2024 2025 2026 2027
-
KV 7.-8.1.2023 Kajaani (Kainuu KV)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Kainuu KV
Aika 7.-8.1.2023
Paikka Kajaani (Kajaanin pallohalli)
Roturyhmät la: 2, 3, 4, 6, 8, 10
su: 1, 5, 7, 9
Järjestäjä KAINUUN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu, Piirinmestaruus, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 7.12.2022
RN 14.1.2023 Ilomantsi (Ilomantsi osa 5 & FCI6 & 8)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ilomantsi osa 5 & FCI6 & 8
Aika 14.1.2023
Paikka Ilomantsi (Liikuntahalli)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 8
Järjestäjä ERÄ-NESTORIT RY, ILOMANTSIN ERÄMIEHET RY, TOKRAJÄRVEN METSÄSTYSSEURA R.Y., SONKAJAN ERÄ RY
Ilmoittautumisajat 27.12.2022
RN 15.1.2023 Ilomantsi (Ilomantsi FCI4 & 5 & 7)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ilomantsi FCI4 & 5 & 7
Aika 15.1.2023
Paikka Ilomantsi (Liikuntahalli)
Roturyhmät 4, 5, 7
Järjestäjä SONKAJAN ERÄ RY, ERÄ-NESTORIT RY, ILOMANTSIN ERÄMIEHET RY, TOKRAJÄRVEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Ilmoittautumisajat 27.12.2022
RN 15.1.2023 Lahti (Talvinäyttely Lahti FCI1 & 2 & 9)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Talvinäyttely Lahti FCI1 & 2 & 9
Aika 15.1.2023
Paikka Lahti (Lahden Messukeskus)
Roturyhmät 1, 2, 9
Järjestäjä LAHDEN KÄYTTÖKOIRA RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 19.12.2022
E 29.1.2023 Kuopio (Jalostuspäivä 2023 erikoisnäyttely)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Jalostuspäivä 2023 erikoisnäyttely
Aika 29.1.2023
Paikka Kuopio (Matkus)
Järjestäjä POHJOIS-SAVON PYSTYKORVAKERHO RY
Ilmoittautumisajat 6.1.2023
RN 4.-5.2.2023 Parkano (Parkano FCI 4, 5, 9)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Parkano FCI 4, 5, 9
Aika 4.-5.2.2023
Paikka Parkano (Parkanon urheilutalo)
Roturyhmät 4, 5, 9
Järjestäjä PARKANON ERÄMIEHET RY, LAPINNEVAN ERÄNKÄVIJÄT RY, SUSIPERÄN METSÄSTYSSEURA, VUORIJÄRVEN METS.SEURA R.Y.
Lisätiedot lauantaina ryhmät 4 sekä 5 ja sunnuntaina ryhmä 9
Ilmoittautumisajat 15.1.2023
EPN 11.2.2023 Lempäälä (Ideaparkin pentunäyttely)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Ideaparkin pentunäyttely
Aika 11.2.2023
Paikka Lempäälä (Ideapark Bläk Boks-areena)
Järjestäjä DALMATIANKOIRAT R.Y.
Ilmoittautumisajat 10.1.2023
E 11.2.2023 Kokkola (SHHJ:n rodut)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely SHHJ:n rodut
Aika 11.2.2023
Paikka Kokkola (Houraatin Ampumarata)
Järjestäjä SUOMEN HARMAAHIRVIKOIRAJÄRJESTÖ R.Y, KESKI-POHJANMAAN HIRVIKOIRAKERHO RY
Lisätiedot Keski-Pohjanmaan Hirvikoirakerho ry:n 40-v. juhlanäyttely
Ilmoittautumisajat 29.1.2023
E 12.2.2023 Lempäälä (dalmatiankoira)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely dalmatiankoira
Aika 12.2.2023
Paikka Lempäälä (Ideapark Bläk Boks-areena)
Järjestäjä DALMATIANKOIRAT R.Y.
Ilmoittautumisajat 10.1.2023
RN 25.2.2023 Tornio (Tornio RN FCI1, 3, 10)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Tornio RN FCI1, 3, 10
Aika 25.2.2023
Paikka Tornio (Vauhtikoira areena)
Roturyhmät 1, 3, 10
Järjestäjä TORNION KENNELKERHO R.Y.
Ilmoittautumisajat 23.1.2023
RN 25.-26.2.2023 Jämijärvi (Jämijärvi FCI3, 4, 5 & 6)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Jämijärvi FCI3, 4, 5 & 6
Aika 25.-26.2.2023
Paikka Jämijärvi (Jämi Areena)
Roturyhmät 3, 4, 5, 6
Järjestäjä KOVELAHDEN ERÄMIEHET RY, SYDÄNMAAN METSÄ-MIEHET RY
Ilmoittautumisajat 30.1.2023
E 26.2.2023 Jämijärvi (Tukinäyttely)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Tukinäyttely
Aika 26.2.2023
Paikka Jämijärvi (Jämi Areena)
Järjestäjä SATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y.
Lisätiedot Näyttely järjestetään Jämijärvellä pidettävien ryhmänäyttelyiden yhteydessä eri päivänä, kuin 5 ryhmä on ryhmänäyttelyssä.
Ilmoittautumisajat 30.1.2023
E 5.3.2023 Kajaani (Laika ER)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Laika ER
Aika 5.3.2023
Paikka Kajaani (Scandic Kajanus)
Järjestäjä SUOMEN LAIKAJÄRJESTÖ R.Y.
Ilmoittautumisajat 8.2.2023
E 11.3.2023 Kuopio (Tiibetinspanieli ER)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Tiibetinspanieli ER
Aika 11.3.2023
Paikka Kuopio (Koiramekka)
Järjestäjä TIIBETINSPANIELIT R.Y.
Ilmoittautumisajat 14.2.2023
E 12.3.2023 Savonlinna (SHHJ:n rodut)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely SHHJ:n rodut
Aika 12.3.2023
Paikka Savonlinna (Torialue)
Järjestäjä SUOMEN HARMAAHIRVIKOIRAJÄRJESTÖ R.Y, KAAKKOIS-SAVON KENNELSEURA RY
Lisätiedot Suomen Harmaahirvikoirajärjestön päänäyttely.
E 18.3.2023 Jyväskylä (shih tzu)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely shih tzu
Aika 18.3.2023
Paikka Jyväskylä (Killerin raviradan katsomorakennus)
Järjestäjä SHIH TZU R.Y.
Ilmoittautumisajat 2.3.2023
E 18.3.2023 Hollola (amerikancockerspanieli)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely amerikancockerspanieli
Aika 18.3.2023
Paikka Hollola (Koirakoulu Lahen Murre)
Järjestäjä AMERIKANCOCKERSPANIELIT R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 26.2.2023
E 19.3.2023 Salo (tiibetinterrieri)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely tiibetinterrieri
Aika 19.3.2023
Paikka Salo (.)
Järjestäjä TIIBETINTERRIERIT R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 6.3.2023
RN 19.3.2023 Jyväskylä (Korpilahti RN FCI 5, 7, 8)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Korpilahti RN FCI 5, 7, 8
Aika 19.3.2023
Paikka Jyväskylä (Four Wind Stable)
Roturyhmät 5, 7, 8
Järjestäjä KORPILAHDEN ERÄMIEHET RY, JUOKSLAHDEN METSÄSTYSSEURA RY, ETELÄ-KORPILAHDEN SÄKÄ RY
Lisätiedot Yhdistetty ryhmä 7/8.
Ilmoittautumisajat 27.2.2023
E 19.3.2023 Kajaani (SPJ:n rodut)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely SPJ:n rodut
Aika 19.3.2023
Paikka Kajaani (Scandic Hotel Kajanus)
Järjestäjä SUOMEN PYSTYKORVAJÄRJESTÖ R.Y.
Ilmoittautumisajat 1.3.2023
E 19.3.2023 Hyvinkää (Beagle)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Beagle
Aika 19.3.2023
Paikka Hyvinkää (Hyvinkään Eläinpalvelukeskus Oy)
Järjestäjä SUOMEN BEAGLEJÄRJESTÖ R.Y.
Ilmoittautumisajat 10.3.2023
RN 25.-26.3.2023 Seinäjoki (Seinäjoki FCI 1, 4, 5 & 7)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Seinäjoki FCI 1, 4, 5 & 7
Aika 25.-26.3.2023
Paikka Seinäjoki (PrimaDog Areena)
Roturyhmät 1, 4, 5, 7
Järjestäjä LAKEUDEN AGILITYURHEILIJAT RY
Junior Handler Tavallinen, Tavallinen
Lisätiedot Näyttelypaikkana PrimaDog Areena. Tekonurmi.
Ilmoittautumisajat 6.3.2023
E 25.3.2023 Ylivieska (SPJ:n rodut)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely SPJ:n rodut
Aika 25.3.2023
Paikka Ylivieska (Huhmarin ulkoilualue)
Järjestäjä SUOMEN PYSTYKORVAJÄRJESTÖ R.Y.
Lisätiedot Pohjanpystykorvien SM-haukkujen tukinäyttely!
Ilmoittautumisajat 9.3.2023
E 26.3.2023 Mikkeli (SAJ:n rodut)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely SAJ:n rodut
Aika 26.3.2023
Paikka Mikkeli (MAH ry:n Koiraurheilukeskus)
Järjestäjä SUOMEN AJOKOIRAJÄRJESTÖ R.Y., KESKI-SAVON AJOKOIRAMIEHET RY, SUUR-SAVON AJOKOIRAMIEHET RY
E 1.4.2023 Kuopio (shetlanninlammaskoira)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely shetlanninlammaskoira
Aika 1.4.2023
Paikka Kuopio (Koiramekka)
Järjestäjä SHETLANNINLAMMASKOIRAT R.Y.
Ilmoittautumisajat 15.3.2023
RN 1.4.2023 Kauhajoki (Kauhajoki ryhmänäyttely)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kauhajoki ryhmänäyttely
Aika 1.4.2023
Paikka Kauhajoki (Salakari)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 4, 7, 8
Järjestäjä MUURAHAISEN ERÄMIEHET RY, KAUHAJOEN METSÄSTYSSEURA RY
Ilmoittautumisajat 13.3.2023
E 2.4.2023 Kuopio (Bichon frisé)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Bichon frisé
Aika 2.4.2023
Paikka Kuopio (Koiramekka)
Järjestäjä BICHON FRISE RY
Ilmoittautumisajat 13.3.2023
E 2.4.2023 Laukaa (lappalaiskoirat)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely lappalaiskoirat
Aika 2.4.2023
Paikka Laukaa (Peurunka)
Järjestäjä LAPPALAISKOIRAT RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 14.3.2023
RN 7.4.2023 Kitee (Kitee FCI3, 5, 6 & 9)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kitee FCI3, 5, 6 & 9
Aika 7.4.2023
Paikka Kitee (Kiteen jäähalli)
Roturyhmät 3, 5, 6, 9
Järjestäjä ONKAMON METSÄSTYSSEURA R.Y., KITEEN KENNELKERHO RY, KITEEN METSÄSTYSSEURA RY, KAURILAN ERÄ RY, HIRVIJOEN ERÄ RY, TOHMAJÄRVEN-VÄRTSILÄN METS.SEURA RY, RUPPOVAARAN ERÄ RY
RN 8.4.2023 Lieksa (Lieksa FCI3, 5, 6, 9)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Lieksa FCI3, 5, 6, 9
Aika 8.4.2023
Paikka Lieksa (Lieksan jäähalli)
Roturyhmät 3, 5, 6, 9
Järjestäjä ENON POHJOINEN ERÄ RY, LIEKSAN ERÄ RY, LIEKSAN PALVELUSKOIRAKERHO R.Y., PIELISJÄRVEN ERÄ- JA KENNELMIEHET
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 16.3.2023
E 8.4.2023 Pälkäne (SHHJ:n rodut)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely SHHJ:n rodut
Aika 8.4.2023
Paikka Pälkäne (Taukopaikka Aapiskukko)
Järjestäjä SUOMEN HARMAAHIRVIKOIRAJÄRJESTÖ R.Y, HÄMEEN PYSTYKORVAKERHO R.Y., MÄNTÄN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y.
Ilmoittautumisajat 19.3.2023
RN 9.4.2023 Lieksa (Lieksa FCI1, 2, 7, 8)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Lieksa FCI1, 2, 7, 8
Aika 9.4.2023
Paikka Lieksa (Lieksan jäähalli)
Roturyhmät 1, 2, 7, 8
Järjestäjä ENON POHJOINEN ERÄ RY, LIEKSAN ERÄ RY, LIEKSAN PALVELUSKOIRAKERHO R.Y., PIELISJÄRVEN ERÄ- JA KENNELMIEHET
Ilmoittautumisajat 16.3.2023
KV 15.-16.4.2023 Vaasa (Vaasa KV 2023)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Vaasa KV 2023
Aika 15.-16.4.2023
Paikka Vaasa (Botniahalli)
Roturyhmät la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
Järjestäjä VAASAN KOIRAKERHO RY, MERENKURKUN NOUTAJAT RY, VASA KENNELFÖRENING RF, ÖSTERBOTTENS ÄLGHUNDKLUBB RF
Junior Handler Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 21.3.2023
KV 22.-23.4.2023 Lahti (Lahti KV)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Lahti KV
Aika 22.-23.4.2023
Paikka Lahti (Lahden Messu- ja Urheilukeskus)
Roturyhmät la: 1, 3, 5, 7, 10
su: 2, 4, 6, 8, 9
Järjestäjä SALPAUSSELÄN KENNELPIIRI RY
Junior Handler SM-osakilpailu, Piirinmestaruus, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 25.3.2023
RN 22.-23.4.2023 Kankaanpää (Kankaanpää FCI1, 3, 5, 9)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kankaanpää FCI1, 3, 5, 9
Aika 22.-23.4.2023
Paikka Kankaanpää (Kankaanpään Jäähalli)
Roturyhmät 1, 3, 5, 9
Järjestäjä KANKAANPÄÄN SEUDUN KENNELYHDISTYS
Ilmoittautumisajat 22.3.2023
RN 22.4.2023 Kiuruvesi (Kiuruvesi RN FCI 2, 4, 5, 8)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kiuruvesi RN FCI 2, 4, 5, 8
Aika 22.4.2023
Paikka Kiuruvesi (Aamulypsy Areena)
Roturyhmät 2, 4, 5, 8
Järjestäjä KIURUVEDEN KENNELKERHO RY
Ilmoittautumisajat 6.4.2023
E 22.4.2023 Lahti (kiinanpalatsikoira)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely kiinanpalatsikoira
Aika 22.4.2023
Paikka Lahti (Salpausselän Kennelpiirin halli)
Järjestäjä SUOMEN PEKINGESIKERHO R.Y.
E 22.4.2023 Hämeenlinna (Labradorinnoutaja ER)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Labradorinnoutaja ER
Aika 22.4.2023
Paikka Hämeenlinna (Kauppakeskus Tuulonen parkkihalli)
Järjestäjä LABRADORINNOUTAJAKERHO R.Y.
Ilmoittautumisajat 29.3.2023
RN 22.4.2023 Pello (Pello RN FCI1, 3, 5, 6)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Pello RN FCI1, 3, 5, 6
Aika 22.4.2023
Paikka Pello (Rohkihalli)
Roturyhmät 1, 3, 5, 6
Järjestäjä LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY, PELLON ERÄ RY
Ilmoittautumisajat 24.3.2023
RN 23.4.2023 Pello (Pello RN FCI2, 4, 5, 9)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Pello RN FCI2, 4, 5, 9
Aika 23.4.2023
Paikka Pello (Rohkihalli)
Roturyhmät 2, 4, 5, 9
Järjestäjä LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY, PELLON ERÄ RY
Ilmoittautumisajat 24.3.2023
EPN 23.4.2023 Kiuruvesi (Kiuruveden pentunäyttely)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Kiuruveden pentunäyttely
Aika 23.4.2023
Paikka Kiuruvesi (Aamulypsy Areena)
Järjestäjä KIURUVEDEN KENNELKERHO RY
Ilmoittautumisajat 6.4.2023
E 23.4.2023 Mikkeli (Alaskanmalamuutti ER)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Alaskanmalamuutti ER
Aika 23.4.2023
Paikka Mikkeli (Visulahti)
Järjestäjä ALASKANMALAMUUTTIYHDISTYS R.Y.
Ilmoittautumisajat 1.4.2023
RN 29.4.2023 Lapua (Lapuan ryhmänäyttely 29.4.2023)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Lapuan ryhmänäyttely 29.4.2023
Aika 29.4.2023
Paikka Lapua (Lapuan jäähalli)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 4, 8
Järjestäjä ETELÄ-POHJANMAAN PYSTYKORVAKERHO RY
Lisätiedot Näyttely on E-P: n Pystykorvakerhon 50 v. juhlanäyttely.
Ilmoittautumisajat 10.4.2023
NORD 29.4.2023 Tampere (Tampere NORD)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Tampere NORD
Aika 29.4.2023
Paikka Tampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus)
Järjestäjä POHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y., HÄMEEN SPANIELIKERHO RY, HÄMEEN PYSTYKORVAKERHO R.Y., KÄYTTÖBASSETIT RY, VESILAHDEN METSÄSTYSYHDISTYS R.Y., KULJUN METSÄSTYSSEURA R.Y., PIRKANMAAN VINTTIKOIRAKERHO RY, LEVEK RY
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 3.4.2023
KV 30.4.2023 Tampere (Tampere KV)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Tampere KV
Aika 30.4.2023
Paikka Tampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus)
Järjestäjä POHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y., HÄMEEN SPANIELIKERHO RY, HÄMEEN PYSTYKORVAKERHO R.Y., KÄYTTÖBASSETIT RY, VESILAHDEN METSÄSTYSYHDISTYS R.Y., KULJUN METSÄSTYSSEURA R.Y., PIRKANMAAN VINTTIKOIRAKERHO RY, LEVEK RY
Junior Handler SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 3.4.2023
EPN 30.4.2023 Siikajoki (Siikajoki PN)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Siikajoki PN
Aika 30.4.2023
Paikka Siikajoki (Ruukin Hevoskeskus)
Järjestäjä RAAHEN ERÄNKÄVIJÄT RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 5.4.2023
RN 1.5.2023 Nivala (Nivala FCI osa 5, 6, 7 & 8)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Nivala FCI osa 5, 6, 7 & 8
Aika 1.5.2023
Paikka Nivala (Tuiskulan urheilualue)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 7, 8
Järjestäjä NIVALAN ERÄNKÄVIJÄT RY
Ilmoittautumisajat 11.4.2023
RN 1.5.2023 Lahti (Lahti FCI 1, 2, 3, 5)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Lahti FCI 1, 2, 3, 5
Aika 1.5.2023
Paikka Lahti (Jokimaan ravikeskus)
Roturyhmät 1, 2, 3, 5
Järjestäjä AKITA RY, PÄIJÄT-HÄMEEN AJOKOIRAYHDISTYS RY, PÄIJÄTHOFFIT RY
Ilmoittautumisajat 9.4.2023
EPN 1.5.2023 Lahti (Lahti PN)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Lahti PN
Aika 1.5.2023
Paikka Lahti (Jokimaan ravikeskus)
Järjestäjä AKITA RY, PÄIJÄTHOFFIT RY, PÄIJÄT-HÄMEEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
Lisätiedot Samassa paikassa samaan aikaan ryhmänäyttely FCI 1/5 & 2/3 ja 6/8 & 9/10
Ilmoittautumisajat 9.4.2023
RN 6.5.2023 Salo (Salo FCI2, 3, 4, 9)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Salo FCI2, 3, 4, 9
Aika 6.5.2023
Paikka Salo (Halikon koulukeskuksen kenttä)
Roturyhmät 2, 3, 4, 9
Järjestäjä KOIRAKERHO TASSUT R.Y.
Ilmoittautumisajat 21.4.2023
RN 6.5.2023 Seinäjoki (Seinäjoki RN FCI4, 5, 6, 8)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Seinäjoki RN FCI4, 5, 6, 8
Aika 6.5.2023
Paikka Seinäjoki (Törnävän kenttä)
Roturyhmät 4, 5, 6, 8
Järjestäjä SEINÄJOEN ALAKYLÄN METSÄSTYSSEURA
Ilmoittautumisajat 19.4.2023
RN 6.5.2023 Tuusula (Tuusula FCI1, 2, 3, 4)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Tuusula FCI1, 2, 3, 4
Aika 6.5.2023
Paikka Tuusula (Hyrylän urheilukeskus)
Roturyhmät 1, 2, 3, 4
Järjestäjä KESKI-UUDENMAAN MÄYRÄKOIRAT RY
Ilmoittautumisajat 10.4.2023
RN 6.5.2023 Tuusula (Tuusula FCI5, 6, 8, 9)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Tuusula FCI5, 6, 8, 9
Aika 6.5.2023
Paikka Tuusula (Hyrylän urheilukeskus)
Roturyhmät 5, 6, 8, 9
Järjestäjä UUDENMAAN AJOKOIRAYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 10.4.2023
RN 6.5.2023 Sulkava (Sulkava osa5 & FCI6, FCI3 & 8)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Sulkava osa5 & FCI6, FCI3 & 8
Aika 6.5.2023
Paikka Sulkava (Sulkavan liikuntahallin kenttä)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 3, 8
Järjestäjä SUUR-SAVON AJOKOIRAMIEHET RY, IDÄNLAHDEN ERÄ RY, HAKOVIRRAN METSÄSTYSSEURA RY
RN 6.5.2023 Kouvola (Kouvola osa5 & FCI6, FCI3, FCI7)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kouvola osa5 & FCI6, FCI3, FCI7
Aika 6.5.2023
Paikka Kouvola (Liikasenmäki)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 3, 7
Järjestäjä JAALAN METSÄSTYSSEURA RY
Ilmoittautumisajat 10.4.2023
RN 7.5.2023 Kokkola (Kokkola RN osa5 & FCI6, FCI3 & 4)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kokkola RN osa5 & FCI6, FCI3 & 4
Aika 7.5.2023
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 3, 4
Järjestäjä KESKI-POHJANMAAN BEAGLEKERHO RY
Lisätiedot FCI5 Metsästyspystykorvat
Ilmoittautumisajat 26.4.2023
RN 7.5.2023 Salo (Salo FCI1, 5, 8, 10)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Salo FCI1, 5, 8, 10
Aika 7.5.2023
Paikka Salo (Halikon koulukeskuksen kenttä)
Roturyhmät 1, 5, 8, 10
Järjestäjä KOIRAKERHO TASSUT R.Y.
Ilmoittautumisajat 21.4.2023
RN 7.5.2023 Raahe (Raahe RN FCI1, 5, 6, 8)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Raahe RN FCI1, 5, 6, 8
Aika 7.5.2023
Paikka Raahe (Miiluareena)
Roturyhmät 1, 5, 6, 8
Järjestäjä OLKIJOEN ERÄMIEHET RY, PATTIJOEN METSÄSTYSSEURA RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 17.4.2023
RN 7.5.2023 Sipoo (Sipoo FCI 4, 5, 6, 8)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Sipoo FCI 4, 5, 6, 8
Aika 7.5.2023
Paikka Sipoo (Nikkilän Sydämen Hiekkakenttä)
Roturyhmät 4, 5, 6, 8
Järjestäjä SIPOON METSÄSTYSKOIRAYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 10.4.2023
RN 7.5.2023 Rautjärvi (Rautjärvi FCI3, 4, 5, 6; Rajoitus 320 koiraa)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Rautjärvi FCI3, 4, 5, 6; Rajoitus 320 koiraa
Aika 7.5.2023
Paikka Rautjärvi (Kivijärven toimintakeskus)
Roturyhmät 3, 4, 5, 6
Järjestäjä KOKKOLANJOEN ERÄ-MIEHET R.Y., SIMPELEEN SEUDUN ERÄNKÄVIJÄT R.Y., SIMPELEEN METSÄSTYS- JA AMPUMASEURA
Ilmoittautumisajat 23.4.2023
RN 13.5.2023 Oulainen (Oulainen FCI5, 6, 7, 8)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Oulainen FCI5, 6, 7, 8
Aika 13.5.2023
Paikka Oulainen (Urheilukenttä)
Roturyhmät 5, 6, 7, 8
Järjestäjä PIIPSJÄRVEN METSÄSTÄJÄT RY, OULAISTEN METSÄSTYSSEURA RY
Ilmoittautumisajat 23.4.2023
E 13.5.2023 Espoo (Schipperke erikoisnäyttely)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Schipperke erikoisnäyttely
Aika 13.5.2023
Paikka Espoo (Hotelli Nuuksio)
Järjestäjä SUOMEN SCHIPPERKEKERHO RY
Lisätiedot Myös parikilpailu, parhaat liikkeet ja paras ilme palkitaan
Ilmoittautumisajat 18.4.2023
RN 13.5.2023 Kruunupyy (Kruunupyy osa5 & FCI6, FCI7, 8)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kruunupyy osa5 & FCI6, FCI7, 8
Aika 13.5.2023
Paikka Kruunupyy (Teerijärven urheilutalo)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 7, 8
Järjestäjä TERJÄRV JAKTFÖRENING RF
Ilmoittautumisajat 21.4.2023
NORD 13.-14.5.2023 Varkaus (Koiravarkaus Nord 2023)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Koiravarkaus Nord 2023
Aika 13.-14.5.2023
Paikka Varkaus (Varkauden keskuskenttä)
Roturyhmät la: 1, 6, 8, 9, 10
su: 2, 3, 4, 5, 7
Järjestäjä POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Tavallinen, Tavallinen
Lisätiedot Koiravarkaus 2023
Ilmoittautumisajat 1.5.2023
KV 13.-14.5.2023 Helsinki (Royal Canin Show)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Royal Canin Show
Aika 13.-14.5.2023
Paikka Helsinki (Tuomarinkartanon Vinttikoirakeskus)
Roturyhmät la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Järjestäjä HELSINGIN SEUDUN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu, Tavallinen, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 17.4.2023
RN 13.5.2023 Sodankylä (Sodankylä RN FCI 5, 6, 7, 8)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Sodankylä RN FCI 5, 6, 7, 8
Aika 13.5.2023
Paikka Sodankylä (New Boliden Areena (jäähalli) ja piha-alue)
Roturyhmät 5, 6, 7, 8
Järjestäjä SODANKYLÄN ERÄMIEHET RY
Lisätiedot Sodankylän Erämiehet juhlavuosi 70 v
Ilmoittautumisajat 13.4.2023
RN 14.5.2023 Oulu (Oulu FCI 5, 6, 8)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Oulu FCI 5, 6, 8
Aika 14.5.2023
Paikka Oulu (Virpiniemen ravirata)
Roturyhmät 5, 6, 8
Järjestäjä OULUN SEUDUN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 16.4.2023
RN 18.5.2023 Ylivieska (Ylivieska RN osa5 & FCI6, FCI 7 & 9)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ylivieska RN osa5 & FCI6, FCI 7 & 9
Aika 18.5.2023
Paikka Ylivieska (Huhmarin hiihtokeskus)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 7, 9
Järjestäjä YLIVIESKAN KENNELSEURA RY
Ilmoittautumisajat 2.5.2023
RN 18.5.2023 Hausjärvi (Hausjärvi FCI3, 9)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Hausjärvi FCI3, 9
Aika 18.5.2023
Paikka Hausjärvi (Hausjärven yläasteen kenttä)
Roturyhmät 3, 9
Järjestäjä KANTA-HÄMEEN KOIRAHARRASTAJAT RY
Ilmoittautumisajat 1.5.2023
E 18.5.2023 Vantaa (Palveluskoiratapahtuma)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Palveluskoiratapahtuma
Aika 18.5.2023
Paikka Vantaa (Vapaalan liikuntapuisto)
Järjestäjä SUOMEN PALVELUSKOIRALIITTO R.Y., DOGO ARGENTINO CLUB FINLAND RY, SUOMEN KAUKASIANKOIRAT RY
Lisätiedot Päänäyttely seuraaville roduille: australiankarjakoira, australiantöpöhäntäinen karjakoira, dogo argentino, etelävenäjänkoira, itäeuroopanpaimenkoira, kaukasiankoira, keskiaasiankoira, picardienpaimenkoira, sarplaninac ja tsekinpaimenkoira.
Ilmoittautumisajat 2.5.2023
RN 18.5.2023 Turku (Turku RN FCI 1, 2, 3, 5)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Turku RN FCI 1, 2, 3, 5
Aika 18.5.2023
Paikka Turku (Metsämäen ravirata)
Roturyhmät 1, 2, 3, 5
Järjestäjä VARSINAIS-SUOMEN KENNELPIIRI R.Y.
Ilmoittautumisajat 27.4.2023
RN 18.5.2023 Turku (Turku RN FCI 7, 8, 9, 10)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Turku RN FCI 7, 8, 9, 10
Aika 18.5.2023
Paikka Turku (Metsämäen ravirata)
Roturyhmät 7, 8, 9, 10
Järjestäjä VARSINAIS-SUOMEN KENNELPIIRI R.Y.
Ilmoittautumisajat 27.4.2023
RN 18.5.2023 Karvia (Karvia FCI2, 4, 5, 8)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Karvia FCI2, 4, 5, 8
Aika 18.5.2023
Paikka Karvia (Karvian moottorirata)
Roturyhmät 2, 4, 5, 8
Järjestäjä SATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y., KOILLIS-KARVIAN METSÄSTYSSEURA RY
Lisätiedot Näyttely on Haukkuottelun tukinäyttely.
Ilmoittautumisajat 22.4.2023
RN 18.5.2023 Akaa (Akaa FCI ryhmät 4, 6, 8, 10)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Akaa FCI ryhmät 4, 6, 8, 10
Aika 18.5.2023
Paikka Akaa (Savolan kenttä)
Roturyhmät 4, 6, 8, 10
Järjestäjä AKAAN SEUDUN METSÄSTYSKOIRAT RY, VALKEAKOSKEN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 27.4.2023
RN 18.5.2023 Mikkeli (Mikkeli FCI1, 5, 6, 8)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Mikkeli FCI1, 5, 6, 8
Aika 18.5.2023
Paikka Mikkeli (Karkialammen varuskunnan urheilukenttä)
Roturyhmät 1, 5, 6, 8
Järjestäjä ETELÄ-SAVON NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY, SUUR-SAVON DREEVERIKERHO RY, MIKKELIN VARUSK.METSÄSTYSYHDISTYS
Ilmoittautumisajat 1.5.2023
E 18.5.2023 Vantaa (dogo argentino)
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely dogo argentino
Aika 18.5.2023
Paikka Vantaa (Vapaalan liikuntapuisto)
Järjestäjä DOGO ARGENTINO CLUB FINLAND RY
RN 18.5.2023 Luoto (Luoto RN FCI 3, 4, 7, 8)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Luoto RN FCI 3, 4, 7, 8
Aika 18.5.2023
Paikka Luoto (Luodon urheilupuisto)
Roturyhmät 3, 4, 7, 8
Järjestäjä JÄLKIJUNA RY
Lisätiedot .
Ilmoittautumisajat 27.4.2023
E 20.5.2023 Urjala (bouvier ja ardennienkarjakoira)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely bouvier ja ardennienkarjakoira
Aika 20.5.2023
Paikka Urjala (Huhdin Vilpola)
Järjestäjä SUOMEN BOUVIER R.Y.
Ilmoittautumisajat 15.4.2023
RN 20.5.2023 Ruovesi (Ruovesi FCI2, 5, 7, 8)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ruovesi FCI2, 5, 7, 8
Aika 20.5.2023
Paikka Ruovesi (Ruoveden urheilukeskus)
Roturyhmät 2, 5, 7, 8
Järjestäjä PAJUSEN ERÄILIJÄT RY, RUOVEDEN METSÄSTYSSEURA R.Y., KURUN ERÄMIEHET RY, PIRKKALAN KOIRAKERHO PISKIT RY
Ilmoittautumisajat 5.5.2023
E 20.5.2023 Kouvola (sileäkarvainen noutaja)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely sileäkarvainen noutaja
Aika 20.5.2023
Paikka Kouvola (Koria)
Järjestäjä SUOMEN SILEÄKARVAISET NOUTAJAT RY
Ilmoittautumisajat 16.4.2023
RN 20.5.2023 Kajaani (Kajaani FCI2, 4, 6, 9)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kajaani FCI2, 4, 6, 9
Aika 20.5.2023
Paikka Kajaani (Vimpelin urheilukeskus)
Roturyhmät 2, 4, 6, 9
Järjestäjä KAINUUN HIRVIKOIRA YHDISTYS RY, KAINUUN RIISTAMIEHET RY, KAINUUN BEAGLE R.Y., RISTIJÄRVEN METSÄSTYSSEURA RY, KAINUUN KENNELPIIRI R.Y.
Ilmoittautumisajat 20.4.2023
KR 20.-21.5.2023 Rauma (Rauma Show)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Rauma Show
Aika 20.-21.5.2023
Paikka Rauma (Äijänsuon Urheilualue)
Roturyhmät la: 1, 3, 4, 5, 9
su: 2, 6, 7, 8, 10
Järjestäjä RAUMAN KÄYTTÖ- JA SEURAKOIRAT RY, RAUMAN METSÄSTYSSEURA RY, RAUMAN YMPÄRISTÖN URHEILUMETSÄSTÄJÄT, RAUMAN SEUDUN ERÄMIEHET RY, RAUMAN MAALAISKUNNAN METSÄSTYSSEURA RY
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot junior handler vain yhtenä päivänä. Myös pennut 7-9 kk.
Ilmoittautumisajat 25.4.2023
E 20.5.2023 Pori (venäjänmustaterrieri)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely venäjänmustaterrieri
Aika 20.5.2023
Paikka Pori (Levon urheilukenttä)
Järjestäjä SUOMEN MUSTATERRIERIT RY
Ilmoittautumisajat 27.4.2023
E 20.-21.5.2023 Mikkeli (papillon ja phalene)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely papillon ja phalene
Aika 20.-21.5.2023
Paikka Mikkeli (Kyyrönkaita)
Järjestäjä SUOMEN PAPILLON-JA PHALENEYHD. RY
Ilmoittautumisajat 30.4.2023
RN 20.5.2023 Kajaani (Kajaani FCI1, 3, 5, 8)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kajaani FCI1, 3, 5, 8
Aika 20.5.2023
Paikka Kajaani (Vimpelin urheilukeskus)
Roturyhmät 1, 3, 5, 8
Järjestäjä KAINUUN BEAGLE R.Y., RISTIJÄRVEN METSÄSTYSSEURA RY, KAINUUN KENNELPIIRI R.Y., KAINUUN RIISTAMIEHET RY, KAINUUN HIRVIKOIRA YHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 20.4.2023
RN 20.5.2023 Siilinjärvi (Mehtäkoera osa5 & FCI6, FCI7)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Mehtäkoera osa5 & FCI6, FCI7
Aika 20.5.2023
Paikka Siilinjärvi (Punttisilimä)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 7
Järjestäjä POHJOIS-SAVON AJOKOIRAYHDISTYS RY, POHJOIS-SAVON BEAGLEYHDISTYS
Lisätiedot Mehtäkoera 2023
Ilmoittautumisajat 2.5.2023
RN 20.5.2023 Helsinki (Ladies Summer Show RN FCI 3, 8, 9)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ladies Summer Show RN FCI 3, 8, 9
Aika 20.5.2023
Paikka Helsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus)
Roturyhmät 3, 8, 9
Järjestäjä LADIES KENNEL CLUB RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 3.5.2023
EPN 21.5.2023 Helsinki (Ladies Summer Puppy Show)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Ladies Summer Puppy Show
Aika 21.5.2023
Paikka Helsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus)
Järjestäjä LADIES KENNEL CLUB RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 3.5.2023
KR 21.5.2023 Kajaani (Koronatuki Kajaani)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Koronatuki Kajaani
Aika 21.5.2023
Paikka Kajaani (Vimpelinlaakso)
Järjestäjä KAINUUN KENNELPIIRI R.Y.
Lisätiedot Koronatukinäyttely
Ilmoittautumisajat 20.4.2023
E 21.5.2023 Helsinki (Valkoinen länsiylämaanterrieri ER)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Valkoinen länsiylämaanterrieri ER
Aika 21.5.2023
Paikka Helsinki (Pääkaupunkiseutu)
Järjestäjä WESTIEKERHO R.Y.
Lisätiedot Tietoja tarkennetaan myöhemmin
Ilmoittautumisajat 30.4.2023
RN 21.5.2023 Lemland (Lemland RN FCI3, 4, 8)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Lemland RN FCI3, 4, 8
Aika 21.5.2023
Paikka Lemland (Bengtsböle Idrottsplats)
Roturyhmät 3, 4, 8
Järjestäjä ÅLANDS TAXKLUBB R.F.
Lisätiedot www.taxklubben.ax
Ilmoittautumisajat 25.4.2023
RN 21.5.2023 Ruovesi (Ruovesi FCI1, 3, 4, 9)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ruovesi FCI1, 3, 4, 9
Aika 21.5.2023
Paikka Ruovesi (Ruoveden urheilukeskus)
Roturyhmät 1, 3, 4, 9
Järjestäjä PAJUSEN ERÄILIJÄT RY, RUOVEDEN METSÄSTYSSEURA R.Y., KURUN ERÄMIEHET RY, PIRKKALAN KOIRAKERHO PISKIT RY
Ilmoittautumisajat 5.5.2023
E 21.5.2023 Helsinki (Ranskanbulldoggi 40 V)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Ranskanbulldoggi 40 V
Aika 21.5.2023
Paikka Helsinki (Tuomarinkylän vinttikoirakeskus)
Järjestäjä SUOMEN RANSKANBULLDOGIT RY
Lisätiedot Yhteistyössä LKC:n ryhmä- ja pentunäyttelyiden kanssa
Ilmoittautumisajat 8.5.2023
RN 21.5.2023 Seinäjoki (Seinäjoki FCI3, 4, 5, 9; Rajoitus 440 koiraa)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Seinäjoki FCI3, 4, 5, 9; Rajoitus 440 koiraa
Aika 21.5.2023
Paikka Seinäjoki (Nurmon koulukeskus)
Roturyhmät 3, 4, 5, 9
Järjestäjä KESKI-NURMON METSÄSTYSSEURA RY
Lisätiedot Näyttely järjestetään yhteistyössä 21.5.2023 pidettäväksi anottavan Kouran metsästysseuran ryhmänäyttelyn FCI 1/10 & 7/8 sekä 20.5.2023 pidettäväksi anottavan Seinäjoen metsästysseuran ryhmänäyttelyn FCI 4/5 & 6/7 kanssa.
Ilmoittautumisajat 30.4.2023
RN 21.5.2023 Seinäjoki (Seinäjoki FCI1, 7, 8, 10; Rajoitus 440 koiraa)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Seinäjoki FCI1, 7, 8, 10; Rajoitus 440 koiraa
Aika 21.5.2023
Paikka Seinäjoki (Nurmon Koulukeskus)
Roturyhmät 1, 7, 8, 10
Järjestäjä KOURAN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Lisätiedot Näyttely järjestetään yhteistyössä 21.5.2023 pidettäväksi anottavan Keski-Nurmon Metsätysseuran ryhmänäyttelyn FCI 4/9 & 3/5 sekä 20.5.2023 pidettäväksi anottavan Seinäjoen Metsästysseuran ryhmänäyttelyn FCI 4/5 & 6/7 kanssa.
Ilmoittautumisajat 30.4.2023
RN 21.5.2023 Mäntsälä (Mäntsälä FCI3, 6, 7, 8)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Mäntsälä FCI3, 6, 7, 8
Aika 21.5.2023
Paikka Mäntsälä (Juustoportti)
Roturyhmät 3, 6, 7, 8
Järjestäjä PUKKILAN ERÄMIEHET RY, SUOMEN AIREDALENTERRIERIYHDISTYS
Ilmoittautumisajat 1.5.2023
KV 27.-28.5.2023 Virolahti (Hamina KV)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Hamina KV
Aika 27.-28.5.2023
Paikka Virolahti (Harjun oppimiskeskus)
Roturyhmät la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Järjestäjä KAAKON KENNEL-KERHO RY
Junior Handler SM-osakilpailu, Tavallinen, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 8.5.2023
E 27.5.2023 Kuopio (englanninspringerspanieli ja walesinspringerspanieli)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely englanninspringerspanieli ja walesinspringerspanieli
Aika 27.5.2023
Paikka Kuopio (Matkailukeskus Rauhalahti)
Järjestäjä SPRINGERSPANIELIT R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 5.5.2023
RN 27.-28.5.2023 Harjavalta (Harjavalta FCI1 & 2 & 9 & 10)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Harjavalta FCI1 & 2 & 9 & 10
Aika 27.-28.5.2023
Paikka Harjavalta (Hosiossaaren koirakenttä)
Roturyhmät 1, 2, 9, 10
Järjestäjä HARJAVALLAN PALV-JA SEURAKOIRAHARRASTAJAT RY
Lisätiedot Lauantaina FCI 1 ja 9, sunnuntaina FCI 2 ja 10
Ilmoittautumisajat 2.5.2023
RN 27.5.2023 Puumala (Puumala osa5 & FCI6, FCI3 & 8)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Puumala osa5 & FCI6, FCI3 & 8
Aika 27.5.2023
Paikka Puumala (Puumalan yhtenäiskoulun alue)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 3, 8
Järjestäjä PUUMALAN ERÄMIEHET
Ilmoittautumisajat 8.5.2023
E 27.5.2023 Haapajärvi (venäjänajokoira)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely venäjänajokoira
Aika 27.5.2023
Järjestäjä VENÄJÄNAJOKOIRAYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 8.5.2023
E 28.5.2023 Kuopio (Spanieliliitto)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Spanieliliitto
Aika 28.5.2023
Paikka Kuopio (Matkailukeskus Rauhalahti)
Järjestäjä SUOMEN SPANIELILIITTO R.Y.
Lisätiedot Osallistumisoikeus roturyhmille 8.2 ja 8.3. Näyttely on päänäyttely Spanieliliiton edustamille roduille.
Ilmoittautumisajat 5.5.2023
EPN 28.5.2023 Helsinki (Helsinki PN)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Helsinki PN
Aika 28.5.2023
Paikka Helsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus)
Järjestäjä SUOMEN BORZOIKLUBI R.Y.
Ilmoittautumisajat 26.4.2023
E 28.5.2023 Harjavalta (Keeshond)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Keeshond
Aika 28.5.2023
Paikka Harjavalta (Harjavallan palvelus -ja seurakoirien kenttä)
Järjestäjä SUOMEN KEESHOND R.Y.
Ilmoittautumisajat 30.4.2023
RN 28.5.2023 Keuruu (Keuruu FCI1, 3, 5, 8)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Keuruu FCI1, 3, 5, 8
Aika 28.5.2023
Paikka Keuruu (Keurusselän liikuntapuisto)
Roturyhmät 1, 3, 5, 8
Järjestäjä KEURUUN SEUDUN KENNELKERHO RY, LAPINJÄRVEN METSÄSTYSSEURA R.Y., KOSKENPÄÄN ERÄPOJAT RY
Ilmoittautumisajat 9.5.2023
RN 28.5.2023 Lahti (Lahti RN)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Lahti RN
Aika 28.5.2023
Paikka Lahti (Jokimaan ravirata)
Roturyhmät 1, 4, 8, 9
Järjestäjä LAHDEN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY, IITIN METSÄSTYSSEURA RY
Ilmoittautumisajat 3.5.2023
E 3.6.2023 Turku (venäjänvinttikoira)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely venäjänvinttikoira
Aika 3.6.2023
Paikka Turku (Harjattula)
Järjestäjä SUOMEN BORZOIKLUBI R.Y.
Ilmoittautumisajat 10.5.2023
RN 3.6.2023 Iitti (Iitti RN FCI 1, 3, 4)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Iitti RN FCI 1, 3, 4
Aika 3.6.2023
Paikka Iitti (Kausalan Hiihtomaja)
Roturyhmät 1, 3, 4
Järjestäjä LÄNSI-KYMEN KENNELYHDISTYS RY, IITIN ERÄ R.Y.
Ilmoittautumisajat 3.5.2023
RN 3.6.2023 Mänttä-Vilppula (Mänttä-Vilppula FCI2 & 6 & 9 & 10)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Mänttä-Vilppula FCI2 & 6 & 9 & 10
Aika 3.6.2023
Paikka Mänttä-Vilppula (Mäntän urheilukeskus)
Roturyhmät 2, 6, 9, 10
Järjestäjä MÄNTÄN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y., MÄNTÄN SEUDUN NUUSKUT R.Y., MÄNTÄN SEUDUN PALVELUSKOIRAT R.Y.
Ilmoittautumisajat 12.5.2023
E 3.6.2023 Janakkala (dobermanni)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely dobermanni
Aika 3.6.2023
Paikka Janakkala (Kiipula koulutuskeskus)
Järjestäjä SUOMEN DOBERMANNYHDISTYS R.Y.
Ilmoittautumisajat 22.5.2023
RN 4.6.2023 Espoo (Espoo RN FCI 1, 2, 5, 9)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Espoo RN FCI 1, 2, 5, 9
Aika 4.6.2023
Paikka Espoo (Vermon ravirata)
Roturyhmät 1, 2, 5, 9
Järjestäjä ULKOMUOTOTUOMARIT RY
Lisätiedot Samassa paikassa kaksi muuta ryhmänäyttelyä (Suomen Tanskandoggit ry ja Suomen Norwichin- ja Norfolkinterrierit ryn), yhteiset järjestelyt.
Ilmoittautumisajat 22.5.2023
RN 4.6.2023 Espoo (Espoo RN FCI 3, 4, 6)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Espoo RN FCI 3, 4, 6
Aika 4.6.2023
Paikka Espoo (Vermon ravirata)
Roturyhmät 3, 4, 6
Järjestäjä SUOMEN NORWICHIN- JA NORFOLKINTERRIERIT RY
Lisätiedot Samassa paikassa kaksi muuta ryhmänäyttelyä, jotka järjestävät Ulkomuototuomarit ry ja Suomen Tanskandoggi ry. Järjestelyt hoidetaan yhdessä.
Ilmoittautumisajat 22.5.2023
RN 4.6.2023 Espoo (Espoo RN FCI 7, 8, 10)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Espoo RN FCI 7, 8, 10
Aika 4.6.2023
Paikka Espoo (Vermon ravirata)
Roturyhmät 7, 8, 10
Järjestäjä SUOMEN TANSKANDOGGI R.Y.
Lisätiedot Ryhmänäyttely järjestetään yhdessä Ulkomuototuomarit ry:n ja Suomen Norwich & Norfolk ry:n kanssa samassa paikassa samalla näyttelytoimikunnalla. Näyttelyssä ei pentuja eikä JH
Ilmoittautumisajat 22.5.2023
KR 9.6.2023 Alavus (Koronatuki Tuuri KR pe 9.6.)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Koronatuki Tuuri KR pe 9.6.
Aika 9.6.2023
Paikka Alavus (Keskisen kyläkauppa)
Järjestäjä ETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot Koronatukinäyttely
Ilmoittautumisajat 22.5.2023
E 10.6.2023 Asikkala (Broholminkoirien erikoisnäyttely)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Broholminkoirien erikoisnäyttely
Aika 10.6.2023
Paikka Asikkala (Asikkalan Pohjolanpuisto)
Järjestäjä SUOMEN BROHOLMERYHDISTYS RY
Lisätiedot Lisäksi jokaluokassa valitaan VSP ja ROP. Ja koko näyttelystä valitaan Vekkulein pentu, parhaat liikkeet ja paras pää.
Ilmoittautumisajat 22.5.2023
KR 10.-11.6.2023 Alavus (Miljoona Koira 2023 - Tuuri la-su)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Miljoona Koira 2023 - Tuuri la-su
Aika 10.-11.6.2023
Paikka Alavus (Keskisen Kyläkauppa)
Roturyhmät la: 2, 4, 6, 9, 10
su: 1, 3, 5, 7, 8
Järjestäjä ETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 22.5.2023
RN 10.6.2023 Savonlinna (Savonlinna osa5 & FCI6, FCI1 & 8)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Savonlinna osa5 & FCI6, FCI1 & 8
Aika 10.6.2023
Paikka Savonlinna (Harjumajan kenttä)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 1, 8
Järjestäjä SAVONLINNAN KENNELKERHO RY, KAAKKOIS-SAVON KENNELSEURA RY, MOINSALMEN METSÄSTYSSEURA RY, PUNKAHARJUN METSÄSTYSSEURA RY
Lisätiedot Savonlinnan Kennelkerhon 60 vuotis juhlanäytely
Ilmoittautumisajat 20.5.2023
E 10.6.2023 Kaarina (Kultaistennoutajien päänäyttely)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Kultaistennoutajien päänäyttely
Aika 10.6.2023
Paikka Kaarina (Tuorlan majatalo)
Järjestäjä KULTAINEN RENGAS - GOLDEN RING GR RY
Ilmoittautumisajat 15.5.2023
E 10.-11.6.2023 Lappeenranta (Samojedinkoirien erikoisnäyttely)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Samojedinkoirien erikoisnäyttely
Aika 10.-11.6.2023
Paikka Lappeenranta (Ravirata)
Järjestäjä SUOMEN SAMOJEDINKOIRAYHDISTYS R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 22.5.2023
E 10.6.2023 Järvenpää (partacollie)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely partacollie
Aika 10.6.2023
Paikka Järvenpää (Tuulimyllyntie 24, 04400 Järvenpää)
Järjestäjä SUOMEN PARTACOLLIET R.Y.
Lisätiedot järjestetään myös parikilpailu
Ilmoittautumisajat 19.5.2023
E 10.6.2023 Lappeenranta (colliet)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely colliet
Aika 10.6.2023
Paikka Lappeenranta (Lappeenrannan ravirata)
Järjestäjä SUOMEN COLLIEYHDISTYS R.Y.
Ilmoittautumisajat 17.5.2023
E 10.6.2023 Tampere (Rottweilereiden Erikoisnäyttely 10.6.2023)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Rottweilereiden Erikoisnäyttely 10.6.2023
Aika 10.6.2023
Paikka Tampere (Kaupin Vinttikoirarata)
Järjestäjä SUOMEN ROTTWEILERYHDISTYS R.Y.
Ilmoittautumisajat 21.5.2023
RN 10.6.2023 Pöytyä (Pöytyä RN FCI 4, 5, 6)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Pöytyä RN FCI 4, 5, 6
Aika 10.6.2023
Paikka Pöytyä (Kyrön urheilukenttä)
Roturyhmät 4, 5, 6
Järjestäjä TURUN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY, METSÄSTYSSEURA KARINAISTEN KYTÄT RY
Ilmoittautumisajat 15.5.2023
E 10.6.2023 Alavus (setterit ja pointteri)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely setterit ja pointteri
Aika 10.6.2023
Paikka Alavus (Tuuri)
Järjestäjä KANAKOIRAKERHO R.Y.
Ilmoittautumisajat 23.5.2023
E 10.6.2023 Lappeenranta (snautserit)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely snautserit
Aika 10.6.2023
Paikka Lappeenranta (Lappeenrannan ravirata)
Järjestäjä SUOMEN SNAUTSERIKERHO RY
Ilmoittautumisajat 21.5.2023
E 10.6.2023 Loviisa (Eurasier pääerikoisnäyttely)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Eurasier pääerikoisnäyttely
Aika 10.6.2023
Paikka Loviisa (Strömfors Ruukki)
Järjestäjä SUOMEN EURASIER KERHO RY
Ilmoittautumisajat 9.5.2023
E 10.6.2023 Helsinki (Borderterrierit erikoisnäyttely)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Borderterrierit erikoisnäyttely
Aika 10.6.2023
Järjestäjä BORDERTERRIERIKERHO R.Y.
Ilmoittautumisajat 21.5.2023
RN 10.6.2023 Hämeenlinna (Hämeenlinna FCI 1, 3, 5, 7)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Hämeenlinna FCI 1, 3, 5, 7
Aika 10.6.2023
Paikka Hämeenlinna (Villa Mainiemi)
Roturyhmät 1, 3, 5, 7
Järjestäjä LAMMIN RIISTAMIEHET RY, ETELÄ-HÄMEEN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 18.5.2023
E 10.6.2023 Espoo (lagotto romagnolo)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely lagotto romagnolo
Aika 10.6.2023
Paikka Espoo (Marketanpuisto)
Järjestäjä SUOMEN LAGOTTOKLUBI RY
Ilmoittautumisajat 21.5.2023
RN 10.6.2023 Lappeenranta (Lappeenranta RN FCI 3 & 9)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Lappeenranta RN FCI 3 & 9
Aika 10.6.2023
Paikka Lappeenranta (Lappeenrannan ravirata)
Roturyhmät 3, 9
Järjestäjä LAPPEENRANNAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS, LAPPEENRANNAN METSÄSTÄJÄT RY, MERENLAHDEN RIISTAMIEHET RY
Ilmoittautumisajat 16.5.2023
RN 10.6.2023 Paimio (Paimio FCI1, 2, 3, 9)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Paimio FCI1, 2, 3, 9
Aika 10.6.2023
Paikka Paimio (Liikenneturvallisuuskeskus)
Roturyhmät 1, 2, 3, 9
Järjestäjä TURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 17.5.2023
E 10.6.2023 Espoo (cockerspanieli)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely cockerspanieli
Aika 10.6.2023
Paikka Espoo (Hotelli Nuuksio)
Järjestäjä COCKERSPANIELIT RY
Ilmoittautumisajat 12.5.2023
RN 10.6.2023 Kuusamo (Kuusamo RN FCI 1, 2, 5, 8)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kuusamo RN FCI 1, 2, 5, 8
Aika 10.6.2023
Paikka Kuusamo (Rukan hiihtostadion)
Roturyhmät 1, 2, 5, 8
Järjestäjä KUUSAMON METSÄSTYS-JA KALASTUSSEURA
Ilmoittautumisajat 15.5.2023
E 11.6.2023 Leppävirta (Mäyräkoirien pääerikoisnäyttely)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Mäyräkoirien pääerikoisnäyttely
Aika 11.6.2023
Paikka Leppävirta (Leppis Areenan nurmikenttä)
Järjestäjä SUOMEN MÄYRÄKOIRALIITTO SML RY., ITÄ-SUOMEN MÄYRÄKOIRAT RY
Ilmoittautumisajat 24.5.2023
E 11.6.2023 Kaarina (Afgaaninvinttikoirien pääerikoisnäyttely)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Afgaaninvinttikoirien pääerikoisnäyttely
Aika 11.6.2023
Paikka Kaarina (Tuorlan majatalo)
Järjestäjä SUOMEN AFGAANIT R.Y.
Ilmoittautumisajat 25.5.2023
RN 11.6.2023 Hämeenlinna (Hämeenlinna FCI 2, 4, 8, 9)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Hämeenlinna FCI 2, 4, 8, 9
Aika 11.6.2023
Paikka Hämeenlinna (Villa Mainiemi)
Roturyhmät 2, 4, 8, 9
Järjestäjä LAMMIN RIISTAMIEHET RY, ETELÄ-HÄMEEN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 18.5.2023
E 11.6.2023 Alavus (Maremmano-abruzzese erikoisnäyttely)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Maremmano-abruzzese erikoisnäyttely
Aika 11.6.2023
Paikka Alavus (Tuurin kyläkauppa)
Järjestäjä SUOMEN MAREMMANO-ABRUZZESE SEURA RY
Lisätiedot MiljoonaKoira 2023 yhteydessä
Ilmoittautumisajat 22.5.2023
RN 11.6.2023 Paimio (Paimio FCI1, 7, 8, 9)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Paimio FCI1, 7, 8, 9
Aika 11.6.2023
Paikka Paimio (Liikenneturvallisuuskeskus)
Roturyhmät 1, 7, 8, 9
Järjestäjä LOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY
Ilmoittautumisajat 17.5.2023
RN 11.6.2023 Pielavesi (Kolomen Kimppa RN FCI 3, 5, 6, 9)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kolomen Kimppa RN FCI 3, 5, 6, 9
Aika 11.6.2023
Paikka Pielavesi (Rannankylän koulu)
Roturyhmät 3, 5, 6, 9
Järjestäjä PIELAVEDEN KENNELKERHO RY, KARTTULAN KENNELKERHO RY, KEITELEEN KENNELKERHO RY
Lisätiedot Kolmen Kimppa-näyttely
Ilmoittautumisajat 22.5.2023
E 11.6.2023 Hämeenlinna (bullterrieri)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely bullterrieri
Aika 11.6.2023
Paikka Hämeenlinna (Iloranta)
Järjestäjä SUOMEN BULLTERRIERIYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 18.5.2023
E 11.6.2023 Espoo (pyreneittenkoira ja pyreneittenpaimenkoirat)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely pyreneittenkoira ja pyreneittenpaimenkoirat
Aika 11.6.2023
Paikka Espoo (Marketanpuisto)
Järjestäjä SUOMEN PYRENELÄISET RY
Ilmoittautumisajat 15.5.2023
E 11.6.2023 Alavus (Kääpiöpinseri ER)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Kääpiöpinseri ER
Aika 11.6.2023
Paikka Alavus (Tuurin kyläkaupan tapahtuma-alue)
Järjestäjä SUOMEN KÄÄPIÖPINSERIT RY
Ilmoittautumisajat 21.5.2023
KR 11.6.2023 Lappeenranta (Lappeenranta KR)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Lappeenranta KR
Aika 11.6.2023
Paikka Lappeenranta (Lappeenrannan ravirata)
Järjestäjä LAPPEENRANNAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 16.5.2023
E 11.6.2023 Alavus (bokseri)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely bokseri
Aika 11.6.2023
Paikka Alavus (Alavuden aseman urheilukenttä)
Järjestäjä SUOMEN BOKSERIYHDISTYS R.Y.
Ilmoittautumisajat 15.5.2023
KV 17.-18.6.2023 Rovaniemi (Rovaniemi Dog Show)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Rovaniemi Dog Show
Aika 17.-18.6.2023
Paikka Rovaniemi (Mäntyvaaran ravirata)
Roturyhmät la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Järjestäjä ROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y., LAPIN AJOKOIRAYHDISTYS R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu, Piirinmestaruus, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 25.5.2023
KR 17.-18.6.2023 Virolahti (Kotkan Ruusu KR)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Kotkan Ruusu KR
Aika 17.-18.6.2023
Paikka Virolahti (Harjun Oppimiskeskus)
Roturyhmät la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Järjestäjä KYMENLAAKSON KANAKOIRASEURA RY, KAAKON NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY, KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
Ilmoittautumisajat 31.5.2023
KR 17.-18.6.2023 Pöytyä (Werraton Show 2023 Pöytyä)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Werraton Show 2023 Pöytyä
Aika 17.-18.6.2023
Paikka Pöytyä (Riihikosken urheilukenttä)
Roturyhmät la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Järjestäjä LOIMAAN SEUDUN KENNELKERHO RY, ALASTARON METSÄSTYSSEURA RY, LOIMAAN METSÄSTYSSEURA R.Y., ORIPÄÄN METSÄSTYSSEURA RY, YPÄJÄN RIISTAMIEHET RY, PÖYTYÄN YLÄPÄÄN METSÄSTYSYHDISTYS, RIIHIKOSKEN METSÄSTYSYHDISTYS RY, NIINIJOEN METSÄSTÄJÄT RY
Junior Handler Tavallinen, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 24.5.2023
E 17.6.2023 Kaarina (Whippet ER)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Whippet ER
Aika 17.6.2023
Paikka Kaarina (Tuorlan majatalo)
Järjestäjä WHIPPET-HARRASTAJAT R.Y.
Ilmoittautumisajat 31.5.2023
E 17.6.2023 Oulu (Australiankelpie ja bordercollie ER 2023)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Australiankelpie ja bordercollie ER 2023
Aika 17.6.2023
Paikka Oulu (Nallikari, Oulu)
Järjestäjä SUOMEN BORDERCOLLIET JA AUSTRALIAN
Ilmoittautumisajat 22.5.2023
E 17.6.2023 Oulu (Labradorinnoutaja ER)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Labradorinnoutaja ER
Aika 17.6.2023
Paikka Oulu (Finlandis Hotel Airport Oulu)
Järjestäjä LABRADORINNOUTAJAKERHO R.Y.
Ilmoittautumisajat 23.5.2023
E 17.6.2023 Sotkamo (Saksanseisojakerhon rodut)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Saksanseisojakerhon rodut
Aika 17.6.2023
Paikka Sotkamo (Vuokatti)
Järjestäjä SAKSANSEISOJAKERHO R.Y.
Ilmoittautumisajat 25.5.2023
E 17.6.2023 Espoo (Kääpiösnautseri ER)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Kääpiösnautseri ER
Aika 17.6.2023
Paikka Espoo (Marketanpuisto)
Järjestäjä SUOMEN KÄÄPIÖSNAUTSERIKERHO RY
Lisätiedot sihteeri@sksk.fi
Ilmoittautumisajat 2.6.2023
E 17.6.2023 Rovaniemi (Havannankoira ER)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Havannankoira ER
Aika 17.6.2023
Paikka Rovaniemi (hotelli Metsähirvas)
Järjestäjä HAVANNALAISET RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 26.5.2023
E 17.6.2023 Espoo (suursnautserit)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely suursnautserit
Aika 17.6.2023
Paikka Espoo (Marketanpuisto)
Järjestäjä SUOMEN SUURSNAUTSERIKERHO R.Y.
Ilmoittautumisajat 28.5.2023
E 17.6.2023 Jämsä (welsh corgi cardigan ja welsh corgi pembroke)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely welsh corgi cardigan ja welsh corgi pembroke
Aika 17.6.2023
Paikka Jämsä (Paunun urheilupuisto, Pappilan nurmikenttä)
Järjestäjä SUOMEN WELSH CORGI SEURA R.Y.
Ilmoittautumisajat 28.5.2023
RN 17.6.2023 Kuopio (Kuopio RN FCI1 & 2 & 4 & 9)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kuopio RN FCI1 & 2 & 4 & 9
Aika 17.6.2023
Paikka Kuopio (Sorsasalon ravirata)
Roturyhmät 1, 2, 4, 9
Järjestäjä POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Ilmoittautumisajat 2.6.2023
E 18.6.2023 Kouvola (Lancashirenkarjakoira ER)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Lancashirenkarjakoira ER
Aika 18.6.2023
Paikka Kouvola (Myllykosken Kerhon nurmialue)
Järjestäjä SUOMEN LANCASHIRE HEELER-YHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 4.6.2023
E 18.6.2023 Kuopio (faaraokoira ja ibizanpodencot)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely faaraokoira ja ibizanpodencot
Aika 18.6.2023
Paikka Kuopio (Matkailukeskus Rauhalahti)
Järjestäjä SUOMEN FAARAOKOIRAT JA IBIZANPODENCOT R.Y.
Ilmoittautumisajat 31.5.2023
E 24.6.2023 Jyväskylä (unkarinpaimenkoirat)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely unkarinpaimenkoirat
Aika 24.6.2023
Paikka Jyväskylä (Killeri ravirata)
Järjestäjä UNKARINPAIMENKOIRAT R.Y.
Ilmoittautumisajat 12.6.2023
KR 24.6.2023 Jyväskylä (Jyväskylä Monster Dog Show KR)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Jyväskylä Monster Dog Show KR
Aika 24.6.2023
Paikka Jyväskylä (Killerin Ravirata)
Järjestäjä KESKI-SUOMEN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Piirinmestaruus, Tavallinen
Lisätiedot Koronatukinäyttely
Ilmoittautumisajat 11.6.2023
KV 25.6.2023 Jyväskylä (Jyväskylä Monster Dog Show KV)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Jyväskylä Monster Dog Show KV
Aika 25.6.2023
Paikka Jyväskylä (Killerin Ravirata)
Järjestäjä JYVÄSKYLÄN METSÄS.HOITOYHDISTYS RY, KESKI-SUOMEN AJOKOIRAYHDISTYS RY, KESKI-SUOMEN BEAGLE RY, KESKI-SUOMEN KENNELKERHO RY, KESKI-SUOMEN MÄYRÄKOIRAKERHO RY, KESKI-SUOMEN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY., KESKI-SUOMEN PALVELUSKOIRAYHDISTYS, KESKI-SUOMEN PUNA-MUSTAT PYSTYKORVAYHDISTY RY, KESKI-SUOMEN VINTTIKOIRAKERHO RY, SISÄ-SUOMEN METSÄSTYSSEURA RY
Junior Handler SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 11.6.2023
KV 1.-2.7.2023 Turku (Turku Top Dog Show 2023)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Turku Top Dog Show 2023
Aika 1.-2.7.2023
Paikka Turku (Metsämäen ravirata)
Roturyhmät la: 3, 4, 7, 8, 9
su: 1, 2, 5, 6, 10
Järjestäjä TURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY, LOUNAIS-SUOMEN PYSTYKORVAYHDISTYS, LOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY, MAAKASTON ERÄSTÄJÄT RY, TURUN KÄYTTÖKOIRAKERHO RY, TURUN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY, TURUN SEUDUN KÄÄPIÖKOIRAT RY, TURUN VINTTIKOIRAKERHO, TURUNMAAN SAMOJEDISTIT RY, VARSINAIS-SUOMEN BEAGLE RY
Junior Handler SM-osakilpailu, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 7.6.2023
KR 1.-2.7.2023 Tuusula (Tuusula Summer Show)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Tuusula Summer Show
Aika 1.-2.7.2023
Paikka Tuusula (Tuusulan urheilukeskus, Hyrylä)
Roturyhmät la: 1, 2, 5, 6, 10
su: 3, 4, 7, 8, 9
Järjestäjä UUDENMAAN KANAKOIRAHARRASTAJAT R.Y., TUUSULAN KENNELKERHO RY
Ilmoittautumisajat 8.6.2023
KR 1.-2.7.2023 Rantasalmi
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Aika 1.-2.7.2023
Roturyhmät la: 4, 7, 8, 9, 10
su: 1, 2, 3, 5, 6
Järjestäjä JUVAN KENNELKERHO RY., ETELÄ-JUVAN ERÄMIEHET, ITÄ-JUVAN PAUKKU RY, LÄNSI-RANTASALMEN ERÄ RY, LUOTEIS-JUVAN ERÄ R.Y., POHJOIS-JUVAN ERÄ RY, RANTASALMEN ERÄVEIKOT, RANTASALMEN KENNELYHDISTYS RY, TUUSMÄEN ERÄ RY, VEHMAAN RIISTAMIEHET R.Y., POHJOIS-JUVAN METSÄSTÄJÄT RY, JUVAN ERÄVEIKOT RY, POHJOIS-SULKAVAN ERÄ RY
Junior Handler Tavallinen, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 12.6.2023
RN 1.7.2023 Kurikka (Kurikka osa5 & FCI6, FCI3, 8)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kurikka osa5 & FCI6, FCI3, 8
Aika 1.7.2023
Paikka Kurikka (Jurvan yhtenäiskoulun kenttä)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 3, 8
Järjestäjä MS HIIPIÄ RY
Ilmoittautumisajat 18.6.2023
E 1.7.2023 Lappeenranta (tanskalais-ruotsalainen pihakoira)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely tanskalais-ruotsalainen pihakoira
Aika 1.7.2023
Paikka Lappeenranta (Eläinsuojelukeskus Miu)
Järjestäjä SUOMEN TANSKALAIS-RUOTSALAISET PIHAKOIRAT RY
Ilmoittautumisajat 5.6.2023
E 1.7.2023 Savonlinna (cairnterrieri)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely cairnterrieri
Aika 1.7.2023
Paikka Savonlinna (Suomen Metsämuseo Lusto)
Järjestäjä CAIRNTERRIERIKERHO R.Y.
Ilmoittautumisajat 9.6.2023
E 1.7.2023 Tuusniemi (Englanninkääpiöterrierit päänäyttely)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Englanninkääpiöterrierit päänäyttely
Aika 1.7.2023
Paikka Tuusniemi (Tuusniemen kuntakeskus, satama-alue)
Järjestäjä SUOMEN ENGLANNINKÄÄPIÖTERRIERIT RY
Ilmoittautumisajat 5.6.2023
E 1.7.2023 Kaarina (brienpaimenkoira)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely brienpaimenkoira
Aika 1.7.2023
Paikka Kaarina (Tuorlan Majatalo)
Järjestäjä SUOMEN BRIARD R.Y.
Ilmoittautumisajat 15.6.2023
E 1.7.2023 Kajaani (Hollanninpaimenkoirien erikoisnäyttely)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Hollanninpaimenkoirien erikoisnäyttely
Aika 1.7.2023
Paikka Kajaani (Kajaani)
Järjestäjä SUOMEN HOLLANNINPAIMENKOIRAT RY
Lisätiedot Tuomari hyväksynyt ko. päivän
Ilmoittautumisajat 10.6.2023
RN 1.7.2023 Tuusniemi (Tuusniemi RN FCI1 & 2 & 5 & 10)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Tuusniemi RN FCI1 & 2 & 5 & 10
Aika 1.7.2023
Paikka Tuusniemi (Tuusniemen satama)
Roturyhmät 1, 2, 5, 10
Järjestäjä KOILLIS-SAVON KENNELKERHO RY, SOITUN ERÄ-POJAT RY, ENONSALON ERÄ R.Y., PAJUMÄEN HIRVIMIEHET RY
Lisätiedot Koillis-Savon show
Ilmoittautumisajat 9.6.2023
RN 2.7.2023 Tuusniemi (Tuusniemi RN FCI3 & 7 & 8 & 9)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Tuusniemi RN FCI3 & 7 & 8 & 9
Aika 2.7.2023
Paikka Tuusniemi (Tuusniemen satama)
Roturyhmät 3, 7, 8, 9
Järjestäjä KOILLIS-SAVON KENNELKERHO RY, ENONSALON ERÄ R.Y., SOITUN ERÄ-POJAT RY, PAJUMÄEN HIRVIMIEHET RY
Lisätiedot Koillis-Sawo Show
Ilmoittautumisajat 9.6.2023
E 7.7.2023 Oulu (Novascotiannoutajat Erikoisnäyttely)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Novascotiannoutajat Erikoisnäyttely
Aika 7.7.2023
Paikka Oulu (Hotel Airport Oulu)
Järjestäjä NOVASCOTIANNOUTAJAT RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 13.6.2023
E 7.7.2023 Kempele (japaninpystykorva)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely japaninpystykorva
Aika 7.7.2023
Paikka Kempele (Hotelli Pohjankievari)
Järjestäjä SUOMEN JAPANINPYSTYKORVAYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 15.6.2023
E 7.7.2023 Oulu (TerwaSennen - sveitsinpaimenkoirien ER)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely TerwaSennen - sveitsinpaimenkoirien ER
Aika 7.7.2023
Paikka Oulu (Äimäraution ravirata)
Järjestäjä SUOMEN SVEITSINPAIMENKOIRAT R.Y.
Ilmoittautumisajat 14.6.2023
E 7.7.2023 Oulu (tiibetinmastiffi)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely tiibetinmastiffi
Aika 7.7.2023
Paikka Oulu (Oulun ravirata)
Järjestäjä SUOMEN TIIBETINMASTIFFIT R.Y.
Ilmoittautumisajat 9.6.2023
E 7.7.2023 Jyväskylä (kettuterrierit)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely kettuterrierit
Aika 7.7.2023
Paikka Jyväskylä (Matkailutila Surkeenjärvi)
Järjestäjä SUOMEN KETTUTERRIERIT R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 23.6.2023
E 8.7.2023 Laukaa (Villakoirien erikoisnäyttely)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Villakoirien erikoisnäyttely
Aika 8.7.2023
Paikka Laukaa (Vihtavuoren liikuntapuisto)
Järjestäjä SUOMEN VILLAKOIRAKERHO R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 15.6.2023
RN 8.-9.7.2023 Kokemäki (Kokemäki FCI1, 3, 5, 9)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kokemäki FCI1, 3, 5, 9
Aika 8.-9.7.2023
Paikka Kokemäki (Kokemäen ravirata)
Roturyhmät 1, 3, 5, 9
Järjestäjä METSÄSTYSSEURA LOUKON ERÄMIEHET RY, METSÄSTYSSEURA TELJO RY
Lisätiedot Lauantaina 8.7.2023 ryhmät 1 ja 3 ja sunnuntaina 9.7.2023 ryhmät 5 ja 9
Ilmoittautumisajat 12.6.2023
KV 8.7.2023 Oulu (Oulu KV)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Oulu KV
Aika 8.7.2023
Paikka Oulu (Äimäraution ravirata)
Järjestäjä OULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY, OULUN KOIRAKERHO RY, OULUN SEUDUN NOUTAJAKOIRAYHD. R.Y., OULUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
Junior Handler SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 19.6.2023
KR 8.-9.7.2023 Saarijärvi (Saarijärvi KR)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Saarijärvi KR
Aika 8.-9.7.2023
Paikka Saarijärvi (Biotalouskampus)
Roturyhmät la: 2, 5, 7, 8, 10
su: 1, 3, 4, 6, 9
Järjestäjä LANNEVEDEN JAHTI RY, MAHLUN RIISTAMIEHET RY, VUOSKOSKEN PAUKKU RY, RAHKOLAN ERÄNKÄVIJÄT R.Y., SAARIJÄRVEN KÄYTTÖKOIRAT RY, SAARIJÄRVEN SEUDUN KENNELKERHO RY
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot Tuija Hietanen, tuhietan@gmail.com
Ilmoittautumisajat 18.6.2023
E 8.7.2023 Lahti (belgianpaimenkoirat)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely belgianpaimenkoirat
Aika 8.7.2023
Paikka Lahti (Jokimaan Ravirata)
Järjestäjä SUOMEN BELGIANPAIMENKOIRAYHDISTYS
Ilmoittautumisajat 19.6.2023
E 8.7.2023 Espoo (Shiba ER)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Shiba ER
Aika 8.7.2023
Paikka Espoo (Marketanpuisto)
Järjestäjä SUOMEN SHIBA RY
Ilmoittautumisajat 26.6.2023
E 8.7.2023 Nurmijärvi (basenji)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely basenji
Aika 8.7.2023
Paikka Nurmijärvi (Kiljavan Opisto)
Järjestäjä SUOMEN BASENJIT RY
Ilmoittautumisajat 15.6.2023
NORD 9.7.2023 Oulu (Oulu NORD)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Oulu NORD
Aika 9.7.2023
Paikka Oulu (Äimäraution ravirata)
Järjestäjä OULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY, OULUN KOIRAKERHO RY, OULUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY, OULUN SEUDUN NOUTAJAKOIRAYHD. R.Y.
Junior Handler Piirinmestaruus, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 19.6.2023
KR 15.-16.7.2023 Hyvinkää (Hyvinkää KR)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Hyvinkää KR
Aika 15.-16.7.2023
Paikka Hyvinkää (Hyvinkään vinttikoirarata)
Roturyhmät la: 1, 3, 5, 7, 10
su: 2, 4, 6, 8, 9
Järjestäjä HYVINKÄÄN SEUDUN KENNELKERHO R.Y., HYVINKÄÄN KÄYTTÖKOIRAT R.Y., LUHTILAUKKAAJAT RY
Ilmoittautumisajat 26.6.2023
NORD 15.-16.7.2023 Tornio (Tornio NORD)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Tornio NORD
Aika 15.-16.7.2023
Paikka Tornio (Toranda)
Roturyhmät la: 3, 7, 8, 9, 10
su: 1, 2, 4, 5, 6
Järjestäjä ALATORNION METSÄSTYSSEURA RY, PUMIT RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 16.6.2023
E 15.7.2023 Virrat (landseer)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely landseer
Aika 15.7.2023
Paikka Virrat (Nuorisokeskus Marttinen)
Järjestäjä SUOMEN LANDSEERYHDISTYS R.Y.
Ilmoittautumisajat 30.6.2023
E 15.7.2023 Lahti (K&V-kerhon Erikoisnäyttely 2023)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely K&V-kerhon Erikoisnäyttely 2023
Aika 15.7.2023
Paikka Lahti (Lomakeskus Lepola)
Järjestäjä KERRY- JA VEHNÄTERRIERIKERHO R.Y.
Ilmoittautumisajat 25.6.2023
RN 15.7.2023 Outokumpu (Outokumpu FCI1 & 5 & 6 & 8)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Outokumpu FCI1 & 5 & 6 & 8
Aika 15.7.2023
Paikka Outokumpu (Matovaaran urheilukenttä)
Roturyhmät 1, 5, 6, 8
Järjestäjä ITÄ-KUUSJÄRVEN ERÄMIEHET RY., ERÄ-OKU R.Y., METSÄSTYSYHD USIN ERÄ-UKOT RY, OUTOKUMMUN METSÄSTYSYHDISTYS RY, TÖRISEVÄN ERÄ R.Y., RISTINPOHJAN METSÄSTYSSEURA RY
Ilmoittautumisajat 26.6.2023
RN 15.7.2023 Ruokolahti (Ruokolahti FCI2, 5, 8, 9)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ruokolahti FCI2, 5, 8, 9
Aika 15.7.2023
Paikka Ruokolahti (Ruokolahden urheilukenttä)
Roturyhmät 2, 5, 8, 9
Järjestäjä ERÄJÄRVEN ERÄ RY, KAUKOPÄÄN METSÄMIEHET RY
Ilmoittautumisajat 19.6.2023
RN 16.7.2023 Outokumpu (Outokumpu FCI2 & 3 & 7 & 9)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Outokumpu FCI2 & 3 & 7 & 9
Aika 16.7.2023
Paikka Outokumpu (Matovaaran urheilukenttä)
Roturyhmät 2, 3, 7, 9
Järjestäjä ITÄ-KUUSJÄRVEN ERÄMIEHET RY., ERÄ-OKU R.Y., METSÄSTYSYHD USIN ERÄ-UKOT RY, OUTOKUMMUN METSÄSTYSYHDISTYS RY, TÖRISEVÄN ERÄ R.Y., RISTINPOHJAN METSÄSTYSSEURA RY
Ilmoittautumisajat 26.6.2023
E 16.7.2023 Ruovesi (Glenni-ERI 2023)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Glenni-ERI 2023
Aika 16.7.2023
Paikka Ruovesi (Ruovesi Camping)
Järjestäjä SUOMEN GLENNIT RY
Ilmoittautumisajat 30.6.2023
E 21.7.2023 Kalajoki (Beagle ER)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Beagle ER
Aika 21.7.2023
Paikka Kalajoki (Kalajoen pienlentokenttä)
Järjestäjä SUOMEN BEAGLEJÄRJESTÖ R.Y.
Ilmoittautumisajat 3.7.2023
RN 22.7.2023 Koski Tl (Koski TL FCI 3, 4, 6, 10)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Koski TL FCI 3, 4, 6, 10
Aika 22.7.2023
Paikka Koski Tl (Urheilukenttä)
Roturyhmät 3, 4, 6, 10
Järjestäjä LOUNAIS-SUOMEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 3.7.2023
RN 22.7.2023 Suonenjoki (Suonenjoki FCI5, 6, 7, 8)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Suonenjoki FCI5, 6, 7, 8
Aika 22.7.2023
Paikka Suonenjoki (Suonenjoen urheilukenttä)
Roturyhmät 5, 6, 7, 8
Järjestäjä SUONENJOEN PALV.-JA SEURAKOIRAHARR., SUONENJOEN KENNELYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 2.7.2023
KR 22.7.2023 Kalajoki (Koronatuki Kalajoki KR)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Koronatuki Kalajoki KR
Aika 22.7.2023
Paikka Kalajoki (Kalajoen lentokenttä)
Järjestäjä KESKI-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot Koronatukinäyttely
Ilmoittautumisajat 29.6.2023
E 22.7.2023 Helsinki (Kartano Weekend SVKL:n Erikoisnäyttely)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Kartano Weekend SVKL:n Erikoisnäyttely
Aika 22.7.2023
Paikka Helsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus)
Järjestäjä SUOMEN VINTTIKOIRALIITTO R.Y., HELSINGIN VINTTIKOIRAKERHO RY
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot Kartano Weekend 2023 Näyttely on Suomen vinttikoiraliiton pääerikoisnäyttely.
Ilmoittautumisajat 4.7.2023
KR 22.7.2023 Mikkeli
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Aika 22.7.2023
Paikka Mikkeli (Mikkelin Ravirata)
Järjestäjä OTAVAN ERÄMIEHET RY, VIRAN METSÄSTÄJÄT RY, MIKKELIN PEKKOLAN ERÄNKÄVIJÄT R.Y., KORPIJÄRVEN ERÄVEIKOT R.Y., MIKKELIN RIISTAMIEHET RY
Junior Handler SM-osakilpailu, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 26.6.2023
KV 23.7.2023 Kalajoki (Kalajoki KV)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Kalajoki KV
Aika 23.7.2023
Paikka Kalajoki (Kalajoen pienlentokenttä)
Järjestäjä KESKI-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu, Piirinmestaruus
Lisätiedot Samalle viikonlopulle anotaan tukinäyttelynä NORD/KR-näyttelyä, jos tämä toteutuu, niin kv-näyttely toteutetaan yksipäiväisenä sunnuntaina.
Ilmoittautumisajat 29.6.2023
E 23.7.2023 Mikkeli (pinseri)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely pinseri
Aika 23.7.2023
Paikka Mikkeli (Landhaus Kekkola)
Järjestäjä PINSERIT RY
Ilmoittautumisajat 10.7.2023
E 23.7.2023 Helsinki (Englanninvinttikoira ER)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Englanninvinttikoira ER
Aika 23.7.2023
Paikka Helsinki (Tuomarinkartanon Vinttikoirakeskus)
Järjestäjä SUOMEN GREYHOUNDYHDISTYS R.Y.
Ilmoittautumisajat 10.7.2023
E 23.7.2023 Helsinki (portugalinpodengot)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely portugalinpodengot
Aika 23.7.2023
Paikka Helsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus)
Järjestäjä SUOMEN PORTUGALINPODENGOT RY
Ilmoittautumisajat 22.6.2023
E 23.7.2023 Rautavaara (kiharakarvainen noutaja)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely kiharakarvainen noutaja
Aika 23.7.2023
Paikka Rautavaara (Nuorisokeskus Metsäkartano)
Järjestäjä KIHARAKERHO-CURLYKLUBBEN R.Y.
Ilmoittautumisajat 25.6.2023
RN 23.7.2023 Koski Tl (Koski TL FCI 5, 7, 8)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Koski TL FCI 5, 7, 8
Aika 23.7.2023
Paikka Koski Tl (Urheilukenttä)
Roturyhmät 5, 7, 8
Järjestäjä KOSKEN TL ERÄNKÄVIJÄT RY
Ilmoittautumisajat 3.7.2023
RN 29.7.2023 Riihimäki (Riihimäki osa5 & FCI6, FCI1, 2, 9)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Riihimäki osa5 & FCI6, FCI1, 2, 9
Aika 29.7.2023
Paikka Riihimäki (Messupuisto)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 1, 2, 9
Järjestäjä RIIHIMÄEN SEUDUN KENNELKERHO RY
Ilmoittautumisajat 16.7.2023
E 29.7.2023 Tammela (saksanmetsästysterrieri)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely saksanmetsästysterrieri
Aika 29.7.2023
Paikka Tammela (Eräkeskus)
Järjestäjä SUOMEN SAKSANMETSÄSTYSTERRIERIT R.Y
Ilmoittautumisajat 8.7.2023
E 29.7.2023 Kajaani (SAJ:n rodut)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely SAJ:n rodut
Aika 29.7.2023
Paikka Kajaani (Vimpelin urheilukeskus)
Järjestäjä SUOMEN AJOKOIRAJÄRJESTÖ R.Y., KAINUUN AJOKOIRAKERHO RY
Lisätiedot SAJ:n rotujen erikoisnäyttely
Ilmoittautumisajat 10.7.2023
RN 29.7.2023 Kajaani (Kajaani FCI1, 5, 7, 10)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kajaani FCI1, 5, 7, 10
Aika 29.7.2023
Paikka Kajaani (Vimpelin urheilukeskus)
Roturyhmät 1, 5, 7, 10
Järjestäjä KAJAANIN METSÄSTÄJÄT RY, KAINUUN AJOKOIRAKERHO RY, KAINUUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY, KIVESKYLÄN ERÄMIEHET RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 10.7.2023
E 29.7.2023 Janakkala (hovawart)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely hovawart
Aika 29.7.2023
Paikka Janakkala (Tervakoski, pallokenttä)
Järjestäjä SUOMEN HOVAWART R.Y.
E 29.7.2023 Nakkila (tanskandoggi)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely tanskandoggi
Aika 29.7.2023
Paikka Nakkila (Villilän Kartano)
Järjestäjä SUOMEN TANSKANDOGGI R.Y.
Ilmoittautumisajat 1.7.2023
E 29.7.2023 Helsinki (italianvinttikoira ja etnankoira)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely italianvinttikoira ja etnankoira
Aika 29.7.2023
Paikka Helsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus)
Järjestäjä SUOMEN ITALIAANOT JA CIRNECOT RY
Ilmoittautumisajat 3.7.2023
KV 29.-30.7.2023 Pori (Porin kansainvälinen koiranäyttely)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Porin kansainvälinen koiranäyttely
Aika 29.-30.7.2023
Paikka Pori (Ravirata)
Roturyhmät la: 1, 3, 5, 7, 9
su: 2, 4, 6, 8, 10
Järjestäjä SATAKUNNAN SEURA-JA KÄÄPIÖKOIRAYHD., PORIN ERÄMIEHET RY, SATAKUNNAN AJOKOIRAMIEHET RY, SATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y.
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 30.6.2023
E 30.7.2023 Mikkeli (mopsi)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely mopsi
Aika 30.7.2023
Paikka Mikkeli (Kyyhkylän kartano)
Järjestäjä SUOMEN MOPSIKERHO RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 10.7.2023
E 30.7.2023 Kangasala (norwichinterrieri ja norfolkinterrieri)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely norwichinterrieri ja norfolkinterrieri
Aika 30.7.2023
Paikka Kangasala (Mobilia, Kangasalan kesäteatterin viereinen alue)
Järjestäjä SUOMEN NORWICHIN- JA NORFOLKINTERRIERIT RY
Ilmoittautumisajat 9.7.2023
E 30.7.2023 Espoo (staffordshirenbullterrieri ja amerikanstaffordshirenterrieri)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely staffordshirenbullterrieri ja amerikanstaffordshirenterrieri
Aika 30.7.2023
Paikka Espoo (Vermon ravirata)
Järjestäjä STAFFORDSHIRENBULLTERRIERIYHDISTYS
Ilmoittautumisajat 7.7.2023
E 30.7.2023 Pori (Pumit ry. erikoisnäyttely)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Pumit ry. erikoisnäyttely
Aika 30.7.2023
Paikka Pori (Ravirata)
Järjestäjä PUMIT RY
Ilmoittautumisajat 10.7.2023
RN 30.7.2023 Kajaani (Kajaani FCI2, 6, 8, 9)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kajaani FCI2, 6, 8, 9
Aika 30.7.2023
Paikka Kajaani (Vimpelin urheilukeskus)
Roturyhmät 2, 6, 8, 9
Järjestäjä KAJAANIN METSÄSTÄJÄT RY, KAINUUN AJOKOIRAKERHO RY, KAINUUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY, KIVESKYLÄN ERÄMIEHET RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 10.7.2023
E 30.7.2023 Tampere (Jackrussellinterrieri E)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Jackrussellinterrieri E
Aika 30.7.2023
Paikka Tampere (Kaupin vinttikoirata)
Järjestäjä SUOMEN JACKRUSSELLINTERRIERIT RY
Ilmoittautumisajat 10.7.2023
E 4.8.2023 Kuopio (australianterrieri)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely australianterrieri
Aika 4.8.2023
Paikka Kuopio (Rauhalahti)
Järjestäjä AUSTRALIANTERRIERIKERHO RY
Ilmoittautumisajat 13.7.2023
RN 5.8.2023 Ikaalinen (Ikaalinen FCI2, 5, 6, 8)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ikaalinen FCI2, 5, 6, 8
Aika 5.8.2023
Paikka Ikaalinen (Vatulan Ampumaurheilukeskus)
Roturyhmät 2, 5, 6, 8
Järjestäjä IKAALISTEN SEUD. KENNELKERHO RY
Ilmoittautumisajat 10.7.2023
RN 5.8.2023 Luumäki (Luumäki FCI1, 5, 6)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Luumäki FCI1, 5, 6
Aika 5.8.2023
Paikka Luumäki (Taavetin urheilukenttä)
Roturyhmät 1, 5, 6
Järjestäjä LUUMÄEN METSÄSTYSSEURA RY, SUOANTTILAN METSÄSTYSSEURA RY, KYMENLÄÄNIN PYSTYKORVAKERHO RY
Ilmoittautumisajat 7.7.2023
E 5.8.2023 Tampere (skotlanninterrieri)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely skotlanninterrieri
Aika 5.8.2023
Paikka Tampere (.)
Järjestäjä SKOTLANNINTERRIERIKERHO R.Y.
Ilmoittautumisajat 27.7.2023
E 5.8.2023 Paimio (länsigöötanmaanpystykorva)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely länsigöötanmaanpystykorva
Aika 5.8.2023
Paikka Paimio (Paimion Urheilukenttä)
Järjestäjä LÄNSIGÖÖTANMAANPYSTYKORVAT RY
Ilmoittautumisajat 10.7.2023
E 5.8.2023 Hausjärvi (vanhaenglanninlammaskoira)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely vanhaenglanninlammaskoira
Aika 5.8.2023
Paikka Hausjärvi (Riihimäen Kennelkerhon maja)
Järjestäjä VANHAENGLANNINLAMMASKOIRAT-FINNISH
Ilmoittautumisajat 9.7.2023
E 5.8.2023 Kuopio (Bassetkerhon rodut)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Bassetkerhon rodut
Aika 5.8.2023
Paikka Kuopio (Sorsasalon ravirata)
Järjestäjä SUOMEN BASSETKERHO R.Y.
Lisätiedot Erikoisnäyttelyn pitämisestä Kuopion näyttelyn yhteydessä on sovittu Tuula Laitisen kanssa.
Ilmoittautumisajat 11.7.2023
E 5.8.2023 Espoo (Australianpaimenkoira ER)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Australianpaimenkoira ER
Aika 5.8.2023
Paikka Espoo (Pirttimäen ulkoilualue)
Järjestäjä AUSTRALIANPAIMENKOIRAT RY
Ilmoittautumisajat 18.7.2023
E 5.8.2023 Kuopio (parsonrusselinterrieri)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely parsonrusselinterrieri
Aika 5.8.2023
Paikka Kuopio (Sorsasalo, Ravirata)
Järjestäjä PARSONRUSSELLINTERRIERIT RY
Ilmoittautumisajat 17.7.2023
KR 5.8.2023 Kuopio (Koronatuki Kuopio KR)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Koronatuki Kuopio KR
Aika 5.8.2023
Paikka Kuopio (Sorsasalon ravirata)
Järjestäjä POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Piirinmestaruus, Tavallinen
Lisätiedot Lisä näyttely , kun vuonna 2020 menetimme kaikki näyttelyt Sawo Show 2020
Ilmoittautumisajat 10.7.2023
RN 5.8.2023 Rovaniemi (Rovaniemi RN FCI 1, 4, 5, 10)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Rovaniemi RN FCI 1, 4, 5, 10
Aika 5.8.2023
Paikka Rovaniemi (Santa Claus Holiday Village)
Roturyhmät 1, 4, 5, 10
Järjestäjä KESKI-LAPIN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY, LAPIN KARHUKOIRAYHDISTYS RY, MUUROLAN ERÄMIEHET RY
Ilmoittautumisajat 10.7.2023
E 5.8.2023 Inkoo (mäyräkoirat)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely mäyräkoirat
Aika 5.8.2023
Paikka Inkoo (Gammelgården)
Järjestäjä SUOMEN MÄYRÄKOIRALIITTO SML RY., LÄNSI-UUDENMAAN MÄYRÄKOIRAT RY
Lisätiedot Mäyräkoirien pohjoismainen erikoisnäyttely
Ilmoittautumisajat 3.7.2023
RN 5.8.2023 Mäntsälä (Mäntsälä FCI3, 10)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Mäntsälä FCI3, 10
Aika 5.8.2023
Paikka Mäntsälä (Mäntsälän urheilukenttä (harjoitusnurmi))
Roturyhmät 3, 10
Järjestäjä UUDENMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Ilmoittautumisajat 15.7.2023
RN 5.8.2023 Ii (Ii osa5 & FCI6, FCI4, 8)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ii osa5 & FCI6, FCI4, 8
Aika 5.8.2023
Paikka Ii (Illinsaaren hiihtomaja)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 4, 8
Järjestäjä POHJOIS-POHJANMAAN DREEVERIKERHO RY
Ilmoittautumisajat 16.7.2023
RN 6.8.2023 Rovaniemi (Rovaniemi RN FCI 5, 6, 7, 8)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Rovaniemi RN FCI 5, 6, 7, 8
Aika 6.8.2023
Paikka Rovaniemi (Santa Claus Holiday Village)
Roturyhmät 5, 6, 7, 8
Järjestäjä KESKI-LAPIN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY, LAPIN KARHUKOIRAYHDISTYS RY, MUUROLAN ERÄMIEHET RY
Ilmoittautumisajat 10.7.2023
KV 6.8.2023 Kuopio (Kuopio KV)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Kuopio KV
Aika 6.8.2023
Paikka Kuopio (Sorsasalon ravirata)
Järjestäjä POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu
Lisätiedot Kuopio KV, jos ei saada la 5.8 ylimääräistä kaikkien rotujen näyttelyä , tämä kaksi päiväiseksi
Ilmoittautumisajat 10.7.2023
KR 6.8.2023 Luumäki (Koronatuki Luumäki)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Koronatuki Luumäki
Aika 6.8.2023
Paikka Luumäki (Taavetin keskusurheilukenttä)
Järjestäjä KYMENLÄÄNIN KENNELPIIRI R.Y.
Ilmoittautumisajat 17.7.2023
E 6.8.2023 Mäntsälä (Saluki ER)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Saluki ER
Aika 6.8.2023
Paikka Mäntsälä (Mäntsälän urheilukenttä (harjoitusnurmi))
Järjestäjä SUOMEN SALUKIKERHO R.Y.
Ilmoittautumisajat 23.7.2023
RN 6.8.2023 Vesilahti (Vesilahti osa5 & FCI6, FCI7 & 8)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Vesilahti osa5 & FCI6, FCI7 & 8
Aika 6.8.2023
Paikka Vesilahti (Harjula)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 7, 8
Järjestäjä HÄMEEN SPANIELIKERHO RY, VESILAHDEN-YLÄMÄEN METSÄSTYSSEURA
Ilmoittautumisajat 18.7.2023
RN 6.8.2023 Mäntsälä (Mäntsälä FCI4, 5, 6, 8)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Mäntsälä FCI4, 5, 6, 8
Aika 6.8.2023
Paikka Mäntsälä (Juustoportti)
Roturyhmät 4, 5, 6, 8
Järjestäjä UUDENMAAN HIRVIKOIRAKERHO RY, UUDENMAAN DREEVERIKERHO RY
Ilmoittautumisajat 12.7.2023
E 12.8.2023 Hyvinkää (bostoninterrieri)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely bostoninterrieri
Aika 12.8.2023
Paikka Hyvinkää (Salonkiravintola Neilikka)
Järjestäjä SUOMEN BOSTONIT RY
Ilmoittautumisajat 26.7.2023
E 12.8.2023 Virrat (Pitkä- ja sileäkarvaisten collieiden pääerikoisnäyttely)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Pitkä- ja sileäkarvaisten collieiden pääerikoisnäyttely
Aika 12.8.2023
Paikka Virrat (Nuorisokeskus Marttinen)
Järjestäjä SUOMEN COLLIEYHDISTYS R.Y.
Ilmoittautumisajat 21.7.2023
E 12.8.2023 Kuopio (Chow chow ER)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Chow chow ER
Aika 12.8.2023
Paikka Kuopio (Matkailukeskus Rauhalahti)
Järjestäjä CHOW CHOW YHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 31.7.2023
E 12.8.2023 Asikkala (Schapendoes erikoisnäyttely)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Schapendoes erikoisnäyttely
Aika 12.8.2023
Paikka Asikkala (Vääksyn kanava-alue)
Järjestäjä SUOMEN SCHAPENDOES RY
Ilmoittautumisajat 21.7.2023
E 12.8.2023 Laukaa (amerikanakita)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely amerikanakita
Aika 12.8.2023
Paikka Laukaa (Peurungan lomakeskus)
Järjestäjä SUOMEN AMERIKANAKITA RY
Ilmoittautumisajat 20.7.2023
KR 12.-13.8.2023 Turku (Elonäyttely 2023)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Elonäyttely 2023
Aika 12.-13.8.2023
Paikka Turku (Metsämäen ravirata)
Roturyhmät la: 1, 3, 4, 8, 10
su: 2, 5, 6, 7, 9
Järjestäjä LOUNAIS-SUOMEN DREEVERIKERHO RY, AURAN NUUSKUT RY, TURUN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY, TURUN KENTTÄKOIRAYHDISTYS RY, NAANTALIN PALV.-JA SEURAKOIRAYHD., METSÄSTYSYHDISTYS TARVAS RY, KIMITOÖNS JAKTHUNDSKLUBB, METSÄSTYSSEURA RASI RY, LOUNAIS-SUOMEN BERNIT RY, SPL-TURKU RY
Junior Handler Tavallinen, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 20.7.2023
KR 12.-13.8.2023 Valkeakoski (Werraton Walkeakoski 2023)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Werraton Walkeakoski 2023
Aika 12.-13.8.2023
Paikka Valkeakoski (Korkeakankaan hiihtokeskus)
Roturyhmät la: 2, 5, 6, 7, 9
su: 1, 3, 4, 8, 10
Järjestäjä VALKEAKOSKEN KENNELKERHO R.Y., SAARIOISPUOLEN METSÄSTYSSEURA RY, VALKEAKOSKEN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 21.7.2023
RN 12.8.2023 Halsua (Halsua FCI 4, 5, 6, 8)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Halsua FCI 4, 5, 6, 8
Aika 12.8.2023
Paikka Halsua (Ravirata)
Roturyhmät 4, 5, 6, 8
Järjestäjä HALSUAN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Ilmoittautumisajat 28.7.2023
RN 12.8.2023 Taivalkoski (Taivalkoski FCI4, 5, 6, 7)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Taivalkoski FCI4, 5, 6, 7
Aika 12.8.2023
Paikka Taivalkoski (Kaarihallin kenttä)
Roturyhmät 4, 5, 6, 7
Järjestäjä TAIVALKOSKEN KENNELKERHO RY
Lisätiedot Olemme aloittaneet Pudasjärven metsästyskoirakerhon kanssa yhteistyön koiranäyttelyn toteuttamisen auttamisessa. Tarkoituksenamme on jatkossa anoa näyttelyt vuorovuosina heidän kanssaan, eli he anoisivat parillisille vuosille ja me parittomille.
Ilmoittautumisajat 24.7.2023
RN 12.8.2023 Äänekoski (Äänekoski FCI1, 4, 7, 9)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Äänekoski FCI1, 4, 7, 9
Aika 12.8.2023
Paikka Äänekoski (Äänekosken liikuntapuisto)
Roturyhmät 1, 4, 7, 9
Järjestäjä ALA-KEITELEEN KENNELKERHO RY, HIETAMAN HAUKKU RY, SUOLAHDEN METSÄSTYSSEURA RY
Ilmoittautumisajat 24.7.2023
EPN 12.8.2023 Harjavalta (Harjavallan pentunäyttely)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Harjavallan pentunäyttely
Aika 12.8.2023
Paikka Harjavalta (HPSH:n kenttä)
Järjestäjä VANHAENGLANNINLAMMASKOIRAT-FINNISH
Ilmoittautumisajat 9.7.2023
EPN 13.8.2023 Hämeenlinna (Hämeenlinna PN)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Hämeenlinna PN
Aika 13.8.2023
Paikka Hämeenlinna (Villa Mainiemi)
Järjestäjä KIHARAKERHO-CURLYKLUBBEN R.Y.
Lisätiedot Tuula Nummenpää tuunummenpaa@gmail.com
Ilmoittautumisajat 24.7.2023
E 13.8.2023 Hämeenlinna (Irlanninsusikoira erikoisnäyttely)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Irlanninsusikoira erikoisnäyttely
Aika 13.8.2023
Paikka Hämeenlinna (Wuolteen kartano)
Järjestäjä SUOMEN IRLANNINSUSIKOIRAT R.Y.
Ilmoittautumisajat 23.7.2023
E 13.8.2023 Helsinki (griffonit)
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely griffonit
Aika 13.8.2023
Paikka Helsinki (Kaivopuisto)
Järjestäjä SUOMEN GRIFFONYHDISTYS R.Y.
E 13.8.2023 Kuopio (alppienajokoira ja dreeveri)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely alppienajokoira ja dreeveri
Aika 13.8.2023
Paikka Kuopio (Matkailukeskus Rauhalahti)
Järjestäjä SUOMEN DREEVERIJÄRJESTÖ R.Y., POHJOIS-SAVON DREEVERIKERHO RY
Ilmoittautumisajat 28.7.2023
E 13.8.2023 Helsinki (SKKY:n erikoisnäyttely)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely SKKY:n erikoisnäyttely
Aika 13.8.2023
Paikka Helsinki (Kaivopuisto)
Järjestäjä SUOMEN KÄÄPIÖKOIRAT RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 24.7.2023
E 13.8.2023 Tammela (Airedalenterrieri ER)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Airedalenterrieri ER
Aika 13.8.2023
Paikka Tammela (Mustiala)
Järjestäjä SUOMEN AIREDALENTERRIERIYHDISTYS
Ilmoittautumisajat 17.7.2023
E 13.8.2023 Tammela (Terri-Eri)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Terri-Eri
Aika 13.8.2023
Paikka Tammela (Mustialan maatalousoppilaitos)
Järjestäjä SUOMEN TERRIERIJÄRJESTÖ R.Y.
Ilmoittautumisajat 24.7.2023
KR 18.8.2023 Joensuu (Koronatuki Joensuu)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Koronatuki Joensuu
Aika 18.8.2023
Paikka Joensuu (Ravirata)
Järjestäjä KONTIORANNAN ERÄ RY, POLVIJÄRVEN KENNELSEURA R.Y., POHJOIS-KARJALAN AJOKOIRAYHDISTYS, POHJOIS-KARJALAN NOUTAJAKOIRAYHDIST, POHJOIS-KARJALAN PYSTYKORVAKERHO RY, LIPERIN KENNELKERHO R.Y., ERÄ-TAPIO RY
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot Koronatukinäyttely
Ilmoittautumisajat 31.7.2023
KV 19.8.2023 Joensuu (Joensuu KV)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Joensuu KV
Aika 19.8.2023
Paikka Joensuu (Joensuun Ravirata)
Järjestäjä POHJOIS-KARJALAN SEURAKOIRAT RY, NURKKALAN RIISTAVEIKOT RY, PYHÄSELÄN METSÄSTÄJÄT RY, POHJOIS-KARJALAN KÄYTTÖKOIRAT R.Y, POHJOIS-KARJALAN KANAKOIRAKERHO RY, SELKIEN SEUDUN ERÄ, JOENSUUN SEUDUN PALVELUSKOIRAYHD.RY, POHJOIS-KARJALAN KENNELMIEHET RY, SÄRKIVAARAN METSÄSTYSSEURA RY
Junior Handler SM-osakilpailu
Lisätiedot Varapj Arto Temonen, SKL 527599
Ilmoittautumisajat 31.7.2023
RN 19.8.2023 Mikkeli (Mikkeli FCI2, 4, 5, 6)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Mikkeli FCI2, 4, 5, 6
Aika 19.8.2023
Paikka Mikkeli (Ristiinan urheilukenttä)
Roturyhmät 2, 4, 5, 6
Järjestäjä RISTIINAN KOIRAKERHO RY, SUUR-SAVON BEAGLE RY, SOMEEN ERÄ-ÄSSÄT RY
Ilmoittautumisajat
RN 19.8.2023 Helsinki (Helsinki FCI1, 2)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Helsinki FCI1, 2
Aika 19.8.2023
Paikka Helsinki (Tuomarinkartano vinttikoirakeskus)
Roturyhmät 1, 2
Järjestäjä HELSINGIN PALV.KOIRAHARRASTAJAT, ESPOON KOIRAKERHO RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 26.7.2023
EPN 19.8.2023 Helsinki (Helsinki pentunäyttely)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Helsinki pentunäyttely
Aika 19.8.2023
Paikka Helsinki (Tuomarinkartano vinttikoirakeskus)
Järjestäjä HELSINGIN PALV.KOIRAHARRASTAJAT, ESPOON KOIRAKERHO RY
Ilmoittautumisajat 26.7.2023
E 19.8.2023 Ylöjärvi (Kääpiösnautseri ER)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Kääpiösnautseri ER
Aika 19.8.2023
Paikka Ylöjärvi (Teivon ravirata)
Järjestäjä SUOMEN KÄÄPIÖSNAUTSERIKERHO RY
Lisätiedot sihteeri@sksk.fi
Ilmoittautumisajat 7.8.2023
E 19.8.2023 Iitti (bullmastiffit ja mastiffit)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely bullmastiffit ja mastiffit
Aika 19.8.2023
Paikka Iitti (Radalla Resort)
Järjestäjä BULLMASTIFFIT JA MASTIFFIT R.Y.
Ilmoittautumisajat 10.7.2023
RN 19.8.2023 Ylöjärvi (Ylöjärvi FCI3, 4, 5, 9)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ylöjärvi FCI3, 4, 5, 9
Aika 19.8.2023
Paikka Ylöjärvi (Teivon Ravikeskus)
Roturyhmät 3, 4, 5, 9
Järjestäjä POHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
Ilmoittautumisajat 27.7.2023
RN 20.8.2023 Ylöjärvi (Ylöjärvi FCI1, 2, 6, 7)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ylöjärvi FCI1, 2, 6, 7
Aika 20.8.2023
Paikka Ylöjärvi (Teivon Ravikeskus)
Roturyhmät 1, 2, 6, 7
Järjestäjä POHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
Ilmoittautumisajat 27.7.2023
KR 20.8.2023 Joensuu (Joensuu KR)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Joensuu KR
Aika 20.8.2023
Paikka Joensuu (Joensuun Ravirata)
Järjestäjä POHJOIS-KARJALAN SEURAKOIRAT RY, NURKKALAN RIISTAVEIKOT RY, POHJOIS-KARJALAN KANAKOIRAKERHO RY, POHJOIS-KARJALAN KENNELMIEHET RY, POHJOIS-KARJALAN KÄYTTÖKOIRAT R.Y, JOENSUUN SEUDUN PALVELUSKOIRAYHD.RY, SÄRKIVAARAN METSÄSTYSSEURA RY, PYHÄSELÄN METSÄSTÄJÄT RY, SELKIEN SEUDUN ERÄ
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus
Lisätiedot Varapj Arto Temonen, SKL 527599
Ilmoittautumisajat 31.7.2023
KR 26.8.2023 Kouvola (Kouvola KR)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Kouvola KR
Aika 26.8.2023
Paikka Kouvola (Kouvolan ravirata)
Järjestäjä HUHDASJÄRVEN ERÄNKÄVIJÄT RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 28.7.2023
RN 26.8.2023 Oulu (Oulu FCI2, 3, 9, 10)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Oulu FCI2, 3, 9, 10
Aika 26.8.2023
Paikka Oulu (Äimäraution ravirata)
Roturyhmät 2, 3, 9, 10
Järjestäjä OULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 31.7.2023
RN 27.8.2023 Oulu (Oulu FCI1, 3, 4, 9)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Oulu FCI1, 3, 4, 9
Aika 27.8.2023
Paikka Oulu (Äimäraution ravirata)
Roturyhmät 1, 3, 4, 9
Järjestäjä OULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 31.7.2023
KR 27.8.2023 Heinola (Heinola KR)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Heinola KR
Aika 27.8.2023
Paikka Heinola (Ravirata)
Järjestäjä HEINOLAN PALVELUS-JA SEURAKOIRA RY, HEINOLAN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 28.7.2023
E 27.8.2023 Järvenpää (Beauceron)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Beauceron
Aika 27.8.2023
Paikka Järvenpää (Vanhankylänniemi)
Järjestäjä SUOMEN BEAUCERON RY
Ilmoittautumisajat 7.8.2023
E 2.9.2023 Laihia (SAJ:n rodut)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely SAJ:n rodut
Aika 2.9.2023
Paikka Laihia (Jokisalon Hovi)
Järjestäjä SUOMEN AJOKOIRAJÄRJESTÖ R.Y., ETELÄ-POHJANMAAN AJOKOIRAKERHO RY
Lisätiedot Kettukilvan tukierikoisnäyttely
Ilmoittautumisajat 22.8.2023
NORD 2.9.2023 Riihimäki (Riihimäki NORD)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Riihimäki NORD
Aika 2.9.2023
Paikka Riihimäki (Riihimäen ravirata)
Järjestäjä RIIHIMÄEN ERÄNKÄVIJÄT RY, LOUNAIS-HÄMEEN KENNELKERHO RY
Junior Handler Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 7.8.2023
E 2.-3.9.2023 Helsinki (eRRkkari 2023)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely eRRkkari 2023
Aika 2.-3.9.2023
Paikka Helsinki (Tuomarinkylän vinttikoirakeskus)
Järjestäjä SUOMEN RIDGEBACK-YHDISTYS RY
Lisätiedot eRRkkari 2023
Ilmoittautumisajat 7.8.2023
E 2.9.2023 Lahti (Labradorinnoutaja ER)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Labradorinnoutaja ER
Aika 2.9.2023
Paikka Lahti (Mukkulan Kartanon puisto)
Järjestäjä LABRADORINNOUTAJAKERHO R.Y.
Ilmoittautumisajat 9.8.2023
E 2.9.2023 Tammela (akita)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely akita
Aika 2.9.2023
Paikka Tammela (Teuro)
Järjestäjä AKITA RY
Ilmoittautumisajat 10.8.2023
EPN 2.9.2023 Tampere (Jahti&Vahti Pentunäyttely; rajoitus 500 koiraa)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Jahti&Vahti Pentunäyttely; rajoitus 500 koiraa
Aika 2.9.2023
Paikka Tampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus)
Järjestäjä HÄMEEN SPANIELIKERHO RY
Ilmoittautumisajat 4.8.2023
RN 3.9.2023 Hollola (Hollola FCI7, 8, 9, 10)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Hollola FCI7, 8, 9, 10
Aika 3.9.2023
Paikka Hollola (Heinsuon urheilukeskus)
Roturyhmät 7, 8, 9, 10
Järjestäjä SALPAUSSELÄN KENNELPIIRI RY
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot Järjestäjä Salpausselän kennelpiiri Karhukoirajaos
Ilmoittautumisajat 10.8.2023
KV 3.9.2023 Riihimäki (Riihimäki KV)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Riihimäki KV
Aika 3.9.2023
Paikka Riihimäki (Riihimäen ravirata)
Järjestäjä LOUNAIS-HÄMEEN KENNELKERHO RY, FORSSAN PALVELUSKOIRAT R.Y., FORSSAN METSÄSTYSSEURA RY
Ilmoittautumisajat 7.8.2023
RN 3.9.2023 Hollola (Hollola FCI3, 4, 5, 6)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Hollola FCI3, 4, 5, 6
Aika 3.9.2023
Paikka Hollola (Heinsuon urheilukeskus)
Roturyhmät 3, 4, 5, 6
Järjestäjä KESKI-HOLLOLAN METSÄSTYSSEURA RY
Ilmoittautumisajat 10.8.2023
E 8.9.2023 Jyväskylä (Cavalier Show 2023)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Cavalier Show 2023
Aika 8.9.2023
Paikka Jyväskylä (Viherlandia)
Järjestäjä SUOMEN CAVALIER KINGCHARLESINSPAN
Ilmoittautumisajat 16.8.2023
E 9.9.2023 Asikkala (Pyreneittenmastiffi ER)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Pyreneittenmastiffi ER
Aika 9.9.2023
Paikka Asikkala (Hotelli Tallukka)
Järjestäjä PYRENEITTENMASTIFFIT RY
Ilmoittautumisajat 21.8.2023
E 9.9.2023 Siikajoki (kultainennoutaja)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely kultainennoutaja
Aika 9.9.2023
Paikka Siikajoki (Ruukin Hevoskeskus)
Järjestäjä KULTAINEN RENGAS - GOLDEN RING GR RY
Ilmoittautumisajat 21.8.2023
RN 9.9.2023 Jyväskylä (Jyväskylä FCI2, 5, 8, 9)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Jyväskylä FCI2, 5, 8, 9
Aika 9.9.2023
Paikka Jyväskylä (KIllerin ravirata)
Roturyhmät 2, 5, 8, 9
Järjestäjä KESKI-SUOMEN VINTTIKOIRAKERHO RY
Ilmoittautumisajat 27.8.2023
E 9.9.2023 Tampere (leonberginkoira)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely leonberginkoira
Aika 9.9.2023
Paikka Tampere (Kaupin vinttikoirarata)
Järjestäjä SUOMEN LEONBERGINKOIRAT R.Y.
Ilmoittautumisajat 21.8.2023
KR 9.-10.9.2023 Porvoo (Porvoo KR)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Porvoo KR
Aika 9.-10.9.2023
Paikka Porvoo (Suiston Kenttä)
Roturyhmät la: 1, 4, 5, 6, 8
su: 2, 3, 7, 9, 10
Järjestäjä SUOMEN DOBERMANNYHDISTYS R.Y., SUOMEN ROTTWEILERYHDISTYS R.Y., HALKIAN METSÄSTYSYHDISTYS RY, PORVOON PALVELUSKOIRAT RY
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 20.8.2023
E 9.9.2023 Tampere (newfoundlandinkoira)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely newfoundlandinkoira
Aika 9.9.2023
Paikka Tampere (Kaupin vinttikoirarata)
Järjestäjä SUOMEN NEWFOUNDLANDINKOIRAYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 21.8.2023
RN 9.9.2023 Eurajoki (Eurajoki RN FCI 7, 8, 9)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Eurajoki RN FCI 7, 8, 9
Aika 9.9.2023
Paikka Eurajoki (Eurajoen yhteiskoulu)
Roturyhmät 7, 8, 9
Järjestäjä RAUMAN KÄYTTÖ- JA SEURAKOIRAT RY, SATAKUNNAN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 15.8.2023
E 10.9.2023 Hämeenlinna (SSKY)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely SSKY
Aika 10.9.2023
Paikka Hämeenlinna (Villa Mainiemi)
Järjestäjä SUOMEN SEURAKOIRAYHDISTYS R.Y.
Ilmoittautumisajat 16.8.2023
RN 10.9.2023 Jyväskylä (Jyväskylä FCI1, 3, 9, 10)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Jyväskylä FCI1, 3, 9, 10
Aika 10.9.2023
Paikka Jyväskylä (Killerin Ravirata)
Roturyhmät 1, 3, 9, 10
Järjestäjä KESKI-SUOMEN KENNELKERHO RY
Ilmoittautumisajat 27.8.2023
RN 16.9.2023 Leppävirta (Leppävirta RN FCI2 & 4 & 5 & 8)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Leppävirta RN FCI2 & 4 & 5 & 8
Aika 16.9.2023
Paikka Leppävirta (Vesileppis Areena)
Roturyhmät 2, 4, 5, 8
Järjestäjä POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y., LEPPÄVIRRAN PALVELUS- JA SEURAKOIRA
Ilmoittautumisajat 25.8.2023
RN 16.9.2023 Kihniö (Kihniö FCI1, 2, 5, 8)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kihniö FCI1, 2, 5, 8
Aika 16.9.2023
Paikka Kihniö (Kihniön yhtenäiskoulu)
Roturyhmät 1, 2, 5, 8
Järjestäjä KIHNIÖN KOIRAHARRASTAJAT RY, KIHNIÖNKYLÄN ERÄ-VEIKOT R.Y., NERKOON METSÄSTÄJÄT R.Y.
Ilmoittautumisajat 31.8.2023
KR 16.-17.9.2023 Vihti (Let's Go 2023 - Vihti KR)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Let's Go 2023 - Vihti KR
Aika 16.-17.9.2023
Paikka Vihti (Nummelan lentokenttä)
Roturyhmät la: 1, 3, 5, 8, 10
su: 2, 4, 6, 7, 9
Järjestäjä SUOMEN BASSETKERHO R.Y., UUDENMAAN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS, SUOMEN BULLTERRIERIYHDISTYS RY, SUOMEN HOVAWART R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 24.8.2023
E 16.9.2023 Seinäjoki (bernhardinkoirat)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely bernhardinkoirat
Aika 16.9.2023
Paikka Seinäjoki (Kalajärven matkailukeskus)
Järjestäjä BERNHARDINKOIRAYHDISTYS R.Y.
Ilmoittautumisajat 14.8.2023
KR 23.-24.9.2023 Hyvinkää (Hyvinkää KR)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Hyvinkää KR
Aika 23.-24.9.2023
Paikka Hyvinkää (Hyvinkään Ampumaurheilukeskus)
Roturyhmät la: 2, 3, 4, 6, 9
su: 1, 5, 7, 8, 10
Järjestäjä KYTÄJÄRVEN ERÄMIEHET RY, ERÄ-80 RY, HYVINKÄÄN METSÄNKÄVIJÄT RY, HYVINKÄÄN-PALOJOEN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 28.8.2023
E 23.9.2023 Hämeenlinna (SNJ:n päänäyttely)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely SNJ:n päänäyttely
Aika 23.9.2023
Paikka Hämeenlinna (Kauppakeskus Tuulonen)
Järjestäjä SUOMEN NOUTAJAKOIRAJÄRJESTÖ R.Y.
Ilmoittautumisajat 31.8.2023
RN 23.9.2023 Tervola (Tervola osa5, FCI6, FCI8)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Tervola osa5, FCI6, FCI8
Aika 23.9.2023
Paikka Tervola (Keskusurheilukenttä)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 8
Järjestäjä SOMPU-PAHTAOJAN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Lisätiedot Kaikki rodut arvostellaan ulkona.
Ilmoittautumisajat
EPN 24.9.2023 Lahti (Lahden pentunäyttely 24.9.2023)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Lahden pentunäyttely 24.9.2023
Aika 24.9.2023
Paikka Lahti (Jokimaan ravirata)
Järjestäjä SUOMEN BROHOLMERYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 8.9.2023
E 24.9.2023 Keminmaa (Lappalaiskoirat ER)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Lappalaiskoirat ER
Aika 24.9.2023
Paikka Keminmaa (Kylpylähotelli Pohjanranta)
Järjestäjä LAPPALAISKOIRAT RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 5.9.2023
E 24.9.2023 Hämeenlinna (pienpystykorvat)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely pienpystykorvat
Aika 24.9.2023
Paikka Hämeenlinna (Villa Mainiemi)
Järjestäjä PIENPYSTYKORVAT R.Y.
Ilmoittautumisajat 1.9.2023
E 30.9.-1.10.2023 Loviisa (Siperianhusky erikoisnäyttely)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Siperianhusky erikoisnäyttely
Aika 30.9.-1.10.2023
Paikka Loviisa (Loviisa camping)
Järjestäjä SUOMALAINEN SIPERIANHUSKY SEURA RY
Lisätiedot Anomuksessa jälkeläisryhmät näkyy 'harmaana' vaikka se klikattiin. Nlyssä järjestetään virallinen jälkeläisluokkakin. Huomioittehan sen nlyä vahvistettaessa.
Ilmoittautumisajat 10.9.2023
KV 30.9.-1.10.2023 Eckerö (Eckerö KV 2023)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Eckerö KV 2023
Aika 30.9.-1.10.2023
Paikka Eckerö (Eckeröhallen)
Roturyhmät la: 1, 3, 4, 5, 6, 7
su: 2, 8, 9, 10
Järjestäjä ÅLANDS KENNELDISTRIKT R.F.
Junior Handler Piirinmestaruus, SM-osakilpailu, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 4.9.2023
EPN 30.9.2023 Kotka (Kotka PN)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Kotka PN
Aika 30.9.2023
Paikka Kotka (Kotkan koiraystäväin halli)
Järjestäjä KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
Ilmoittautumisajat 4.9.2023
EPN 1.10.2023 Kotka (Kotka PN)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Kotka PN
Aika 1.10.2023
Paikka Kotka (Kotkan koiraystäväin halli)
Järjestäjä KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
Ilmoittautumisajat 4.9.2023
E 7.-8.10.2023 Orimattila (Chihuahua erikoisnäyttely)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Chihuahua erikoisnäyttely
Aika 7.-8.10.2023
Paikka Orimattila (Nikke Areena)
Järjestäjä CHIHUAHUA R.Y.
Ilmoittautumisajat 17.9.2023
RN 7.10.2023 Hämeenlinna (Hämeenlinna FCI2, 8, 9, 10)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Hämeenlinna FCI2, 8, 9, 10
Aika 7.10.2023
Paikka Hämeenlinna (Kauppakeskus Tuulonen, parkkihalli)
Roturyhmät 2, 8, 9, 10
Järjestäjä KOIRAKERHO MUHVET RY
Ilmoittautumisajat 11.9.2023
RN 7.10.2023 Kouvola (Kouvola osa5 & FCI6, FCI7, 8)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kouvola osa5 & FCI6, FCI7, 8
Aika 7.10.2023
Paikka Kouvola (Vekaranjärvi)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 7, 8
Järjestäjä KOUVOLAN VARUSKUNNAN METSÄSTÄJÄT RY
RN 8.10.2023 Hämeenlinna (Hämeenlinna FCI2, 8, 9, 10)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Hämeenlinna FCI2, 8, 9, 10
Aika 8.10.2023
Paikka Hämeenlinna (Kauppakeskus Tuulonen, parkkihalli)
Roturyhmät 2, 8, 9, 10
Järjestäjä KOIRAKERHO MUHVET RY
Ilmoittautumisajat 11.9.2023
KV 21.-22.10.2023 Seinäjoki (Seinäjoki KV)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Seinäjoki KV
Aika 21.-22.10.2023
Paikka Seinäjoki (Seinäjoki Areena)
Roturyhmät la: 1, 3, 4, 5, 8
su: 2, 6, 7, 9, 10
Järjestäjä ETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 2.10.2023
E 28.10.2023 Vihti (Tiibetinspanieli ER)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Tiibetinspanieli ER
Aika 28.10.2023
Paikka Vihti (Hiekanhalli)
Järjestäjä TIIBETINSPANIELIT R.Y.
Ilmoittautumisajat 10.10.2023
EPN 29.10.2023 Lahti (Lahti PN Rajoitus 1000 koiraa)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Lahti PN Rajoitus 1000 koiraa
Aika 29.10.2023
Paikka Lahti (Lahden Messukeskus)
Järjestäjä LAHDEN KÄYTTÖKOIRA RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 4.10.2023
E 29.10.2023 Hyvinkää (espanjanvesikoira ja portugalinvesikoira)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely espanjanvesikoira ja portugalinvesikoira
Aika 29.10.2023
Paikka Hyvinkää (Hyvinkään Koiraurheiljat ry:n halli)
Järjestäjä VESIKOIRAT RY
Ilmoittautumisajat 5.10.2023
EPN 25.11.2023 Ypäjä (Ypäjän pentunäyttely)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Ypäjän pentunäyttely
Aika 25.11.2023
Paikka Ypäjä (Hevosopiston maneesi)
Järjestäjä FORSSAN PALVELUSKOIRAT R.Y.
Ilmoittautumisajat 25.10.2023
RN 3.12.2023 Tampere (Tampere osa5 & FCI6, FCI8)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Tampere osa5 & FCI6, FCI8
Aika 3.12.2023
Paikka Tampere (Niihaman Ratsastuskeskus)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 8
Järjestäjä HÄMEEN PYSTYKORVAKERHO R.Y., KÄRJENNIEMEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Ilmoittautumisajat 5.11.2023
NORD 16.12.2023 Helsinki (Helsinki Winner 2023)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Helsinki Winner 2023
Aika 16.12.2023
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
Junior Handler SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 21.11.2023
EPN 16.12.2023 Helsinki (Helsinki Winner Puppy Show)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Helsinki Winner Puppy Show
Aika 16.12.2023
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
Ilmoittautumisajat 21.11.2023
EPN 17.12.2023 Helsinki (Voittaja Puppy Show)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Voittaja Puppy Show
Aika 17.12.2023
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
Ilmoittautumisajat 21.11.2023
KV 17.12.2023 Helsinki (Voittaja Winner 2023)
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Voittaja Winner 2023
Aika 17.12.2023
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
Junior Handler SM-finaali
Ilmoittautumisajat 21.11.2023