2024 2025 2026 2027
-
Aika Näyttely Näyttely Rodut Ilm. päättyy Valitun rodun tuomari
30.7.2022 30.7.
Lahti EPN
Lahti PN
Lahti EPN
Lahti PN
Päättynyt Päättynyt Anneli Pukkila
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Lahti PN
Aika 30.7.2022
Paikka Lahti (Jokimaan ravirata)
Järjestäjä SUOMEN BROHOLMERYHDISTYS RY
Lisätiedot Järjestetään Bernhardinkoira RYn kanssa yhdessä.
Ilmoittautumisajat 8.7.2022
Tuomari Anneli Pukkila
30.-31.7.2022 30.-31.7.
Pori KV
Porin kansainvälinen näyttely
Pori KV
Porin kansainvälinen näyttely
la: 1, 3, 4, 5, 9
su: 2, 6, 7, 8, 10
Päättynyt Päättynyt Rui Oliveira
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Porin kansainvälinen näyttely
Aika 30.-31.7.2022
Paikka Pori (Porin ravirata)
Roturyhmät la: 1, 3, 4, 5, 9
su: 2, 6, 7, 8, 10
Järjestäjä SATAKUNNAN SEURA-JA KÄÄPIÖKOIRAYHD., PORIN ERÄMIEHET RY, SATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y., SATAKUNNAN AJOKOIRAMIEHET RY
Junior Handler SM-osakilpailu, Tavallinen, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 30.6.2022
Tuomari Rui Oliveira
5.8.2022 5.8.
Kuopio KR
Sawo Show 2022 - Kuopio KR 5.8.
Kuopio KR
Sawo Show 2022 - Kuopio KR 5.8.
Päättynyt Päättynyt Carsten Birk
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Sawo Show 2022 - Kuopio KR 5.8.
Aika 5.8.2022
Paikka Kuopio (Sorsasalon Ravirata)
Järjestäjä POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot SawoShow 2022
Ilmoittautumisajat 11.7.2022
Tuomari Carsten Birk
6.8.2022 6.8.
Kuopio NORD
Sawo Show 2022 - Kuopio NORD
Kuopio NORD
Sawo Show 2022 - Kuopio NORD
Päättynyt Päättynyt Markku Mähönen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Sawo Show 2022 - Kuopio NORD
Aika 6.8.2022
Paikka Kuopio (Sorsasalon Ravirata)
Järjestäjä POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Piirinmestaruus, Tavallinen
Lisätiedot Sawo Show 2022
Ilmoittautumisajat 11.7.2022
Tuomari Markku Mähönen
7.8.2022 7.8.
Kuopio KV
Sawo Show 2022 - Kuopio KV 7.8.
Kuopio KV
Sawo Show 2022 - Kuopio KV 7.8.
Päättynyt Päättynyt Auli Haapiainen-Liikanen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Sawo Show 2022 - Kuopio KV 7.8.
Aika 7.8.2022
Paikka Kuopio (Sorsasalon Ravirata)
Järjestäjä POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu
Lisätiedot Sawo Show2022
Ilmoittautumisajat 11.7.2022
Tuomari Auli Haapiainen-Liikanen
13.8.2022 13.8.
Puolanka RN
Puolanka 2/9 & 4/6
Puolanka RN
Puolanka 2/9 & 4/6
2/9, 4/6 Päättynyt Päättynyt Beata Petkevica
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Puolanka 2/9 & 4/6
Aika 13.8.2022
Paikka Puolanka (Roninkangas)
Roturyhmät 2/9, 4/6
Järjestäjä PUOLANGAN KENNELKERHO R.Y., KAINUUN JÄNISPIISKAT RY, KIVARIJÄRVEN METSÄSTYSSEURA RY
Ilmoittautumisajat 25.7.2022
Tuomari Beata Petkevica
13.-14.8.2022 13.-14.8.
Turku KR
Elonäyttely 2022
Turku KR
Elonäyttely 2022
la: 1, 3, 4, 8, 10
su: 2, 5, 6, 7, 9
Päättynyt Päättynyt Marianne Holm Larnemaa
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Elonäyttely 2022
Aika 13.-14.8.2022
Paikka Turku (Metsämäen ravirata)
Roturyhmät la: 1, 3, 4, 8, 10
su: 2, 5, 6, 7, 9
Järjestäjä TURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY, LOUNAIS-SUOMEN KENNELKERHO RY, LOUNAIS-SUOMEN PYSTYKORVAYHDISTYS, LOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY, MAAKASTON ERÄSTÄJÄT RY, TURUN JA SÄKYLÄN VARUSKUNTIEN, TURUN KÄYTTÖKOIRAKERHO RY, TURUN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY, TURUN SEUDUN KÄÄPIÖKOIRAT RY, TURUN VINTTIKOIRAKERHO, TURUNMAAN SAMOJEDISTIT RY, VARSINAIS-SUOMEN BEAGLE RY
Junior Handler Tavallinen, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 19.7.2022
Tuomari Marianne Holm Larnemaa
13.8.2022 13.8.
Nokia RN
Nokia 1, 2, 10
Nokia RN
Nokia 1, 2, 10
1, 2, 10 Päättynyt Päättynyt Kaisa Metteri-Gold
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Nokia 1, 2, 10
Aika 13.8.2022
Paikka Nokia (Nokian jäähalli, hiekkakenttä)
Roturyhmät 1, 2, 10
Järjestäjä TAMMERMAAN MÄYRÄKOIRAKERHO R.Y., NOKIAN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY.
Ilmoittautumisajat 17.7.2022
Tuomari Kaisa Metteri-Gold
20.8.2022 20.8.
Kouvola KR
Kouvola KR
Päättynyt Päättynyt Hannele Jokisilta
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Kouvola KR
Aika 20.8.2022
Paikka Kouvola (Kouvolan ravirata)
Järjestäjä KOUVOLAN SEUDUN SEURAKOIRAKERHO RY, VALKEALAN KENNELYHDISTYS RY, KOUVOLAN ERÄMIEHET RY
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot Kouvola Kr järjestetään samana viikonloppuna kuin Heinola Kr
Ilmoittautumisajat 27.7.2022
Tuomari Hannele Jokisilta
20.8.2022 20.8.
Siikajoki EPN
Siikajoen pentunäyttely
Siikajoki EPN
Siikajoen pentunäyttely
Päättynyt Päättynyt Marjo Järventölä
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Siikajoen pentunäyttely
Aika 20.8.2022
Paikka Siikajoki (Ruukin Hevoskeskus)
Järjestäjä RAAHEN KOIRAKERHO
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 1.8.2022
Tuomari Marjo Järventölä
20.-21.8.2022 20.-21.8.
Harjavalta RN
Harjavalta 1, 9 & 2, 10
Harjavalta RN
Harjavalta 1, 9 & 2, 10
1, 2, 9, 10 Päättynyt Päättynyt Harto Stockmari
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Harjavalta 1, 9 & 2, 10
Aika 20.-21.8.2022
Paikka Harjavalta (Hosiossaaren koirakenttä)
Roturyhmät 1, 2, 9, 10
Järjestäjä HARJAVALLAN PALV-JA SEURAKOIRAHARRASTAJAT RY
Lisätiedot Lauantaina FCI 1 ja 9, sunnuntaina FCI 2 ja 10
Ilmoittautumisajat 27.7.2022
Tuomari Harto Stockmari
21.8.2022 21.8.
Heinola KR
Heinola KR
Päättynyt Päättynyt Pirjo Aaltonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Heinola KR
Aika 21.8.2022
Paikka Heinola (Ravirata)
Järjestäjä HEINOLAN PALVELUS-JA SEURAKOIRA RY, HEINOLAN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 27.7.2022
Tuomari Pirjo Aaltonen
27.-28.8.2022 27.-28.8.
Forssa KV
Forssa KV
la: 1, 4, 7, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 8
Päättynyt Päättynyt Karl-Erik Johansson
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Forssa KV
Aika 27.-28.8.2022
Paikka Forssa (Pilvenmäen ravirata)
Roturyhmät la: 1, 4, 7, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 8
Järjestäjä LOUNAIS-HÄMEEN KENNELKERHO RY, FORSSAN METSÄSTYSSEURA RY
Junior Handler Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 1.8.2022
Tuomari Karl-Erik Johansson
28.8.2022 28.8.
Kuopio EPN
Kuopio PN
Kuopio EPN
Kuopio PN
Päättynyt Päättynyt Marjo Nygård
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Kuopio PN
Aika 28.8.2022
Paikka Kuopio (Matkailukeskus Rauhalahti)
Järjestäjä POHJOIS-SAVON AJOKOIRAYHDISTYS RY, POHJOIS-SAVON BEAGLEYHDISTYS
Ilmoittautumisajat 8.8.2022
Tuomari Marjo Nygård
3.9.2022 3.9.
Kihniö RN
Kihniö 2/6 & 7/9
Kihniö RN
Kihniö 2/6 & 7/9
2/6, 7/9 Päättynyt Päättynyt Marjo Järventölä
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kihniö 2/6 & 7/9
Aika 3.9.2022
Paikka Kihniö (Kihniön yhtenäiskoulu)
Roturyhmät 2/6, 7/9
Järjestäjä KANKARIN METSÄSTYSSEURA RY, MÄKIKYLÄN METSÄSTÄJÄT RY, KIHNIÖN ERÄNKÄVIJÄT R.Y.
Ilmoittautumisajat 15.8.2022
Tuomari Marjo Järventölä
3.9.2022 3.9.
Hyvinkää RN
Hyvinkää FCI 2 & 9
Hyvinkää RN
Hyvinkää FCI 2 & 9
2, 9 Päättynyt Päättynyt Marianne Holm Larnemaa
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Hyvinkää FCI 2 & 9
Aika 3.9.2022
Paikka Hyvinkää (Hyvinkään lentokenttä)
Roturyhmät 2, 9
Järjestäjä HELSINGIN SEUDUN KENNELPIIRI R.Y.
Ilmoittautumisajat 15.8.2022
Tuomari Marianne Holm Larnemaa
3.-4.9.2022 3.-4.9.
Helsinki NORD
Vetcare syysnäyttely
Helsinki NORD
Vetcare syysnäyttely
la: 1, 3, 4, 5, 10
su: 2, 6, 7, 8, 9
Päättynyt Päättynyt Johnny Andersson
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Vetcare syysnäyttely
Aika 3.-4.9.2022
Paikka Helsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus)
Roturyhmät la: 1, 3, 4, 5, 10
su: 2, 6, 7, 8, 9
Järjestäjä SUOMEN BASENJIT RY
Junior Handler Tavallinen, Tavallinen
Lisätiedot Vetcare Syysnäyttely 2022
Ilmoittautumisajat 8.8.2022
Tuomari Johnny Andersson
4.9.2022 4.9.
Tampere EPN
PentuKekrit 2022
Tampere EPN
PentuKekrit 2022
Päättynyt Päättynyt Jouko Leiviskä
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely PentuKekrit 2022
Aika 4.9.2022
Paikka Tampere (Kaupin Vinttikoirarata)
Järjestäjä SUOMEN GLENNIT RY, SUOMEN KÄÄPIÖBULLTERRIERIT RY
Ilmoittautumisajat 15.8.2022
Tuomari Jouko Leiviskä
4.9.2022 4.9.
Oulu KR
Koronatuki Oulu
Oulu KR
Koronatuki Oulu
Päättynyt Päättynyt Erika Häkkinen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Koronatuki Oulu
Aika 4.9.2022
Paikka Oulu (Äimäraution ravirata)
Järjestäjä OULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 7.8.2022
Tuomari Erika Häkkinen
10.9.2022 10.9.
Jyväskylä EPN
Jyväskylä EPN
Päättynyt Päättynyt Simon Rooney
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Aika 10.9.2022
Paikka Jyväskylä (Killerin ravirata)
Järjestäjä UNKARINPAIMENKOIRAT R.Y.
Ilmoittautumisajat 30.8.2022
Tuomari Simon Rooney
10.-11.9.2022 10.-11.9.
Porvoo KR
Porvoon koiranäyttely
Porvoo KR
Porvoon koiranäyttely
la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
Päättynyt Päättynyt Elina Haapaniemi
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Porvoon koiranäyttely
Aika 10.-11.9.2022
Paikka Porvoo (Suiston kenttä)
Roturyhmät la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
Järjestäjä SUOMEN ROTTWEILERYHDISTYS R.Y., HALKIAN METSÄSTYSYHDISTYS RY, PORVOON PALVELUSKOIRAT RY, SUOMEN DOBERMANNYHDISTYS R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu, Tavallinen, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 21.8.2022
Tuomari Elina Haapaniemi
10.9.2022 10.9.
Lahti EPN
Lahden pentunäyttely
Lahti EPN
Lahden pentunäyttely
Päättynyt Päättynyt Hilkka Salohalla
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Lahden pentunäyttely
Aika 10.9.2022
Paikka Lahti (Jokimaan ravirata, parkkipaikka)
Järjestäjä SUOMEN BULLTERRIERIYHDISTYS RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 24.8.2022
Tuomari Hilkka Salohalla
11.9.2022 11.9.
Jyväskylä RN
Jyväskylä 1 & 2 & 3 & 9
Jyväskylä RN
Jyväskylä 1 & 2 & 3 & 9
1, 2, 3, 9 Päättynyt Päättynyt Jan Herngren
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Jyväskylä 1 & 2 & 3 & 9
Aika 11.9.2022
Paikka Jyväskylä (Killerin Ravirata)
Roturyhmät 1, 2, 3, 9
Järjestäjä KESKI-SUOMEN KENNELKERHO RY
Ilmoittautumisajat 28.8.2022
Tuomari Jan Herngren
17.9.2022 17.9.
Tampere EPN
Tampere pentunäyttely 17.9.2022
Tampere EPN
Tampere pentunäyttely 17.9.2022
Päättynyt Päättynyt Olli Kokkonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Tampere pentunäyttely 17.9.2022
Aika 17.9.2022
Paikka Tampere (Kaupin vinttikoirarata)
Järjestäjä PIRKANMAAN SAMOJEDISTIT RY
Ilmoittautumisajat 22.8.2022
Tuomari Olli Kokkonen
17.-18.9.2022 17.-18.9.
Hyvinkää KR
Hyvinkää KR
la: 1, 5, 7, 8, 10
su: 2, 3, 4, 6, 9
Päättynyt Päättynyt Karl-Erik Johansson
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Hyvinkää KR
Aika 17.-18.9.2022
Paikka Hyvinkää (Ridasjärven Ampumaurheilukeskus)
Roturyhmät la: 1, 5, 7, 8, 10
su: 2, 3, 4, 6, 9
Järjestäjä KYTÄJÄRVEN ERÄMIEHET RY, ERÄ-80 RY, HYVINKÄÄN-PALOJOEN METSÄSTYSYHDISTYS RY, HYVINKÄÄN METSÄNKÄVIJÄT RY
Ilmoittautumisajat 22.8.2022
Tuomari Karl-Erik Johansson
24.-25.9.2022 24.-25.9.
Eckerö KV
Åland Dog Show 2022
Eckerö KV
Åland Dog Show 2022
la: 1, 3, 4, 5, 6, 7
su: 2, 8, 9, 10
Päättynyt Päättynyt Maritha Östlund-Holmsten
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Åland Dog Show 2022
Aika 24.-25.9.2022
Paikka Eckerö (Eckeröhallen)
Roturyhmät la: 1, 3, 4, 5, 6, 7
su: 2, 8, 9, 10
Järjestäjä ÅLANDS KENNELDISTRIKT R.F.
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 1.9.2022
Tuomari Maritha Östlund-Holmsten
24.9.2022 24.9.
Kotka EPN
Kotkan pentunäyttely
Kotka EPN
Kotkan pentunäyttely
Päättynyt Päättynyt Vesa Lehtonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Kotkan pentunäyttely
Aika 24.9.2022
Paikka Kotka (KKS:n halli)
Järjestäjä KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
Ilmoittautumisajat 4.9.2022
Tuomari Vesa Lehtonen
24.9.2022 24.9.
Riihimäki KR
Riihimäki KR
Päättynyt Päättynyt Tarmo Wallin
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Riihimäki KR
Aika 24.9.2022
Paikka Riihimäki (Riihimäen ravirata)
Järjestäjä BEAGLE R.Y., AJOKOIRAMIEHET RY, JOKELAN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y., IMPIVAARAN HALLIT R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 1.9.2022
Tuomari Tarmo Wallin
25.9.2022 25.9.
Kotka EPN
Kotkan pentunäyttely
Kotka EPN
Kotkan pentunäyttely
Päättynyt Päättynyt Nina Janger
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Kotkan pentunäyttely
Aika 25.9.2022
Paikka Kotka (KKS:n halli)
Järjestäjä KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
Ilmoittautumisajat 4.9.2022
Tuomari Nina Janger
8.10.2022 8.10.
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI 2 & FCI 9
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI 2 & FCI 9
2, 9 Päättynyt Päättynyt Tapio Eerola
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Hämeenlinna FCI 2 & FCI 9
Aika 8.10.2022
Paikka Hämeenlinna (Kauppakeskus Tuulosen parkkihalli)
Roturyhmät 2, 9
Järjestäjä KOIRAKERHO MUHVET RY
Ilmoittautumisajat 10.9.2022
Tuomari Tapio Eerola
9.10.2022 9.10.
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI 2 & FCI 9
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI 2 & FCI 9
2, 9 Päättynyt Päättynyt Veli-Pekka Kumpumäki
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Hämeenlinna FCI 2 & FCI 9
Aika 9.10.2022
Paikka Hämeenlinna (Kauppakeskus Tuulosen parkkihalli)
Roturyhmät 2, 9
Järjestäjä KOIRAKERHO MUHVET RY
Ilmoittautumisajat 10.9.2022
Tuomari Veli-Pekka Kumpumäki
22.-23.10.2022 22.-23.10.
Seinäjoki KV
Seinäjoki KV
la: 1, 3, 4, 5, 8
su: 2, 6, 7, 9, 10
Päättynyt Päättynyt Einar Paulsen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Seinäjoki KV
Aika 22.-23.10.2022
Paikka Seinäjoki (Seinäjoki Areena)
Roturyhmät la: 1, 3, 4, 5, 8
su: 2, 6, 7, 9, 10
Järjestäjä ETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 3.10.2022
Tuomari Einar Paulsen
23.10.2022 23.10.
Lahti EPN
Lahden pentunäyttely
Lahti EPN
Lahden pentunäyttely
Päättynyt Päättynyt Jouni Nummela
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Lahden pentunäyttely
Aika 23.10.2022
Paikka Lahti (Lahden Messukeskus)
Järjestäjä LAHDEN KÄYTTÖKOIRA RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 3.10.2022
Tuomari Jouni Nummela
12.11.2022 12.11.
Jyväskylä NORD
Jyväskylä Monster Dog Shows - NORD
Jyväskylä NORD
Jyväskylä Monster Dog Shows - NORD
Päättynyt Päättynyt Irina Poletaeva
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Jyväskylä Monster Dog Shows - NORD
Aika 12.11.2022
Paikka Jyväskylä (Jyväskylän Paviljonki)
Järjestäjä KESKI-SUOMEN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Piirinmestaruus, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 23.10.2022
Tuomari Irina Poletaeva
13.11.2022 13.11.
Jyväskylä KV
Jyväskylä Monster Dog Shows - KV
Jyväskylä KV
Jyväskylä Monster Dog Shows - KV
Päättynyt Päättynyt Marianne Holm Larnemaa
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Jyväskylä Monster Dog Shows - KV
Aika 13.11.2022
Paikka Jyväskylä (Jyväskylän Paviljonki)
Järjestäjä JYVÄSKYLÄN METSÄS.HOITOYHDISTYS RY, KESKI-SUOMEN BEAGLE RY, KESKI-SUOMEN AJOKOIRAYHDISTYS RY, KESKI-SUOMEN KENNELKERHO RY, KESKI-SUOMEN MÄYRÄKOIRAKERHO RY, KESKI-SUOMEN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY., KESKI-SUOMEN PALVELUSKOIRAYHDISTYS, KESKI-SUOMEN VINTTIKOIRAKERHO RY, SISÄ-SUOMEN METSÄSTYSSEURA RY
Junior Handler SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 23.10.2022
Tuomari Marianne Holm Larnemaa
26.11.2022 26.11.
Ypäjä EPN
Ypäjä PN
Ypäjä EPN
Ypäjä PN
Päättynyt Päättynyt Pirjo Aaltonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Ypäjä PN
Aika 26.11.2022
Paikka Ypäjä (Hevosopiston opistohalli)
Järjestäjä SUOMEN TANSKANDOGGI R.Y.
Ilmoittautumisajat 31.10.2022
Tuomari Pirjo Aaltonen
2.12.2022 2.12.
Helsinki NORD
Helsinki Winner 2022
Helsinki NORD
Helsinki Winner 2022
Päättynyt Päättynyt Gina Ekström Persson
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Helsinki Winner 2022
Aika 2.12.2022
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
Junior Handler SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 1.11.2022
Tuomari Gina Ekström Persson
3.12.2022 3.12.
Helsinki EPN
Helsinki Puppy Show 2022
Helsinki EPN
Helsinki Puppy Show 2022
Päättynyt Päättynyt Virpi Leppälä
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Helsinki Puppy Show 2022
Aika 3.12.2022
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
Ilmoittautumisajat 1.11.2022
Tuomari Virpi Leppälä
3.12.2022 3.12.
Helsinki NORD
Pohjoismaiden Voittaja 2022
Helsinki NORD
Pohjoismaiden Voittaja 2022
Päättynyt Päättynyt Petra Junehall
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Pohjoismaiden Voittaja 2022
Aika 3.12.2022
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
Junior Handler PMV-finaali, Pohjoismaiden mestaruuskilpailu, joukkue
Ilmoittautumisajat 1.11.2022
Tuomari Petra Junehall
4.12.2022 4.12.
Helsinki KV
Voittaja Winner 2022
Helsinki KV
Voittaja Winner 2022
Päättynyt Päättynyt Leif Lehmann Jörgensen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Voittaja Winner 2022
Aika 4.12.2022
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
Junior Handler SM-finaali
Ilmoittautumisajat 1.11.2022
Tuomari Leif Lehmann Jörgensen
4.12.2022 4.12.
