2024 2025 2026 2027
-
Aika Näyttely Näyttely Rodut Ilm. päättyy Valitun rodun tuomari
7.-8.1.2023 7.-8.1.
Kajaani KV
Kainuu KV
Kajaani KV
Kainuu KV
la: 2, 3, 4, 6, 8, 10
su: 1, 5, 7, 9
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Kainuu KV
Aika 7.-8.1.2023
Paikka Kajaani (Kajaanin pallohalli)
Roturyhmät la: 2, 3, 4, 6, 8, 10
su: 1, 5, 7, 9
Järjestäjä KAINUUN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu, Piirinmestaruus, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 7.12.2022
14.1.2023 14.1.
Ilomantsi RN
Ilomantsi osa 5 & FCI6 & 8
Ilomantsi RN
Ilomantsi osa 5 & FCI6 & 8
osa 5 & FCI 6, 8 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ilomantsi osa 5 & FCI6 & 8
Aika 14.1.2023
Paikka Ilomantsi (Liikuntahalli)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 8
Järjestäjä ERÄ-NESTORIT RY, ILOMANTSIN ERÄMIEHET RY, TOKRAJÄRVEN METSÄSTYSSEURA R.Y., SONKAJAN ERÄ RY
Ilmoittautumisajat 27.12.2022
15.1.2023 15.1.
Ilomantsi RN
Ilomantsi FCI4 & 5 & 7
Ilomantsi RN
Ilomantsi FCI4 & 5 & 7
4, 5, 7 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ilomantsi FCI4 & 5 & 7
Aika 15.1.2023
Paikka Ilomantsi (Liikuntahalli)
Roturyhmät 4, 5, 7
Järjestäjä SONKAJAN ERÄ RY, ERÄ-NESTORIT RY, ILOMANTSIN ERÄMIEHET RY, TOKRAJÄRVEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Ilmoittautumisajat 27.12.2022
15.1.2023 15.1.
Lahti RN
Talvinäyttely Lahti FCI1 & 2 & 9
Lahti RN
Talvinäyttely Lahti FCI1 & 2 & 9
1, 2, 9 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Talvinäyttely Lahti FCI1 & 2 & 9
Aika 15.1.2023
Paikka Lahti (Lahden Messukeskus)
Roturyhmät 1, 2, 9
Järjestäjä LAHDEN KÄYTTÖKOIRA RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 19.12.2022
29.1.2023 29.1.
Kuopio E
Jalostuspäivä 2023 erikoisnäyttely
Kuopio E
Jalostuspäivä 2023 erikoisnäyttely
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Jalostuspäivä 2023 erikoisnäyttely
Aika 29.1.2023
Paikka Kuopio (Matkus)
Järjestäjä POHJOIS-SAVON PYSTYKORVAKERHO RY
Ilmoittautumisajat 6.1.2023
4.-5.2.2023 4.-5.2.
Parkano RN
Parkano FCI 4, 5, 9
Parkano RN
Parkano FCI 4, 5, 9
4, 5, 9 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Parkano FCI 4, 5, 9
Aika 4.-5.2.2023
Paikka Parkano (Parkanon urheilutalo)
Roturyhmät 4, 5, 9
Järjestäjä PARKANON ERÄMIEHET RY, LAPINNEVAN ERÄNKÄVIJÄT RY, SUSIPERÄN METSÄSTYSSEURA, VUORIJÄRVEN METS.SEURA R.Y.
Lisätiedot lauantaina ryhmät 4 sekä 5 ja sunnuntaina ryhmä 9
Ilmoittautumisajat 15.1.2023
11.2.2023 11.2.
Lempäälä EPN
Ideaparkin pentunäyttely
Lempäälä EPN
Ideaparkin pentunäyttely
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Ideaparkin pentunäyttely
Aika 11.2.2023
Paikka Lempäälä (Ideapark Bläk Boks-areena)
Järjestäjä DALMATIANKOIRAT R.Y.
Ilmoittautumisajat 10.1.2023
11.2.2023 11.2.
Kokkola E
SHHJ:n rodut
Kokkola E
SHHJ:n rodut
KESKI-POHJANMAAN HIRVIKOIRAKERHO RY Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely SHHJ:n rodut
Aika 11.2.2023
Paikka Kokkola (Houraatin Ampumarata)
Järjestäjä SUOMEN HARMAAHIRVIKOIRAJÄRJESTÖ R.Y, KESKI-POHJANMAAN HIRVIKOIRAKERHO RY
Lisätiedot Keski-Pohjanmaan Hirvikoirakerho ry:n 40-v. juhlanäyttely
Ilmoittautumisajat 29.1.2023
12.2.2023 12.2.
Lempäälä E
dalmatiankoira
Lempäälä E
dalmatiankoira
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely dalmatiankoira
Aika 12.2.2023
Paikka Lempäälä (Ideapark Bläk Boks-areena)
Järjestäjä DALMATIANKOIRAT R.Y.
Ilmoittautumisajat 10.1.2023
25.2.2023 25.2.
Tornio RN
Tornio RN FCI1, 3, 10
Tornio RN
Tornio RN FCI1, 3, 10
1, 3, 10 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Tornio RN FCI1, 3, 10
Aika 25.2.2023
Paikka Tornio (Vauhtikoira areena)
Roturyhmät 1, 3, 10
Järjestäjä TORNION KENNELKERHO R.Y.
Ilmoittautumisajat 23.1.2023
25.-26.2.2023 25.-26.2.
Jämijärvi RN
Jämijärvi FCI3, 4, 5 & 6
Jämijärvi RN
Jämijärvi FCI3, 4, 5 & 6
3, 4, 5, 6 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Jämijärvi FCI3, 4, 5 & 6
Aika 25.-26.2.2023
Paikka Jämijärvi (Jämi Areena)
Roturyhmät 3, 4, 5, 6
Järjestäjä KOVELAHDEN ERÄMIEHET RY, SYDÄNMAAN METSÄ-MIEHET RY
Ilmoittautumisajat 30.1.2023
26.2.2023 26.2.
Jämijärvi E
Tukinäyttely
Jämijärvi E
Tukinäyttely
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Tukinäyttely
Aika 26.2.2023
Paikka Jämijärvi (Jämi Areena)
Järjestäjä SATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y.
Lisätiedot Näyttely järjestetään Jämijärvellä pidettävien ryhmänäyttelyiden yhteydessä eri päivänä, kuin 5 ryhmä on ryhmänäyttelyssä.
Ilmoittautumisajat 30.1.2023
5.3.2023 5.3.
Kajaani E
Laika ER
Kajaani E
Laika ER
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Laika ER
Aika 5.3.2023
Paikka Kajaani (Scandic Kajanus)
Järjestäjä SUOMEN LAIKAJÄRJESTÖ R.Y.
Ilmoittautumisajat 8.2.2023
11.3.2023 11.3.
Kuopio E
Tiibetinspanieli ER
Kuopio E
Tiibetinspanieli ER
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Tiibetinspanieli ER
Aika 11.3.2023
Paikka Kuopio (Koiramekka)
Järjestäjä TIIBETINSPANIELIT R.Y.
Ilmoittautumisajat 14.2.2023
12.3.2023 12.3.
Savonlinna E
SHHJ:n rodut
Savonlinna E
SHHJ:n rodut
KAAKKOIS-SAVON KENNELSEURA RY Ei tiedossa Ei tiedossa
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely SHHJ:n rodut
Aika 12.3.2023
Paikka Savonlinna (Torialue)
Järjestäjä SUOMEN HARMAAHIRVIKOIRAJÄRJESTÖ R.Y, KAAKKOIS-SAVON KENNELSEURA RY
Lisätiedot Suomen Harmaahirvikoirajärjestön päänäyttely.
18.3.2023 18.3.
Jyväskylä E
shih tzu
Jyväskylä E
shih tzu
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely shih tzu
Aika 18.3.2023
Paikka Jyväskylä (Killerin raviradan katsomorakennus)
Järjestäjä SHIH TZU R.Y.
Ilmoittautumisajat 2.3.2023
18.3.2023 18.3.
Hollola E
amerikancockerspanieli
Hollola E
amerikancockerspanieli
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely amerikancockerspanieli
Aika 18.3.2023
Paikka Hollola (Koirakoulu Lahen Murre)
Järjestäjä AMERIKANCOCKERSPANIELIT R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 26.2.2023
19.3.2023 19.3.
Salo E
tiibetinterrieri
Salo E
tiibetinterrieri
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely tiibetinterrieri
Aika 19.3.2023
Paikka Salo (.)
Järjestäjä TIIBETINTERRIERIT R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 6.3.2023
19.3.2023 19.3.
Jyväskylä RN
Korpilahti RN FCI 5, 7, 8
Jyväskylä RN
Korpilahti RN FCI 5, 7, 8
5, 7, 8 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Korpilahti RN FCI 5, 7, 8
Aika 19.3.2023
Paikka Jyväskylä (Four Wind Stable)
Roturyhmät 5, 7, 8
Järjestäjä KORPILAHDEN ERÄMIEHET RY, JUOKSLAHDEN METSÄSTYSSEURA RY, ETELÄ-KORPILAHDEN SÄKÄ RY
Lisätiedot Yhdistetty ryhmä 7/8.
Ilmoittautumisajat 27.2.2023
19.3.2023 19.3.
Kajaani E
SPJ:n rodut
Kajaani E
SPJ:n rodut
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely SPJ:n rodut
Aika 19.3.2023
Paikka Kajaani (Scandic Hotel Kajanus)
Järjestäjä SUOMEN PYSTYKORVAJÄRJESTÖ R.Y.
Ilmoittautumisajat 1.3.2023
19.3.2023 19.3.
Hyvinkää E
Beagle
Hyvinkää E
Beagle
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Beagle
Aika 19.3.2023
Paikka Hyvinkää (Hyvinkään Eläinpalvelukeskus Oy)
Järjestäjä SUOMEN BEAGLEJÄRJESTÖ R.Y.
Ilmoittautumisajat 10.3.2023
25.-26.3.2023 25.-26.3.
Seinäjoki RN
Seinäjoki FCI 1, 4, 5 & 7
Seinäjoki RN
Seinäjoki FCI 1, 4, 5 & 7
1, 4, 5, 7 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Seinäjoki FCI 1, 4, 5 & 7
Aika 25.-26.3.2023
Paikka Seinäjoki (PrimaDog Areena)
Roturyhmät 1, 4, 5, 7
Järjestäjä LAKEUDEN AGILITYURHEILIJAT RY
Junior Handler Tavallinen, Tavallinen
Lisätiedot Näyttelypaikkana PrimaDog Areena. Tekonurmi.
Ilmoittautumisajat 6.3.2023
25.3.2023 25.3.
Ylivieska E
SPJ:n rodut
Ylivieska E
SPJ:n rodut
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely SPJ:n rodut
Aika 25.3.2023
Paikka Ylivieska (Huhmarin ulkoilualue)
Järjestäjä SUOMEN PYSTYKORVAJÄRJESTÖ R.Y.
Lisätiedot Pohjanpystykorvien SM-haukkujen tukinäyttely!
Ilmoittautumisajat 9.3.2023
26.3.2023 26.3.
Mikkeli E
SAJ:n rodut
Mikkeli E
SAJ:n rodut
KESKI-SAVON AJOKOIRAMIEHET RY, SUUR-SAVON AJOKOIRAMIEHET RY Ei tiedossa Ei tiedossa
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely SAJ:n rodut
Aika 26.3.2023
Paikka Mikkeli (MAH ry:n Koiraurheilukeskus)
Järjestäjä SUOMEN AJOKOIRAJÄRJESTÖ R.Y., KESKI-SAVON AJOKOIRAMIEHET RY, SUUR-SAVON AJOKOIRAMIEHET RY
1.4.2023 1.4.
Kuopio E
shetlanninlammaskoira
Kuopio E
shetlanninlammaskoira
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely shetlanninlammaskoira
Aika 1.4.2023
Paikka Kuopio (Koiramekka)
Järjestäjä SHETLANNINLAMMASKOIRAT R.Y.
Ilmoittautumisajat 15.3.2023
1.4.2023 1.4.
Kauhajoki RN
Kauhajoki ryhmänäyttely
Kauhajoki RN
Kauhajoki ryhmänäyttely
osa 5 & FCI 6, 4, 7, 8 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kauhajoki ryhmänäyttely
Aika 1.4.2023
Paikka Kauhajoki (Salakari)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 4, 7, 8
Järjestäjä MUURAHAISEN ERÄMIEHET RY, KAUHAJOEN METSÄSTYSSEURA RY
Ilmoittautumisajat 13.3.2023
2.4.2023 2.4.
Kuopio E
Bichon frisé
Kuopio E
Bichon frisé
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Bichon frisé
Aika 2.4.2023
Paikka Kuopio (Koiramekka)
Järjestäjä BICHON FRISE RY
Ilmoittautumisajat 13.3.2023
2.4.2023 2.4.
Laukaa E
lappalaiskoirat
Laukaa E
lappalaiskoirat
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely lappalaiskoirat
Aika 2.4.2023
Paikka Laukaa (Peurunka)
Järjestäjä LAPPALAISKOIRAT RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 14.3.2023
7.4.2023 7.4.
Kitee RN
Kitee FCI3, 5, 6 & 9
Kitee RN
Kitee FCI3, 5, 6 & 9
3, 5, 6, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kitee FCI3, 5, 6 & 9
Aika 7.4.2023
Paikka Kitee (Kiteen jäähalli)
Roturyhmät 3, 5, 6, 9
Järjestäjä ONKAMON METSÄSTYSSEURA R.Y., KITEEN KENNELKERHO RY, KITEEN METSÄSTYSSEURA RY, KAURILAN ERÄ RY, HIRVIJOEN ERÄ RY, TOHMAJÄRVEN-VÄRTSILÄN METS.SEURA RY, RUPPOVAARAN ERÄ RY
8.4.2023 8.4.
Lieksa RN
Lieksa FCI3, 5, 6, 9
Lieksa RN
Lieksa FCI3, 5, 6, 9
3, 5, 6, 9 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Lieksa FCI3, 5, 6, 9
Aika 8.4.2023
Paikka Lieksa (Lieksan jäähalli)
Roturyhmät 3, 5, 6, 9
Järjestäjä ENON POHJOINEN ERÄ RY, LIEKSAN ERÄ RY, LIEKSAN PALVELUSKOIRAKERHO R.Y., PIELISJÄRVEN ERÄ- JA KENNELMIEHET
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 16.3.2023
8.4.2023 8.4.
Pälkäne E
SHHJ:n rodut
Pälkäne E
SHHJ:n rodut
HÄMEEN PYSTYKORVAKERHO R.Y., MÄNTÄN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y. Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely SHHJ:n rodut
Aika 8.4.2023
Paikka Pälkäne (Taukopaikka Aapiskukko)
Järjestäjä SUOMEN HARMAAHIRVIKOIRAJÄRJESTÖ R.Y, HÄMEEN PYSTYKORVAKERHO R.Y., MÄNTÄN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y.
Ilmoittautumisajat 19.3.2023
9.4.2023 9.4.
Lieksa RN
Lieksa FCI1, 2, 7, 8
Lieksa RN
Lieksa FCI1, 2, 7, 8
1, 2, 7, 8 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Lieksa FCI1, 2, 7, 8
Aika 9.4.2023
Paikka Lieksa (Lieksan jäähalli)
Roturyhmät 1, 2, 7, 8
Järjestäjä ENON POHJOINEN ERÄ RY, LIEKSAN ERÄ RY, LIEKSAN PALVELUSKOIRAKERHO R.Y., PIELISJÄRVEN ERÄ- JA KENNELMIEHET
Ilmoittautumisajat 16.3.2023
15.-16.4.2023 15.-16.4.
Vaasa KV
Vaasa KV 2023
Vaasa KV
Vaasa KV 2023
la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Vaasa KV 2023
Aika 15.-16.4.2023
Paikka Vaasa (Botniahalli)
Roturyhmät la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
Järjestäjä VAASAN KOIRAKERHO RY, MERENKURKUN NOUTAJAT RY, VASA KENNELFÖRENING RF, ÖSTERBOTTENS ÄLGHUNDKLUBB RF
Junior Handler Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 21.3.2023
22.-23.4.2023 22.-23.4.
Lahti KV
Lahti KV
la: 1, 3, 5, 7, 10
su: 2, 4, 6, 8, 9
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Lahti KV
Aika 22.-23.4.2023
Paikka Lahti (Lahden Messu- ja Urheilukeskus)
Roturyhmät la: 1, 3, 5, 7, 10
su: 2, 4, 6, 8, 9
Järjestäjä SALPAUSSELÄN KENNELPIIRI RY
Junior Handler SM-osakilpailu, Piirinmestaruus, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 25.3.2023
22.-23.4.2023 22.-23.4.
Kankaanpää RN
Kankaanpää FCI1, 3, 5, 9
Kankaanpää RN
Kankaanpää FCI1, 3, 5, 9
1, 3, 5, 9 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kankaanpää FCI1, 3, 5, 9
Aika 22.-23.4.2023
Paikka Kankaanpää (Kankaanpään Jäähalli)
Roturyhmät 1, 3, 5, 9
Järjestäjä KANKAANPÄÄN SEUDUN KENNELYHDISTYS
Ilmoittautumisajat 22.3.2023
22.4.2023 22.4.
Kiuruvesi RN
Kiuruvesi RN FCI 2, 4, 5, 8
Kiuruvesi RN
Kiuruvesi RN FCI 2, 4, 5, 8
2, 4, 5, 8 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kiuruvesi RN FCI 2, 4, 5, 8
Aika 22.4.2023
Paikka Kiuruvesi (Aamulypsy Areena)
Roturyhmät 2, 4, 5, 8
Järjestäjä KIURUVEDEN KENNELKERHO RY
Ilmoittautumisajat 6.4.2023
22.4.2023 22.4.
Lahti E
kiinanpalatsikoira
Lahti E
kiinanpalatsikoira
Ei tiedossa Ei tiedossa
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely kiinanpalatsikoira
Aika 22.4.2023
Paikka Lahti (Salpausselän Kennelpiirin halli)
Järjestäjä SUOMEN PEKINGESIKERHO R.Y.
22.4.2023 22.4.
Hämeenlinna E
Labradorinnoutaja ER
Hämeenlinna E
Labradorinnoutaja ER
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Labradorinnoutaja ER
Aika 22.4.2023
Paikka Hämeenlinna (Kauppakeskus Tuulonen parkkihalli)
Järjestäjä LABRADORINNOUTAJAKERHO R.Y.
Ilmoittautumisajat 29.3.2023
22.4.2023 22.4.
Pello RN
Pello RN FCI1, 3, 5, 6
Pello RN
Pello RN FCI1, 3, 5, 6
1, 3, 5, 6 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Pello RN FCI1, 3, 5, 6
Aika 22.4.2023
Paikka Pello (Rohkihalli)
Roturyhmät 1, 3, 5, 6
Järjestäjä LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY, PELLON ERÄ RY
Ilmoittautumisajat 24.3.2023
23.4.2023 23.4.
Pello RN
Pello RN FCI2, 4, 5, 9
Pello RN
Pello RN FCI2, 4, 5, 9
2, 4, 5, 9 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Pello RN FCI2, 4, 5, 9
Aika 23.4.2023
Paikka Pello (Rohkihalli)
Roturyhmät 2, 4, 5, 9
Järjestäjä LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY, PELLON ERÄ RY
Ilmoittautumisajat 24.3.2023
23.4.2023 23.4.
Kiuruvesi EPN
Kiuruveden pentunäyttely
Kiuruvesi EPN
Kiuruveden pentunäyttely
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Kiuruveden pentunäyttely
Aika 23.4.2023
Paikka Kiuruvesi (Aamulypsy Areena)
Järjestäjä KIURUVEDEN KENNELKERHO RY
Ilmoittautumisajat 6.4.2023
23.4.2023 23.4.
Mikkeli E
Alaskanmalamuutti ER
Mikkeli E
Alaskanmalamuutti ER
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Alaskanmalamuutti ER
Aika 23.4.2023
Paikka Mikkeli (Visulahti)
Järjestäjä ALASKANMALAMUUTTIYHDISTYS R.Y.
Ilmoittautumisajat 1.4.2023
29.4.2023 29.4.
Lapua RN
Lapuan ryhmänäyttely 29.4.2023
Lapua RN
Lapuan ryhmänäyttely 29.4.2023
osa 5 & FCI 6, 4, 8 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Lapuan ryhmänäyttely 29.4.2023
Aika 29.4.2023
Paikka Lapua (Lapuan jäähalli)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 4, 8
Järjestäjä ETELÄ-POHJANMAAN PYSTYKORVAKERHO RY
Lisätiedot Näyttely on E-P: n Pystykorvakerhon 50 v. juhlanäyttely.
Ilmoittautumisajat 10.4.2023
29.4.2023 29.4.
Tampere NORD
Tampere NORD
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Tampere NORD
Aika 29.4.2023
Paikka Tampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus)
Järjestäjä POHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y., HÄMEEN SPANIELIKERHO RY, HÄMEEN PYSTYKORVAKERHO R.Y., KÄYTTÖBASSETIT RY, VESILAHDEN METSÄSTYSYHDISTYS R.Y., KULJUN METSÄSTYSSEURA R.Y., PIRKANMAAN VINTTIKOIRAKERHO RY, LEVEK RY
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 3.4.2023
30.4.2023 30.4.
Tampere KV
Tampere KV
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Tampere KV
Aika 30.4.2023
Paikka Tampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus)
Järjestäjä POHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y., HÄMEEN SPANIELIKERHO RY, HÄMEEN PYSTYKORVAKERHO R.Y., KÄYTTÖBASSETIT RY, VESILAHDEN METSÄSTYSYHDISTYS R.Y., KULJUN METSÄSTYSSEURA R.Y., PIRKANMAAN VINTTIKOIRAKERHO RY, LEVEK RY
Junior Handler SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 3.4.2023
30.4.2023 30.4.
Siikajoki EPN
Siikajoki PN
Siikajoki EPN
Siikajoki PN
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Siikajoki PN
Aika 30.4.2023
Paikka Siikajoki (Ruukin Hevoskeskus)
Järjestäjä RAAHEN ERÄNKÄVIJÄT RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 5.4.2023
1.5.2023 1.5.
Nivala RN
Nivala FCI osa 5, 6, 7 & 8
Nivala RN
Nivala FCI osa 5, 6, 7 & 8
osa 5 & FCI 6, 7, 8 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Nivala FCI osa 5, 6, 7 & 8
Aika 1.5.2023
Paikka Nivala (Tuiskulan urheilualue)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 7, 8
Järjestäjä NIVALAN ERÄNKÄVIJÄT RY
Ilmoittautumisajat 11.4.2023
1.5.2023 1.5.
Lahti RN
Lahti FCI 1, 2, 3, 5
Lahti RN
Lahti FCI 1, 2, 3, 5
1, 2, 3, 5 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Lahti FCI 1, 2, 3, 5
Aika 1.5.2023
Paikka Lahti (Jokimaan ravikeskus)
Roturyhmät 1, 2, 3, 5
Järjestäjä AKITA RY, PÄIJÄT-HÄMEEN AJOKOIRAYHDISTYS RY, PÄIJÄTHOFFIT RY
Ilmoittautumisajat 9.4.2023
1.5.2023 1.5.
Lahti EPN
Lahti PN
Lahti EPN
Lahti PN
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Lahti PN
Aika 1.5.2023
Paikka Lahti (Jokimaan ravikeskus)
Järjestäjä AKITA RY, PÄIJÄTHOFFIT RY, PÄIJÄT-HÄMEEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
Lisätiedot Samassa paikassa samaan aikaan ryhmänäyttely FCI 1/5 & 2/3 ja 6/8 & 9/10
Ilmoittautumisajat 9.4.2023
6.5.2023 6.5.
Salo RN
Salo FCI2, 3, 4, 9
Salo RN
Salo FCI2, 3, 4, 9
2, 3, 4, 9 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Salo FCI2, 3, 4, 9
Aika 6.5.2023
Paikka Salo (Halikon koulukeskuksen kenttä)
Roturyhmät 2, 3, 4, 9
Järjestäjä KOIRAKERHO TASSUT R.Y.
Ilmoittautumisajat 21.4.2023
6.5.2023 6.5.
Seinäjoki RN
Seinäjoki RN FCI4, 5, 6, 8
Seinäjoki RN
Seinäjoki RN FCI4, 5, 6, 8
4, 5, 6, 8 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Seinäjoki RN FCI4, 5, 6, 8
Aika 6.5.2023
Paikka Seinäjoki (Törnävän kenttä)
Roturyhmät 4, 5, 6, 8
Järjestäjä SEINÄJOEN ALAKYLÄN METSÄSTYSSEURA
Ilmoittautumisajat 19.4.2023
6.5.2023 6.5.
Tuusula RN
Tuusula FCI1, 2, 3, 4
Tuusula RN
Tuusula FCI1, 2, 3, 4
1, 2, 3, 4 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Tuusula FCI1, 2, 3, 4
Aika 6.5.2023
Paikka Tuusula (Hyrylän urheilukeskus)
Roturyhmät 1, 2, 3, 4
Järjestäjä KESKI-UUDENMAAN MÄYRÄKOIRAT RY
Ilmoittautumisajat 10.4.2023
6.5.2023 6.5.
Tuusula RN
Tuusula FCI5, 6, 8, 9
Tuusula RN
Tuusula FCI5, 6, 8, 9
5, 6, 8, 9 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Tuusula FCI5, 6, 8, 9
Aika 6.5.2023
Paikka Tuusula (Hyrylän urheilukeskus)
Roturyhmät 5, 6, 8, 9
Järjestäjä UUDENMAAN AJOKOIRAYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 10.4.2023
6.5.2023 6.5.
Sulkava RN
Sulkava osa5 & FCI6, FCI3 & 8
Sulkava RN
Sulkava osa5 & FCI6, FCI3 & 8
osa 5 & FCI 6, 3, 8 Ei tiedossa Ei tiedossa
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Sulkava osa5 & FCI6, FCI3 & 8
Aika 6.5.2023
Paikka Sulkava (Sulkavan liikuntahallin kenttä)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 3, 8
Järjestäjä SUUR-SAVON AJOKOIRAMIEHET RY, IDÄNLAHDEN ERÄ RY, HAKOVIRRAN METSÄSTYSSEURA RY
6.5.2023 6.5.
Kouvola RN
Kouvola osa5 & FCI6, FCI3, FCI7
Kouvola RN
Kouvola osa5 & FCI6, FCI3, FCI7
osa 5 & FCI 6, 3, 7 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kouvola osa5 & FCI6, FCI3, FCI7
Aika 6.5.2023
Paikka Kouvola (Liikasenmäki)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 3, 7
Järjestäjä JAALAN METSÄSTYSSEURA RY
Ilmoittautumisajat 10.4.2023
7.5.2023 7.5.
Kokkola RN
Kokkola RN osa5 & FCI6, FCI3 & 4
Kokkola RN
Kokkola RN osa5 & FCI6, FCI3 & 4
osa 5 & FCI 6, 3, 4 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kokkola RN osa5 & FCI6, FCI3 & 4
Aika 7.5.2023
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 3, 4
Järjestäjä KESKI-POHJANMAAN BEAGLEKERHO RY
Lisätiedot FCI5 Metsästyspystykorvat
Ilmoittautumisajat 26.4.2023
7.5.2023 7.5.
Salo RN
Salo FCI1, 5, 8, 10
Salo RN
Salo FCI1, 5, 8, 10
1, 5, 8, 10 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Salo FCI1, 5, 8, 10
Aika 7.5.2023
Paikka Salo (Halikon koulukeskuksen kenttä)
Roturyhmät 1, 5, 8, 10
Järjestäjä KOIRAKERHO TASSUT R.Y.
Ilmoittautumisajat 21.4.2023
7.5.2023 7.5.
Raahe RN
Raahe RN FCI1, 5, 6, 8
Raahe RN
Raahe RN FCI1, 5, 6, 8
1, 5, 6, 8 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Raahe RN FCI1, 5, 6, 8
Aika 7.5.2023
Paikka Raahe (Miiluareena)
Roturyhmät 1, 5, 6, 8
Järjestäjä OLKIJOEN ERÄMIEHET RY, PATTIJOEN METSÄSTYSSEURA RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 17.4.2023
7.5.2023 7.5.
Sipoo RN
Sipoo FCI 4, 5, 6, 8
Sipoo RN
Sipoo FCI 4, 5, 6, 8
4, 5, 6, 8 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Sipoo FCI 4, 5, 6, 8
Aika 7.5.2023
Paikka Sipoo (Nikkilän Sydämen Hiekkakenttä)
Roturyhmät 4, 5, 6, 8
Järjestäjä SIPOON METSÄSTYSKOIRAYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 10.4.2023
7.5.2023 7.5.
Rautjärvi RN
Rautjärvi FCI3, 4, 5, 6; Rajoitus 320 koiraa
Rautjärvi RN
Rautjärvi FCI3, 4, 5, 6; Rajoitus 320 koiraa
3, 4, 5, 6 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Rautjärvi FCI3, 4, 5, 6; Rajoitus 320 koiraa
Aika 7.5.2023
Paikka Rautjärvi (Kivijärven toimintakeskus)
Roturyhmät 3, 4, 5, 6
Järjestäjä KOKKOLANJOEN ERÄ-MIEHET R.Y., SIMPELEEN SEUDUN ERÄNKÄVIJÄT R.Y., SIMPELEEN METSÄSTYS- JA AMPUMASEURA
Ilmoittautumisajat 23.4.2023
13.5.2023 13.5.
Oulainen RN
Oulainen FCI5, 6, 7, 8
Oulainen RN
Oulainen FCI5, 6, 7, 8
5, 6, 7, 8 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Oulainen FCI5, 6, 7, 8
Aika 13.5.2023
Paikka Oulainen (Urheilukenttä)
Roturyhmät 5, 6, 7, 8
Järjestäjä PIIPSJÄRVEN METSÄSTÄJÄT RY, OULAISTEN METSÄSTYSSEURA RY
Ilmoittautumisajat 23.4.2023
13.5.2023 13.5.
Espoo E
Schipperke erikoisnäyttely
Espoo E
Schipperke erikoisnäyttely
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Schipperke erikoisnäyttely
Aika 13.5.2023
Paikka Espoo (Hotelli Nuuksio)
Järjestäjä SUOMEN SCHIPPERKEKERHO RY
Lisätiedot Myös parikilpailu, parhaat liikkeet ja paras ilme palkitaan
Ilmoittautumisajat 18.4.2023
13.5.2023 13.5.
Kruunupyy RN
Kruunupyy osa5 & FCI6, FCI7, 8
Kruunupyy RN
Kruunupyy osa5 & FCI6, FCI7, 8
osa 5 & FCI 6, 7, 8 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kruunupyy osa5 & FCI6, FCI7, 8
Aika 13.5.2023
Paikka Kruunupyy (Teerijärven urheilutalo)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 7, 8
Järjestäjä TERJÄRV JAKTFÖRENING RF
Ilmoittautumisajat 21.4.2023
13.-14.5.2023 13.-14.5.
Varkaus NORD
Koiravarkaus Nord 2023
Varkaus NORD
Koiravarkaus Nord 2023
la: 1, 6, 8, 9, 10
su: 2, 3, 4, 5, 7
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Koiravarkaus Nord 2023
Aika 13.-14.5.2023
Paikka Varkaus (Varkauden keskuskenttä)
Roturyhmät la: 1, 6, 8, 9, 10
su: 2, 3, 4, 5, 7
Järjestäjä POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Tavallinen, Tavallinen
Lisätiedot Koiravarkaus 2023
Ilmoittautumisajat 1.5.2023
13.-14.5.2023 13.-14.5.
Helsinki KV
Royal Canin Show
Helsinki KV
Royal Canin Show
la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Royal Canin Show
Aika 13.-14.5.2023
Paikka Helsinki (Tuomarinkartanon Vinttikoirakeskus)
Roturyhmät la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Järjestäjä HELSINGIN SEUDUN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu, Tavallinen, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 17.4.2023
13.5.2023 13.5.
Sodankylä RN
Sodankylä RN FCI 5, 6, 7, 8
Sodankylä RN
Sodankylä RN FCI 5, 6, 7, 8
5, 6, 7, 8 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Sodankylä RN FCI 5, 6, 7, 8
Aika 13.5.2023
Paikka Sodankylä (New Boliden Areena (jäähalli) ja piha-alue)
Roturyhmät 5, 6, 7, 8
Järjestäjä SODANKYLÄN ERÄMIEHET RY
Lisätiedot Sodankylän Erämiehet juhlavuosi 70 v
Ilmoittautumisajat 13.4.2023
14.5.2023 14.5.
Oulu RN
Oulu FCI 5, 6, 8
Oulu RN
Oulu FCI 5, 6, 8
5, 6, 8 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Oulu FCI 5, 6, 8
Aika 14.5.2023
Paikka Oulu (Virpiniemen ravirata)
Roturyhmät 5, 6, 8
Järjestäjä OULUN SEUDUN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 16.4.2023
18.5.2023 18.5.
Ylivieska RN
Ylivieska RN osa5 & FCI6, FCI 7 & 9
Ylivieska RN
Ylivieska RN osa5 & FCI6, FCI 7 & 9
osa 5 & FCI 6, 7, 9 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ylivieska RN osa5 & FCI6, FCI 7 & 9
Aika 18.5.2023
Paikka Ylivieska (Huhmarin hiihtokeskus)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 7, 9
Järjestäjä YLIVIESKAN KENNELSEURA RY
Ilmoittautumisajat 2.5.2023
18.5.2023 18.5.
Hausjärvi RN
Hausjärvi FCI3, 9
Hausjärvi RN
Hausjärvi FCI3, 9
3, 9 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Hausjärvi FCI3, 9
Aika 18.5.2023
Paikka Hausjärvi (Hausjärven yläasteen kenttä)
Roturyhmät 3, 9
Järjestäjä KANTA-HÄMEEN KOIRAHARRASTAJAT RY
Ilmoittautumisajat 1.5.2023
18.5.2023 18.5.
Vantaa E
Palveluskoiratapahtuma
Vantaa E
Palveluskoiratapahtuma
DOGO ARGENTINO CLUB FINLAND RY, SUOMEN KAUKASIANKOIRAT RY Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Palveluskoiratapahtuma
Aika 18.5.2023
Paikka Vantaa (Vapaalan liikuntapuisto)
Järjestäjä SUOMEN PALVELUSKOIRALIITTO R.Y., DOGO ARGENTINO CLUB FINLAND RY, SUOMEN KAUKASIANKOIRAT RY
Lisätiedot Päänäyttely seuraaville roduille: australiankarjakoira, australiantöpöhäntäinen karjakoira, dogo argentino, etelävenäjänkoira, itäeuroopanpaimenkoira, kaukasiankoira, keskiaasiankoira, picardienpaimenkoira, sarplaninac ja tsekinpaimenkoira.
Ilmoittautumisajat 2.5.2023
18.5.2023 18.5.
Turku RN
Turku RN FCI 1, 2, 3, 5
Turku RN
Turku RN FCI 1, 2, 3, 5
1, 2, 3, 5 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Turku RN FCI 1, 2, 3, 5
Aika 18.5.2023
Paikka Turku (Metsämäen ravirata)
Roturyhmät 1, 2, 3, 5
Järjestäjä VARSINAIS-SUOMEN KENNELPIIRI R.Y.
Ilmoittautumisajat 27.4.2023
18.5.2023 18.5.
Turku RN
Turku RN FCI 7, 8, 9, 10
Turku RN
Turku RN FCI 7, 8, 9, 10
7, 8, 9, 10 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Turku RN FCI 7, 8, 9, 10
Aika 18.5.2023
Paikka Turku (Metsämäen ravirata)
Roturyhmät 7, 8, 9, 10
Järjestäjä VARSINAIS-SUOMEN KENNELPIIRI R.Y.
Ilmoittautumisajat 27.4.2023
18.5.2023 18.5.
Karvia RN
Karvia FCI2, 4, 5, 8
Karvia RN
Karvia FCI2, 4, 5, 8
2, 4, 5, 8 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Karvia FCI2, 4, 5, 8
Aika 18.5.2023
Paikka Karvia (Karvian moottorirata)
Roturyhmät 2, 4, 5, 8
Järjestäjä SATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y., KOILLIS-KARVIAN METSÄSTYSSEURA RY
Lisätiedot Näyttely on Haukkuottelun tukinäyttely.
Ilmoittautumisajat 22.4.2023
18.5.2023 18.5.
Akaa RN
Akaa FCI ryhmät 4, 6, 8, 10
Akaa RN
Akaa FCI ryhmät 4, 6, 8, 10
4, 6, 8, 10 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Akaa FCI ryhmät 4, 6, 8, 10
Aika 18.5.2023
Paikka Akaa (Savolan kenttä)
Roturyhmät 4, 6, 8, 10
Järjestäjä AKAAN SEUDUN METSÄSTYSKOIRAT RY, VALKEAKOSKEN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 27.4.2023
18.5.2023 18.5.
Mikkeli RN
Mikkeli FCI1, 5, 6, 8
Mikkeli RN
Mikkeli FCI1, 5, 6, 8
1, 5, 6, 8 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Mikkeli FCI1, 5, 6, 8
Aika 18.5.2023
Paikka Mikkeli (Karkialammen varuskunnan urheilukenttä)
Roturyhmät 1, 5, 6, 8
Järjestäjä ETELÄ-SAVON NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY, SUUR-SAVON DREEVERIKERHO RY, MIKKELIN VARUSK.METSÄSTYSYHDISTYS
Ilmoittautumisajat 1.5.2023
18.5.2023 18.5.
Vantaa E
dogo argentino
Vantaa E
dogo argentino
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely dogo argentino
Aika 18.5.2023
Paikka Vantaa (Vapaalan liikuntapuisto)
Järjestäjä DOGO ARGENTINO CLUB FINLAND RY
18.5.2023 18.5.
Luoto RN
Luoto RN FCI 3, 4, 7, 8
Luoto RN
Luoto RN FCI 3, 4, 7, 8
3, 4, 7, 8 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Luoto RN FCI 3, 4, 7, 8
Aika 18.5.2023
Paikka Luoto (Luodon urheilupuisto)
Roturyhmät 3, 4, 7, 8
Järjestäjä JÄLKIJUNA RY
Lisätiedot .
Ilmoittautumisajat 27.4.2023
20.5.2023 20.5.
Urjala E
bouvier ja ardennienkarjakoira
Urjala E
bouvier ja ardennienkarjakoira
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely bouvier ja ardennienkarjakoira
Aika 20.5.2023
Paikka Urjala (Huhdin Vilpola)
Järjestäjä SUOMEN BOUVIER R.Y.
Ilmoittautumisajat 15.4.2023
20.5.2023 20.5.
Ruovesi RN
Ruovesi FCI2, 5, 7, 8
Ruovesi RN
Ruovesi FCI2, 5, 7, 8
2, 5, 7, 8 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ruovesi FCI2, 5, 7, 8
Aika 20.5.2023
Paikka Ruovesi (Ruoveden urheilukeskus)
Roturyhmät 2, 5, 7, 8
Järjestäjä PAJUSEN ERÄILIJÄT RY, RUOVEDEN METSÄSTYSSEURA R.Y., KURUN ERÄMIEHET RY, PIRKKALAN KOIRAKERHO PISKIT RY
Ilmoittautumisajat 5.5.2023
20.5.2023 20.5.
Kouvola E
sileäkarvainen noutaja
Kouvola E
sileäkarvainen noutaja
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely sileäkarvainen noutaja
Aika 20.5.2023
Paikka Kouvola (Koria)
Järjestäjä SUOMEN SILEÄKARVAISET NOUTAJAT RY
Ilmoittautumisajat 16.4.2023
20.5.2023 20.5.
Kajaani RN
Kajaani FCI2, 4, 6, 9
Kajaani RN
Kajaani FCI2, 4, 6, 9
2, 4, 6, 9 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kajaani FCI2, 4, 6, 9
Aika 20.5.2023
Paikka Kajaani (Vimpelin urheilukeskus)
Roturyhmät 2, 4, 6, 9
Järjestäjä KAINUUN HIRVIKOIRA YHDISTYS RY, KAINUUN RIISTAMIEHET RY, KAINUUN BEAGLE R.Y., RISTIJÄRVEN METSÄSTYSSEURA RY, KAINUUN KENNELPIIRI R.Y.
Ilmoittautumisajat 20.4.2023
20.-21.5.2023 20.-21.5.
Rauma KR
Rauma Show
Rauma KR
Rauma Show
la: 1, 3, 4, 5, 9
su: 2, 6, 7, 8, 10
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Rauma Show
Aika 20.-21.5.2023
Paikka Rauma (Äijänsuon Urheilualue)
Roturyhmät la: 1, 3, 4, 5, 9
su: 2, 6, 7, 8, 10
Järjestäjä RAUMAN KÄYTTÖ- JA SEURAKOIRAT RY, RAUMAN METSÄSTYSSEURA RY, RAUMAN YMPÄRISTÖN URHEILUMETSÄSTÄJÄT, RAUMAN SEUDUN ERÄMIEHET RY, RAUMAN MAALAISKUNNAN METSÄSTYSSEURA RY
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot junior handler vain yhtenä päivänä. Myös pennut 7-9 kk.
Ilmoittautumisajat 25.4.2023
20.5.2023 20.5.
Pori E
venäjänmustaterrieri
Pori E
venäjänmustaterrieri
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely venäjänmustaterrieri
Aika 20.5.2023
Paikka Pori (Levon urheilukenttä)
Järjestäjä SUOMEN MUSTATERRIERIT RY
Ilmoittautumisajat 27.4.2023
20.-21.5.2023 20.-21.5.
Mikkeli E
papillon ja phalene
Mikkeli E
papillon ja phalene
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely papillon ja phalene
Aika 20.-21.5.2023
Paikka Mikkeli (Kyyrönkaita)
Järjestäjä SUOMEN PAPILLON-JA PHALENEYHD. RY
Ilmoittautumisajat 30.4.2023
20.5.2023 20.5.
Kajaani RN
Kajaani FCI1, 3, 5, 8
Kajaani RN
Kajaani FCI1, 3, 5, 8
1, 3, 5, 8 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kajaani FCI1, 3, 5, 8
Aika 20.5.2023
Paikka Kajaani (Vimpelin urheilukeskus)
Roturyhmät 1, 3, 5, 8
Järjestäjä KAINUUN BEAGLE R.Y., RISTIJÄRVEN METSÄSTYSSEURA RY, KAINUUN KENNELPIIRI R.Y., KAINUUN RIISTAMIEHET RY, KAINUUN HIRVIKOIRA YHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 20.4.2023
20.5.2023 20.5.
Siilinjärvi RN
Mehtäkoera osa5 & FCI6, FCI7
Siilinjärvi RN
Mehtäkoera osa5 & FCI6, FCI7
osa 5 & FCI 6, 7 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Mehtäkoera osa5 & FCI6, FCI7
Aika 20.5.2023
Paikka Siilinjärvi (Punttisilimä)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 7
Järjestäjä POHJOIS-SAVON AJOKOIRAYHDISTYS RY, POHJOIS-SAVON BEAGLEYHDISTYS
Lisätiedot Mehtäkoera 2023
Ilmoittautumisajat 2.5.2023
20.5.2023 20.5.
Helsinki RN
Ladies Summer Show RN FCI 3, 8, 9
Helsinki RN
Ladies Summer Show RN FCI 3, 8, 9
3, 8, 9 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ladies Summer Show RN FCI 3, 8, 9
Aika 20.5.2023
Paikka Helsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus)
Roturyhmät 3, 8, 9
Järjestäjä LADIES KENNEL CLUB RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 3.5.2023
21.5.2023 21.5.
Helsinki EPN
Ladies Summer Puppy Show
Helsinki EPN
Ladies Summer Puppy Show
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Ladies Summer Puppy Show
Aika 21.5.2023
Paikka Helsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus)
Järjestäjä LADIES KENNEL CLUB RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 3.5.2023
21.5.2023 21.5.
Kajaani KR
Koronatuki Kajaani
Kajaani KR
Koronatuki Kajaani
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Koronatuki Kajaani
Aika 21.5.2023
Paikka Kajaani (Vimpelinlaakso)
Järjestäjä KAINUUN KENNELPIIRI R.Y.
Lisätiedot Koronatukinäyttely
Ilmoittautumisajat 20.4.2023
21.5.2023 21.5.
Helsinki E
Valkoinen länsiylämaanterrieri ER
Helsinki E
Valkoinen länsiylämaanterrieri ER
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Valkoinen länsiylämaanterrieri ER
Aika 21.5.2023
Paikka Helsinki (Pääkaupunkiseutu)
Järjestäjä WESTIEKERHO R.Y.
Lisätiedot Tietoja tarkennetaan myöhemmin
Ilmoittautumisajat 30.4.2023
21.5.2023 21.5.
Lemland RN
Lemland RN FCI3, 4, 8
Lemland RN
Lemland RN FCI3, 4, 8
3, 4, 8 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Lemland RN FCI3, 4, 8
Aika 21.5.2023
Paikka Lemland (Bengtsböle Idrottsplats)
Roturyhmät 3, 4, 8
Järjestäjä ÅLANDS TAXKLUBB R.F.
Lisätiedot www.taxklubben.ax
Ilmoittautumisajat 25.4.2023
21.5.2023 21.5.
Ruovesi RN
Ruovesi FCI1, 3, 4, 9
Ruovesi RN
Ruovesi FCI1, 3, 4, 9
1, 3, 4, 9 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ruovesi FCI1, 3, 4, 9
Aika 21.5.2023
Paikka Ruovesi (Ruoveden urheilukeskus)
Roturyhmät 1, 3, 4, 9
Järjestäjä PAJUSEN ERÄILIJÄT RY, RUOVEDEN METSÄSTYSSEURA R.Y., KURUN ERÄMIEHET RY, PIRKKALAN KOIRAKERHO PISKIT RY
Ilmoittautumisajat 5.5.2023
21.5.2023 21.5.
Helsinki E
Ranskanbulldoggi 40 V
Helsinki E
Ranskanbulldoggi 40 V
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Ranskanbulldoggi 40 V
Aika 21.5.2023
Paikka Helsinki (Tuomarinkylän vinttikoirakeskus)
Järjestäjä SUOMEN RANSKANBULLDOGIT RY
Lisätiedot Yhteistyössä LKC:n ryhmä- ja pentunäyttelyiden kanssa
Ilmoittautumisajat 8.5.2023
21.5.2023 21.5.
Seinäjoki RN
Seinäjoki FCI3, 4, 5, 9; Rajoitus 440 koiraa
Seinäjoki RN
Seinäjoki FCI3, 4, 5, 9; Rajoitus 440 koiraa
3, 4, 5, 9 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Seinäjoki FCI3, 4, 5, 9; Rajoitus 440 koiraa
Aika 21.5.2023
Paikka Seinäjoki (Nurmon koulukeskus)
Roturyhmät 3, 4, 5, 9
Järjestäjä KESKI-NURMON METSÄSTYSSEURA RY
Lisätiedot Näyttely järjestetään yhteistyössä 21.5.2023 pidettäväksi anottavan Kouran metsästysseuran ryhmänäyttelyn FCI 1/10 & 7/8 sekä 20.5.2023 pidettäväksi anottavan Seinäjoen metsästysseuran ryhmänäyttelyn FCI 4/5 & 6/7 kanssa.
Ilmoittautumisajat 30.4.2023
21.5.2023 21.5.
Seinäjoki RN
Seinäjoki FCI1, 7, 8, 10; Rajoitus 440 koiraa
Seinäjoki RN
Seinäjoki FCI1, 7, 8, 10; Rajoitus 440 koiraa
1, 7, 8, 10 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Seinäjoki FCI1, 7, 8, 10; Rajoitus 440 koiraa
Aika 21.5.2023
Paikka Seinäjoki (Nurmon Koulukeskus)
Roturyhmät 1, 7, 8, 10
Järjestäjä KOURAN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Lisätiedot Näyttely järjestetään yhteistyössä 21.5.2023 pidettäväksi anottavan Keski-Nurmon Metsätysseuran ryhmänäyttelyn FCI 4/9 & 3/5 sekä 20.5.2023 pidettäväksi anottavan Seinäjoen Metsästysseuran ryhmänäyttelyn FCI 4/5 & 6/7 kanssa.
Ilmoittautumisajat 30.4.2023
21.5.2023 21.5.
Mäntsälä RN
Mäntsälä FCI3, 6, 7, 8
Mäntsälä RN
Mäntsälä FCI3, 6, 7, 8
3, 6, 7, 8 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Mäntsälä FCI3, 6, 7, 8
Aika 21.5.2023
Paikka Mäntsälä (Juustoportti)
Roturyhmät 3, 6, 7, 8
Järjestäjä PUKKILAN ERÄMIEHET RY, SUOMEN AIREDALENTERRIERIYHDISTYS
Ilmoittautumisajat 1.5.2023
27.-28.5.2023 27.-28.5.
Virolahti KV
Hamina KV
Virolahti KV
Hamina KV
la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Hamina KV
Aika 27.-28.5.2023
Paikka Virolahti (Harjun oppimiskeskus)
Roturyhmät la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Järjestäjä KAAKON KENNEL-KERHO RY
Junior Handler SM-osakilpailu, Tavallinen, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 8.5.2023
27.5.2023 27.5.
Kuopio E
englanninspringerspanieli ja walesinspringerspanieli
Kuopio E
englanninspringerspanieli ja walesinspringerspanieli
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely englanninspringerspanieli ja walesinspringerspanieli
Aika 27.5.2023
Paikka Kuopio (Matkailukeskus Rauhalahti)
Järjestäjä SPRINGERSPANIELIT R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 5.5.2023
27.-28.5.2023 27.-28.5.
Harjavalta RN
Harjavalta FCI1 & 2 & 9 & 10
Harjavalta RN
Harjavalta FCI1 & 2 & 9 & 10
1, 2, 9, 10 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Harjavalta FCI1 & 2 & 9 & 10
Aika 27.-28.5.2023
Paikka Harjavalta (Hosiossaaren koirakenttä)
Roturyhmät 1, 2, 9, 10
Järjestäjä HARJAVALLAN PALV-JA SEURAKOIRAHARRASTAJAT RY
Lisätiedot Lauantaina FCI 1 ja 9, sunnuntaina FCI 2 ja 10
Ilmoittautumisajat 2.5.2023
27.5.2023 27.5.
Puumala RN
Puumala osa5 & FCI6, FCI3 & 8
Puumala RN
Puumala osa5 & FCI6, FCI3 & 8
osa 5 & FCI 6, 3, 8 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Puumala osa5 & FCI6, FCI3 & 8
Aika 27.5.2023
Paikka Puumala (Puumalan yhtenäiskoulun alue)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 3, 8
Järjestäjä PUUMALAN ERÄMIEHET
Ilmoittautumisajat 8.5.2023
27.5.2023 27.5.
Haapajärvi E
venäjänajokoira
Haapajärvi E
venäjänajokoira
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely venäjänajokoira
Aika 27.5.2023
Järjestäjä VENÄJÄNAJOKOIRAYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 8.5.2023
28.5.2023 28.5.
Kuopio E
Spanieliliitto
Kuopio E
Spanieliliitto
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Spanieliliitto
Aika 28.5.2023
Paikka Kuopio (Matkailukeskus Rauhalahti)
Järjestäjä SUOMEN SPANIELILIITTO R.Y.
Lisätiedot Osallistumisoikeus roturyhmille 8.2 ja 8.3. Näyttely on päänäyttely Spanieliliiton edustamille roduille.
Ilmoittautumisajat 5.5.2023
28.5.2023 28.5.
Helsinki EPN
Helsinki PN
Helsinki EPN
Helsinki PN
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Helsinki PN
Aika 28.5.2023
Paikka Helsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus)
Järjestäjä SUOMEN BORZOIKLUBI R.Y.
Ilmoittautumisajat 26.4.2023
28.5.2023 28.5.
Harjavalta E
Keeshond
Harjavalta E
Keeshond
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Keeshond
Aika 28.5.2023
Paikka Harjavalta (Harjavallan palvelus -ja seurakoirien kenttä)
Järjestäjä SUOMEN KEESHOND R.Y.
Ilmoittautumisajat 30.4.2023
28.5.2023 28.5.
Keuruu RN
Keuruu FCI1, 3, 5, 8
Keuruu RN
Keuruu FCI1, 3, 5, 8
1, 3, 5, 8 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Keuruu FCI1, 3, 5, 8
Aika 28.5.2023
Paikka Keuruu (Keurusselän liikuntapuisto)
Roturyhmät 1, 3, 5, 8
Järjestäjä KEURUUN SEUDUN KENNELKERHO RY, LAPINJÄRVEN METSÄSTYSSEURA R.Y., KOSKENPÄÄN ERÄPOJAT RY
Ilmoittautumisajat 9.5.2023
28.5.2023 28.5.
Lahti RN
Lahti RN
1, 4, 8, 9 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Lahti RN
Aika 28.5.2023
Paikka Lahti (Jokimaan ravirata)
Roturyhmät 1, 4, 8, 9
Järjestäjä LAHDEN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY, IITIN METSÄSTYSSEURA RY
Ilmoittautumisajat 3.5.2023
3.6.2023 3.6.
Turku E
venäjänvinttikoira
Turku E
venäjänvinttikoira
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely venäjänvinttikoira
Aika 3.6.2023
Paikka Turku (Harjattula)
Järjestäjä SUOMEN BORZOIKLUBI R.Y.
Ilmoittautumisajat 10.5.2023
3.6.2023 3.6.
Iitti RN
Iitti RN FCI 1, 3, 4
Iitti RN
Iitti RN FCI 1, 3, 4
1, 3, 4 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Iitti RN FCI 1, 3, 4
Aika 3.6.2023
Paikka Iitti (Kausalan Hiihtomaja)
Roturyhmät 1, 3, 4
Järjestäjä LÄNSI-KYMEN KENNELYHDISTYS RY, IITIN ERÄ R.Y.
Ilmoittautumisajat 3.5.2023
3.6.2023 3.6.
Mänttä-Vilppula RN
Mänttä-Vilppula FCI2 & 6 & 9 & 10
Mänttä-Vilppula RN
Mänttä-Vilppula FCI2 & 6 & 9 & 10
2, 6, 9, 10 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Mänttä-Vilppula FCI2 & 6 & 9 & 10
Aika 3.6.2023
Paikka Mänttä-Vilppula (Mäntän urheilukeskus)
Roturyhmät 2, 6, 9, 10
Järjestäjä MÄNTÄN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y., MÄNTÄN SEUDUN NUUSKUT R.Y., MÄNTÄN SEUDUN PALVELUSKOIRAT R.Y.
Ilmoittautumisajat 12.5.2023
3.6.2023 3.6.
Janakkala E
dobermanni
Janakkala E
dobermanni
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely dobermanni
Aika 3.6.2023
Paikka Janakkala (Kiipula koulutuskeskus)
Järjestäjä SUOMEN DOBERMANNYHDISTYS R.Y.
Ilmoittautumisajat 22.5.2023
4.6.2023 4.6.
Espoo RN
Espoo RN FCI 1, 2, 5, 9
Espoo RN
Espoo RN FCI 1, 2, 5, 9
1, 2, 5, 9 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Espoo RN FCI 1, 2, 5, 9
Aika 4.6.2023
Paikka Espoo (Vermon ravirata)
Roturyhmät 1, 2, 5, 9
Järjestäjä ULKOMUOTOTUOMARIT RY
Lisätiedot Samassa paikassa kaksi muuta ryhmänäyttelyä (Suomen Tanskandoggit ry ja Suomen Norwichin- ja Norfolkinterrierit ryn), yhteiset järjestelyt.
Ilmoittautumisajat 22.5.2023
4.6.2023 4.6.
Espoo RN
Espoo RN FCI 3, 4, 6
Espoo RN
Espoo RN FCI 3, 4, 6
3, 4, 6 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Espoo RN FCI 3, 4, 6
Aika 4.6.2023
Paikka Espoo (Vermon ravirata)
Roturyhmät 3, 4, 6
Järjestäjä SUOMEN NORWICHIN- JA NORFOLKINTERRIERIT RY
Lisätiedot Samassa paikassa kaksi muuta ryhmänäyttelyä, jotka järjestävät Ulkomuototuomarit ry ja Suomen Tanskandoggi ry. Järjestelyt hoidetaan yhdessä.
Ilmoittautumisajat 22.5.2023
4.6.2023 4.6.
Espoo RN
Espoo RN FCI 7, 8, 10
Espoo RN
Espoo RN FCI 7, 8, 10
7, 8, 10 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Espoo RN FCI 7, 8, 10
Aika 4.6.2023
Paikka Espoo (Vermon ravirata)
Roturyhmät 7, 8, 10
Järjestäjä SUOMEN TANSKANDOGGI R.Y.
Lisätiedot Ryhmänäyttely järjestetään yhdessä Ulkomuototuomarit ry:n ja Suomen Norwich & Norfolk ry:n kanssa samassa paikassa samalla näyttelytoimikunnalla. Näyttelyssä ei pentuja eikä JH
Ilmoittautumisajat 22.5.2023
9.6.2023 9.6.
Alavus KR
Koronatuki Tuuri KR pe 9.6.
Alavus KR
Koronatuki Tuuri KR pe 9.6.
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Koronatuki Tuuri KR pe 9.6.
Aika 9.6.2023
Paikka Alavus (Keskisen kyläkauppa)
Järjestäjä ETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot Koronatukinäyttely
Ilmoittautumisajat 22.5.2023
10.6.2023 10.6.
Asikkala E
Broholminkoirien erikoisnäyttely
Asikkala E
Broholminkoirien erikoisnäyttely
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Broholminkoirien erikoisnäyttely
Aika 10.6.2023
Paikka Asikkala (Asikkalan Pohjolanpuisto)
Järjestäjä SUOMEN BROHOLMERYHDISTYS RY
Lisätiedot Lisäksi jokaluokassa valitaan VSP ja ROP. Ja koko näyttelystä valitaan Vekkulein pentu, parhaat liikkeet ja paras pää.
Ilmoittautumisajat 22.5.2023
10.-11.6.2023 10.-11.6.
Alavus KR
Miljoona Koira 2023 - Tuuri la-su
Alavus KR
Miljoona Koira 2023 - Tuuri la-su
la: 2, 4, 6, 9, 10
su: 1, 3, 5, 7, 8
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Miljoona Koira 2023 - Tuuri la-su
Aika 10.-11.6.2023
Paikka Alavus (Keskisen Kyläkauppa)
Roturyhmät la: 2, 4, 6, 9, 10
su: 1, 3, 5, 7, 8
Järjestäjä ETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 22.5.2023
10.6.2023 10.6.
Savonlinna RN
Savonlinna osa5 & FCI6, FCI1 & 8
Savonlinna RN
Savonlinna osa5 & FCI6, FCI1 & 8
osa 5 & FCI 6, 1, 8 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Savonlinna osa5 & FCI6, FCI1 & 8
Aika 10.6.2023
Paikka Savonlinna (Harjumajan kenttä)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 1, 8
Järjestäjä SAVONLINNAN KENNELKERHO RY, KAAKKOIS-SAVON KENNELSEURA RY, MOINSALMEN METSÄSTYSSEURA RY, PUNKAHARJUN METSÄSTYSSEURA RY
Lisätiedot Savonlinnan Kennelkerhon 60 vuotis juhlanäytely
Ilmoittautumisajat 20.5.2023
10.6.2023 10.6.
Kaarina E
Kultaistennoutajien päänäyttely
Kaarina E
Kultaistennoutajien päänäyttely
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Kultaistennoutajien päänäyttely
Aika 10.6.2023
Paikka Kaarina (Tuorlan majatalo)
Järjestäjä KULTAINEN RENGAS - GOLDEN RING GR RY
Ilmoittautumisajat 15.5.2023
10.-11.6.2023 10.-11.6.
Lappeenranta E
Samojedinkoirien erikoisnäyttely
Lappeenranta E
Samojedinkoirien erikoisnäyttely
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Samojedinkoirien erikoisnäyttely
Aika 10.-11.6.2023
Paikka Lappeenranta (Ravirata)
Järjestäjä SUOMEN SAMOJEDINKOIRAYHDISTYS R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 22.5.2023
10.6.2023 10.6.
Järvenpää E
partacollie
Järvenpää E
partacollie
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely partacollie
Aika 10.6.2023
Paikka Järvenpää (Tuulimyllyntie 24, 04400 Järvenpää)
Järjestäjä SUOMEN PARTACOLLIET R.Y.
Lisätiedot järjestetään myös parikilpailu
Ilmoittautumisajat 19.5.2023
10.6.2023 10.6.
Lappeenranta E
colliet
Lappeenranta E
colliet
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely colliet
Aika 10.6.2023
Paikka Lappeenranta (Lappeenrannan ravirata)
Järjestäjä SUOMEN COLLIEYHDISTYS R.Y.
Ilmoittautumisajat 17.5.2023
10.6.2023 10.6.
Tampere E
Rottweilereiden Erikoisnäyttely 10.6.2023
Tampere E
Rottweilereiden Erikoisnäyttely 10.6.2023
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Rottweilereiden Erikoisnäyttely 10.6.2023
Aika 10.6.2023
Paikka Tampere (Kaupin Vinttikoirarata)
Järjestäjä SUOMEN ROTTWEILERYHDISTYS R.Y.
Ilmoittautumisajat 21.5.2023
10.6.2023 10.6.
Pöytyä RN
Pöytyä RN FCI 4, 5, 6
Pöytyä RN
Pöytyä RN FCI 4, 5, 6
4, 5, 6 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Pöytyä RN FCI 4, 5, 6
Aika 10.6.2023
Paikka Pöytyä (Kyrön urheilukenttä)
Roturyhmät 4, 5, 6
Järjestäjä TURUN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY, METSÄSTYSSEURA KARINAISTEN KYTÄT RY
Ilmoittautumisajat 15.5.2023
10.6.2023 10.6.
Alavus E
setterit ja pointteri
Alavus E
setterit ja pointteri
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely setterit ja pointteri
Aika 10.6.2023
Paikka Alavus (Tuuri)
Järjestäjä KANAKOIRAKERHO R.Y.
Ilmoittautumisajat 23.5.2023
10.6.2023 10.6.
Lappeenranta E
snautserit
Lappeenranta E
snautserit
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely snautserit
Aika 10.6.2023
Paikka Lappeenranta (Lappeenrannan ravirata)
Järjestäjä SUOMEN SNAUTSERIKERHO RY
Ilmoittautumisajat 21.5.2023
10.6.2023 10.6.
Loviisa E
Eurasier pääerikoisnäyttely
Loviisa E
Eurasier pääerikoisnäyttely
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Eurasier pääerikoisnäyttely
Aika 10.6.2023
Paikka Loviisa (Strömfors Ruukki)
Järjestäjä SUOMEN EURASIER KERHO RY
Ilmoittautumisajat 9.5.2023
10.6.2023 10.6.
Helsinki E
Borderterrierit erikoisnäyttely
Helsinki E
Borderterrierit erikoisnäyttely
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Borderterrierit erikoisnäyttely
Aika 10.6.2023
Järjestäjä BORDERTERRIERIKERHO R.Y.
Ilmoittautumisajat 21.5.2023
10.6.2023 10.6.
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI 1, 3, 5, 7
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI 1, 3, 5, 7
1, 3, 5, 7 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Hämeenlinna FCI 1, 3, 5, 7
Aika 10.6.2023
Paikka Hämeenlinna (Villa Mainiemi)
Roturyhmät 1, 3, 5, 7
Järjestäjä LAMMIN RIISTAMIEHET RY, ETELÄ-HÄMEEN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 18.5.2023
10.6.2023 10.6.
Espoo E
lagotto romagnolo
Espoo E
lagotto romagnolo
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely lagotto romagnolo
Aika 10.6.2023
Paikka Espoo (Marketanpuisto)
Järjestäjä SUOMEN LAGOTTOKLUBI RY
Ilmoittautumisajat 21.5.2023
10.6.2023 10.6.
Lappeenranta RN
Lappeenranta RN FCI 3 & 9
Lappeenranta RN
Lappeenranta RN FCI 3 & 9
3, 9 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Lappeenranta RN FCI 3 & 9
Aika 10.6.2023
Paikka Lappeenranta (Lappeenrannan ravirata)
Roturyhmät 3, 9
Järjestäjä LAPPEENRANNAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS, LAPPEENRANNAN METSÄSTÄJÄT RY, MERENLAHDEN RIISTAMIEHET RY
Ilmoittautumisajat 16.5.2023
10.6.2023 10.6.
Paimio RN
Paimio FCI1, 2, 3, 9
Paimio RN
Paimio FCI1, 2, 3, 9
1, 2, 3, 9 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Paimio FCI1, 2, 3, 9
Aika 10.6.2023
Paikka Paimio (Liikenneturvallisuuskeskus)
Roturyhmät 1, 2, 3, 9
Järjestäjä TURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 17.5.2023
10.6.2023 10.6.
Espoo E
cockerspanieli
Espoo E
cockerspanieli
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely cockerspanieli
Aika 10.6.2023
Paikka Espoo (Hotelli Nuuksio)
Järjestäjä COCKERSPANIELIT RY
Ilmoittautumisajat 12.5.2023
10.6.2023 10.6.
Kuusamo RN
Kuusamo RN FCI 1, 2, 5, 8
Kuusamo RN
Kuusamo RN FCI 1, 2, 5, 8
1, 2, 5, 8 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kuusamo RN FCI 1, 2, 5, 8
Aika 10.6.2023
Paikka Kuusamo (Rukan hiihtostadion)
Roturyhmät 1, 2, 5, 8
Järjestäjä KUUSAMON METSÄSTYS-JA KALASTUSSEURA
Ilmoittautumisajat 15.5.2023
11.6.2023 11.6.
Leppävirta E
Mäyräkoirien pääerikoisnäyttely
Leppävirta E
Mäyräkoirien pääerikoisnäyttely
ITÄ-SUOMEN MÄYRÄKOIRAT RY Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Mäyräkoirien pääerikoisnäyttely
Aika 11.6.2023
Paikka Leppävirta (Leppis Areenan nurmikenttä)
Järjestäjä SUOMEN MÄYRÄKOIRALIITTO SML RY., ITÄ-SUOMEN MÄYRÄKOIRAT RY
Ilmoittautumisajat 24.5.2023
11.6.2023 11.6.
Kaarina E
Afgaaninvinttikoirien pääerikoisnäyttely
Kaarina E
Afgaaninvinttikoirien pääerikoisnäyttely
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Afgaaninvinttikoirien pääerikoisnäyttely
Aika 11.6.2023
Paikka Kaarina (Tuorlan majatalo)
Järjestäjä SUOMEN AFGAANIT R.Y.
Ilmoittautumisajat 25.5.2023
11.6.2023 11.6.
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI 2, 4, 8, 9
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI 2, 4, 8, 9
2, 4, 8, 9 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Hämeenlinna FCI 2, 4, 8, 9
Aika 11.6.2023
Paikka Hämeenlinna (Villa Mainiemi)
Roturyhmät 2, 4, 8, 9
Järjestäjä LAMMIN RIISTAMIEHET RY, ETELÄ-HÄMEEN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 18.5.2023
11.6.2023 11.6.
Alavus E
Maremmano-abruzzese erikoisnäyttely
Alavus E
Maremmano-abruzzese erikoisnäyttely
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Maremmano-abruzzese erikoisnäyttely
Aika 11.6.2023
Paikka Alavus (Tuurin kyläkauppa)
Järjestäjä SUOMEN MAREMMANO-ABRUZZESE SEURA RY
Lisätiedot MiljoonaKoira 2023 yhteydessä
Ilmoittautumisajat 22.5.2023
11.6.2023 11.6.
Paimio RN
Paimio FCI1, 7, 8, 9
Paimio RN
Paimio FCI1, 7, 8, 9
1, 7, 8, 9 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Paimio FCI1, 7, 8, 9
Aika 11.6.2023
Paikka Paimio (Liikenneturvallisuuskeskus)
Roturyhmät 1, 7, 8, 9
Järjestäjä LOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY
Ilmoittautumisajat 17.5.2023
11.6.2023 11.6.
Pielavesi RN
Kolomen Kimppa RN FCI 3, 5, 6, 9
Pielavesi RN
Kolomen Kimppa RN FCI 3, 5, 6, 9
3, 5, 6, 9 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kolomen Kimppa RN FCI 3, 5, 6, 9
Aika 11.6.2023
Paikka Pielavesi (Rannankylän koulu)
Roturyhmät 3, 5, 6, 9
Järjestäjä PIELAVEDEN KENNELKERHO RY, KARTTULAN KENNELKERHO RY, KEITELEEN KENNELKERHO RY
Lisätiedot Kolmen Kimppa-näyttely
Ilmoittautumisajat 22.5.2023
11.6.2023 11.6.
Hämeenlinna E
bullterrieri
Hämeenlinna E
bullterrieri
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely bullterrieri
Aika 11.6.2023
Paikka Hämeenlinna (Iloranta)
Järjestäjä SUOMEN BULLTERRIERIYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 18.5.2023
11.6.2023 11.6.
Espoo E
pyreneittenkoira ja pyreneittenpaimenkoirat
Espoo E
pyreneittenkoira ja pyreneittenpaimenkoirat
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely pyreneittenkoira ja pyreneittenpaimenkoirat
Aika 11.6.2023
Paikka Espoo (Marketanpuisto)
Järjestäjä SUOMEN PYRENELÄISET RY
Ilmoittautumisajat 15.5.2023
11.6.2023 11.6.
Alavus E
Kääpiöpinseri ER
Alavus E
Kääpiöpinseri ER
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Kääpiöpinseri ER
Aika 11.6.2023
Paikka Alavus (Tuurin kyläkaupan tapahtuma-alue)
Järjestäjä SUOMEN KÄÄPIÖPINSERIT RY
Ilmoittautumisajat 21.5.2023
11.6.2023 11.6.
Lappeenranta KR
Lappeenranta KR
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Lappeenranta KR
Aika 11.6.2023
Paikka Lappeenranta (Lappeenrannan ravirata)
Järjestäjä LAPPEENRANNAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 16.5.2023
11.6.2023 11.6.
Alavus E
bokseri
Alavus E
bokseri
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely bokseri
Aika 11.6.2023
Paikka Alavus (Alavuden aseman urheilukenttä)
Järjestäjä SUOMEN BOKSERIYHDISTYS R.Y.
Ilmoittautumisajat 15.5.2023
17.-18.6.2023 17.-18.6.
Rovaniemi KV
Rovaniemi Dog Show
Rovaniemi KV
Rovaniemi Dog Show
la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Rovaniemi Dog Show
Aika 17.-18.6.2023
Paikka Rovaniemi (Mäntyvaaran ravirata)
Roturyhmät la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Järjestäjä ROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y., LAPIN AJOKOIRAYHDISTYS R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu, Piirinmestaruus, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 25.5.2023
17.-18.6.2023 17.-18.6.
Virolahti KR
Kotkan Ruusu KR
Virolahti KR
Kotkan Ruusu KR
la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Kotkan Ruusu KR
Aika 17.-18.6.2023
Paikka Virolahti (Harjun Oppimiskeskus)
Roturyhmät la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Järjestäjä KYMENLAAKSON KANAKOIRASEURA RY, KAAKON NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY, KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
Ilmoittautumisajat 31.5.2023
17.-18.6.2023 17.-18.6.
Pöytyä KR
Werraton Show 2023 Pöytyä
Pöytyä KR
Werraton Show 2023 Pöytyä
la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Werraton Show 2023 Pöytyä
Aika 17.-18.6.2023
Paikka Pöytyä (Riihikosken urheilukenttä)
Roturyhmät la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Järjestäjä LOIMAAN SEUDUN KENNELKERHO RY, ALASTARON METSÄSTYSSEURA RY, LOIMAAN METSÄSTYSSEURA R.Y., ORIPÄÄN METSÄSTYSSEURA RY, YPÄJÄN RIISTAMIEHET RY, PÖYTYÄN YLÄPÄÄN METSÄSTYSYHDISTYS, RIIHIKOSKEN METSÄSTYSYHDISTYS RY, NIINIJOEN METSÄSTÄJÄT RY
Junior Handler Tavallinen, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 24.5.2023
17.6.2023 17.6.
Kaarina E
Whippet ER
Kaarina E
Whippet ER
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Whippet ER
Aika 17.6.2023
Paikka Kaarina (Tuorlan majatalo)
Järjestäjä WHIPPET-HARRASTAJAT R.Y.
Ilmoittautumisajat 31.5.2023
17.6.2023 17.6.
Oulu E
Australiankelpie ja bordercollie ER 2023
Oulu E
Australiankelpie ja bordercollie ER 2023
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Australiankelpie ja bordercollie ER 2023
Aika 17.6.2023
Paikka Oulu (Nallikari, Oulu)
Järjestäjä SUOMEN BORDERCOLLIET JA AUSTRALIAN
Ilmoittautumisajat 22.5.2023
17.6.2023 17.6.
Oulu E
Labradorinnoutaja ER
Oulu E
Labradorinnoutaja ER
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Labradorinnoutaja ER
Aika 17.6.2023
Paikka Oulu (Finlandis Hotel Airport Oulu)
Järjestäjä LABRADORINNOUTAJAKERHO R.Y.
Ilmoittautumisajat 23.5.2023
17.6.2023 17.6.
Sotkamo E
Saksanseisojakerhon rodut
Sotkamo E
Saksanseisojakerhon rodut
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Saksanseisojakerhon rodut
Aika 17.6.2023
Paikka Sotkamo (Vuokatti)
Järjestäjä SAKSANSEISOJAKERHO R.Y.
Ilmoittautumisajat 25.5.2023
17.6.2023 17.6.
Espoo E
Kääpiösnautseri ER
Espoo E
Kääpiösnautseri ER
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Kääpiösnautseri ER
Aika 17.6.2023
Paikka Espoo (Marketanpuisto)
Järjestäjä SUOMEN KÄÄPIÖSNAUTSERIKERHO RY
Lisätiedot sihteeri@sksk.fi
Ilmoittautumisajat 2.6.2023
17.6.2023 17.6.
Rovaniemi E
Havannankoira ER
Rovaniemi E
Havannankoira ER
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Havannankoira ER
Aika 17.6.2023
Paikka Rovaniemi (hotelli Metsähirvas)
Järjestäjä HAVANNALAISET RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 26.5.2023
17.6.2023 17.6.
Espoo E
suursnautserit
Espoo E
suursnautserit
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely suursnautserit
Aika 17.6.2023
Paikka Espoo (Marketanpuisto)
Järjestäjä SUOMEN SUURSNAUTSERIKERHO R.Y.
Ilmoittautumisajat 28.5.2023
17.6.2023 17.6.
Jämsä E
welsh corgi cardigan ja welsh corgi pembroke
Jämsä E
welsh corgi cardigan ja welsh corgi pembroke
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely welsh corgi cardigan ja welsh corgi pembroke
Aika 17.6.2023
Paikka Jämsä (Paunun urheilupuisto, Pappilan nurmikenttä)
Järjestäjä SUOMEN WELSH CORGI SEURA R.Y.
Ilmoittautumisajat 28.5.2023
17.6.2023 17.6.
Kuopio RN
Kuopio RN FCI1 & 2 & 4 & 9
Kuopio RN
Kuopio RN FCI1 & 2 & 4 & 9
1, 2, 4, 9 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kuopio RN FCI1 & 2 & 4 & 9
Aika 17.6.2023
Paikka Kuopio (Sorsasalon ravirata)
Roturyhmät 1, 2, 4, 9
Järjestäjä POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Ilmoittautumisajat 2.6.2023
18.6.2023 18.6.
Kouvola E
Lancashirenkarjakoira ER
Kouvola E
Lancashirenkarjakoira ER
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Lancashirenkarjakoira ER
Aika 18.6.2023
Paikka Kouvola (Myllykosken Kerhon nurmialue)
Järjestäjä SUOMEN LANCASHIRE HEELER-YHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 4.6.2023
18.6.2023 18.6.
Kuopio E
faaraokoira ja ibizanpodencot
Kuopio E
faaraokoira ja ibizanpodencot
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely faaraokoira ja ibizanpodencot
Aika 18.6.2023
Paikka Kuopio (Matkailukeskus Rauhalahti)
Järjestäjä SUOMEN FAARAOKOIRAT JA IBIZANPODENCOT R.Y.
Ilmoittautumisajat 31.5.2023
24.6.2023 24.6.
Jyväskylä E
unkarinpaimenkoirat
Jyväskylä E
unkarinpaimenkoirat
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely unkarinpaimenkoirat
Aika 24.6.2023
Paikka Jyväskylä (Killeri ravirata)
Järjestäjä UNKARINPAIMENKOIRAT R.Y.
Ilmoittautumisajat 12.6.2023
24.6.2023 24.6.
Jyväskylä KR
Jyväskylä Monster Dog Show KR
Jyväskylä KR
Jyväskylä Monster Dog Show KR
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Jyväskylä Monster Dog Show KR
Aika 24.6.2023
Paikka Jyväskylä (Killerin Ravirata)
Järjestäjä KESKI-SUOMEN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Piirinmestaruus, Tavallinen
Lisätiedot Koronatukinäyttely
Ilmoittautumisajat 11.6.2023
25.6.2023 25.6.
Jyväskylä KV
Jyväskylä Monster Dog Show KV
Jyväskylä KV
Jyväskylä Monster Dog Show KV
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Jyväskylä Monster Dog Show KV
Aika 25.6.2023
Paikka Jyväskylä (Killerin Ravirata)
Järjestäjä JYVÄSKYLÄN METSÄS.HOITOYHDISTYS RY, KESKI-SUOMEN AJOKOIRAYHDISTYS RY, KESKI-SUOMEN BEAGLE RY, KESKI-SUOMEN KENNELKERHO RY, KESKI-SUOMEN MÄYRÄKOIRAKERHO RY, KESKI-SUOMEN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY., KESKI-SUOMEN PALVELUSKOIRAYHDISTYS, KESKI-SUOMEN PUNA-MUSTAT PYSTYKORVAYHDISTY RY, KESKI-SUOMEN VINTTIKOIRAKERHO RY, SISÄ-SUOMEN METSÄSTYSSEURA RY
Junior Handler SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 11.6.2023
1.-2.7.2023 1.-2.7.
Turku KV
Turku Top Dog Show 2023
Turku KV
Turku Top Dog Show 2023
la: 3, 4, 7, 8, 9
su: 1, 2, 5, 6, 10
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Turku Top Dog Show 2023
Aika 1.-2.7.2023
Paikka Turku (Metsämäen ravirata)
Roturyhmät la: 3, 4, 7, 8, 9
su: 1, 2, 5, 6, 10
Järjestäjä TURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY, LOUNAIS-SUOMEN PYSTYKORVAYHDISTYS, LOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY, MAAKASTON ERÄSTÄJÄT RY, TURUN KÄYTTÖKOIRAKERHO RY, TURUN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY, TURUN SEUDUN KÄÄPIÖKOIRAT RY, TURUN VINTTIKOIRAKERHO, TURUNMAAN SAMOJEDISTIT RY, VARSINAIS-SUOMEN BEAGLE RY
Junior Handler SM-osakilpailu, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 7.6.2023
1.-2.7.2023 1.-2.7.
Tuusula KR
Tuusula Summer Show
Tuusula KR
Tuusula Summer Show
la: 1, 2, 5, 6, 10
su: 3, 4, 7, 8, 9
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Tuusula Summer Show
Aika 1.-2.7.2023
Paikka Tuusula (Tuusulan urheilukeskus, Hyrylä)
Roturyhmät la: 1, 2, 5, 6, 10
su: 3, 4, 7, 8, 9
Järjestäjä UUDENMAAN KANAKOIRAHARRASTAJAT R.Y., TUUSULAN KENNELKERHO RY
Ilmoittautumisajat 8.6.2023
1.-2.7.2023 1.-2.7.
Rantasalmi KR
Rantasalmi KR
la: 4, 7, 8, 9, 10
su: 1, 2, 3, 5, 6
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Aika 1.-2.7.2023
Roturyhmät la: 4, 7, 8, 9, 10
su: 1, 2, 3, 5, 6
Järjestäjä JUVAN KENNELKERHO RY., ETELÄ-JUVAN ERÄMIEHET, ITÄ-JUVAN PAUKKU RY, LÄNSI-RANTASALMEN ERÄ RY, LUOTEIS-JUVAN ERÄ R.Y., POHJOIS-JUVAN ERÄ RY, RANTASALMEN ERÄVEIKOT, RANTASALMEN KENNELYHDISTYS RY, TUUSMÄEN ERÄ RY, VEHMAAN RIISTAMIEHET R.Y., POHJOIS-JUVAN METSÄSTÄJÄT RY, JUVAN ERÄVEIKOT RY, POHJOIS-SULKAVAN ERÄ RY
Junior Handler Tavallinen, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 12.6.2023
1.7.2023 1.7.
Kurikka RN
Kurikka osa5 & FCI6, FCI3, 8
Kurikka RN
Kurikka osa5 & FCI6, FCI3, 8
osa 5 & FCI 6, 3, 8 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kurikka osa5 & FCI6, FCI3, 8
Aika 1.7.2023
Paikka Kurikka (Jurvan yhtenäiskoulun kenttä)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 3, 8
Järjestäjä MS HIIPIÄ RY
Ilmoittautumisajat 18.6.2023
1.7.2023 1.7.
Lappeenranta E
tanskalais-ruotsalainen pihakoira
Lappeenranta E
tanskalais-ruotsalainen pihakoira
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely tanskalais-ruotsalainen pihakoira
Aika 1.7.2023
Paikka Lappeenranta (Eläinsuojelukeskus Miu)
Järjestäjä SUOMEN TANSKALAIS-RUOTSALAISET PIHAKOIRAT RY
Ilmoittautumisajat 5.6.2023
1.7.2023 1.7.
Savonlinna E
cairnterrieri
Savonlinna E
cairnterrieri
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely cairnterrieri
Aika 1.7.2023
Paikka Savonlinna (Suomen Metsämuseo Lusto)
Järjestäjä CAIRNTERRIERIKERHO R.Y.
Ilmoittautumisajat 9.6.2023
1.7.2023 1.7.
Tuusniemi E
Englanninkääpiöterrierit päänäyttely
Tuusniemi E
Englanninkääpiöterrierit päänäyttely
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Englanninkääpiöterrierit päänäyttely
Aika 1.7.2023
Paikka Tuusniemi (Tuusniemen kuntakeskus, satama-alue)
Järjestäjä SUOMEN ENGLANNINKÄÄPIÖTERRIERIT RY
Ilmoittautumisajat 5.6.2023
1.7.2023 1.7.
Kaarina E
brienpaimenkoira
Kaarina E
brienpaimenkoira
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely brienpaimenkoira
Aika 1.7.2023
Paikka Kaarina (Tuorlan Majatalo)
Järjestäjä SUOMEN BRIARD R.Y.
Ilmoittautumisajat 15.6.2023
1.7.2023 1.7.
Kajaani E
Hollanninpaimenkoirien erikoisnäyttely
Kajaani E
Hollanninpaimenkoirien erikoisnäyttely
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Hollanninpaimenkoirien erikoisnäyttely
Aika 1.7.2023
Paikka Kajaani (Kajaani)
Järjestäjä SUOMEN HOLLANNINPAIMENKOIRAT RY
Lisätiedot Tuomari hyväksynyt ko. päivän
Ilmoittautumisajat 10.6.2023
1.7.2023 1.7.
Tuusniemi RN
Tuusniemi RN FCI1 & 2 & 5 & 10
Tuusniemi RN
Tuusniemi RN FCI1 & 2 & 5 & 10
1, 2, 5, 10 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Tuusniemi RN FCI1 & 2 & 5 & 10
Aika 1.7.2023
Paikka Tuusniemi (Tuusniemen satama)
Roturyhmät 1, 2, 5, 10
Järjestäjä KOILLIS-SAVON KENNELKERHO RY, SOITUN ERÄ-POJAT RY, ENONSALON ERÄ R.Y., PAJUMÄEN HIRVIMIEHET RY
Lisätiedot Koillis-Savon show
Ilmoittautumisajat 9.6.2023
2.7.2023 2.7.
Tuusniemi RN
Tuusniemi RN FCI3 & 7 & 8 & 9
Tuusniemi RN
Tuusniemi RN FCI3 & 7 & 8 & 9
3, 7, 8, 9 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Tuusniemi RN FCI3 & 7 & 8 & 9
Aika 2.7.2023
Paikka Tuusniemi (Tuusniemen satama)
Roturyhmät 3, 7, 8, 9
Järjestäjä KOILLIS-SAVON KENNELKERHO RY, ENONSALON ERÄ R.Y., SOITUN ERÄ-POJAT RY, PAJUMÄEN HIRVIMIEHET RY
Lisätiedot Koillis-Sawo Show
Ilmoittautumisajat 9.6.2023
7.7.2023 7.7.
Oulu E
Novascotiannoutajat Erikoisnäyttely
Oulu E
Novascotiannoutajat Erikoisnäyttely
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Novascotiannoutajat Erikoisnäyttely
Aika 7.7.2023
Paikka Oulu (Hotel Airport Oulu)
Järjestäjä NOVASCOTIANNOUTAJAT RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 13.6.2023
7.7.2023 7.7.
Kempele E
japaninpystykorva
Kempele E
japaninpystykorva
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely japaninpystykorva
Aika 7.7.2023
Paikka Kempele (Hotelli Pohjankievari)
Järjestäjä SUOMEN JAPANINPYSTYKORVAYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 15.6.2023
7.7.2023 7.7.
Oulu E
TerwaSennen - sveitsinpaimenkoirien ER
Oulu E
TerwaSennen - sveitsinpaimenkoirien ER
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely TerwaSennen - sveitsinpaimenkoirien ER
Aika 7.7.2023
Paikka Oulu (Äimäraution ravirata)
Järjestäjä SUOMEN SVEITSINPAIMENKOIRAT R.Y.
Ilmoittautumisajat 14.6.2023
7.7.2023 7.7.
Oulu E
tiibetinmastiffi
Oulu E
tiibetinmastiffi
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely tiibetinmastiffi
Aika 7.7.2023
Paikka Oulu (Oulun ravirata)
Järjestäjä SUOMEN TIIBETINMASTIFFIT R.Y.
Ilmoittautumisajat 9.6.2023
7.7.2023 7.7.
Jyväskylä E
kettuterrierit
Jyväskylä E
kettuterrierit
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely kettuterrierit
Aika 7.7.2023
Paikka Jyväskylä (Matkailutila Surkeenjärvi)
Järjestäjä SUOMEN KETTUTERRIERIT R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 23.6.2023
8.7.2023 8.7.
Laukaa E
Villakoirien erikoisnäyttely
Laukaa E
Villakoirien erikoisnäyttely
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Villakoirien erikoisnäyttely
Aika 8.7.2023
Paikka Laukaa (Vihtavuoren liikuntapuisto)
Järjestäjä SUOMEN VILLAKOIRAKERHO R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 15.6.2023
8.-9.7.2023 8.-9.7.
Kokemäki RN
Kokemäki FCI1, 3, 5, 9
Kokemäki RN
Kokemäki FCI1, 3, 5, 9
1, 3, 5, 9 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kokemäki FCI1, 3, 5, 9
Aika 8.-9.7.2023
Paikka Kokemäki (Kokemäen ravirata)
Roturyhmät 1, 3, 5, 9
Järjestäjä METSÄSTYSSEURA LOUKON ERÄMIEHET RY, METSÄSTYSSEURA TELJO RY
Lisätiedot Lauantaina 8.7.2023 ryhmät 1 ja 3 ja sunnuntaina 9.7.2023 ryhmät 5 ja 9
Ilmoittautumisajat 12.6.2023
8.7.2023 8.7.
Oulu KV
Oulu KV
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Oulu KV
Aika 8.7.2023
Paikka Oulu (Äimäraution ravirata)
Järjestäjä OULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY, OULUN KOIRAKERHO RY, OULUN SEUDUN NOUTAJAKOIRAYHD. R.Y., OULUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
Junior Handler SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 19.6.2023
8.-9.7.2023 8.-9.7.
Saarijärvi KR
Saarijärvi KR
la: 2, 5, 7, 8, 10
su: 1, 3, 4, 6, 9
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Saarijärvi KR
Aika 8.-9.7.2023
Paikka Saarijärvi (Biotalouskampus)
Roturyhmät la: 2, 5, 7, 8, 10
su: 1, 3, 4, 6, 9
Järjestäjä LANNEVEDEN JAHTI RY, MAHLUN RIISTAMIEHET RY, VUOSKOSKEN PAUKKU RY, RAHKOLAN ERÄNKÄVIJÄT R.Y., SAARIJÄRVEN KÄYTTÖKOIRAT RY, SAARIJÄRVEN SEUDUN KENNELKERHO RY
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot Tuija Hietanen, tuhietan@gmail.com
Ilmoittautumisajat 18.6.2023
8.7.2023 8.7.
Lahti E
belgianpaimenkoirat
Lahti E
belgianpaimenkoirat
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely belgianpaimenkoirat
Aika 8.7.2023
Paikka Lahti (Jokimaan Ravirata)
Järjestäjä SUOMEN BELGIANPAIMENKOIRAYHDISTYS
Ilmoittautumisajat 19.6.2023
8.7.2023 8.7.
Espoo E
Shiba ER
Espoo E
Shiba ER
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Shiba ER
Aika 8.7.2023
Paikka Espoo (Marketanpuisto)
Järjestäjä SUOMEN SHIBA RY
Ilmoittautumisajat 26.6.2023
8.7.2023 8.7.
Nurmijärvi E
basenji
Nurmijärvi E
basenji
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely basenji
Aika 8.7.2023
Paikka Nurmijärvi (Kiljavan Opisto)
Järjestäjä SUOMEN BASENJIT RY
Ilmoittautumisajat 15.6.2023
9.7.2023 9.7.
Oulu NORD
Oulu NORD
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Oulu NORD
Aika 9.7.2023
Paikka Oulu (Äimäraution ravirata)
Järjestäjä OULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY, OULUN KOIRAKERHO RY, OULUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY, OULUN SEUDUN NOUTAJAKOIRAYHD. R.Y.
Junior Handler Piirinmestaruus, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 19.6.2023
15.-16.7.2023 15.-16.7.
Hyvinkää KR
Hyvinkää KR
la: 1, 3, 5, 7, 10
su: 2, 4, 6, 8, 9
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Hyvinkää KR
Aika 15.-16.7.2023
Paikka Hyvinkää (Hyvinkään vinttikoirarata)
Roturyhmät la: 1, 3, 5, 7, 10
su: 2, 4, 6, 8, 9
Järjestäjä HYVINKÄÄN SEUDUN KENNELKERHO R.Y., HYVINKÄÄN KÄYTTÖKOIRAT R.Y., LUHTILAUKKAAJAT RY
Ilmoittautumisajat 26.6.2023
15.-16.7.2023 15.-16.7.
Tornio NORD
Tornio NORD
la: 3, 7, 8, 9, 10
su: 1, 2, 4, 5, 6
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Tornio NORD
Aika 15.-16.7.2023
Paikka Tornio (Toranda)
Roturyhmät la: 3, 7, 8, 9, 10
su: 1, 2, 4, 5, 6
Järjestäjä ALATORNION METSÄSTYSSEURA RY, PUMIT RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 16.6.2023
15.7.2023 15.7.
Virrat E
landseer
Virrat E
landseer
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely landseer
Aika 15.7.2023
Paikka Virrat (Nuorisokeskus Marttinen)
Järjestäjä SUOMEN LANDSEERYHDISTYS R.Y.
Ilmoittautumisajat 30.6.2023
15.7.2023 15.7.
Lahti E
K&V-kerhon Erikoisnäyttely 2023
Lahti E
K&V-kerhon Erikoisnäyttely 2023
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely K&V-kerhon Erikoisnäyttely 2023
Aika 15.7.2023
Paikka Lahti (Lomakeskus Lepola)
Järjestäjä KERRY- JA VEHNÄTERRIERIKERHO R.Y.
Ilmoittautumisajat 25.6.2023
15.7.2023 15.7.
Outokumpu RN
Outokumpu FCI1 & 5 & 6 & 8
Outokumpu RN
Outokumpu FCI1 & 5 & 6 & 8
1, 5, 6, 8 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Outokumpu FCI1 & 5 & 6 & 8
Aika 15.7.2023
Paikka Outokumpu (Matovaaran urheilukenttä)
Roturyhmät 1, 5, 6, 8
Järjestäjä ITÄ-KUUSJÄRVEN ERÄMIEHET RY., ERÄ-OKU R.Y., METSÄSTYSYHD USIN ERÄ-UKOT RY, OUTOKUMMUN METSÄSTYSYHDISTYS RY, TÖRISEVÄN ERÄ R.Y., RISTINPOHJAN METSÄSTYSSEURA RY
Ilmoittautumisajat 26.6.2023
15.7.2023 15.7.
Ruokolahti RN
Ruokolahti FCI2, 5, 8, 9
Ruokolahti RN
Ruokolahti FCI2, 5, 8, 9
2, 5, 8, 9 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ruokolahti FCI2, 5, 8, 9
Aika 15.7.2023
Paikka Ruokolahti (Ruokolahden urheilukenttä)
Roturyhmät 2, 5, 8, 9
Järjestäjä ERÄJÄRVEN ERÄ RY, KAUKOPÄÄN METSÄMIEHET RY
Ilmoittautumisajat 19.6.2023
16.7.2023 16.7.
Outokumpu RN
Outokumpu FCI2 & 3 & 7 & 9
Outokumpu RN
Outokumpu FCI2 & 3 & 7 & 9
2, 3, 7, 9 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Outokumpu FCI2 & 3 & 7 & 9
Aika 16.7.2023
Paikka Outokumpu (Matovaaran urheilukenttä)
Roturyhmät 2, 3, 7, 9
Järjestäjä ITÄ-KUUSJÄRVEN ERÄMIEHET RY., ERÄ-OKU R.Y., METSÄSTYSYHD USIN ERÄ-UKOT RY, OUTOKUMMUN METSÄSTYSYHDISTYS RY, TÖRISEVÄN ERÄ R.Y., RISTINPOHJAN METSÄSTYSSEURA RY
Ilmoittautumisajat 26.6.2023
16.7.2023 16.7.
Ruovesi E
Glenni-ERI 2023
Ruovesi E
Glenni-ERI 2023
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Glenni-ERI 2023
Aika 16.7.2023
Paikka Ruovesi (Ruovesi Camping)
Järjestäjä SUOMEN GLENNIT RY
Ilmoittautumisajat 30.6.2023
21.7.2023 21.7.
Kalajoki E
Beagle ER
Kalajoki E
Beagle ER
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Beagle ER
Aika 21.7.2023
Paikka Kalajoki (Kalajoen pienlentokenttä)
Järjestäjä SUOMEN BEAGLEJÄRJESTÖ R.Y.
Ilmoittautumisajat 3.7.2023
22.7.2023 22.7.
Koski Tl RN
Koski TL FCI 3, 4, 6, 10
Koski Tl RN
Koski TL FCI 3, 4, 6, 10
3, 4, 6, 10 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Koski TL FCI 3, 4, 6, 10
Aika 22.7.2023
Paikka Koski Tl (Urheilukenttä)
Roturyhmät 3, 4, 6, 10
Järjestäjä LOUNAIS-SUOMEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 3.7.2023
22.7.2023 22.7.
Suonenjoki RN
Suonenjoki FCI5, 6, 7, 8
Suonenjoki RN
Suonenjoki FCI5, 6, 7, 8
5, 6, 7, 8 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Suonenjoki FCI5, 6, 7, 8
Aika 22.7.2023
Paikka Suonenjoki (Suonenjoen urheilukenttä)
Roturyhmät 5, 6, 7, 8
Järjestäjä SUONENJOEN PALV.-JA SEURAKOIRAHARR., SUONENJOEN KENNELYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 2.7.2023
22.7.2023 22.7.
Kalajoki KR
Koronatuki Kalajoki KR
Kalajoki KR
Koronatuki Kalajoki KR
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Koronatuki Kalajoki KR
Aika 22.7.2023
Paikka Kalajoki (Kalajoen lentokenttä)
Järjestäjä KESKI-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot Koronatukinäyttely
Ilmoittautumisajat 29.6.2023
22.7.2023 22.7.
Helsinki E
Kartano Weekend SVKL:n Erikoisnäyttely
Helsinki E
Kartano Weekend SVKL:n Erikoisnäyttely
HELSINGIN VINTTIKOIRAKERHO RY Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Kartano Weekend SVKL:n Erikoisnäyttely
Aika 22.7.2023
Paikka Helsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus)
Järjestäjä SUOMEN VINTTIKOIRALIITTO R.Y., HELSINGIN VINTTIKOIRAKERHO RY
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot Kartano Weekend 2023 Näyttely on Suomen vinttikoiraliiton pääerikoisnäyttely.
Ilmoittautumisajat 4.7.2023
22.7.2023 22.7.
Mikkeli KR
Mikkeli KR
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Aika 22.7.2023
Paikka Mikkeli (Mikkelin Ravirata)
Järjestäjä OTAVAN ERÄMIEHET RY, VIRAN METSÄSTÄJÄT RY, MIKKELIN PEKKOLAN ERÄNKÄVIJÄT R.Y., KORPIJÄRVEN ERÄVEIKOT R.Y., MIKKELIN RIISTAMIEHET RY
Junior Handler SM-osakilpailu, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 26.6.2023
23.7.2023 23.7.
Kalajoki KV
Kalajoki KV
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Kalajoki KV
Aika 23.7.2023
Paikka Kalajoki (Kalajoen pienlentokenttä)
Järjestäjä KESKI-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu, Piirinmestaruus
Lisätiedot Samalle viikonlopulle anotaan tukinäyttelynä NORD/KR-näyttelyä, jos tämä toteutuu, niin kv-näyttely toteutetaan yksipäiväisenä sunnuntaina.
Ilmoittautumisajat 29.6.2023
23.7.2023 23.7.
Mikkeli E
pinseri
Mikkeli E
pinseri
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely pinseri
Aika 23.7.2023
Paikka Mikkeli (Landhaus Kekkola)
Järjestäjä PINSERIT RY
Ilmoittautumisajat 10.7.2023
23.7.2023 23.7.
Helsinki E
Englanninvinttikoira ER
Helsinki E
Englanninvinttikoira ER
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Englanninvinttikoira ER
Aika 23.7.2023
Paikka Helsinki (Tuomarinkartanon Vinttikoirakeskus)
Järjestäjä SUOMEN GREYHOUNDYHDISTYS R.Y.
Ilmoittautumisajat 10.7.2023
23.7.2023 23.7.
Helsinki E
portugalinpodengot
Helsinki E
portugalinpodengot
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely portugalinpodengot
Aika 23.7.2023
Paikka Helsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus)
Järjestäjä SUOMEN PORTUGALINPODENGOT RY
Ilmoittautumisajat 22.6.2023
23.7.2023 23.7.
Rautavaara E
kiharakarvainen noutaja
Rautavaara E
kiharakarvainen noutaja
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely kiharakarvainen noutaja
Aika 23.7.2023
Paikka Rautavaara (Nuorisokeskus Metsäkartano)
Järjestäjä KIHARAKERHO-CURLYKLUBBEN R.Y.
Ilmoittautumisajat 25.6.2023
23.7.2023 23.7.
Koski Tl RN
Koski TL FCI 5, 7, 8
Koski Tl RN
Koski TL FCI 5, 7, 8
5, 7, 8 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Koski TL FCI 5, 7, 8
Aika 23.7.2023
Paikka Koski Tl (Urheilukenttä)
Roturyhmät 5, 7, 8
Järjestäjä KOSKEN TL ERÄNKÄVIJÄT RY
Ilmoittautumisajat 3.7.2023
29.7.2023 29.7.
Riihimäki RN
Riihimäki osa5 & FCI6, FCI1, 2, 9
Riihimäki RN
Riihimäki osa5 & FCI6, FCI1, 2, 9
osa 5 & FCI 6, 1, 2, 9 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Riihimäki osa5 & FCI6, FCI1, 2, 9
Aika 29.7.2023
Paikka Riihimäki (Messupuisto)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 1, 2, 9
Järjestäjä RIIHIMÄEN SEUDUN KENNELKERHO RY
Ilmoittautumisajat 16.7.2023
29.7.2023 29.7.
Tammela E
saksanmetsästysterrieri
Tammela E
saksanmetsästysterrieri
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely saksanmetsästysterrieri
Aika 29.7.2023
Paikka Tammela (Eräkeskus)
Järjestäjä SUOMEN SAKSANMETSÄSTYSTERRIERIT R.Y
Ilmoittautumisajat 8.7.2023
29.7.2023 29.7.
Kajaani E
SAJ:n rodut
Kajaani E
SAJ:n rodut
KAINUUN AJOKOIRAKERHO RY Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely SAJ:n rodut
Aika 29.7.2023
Paikka Kajaani (Vimpelin urheilukeskus)
Järjestäjä SUOMEN AJOKOIRAJÄRJESTÖ R.Y., KAINUUN AJOKOIRAKERHO RY
Lisätiedot SAJ:n rotujen erikoisnäyttely
Ilmoittautumisajat 10.7.2023
29.7.2023 29.7.
Kajaani RN
Kajaani FCI1, 5, 7, 10
Kajaani RN
Kajaani FCI1, 5, 7, 10
1, 5, 7, 10 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kajaani FCI1, 5, 7, 10
Aika 29.7.2023
Paikka Kajaani (Vimpelin urheilukeskus)
Roturyhmät 1, 5, 7, 10
Järjestäjä KAJAANIN METSÄSTÄJÄT RY, KAINUUN AJOKOIRAKERHO RY, KAINUUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY, KIVESKYLÄN ERÄMIEHET RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 10.7.2023
29.7.2023 29.7.
Janakkala E
hovawart
Janakkala E
hovawart
Ei tiedossa Ei tiedossa
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely hovawart
Aika 29.7.2023
Paikka Janakkala (Tervakoski, pallokenttä)
Järjestäjä SUOMEN HOVAWART R.Y.
29.7.2023 29.7.
Nakkila E
tanskandoggi
Nakkila E
tanskandoggi
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely tanskandoggi
Aika 29.7.2023
Paikka Nakkila (Villilän Kartano)
Järjestäjä SUOMEN TANSKANDOGGI R.Y.
Ilmoittautumisajat 1.7.2023
29.7.2023 29.7.
Helsinki E
italianvinttikoira ja etnankoira
Helsinki E
italianvinttikoira ja etnankoira
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely italianvinttikoira ja etnankoira
Aika 29.7.2023
Paikka Helsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus)
Järjestäjä SUOMEN ITALIAANOT JA CIRNECOT RY
Ilmoittautumisajat 3.7.2023
29.-30.7.2023 29.-30.7.
Pori KV
Porin kansainvälinen koiranäyttely
Pori KV
Porin kansainvälinen koiranäyttely
la: 1, 3, 5, 7, 9
su: 2, 4, 6, 8, 10
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Porin kansainvälinen koiranäyttely
Aika 29.-30.7.2023
Paikka Pori (Ravirata)
Roturyhmät la: 1, 3, 5, 7, 9
su: 2, 4, 6, 8, 10
Järjestäjä SATAKUNNAN SEURA-JA KÄÄPIÖKOIRAYHD., PORIN ERÄMIEHET RY, SATAKUNNAN AJOKOIRAMIEHET RY, SATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y.
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 30.6.2023
30.7.2023 30.7.
Mikkeli E
mopsi
Mikkeli E
mopsi
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely mopsi
Aika 30.7.2023
Paikka Mikkeli (Kyyhkylän kartano)
Järjestäjä SUOMEN MOPSIKERHO RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 10.7.2023
30.7.2023 30.7.
Kangasala E
norwichinterrieri ja norfolkinterrieri
Kangasala E
norwichinterrieri ja norfolkinterrieri
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely norwichinterrieri ja norfolkinterrieri
Aika 30.7.2023
Paikka Kangasala (Mobilia, Kangasalan kesäteatterin viereinen alue)
Järjestäjä SUOMEN NORWICHIN- JA NORFOLKINTERRIERIT RY
Ilmoittautumisajat 9.7.2023
30.7.2023 30.7.
Espoo E
staffordshirenbullterrieri ja amerikanstaffordshirenterrieri
Espoo E
staffordshirenbullterrieri ja amerikanstaffordshirenterrieri
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely staffordshirenbullterrieri ja amerikanstaffordshirenterrieri
Aika 30.7.2023
Paikka Espoo (Vermon ravirata)
Järjestäjä STAFFORDSHIRENBULLTERRIERIYHDISTYS
Ilmoittautumisajat 7.7.2023
30.7.2023 30.7.
Pori E
Pumit ry. erikoisnäyttely
Pori E
Pumit ry. erikoisnäyttely
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Pumit ry. erikoisnäyttely
Aika 30.7.2023
Paikka Pori (Ravirata)
Järjestäjä PUMIT RY
Ilmoittautumisajat 10.7.2023
30.7.2023 30.7.
Kajaani RN
Kajaani FCI2, 6, 8, 9
Kajaani RN
Kajaani FCI2, 6, 8, 9
2, 6, 8, 9 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kajaani FCI2, 6, 8, 9
Aika 30.7.2023
Paikka Kajaani (Vimpelin urheilukeskus)
Roturyhmät 2, 6, 8, 9
Järjestäjä KAJAANIN METSÄSTÄJÄT RY, KAINUUN AJOKOIRAKERHO RY, KAINUUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY, KIVESKYLÄN ERÄMIEHET RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 10.7.2023
30.7.2023 30.7.
Tampere E
Jackrussellinterrieri E
Tampere E
Jackrussellinterrieri E
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Jackrussellinterrieri E
Aika 30.7.2023
Paikka Tampere (Kaupin vinttikoirata)
Järjestäjä SUOMEN JACKRUSSELLINTERRIERIT RY
Ilmoittautumisajat 10.7.2023
4.8.2023 4.8.
Kuopio E
australianterrieri
Kuopio E
australianterrieri
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely australianterrieri
Aika 4.8.2023
Paikka Kuopio (Rauhalahti)
Järjestäjä AUSTRALIANTERRIERIKERHO RY
Ilmoittautumisajat 13.7.2023
5.8.2023 5.8.
Ikaalinen RN
Ikaalinen FCI2, 5, 6, 8
Ikaalinen RN
Ikaalinen FCI2, 5, 6, 8
2, 5, 6, 8 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ikaalinen FCI2, 5, 6, 8
Aika 5.8.2023
Paikka Ikaalinen (Vatulan Ampumaurheilukeskus)
Roturyhmät 2, 5, 6, 8
Järjestäjä IKAALISTEN SEUD. KENNELKERHO RY
Ilmoittautumisajat 10.7.2023
5.8.2023 5.8.
Luumäki RN
Luumäki FCI1, 5, 6
Luumäki RN
Luumäki FCI1, 5, 6
1, 5, 6 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Luumäki FCI1, 5, 6
Aika 5.8.2023
Paikka Luumäki (Taavetin urheilukenttä)
Roturyhmät 1, 5, 6
Järjestäjä LUUMÄEN METSÄSTYSSEURA RY, SUOANTTILAN METSÄSTYSSEURA RY, KYMENLÄÄNIN PYSTYKORVAKERHO RY
Ilmoittautumisajat 7.7.2023
5.8.2023 5.8.
Tampere E
skotlanninterrieri
Tampere E
skotlanninterrieri
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely skotlanninterrieri
Aika 5.8.2023
Paikka Tampere (.)
Järjestäjä SKOTLANNINTERRIERIKERHO R.Y.
Ilmoittautumisajat 27.7.2023
5.8.2023 5.8.
Paimio E
länsigöötanmaanpystykorva
Paimio E
länsigöötanmaanpystykorva
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely länsigöötanmaanpystykorva
Aika 5.8.2023
Paikka Paimio (Paimion Urheilukenttä)
Järjestäjä LÄNSIGÖÖTANMAANPYSTYKORVAT RY
Ilmoittautumisajat 10.7.2023
5.8.2023 5.8.
Hausjärvi E
vanhaenglanninlammaskoira
Hausjärvi E
vanhaenglanninlammaskoira
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely vanhaenglanninlammaskoira
Aika 5.8.2023
Paikka Hausjärvi (Riihimäen Kennelkerhon maja)
Järjestäjä VANHAENGLANNINLAMMASKOIRAT-FINNISH
Ilmoittautumisajat 9.7.2023
5.8.2023 5.8.
Kuopio E
Bassetkerhon rodut
Kuopio E
Bassetkerhon rodut
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Bassetkerhon rodut
Aika 5.8.2023
Paikka Kuopio (Sorsasalon ravirata)
Järjestäjä SUOMEN BASSETKERHO R.Y.
Lisätiedot Erikoisnäyttelyn pitämisestä Kuopion näyttelyn yhteydessä on sovittu Tuula Laitisen kanssa.
Ilmoittautumisajat 11.7.2023
5.8.2023 5.8.
Espoo E
Australianpaimenkoira ER
Espoo E
Australianpaimenkoira ER
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Australianpaimenkoira ER
Aika 5.8.2023
Paikka Espoo (Pirttimäen ulkoilualue)
Järjestäjä AUSTRALIANPAIMENKOIRAT RY
Ilmoittautumisajat 18.7.2023
5.8.2023 5.8.
Kuopio E
parsonrusselinterrieri
Kuopio E
parsonrusselinterrieri
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely parsonrusselinterrieri
Aika 5.8.2023
Paikka Kuopio (Sorsasalo, Ravirata)
Järjestäjä PARSONRUSSELLINTERRIERIT RY
Ilmoittautumisajat 17.7.2023
5.8.2023 5.8.
Kuopio KR
Koronatuki Kuopio KR
Kuopio KR
Koronatuki Kuopio KR
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Koronatuki Kuopio KR
Aika 5.8.2023
Paikka Kuopio (Sorsasalon ravirata)
Järjestäjä POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Piirinmestaruus, Tavallinen
Lisätiedot Lisä näyttely , kun vuonna 2020 menetimme kaikki näyttelyt Sawo Show 2020
Ilmoittautumisajat 10.7.2023
5.8.2023 5.8.
Rovaniemi RN
Rovaniemi RN FCI 1, 4, 5, 10
Rovaniemi RN
Rovaniemi RN FCI 1, 4, 5, 10
1, 4, 5, 10 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Rovaniemi RN FCI 1, 4, 5, 10
Aika 5.8.2023
Paikka Rovaniemi (Santa Claus Holiday Village)
Roturyhmät 1, 4, 5, 10
Järjestäjä KESKI-LAPIN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY, LAPIN KARHUKOIRAYHDISTYS RY, MUUROLAN ERÄMIEHET RY
Ilmoittautumisajat 10.7.2023
5.8.2023 5.8.
Inkoo E
mäyräkoirat
Inkoo E
mäyräkoirat
LÄNSI-UUDENMAAN MÄYRÄKOIRAT RY Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely mäyräkoirat
Aika 5.8.2023
Paikka Inkoo (Gammelgården)
Järjestäjä SUOMEN MÄYRÄKOIRALIITTO SML RY., LÄNSI-UUDENMAAN MÄYRÄKOIRAT RY
Lisätiedot Mäyräkoirien pohjoismainen erikoisnäyttely
Ilmoittautumisajat 3.7.2023
5.8.2023 5.8.
Mäntsälä RN
Mäntsälä FCI3, 10
Mäntsälä RN
Mäntsälä FCI3, 10
3, 10 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Mäntsälä FCI3, 10
Aika 5.8.2023
Paikka Mäntsälä (Mäntsälän urheilukenttä (harjoitusnurmi))
Roturyhmät 3, 10
Järjestäjä UUDENMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Ilmoittautumisajat 15.7.2023
5.8.2023 5.8.
Ii RN
Ii osa5 & FCI6, FCI4, 8
Ii RN
Ii osa5 & FCI6, FCI4, 8
osa 5 & FCI 6, 4, 8 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ii osa5 & FCI6, FCI4, 8
Aika 5.8.2023
Paikka Ii (Illinsaaren hiihtomaja)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 4, 8
Järjestäjä POHJOIS-POHJANMAAN DREEVERIKERHO RY
Ilmoittautumisajat 16.7.2023
6.8.2023 6.8.
Rovaniemi RN
Rovaniemi RN FCI 5, 6, 7, 8
Rovaniemi RN
Rovaniemi RN FCI 5, 6, 7, 8
5, 6, 7, 8 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Rovaniemi RN FCI 5, 6, 7, 8
Aika 6.8.2023
Paikka Rovaniemi (Santa Claus Holiday Village)
Roturyhmät 5, 6, 7, 8
Järjestäjä KESKI-LAPIN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY, LAPIN KARHUKOIRAYHDISTYS RY, MUUROLAN ERÄMIEHET RY
Ilmoittautumisajat 10.7.2023
6.8.2023 6.8.
Kuopio KV
Kuopio KV
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Kuopio KV
Aika 6.8.2023
Paikka Kuopio (Sorsasalon ravirata)
Järjestäjä POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu
Lisätiedot Kuopio KV, jos ei saada la 5.8 ylimääräistä kaikkien rotujen näyttelyä , tämä kaksi päiväiseksi
Ilmoittautumisajat 10.7.2023
6.8.2023 6.8.
Luumäki KR
Koronatuki Luumäki
Luumäki KR
Koronatuki Luumäki
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Koronatuki Luumäki
Aika 6.8.2023
Paikka Luumäki (Taavetin keskusurheilukenttä)
Järjestäjä KYMENLÄÄNIN KENNELPIIRI RY
Ilmoittautumisajat 17.7.2023
6.8.2023 6.8.
Mäntsälä E
Saluki ER
Mäntsälä E
Saluki ER
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Saluki ER
Aika 6.8.2023
Paikka Mäntsälä (Mäntsälän urheilukenttä (harjoitusnurmi))
Järjestäjä SUOMEN SALUKIKERHO R.Y.
Ilmoittautumisajat 23.7.2023
6.8.2023 6.8.
Vesilahti RN
Vesilahti osa5 & FCI6, FCI7 & 8
Vesilahti RN
Vesilahti osa5 & FCI6, FCI7 & 8
osa 5 & FCI 6, 7, 8 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Vesilahti osa5 & FCI6, FCI7 & 8
Aika 6.8.2023
Paikka Vesilahti (Harjula)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 7, 8
Järjestäjä HÄMEEN SPANIELIKERHO RY, VESILAHDEN-YLÄMÄEN METSÄSTYSSEURA
Ilmoittautumisajat 18.7.2023
6.8.2023 6.8.
Mäntsälä RN
Mäntsälä FCI4, 5, 6, 8
Mäntsälä RN
Mäntsälä FCI4, 5, 6, 8
4, 5, 6, 8 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Mäntsälä FCI4, 5, 6, 8
Aika 6.8.2023
Paikka Mäntsälä (Juustoportti)
Roturyhmät 4, 5, 6, 8
Järjestäjä UUDENMAAN HIRVIKOIRAKERHO RY, UUDENMAAN DREEVERIKERHO RY
Ilmoittautumisajat 12.7.2023
12.8.2023 12.8.
Hyvinkää E
bostoninterrieri
Hyvinkää E
bostoninterrieri
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely bostoninterrieri
Aika 12.8.2023
Paikka Hyvinkää (Salonkiravintola Neilikka)
Järjestäjä SUOMEN BOSTONIT RY
Ilmoittautumisajat 26.7.2023
12.8.2023 12.8.
Virrat E
Pitkä- ja sileäkarvaisten collieiden pääerikoisnäyttely
Virrat E
Pitkä- ja sileäkarvaisten collieiden pääerikoisnäyttely
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Pitkä- ja sileäkarvaisten collieiden pääerikoisnäyttely
Aika 12.8.2023
Paikka Virrat (Nuorisokeskus Marttinen)
Järjestäjä SUOMEN COLLIEYHDISTYS R.Y.
Ilmoittautumisajat 21.7.2023
12.8.2023 12.8.
Kuopio E
Chow chow ER
Kuopio E
Chow chow ER
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Chow chow ER
Aika 12.8.2023
Paikka Kuopio (Matkailukeskus Rauhalahti)
Järjestäjä CHOW CHOW YHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 31.7.2023
12.8.2023 12.8.
Asikkala E
Schapendoes erikoisnäyttely
Asikkala E
Schapendoes erikoisnäyttely
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Schapendoes erikoisnäyttely
Aika 12.8.2023
Paikka Asikkala (Vääksyn kanava-alue)
Järjestäjä SUOMEN SCHAPENDOES RY
Ilmoittautumisajat 21.7.2023
12.8.2023 12.8.
Laukaa E
amerikanakita
Laukaa E
amerikanakita
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely amerikanakita
Aika 12.8.2023
Paikka Laukaa (Peurungan lomakeskus)
Järjestäjä SUOMEN AMERIKANAKITA RY
Ilmoittautumisajat 20.7.2023
12.-13.8.2023 12.-13.8.
Turku KR
Elonäyttely 2023
Turku KR
Elonäyttely 2023
la: 1, 3, 4, 8, 10
su: 2, 5, 6, 7, 9
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Elonäyttely 2023
Aika 12.-13.8.2023
Paikka Turku (Metsämäen ravirata)
Roturyhmät la: 1, 3, 4, 8, 10
su: 2, 5, 6, 7, 9
Järjestäjä LOUNAIS-SUOMEN DREEVERIKERHO RY, AURAN NUUSKUT RY, TURUN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY, TURUN KENTTÄKOIRAYHDISTYS RY, NAANTALIN PALV.-JA SEURAKOIRAYHD., METSÄSTYSYHDISTYS TARVAS RY, KIMITOÖNS JAKTHUNDSKLUBB, METSÄSTYSSEURA RASI RY, LOUNAIS-SUOMEN BERNIT RY, SPL-TURKU RY
Junior Handler Tavallinen, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 20.7.2023
12.-13.8.2023 12.-13.8.
Valkeakoski KR
Werraton Walkeakoski 2023
Valkeakoski KR
Werraton Walkeakoski 2023
la: 2, 5, 6, 7, 9
su: 1, 3, 4, 8, 10
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Werraton Walkeakoski 2023
Aika 12.-13.8.2023
Paikka Valkeakoski (Korkeakankaan hiihtokeskus)
Roturyhmät la: 2, 5, 6, 7, 9
su: 1, 3, 4, 8, 10
Järjestäjä VALKEAKOSKEN KENNELKERHO R.Y., SAARIOISPUOLEN METSÄSTYSSEURA RY, VALKEAKOSKEN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 21.7.2023
12.8.2023 12.8.
Halsua RN
Halsua FCI 4, 5, 6, 8
Halsua RN
Halsua FCI 4, 5, 6, 8
4, 5, 6, 8 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Halsua FCI 4, 5, 6, 8
Aika 12.8.2023
Paikka Halsua (Ravirata)
Roturyhmät 4, 5, 6, 8
Järjestäjä HALSUAN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Ilmoittautumisajat 28.7.2023
12.8.2023 12.8.
Taivalkoski RN
Taivalkoski FCI4, 5, 6, 7
Taivalkoski RN
Taivalkoski FCI4, 5, 6, 7
4, 5, 6, 7 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Taivalkoski FCI4, 5, 6, 7
Aika 12.8.2023
Paikka Taivalkoski (Kaarihallin kenttä)
Roturyhmät 4, 5, 6, 7
Järjestäjä TAIVALKOSKEN KENNELKERHO RY
Lisätiedot Olemme aloittaneet Pudasjärven metsästyskoirakerhon kanssa yhteistyön koiranäyttelyn toteuttamisen auttamisessa. Tarkoituksenamme on jatkossa anoa näyttelyt vuorovuosina heidän kanssaan, eli he anoisivat parillisille vuosille ja me parittomille.
Ilmoittautumisajat 24.7.2023
12.8.2023 12.8.
Äänekoski RN
Äänekoski FCI1, 4, 7, 9
Äänekoski RN
Äänekoski FCI1, 4, 7, 9
1, 4, 7, 9 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Äänekoski FCI1, 4, 7, 9
Aika 12.8.2023
Paikka Äänekoski (Äänekosken liikuntapuisto)
Roturyhmät 1, 4, 7, 9
Järjestäjä ALA-KEITELEEN KENNELKERHO RY, HIETAMAN HAUKKU RY, SUOLAHDEN METSÄSTYSSEURA RY
Ilmoittautumisajat 24.7.2023
12.8.2023 12.8.
Harjavalta EPN
Harjavallan pentunäyttely
Harjavalta EPN
Harjavallan pentunäyttely
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Harjavallan pentunäyttely
Aika 12.8.2023
Paikka Harjavalta (HPSH:n kenttä)
Järjestäjä VANHAENGLANNINLAMMASKOIRAT-FINNISH
Ilmoittautumisajat 9.7.2023
13.8.2023 13.8.
Hämeenlinna EPN
Hämeenlinna PN
Hämeenlinna EPN
Hämeenlinna PN
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Hämeenlinna PN
Aika 13.8.2023
Paikka Hämeenlinna (Villa Mainiemi)
Järjestäjä KIHARAKERHO-CURLYKLUBBEN R.Y.
Lisätiedot Tuula Nummenpää tuunummenpaa@gmail.com
Ilmoittautumisajat 24.7.2023
13.8.2023 13.8.
Hämeenlinna E
Irlanninsusikoira erikoisnäyttely
Hämeenlinna E
Irlanninsusikoira erikoisnäyttely
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Irlanninsusikoira erikoisnäyttely
Aika 13.8.2023
Paikka Hämeenlinna (Wuolteen kartano)
Järjestäjä SUOMEN IRLANNINSUSIKOIRAT R.Y.
Ilmoittautumisajat 23.7.2023
13.8.2023 13.8.
Helsinki E
griffonit
Helsinki E
griffonit
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely griffonit
Aika 13.8.2023
Paikka Helsinki (Kaivopuisto)
Järjestäjä SUOMEN GRIFFONYHDISTYS R.Y.
13.8.2023 13.8.
Kuopio E
alppienajokoira ja dreeveri
Kuopio E
alppienajokoira ja dreeveri
POHJOIS-SAVON DREEVERIKERHO RY Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely alppienajokoira ja dreeveri
Aika 13.8.2023
Paikka Kuopio (Matkailukeskus Rauhalahti)
Järjestäjä SUOMEN DREEVERIJÄRJESTÖ R.Y., POHJOIS-SAVON DREEVERIKERHO RY
Ilmoittautumisajat 28.7.2023
13.8.2023 13.8.
Helsinki E
SKKY:n erikoisnäyttely
Helsinki E
SKKY:n erikoisnäyttely
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely SKKY:n erikoisnäyttely
Aika 13.8.2023
Paikka Helsinki (Kaivopuisto)
Järjestäjä SUOMEN KÄÄPIÖKOIRAT RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 24.7.2023
13.8.2023 13.8.
Tammela E
Airedalenterrieri ER
Tammela E
Airedalenterrieri ER
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Airedalenterrieri ER
Aika 13.8.2023
Paikka Tammela (Mustiala)
Järjestäjä SUOMEN AIREDALENTERRIERIYHDISTYS
Ilmoittautumisajat 17.7.2023
13.8.2023 13.8.
Tammela E
Terri-Eri
Tammela E
Terri-Eri
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Terri-Eri
Aika 13.8.2023
Paikka Tammela (Mustialan maatalousoppilaitos)
Järjestäjä SUOMEN TERRIERIJÄRJESTÖ R.Y.
Ilmoittautumisajat 24.7.2023
18.8.2023 18.8.
Joensuu KR
Koronatuki Joensuu
Joensuu KR
Koronatuki Joensuu
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Koronatuki Joensuu
Aika 18.8.2023
Paikka Joensuu (Ravirata)
Järjestäjä KONTIORANNAN ERÄ RY, POLVIJÄRVEN KENNELSEURA R.Y., POHJOIS-KARJALAN AJOKOIRAYHDISTYS, POHJOIS-KARJALAN NOUTAJAKOIRAYHDIST, POHJOIS-KARJALAN PYSTYKORVAKERHO RY, LIPERIN KENNELKERHO R.Y., ERÄ-TAPIO RY
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot Koronatukinäyttely
Ilmoittautumisajat 31.7.2023
19.8.2023 19.8.
Joensuu KV
Joensuu KV
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Joensuu KV
Aika 19.8.2023
Paikka Joensuu (Joensuun Ravirata)
Järjestäjä POHJOIS-KARJALAN SEURAKOIRAT RY, NURKKALAN RIISTAVEIKOT RY, PYHÄSELÄN METSÄSTÄJÄT RY, POHJOIS-KARJALAN KÄYTTÖKOIRAT R.Y, POHJOIS-KARJALAN KANAKOIRAKERHO RY, SELKIEN SEUDUN ERÄ, JOENSUUN SEUDUN PALVELUSKOIRAYHD.RY, POHJOIS-KARJALAN KENNELMIEHET RY, SÄRKIVAARAN METSÄSTYSSEURA RY
Junior Handler SM-osakilpailu
Lisätiedot Varapj Arto Temonen, SKL 527599
Ilmoittautumisajat 31.7.2023
19.8.2023 19.8.
Mikkeli RN
Mikkeli FCI2, 4, 5, 6
Mikkeli RN
Mikkeli FCI2, 4, 5, 6
2, 4, 5, 6 Ei tiedossa Ei tiedossa
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Mikkeli FCI2, 4, 5, 6
Aika 19.8.2023
Paikka Mikkeli (Ristiinan urheilukenttä)
Roturyhmät 2, 4, 5, 6
Järjestäjä RISTIINAN KOIRAKERHO RY, SUUR-SAVON BEAGLE RY, SOMEEN ERÄ-ÄSSÄT RY
Ilmoittautumisajat
19.8.2023 19.8.
Helsinki RN
Helsinki FCI1, 2
Helsinki RN
Helsinki FCI1, 2
1, 2 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Helsinki FCI1, 2
Aika 19.8.2023
Paikka Helsinki (Tuomarinkartano vinttikoirakeskus)
Roturyhmät 1, 2
Järjestäjä HELSINGIN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY, ESPOON KOIRAKERHO RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 26.7.2023
19.8.2023 19.8.
Helsinki EPN
Helsinki pentunäyttely
Helsinki EPN
Helsinki pentunäyttely
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Helsinki pentunäyttely
Aika 19.8.2023
Paikka Helsinki (Tuomarinkartano vinttikoirakeskus)
Järjestäjä HELSINGIN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY, ESPOON KOIRAKERHO RY
Ilmoittautumisajat 26.7.2023
19.8.2023 19.8.
Ylöjärvi E
Kääpiösnautseri ER
Ylöjärvi E
Kääpiösnautseri ER
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Kääpiösnautseri ER
Aika 19.8.2023
Paikka Ylöjärvi (Teivon ravirata)
Järjestäjä SUOMEN KÄÄPIÖSNAUTSERIKERHO RY
Lisätiedot sihteeri@sksk.fi
Ilmoittautumisajat 7.8.2023
19.8.2023 19.8.
Iitti E
bullmastiffit ja mastiffit
Iitti E
bullmastiffit ja mastiffit
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely bullmastiffit ja mastiffit
Aika 19.8.2023
Paikka Iitti (Radalla Resort)
Järjestäjä BULLMASTIFFIT JA MASTIFFIT R.Y.
Ilmoittautumisajat 10.7.2023
19.8.2023 19.8.
Ylöjärvi RN
Ylöjärvi FCI3, 4, 5, 9
Ylöjärvi RN
Ylöjärvi FCI3, 4, 5, 9
3, 4, 5, 9 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ylöjärvi FCI3, 4, 5, 9
Aika 19.8.2023
Paikka Ylöjärvi (Teivon Ravikeskus)
Roturyhmät 3, 4, 5, 9
Järjestäjä POHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
Ilmoittautumisajat 27.7.2023
20.8.2023 20.8.
Ylöjärvi RN
Ylöjärvi FCI1, 2, 6, 7
Ylöjärvi RN
Ylöjärvi FCI1, 2, 6, 7
1, 2, 6, 7 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ylöjärvi FCI1, 2, 6, 7
Aika 20.8.2023
Paikka Ylöjärvi (Teivon Ravikeskus)
Roturyhmät 1, 2, 6, 7
Järjestäjä POHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
Ilmoittautumisajat 27.7.2023
20.8.2023 20.8.
Joensuu KR
Joensuu KR
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Joensuu KR
Aika 20.8.2023
Paikka Joensuu (Joensuun Ravirata)
Järjestäjä POHJOIS-KARJALAN SEURAKOIRAT RY, NURKKALAN RIISTAVEIKOT RY, POHJOIS-KARJALAN KANAKOIRAKERHO RY, POHJOIS-KARJALAN KENNELMIEHET RY, POHJOIS-KARJALAN KÄYTTÖKOIRAT R.Y, JOENSUUN SEUDUN PALVELUSKOIRAYHD.RY, SÄRKIVAARAN METSÄSTYSSEURA RY, PYHÄSELÄN METSÄSTÄJÄT RY, SELKIEN SEUDUN ERÄ
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus
Lisätiedot Varapj Arto Temonen, SKL 527599
Ilmoittautumisajat 31.7.2023
26.8.2023 26.8.
Kouvola KR
Kouvola KR
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Kouvola KR
Aika 26.8.2023
Paikka Kouvola (Kouvolan ravirata)
Järjestäjä HUHDASJÄRVEN ERÄNKÄVIJÄT RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 28.7.2023
26.8.2023 26.8.
Oulu RN
Oulu FCI2, 3, 9, 10
Oulu RN
Oulu FCI2, 3, 9, 10
2, 3, 9, 10 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Oulu FCI2, 3, 9, 10
Aika 26.8.2023
Paikka Oulu (Äimäraution ravirata)
Roturyhmät 2, 3, 9, 10
Järjestäjä OULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 31.7.2023
27.8.2023 27.8.
Oulu RN
Oulu FCI1, 3, 4, 9
Oulu RN
Oulu FCI1, 3, 4, 9
1, 3, 4, 9 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Oulu FCI1, 3, 4, 9
Aika 27.8.2023
Paikka Oulu (Äimäraution ravirata)
Roturyhmät 1, 3, 4, 9
Järjestäjä OULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 31.7.2023
27.8.2023 27.8.
Heinola KR
Heinola KR
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Heinola KR
Aika 27.8.2023
Paikka Heinola (Ravirata)
Järjestäjä HEINOLAN PALVELUS-JA SEURAKOIRA RY, HEINOLAN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 28.7.2023
27.8.2023 27.8.
Järvenpää E
Beauceron
Järvenpää E
Beauceron
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Beauceron
Aika 27.8.2023
Paikka Järvenpää (Vanhankylänniemi)
Järjestäjä SUOMEN BEAUCERON RY
Ilmoittautumisajat 7.8.2023
2.9.2023 2.9.
Laihia E
SAJ:n rodut
Laihia E
SAJ:n rodut
ETELÄ-POHJANMAAN AJOKOIRAKERHO RY Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely SAJ:n rodut
Aika 2.9.2023
Paikka Laihia (Jokisalon Hovi)
Järjestäjä SUOMEN AJOKOIRAJÄRJESTÖ R.Y., ETELÄ-POHJANMAAN AJOKOIRAKERHO RY
Lisätiedot Kettukilvan tukierikoisnäyttely
Ilmoittautumisajat 22.8.2023
2.9.2023 2.9.
Riihimäki NORD
Riihimäki NORD
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Riihimäki NORD
Aika 2.9.2023
Paikka Riihimäki (Riihimäen ravirata)
Järjestäjä RIIHIMÄEN ERÄNKÄVIJÄT RY, LOUNAIS-HÄMEEN KENNELKERHO RY
Junior Handler Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 7.8.2023
2.-3.9.2023 2.-3.9.
Helsinki E
eRRkkari 2023
Helsinki E
eRRkkari 2023
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely eRRkkari 2023
Aika 2.-3.9.2023
Paikka Helsinki (Tuomarinkylän vinttikoirakeskus)
Järjestäjä SUOMEN RIDGEBACK-YHDISTYS RY
Lisätiedot eRRkkari 2023
Ilmoittautumisajat 7.8.2023
2.9.2023 2.9.
Lahti E
Labradorinnoutaja ER
Lahti E
Labradorinnoutaja ER
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Labradorinnoutaja ER
Aika 2.9.2023
Paikka Lahti (Mukkulan Kartanon puisto)
Järjestäjä LABRADORINNOUTAJAKERHO R.Y.
Ilmoittautumisajat 9.8.2023
2.9.2023 2.9.
Tammela E
akita
Tammela E
akita
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely akita
Aika 2.9.2023
Paikka Tammela (Teuro)
Järjestäjä AKITA RY
Ilmoittautumisajat 10.8.2023
2.9.2023 2.9.
Tampere EPN
Jahti&Vahti Pentunäyttely; rajoitus 500 koiraa
Tampere EPN
Jahti&Vahti Pentunäyttely; rajoitus 500 koiraa
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Jahti&Vahti Pentunäyttely; rajoitus 500 koiraa
Aika 2.9.2023
Paikka Tampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus)
Järjestäjä HÄMEEN SPANIELIKERHO RY
Ilmoittautumisajat 4.8.2023
3.9.2023 3.9.
Hollola RN
Hollola FCI7, 8, 9, 10
Hollola RN
Hollola FCI7, 8, 9, 10
7, 8, 9, 10 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Hollola FCI7, 8, 9, 10
Aika 3.9.2023
Paikka Hollola (Heinsuon urheilukeskus)
Roturyhmät 7, 8, 9, 10
Järjestäjä SALPAUSSELÄN KENNELPIIRI RY
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot Järjestäjä Salpausselän kennelpiiri Karhukoirajaos
Ilmoittautumisajat 10.8.2023
3.9.2023 3.9.
Riihimäki KV
Riihimäki KV
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Riihimäki KV
Aika 3.9.2023
Paikka Riihimäki (Riihimäen ravirata)
Järjestäjä LOUNAIS-HÄMEEN KENNELKERHO RY, FORSSAN PALVELUSKOIRAT R.Y., FORSSAN METSÄSTYSSEURA RY
Ilmoittautumisajat 7.8.2023
3.9.2023 3.9.
Hollola RN
Hollola FCI3, 4, 5, 6
Hollola RN
Hollola FCI3, 4, 5, 6
3, 4, 5, 6 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Hollola FCI3, 4, 5, 6
Aika 3.9.2023
Paikka Hollola (Heinsuon urheilukeskus)
Roturyhmät 3, 4, 5, 6
Järjestäjä KESKI-HOLLOLAN METSÄSTYSSEURA RY
Ilmoittautumisajat 10.8.2023
8.9.2023 8.9.
Jyväskylä E
Cavalier Show 2023
Jyväskylä E
Cavalier Show 2023
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Cavalier Show 2023
Aika 8.9.2023
Paikka Jyväskylä (Viherlandia)
Järjestäjä SUOMEN CAVALIER KINGCHARLESINSPAN
Ilmoittautumisajat 16.8.2023
9.9.2023 9.9.
Asikkala E
Pyreneittenmastiffi ER
Asikkala E
Pyreneittenmastiffi ER
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Pyreneittenmastiffi ER
Aika 9.9.2023
Paikka Asikkala (Hotelli Tallukka)
Järjestäjä PYRENEITTENMASTIFFIT RY
Ilmoittautumisajat 21.8.2023
9.9.2023 9.9.
Siikajoki E
kultainennoutaja
Siikajoki E
kultainennoutaja
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely kultainennoutaja
Aika 9.9.2023
Paikka Siikajoki (Ruukin Hevoskeskus)
Järjestäjä KULTAINEN RENGAS - GOLDEN RING GR RY
Ilmoittautumisajat 21.8.2023
9.9.2023 9.9.
Jyväskylä RN
Jyväskylä FCI2, 5, 8, 9
Jyväskylä RN
Jyväskylä FCI2, 5, 8, 9
2, 5, 8, 9 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Jyväskylä FCI2, 5, 8, 9
Aika 9.9.2023
Paikka Jyväskylä (KIllerin ravirata)
Roturyhmät 2, 5, 8, 9
Järjestäjä KESKI-SUOMEN VINTTIKOIRAKERHO RY
Ilmoittautumisajat 27.8.2023
9.9.2023 9.9.
Tampere E
leonberginkoira
Tampere E
leonberginkoira
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely leonberginkoira
Aika 9.9.2023
Paikka Tampere (Kaupin vinttikoirarata)
Järjestäjä SUOMEN LEONBERGINKOIRAT R.Y.
Ilmoittautumisajat 21.8.2023
9.-10.9.2023 9.-10.9.
Porvoo KR
Porvoo KR
la: 1, 4, 5, 6, 8
su: 2, 3, 7, 9, 10
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Porvoo KR
Aika 9.-10.9.2023
Paikka Porvoo (Suiston Kenttä)
Roturyhmät la: 1, 4, 5, 6, 8
su: 2, 3, 7, 9, 10
Järjestäjä SUOMEN DOBERMANNYHDISTYS R.Y., SUOMEN ROTTWEILERYHDISTYS R.Y., HALKIAN METSÄSTYSYHDISTYS RY, PORVOON PALVELUSKOIRAT RY
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 20.8.2023
9.9.2023 9.9.
Tampere E
newfoundlandinkoira
Tampere E
newfoundlandinkoira
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely newfoundlandinkoira
Aika 9.9.2023
Paikka Tampere (Kaupin vinttikoirarata)
Järjestäjä SUOMEN NEWFOUNDLANDINKOIRAYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 21.8.2023
9.9.2023 9.9.
Eurajoki RN
Eurajoki RN FCI 7, 8, 9
Eurajoki RN
Eurajoki RN FCI 7, 8, 9
7, 8, 9 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Eurajoki RN FCI 7, 8, 9
Aika 9.9.2023
Paikka Eurajoki (Eurajoen yhteiskoulu)
Roturyhmät 7, 8, 9
Järjestäjä RAUMAN KÄYTTÖ- JA SEURAKOIRAT RY, SATAKUNNAN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 15.8.2023
10.9.2023 10.9.
Hämeenlinna E
SSKY
Hämeenlinna E
SSKY
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely SSKY
Aika 10.9.2023
Paikka Hämeenlinna (Villa Mainiemi)
Järjestäjä SUOMEN SEURAKOIRAYHDISTYS R.Y.
Ilmoittautumisajat 16.8.2023
10.9.2023 10.9.
Jyväskylä RN
Jyväskylä FCI1, 3, 9, 10
Jyväskylä RN
Jyväskylä FCI1, 3, 9, 10
1, 3, 9, 10 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Jyväskylä FCI1, 3, 9, 10
Aika 10.9.2023
Paikka Jyväskylä (Killerin Ravirata)
Roturyhmät 1, 3, 9, 10
Järjestäjä KESKI-SUOMEN KENNELKERHO RY
Ilmoittautumisajat 27.8.2023
16.9.2023 16.9.
Leppävirta RN
Leppävirta RN FCI2 & 4 & 5 & 8
Leppävirta RN
Leppävirta RN FCI2 & 4 & 5 & 8
2, 4, 5, 8 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Leppävirta RN FCI2 & 4 & 5 & 8
Aika 16.9.2023
Paikka Leppävirta (Vesileppis Areena)
Roturyhmät 2, 4, 5, 8
Järjestäjä POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y., LEPPÄVIRRAN PALVELUS- JA SEURAKOIRA
Ilmoittautumisajat 25.8.2023
16.9.2023 16.9.
Kihniö RN
Kihniö FCI1, 2, 5, 8
Kihniö RN
Kihniö FCI1, 2, 5, 8
1, 2, 5, 8 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kihniö FCI1, 2, 5, 8
Aika 16.9.2023
Paikka Kihniö (Kihniön yhtenäiskoulu)
Roturyhmät 1, 2, 5, 8
Järjestäjä KIHNIÖN KOIRAHARRASTAJAT RY, KIHNIÖNKYLÄN ERÄ-VEIKOT R.Y., NERKOON METSÄSTÄJÄT R.Y.
Ilmoittautumisajat 31.8.2023
16.-17.9.2023 16.-17.9.
Vihti KR
Let's Go 2023 - Vihti KR
Vihti KR
Let's Go 2023 - Vihti KR
la: 1, 3, 5, 8, 10
su: 2, 4, 6, 7, 9
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Let's Go 2023 - Vihti KR
Aika 16.-17.9.2023
Paikka Vihti (Nummelan lentokenttä)
Roturyhmät la: 1, 3, 5, 8, 10
su: 2, 4, 6, 7, 9
Järjestäjä SUOMEN BASSETKERHO R.Y., UUDENMAAN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS, SUOMEN BULLTERRIERIYHDISTYS RY, SUOMEN HOVAWART R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 24.8.2023
16.9.2023 16.9.
Seinäjoki E
bernhardinkoirat
Seinäjoki E
bernhardinkoirat
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely bernhardinkoirat
Aika 16.9.2023
Paikka Seinäjoki (Kalajärven matkailukeskus)
Järjestäjä BERNHARDINKOIRAYHDISTYS R.Y.
Ilmoittautumisajat 14.8.2023
23.-24.9.2023 23.-24.9.
Hyvinkää KR
Hyvinkää KR
la: 2, 3, 4, 6, 9
su: 1, 5, 7, 8, 10
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Hyvinkää KR
Aika 23.-24.9.2023
Paikka Hyvinkää (Hyvinkään Ampumaurheilukeskus)
Roturyhmät la: 2, 3, 4, 6, 9
su: 1, 5, 7, 8, 10
Järjestäjä KYTÄJÄRVEN ERÄMIEHET RY, ERÄ-80 RY, HYVINKÄÄN METSÄNKÄVIJÄT RY, HYVINKÄÄN-PALOJOEN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 28.8.2023
23.9.2023 23.9.
Hämeenlinna E
SNJ:n päänäyttely
Hämeenlinna E
SNJ:n päänäyttely
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely SNJ:n päänäyttely
Aika 23.9.2023
Paikka Hämeenlinna (Kauppakeskus Tuulonen)
Järjestäjä SUOMEN NOUTAJAKOIRAJÄRJESTÖ R.Y.
Ilmoittautumisajat 31.8.2023
23.9.2023 23.9.
Tervola RN
Tervola osa5, FCI6, FCI8
Tervola RN
Tervola osa5, FCI6, FCI8
osa 5 & FCI 6, 8 Ei tiedossa Ei tiedossa
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Tervola osa5, FCI6, FCI8
Aika 23.9.2023
Paikka Tervola (Keskusurheilukenttä)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 8
Järjestäjä SOMPU-PAHTAOJAN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Lisätiedot Kaikki rodut arvostellaan ulkona.
Ilmoittautumisajat
24.9.2023 24.9.
Lahti EPN
Lahden pentunäyttely 24.9.2023
Lahti EPN
Lahden pentunäyttely 24.9.2023
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Lahden pentunäyttely 24.9.2023
Aika 24.9.2023
Paikka Lahti (Jokimaan ravirata)
Järjestäjä SUOMEN BROHOLMERYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 8.9.2023
24.9.2023 24.9.
Keminmaa E
Lappalaiskoirat ER
Keminmaa E
Lappalaiskoirat ER
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Lappalaiskoirat ER
Aika 24.9.2023
Paikka Keminmaa (Kylpylähotelli Pohjanranta)
Järjestäjä LAPPALAISKOIRAT RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 5.9.2023
24.9.2023 24.9.
Hämeenlinna E
pienpystykorvat
Hämeenlinna E
pienpystykorvat
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely pienpystykorvat
Aika 24.9.2023
Paikka Hämeenlinna (Villa Mainiemi)
Järjestäjä PIENPYSTYKORVAT R.Y.
Ilmoittautumisajat 1.9.2023
30.9.-1.10.2023 30.9.-1.10.
Loviisa E
Siperianhusky erikoisnäyttely
Loviisa E
Siperianhusky erikoisnäyttely
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Siperianhusky erikoisnäyttely
Aika 30.9.-1.10.2023
Paikka Loviisa (Loviisa camping)
Järjestäjä SUOMALAINEN SIPERIANHUSKY SEURA RY
Lisätiedot Anomuksessa jälkeläisryhmät näkyy 'harmaana' vaikka se klikattiin. Nlyssä järjestetään virallinen jälkeläisluokkakin. Huomioittehan sen nlyä vahvistettaessa.
Ilmoittautumisajat 10.9.2023
30.9.-1.10.2023 30.9.-1.10.
Eckerö KV
Eckerö KV 2023
Eckerö KV
Eckerö KV 2023
la: 1, 3, 4, 5, 6, 7
su: 2, 8, 9, 10
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Eckerö KV 2023
Aika 30.9.-1.10.2023
Paikka Eckerö (Eckeröhallen)
Roturyhmät la: 1, 3, 4, 5, 6, 7
su: 2, 8, 9, 10
Järjestäjä ÅLANDS KENNELDISTRIKT R.F.
Junior Handler Piirinmestaruus, SM-osakilpailu, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 4.9.2023
30.9.2023 30.9.
Kotka EPN
Kotka PN
Kotka EPN
Kotka PN
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Kotka PN
Aika 30.9.2023
Paikka Kotka (Kotkan koiraystäväin halli)
Järjestäjä KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
Ilmoittautumisajat 4.9.2023
1.10.2023 1.10.
Kotka EPN
Kotka PN
Kotka EPN
Kotka PN
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Kotka PN
Aika 1.10.2023
Paikka Kotka (Kotkan koiraystäväin halli)
Järjestäjä KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
Ilmoittautumisajat 4.9.2023
7.-8.10.2023 7.-8.10.
Orimattila E
Chihuahua erikoisnäyttely
Orimattila E
Chihuahua erikoisnäyttely
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Chihuahua erikoisnäyttely
Aika 7.-8.10.2023
Paikka Orimattila (Nikke Areena)
Järjestäjä CHIHUAHUA R.Y.
Ilmoittautumisajat 17.9.2023
7.10.2023 7.10.
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI2, 8, 9, 10
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI2, 8, 9, 10
2, 8, 9, 10 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Hämeenlinna FCI2, 8, 9, 10
Aika 7.10.2023
Paikka Hämeenlinna (Kauppakeskus Tuulonen, parkkihalli)
Roturyhmät 2, 8, 9, 10
Järjestäjä KOIRAKERHO MUHVET RY
Ilmoittautumisajat 11.9.2023
7.10.2023 7.10.
Kouvola RN
Kouvola osa5 & FCI6, FCI7, 8
Kouvola RN
Kouvola osa5 & FCI6, FCI7, 8
osa 5 & FCI 6, 7, 8 Ei tiedossa Ei tiedossa
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kouvola osa5 & FCI6, FCI7, 8
Aika 7.10.2023
Paikka Kouvola (Vekaranjärvi)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 7, 8
Järjestäjä KOUVOLAN VARUSKUNNAN METSÄSTÄJÄT RY
8.10.2023 8.10.
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI2, 8, 9, 10
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI2, 8, 9, 10
2, 8, 9, 10 Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Hämeenlinna FCI2, 8, 9, 10
Aika 8.10.2023
Paikka Hämeenlinna (Kauppakeskus Tuulonen, parkkihalli)
Roturyhmät 2, 8, 9, 10
Järjestäjä KOIRAKERHO MUHVET RY
Ilmoittautumisajat 11.9.2023
21.-22.10.2023 21.-22.10.
Seinäjoki KV
Seinäjoki KV
la: 1, 3, 4, 5, 8
su: 2, 6, 7, 9, 10
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Seinäjoki KV
Aika 21.-22.10.2023
Paikka Seinäjoki (Seinäjoki Areena)
Roturyhmät la: 1, 3, 4, 5, 8
su: 2, 6, 7, 9, 10
Järjestäjä ETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 2.10.2023
28.10.2023 28.10.
Vihti E
Tiibetinspanieli ER
Vihti E
Tiibetinspanieli ER
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Tiibetinspanieli ER
Aika 28.10.2023
Paikka Vihti (Hiekanhalli)
Järjestäjä TIIBETINSPANIELIT R.Y.
Ilmoittautumisajat 10.10.2023
29.10.2023 29.10.
Lahti EPN
Lahti PN Rajoitus 1000 koiraa
Lahti EPN
Lahti PN Rajoitus 1000 koiraa
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Lahti PN Rajoitus 1000 koiraa
Aika 29.10.2023
Paikka Lahti (Lahden Messukeskus)
Järjestäjä LAHDEN KÄYTTÖKOIRA RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 4.10.2023
29.10.2023 29.10.
Hyvinkää E
espanjanvesikoira ja portugalinvesikoira
Hyvinkää E
espanjanvesikoira ja portugalinvesikoira
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely espanjanvesikoira ja portugalinvesikoira
Aika 29.10.2023
Paikka