suvi-Karelia KV 2024 Rajoitus 2100 koiraa
Aika 25.5.2024
Paikka Kontiolahti (Kontiolahden ampumahiihtostadion)
Järjestäjä POHJOIS-KARJALAN PYSTYKORVAKERHO RY, LIPERIN KENNELKERHO R.Y., POHJOIS-KARJALAN AJOKOIRAYHDISTYS, POHJOIS-KARJALAN BEAGLEYHDISTYS RY, POHJOIS-KARJALAN DREEVERIKERHO RY, POHJOIS-KARJALAN HIRVIKOIRAYHDISTYS, POHJOIS-KARJALAN KARHUKOIRAYHDISTYS, POHJOIS-KARJALAN NOUTAJAKOIRAYHDIST
Junior Handler SM-osakilpailu, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 6.5.2024
Tuomari Zaza Omarov
25.5.2024 25.5.
Helsinki EPN
Helsingin pentunäyttely
Helsinki EPN
Helsingin pentunäyttely
Päättynyt Päättynyt Tuula Plathan
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Helsingin pentunäyttely
Aika 25.5.2024
Paikka Helsinki (Tuomarinkartanon Vinttikoirakeskus)
Järjestäjä SUOMEN BORZOIKLUBI R.Y.
Ilmoittautumisajat 3.5.2024
Tuomari Tuula Plathan
26.5.2024 26.5.
Kontiolahti KR
Suvi-Karelia KR 2024 Rajoitus 2100 koiraa
Kontiolahti KR
Suvi-Karelia KR 2024 Rajoitus 2100 koiraa
Päättynyt Päättynyt Lois Wilson
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Suvi-Karelia KR 2024 Rajoitus 2100 koiraa
Aika 26.5.2024
Paikka Kontiolahti (Kontiolahden ampumahiihtostadion)
Järjestäjä POHJOIS-KARJALAN PYSTYKORVAKERHO RY, LIPERIN KENNELKERHO R.Y., POHJOIS-KARJALAN AJOKOIRAYHDISTYS, POHJOIS-KARJALAN BEAGLEYHDISTYS RY, POHJOIS-KARJALAN DREEVERIKERHO RY, POHJOIS-KARJALAN HIRVIKOIRAYHDISTYS, POHJOIS-KARJALAN KARHUKOIRAYHDISTYS, POHJOIS-KARJALAN NOUTAJAKOIRAYHDIST
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 6.5.2024
Tuomari Lois Wilson
26.5.2024 26.5.
Oulu RN
Oulu FCI 2, 5, 8, 9
Oulu RN
Oulu FCI 2, 5, 8, 9
2, 5, 8, 9 Päättynyt Päättynyt Jouko Leiviskä
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Oulu FCI 2, 5, 8, 9
Aika 26.5.2024
Paikka Oulu (Virpiniemen ravirata)
Roturyhmät 2, 5, 8, 9
Järjestäjä POHJAN KARHUKOIRAYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 2.5.2024
Tuomari Jouko Leiviskä
26.5.2024 26.5.
Nurmijärvi RN
Nurmijärvi FCI 1, 2, 4, 8
Nurmijärvi RN
Nurmijärvi FCI 1, 2, 4, 8
1, 2, 4, 8 Päättynyt Päättynyt Hedi Kumm
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Nurmijärvi FCI 1, 2, 4, 8
Aika 26.5.2024
Paikka Nurmijärvi (Työtehoseuran piha-alue)
Roturyhmät 1, 2, 4, 8
Järjestäjä KESKI-UUDENMAAN MÄYRÄKOIRAT RY, MÄNTSÄLÄN KOIRAKERHO RY, ETELÄN VESILEIJONAT RY
Ilmoittautumisajat 3.5.2024
Tuomari Hedi Kumm
1.6.2024 1.6.
Mänttä-Vilppula KR
Mänttä-Vilppula KR Rajoitus 1300
Mänttä-Vilppula KR
Mänttä-Vilppula KR Rajoitus 1300
Päättynyt Päättynyt Irina Poletaeva
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Mänttä-Vilppula KR Rajoitus 1300
Aika 1.6.2024
Paikka Mänttä-Vilppula (Mäntän ravirata)
Järjestäjä MÄNTÄN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y., MÄNTÄN SEUDUN NUUSKUT R.Y., MÄNTÄN SEUDUN PALVELUSKOIRAT R.Y.
Lisätiedot Koiramäärän rajoitus 1300 koiraa.
Ilmoittautumisajat 13.5.2024
Tuomari Irina Poletaeva
8.-9.6.2024 8.-9.6.
Alavus KR
Miljoonakoira Tuuri
Alavus KR
Miljoonakoira Tuuri
la: 2, 4, 6, 9, 10
su: 1, 3, 5, 7, 8
Päättynyt Päättynyt Päivi Takkinen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Miljoonakoira Tuuri
Aika 8.-9.6.2024
Paikka Alavus (Keskisen Kyläkauppa)
Roturyhmät la: 2, 4, 6, 9, 10
su: 1, 3, 5, 7, 8
Järjestäjä ETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 20.5.2024
Tuomari Päivi Takkinen
8.-9.6.2024 8.-9.6.