Helsinki EPN
Voittaja Puppy Show 2022
Helsinki EPN
Voittaja Puppy Show 2022
Päättynyt Päättynyt Ville Meronen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Voittaja Puppy Show 2022
Aika 4.12.2022
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
Ilmoittautumisajat 1.11.2022
Tuomari Ville Meronen
7.-8.1.2023 7.-8.1.
Kajaani KV
Kainuu KV
Kajaani KV
Kainuu KV
la: 2, 3, 4, 6, 8, 10
su: 1, 5, 7, 9
Päättynyt Päättynyt Marjo Nygård
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Kainuu KV
Aika 7.-8.1.2023
Paikka Kajaani (Kajaanin pallohalli)
Roturyhmät la: 2, 3, 4, 6, 8, 10
su: 1, 5, 7, 9
Järjestäjä KAINUUN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu, Piirinmestaruus, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 7.12.2022
Tuomari Marjo Nygård
15.1.2023 15.1.
Lahti RN
Talvinäyttely Lahti FCI1 & 2 & 9
Lahti RN
Talvinäyttely Lahti FCI1 & 2 & 9
1, 2, 9 Päättynyt Päättynyt Tuire Okkola
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Talvinäyttely Lahti FCI1 & 2 & 9
Aika 15.1.2023
Paikka Lahti (Lahden Messukeskus)
Roturyhmät 1, 2, 9
Järjestäjä LAHDEN KÄYTTÖKOIRA RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 19.12.2022
Tuomari Tuire Okkola
11.2.2023 11.2.
Lempäälä EPN
Ideaparkin pentunäyttely
Lempäälä EPN
Ideaparkin pentunäyttely
Päättynyt Päättynyt Jarmo Hilpinen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Ideaparkin pentunäyttely
Aika 11.2.2023
Paikka Lempäälä (Ideapark Bläk Boks-areena)
Järjestäjä DALMATIANKOIRAT R.Y.
Ilmoittautumisajat 10.1.2023
Tuomari Jarmo Hilpinen
9.4.2023 9.4.
Lieksa RN
Lieksa FCI1, 2, 7, 8
Lieksa RN
Lieksa FCI1, 2, 7, 8
1, 2, 7, 8 Päättynyt Päättynyt Maija Mäkinen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Lieksa FCI1, 2, 7, 8
Aika 9.4.2023
Paikka Lieksa (Lieksan jäähalli)
Roturyhmät 1, 2, 7, 8
Järjestäjä ENON POHJOINEN ERÄ RY, LIEKSAN ERÄ RY, LIEKSAN PALVELUSKOIRAKERHO R.Y., PIELISJÄRVEN ERÄ- JA KENNELMIEHET
Ilmoittautumisajat 16.3.2023
Tuomari Maija Mäkinen
15.-16.4.2023 15.-16.4.
Vaasa KV
Vaasa KV 2023
Vaasa KV
Vaasa KV 2023
la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
Päättynyt Päättynyt Ligita Zake
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Vaasa KV 2023
Aika 15.-16.4.2023
Paikka Vaasa (Botniahalli)
Roturyhmät la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
Järjestäjä VAASAN KOIRAKERHO RY, MERENKURKUN NOUTAJAT RY, VASA KENNELFÖRENING RF, ÖSTERBOTTENS ÄLGHUNDKLUBB RF
Junior Handler Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 21.3.2023
Tuomari Ligita Zake
22.-23.4.2023 22.-23.4.
Lahti KV
Lahti KV
la: 1, 3, 5, 7, 10
su: 2, 4, 6, 8, 9
Päättynyt Päättynyt Jarmo Hilpinen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Lahti KV
Aika 22.-23.4.2023
Paikka Lahti (Lahden Messu- ja Urheilukeskus)
Roturyhmät la: 1, 3, 5, 7, 10
su: 2, 4, 6, 8, 9
Järjestäjä SALPAUSSELÄN KENNELPIIRI RY
Junior Handler SM-osakilpailu, Piirinmestaruus, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 25.3.2023
Tuomari Jarmo Hilpinen
22.4.2023 22.4.
Kiuruvesi RN
Kiuruvesi RN FCI 2, 4, 5, 8
Kiuruvesi RN
Kiuruvesi RN FCI 2, 4, 5, 8
2, 4, 5, 8 Päättynyt Päättynyt Matti Luoso
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kiuruvesi RN FCI 2, 4, 5, 8
Aika 22.4.2023
Paikka Kiuruvesi (Aamulypsy Areena)
Roturyhmät 2, 4, 5, 8
Järjestäjä KIURUVEDEN KENNELKERHO RY
Ilmoittautumisajat 6.4.2023
Tuomari Matti Luoso
23.4.2023 23.4.
Kiuruvesi EPN
Kiuruveden pentunäyttely
Kiuruvesi EPN
Kiuruveden pentunäyttely
Päättynyt Päättynyt Harto Stockmari
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Kiuruveden pentunäyttely
Aika 23.4.2023
Paikka Kiuruvesi (Aamulypsy Areena)
Järjestäjä KIURUVEDEN KENNELKERHO RY
Ilmoittautumisajat 6.4.2023
Tuomari Harto Stockmari
23.4.2023 23.4.
Pello RN
Pello RN FCI2, 4, 5, 9
Pello RN
Pello RN FCI2, 4, 5, 9
2, 4, 5, 9 Päättynyt Päättynyt Johanna Sarkkinen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Pello RN FCI2, 4, 5, 9
Aika 23.4.2023
Paikka Pello (Rohkihalli)
Roturyhmät 2, 4, 5, 9
Järjestäjä LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY, PELLON ERÄ RY
Ilmoittautumisajat 24.3.2023
Tuomari Johanna Sarkkinen
29.4.2023 29.4.
Tampere NORD
Tampere NORD
Päättynyt Päättynyt Paula Rekiranta
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Tampere NORD
Aika 29.4.2023
Paikka Tampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus)
Järjestäjä POHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y., HÄMEEN SPANIELIKERHO RY, HÄMEEN PYSTYKORVAKERHO R.Y., KÄYTTÖBASSETIT RY, VESILAHDEN METSÄSTYSYHDISTYS R.Y., KULJUN METSÄSTYSSEURA R.Y., PIRKANMAAN VINTTIKOIRAKERHO RY, LEVEK RY
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 3.4.2023
Tuomari Paula Rekiranta
30.4.2023 30.4.
Tampere KV
Tampere KV
Päättynyt Päättynyt Astrid Lundava
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Tampere KV
Aika 30.4.2023
Paikka Tampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus)
Järjestäjä POHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y., HÄMEEN SPANIELIKERHO RY, HÄMEEN PYSTYKORVAKERHO R.Y., KÄYTTÖBASSETIT RY, VESILAHDEN METSÄSTYSYHDISTYS R.Y., KULJUN METSÄSTYSSEURA R.Y., PIRKANMAAN VINTTIKOIRAKERHO RY, LEVEK RY
Junior Handler SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 3.4.2023
Tuomari Astrid Lundava
30.4.2023 30.4.
Siikajoki EPN
Siikajoki PN
Siikajoki EPN
Siikajoki PN
Päättynyt Päättynyt Johanna Sarkkinen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Siikajoki PN
Aika 30.4.2023
Paikka Siikajoki (Ruukin Hevoskeskus)
Järjestäjä RAAHEN ERÄNKÄVIJÄT RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 5.4.2023
Tuomari Johanna Sarkkinen
1.5.2023 1.5.
Lahti RN
Lahti FCI 1, 2, 3, 5
Lahti RN
Lahti FCI 1, 2, 3, 5
1, 2, 3, 5 Päättynyt Päättynyt Marja-Leena Kurvinen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Lahti FCI 1, 2, 3, 5
Aika 1.5.2023
Paikka Lahti (Jokimaan ravikeskus)
Roturyhmät 1, 2, 3, 5
Järjestäjä AKITA RY, PÄIJÄT-HÄMEEN AJOKOIRAYHDISTYS RY, PÄIJÄTHOFFIT RY
Ilmoittautumisajat 9.4.2023
Tuomari Marja-Leena Kurvinen
1.5.2023 1.5.
Lahti EPN
Lahti PN
Lahti EPN
Lahti PN
Päättynyt Päättynyt Marianne Holm Larnemaa
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Lahti PN
Aika 1.5.2023
Paikka Lahti (Jokimaan ravikeskus)
Järjestäjä AKITA RY, PÄIJÄTHOFFIT RY, PÄIJÄT-HÄMEEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
Lisätiedot Samassa paikassa samaan aikaan ryhmänäyttely FCI 1/5 & 2/3 ja 6/8 & 9/10
Ilmoittautumisajat 9.4.2023
Tuomari Marianne Holm Larnemaa
6.5.2023 6.5.
Tuusula RN
Tuusula FCI1, 2, 3, 4
Tuusula RN
Tuusula FCI1, 2, 3, 4
1, 2, 3, 4 Päättynyt Päättynyt Anita Al-Bachy
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Tuusula FCI1, 2, 3, 4
Aika 6.5.2023
Paikka Tuusula (Hyrylän urheilukeskus)
Roturyhmät 1, 2, 3, 4
Järjestäjä KESKI-UUDENMAAN MÄYRÄKOIRAT RY
Ilmoittautumisajat 10.4.2023
Tuomari Anita Al-Bachy
6.5.2023 6.5.
Salo RN
Salo FCI2, 3, 4, 9
Salo RN
Salo FCI2, 3, 4, 9
2, 3, 4, 9 Päättynyt Päättynyt Kirsi Tevalin
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Salo FCI2, 3, 4, 9
Aika 6.5.2023
Paikka Salo (Halikon koulukeskuksen kenttä)
Roturyhmät 2, 3, 4, 9
Järjestäjä KOIRAKERHO TASSUT R.Y.
Ilmoittautumisajat 21.4.2023
Tuomari Kirsi Tevalin
13.-14.5.2023 13.-14.5.
Helsinki KV
Royal Canin Show
Helsinki KV
Royal Canin Show
la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Päättynyt Päättynyt Jens Myrman
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Royal Canin Show
Aika 13.-14.5.2023
Paikka Helsinki (Tuomarinkartanon Vinttikoirakeskus)
Roturyhmät la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Järjestäjä HELSINGIN SEUDUN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu, Tavallinen, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 17.4.2023
Tuomari Jens Myrman
13.-14.5.2023 13.-14.5.
Varkaus NORD
Koiravarkaus Nord 2023
Varkaus NORD
Koiravarkaus Nord 2023
la: 1, 6, 8, 9, 10
su: 2, 3, 4, 5, 7
Päättynyt Päättynyt Birgitta Svarstad
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Koiravarkaus Nord 2023
Aika 13.-14.5.2023
Paikka Varkaus (Varkauden keskuskenttä)
Roturyhmät la: 1, 6, 8, 9, 10
su: 2, 3, 4, 5, 7
Järjestäjä POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Tavallinen, Tavallinen
Lisätiedot Koiravarkaus 2023
Ilmoittautumisajat 1.5.2023
Tuomari Birgitta Svarstad
18.5.2023 18.5.
Karvia RN
Karvia FCI2, 4, 5, 8
Karvia RN
Karvia FCI2, 4, 5, 8
2, 4, 5, 8 Päättynyt Päättynyt Kirsi Tevalin
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Karvia FCI2, 4, 5, 8
Aika 18.5.2023
Paikka Karvia (Karvian moottorirata)
Roturyhmät 2, 4, 5, 8
Järjestäjä SATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y., KOILLIS-KARVIAN METSÄSTYSSEURA RY
Lisätiedot Näyttely on Haukkuottelun tukinäyttely.
Ilmoittautumisajat 22.4.2023
Tuomari Kirsi Tevalin
18.5.2023 18.5.
Turku RN
Turku RN FCI 1, 2, 3, 5
Turku RN
Turku RN FCI 1, 2, 3, 5
1, 2, 3, 5 Päättynyt Päättynyt Valentinas Stiklius
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Turku RN FCI 1, 2, 3, 5
Aika 18.5.2023
Paikka Turku (Metsämäen ravirata)
Roturyhmät 1, 2, 3, 5
Järjestäjä VARSINAIS-SUOMEN KENNELPIIRI R.Y.
Ilmoittautumisajat 27.4.2023
Tuomari Valentinas Stiklius
20.5.2023 20.5.
Ruovesi RN
Ruovesi FCI2, 5, 7, 8
Ruovesi RN
Ruovesi FCI2, 5, 7, 8
2, 5, 7, 8 Päättynyt Päättynyt Pirjo Aaltonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ruovesi FCI2, 5, 7, 8
Aika 20.5.2023
Paikka Ruovesi (Ruoveden urheilukeskus)
Roturyhmät 2, 5, 7, 8
Järjestäjä PAJUSEN ERÄILIJÄT RY, RUOVEDEN METSÄSTYSSEURA R.Y., KURUN ERÄMIEHET RY, PIRKKALAN KOIRAKERHO PISKIT RY
Ilmoittautumisajat 5.5.2023
Tuomari Pirjo Aaltonen
20.5.2023 20.5.
Kajaani RN
Kajaani FCI2, 4, 6, 9
Kajaani RN
Kajaani FCI2, 4, 6, 9
2, 4, 6, 9 Päättynyt Päättynyt Marianne Holm Larnemaa
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kajaani FCI2, 4, 6, 9
Aika 20.5.2023
Paikka Kajaani (Vimpelin urheilukeskus)
Roturyhmät 2, 4, 6, 9
Järjestäjä KAINUUN HIRVIKOIRA YHDISTYS RY, KAINUUN RIISTAMIEHET RY, KAINUUN BEAGLE R.Y., RISTIJÄRVEN METSÄSTYSSEURA RY, KAINUUN KENNELPIIRI R.Y.
Ilmoittautumisajat 20.4.2023
Tuomari Marianne Holm Larnemaa
20.-21.5.2023 20.-21.5.
Rauma KR
Rauma Show
Rauma KR
Rauma Show
la: 1, 3, 4, 5, 9
su: 2, 6, 7, 8, 10
Päättynyt Päättynyt Päivi Eerola
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Rauma Show
Aika 20.-21.5.2023
Paikka Rauma (Äijänsuon Urheilualue)
Roturyhmät la: 1, 3, 4, 5, 9
su: 2, 6, 7, 8, 10
Järjestäjä RAUMAN KÄYTTÖ- JA SEURAKOIRAT RY, RAUMAN METSÄSTYSSEURA RY, RAUMAN YMPÄRISTÖN URHEILUMETSÄSTÄJÄT, RAUMAN SEUDUN ERÄMIEHET RY, RAUMAN MAALAISKUNNAN METSÄSTYSSEURA RY
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot junior handler vain yhtenä päivänä. Myös pennut 7-9 kk.
Ilmoittautumisajat 25.4.2023
Tuomari Päivi Eerola
21.5.2023 21.5.
Helsinki EPN
Ladies Summer Puppy Show
Helsinki EPN
Ladies Summer Puppy Show
Päättynyt Päättynyt Virpi Leppälä
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Ladies Summer Puppy Show
Aika 21.5.2023
Paikka Helsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus)
Järjestäjä LADIES KENNEL CLUB RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 3.5.2023
Tuomari Virpi Leppälä
21.5.2023 21.5.
Kajaani KR
Koronatuki Kajaani
Kajaani KR
Koronatuki Kajaani
Päättynyt Päättynyt Leni Finne
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Koronatuki Kajaani
Aika 21.5.2023
Paikka Kajaani (Vimpelinlaakso)
Järjestäjä KAINUUN KENNELPIIRI R.Y.
Lisätiedot Koronatukinäyttely
Ilmoittautumisajat 20.4.2023
Tuomari Leni Finne
27.-28.5.2023 27.-28.5.
Virolahti KV
Hamina KV
Virolahti KV
Hamina KV
la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Päättynyt Päättynyt Eva Eriksson
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Hamina KV
Aika 27.-28.5.2023
Paikka Virolahti (Harjun oppimiskeskus)
Roturyhmät la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Järjestäjä KAAKON KENNEL-KERHO RY
Junior Handler SM-osakilpailu, Tavallinen, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 8.5.2023
Tuomari Eva Eriksson
27.-28.5.2023 27.-28.5.
Harjavalta RN
Harjavalta FCI1 & 2 & 9 & 10
Harjavalta RN
Harjavalta FCI1 & 2 & 9 & 10
1, 2, 9, 10 Päättynyt Päättynyt Eytan Hendel
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Harjavalta FCI1 & 2 & 9 & 10
Aika 27.-28.5.2023
Paikka Harjavalta (Hosiossaaren koirakenttä)
Roturyhmät 1, 2, 9, 10
Järjestäjä HARJAVALLAN PALV-JA SEURAKOIRAHARRASTAJAT RY
Lisätiedot Lauantaina FCI 1 ja 9, sunnuntaina FCI 2 ja 10
Ilmoittautumisajat 2.5.2023
Tuomari Eytan Hendel
28.5.2023 28.5.
Helsinki EPN
Helsinki PN
Helsinki EPN
Helsinki PN
Päättynyt Päättynyt Helin Tenson
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Helsinki PN
Aika 28.5.2023
Paikka Helsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus)
Järjestäjä SUOMEN BORZOIKLUBI R.Y.
Ilmoittautumisajat 26.4.2023
Tuomari Helin Tenson
3.6.2023 3.6.
Mänttä-Vilppula RN
Mänttä-Vilppula FCI2 & 6 & 9 & 10
Mänttä-Vilppula RN
Mänttä-Vilppula FCI2 & 6 & 9 & 10
2, 6, 9, 10 Päättynyt Päättynyt Johanna Sarkkinen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Mänttä-Vilppula FCI2 & 6 & 9 & 10
Aika 3.6.2023
Paikka Mänttä-Vilppula (Mäntän urheilukeskus)
Roturyhmät 2, 6, 9, 10
Järjestäjä MÄNTÄN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y., MÄNTÄN SEUDUN NUUSKUT R.Y., MÄNTÄN SEUDUN PALVELUSKOIRAT R.Y.
Ilmoittautumisajat 12.5.2023
Tuomari Johanna Sarkkinen
4.6.2023 4.6.
Espoo RN
Espoo RN FCI 1, 2, 5, 9
Espoo RN
Espoo RN FCI 1, 2, 5, 9
1, 2, 5, 9 Päättynyt Päättynyt Teija Salmi-Aalto
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Espoo RN FCI 1, 2, 5, 9
Aika 4.6.2023
Paikka Espoo (Vermon ravirata)
Roturyhmät 1, 2, 5, 9
Järjestäjä ULKOMUOTOTUOMARIT RY
Lisätiedot Samassa paikassa kaksi muuta ryhmänäyttelyä (Suomen Tanskandoggit ry ja Suomen Norwichin- ja Norfolkinterrierit ryn), yhteiset järjestelyt.
Ilmoittautumisajat 22.5.2023
Tuomari Teija Salmi-Aalto
9.6.2023 9.6.
Alavus KR
Koronatuki Tuuri KR pe 9.6.
Alavus KR
Koronatuki Tuuri KR pe 9.6.
Päättynyt Päättynyt Kaisa Metteri-Gold
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Koronatuki Tuuri KR pe 9.6.
Aika 9.6.2023
Paikka Alavus (Keskisen kyläkauppa)
Järjestäjä ETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot Koronatukinäyttely
Ilmoittautumisajat 22.5.2023
Tuomari Kaisa Metteri-Gold
10.-11.6.2023 10.-11.6.
Alavus KR
Miljoona Koira 2023 - Tuuri la-su
Alavus KR
Miljoona Koira 2023 - Tuuri la-su
la: 2, 4, 6, 9, 10
su: 1, 3, 5, 7, 8
Päättynyt Päättynyt Jarmo Hilpinen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Miljoona Koira 2023 - Tuuri la-su
Aika 10.-11.6.2023
Paikka Alavus (Keskisen Kyläkauppa)
Roturyhmät la: 2, 4, 6, 9, 10
su: 1, 3, 5, 7, 8
Järjestäjä ETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 22.5.2023
Tuomari Jarmo Hilpinen
10.6.2023 10.6.
Paimio RN
Paimio FCI1, 2, 3, 9
Paimio RN
Paimio FCI1, 2, 3, 9
1, 2, 3, 9 Päättynyt Päättynyt Zorica Blomqvist
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Paimio FCI1, 2, 3, 9
Aika 10.6.2023
Paikka Paimio (Liikenneturvallisuuskeskus)
Roturyhmät 1, 2, 3, 9
Järjestäjä TURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 17.5.2023
Tuomari Zorica Blomqvist
10.6.2023 10.6.
Kuusamo RN
Kuusamo RN FCI 1, 2, 5, 8
Kuusamo RN
Kuusamo RN FCI 1, 2, 5, 8
1, 2, 5, 8 Päättynyt Päättynyt Jari Laakso
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kuusamo RN FCI 1, 2, 5, 8
Aika 10.6.2023
Paikka Kuusamo (Rukan hiihtostadion)
Roturyhmät 1, 2, 5, 8
Järjestäjä KUUSAMON METSÄSTYS-JA KALASTUSSEURA
Ilmoittautumisajat 15.5.2023
Tuomari Jari Laakso
11.6.2023 11.6.
Lappeenranta KR
Lappeenranta KR
Päättynyt Päättynyt Markku Mähönen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Lappeenranta KR
Aika 11.6.2023
Paikka Lappeenranta (Lappeenrannan ravirata)
Järjestäjä LAPPEENRANNAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 16.5.2023
Tuomari Markku Mähönen
11.6.2023 11.6.
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI 2, 4, 8, 9
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI 2, 4, 8, 9
2, 4, 8, 9 Päättynyt Päättynyt Johan Juslin
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Hämeenlinna FCI 2, 4, 8, 9
Aika 11.6.2023
Paikka Hämeenlinna (Villa Mainiemi)
Roturyhmät 2, 4, 8, 9
Järjestäjä LAMMIN RIISTAMIEHET RY, ETELÄ-HÄMEEN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 18.5.2023
Tuomari Johan Juslin
17.-18.6.2023 17.-18.6.
