KV 18.-19.6.2022 Kotka (Kotkan Ruusu 2022) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Kansainvälinen näyttely | ||
Näyttely | Kotkan Ruusu 2022 | ||
Aika | 18.-19.6.2022 | ||
Paikka | Kotka (Katariinan Meripuisto) | ||
Roturyhmät |
la:
1, 4, 8, 9, 10 su: 2, 3, 5, 6, 7 |
||
Järjestäjä | KYMENLAAKSON KANAKOIRASEURA RY, KAAKON NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY, KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y. | ||
Junior Handler | SM-osakilpailu, Tavallinen, Piirinmestaruus | ||
Ilmoittautumisajat | 29.5.2022 | ||
Tuomari | Riitta Niemelä | ||
KR 18.-19.6.2022 Lappeenranta (Lappeenranta Dog Show) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Kaikkien rotujen näyttely | ||
Näyttely | Lappeenranta Dog Show | ||
Aika | 18.-19.6.2022 | ||
Paikka | Lappeenranta (Lappeenrannan ravirata) | ||
Roturyhmät |
la:
2, 3, 5, 6, 7 su: 1, 4, 8, 9, 10 |
||
Järjestäjä | LAPPEENRANNAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS, LAPPEENRANNAN METSÄSTÄJÄT RY, MERENLAHDEN RIISTAMIEHET RY | ||
Junior Handler | Tavallinen, Tavallinen | ||
Ilmoittautumisajat | 29.5.2022 | ||
Tuomari | Maja Bubalo | ||
RN 18.6.2022 Kuusamo (Kuusamo RN 5/6 & 7/8) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Ryhmänäyttely | ||
Näyttely | Kuusamo RN 5/6 & 7/8 | ||
Aika | 18.6.2022 | ||
Paikka | Kuusamo (Rukan hiihtostadion) | ||
Roturyhmät | 5/6, 7/8 | ||
Järjestäjä | KUUSAMON METSÄSTYS-JA KALASTUSSEURA | ||
Ilmoittautumisajat | 23.5.2022 | ||
Tuomari | Hannele Jokisilta | ||
RN 19.6.2022 Haapajärvi (Haapajärvi FCI 5/8 & 7/9) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Ryhmänäyttely | ||
Näyttely | Haapajärvi FCI 5/8 & 7/9 | ||
Aika | 19.6.2022 | ||
Paikka | Haapajärvi (Ronkaalan urheilualue) | ||
Roturyhmät | 5/8, 7/9 | ||
Järjestäjä | HAAPAJÄRVEN KENNELSEURA R.Y. | ||
Ilmoittautumisajat | 24.5.2022 | ||
Tuomari | Katja Korhonen | ||
EPN 2.7.2022 Reisjärvi (PERUTTU!) | |||
Näyttelytyyppi | Pentunäyttely | ||
Näyttely | PERUTTU! | ||
Aika | 2.7.2022 | ||
Paikka | Reisjärvi (Kangaskylän ravirata) | ||
Järjestäjä | KANGASKYLÄNSEUDUN METS SEURA REPO | ||
RN 2.7.2022 Asikkala (Asikkala RN 7 & 8 & 9) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Ryhmänäyttely | ||
Näyttely | Asikkala RN 7 & 8 & 9 | ||
Aika | 2.7.2022 | ||
Paikka | Asikkala (Jokiranta) | ||
Roturyhmät | 7, 8, 9 | ||
Järjestäjä | SALPAUSSELÄN KOIRANKASVATTAJAT RY | ||
Ilmoittautumisajat | 5.6.2022 | ||
Tuomari | Hilkka Salohalla | ||
KV 2.-3.7.2022 Oulu (Oulu KV) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Kansainvälinen näyttely | ||
Näyttely | Oulu KV | ||
Aika | 2.-3.7.2022 | ||
Paikka | Oulu (Äimäraution ravirata) | ||
Roturyhmät |
la:
5, 6, 8, 9, 10 su: 1, 2, 3, 4, 7 |
||
Järjestäjä | POHJOIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY, OULUN SEUDUN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY, OULUN SEUDUN VINTTIKOIRAHARRASTAJAT, POHJOIS-SUOMEN MÄYRÄKOIRAKERHO RY | ||
Junior Handler | Tavallinen, Piirinmestaruus, SM-osakilpailu | ||
Ilmoittautumisajat | 9.6.2022 | ||
Tuomari | Maija Mäkinen | ||
KR 2.-3.7.2022 Orivesi (Pet No. 1 Show) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Kaikkien rotujen näyttely | ||
Näyttely | Pet No. 1 Show | ||
Aika | 2.-3.7.2022 | ||
Paikka | Orivesi (Orivesi) | ||
Roturyhmät |
la:
1, 2, 3, 4, 7 su: 5, 6, 8, 9, 10 |
||
Järjestäjä | ORIVEDEN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y., HIRSILÄN RIISTAMIEHET RY, PITKÄJÄRVEN METSÄSTÄJÄT RY | ||
Junior Handler | Tavallinen | ||
Lisätiedot | Näyttelyn sihteerinä ja tuomarisihteerinä toimii Maarit Kultala, muut toimihenkilöt tarkentuvat myöhemmin. | ||
