2023 2024 2025 2026
-
Aika Näyttely Näyttely Rodut Ilm. päättyy Valitun rodun tuomari
7.-8.1.2023 7.-8.1.
Kajaani KV
Kainuu KV
Kajaani KV
Kainuu KV
la: 2, 3, 4, 6, 8, 10
su: 1, 5, 7, 9
Päättynyt Päättynyt Marjo Järventölä
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Kainuu KV
Aika 7.-8.1.2023
Paikka Kajaani (Kajaanin pallohalli)
Roturyhmät la: 2, 3, 4, 6, 8, 10
su: 1, 5, 7, 9
Järjestäjä KAINUUN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu, Piirinmestaruus, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 7.12.2022
Tuomari Marjo Järventölä
15.1.2023 15.1.
Lahti RN
Talvinäyttely Lahti FCI1 & 2 & 9
Lahti RN
Talvinäyttely Lahti FCI1 & 2 & 9
1, 2, 9 Päättynyt Päättynyt Tuula Savolainen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Talvinäyttely Lahti FCI1 & 2 & 9
Aika 15.1.2023
Paikka Lahti (Lahden Messukeskus)
Roturyhmät 1, 2, 9
Järjestäjä LAHDEN KÄYTTÖKOIRA RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 19.12.2022
Tuomari Tuula Savolainen
11.2.2023 11.2.
Lempäälä EPN
Ideaparkin pentunäyttely, Rajoitus 650 koiraa
Lempäälä EPN
Ideaparkin pentunäyttely, Rajoitus 650 koiraa
Päättynyt Päättynyt Jarmo Hilpinen
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Ideaparkin pentunäyttely, Rajoitus 650 koiraa
Aika 11.2.2023
Paikka Lempäälä (Ideapark Bläk Boks-areena)
Järjestäjä DALMATIANKOIRAT R.Y.
Ilmoittautumisajat 10.1.2023
Tuomari Jarmo Hilpinen
9.4.2023 9.4.
Lieksa RN
Lieksa FCI1, 2, 7, 8
Lieksa RN
Lieksa FCI1, 2, 7, 8
1, 2, 7, 8 16.03.2023 16.03. Jetta Tschokkinen
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Lieksa FCI1, 2, 7, 8
Aika 9.4.2023
Paikka Lieksa (Lieksan jäähalli)
Roturyhmät 1, 2, 7, 8
Järjestäjä ENON POHJOINEN ERÄ RY, LIEKSAN ERÄ RY, LIEKSAN PALVELUSKOIRAKERHO R.Y., PIELISJÄRVEN ERÄ- JA KENNELMIEHET
Ilmoittautumisajat 9.3.2023
16.3.2023
Ilmoittaudu
Tuomari Jetta Tschokkinen
15.-16.4.2023 15.-16.4.
Vaasa KV
Vaasa KV 2023
Vaasa KV
Vaasa KV 2023
la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
21.03.2023 21.03. Leila Stenlund
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Vaasa KV 2023
Aika 15.-16.4.2023
Paikka Vaasa (Botniahalli)
Roturyhmät la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
Järjestäjä VAASAN KOIRAKERHO RY, MERENKURKUN NOUTAJAT RY, VASA KENNELFÖRENING RF, ÖSTERBOTTENS ÄLGHUNDKLUBB RF
Junior Handler Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 15.2.2023
15.3.2023
21.3.2023
Ilmoittaudu
Tuomari Leila Stenlund
22.-23.4.2023 22.-23.4.
Lahti KV
Lahden kansainvälinen koiranäyttely
Lahti KV
Lahden kansainvälinen koiranäyttely
la: 1, 3, 5, 7, 10
su: 2, 4, 6, 8, 9
25.03.2023 25.03. Jarmo Hilpinen
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Lahden kansainvälinen koiranäyttely
Aika 22.-23.4.2023
Paikka Lahti (Lahden Messu- ja Urheilukeskus)
Roturyhmät la: 1, 3, 5, 7, 10
su: 2, 4, 6, 8, 9
Järjestäjä SALPAUSSELÄN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu, Piirinmestaruus, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 31.1.2023
18.3.2023
25.3.2023
Ilmoittaudu
Tuomari Jarmo Hilpinen
22.4.2023 22.4.
Kiuruvesi RN
Kiuruvesi RN FCI 2, 4, 5, 8
Kiuruvesi RN
Kiuruvesi RN FCI 2, 4, 5, 8
2, 4, 5, 8 06.04.2023 06.04. Maret Kärdi
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kiuruvesi RN FCI 2, 4, 5, 8
Aika 22.4.2023
Paikka Kiuruvesi (Aamulypsy Areena)
Roturyhmät 2, 4, 5, 8
Järjestäjä KIURUVEDEN KENNELKERHO RY
Ilmoittautumisajat 30.3.2023
6.4.2023
Ilmoittaudu
Tuomari Maret Kärdi
23.4.2023 23.4.
Kiuruvesi EPN
Kiuruveden pentunäyttely
Kiuruvesi EPN
Kiuruveden pentunäyttely
06.04.2023 06.04. Harto Stockmari
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Kiuruveden pentunäyttely
Aika 23.4.2023
Paikka Kiuruvesi (Aamulypsy Areena)
Järjestäjä KIURUVEDEN KENNELKERHO RY
Ilmoittautumisajat 30.3.2023
6.4.2023
Ilmoittaudu
Tuomari Harto Stockmari
23.4.2023 23.4.
Pello RN
Pello RN FCI2, 4, 5, 9
Pello RN
Pello RN FCI2, 4, 5, 9
2, 4, 5, 9 24.03.2023 24.03. Johanna Sarkkinen
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Pello RN FCI2, 4, 5, 9
Aika 23.4.2023
Paikka Pello (Rohkihalli)
Roturyhmät 2, 4, 5, 9
Järjestäjä LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY, PELLON ERÄ RY
Ilmoittautumisajat 24.3.2023
Ilmoittaudu
Tuomari Johanna Sarkkinen
29.4.2023 29.4.
Tampere NORD
Tampere NORD
03.04.2023 03.04. Juha Putkonen
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Tampere NORD
Aika 29.4.2023
Paikka Tampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus)
Järjestäjä POHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y., HÄMEEN SPANIELIKERHO RY, HÄMEEN PYSTYKORVAKERHO R.Y., KÄYTTÖBASSETIT RY, VESILAHDEN METSÄSTYSYHDISTYS R.Y., KULJUN METSÄSTYSSEURA R.Y., PIRKANMAAN VINTTIKOIRAKERHO RY, LEVEK RY
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 28.2.2023
26.3.2023
3.4.2023
Ilmoittaudu
Tuomari Juha Putkonen
30.4.2023 30.4.
Tampere KV
Tampere KV
03.04.2023 03.04. Marianne Holm Larnemaa
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Tampere KV
Aika 30.4.2023
Paikka Tampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus)
Järjestäjä POHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y., HÄMEEN SPANIELIKERHO RY, HÄMEEN PYSTYKORVAKERHO R.Y., KÄYTTÖBASSETIT RY, VESILAHDEN METSÄSTYSYHDISTYS R.Y., KULJUN METSÄSTYSSEURA R.Y., PIRKANMAAN VINTTIKOIRAKERHO RY, LEVEK RY
Junior Handler SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 28.2.2023
26.3.2023
3.4.2023
Ilmoittaudu
Tuomari Marianne Holm Larnemaa
30.4.2023 30.4.