Virolahti KR
Kotkan Ruusu KR
Virolahti KR
Kotkan Ruusu KR
la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Päättynyt Päättynyt Tanya Ahlman-Stockmari
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Kotkan Ruusu KR
Aika 17.-18.6.2023
Paikka Virolahti (Harjun Oppimiskeskus)
Roturyhmät la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Järjestäjä KYMENLAAKSON KANAKOIRASEURA RY, KAAKON NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY, KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
Ilmoittautumisajat 31.5.2023
Tuomari Tanya Ahlman-Stockmari
17.-18.6.2023 17.-18.6.
Rovaniemi KV
Rovaniemi Dog Show
Rovaniemi KV
Rovaniemi Dog Show
la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Päättynyt Päättynyt Leni Finne
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Rovaniemi Dog Show
Aika 17.-18.6.2023
Paikka Rovaniemi (Mäntyvaaran ravirata)
Roturyhmät la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Järjestäjä ROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y., LAPIN AJOKOIRAYHDISTYS R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu, Piirinmestaruus, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 25.5.2023
Tuomari Leni Finne
17.-18.6.2023 17.-18.6.
Pöytyä KR
Werraton Show 2023 Pöytyä
Pöytyä KR
Werraton Show 2023 Pöytyä
la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Päättynyt Päättynyt Per Lundström
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Werraton Show 2023 Pöytyä
Aika 17.-18.6.2023
Paikka Pöytyä (Riihikosken urheilukenttä)
Roturyhmät la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Järjestäjä LOIMAAN SEUDUN KENNELKERHO RY, ALASTARON METSÄSTYSSEURA RY, LOIMAAN METSÄSTYSSEURA R.Y., ORIPÄÄN METSÄSTYSSEURA RY, YPÄJÄN RIISTAMIEHET RY, PÖYTYÄN YLÄPÄÄN METSÄSTYSYHDISTYS, RIIHIKOSKEN METSÄSTYSYHDISTYS RY, NIINIJOEN METSÄSTÄJÄT RY
Junior Handler Tavallinen, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 24.5.2023
Tuomari Per Lundström
17.6.2023 17.6.
Kuopio RN
Kuopio RN FCI1 & 2 & 4 & 9
Kuopio RN
Kuopio RN FCI1 & 2 & 4 & 9
1, 2, 4, 9 Päättynyt Päättynyt Paavo Mattila
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kuopio RN FCI1 & 2 & 4 & 9
Aika 17.6.2023
Paikka Kuopio (Sorsasalon ravirata)
Roturyhmät 1, 2, 4, 9
Järjestäjä POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Ilmoittautumisajat 2.6.2023
Tuomari Paavo Mattila
24.6.2023 24.6.
Jyväskylä KR
Jyväskylä Monster Dog Show KR
Jyväskylä KR
Jyväskylä Monster Dog Show KR
Päättynyt Päättynyt Karl-Erik Johansson
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Jyväskylä Monster Dog Show KR
Aika 24.6.2023
Paikka Jyväskylä (Killerin Ravirata)
Järjestäjä KESKI-SUOMEN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Piirinmestaruus, Tavallinen
Lisätiedot Koronatukinäyttely
Ilmoittautumisajat 11.6.2023
Tuomari Karl-Erik Johansson
25.6.2023 25.6.
Jyväskylä KV
Jyväskylä Monster Dog Show KV
Jyväskylä KV
Jyväskylä Monster Dog Show KV
Päättynyt Päättynyt Maritha Östlund-Holmsten
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Jyväskylä Monster Dog Show KV
Aika 25.6.2023
Paikka Jyväskylä (Killerin Ravirata)
Järjestäjä JYVÄSKYLÄN METSÄS.HOITOYHDISTYS RY, KESKI-SUOMEN AJOKOIRAYHDISTYS RY, KESKI-SUOMEN BEAGLE RY, KESKI-SUOMEN KENNELKERHO RY, KESKI-SUOMEN MÄYRÄKOIRAKERHO RY, KESKI-SUOMEN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY., KESKI-SUOMEN PALVELUSKOIRAYHDISTYS, KESKI-SUOMEN PUNA-MUSTAT PYSTYKORVAYHDISTY RY, KESKI-SUOMEN VINTTIKOIRAKERHO RY, SISÄ-SUOMEN METSÄSTYSSEURA RY
Junior Handler SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 11.6.2023
Tuomari Maritha Östlund-Holmsten
1.-2.7.2023 1.-2.7.
Turku KV
Turku Top Dog Show 2023
Turku KV
Turku Top Dog Show 2023
la: 3, 4, 7, 8, 9
su: 1, 2, 5, 6, 10
Päättynyt Päättynyt Roxana Opris
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Turku Top Dog Show 2023
Aika 1.-2.7.2023
Paikka Turku (Metsämäen ravirata)
Roturyhmät la: 3, 4, 7, 8, 9
su: 1, 2, 5, 6, 10
Järjestäjä TURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY, LOUNAIS-SUOMEN PYSTYKORVAYHDISTYS, LOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY, MAAKASTON ERÄSTÄJÄT RY, TURUN KÄYTTÖKOIRAKERHO RY, TURUN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY, TURUN SEUDUN KÄÄPIÖKOIRAT RY, TURUN VINTTIKOIRAKERHO, TURUNMAAN SAMOJEDISTIT RY, VARSINAIS-SUOMEN BEAGLE RY
Junior Handler SM-osakilpailu, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 7.6.2023
Tuomari Roxana Opris
1.7.2023 1.7.
Lappeenranta E
tanskalais-ruotsalainen pihakoira
Lappeenranta E
tanskalais-ruotsalainen pihakoira
Päättynyt Päättynyt Juha Putkonen
Maarit Hassinen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely tanskalais-ruotsalainen pihakoira
Aika 1.7.2023
Paikka Lappeenranta (Eläinsuojelukeskus Miu)
Järjestäjä SUOMEN TANSKALAIS-RUOTSALAISET PIHAKOIRAT RY
Ilmoittautumisajat 5.6.2023
Tuomari Juha Putkonen, Maarit Hassinen
1.7.2023 1.7.
Tuusniemi RN
Tuusniemi RN FCI1 & 2 & 5 & 10
Tuusniemi RN
Tuusniemi RN FCI1 & 2 & 5 & 10
1, 2, 5, 10 Päättynyt Päättynyt Anita Al-Bachy
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Tuusniemi RN FCI1 & 2 & 5 & 10
Aika 1.7.2023
Paikka Tuusniemi (Tuusniemen satama)
Roturyhmät 1, 2, 5, 10
Järjestäjä KOILLIS-SAVON KENNELKERHO RY, SOITUN ERÄ-POJAT RY, ENONSALON ERÄ R.Y., PAJUMÄEN HIRVIMIEHET RY
Lisätiedot Koillis-Savon show
Ilmoittautumisajat 9.6.2023
Tuomari Anita Al-Bachy
1.-2.7.2023 1.-2.7.
Rantasalmi KR
Rantasalmi KR
la: 4, 7, 8, 9, 10
su: 1, 2, 3, 5, 6
Päättynyt Päättynyt Jaana Kummala
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Aika 1.-2.7.2023
Roturyhmät la: 4, 7, 8, 9, 10
su: 1, 2, 3, 5, 6
Järjestäjä JUVAN KENNELKERHO RY., ETELÄ-JUVAN ERÄMIEHET, ITÄ-JUVAN PAUKKU RY, LÄNSI-RANTASALMEN ERÄ RY, LUOTEIS-JUVAN ERÄ R.Y., POHJOIS-JUVAN ERÄ RY, RANTASALMEN ERÄVEIKOT, RANTASALMEN KENNELYHDISTYS RY, TUUSMÄEN ERÄ RY, VEHMAAN RIISTAMIEHET R.Y., POHJOIS-JUVAN METSÄSTÄJÄT RY, JUVAN ERÄVEIKOT RY, POHJOIS-SULKAVAN ERÄ RY
Junior Handler Tavallinen, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 12.6.2023
Tuomari Jaana Kummala
1.-2.7.2023 1.-2.7.
Tuusula KR
Tuusula Summer Show
Tuusula KR
Tuusula Summer Show
la: 1, 2, 5, 6, 10
su: 3, 4, 7, 8, 9
Päättynyt Päättynyt Charlotta Mellin
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Tuusula Summer Show
Aika 1.-2.7.2023
Paikka Tuusula (Tuusulan urheilukeskus, Hyrylä)
Roturyhmät la: 1, 2, 5, 6, 10
su: 3, 4, 7, 8, 9
Järjestäjä UUDENMAAN KANAKOIRAHARRASTAJAT R.Y., TUUSULAN KENNELKERHO RY
Ilmoittautumisajat 8.6.2023
Tuomari Charlotta Mellin
8.7.2023 8.7.
Oulu KV
Oulu KV
Päättynyt Päättynyt Anikó Juhász Istvánné
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Oulu KV
Aika 8.7.2023
Paikka Oulu (Äimäraution ravirata)
Järjestäjä OULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY, OULUN KOIRAKERHO RY, OULUN SEUDUN NOUTAJAKOIRAYHD. R.Y., OULUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
Junior Handler SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 19.6.2023
Tuomari Anikó Juhász Istvánné
8.-9.7.2023 8.-9.7.
Saarijärvi KR
Saarijärvi KR
la: 2, 5, 7, 8, 10
su: 1, 3, 4, 6, 9
Päättynyt Päättynyt Juha Putkonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Saarijärvi KR
Aika 8.-9.7.2023
Paikka Saarijärvi (Biotalouskampus)
Roturyhmät la: 2, 5, 7, 8, 10
su: 1, 3, 4, 6, 9
Järjestäjä LANNEVEDEN JAHTI RY, MAHLUN RIISTAMIEHET RY, VUOSKOSKEN PAUKKU RY, RAHKOLAN ERÄNKÄVIJÄT R.Y., SAARIJÄRVEN KÄYTTÖKOIRAT RY, SAARIJÄRVEN SEUDUN KENNELKERHO RY
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot Tuija Hietanen, tuhietan@gmail.com
Ilmoittautumisajat 18.6.2023
Tuomari Juha Putkonen
9.7.2023 9.7.
Oulu NORD
Oulu NORD
Päättynyt Päättynyt Livija Zizevske
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Oulu NORD
Aika 9.7.2023
Paikka Oulu (Äimäraution ravirata)
Järjestäjä OULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY, OULUN KOIRAKERHO RY, OULUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY, OULUN SEUDUN NOUTAJAKOIRAYHD. R.Y.
Junior Handler Piirinmestaruus, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 19.6.2023
Tuomari Livija Zizevske
15.7.2023 15.7.
Ruokolahti RN
Ruokolahti FCI2, 5, 8, 9
Ruokolahti RN
Ruokolahti FCI2, 5, 8, 9
2, 5, 8, 9 Päättynyt Päättynyt Tanya Ahlman-Stockmari
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ruokolahti FCI2, 5, 8, 9
Aika 15.7.2023
Paikka Ruokolahti (Ruokolahden urheilukenttä)
Roturyhmät 2, 5, 8, 9
Järjestäjä ERÄJÄRVEN ERÄ RY, KAUKOPÄÄN METSÄMIEHET RY
Ilmoittautumisajat 19.6.2023
Tuomari Tanya Ahlman-Stockmari
15.-16.7.2023 15.-16.7.
Tornio NORD
Tornio NORD
la: 3, 7, 8, 9, 10
su: 1, 2, 4, 5, 6
Päättynyt Päättynyt Marjo Järventölä
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Tornio NORD
Aika 15.-16.7.2023
Paikka Tornio (Toranda)
Roturyhmät la: 3, 7, 8, 9, 10
su: 1, 2, 4, 5, 6
Järjestäjä ALATORNION METSÄSTYSSEURA RY, PUMIT RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 16.6.2023
Tuomari Marjo Järventölä
15.-16.7.2023 15.-16.7.
Hyvinkää KR
Hyvinkää KR
la: 1, 3, 5, 7, 10
su: 2, 4, 6, 8, 9
Päättynyt Päättynyt Juha Putkonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Hyvinkää KR
Aika 15.-16.7.2023
Paikka Hyvinkää (Hyvinkään vinttikoirarata)
Roturyhmät la: 1, 3, 5, 7, 10
su: 2, 4, 6, 8, 9
Järjestäjä HYVINKÄÄN SEUDUN KENNELKERHO R.Y., HYVINKÄÄN KÄYTTÖKOIRAT R.Y., LUHTILAUKKAAJAT RY
Ilmoittautumisajat 26.6.2023
Tuomari Juha Putkonen
16.7.2023 16.7.
Outokumpu RN
Outokumpu FCI2 & 3 & 7 & 9
Outokumpu RN
Outokumpu FCI2 & 3 & 7 & 9
2, 3, 7, 9 Päättynyt Päättynyt Maija Mäkinen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Outokumpu FCI2 & 3 & 7 & 9
Aika 16.7.2023
Paikka Outokumpu (Matovaaran urheilukenttä)
Roturyhmät 2, 3, 7, 9
Järjestäjä ITÄ-KUUSJÄRVEN ERÄMIEHET RY., ERÄ-OKU R.Y., METSÄSTYSYHD USIN ERÄ-UKOT RY, OUTOKUMMUN METSÄSTYSYHDISTYS RY, TÖRISEVÄN ERÄ R.Y., RISTINPOHJAN METSÄSTYSSEURA RY
Ilmoittautumisajat 26.6.2023
Tuomari Maija Mäkinen
22.7.2023 22.7.
Mikkeli KR
Mikkeli KR
Päättynyt Päättynyt Maija Lehtonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Aika 22.7.2023
Paikka Mikkeli (Mikkelin Ravirata)
Järjestäjä OTAVAN ERÄMIEHET RY, VIRAN METSÄSTÄJÄT RY, MIKKELIN PEKKOLAN ERÄNKÄVIJÄT R.Y., KORPIJÄRVEN ERÄVEIKOT R.Y., MIKKELIN RIISTAMIEHET RY
Junior Handler SM-osakilpailu, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 26.6.2023
Tuomari Maija Lehtonen
22.7.2023 22.7.
Kalajoki KR
Koronatuki Kalajoki KR
Kalajoki KR
Koronatuki Kalajoki KR
Päättynyt Päättynyt Marianne Holm Larnemaa
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Koronatuki Kalajoki KR
Aika 22.7.2023
Paikka Kalajoki (Kalajoen lentokenttä)
Järjestäjä KESKI-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot Koronatukinäyttely
Ilmoittautumisajat 29.6.2023
Tuomari Marianne Holm Larnemaa
23.7.2023 23.7.
Kalajoki KV
Kalajoki KV
Päättynyt Päättynyt Csaba Zsolt Lokodi
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Kalajoki KV
Aika 23.7.2023
Paikka Kalajoki (Kalajoen pienlentokenttä)
Järjestäjä KESKI-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu, Piirinmestaruus
Lisätiedot Samalle viikonlopulle anotaan tukinäyttelynä NORD/KR-näyttelyä, jos tämä toteutuu, niin kv-näyttely toteutetaan yksipäiväisenä sunnuntaina.
Ilmoittautumisajat 29.6.2023
Tuomari Csaba Zsolt Lokodi
29.7.2023 29.7.
Riihimäki RN
Riihimäki osa5 & FCI6, FCI1, 2, 9
Riihimäki RN
Riihimäki osa5 & FCI6, FCI1, 2, 9
osa 5 & FCI 6, 1, 2, 9 Päättynyt Päättynyt Maija Mäkinen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Riihimäki osa5 & FCI6, FCI1, 2, 9
Aika 29.7.2023
Paikka Riihimäki (Messupuisto)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 1, 2, 9
Järjestäjä RIIHIMÄEN SEUDUN KENNELKERHO RY
Ilmoittautumisajat 16.7.2023
Tuomari Maija Mäkinen
29.-30.7.2023 29.-30.7.
Pori KV
Porin kansainvälinen koiranäyttely
Pori KV
Porin kansainvälinen koiranäyttely
la: 1, 3, 5, 7, 9
su: 2, 4, 6, 8, 10
Päättynyt Päättynyt Irina Poletaeva
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Porin kansainvälinen koiranäyttely
Aika 29.-30.7.2023
Paikka Pori (Ravirata)
Roturyhmät la: 1, 3, 5, 7, 9
su: 2, 4, 6, 8, 10
Järjestäjä SATAKUNNAN SEURA-JA KÄÄPIÖKOIRAYHD., PORIN ERÄMIEHET RY, SATAKUNNAN AJOKOIRAMIEHET RY, SATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y.
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 30.6.2023
Tuomari Irina Poletaeva
30.7.2023 30.7.
Kajaani RN
Kajaani FCI2, 6, 8, 9
Kajaani RN
Kajaani FCI2, 6, 8, 9
2, 6, 8, 9 Päättynyt Päättynyt Marjo Nygård
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kajaani FCI2, 6, 8, 9
Aika 30.7.2023
Paikka Kajaani (Vimpelin urheilukeskus)
Roturyhmät 2, 6, 8, 9
Järjestäjä KAJAANIN METSÄSTÄJÄT RY, KAINUUN AJOKOIRAKERHO RY, KAINUUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY, KIVESKYLÄN ERÄMIEHET RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 10.7.2023
Tuomari Marjo Nygård
5.8.2023 5.8.
Ikaalinen RN
Ikaalinen FCI2, 5, 6, 8
Ikaalinen RN
Ikaalinen FCI2, 5, 6, 8
2, 5, 6, 8 Päättynyt Päättynyt Marianne Holm Larnemaa
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ikaalinen FCI2, 5, 6, 8
Aika 5.8.2023
Paikka Ikaalinen (Vatulan Ampumaurheilukeskus)
Roturyhmät 2, 5, 6, 8
Järjestäjä IKAALISTEN SEUD. KENNELKERHO RY
Ilmoittautumisajat 10.7.2023
Tuomari Marianne Holm Larnemaa
5.8.2023 5.8.
Kuopio KR
Koronatuki Kuopio KR
Kuopio KR
Koronatuki Kuopio KR
Päättynyt Päättynyt Zorica Blomqvist
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Koronatuki Kuopio KR
Aika 5.8.2023
Paikka Kuopio (Sorsasalon ravirata)
Järjestäjä POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Piirinmestaruus, Tavallinen
Lisätiedot Lisä näyttely , kun vuonna 2020 menetimme kaikki näyttelyt Sawo Show 2020
Ilmoittautumisajat 10.7.2023
Tuomari Zorica Blomqvist
6.8.2023 6.8.
Kuopio KV
Kuopio KV
Päättynyt Päättynyt Päivi Eerola
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Kuopio KV
Aika 6.8.2023
Paikka Kuopio (Sorsasalon ravirata)
Järjestäjä POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu
Lisätiedot Kuopio KV, jos ei saada la 5.8 ylimääräistä kaikkien rotujen näyttelyä , tämä kaksi päiväiseksi
Ilmoittautumisajat 10.7.2023
Tuomari Päivi Eerola
6.8.2023 6.8.
Luumäki KR
Koronatuki Luumäki
Luumäki KR
Koronatuki Luumäki
Päättynyt Päättynyt Richard Mccoy
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Koronatuki Luumäki
Aika 6.8.2023
Paikka Luumäki (Taavetin keskusurheilukenttä)
Järjestäjä KYMENLÄÄNIN KENNELPIIRI RY
Ilmoittautumisajat 17.7.2023
Tuomari Richard Mccoy
12.-13.8.2023 12.-13.8.
Turku KR
Elonäyttely 2023
Turku KR
Elonäyttely 2023
la: 1, 3, 4, 8, 10
su: 2, 5, 6, 7, 9
Päättynyt Päättynyt Pirjo Aaltonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Elonäyttely 2023
Aika 12.-13.8.2023
Paikka Turku (Metsämäen ravirata)
Roturyhmät la: 1, 3, 4, 8, 10
su: 2, 5, 6, 7, 9
Järjestäjä LOUNAIS-SUOMEN DREEVERIKERHO RY, AURAN NUUSKUT RY, TURUN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY, TURUN KENTTÄKOIRAYHDISTYS RY, NAANTALIN PALV.-JA SEURAKOIRAYHD., METSÄSTYSYHDISTYS TARVAS RY, KIMITOÖNS JAKTHUNDSKLUBB, METSÄSTYSSEURA RASI RY, LOUNAIS-SUOMEN BERNIT RY, SPL-TURKU RY
Junior Handler Tavallinen, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 20.7.2023
Tuomari Pirjo Aaltonen
12.-13.8.2023 12.-13.8.
Valkeakoski KR
Werraton Walkeakoski 2023
Valkeakoski KR
Werraton Walkeakoski 2023
la: 2, 5, 6, 7, 9
su: 1, 3, 4, 8, 10
Päättynyt Päättynyt Nina Janger
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Werraton Walkeakoski 2023
Aika 12.-13.8.2023
Paikka Valkeakoski (Korkeakankaan hiihtokeskus)
Roturyhmät la: 2, 5, 6, 7, 9
su: 1, 3, 4, 8, 10
Järjestäjä VALKEAKOSKEN KENNELKERHO R.Y., SAARIOISPUOLEN METSÄSTYSSEURA RY, VALKEAKOSKEN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 21.7.2023
Tuomari Nina Janger
12.8.2023 12.8.
Harjavalta EPN
Harjavallan pentunäyttely
Harjavalta EPN
Harjavallan pentunäyttely
Päättynyt Päättynyt Olli Kokkonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Harjavallan pentunäyttely
Aika 12.8.2023
Paikka Harjavalta (HPSH:n kenttä)
Järjestäjä VANHAENGLANNINLAMMASKOIRAT-FINNISH
Ilmoittautumisajat 9.7.2023
Tuomari Olli Kokkonen
13.8.2023 13.8.
Hämeenlinna EPN
Hämeenlinna PN
Hämeenlinna EPN
Hämeenlinna PN
Päättynyt Päättynyt Jouni Nummela
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Hämeenlinna PN
Aika 13.8.2023
Paikka Hämeenlinna (Villa Mainiemi)
Järjestäjä KIHARAKERHO-CURLYKLUBBEN R.Y.
