2022 2023 2024 2025
-
Aika Näyttely Näyttely Rodut Ilm. päättyy Valitun rodun tuomari
15.1.2023 15.1.
Lahti RN
Talvinäyttely Lahti FCI1, 2 & 9
Lahti RN
Talvinäyttely Lahti FCI1, 2 & 9
1, 2, 9 19.12.2022 19.12. Zidy Munsterhielm-Ehnberg
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Talvinäyttely Lahti FCI1, 2 & 9
Aika 15.1.2023
Paikka Lahti (Lahden Messukeskus)
Roturyhmät 1, 2, 9
Järjestäjä LAHDEN KÄYTTÖKOIRA RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 12.12.2022
19.12.2022
Ilmoittaudu
Tuomari Zidy Munsterhielm-Ehnberg
4.-5.2.2023 4.-5.2.
Parkano RN
Parkano FCI 4, 5, 9
Parkano RN
Parkano FCI 4, 5, 9
4, 5, 9 15.01.2023 15.01. Maarit Hassinen
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Parkano FCI 4, 5, 9
Aika 4.-5.2.2023
Paikka Parkano (Parkanon urheilutalo)
Roturyhmät 4, 5, 9
Järjestäjä PARKANON ERÄMIEHET RY, LAPINNEVAN ERÄNKÄVIJÄT RY, SUSIPERÄN METSÄSTYSSEURA, VUORIJÄRVEN METS.SEURA R.Y.
Lisätiedot lauantaina ryhmät 4 sekä 5 ja sunnuntaina ryhmä 9
Ilmoittautumisajat 3.1.2023
15.1.2023
Ilmoittaudu
Tuomari Maarit Hassinen
7.4.2023 7.4.
Kitee RN
Kitee FCI3, 5, 6 & 9
Kitee RN
Kitee FCI3, 5, 6 & 9
3, 5, 6, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa Pirjo Aaltonen
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kitee FCI3, 5, 6 & 9
Aika 7.4.2023
Paikka Kitee (Kiteen jäähalli)
Roturyhmät 3, 5, 6, 9
Järjestäjä ONKAMON METSÄSTYSSEURA R.Y., KITEEN KENNELKERHO RY, KITEEN METSÄSTYSSEURA RY, KAURILAN ERÄ RY, HIRVIJOEN ERÄ RY, TOHMAJÄRVEN-VÄRTSILÄN METS.SEURA RY, RUPPOVAARAN ERÄ RY
Tuomari Pirjo Aaltonen
8.4.2023 8.4.
Lieksa RN
Lieksa FCI3, 5, 6, 9
Lieksa RN
Lieksa FCI3, 5, 6, 9
3, 5, 6, 9 16.03.2023 16.03. Maija Lehtonen
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Lieksa FCI3, 5, 6, 9
Aika 8.4.2023
Paikka Lieksa (Lieksan jäähalli)
Roturyhmät 3, 5, 6, 9
Järjestäjä ENON POHJOINEN ERÄ RY, LIEKSAN ERÄ RY, LIEKSAN PALVELUSKOIRAKERHO R.Y., PIELISJÄRVEN ERÄ- JA KENNELMIEHET
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 9.3.2023
16.3.2023
Ilmoittaudu
Tuomari Maija Lehtonen
22.-23.4.2023 22.-23.4.
Kankaanpää RN
Kankaanpää FCI1, 3, 5, 9
Kankaanpää RN
Kankaanpää FCI1, 3, 5, 9
1, 3, 5, 9 22.03.2023 22.03. Veli-Pekka Kumpumäki
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kankaanpää FCI1, 3, 5, 9
Aika 22.-23.4.2023
Paikka Kankaanpää (Kankaanpään Jäähalli)
Roturyhmät 1, 3, 5, 9
Järjestäjä KANKAANPÄÄN SEUDUN KENNELYHDISTYS
Ilmoittautumisajat 15.3.2023
22.3.2023
Ilmoittaudu
Tuomari Veli-Pekka Kumpumäki
23.4.2023 23.4.
Pello RN
Pello RN FCI2, 4, 5, 9
Pello RN
Pello RN FCI2, 4, 5, 9
2, 4, 5, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Pello RN FCI2, 4, 5, 9
Aika 23.4.2023
Paikka Pello (Rohkihalli)
Roturyhmät 2, 4, 5, 9
Järjestäjä LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY, PELLON ERÄ RY
6.5.2023 6.5.
Salo RN
Salo FCI2, 3, 4, 9
Salo RN
Salo FCI2, 3, 4, 9
2, 3, 4, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Salo FCI2, 3, 4, 9
Aika 6.5.2023
Paikka Salo (Moision koulun kenttä)
Roturyhmät 2, 3, 4, 9
Järjestäjä KOIRAKERHO TASSUT R.Y.
6.5.2023 6.5.
Tuusula RN
FCI5, 6, 8, 9
Tuusula RN
FCI5, 6, 8, 9
5, 6, 8, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa Maarit Hassinen
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely FCI5, 6, 8, 9
Aika 6.5.2023
Paikka Tuusula (Hyrylän urheilukeskus)
Roturyhmät 5, 6, 8, 9
Järjestäjä UUDENMAAN AJOKOIRAYHDISTYS RY
Tuomari Maarit Hassinen
18.5.2023 18.5.
Mynämäki RN
Mynämäki FCI7, 8, 9, 10
Mynämäki RN
Mynämäki FCI7, 8, 9, 10
7, 8, 9, 10 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Mynämäki FCI7, 8, 9, 10
Aika 18.5.2023
Paikka Mynämäki (Urheilukeskus)
Roturyhmät 7, 8, 9, 10
Järjestäjä VARSINAIS-SUOMEN KENNELPIIRI R.Y.
18.5.2023 18.5.
Hausjärvi RN
Hausjärvi FCI3, 9
Hausjärvi RN
Hausjärvi FCI3, 9
3, 9 01.05.2023 01.05.
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Hausjärvi FCI3, 9
Aika 18.5.2023
Paikka Hausjärvi (Hausjärven yläasteen kenttä)
Roturyhmät 3, 9
Järjestäjä KANTA-HÄMEEN KOIRAHARRASTAJAT RY
Ilmoittautumisajat 31.3.2023
16.4.2023
1.5.2023
Ilmoittaudu
18.5.2023 18.5.
Ylivieska RN
Ylivieska RN osa5 & FCI6, FCI 7 & 9
Ylivieska RN
Ylivieska RN osa5 & FCI6, FCI 7 & 9
osa 5 & FCI 6, 7, 9 02.05.2023 02.05. Jouko Leiviskä
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ylivieska RN osa5 & FCI6, FCI 7 & 9
Aika 18.5.2023
Paikka Ylivieska (Ylivieskan jäähalli)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 7, 9
Järjestäjä YLIVIESKAN KENNELSEURA RY
Ilmoittautumisajat 26.4.2023
2.5.2023
Ilmoittaudu
Tuomari Jouko Leiviskä
20.5.2023 20.5.
Helsinki RN
Helsinki FCI3, 8, 9
Helsinki RN
Helsinki FCI3, 8, 9
3, 8, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa Janette Fröberg
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Helsinki FCI3, 8, 9
Aika 20.5.2023
Paikka Helsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus)
Roturyhmät 3, 8, 9
Järjestäjä LADIES KENNEL CLUB RY
Junior Handler Tavallinen
Tuomari Janette Fröberg
20.5.2023 20.5.
Kajaani RN
Kajaani FCI2, 4, 6, 9
Kajaani RN
Kajaani FCI2, 4, 6, 9
2, 4, 6, 9 20.04.2023 20.04. Jurate Butkiene
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kajaani FCI2, 4, 6, 9
Aika 20.5.2023
Paikka Kajaani (Vimpelin urheilukeskus)
Roturyhmät 2, 4, 6, 9
Järjestäjä KAINUUN HIRVIKOIRA YHDISTYS RY, KAINUUN RIISTAMIEHET RY, KAINUUN BEAGLE R.Y., RISTIJÄRVEN METSÄSTYSSEURA RY, KAINUUN KENNELPIIRI R.Y.
Ilmoittautumisajat 15.3.2023
5.4.2023
20.4.2023
Ilmoittaudu
Tuomari Jurate Butkiene
21.5.2023 21.5.
Seinäjoki RN
Seinäjoki FCI3, 4, 5, 9
Seinäjoki RN
Seinäjoki FCI3, 4, 5, 9
3, 4, 5, 9 30.04.2023 30.04.
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Seinäjoki FCI3, 4, 5, 9
Aika 21.5.2023
Paikka Seinäjoki (Nurmon koulukeskus)
Roturyhmät 3, 4, 5, 9
Järjestäjä KESKI-NURMON METSÄSTYSSEURA RY
Lisätiedot Näyttely järjestetään yhteistyössä 21.5.2023 pidettäväksi anottavan Kouran metsästysseuran ryhmänäyttelyn FCI 1/10 & 7/8 sekä 20.5.2023 pidettäväksi anottavan Seinäjoen metsästysseuran ryhmänäyttelyn FCI 4/5 & 6/7 kanssa.
Ilmoittautumisajat 23.4.2023
30.4.2023
Ilmoittaudu
21.5.2023 21.5.
Ruovesi RN
FCI1, 3, 4, 9
Ruovesi RN
FCI1, 3, 4, 9
1, 3, 4, 9 05.05.2023 05.05.
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely FCI1, 3, 4, 9
Aika 21.5.2023
Paikka Ruovesi (Ruoveden urheilukeskus)
Roturyhmät 1, 3, 4, 9
Järjestäjä PAJUSEN ERÄILIJÄT RY, RUOVEDEN METSÄSTYSSEURA R.Y., KURUN ERÄMIEHET RY, PIRKKALAN KOIRAKERHO PISKIT RY
Ilmoittautumisajat 31.3.2023
21.4.2023
5.5.2023
Ilmoittaudu
27.-28.5.2023 27.-28.5.
Harjavalta RN
FCI1 & 2 & 9 & 10
Harjavalta RN
FCI1 & 2 & 9 & 10
1, 2, 9, 10 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely FCI1 & 2 & 9 & 10
Aika 27.-28.5.2023
Paikka Harjavalta (Hosiossaaren koirakenttä)
Roturyhmät 1, 2, 9, 10
Järjestäjä HARJAVALLAN PALV-JA SEURAKOIRAHARRASTAJAT RY
Lisätiedot Lauantaina FCI 1 ja 9, sunnuntaina FCI 2 ja 10
28.5.2023 28.5.
Iitti RN
Iitti FCI1, 4, 8, 9
Iitti RN
Iitti FCI1, 4, 8, 9
1, 4, 8, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Iitti FCI1, 4, 8, 9
Aika 28.5.2023
Paikka Iitti (Ravilinna)
Roturyhmät 1, 4, 8, 9
Järjestäjä LAHDEN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY, IITIN METSÄSTYSSEURA RY
3.6.2023 3.6.
Mänttä-Vilppula RN
FCI2 & 6 & 9 & 10
Mänttä-Vilppula RN
FCI2 & 6 & 9 & 10
2, 6, 9, 10 12.05.2023 12.05.
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely FCI2 & 6 & 9 & 10
Aika 3.6.2023
Paikka Mänttä-Vilppula (Särkikankaan moottorirata)
Roturyhmät 2, 6, 9, 10
Järjestäjä MÄNTÄN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y., MÄNTÄN SEUDUN NUUSKUT R.Y., MÄNTÄN SEUDUN PALVELUSKOIRAT R.Y.
Ilmoittautumisajat 5.5.2023
12.5.2023
Ilmoittaudu
4.6.2023 4.6.
Espoo RN
FCI1, FCI2, FCI5, FCI9
Espoo RN
FCI1, FCI2, FCI5, FCI9
1, 2, 5, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely FCI1, FCI2, FCI5, FCI9
Aika 4.6.2023
Paikka Espoo (Vermo Areena)
Roturyhmät 1, 2, 5, 9
Järjestäjä ULKOMUOTOTUOMARIT RY
Lisätiedot Samassa paikassa kaksi muuta ryhmänäyttelyä (Suomen Tanskandoggit ry ja Suomen Norwichin- ja Norfolkinterrierit ryn), yhteiset järjestelyt.
10.6.2023 10.6.
Lappeenranta RN
FCI3, FCI9
Lappeenranta RN
FCI3, FCI9
3, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely FCI3, FCI9
Aika 10.6.2023
Paikka Lappeenranta (Lappeenrannan ravirata)
Roturyhmät 3, 9
Järjestäjä LAPPEENRANNAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS, LAPPEENRANNAN METSÄSTÄJÄT RY, MERENLAHDEN RIISTAMIEHET RY
10.6.2023 10.6.
Paimio RN
FCI1, FCI2, FCI3, FCI9
Paimio RN
FCI1, FCI2, FCI3, FCI9
1, 2, 3, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely FCI1, FCI2, FCI3, FCI9
Aika 10.6.2023
Paikka Paimio (.)
Roturyhmät 1, 2, 3, 9
Järjestäjä TURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY
11.6.2023 11.6.
Pielavesi RN
FCI3, FCI5, FCI6, FCI9
Pielavesi RN
FCI3, FCI5, FCI6, FCI9
3, 5, 6, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely FCI3, FCI5, FCI6, FCI9
Aika 11.6.2023
Paikka Pielavesi (Liikuntahalli)
Roturyhmät 3, 5, 6, 9
Järjestäjä PIELAVEDEN KENNELKERHO RY, KARTTULAN KENNELKERHO RY, KEITELEEN KENNELKERHO RY
Lisätiedot Kolmen Kimppa-näyttely
11.6.2023 11.6.
Paimio RN
FCI1, FCI7, FCI8, FCI9
Paimio RN
FCI1, FCI7, FCI8, FCI9
1, 7, 8, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely FCI1, FCI7, FCI8, FCI9
Aika 11.6.2023
Paikka Paimio (..)
Roturyhmät 1, 7, 8, 9
Järjestäjä LOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY
11.6.2023 11.6.
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI2, 4, 8, 9; Rajoitus 700 koiraa
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI2, 4, 8, 9; Rajoitus 700 koiraa
2, 4, 8, 9 18.05.2023 18.05. Johan Juslin
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Hämeenlinna FCI2, 4, 8, 9; Rajoitus 700 koiraa
Aika 11.6.2023
Paikka Hämeenlinna (Villa Mainiemi)
Roturyhmät 2, 4, 8, 9
Järjestäjä LAMMIN RIISTAMIEHET RY, ETELÄ-HÄMEEN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 11.5.2023
18.5.2023
Ilmoittaudu
Tuomari Johan Juslin
17.6.2023 17.6.
Kuopio RN
FCI1 & 2 & 4 & 9
Kuopio RN
FCI1 & 2 & 4 & 9
1, 2, 4, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa Tiina Taulos
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely FCI1 & 2 & 4 & 9
Aika 17.6.2023
Paikka Kuopio (Sorsasalon ravirata)
Roturyhmät 1, 2, 4, 9
Järjestäjä POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Tuomari Tiina Taulos
2.7.2023 2.7.
Tuusniemi RN
FCI3 & 7 & 8 & 9
Tuusniemi RN
FCI3 & 7 & 8 & 9
3, 7, 8, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa Maarit Hassinen
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely FCI3 & 7 & 8 & 9
Aika 2.7.2023
Paikka Tuusniemi (Tuusniemen satama)
Roturyhmät 3, 7, 8, 9
Järjestäjä KOILLIS-SAVON KENNELKERHO RY, ENONSALON ERÄ R.Y., SOITUN ERÄ-POJAT RY, PAJUMÄEN HIRVIMIEHET RY
Lisätiedot Koillis-Sawo Show
Tuomari Maarit Hassinen
8.-9.7.2023 8.-9.7.
Kokemäki RN
FCI1, FCI3, FCI5, FCI9
Kokemäki RN
FCI1, FCI3, FCI5, FCI9
1, 3, 5, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely FCI1, FCI3, FCI5, FCI9
Aika 8.-9.7.2023
Paikka Kokemäki (Kokemäen ravirata)
Roturyhmät 1, 3, 5, 9
Järjestäjä METSÄSTYSSEURA LOUKON ERÄMIEHET RY, METSÄSTYSSEURA TELJO RY
Lisätiedot Lauantaina 8.7.2023 ryhmät 1 ja 3 ja sunnuntaina 9.7.2023 ryhmät 5 ja 9
15.7.2023 15.7.
Ruokolahti RN
FCI2, FCI5, FCI8, FCI9
Ruokolahti RN
FCI2, FCI5, FCI8, FCI9
2, 5, 8, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely FCI2, FCI5, FCI8, FCI9
Aika 15.7.2023
Paikka Ruokolahti (Ruokolahden urheilukenttä)
Roturyhmät 2, 5, 8, 9
Järjestäjä ERÄJÄRVEN ERÄ RY, KAUKOPÄÄN METSÄMIEHET RY
16.7.2023 16.7.
Outokumpu RN
FCI2 & 3 & 7 & 9
Outokumpu RN
FCI2 & 3 & 7 & 9
2, 3, 7, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa Annaliisa Heikkinen
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely FCI2 & 3 & 7 & 9
Aika 16.7.2023
Paikka Outokumpu (Matovaaran urheilukenttä)
Roturyhmät 2, 3, 7, 9
Järjestäjä ITÄ-KUUSJÄRVEN ERÄMIEHET RY., ERÄ-OKU R.Y., METSÄSTYSYHD USIN ERÄ-UKOT RY, OUTOKUMMUN METSÄSTYSYHDISTYS RY, TÖRISEVÄN ERÄ R.Y., RISTINPOHJAN METSÄSTYSSEURA RY
Tuomari Annaliisa Heikkinen
29.7.2023 29.7.
Riihimäki RN
osa5 & FCI6, FCI1, 2, 9
Riihimäki RN
osa5 & FCI6, FCI1, 2, 9
osa 5 & FCI 6, 1, 2, 9 16.07.2023 16.07.
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely osa5 & FCI6, FCI1, 2, 9
Aika 29.7.2023
Paikka Riihimäki (Messupuisto)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 1, 2, 9
Järjestäjä RIIHIMÄEN SEUDUN KENNELKERHO RY
Ilmoittautumisajat 31.3.2023
30.6.2023
16.7.2023
Ilmoittaudu
30.7.2023 30.7.
Kajaani RN
FCI2, FCI6, FCI8, FCI9
Kajaani RN
FCI2, FCI6, FCI8, FCI9
2, 6, 8, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely FCI2, FCI6, FCI8, FCI9
Aika 30.7.2023
Paikka Kajaani (Vimpelin urheilukeskus)
Roturyhmät 2, 6, 8, 9
Järjestäjä KAJAANIN METSÄSTÄJÄT RY, KAINUUN AJOKOIRAKERHO RY, KAINUUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY, KIVESKYLÄN ERÄMIEHET RY
12.8.2023 12.8.
Äänekoski RN
Äänekoski FCI1, 4, 7, 9
Äänekoski RN
Äänekoski FCI1, 4, 7, 9
1, 4, 7, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa Harto Stockmari
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Äänekoski FCI1, 4, 7, 9
Aika 12.8.2023
Paikka Äänekoski (Äänekosken liikuntapuisto)
Roturyhmät 1, 4, 7, 9
Järjestäjä ALA-KEITELEEN KENNELKERHO RY, HIETAMAN HAUKKU RY
Tuomari Harto Stockmari
13.8.2023 13.8.
Helsinki E
kääpiökoirat
Helsinki E
kääpiökoirat
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely kääpiökoirat
Aika 13.8.2023
Paikka Helsinki (Kaivopuisto)
Järjestäjä SUOMEN KÄÄPIÖKOIRAT RY
19.8.2023 19.8.
Tampere RN
Tampere FCI3, 4, 5, 9
Tampere RN
Tampere FCI3, 4, 5, 9
3, 4, 5, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Tampere FCI3, 4, 5, 9
Aika 19.8.2023
Paikka Tampere (Teivon Ravikeskus)
Roturyhmät 3, 4, 5, 9
Järjestäjä POHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
26.8.2023 26.8.
Oulu RN
FCI2, FCI3, FCI9, FCI10
Oulu RN
FCI2, FCI3, FCI9, FCI10
2, 3, 9, 10 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely FCI2, FCI3, FCI9, FCI10
Aika 26.8.2023
Paikka Oulu (Äimäraution ravirata)
Roturyhmät 2, 3, 9, 10
Järjestäjä OULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY
27.8.2023 27.8.
Oulu RN
FCI1, FCI3, FCI4, FCI9
Oulu RN
FCI1, FCI3, FCI4, FCI9
1, 3, 4, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely FCI1, FCI3, FCI4, FCI9
Aika 27.8.2023
Paikka Oulu (Äimäraution ravirata)
Roturyhmät 1, 3, 4, 9
Järjestäjä OULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY
27.8.2023 27.8.
Helsinki E
griffonit
Helsinki E
griffonit
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely griffonit
Aika 27.8.2023
Paikka Helsinki (SporttiHurtta Oy)
Järjestäjä SUOMEN GRIFFONYHDISTYS R.Y.
3.9.2023 3.9.
Lahti RN
FCI7, FCI8, FCI9, FCI10
Lahti RN
FCI7, FCI8, FCI9, FCI10
7, 8, 9, 10 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely FCI7, FCI8, FCI9, FCI10
Aika 3.9.2023
Roturyhmät 7, 8, 9, 10
Järjestäjä SALPAUSSELÄN KENNELPIIRI R.Y.
Lisätiedot Järjestäjä Salpausselän kennelpiiri Karhukoirajaos
9.9.2023 9.9.
Jyväskylä RN
FCI2, FCI5, FCI8, FCI9
Jyväskylä RN
FCI2, FCI5, FCI8, FCI9
2, 5, 8, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely FCI2, FCI5, FCI8, FCI9
Aika 9.9.2023
Paikka Jyväskylä (KIllerin ravirata)
Roturyhmät 2, 5, 8, 9
Järjestäjä KESKI-SUOMEN VINTTIKOIRAKERHO RY
9.9.2023 9.9.
Eurajoki RN
FCI7, FCI8, FCI9
Eurajoki RN
FCI7, FCI8, FCI9
7, 8, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely FCI7, FCI8, FCI9
Aika 9.9.2023
Roturyhmät 7, 8, 9
Järjestäjä RAUMAN KÄYTTÖ- JA SEURAKOIRAT RY, SATAKUNNAN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY
10.9.2023 10.9.
Jyväskylä RN
FCI1, FCI3, FCI9, FCI10
Jyväskylä RN
FCI1, FCI3, FCI9, FCI10
1, 3, 9, 10 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely FCI1, FCI3, FCI9, FCI10
Aika 10.9.2023
Paikka Jyväskylä (Killerin Ravirata)
Roturyhmät 1, 3, 9, 10
Järjestäjä KESKI-SUOMEN KENNELKERHO RY
7.10.2023 7.10.
Hämeenlinna RN
FCI2, FCI8, FCI9, FCI10
Hämeenlinna RN
FCI2, FCI8, FCI9, FCI10
2, 8, 9, 10 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely FCI2, FCI8, FCI9, FCI10
Aika 7.10.2023
Paikka Hämeenlinna (Kauppakeskus Tuulonen, parkkihalli)
Roturyhmät 2, 8, 9, 10
Järjestäjä KOIRAKERHO MUHVET RY
8.10.2023 8.10.
Hämeenlinna RN
FCI2, FCI8, FCI9, FCI10
Hämeenlinna RN
FCI2, FCI8, FCI9, FCI10
2, 8, 9, 10 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely FCI2, FCI8, FCI9, FCI10
Aika 8.10.2023
Paikka Hämeenlinna (Kauppakeskus Tuulonen, parkkihalli)
Roturyhmät 2, 8, 9, 10
Järjestäjä KOIRAKERHO MUHVET RY