2024 2025 2026 2027
-
Aika Näyttely Näyttely Rodut Ilm. päättyy Valitun rodun tuomari
13.5.2023 13.5.
Sodankylä RN
Sodankylä RN FCI 5, 6, 7, 8
Sodankylä RN
Sodankylä RN FCI 5, 6, 7, 8
5, 6, 7, 8 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Sodankylä RN FCI 5, 6, 7, 8
Aika 13.5.2023
Paikka Sodankylä (New Boliden Areena (jäähalli) ja piha-alue)
Roturyhmät 5, 6, 7, 8
Järjestäjä SODANKYLÄN ERÄMIEHET RY
Lisätiedot Sodankylän Erämiehet juhlavuosi 70 v
Ilmoittautumisajat 13.4.2023
17.-18.6.2023 17.-18.6.
Rovaniemi KV
Rovaniemi Dog Show
Rovaniemi KV
Rovaniemi Dog Show
la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Rovaniemi Dog Show
Aika 17.-18.6.2023
Paikka Rovaniemi (Mäntyvaaran ravirata)
Roturyhmät la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Järjestäjä ROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y., LAPIN AJOKOIRAYHDISTYS R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu, Piirinmestaruus, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 25.5.2023
17.6.2023 17.6.
Rovaniemi E
Havannankoira ER
Rovaniemi E
Havannankoira ER
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Havannankoira ER
Aika 17.6.2023
Paikka Rovaniemi (hotelli Metsähirvas)
Järjestäjä HAVANNALAISET RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 26.5.2023
15.-16.7.2023 15.-16.7.
Tornio NORD
Tornio NORD
la: 3, 7, 8, 9, 10
su: 1, 2, 4, 5, 6
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Tornio NORD
Aika 15.-16.7.2023
Paikka Tornio (Toranda)
Roturyhmät la: 3, 7, 8, 9, 10
su: 1, 2, 4, 5, 6
Järjestäjä ALATORNION METSÄSTYSSEURA RY, PUMIT RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 16.6.2023
5.8.2023 5.8.
Rovaniemi RN
Rovaniemi RN FCI 1, 4, 5, 10
Rovaniemi RN
Rovaniemi RN FCI 1, 4, 5, 10
1, 4, 5, 10 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Rovaniemi RN FCI 1, 4, 5, 10
Aika 5.8.2023
Paikka Rovaniemi (Santa Claus Holiday Village)
Roturyhmät 1, 4, 5, 10
Järjestäjä KESKI-LAPIN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY, LAPIN KARHUKOIRAYHDISTYS RY, MUUROLAN ERÄMIEHET RY
Ilmoittautumisajat 10.7.2023
6.8.2023 6.8.
Rovaniemi RN
Rovaniemi RN FCI 5, 6, 7, 8
Rovaniemi RN
Rovaniemi RN FCI 5, 6, 7, 8
5, 6, 7, 8 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Rovaniemi RN FCI 5, 6, 7, 8
Aika 6.8.2023
Paikka Rovaniemi (Santa Claus Holiday Village)
Roturyhmät 5, 6, 7, 8
Järjestäjä KESKI-LAPIN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY, LAPIN KARHUKOIRAYHDISTYS RY, MUUROLAN ERÄMIEHET RY
Ilmoittautumisajat 10.7.2023
23.9.2023 23.9.
Tervola RN
Tervola osa5, FCI6, FCI8
Tervola RN
Tervola osa5, FCI6, FCI8
osa 5 & FCI 6, 8 Ei tiedossa Ei tiedossa
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Tervola osa5, FCI6, FCI8
Aika 23.9.2023
Paikka Tervola (Keskusurheilukenttä)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 8
Järjestäjä SOMPU-PAHTAOJAN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Lisätiedot Kaikki rodut arvostellaan ulkona.
Ilmoittautumisajat
24.9.2023 24.9.
Keminmaa E
Lappalaiskoirat ER
Keminmaa E
Lappalaiskoirat ER
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Lappalaiskoirat ER
Aika 24.9.2023
Paikka Keminmaa (Kylpylähotelli Pohjanranta)
Järjestäjä LAPPALAISKOIRAT RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 5.9.2023
3.2.2024 3.2.
Tornio RN
Tornio osa5 & FCI6, FCI7, 8
Tornio RN
Tornio osa5 & FCI6, FCI7, 8
osa 5 & FCI 6, 7, 8 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Tornio osa5 & FCI6, FCI7, 8
Aika 3.2.2024
Paikka Tornio (Vauhtikoira areena)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 7, 8
Järjestäjä ALATORNION METSÄSTYSSEURA RY
Ilmoittautumisajat 8.1.2024
24.2.2024 24.2.
Tornio RN
Tornio FCI2, 4, 9; Rajoitus 650 koiraa
Tornio RN
Tornio FCI2, 4, 9; Rajoitus 650 koiraa
2, 4, 9 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Tornio FCI2, 4, 9; Rajoitus 650 koiraa
Aika 24.2.2024
Paikka Tornio (Vauhtikoira-Areena)
Roturyhmät 2, 4, 9
Järjestäjä TORNION KENNELKERHO R.Y.
Ilmoittautumisajat 23.1.2024
25.2.2024 25.2.
Tornio RN
Tornio FCI1, 3, 10; Rajoitus 650 koiraa
Tornio RN
Tornio FCI1, 3, 10; Rajoitus 650 koiraa
1, 3, 10 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Tornio FCI1, 3, 10; Rajoitus 650 koiraa
Aika 25.2.2024
Paikka Tornio (Vauhtikoira-Areena)
Roturyhmät 1, 3, 10
Järjestäjä TORNION KENNELKERHO R.Y.
Ilmoittautumisajat 23.1.2024
3.3.2024 3.3.
Rovaniemi E
Suomen laikajärjestön päänäyttely
Rovaniemi E
Suomen laikajärjestön päänäyttely
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Suomen laikajärjestön päänäyttely
Aika 3.3.2024
Paikka Rovaniemi (Lordin aukio)
Järjestäjä SUOMEN LAIKAJÄRJESTÖ R.Y.
Ilmoittautumisajat 12.2.2024
25.5.2024 25.5.
Keminmaa RN
Keminmaa FCI2, 5, 6, 8
Keminmaa RN
Keminmaa FCI2, 5, 6, 8
2, 5, 6, 8 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Keminmaa FCI2, 5, 6, 8
Aika 25.5.2024
Paikka Keminmaa (Pohjanranta)
Roturyhmät 2, 5, 6, 8
Järjestäjä LAPIN AJOKOIRAYHDISTYS R.Y., KEMIN JAHTI-JA KALAMIEHET R.Y., METSÄVEIKOT R.Y., SIMON ALAJOEN LINNUSTAJAT R.Y.
Ilmoittautumisajat 10.5.2024
15.-16.6.2024 15.-16.6.
Rovaniemi KV
Rovaniemi KV
la: 1, 2, 3, 4, 9
su: 5, 6, 7, 8, 10
Päättynyt Päättynyt
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Rovaniemi KV
Aika 15.-16.6.2024
Paikka Rovaniemi (Mäntyvaaran ravirata)
Roturyhmät la: 1, 2, 3, 4, 9
su: 5, 6, 7, 8, 10
Järjestäjä ROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y., LAPIN AJOKOIRAYHDISTYS R.Y., LAPIN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
Junior Handler Tavallinen, SM-osakilpailu, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 24.5.2024
15.6.2024 15.6.
Rovaniemi E
Barbet ER
Rovaniemi E
Barbet ER
Päättynyt Päättynyt
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Barbet ER
Aika 15.6.2024
Paikka Rovaniemi (Mäntyvaaran ravirata)
Järjestäjä BARBET FINLAND RY
Ilmoittautumisajat 29.5.2024
15.6.2024 15.6.
Rovaniemi E
Labradorinnoutaja
Rovaniemi E
Labradorinnoutaja
Päättynyt Päättynyt
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Labradorinnoutaja
Aika 15.6.2024
Paikka Rovaniemi (Mäntyvaaran ravirata)
Järjestäjä LABRADORINNOUTAJAKERHO R.Y.
Ilmoittautumisajat 17.5.2024
20.-21.7.2024 20.-21.7.
Tornio NORD
Tornio NORD
la: 1, 4, 7, 8, 9
su: 2, 3, 5, 6, 10
24.06.2024 24.06.
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Tornio NORD
Aika 20.-21.7.2024
Paikka Tornio (Toranda)
Roturyhmät la: 1, 4, 7, 8, 9
su: 2, 3, 5, 6, 10
Järjestäjä ALATORNION METSÄSTYSSEURA RY, PUMIT RY
Ilmoittautumisajat 24.6.2024
Ilmoittaudu
27.7.2024 27.7.
Posio RN
Posio FCI1, 2, 5, 6
Posio RN
Posio FCI1, 2, 5, 6
1, 2, 5, 6 01.07.2024 01.07.
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Posio FCI1, 2, 5, 6
Aika 27.7.2024
Paikka Posio (Urheilukenttä)
Roturyhmät 1, 2, 5, 6
Järjestäjä POSION KENNELKERHO R.Y.
Ilmoittautumisajat 1.7.2024
Ilmoittaudu
10.8.2024 10.8.
Rovaniemi RN
Rovaniemi FCI1, 3, 5, 9
Rovaniemi RN
Rovaniemi FCI1, 3, 5, 9
1, 3, 5, 9 22.07.2024 22.07.
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Rovaniemi FCI1, 3, 5, 9
Aika 10.8.2024
Paikka Rovaniemi (Santa Claus Holiday Village)
Roturyhmät 1, 3, 5, 9
Järjestäjä KESKI-LAPIN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY, VALAJASKOSKEN METS-JA KALASTUSSEURA
Ilmoittautumisajat 22.7.2024
Ilmoittaudu
11.8.2024 11.8.
Rovaniemi RN
Rovaniemi FCI5, 6, 7, 8
Rovaniemi RN
Rovaniemi FCI5, 6, 7, 8
5, 6, 7, 8 22.07.2024 22.07.
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Rovaniemi FCI5, 6, 7, 8
Aika 11.8.2024
Paikka Rovaniemi (Santa Claus Holiday Village)
Roturyhmät 5, 6, 7, 8
Järjestäjä KESKI-LAPIN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY, VALAJASKOSKEN METS-JA KALASTUSSEURA
Ilmoittautumisajat 22.7.2024
Ilmoittaudu