Lisätiedot Tuula Nummenpää tuunummenpaa@gmail.com
Ilmoittautumisajat 24.7.2023
Tuomari Jouni Nummela
18.8.2023 18.8.
Joensuu KR
Koronatuki Joensuu
Joensuu KR
Koronatuki Joensuu
Päättynyt Päättynyt Jelena Kruus
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Koronatuki Joensuu
Aika 18.8.2023
Paikka Joensuu (Ravirata)
Järjestäjä KONTIORANNAN ERÄ RY, POLVIJÄRVEN KENNELSEURA R.Y., POHJOIS-KARJALAN AJOKOIRAYHDISTYS, POHJOIS-KARJALAN NOUTAJAKOIRAYHDIST, POHJOIS-KARJALAN PYSTYKORVAKERHO RY, LIPERIN KENNELKERHO R.Y., ERÄ-TAPIO RY
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot Koronatukinäyttely
Ilmoittautumisajat 31.7.2023
Tuomari Jelena Kruus
19.8.2023 19.8.
Joensuu KV
Joensuu KV
Päättynyt Päättynyt Igor Selimovic
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Joensuu KV
Aika 19.8.2023
Paikka Joensuu (Joensuun Ravirata)
Järjestäjä POHJOIS-KARJALAN SEURAKOIRAT RY, NURKKALAN RIISTAVEIKOT RY, PYHÄSELÄN METSÄSTÄJÄT RY, POHJOIS-KARJALAN KÄYTTÖKOIRAT R.Y, POHJOIS-KARJALAN KANAKOIRAKERHO RY, SELKIEN SEUDUN ERÄ, JOENSUUN SEUDUN PALVELUSKOIRAYHD.RY, POHJOIS-KARJALAN KENNELMIEHET RY, SÄRKIVAARAN METSÄSTYSSEURA RY
Junior Handler SM-osakilpailu
Lisätiedot Varapj Arto Temonen, SKL 527599
Ilmoittautumisajat 31.7.2023
Tuomari Igor Selimovic
19.8.2023 19.8.
Mikkeli RN
Mikkeli FCI2, 4, 5, 6
Mikkeli RN
Mikkeli FCI2, 4, 5, 6
2, 4, 5, 6 Ei tiedossa Ei tiedossa Maija Mäkinen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Mikkeli FCI2, 4, 5, 6
Aika 19.8.2023
Paikka Mikkeli (Ristiinan urheilukenttä)
Roturyhmät 2, 4, 5, 6
Järjestäjä RISTIINAN KOIRAKERHO RY, SUUR-SAVON BEAGLE RY, SOMEEN ERÄ-ÄSSÄT RY
Ilmoittautumisajat
Tuomari Maija Mäkinen
19.8.2023 19.8.
Helsinki RN
Helsinki FCI1, 2
Helsinki RN
Helsinki FCI1, 2
1, 2 Päättynyt Päättynyt Marianne Holm Larnemaa
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Helsinki FCI1, 2
Aika 19.8.2023
Paikka Helsinki (Tuomarinkartano vinttikoirakeskus)
Roturyhmät 1, 2
Järjestäjä HELSINGIN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY, ESPOON KOIRAKERHO RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 26.7.2023
Tuomari Marianne Holm Larnemaa
19.8.2023 19.8.
Helsinki EPN
Helsinki pentunäyttely
Helsinki EPN
Helsinki pentunäyttely
Päättynyt Päättynyt Marianne Holm Larnemaa
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Helsinki pentunäyttely
Aika 19.8.2023
Paikka Helsinki (Tuomarinkartano vinttikoirakeskus)
Järjestäjä HELSINGIN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY, ESPOON KOIRAKERHO RY
Ilmoittautumisajat 26.7.2023
Tuomari Marianne Holm Larnemaa
20.8.2023 20.8.
Joensuu KR
Joensuu KR
Päättynyt Päättynyt Darko Drobnjak
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Joensuu KR
Aika 20.8.2023
Paikka Joensuu (Joensuun Ravirata)
Järjestäjä POHJOIS-KARJALAN SEURAKOIRAT RY, NURKKALAN RIISTAVEIKOT RY, POHJOIS-KARJALAN KANAKOIRAKERHO RY, POHJOIS-KARJALAN KENNELMIEHET RY, POHJOIS-KARJALAN KÄYTTÖKOIRAT R.Y, JOENSUUN SEUDUN PALVELUSKOIRAYHD.RY, SÄRKIVAARAN METSÄSTYSSEURA RY, PYHÄSELÄN METSÄSTÄJÄT RY, SELKIEN SEUDUN ERÄ
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus
Lisätiedot Varapj Arto Temonen, SKL 527599
Ilmoittautumisajat 31.7.2023
Tuomari Darko Drobnjak
20.8.2023 20.8.
Ylöjärvi RN
Ylöjärvi FCI1, 2, 6, 7
Ylöjärvi RN
Ylöjärvi FCI1, 2, 6, 7
1, 2, 6, 7 Päättynyt Päättynyt Maret Kärdi
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ylöjärvi FCI1, 2, 6, 7
Aika 20.8.2023
Paikka Ylöjärvi (Teivon Ravikeskus)
Roturyhmät 1, 2, 6, 7
Järjestäjä POHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
Ilmoittautumisajat 27.7.2023
Tuomari Maret Kärdi
26.8.2023 26.8.
Oulu RN
Oulu FCI2, 3, 9, 10
Oulu RN
Oulu FCI2, 3, 9, 10
2, 3, 9, 10 Päättynyt Päättynyt Åsa Fröding Andersson
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Oulu FCI2, 3, 9, 10
Aika 26.8.2023
Paikka Oulu (Äimäraution ravirata)
Roturyhmät 2, 3, 9, 10
Järjestäjä OULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 31.7.2023
Tuomari Åsa Fröding Andersson
26.8.2023 26.8.
Kouvola KR
Kouvola KR
Päättynyt Päättynyt Livija Zizevske
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Kouvola KR
Aika 26.8.2023
Paikka Kouvola (Kouvolan ravirata)
Järjestäjä HUHDASJÄRVEN ERÄNKÄVIJÄT RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 28.7.2023
Tuomari Livija Zizevske
27.8.2023 27.8.
Heinola KR
Heinola KR
Päättynyt Päättynyt Astrid Lundava
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Heinola KR
Aika 27.8.2023
Paikka Heinola (Ravirata)
Järjestäjä HEINOLAN PALVELUS-JA SEURAKOIRA RY, HEINOLAN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 28.7.2023
Tuomari Astrid Lundava
2.9.2023 2.9.
Riihimäki NORD
Riihimäki NORD
Päättynyt Päättynyt Tanya Ahlman-Stockmari
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Riihimäki NORD
Aika 2.9.2023
Paikka Riihimäki (Riihimäen ravirata)
Järjestäjä RIIHIMÄEN ERÄNKÄVIJÄT RY, LOUNAIS-HÄMEEN KENNELKERHO RY
Junior Handler Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 7.8.2023
Tuomari Tanya Ahlman-Stockmari
2.9.2023 2.9.
Tampere EPN
Jahti&Vahti Pentunäyttely; rajoitus 500 koiraa
Tampere EPN
Jahti&Vahti Pentunäyttely; rajoitus 500 koiraa
Päättynyt Päättynyt Olli Kokkonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Jahti&Vahti Pentunäyttely; rajoitus 500 koiraa
Aika 2.9.2023
Paikka Tampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus)
Järjestäjä HÄMEEN SPANIELIKERHO RY
Ilmoittautumisajat 4.8.2023
Tuomari Olli Kokkonen
3.9.2023 3.9.
Riihimäki KV
Riihimäki KV
Päättynyt Päättynyt Gunnar Nymann
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Riihimäki KV
Aika 3.9.2023
Paikka Riihimäki (Riihimäen ravirata)
Järjestäjä LOUNAIS-HÄMEEN KENNELKERHO RY, FORSSAN PALVELUSKOIRAT R.Y., FORSSAN METSÄSTYSSEURA RY
Ilmoittautumisajat 7.8.2023
Tuomari Gunnar Nymann
9.9.2023 9.9.
Jyväskylä RN
Jyväskylä FCI2, 5, 8, 9
Jyväskylä RN
Jyväskylä FCI2, 5, 8, 9
2, 5, 8, 9 Päättynyt Päättynyt Elisabet Janzon
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Jyväskylä FCI2, 5, 8, 9
Aika 9.9.2023
Paikka Jyväskylä (KIllerin ravirata)
Roturyhmät 2, 5, 8, 9
Järjestäjä KESKI-SUOMEN VINTTIKOIRAKERHO RY
Ilmoittautumisajat 27.8.2023
Tuomari Elisabet Janzon
9.-10.9.2023 9.-10.9.
Porvoo KR
Porvoo KR
la: 1, 4, 5, 6, 8
su: 2, 3, 7, 9, 10
Päättynyt Päättynyt Ricardo Silva
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Porvoo KR
Aika 9.-10.9.2023
Paikka Porvoo (Suiston Kenttä)
Roturyhmät la: 1, 4, 5, 6, 8
su: 2, 3, 7, 9, 10
Järjestäjä SUOMEN DOBERMANNYHDISTYS R.Y., SUOMEN ROTTWEILERYHDISTYS R.Y., HALKIAN METSÄSTYSYHDISTYS RY, PORVOON PALVELUSKOIRAT RY
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 20.8.2023
Tuomari Ricardo Silva
10.9.2023 10.9.
Hämeenlinna E
SSKY
Hämeenlinna E
SSKY
Päättynyt Päättynyt Nina Janger
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely SSKY
Aika 10.9.2023
Paikka Hämeenlinna (Villa Mainiemi)
Järjestäjä SUOMEN SEURAKOIRAYHDISTYS R.Y.
Ilmoittautumisajat 16.8.2023
Tuomari Nina Janger
16.-17.9.2023 16.-17.9.
Vihti KR
Let's Go 2023 - Vihti KR
Vihti KR
Let's Go 2023 - Vihti KR
la: 1, 3, 5, 8, 10
su: 2, 4, 6, 7, 9
Päättynyt Päättynyt Maija Mäkinen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Let's Go 2023 - Vihti KR
Aika 16.-17.9.2023
Paikka Vihti (Nummelan lentokenttä)
Roturyhmät la: 1, 3, 5, 8, 10
su: 2, 4, 6, 7, 9
Järjestäjä SUOMEN BASSETKERHO R.Y., UUDENMAAN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS, SUOMEN BULLTERRIERIYHDISTYS RY, SUOMEN HOVAWART R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 24.8.2023
Tuomari Maija Mäkinen
16.9.2023 16.9.
Leppävirta RN
Leppävirta RN FCI2 & 4 & 5 & 8
Leppävirta RN
Leppävirta RN FCI2 & 4 & 5 & 8
2, 4, 5, 8 Päättynyt Päättynyt Kurt Nilsson
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Leppävirta RN FCI2 & 4 & 5 & 8
Aika 16.9.2023
Paikka Leppävirta (Vesileppis Areena)
Roturyhmät 2, 4, 5, 8
Järjestäjä POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y., LEPPÄVIRRAN PALVELUS- JA SEURAKOIRA
Ilmoittautumisajat 25.8.2023
Tuomari Kurt Nilsson
16.9.2023 16.9.
Kihniö RN
Kihniö FCI1, 2, 5, 8
Kihniö RN
Kihniö FCI1, 2, 5, 8
1, 2, 5, 8 Päättynyt Päättynyt Olli Kokkonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kihniö FCI1, 2, 5, 8
Aika 16.9.2023
Paikka Kihniö (Kihniön yhtenäiskoulu)
Roturyhmät 1, 2, 5, 8
Järjestäjä KIHNIÖN KOIRAHARRASTAJAT RY, KIHNIÖNKYLÄN ERÄ-VEIKOT R.Y., NERKOON METSÄSTÄJÄT R.Y.
Ilmoittautumisajat 31.8.2023
Tuomari Olli Kokkonen
23.-24.9.2023 23.-24.9.
Hyvinkää KR
Hyvinkää KR
la: 2, 3, 4, 6, 9
su: 1, 5, 7, 8, 10
Päättynyt Päättynyt Per Kristian Andersen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Hyvinkää KR
Aika 23.-24.9.2023
Paikka Hyvinkää (Hyvinkään Ampumaurheilukeskus)
Roturyhmät la: 2, 3, 4, 6, 9
su: 1, 5, 7, 8, 10
Järjestäjä KYTÄJÄRVEN ERÄMIEHET RY, ERÄ-80 RY, HYVINKÄÄN METSÄNKÄVIJÄT RY, HYVINKÄÄN-PALOJOEN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 28.8.2023
Tuomari Per Kristian Andersen
24.9.2023 24.9.
Lahti EPN
Lahden pentunäyttely 24.9.2023
Lahti EPN
Lahden pentunäyttely 24.9.2023
Päättynyt Päättynyt Reia Leikola-Walden
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Lahden pentunäyttely 24.9.2023
Aika 24.9.2023
Paikka Lahti (Jokimaan ravirata)
Järjestäjä SUOMEN BROHOLMERYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 8.9.2023
Tuomari Reia Leikola-Walden
30.9.-1.10.2023 30.9.-1.10.
Eckerö KV
Eckerö KV 2023
Eckerö KV
Eckerö KV 2023
la: 1, 3, 4, 5, 6, 7
su: 2, 8, 9, 10
Päättynyt Päättynyt Satu Ylä-Mononen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Eckerö KV 2023
Aika 30.9.-1.10.2023
Paikka Eckerö (Eckeröhallen)
Roturyhmät la: 1, 3, 4, 5, 6, 7
su: 2, 8, 9, 10
Järjestäjä ÅLANDS KENNELDISTRIKT R.F.
Junior Handler Piirinmestaruus, SM-osakilpailu, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 4.9.2023
Tuomari Satu Ylä-Mononen
30.9.2023 30.9.
Kotka EPN
Kotka PN
Kotka EPN
Kotka PN
Päättynyt Päättynyt Veli-Pekka Kumpumäki
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Kotka PN
Aika 30.9.2023
Paikka Kotka (Kotkan koiraystäväin halli)
Järjestäjä KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
Ilmoittautumisajat 4.9.2023
Tuomari Veli-Pekka Kumpumäki
1.10.2023 1.10.
Kotka EPN
Kotka PN
Kotka EPN
Kotka PN
Päättynyt Päättynyt Mervi Raisaari
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Kotka PN
Aika 1.10.2023
Paikka Kotka (Kotkan koiraystäväin halli)
Järjestäjä KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
Ilmoittautumisajat 4.9.2023
Tuomari Mervi Raisaari
7.10.2023 7.10.
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI2, 8, 9, 10
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI2, 8, 9, 10
2, 8, 9, 10 Päättynyt Päättynyt Jaana Kummala
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Hämeenlinna FCI2, 8, 9, 10
Aika 7.10.2023
Paikka Hämeenlinna (Kauppakeskus Tuulonen, parkkihalli)
Roturyhmät 2, 8, 9, 10
Järjestäjä KOIRAKERHO MUHVET RY
Ilmoittautumisajat 11.9.2023
Tuomari Jaana Kummala
8.10.2023 8.10.
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI2, 8, 9, 10
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI2, 8, 9, 10
2, 8, 9, 10 Päättynyt Päättynyt Tapio Eerola
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Hämeenlinna FCI2, 8, 9, 10
Aika 8.10.2023
Paikka Hämeenlinna (Kauppakeskus Tuulonen, parkkihalli)
Roturyhmät 2, 8, 9, 10
Järjestäjä KOIRAKERHO MUHVET RY
Ilmoittautumisajat 11.9.2023
Tuomari Tapio Eerola
21.-22.10.2023 21.-22.10.
Seinäjoki KV
Seinäjoki KV
la: 1, 3, 4, 5, 8
su: 2, 6, 7, 9, 10
Päättynyt Päättynyt Erika Häkkinen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Seinäjoki KV
Aika 21.-22.10.2023
Paikka Seinäjoki (Seinäjoki Areena)
Roturyhmät la: 1, 3, 4, 5, 8
su: 2, 6, 7, 9, 10
Järjestäjä ETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 2.10.2023
Tuomari Erika Häkkinen
29.10.2023 29.10.
Lahti EPN
Lahti PN Rajoitus 1000 koiraa
Lahti EPN
Lahti PN Rajoitus 1000 koiraa
Päättynyt Päättynyt Ville Meronen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Lahti PN Rajoitus 1000 koiraa
Aika 29.10.2023
Paikka Lahti (Lahden Messukeskus)
Järjestäjä LAHDEN KÄYTTÖKOIRA RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 4.10.2023
Tuomari Ville Meronen
25.11.2023 25.11.
Ypäjä EPN
Ypäjän pentunäyttely
Ypäjä EPN
Ypäjän pentunäyttely
Päättynyt Päättynyt Marianne Holm Larnemaa
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Ypäjän pentunäyttely
Aika 25.11.2023
Paikka Ypäjä (Hevosopiston maneesi)
Järjestäjä FORSSAN PALVELUSKOIRAT R.Y.
Ilmoittautumisajat 25.10.2023
Tuomari Marianne Holm Larnemaa
16.12.2023 16.12.
Helsinki EPN
Helsinki Winner Puppy Show
Helsinki EPN
Helsinki Winner Puppy Show
Päättynyt Päättynyt Antti Nieminen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Helsinki Winner Puppy Show
Aika 16.12.2023
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
Ilmoittautumisajat 21.11.2023
Tuomari Antti Nieminen
16.12.2023 16.12.
Helsinki NORD
Helsinki Winner 2023
Helsinki NORD
Helsinki Winner 2023
Päättynyt Päättynyt Sören Wesseltoft
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Helsinki Winner 2023
Aika 16.12.2023
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
Junior Handler SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 21.11.2023
Tuomari Sören Wesseltoft
17.12.2023 17.12.
Helsinki KV
Voittaja Winner 2023
Helsinki KV
Voittaja Winner 2023
Päättynyt Päättynyt Auli Haapiainen-Liikanen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Voittaja Winner 2023
Aika 17.12.2023
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
Junior Handler SM-finaali
Ilmoittautumisajat 21.11.2023
Tuomari Auli Haapiainen-Liikanen
17.12.2023 17.12.
Helsinki EPN
Voittaja Puppy Show
Helsinki EPN
Voittaja Puppy Show
Päättynyt Päättynyt Perttu Ståhlberg
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Voittaja Puppy Show
Aika 17.12.2023
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
Ilmoittautumisajat 21.11.2023
Tuomari Perttu Ståhlberg
13.-14.1.2024 13.-14.1.
Kajaani KV
Kainuu KV 2024
Kajaani KV
Kainuu KV 2024
la: 2, 3, 4, 6, 8, 10
su: 1, 5, 7, 9
Päättynyt Päättynyt Helen Tonkson
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Kainuu KV 2024
Aika 13.-14.1.2024
Paikka Kajaani (Kajaanin Pallohalli)
Roturyhmät la: 2, 3, 4, 6, 8, 10
su: 1, 5, 7, 9
Järjestäjä KAINUUN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 19.12.2023
Tuomari Helen Tonkson
14.1.2024 14.1.
Lahti RN
Lahti FCI 1, 2, 9; Rajoitus 1500 koiraa
Lahti RN
Lahti FCI 1, 2, 9; Rajoitus 1500 koiraa
1, 2, 9 Päättynyt Päättynyt Erika Häkkinen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Lahti FCI 1, 2, 9; Rajoitus 1500 koiraa
Aika 14.1.2024
Paikka Lahti (Lahden Messukeskus)
Roturyhmät 1, 2, 9
Järjestäjä LAHDEN KÄYTTÖKOIRA RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 21.12.2023
Tuomari Erika Häkkinen
24.2.2024 24.2.
Tornio RN
Tornio FCI2, 4, 9; Rajoitus 650 koiraa
Tornio RN
Tornio FCI2, 4, 9; Rajoitus 650 koiraa
2, 4, 9 Päättynyt Päättynyt Marjo Nygård
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Tornio FCI2, 4, 9; Rajoitus 650 koiraa
Aika 24.2.2024
Paikka Tornio (Vauhtikoira-Areena)
Roturyhmät 2, 4, 9
Järjestäjä TORNION KENNELKERHO R.Y.
Ilmoittautumisajat 23.1.2024
Tuomari Marjo Nygård
10.3.2024 10.3.
Juuka RN
Juuka FCI2, 6
Juuka RN
Juuka FCI2, 6
2, 6 Päättynyt Päättynyt Maija Lehtonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Juuka FCI2, 6
Aika 10.3.2024
Paikka Juuka (Taimitarha)
Roturyhmät 2, 6
Järjestäjä JUUAN KENNELSEURA RY, JUUAN METSÄSTYSYHDISTYS RY, JUUAN METSÄ-VILLET R.Y., VAIKKOJOEN ERÄ RY
Ilmoittautumisajat 25.2.2024
Tuomari Maija Lehtonen
23.-24.3.2024 23.-24.3.
Lahti KV
Lahden kansainvälinen koiranäyttely
Lahti KV
Lahden kansainvälinen koiranäyttely
la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Päättynyt Päättynyt Mette Tufte
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Lahden kansainvälinen koiranäyttely
Aika 23.-24.3.2024
Paikka Lahti (Lahden Messu- ja Urheilukeskus)
Roturyhmät la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Järjestäjä SALPAUSSELÄN KENNELPIIRI RY
Junior Handler SM-osakilpailu, Piirinmestaruus, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 26.2.2024
Tuomari Mette Tufte
13.-14.4.2024 13.-14.4.
Vaasa KV
Vaasa KV 2024
Vaasa KV
Vaasa KV 2024
la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
Päättynyt Päättynyt Bengt-Åke Bogren
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Vaasa KV 2024
Aika 13.-14.4.2024
Paikka Vaasa (Botniahalli)
Roturyhmät la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
Järjestäjä VAASAN KOIRAKERHO RY, MERENKURKUN NOUTAJAT RY, VASA KENNELFÖRENING RF, ÖSTERBOTTENS ÄLGHUNDKLUBB RF
Junior Handler Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 20.3.2024
Tuomari Bengt-Åke Bogren
20.4.2024 20.4.
Helsinki EPN
Helsinki pentunäyttely LA
Helsinki EPN
Helsinki pentunäyttely LA
Päättynyt Päättynyt Sanna Vakkilainen
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Helsinki pentunäyttely LA
Aika 20.4.2024
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
Ilmoittautumisajat 27.3.2024
Tuomari Sanna Vakkilainen
21.4.2024 21.4.
Helsinki EPN
Helsinki pentunäyttely SU
Helsinki EPN
Helsinki pentunäyttely SU
Päättynyt Päättynyt Tuula Savolainen
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Helsinki pentunäyttely SU
Aika 21.4.2024
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
Ilmoittautumisajat 27.3.2024
Tuomari Tuula Savolainen
1.5.2024 1.5.
Lahti RN
Lahti FCI2, 3, 4, 5
Lahti RN
Lahti FCI2, 3, 4, 5
2, 3, 4, 5 Päättynyt Päättynyt Maija Mäkinen
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Lahti FCI2, 3, 4, 5
Aika 1.5.2024
Paikka Lahti (Jokimaan ravikeskus)
Roturyhmät 2, 3, 4, 5
Järjestäjä KESKI-HOLLOLAN METSÄSTYSSEURA RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 10.4.2024
Tuomari Maija Mäkinen
4.5.2024 4.5.
Tampere NORD
Tampere NORD
Päättynyt Päättynyt Fiona Clarke
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Tampere NORD
Aika 4.5.2024
Paikka Tampere (Tampereen Messu- ja urheiluhalli)
Järjestäjä POHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus
Lisätiedot Tätä näyttelyä anotaan tukinäyttelynä samalle viikonlopulle KV-näyttelyn kanssa.
Ilmoittautumisajat 10.4.2024
Tuomari Fiona Clarke
4.5.2024 4.5.
Kouvola RN
Kouvola/Koria FCI 2, 3, 5, 6
Kouvola RN
Kouvola/Koria FCI 2, 3, 5, 6
2, 3, 5, 6 Päättynyt Päättynyt Helin Tenson
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kouvola/Koria FCI 2, 3, 5, 6
Aika 4.5.2024
Paikka Kouvola (Kallioniemen tanssilava)
Roturyhmät 2, 3, 5, 6
Järjestäjä KYMENLÄÄNIN PYSTYKORVAKERHO RY
Lisätiedot Haukku-ottelun 2024 tukinäyttely
Ilmoittautumisajat 8.4.2024
Tuomari Helin Tenson
5.5.2024 5.5.
Tampere KV
Tampere KV
Päättynyt Päättynyt Anette Edlander
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Tampere KV
Aika 5.5.2024
Paikka Tampere (Tampereen Messu- ja urheilukeskus)
Järjestäjä POHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 10.4.2024
Tuomari Anette Edlander
9.5.2024 9.5.
Turku RN
Turku FCI1, 2, 3, 5
Turku RN
Turku FCI1, 2, 3, 5
1, 2, 3, 5 18.04.2024 18.04. Bjarke Sabroe
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Turku FCI1, 2, 3, 5
Aika 9.5.2024
Paikka Turku (Metsämäen ravirata)
Roturyhmät 1, 2, 3, 5
Järjestäjä VARSINAIS-SUOMEN KENNELPIIRI R.Y.
Ilmoittautumisajat 18.4.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Bjarke Sabroe
11.5.2024 11.5.
Paimio RN
Paimio FCI2, 5, 8, 9
Paimio RN
Paimio FCI2, 5, 8, 9
2, 5, 8, 9 Päättynyt Päättynyt Kaisa Metteri-Gold
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Paimio FCI2, 5, 8, 9
Aika 11.5.2024
Paikka Paimio (Liikenneturvallisuuskeskus)
Roturyhmät 2, 5, 8, 9
Järjestäjä LOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY
Ilmoittautumisajat 17.4.2024
Tuomari Kaisa Metteri-Gold
11.-12.5.2024 11.-12.5.
Helsinki KV
Royal Canin Show
Helsinki KV
Royal Canin Show
la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
22.04.2024 22.04. Jaana Kummala
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Royal Canin Show
Aika 11.-12.5.2024
Paikka Helsinki (Tuomarinkartanon Vinttikoirakeskus)
Roturyhmät la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Järjestäjä HELSINGIN SEUDUN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 22.4.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Jaana Kummala
11.-12.5.2024 11.-12.5.
Jyväskylä KV
Jyväskylä KV
la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
28.04.2024 28.04. Luis Gorjao-Henriques
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Jyväskylä KV
Aika 11.-12.5.2024
Paikka Jyväskylä (Killerin Ravirata)
Roturyhmät la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Järjestäjä KESKI-SUOMEN AJOKOIRAYHDISTYS RY, KESKI-SUOMEN BEAGLE RY, KESKI-SUOMEN KENNELKERHO RY, KESKI-SUOMEN MÄYRÄKOIRAKERHO RY, KESKI-SUOMEN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY., KESKI-SUOMEN PALVELUSKOIRAYHDISTYS, KESKI-SUOMEN VINTTIKOIRAKERHO RY, SISÄ-SUOMEN METSÄSTYSSEURA RY, JYVÄSKYLÄN METSÄS.HOITOYHDISTYS RY
Junior Handler Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 28.4.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Luis Gorjao-Henriques
12.5.2024 12.5.
Haapavesi RN
Haapavesi FCI2, 5, 7, 8
Haapavesi RN
Haapavesi FCI2, 5, 7, 8
2, 5, 7, 8 29.04.2024 29.04. Pirjo Aaltonen
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Haapavesi FCI2, 5, 7, 8
Aika 12.5.2024
Paikka Haapavesi (Haapaveden pesäpallokenttä)
Roturyhmät 2, 5, 7, 8
Järjestäjä HAAPAVEDEN KENNELSEURA RY
Ilmoittautumisajat 22.4.2024
29.4.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Pirjo Aaltonen
18.-19.5.2024 18.-19.5.
Rauma KR
Rauma KR
la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
23.04.2024 23.04. Branislav Rajic
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Rauma KR
Aika 18.-19.5.2024
Paikka Rauma (Äijänsuon urheilualue)
Roturyhmät la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Järjestäjä RAUMAN KÄYTTÖ- JA SEURAKOIRAT RY, RAUMAN YMPÄRISTÖN URHEILUMETSÄSTÄJÄT, RAUMAN SEUDUN ERÄMIEHET RY, RAUMAN MAALAISKUNNAN METSÄSTYSSEURA RY, RAUMAN METSÄSTYSSEURA RY
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot Junior Handler yhtenä päivänä
Ilmoittautumisajat 18.4.2024
23.4.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Branislav Rajic
18.5.2024 18.5.
Aura EPN
Werraton Pentu Show
Aura EPN
Werraton Pentu Show
25.04.2024 25.04. Hilkka Salohalla
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Werraton Pentu Show
Aika 18.5.2024
Paikka Aura (Auran Nuortentalo)
Järjestäjä LOUNAISET LOTRAAJAT RY
Ilmoittautumisajat 18.4.2024
25.4.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Hilkka Salohalla
18.5.2024 18.5.
Ruovesi RN
Ruovesi FCI2, 7, 8, 10
Ruovesi RN
Ruovesi FCI2, 7, 8, 10
2, 7, 8, 10 01.05.2024 01.05. Irina Poletaeva
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ruovesi FCI2, 7, 8, 10
Aika 18.5.2024
Paikka Ruovesi (Ruoveden urheilukeskus)
Roturyhmät 2, 7, 8, 10
Järjestäjä PAJUSEN ERÄILIJÄT RY, RUOVEDEN METSÄSTYSSEURA R.Y., PIRKKALAN KOIRAKERHO PISKIT RY, KURUN ERÄMIEHET RY
Ilmoittautumisajat 19.4.2024
1.5.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Irina Poletaeva
18.-19.5.2024 18.-19.5.
Virolahti KR
Hamina KR
Virolahti KR
Hamina KR
la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
22.04.2024 22.04. Catherine Rooney
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Hamina KR
Aika 18.-19.5.2024
Paikka Virolahti (Harjun Oppimiskeskus)
Roturyhmät la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Järjestäjä KAAKON KENNEL-KERHO RY
Ilmoittautumisajat 22.4.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Catherine Rooney
18.5.2024 18.5.
Seinäjoki RN
Seinäjoki FCI1, 2, 5, 9
Seinäjoki RN
Seinäjoki FCI1, 2, 5, 9
1, 2, 5, 9 30.04.2024 30.04. Jari Laakso
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Seinäjoki FCI1, 2, 5, 9
Aika 18.5.2024
Paikka Seinäjoki (Törnävän hiekkakenttä)
Roturyhmät 1, 2, 5, 9
Järjestäjä SYDÄNMAAN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Ilmoittautumisajat 23.4.2024
30.4.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Jari Laakso
19.5.2024 19.5.
Oulu RN
Oulu FCI2, 4, 8
Oulu RN
Oulu FCI2, 4, 8
2, 4, 8 Päättynyt Päättynyt Anne Livö Buvik
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Oulu FCI2, 4, 8
Aika 19.5.2024
Paikka Oulu (Virpiniemen ravirata)
Roturyhmät 2, 4, 8
Järjestäjä OULUN SEUDUN VINTTIKOIRAHARRASTAJAT, OULUN SEUDUN SUURRIISTAKOIRAT RY
Ilmoittautumisajat 16.4.2024
Tuomari Anne Livö Buvik
19.5.2024 19.5.
Helsinki EPN
Helsingin pentunäyttely
Helsinki EPN
Helsingin pentunäyttely
21.04.2024 21.04. Päivi Eerola
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Helsingin pentunäyttely
Aika 19.5.2024
Paikka Helsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus)
Järjestäjä HELSINGIN AGILITY URHEILIJAT RY
Ilmoittautumisajat 21.4.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Päivi Eerola
25.5.2024 25.5.
Helsinki EPN
Helsingin pentunäyttely
Helsinki EPN
Helsingin pentunäyttely
03.05.2024 03.05. Tuula Plathan
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Helsingin pentunäyttely
Aika 25.5.2024
Paikka Helsinki (Tuomarinkartanon Vinttikoirakeskus)
Järjestäjä SUOMEN BORZOIKLUBI R.Y.
Ilmoittautumisajat 3.5.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Tuula Plathan
25.5.2024 25.5.
Kontiolahti KV
Suvi-Karelia KV 2024 Rajoitus 2100 koiraa
Kontiolahti KV
Suvi-Karelia KV 2024 Rajoitus 2100 koiraa
06.05.2024 06.05. Marjo Nygård
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Suvi-Karelia KV 2024 Rajoitus 2100 koiraa
Aika 25.5.2024
Paikka Kontiolahti (Kontiolahden ampumahiihtostadion)
Järjestäjä POHJOIS-KARJALAN PYSTYKORVAKERHO RY, LIPERIN KENNELKERHO R.Y., POHJOIS-KARJALAN AJOKOIRAYHDISTYS, POHJOIS-KARJALAN BEAGLEYHDISTYS RY, POHJOIS-KARJALAN DREEVERIKERHO RY, POHJOIS-KARJALAN HIRVIKOIRAYHDISTYS, POHJOIS-KARJALAN KARHUKOIRAYHDISTYS, POHJOIS-KARJALAN NOUTAJAKOIRAYHDIST
Junior Handler SM-osakilpailu, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 29.4.2024
6.5.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Marjo Nygård
25.5.2024 25.5.
Riihimäki KR
Tuusula Toukonäyttely
Riihimäki KR
Tuusula Toukonäyttely
25.04.2024 25.04. Kristiina Niemelä
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Tuusula Toukonäyttely
Aika 25.5.2024
Paikka Riihimäki (Riihimäen ravirata)
Järjestäjä BEAGLE R.Y., AJOKOIRAMIEHET RY, IMPIVAARAN HALLIT R.Y., JOKELAN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 18.4.2024
25.4.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Kristiina Niemelä
25.5.2024 25.5.
Keminmaa RN
Keminmaa FCI2, 5, 6, 8
Keminmaa RN
Keminmaa FCI2, 5, 6, 8
2, 5, 6, 8 10.05.2024 10.05. Johanna Sarkkinen
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Keminmaa FCI2, 5, 6, 8
Aika 25.5.2024
Paikka Keminmaa (Pohjanranta)
Roturyhmät 2, 5, 6, 8
Järjestäjä LAPIN AJOKOIRAYHDISTYS R.Y., KEMIN JAHTI-JA KALAMIEHET R.Y., METSÄVEIKOT R.Y., SIMON ALAJOEN LINNUSTAJAT R.Y.
Ilmoittautumisajat 1.5.2024
10.5.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Johanna Sarkkinen
26.5.2024 26.5.
Kontiolahti KR
Suvi-Karelia KR 2024 Rajoitus 2100 koiraa
Kontiolahti KR
Suvi-Karelia KR 2024 Rajoitus 2100 koiraa
06.05.2024 06.05. Leni Finne
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Suvi-Karelia KR 2024 Rajoitus 2100 koiraa
Aika 26.5.2024
Paikka Kontiolahti (Kontiolahden ampumahiihtostadion)
Järjestäjä POHJOIS-KARJALAN PYSTYKORVAKERHO RY, LIPERIN KENNELKERHO R.Y., POHJOIS-KARJALAN AJOKOIRAYHDISTYS, POHJOIS-KARJALAN BEAGLEYHDISTYS RY, POHJOIS-KARJALAN DREEVERIKERHO RY, POHJOIS-KARJALAN HIRVIKOIRAYHDISTYS, POHJOIS-KARJALAN KARHUKOIRAYHDISTYS, POHJOIS-KARJALAN NOUTAJAKOIRAYHDIST
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 29.4.2024
6.5.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Leni Finne
26.5.2024 26.5.
Oulu RN
Oulu FCI2, 5, 8, 9
Oulu RN
Oulu FCI2, 5, 8, 9
2, 5, 8, 9 02.05.2024 02.05. Marjo Järventölä
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Oulu FCI2, 5, 8, 9
Aika 26.5.2024
Paikka Oulu (Virpiniemen ravirata)
Roturyhmät 2, 5, 8, 9
Järjestäjä POHJAN KARHUKOIRAYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 23.4.2024
2.5.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Marjo Järventölä
26.5.2024 26.5.
Nurmijärvi RN
Nurmijärvi FCI 1, 2, 4, 8
Nurmijärvi RN
Nurmijärvi FCI 1, 2, 4, 8
1, 2, 4, 8 03.05.2024 03.05. Kristin Kerem
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Nurmijärvi FCI 1, 2, 4, 8
Aika 26.5.2024
Paikka Nurmijärvi (Työtehoseuran piha-alue)
Roturyhmät 1, 2, 4, 8
Järjestäjä KESKI-UUDENMAAN MÄYRÄKOIRAT RY, MÄNTSÄLÄN KOIRAKERHO RY, ETELÄN VESILEIJONAT RY
Ilmoittautumisajat 28.4.2024
3.5.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Kristin Kerem
1.6.2024 1.6.
Mänttä-Vilppula KR
Mänttä-Vilppula KR Rajoitus 1300
Mänttä-Vilppula KR
Mänttä-Vilppula KR Rajoitus 1300
13.05.2024 13.05. Marja-Leena Kurvinen
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Mänttä-Vilppula KR Rajoitus 1300
Aika 1.6.2024
Paikka Mänttä-Vilppula (Mäntän ravirata)
Järjestäjä MÄNTÄN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y., MÄNTÄN SEUDUN NUUSKUT R.Y., MÄNTÄN SEUDUN PALVELUSKOIRAT R.Y.
Lisätiedot Koiramäärän rajoitus 1300 koiraa.
Ilmoittautumisajat 2.5.2024
13.5.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Marja-Leena Kurvinen
8.-9.6.2024 8.-9.6.
Paimio KR
Salon KR näyttely
Paimio KR
Salon KR näyttely
la: 1, 3, 5, 7, 8
su: 2, 4, 6, 9, 10
23.05.2024 23.05. Leni Finne
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Salon KR näyttely
Aika 8.-9.6.2024
Paikka Paimio (Paimion ajoharjoittelurata)
Roturyhmät la: 1, 3, 5, 7, 8
su: 2, 4, 6, 9, 10
Järjestäjä SAUVON MERIKULMAN METSÄNKÄVIJÄT RY, KIIKALAN METSÄSTYSYHDISTYS R.Y., HALIKON NUMMEN METSÄSTYSSEURA RY, KOSKEN TL ERÄNKÄVIJÄT RY, PAIMION METSÄSTYSSEURA R, SALON SEUDUN PALV.KOIRAHARRASTAJAT, SAUVON MERIKULMAN METSÄNKÄVIJÄT RY
Ilmoittautumisajat 8.5.2024
23.5.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Leni Finne
8.6.2024 8.6.
Somero E
Tanskalais-ruotsalainen pihakoira
Somero E
Tanskalais-ruotsalainen pihakoira
13.05.2024 13.05. Satu Ylä-Mononen
Anita Al-Bachy
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Tanskalais-ruotsalainen pihakoira
Aika 8.6.2024
Paikka Somero (Haukkukallio)
Järjestäjä SUOMEN TANSKALAIS-RUOTSALAISET PIHAKOIRAT RY
Ilmoittautumisajat 13.5.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Satu Ylä-Mononen, Anita Al-Bachy
8.-9.6.2024 8.-9.6.
Alavus KR
Miljoonakoira Tuuri
Alavus KR
Miljoonakoira Tuuri
la: 2, 4, 6, 9, 10
su: 1, 3, 5, 7, 8
20.05.2024 20.05. Jouko Leiviskä
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Miljoonakoira Tuuri
Aika 8.-9.6.2024
Paikka Alavus (Keskisen Kyläkauppa)
Roturyhmät la: 2, 4, 6, 9, 10
su: 1, 3, 5, 7, 8
Järjestäjä ETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 2.5.2024
16.5.2024
20.5.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Jouko Leiviskä
9.6.2024 9.6.
Leppävirta EPN
Leppävirta PN
Leppävirta EPN
Leppävirta PN
26.05.2024 26.05. Matti Tuominen
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Leppävirta PN
Aika 9.6.2024
Paikka Leppävirta (Leppävirran urheilukenttä)
Järjestäjä LEPPÄVIRRAN PALVELUS- JA SEURAKOIRA
Ilmoittautumisajat 19.5.2024
26.5.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Matti Tuominen
15.-16.6.2024 15.-16.6.
Rovaniemi KV
Rovaniemi KV
la: 1, 2, 3, 4, 9
su: 5, 6, 7, 8, 10
24.05.2024 24.05. Marek Lewandowski
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Rovaniemi KV
Aika 15.-16.6.2024
Paikka Rovaniemi (Mäntyvaaran ravirata)
Roturyhmät la: 1, 2, 3, 4, 9
su: 5, 6, 7, 8, 10
Järjestäjä ROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y., LAPIN AJOKOIRAYHDISTYS R.Y., LAPIN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
Junior Handler Tavallinen, SM-osakilpailu, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 23.4.2024
13.5.2024
24.5.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Marek Lewandowski
15.6.2024 15.6.
Virolahti KR
Kotkan Ruusu KR; Rajoitus 1800 koiraa
Virolahti KR
Kotkan Ruusu KR; Rajoitus 1800 koiraa
31.05.2024 31.05. Petra Junehall
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Kotkan Ruusu KR; Rajoitus 1800 koiraa
Aika 15.6.2024
Paikka Virolahti (Harjun Oppimiskeskus)
Järjestäjä KYMENLAAKSON KANAKOIRASEURA RY, KAAKON NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY, KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 15.5.2024
28.5.2024
31.5.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Petra Junehall
16.6.2024 16.6.
Virolahti KV
Kotkan Ruusu KV; Rajoitus 1800 koiraa
Virolahti KV
Kotkan Ruusu KV; Rajoitus 1800 koiraa
31.05.2024 31.05. Harri Lehkonen
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Kotkan Ruusu KV; Rajoitus 1800 koiraa
Aika 16.6.2024
Paikka Virolahti (Harjun oppimiskeskus)
Järjestäjä KAAKON NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY, KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y., KYMENLAAKSON KANAKOIRASEURA RY
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 15.5.2024
28.5.2024
31.5.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Harri Lehkonen
29.6.2024 29.6.
Kuhmo RN
Kuhmo FCI2, 6, 7, 8; Rajoitus 500 koiraa
Kuhmo RN
Kuhmo FCI2, 6, 7, 8; Rajoitus 500 koiraa
2, 6, 7, 8 02.06.2024 02.06. Juha Putkonen
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kuhmo FCI2, 6, 7, 8; Rajoitus 500 koiraa
Aika 29.6.2024
Paikka Kuhmo (Kalevalan liikuntakeskus)
Roturyhmät 2, 6, 7, 8
Järjestäjä KUHMON METSÄSTYS- JA AMPUMASEURA RY, TIMONIEMEN METSÄSTÄJÄT R.Y.
Ilmoittautumisajat 19.5.2024
2.6.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Juha Putkonen
29.-30.6.2024 29.-30.6.
Turku KV
Summer Dog Show
Turku KV
Summer Dog Show
la: 2, 5, 6, 7, 9
su: 1, 3, 4, 8, 10
05.06.2024 05.06. Saija Juutilainen
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Summer Dog Show
Aika 29.-30.6.2024
Paikka Turku (Metsämäen ravirata)
Roturyhmät la: 2, 5, 6, 7, 9
su: 1, 3, 4, 8, 10
Järjestäjä AURAN NUUSKUT RY, LOUNAIS-SUOMEN BERNIT RY, LOUNAIS-SUOMEN DREEVERIKERHO RY, KIMITOÖNS JAKTHUNDSKLUBB, METSÄSTYSSEURA RASI RY, METSÄSTYSYHDISTYS TARVAS RY, NAANTALIN PALV.-JA SEURAKOIRAYHD., SPL-TURKU RY, TURUN KENTTÄKOIRAYHDISTYS RY, TURUN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
Junior Handler SM-osakilpailu, Tavallinen, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 30.4.2024
28.5.2024
5.6.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Saija Juutilainen
30.6.2024 30.6.
Jämijärvi RN
Jämi Show FCI 2, 5, 6, 9
Jämijärvi RN
Jämi Show FCI 2, 5, 6, 9
2, 5, 6, 9 09.06.2024 09.06. Maija Lehtonen
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Jämi Show FCI 2, 5, 6, 9
Aika 30.6.2024
Paikka Jämijärvi (Jämi)
Roturyhmät 2, 5, 6, 9
Järjestäjä IKAALISTEN SEUD. KENNELKERHO RY, KANKAANPÄÄN SEUDUN KENNELYHDISTYS
Lisätiedot Anomuksen liitteet ovat samat, kuin anomuksessa 29.6.2024
Ilmoittautumisajat 31.5.2024
9.6.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Maija Lehtonen
30.6.2024 30.6.
Riihimäki RN
Riihimäki FCI2, 5, 6
Riihimäki RN
Riihimäki FCI2, 5, 6
2, 5, 6 16.06.2024 16.06. Marianne Holm Larnemaa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Riihimäki FCI2, 5, 6
Aika 30.6.2024
Paikka Riihimäki (Riihimäen ravirata)
Roturyhmät 2, 5, 6
Järjestäjä ETELÄ-HÄMEEN AJOKOIRAYHDISTYS RY, RIIHIMÄEN ERÄNKÄVIJÄT RY, HÄMEENLINNAN KENNELKERHO RY, SUOMEN DOBERMANNYHDISTYS R.Y.
Ilmoittautumisajat 19.5.2024
16.6.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Marianne Holm Larnemaa
30.6.2024 30.6.
Riihimäki EPN
Riihimäki EPN
16.06.2024 16.06. Jouni Nummela
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Aika 30.6.2024
Paikka Riihimäki (Riihimäen Ravirata)
Järjestäjä SUOMEN DOBERMANNYHDISTYS R.Y., ETELÄ-HÄMEEN AJOKOIRAYHDISTYS RY, HÄMEENLINNAN KENNELKERHO RY, RIIHIMÄEN ERÄNKÄVIJÄT RY
Ilmoittautumisajat 19.5.2024
16.6.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Jouni Nummela
6.-7.7.2024 6.-7.7.
Juva KR
Juva KR
la: 3, 6, 7, 8, 9
su: 1, 2, 4, 5, 10
17.06.2024 17.06. Teija Salmi-Aalto
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Aika 6.-7.7.2024
Paikka Juva (Juvan kisakeskus)
Roturyhmät la: 3, 6, 7, 8, 9
su: 1, 2, 4, 5, 10
Järjestäjä LUOTEIS-JUVAN ERÄ R.Y., LÄNSI-RANTASALMEN ERÄ RY, RANTASALMEN ERÄVEIKOT, ITÄ-JUVAN PAUKKU RY, POHJOIS-SULKAVAN ERÄ RY, POHJOIS-JUVAN METSÄSTÄJÄT RY, JUVAN ERÄVEIKOT RY, TUUSMÄEN ERÄ RY, JUVAN KENNELKERHO RY., RANTASALMEN KENNELYHDISTYS RY, POHJOIS-JUVAN ERÄ RY
Junior Handler Tavallinen, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 9.6.2024
17.6.2024
Tuomari Teija Salmi-Aalto
6.7.2024 6.7.
Tuusniemi RN
Tuusniemi FCI1, 2, 5, 10
Tuusniemi RN
Tuusniemi FCI1, 2, 5, 10
1, 2, 5, 10 17.06.2024 17.06. Päivi Eerola
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Tuusniemi FCI1, 2, 5, 10
Aika 6.7.2024
Paikka Tuusniemi (Tuusniemen satama)
Roturyhmät 1, 2, 5, 10
Järjestäjä KOILLIS-SAVON KENNELKERHO RY, ENONSALON ERÄ R.Y., PAJUMÄEN HIRVIMIEHET RY, SOITUN ERÄ-POJAT RY
Ilmoittautumisajat 9.6.2024
17.6.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Päivi Eerola
6.7.2024 6.7.
Oulu KV
Oulu KV 2024
Oulu KV
Oulu KV 2024
14.06.2024 14.06. Per Lundström
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Oulu KV 2024
Aika 6.7.2024
Paikka Oulu (Äimäraution ravirata)
Järjestäjä OULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY, OULUN KOIRAKERHO RY, OULUN SEUDUN NOUTAJAKOIRAYHD. R.Y., OULUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
Junior Handler Piirinmestaruus, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 15.5.2024
6.6.2024
14.6.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Per Lundström
6.-7.7.2024 6.-7.7.
Helsinki KR
Helsingin Kesänäyttely 2024
Helsinki KR
Helsingin Kesänäyttely 2024
la: 2, 6, 7, 8, 9
su: 1, 3, 4, 5, 10
19.06.2024 19.06. Toke Larsen
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Helsingin Kesänäyttely 2024
Aika 6.-7.7.2024
Paikka Helsinki (Tuomarinkartano vinttikoirakeskus)
Roturyhmät la: 2, 6, 7, 8, 9
su: 1, 3, 4, 5, 10
Järjestäjä HELSINGIN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY, ESPOON KOIRAKERHO RY, HELSINGIN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY, LÄNSI-UUDENMAAN MÄYRÄKOIRAT RY
Junior Handler Tavallinen, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 10.6.2024
19.6.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Toke Larsen
7.7.2024 7.7.
Oulu NORD
Oulu NORD 2024
Oulu NORD
Oulu NORD 2024
14.06.2024 14.06. Morten Matthes
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Oulu NORD 2024
Aika 7.7.2024
Paikka Oulu (Äimäraution ravirata)
Järjestäjä OULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY, OULUN KOIRAKERHO RY, OULUN SEUDUN NOUTAJAKOIRAYHD. R.Y., OULUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
Junior Handler SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 15.5.2024
6.6.2024
14.6.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Morten Matthes
13.-14.7.2024 13.-14.7.
Mäntsälä KR
Mäntsälä KR
la: 2, 6, 7, 8, 9
su: 1, 3, 4, 5, 10
18.06.2024 18.06. Tanya Ahlman-Stockmari
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Mäntsälä KR
Aika 13.-14.7.2024
Paikka Mäntsälä (Mäntsälän urheilupuisto)
Roturyhmät la: 2, 6, 7, 8, 9
su: 1, 3, 4, 5, 10
Järjestäjä TIIBETINTERRIERIT R.Y., OHKOLAN METSÄSTYSEURA R.Y.
Ilmoittautumisajat 11.6.2024
18.6.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Tanya Ahlman-Stockmari
13.-14.7.2024 13.-14.7.
Laukaa KR
Laukaa KR
la: 1, 3, 4, 5, 10
su: 2, 6, 7, 8, 9
01.07.2024 01.07. Paavo Mattila
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Laukaa KR
Aika 13.-14.7.2024
Paikka Laukaa (Keskusurheilukenttä)
Roturyhmät la: 1, 3, 4, 5, 10
su: 2, 6, 7, 8, 9
Järjestäjä LAUKAAN METSÄSTYSSEURA RY, ERÄ-ÄIJÄT RY, KUUSAN ERÄMIEHET RY, VALKOLAN JAHTI RY, VEHNIÄN ERÄVEIKOT R.Y.
Ilmoittautumisajat 1.6.2024
23.6.2024
1.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Paavo Mattila
20.-21.7.2024 20.-21.7.
Kalajoki KV
KalaDOGI Show
Kalajoki KV
KalaDOGI Show
la: 2, 3, 5, 6, 10
su: 1, 4, 7, 8, 9
27.06.2024 27.06. Marianne Holm Larnemaa
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely KalaDOGI Show
Aika 20.-21.7.2024
Paikka Kalajoki (Kalajoen pienlentokenttä)
Roturyhmät la: 2, 3, 5, 6, 10
su: 1, 4, 7, 8, 9
Järjestäjä KESKI-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 23.5.2024
20.6.2024
27.6.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Marianne Holm Larnemaa
20.-21.7.2024 20.-21.7.
Tornio NORD
Tornio NORD
la: 1, 4, 7, 8, 9
su: 2, 3, 5, 6, 10
24.06.2024 24.06. Jari Partanen
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Tornio NORD
Aika 20.-21.7.2024
Paikka Tornio (Toranda)
Roturyhmät la: 1, 4, 7, 8, 9
su: 2, 3, 5, 6, 10
Järjestäjä ALATORNION METSÄSTYSSEURA RY, PUMIT RY
Ilmoittautumisajat 24.6.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Jari Partanen
27.7.2024 27.7.
Posio RN
Posio FCI1, 2, 5, 6
Posio RN
Posio FCI1, 2, 5, 6
1, 2, 5, 6 01.07.2024 01.07. Hannele Jokisilta
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Posio FCI1, 2, 5, 6
Aika 27.7.2024
Paikka Posio (Urheilukenttä)
Roturyhmät 1, 2, 5, 6
Järjestäjä POSION KENNELKERHO R.Y.
Ilmoittautumisajat 1.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Hannele Jokisilta
27.-28.7.2024 27.-28.7.
Mikkeli KV
Mikkeli KV 2024 Werraton Show
Mikkeli KV
Mikkeli KV 2024 Werraton Show
la: 2, 3, 6, 8, 10
su: 1, 4, 5, 7, 9
08.07.2024 08.07. Eva Nielsen
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Mikkeli KV 2024 Werraton Show
Aika 27.-28.7.2024
Paikka Mikkeli (Ravirata)
Roturyhmät la: 2, 3, 6, 8, 10
su: 1, 4, 5, 7, 9
Järjestäjä MIKKELIN ERÄMIEHET RY, SUUR-SAVON PYSTYKORVAKERHO RY., SUUR-SAVON AJOKOIRAMIEHET RY, NOROLAN METSÄSTYSSEURA RY, RÄMÄLÄN METSÄSTÄJÄT RY, KAIPIALAN METSÄSTYS JA KALASTUSSEUR, MIKKELIN AGILITY-HARRASTAJAT R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu, Tavallinen, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 9.6.2024
30.6.2024
8.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Eva Nielsen
27.-28.7.2024 27.-28.7.
Pori KV
Porin kansainvälinen koiranäyttely
Pori KV
Porin kansainvälinen koiranäyttely
la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
01.07.2024 01.07. Pirjo Aaltonen
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Porin kansainvälinen koiranäyttely
Aika 27.-28.7.2024
Paikka Pori (Porin ravirata)
Roturyhmät la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
Järjestäjä SATAKUNNAN SEURA-JA KÄÄPIÖKOIRAYHD., PORIN ERÄMIEHET RY, SATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y., SATAKUNNAN AJOKOIRAMIEHET RY
Junior Handler SM-osakilpailu, Tavallinen, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 27.5.2024
24.6.2024
1.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Pirjo Aaltonen
2.8.2024 2.8.
Kuopio KR
Sawo Show 2024 Kuopio KR
Kuopio KR
Sawo Show 2024 Kuopio KR
15.07.2024 15.07. Arne Foss
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Sawo Show 2024 Kuopio KR
Aika 2.8.2024
Paikka Kuopio (Sorsasalon ravirata)
Järjestäjä POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot Sao Show 2024
Ilmoittautumisajat 17.6.2024
8.7.2024
15.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Arne Foss
3.8.2024 3.8.
Kuopio NORD
Sawo Show 2024 Kuopio NORD
Kuopio NORD
Sawo Show 2024 Kuopio NORD
15.07.2024 15.07. Irina Poletaeva
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Sawo Show 2024 Kuopio NORD
Aika 3.8.2024
Paikka Kuopio (Sorsasalon ravirata)
Järjestäjä POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Piirinmestaruus, Tavallinen
Lisätiedot Sawo Show 2024
Ilmoittautumisajat 17.6.2024
8.7.2024
15.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Irina Poletaeva
3.8.2024 3.8.
Ylöjärvi EPN
JAHTI&VAHTI pentunäyttely
Ylöjärvi EPN
JAHTI&VAHTI pentunäyttely
05.07.2024 05.07. Olli Kokkonen
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely JAHTI&VAHTI pentunäyttely
Aika 3.8.2024
Paikka Ylöjärvi (Teivon ravirata)
Järjestäjä HÄMEEN SPANIELIKERHO RY
Ilmoittautumisajat 5.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Olli Kokkonen
3.8.2024 3.8.
Sastamala RN
Sastamala FCI2, 5
Sastamala RN
Sastamala FCI2, 5
2, 5 Ei tiedossa Ei tiedossa Harto Stockmari
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Sastamala FCI2, 5
Aika 3.8.2024
Paikka Sastamala (Kiikoisten seurojentalo)
Roturyhmät 2, 5
Järjestäjä KIIKOISTEN METSÄSTÄJÄT R.Y., LAVIAN METSÄSTYSSEURA RY
Tuomari Harto Stockmari
4.8.2024 4.8.
Kuopio KV
Sawo Show 2024 Kuopio KV
Kuopio KV
Sawo Show 2024 Kuopio KV
15.07.2024 15.07. Markku Kipinä
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Sawo Show 2024 Kuopio KV
Aika 4.8.2024
Paikka Kuopio (Sorsasalon ravirata)
Järjestäjä POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu
Lisätiedot Sawo Show 2024
Ilmoittautumisajat 17.6.2024
8.7.2024
15.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Markku Kipinä
10.-11.8.2024 10.-11.8.
Harjavalta RN
Harjavalta FCI1, 2, 3, 10
Harjavalta RN
Harjavalta FCI1, 2, 3, 10
1, 2, 3, 10 09.07.2024 09.07. Simon Rooney
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Harjavalta FCI1, 2, 3, 10
Aika 10.-11.8.2024
Paikka Harjavalta (Hosiossaaren koirakenttä)
Roturyhmät 1, 2, 3, 10
Järjestäjä HARJAVALLAN PALV-JA SEURAKOIRAHARRASTAJAT RY
Ilmoittautumisajat 3.6.2024
1.7.2024
9.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Simon Rooney
10.8.2024 10.8.
Äänekoski RN
Äänekoski FCI2, 3, 5, 8
Äänekoski RN
Äänekoski FCI2, 3, 5, 8
2, 3, 5, 8 25.07.2024 25.07. Hilkka Salohalla
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Äänekoski FCI2, 3, 5, 8
Aika 10.8.2024
Paikka Äänekoski (Äänekosken liikuntapuisto)
Roturyhmät 2, 3, 5, 8
Järjestäjä ALA-KEITELEEN KENNELKERHO RY, SUOLAHDEN METSÄSTYSSEURA RY, HIETAMAN HAUKKU RY
Lisätiedot Myös Hietaman Haukku on järjestävä
Ilmoittautumisajat 12.7.2024
19.7.2024
25.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Hilkka Salohalla
11.8.2024 11.8.
Lappeenranta EPN
Lappeenranta EPN
15.07.2024 15.07. Sanna Roste-Torniainen
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Aika 11.8.2024
Paikka Lappeenranta (Lappeenrannan Kisapuisto)
Järjestäjä LAPPEENRANNAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 1.5.2024
7.7.2024
15.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Sanna Roste-Torniainen
11.8.2024 11.8.
Puolanka RN
Puolanka FCI2, 3, 9, 10
Puolanka RN
Puolanka FCI2, 3, 9, 10
2, 3, 9, 10 21.07.2024 21.07. Kristin Kerem
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Puolanka FCI2, 3, 9, 10
Aika 11.8.2024
Paikka Puolanka (Roninkangas)
Roturyhmät 2, 3, 9, 10
Järjestäjä PUOLANGAN KENNELKERHO R.Y., KIVARIJÄRVEN METSÄSTYSSEURA RY
Ilmoittautumisajat 7.7.2024
21.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Kristin Kerem
11.8.2024 11.8.
Ylöjärvi RN
Ylöjärvi FCI1, 2, 6, 10
Ylöjärvi RN
Ylöjärvi FCI1, 2, 6, 10
1, 2, 6, 10 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ylöjärvi FCI1, 2, 6, 10
Aika 11.8.2024
Paikka Ylöjärvi (Teivon Ravirata)
Roturyhmät 1, 2, 6, 10
Järjestäjä POHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
17.-18.8.2024 17.-18.8.
Turku KR
Turun Elonäyttely
Turku KR
Turun Elonäyttely
la: 3, 4, 7, 8, 9
su: 1, 2, 5, 6, 10
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Turun Elonäyttely
Aika 17.-18.8.2024
Paikka Turku (Metsämäen ravirata)
Roturyhmät la: 3, 4, 7, 8, 9
su: 1, 2, 5, 6, 10
Järjestäjä TURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY, LOUNAIS-SUOMEN PYSTYKORVAYHDISTYS, LOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY, MAAKASTON ERÄSTÄJÄT RY, TURUN KÄYTTÖKOIRAKERHO RY, TURUN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY, TURUN SEUDUN KÄÄPIÖKOIRAT RY, TURUN VINTTIKOIRAKERHO, TURUNMAAN SAMOJEDISTIT RY, VARSINAIS-SUOMEN BEAGLE RY
17.8.2024 17.8.
Kouvola KR
Kouvola KR
25.07.2024 25.07. Harto Stockmari
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Kouvola KR
Aika 17.8.2024
Paikka Kouvola (Kouvolan ravirata)
Järjestäjä KOUVOLAN SEUDUN SEURAKOIRAKERHO RY
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot Kouvola Kr järjestetään samana viikonloppuna kuin Heinola kr
Ilmoittautumisajat 18.7.2024
25.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Harto Stockmari
18.8.2024 18.8.
Heinola KR
Heinola KR
25.07.2024 25.07. Hilkka Salohalla
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Heinola KR
Aika 18.8.2024
Paikka Heinola (Ravirata)
Järjestäjä HEINOLAN PALVELUS-JA SEURAKOIRA RY, HEINOLAN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 18.7.2024
25.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Hilkka Salohalla
24.8.2024 24.8.
Mikkeli RN
Mikkeli FCI1, 2, 5, 8
Mikkeli RN
Mikkeli FCI1, 2, 5, 8
1, 2, 5, 8 05.08.2024 05.08. Auli Haapiainen-Liikanen
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Mikkeli FCI1, 2, 5, 8
Aika 24.8.2024
Paikka Mikkeli (Ristiinan urheilukenttä)
Roturyhmät 1, 2, 5, 8
Järjestäjä RISTIINAN KOIRAKERHO RY, LAHNANIEMEN ERÄ RY, RISTIINAN METSÄSTYSSEURA RY
Ilmoittautumisajat 28.7.2024
5.8.2024
Tuomari Auli Haapiainen-Liikanen
24.8.2024 24.8.
Mäntsälä EPN
Mäntsälä EPN
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Aika 24.8.2024
Paikka Mäntsälä (Seurakunnan nurmialue)
Järjestäjä SUOMEN SALUKIKERHO R.Y.
24.8.2024 24.8.
Kokkola RN
Kokkola FCI2, 5, 6, 8
Kokkola RN
Kokkola FCI2, 5, 6, 8
2, 5, 6, 8 12.08.2024 12.08. Markku Kipinä
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kokkola FCI2, 5, 6, 8
Aika 24.8.2024
Paikka Kokkola (Heimarin ravirata)
Roturyhmät 2, 5, 6, 8
Järjestäjä KESKI-POHJANMAAN KOIRAKILTA RY
Ilmoittautumisajat 31.7.2024
12.8.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Markku Kipinä
25.8.2024 25.8.
Kinnula RN
Kinnula FCI2, 5, 6, 8
Kinnula RN
Kinnula FCI2, 5, 6, 8
2, 5, 6, 8 12.08.2024 12.08. Hannele Jokisilta
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kinnula FCI2, 5, 6, 8
Aika 25.8.2024
Paikka Kinnula (Kinnulan Urheilukenttä)
Roturyhmät 2, 5, 6, 8
Järjestäjä KINNULAN KENNELKERHO R.Y., PIHTIPUTAAN KENNELKERHO RY, VIITASAAREN KENNELKERHO RY
Ilmoittautumisajat 31.7.2024
12.8.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Hannele Jokisilta
31.8.2024 31.8.
Riihimäki KV
Riihimäki KV
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Aika 31.8.2024
Paikka Riihimäki (Ravirata)
Järjestäjä RIIHIMÄEN SEUDUN KENNELKERHO RY, ETELÄ-HÄMEEN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY, RIIHIMÄEN ERÄNKÄVIJÄT RY
31.8.2024 31.8.
Siikajoki EPN
Siikajoki PN
Siikajoki EPN
Siikajoki PN
08.08.2024 08.08. Johanna Sarkkinen
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Siikajoki PN
Aika 31.8.2024
Paikka Siikajoki (Ruukin luonto- ja hevoskeskus)
Järjestäjä RAAHEN KOIRAKERHO
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 29.7.2024
8.8.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Johanna Sarkkinen
1.9.2024 1.9.
Riihimäki NORD
Riihimäki NORD
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Aika 1.9.2024
Paikka Riihimäki (Ravirata)
Järjestäjä RIIHIMÄEN SEUDUN KENNELKERHO RY, ETELÄ-HÄMEEN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY, RIIHIMÄEN ERÄNKÄVIJÄT RY
7.9.2024 7.9.
Lahti EPN
Lahti EPN
Ei tiedossa Ei tiedossa Kaisa Metteri-Gold
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Aika 7.9.2024
Paikka Lahti (Jokimaan ravikeskus, parkkipaikka)
Järjestäjä SUOMEN BULLTERRIERIYHDISTYS RY
Tuomari Kaisa Metteri-Gold
7.9.2024 7.9.
Kihniö RN
Kihniö FCI2, 5, 6, 8
Kihniö RN
Kihniö FCI2, 5, 6, 8
2, 5, 6, 8 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kihniö FCI2, 5, 6, 8
Aika 7.9.2024
Paikka Kihniö (Yhtenäiskoulun piha-alue)
Roturyhmät 2, 5, 6, 8
Järjestäjä KIHNIÖN ERÄNKÄVIJÄT R.Y., MÄKIKYLÄN METSÄSTÄJÄT RY, KANKARIN METSÄSTYSSEURA RY
7.-8.9.2024 7.-8.9.
Porvoo KR
Porvoo KR 2024
Porvoo KR
Porvoo KR 2024
la: 1, 3, 4, 5, 10
su: 2, 6, 7, 8, 9
18.08.2024 18.08. Myriam Vermeire
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Porvoo KR 2024
Aika 7.-8.9.2024
Paikka Porvoo (Suiston kenttä)
Roturyhmät la: 1, 3, 4, 5, 10
su: 2, 6, 7, 8, 9
Järjestäjä SUOMEN ROTTWEILERYHDISTYS R.Y., SUOMEN DOBERMANNYHDISTYS R.Y., HALKIAN METSÄSTYSYHDISTYS RY, PORVOON PALVELUSKOIRAT RY
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 28.7.2024
11.8.2024
18.8.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Myriam Vermeire
7.-8.9.2024 7.-8.9.
Helsinki NORD
Vetcare syysnäyttely - Helsinki NORD
Helsinki NORD
Vetcare syysnäyttely - Helsinki NORD
la: 2, 6, 7, 8, 9
su: 1, 3, 4, 5, 10
12.08.2024 12.08. Tuula Seppälä
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Vetcare syysnäyttely - Helsinki NORD
Aika 7.-8.9.2024
Paikka Helsinki (Tuomarinkylän Vinttikoirakeskus)
Roturyhmät la: 2, 6, 7, 8, 9
su: 1, 3, 4, 5, 10
Järjestäjä SPRINGERSPANIELIT R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 22.7.2024
5.8.2024
12.8.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Tuula Seppälä
14.9.2024 14.9.
Lahti E
Seurakoirayhdistys
Lahti E
Seurakoirayhdistys
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Seurakoirayhdistys
Aika 14.9.2024
Paikka Lahti (Jokimaa ravikeskus)
Järjestäjä SUOMEN SEURAKOIRAYHDISTYS R.Y.
14.9.2024 14.9.
Lahti EPN
Lahti EPN
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Aika 14.9.2024
Paikka Lahti (Jokimaan ravirata)
Järjestäjä SUOMEN BROHOLMERYHDISTYS RY
15.9.2024 15.9.
Jyväskylä RN
Jyväskylä FCI1, 2, 3, 9
Jyväskylä RN
Jyväskylä FCI1, 2, 3, 9
1, 2, 3, 9 01.09.2024 01.09. Nina Janger
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Jyväskylä FCI1, 2, 3, 9
Aika 15.9.2024
Paikka Jyväskylä (Kiilerin ravirata)
Roturyhmät 1, 2, 3, 9
Järjestäjä KESKI-SUOMEN KENNELKERHO RY
Ilmoittautumisajat 31.7.2024
25.8.2024
1.9.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Nina Janger
21.9.2024 21.9.
Kajaani EPN
Kajaani EPN
06.09.2024 06.09.
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Aika 21.9.2024
Paikka Kajaani (Kajaanin pallohalli)
Järjestäjä DANDIEDINMONTINTERRIERIT-DDT RY, SUOMEN MANCHESTERINTERRIERIT RY, SUOMEN TERRIERIJÄRJESTÖ R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 25.8.2024
6.9.2024
21.9.2024 21.9.
Hämeenlinna EPN
Rajoitus 550 koiraa
Hämeenlinna EPN
Rajoitus 550 koiraa
01.09.2024 01.09. Teija Salmi-Aalto
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Rajoitus 550 koiraa
Aika 21.9.2024
Paikka Hämeenlinna (Kauppakeskus Tuulonen)
Järjestäjä SUOMEN GLENNIT RY, SUOMEN KÄÄPIÖBULLTERRIERIT RY
Ilmoittautumisajat 25.8.2024
1.9.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Teija Salmi-Aalto
21.-22.9.2024 21.-22.9.
Hyvinkää KR
Hyvinkää KR
la: 1, 5, 7, 8, 10
su: 2, 3, 4, 6, 9
Ei tiedossa Ei tiedossa Helin Tenson
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Aika 21.-22.9.2024
Paikka Hyvinkää (Kaidanpään ampumarata)
Roturyhmät la: 1, 5, 7, 8, 10
su: 2, 3, 4, 6, 9
Järjestäjä KYTÄJÄRVEN ERÄMIEHET RY, ERÄ-80 RY, HYVINKÄÄN-PALOJOEN METSÄSTYSYHDISTYS RY, HYVINKÄÄN METSÄNKÄVIJÄT RY
Lisätiedot lauantaina ryhmät 1,5,7,8 ja 10 sunnuntaina ryhmät 2,3,4,6 ja 9
Tuomari Helin Tenson
22.9.2024 22.9.
Kajaani EPN
Kajaani EPN
06.09.2024 06.09.
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Aika 22.9.2024
Paikka Kajaani (Kajaanin pallohalli)
Järjestäjä DANDIEDINMONTINTERRIERIT-DDT RY, SUOMEN MANCHESTERINTERRIERIT RY, SUOMEN TERRIERIJÄRJESTÖ R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 25.8.2024
6.9.2024
28.9.2024 28.9.
Kotka EPN
Kotka EPN
Ei tiedossa Ei tiedossa Vesa Lehtonen
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Aika 28.9.2024
Paikka Kotka (KKS:n halli)
Järjestäjä KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
Tuomari Vesa Lehtonen
28.-29.9.2024 28.-29.9.
Eckerö KV
Eckerö KV 2024
Eckerö KV
Eckerö KV 2024
la: 1, 3, 4, 5, 6, 7
su: 2, 8, 9, 10
03.09.2024 03.09. Martin Johansson
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Eckerö KV 2024
Aika 28.-29.9.2024
Paikka Eckerö (Eckeröhallen)
Roturyhmät la: 1, 3, 4, 5, 6, 7
su: 2, 8, 9, 10
Järjestäjä ÅLANDS KENNELDISTRIKT R.F.
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 16.7.2024
27.8.2024
3.9.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Martin Johansson
29.9.2024 29.9.
Kotka EPN
Kotka EPN
Ei tiedossa Ei tiedossa Jetta Tschokkinen
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Aika 29.9.2024
Paikka Kotka (KKS:n halli)
Järjestäjä KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
Tuomari Jetta Tschokkinen
5.10.2024 5.10.
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI2, 4, 9, 10
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI2, 4, 9, 10
2, 4, 9, 10 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Hämeenlinna FCI2, 4, 9, 10
Aika 5.10.2024
Paikka Hämeenlinna (Tuulosen parkkihalli)
Roturyhmät 2, 4, 9, 10
Järjestäjä KOIRAKERHO MUHVET RY
6.10.2024 6.10.
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI2, 4, 9, 10
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI2, 4, 9, 10
2, 4, 9, 10 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Hämeenlinna FCI2, 4, 9, 10
Aika 6.10.2024
Paikka Hämeenlinna (Tuulosen parkkihalli)
Roturyhmät 2, 4, 9, 10
Järjestäjä KOIRAKERHO MUHVET RY
26.10.2024 26.10.
Seinäjoki NORD
Seinäjoki NORD
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Aika 26.10.2024
Paikka Seinäjoki (Seinäjoki Areena)
Järjestäjä ETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
27.10.2024 27.10.
Seinäjoki KV
Seinäjoki KV
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Aika 27.10.2024
Paikka Seinäjoki (Seinäjoki Areena)
Järjestäjä ETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
27.10.2024 27.10.
Lahti EPN
Rajoitus 1000 koiraa
Lahti EPN
Rajoitus 1000 koiraa
03.10.2024 03.10.
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Rajoitus 1000 koiraa
Aika 27.10.2024
Paikka Lahti (Lahden Messukeskus)
Järjestäjä LAHDEN KÄYTTÖKOIRA RY
Ilmoittautumisajat 8.8.2024
26.9.2024
3.10.2024
Ilmoittaudu
23.11.2024 23.11.
Hämeenlinna EPN
Rajoitus 850 koiraa
Hämeenlinna EPN
Rajoitus 850 koiraa
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Rajoitus 850 koiraa
Aika 23.11.2024
Paikka Hämeenlinna (Kauppakeskus Tuulonen, parkkihalli)
Järjestäjä SUOMEN TANSKANDOGGI R.Y.
Lisätiedot Näyttelyn koiramäärä on rajoitettu 850 koiraan.
7.12.2024 7.12.
Helsinki EPN
Helsinki EPN
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Aika 7.12.2024
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
7.12.2024 7.12.
Helsinki NORD
Helsinki NORD
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Aika 7.12.2024
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
Junior Handler SM-osakilpailu
Lisätiedot HeW-24
8.12.2024 8.12.
Helsinki KV
Helsinki KV
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Aika 8.12.2024
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
Junior Handler SM-finaali
Lisätiedot V-24
8.12.2024 8.12.
Helsinki EPN
Helsinki EPN
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Aika 8.12.2024
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
11.-12.1.2025 11.-12.1.
Kajaani KV
Kajaani KV
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Aika 11.-12.1.2025
Paikka Kajaani (Kajaanin Pallohalli)
Järjestäjä KAINUUN KENNELPIIRI R.Y.
12.1.2025 12.1.
Lahti RN
Lahti FCI1, 2, 3 , 4; Rajoitus 1500 koiraa
Lahti RN
Lahti FCI1, 2, 3 , 4; Rajoitus 1500 koiraa
1, 2, 3, 4 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Lahti FCI1, 2, 3 , 4; Rajoitus 1500 koiraa
Aika 12.1.2025
Paikka Lahti (Lahden Messukeskus)
Roturyhmät 1, 2, 3, 4
Järjestäjä LAHDEN KÄYTTÖKOIRA RY
Lisätiedot Rajoitettu koiramäärä 1500
23.2.2025 23.2.
Tornio RN
Tornio FCI2, 4, 9
Tornio RN
Tornio FCI2, 4, 9
2, 4, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Tornio FCI2, 4, 9
Aika 23.2.2025
Paikka Tornio (Vauhtkoira-Areena)
Roturyhmät 2, 4, 9
Järjestäjä TORNION KENNELKERHO R.Y.
15.-16.3.2025 15.-16.3.
Leppävirta RN
Leppävirta FCI2, 4, 5, 9; Rajoitus 650 koiraa/pvä
Leppävirta RN
Leppävirta FCI2, 4, 5, 9; Rajoitus 650 koiraa/pvä
2, 4, 5, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa Markku Mähönen
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Leppävirta FCI2, 4, 5, 9; Rajoitus 650 koiraa/pvä
Aika 15.-16.3.2025
Paikka Leppävirta (Vesileppis Areena)
Roturyhmät 2, 4, 5, 9
Järjestäjä LEPPÄVIRRAN PALVELUS- JA SEURAKOIRA, ITÄ-SUOMEN MÄYRÄKOIRAT RY
Lisätiedot Ryhmät 5 ja 9 lauantaina 15.3.2025 Ryhmät 2 ja 4 sunnuntaina 16.3.2025
Tuomari Markku Mähönen
22.-23.3.2025 22.-23.3.
Kotka RN
Kotka FCI2, 3, 5, 7
Kotka RN
Kotka FCI2, 3, 5, 7
2, 3, 5, 7 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kotka FCI2, 3, 5, 7
Aika 22.-23.3.2025
Paikka Kotka (KKS:n halli)
Roturyhmät 2, 3, 5, 7
Järjestäjä KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
Lisätiedot Lauantaina ryhmät 3 & 7 ja sunnuntaina ryhmät 2 & 5
29.-30.3.2025 29.-30.3.
Lahti KV
Lahti KV
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Aika 29.-30.3.2025
Paikka Lahti (Lahden Urheilu-ja Messukeskus)
Järjestäjä SALPAUSSELÄN KENNELPIIRI RY
13.4.2025 13.4.
Pello RN
Pello FCI2, 5, 6, 9
Pello RN
Pello FCI2, 5, 6, 9
2, 5, 6, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Pello FCI2, 5, 6, 9
Aika 13.4.2025
Paikka Pello (Rohkihalli)
Roturyhmät 2, 5, 6, 9
Järjestäjä LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY
13.4.2025 13.4.
Kajaani RN
Kajaani FCI2, 3, 8, 9
Kajaani RN
Kajaani FCI2, 3, 8, 9
2, 3, 8, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kajaani FCI2, 3, 8, 9
Aika 13.4.2025
Paikka Kajaani (Pallohalli)
Roturyhmät 2, 3, 8, 9
Järjestäjä KIVESKYLÄN ERÄMIEHET RY, KAINUUN BEAGLE R.Y., KAINUUN RIISTAMIEHET RY, KOUTANIEMEN METSÄSTYSSEURA RY
20.4.2025 20.4.
Kitee RN
Kitee FCI2, 5, 8, 9
Kitee RN
Kitee FCI2, 5, 8, 9
2, 5, 8, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kitee FCI2, 5, 8, 9
Aika 20.4.2025
Paikka Kitee (Kiteen jäähalli)
Roturyhmät 2, 5, 8, 9
Järjestäjä KITEEN KENNELKERHO RY, HIRVIJOEN ERÄ RY, KAURILAN ERÄ RY, RUPPOVAARAN ERÄ RY, PIIMÄJÄRVEN ERÄ RY, TOHMAJÄRVEN-VÄRTSILÄN METS.SEURA RY, KITEEN KENNELKERHO RY
Lisätiedot Näyttely järjestetään yhteistyössä Nurmeksen 2025 näyttelyn kanssa
26.-27.4.2025 26.-27.4.
Vaasa KV
Vaasa KV
la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Aika 26.-27.4.2025
Paikka Vaasa (Botniahalli)
Roturyhmät la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
Järjestäjä VAASAN KOIRAKERHO RY, MERENKURKUN NOUTAJAT RY, VASA KENNELFÖRENING RF, ÖSTERBOTTENS ÄLGHUNDKLUBB RF
1.5.2025 1.5.
Lahti RN
Lahti FCI1, 2, 3, 4
Lahti RN
Lahti FCI1, 2, 3, 4
1, 2, 3, 4 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Lahti FCI1, 2, 3, 4
Aika 1.5.2025
Paikka Lahti (Jokimaan ravikeskus)
Roturyhmät 1, 2, 3, 4
Järjestäjä SALPAUSSELÄN BEAGLE RY, SALPAUSSELÄN KOIRANKASVATTAJAT RY
3.5.2025 3.5.
Tampere KR
Tampere KR
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Aika 3.5.2025
Paikka Tampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus)
Järjestäjä POHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
4.5.2025 4.5.
Tampere KV
Tampere KV
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Aika 4.5.2025
Paikka Tampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus)
Järjestäjä POHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
10.-11.5.2025 10.-11.5.
Iisalmi NORD
Iisalmi NORD
la: 2, 3, 4, 6, 9
su: 1, 5, 7, 8, 10
Ei tiedossa Ei tiedossa Jaana Kummala
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Aika 10.-11.5.2025
Paikka Iisalmi (Luuniemen Juhlakenttä)
Roturyhmät la: 2, 3, 4, 6, 9
su: 1, 5, 7, 8, 10
Järjestäjä POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Tuomari Jaana Kummala
11.5.2025 11.5.
Salo RN
Salo FCI2, 3, 4, 9
Salo RN
Salo FCI2, 3, 4, 9
2, 3, 4, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Salo FCI2, 3, 4, 9
Aika 11.5.2025
Paikka Salo (Salo)
Roturyhmät 2, 3, 4, 9
Järjestäjä KOIRAKERHO TASSUT R.Y.
11.5.2025 11.5.
Harjavalta RN
Harjavalta FCI2, 7, 9
Harjavalta RN
Harjavalta FCI2, 7, 9
2, 7, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Harjavalta FCI2, 7, 9
Aika 11.5.2025
Paikka Harjavalta (Hosiossaaren koirakenttä)
Roturyhmät 2, 7, 9
Järjestäjä HARJAVALLAN PALV-JA SEURAKOIRAHARRASTAJAT RY
11.5.2025 11.5.
Ristijärvi RN
Ristijärvi FCI 2, 3, 4, 9
Ristijärvi RN
Ristijärvi FCI 2, 3, 4, 9
2, 3, 4, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ristijärvi FCI 2, 3, 4, 9
Aika 11.5.2025
Paikka Ristijärvi (Ristijärvi)
Roturyhmät 2, 3, 4, 9
Järjestäjä UVAN METSÄSTÄJÄT RY, RISTIJÄRVEN METSÄSTYSSEURA RY
Lisätiedot Uvan Metstäjät Ry 40 vuotta -juhlanäyttely ja Karhukoirien Tappisarvikisan tukinäyttely.
17.5.2025 17.5.
Seinäjoki RN
Seinäjoki FCI1, 2, 4, 5
Seinäjoki RN
Seinäjoki FCI1, 2, 4, 5
1, 2, 4, 5 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Seinäjoki FCI1, 2, 4, 5
Aika 17.5.2025
Paikka Seinäjoki (Törnävän hiekkakenttä)
Roturyhmät 1, 2, 4, 5
Järjestäjä SEINÄJOEN METSÄSTYSSEURA R.Y., NURMON METSÄSTYSSEURA RY
17.5.2025 17.5.
Hämeenlinna E
Seurakoirayhdistys
Hämeenlinna E
Seurakoirayhdistys
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Seurakoirayhdistys
Aika 17.5.2025
Paikka Hämeenlinna (Villa Mainiemi)
Järjestäjä SUOMEN SEURAKOIRAYHDISTYS R.Y.
17.-18.5.2025 17.-18.5.
Helsinki KV
Helsinki KV
la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Aika 17.-18.5.2025
Paikka Helsinki (Tuomarinkartano)
Roturyhmät la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Järjestäjä HELSINGIN SEUDUN KENNELPIIRI R.Y.
17.5.2025 17.5.
Ruovesi RN
Ruovesi FCI1, 2, 3, 5
Ruovesi RN
Ruovesi FCI1, 2, 3, 5
1, 2, 3, 5 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ruovesi FCI1, 2, 3, 5
Aika 17.5.2025
Paikka Ruovesi (Ruoveden Urheilukeskus)
Roturyhmät 1, 2, 3, 5
Järjestäjä PAJUSEN ERÄILIJÄT RY, RUOVEDEN METSÄSTYSSEURA R.Y., PIRKKALAN KOIRAKERHO PISKIT RY, KURUN ERÄMIEHET RY
Lisätiedot vaihtoehtoiset ryhmät 3, 7, 8, 9
18.5.2025 18.5.
Oulu RN
Oulu FCI1, 2, 5, 6
Oulu RN
Oulu FCI1, 2, 5, 6
1, 2, 5, 6 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Oulu FCI1, 2, 5, 6
Aika 18.5.2025
Paikka Oulu (Virpiniemen ravirata)
Roturyhmät 1, 2, 5, 6
Järjestäjä POHJAN KARHUKOIRAYHDISTYS RY
Lisätiedot Hirvenhaukut-ottelun tukinäyttely
24.-25.5.2025 24.-25.5.
Mynämäki KR
Mynämäki KR
la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Aika 24.-25.5.2025
Paikka Mynämäki (Mynämäen Urheilukeskus)
Roturyhmät la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Järjestäjä MYNÄMÄEN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y., METSÄSTYSSEURA REPO RY, MS.MYNÄMÄEN ERÄ R.Y.
24.-25.5.2025 24.-25.5.
Rauma KR
Rauma KR
la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Aika 24.-25.5.2025
Paikka Rauma (Äijänsuon Urheilualue)
Roturyhmät la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Järjestäjä RAUMAN KÄYTTÖ- JA SEURAKOIRAT RY, RAUMAN METSÄSTYSSEURA RY, RAUMAN MAALAISKUNNAN METSÄSTYSSEURA RY, RAUMAN YMPÄRISTÖN URHEILUMETSÄSTÄJÄT, RAUMAN SEUDUN ERÄMIEHET RY
Lisätiedot Junior Handler vain yhtenä päivänä
24.-25.5.2025 24.-25.5.
Virolahti KR
Virolahti KR
la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Aika 24.-25.5.2025
Paikka Virolahti (Harjun Oppimiskeskus)
Roturyhmät la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Järjestäjä KAAKON KENNEL-KERHO RY
25.5.2025 25.5.
Helsinki RN
Helsinki FCI2, 9
Helsinki RN
Helsinki FCI2, 9
2, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa Annukka Paloheimo
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Helsinki FCI2, 9
Aika 25.5.2025
Paikka Helsinki (Tuomarinkartanon Vinttikoirakeskus)
Roturyhmät 2, 9
Järjestäjä HELSINGIN SEUDUN KENNELPIIRI R.Y.
Tuomari Annukka Paloheimo
29.5.2025 29.5.
Mäntsälä RN
Mäntsälä FCI2, 3
Mäntsälä RN
Mäntsälä FCI2, 3
2, 3 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Mäntsälä FCI2, 3
Aika 29.5.2025
Paikka Mäntsälä (Keskusurheilupuisto)
Roturyhmät 2, 3
Järjestäjä MÄNTSÄLÄN KOIRAKERHO RY, PARSONRUSSELLINTERRIERIT RY
Lisätiedot Näyttelyjärjestelyissä on mukana myös Parsonrussellinterrierit ry.
29.5.2025 29.5.
Kangasniemi NORD
Kangasniemi NORD
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Aika 29.5.2025
Paikka Kangasniemi (Kangasniemen Urheilukeskus)
Järjestäjä KANGASNIEMEN KENNELKERHO RY
29.5.2025 29.5.
Turku RN
Turku FCI1, 2, 3, 5
Turku RN
Turku FCI1, 2, 3, 5
1, 2, 3, 5 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Turku FCI1, 2, 3, 5
Aika 29.5.2025
Paikka Turku (.)
Roturyhmät 1, 2, 3, 5
Järjestäjä VARSINAIS-SUOMEN KENNELPIIRI R.Y.
7.6.2025 7.6.
Kangasala E
Tanskalais-ruotsalainen pihakoira
Kangasala E
Tanskalais-ruotsalainen pihakoira
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Tanskalais-ruotsalainen pihakoira
Aika 7.6.2025
Järjestäjä SUOMEN TANSKALAIS-RUOTSALAISET PIHAKOIRAT RY
Lisätiedot Kotikoiraluokka, lapsi ja koirakilpailu, paras pää ja paras liike
7.6.2025 7.6.
Varkaus RN
Varkaus FCI2, 3, 8 & 9
Varkaus RN
Varkaus FCI2, 3, 8 & 9
2, 3, 8, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Varkaus FCI2, 3, 8 & 9
Aika 7.6.2025
Roturyhmät 2, 3, 8, 9
Järjestäjä VARKAUDEN SEUDUN KENNELYHDISTYS RY, VARKAUDEN PALVELUS-JA SEURAKOIRAT, KANGASLAMMIN METSÄSTÄJÄT RY
7.-8.6.2025 7.-8.6.
Espoo KR
Espoo KR
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Aika 7.-8.6.2025
Järjestäjä ULKOMUOTOTUOMARIT RY
Lisätiedot Ulkomuototuomarit ry:n TUKINÄYTTELY!
7.6.2025 7.6.
Iitti RN
Iitti FCI2, 3, 5, 9
Iitti RN
Iitti FCI2, 3, 5, 9
2, 3, 5, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Iitti FCI2, 3, 5, 9
Aika 7.6.2025
Paikka Iitti (Kausalan hiihtomaja)
Roturyhmät 2, 3, 5, 9
Järjestäjä LÄNSI-KYMEN KENNELYHDISTYS RY
7.-8.6.2025 7.-8.6.
Alavus KR
Alavus KR
la: 2, 4, 6, 9, 10
su: 1, 3, 5, 7, 8
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Aika 7.-8.6.2025
Paikka Alavus (Keskisen Kyläkauppa)
Roturyhmät la: 2, 4, 6, 9, 10
su: 1, 3, 5, 7, 8
Järjestäjä ETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
7.6.2025 7.6.
Riihimäki RN
Riihimäki FCI2, 5, 6 & 9
Riihimäki RN
Riihimäki FCI2, 5, 6 & 9
2, 5, 6, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Riihimäki FCI2, 5, 6 & 9
Aika 7.6.2025
Paikka Riihimäki (Lasimuseonkenttä)
Roturyhmät 2, 5, 6, 9
Järjestäjä ETELÄ-HÄMEEN BEAGLEKERHO RY, ETELÄ-HÄMEEN AJOKOIRAYHDISTYS RY, HÄMEENLINNAN KENNELKERHO RY, SUOMEN DOBERMANNYHDISTYS R.Y.
8.6.2025 8.6.
Taivalkoski RN
Taivalkoski FCI2, 3, 5 & 6
Taivalkoski RN
Taivalkoski FCI2, 3, 5 & 6
2, 3, 5, 6 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Taivalkoski FCI2, 3, 5 & 6
Aika 8.6.2025
Paikka Taivalkoski (Kaarihallin urheilukenttä)
Roturyhmät 2, 3, 5, 6
Järjestäjä TAIVALKOSKEN KENNELKERHO RY
14.-15.6.2025 14.-15.6.
Virolahti KV
Kotkan Ruusu 2025
Virolahti KV
Kotkan Ruusu 2025
la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Kotkan Ruusu 2025
Aika 14.-15.6.2025
Paikka Virolahti (Harjun Oppimiskeskus)
Roturyhmät la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Järjestäjä KYMENLAAKSON KANAKOIRASEURA RY, KAAKON NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY, KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
14.-15.6.2025 14.-15.6.
Rovaniemi KV
Rovaniemi KV
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Aika 14.-15.6.2025
Paikka Rovaniemi (Mäntyvaaran ravirata)
Järjestäjä ROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y., LAPIN AJOKOIRAYHDISTYS R.Y.
14.-15.6.2025 14.-15.6.
Jämsä KR
Jämsä KR
la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Aika 14.-15.6.2025
Paikka Jämsä (Jämsän Ravirata)
Roturyhmät la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Järjestäjä JÄMSÄN SEUDUN PYSTYKORVAT R.Y., ARVAJAN METSÄMIEHET R.Y., JÄMSÄN SEUDUN AJOKOIRAYHDISTYS RY, JÄMSÄN SEUDUN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY, JÄMSÄNKOSKEN METSÄSTYSYHDISTYS RY
15.6.2025 15.6.
Närpiö RN
Närpiö osa5 & FCI6, FCI 2, 4, 8
Närpiö RN
Närpiö osa5 & FCI6, FCI 2, 4, 8
osa 5 & FCI 6, 2, 4, 8 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Närpiö osa5 & FCI6, FCI 2, 4, 8
Aika 15.6.2025
Paikka Närpiö (Mosedals Idrottsplats)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 2, 4, 8
Järjestäjä SYDÖSTERBOTTENS KENNELFÖRENING
22.6.2025 22.6.
Jyväskylä KV
Jyväskylä KV
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Aika 22.6.2025
Paikka Jyväskylä (Killerin ravirata)
Järjestäjä KESKI-SUOMEN KENNELKERHO RY, JYVÄSKYLÄN METSÄS.HOITOYHDISTYS RY, KESKI-SUOMEN AJOKOIRAYHDISTYS RY, KESKI-SUOMEN BEAGLE RY, KESKI-SUOMEN MÄYRÄKOIRAKERHO RY, KESKI-SUOMEN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY., KESKI-SUOMEN PALVELUSKOIRAYHDISTYS, KESKI-SUOMEN VINTTIKOIRAKERHO RY, SISÄ-SUOMEN METSÄSTYSSEURA RY
28.6.2025 28.6.
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI2, 5, 7 & 9
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI2, 5, 7 & 9
2, 5, 7, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Hämeenlinna FCI2, 5, 7 & 9
Aika 28.6.2025
Paikka Hämeenlinna (Villa Mainiemi)
Roturyhmät 2, 5, 7, 9
Järjestäjä LAMMIN RIISTAMIEHET RY, ETELÄ-HÄMEEN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY, EVON HIRVISEURUE RY
28.-29.6.2025 28.-29.6.
Turku KV
Turku Top Dog Show 2025
Turku KV
Turku Top Dog Show 2025
la: 1, 3, 6, 8, 10
su: 2, 4, 5, 7, 9
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Turku Top Dog Show 2025
Aika 28.-29.6.2025
Paikka Turku (.)
Roturyhmät la: 1, 3, 6, 8, 10
su: 2, 4, 5, 7, 9
Järjestäjä TURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY, LOUNAIS-SUOMEN PYSTYKORVAYHDISTYS, LOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY, MAAKASTON ERÄSTÄJÄT RY, TURUN KÄYTTÖKOIRAKERHO RY, TURUN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY, TURUN SEUDUN KÄÄPIÖKOIRAT RY, TURUN VINTTIKOIRAKERHO, TURUNMAAN SAMOJEDISTIT RY, VARSINAIS-SUOMEN BEAGLE RY
5.-6.7.2025 5.-6.7.
Tuusniemi KR
Tuusniemi KR
la: 1, 3, 5, 8, 10
su: 2, 4, 6, 7, 9
Ei tiedossa Ei tiedossa Marianne Holm Larnemaa
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Aika 5.-6.7.2025
Paikka Tuusniemi (Tuusniemen satama)
Roturyhmät la: 1, 3, 5, 8, 10
su: 2, 4, 6, 7, 9
Järjestäjä KOILLIS-SAVON KENNELKERHO RY, ENONSALON ERÄ R.Y., PAJUMÄEN HIRVIMIEHET RY, SOITUN ERÄ-POJAT RY
Tuomari Marianne Holm Larnemaa
5.7.2025 5.7.
Oulu KV
Oulu KV
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Aika 5.7.2025
Paikka Oulu (Äimäraution ravirata)
Järjestäjä OULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY, OULUN SEUDUN NOUTAJAKOIRAYHD. R.Y., OULUN KOIRAKERHO RY, OULUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
5.-6.7.2025 5.-6.7.
Tuusula KR
Tuusula KR
la: 2, 4, 6, 9, 10
su: 1, 3, 5, 7, 8
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Aika 5.-6.7.2025
Paikka Tuusula (Tuusulan Urheilukeskus)
Roturyhmät la: 2, 4, 6, 9, 10
su: 1, 3, 5, 7, 8
Järjestäjä TUUSULAN KENNELKERHO RY, UUDENMAAN KENNELPIIRI R.Y., SUOMEN PARTACOLLIET R.Y.
6.7.2025 6.7.
Oulu NORD
Oulu NORD
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Aika 6.7.2025
Paikka Oulu (Äimäraution ravirata)
Järjestäjä OULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY, OULUN SEUDUN NOUTAJAKOIRAYHD. R.Y., OULUN KOIRAKERHO RY, OULUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
12.7.2025 12.7.
Ruokolahti RN
Ruokolahti FCI1, 2, 5 & 8
Ruokolahti RN
Ruokolahti FCI1, 2, 5 & 8
1, 2, 5, 8 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ruokolahti FCI1, 2, 5 & 8
Aika 12.7.2025
Paikka Ruokolahti (Ruokolahti)
Roturyhmät 1, 2, 5, 8
Järjestäjä ERÄJÄRVEN ERÄ RY, KAUKOPÄÄN METSÄMIEHET RY
Lisätiedot Haemme kahta ryhmänäyttelyä, jos emme saa kuin yhden tämä on ensisijainen 12.7/ 5.7
12.-13.7.2025 12.-13.7.
Orivesi KR
Orivesi KR
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Aika 12.-13.7.2025
Paikka Orivesi (Tarkentuu myöhemmin)
Järjestäjä HIRSILÄN RIISTAMIEHET RY, ORIVEDEN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y.
12.-13.7.2025 12.-13.7.
Hyvinkää KR
Hyvinkää KR
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Aika 12.-13.7.2025
Paikka Hyvinkää (Hyvinkään koraharrastusalue (vinttikoirarata))
Järjestäjä HYVINKÄÄN SEUDUN KENNELKERHO R.Y., HYVINKÄÄN KÄYTTÖKOIRAT R.Y., LUHTILAUKKAAJAT RY
19.7.2025 19.7.
Mikkeli KR
Mikkeli KR
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Aika 19.7.2025
Paikka Mikkeli (Ristiina)
Järjestäjä RISTIINAN KOIRAKERHO RY, LAHNANIEMEN ERÄ RY, PELLOKSEN ERÄMIEHET RY, RISTIINAN METSÄSTYSSEURA RY, SOMEEN ERÄ-ÄSSÄT RY
19.-20.7.2025 19.-20.7.
Tornio NORD
Tornio NORD
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Aika 19.-20.7.2025
Järjestäjä LAPIN KENNELPIIRI R.Y.
26.-27.7.2025 26.-27.7.
Pori KV
Pori KV
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Aika 26.-27.7.2025
Paikka Pori (Ravirta)
Järjestäjä SATAKUNNAN SEURA-JA KÄÄPIÖKOIRAYHD., PORIN ERÄMIEHET RY, SATAKUNNAN AJOKOIRAMIEHET RY, SATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y.
26.7.2025 26.7.
Helsinki RN
Helsinki FCI1 & 2
Helsinki RN
Helsinki FCI1 & 2
1, 2 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Helsinki FCI1 & 2
Aika 26.7.2025
Paikka Helsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus)
Roturyhmät 1, 2
Järjestäjä HELSINGIN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY, ESPOON KOIRAKERHO RY
26.-27.7.2025 26.-27.7.
Kalajoki KV
Kalajoki KV
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Aika 26.-27.7.2025
Järjestäjä KESKI-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
2.8.2025 2.8.
Ikaalinen RN
Ikaalinen FCI2, 5, 6 & 8
Ikaalinen RN
Ikaalinen FCI2, 5, 6 & 8
2, 5, 6, 8 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ikaalinen FCI2, 5, 6 & 8
Aika 2.8.2025
Paikka Ikaalinen (Vatulan Ampumaurheilukeskus)
Roturyhmät 2, 5, 6, 8
Järjestäjä IKAALISTEN SEUD. KENNELKERHO RY
2.-3.8.2025 2.-3.8.
Kuopio KV
Kuopio KV
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Aika 2.-3.8.2025
Paikka Kuopio (Sorsalon Ravirata)
Järjestäjä POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
7.8.2025 7.8.
Helsinki E
Seurakoirayhdistys/WDS ER
Helsinki E
Seurakoirayhdistys/WDS ER
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Seurakoirayhdistys/WDS ER
Aika 7.8.2025
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN SEURAKOIRAYHDISTYS R.Y.
8.-10.8.2025 8.-10.8.
Helsinki KV
World Dog Show
Helsinki KV
World Dog Show
pe: 3, 9, 10
la: 2, 5, 6
su: 1, 4, 7, 8
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely World Dog Show
Aika 8.-10.8.2025
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Roturyhmät pe: 3, 9, 10
la: 2, 5, 6
su: 1, 4, 7, 8
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
Lisätiedot WDS-2025
16.8.2025 16.8.
Joensuu KV
Joensuu KV
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Aika 16.8.2025
Paikka Joensuu (Ravirata)
Järjestäjä POHJOIS-KARJALAN SEURAKOIRAT RY, POHJOIS-KARJALAN KÄYTTÖKOIRAT R.Y, JOENSUUN SEUDUN PALVELUSKOIRAYHD.RY, SÄRKIVAARAN METSÄSTYSSEURA RY, SELKIEN SEUDUN ERÄ, POHJOIS-KARJALAN KANAKOIRAKERHO RY, POHJOIS-KARJALAN KENNELMIEHET RY, PYHÄSELÄN METSÄSTÄJÄT RY
16.-17.8.2025 16.-17.8.
Turku KR
Turku KR
la: 1, 3, 4, 8, 10
su: 2, 5, 6, 7, 9
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Aika 16.-17.8.2025
Paikka Turku (Metsämäen ravirata)
Roturyhmät la: 1, 3, 4, 8, 10
su: 2, 5, 6, 7, 9
Järjestäjä LOUNAIS-SUOMEN DREEVERIKERHO RY, AURAN NUUSKUT RY, KIMITOÖNS JAKTHUNDSKLUBB, LOUNAIS-SUOMEN BERNIT RY, METSÄSTYSSEURA RASI RY, METSÄSTYSYHDISTYS TARVAS RY, NAANTALIN PALV.-JA SEURAKOIRAYHD., SPL-TURKU RY, TURUN KENTTÄKOIRAYHDISTYS RY, TURUN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
17.8.2025 17.8.
Joensuu KR
Joensuu KR
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Aika 17.8.2025
Paikka Joensuu (ravirata)
Järjestäjä POHJOIS-KARJALAN SEURAKOIRAT RY, POHJOIS-KARJALAN KANAKOIRAKERHO RY, POHJOIS-KARJALAN KENNELMIEHET RY, SELKIEN SEUDUN ERÄ, SÄRKIVAARAN METSÄSTYSSEURA RY, POHJOIS-KARJALAN KÄYTTÖKOIRAT R.Y, JOENSUUN SEUDUN PALVELUSKOIRAYHD.RY, PYHÄSELÄN METSÄSTÄJÄT RY
23.8.2025 23.8.
Kouvola KR
Kouvola KR
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Aika 23.8.2025
Paikka Kouvola (Kouvolan ravirata)
Järjestäjä HUHDASJÄRVEN ERÄNKÄVIJÄT RY, KOUVOLAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY, KYMEN VETOKOIRASEURA RY
24.8.2025 24.8.
Heinola KR
Heinola KR
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Aika 24.8.2025
Paikka Heinola (Ravirata)
Järjestäjä HEINOLAN PALVELUS-JA SEURAKOIRA RY, HEINOLAN METSÄSTYSYHDISTYS RY
30.8.2025 30.8.
Riihimäki KV
Riihimäki KV
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Aika 30.8.2025
Paikka Riihimäki (Riihimänen ravirata)
Järjestäjä ETELÄ-HÄMEEN AJOKOIRAYHDISTYS RY, RIIHIMÄEN ERÄNKÄVIJÄT RY, SUOMEN DOBERMANNYHDISTYS R.Y.
31.8.2025 31.8.
Riihimäki NORD
Riihimäki NORD
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Aika 31.8.2025
Paikka Riihimäki (Riihimänen ravirata)
Järjestäjä ETELÄ-HÄMEEN AJOKOIRAYHDISTYS RY, RIIHIMÄEN ERÄNKÄVIJÄT RY, SUOMEN DOBERMANNYHDISTYS R.Y.
6.-7.9.2025 6.-7.9.
Helsinki KR
Helsinki KR
la: 2, 4, 6, 7, 9
su: 1, 3, 5, 8, 10
Ei tiedossa Ei tiedossa Torbjörn Skaar
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Aika 6.-7.9.2025
Roturyhmät la: 2, 4, 6, 7, 9
su: 1, 3, 5, 8, 10
Järjestäjä UUDENMAAN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS, SUOMEN BASSETKERHO R.Y., SUOMEN HOVAWART R.Y., SUOMEN BULLTERRIERIYHDISTYS RY
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot Näyttelyn järjestävät Uudenmaan Noutajakoirayhdistys ry, Suomen Bassetkerho ry, Suomen Bullterrieriyhdistys ry ja Suomen Hovawart ry
Tuomari Torbjörn Skaar
6.9.2025 6.9.
Kihniö RN
Kihniö FCI1, 2, 5 & 8
Kihniö RN
Kihniö FCI1, 2, 5 & 8
1, 2, 5, 8 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kihniö FCI1, 2, 5 & 8
Aika 6.9.2025
Paikka Kihniö (Kihniön yhtenäiskoulu)
Roturyhmät 1, 2, 5, 8
Järjestäjä KIHNIÖN KOIRAHARRASTAJAT RY, KIHNIÖNKYLÄN ERÄ-VEIKOT R.Y., NERKOON METSÄSTÄJÄT R.Y., KIHNIÖN ERÄNKÄVIJÄT R.Y., KANKARIN METSÄSTYSSEURA RY
13.-14.9.2025 13.-14.9.
Porvoo KR
Porvoo KR
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Aika 13.-14.9.2025
Paikka Porvoo (Suiston kenttä)
Järjestäjä SUOMEN DOBERMANNYHDISTYS R.Y., HALKIAN METSÄSTYSYHDISTYS RY, PORVOON PALVELUSKOIRAT RY, SUOMEN ROTTWEILERYHDISTYS R.Y.
14.9.2025 14.9.
Jyväskylä RN
Jyväskylä FCI2, 5, 8 & 9
Jyväskylä RN
Jyväskylä FCI2, 5, 8 & 9
2, 5, 8, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Jyväskylä FCI2, 5, 8 & 9
Aika 14.9.2025
Paikka Jyväskylä (Killerin ravirata)
Roturyhmät 2, 5, 8, 9
Järjestäjä KESKI-SUOMEN KENNELKERHO RY
20.-21.9.2025 20.-21.9.
Hyvinkää KR
Hyvinkää KR
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Aika 20.-21.9.2025
Paikka Hyvinkää (Ridasjärven ampumarata)
Järjestäjä KYTÄJÄRVEN ERÄMIEHET RY, ERÄ-80 RY, HYVINKÄÄN-PALOJOEN METSÄSTYSYHDISTYS RY
27.-28.9.2025 27.-28.9.
Eckerö KV
Eckerö KV
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Aika 27.-28.9.2025
Paikka Eckerö (Eckeröhallen)
Järjestäjä ÅLANDS KENNELDISTRIKT R.F.
28.9.2025 28.9.
Lahti RN
Lahti FCI1, 2, 3 & 5
Lahti RN
Lahti FCI1, 2, 3 & 5
1, 2, 3, 5 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Lahti FCI1, 2, 3 & 5
Aika 28.9.2025
Paikka Lahti (Jokimaan Ravikeskus)
Roturyhmät 1, 2, 3, 5
Järjestäjä AKITA RY, PÄIJÄTHOFFIT RY, PÄIJÄT-HÄMEEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
Lisätiedot Samassa paikassa samaan aikaan myös kaikkien rotujen pentunäyttely
11.10.2025 11.10.
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI2, 8, 9 & 10
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI2, 8, 9 & 10
2, 8, 9, 10 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Hämeenlinna FCI2, 8, 9 & 10
Aika 11.10.2025
Paikka Hämeenlinna (Tuulosen parkkihalli)
Roturyhmät 2, 8, 9, 10
Järjestäjä KOIRAKERHO MUHVET RY
12.10.2025 12.10.
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI2, 8, 9 & 10
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI2, 8, 9 & 10
2, 8, 9, 10 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Hämeenlinna FCI2, 8, 9 & 10
Aika 12.10.2025
Paikka Hämeenlinna (Tuulosen parkkihalli)
Roturyhmät 2, 8, 9, 10
Järjestäjä KOIRAKERHO MUHVET RY
25.-26.10.2025 25.-26.10.
Seinäjoki KV
Seinäjoki KV
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Aika 25.-26.10.2025
Paikka Seinäjoki (Seinäjoki Areena)
Järjestäjä ETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
6.12.2025 6.12.
Helsinki NORD
Helsinki NORD
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Aika 6.12.2025
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
7.12.2025 7.12.
Helsinki KV
Helsinki KV
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Aika 7.12.2025
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
10.-11.1.2026 10.-11.1.
Kajaani KV
Kajaani KV
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Aika 10.-11.1.2026
Paikka Kajaani (Pallohalli)
Järjestäjä KAINUUN KENNELPIIRI R.Y.
18.-19.4.2026 18.-19.4.
Mustasaari KV
Mustasaari KV
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Aika 18.-19.4.2026
Paikka Mustasaari (Botniahalli - Botniahallen)
Järjestäjä VAASAN KOIRAKERHO RY, MERENKURKUN NOUTAJAT RY, ÖSTERBOTTENS ÄLGHUNDKLUBB RF, VASA KENNELFÖRENING RF
25.-26.4.2026 25.-26.4.
Lahti KV
Lahti KV
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Aika 25.-26.4.2026
Paikka Lahti (Lahden Urheilu- ja messukeskus)
Järjestäjä SALPAUSSELÄN KENNELPIIRI RY
2.5.2026 2.5.
Tampere NORD
Tampere NORD
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Aika 2.5.2026
Paikka Tampere (Tampereen Messu-ja urheilukeskus)
Järjestäjä POHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
3.5.2026 3.5.
Tampere KV
Tampere KV
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi