2024 2025 2026 2027
-
Aika Näyttely Näyttely Rodut Ilm. päättyy Valitun rodun tuomari
15.1.2023 15.1.
Lahti RN
Talvinäyttely Lahti FCI1 & 2 & 9
Lahti RN
Talvinäyttely Lahti FCI1 & 2 & 9
1, 2, 9 Päättynyt Päättynyt Zidy Munsterhielm-Ehnberg
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Talvinäyttely Lahti FCI1 & 2 & 9
Aika 15.1.2023
Paikka Lahti (Lahden Messukeskus)
Roturyhmät 1, 2, 9
Järjestäjä LAHDEN KÄYTTÖKOIRA RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 19.12.2022
Tuomari Zidy Munsterhielm-Ehnberg
4.-5.2.2023 4.-5.2.
Parkano RN
Parkano FCI 4, 5, 9
Parkano RN
Parkano FCI 4, 5, 9
4, 5, 9 Päättynyt Päättynyt Maarit Hassinen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Parkano FCI 4, 5, 9
Aika 4.-5.2.2023
Paikka Parkano (Parkanon urheilutalo)
Roturyhmät 4, 5, 9
Järjestäjä PARKANON ERÄMIEHET RY, LAPINNEVAN ERÄNKÄVIJÄT RY, SUSIPERÄN METSÄSTYSSEURA, VUORIJÄRVEN METS.SEURA R.Y.
Lisätiedot lauantaina ryhmät 4 sekä 5 ja sunnuntaina ryhmä 9
Ilmoittautumisajat 15.1.2023
Tuomari Maarit Hassinen
7.4.2023 7.4.
Kitee RN
Kitee FCI3, 5, 6 & 9
Kitee RN
Kitee FCI3, 5, 6 & 9
3, 5, 6, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa Pirjo Aaltonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kitee FCI3, 5, 6 & 9
Aika 7.4.2023
Paikka Kitee (Kiteen jäähalli)
Roturyhmät 3, 5, 6, 9
Järjestäjä ONKAMON METSÄSTYSSEURA R.Y., KITEEN KENNELKERHO RY, KITEEN METSÄSTYSSEURA RY, KAURILAN ERÄ RY, HIRVIJOEN ERÄ RY, TOHMAJÄRVEN-VÄRTSILÄN METS.SEURA RY, RUPPOVAARAN ERÄ RY
Tuomari Pirjo Aaltonen
8.4.2023 8.4.
Lieksa RN
Lieksa FCI3, 5, 6, 9
Lieksa RN
Lieksa FCI3, 5, 6, 9
3, 5, 6, 9 Päättynyt Päättynyt Maija Lehtonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Lieksa FCI3, 5, 6, 9
Aika 8.4.2023
Paikka Lieksa (Lieksan jäähalli)
Roturyhmät 3, 5, 6, 9
Järjestäjä ENON POHJOINEN ERÄ RY, LIEKSAN ERÄ RY, LIEKSAN PALVELUSKOIRAKERHO R.Y., PIELISJÄRVEN ERÄ- JA KENNELMIEHET
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 16.3.2023
Tuomari Maija Lehtonen
22.-23.4.2023 22.-23.4.
Kankaanpää RN
Kankaanpää FCI1, 3, 5, 9
Kankaanpää RN
Kankaanpää FCI1, 3, 5, 9
1, 3, 5, 9 Päättynyt Päättynyt Veli-Pekka Kumpumäki
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kankaanpää FCI1, 3, 5, 9
Aika 22.-23.4.2023
Paikka Kankaanpää (Kankaanpään Jäähalli)
Roturyhmät 1, 3, 5, 9
Järjestäjä KANKAANPÄÄN SEUDUN KENNELYHDISTYS
Ilmoittautumisajat 22.3.2023
Tuomari Veli-Pekka Kumpumäki
23.4.2023 23.4.
Pello RN
Pello RN FCI2, 4, 5, 9
Pello RN
Pello RN FCI2, 4, 5, 9
2, 4, 5, 9 Päättynyt Päättynyt Jetta Tschokkinen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Pello RN FCI2, 4, 5, 9
Aika 23.4.2023
Paikka Pello (Rohkihalli)
Roturyhmät 2, 4, 5, 9
Järjestäjä LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY, PELLON ERÄ RY
Ilmoittautumisajat 24.3.2023
Tuomari Jetta Tschokkinen
6.5.2023 6.5.
Salo RN
Salo FCI2, 3, 4, 9
Salo RN
Salo FCI2, 3, 4, 9
2, 3, 4, 9 Päättynyt Päättynyt Gordon Gault
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Salo FCI2, 3, 4, 9
Aika 6.5.2023
Paikka Salo (Halikon koulukeskuksen kenttä)
Roturyhmät 2, 3, 4, 9
Järjestäjä KOIRAKERHO TASSUT R.Y.
Ilmoittautumisajat 21.4.2023
Tuomari Gordon Gault
6.5.2023 6.5.
Tuusula RN
Tuusula FCI5, 6, 8, 9
Tuusula RN
Tuusula FCI5, 6, 8, 9
5, 6, 8, 9 Päättynyt Päättynyt Tarmo Wallin
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Tuusula FCI5, 6, 8, 9
Aika 6.5.2023
Paikka Tuusula (Hyrylän urheilukeskus)
Roturyhmät 5, 6, 8, 9
Järjestäjä UUDENMAAN AJOKOIRAYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 10.4.2023
Tuomari Tarmo Wallin
18.5.2023 18.5.
Turku RN
Turku RN FCI 7, 8, 9, 10
Turku RN
Turku RN FCI 7, 8, 9, 10
7, 8, 9, 10 Päättynyt Päättynyt Valentinas Stiklius
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Turku RN FCI 7, 8, 9, 10
Aika 18.5.2023
Paikka Turku (Metsämäen ravirata)
Roturyhmät 7, 8, 9, 10
Järjestäjä VARSINAIS-SUOMEN KENNELPIIRI R.Y.
Ilmoittautumisajat 27.4.2023
Tuomari Valentinas Stiklius
18.5.2023 18.5.
Hausjärvi RN
Hausjärvi FCI3, 9
Hausjärvi RN
Hausjärvi FCI3, 9
3, 9 Päättynyt Päättynyt Dina Korna
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Hausjärvi FCI3, 9
Aika 18.5.2023
Paikka Hausjärvi (Hausjärven yläasteen kenttä)
Roturyhmät 3, 9
Järjestäjä KANTA-HÄMEEN KOIRAHARRASTAJAT RY
Ilmoittautumisajat 1.5.2023
Tuomari Dina Korna
18.5.2023 18.5.
Ylivieska RN
Ylivieska RN osa5 & FCI6, FCI 7 & 9
Ylivieska RN
Ylivieska RN osa5 & FCI6, FCI 7 & 9
osa 5 & FCI 6, 7, 9 Päättynyt Päättynyt Jouko Leiviskä
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ylivieska RN osa5 & FCI6, FCI 7 & 9
Aika 18.5.2023
Paikka Ylivieska (Huhmarin hiihtokeskus)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 7, 9
Järjestäjä YLIVIESKAN KENNELSEURA RY
Ilmoittautumisajat 2.5.2023
Tuomari Jouko Leiviskä
20.5.2023 20.5.
Kajaani RN
Kajaani FCI2, 4, 6, 9
Kajaani RN
Kajaani FCI2, 4, 6, 9
2, 4, 6, 9 Päättynyt Päättynyt Jurate Butkiene
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kajaani FCI2, 4, 6, 9
Aika 20.5.2023
Paikka Kajaani (Vimpelin urheilukeskus)
Roturyhmät 2, 4, 6, 9
Järjestäjä KAINUUN HIRVIKOIRA YHDISTYS RY, KAINUUN RIISTAMIEHET RY, KAINUUN BEAGLE R.Y., RISTIJÄRVEN METSÄSTYSSEURA RY, KAINUUN KENNELPIIRI R.Y.
Ilmoittautumisajat 20.4.2023
Tuomari Jurate Butkiene
20.5.2023 20.5.
Helsinki RN
Ladies Summer Show RN FCI 3, 8, 9
Helsinki RN
Ladies Summer Show RN FCI 3, 8, 9
3, 8, 9 Päättynyt Päättynyt Janette Fröberg
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ladies Summer Show RN FCI 3, 8, 9
Aika 20.5.2023
Paikka Helsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus)
Roturyhmät 3, 8, 9
Järjestäjä LADIES KENNEL CLUB RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 3.5.2023
Tuomari Janette Fröberg
21.5.2023 21.5.
Ruovesi RN
Ruovesi FCI1, 3, 4, 9
Ruovesi RN
Ruovesi FCI1, 3, 4, 9
1, 3, 4, 9 Päättynyt Päättynyt Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ruovesi FCI1, 3, 4, 9
Aika 21.5.2023
Paikka Ruovesi (Ruoveden urheilukeskus)
Roturyhmät 1, 3, 4, 9
Järjestäjä PAJUSEN ERÄILIJÄT RY, RUOVEDEN METSÄSTYSSEURA R.Y., KURUN ERÄMIEHET RY, PIRKKALAN KOIRAKERHO PISKIT RY
Ilmoittautumisajat 5.5.2023
Tuomari Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
21.5.2023 21.5.
Seinäjoki RN
Seinäjoki FCI3, 4, 5, 9; Rajoitus 440 koiraa
Seinäjoki RN
Seinäjoki FCI3, 4, 5, 9; Rajoitus 440 koiraa
3, 4, 5, 9 Päättynyt Päättynyt Elina Haapaniemi
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Seinäjoki FCI3, 4, 5, 9; Rajoitus 440 koiraa
Aika 21.5.2023
Paikka Seinäjoki (Nurmon koulukeskus)
Roturyhmät 3, 4, 5, 9
Järjestäjä KESKI-NURMON METSÄSTYSSEURA RY
Lisätiedot Näyttely järjestetään yhteistyössä 21.5.2023 pidettäväksi anottavan Kouran metsästysseuran ryhmänäyttelyn FCI 1/10 & 7/8 sekä 20.5.2023 pidettäväksi anottavan Seinäjoen metsästysseuran ryhmänäyttelyn FCI 4/5 & 6/7 kanssa.
Ilmoittautumisajat 30.4.2023
Tuomari Elina Haapaniemi
27.-28.5.2023 27.-28.5.
Harjavalta RN
Harjavalta FCI1 & 2 & 9 & 10
Harjavalta RN
Harjavalta FCI1 & 2 & 9 & 10
1, 2, 9, 10 Päättynyt Päättynyt Eytan Hendel
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Harjavalta FCI1 & 2 & 9 & 10
Aika 27.-28.5.2023
Paikka Harjavalta (Hosiossaaren koirakenttä)
Roturyhmät 1, 2, 9, 10
Järjestäjä HARJAVALLAN PALV-JA SEURAKOIRAHARRASTAJAT RY
Lisätiedot Lauantaina FCI 1 ja 9, sunnuntaina FCI 2 ja 10
Ilmoittautumisajat 2.5.2023
Tuomari Eytan Hendel
28.5.2023 28.5.
Lahti RN
Lahti RN
1, 4, 8, 9 Päättynyt Päättynyt Maija Mäkinen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Lahti RN
Aika 28.5.2023
Paikka Lahti (Jokimaan ravirata)
Roturyhmät 1, 4, 8, 9
Järjestäjä LAHDEN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY, IITIN METSÄSTYSSEURA RY
Ilmoittautumisajat 3.5.2023
Tuomari Maija Mäkinen
3.6.2023 3.6.
Mänttä-Vilppula RN
Mänttä-Vilppula FCI2 & 6 & 9 & 10
Mänttä-Vilppula RN
Mänttä-Vilppula FCI2 & 6 & 9 & 10
2, 6, 9, 10 Päättynyt Päättynyt Janette Fröberg
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Mänttä-Vilppula FCI2 & 6 & 9 & 10
Aika 3.6.2023
Paikka Mänttä-Vilppula (Mäntän urheilukeskus)
Roturyhmät 2, 6, 9, 10
Järjestäjä MÄNTÄN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y., MÄNTÄN SEUDUN NUUSKUT R.Y., MÄNTÄN SEUDUN PALVELUSKOIRAT R.Y.
Ilmoittautumisajat 12.5.2023
Tuomari Janette Fröberg
4.6.2023 4.6.
Espoo RN
Espoo RN FCI 1, 2, 5, 9
Espoo RN
Espoo RN FCI 1, 2, 5, 9
1, 2, 5, 9 Päättynyt Päättynyt Maarit Hassinen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Espoo RN FCI 1, 2, 5, 9
Aika 4.6.2023
Paikka Espoo (Vermon ravirata)
Roturyhmät 1, 2, 5, 9
Järjestäjä ULKOMUOTOTUOMARIT RY
Lisätiedot Samassa paikassa kaksi muuta ryhmänäyttelyä (Suomen Tanskandoggit ry ja Suomen Norwichin- ja Norfolkinterrierit ryn), yhteiset järjestelyt.
Ilmoittautumisajat 22.5.2023
Tuomari Maarit Hassinen
10.6.2023 10.6.
Paimio RN
Paimio FCI1, 2, 3, 9
Paimio RN
Paimio FCI1, 2, 3, 9
1, 2, 3, 9 Päättynyt Päättynyt Tomas Rohlin
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Paimio FCI1, 2, 3, 9
Aika 10.6.2023
Paikka Paimio (Liikenneturvallisuuskeskus)
Roturyhmät 1, 2, 3, 9
Järjestäjä TURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 17.5.2023
Tuomari Tomas Rohlin
10.6.2023 10.6.
Lappeenranta RN
Lappeenranta RN FCI 3 & 9
Lappeenranta RN
Lappeenranta RN FCI 3 & 9
3, 9 Päättynyt Päättynyt Dagmar Klein
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Lappeenranta RN FCI 3 & 9
Aika 10.6.2023
Paikka Lappeenranta (Lappeenrannan ravirata)
Roturyhmät 3, 9
Järjestäjä LAPPEENRANNAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS, LAPPEENRANNAN METSÄSTÄJÄT RY, MERENLAHDEN RIISTAMIEHET RY
Ilmoittautumisajat 16.5.2023
Tuomari Dagmar Klein
11.6.2023 11.6.
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI 2, 4, 8, 9
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI 2, 4, 8, 9
2, 4, 8, 9 Päättynyt Päättynyt Johan Juslin
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Hämeenlinna FCI 2, 4, 8, 9
Aika 11.6.2023
Paikka Hämeenlinna (Villa Mainiemi)
Roturyhmät 2, 4, 8, 9
Järjestäjä LAMMIN RIISTAMIEHET RY, ETELÄ-HÄMEEN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 18.5.2023
Tuomari Johan Juslin
11.6.2023 11.6.
Paimio RN
Paimio FCI1, 7, 8, 9
Paimio RN
Paimio FCI1, 7, 8, 9
1, 7, 8, 9 Päättynyt Päättynyt Aleksandra Cvijic Palumbo
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Paimio FCI1, 7, 8, 9
Aika 11.6.2023
Paikka Paimio (Liikenneturvallisuuskeskus)
Roturyhmät 1, 7, 8, 9
Järjestäjä LOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY
Ilmoittautumisajat 17.5.2023
Tuomari Aleksandra Cvijic Palumbo
11.6.2023 11.6.
Pielavesi RN
Kolomen Kimppa RN FCI 3, 5, 6, 9
Pielavesi RN
Kolomen Kimppa RN FCI 3, 5, 6, 9
3, 5, 6, 9 Päättynyt Päättynyt Jouko Leiviskä
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kolomen Kimppa RN FCI 3, 5, 6, 9
Aika 11.6.2023
Paikka Pielavesi (Rannankylän koulu)
Roturyhmät 3, 5, 6, 9
Järjestäjä PIELAVEDEN KENNELKERHO RY, KARTTULAN KENNELKERHO RY, KEITELEEN KENNELKERHO RY
Lisätiedot Kolmen Kimppa-näyttely
Ilmoittautumisajat 22.5.2023
Tuomari Jouko Leiviskä
17.6.2023 17.6.
Kuopio RN
Kuopio RN FCI1 & 2 & 4 & 9
Kuopio RN
Kuopio RN FCI1 & 2 & 4 & 9
1, 2, 4, 9 Päättynyt Päättynyt Tiina Taulos
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kuopio RN FCI1 & 2 & 4 & 9
Aika 17.6.2023
Paikka Kuopio (Sorsasalon ravirata)
Roturyhmät 1, 2, 4, 9
Järjestäjä POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Ilmoittautumisajat 2.6.2023
Tuomari Tiina Taulos
2.7.2023 2.7.
Tuusniemi RN
Tuusniemi RN FCI3 & 7 & 8 & 9
Tuusniemi RN
Tuusniemi RN FCI3 & 7 & 8 & 9
3, 7, 8, 9 Päättynyt Päättynyt Maarit Hassinen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Tuusniemi RN FCI3 & 7 & 8 & 9
Aika 2.7.2023
Paikka Tuusniemi (Tuusniemen satama)
Roturyhmät 3, 7, 8, 9
Järjestäjä KOILLIS-SAVON KENNELKERHO RY, ENONSALON ERÄ R.Y., SOITUN ERÄ-POJAT RY, PAJUMÄEN HIRVIMIEHET RY
Lisätiedot Koillis-Sawo Show
Ilmoittautumisajat 9.6.2023
Tuomari Maarit Hassinen
8.-9.7.2023 8.-9.7.
Kokemäki RN
Kokemäki FCI1, 3, 5, 9
Kokemäki RN
Kokemäki FCI1, 3, 5, 9
1, 3, 5, 9 Päättynyt Päättynyt Lidija Oklescen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kokemäki FCI1, 3, 5, 9
Aika 8.-9.7.2023
Paikka Kokemäki (Kokemäen ravirata)
Roturyhmät 1, 3, 5, 9
Järjestäjä METSÄSTYSSEURA LOUKON ERÄMIEHET RY, METSÄSTYSSEURA TELJO RY
Lisätiedot Lauantaina 8.7.2023 ryhmät 1 ja 3 ja sunnuntaina 9.7.2023 ryhmät 5 ja 9
Ilmoittautumisajat 12.6.2023
Tuomari Lidija Oklescen
15.7.2023 15.7.
Ruokolahti RN
Ruokolahti FCI2, 5, 8, 9
Ruokolahti RN
Ruokolahti FCI2, 5, 8, 9
2, 5, 8, 9 Päättynyt Päättynyt Maija Lehtonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ruokolahti FCI2, 5, 8, 9
Aika 15.7.2023
Paikka Ruokolahti (Ruokolahden urheilukenttä)
Roturyhmät 2, 5, 8, 9
Järjestäjä ERÄJÄRVEN ERÄ RY, KAUKOPÄÄN METSÄMIEHET RY
Ilmoittautumisajat 19.6.2023
Tuomari Maija Lehtonen
16.7.2023 16.7.
Outokumpu RN
Outokumpu FCI2 & 3 & 7 & 9
Outokumpu RN
Outokumpu FCI2 & 3 & 7 & 9
2, 3, 7, 9 Päättynyt Päättynyt Annaliisa Heikkinen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Outokumpu FCI2 & 3 & 7 & 9
Aika 16.7.2023
Paikka Outokumpu (Matovaaran urheilukenttä)
Roturyhmät 2, 3, 7, 9
Järjestäjä ITÄ-KUUSJÄRVEN ERÄMIEHET RY., ERÄ-OKU R.Y., METSÄSTYSYHD USIN ERÄ-UKOT RY, OUTOKUMMUN METSÄSTYSYHDISTYS RY, TÖRISEVÄN ERÄ R.Y., RISTINPOHJAN METSÄSTYSSEURA RY
Ilmoittautumisajat 26.6.2023
Tuomari Annaliisa Heikkinen
29.7.2023 29.7.
Riihimäki RN
Riihimäki osa5 & FCI6, FCI1, 2, 9
Riihimäki RN
Riihimäki osa5 & FCI6, FCI1, 2, 9
osa 5 & FCI 6, 1, 2, 9 Päättynyt Päättynyt Pirjo Aaltonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Riihimäki osa5 & FCI6, FCI1, 2, 9
Aika 29.7.2023
Paikka Riihimäki (Messupuisto)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 1, 2, 9
Järjestäjä RIIHIMÄEN SEUDUN KENNELKERHO RY
Ilmoittautumisajat 16.7.2023
Tuomari Pirjo Aaltonen
30.7.2023 30.7.
Kajaani RN
Kajaani FCI2, 6, 8, 9
Kajaani RN
Kajaani FCI2, 6, 8, 9
2, 6, 8, 9 Päättynyt Päättynyt Tarja Löfman
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kajaani FCI2, 6, 8, 9
Aika 30.7.2023
Paikka Kajaani (Vimpelin urheilukeskus)
Roturyhmät 2, 6, 8, 9
Järjestäjä KAJAANIN METSÄSTÄJÄT RY, KAINUUN AJOKOIRAKERHO RY, KAINUUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY, KIVESKYLÄN ERÄMIEHET RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 10.7.2023
Tuomari Tarja Löfman
12.8.2023 12.8.
Äänekoski RN
Äänekoski FCI1, 4, 7, 9
Äänekoski RN
Äänekoski FCI1, 4, 7, 9
1, 4, 7, 9 Päättynyt Päättynyt Harto Stockmari
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Äänekoski FCI1, 4, 7, 9
Aika 12.8.2023
Paikka Äänekoski (Äänekosken liikuntapuisto)
Roturyhmät 1, 4, 7, 9
Järjestäjä ALA-KEITELEEN KENNELKERHO RY, HIETAMAN HAUKKU RY, SUOLAHDEN METSÄSTYSSEURA RY
Ilmoittautumisajat 24.7.2023
Tuomari Harto Stockmari
13.8.2023 13.8.
Helsinki E
SKKY:n erikoisnäyttely
Helsinki E
SKKY:n erikoisnäyttely
Päättynyt Päättynyt Andreas Schemel
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely SKKY:n erikoisnäyttely
Aika 13.8.2023
Paikka Helsinki (Kaivopuisto)
Järjestäjä SUOMEN KÄÄPIÖKOIRAT RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 24.7.2023
Tuomari Andreas Schemel
13.8.2023 13.8.
Helsinki E
griffonit
Helsinki E
griffonit
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely griffonit
Aika 13.8.2023
Paikka Helsinki (Kaivopuisto)
Järjestäjä SUOMEN GRIFFONYHDISTYS R.Y.
19.8.2023 19.8.
Ylöjärvi RN
Ylöjärvi FCI3, 4, 5, 9
Ylöjärvi RN
Ylöjärvi FCI3, 4, 5, 9
3, 4, 5, 9 Päättynyt Päättynyt Anne-Cathrine Unelsröd
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ylöjärvi FCI3, 4, 5, 9
Aika 19.8.2023
Paikka Ylöjärvi (Teivon Ravikeskus)
Roturyhmät 3, 4, 5, 9
Järjestäjä POHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
Ilmoittautumisajat 27.7.2023
Tuomari Anne-Cathrine Unelsröd
26.8.2023 26.8.
Oulu RN
Oulu FCI2, 3, 9, 10
Oulu RN
Oulu FCI2, 3, 9, 10
2, 3, 9, 10 Päättynyt Päättynyt Åsa Fröding Andersson
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Oulu FCI2, 3, 9, 10
Aika 26.8.2023
Paikka Oulu (Äimäraution ravirata)
Roturyhmät 2, 3, 9, 10
Järjestäjä OULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 31.7.2023
Tuomari Åsa Fröding Andersson
27.8.2023 27.8.
Oulu RN
Oulu FCI1, 3, 4, 9
Oulu RN
Oulu FCI1, 3, 4, 9
1, 3, 4, 9 Päättynyt Päättynyt Oliver Simon
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Oulu FCI1, 3, 4, 9
Aika 27.8.2023
Paikka Oulu (Äimäraution ravirata)
Roturyhmät 1, 3, 4, 9
Järjestäjä OULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 31.7.2023
Tuomari Oliver Simon
3.9.2023 3.9.
Hollola RN
Hollola FCI7, 8, 9, 10
Hollola RN
Hollola FCI7, 8, 9, 10
7, 8, 9, 10 Päättynyt Päättynyt Jarmo Hilpinen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Hollola FCI7, 8, 9, 10
Aika 3.9.2023
Paikka Hollola (Heinsuon urheilukeskus)
Roturyhmät 7, 8, 9, 10
Järjestäjä SALPAUSSELÄN KENNELPIIRI RY
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot Järjestäjä Salpausselän kennelpiiri Karhukoirajaos
Ilmoittautumisajat 10.8.2023
Tuomari Jarmo Hilpinen
9.9.2023 9.9.
Eurajoki RN
Eurajoki RN FCI 7, 8, 9
Eurajoki RN
Eurajoki RN FCI 7, 8, 9
7, 8, 9 Päättynyt Päättynyt Juha Putkonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Eurajoki RN FCI 7, 8, 9
Aika 9.9.2023
Paikka Eurajoki (Eurajoen yhteiskoulu)
Roturyhmät 7, 8, 9
Järjestäjä RAUMAN KÄYTTÖ- JA SEURAKOIRAT RY, SATAKUNNAN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 15.8.2023
Tuomari Juha Putkonen
9.9.2023 9.9.
Jyväskylä RN
Jyväskylä FCI2, 5, 8, 9
Jyväskylä RN
Jyväskylä FCI2, 5, 8, 9
2, 5, 8, 9 Päättynyt Päättynyt Hana Krejcova
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Jyväskylä FCI2, 5, 8, 9
Aika 9.9.2023
Paikka Jyväskylä (KIllerin ravirata)
Roturyhmät 2, 5, 8, 9
Järjestäjä KESKI-SUOMEN VINTTIKOIRAKERHO RY
Ilmoittautumisajat 27.8.2023
Tuomari Hana Krejcova
10.9.2023 10.9.
Jyväskylä RN
Jyväskylä FCI1, 3, 9, 10
Jyväskylä RN
Jyväskylä FCI1, 3, 9, 10
1, 3, 9, 10 Päättynyt Päättynyt Ted Eubank
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Jyväskylä FCI1, 3, 9, 10
Aika 10.9.2023
Paikka Jyväskylä (Killerin Ravirata)
Roturyhmät 1, 3, 9, 10
Järjestäjä KESKI-SUOMEN KENNELKERHO RY
Ilmoittautumisajat 27.8.2023
Tuomari Ted Eubank
7.10.2023 7.10.
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI2, 8, 9, 10
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI2, 8, 9, 10
2, 8, 9, 10 Päättynyt Päättynyt Tanya Ahlman-Stockmari
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Hämeenlinna FCI2, 8, 9, 10
Aika 7.10.2023
Paikka Hämeenlinna (Kauppakeskus Tuulonen, parkkihalli)
Roturyhmät 2, 8, 9, 10
Järjestäjä KOIRAKERHO MUHVET RY
Ilmoittautumisajat 11.9.2023
Tuomari Tanya Ahlman-Stockmari
8.10.2023 8.10.
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI2, 8, 9, 10
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI2, 8, 9, 10
2, 8, 9, 10 Päättynyt Päättynyt Harri Lehkonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Hämeenlinna FCI2, 8, 9, 10
Aika 8.10.2023
Paikka Hämeenlinna (Kauppakeskus Tuulonen, parkkihalli)
Roturyhmät 2, 8, 9, 10
Järjestäjä KOIRAKERHO MUHVET RY
Ilmoittautumisajat 11.9.2023
Tuomari Harri Lehkonen