Ilmoittautumisajat | 8.6.2022 | ||
Tuomari | Inga Siil | ||
RN 3.7.2022 Tuusniemi (Koillis-Sawo Show) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Ryhmänäyttely | ||
Näyttely | Koillis-Sawo Show | ||
Aika | 3.7.2022 | ||
Paikka | Tuusniemi (Tuusniemen satama alue) | ||
Roturyhmät | 3/9, 7/8 | ||
Järjestäjä | KOILLIS-SAVON KENNELKERHO RY, SOITUN ERÄ-POJAT RY, PAJUMÄEN HIRVIMIEHET RY, ENONSALON ERÄ R.Y. | ||
Lisätiedot | Koillis-Sawo Show 2022 | ||
Ilmoittautumisajat | 10.6.2022 | ||
Tuomari | George Schogol | ||
RN 9.7.2022 Nurmes (Nurmes 3/9 & 7/8) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Ryhmänäyttely | ||
Näyttely | Nurmes 3/9 & 7/8 | ||
Aika | 9.7.2022 | ||
Paikka | Nurmes (PielisAreena) | ||
Roturyhmät | 3/9, 7/8 | ||
Järjestäjä | NURMEKSEN SEUDUN KENNELKERHO R.Y., LIPINLAHDEN METSÄSTYS R.Y., KUOHATIN ERÄVEIKOT RY, YLIKYLÄN ERÄ RY, SAVIKYLÄN TAPIOLA RY | ||
Ilmoittautumisajat | 21.6.2022 | ||
Tuomari | Marjatta Pylvänäinen-Suorsa | ||
KR 9.7.2022 Mikkeli (Mikkeli KR) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Kaikkien rotujen näyttely | ||
Näyttely | Mikkeli KR | ||
Aika | 9.7.2022 | ||
Paikka | Mikkeli (Ristiinan urheilukenttä) | ||
Järjestäjä | RISTIINAN KOIRAKERHO RY, LAHNANIEMEN ERÄ RY, PELLOKSEN ERÄMIEHET RY, RISTIINAN METSÄSTYSSEURA RY, SOMEEN ERÄ-ÄSSÄT RY | ||
Ilmoittautumisajat | 14.6.2022 | ||
Tuomari | Pirjo Aaltonen | ||
KR 9.-10.7.2022 Mäntsälä (Mäntsälä KR) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Kaikkien rotujen näyttely | ||
Näyttely | Mäntsälä KR | ||
Aika | 9.-10.7.2022 | ||
Paikka | Mäntsälä (Mäntsälän keskusurheilukenttä) | ||
Roturyhmät |
la:
1, 3, 4, 5, 10 su: 2, 6, 7, 8, 9 |
||
Järjestäjä | OHKOLAN METSÄSTYSEURA R.Y., TIIBETINTERRIERIT R.Y. | ||
Ilmoittautumisajat | 13.6.2022 | ||
Tuomari | Elina Haapaniemi | ||
KR 16.-17.7.2022 Helsinki (Helsingin kesänäyttely 2022) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Kaikkien rotujen näyttely | ||
Näyttely | Helsingin kesänäyttely 2022 | ||
Aika | 16.-17.7.2022 | ||
Paikka | Helsinki (Tuomarinkylän Vinttikoirakeskus) | ||
Roturyhmät |
la:
2, 6, 7, 8, 9 su: 1, 3, 4, 5, 10 |
||
Järjestäjä | HELSINGIN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY, ESPOON KOIRAKERHO RY, HELSINGIN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY, LÄNSI-UUDENMAAN MÄYRÄKOIRAT RY | ||
Junior Handler | Tavallinen, Tavallinen | ||
Lisätiedot | Viides järjestävä yhdistys Suomen Leonberginkoirat ry. | ||
Ilmoittautumisajat | 27.6.2022 | ||
Tuomari | Sanna Kavén | ||
EPN 16.7.2022 Tampere (Tampereen pentunäyttely) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Pentunäyttely | ||
Näyttely | Tampereen pentunäyttely | ||
Aika | 16.7.2022 | ||
Paikka | Tampere (Kaupin vinttikoirarata) | ||
Järjestäjä | HÄMEEN SPANIELIKERHO RY | ||
Ilmoittautumisajat | 16.6.2022 | ||
Tuomari | Tarja Löfman | ||
NORD 16.-17.7.2022 Tornio (Tornio NORD) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Nord-näyttely | ||
Näyttely | Tornio NORD | ||
Aika | 16.-17.7.2022 | ||
Paikka | Tornio (Toranda) | ||
Roturyhmät |
la:
2, 5, 6, 8, 10 su: 1, 3, 4, 7, 9 |
||
Järjestäjä | ALATORNION METSÄSTYSSEURA RY, PUMIT RY | ||
Junior Handler | Tavallinen | ||
Ilmoittautumisajat | 16.6.2022 | ||
Tuomari | Tuula Savolainen | ||
EPN 17.7.2022 Lahti (Lahti PN) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Pentunäyttely | ||
Näyttely | Lahti PN | ||
Aika | 17.7.2022 | ||
Paikka | Lahti (Jokimaan ravikeskus) | ||
Järjestäjä | SUOMEN SEURAKOIRAYHDISTYS R.Y. | ||
Ilmoittautumisajat | 27.6.2022 | ||
Tuomari | Hilkka Salohalla | ||
NORD 23.7.2022 Kalajoki (Kalajoki NORD) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Nord-näyttely | ||
Näyttely | Kalajoki NORD | ||
Aika | 23.7.2022 | ||
Paikka | Kalajoki (Kalajoen lentokenttä) | ||
Järjestäjä | KESKI-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y. | ||
Ilmoittautumisajat | 29.6.2022 | ||
Tuomari | Hans Almgren | ||
KV 24.7.2022 Kalajoki (Kalajoki INT) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Kansainvälinen näyttely | ||
Näyttely | Kalajoki INT | ||
Aika | 24.7.2022 | ||
Paikka | Kalajoki (Kalajoen lentokenttä) | ||
Järjestäjä | KESKI-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y. | ||
Junior Handler | Piirinmestaruus, SM-osakilpailu | ||
Ilmoittautumisajat | 29.6.2022 | ||
Tuomari | Valerie Carter | ||
EPN 30.7.2022 Lahti (Lahti PN) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Pentunäyttely | ||
Näyttely | Lahti PN | ||
Aika | 30.7.2022 | ||
Paikka | Lahti (Jokimaan ravirata) | ||
Järjestäjä | SUOMEN BROHOLMERYHDISTYS RY | ||
Lisätiedot | Järjestetään Bernhardinkoira RYn kanssa yhdessä. | ||
Ilmoittautumisajat | 8.7.2022 | ||
Tuomari | Tarja Löfman | ||
KV 30.-31.7.2022 Pori (Porin kansainvälinen näyttely) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Kansainvälinen näyttely | ||
Näyttely | Porin kansainvälinen näyttely | ||
Aika | 30.-31.7.2022 | ||
Paikka | Pori (Porin ravirata) | ||
Roturyhmät |
la:
1, 3, 4, 5, 9 su: 2, 6, 7, 8, 10 |
||
Järjestäjä | SATAKUNNAN SEURA-JA KÄÄPIÖKOIRAYHD., PORIN ERÄMIEHET RY, SATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y., SATAKUNNAN AJOKOIRAMIEHET RY | ||
Junior Handler | SM-osakilpailu, Tavallinen, Piirinmestaruus | ||
Ilmoittautumisajat | 30.6.2022 | ||
Tuomari | Jadranka Mijatovic | ||
RN 30.7.2022 Kannonkoski (Kannonkoski 5, 6, 8, 9) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Ryhmänäyttely | ||
Näyttely | Kannonkoski 5, 6, 8, 9 | ||
Aika | 30.7.2022 | ||
Paikka | Kannonkoski (Kannonkosken urheilukenttä) | ||
Roturyhmät | 5, 6, 8, 9 | ||
Järjestäjä | RAHKOLAN ERÄNKÄVIJÄT R.Y., VUOSKOSKEN PAUKKU RY | ||
Ilmoittautumisajat | 18.7.2022 | ||
Tuomari | Jouko Leiviskä | ||
RN 31.7.2022 Raahe (Raahe osa 5 & 6 & 8) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Ryhmänäyttely | ||
Näyttely | Raahe osa 5 & 6 & 8 | ||
Aika | 31.7.2022 | ||
Paikka | Raahe (Raahen Hiihtokeskus) | ||
Roturyhmät | osa 5 & FCI 6, 8 | ||
Järjestäjä | SALOISTEN JAHTIMIEHET RY | ||
Ilmoittautumisajat | 8.7.2022 | ||
Tuomari | Leni Finne | ||
KR 5.8.2022 Kuopio (Sawo Show 2022 - Kuopio KR 5.8.) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Kaikkien rotujen näyttely | ||
Näyttely | Sawo Show 2022 - Kuopio KR 5.8. | ||
Aika | 5.8.2022 | ||
Paikka | Kuopio (Sorsasalon Ravirata) | ||
Järjestäjä | POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y. | ||
Junior Handler | Tavallinen | ||
Lisätiedot | SawoShow 2022 | ||
Ilmoittautumisajat | 11.7.2022 | ||
Tuomari | Ricky Lochs-Romans | ||
NORD 6.8.2022 Kuopio (Sawo Show 2022 - Kuopio NORD) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Nord-näyttely | ||
Näyttely | Sawo Show 2022 - Kuopio NORD | ||
Aika | 6.8.2022 | ||
Paikka | Kuopio (Sorsasalon Ravirata) | ||
Järjestäjä | POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y. | ||
Junior Handler | Piirinmestaruus, Tavallinen | ||
Lisätiedot | Sawo Show 2022 | ||
Ilmoittautumisajat | 11.7.2022 | ||
Tuomari | Tuula Savolainen | ||
RN 6.8.2022 Vesilahti (Vesilahti osa 5 & 6, 7, 8) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Ryhmänäyttely | ||
Näyttely | Vesilahti osa 5 & 6, 7, 8 | ||
Aika | 6.8.2022 | ||
Paikka | Vesilahti (Ylämäen Harjula) | ||
Roturyhmät | osa 5 & FCI 6, 7, 8 | ||
Järjestäjä | HÄMEEN SPANIELIKERHO RY, VESILAHDEN-YLÄMÄEN METSÄSTYSSEURA | ||
Ilmoittautumisajat | 18.7.2022 | ||
Tuomari | Jaana Kummala | ||
RN 6.8.2022 Ii (Ii osa 5 & 6 & 8) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Ryhmänäyttely | ||
Näyttely | Ii osa 5 & 6 & 8 | ||
Aika | 6.8.2022 | ||
Paikka | Ii (Illinsaari) | ||
Roturyhmät | osa 5 & FCI 6, 8 | ||
Järjestäjä | POHJOIS-POHJANMAAN DREEVERIKERHO RY | ||
Ilmoittautumisajat | 17.7.2022 | ||
Tuomari | Jouko Leiviskä | ||
KV 7.8.2022 Kuopio (Sawo Show 2022 - Kuopio KV 7.8.) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Kansainvälinen näyttely | ||
Näyttely | Sawo Show 2022 - Kuopio KV 7.8. | ||
Aika | 7.8.2022 | ||
Paikka | Kuopio (Sorsasalon Ravirata) | ||
Järjestäjä | POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y. | ||
Junior Handler | SM-osakilpailu | ||
Lisätiedot | Sawo Show2022 | ||
Ilmoittautumisajat | 11.7.2022 | ||
Tuomari | Pirjo Aaltonen | ||
RN 7.8.2022 Maalahti (Maalahti FCI 5/9 & 7/8) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Ryhmänäyttely | ||
Näyttely | Maalahti FCI 5/9 & 7/8 | ||
Aika | 7.8.2022 | ||
Paikka | Maalahti (Pixne) | ||
Roturyhmät | 5/9, 7/8 | ||
Järjestäjä | ÖSTERBOTTENS SPETSKLUBB RF, BOTNIC AGILITY CLUB RY, VÄSTKUSTENS DREVERKLUBB RF | ||
Ilmoittautumisajat | 25.7.2022 | ||
Tuomari | Matti Luoso | ||
RN 13.8.2022 Mäntyharju (Mäntyharju osa 5 & 6 & 7/8) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Ryhmänäyttely | ||
Näyttely | Mäntyharju osa 5 & 6 & 7/8 | ||
Aika | 13.8.2022 | ||
Paikka | Mäntyharju (Tuustaipaleen luontohotelli) | ||
Roturyhmät | osa 5 & FCI 6, 7/8 | ||
Järjestäjä | MYNTTILÄN METSÄPOJAT R.Y., MIKKELIN ERÄMIEHET RY, TOIVOLAN ERÄ RY | ||
Tuomari | Maija Mäkinen | ||
RN 13.8.2022 Äänekoski (Äänekoski 3/10 & 6/8) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Ryhmänäyttely | ||
Näyttely | Äänekoski 3/10 & 6/8 | ||
Aika | 13.8.2022 | ||
Paikka | Äänekoski (Äänekosken Liikuntapuisto) | ||
Roturyhmät | 3/10, 6/8 | ||
Järjestäjä | ALA-KEITELEEN KENNELKERHO RY, SUOLAHDEN METSÄSTYSSEURA RY, HIETAMAN HAUKKU RY | ||
Ilmoittautumisajat | 25.7.2022 | ||
Tuomari | Jouko Leiviskä | ||
RN 13.8.2022 Rovaniemi (Rovaniemi FCI 5, 6, 7, 8) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Ryhmänäyttely | ||
Näyttely | Rovaniemi FCI 5, 6, 7, 8 | ||
Aika | 13.8.2022 | ||
Paikka | Rovaniemi (Pajakylä / Santa Claus Holiday Village) | ||
Roturyhmät | 5, 6, 7, 8 | ||
Järjestäjä | KESKI-LAPIN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY, VALAJASKOSKEN METS-JA KALASTUSSEURA | ||
Ilmoittautumisajat | 22.7.2022 | ||
Tuomari | Hannele Jokisilta | ||
KR 13.-14.8.2022 Turku (Elonäyttely 2022) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Kaikkien rotujen näyttely | ||
Näyttely | Elonäyttely 2022 | ||
Aika | 13.-14.8.2022 | ||
Paikka | Turku (Metsämäen ravirata) | ||
Roturyhmät |
la:
1, 3, 4, 8, 10 su: 2, 5, 6, 7, 9 |
||
Järjestäjä | TURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY, LOUNAIS-SUOMEN KENNELKERHO RY, LOUNAIS-SUOMEN PYSTYKORVAYHDISTYS, LOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY, MAAKASTON ERÄSTÄJÄT RY, TURUN JA SÄKYLÄN VARUSKUNTIEN, TURUN KÄYTTÖKOIRAKERHO RY, TURUN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY, TURUN SEUDUN KÄÄPIÖKOIRAT RY, TURUN VINTTIKOIRAKERHO, TURUNMAAN SAMOJEDISTIT RY, VARSINAIS-SUOMEN BEAGLE RY | ||
Junior Handler | Tavallinen, Tavallinen | ||
Ilmoittautumisajat | 19.7.2022 | ||
Tuomari | Anneli Pukkila | ||
E 14.8.2022 Kaarina (Novascotiannoutajat, Toller Show 2022) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Erikoisnäyttely | ||
Näyttely | Novascotiannoutajat, Toller Show 2022 | ||
Aika | 14.8.2022 | ||
Paikka | Kaarina (Tuorlan Majatalo) | ||
Järjestäjä | NOVASCOTIANNOUTAJAT RY | ||
Ilmoittautumisajat | 12.7.2022 | ||
Tuomari | Paula Rekiranta, Veli-Pekka Kumpumäki | ||
RN 14.8.2022 Puolanka (Puolanka 1/5 & 3/8) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Ryhmänäyttely | ||
Näyttely | Puolanka 1/5 & 3/8 | ||
Aika | 14.8.2022 | ||
Paikka | Puolanka (Roninkangas) | ||
Roturyhmät | 1/5, 3/8 | ||
Järjestäjä | PUOLANGAN KENNELKERHO R.Y., KAINUUN JÄNISPIISKAT RY, KIVARIJÄRVEN METSÄSTYSSEURA RY | ||
Ilmoittautumisajat | 25.7.2022 | ||
Tuomari | Beata Petkevica | ||
KR 20.8.2022 Kouvola (Kouvola KR) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Kaikkien rotujen näyttely | ||
Näyttely | Kouvola KR | ||
Aika | 20.8.2022 | ||
Paikka | Kouvola (Kouvolan ravirata) | ||
Järjestäjä | KOUVOLAN SEUDUN SEURAKOIRAKERHO RY, VALKEALAN KENNELYHDISTYS RY, KOUVOLAN ERÄMIEHET RY | ||
Junior Handler | Tavallinen | ||
Lisätiedot | Kouvola Kr järjestetään samana viikonloppuna kuin Heinola Kr | ||
Ilmoittautumisajat | 27.7.2022 | ||
Tuomari | Irina Poletaeva | ||
EPN 20.8.2022 Siikajoki (Siikajoen pentunäyttely) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Pentunäyttely | ||
Näyttely | Siikajoen pentunäyttely | ||
Aika | 20.8.2022 | ||
Paikka | Siikajoki (Ruukin Hevoskeskus) | ||
Järjestäjä | RAAHEN KOIRAKERHO | ||
Junior Handler | Tavallinen | ||
Ilmoittautumisajat | 1.8.2022 | ||
Tuomari | Jouko Leiviskä | ||
KR 21.8.2022 Heinola (Heinola KR) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Kaikkien rotujen näyttely | ||
Näyttely | Heinola KR | ||
Aika | 21.8.2022 | ||
Paikka | Heinola (Ravirata) | ||
Järjestäjä | HEINOLAN PALVELUS-JA SEURAKOIRA RY, HEINOLAN METSÄSTYSYHDISTYS RY | ||
Junior Handler | Tavallinen | ||
Ilmoittautumisajat | 27.7.2022 | ||
Tuomari | Hannele Jokisilta | ||
KV 27.-28.8.2022 Forssa (Forssa KV) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Kansainvälinen näyttely | ||
Näyttely | Forssa KV | ||
Aika | 27.-28.8.2022 | ||
Paikka | Forssa (Pilvenmäen ravirata) | ||
Roturyhmät |
la:
1, 4, 7, 9, 10 su: 2, 3, 5, 6, 8 |
||
Järjestäjä | LOUNAIS-HÄMEEN KENNELKERHO RY, FORSSAN METSÄSTYSSEURA RY | ||
Junior Handler | Piirinmestaruus, SM-osakilpailu | ||
Ilmoittautumisajat | 1.8.2022 | ||
Tuomari | Tomasz Kuszyk | ||
EPN 28.8.2022 Kuopio (Kuopio PN) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Pentunäyttely | ||
Näyttely | Kuopio PN | ||
Aika | 28.8.2022 | ||
Paikka | Kuopio (Matkailukeskus Rauhalahti) | ||
Järjestäjä | POHJOIS-SAVON AJOKOIRAYHDISTYS RY, POHJOIS-SAVON BEAGLEYHDISTYS | ||
Ilmoittautumisajat | 8.8.2022 | ||
Tuomari | Irina Poletaeva | ||
RN 28.8.2022 Ruovesi (Ruovesi 4/6 & 5/8) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Ryhmänäyttely | ||
Näyttely | Ruovesi 4/6 & 5/8 | ||
Aika | 28.8.2022 | ||
Paikka | Ruovesi (Kauko-Pohjan nuorisoseuran kenttä) | ||
Roturyhmät | 4/6, 5/8 | ||
Järjestäjä | POHJOIS-HÄMEEN AJOKOIRAKERHO R.Y., HYYRYLÄN METSÄSTÄJÄT RY | ||
Ilmoittautumisajat | 10.8.2022 | ||
Tuomari | Maija Mäkinen | ||
RN 3.9.2022 Joensuu (Joensuu 1, 5, 7 & 8) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Ryhmänäyttely | ||
Näyttely | Joensuu 1, 5, 7 & 8 | ||
Aika | 3.9.2022 | ||
Paikka | Joensuu (Lemmenlavan urheilukenttä) | ||
Roturyhmät | 1, 5, 7, 8 | ||
Järjestäjä | METSÄSTYSSEURA KIIHTELYS R.Y., HEINÄVAARAN METSÄSTYSSEURA RY, HUHTILAMMEN ERÄNKÄVIJÄT R.Y., KUMMUN ERÄMIEHET RY, MULON RIISTAMIEHET R.Y., NURKKALAN RIISTAVEIKOT RY, OSKOLAN ERÄ RY | ||
Lisätiedot | Suhmuran Santra 2022 | ||
Ilmoittautumisajat | 15.8.2022 | ||
Tuomari | Anett Finnig | ||
NORD 3.-4.9.2022 Helsinki (Vetcare syysnäyttely) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Nord-näyttely | ||
Näyttely | Vetcare syysnäyttely | ||
Aika | 3.-4.9.2022 | ||
Paikka | Helsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus) | ||
Roturyhmät |
la:
1, 3, 4, 5, 10 su: 2, 6, 7, 8, 9 |
||
Järjestäjä | SUOMEN BASENJIT RY | ||
Junior Handler | Tavallinen, Tavallinen | ||
Lisätiedot | Vetcare Syysnäyttely 2022 | ||
Ilmoittautumisajat | 8.8.2022 | ||
Tuomari | Perttu Ståhlberg | ||
RN 3.9.2022 Ähtäri (Ähtäri 3/5 & 6/8) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Ryhmänäyttely | ||
Näyttely | Ähtäri 3/5 & 6/8 | ||
Aika | 3.9.2022 | ||
Paikka | Ähtäri (Mustikkavuoren urheilukenttä) | ||
Roturyhmät | 3/5, 6/8 | ||
Järjestäjä | ÄHTÄRIN SEUDUN KENNELKERHO R.Y., ETELÄ-POHJANMAAN BEAGLE RY | ||
Ilmoittautumisajat | 20.8.2022 | ||
Tuomari | Maija Mäkinen | ||
RN 4.9.2022 Kihniö (Kihniö 1/4 & 5/8) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Ryhmänäyttely | ||
Näyttely | Kihniö 1/4 & 5/8 | ||
Aika | 4.9.2022 | ||
Paikka | Kihniö (Kihniön yhtenäiskoulu) | ||
Roturyhmät | 1/4, 5/8 | ||
Järjestäjä | KIHNIÖN KOIRAHARRASTAJAT RY, KIHNIÖNKYLÄN ERÄ-VEIKOT R.Y., NERKOON METSÄSTÄJÄT R.Y. | ||
Ilmoittautumisajat | 15.8.2022 | ||
Tuomari | Pia Itkonen | ||
KR 4.9.2022 Oulu (Koronatuki Oulu) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Kaikkien rotujen näyttely | ||
Näyttely | Koronatuki Oulu | ||
Aika | 4.9.2022 | ||
Paikka | Oulu (Äimäraution ravirata) | ||
Järjestäjä | OULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY | ||
Junior Handler | Tavallinen | ||
Ilmoittautumisajat | 7.8.2022 | ||
Tuomari | Pawel Osak | ||
EPN 4.9.2022 Tampere (PentuKekrit 2022) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Pentunäyttely | ||
Näyttely | PentuKekrit 2022 | ||
Aika | 4.9.2022 | ||
Paikka | Tampere (Kaupin Vinttikoirarata) | ||
Järjestäjä | SUOMEN GLENNIT RY, SUOMEN KÄÄPIÖBULLTERRIERIT RY | ||
Ilmoittautumisajat | 15.8.2022 | ||
Tuomari | Helin Tenson | ||
EPN 10.9.2022 Jyväskylä | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Pentunäyttely | ||
Aika | 10.9.2022 | ||
Paikka | Jyväskylä (Killerin ravirata) | ||
Järjestäjä | UNKARINPAIMENKOIRAT R.Y. | ||
Ilmoittautumisajat | 30.8.2022 | ||
Tuomari | Simon Rooney | ||
EPN 10.9.2022 Lahti (Lahden pentunäyttely) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Pentunäyttely | ||
Näyttely | Lahden pentunäyttely | ||
Aika | 10.9.2022 | ||
Paikka | Lahti (Jokimaan ravirata, parkkipaikka) | ||
Järjestäjä | SUOMEN BULLTERRIERIYHDISTYS RY | ||
Junior Handler | Tavallinen | ||
Ilmoittautumisajat | 24.8.2022 | ||
Tuomari | Tarja Löfman | ||
KR 10.-11.9.2022 Porvoo (Porvoon koiranäyttely) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Kaikkien rotujen näyttely | ||
Näyttely | Porvoon koiranäyttely | ||
Aika | 10.-11.9.2022 | ||
Paikka | Porvoo (Suiston kenttä) | ||
Roturyhmät |
la:
1, 4, 5, 7, 9 su: 2, 3, 6, 8, 10 |
||
Järjestäjä | SUOMEN ROTTWEILERYHDISTYS R.Y., HALKIAN METSÄSTYSYHDISTYS RY, PORVOON PALVELUSKOIRAT RY, SUOMEN DOBERMANNYHDISTYS R.Y. | ||
Junior Handler | SM-osakilpailu, Tavallinen, Piirinmestaruus | ||
Ilmoittautumisajat | 21.8.2022 | ||
Tuomari | Patsy Hollings | ||
KR 17.-18.9.2022 Hyvinkää (Hyvinkää KR) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Kaikkien rotujen näyttely | ||
Näyttely | Hyvinkää KR | ||
Aika | 17.-18.9.2022 | ||
Paikka | Hyvinkää (Ridasjärven Ampumaurheilukeskus) | ||
Roturyhmät |
la:
1, 5, 7, 8, 10 su: 2, 3, 4, 6, 9 |
||
Järjestäjä | KYTÄJÄRVEN ERÄMIEHET RY, ERÄ-80 RY, HYVINKÄÄN-PALOJOEN METSÄSTYSYHDISTYS RY, HYVINKÄÄN METSÄNKÄVIJÄT RY | ||
Ilmoittautumisajat | 22.8.2022 | ||
Tuomari | Vesa Lehtonen | ||
EPN 17.9.2022 Tampere (Tampere pentunäyttely 17.9.2022) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Pentunäyttely | ||
Näyttely | Tampere pentunäyttely 17.9.2022 | ||
Aika | 17.9.2022 | ||
Paikka | Tampere (Kaupin vinttikoirarata) | ||
Järjestäjä | PIRKANMAAN SAMOJEDISTIT RY | ||
Ilmoittautumisajat | 22.8.2022 | ||
Tuomari | Juha Putkonen | ||
EPN 24.9.2022 Kotka (Kotkan pentunäyttely) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Pentunäyttely | ||
Näyttely | Kotkan pentunäyttely | ||
Aika | 24.9.2022 | ||
Paikka | Kotka (KKS:n halli) | ||
Järjestäjä | KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y. | ||
Ilmoittautumisajat | 4.9.2022 | ||
Tuomari | Vesa Lehtonen | ||
KV 24.-25.9.2022 Eckerö (Åland Dog Show 2022) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Kansainvälinen näyttely | ||
Näyttely | Åland Dog Show 2022 | ||
Aika | 24.-25.9.2022 | ||
Paikka | Eckerö (Eckeröhallen) | ||
Roturyhmät |
la:
1, 3, 4, 5, 6, 7 su: 2, 8, 9, 10 |
||
Järjestäjä | ÅLANDS KENNELDISTRIKT R.F. | ||
Junior Handler | Tavallinen, Piirinmestaruus, SM-osakilpailu | ||
Ilmoittautumisajat | 1.9.2022 | ||
Tuomari | Arvid Göransson | ||
E 24.9.2022 Hämeenlinna (SNJ:n 50+2 -vuotisjuhlanäyttely 24.9.2022) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Erikoisnäyttely | ||
Näyttely | SNJ:n 50+2 -vuotisjuhlanäyttely 24.9.2022 | ||
Aika | 24.9.2022 | ||
Paikka | Hämeenlinna (Kauppakeskus Tuulonen) | ||
Järjestäjä | SUOMEN NOUTAJAKOIRAJÄRJESTÖ R.Y. | ||
Ilmoittautumisajat | 31.8.2022 | ||
Tuomari | Claudia Berchtold | ||
KR 24.9.2022 Riihimäki (Riihimäki KR) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Kaikkien rotujen näyttely | ||
Näyttely | Riihimäki KR | ||
Aika | 24.9.2022 | ||
Paikka | Riihimäki (Riihimäen ravirata) | ||
Järjestäjä | BEAGLE R.Y., AJOKOIRAMIEHET RY, JOKELAN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y., IMPIVAARAN HALLIT R.Y. | ||
Junior Handler | Tavallinen | ||
Ilmoittautumisajat | 1.9.2022 | ||
Tuomari | Anneli Pukkila | ||
EPN 25.9.2022 Kotka (Kotkan pentunäyttely) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Pentunäyttely | ||
Näyttely | Kotkan pentunäyttely | ||
Aika | 25.9.2022 | ||
Paikka | Kotka (KKS:n halli) | ||
Järjestäjä | KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y. | ||
Ilmoittautumisajat | 4.9.2022 | ||
Tuomari | Maija Mäkinen | ||
KV 22.-23.10.2022 Seinäjoki (Seinäjoki KV) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Kansainvälinen näyttely | ||
Näyttely | Seinäjoki KV | ||
Aika | 22.-23.10.2022 | ||
Paikka | Seinäjoki (Seinäjoki Areena) | ||
Roturyhmät |
la:
1, 3, 4, 5, 8 su: 2, 6, 7, 9, 10 |
||
Järjestäjä | ETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y. | ||
Junior Handler | SM-osakilpailu | ||
Ilmoittautumisajat | 3.10.2022 | ||
Tuomari | Kati Heiskanen | ||
EPN 23.10.2022 Lahti (Lahden pentunäyttely) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Pentunäyttely | ||
Näyttely | Lahden pentunäyttely | ||
Aika | 23.10.2022 | ||
Paikka | Lahti (Lahden Messukeskus) | ||
Järjestäjä | LAHDEN KÄYTTÖKOIRA RY | ||
Junior Handler | Tavallinen | ||
Ilmoittautumisajat | 3.10.2022 | ||
Tuomari | Tuula Savolainen | ||
NORD 12.11.2022 Jyväskylä (Jyväskylä Monster Dog Shows - NORD) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Nord-näyttely | ||
Näyttely | Jyväskylä Monster Dog Shows - NORD | ||
Aika | 12.11.2022 | ||
Paikka | Jyväskylä (Jyväskylän Paviljonki) | ||
Järjestäjä | KESKI-SUOMEN KENNELPIIRI R.Y. | ||
Junior Handler | Piirinmestaruus, Tavallinen | ||
Ilmoittautumisajat | 23.10.2022 | ||
Tuomari | Jacqueline Ward, Saija Juutilainen | ||
KV 13.11.2022 Jyväskylä (Jyväskylä Monster Dog Shows - KV) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Kansainvälinen näyttely | ||
Näyttely | Jyväskylä Monster Dog Shows - KV | ||
Aika | 13.11.2022 | ||
Paikka | Jyväskylä (Jyväskylän Paviljonki) | ||
Järjestäjä | JYVÄSKYLÄN METSÄS.HOITOYHDISTYS RY, KESKI-SUOMEN BEAGLE RY, KESKI-SUOMEN AJOKOIRAYHDISTYS RY, KESKI-SUOMEN KENNELKERHO RY, KESKI-SUOMEN MÄYRÄKOIRAKERHO RY, KESKI-SUOMEN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY., KESKI-SUOMEN PALVELUSKOIRAYHDISTYS, KESKI-SUOMEN VINTTIKOIRAKERHO RY, SISÄ-SUOMEN METSÄSTYSSEURA RY | ||
Junior Handler | SM-osakilpailu | ||
Ilmoittautumisajat | 23.10.2022 | ||
Tuomari | Francesco Cochetti | ||
EPN 26.11.2022 Ypäjä (Ypäjä PN) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Pentunäyttely | ||
Näyttely | Ypäjä PN | ||
Aika | 26.11.2022 | ||
Paikka | Ypäjä (Hevosopiston opistohalli) | ||
Järjestäjä | SUOMEN TANSKANDOGGI R.Y. | ||
Ilmoittautumisajat | 31.10.2022 | ||
Tuomari | Tarja Hovila | ||
NORD 2.12.2022 Helsinki (Helsinki Winner 2022) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Nord-näyttely | ||
Näyttely | Helsinki Winner 2022 | ||
Aika | 2.12.2022 | ||
Paikka | Helsinki (Messukeskus) | ||
Järjestäjä | SUOMEN KENNELLIITTO RY | ||
Junior Handler | SM-osakilpailu | ||
Ilmoittautumisajat | 1.11.2022 | ||
Tuomari | Petra Junehall | ||
EPN 3.12.2022 Helsinki (Helsinki Puppy Show 2022) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Pentunäyttely | ||
Näyttely | Helsinki Puppy Show 2022 | ||
Aika | 3.12.2022 | ||
Paikka | Helsinki (Messukeskus) | ||
Järjestäjä | SUOMEN KENNELLIITTO RY | ||
Ilmoittautumisajat | 1.11.2022 | ||
Tuomari | Tarja Kallio | ||
NORD 3.12.2022 Helsinki (Pohjoismaiden Voittaja 2022) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Nord-näyttely | ||
Näyttely | Pohjoismaiden Voittaja 2022 | ||
Aika | 3.12.2022 | ||
Paikka | Helsinki (Messukeskus) | ||
Järjestäjä | SUOMEN KENNELLIITTO RY | ||
Junior Handler | PMV-finaali, Pohjoismaiden mestaruuskilpailu, joukkue | ||
Ilmoittautumisajat | 1.11.2022 | ||
Tuomari | Tapio Eerola | ||
KV 4.12.2022 Helsinki (Voittaja Winner 2022) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Kansainvälinen näyttely | ||
Näyttely | Voittaja Winner 2022 | ||
Aika | 4.12.2022 | ||
Paikka | Helsinki (Messukeskus) | ||
Järjestäjä | SUOMEN KENNELLIITTO RY | ||
Junior Handler | SM-finaali | ||
Ilmoittautumisajat | 1.11.2022 | ||
Tuomari | Satu Ylä-Mononen | ||
EPN 4.12.2022 Helsinki (Voittaja Puppy Show 2022) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Pentunäyttely | ||
Näyttely | Voittaja Puppy Show 2022 | ||
Aika | 4.12.2022 | ||
Paikka | Helsinki (Messukeskus) | ||
Järjestäjä | SUOMEN KENNELLIITTO RY | ||
Ilmoittautumisajat | 1.11.2022 | ||
Tuomari | Pekka Teini | ||
RN 11.12.2022 Tampere (Tampere osa 5 & 6 & 8) | |||
Tila | Valmistunut | ||
Näyttelytyyppi | Ryhmänäyttely | ||
Näyttely | Tampere osa 5 & 6 & 8 | ||
Aika | 11.12.2022 | ||
Paikka | Tampere (Niihaman ratsastuskeskus) | ||
Roturyhmät | osa 5 & FCI 6, 8 | ||
Järjestäjä | HÄMEEN PYSTYKORVAKERHO R.Y., PÄLKÄNEEN METSÄSTYSSEURA R.Y. | ||
Ilmoittautumisajat | 13.11.2022 | ||
Tuomari | Paavo Mattila |