Paimio KR
Salon KR näyttely
Paimio KR
Salon KR näyttely
la: 1, 3, 5, 7, 8
su: 2, 4, 6, 9, 10
Päättynyt Päättynyt Elina Haapaniemi
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Salon KR näyttely
Aika 8.-9.6.2024
Paikka Paimio (Paimion ajoharjoittelurata)
Roturyhmät la: 1, 3, 5, 7, 8
su: 2, 4, 6, 9, 10
Järjestäjä SAUVON MERIKULMAN METSÄNKÄVIJÄT RY, KIIKALAN METSÄSTYSYHDISTYS R.Y., HALIKON NUMMEN METSÄSTYSSEURA RY, KOSKEN TL ERÄNKÄVIJÄT RY, PAIMION METSÄSTYSSEURA R, SALON SEUDUN PALV.KOIRAHARRASTAJAT, SAUVON MERIKULMAN METSÄNKÄVIJÄT RY
Ilmoittautumisajat 23.5.2024
Tuomari Elina Haapaniemi
9.6.2024 9.6.
Leppävirta EPN
Leppävirta PN
Leppävirta EPN
Leppävirta PN
Päättynyt Päättynyt Matti Tuominen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Leppävirta PN
Aika 9.6.2024
Paikka Leppävirta (Leppävirran urheilukenttä)
Järjestäjä LEPPÄVIRRAN PALVELUS- JA SEURAKOIRA
Ilmoittautumisajat 26.5.2024
Tuomari Matti Tuominen
15.6.2024 15.6.
Virolahti KR
Kotkan Ruusu KR
Virolahti KR
Kotkan Ruusu KR
Päättynyt Päättynyt Petra Junehall
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Kotkan Ruusu KR
Aika 15.6.2024
Paikka Virolahti (Harjun Oppimiskeskus)
Järjestäjä KYMENLAAKSON KANAKOIRASEURA RY, KAAKON NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY, KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 31.5.2024
Tuomari Petra Junehall
15.-16.6.2024 15.-16.6.
Rovaniemi KV
Rovaniemi KV
la: 1, 2, 3, 4, 9
su: 5, 6, 7, 8, 10
Päättynyt Päättynyt Gunnar Nymann
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Rovaniemi KV
Aika 15.-16.6.2024
Paikka Rovaniemi (Mäntyvaaran ravirata)
Roturyhmät la: 1, 2, 3, 4, 9
su: 5, 6, 7, 8, 10
Järjestäjä ROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y., LAPIN AJOKOIRAYHDISTYS R.Y., LAPIN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
Junior Handler Tavallinen, SM-osakilpailu, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 24.5.2024
Tuomari Gunnar Nymann
16.6.2024 16.6.
Virolahti KV
Kotkan Ruusu KV
Virolahti KV
Kotkan Ruusu KV
Päättynyt Päättynyt Beata Petkevica
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Kotkan Ruusu KV
Aika 16.6.2024
Paikka Virolahti (Harjun oppimiskeskus)
Järjestäjä KAAKON NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY, KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y., KYMENLAAKSON KANAKOIRASEURA RY
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 31.5.2024
Tuomari Beata Petkevica
29.-30.6.2024 29.-30.6.
Turku KV
Summer Dog Show
Turku KV
Summer Dog Show
la: 2, 5, 6, 7, 9
su: 1, 3, 4, 8, 10
Päättynyt Päättynyt Markku Kipinä
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Summer Dog Show
Aika 29.-30.6.2024
Paikka Turku (Metsämäen ravirata)
Roturyhmät la: 2, 5, 6, 7, 9
su: 1, 3, 4, 8, 10
Järjestäjä AURAN NUUSKUT RY, LOUNAIS-SUOMEN BERNIT RY, LOUNAIS-SUOMEN DREEVERIKERHO RY, KIMITOÖNS JAKTHUNDSKLUBB, METSÄSTYSSEURA RASI RY, METSÄSTYSYHDISTYS TARVAS RY, NAANTALIN PALV.-JA SEURAKOIRAYHD., SPL-TURKU RY, TURUN KENTTÄKOIRAYHDISTYS RY, TURUN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
Junior Handler SM-osakilpailu, Tavallinen, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 5.6.2024
Tuomari Markku Kipinä
29.6.2024 29.6.
Kuhmo RN
Kuhmo FCI2, 6, 7, 8; Rajoitus 500 koiraa
Kuhmo RN
Kuhmo FCI2, 6, 7, 8; Rajoitus 500 koiraa
2, 6, 7, 8 Päättynyt Päättynyt Juha Putkonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kuhmo FCI2, 6, 7, 8; Rajoitus 500 koiraa
Aika 29.6.2024
Paikka Kuhmo (Kalevalan liikuntakeskus)
Roturyhmät 2, 6, 7, 8
Järjestäjä KUHMON METSÄSTYS- JA AMPUMASEURA RY, TIMONIEMEN METSÄSTÄJÄT R.Y.
Ilmoittautumisajat 2.6.2024
Tuomari Juha Putkonen
30.6.2024 30.6.
Riihimäki RN
Riihimäki FCI2, 5, 6
Riihimäki RN
Riihimäki FCI2, 5, 6
2, 5, 6 Päättynyt Päättynyt Jouni Nummela
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Riihimäki FCI2, 5, 6
Aika 30.6.2024
Paikka Riihimäki (Riihimäen ravirata)
Roturyhmät 2, 5, 6
Järjestäjä ETELÄ-HÄMEEN AJOKOIRAYHDISTYS RY, RIIHIMÄEN ERÄNKÄVIJÄT RY, HÄMEENLINNAN KENNELKERHO RY, SUOMEN DOBERMANNYHDISTYS R.Y.
Ilmoittautumisajat 16.6.2024
Tuomari Jouni Nummela
30.6.2024 30.6.
Riihimäki EPN
Riihimäki PN
Riihimäki EPN
Riihimäki PN
Päättynyt Päättynyt Jouni Nummela
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Riihimäki PN
Aika 30.6.2024
Paikka Riihimäki (Riihimäen Ravirata)
Järjestäjä SUOMEN DOBERMANNYHDISTYS R.Y., ETELÄ-HÄMEEN AJOKOIRAYHDISTYS RY, HÄMEENLINNAN KENNELKERHO RY, RIIHIMÄEN ERÄNKÄVIJÄT RY
Ilmoittautumisajat 16.6.2024
Tuomari Jouni Nummela
30.6.2024 30.6.
Jämijärvi RN
Jämi Show FCI 2, 5, 6, 9
Jämijärvi RN
Jämi Show FCI 2, 5, 6, 9
2, 5, 6, 9 Päättynyt Päättynyt Jari Laakso
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Jämi Show FCI 2, 5, 6, 9
Aika 30.6.2024
Paikka Jämijärvi (Jämi)
Roturyhmät 2, 5, 6, 9
Järjestäjä IKAALISTEN SEUD. KENNELKERHO RY, KANKAANPÄÄN SEUDUN KENNELYHDISTYS
Lisätiedot Anomuksen liitteet ovat samat, kuin anomuksessa 29.6.2024
Ilmoittautumisajat 9.6.2024
Tuomari Jari Laakso
6.7.2024 6.7.
Tuusniemi RN
Tuusniemi FCI1, 2, 5, 10
Tuusniemi RN
Tuusniemi FCI1, 2, 5, 10
1, 2, 5, 10 Päättynyt Päättynyt Päivi Eerola
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Tuusniemi FCI1, 2, 5, 10
Aika 6.7.2024
Paikka Tuusniemi (Tuusniemen satama)
Roturyhmät 1, 2, 5, 10
Järjestäjä KOILLIS-SAVON KENNELKERHO RY, ENONSALON ERÄ R.Y., PAJUMÄEN HIRVIMIEHET RY, SOITUN ERÄ-POJAT RY
Ilmoittautumisajat 17.6.2024
Tuomari Päivi Eerola
6.-7.7.2024 6.-7.7.
Helsinki KR
Helsingin Kesänäyttely 2024
Helsinki KR
Helsingin Kesänäyttely 2024
la: 2, 6, 7, 8, 9
su: 1, 3, 4, 5, 10
Päättynyt Päättynyt Helin Tenson
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Helsingin Kesänäyttely 2024
Aika 6.-7.7.2024
Paikka Helsinki (Tuomarinkartano vinttikoirakeskus)
Roturyhmät la: 2, 6, 7, 8, 9
su: 1, 3, 4, 5, 10
Järjestäjä HELSINGIN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY, ESPOON KOIRAKERHO RY, HELSINGIN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY, LÄNSI-UUDENMAAN MÄYRÄKOIRAT RY
Junior Handler Tavallinen, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 19.6.2024
Tuomari Helin Tenson
6.-7.7.2024 6.-7.7.
Juva KR
Juva KR
la: 3, 6, 7, 8, 9
su: 1, 2, 4, 5, 10
Päättynyt Päättynyt Sonny Ström
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Aika 6.-7.7.2024
Paikka Juva (Juvan kisakeskus)
Roturyhmät la: 3, 6, 7, 8, 9
su: 1, 2, 4, 5, 10
Järjestäjä LUOTEIS-JUVAN ERÄ R.Y., LÄNSI-RANTASALMEN ERÄ RY, RANTASALMEN ERÄVEIKOT, ITÄ-JUVAN PAUKKU RY, POHJOIS-SULKAVAN ERÄ RY, POHJOIS-JUVAN METSÄSTÄJÄT RY, JUVAN ERÄVEIKOT RY, TUUSMÄEN ERÄ RY, JUVAN KENNELKERHO RY., RANTASALMEN KENNELYHDISTYS RY, POHJOIS-JUVAN ERÄ RY
Junior Handler Tavallinen, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 17.6.2024
Tuomari Sonny Ström
6.7.2024 6.7.
Oulu KV
Oulu KV 2024
Oulu KV
Oulu KV 2024
Päättynyt Päättynyt Igoris Zizevskis
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Oulu KV 2024
Aika 6.7.2024
Paikka Oulu (Äimäraution ravirata)
Järjestäjä OULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY, OULUN KOIRAKERHO RY, OULUN SEUDUN NOUTAJAKOIRAYHD. R.Y., OULUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
Junior Handler Piirinmestaruus, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 17.6.2024
Tuomari Igoris Zizevskis
7.7.2024 7.7.
Oulu NORD
Oulu NORD 2024
Oulu NORD
Oulu NORD 2024
Päättynyt Päättynyt Milan Plundra
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Oulu NORD 2024
Aika 7.7.2024
Paikka Oulu (Äimäraution ravirata)
Järjestäjä OULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY, OULUN KOIRAKERHO RY, OULUN SEUDUN NOUTAJAKOIRAYHD. R.Y., OULUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
Junior Handler SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 17.6.2024
Tuomari Milan Plundra
13.-14.7.2024 13.-14.7.
Mäntsälä KR
Mäntsälä KR
la: 2, 6, 7, 8, 9
su: 1, 3, 4, 5, 10
Päättynyt Päättynyt Nina Janger
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Mäntsälä KR
Aika 13.-14.7.2024
Paikka Mäntsälä (Mäntsälän urheilupuisto)
Roturyhmät la: 2, 6, 7, 8, 9
su: 1, 3, 4, 5, 10
Järjestäjä TIIBETINTERRIERIT R.Y., OHKOLAN METSÄSTYSEURA R.Y.
Ilmoittautumisajat 18.6.2024
Tuomari Nina Janger
13.-14.7.2024 13.-14.7.
Laukaa KR
Laukaa KR
la: 1, 3, 4, 5, 10
su: 2, 6, 7, 8, 9
Päättynyt Päättynyt Paavo Mattila
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Laukaa KR
Aika 13.-14.7.2024
Paikka Laukaa (Keskusurheilukenttä)
Roturyhmät la: 1, 3, 4, 5, 10
su: 2, 6, 7, 8, 9
Järjestäjä LAUKAAN METSÄSTYSSEURA RY, ERÄ-ÄIJÄT RY, KUUSAN ERÄMIEHET RY, VALKOLAN JAHTI RY, VEHNIÄN ERÄVEIKOT R.Y.
Ilmoittautumisajat 1.7.2024
Tuomari Paavo Mattila
20.-21.7.2024 20.-21.7.
Kalajoki KV
KalaDOGI Show
Kalajoki KV
KalaDOGI Show
la: 2, 3, 5, 6, 10
su: 1, 4, 7, 8, 9
Päättynyt Päättynyt Svein Helgesen
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely KalaDOGI Show
Aika 20.-21.7.2024
Paikka Kalajoki (Kalajoen pienlentokenttä)
Roturyhmät la: 2, 3, 5, 6, 10
su: 1, 4, 7, 8, 9
Järjestäjä KESKI-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 27.6.2024
Tuomari Svein Helgesen
20.-21.7.2024 20.-21.7.
Tornio NORD
Tornio NORD
la: 1, 4, 7, 8, 9
su: 2, 3, 5, 6, 10
Päättynyt Päättynyt Tarja Kallio
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Tornio NORD
Aika 20.-21.7.2024
Paikka Tornio (Toranda)
Roturyhmät la: 1, 4, 7, 8, 9
su: 2, 3, 5, 6, 10
Järjestäjä ALATORNION METSÄSTYSSEURA RY, PUMIT RY
Ilmoittautumisajat 24.6.2024
Tuomari Tarja Kallio
27.7.2024 27.7.
Posio RN
Posio FCI1, 2, 5, 6
Posio RN
Posio FCI1, 2, 5, 6
1, 2, 5, 6 Päättynyt Päättynyt Hannele Jokisilta
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Posio FCI1, 2, 5, 6
Aika 27.7.2024
Paikka Posio (Urheilukenttä)
Roturyhmät 1, 2, 5, 6
Järjestäjä POSION KENNELKERHO R.Y.
Ilmoittautumisajat 1.7.2024
Tuomari Hannele Jokisilta
27.-28.7.2024 27.-28.7.
Pori KV
Porin kansainvälinen koiranäyttely
Pori KV
Porin kansainvälinen koiranäyttely
la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
Päättynyt Päättynyt Pirjo Aaltonen
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Porin kansainvälinen koiranäyttely
Aika 27.-28.7.2024
Paikka Pori (Porin ravirata)
Roturyhmät la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
Järjestäjä SATAKUNNAN SEURA-JA KÄÄPIÖKOIRAYHD., PORIN ERÄMIEHET RY, SATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y., SATAKUNNAN AJOKOIRAMIEHET RY
Junior Handler SM-osakilpailu, Tavallinen, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 1.7.2024
Tuomari Pirjo Aaltonen
27.-28.7.2024 27.-28.7.
Mikkeli KV
Mikkeli KV 2024 Werraton Show
Mikkeli KV
Mikkeli KV 2024 Werraton Show
la: 2, 3, 6, 8, 10
su: 1, 4, 5, 7, 9
Päättynyt Päättynyt Paavo Mattila
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Mikkeli KV 2024 Werraton Show
Aika 27.-28.7.2024
Paikka Mikkeli (Ravirata)
Roturyhmät la: 2, 3, 6, 8, 10
su: 1, 4, 5, 7, 9
Järjestäjä MIKKELIN ERÄMIEHET RY, SUUR-SAVON PYSTYKORVAKERHO RY., SUUR-SAVON AJOKOIRAMIEHET RY, NOROLAN METSÄSTYSSEURA RY, RÄMÄLÄN METSÄSTÄJÄT RY, KAIPIALAN METSÄSTYS JA KALASTUSSEUR, MIKKELIN AGILITY-HARRASTAJAT R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu, Tavallinen, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 8.7.2024
Tuomari Paavo Mattila
2.8.2024 2.8.
Kuopio KR
Sawo Show 2024 Kuopio KR
Kuopio KR
Sawo Show 2024 Kuopio KR
15.07.2024 15.07. Arne Foss
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Sawo Show 2024 Kuopio KR
Aika 2.8.2024
Paikka Kuopio (Sorsasalon ravirata)
Järjestäjä POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot Sao Show 2024
Ilmoittautumisajat 15.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Arne Foss
3.8.2024 3.8.
Kuopio NORD
Sawo Show 2024 Kuopio NORD
Kuopio NORD
Sawo Show 2024 Kuopio NORD
15.07.2024 15.07. Massimiliano Mannucci
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Sawo Show 2024 Kuopio NORD
Aika 3.8.2024
Paikka Kuopio (Sorsasalon ravirata)
Järjestäjä POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Piirinmestaruus, Tavallinen
Lisätiedot Sawo Show 2024
Ilmoittautumisajat 15.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Massimiliano Mannucci
3.8.2024 3.8.
Sastamala RN
Sastamala FCI2, 5
Sastamala RN
Sastamala FCI2, 5
2, 5 Päättynyt Päättynyt Harto Stockmari
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Sastamala FCI2, 5
Aika 3.8.2024
Paikka Sastamala (Kiikoisten seurojentalo)
Roturyhmät 2, 5
Järjestäjä KIIKOISTEN METSÄSTÄJÄT R.Y., LAVIAN METSÄSTYSSEURA RY
Ilmoittautumisajat 9.7.2024
Tuomari Harto Stockmari
3.8.2024 3.8.
Ylöjärvi EPN
JAHTI&VAHTI pentunäyttely
Ylöjärvi EPN
JAHTI&VAHTI pentunäyttely
Päättynyt Päättynyt Olli Kokkonen
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely JAHTI&VAHTI pentunäyttely
Aika 3.8.2024
Paikka Ylöjärvi (Teivon ravirata)
Järjestäjä HÄMEEN SPANIELIKERHO RY
Ilmoittautumisajat 5.7.2024
Tuomari Olli Kokkonen
4.8.2024 4.8.
Kuopio KV
Sawo Show 2024 Kuopio KV
Kuopio KV
Sawo Show 2024 Kuopio KV
15.07.2024 15.07. Harri Lehkonen
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Sawo Show 2024 Kuopio KV
Aika 4.8.2024
Paikka Kuopio (Sorsasalon ravirata)
Järjestäjä POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu
Lisätiedot Sawo Show 2024
Ilmoittautumisajat 15.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Harri Lehkonen
10.-11.8.2024 10.-11.8.
Harjavalta RN
Harjavalta FCI1, 2, 3, 10
Harjavalta RN
Harjavalta FCI1, 2, 3, 10
1, 2, 3, 10 Päättynyt Päättynyt Kirsi Honkanen
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Harjavalta FCI1, 2, 3, 10
Aika 10.-11.8.2024
Paikka Harjavalta (Hosiossaaren koirakenttä)
Roturyhmät 1, 2, 3, 10
Järjestäjä HARJAVALLAN PALV-JA SEURAKOIRAHARRASTAJAT RY
Ilmoittautumisajat 9.7.2024
Tuomari Kirsi Honkanen
10.8.2024 10.8.
Äänekoski RN
Äänekoski FCI2, 3, 5, 8
Äänekoski RN
Äänekoski FCI2, 3, 5, 8
2, 3, 5, 8 25.07.2024 25.07. Hilkka Salohalla
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Äänekoski FCI2, 3, 5, 8
Aika 10.8.2024
Paikka Äänekoski (Äänekosken liikuntapuisto)
Roturyhmät 2, 3, 5, 8
Järjestäjä ALA-KEITELEEN KENNELKERHO RY, SUOLAHDEN METSÄSTYSSEURA RY, HIETAMAN HAUKKU RY
Lisätiedot Myös Hietaman Haukku on järjestävä
Ilmoittautumisajat 19.7.2024
25.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Hilkka Salohalla
11.8.2024 11.8.
Puolanka RN
Puolanka FCI2, 3, 9, 10
Puolanka RN
Puolanka FCI2, 3, 9, 10
2, 3, 9, 10 21.07.2024 21.07. Hannele Jokisilta
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Puolanka FCI2, 3, 9, 10
Aika 11.8.2024
Paikka Puolanka (Roninkangas)
Roturyhmät 2, 3, 9, 10
Järjestäjä PUOLANGAN KENNELKERHO R.Y., KIVARIJÄRVEN METSÄSTYSSEURA RY
Ilmoittautumisajat 21.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Hannele Jokisilta
11.8.2024 11.8.
Ylöjärvi RN
Ylöjärvi FCI1, 2, 6, 10
Ylöjärvi RN
Ylöjärvi FCI1, 2, 6, 10
1, 2, 6, 10 22.07.2024 22.07. Paula Rekiranta
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ylöjärvi FCI1, 2, 6, 10
Aika 11.8.2024
Paikka Ylöjärvi (Teivon Ravirata)
Roturyhmät 1, 2, 6, 10
Järjestäjä POHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
Ilmoittautumisajat 15.7.2024
22.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Paula Rekiranta
11.8.2024 11.8.
Lappeenranta EPN
Lappeenranta PN
Lappeenranta EPN
Lappeenranta PN
15.07.2024 15.07. Sanna Roste-Torniainen
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Lappeenranta PN
Aika 11.8.2024
Paikka Lappeenranta (Lappeenrannan Kisapuisto)
Järjestäjä LAPPEENRANNAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 15.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Sanna Roste-Torniainen
17.8.2024 17.8.
Kouvola KR
Kouvola KR
25.07.2024 25.07. Tarja Kallio
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Kouvola KR
Aika 17.8.2024
Paikka Kouvola (Kouvolan ravirata)
Järjestäjä KOUVOLAN SEUDUN SEURAKOIRAKERHO RY
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot Kouvola Kr järjestetään samana viikonloppuna kuin Heinola kr
Ilmoittautumisajat 18.7.2024
25.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Tarja Kallio
17.-18.8.2024 17.-18.8.
Turku KR
Turun Elonäyttely
Turku KR
Turun Elonäyttely
la: 3, 4, 7, 8, 9
su: 1, 2, 5, 6, 10
23.07.2024 23.07. Johanna Sarkkinen
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Turun Elonäyttely
Aika 17.-18.8.2024
Paikka Turku (Metsämäen ravirata)
Roturyhmät la: 3, 4, 7, 8, 9
su: 1, 2, 5, 6, 10
Järjestäjä TURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY, LOUNAIS-SUOMEN PYSTYKORVAYHDISTYS, LOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY, MAAKASTON ERÄSTÄJÄT RY, TURUN KÄYTTÖKOIRAKERHO RY, TURUN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY, TURUN SEUDUN KÄÄPIÖKOIRAT RY, TURUN VINTTIKOIRAKERHO, TURUNMAAN SAMOJEDISTIT RY, VARSINAIS-SUOMEN BEAGLE RY
Junior Handler Tavallinen, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 15.7.2024
23.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Johanna Sarkkinen
18.8.2024 18.8.
Heinola KR
Heinola KR
25.07.2024 25.07. Boris Spoljaric
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Heinola KR
Aika 18.8.2024
Paikka Heinola (Ravirata)
Järjestäjä HEINOLAN PALVELUS-JA SEURAKOIRA RY, HEINOLAN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 18.7.2024
25.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Boris Spoljaric
24.8.2024 24.8.
Kokkola RN
Kokkola FCI2, 5, 6, 8
Kokkola RN
Kokkola FCI2, 5, 6, 8
2, 5, 6, 8 12.08.2024 12.08. Leila Stenlund
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kokkola FCI2, 5, 6, 8
Aika 24.8.2024
Paikka Kokkola (Heimarin ravirata)
Roturyhmät 2, 5, 6, 8
Järjestäjä KESKI-POHJANMAAN KOIRAKILTA RY
Ilmoittautumisajat 31.7.2024
12.8.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Leila Stenlund
24.8.2024 24.8.
Mäntsälä EPN
Mäntsälä pentunäyttely
Mäntsälä EPN
Mäntsälä pentunäyttely
04.08.2024 04.08. Perttu Ståhlberg
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Mäntsälä pentunäyttely
Aika 24.8.2024
Paikka Mäntsälä (Seurakunnan nurmialue)
Järjestäjä SUOMEN SALUKIKERHO R.Y.
Ilmoittautumisajat 4.8.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Perttu Ståhlberg
24.8.2024 24.8.
Mikkeli RN
Mikkeli FCI1, 2, 5, 8
Mikkeli RN
Mikkeli FCI1, 2, 5, 8
1, 2, 5, 8 05.08.2024 05.08. Auli Haapiainen-Liikanen
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Mikkeli FCI1, 2, 5, 8
Aika 24.8.2024
Paikka Mikkeli (Ristiinan urheilukenttä)
Roturyhmät 1, 2, 5, 8
Järjestäjä RISTIINAN KOIRAKERHO RY, LAHNANIEMEN ERÄ RY, RISTIINAN METSÄSTYSSEURA RY
Ilmoittautumisajat 28.7.2024
5.8.2024
Tuomari Auli Haapiainen-Liikanen
25.8.2024 25.8.
Kinnula RN
Kinnula FCI2, 5, 6, 8
Kinnula RN
Kinnula FCI2, 5, 6, 8
2, 5, 6, 8 12.08.2024 12.08. Markku Kipinä
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kinnula FCI2, 5, 6, 8
Aika 25.8.2024
Paikka Kinnula (Kinnulan Urheilukenttä)
Roturyhmät 2, 5, 6, 8
Järjestäjä KINNULAN KENNELKERHO R.Y., PIHTIPUTAAN KENNELKERHO RY, VIITASAAREN KENNELKERHO RY
Ilmoittautumisajat 31.7.2024
12.8.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Markku Kipinä
31.8.2024 31.8.
Riihimäki KV
KV Riihimäki 31.08.2024
Riihimäki KV
KV Riihimäki 31.08.2024
18.08.2024 18.08. Juha Putkonen
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely KV Riihimäki 31.08.2024
Aika 31.8.2024
Paikka Riihimäki (Ravirata)
Järjestäjä RIIHIMÄEN SEUDUN KENNELKERHO RY, ETELÄ-HÄMEEN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY, RIIHIMÄEN ERÄNKÄVIJÄT RY
Junior Handler SM-osakilpailu, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 3.8.2024
18.8.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Juha Putkonen
31.8.2024 31.8.
Siikajoki EPN
Siikajoki PN
Siikajoki EPN
Siikajoki PN
08.08.2024 08.08. Johanna Sarkkinen
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Siikajoki PN
Aika 31.8.2024
Paikka Siikajoki (Ruukin luonto- ja hevoskeskus)
Järjestäjä RAAHEN KOIRAKERHO
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 29.7.2024
8.8.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Johanna Sarkkinen
1.9.2024 1.9.
Riihimäki NORD
NORD Riihimäki 01.09.2024
Riihimäki NORD
NORD Riihimäki 01.09.2024
18.08.2024 18.08. Hilkka Salohalla
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely NORD Riihimäki 01.09.2024
Aika 1.9.2024
Paikka Riihimäki (Ravirata)
Järjestäjä RIIHIMÄEN SEUDUN KENNELKERHO RY, ETELÄ-HÄMEEN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY, RIIHIMÄEN ERÄNKÄVIJÄT RY
Ilmoittautumisajat 3.8.2024
18.8.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Hilkka Salohalla
7.-8.9.2024 7.-8.9.
Porvoo KR
Porvoo KR 2024
Porvoo KR
Porvoo KR 2024
la: 1, 3, 4, 5, 10
su: 2, 6, 7, 8, 9
18.08.2024 18.08. Jetta Tschokkinen
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Porvoo KR 2024
Aika 7.-8.9.2024
Paikka Porvoo (Suiston kenttä)
Roturyhmät la: 1, 3, 4, 5, 10
su: 2, 6, 7, 8, 9
Järjestäjä SUOMEN ROTTWEILERYHDISTYS R.Y., SUOMEN DOBERMANNYHDISTYS R.Y., HALKIAN METSÄSTYSYHDISTYS RY, PORVOON PALVELUSKOIRAT RY
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 28.7.2024
11.8.2024
18.8.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Jetta Tschokkinen
7.-8.9.2024 7.-8.9.
Helsinki NORD
Vetcare syysnäyttely - Helsinki NORD
Helsinki NORD
Vetcare syysnäyttely - Helsinki NORD
la: 2, 6, 7, 8, 9
su: 1, 3, 4, 5, 10
12.08.2024 12.08. Kirsi Tevalin
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Vetcare syysnäyttely - Helsinki NORD
Aika 7.-8.9.2024
Paikka Helsinki (Tuomarinkylän Vinttikoirakeskus)
Roturyhmät la: 2, 6, 7, 8, 9
su: 1, 3, 4, 5, 10
Järjestäjä SPRINGERSPANIELIT R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 22.7.2024
5.8.2024
12.8.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Kirsi Tevalin
7.9.2024 7.9.
Kihniö RN
Kihniö FCI2, 5, 6, 8
Kihniö RN
Kihniö FCI2, 5, 6, 8
2, 5, 6, 8 26.08.2024 26.08. Jarmo Hilpinen
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kihniö FCI2, 5, 6, 8
Aika 7.9.2024
Paikka Kihniö (Yhtenäiskoulun piha-alue)
Roturyhmät 2, 5, 6, 8
Järjestäjä KIHNIÖN ERÄNKÄVIJÄT R.Y., MÄKIKYLÄN METSÄSTÄJÄT RY, KANKARIN METSÄSTYSSEURA RY
Ilmoittautumisajat 7.8.2024
26.8.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Jarmo Hilpinen
7.9.2024 7.9.
Lahti EPN
Lahti PN
Lahti EPN
Lahti PN
21.08.2024 21.08. Kaisa Gold
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Lahti PN
Aika 7.9.2024
Paikka Lahti (Jokimaan ravikeskus, parkkipaikka)
Järjestäjä SUOMEN BULLTERRIERIYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 9.8.2024
21.8.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Kaisa Gold
14.9.2024 14.9.
Lahti EPN
Jokimaan PuppyShow 2024
Lahti EPN
Jokimaan PuppyShow 2024
17.08.2024 17.08. Paavo Mattila
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Jokimaan PuppyShow 2024
Aika 14.9.2024
Paikka Lahti (Jokimaan ravirata)
Järjestäjä SUOMEN BROHOLMERYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 17.8.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Paavo Mattila
15.9.2024 15.9.
Jyväskylä RN
Jyväskylä FCI1, 2, 3, 9
Jyväskylä RN
Jyväskylä FCI1, 2, 3, 9
1, 2, 3, 9 01.09.2024 01.09. Päivi Eerola
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Jyväskylä FCI1, 2, 3, 9
Aika 15.9.2024
Paikka Jyväskylä (Kiilerin ravirata)
Roturyhmät 1, 2, 3, 9
Järjestäjä KESKI-SUOMEN KENNELKERHO RY
Ilmoittautumisajat 31.7.2024
25.8.2024
1.9.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Päivi Eerola
21.-22.9.2024 21.-22.9.
Hyvinkää KR
Hyvinkää KR
la: 1, 5, 7, 8, 10
su: 2, 3, 4, 6, 9
26.08.2024 26.08. Harto Stockmari
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Hyvinkää KR
Aika 21.-22.9.2024
Paikka Hyvinkää (Kaidanpään ampumarata)
Roturyhmät la: 1, 5, 7, 8, 10
su: 2, 3, 4, 6, 9
Järjestäjä KYTÄJÄRVEN ERÄMIEHET RY, ERÄ-80 RY, HYVINKÄÄN-PALOJOEN METSÄSTYSYHDISTYS RY, HYVINKÄÄN METSÄNKÄVIJÄT RY
Lisätiedot lauantaina ryhmät 1,5,7,8 ja 10 sunnuntaina ryhmät 2,3,4,6 ja 9
Ilmoittautumisajat 19.8.2024
26.8.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Harto Stockmari
21.9.2024 21.9.
Hämeenlinna EPN
Hämeenlinna PN; Rajoitus 550 koiraa
Hämeenlinna EPN
Hämeenlinna PN; Rajoitus 550 koiraa
01.09.2024 01.09. Teija Salmi-Aalto
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Hämeenlinna PN; Rajoitus 550 koiraa
Aika 21.9.2024
Paikka Hämeenlinna (Kauppakeskus Tuulonen)
Järjestäjä SUOMEN GLENNIT RY, SUOMEN KÄÄPIÖBULLTERRIERIT RY
Ilmoittautumisajat 25.8.2024
1.9.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Teija Salmi-Aalto
21.9.2024 21.9.
Kajaani EPN
Kajaani EPN
06.09.2024 06.09. Marjo Järventölä
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Aika 21.9.2024
Paikka Kajaani (Kajaanin pallohalli)
Järjestäjä DANDIEDINMONTINTERRIERIT-DDT RY, SUOMEN MANCHESTERINTERRIERIT RY, SUOMEN TERRIERIJÄRJESTÖ R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 25.8.2024
6.9.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Marjo Järventölä
22.9.2024 22.9.
Kajaani EPN
Kajaani EPN
06.09.2024 06.09. Anita Al-Bachy
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Aika 22.9.2024
Paikka Kajaani (Kajaanin pallohalli)
Järjestäjä DANDIEDINMONTINTERRIERIT-DDT RY, SUOMEN MANCHESTERINTERRIERIT RY, SUOMEN TERRIERIJÄRJESTÖ R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 25.8.2024
6.9.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Anita Al-Bachy
28.9.2024 28.9.
Kotka EPN
Kotkan pentunäyttely 28.9.2024
Kotka EPN
Kotkan pentunäyttely 28.9.2024
10.09.2024 10.09. Vesa Lehtonen
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Kotkan pentunäyttely 28.9.2024
Aika 28.9.2024
Paikka Kotka (KKS:n halli)
Järjestäjä KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
Ilmoittautumisajat 2.9.2024
10.9.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Vesa Lehtonen
28.-29.9.2024 28.-29.9.
Eckerö KV
Eckerö KV 2024
Eckerö KV
Eckerö KV 2024
la: 1, 3, 4, 5, 6, 7
su: 2, 8, 9, 10
03.09.2024 03.09. Caroline Friend-Rees
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Eckerö KV 2024
Aika 28.-29.9.2024
Paikka Eckerö (Eckeröhallen)
Roturyhmät la: 1, 3, 4, 5, 6, 7
su: 2, 8, 9, 10
Järjestäjä ÅLANDS KENNELDISTRIKT R.F.
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 16.7.2024
27.8.2024
3.9.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Caroline Friend-Rees
29.9.2024 29.9.
Kotka EPN
Kotkan pentunäyttely 29.9.2024
Kotka EPN
Kotkan pentunäyttely 29.9.2024
10.09.2024 10.09. Jetta Tschokkinen
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Kotkan pentunäyttely 29.9.2024
Aika 29.9.2024
Paikka Kotka (KKS:n halli)
Järjestäjä KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
Ilmoittautumisajat 2.9.2024
10.9.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Jetta Tschokkinen
5.10.2024 5.10.
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI2, 4, 9, 10
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI2, 4, 9, 10
2, 4, 9, 10 Ei tiedossa Ei tiedossa Teija Salmi-Aalto
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Hämeenlinna FCI2, 4, 9, 10
Aika 5.10.2024
Paikka Hämeenlinna (Tuulosen parkkihalli)
Roturyhmät 2, 4, 9, 10
Järjestäjä KOIRAKERHO MUHVET RY
Tuomari Teija Salmi-Aalto
6.10.2024 6.10.
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI2, 4, 9, 10
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI2, 4, 9, 10
2, 4, 9, 10 Ei tiedossa Ei tiedossa Antti Nieminen
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Hämeenlinna FCI2, 4, 9, 10
Aika 6.10.2024
Paikka Hämeenlinna (Tuulosen parkkihalli)
Roturyhmät 2, 4, 9, 10
Järjestäjä KOIRAKERHO MUHVET RY
Tuomari Antti Nieminen
26.10.2024 26.10.
Seinäjoki NORD
Seinäjoki NORD; Rajoitus 3000 koiraa
Seinäjoki NORD
Seinäjoki NORD; Rajoitus 3000 koiraa
02.10.2024 02.10. Taina Nygård
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Seinäjoki NORD; Rajoitus 3000 koiraa
Aika 26.10.2024
Paikka Seinäjoki (Seinäjoki Areena)
Järjestäjä ETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 4.9.2024
26.9.2024
2.10.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Taina Nygård
27.10.2024 27.10.
Seinäjoki KV
Seinäjoki KV 2024; Rajoitus 3000 koiraa
Seinäjoki KV
Seinäjoki KV 2024; Rajoitus 3000 koiraa
02.10.2024 02.10. Camilla Karlsson
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Seinäjoki KV 2024; Rajoitus 3000 koiraa
Aika 27.10.2024
Paikka Seinäjoki (Seinäjoki Areena)
Järjestäjä ETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 4.9.2024
26.9.2024
2.10.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Camilla Karlsson
27.10.2024 27.10.
Lahti EPN
Lahti PN 27.10. Rajoitus 1000 koiraa
Lahti EPN
Lahti PN 27.10. Rajoitus 1000 koiraa
03.10.2024 03.10. Outi Lius
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Lahti PN 27.10. Rajoitus 1000 koiraa
Aika 27.10.2024
Paikka Lahti (Lahden Messukeskus)
Järjestäjä LAHDEN KÄYTTÖKOIRA RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 8.8.2024
26.9.2024
3.10.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Outi Lius
23.11.2024 23.11.
Hämeenlinna EPN
Rajoitus 850 koiraa
Hämeenlinna EPN
Rajoitus 850 koiraa
29.10.2024 29.10. Juha Putkonen
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Rajoitus 850 koiraa
Aika 23.11.2024
Paikka Hämeenlinna (Kauppakeskus Tuulonen, parkkihalli)
Järjestäjä SUOMEN TANSKANDOGGI R.Y.
Lisätiedot Näyttelyn koiramäärä on rajoitettu 850 koiraan.
Ilmoittautumisajat 15.10.2024
29.10.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Juha Putkonen
7.12.2024 7.12.
Helsinki EPN
Helsinki Winner Puppy Show
Helsinki EPN
Helsinki Winner Puppy Show
13.11.2024 13.11. Kati Nieminen
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Helsinki Winner Puppy Show
Aika 7.12.2024
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
Ilmoittautumisajat 15.10.2024
5.11.2024
13.11.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Kati Nieminen
7.12.2024 7.12.
Helsinki NORD
Helsinki Winner 2024
Helsinki NORD
Helsinki Winner 2024
13.11.2024 13.11. Elisabet Janzon
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Helsinki Winner 2024
Aika 7.12.2024
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
Junior Handler SM-osakilpailu
Lisätiedot HeW-24
Ilmoittautumisajat 15.10.2024
5.11.2024
13.11.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Elisabet Janzon
8.12.2024 8.12.
Helsinki KV
Voittaja Winner 2024
Helsinki KV
Voittaja Winner 2024
13.11.2024 13.11. Johanna Sarkkinen
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Voittaja Winner 2024
Aika 8.12.2024
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
Junior Handler SM-finaali
Lisätiedot V-24
Ilmoittautumisajat 15.10.2024
5.11.2024
13.11.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Johanna Sarkkinen
8.12.2024 8.12.
Helsinki EPN
Voittaja Puppy Show
Helsinki EPN
Voittaja Puppy Show
13.11.2024 13.11. Harri Lehkonen
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Voittaja Puppy Show
Aika 8.12.2024
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
Ilmoittautumisajat 15.10.2024
5.11.2024
13.11.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Harri Lehkonen