Siikajoki EPN
Siikajoki EPN
Ei tiedossa Ei tiedossa Johanna Sarkkinen
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Aika 30.4.2023
Paikka Siikajoki (Ruukin Hevoskeskus)
Järjestäjä RAAHEN ERÄNKÄVIJÄT RY
Junior Handler Tavallinen
Tuomari Johanna Sarkkinen
1.5.2023 1.5.
Lahti RN
Lahti FCI 1, 2, 3, 5
Lahti RN
Lahti FCI 1, 2, 3, 5
1, 2, 3, 5 09.04.2023 09.04. Marjo Nygård
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Lahti FCI 1, 2, 3, 5
Aika 1.5.2023
Paikka Lahti (Jokimaan ravikeskus)
Roturyhmät 1, 2, 3, 5
Järjestäjä AKITA RY, PÄIJÄT-HÄMEEN AJOKOIRAYHDISTYS RY, PÄIJÄTHOFFIT RY
Ilmoittautumisajat 5.4.2023
9.4.2023
Ilmoittaudu
Tuomari Marjo Nygård
1.5.2023 1.5.
Lahti EPN
Lahti EPN
09.04.2023 09.04. Mervi Raisaari
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Aika 1.5.2023
Paikka Lahti (Jokimaan ravikeskus)
Järjestäjä AKITA RY, PÄIJÄTHOFFIT RY, PÄIJÄT-HÄMEEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
Lisätiedot Samassa paikassa samaan aikaan ryhmänäyttely FCI 1/5 & 2/3 ja 6/8 & 9/10
Ilmoittautumisajat 5.4.2023
9.4.2023
Ilmoittaudu
Tuomari Mervi Raisaari
6.5.2023 6.5.
Salo RN
Salo FCI2, 3, 4, 9
Salo RN
Salo FCI2, 3, 4, 9
2, 3, 4, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Salo FCI2, 3, 4, 9
Aika 6.5.2023
Paikka Salo (Moision koulun kenttä)
Roturyhmät 2, 3, 4, 9
Järjestäjä KOIRAKERHO TASSUT R.Y.
6.5.2023 6.5.
Tuusula RN
Tuusula FCI1, 2, 3, 4
Tuusula RN
Tuusula FCI1, 2, 3, 4
1, 2, 3, 4 10.04.2023 10.04. Susanne Nilsson
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Tuusula FCI1, 2, 3, 4
Aika 6.5.2023
Paikka Tuusula (Hyrylän urheilukeskus)
Roturyhmät 1, 2, 3, 4
Järjestäjä KESKI-UUDENMAAN MÄYRÄKOIRAT RY
Ilmoittautumisajat 3.4.2023
10.4.2023
Ilmoittaudu
Tuomari Susanne Nilsson
13.-14.5.2023 13.-14.5.
Varkaus NORD
Koiravarkaus Nord 2023
Varkaus NORD
Koiravarkaus Nord 2023
la: 1, 6, 8, 9, 10
su: 2, 3, 4, 5, 7
01.05.2023 01.05. Eva Liljekvist Borg
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Koiravarkaus Nord 2023
Aika 13.-14.5.2023
Paikka Varkaus (Varkauden keskuskenttä)
Roturyhmät la: 1, 6, 8, 9, 10
su: 2, 3, 4, 5, 7
Järjestäjä POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Tavallinen, Tavallinen
Lisätiedot Koiravarkaus 2023
Ilmoittautumisajat 10.4.2023
23.4.2023
1.5.2023
Ilmoittaudu
Tuomari Eva Liljekvist Borg
13.-14.5.2023 13.-14.5.
Helsinki KV
Royal Canin Show
Helsinki KV
Royal Canin Show
la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
17.04.2023 17.04. Richard Kinsey
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Royal Canin Show
Aika 13.-14.5.2023
Paikka Helsinki (Tuomarinkartanon Vinttikoirakeskus)
Roturyhmät la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Järjestäjä HELSINGIN SEUDUN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu, Tavallinen, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 15.3.2023
11.4.2023
17.4.2023
Ilmoittaudu
Tuomari Richard Kinsey
18.5.2023 18.5.
Turku RN
Mynämäki FCI1, 2, 3, 5
Turku RN
Mynämäki FCI1, 2, 3, 5
1, 2, 3, 5 Ei tiedossa Ei tiedossa Jens Myrman
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Mynämäki FCI1, 2, 3, 5
Aika 18.5.2023
Paikka Turku (Metsämäen ravirata)
Roturyhmät 1, 2, 3, 5
Järjestäjä VARSINAIS-SUOMEN KENNELPIIRI R.Y.
Tuomari Jens Myrman
18.5.2023 18.5.
Karvia RN
Karvia FCI2, 4, 5, 8
Karvia RN
Karvia FCI2, 4, 5, 8
2, 4, 5, 8 22.04.2023 22.04. Kirsi Tevalin
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Karvia FCI2, 4, 5, 8
Aika 18.5.2023
Paikka Karvia (Karvian moottorirata)
Roturyhmät 2, 4, 5, 8
Järjestäjä SATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y., KOILLIS-KARVIAN METSÄSTYSSEURA RY
Lisätiedot Näyttely on Haukkuottelun tukinäyttely.
Ilmoittautumisajat 1.4.2023
15.4.2023
22.4.2023
Ilmoittaudu
Tuomari Kirsi Tevalin
20.5.2023 20.5.
Kajaani RN
Kajaani FCI2, 4, 6, 9
Kajaani RN
Kajaani FCI2, 4, 6, 9
2, 4, 6, 9 20.04.2023 20.04. Marianne Holm Larnemaa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kajaani FCI2, 4, 6, 9
Aika 20.5.2023
Paikka Kajaani (Vimpelin urheilukeskus)
Roturyhmät 2, 4, 6, 9
Järjestäjä KAINUUN HIRVIKOIRA YHDISTYS RY, KAINUUN RIISTAMIEHET RY, KAINUUN BEAGLE R.Y., RISTIJÄRVEN METSÄSTYSSEURA RY, KAINUUN KENNELPIIRI R.Y.
Ilmoittautumisajat 15.3.2023
5.4.2023
20.4.2023
Ilmoittaudu
Tuomari Marianne Holm Larnemaa
20.-21.5.2023 20.-21.5.
Rauma KR
Rauma Show
Rauma KR
Rauma Show
la: 1, 3, 4, 5, 9
su: 2, 6, 7, 8, 10
25.04.2023 25.04. Simon Rooney
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Rauma Show
Aika 20.-21.5.2023
Paikka Rauma (Äijänsuon Urheilualue)
Roturyhmät la: 1, 3, 4, 5, 9
su: 2, 6, 7, 8, 10
Järjestäjä RAUMAN KÄYTTÖ- JA SEURAKOIRAT RY, RAUMAN METSÄSTYSSEURA RY, RAUMAN YMPÄRISTÖN URHEILUMETSÄSTÄJÄT, RAUMAN SEUDUN ERÄMIEHET, RAUMAN MAALAISKUNNAN METSÄSTYSSEURA RY
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot junior handler vain yhtenä päivänä. Myös pennut 7-9 kk.
Ilmoittautumisajat 27.3.2023
20.4.2023
25.4.2023
Ilmoittaudu
Tuomari Simon Rooney
20.5.2023 20.5.
Ruovesi RN
Ruovesi FCI2, 5, 7, 8
Ruovesi RN
Ruovesi FCI2, 5, 7, 8
2, 5, 7, 8 05.05.2023 05.05. Sanna Vakkilainen
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ruovesi FCI2, 5, 7, 8
Aika 20.5.2023
Paikka Ruovesi (Ruoveden urheilukeskus)
Roturyhmät 2, 5, 7, 8
Järjestäjä PAJUSEN ERÄILIJÄT RY, RUOVEDEN METSÄSTYSSEURA R.Y., KURUN ERÄMIEHET RY, PIRKKALAN KOIRAKERHO PISKIT RY
Ilmoittautumisajat 13.3.2023
21.4.2023
5.5.2023
Ilmoittaudu
Tuomari Sanna Vakkilainen
21.5.2023 21.5.
Kajaani KR
Koronatuki Kajaani
Kajaani KR
Koronatuki Kajaani
20.04.2023 20.04. Jurate Butkiene
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Koronatuki Kajaani
Aika 21.5.2023
Paikka Kajaani (Vimpelinlaakso)
Järjestäjä KAINUUN KENNELPIIRI R.Y.
Lisätiedot Koronatukinäyttely
Ilmoittautumisajat 15.3.2023
5.4.2023
20.4.2023
Ilmoittaudu
Tuomari Jurate Butkiene
21.5.2023 21.5.
Helsinki EPN
Ladies Summer Puppy Show
Helsinki EPN
Ladies Summer Puppy Show
03.05.2023 03.05. Virpi Leppälä
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Ladies Summer Puppy Show
Aika 21.5.2023
Paikka Helsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus)
Järjestäjä LADIES KENNEL CLUB RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 26.4.2023
3.5.2023
Ilmoittaudu
Tuomari Virpi Leppälä
27.-28.5.2023 27.-28.5.
Harjavalta RN
Harjavalta FCI1 & 2 & 9 & 10
Harjavalta RN
Harjavalta FCI1 & 2 & 9 & 10
1, 2, 9, 10 02.05.2023 02.05. Taina Nygård
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Harjavalta FCI1 & 2 & 9 & 10
Aika 27.-28.5.2023
Paikka Harjavalta (Hosiossaaren koirakenttä)
Roturyhmät 1, 2, 9, 10
Järjestäjä HARJAVALLAN PALV-JA SEURAKOIRAHARRASTAJAT RY
Lisätiedot Lauantaina FCI 1 ja 9, sunnuntaina FCI 2 ja 10
Ilmoittautumisajat 6.3.2023
26.4.2023
2.5.2023
Ilmoittaudu
Tuomari Taina Nygård
27.-28.5.2023 27.-28.5.
Virolahti KV
Hamina KV
Virolahti KV
Hamina KV
la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
08.05.2023 08.05. Eva Eriksson
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Hamina KV
Aika 27.-28.5.2023
Paikka Virolahti (Harjun oppimiskeskus)
Roturyhmät la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Järjestäjä KAAKON KENNEL-KERHO RY
Junior Handler SM-osakilpailu, Piirinmestaruus, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 24.4.2023
8.5.2023
Ilmoittaudu
Tuomari Eva Eriksson
28.5.2023 28.5.
Helsinki EPN
Helsinki PN
Helsinki EPN
Helsinki PN
26.04.2023 26.04. Helin Tenson
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Helsinki PN
Aika 28.5.2023
Paikka Helsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus)
Järjestäjä SUOMEN BORZOIKLUBI R.Y.
Ilmoittautumisajat 26.4.2023
Ilmoittaudu
Tuomari Helin Tenson
3.6.2023 3.6.
Mänttä-Vilppula RN
Mänttä-Vilppula FCI2 & 6 & 9 & 10
Mänttä-Vilppula RN
Mänttä-Vilppula FCI2 & 6 & 9 & 10
2, 6, 9, 10 12.05.2023 12.05. Kirsi Heino
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Mänttä-Vilppula FCI2 & 6 & 9 & 10
Aika 3.6.2023
Paikka Mänttä-Vilppula (Mäntän urheilukeskus)
Roturyhmät 2, 6, 9, 10
Järjestäjä MÄNTÄN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y., MÄNTÄN SEUDUN NUUSKUT R.Y., MÄNTÄN SEUDUN PALVELUSKOIRAT R.Y.
Ilmoittautumisajat 5.5.2023
12.5.2023
Ilmoittaudu
Tuomari Kirsi Heino
4.6.2023 4.6.
Espoo RN
Espoo RN FCI 1, 2, 5, 9
Espoo RN
Espoo RN FCI 1, 2, 5, 9
1, 2, 5, 9 22.05.2023 22.05. Teija Salmi-Aalto
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Espoo RN FCI 1, 2, 5, 9
Aika 4.6.2023
Paikka Espoo (Vermon ravirata)
Roturyhmät 1, 2, 5, 9
Järjestäjä ULKOMUOTOTUOMARIT RY
Lisätiedot Samassa paikassa kaksi muuta ryhmänäyttelyä (Suomen Tanskandoggit ry ja Suomen Norwichin- ja Norfolkinterrierit ryn), yhteiset järjestelyt.
Ilmoittautumisajat 15.5.2023
22.5.2023
Ilmoittaudu
Tuomari Teija Salmi-Aalto
9.6.2023 9.6.
Alavus KR
Koronatuki Alavus
Alavus KR
Koronatuki Alavus
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Koronatuki Alavus
Aika 9.6.2023
Paikka Alavus (Keskisen kyläkauppa)
Järjestäjä ETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Lisätiedot Koronatukinäyttely
10.6.2023 10.6.
Kuusamo RN
Kuusamo RN FCI 1, 2, 5, 8
Kuusamo RN
Kuusamo RN FCI 1, 2, 5, 8
1, 2, 5, 8 15.05.2023 15.05. Marjo Järventölä
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kuusamo RN FCI 1, 2, 5, 8
Aika 10.6.2023
Paikka Kuusamo (Rukan hiihtostadion)
Roturyhmät 1, 2, 5, 8
Järjestäjä KUUSAMON METSÄSTYS-JA KALASTUSSEURA
Ilmoittautumisajat 24.4.2023
15.5.2023
Ilmoittaudu
Tuomari Marjo Järventölä
10.-11.6.2023 10.-11.6.
Alavus KR
Miljoona Koira 2023
Alavus KR
Miljoona Koira 2023
la: 2, 4, 6, 9, 10
su: 1, 3, 5, 7, 8
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Miljoona Koira 2023
Aika 10.-11.6.2023
Paikka Alavus (Keskisen Kyläkauppa)
Roturyhmät la: 2, 4, 6, 9, 10
su: 1, 3, 5, 7, 8
Järjestäjä ETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Tavallinen
10.6.2023 10.6.
Paimio RN
Paimio FCI1, 2, 3, 9
Paimio RN
Paimio FCI1, 2, 3, 9
1, 2, 3, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa Zorica Blomqvist
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Paimio FCI1, 2, 3, 9
Aika 10.6.2023
Paikka Paimio (Liikenneturvallisuuskeskus)
Roturyhmät 1, 2, 3, 9
Järjestäjä TURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY
Tuomari Zorica Blomqvist
11.6.2023 11.6.
Lappeenranta KR
Lappeenranta KR
16.05.2023 16.05.
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Aika 11.6.2023
Paikka Lappeenranta (Lappeenrannan ravirata)
Järjestäjä LAPPEENRANNAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS
Ilmoittautumisajat 9.5.2023
16.5.2023
Ilmoittaudu
11.6.2023 11.6.
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI 2, 4, 8, 9
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI 2, 4, 8, 9
2, 4, 8, 9 18.05.2023 18.05. Sanna Vakkilainen
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Hämeenlinna FCI 2, 4, 8, 9
Aika 11.6.2023
Paikka Hämeenlinna (Villa Mainiemi)
Roturyhmät 2, 4, 8, 9
Järjestäjä LAMMIN RIISTAMIEHET RY, ETELÄ-HÄMEEN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 11.5.2023
18.5.2023
Ilmoittaudu
Tuomari Sanna Vakkilainen
17.-18.6.2023 17.-18.6.
Rovaniemi KV
Rovaniemi KV
la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Aika 17.-18.6.2023
Paikka Rovaniemi (Mäntyvaaran ravirata)
Roturyhmät la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Järjestäjä ROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y., LAPIN AJOKOIRAYHDISTYS R.Y.
17.-18.6.2023 17.-18.6.
Virolahti KR
Kotkan Ruusu KR
Virolahti KR
Kotkan Ruusu KR
la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Ei tiedossa Ei tiedossa Satu Ylä-Mononen
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Kotkan Ruusu KR
Aika 17.-18.6.2023
Paikka Virolahti (Harjun Oppimiskeskus)
Roturyhmät la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Järjestäjä KYMENLAAKSON KANAKOIRASEURA RY, KAAKON NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY, KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
Tuomari Satu Ylä-Mononen
17.-18.6.2023 17.-18.6.
Pöytyä KR
Werraton Show 2023 Pöytyä
Pöytyä KR
Werraton Show 2023 Pöytyä
la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
24.05.2023 24.05. Per Lundström
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Werraton Show 2023 Pöytyä
Aika 17.-18.6.2023
Paikka Pöytyä (Riihikosken urheilukenttä)
Roturyhmät la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Järjestäjä LOIMAAN SEUDUN KENNELKERHO RY, ALASTARON METSÄSTYSSEURA RY, LOIMAAN METSÄSTYSSEURA R.Y., ORIPÄÄN METSÄSTYSSEURA RY, YPÄJÄN RIISTAMIEHET RY, PÖYTYÄN YLÄPÄÄN METSÄSTYSYHDISTYS, RIIHIKOSKEN METSÄSTYSYHDISTYS RY, NIINIJOEN METSÄSTÄJÄT RY
Junior Handler Tavallinen, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 26.4.2023
17.5.2023
24.5.2023
Ilmoittaudu
Tuomari Per Lundström
17.6.2023 17.6.
Kuopio RN
Kuopio RN FCI1 & 2 & 4 & 9
Kuopio RN
Kuopio RN FCI1 & 2 & 4 & 9
1, 2, 4, 9 02.06.2023 02.06. Paavo Mattila
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kuopio RN FCI1 & 2 & 4 & 9
Aika 17.6.2023
Paikka Kuopio (Sorsasalon ravirata)
Roturyhmät 1, 2, 4, 9
Järjestäjä POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Ilmoittautumisajat 26.5.2023
2.6.2023
Ilmoittaudu
Tuomari Paavo Mattila
24.6.2023 24.6.
Jyväskylä KR
Jyväskylä Monster Dog Show KR
Jyväskylä KR
Jyväskylä Monster Dog Show KR
31.05.2023 31.05. Saija Juutilainen
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Jyväskylä Monster Dog Show KR
Aika 24.6.2023
Paikka Jyväskylä (Killerin Ravirata)
Järjestäjä KESKI-SUOMEN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Piirinmestaruus, Tavallinen
Lisätiedot Koronatukinäyttely
Ilmoittautumisajat 1.5.2023
22.5.2023
31.5.2023
Ilmoittaudu
Tuomari Saija Juutilainen
25.6.2023 25.6.
Jyväskylä KV
Jyväskylä Monster Dog Show KV
Jyväskylä KV
Jyväskylä Monster Dog Show KV
31.05.2023 31.05. Jean Lawless
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Jyväskylä Monster Dog Show KV
Aika 25.6.2023
Paikka Jyväskylä (Killerin Ravirata)
Järjestäjä JYVÄSKYLÄN METSÄS.HOITOYHDISTYS RY, KESKI-SUOMEN AJOKOIRAYHDISTYS RY, KESKI-SUOMEN BEAGLE RY, KESKI-SUOMEN KENNELKERHO RY, KESKI-SUOMEN MÄYRÄKOIRAKERHO RY, KESKI-SUOMEN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY., KESKI-SUOMEN PALVELUSKOIRAYHDISTYS, KESKI-SUOMEN PUNA-MUSTAT PYSTYKORVAYHDISTY RY, KESKI-SUOMEN VINTTIKOIRAKERHO RY, SISÄ-SUOMEN METSÄSTYSSEURA RY
Junior Handler SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 1.5.2023
22.5.2023
31.5.2023
Ilmoittaudu
Tuomari Jean Lawless
1.-2.7.2023 1.-2.7.
Turku KV
Turku Top Dog Show 2023
Turku KV
Turku Top Dog Show 2023
la: 3, 4, 7, 8, 9
su: 1, 2, 5, 6, 10
07.06.2023 07.06. Sanna Vakkilainen
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Turku Top Dog Show 2023
Aika 1.-2.7.2023
Paikka Turku (Metsämäen ravirata)
Roturyhmät la: 3, 4, 7, 8, 9
su: 1, 2, 5, 6, 10
Järjestäjä TURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY, LOUNAIS-SUOMEN PYSTYKORVAYHDISTYS, LOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY, MAAKASTON ERÄSTÄJÄT RY, TURUN KÄYTTÖKOIRAKERHO RY, TURUN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY, TURUN SEUDUN KÄÄPIÖKOIRAT RY, TURUN VINTTIKOIRAKERHO, TURUNMAAN SAMOJEDISTIT RY, VARSINAIS-SUOMEN BEAGLE RY
Junior Handler SM-osakilpailu, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 1.6.2023
7.6.2023
Ilmoittaudu
Tuomari Sanna Vakkilainen
1.-2.7.2023 1.-2.7.
Tuusula KR
Tuusula Summer Show
Tuusula KR
Tuusula Summer Show
la: 1, 2, 5, 6, 10
su: 3, 4, 7, 8, 9
08.06.2023 08.06. Hilkka Salohalla
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Tuusula Summer Show
Aika 1.-2.7.2023
Paikka Tuusula (Tuusulan urheilukeskus, Hyrylä)
Roturyhmät la: 1, 2, 5, 6, 10
su: 3, 4, 7, 8, 9
Järjestäjä UUDENMAAN KANAKOIRAHARRASTAJAT R.Y., TUUSULAN KENNELKERHO RY
Ilmoittautumisajat 20.4.2023
1.6.2023
8.6.2023
Ilmoittaudu
Tuomari Hilkka Salohalla
1.-2.7.2023 1.-2.7.
Rantasalmi KR
Rantasalmi KR
la: 4, 7, 8, 9, 10
su: 1, 2, 3, 5, 6
Ei tiedossa Ei tiedossa Erika Häkkinen
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Aika 1.-2.7.2023
Roturyhmät la: 4, 7, 8, 9, 10
su: 1, 2, 3, 5, 6
Järjestäjä JUVAN KENNELKERHO RY., ETELÄ-JUVAN ERÄMIEHET, ITÄ-JUVAN PAUKKU RY, LÄNSI-RANTASALMEN ERÄ RY, LUOTEIS-JUVAN ERÄ R.Y., POHJOIS-JUVAN ERÄ RY, RANTASALMEN ERÄVEIKOT, RANTASALMEN KENNELYHDISTYS RY, TUUSMÄEN ERÄ RY, VEHMAAN RIISTAMIEHET R.Y., POHJOIS-JUVAN METSÄSTÄJÄT RY, JUVAN ERÄVEIKOT RY, POHJOIS-SULKAVAN ERÄ RY
Junior Handler Tavallinen, Tavallinen
Tuomari Erika Häkkinen
1.7.2023 1.7.
Tuusniemi RN
Tuusniemi RN FCI1 & 2 & 5 & 10
Tuusniemi RN
Tuusniemi RN FCI1 & 2 & 5 & 10
1, 2, 5, 10 09.06.2023 09.06. Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Tuusniemi RN FCI1 & 2 & 5 & 10
Aika 1.7.2023
Paikka Tuusniemi (Tuusniemen satama)
Roturyhmät 1, 2, 5, 10
Järjestäjä KOILLIS-SAVON KENNELKERHO RY, SOITUN ERÄ-POJAT RY, ENONSALON ERÄ R.Y., PAJUMÄEN HIRVIMIEHET RY
Lisätiedot Koillis-Savon show
Ilmoittautumisajat 2.6.2023
9.6.2023
Ilmoittaudu
Tuomari Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
8.7.2023 8.7.
Oulu KV
Oulu KV
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Aika 8.7.2023
Paikka Oulu (Äimäraution ravirata)
Järjestäjä OULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY, OULUN KOIRAKERHO RY, OULUN SEUDUN NOUTAJAKOIRAYHD. R.Y., OULUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
8.-9.7.2023 8.-9.7.
Saarijärvi KR
Saarijärvi KR
la: 2, 5, 7, 8, 10
su: 1, 3, 4, 6, 9
16.06.2023 16.06. Jari Laakso
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Saarijärvi KR
Aika 8.-9.7.2023
Paikka Saarijärvi (Biotalouskampus)
Roturyhmät la: 2, 5, 7, 8, 10
su: 1, 3, 4, 6, 9
Järjestäjä LANNEVEDEN JAHTI RY, MAHLUN RIISTAMIEHET RY, VUOSKOSKEN PAUKKU RY, RAHKOLAN ERÄNKÄVIJÄT R.Y., SAARIJÄRVEN KÄYTTÖKOIRAT RY, SAARIJÄRVEN SEUDUN KENNELKERHO RY
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot Tuija Hietanen, tuhietan@gmail.com
Ilmoittautumisajat 2.5.2023
2.6.2023
16.6.2023
Ilmoittaudu
Tuomari Jari Laakso
9.7.2023 9.7.
Oulu NORD
Oulu NORD
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Aika 9.7.2023
Paikka Oulu (Äimäraution ravirata)
Järjestäjä OULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY, OULUN KOIRAKERHO RY, OULUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY, OULUN SEUDUN NOUTAJAKOIRAYHD. R.Y.
15.-16.7.2023 15.-16.7.
Hyvinkää KR
Hyvinkää KR
la: 1, 3, 5, 7, 10
su: 2, 4, 6, 8, 9
Ei tiedossa Ei tiedossa Maarit Hassinen
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Aika 15.-16.7.2023
Paikka Hyvinkää (Hyvinkään vinttikoirarata)
Roturyhmät la: 1, 3, 5, 7, 10
su: 2, 4, 6, 8, 9
Järjestäjä HYVINKÄÄN SEUDUN KENNELKERHO R.Y., HYVINKÄÄN KÄYTTÖKOIRAT R.Y., LUHTILAUKKAAJAT RY
Tuomari Maarit Hassinen
15.-16.7.2023 15.-16.7.
Tornio NORD
Tornio NORD
la: 3, 7, 8, 9, 10
su: 1, 2, 4, 5, 6
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Aika 15.-16.7.2023
Paikka Tornio (Toranda)
Roturyhmät la: 3, 7, 8, 9, 10
su: 1, 2, 4, 5, 6
Järjestäjä ALATORNION METSÄSTYSSEURA RY, PUMIT RY
15.7.2023 15.7.
Ruokolahti RN
Ruokolahti FCI2, 5, 8, 9; Rajoitus 600 koiraa
Ruokolahti RN
Ruokolahti FCI2, 5, 8, 9; Rajoitus 600 koiraa
2, 5, 8, 9 19.06.2023 19.06. Tanya Ahlman-Stockmari
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ruokolahti FCI2, 5, 8, 9; Rajoitus 600 koiraa
Aika 15.7.2023
Paikka Ruokolahti (Ruokolahden urheilukenttä)
Roturyhmät 2, 5, 8, 9
Järjestäjä ERÄJÄRVEN ERÄ RY, KAUKOPÄÄN METSÄMIEHET RY
Ilmoittautumisajat 12.6.2023
19.6.2023
Ilmoittaudu
Tuomari Tanya Ahlman-Stockmari
16.7.2023 16.7.
Outokumpu RN
Outokumpu FCI2 & 3 & 7 & 9
Outokumpu RN
Outokumpu FCI2 & 3 & 7 & 9
2, 3, 7, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa Hilkka Salohalla
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Outokumpu FCI2 & 3 & 7 & 9
Aika 16.7.2023
Paikka Outokumpu (Matovaaran urheilukenttä)
Roturyhmät 2, 3, 7, 9
Järjestäjä ITÄ-KUUSJÄRVEN ERÄMIEHET RY., ERÄ-OKU R.Y., METSÄSTYSYHD USIN ERÄ-UKOT RY, OUTOKUMMUN METSÄSTYSYHDISTYS RY, TÖRISEVÄN ERÄ R.Y., RISTINPOHJAN METSÄSTYSSEURA RY
Tuomari Hilkka Salohalla
22.7.2023 22.7.
Kalajoki KR
Koronatuki Kalajoki
Kalajoki KR
Koronatuki Kalajoki
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Koronatuki Kalajoki
Aika 22.7.2023
Paikka Kalajoki (Kalajoen lentokenttä)
Järjestäjä KESKI-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Lisätiedot Koronatukinäyttely
22.7.2023 22.7.
Mikkeli KR
Mikkeli KR
Ei tiedossa Ei tiedossa Maija Lehtonen
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Aika 22.7.2023
Paikka Mikkeli (Mikkelin Ravirata)
Järjestäjä OTAVAN ERÄMIEHET RY, VIRAN METSÄSTÄJÄT RY, MIKKELIN PEKKOLAN ERÄNKÄVIJÄT R.Y., KORPIJÄRVEN ERÄVEIKOT R.Y., MIKKELIN RIISTAMIEHET RY
Junior Handler SM-osakilpailu, Piirinmestaruus
Tuomari Maija Lehtonen
23.7.2023 23.7.
Kalajoki KV
Kalajoki KV
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Aika 23.7.2023
Paikka Kalajoki (Kalajoen pienlentokenttä)
Järjestäjä KESKI-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Lisätiedot Samalle viikonlopulle anotaan tukinäyttelynä NORD/KR-näyttelyä, jos tämä toteutuu, niin kv-näyttely toteutetaan yksipäiväisenä sunnuntaina.
29.-30.7.2023 29.-30.7.
Pori KV
Pori KV
la: 1, 3, 5, 7, 9
su: 2, 4, 6, 8, 10
30.06.2023 30.06.
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Aika 29.-30.7.2023
Paikka Pori (Ravirata)
Roturyhmät la: 1, 3, 5, 7, 9
su: 2, 4, 6, 8, 10
Järjestäjä SATAKUNNAN SEURA-JA KÄÄPIÖKOIRAYHD., PORIN ERÄMIEHET RY, SATAKUNNAN AJOKOIRAMIEHET RY, SATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y.
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 25.5.2023
22.6.2023
30.6.2023
Ilmoittaudu
29.7.2023 29.7.
Riihimäki RN
Riihimäki osa5 & FCI6, FCI1, 2, 9
Riihimäki RN
Riihimäki osa5 & FCI6, FCI1, 2, 9
osa 5 & FCI 6, 1, 2, 9 16.07.2023 16.07. Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Riihimäki osa5 & FCI6, FCI1, 2, 9
Aika 29.7.2023
Paikka Riihimäki (Messupuisto)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 1, 2, 9
Järjestäjä RIIHIMÄEN SEUDUN KENNELKERHO RY
Ilmoittautumisajat 31.3.2023
30.6.2023
16.7.2023
Ilmoittaudu
Tuomari Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
30.7.2023 30.7.
Kajaani RN
Kajaani FCI2, 6, 8, 9
Kajaani RN
Kajaani FCI2, 6, 8, 9
2, 6, 8, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kajaani FCI2, 6, 8, 9
Aika 30.7.2023
Paikka Kajaani (Vimpelin urheilukeskus)
Roturyhmät 2, 6, 8, 9
Järjestäjä KAJAANIN METSÄSTÄJÄT RY, KAINUUN AJOKOIRAKERHO RY, KAINUUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY, KIVESKYLÄN ERÄMIEHET RY
5.8.2023 5.8.
Ikaalinen RN
Ikaalinen FCI2, 5, 6, 8
Ikaalinen RN
Ikaalinen FCI2, 5, 6, 8
2, 5, 6, 8 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ikaalinen FCI2, 5, 6, 8
Aika 5.8.2023
Paikka Ikaalinen (Vatulan Ampumaurheilukeskus)
Roturyhmät 2, 5, 6, 8
Järjestäjä IKAALISTEN SEUD. KENNELKERHO RY
5.8.2023 5.8.
Kuopio KR
Koronatuki Kuopio KR
Kuopio KR
Koronatuki Kuopio KR
10.07.2023 10.07. Monika Blaha
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Koronatuki Kuopio KR
Aika 5.8.2023
Paikka Kuopio (Sorsasalon ravirata)
Järjestäjä POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Lisätiedot Lisä näyttely , kun vuonna 2020 menetimme kaikki näyttelyt Sawo Show 2020
Ilmoittautumisajat 20.6.2023
4.7.2023
10.7.2023
Ilmoittaudu
Tuomari Monika Blaha
6.8.2023 6.8.
Kuopio KV
Kuopio KV
10.07.2023 10.07. Päivi Eerola
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Kuopio KV
Aika 6.8.2023
Paikka Kuopio (Sorsasalon ravirata)
Järjestäjä POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu
Lisätiedot Kuopio KV, jos ei saada la 5.8 ylimääräistä kaikkien rotujen näyttelyä , tämä kaksi päiväiseksi
Ilmoittautumisajat 20.6.2023
4.7.2023
10.7.2023
Ilmoittaudu
Tuomari Päivi Eerola
6.8.2023 6.8.
Luumäki KR
Koronatuki Luumäki
Luumäki KR
Koronatuki Luumäki
Ei tiedossa Ei tiedossa Kristiina Niemelä
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Koronatuki Luumäki
Aika 6.8.2023
Paikka Luumäki (Taavetin keskusurheilukenttä)
Järjestäjä KYMENLÄÄNIN KENNELPIIRI R.Y.
Tuomari Kristiina Niemelä
12.-13.8.2023 12.-13.8.
Turku KR
Elonäyttely 2023
Turku KR
Elonäyttely 2023
la: 1, 3, 4, 8, 10
su: 2, 5, 6, 7, 9
Ei tiedossa Ei tiedossa Petra Junehall
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Elonäyttely 2023
Aika 12.-13.8.2023
Paikka Turku (Metsämäen ravirata)
Roturyhmät la: 1, 3, 4, 8, 10
su: 2, 5, 6, 7, 9
Järjestäjä LOUNAIS-SUOMEN DREEVERIKERHO RY, AURAN NUUSKUT RY, TURUN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY, TURUN KENTTÄKOIRAYHDISTYS RY, NAANTALIN PALV.-JA SEURAKOIRAYHD., METSÄSTYSYHDISTYS TARVAS RY, KIMITOÖNS JAKTHUNDSKLUBB, METSÄSTYSSEURA RASI RY, LOUNAIS-SUOMEN BERNIT RY, SPL-TURKU RY
Junior Handler Tavallinen, Tavallinen
Tuomari Petra Junehall
12.-13.8.2023 12.-13.8.
Valkeakoski KR
Werraton Walkeakoski 2023
Valkeakoski KR
Werraton Walkeakoski 2023
la: 2, 5, 6, 7, 9
su: 1, 3, 4, 8, 10
19.07.2023 19.07. Nina Janger
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Werraton Walkeakoski 2023
Aika 12.-13.8.2023
Paikka Valkeakoski (Korkeakankaan hiihtokeskus)
Roturyhmät la: 2, 5, 6, 7, 9
su: 1, 3, 4, 8, 10
Järjestäjä VALKEAKOSKEN KENNELKERHO R.Y., SAARIOISPUOLEN METSÄSTYSSEURA RY, VALKEAKOSKEN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 29.6.2023
19.7.2023
Ilmoittaudu
Tuomari Nina Janger
12.8.2023 12.8.
Harjavalta EPN
Harjavalta EPN
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Aika 12.8.2023
Paikka Harjavalta (HPSH:n kenttä)
Järjestäjä VANHAENGLANNINLAMMASKOIRAT-FINNISH
13.8.2023 13.8.
Hämeenlinna EPN
Hämeenlinna EPN
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Aika 13.8.2023
Paikka Hämeenlinna (Villa Mainiemi)
Järjestäjä KIHARAKERHO-CURLYKLUBBEN R.Y.
Lisätiedot Tuula Nummenpää tuunummenpaa@gmail.com
18.8.2023 18.8.
Joensuu KR
Koronatuki Joensuu
Joensuu KR
Koronatuki Joensuu
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Koronatuki Joensuu
Aika 18.8.2023
Paikka Joensuu (Ravirata)
Järjestäjä KONTIORANNAN ERÄ RY, POLVIJÄRVEN KENNELSEURA R.Y., POHJOIS-KARJALAN AJOKOIRAYHDISTYS, POHJOIS-KARJALAN NOUTAJAKOIRAYHDIST, POHJOIS-KARJALAN PYSTYKORVAKERHO RY, LIPERIN KENNELKERHO R.Y., ERÄ-TAPIO RY
Lisätiedot Koronatukinäyttely
19.8.2023 19.8.
Helsinki RN
Helsinki FCI1, 2
Helsinki RN
Helsinki FCI1, 2
1, 2 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Helsinki FCI1, 2
Aika 19.8.2023
Paikka Helsinki (Tuomarinkartano vinttikoirakeskus)
Roturyhmät 1, 2
Järjestäjä HELSINGIN PALV.KOIRAHARRASTAJAT, ESPOON KOIRAKERHO RY
19.8.2023 19.8.
Helsinki EPN
Helsinki EPN
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Aika 19.8.2023
Paikka Helsinki (Tuomarinkartano vinttikoirakeskus)
Järjestäjä HELSINGIN PALV.KOIRAHARRASTAJAT, ESPOON KOIRAKERHO RY
19.8.2023 19.8.
Mikkeli RN
Mikkeli FCI2, 4, 5, 6
Mikkeli RN
Mikkeli FCI2, 4, 5, 6
2, 4, 5, 6 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Mikkeli FCI2, 4, 5, 6
Aika 19.8.2023
Paikka Mikkeli (Ristiina)
Roturyhmät 2, 4, 5, 6
Järjestäjä RISTIINAN KOIRAKERHO RY, SUUR-SAVON BEAGLE RY, SOMEEN ERÄ-ÄSSÄT RY
19.8.2023 19.8.
Joensuu KV
Joensuu KV
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Aika 19.8.2023
Paikka Joensuu (Joensuun Ravirata)
Järjestäjä POHJOIS-KARJALAN SEURAKOIRAT RY, NURKKALAN RIISTAVEIKOT RY, PYHÄSELÄN METSÄSTÄJÄT RY, POHJOIS-KARJALAN KÄYTTÖKOIRAT R.Y, POHJOIS-KARJALAN KANAKOIRAKERHO RY, SELKIEN SEUDUN ERÄ, JOENSUUN SEUDUN PALVELUSKOIRAYHD.RY, POHJOIS-KARJALAN KENNELMIEHET RY, SÄRKIVAARAN METSÄSTYSSEURA RY
Lisätiedot Varapj Arto Temonen, SKL 527599
20.8.2023 20.8.
Joensuu KR
Joensuu KR
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Aika 20.8.2023
Paikka Joensuu (Joensuun Ravirata)
Järjestäjä POHJOIS-KARJALAN SEURAKOIRAT RY, NURKKALAN RIISTAVEIKOT RY, POHJOIS-KARJALAN KANAKOIRAKERHO RY, POHJOIS-KARJALAN KENNELMIEHET RY, POHJOIS-KARJALAN KÄYTTÖKOIRAT R.Y, JOENSUUN SEUDUN PALVELUSKOIRAYHD.RY, SÄRKIVAARAN METSÄSTYSSEURA RY, PYHÄSELÄN METSÄSTÄJÄT RY, SELKIEN SEUDUN ERÄ
Lisätiedot Varapj Arto Temonen, SKL 527599
20.8.2023 20.8.
Tampere RN
Tampere FCI1, 2, 6, 7
Tampere RN
Tampere FCI1, 2, 6, 7
1, 2, 6, 7 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Tampere FCI1, 2, 6, 7
Aika 20.8.2023
Paikka Tampere (Teivon Ravikeskus)
Roturyhmät 1, 2, 6, 7
Järjestäjä POHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
26.8.2023 26.8.
Kouvola KR
Kouvola KR
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Aika 26.8.2023
Paikka Kouvola (Kouvolan ravirata)
Järjestäjä HUHDASJÄRVEN ERÄNKÄVIJÄT RY
26.8.2023 26.8.
Oulu RN
Oulu FCI2, 3, 9, 10
Oulu RN
Oulu FCI2, 3, 9, 10
2, 3, 9, 10 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Oulu FCI2, 3, 9, 10
Aika 26.8.2023
Paikka Oulu (Äimäraution ravirata)
Roturyhmät 2, 3, 9, 10
Järjestäjä OULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY
27.8.2023 27.8.
Heinola KR
Heinola KR
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Aika 27.8.2023
Paikka Heinola (Ravirata)
Järjestäjä HEINOLAN PALVELUS-JA SEURAKOIRA RY, HEINOLAN METSÄSTYSYHDISTYS RY
2.9.2023 2.9.
Riihimäki NORD
Riihimäki NORD
Ei tiedossa Ei tiedossa Lena Danker-Höglund
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Aika 2.9.2023
Paikka Riihimäki (Riihimäen ravirata)
Järjestäjä RIIHIMÄEN ERÄNKÄVIJÄT RY, LOUNAIS-HÄMEEN KENNELKERHO RY
Junior Handler Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Tuomari Lena Danker-Höglund
2.9.2023 2.9.
Tampere EPN
Tampere EPN
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Aika 2.9.2023
Paikka Tampere (.)
Järjestäjä HÄMEEN SPANIELIKERHO RY
3.9.2023 3.9.
Espoo EPN
Espoo EPN
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Aika 3.9.2023
Paikka Espoo (Vermo)
Järjestäjä SUOMEN KÄÄPIÖBULLTERRIERIT RY
3.9.2023 3.9.
Riihimäki KV
Riihimäki KV
Ei tiedossa Ei tiedossa Harry Tast
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Aika 3.9.2023
Paikka Riihimäki (Riihimäen ravirata)
Järjestäjä LOUNAIS-HÄMEEN KENNELKERHO RY, FORSSAN PALVELUSKOIRAT R.Y., FORSSAN METSÄSTYSSEURA RY
Tuomari Harry Tast
9.-10.9.2023 9.-10.9.
Porvoo KR
Porvoo KR
la: 1, 4, 5, 6, 8
su: 2, 3, 7, 9, 10
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Aika 9.-10.9.2023
Paikka Porvoo (Suiston Kenttä)
Roturyhmät la: 1, 4, 5, 6, 8
su: 2, 3, 7, 9, 10
Järjestäjä SUOMEN DOBERMANNYHDISTYS R.Y., SUOMEN ROTTWEILERYHDISTYS R.Y., HALKIAN METSÄSTYSYHDISTYS RY, PORVOON PALVELUSKOIRAT RY
9.9.2023 9.9.
Tampere E
leonberginkoira
Tampere E
leonberginkoira
Ei tiedossa Ei tiedossa Loredana Salina
Carine Roobrouck
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely leonberginkoira
Aika 9.9.2023
Paikka Tampere (Kaupin vinttikoirarata)
Järjestäjä SUOMEN LEONBERGINKOIRAT R.Y.
Tuomari Loredana Salina, Carine Roobrouck
9.9.2023 9.9.
Jyväskylä RN
Jyväskylä FCI2, 5, 8, 9
Jyväskylä RN
Jyväskylä FCI2, 5, 8, 9
2, 5, 8, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Jyväskylä FCI2, 5, 8, 9
Aika 9.9.2023
Paikka Jyväskylä (KIllerin ravirata)
Roturyhmät 2, 5, 8, 9
Järjestäjä KESKI-SUOMEN VINTTIKOIRAKERHO RY
16.9.2023 16.9.
Kihniö RN
Kihniö FCI1, 2, 5, 8
Kihniö RN
Kihniö FCI1, 2, 5, 8
1, 2, 5, 8 30.08.2023 30.08.
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kihniö FCI1, 2, 5, 8
Aika 16.9.2023
Paikka Kihniö (Kihniön yhtenäiskoulu)
Roturyhmät 1, 2, 5, 8
Järjestäjä KIHNIÖN KOIRAHARRASTAJAT RY, KIHNIÖNKYLÄN ERÄ-VEIKOT R.Y., NERKOON METSÄSTÄJÄT R.Y.
Ilmoittautumisajat 20.8.2023
30.8.2023
Ilmoittaudu
16.-17.9.2023 16.-17.9.
Vantaa KR
Vantaa KR
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Aika 16.-17.9.2023
Paikka Vantaa (Hakunilan urheilupuisto)
Järjestäjä SUOMEN BASSETKERHO R.Y., UUDENMAAN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS, SUOMEN BULLTERRIERIYHDISTYS RY, SUOMEN HOVAWART R.Y.
16.9.2023 16.9.
Leppävirta RN
Leppävirta FCI2 & 4 & 5 & 8
Leppävirta RN
Leppävirta FCI2 & 4 & 5 & 8
2, 4, 5, 8 Ei tiedossa Ei tiedossa Juha Putkonen
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Leppävirta FCI2 & 4 & 5 & 8
Aika 16.9.2023
Paikka Leppävirta (Vesileppis Areena)
Roturyhmät 2, 4, 5, 8
Järjestäjä POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y., LEPPÄVIRRAN PALVELUS- JA SEURAKOIRA
Tuomari Juha Putkonen
23.-24.9.2023 23.-24.9.
Hyvinkää KR
Hyvinkää KR
la: 2, 3, 4, 6, 9
su: 1, 5, 7, 8, 10
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Aika 23.-24.9.2023
Paikka Hyvinkää (Hyvinkään Ampumaurheilukeskus)
Roturyhmät la: 2, 3, 4, 6, 9
su: 1, 5, 7, 8, 10
Järjestäjä KYTÄJÄRVEN ERÄMIEHET RY, ERÄ-80 RY, HYVINKÄÄN METSÄNKÄVIJÄT RY, HYVINKÄÄN-PALOJOEN METSÄSTYSYHDISTYS RY
24.9.2023 24.9.
Lahti EPN
Lahti EPN
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Aika 24.9.2023
Paikka Lahti (Jokimaan ravirata)
Järjestäjä SUOMEN BROHOLMERYHDISTYS RY
30.9.2023 30.9.
Kotka EPN
Kotka EPN
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Aika 30.9.2023
Paikka Kotka (Kotkan koiraystäväin halli)
Järjestäjä KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
30.9.-1.10.2023 30.9.-1.10.
Eckerö KV
Eckerö KV
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Aika 30.9.-1.10.2023
Paikka Eckerö (Eckeröhallen)
Järjestäjä ÅLANDS KENNELDISTRIKT R.F.
1.10.2023 1.10.
Kotka EPN
Kotka EPN
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Aika 1.10.2023
Paikka Kotka (Kotkan koiraystäväin halli)
Järjestäjä KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
7.10.2023 7.10.
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI2, 8, 9, 10
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI2, 8, 9, 10
2, 8, 9, 10 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Hämeenlinna FCI2, 8, 9, 10
Aika 7.10.2023
Paikka Hämeenlinna (Kauppakeskus Tuulonen, parkkihalli)
Roturyhmät 2, 8, 9, 10
Järjestäjä KOIRAKERHO MUHVET RY
8.10.2023 8.10.
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI2, 8, 9, 10
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI2, 8, 9, 10
2, 8, 9, 10 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Hämeenlinna FCI2, 8, 9, 10
Aika 8.10.2023
Paikka Hämeenlinna (Kauppakeskus Tuulonen, parkkihalli)
Roturyhmät 2, 8, 9, 10
Järjestäjä KOIRAKERHO MUHVET RY
21.-22.10.2023 21.-22.10.
Seinäjoki KV
Seinäjoki KV
la: 1, 3, 4, 5, 8
su: 2, 6, 7, 9, 10
Ei tiedossa Ei tiedossa Oliver Simon
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Aika 21.-22.10.2023
Paikka Seinäjoki (Seinäjoki Areena)
Roturyhmät la: 1, 3, 4, 5, 8
su: 2, 6, 7, 9, 10
Järjestäjä ETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Tuomari Oliver Simon
29.10.2023 29.10.
Lahti EPN
Lahti EPN
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Aika 29.10.2023
Paikka Lahti (Lahden Messukeskus)
Järjestäjä LAHDEN KÄYTTÖKOIRA RY
25.11.2023 25.11.
Forssa EPN
Forssa EPN
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Aika 25.11.2023
Paikka Forssa (Ypäjän Hevosopisto)
Järjestäjä FORSSAN PALVELUSKOIRAT R.Y.
Lisätiedot Järjestämme myös parikilpailun.
16.12.2023 16.12.
Helsinki EPN
Helsinki EPN
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Aika 16.12.2023
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
16.12.2023 16.12.
Helsinki NORD
Helsinki NORD
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Aika 16.12.2023
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
17.12.2023 17.12.
Helsinki KV
Helsinki KV
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Aika 17.12.2023
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
17.12.2023 17.12.
Helsinki EPN
Helsinki EPN
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Aika 17.12.2023
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY