2024 2025 2026 2027
-
Aika Näyttely Näyttely Rodut Ilm. päättyy Valitun rodun tuomari
12.6.2022 12.6.
Pöytyä RN
Pöytyä FCI 9 & 7/8
Pöytyä RN
Pöytyä FCI 9 & 7/8
9, 7/8 Päättynyt Päättynyt Jenna Leino
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Pöytyä FCI 9 & 7/8
Aika 12.6.2022
Paikka Pöytyä (Pöytyän urheilukeskus)
Roturyhmät 9, 7/8
Järjestäjä LOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY
Ilmoittautumisajat 16.5.2022
Tuomari Jenna Leino
18.-19.6.2022 18.-19.6.
Lappeenranta KR
Lappeenranta Dog Show
Lappeenranta KR
Lappeenranta Dog Show
la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Päättynyt Päättynyt Pirjo Aaltonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Lappeenranta Dog Show
Aika 18.-19.6.2022
Paikka Lappeenranta (Lappeenrannan ravirata)
Roturyhmät la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Järjestäjä LAPPEENRANNAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS, LAPPEENRANNAN METSÄSTÄJÄT RY, MERENLAHDEN RIISTAMIEHET RY
Junior Handler Tavallinen, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 29.5.2022
Tuomari Pirjo Aaltonen
18.-19.6.2022 18.-19.6.
Kotka KV
Kotkan Ruusu 2022
Kotka KV
Kotkan Ruusu 2022
la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Päättynyt Päättynyt Siret Lepasaar
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Kotkan Ruusu 2022
Aika 18.-19.6.2022
Paikka Kotka (Katariinan Meripuisto)
Roturyhmät la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Järjestäjä KYMENLAAKSON KANAKOIRASEURA RY, KAAKON NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY, KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu, Tavallinen, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 29.5.2022
Tuomari Siret Lepasaar
19.6.2022 19.6.
Haapajärvi RN
Haapajärvi FCI 5/8 & 7/9
Haapajärvi RN
Haapajärvi FCI 5/8 & 7/9
5/8, 7/9 Päättynyt Päättynyt Juha Putkonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Haapajärvi FCI 5/8 & 7/9
Aika 19.6.2022
Paikka Haapajärvi (Ronkaalan urheilualue)
Roturyhmät 5/8, 7/9
Järjestäjä HAAPAJÄRVEN KENNELSEURA R.Y.
Ilmoittautumisajat 24.5.2022
Tuomari Juha Putkonen
2.-3.7.2022 2.-3.7.
Orivesi KR
Pet No. 1 Show
Orivesi KR
Pet No. 1 Show
la: 1, 2, 3, 4, 7
su: 5, 6, 8, 9, 10
Päättynyt Päättynyt Dina Korna
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Pet No. 1 Show
Aika 2.-3.7.2022
Paikka Orivesi (Orivesi)
Roturyhmät la: 1, 2, 3, 4, 7
su: 5, 6, 8, 9, 10
Järjestäjä ORIVEDEN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y., HIRSILÄN RIISTAMIEHET RY, PITKÄJÄRVEN METSÄSTÄJÄT RY
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot Näyttelyn sihteerinä ja tuomarisihteerinä toimii Maarit Kultala, muut toimihenkilöt tarkentuvat myöhemmin.
Ilmoittautumisajat 8.6.2022
Tuomari Dina Korna
2.-3.7.2022 2.-3.7.
Oulu KV
Oulu KV
la: 5, 6, 8, 9, 10
su: 1, 2, 3, 4, 7
Päättynyt Päättynyt Roberto Schill
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Oulu KV
Aika 2.-3.7.2022
Paikka Oulu (Äimäraution ravirata)
Roturyhmät la: 5, 6, 8, 9, 10
su: 1, 2, 3, 4, 7
Järjestäjä POHJOIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY, OULUN SEUDUN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY, OULUN SEUDUN VINTTIKOIRAHARRASTAJAT, POHJOIS-SUOMEN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 9.6.2022
Tuomari Roberto Schill
2.7.2022 2.7.
Asikkala RN
Asikkala RN 7 & 8 & 9
Asikkala RN
Asikkala RN 7 & 8 & 9
7, 8, 9 Päättynyt Päättynyt Annukka Paloheimo Segersven
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Asikkala RN 7 & 8 & 9
Aika 2.7.2022
Paikka Asikkala (Jokiranta)
Roturyhmät 7, 8, 9
Järjestäjä SALPAUSSELÄN KOIRANKASVATTAJAT RY
Ilmoittautumisajat 5.6.2022
Tuomari Annukka Paloheimo Segersven
2.7.2022 2.7.
Pieksämäki RN
Pieksämäki 3, 4, 5, 9
Pieksämäki RN
Pieksämäki 3, 4, 5, 9
3, 4, 5, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa Janette Fröberg
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Pieksämäki 3, 4, 5, 9
Aika 2.7.2022
Paikka Pieksämäki (Keskusurheilukenttä)
Roturyhmät 3, 4, 5, 9
Järjestäjä KESKI-SAVON KANAKOIRAKERHO RY, PIEKSÄMÄEN METSÄSTYSSEURA RY
Tuomari Janette Fröberg
2.7.2022 2.7.
Reisjärvi EPN
PERUTTU!
Reisjärvi EPN
PERUTTU!
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely PERUTTU!
Aika 2.7.2022
Paikka Reisjärvi (Kangaskylän ravirata)
Järjestäjä KANGASKYLÄNSEUDUN METS SEURA REPO
3.7.2022 3.7.
Tuusniemi RN
Koillis-Sawo Show
Tuusniemi RN
Koillis-Sawo Show
3/9, 7/8 Päättynyt Päättynyt Ligita Zake
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Koillis-Sawo Show
Aika 3.7.2022
Paikka Tuusniemi (Tuusniemen satama alue)
Roturyhmät 3/9, 7/8
Järjestäjä KOILLIS-SAVON KENNELKERHO RY, SOITUN ERÄ-POJAT RY, PAJUMÄEN HIRVIMIEHET RY, ENONSALON ERÄ R.Y.
Lisätiedot Koillis-Sawo Show 2022
Ilmoittautumisajat 10.6.2022
Tuomari Ligita Zake
9.7.2022 9.7.
Mikkeli KR
Mikkeli KR
Päättynyt Päättynyt Juta Haranen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Mikkeli KR
Aika 9.7.2022
Paikka Mikkeli (Ristiinan urheilukenttä)
Järjestäjä RISTIINAN KOIRAKERHO RY, LAHNANIEMEN ERÄ RY, PELLOKSEN ERÄMIEHET RY, RISTIINAN METSÄSTYSSEURA RY, SOMEEN ERÄ-ÄSSÄT RY
Ilmoittautumisajat 14.6.2022
Tuomari Juta Haranen
9.7.2022 9.7.
Nurmes RN
Nurmes 3/9 & 7/8
Nurmes RN
Nurmes 3/9 & 7/8
3/9, 7/8 Päättynyt Päättynyt Annaliisa Heikkinen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Nurmes 3/9 & 7/8
Aika 9.7.2022
Paikka Nurmes (PielisAreena)
Roturyhmät 3/9, 7/8
Järjestäjä NURMEKSEN SEUDUN KENNELKERHO R.Y., LIPINLAHDEN METSÄSTYS R.Y., KUOHATIN ERÄVEIKOT RY, YLIKYLÄN ERÄ RY, SAVIKYLÄN TAPIOLA RY
Ilmoittautumisajat 21.6.2022
Tuomari Annaliisa Heikkinen
9.-10.7.2022 9.-10.7.
Mäntsälä KR
Mäntsälä KR
la: 1, 3, 4, 5, 10
su: 2, 6, 7, 8, 9
Päättynyt Päättynyt Jelena Kruus
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Mäntsälä KR
Aika 9.-10.7.2022
Paikka Mäntsälä (Mäntsälän keskusurheilukenttä)
Roturyhmät la: 1, 3, 4, 5, 10
su: 2, 6, 7, 8, 9
Järjestäjä OHKOLAN METSÄSTYSEURA R.Y., TIIBETINTERRIERIT R.Y.
Ilmoittautumisajat 13.6.2022
Tuomari Jelena Kruus
16.-17.7.2022 16.-17.7.
Helsinki KR
Helsingin kesänäyttely 2022
Helsinki KR
Helsingin kesänäyttely 2022
la: 2, 6, 7, 8, 9
su: 1, 3, 4, 5, 10
Päättynyt Päättynyt Kristin Kerem
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Helsingin kesänäyttely 2022
Aika 16.-17.7.2022
Paikka Helsinki (Tuomarinkylän Vinttikoirakeskus)
Roturyhmät la: 2, 6, 7, 8, 9
su: 1, 3, 4, 5, 10
Järjestäjä HELSINGIN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY, ESPOON KOIRAKERHO RY, HELSINGIN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY, LÄNSI-UUDENMAAN MÄYRÄKOIRAT RY
Junior Handler Tavallinen, Tavallinen
Lisätiedot Viides järjestävä yhdistys Suomen Leonberginkoirat ry.
Ilmoittautumisajat 27.6.2022
Tuomari Kristin Kerem
16.7.2022 16.7.
Tampere EPN
Tampereen pentunäyttely
Tampere EPN
Tampereen pentunäyttely
Päättynyt Päättynyt Tarja Löfman
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Tampereen pentunäyttely
Aika 16.7.2022
Paikka Tampere (Kaupin vinttikoirarata)
Järjestäjä HÄMEEN SPANIELIKERHO RY
Ilmoittautumisajat 16.6.2022
Tuomari Tarja Löfman
16.-17.7.2022 16.-17.7.
Tornio NORD
Tornio NORD
la: 2, 5, 6, 8, 10
su: 1, 3, 4, 7, 9
Päättynyt Päättynyt Maarit Hassinen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Tornio NORD
Aika 16.-17.7.2022
Paikka Tornio (Toranda)
Roturyhmät la: 2, 5, 6, 8, 10
su: 1, 3, 4, 7, 9
Järjestäjä ALATORNION METSÄSTYSSEURA RY, PUMIT RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 16.6.2022
Tuomari Maarit Hassinen
17.7.2022 17.7.
Lahti EPN
Lahti PN
Lahti EPN
Lahti PN
Päättynyt Päättynyt Maija Lehtonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Lahti PN
Aika 17.7.2022
Paikka Lahti (Jokimaan ravikeskus)
Järjestäjä SUOMEN SEURAKOIRAYHDISTYS R.Y.
Ilmoittautumisajat 27.6.2022
Tuomari Maija Lehtonen
22.7.2022 22.7.
Kalajoki RN
Kalajoki RN 1, 2, 5 & 9
Kalajoki RN
Kalajoki RN 1, 2, 5 & 9
1, 2, 5, 9 Päättynyt Päättynyt Maija Mäkinen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kalajoki RN 1, 2, 5 & 9
Aika 22.7.2022
Paikka Kalajoki (Kalajoen lentokenttä)
Roturyhmät 1, 2, 5, 9
Järjestäjä KESKI-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot Iltanäyttely KalaDOGi Show-viikonlopun yhteydessä
Ilmoittautumisajat 29.6.2022
Tuomari Maija Mäkinen
23.7.2022 23.7.
Kalajoki NORD
Kalajoki NORD
Päättynyt Päättynyt Céline Bottussi Jocquel
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Kalajoki NORD
Aika 23.7.2022
Paikka Kalajoki (Kalajoen lentokenttä)
Järjestäjä KESKI-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Ilmoittautumisajat 29.6.2022
Tuomari Céline Bottussi Jocquel
24.7.2022 24.7.
Kalajoki KV
Kalajoki INT
Kalajoki KV
Kalajoki INT
Päättynyt Päättynyt Hedi Kumm
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Kalajoki INT
Aika 24.7.2022
Paikka Kalajoki (Kalajoen lentokenttä)
Järjestäjä KESKI-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 29.6.2022
Tuomari Hedi Kumm
30.7.2022 30.7.
Kannonkoski RN
Kannonkoski 5, 6, 8, 9
Kannonkoski RN
Kannonkoski 5, 6, 8, 9
5, 6, 8, 9 Päättynyt Päättynyt Paavo Mattila
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kannonkoski 5, 6, 8, 9
Aika 30.7.2022
Paikka Kannonkoski (Kannonkosken urheilukenttä)
Roturyhmät 5, 6, 8, 9
Järjestäjä RAHKOLAN ERÄNKÄVIJÄT R.Y., VUOSKOSKEN PAUKKU RY
Ilmoittautumisajat 18.7.2022
Tuomari Paavo Mattila
30.7.2022 30.7.
Lahti EPN
Lahti PN
Lahti EPN
Lahti PN
Päättynyt Päättynyt Maija Mäkinen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Lahti PN
Aika 30.7.2022
Paikka Lahti (Jokimaan ravirata)
Järjestäjä SUOMEN BROHOLMERYHDISTYS RY
Lisätiedot Järjestetään Bernhardinkoira RYn kanssa yhdessä.
Ilmoittautumisajat 8.7.2022
Tuomari Maija Mäkinen
30.-31.7.2022 30.-31.7.
Pori KV
Porin kansainvälinen näyttely
Pori KV
Porin kansainvälinen näyttely
la: 1, 3, 4, 5, 9
su: 2, 6, 7, 8, 10
Päättynyt Päättynyt Jetta Tschokkinen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Porin kansainvälinen näyttely
Aika 30.-31.7.2022
Paikka Pori (Porin ravirata)
Roturyhmät la: 1, 3, 4, 5, 9
su: 2, 6, 7, 8, 10
Järjestäjä SATAKUNNAN SEURA-JA KÄÄPIÖKOIRAYHD., PORIN ERÄMIEHET RY, SATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y., SATAKUNNAN AJOKOIRAMIEHET RY
Junior Handler SM-osakilpailu, Tavallinen, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 30.6.2022
Tuomari Jetta Tschokkinen
31.7.2022 31.7.
Pihtipudas RN
Pihtipudas 1, 5, 6, 9
Pihtipudas RN
Pihtipudas 1, 5, 6, 9
1, 5, 6, 9 Päättynyt Päättynyt Maarit Hassinen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Pihtipudas 1, 5, 6, 9
Aika 31.7.2022
Paikka Pihtipudas (Niemenharjun matkailukeskus)
Roturyhmät 1, 5, 6, 9
Järjestäjä PIHTIPUTAAN KENNELKERHO RY
Ilmoittautumisajat 18.7.2022
Tuomari Maarit Hassinen
5.8.2022 5.8.
Kuopio KR
Sawo Show 2022 - Kuopio KR 5.8.
Kuopio KR
Sawo Show 2022 - Kuopio KR 5.8.
Päättynyt Päättynyt Paula Heikkinen-Lehkonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Sawo Show 2022 - Kuopio KR 5.8.
Aika 5.8.2022
Paikka Kuopio (Sorsasalon Ravirata)
Järjestäjä POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot SawoShow 2022
Ilmoittautumisajat 11.7.2022
Tuomari Paula Heikkinen-Lehkonen
6.8.2022 6.8.
Kuopio NORD
Sawo Show 2022 - Kuopio NORD
Kuopio NORD
Sawo Show 2022 - Kuopio NORD
Päättynyt Päättynyt Vytautas Baranauskas
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Sawo Show 2022 - Kuopio NORD
Aika 6.8.2022
Paikka Kuopio (Sorsasalon Ravirata)
Järjestäjä POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Piirinmestaruus, Tavallinen
Lisätiedot Sawo Show 2022
Ilmoittautumisajat 11.7.2022
Tuomari Vytautas Baranauskas
7.8.2022 7.8.
Kuopio KV
Sawo Show 2022 - Kuopio KV 7.8.
Kuopio KV
Sawo Show 2022 - Kuopio KV 7.8.
Päättynyt Päättynyt Torbjörn Skaar
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Sawo Show 2022 - Kuopio KV 7.8.
Aika 7.8.2022
Paikka Kuopio (Sorsasalon Ravirata)
Järjestäjä POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu
Lisätiedot Sawo Show2022
Ilmoittautumisajat 11.7.2022
Tuomari Torbjörn Skaar
7.8.2022 7.8.
Maalahti RN
Maalahti FCI 5/9 & 7/8
Maalahti RN
Maalahti FCI 5/9 & 7/8
5/9, 7/8 Päättynyt Päättynyt Janette Fröberg
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Maalahti FCI 5/9 & 7/8
Aika 7.8.2022
Paikka Maalahti (Pixne)
Roturyhmät 5/9, 7/8
Järjestäjä ÖSTERBOTTENS SPETSKLUBB RF, BOTNIC AGILITY CLUB RY, VÄSTKUSTENS DREVERKLUBB RF
Ilmoittautumisajat 25.7.2022
Tuomari Janette Fröberg
13.8.2022 13.8.
Puolanka RN
Puolanka 2/9 & 4/6
Puolanka RN
Puolanka 2/9 & 4/6
2/9, 4/6 Päättynyt Päättynyt Juta Haranen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Puolanka 2/9 & 4/6
Aika 13.8.2022
Paikka Puolanka (Roninkangas)
Roturyhmät 2/9, 4/6
Järjestäjä PUOLANGAN KENNELKERHO R.Y., KAINUUN JÄNISPIISKAT RY, KIVARIJÄRVEN METSÄSTYSSEURA RY
Ilmoittautumisajat 25.7.2022
Tuomari Juta Haranen
13.-14.8.2022 13.-14.8.
Turku KR
Elonäyttely 2022
Turku KR
Elonäyttely 2022
la: 1, 3, 4, 8, 10
su: 2, 5, 6, 7, 9
Päättynyt Päättynyt Róbert Kotlár
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Elonäyttely 2022
Aika 13.-14.8.2022
Paikka Turku (Metsämäen ravirata)
Roturyhmät la: 1, 3, 4, 8, 10
su: 2, 5, 6, 7, 9
Järjestäjä TURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY, LOUNAIS-SUOMEN KENNELKERHO RY, LOUNAIS-SUOMEN PYSTYKORVAYHDISTYS, LOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY, MAAKASTON ERÄSTÄJÄT RY, TURUN JA SÄKYLÄN VARUSKUNTIEN, TURUN KÄYTTÖKOIRAKERHO RY, TURUN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY, TURUN SEUDUN KÄÄPIÖKOIRAT RY, TURUN VINTTIKOIRAKERHO, TURUNMAAN SAMOJEDISTIT RY, VARSINAIS-SUOMEN BEAGLE RY
Junior Handler Tavallinen, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 19.7.2022
Tuomari Róbert Kotlár
14.8.2022 14.8.
Ylöjärvi RN
Ylöjärvi 3, 4, 9
Ylöjärvi RN
Ylöjärvi 3, 4, 9
3, 4, 9 Päättynyt Päättynyt Tarmo Wallin
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ylöjärvi 3, 4, 9
Aika 14.8.2022
Paikka Ylöjärvi (Teivon ravikeskus)
Roturyhmät 3, 4, 9
Järjestäjä YLÖJÄRVEN KOIRAKERHO RY, PARKKUUN METSÄSTYSSEURA RY
Ilmoittautumisajat 18.7.2022
Tuomari Tarmo Wallin
14.8.2022 14.8.
Helsinki E
Suomen Kääpiökoirat ry ER
Helsinki E
Suomen Kääpiökoirat ry ER
Päättynyt Päättynyt Alexandra Drott Staedler
Rune Lysgaard
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Suomen Kääpiökoirat ry ER
Aika 14.8.2022
Paikka Helsinki (Kaivopuisto)
Järjestäjä SUOMEN KÄÄPIÖKOIRAT RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 21.7.2022
Tuomari Alexandra Drott Staedler, Rune Lysgaard
20.8.2022 20.8.
Siikajoki EPN
Siikajoen pentunäyttely
Siikajoki EPN
Siikajoen pentunäyttely
Päättynyt Päättynyt Marjo Nygård
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Siikajoen pentunäyttely
Aika 20.8.2022
Paikka Siikajoki (Ruukin Hevoskeskus)
Järjestäjä RAAHEN KOIRAKERHO
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 1.8.2022
Tuomari Marjo Nygård
20.-21.8.2022 20.-21.8.
Harjavalta RN
Harjavalta 1, 9 & 2, 10
Harjavalta RN
Harjavalta 1, 9 & 2, 10
1, 2, 9, 10 Päättynyt Päättynyt Pedro Bispo
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Harjavalta 1, 9 & 2, 10
Aika 20.-21.8.2022
Paikka Harjavalta (Hosiossaaren koirakenttä)
Roturyhmät 1, 2, 9, 10
Järjestäjä HARJAVALLAN PALV-JA SEURAKOIRAHARRASTAJAT RY
Lisätiedot Lauantaina FCI 1 ja 9, sunnuntaina FCI 2 ja 10
Ilmoittautumisajat 27.7.2022
Tuomari Pedro Bispo
20.8.2022 20.8.
Kouvola KR
Kouvola KR
Päättynyt Päättynyt Igor Dokoza
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Kouvola KR
Aika 20.8.2022
Paikka Kouvola (Kouvolan ravirata)
Järjestäjä KOUVOLAN SEUDUN SEURAKOIRAKERHO RY, VALKEALAN KENNELYHDISTYS RY, KOUVOLAN ERÄMIEHET RY
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot Kouvola Kr järjestetään samana viikonloppuna kuin Heinola Kr
Ilmoittautumisajat 27.7.2022
Tuomari Igor Dokoza
21.8.2022 21.8.
Heinola KR
Heinola KR
Päättynyt Päättynyt Joakim Ohlsson
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Heinola KR
Aika 21.8.2022
Paikka Heinola (Ravirata)
Järjestäjä HEINOLAN PALVELUS-JA SEURAKOIRA RY, HEINOLAN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 27.7.2022
Tuomari Joakim Ohlsson
27.-28.8.2022 27.-28.8.
Forssa KV
Forssa KV
la: 1, 4, 7, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 8
Päättynyt Päättynyt Kaisa Metteri-Gold
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Forssa KV
Aika 27.-28.8.2022
Paikka Forssa (Pilvenmäen ravirata)
Roturyhmät la: 1, 4, 7, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 8
Järjestäjä LOUNAIS-HÄMEEN KENNELKERHO RY, FORSSAN METSÄSTYSSEURA RY
Junior Handler Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 1.8.2022
Tuomari Kaisa Metteri-Gold
28.8.2022 28.8.
Kuopio EPN
Kuopio PN
Kuopio EPN
Kuopio PN
Päättynyt Päättynyt Irina Poletaeva
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Kuopio PN
Aika 28.8.2022
Paikka Kuopio (Matkailukeskus Rauhalahti)
Järjestäjä POHJOIS-SAVON AJOKOIRAYHDISTYS RY, POHJOIS-SAVON BEAGLEYHDISTYS
Ilmoittautumisajat 8.8.2022
Tuomari Irina Poletaeva
3.9.2022 3.9.
Oulu RN
Oulu RN 3, 4, 9, 10
Oulu RN
Oulu RN 3, 4, 9, 10
3, 4, 9, 10 Päättynyt Päättynyt Suzana Simon
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Oulu RN 3, 4, 9, 10
Aika 3.9.2022
Paikka Oulu (Äimäraution ravirata)
Roturyhmät 3, 4, 9, 10
Järjestäjä OULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 7.8.2022
Tuomari Suzana Simon
3.9.2022 3.9.
Kihniö RN
Kihniö 2/6 & 7/9
Kihniö RN
Kihniö 2/6 & 7/9
2/6, 7/9 Päättynyt Päättynyt Veli-Pekka Kumpumäki
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kihniö 2/6 & 7/9
Aika 3.9.2022
Paikka Kihniö (Kihniön yhtenäiskoulu)
Roturyhmät 2/6, 7/9
Järjestäjä KANKARIN METSÄSTYSSEURA RY, MÄKIKYLÄN METSÄSTÄJÄT RY, KIHNIÖN ERÄNKÄVIJÄT R.Y.
Ilmoittautumisajat 15.8.2022
Tuomari Veli-Pekka Kumpumäki
3.9.2022 3.9.
Hyvinkää RN
Hyvinkää FCI 2 & 9
Hyvinkää RN
Hyvinkää FCI 2 & 9
2, 9 Päättynyt Päättynyt Unto Timonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Hyvinkää FCI 2 & 9
Aika 3.9.2022
Paikka Hyvinkää (Hyvinkään lentokenttä)
Roturyhmät 2, 9
Järjestäjä HELSINGIN SEUDUN KENNELPIIRI R.Y.
Ilmoittautumisajat 15.8.2022
Tuomari Unto Timonen
3.-4.9.2022 3.-4.9.
Helsinki NORD
Vetcare syysnäyttely
Helsinki NORD
Vetcare syysnäyttely
la: 1, 3, 4, 5, 10
su: 2, 6, 7, 8, 9
Päättynyt Päättynyt Tarja Löfman
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Vetcare syysnäyttely
Aika 3.-4.9.2022
Paikka Helsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus)
Roturyhmät la: 1, 3, 4, 5, 10
su: 2, 6, 7, 8, 9
Järjestäjä SUOMEN BASENJIT RY
Junior Handler Tavallinen, Tavallinen
Lisätiedot Vetcare Syysnäyttely 2022
Ilmoittautumisajat 8.8.2022
Tuomari Tarja Löfman
4.9.2022 4.9.
Joensuu RN
Joensuu 3, 4, 6 & 9
Joensuu RN
Joensuu 3, 4, 6 & 9
3, 4, 6, 9 Päättynyt Päättynyt Helle Bekker
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Joensuu 3, 4, 6 & 9
Aika 4.9.2022
Paikka Joensuu (Lemmenlavan urheilukenttä)
Roturyhmät 3, 4, 6, 9
Järjestäjä METSÄSTYSSEURA KIIHTELYS R.Y., HEINÄVAARAN METSÄSTYSSEURA RY, HUHTILAMMEN ERÄNKÄVIJÄT R.Y., KUMMUN ERÄMIEHET RY, MULON RIISTAMIEHET R.Y., NURKKALAN RIISTAVEIKOT RY, OSKOLAN ERÄ RY
Lisätiedot Suhmuran Santra 2022
Ilmoittautumisajat 15.8.2022
Tuomari Helle Bekker
4.9.2022 4.9.
Oulu KR
Koronatuki Oulu
Oulu KR
Koronatuki Oulu
Päättynyt Päättynyt Anita Al-Bachy
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Koronatuki Oulu
Aika 4.9.2022
Paikka Oulu (Äimäraution ravirata)
Järjestäjä OULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 7.8.2022
Tuomari Anita Al-Bachy
4.9.2022 4.9.
Tampere EPN
PentuKekrit 2022
Tampere EPN
PentuKekrit 2022
Päättynyt Päättynyt Harto Stockmari
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely PentuKekrit 2022
Aika 4.9.2022
Paikka Tampere (Kaupin Vinttikoirarata)
Järjestäjä SUOMEN GLENNIT RY, SUOMEN KÄÄPIÖBULLTERRIERIT RY
Ilmoittautumisajat 15.8.2022
Tuomari Harto Stockmari
10.9.2022 10.9.
Lahti EPN
Lahden pentunäyttely
Lahti EPN
Lahden pentunäyttely
Päättynyt Päättynyt Tarja Löfman
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Lahden pentunäyttely
Aika 10.9.2022
Paikka Lahti (Jokimaan ravirata, parkkipaikka)
Järjestäjä SUOMEN BULLTERRIERIYHDISTYS RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 24.8.2022
Tuomari Tarja Löfman
10.9.2022 10.9.
Jyväskylä EPN
Jyväskylä EPN
Päättynyt Päättynyt Veli-Pekka Kumpumäki
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Aika 10.9.2022
Paikka Jyväskylä (Killerin ravirata)
Järjestäjä UNKARINPAIMENKOIRAT R.Y.
Ilmoittautumisajat 30.8.2022
Tuomari Veli-Pekka Kumpumäki
10.-11.9.2022 10.-11.9.
Porvoo KR
Porvoon koiranäyttely
Porvoo KR
Porvoon koiranäyttely
la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
Päättynyt Päättynyt Paula Heikkinen-Lehkonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Porvoon koiranäyttely
Aika 10.-11.9.2022
Paikka Porvoo (Suiston kenttä)
Roturyhmät la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
Järjestäjä SUOMEN ROTTWEILERYHDISTYS R.Y., HALKIAN METSÄSTYSYHDISTYS RY, PORVOON PALVELUSKOIRAT RY, SUOMEN DOBERMANNYHDISTYS R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu, Tavallinen, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 21.8.2022
Tuomari Paula Heikkinen-Lehkonen
11.9.2022 11.9.
Jyväskylä RN
Jyväskylä 1 & 2 & 3 & 9
Jyväskylä RN
Jyväskylä 1 & 2 & 3 & 9
1, 2, 3, 9 Päättynyt Päättynyt Sanna Vehkomäki
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Jyväskylä 1 & 2 & 3 & 9
Aika 11.9.2022
Paikka Jyväskylä (Killerin Ravirata)
Roturyhmät 1, 2, 3, 9
Järjestäjä KESKI-SUOMEN KENNELKERHO RY
Ilmoittautumisajat 28.8.2022
Tuomari Sanna Vehkomäki
17.9.2022 17.9.
Asikkala E
Havannankoira ER
Asikkala E
Havannankoira ER
Päättynyt Päättynyt Anthony Moran
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Havannankoira ER
Aika 17.9.2022
Paikka Asikkala (Kanavanalue)
Järjestäjä HAVANNALAISET RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 26.8.2022
Tuomari Anthony Moran
17.9.2022 17.9.
Tampere EPN
Tampere pentunäyttely 17.9.2022
Tampere EPN
Tampere pentunäyttely 17.9.2022
Päättynyt Päättynyt Helin Tenson
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Tampere pentunäyttely 17.9.2022
Aika 17.9.2022
Paikka Tampere (Kaupin vinttikoirarata)
Järjestäjä PIRKANMAAN SAMOJEDISTIT RY
Ilmoittautumisajat 22.8.2022
Tuomari Helin Tenson
17.-18.9.2022 17.-18.9.
Hyvinkää KR
Hyvinkää KR
la: 1, 5, 7, 8, 10
su: 2, 3, 4, 6, 9
Päättynyt Päättynyt Vesa Lehtonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Hyvinkää KR
Aika 17.-18.9.2022
Paikka Hyvinkää (Ridasjärven Ampumaurheilukeskus)
Roturyhmät la: 1, 5, 7, 8, 10
su: 2, 3, 4, 6, 9
Järjestäjä KYTÄJÄRVEN ERÄMIEHET RY, ERÄ-80 RY, HYVINKÄÄN-PALOJOEN METSÄSTYSYHDISTYS RY, HYVINKÄÄN METSÄNKÄVIJÄT RY
Ilmoittautumisajat 22.8.2022
Tuomari Vesa Lehtonen
24.-25.9.2022 24.-25.9.
Eckerö KV
Åland Dog Show 2022
Eckerö KV
Åland Dog Show 2022
la: 1, 3, 4, 5, 6, 7
su: 2, 8, 9, 10
Päättynyt Päättynyt Annika Ulltveit-Moe
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Åland Dog Show 2022
Aika 24.-25.9.2022
Paikka Eckerö (Eckeröhallen)
Roturyhmät la: 1, 3, 4, 5, 6, 7
su: 2, 8, 9, 10
Järjestäjä ÅLANDS KENNELDISTRIKT R.F.
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 1.9.2022
Tuomari Annika Ulltveit-Moe
24.9.2022 24.9.
Riihimäki KR
Riihimäki KR
Päättynyt Päättynyt Sanna Vehkomäki
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Riihimäki KR
Aika 24.9.2022
Paikka Riihimäki (Riihimäen ravirata)
Järjestäjä BEAGLE R.Y., AJOKOIRAMIEHET RY, JOKELAN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y., IMPIVAARAN HALLIT R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 1.9.2022
Tuomari Sanna Vehkomäki
24.9.2022 24.9.
Kotka EPN
Kotkan pentunäyttely
Kotka EPN
Kotkan pentunäyttely
Päättynyt Päättynyt Perttu Ståhlberg
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Kotkan pentunäyttely
Aika 24.9.2022
Paikka Kotka (KKS:n halli)
Järjestäjä KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
Ilmoittautumisajat 4.9.2022
Tuomari Perttu Ståhlberg
25.9.2022 25.9.
Kotka EPN
Kotkan pentunäyttely
Kotka EPN
Kotkan pentunäyttely
Päättynyt Päättynyt Vesa Lehtonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Kotkan pentunäyttely
Aika 25.9.2022
Paikka Kotka (KKS:n halli)
Järjestäjä KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
Ilmoittautumisajat 4.9.2022
Tuomari Vesa Lehtonen
8.10.2022 8.10.
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI 2 & FCI 9
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI 2 & FCI 9
2, 9 Päättynyt Päättynyt Päivi Eerola
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Hämeenlinna FCI 2 & FCI 9
Aika 8.10.2022
Paikka Hämeenlinna (Kauppakeskus Tuulosen parkkihalli)
Roturyhmät 2, 9
Järjestäjä KOIRAKERHO MUHVET RY
Ilmoittautumisajat 10.9.2022
Tuomari Päivi Eerola
9.10.2022 9.10.
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI 2 & FCI 9
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI 2 & FCI 9
2, 9 Päättynyt Päättynyt Iren Naarits
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Hämeenlinna FCI 2 & FCI 9
Aika 9.10.2022
Paikka Hämeenlinna (Kauppakeskus Tuulosen parkkihalli)
Roturyhmät 2, 9
Järjestäjä KOIRAKERHO MUHVET RY
Ilmoittautumisajat 10.9.2022
Tuomari Iren Naarits
22.-23.10.2022 22.-23.10.
Seinäjoki KV
Seinäjoki KV
la: 1, 3, 4, 5, 8
su: 2, 6, 7, 9, 10
Päättynyt Päättynyt Sissi Dollmann
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Seinäjoki KV
Aika 22.-23.10.2022
Paikka Seinäjoki (Seinäjoki Areena)
Roturyhmät la: 1, 3, 4, 5, 8
su: 2, 6, 7, 9, 10
Järjestäjä ETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 3.10.2022
Tuomari Sissi Dollmann
23.10.2022 23.10.
Lahti EPN
Lahden pentunäyttely
Lahti EPN
Lahden pentunäyttely
Päättynyt Päättynyt Päivi Eerola
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Lahden pentunäyttely
Aika 23.10.2022
Paikka Lahti (Lahden Messukeskus)
Järjestäjä LAHDEN KÄYTTÖKOIRA RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 3.10.2022
Tuomari Päivi Eerola
12.11.2022 12.11.
Jyväskylä NORD
Jyväskylä Monster Dog Shows - NORD
Jyväskylä NORD
Jyväskylä Monster Dog Shows - NORD
Päättynyt Päättynyt Hans Almgren
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Jyväskylä Monster Dog Shows - NORD
Aika 12.11.2022
Paikka Jyväskylä (Jyväskylän Paviljonki)
Järjestäjä KESKI-SUOMEN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Piirinmestaruus, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 23.10.2022
Tuomari Hans Almgren
13.11.2022 13.11.
Jyväskylä KV
Jyväskylä Monster Dog Shows - KV
Jyväskylä KV
Jyväskylä Monster Dog Shows - KV
Päättynyt Päättynyt Markus Gisslen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Jyväskylä Monster Dog Shows - KV
Aika 13.11.2022
Paikka Jyväskylä (Jyväskylän Paviljonki)
Järjestäjä JYVÄSKYLÄN METSÄS.HOITOYHDISTYS RY, KESKI-SUOMEN BEAGLE RY, KESKI-SUOMEN AJOKOIRAYHDISTYS RY, KESKI-SUOMEN KENNELKERHO RY, KESKI-SUOMEN MÄYRÄKOIRAKERHO RY, KESKI-SUOMEN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY., KESKI-SUOMEN PALVELUSKOIRAYHDISTYS, KESKI-SUOMEN VINTTIKOIRAKERHO RY, SISÄ-SUOMEN METSÄSTYSSEURA RY
Junior Handler SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 23.10.2022
Tuomari Markus Gisslen
26.11.2022 26.11.
Ypäjä EPN
Ypäjä PN
Ypäjä EPN
Ypäjä PN
Päättynyt Päättynyt Maija Mäkinen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Ypäjä PN
Aika 26.11.2022
Paikka Ypäjä (Hevosopiston opistohalli)
Järjestäjä SUOMEN TANSKANDOGGI R.Y.
Ilmoittautumisajat 31.10.2022
Tuomari Maija Mäkinen
2.12.2022 2.12.
Helsinki NORD
Helsinki Winner 2022
Helsinki NORD
Helsinki Winner 2022
Päättynyt Päättynyt Louis Dehaes
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Helsinki Winner 2022
Aika 2.12.2022
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
Junior Handler SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 1.11.2022
Tuomari Louis Dehaes
3.12.2022 3.12.
Helsinki NORD
Pohjoismaiden Voittaja 2022
Helsinki NORD
Pohjoismaiden Voittaja 2022
Päättynyt Päättynyt Marja Kosonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Pohjoismaiden Voittaja 2022
Aika 3.12.2022
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
Junior Handler PMV-finaali, Pohjoismaiden mestaruuskilpailu, joukkue
Ilmoittautumisajat 1.11.2022
Tuomari Marja Kosonen
3.12.2022 3.12.
Helsinki EPN
Helsinki Puppy Show 2022
Helsinki EPN
Helsinki Puppy Show 2022
Päättynyt Päättynyt Leila Kärkäs
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Helsinki Puppy Show 2022
Aika 3.12.2022
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
Ilmoittautumisajat 1.11.2022
Tuomari Leila Kärkäs
4.12.2022 4.12.
Helsinki EPN
Voittaja Puppy Show 2022
Helsinki EPN
Voittaja Puppy Show 2022
Päättynyt Päättynyt Sanna Vehkomäki
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Voittaja Puppy Show 2022
Aika 4.12.2022
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
Ilmoittautumisajat 1.11.2022
Tuomari Sanna Vehkomäki
4.12.2022 4.12.
Helsinki KV
Voittaja Winner 2022
Helsinki KV
Voittaja Winner 2022
Päättynyt Päättynyt Linda Volarikova
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Voittaja Winner 2022
Aika 4.12.2022
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
Junior Handler SM-finaali
Ilmoittautumisajat 1.11.2022
Tuomari Linda Volarikova
7.-8.1.2023 7.-8.1.
Kajaani KV
Kainuu KV
Kajaani KV
Kainuu KV
la: 2, 3, 4, 6, 8, 10
su: 1, 5, 7, 9
Päättynyt Päättynyt Leni Finne
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Kainuu KV
Aika 7.-8.1.2023
Paikka Kajaani (Kajaanin pallohalli)
Roturyhmät la: 2, 3, 4, 6, 8, 10
su: 1, 5, 7, 9
Järjestäjä KAINUUN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu, Piirinmestaruus, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 7.12.2022
Tuomari Leni Finne
15.1.2023 15.1.
Lahti RN
Talvinäyttely Lahti FCI1 & 2 & 9
Lahti RN
Talvinäyttely Lahti FCI1 & 2 & 9
1, 2, 9 Päättynyt Päättynyt Saija Juutilainen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Talvinäyttely Lahti FCI1 & 2 & 9
Aika 15.1.2023
Paikka Lahti (Lahden Messukeskus)
Roturyhmät 1, 2, 9
Järjestäjä LAHDEN KÄYTTÖKOIRA RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 19.12.2022
Tuomari Saija Juutilainen
4.-5.2.2023 4.-5.2.
Parkano RN
Parkano FCI 4, 5, 9
Parkano RN
Parkano FCI 4, 5, 9
4, 5, 9 Päättynyt Päättynyt Tanya Ahlman-Stockmari
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Parkano FCI 4, 5, 9
Aika 4.-5.2.2023
Paikka Parkano (Parkanon urheilutalo)
Roturyhmät 4, 5, 9
Järjestäjä PARKANON ERÄMIEHET RY, LAPINNEVAN ERÄNKÄVIJÄT RY, SUSIPERÄN METSÄSTYSSEURA, VUORIJÄRVEN METS.SEURA R.Y.
Lisätiedot lauantaina ryhmät 4 sekä 5 ja sunnuntaina ryhmä 9
Ilmoittautumisajat 15.1.2023
Tuomari Tanya Ahlman-Stockmari
11.2.2023 11.2.
Lempäälä EPN
Ideaparkin pentunäyttely
Lempäälä EPN
Ideaparkin pentunäyttely
Päättynyt Päättynyt Kirsi Sainio
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Ideaparkin pentunäyttely
Aika 11.2.2023
Paikka Lempäälä (Ideapark Bläk Boks-areena)
Järjestäjä DALMATIANKOIRAT R.Y.
Ilmoittautumisajat 10.1.2023
Tuomari Kirsi Sainio
7.4.2023 7.4.
Kitee RN
Kitee FCI3, 5, 6 & 9
Kitee RN
Kitee FCI3, 5, 6 & 9
3, 5, 6, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa Pirjo Aaltonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kitee FCI3, 5, 6 & 9
Aika 7.4.2023
Paikka Kitee (Kiteen jäähalli)
Roturyhmät 3, 5, 6, 9
Järjestäjä ONKAMON METSÄSTYSSEURA R.Y., KITEEN KENNELKERHO RY, KITEEN METSÄSTYSSEURA RY, KAURILAN ERÄ RY, HIRVIJOEN ERÄ RY, TOHMAJÄRVEN-VÄRTSILÄN METS.SEURA RY, RUPPOVAARAN ERÄ RY
Tuomari Pirjo Aaltonen
8.4.2023 8.4.
Lieksa RN
Lieksa FCI3, 5, 6, 9
Lieksa RN
Lieksa FCI3, 5, 6, 9
3, 5, 6, 9 Päättynyt Päättynyt Maija Lehtonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Lieksa FCI3, 5, 6, 9
Aika 8.4.2023
Paikka Lieksa (Lieksan jäähalli)
Roturyhmät 3, 5, 6, 9
Järjestäjä ENON POHJOINEN ERÄ RY, LIEKSAN ERÄ RY, LIEKSAN PALVELUSKOIRAKERHO R.Y., PIELISJÄRVEN ERÄ- JA KENNELMIEHET
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 16.3.2023
Tuomari Maija Lehtonen
15.-16.4.2023 15.-16.4.
Vaasa KV
Vaasa KV 2023
Vaasa KV
Vaasa KV 2023
la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
Päättynyt Päättynyt Leila Stenlund
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Vaasa KV 2023
Aika 15.-16.4.2023
Paikka Vaasa (Botniahalli)
Roturyhmät la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
Järjestäjä VAASAN KOIRAKERHO RY, MERENKURKUN NOUTAJAT RY, VASA KENNELFÖRENING RF, ÖSTERBOTTENS ÄLGHUNDKLUBB RF
Junior Handler Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 21.3.2023
Tuomari Leila Stenlund
22.-23.4.2023 22.-23.4.
Kankaanpää RN
Kankaanpää FCI1, 3, 5, 9
Kankaanpää RN
Kankaanpää FCI1, 3, 5, 9
1, 3, 5, 9 Päättynyt Päättynyt Leni Finne
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kankaanpää FCI1, 3, 5, 9
Aika 22.-23.4.2023
Paikka Kankaanpää (Kankaanpään Jäähalli)
Roturyhmät 1, 3, 5, 9
Järjestäjä KANKAANPÄÄN SEUDUN KENNELYHDISTYS
Ilmoittautumisajat 22.3.2023
Tuomari Leni Finne
22.-23.4.2023 22.-23.4.
Lahti KV
Lahti KV
la: 1, 3, 5, 7, 10
su: 2, 4, 6, 8, 9
Päättynyt Päättynyt Stephen Minogue
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Lahti KV
Aika 22.-23.4.2023
Paikka Lahti (Lahden Messu- ja Urheilukeskus)
Roturyhmät la: 1, 3, 5, 7, 10
su: 2, 4, 6, 8, 9
Järjestäjä SALPAUSSELÄN KENNELPIIRI RY
Junior Handler SM-osakilpailu, Piirinmestaruus, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 25.3.2023
Tuomari Stephen Minogue
23.4.2023 23.4.
Kiuruvesi EPN
Kiuruveden pentunäyttely
Kiuruvesi EPN
Kiuruveden pentunäyttely
Päättynyt Päättynyt Harto Stockmari
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Kiuruveden pentunäyttely
Aika 23.4.2023
Paikka Kiuruvesi (Aamulypsy Areena)
Järjestäjä KIURUVEDEN KENNELKERHO RY
Ilmoittautumisajat 6.4.2023
Tuomari Harto Stockmari
23.4.2023 23.4.
Pello RN
Pello RN FCI2, 4, 5, 9
Pello RN
Pello RN FCI2, 4, 5, 9
2, 4, 5, 9 Päättynyt Päättynyt Irina Poletaeva
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Pello RN FCI2, 4, 5, 9
Aika 23.4.2023
Paikka Pello (Rohkihalli)
Roturyhmät 2, 4, 5, 9
Järjestäjä LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY, PELLON ERÄ RY
Ilmoittautumisajat 24.3.2023
Tuomari Irina Poletaeva
29.4.2023 29.4.
Tampere NORD
Tampere NORD
Päättynyt Päättynyt Markku Kipinä
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Tampere NORD
Aika 29.4.2023
Paikka Tampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus)
Järjestäjä POHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y., HÄMEEN SPANIELIKERHO RY, HÄMEEN PYSTYKORVAKERHO R.Y., KÄYTTÖBASSETIT RY, VESILAHDEN METSÄSTYSYHDISTYS R.Y., KULJUN METSÄSTYSSEURA R.Y., PIRKANMAAN VINTTIKOIRAKERHO RY, LEVEK RY
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 3.4.2023
Tuomari Markku Kipinä
30.4.2023 30.4.
Tampere KV
Tampere KV
Päättynyt Päättynyt Ligita Zake
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Tampere KV
Aika 30.4.2023
Paikka Tampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus)
Järjestäjä POHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y., HÄMEEN SPANIELIKERHO RY, HÄMEEN PYSTYKORVAKERHO R.Y., KÄYTTÖBASSETIT RY, VESILAHDEN METSÄSTYSYHDISTYS R.Y., KULJUN METSÄSTYSSEURA R.Y., PIRKANMAAN VINTTIKOIRAKERHO RY, LEVEK RY
Junior Handler SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 3.4.2023
Tuomari Ligita Zake
30.4.2023 30.4.
Siikajoki EPN
Siikajoki PN
Siikajoki EPN
Siikajoki PN
Päättynyt Päättynyt Jari Laakso
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Siikajoki PN
Aika 30.4.2023
Paikka Siikajoki (Ruukin Hevoskeskus)
Järjestäjä RAAHEN ERÄNKÄVIJÄT RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 5.4.2023
Tuomari Jari Laakso
1.5.2023 1.5.
Lahti EPN
Lahti PN
Lahti EPN
Lahti PN
Päättynyt Päättynyt Jarmo Hilpinen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Lahti PN
Aika 1.5.2023
Paikka Lahti (Jokimaan ravikeskus)
Järjestäjä AKITA RY, PÄIJÄTHOFFIT RY, PÄIJÄT-HÄMEEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
Lisätiedot Samassa paikassa samaan aikaan ryhmänäyttely FCI 1/5 & 2/3 ja 6/8 & 9/10
Ilmoittautumisajat 9.4.2023
Tuomari Jarmo Hilpinen
6.5.2023 6.5.
Salo RN
Salo FCI2, 3, 4, 9
Salo RN
Salo FCI2, 3, 4, 9
2, 3, 4, 9 Päättynyt Päättynyt Jenna Leino
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Salo FCI2, 3, 4, 9
Aika 6.5.2023
Paikka Salo (Halikon koulukeskuksen kenttä)
Roturyhmät 2, 3, 4, 9
Järjestäjä KOIRAKERHO TASSUT R.Y.
Ilmoittautumisajat 21.4.2023
Tuomari Jenna Leino
6.5.2023 6.5.
Tuusula RN
Tuusula FCI5, 6, 8, 9
Tuusula RN
Tuusula FCI5, 6, 8, 9
5, 6, 8, 9 Päättynyt Päättynyt Anne Klaas
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Tuusula FCI5, 6, 8, 9
Aika 6.5.2023
Paikka Tuusula (Hyrylän urheilukeskus)
Roturyhmät 5, 6, 8, 9
Järjestäjä UUDENMAAN AJOKOIRAYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 10.4.2023
Tuomari Anne Klaas
13.-14.5.2023 13.-14.5.
Helsinki KV
Royal Canin Show
Helsinki KV
Royal Canin Show
la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Päättynyt Päättynyt Unto Timonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Royal Canin Show
Aika 13.-14.5.2023
Paikka Helsinki (Tuomarinkartanon Vinttikoirakeskus)
Roturyhmät la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Järjestäjä HELSINGIN SEUDUN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu, Tavallinen, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 17.4.2023
Tuomari Unto Timonen
13.-14.5.2023 13.-14.5.
Varkaus NORD
Koiravarkaus Nord 2023
Varkaus NORD
Koiravarkaus Nord 2023
la: 1, 6, 8, 9, 10
su: 2, 3, 4, 5, 7
Päättynyt Päättynyt Liz-Beth Liljeqvist
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Koiravarkaus Nord 2023
Aika 13.-14.5.2023
Paikka Varkaus (Varkauden keskuskenttä)
Roturyhmät la: 1, 6, 8, 9, 10
su: 2, 3, 4, 5, 7
Järjestäjä POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Tavallinen, Tavallinen
Lisätiedot Koiravarkaus 2023
Ilmoittautumisajat 1.5.2023
Tuomari Liz-Beth Liljeqvist
18.5.2023 18.5.
Turku RN
Turku RN FCI 7, 8, 9, 10
Turku RN
Turku RN FCI 7, 8, 9, 10
7, 8, 9, 10 Päättynyt Päättynyt Anita Al-Bachy
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Turku RN FCI 7, 8, 9, 10
Aika 18.5.2023
Paikka Turku (Metsämäen ravirata)
Roturyhmät 7, 8, 9, 10
Järjestäjä VARSINAIS-SUOMEN KENNELPIIRI R.Y.
Ilmoittautumisajat 27.4.2023
Tuomari Anita Al-Bachy
18.5.2023 18.5.
Hausjärvi RN
Hausjärvi FCI3, 9
Hausjärvi RN
Hausjärvi FCI3, 9
3, 9 Päättynyt Päättynyt Dina Korna
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Hausjärvi FCI3, 9
Aika 18.5.2023
Paikka Hausjärvi (Hausjärven yläasteen kenttä)
Roturyhmät 3, 9
Järjestäjä KANTA-HÄMEEN KOIRAHARRASTAJAT RY
Ilmoittautumisajat 1.5.2023
Tuomari Dina Korna
18.5.2023 18.5.
Ylivieska RN
Ylivieska RN osa5 & FCI6, FCI 7 & 9
Ylivieska RN
Ylivieska RN osa5 & FCI6, FCI 7 & 9
osa 5 & FCI 6, 7, 9 Päättynyt Päättynyt Jouko Leiviskä
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ylivieska RN osa5 & FCI6, FCI 7 & 9
Aika 18.5.2023
Paikka Ylivieska (Huhmarin hiihtokeskus)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 7, 9
Järjestäjä YLIVIESKAN KENNELSEURA RY
Ilmoittautumisajat 2.5.2023
Tuomari Jouko Leiviskä
20.5.2023 20.5.
Kajaani RN
Kajaani FCI2, 4, 6, 9
Kajaani RN
Kajaani FCI2, 4, 6, 9
2, 4, 6, 9 Päättynyt Päättynyt Jurate Butkiene
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kajaani FCI2, 4, 6, 9
Aika 20.5.2023
Paikka Kajaani (Vimpelin urheilukeskus)
Roturyhmät 2, 4, 6, 9
Järjestäjä KAINUUN HIRVIKOIRA YHDISTYS RY, KAINUUN RIISTAMIEHET RY, KAINUUN BEAGLE R.Y., RISTIJÄRVEN METSÄSTYSSEURA RY, KAINUUN KENNELPIIRI R.Y.
Ilmoittautumisajat 20.4.2023
Tuomari Jurate Butkiene
20.-21.5.2023 20.-21.5.
Rauma KR
Rauma Show
Rauma KR
Rauma Show
la: 1, 3, 4, 5, 9
su: 2, 6, 7, 8, 10
Päättynyt Päättynyt Catherine Rooney
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Rauma Show
Aika 20.-21.5.2023
Paikka Rauma (Äijänsuon Urheilualue)
Roturyhmät la: 1, 3, 4, 5, 9
su: 2, 6, 7, 8, 10
Järjestäjä RAUMAN KÄYTTÖ- JA SEURAKOIRAT RY, RAUMAN METSÄSTYSSEURA RY, RAUMAN YMPÄRISTÖN URHEILUMETSÄSTÄJÄT, RAUMAN SEUDUN ERÄMIEHET RY, RAUMAN MAALAISKUNNAN METSÄSTYSSEURA RY
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot junior handler vain yhtenä päivänä. Myös pennut 7-9 kk.
Ilmoittautumisajat 25.4.2023
Tuomari Catherine Rooney
20.5.2023 20.5.
Helsinki RN
Ladies Summer Show RN FCI 3, 8, 9
Helsinki RN
Ladies Summer Show RN FCI 3, 8, 9
3, 8, 9 Päättynyt Päättynyt Tarja Löfman
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ladies Summer Show RN FCI 3, 8, 9
Aika 20.5.2023
Paikka Helsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus)
Roturyhmät 3, 8, 9
Järjestäjä LADIES KENNEL CLUB RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 3.5.2023
Tuomari Tarja Löfman
21.5.2023 21.5.
Helsinki EPN
Ladies Summer Puppy Show
Helsinki EPN
Ladies Summer Puppy Show
Päättynyt Päättynyt Marja Kosonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Ladies Summer Puppy Show
Aika 21.5.2023
Paikka Helsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus)
Järjestäjä LADIES KENNEL CLUB RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 3.5.2023
Tuomari Marja Kosonen
21.5.2023 21.5.
Ruovesi RN
Ruovesi FCI1, 3, 4, 9
Ruovesi RN
Ruovesi FCI1, 3, 4, 9
1, 3, 4, 9 Päättynyt Päättynyt Jarmo Hilpinen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ruovesi FCI1, 3, 4, 9
Aika 21.5.2023
Paikka Ruovesi (Ruoveden urheilukeskus)
Roturyhmät 1, 3, 4, 9
Järjestäjä PAJUSEN ERÄILIJÄT RY, RUOVEDEN METSÄSTYSSEURA R.Y., KURUN ERÄMIEHET RY, PIRKKALAN KOIRAKERHO PISKIT RY
Ilmoittautumisajat 5.5.2023
Tuomari Jarmo Hilpinen
21.5.2023 21.5.
Seinäjoki RN
Seinäjoki FCI3, 4, 5, 9; Rajoitus 440 koiraa
Seinäjoki RN
Seinäjoki FCI3, 4, 5, 9; Rajoitus 440 koiraa
3, 4, 5, 9 Päättynyt Päättynyt Sanna Vehkomäki
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Seinäjoki FCI3, 4, 5, 9; Rajoitus 440 koiraa
Aika 21.5.2023
Paikka Seinäjoki (Nurmon koulukeskus)
Roturyhmät 3, 4, 5, 9
Järjestäjä KESKI-NURMON METSÄSTYSSEURA RY
Lisätiedot Näyttely järjestetään yhteistyössä 21.5.2023 pidettäväksi anottavan Kouran metsästysseuran ryhmänäyttelyn FCI 1/10 & 7/8 sekä 20.5.2023 pidettäväksi anottavan Seinäjoen metsästysseuran ryhmänäyttelyn FCI 4/5 & 6/7 kanssa.
Ilmoittautumisajat 30.4.2023
Tuomari Sanna Vehkomäki
21.5.2023 21.5.
Kajaani KR
Koronatuki Kajaani
Kajaani KR
Koronatuki Kajaani
Päättynyt Päättynyt Maret Kärdi
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Koronatuki Kajaani
Aika 21.5.2023
Paikka Kajaani (Vimpelinlaakso)
Järjestäjä KAINUUN KENNELPIIRI R.Y.
Lisätiedot Koronatukinäyttely
Ilmoittautumisajat 20.4.2023
Tuomari Maret Kärdi
27.-28.5.2023 27.-28.5.
Virolahti KV
Hamina KV
Virolahti KV
Hamina KV
la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Päättynyt Päättynyt Zafra Sirik
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Hamina KV
Aika 27.-28.5.2023
Paikka Virolahti (Harjun oppimiskeskus)
Roturyhmät la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Järjestäjä KAAKON KENNEL-KERHO RY
Junior Handler SM-osakilpailu, Tavallinen, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 8.5.2023
Tuomari Zafra Sirik
27.-28.5.2023 27.-28.5.
Harjavalta RN
Harjavalta FCI1 & 2 & 9 & 10
Harjavalta RN
Harjavalta FCI1 & 2 & 9 & 10
1, 2, 9, 10 Päättynyt Päättynyt Tarja Löfman
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Harjavalta FCI1 & 2 & 9 & 10
Aika 27.-28.5.2023
Paikka Harjavalta (Hosiossaaren koirakenttä)
Roturyhmät 1, 2, 9, 10
Järjestäjä HARJAVALLAN PALV-JA SEURAKOIRAHARRASTAJAT RY
Lisätiedot Lauantaina FCI 1 ja 9, sunnuntaina FCI 2 ja 10
Ilmoittautumisajat 2.5.2023
Tuomari Tarja Löfman
28.5.2023 28.5.
Lahti RN
Lahti RN
1, 4, 8, 9 Päättynyt Päättynyt Maija Mäkinen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Lahti RN
Aika 28.5.2023
Paikka Lahti (Jokimaan ravirata)
Roturyhmät 1, 4, 8, 9
Järjestäjä LAHDEN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY, IITIN METSÄSTYSSEURA RY
Ilmoittautumisajat 3.5.2023
Tuomari Maija Mäkinen
28.5.2023 28.5.
Helsinki EPN
Helsinki PN
Helsinki EPN
Helsinki PN
Päättynyt Päättynyt Tuula Plathan
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Helsinki PN
Aika 28.5.2023
Paikka Helsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus)
Järjestäjä SUOMEN BORZOIKLUBI R.Y.
Ilmoittautumisajat 26.4.2023
Tuomari Tuula Plathan
3.6.2023 3.6.
Mänttä-Vilppula RN
Mänttä-Vilppula FCI2 & 6 & 9 & 10
Mänttä-Vilppula RN
Mänttä-Vilppula FCI2 & 6 & 9 & 10
2, 6, 9, 10 Päättynyt Päättynyt Pirjo Aaltonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Mänttä-Vilppula FCI2 & 6 & 9 & 10
Aika 3.6.2023
Paikka Mänttä-Vilppula (Mäntän urheilukeskus)
Roturyhmät 2, 6, 9, 10
Järjestäjä MÄNTÄN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y., MÄNTÄN SEUDUN NUUSKUT R.Y., MÄNTÄN SEUDUN PALVELUSKOIRAT R.Y.
Ilmoittautumisajat 12.5.2023
Tuomari Pirjo Aaltonen
4.6.2023 4.6.
Espoo RN
Espoo RN FCI 1, 2, 5, 9
Espoo RN
Espoo RN FCI 1, 2, 5, 9
1, 2, 5, 9 Päättynyt Päättynyt Sanna Vehkomäki
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Espoo RN FCI 1, 2, 5, 9
Aika 4.6.2023
Paikka Espoo (Vermon ravirata)
Roturyhmät 1, 2, 5, 9
Järjestäjä ULKOMUOTOTUOMARIT RY
Lisätiedot Samassa paikassa kaksi muuta ryhmänäyttelyä (Suomen Tanskandoggit ry ja Suomen Norwichin- ja Norfolkinterrierit ryn), yhteiset järjestelyt.
Ilmoittautumisajat 22.5.2023
Tuomari Sanna Vehkomäki
9.6.2023 9.6.
Alavus KR
Koronatuki Tuuri KR pe 9.6.
Alavus KR
Koronatuki Tuuri KR pe 9.6.
Päättynyt Päättynyt Irina Poletaeva
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Koronatuki Tuuri KR pe 9.6.
Aika 9.6.2023
Paikka Alavus (Keskisen kyläkauppa)
Järjestäjä ETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot Koronatukinäyttely
Ilmoittautumisajat 22.5.2023
Tuomari Irina Poletaeva
10.-11.6.2023 10.-11.6.
Alavus KR
Miljoona Koira 2023 - Tuuri la-su
Alavus KR
Miljoona Koira 2023 - Tuuri la-su
la: 2, 4, 6, 9, 10
su: 1, 3, 5, 7, 8
Päättynyt Päättynyt Marja Kosonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Miljoona Koira 2023 - Tuuri la-su
Aika 10.-11.6.2023
Paikka Alavus (Keskisen Kyläkauppa)
Roturyhmät la: 2, 4, 6, 9, 10
su: 1, 3, 5, 7, 8
Järjestäjä ETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 22.5.2023
Tuomari Marja Kosonen
10.6.2023 10.6.
Paimio RN
Paimio FCI1, 2, 3, 9
Paimio RN
Paimio FCI1, 2, 3, 9
1, 2, 3, 9 Päättynyt Päättynyt Frode Jevne
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Paimio FCI1, 2, 3, 9
Aika 10.6.2023
Paikka Paimio (Liikenneturvallisuuskeskus)
Roturyhmät 1, 2, 3, 9
Järjestäjä TURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 17.5.2023
Tuomari Frode Jevne
10.6.2023 10.6.
Lappeenranta RN
Lappeenranta RN FCI 3 & 9
Lappeenranta RN
Lappeenranta RN FCI 3 & 9
3, 9 Päättynyt Päättynyt Markku Kipinä
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Lappeenranta RN FCI 3 & 9
Aika 10.6.2023
Paikka Lappeenranta (Lappeenrannan ravirata)
Roturyhmät 3, 9
Järjestäjä LAPPEENRANNAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS, LAPPEENRANNAN METSÄSTÄJÄT RY, MERENLAHDEN RIISTAMIEHET RY
Ilmoittautumisajat 16.5.2023
Tuomari Markku Kipinä
11.6.2023 11.6.
Lappeenranta KR
Lappeenranta KR
Päättynyt Päättynyt Markku Mähönen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Lappeenranta KR
Aika 11.6.2023
Paikka Lappeenranta (Lappeenrannan ravirata)
Järjestäjä LAPPEENRANNAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 16.5.2023
Tuomari Markku Mähönen
11.6.2023 11.6.
Paimio RN
Paimio FCI1, 7, 8, 9
Paimio RN
Paimio FCI1, 7, 8, 9
1, 7, 8, 9 Päättynyt Päättynyt Tomas Rohlin
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Paimio FCI1, 7, 8, 9
Aika 11.6.2023
Paikka Paimio (Liikenneturvallisuuskeskus)
Roturyhmät 1, 7, 8, 9
Järjestäjä LOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY
Ilmoittautumisajat 17.5.2023
Tuomari Tomas Rohlin
11.6.2023 11.6.
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI 2, 4, 8, 9
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI 2, 4, 8, 9
2, 4, 8, 9 Päättynyt Päättynyt Annukka Paloheimo Segersven
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Hämeenlinna FCI 2, 4, 8, 9
Aika 11.6.2023
Paikka Hämeenlinna (Villa Mainiemi)
Roturyhmät 2, 4, 8, 9
Järjestäjä LAMMIN RIISTAMIEHET RY, ETELÄ-HÄMEEN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 18.5.2023
Tuomari Annukka Paloheimo Segersven
11.6.2023 11.6.
Pielavesi RN
Kolomen Kimppa RN FCI 3, 5, 6, 9
Pielavesi RN
Kolomen Kimppa RN FCI 3, 5, 6, 9
3, 5, 6, 9 Päättynyt Päättynyt Jarmo Hilpinen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kolomen Kimppa RN FCI 3, 5, 6, 9
Aika 11.6.2023
Paikka Pielavesi (Rannankylän koulu)
Roturyhmät 3, 5, 6, 9
Järjestäjä PIELAVEDEN KENNELKERHO RY, KARTTULAN KENNELKERHO RY, KEITELEEN KENNELKERHO RY
Lisätiedot Kolmen Kimppa-näyttely
Ilmoittautumisajat 22.5.2023
Tuomari Jarmo Hilpinen
17.6.2023 17.6.
Kuopio RN
Kuopio RN FCI1 & 2 & 4 & 9
Kuopio RN
Kuopio RN FCI1 & 2 & 4 & 9
1, 2, 4, 9 Päättynyt Päättynyt Tarmo Wallin
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kuopio RN FCI1 & 2 & 4 & 9
Aika 17.6.2023
Paikka Kuopio (Sorsasalon ravirata)
Roturyhmät 1, 2, 4, 9
Järjestäjä POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Ilmoittautumisajat 2.6.2023
Tuomari Tarmo Wallin
17.-18.6.2023 17.-18.6.
Pöytyä KR
Werraton Show 2023 Pöytyä
Pöytyä KR
Werraton Show 2023 Pöytyä
la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Päättynyt Päättynyt Harry Tast
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Werraton Show 2023 Pöytyä
Aika 17.-18.6.2023
Paikka Pöytyä (Riihikosken urheilukenttä)
Roturyhmät la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Järjestäjä LOIMAAN SEUDUN KENNELKERHO RY, ALASTARON METSÄSTYSSEURA RY, LOIMAAN METSÄSTYSSEURA R.Y., ORIPÄÄN METSÄSTYSSEURA RY, YPÄJÄN RIISTAMIEHET RY, PÖYTYÄN YLÄPÄÄN METSÄSTYSYHDISTYS, RIIHIKOSKEN METSÄSTYSYHDISTYS RY, NIINIJOEN METSÄSTÄJÄT RY
Junior Handler Tavallinen, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 24.5.2023
Tuomari Harry Tast
17.-18.6.2023 17.-18.6.
Virolahti KR
Kotkan Ruusu KR
Virolahti KR
Kotkan Ruusu KR
la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Päättynyt Päättynyt Colm Hastings
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Kotkan Ruusu KR
Aika 17.-18.6.2023
Paikka Virolahti (Harjun Oppimiskeskus)
Roturyhmät la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Järjestäjä KYMENLAAKSON KANAKOIRASEURA RY, KAAKON NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY, KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
Ilmoittautumisajat 31.5.2023
Tuomari Colm Hastings
17.6.2023 17.6.
Rovaniemi E
Havannankoira ER
Rovaniemi E
Havannankoira ER
Päättynyt Päättynyt Brigita Kremser
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Havannankoira ER
Aika 17.6.2023
Paikka Rovaniemi (hotelli Metsähirvas)
Järjestäjä HAVANNALAISET RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 26.5.2023
Tuomari Brigita Kremser
17.-18.6.2023 17.-18.6.
Rovaniemi KV
Rovaniemi Dog Show
Rovaniemi KV
Rovaniemi Dog Show
la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Päättynyt Päättynyt Åke Cronander
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Rovaniemi Dog Show
Aika 17.-18.6.2023
Paikka Rovaniemi (Mäntyvaaran ravirata)
Roturyhmät la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Järjestäjä ROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y., LAPIN AJOKOIRAYHDISTYS R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu, Piirinmestaruus, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 25.5.2023
Tuomari Åke Cronander
24.6.2023 24.6.
Jyväskylä KR
Jyväskylä Monster Dog Show KR
Jyväskylä KR
Jyväskylä Monster Dog Show KR
Päättynyt Päättynyt Guillaume Tytgat
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Jyväskylä Monster Dog Show KR
Aika 24.6.2023
Paikka Jyväskylä (Killerin Ravirata)
Järjestäjä KESKI-SUOMEN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Piirinmestaruus, Tavallinen
Lisätiedot Koronatukinäyttely
Ilmoittautumisajat 11.6.2023
Tuomari Guillaume Tytgat
25.6.2023 25.6.
Jyväskylä KV
Jyväskylä Monster Dog Show KV
Jyväskylä KV
Jyväskylä Monster Dog Show KV
Päättynyt Päättynyt Julia Hierner
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Jyväskylä Monster Dog Show KV
Aika 25.6.2023
Paikka Jyväskylä (Killerin Ravirata)
Järjestäjä JYVÄSKYLÄN METSÄS.HOITOYHDISTYS RY, KESKI-SUOMEN AJOKOIRAYHDISTYS RY, KESKI-SUOMEN BEAGLE RY, KESKI-SUOMEN KENNELKERHO RY, KESKI-SUOMEN MÄYRÄKOIRAKERHO RY, KESKI-SUOMEN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY., KESKI-SUOMEN PALVELUSKOIRAYHDISTYS, KESKI-SUOMEN PUNA-MUSTAT PYSTYKORVAYHDISTY RY, KESKI-SUOMEN VINTTIKOIRAKERHO RY, SISÄ-SUOMEN METSÄSTYSSEURA RY
Junior Handler SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 11.6.2023
Tuomari Julia Hierner
1.-2.7.2023 1.-2.7.
Turku KV
Turku Top Dog Show 2023
Turku KV
Turku Top Dog Show 2023
la: 3, 4, 7, 8, 9
su: 1, 2, 5, 6, 10
Päättynyt Päättynyt Marco Marabotto
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Turku Top Dog Show 2023
Aika 1.-2.7.2023
Paikka Turku (Metsämäen ravirata)
Roturyhmät la: 3, 4, 7, 8, 9
su: 1, 2, 5, 6, 10
Järjestäjä TURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY, LOUNAIS-SUOMEN PYSTYKORVAYHDISTYS, LOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY, MAAKASTON ERÄSTÄJÄT RY, TURUN KÄYTTÖKOIRAKERHO RY, TURUN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY, TURUN SEUDUN KÄÄPIÖKOIRAT RY, TURUN VINTTIKOIRAKERHO, TURUNMAAN SAMOJEDISTIT RY, VARSINAIS-SUOMEN BEAGLE RY
Junior Handler SM-osakilpailu, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 7.6.2023
Tuomari Marco Marabotto
1.-2.7.2023 1.-2.7.
Tuusula KR
Tuusula Summer Show
Tuusula KR
Tuusula Summer Show
la: 1, 2, 5, 6, 10
su: 3, 4, 7, 8, 9
Päättynyt Päättynyt Unto Timonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Tuusula Summer Show
Aika 1.-2.7.2023
Paikka Tuusula (Tuusulan urheilukeskus, Hyrylä)
Roturyhmät la: 1, 2, 5, 6, 10
su: 3, 4, 7, 8, 9
Järjestäjä UUDENMAAN KANAKOIRAHARRASTAJAT R.Y., TUUSULAN KENNELKERHO RY
Ilmoittautumisajat 8.6.2023
Tuomari Unto Timonen
1.-2.7.2023 1.-2.7.
Rantasalmi KR
Rantasalmi KR
la: 4, 7, 8, 9, 10
su: 1, 2, 3, 5, 6
Päättynyt Päättynyt Jouko Leiviskä
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Aika 1.-2.7.2023
Roturyhmät la: 4, 7, 8, 9, 10
su: 1, 2, 3, 5, 6
Järjestäjä JUVAN KENNELKERHO RY., ETELÄ-JUVAN ERÄMIEHET, ITÄ-JUVAN PAUKKU RY, LÄNSI-RANTASALMEN ERÄ RY, LUOTEIS-JUVAN ERÄ R.Y., POHJOIS-JUVAN ERÄ RY, RANTASALMEN ERÄVEIKOT, RANTASALMEN KENNELYHDISTYS RY, TUUSMÄEN ERÄ RY, VEHMAAN RIISTAMIEHET R.Y., POHJOIS-JUVAN METSÄSTÄJÄT RY, JUVAN ERÄVEIKOT RY, POHJOIS-SULKAVAN ERÄ RY
Junior Handler Tavallinen, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 12.6.2023
Tuomari Jouko Leiviskä
2.7.2023 2.7.
Tuusniemi RN
Tuusniemi RN FCI3 & 7 & 8 & 9
Tuusniemi RN
Tuusniemi RN FCI3 & 7 & 8 & 9
3, 7, 8, 9 Päättynyt Päättynyt Anita Al-Bachy
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Tuusniemi RN FCI3 & 7 & 8 & 9
Aika 2.7.2023
Paikka Tuusniemi (Tuusniemen satama)
Roturyhmät 3, 7, 8, 9
Järjestäjä KOILLIS-SAVON KENNELKERHO RY, ENONSALON ERÄ R.Y., SOITUN ERÄ-POJAT RY, PAJUMÄEN HIRVIMIEHET RY
Lisätiedot Koillis-Sawo Show
Ilmoittautumisajat 9.6.2023
Tuomari Anita Al-Bachy
8.7.2023 8.7.
Oulu KV
Oulu KV
Päättynyt Päättynyt Helle Bekker
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Oulu KV
Aika 8.7.2023
Paikka Oulu (Äimäraution ravirata)
Järjestäjä OULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY, OULUN KOIRAKERHO RY, OULUN SEUDUN NOUTAJAKOIRAYHD. R.Y., OULUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
Junior Handler SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 19.6.2023
Tuomari Helle Bekker
8.-9.7.2023 8.-9.7.
Kokemäki RN
Kokemäki FCI1, 3, 5, 9
Kokemäki RN
Kokemäki FCI1, 3, 5, 9
1, 3, 5, 9 Päättynyt Päättynyt Lidija Oklescen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kokemäki FCI1, 3, 5, 9
Aika 8.-9.7.2023
Paikka Kokemäki (Kokemäen ravirata)
Roturyhmät 1, 3, 5, 9
Järjestäjä METSÄSTYSSEURA LOUKON ERÄMIEHET RY, METSÄSTYSSEURA TELJO RY
Lisätiedot Lauantaina 8.7.2023 ryhmät 1 ja 3 ja sunnuntaina 9.7.2023 ryhmät 5 ja 9
Ilmoittautumisajat 12.6.2023
Tuomari Lidija Oklescen
8.-9.7.2023 8.-9.7.
Saarijärvi KR
Saarijärvi KR
la: 2, 5, 7, 8, 10
su: 1, 3, 4, 6, 9
Päättynyt Päättynyt Tarja Löfman
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Saarijärvi KR
Aika 8.-9.7.2023
Paikka Saarijärvi (Biotalouskampus)
Roturyhmät la: 2, 5, 7, 8, 10
su: 1, 3, 4, 6, 9
Järjestäjä LANNEVEDEN JAHTI RY, MAHLUN RIISTAMIEHET RY, VUOSKOSKEN PAUKKU RY, RAHKOLAN ERÄNKÄVIJÄT R.Y., SAARIJÄRVEN KÄYTTÖKOIRAT RY, SAARIJÄRVEN SEUDUN KENNELKERHO RY
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot Tuija Hietanen, tuhietan@gmail.com
Ilmoittautumisajat 18.6.2023
Tuomari Tarja Löfman
9.7.2023 9.7.
Oulu NORD
Oulu NORD
Päättynyt Päättynyt Denis Kuzelj
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Oulu NORD
Aika 9.7.2023
Paikka Oulu (Äimäraution ravirata)
Järjestäjä OULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY, OULUN KOIRAKERHO RY, OULUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY, OULUN SEUDUN NOUTAJAKOIRAYHD. R.Y.
Junior Handler Piirinmestaruus, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 19.6.2023
Tuomari Denis Kuzelj
15.7.2023 15.7.
Ruokolahti RN
Ruokolahti FCI2, 5, 8, 9
Ruokolahti RN
Ruokolahti FCI2, 5, 8, 9
2, 5, 8, 9 Päättynyt Päättynyt Paavo Mattila
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ruokolahti FCI2, 5, 8, 9
Aika 15.7.2023
Paikka Ruokolahti (Ruokolahden urheilukenttä)
Roturyhmät 2, 5, 8, 9
Järjestäjä ERÄJÄRVEN ERÄ RY, KAUKOPÄÄN METSÄMIEHET RY
Ilmoittautumisajat 19.6.2023
Tuomari Paavo Mattila
15.-16.7.2023 15.-16.7.
Tornio NORD
Tornio NORD
la: 3, 7, 8, 9, 10
su: 1, 2, 4, 5, 6
Päättynyt Päättynyt Anita Al-Bachy
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Tornio NORD
Aika 15.-16.7.2023
Paikka Tornio (Toranda)
Roturyhmät la: 3, 7, 8, 9, 10
su: 1, 2, 4, 5, 6
Järjestäjä ALATORNION METSÄSTYSSEURA RY, PUMIT RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 16.6.2023
Tuomari Anita Al-Bachy
15.-16.7.2023 15.-16.7.
Hyvinkää KR
Hyvinkää KR
la: 1, 3, 5, 7, 10
su: 2, 4, 6, 8, 9
Päättynyt Päättynyt Kristin Kerem
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Hyvinkää KR
Aika 15.-16.7.2023
Paikka Hyvinkää (Hyvinkään vinttikoirarata)
Roturyhmät la: 1, 3, 5, 7, 10
su: 2, 4, 6, 8, 9
Järjestäjä HYVINKÄÄN SEUDUN KENNELKERHO R.Y., HYVINKÄÄN KÄYTTÖKOIRAT R.Y., LUHTILAUKKAAJAT RY
Ilmoittautumisajat 26.6.2023
Tuomari Kristin Kerem
16.7.2023 16.7.
Outokumpu RN
Outokumpu FCI2 & 3 & 7 & 9
Outokumpu RN
Outokumpu FCI2 & 3 & 7 & 9
2, 3, 7, 9 Päättynyt Päättynyt Harto Stockmari
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Outokumpu FCI2 & 3 & 7 & 9
Aika 16.7.2023
Paikka Outokumpu (Matovaaran urheilukenttä)
Roturyhmät 2, 3, 7, 9
Järjestäjä ITÄ-KUUSJÄRVEN ERÄMIEHET RY., ERÄ-OKU R.Y., METSÄSTYSYHD USIN ERÄ-UKOT RY, OUTOKUMMUN METSÄSTYSYHDISTYS RY, TÖRISEVÄN ERÄ R.Y., RISTINPOHJAN METSÄSTYSSEURA RY
Ilmoittautumisajat 26.6.2023
Tuomari Harto Stockmari
22.7.2023 22.7.
Mikkeli KR
Mikkeli KR
Päättynyt Päättynyt Harto Stockmari
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Aika 22.7.2023
Paikka Mikkeli (Mikkelin Ravirata)
Järjestäjä OTAVAN ERÄMIEHET RY, VIRAN METSÄSTÄJÄT RY, MIKKELIN PEKKOLAN ERÄNKÄVIJÄT R.Y., KORPIJÄRVEN ERÄVEIKOT R.Y., MIKKELIN RIISTAMIEHET RY
Junior Handler SM-osakilpailu, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 26.6.2023
Tuomari Harto Stockmari
22.7.2023 22.7.
Kalajoki KR
Koronatuki Kalajoki KR
Kalajoki KR
Koronatuki Kalajoki KR
Päättynyt Päättynyt Vesa Lehtonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Koronatuki Kalajoki KR
Aika 22.7.2023
Paikka Kalajoki (Kalajoen lentokenttä)
Järjestäjä KESKI-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot Koronatukinäyttely
Ilmoittautumisajat 29.6.2023
Tuomari Vesa Lehtonen
23.7.2023 23.7.
Kalajoki KV
Kalajoki KV
Päättynyt Päättynyt Ernestas Balsiukas
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Kalajoki KV
Aika 23.7.2023
Paikka Kalajoki (Kalajoen pienlentokenttä)
Järjestäjä KESKI-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu, Piirinmestaruus
Lisätiedot Samalle viikonlopulle anotaan tukinäyttelynä NORD/KR-näyttelyä, jos tämä toteutuu, niin kv-näyttely toteutetaan yksipäiväisenä sunnuntaina.
Ilmoittautumisajat 29.6.2023
Tuomari Ernestas Balsiukas
29.7.2023 29.7.
Riihimäki RN
Riihimäki osa5 & FCI6, FCI1, 2, 9
Riihimäki RN
Riihimäki osa5 & FCI6, FCI1, 2, 9
osa 5 & FCI 6, 1, 2, 9 Päättynyt Päättynyt Pirjo Aaltonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Riihimäki osa5 & FCI6, FCI1, 2, 9
Aika 29.7.2023
Paikka Riihimäki (Messupuisto)
Roturyhmät osa 5 & FCI 6, 1, 2, 9
Järjestäjä RIIHIMÄEN SEUDUN KENNELKERHO RY
Ilmoittautumisajat 16.7.2023
Tuomari Pirjo Aaltonen
29.-30.7.2023 29.-30.7.
Pori KV
Porin kansainvälinen koiranäyttely
Pori KV
Porin kansainvälinen koiranäyttely
la: 1, 3, 5, 7, 9
su: 2, 4, 6, 8, 10
Päättynyt Päättynyt Nikola Smolic
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Porin kansainvälinen koiranäyttely
Aika 29.-30.7.2023
Paikka Pori (Ravirata)
Roturyhmät la: 1, 3, 5, 7, 9
su: 2, 4, 6, 8, 10
Järjestäjä SATAKUNNAN SEURA-JA KÄÄPIÖKOIRAYHD., PORIN ERÄMIEHET RY, SATAKUNNAN AJOKOIRAMIEHET RY, SATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y.
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 30.6.2023
Tuomari Nikola Smolic
30.7.2023 30.7.
Kajaani RN
Kajaani FCI2, 6, 8, 9
Kajaani RN
Kajaani FCI2, 6, 8, 9
2, 6, 8, 9 Päättynyt Päättynyt Tarja Löfman
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kajaani FCI2, 6, 8, 9
Aika 30.7.2023
Paikka Kajaani (Vimpelin urheilukeskus)
Roturyhmät 2, 6, 8, 9
Järjestäjä KAJAANIN METSÄSTÄJÄT RY, KAINUUN AJOKOIRAKERHO RY, KAINUUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY, KIVESKYLÄN ERÄMIEHET RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 10.7.2023
Tuomari Tarja Löfman
5.8.2023 5.8.
Kuopio KR
Koronatuki Kuopio KR
Kuopio KR
Koronatuki Kuopio KR
Päättynyt Päättynyt Zerina Kajtazi Etemi
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Koronatuki Kuopio KR
Aika 5.8.2023
Paikka Kuopio (Sorsasalon ravirata)
Järjestäjä POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Piirinmestaruus, Tavallinen
Lisätiedot Lisä näyttely , kun vuonna 2020 menetimme kaikki näyttelyt Sawo Show 2020
Ilmoittautumisajat 10.7.2023
Tuomari Zerina Kajtazi Etemi
6.8.2023 6.8.
Kuopio KV
Kuopio KV
Päättynyt Päättynyt Aleksandra Cvijic Palumbo
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Kuopio KV
Aika 6.8.2023
Paikka Kuopio (Sorsasalon ravirata)
Järjestäjä POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu
Lisätiedot Kuopio KV, jos ei saada la 5.8 ylimääräistä kaikkien rotujen näyttelyä , tämä kaksi päiväiseksi
Ilmoittautumisajat 10.7.2023
Tuomari Aleksandra Cvijic Palumbo
6.8.2023 6.8.
Luumäki KR
Koronatuki Luumäki
Luumäki KR
Koronatuki Luumäki
Päättynyt Päättynyt Janette Fröberg
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Koronatuki Luumäki
Aika 6.8.2023
Paikka Luumäki (Taavetin keskusurheilukenttä)
Järjestäjä KYMENLÄÄNIN KENNELPIIRI RY
Ilmoittautumisajat 17.7.2023
Tuomari Janette Fröberg
12.-13.8.2023 12.-13.8.
Turku KR
Elonäyttely 2023
Turku KR
Elonäyttely 2023
la: 1, 3, 4, 8, 10
su: 2, 5, 6, 7, 9
Päättynyt Päättynyt Kaisa Metteri-Gold
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Elonäyttely 2023
Aika 12.-13.8.2023
Paikka Turku (Metsämäen ravirata)
Roturyhmät la: 1, 3, 4, 8, 10
su: 2, 5, 6, 7, 9
Järjestäjä LOUNAIS-SUOMEN DREEVERIKERHO RY, AURAN NUUSKUT RY, TURUN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY, TURUN KENTTÄKOIRAYHDISTYS RY, NAANTALIN PALV.-JA SEURAKOIRAYHD., METSÄSTYSYHDISTYS TARVAS RY, KIMITOÖNS JAKTHUNDSKLUBB, METSÄSTYSSEURA RASI RY, LOUNAIS-SUOMEN BERNIT RY, SPL-TURKU RY
Junior Handler Tavallinen, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 20.7.2023
Tuomari Kaisa Metteri-Gold
12.8.2023 12.8.
Äänekoski RN
Äänekoski FCI1, 4, 7, 9
Äänekoski RN
Äänekoski FCI1, 4, 7, 9
1, 4, 7, 9 Päättynyt Päättynyt Harto Stockmari
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Äänekoski FCI1, 4, 7, 9
Aika 12.8.2023
Paikka Äänekoski (Äänekosken liikuntapuisto)
Roturyhmät 1, 4, 7, 9
Järjestäjä ALA-KEITELEEN KENNELKERHO RY, HIETAMAN HAUKKU RY, SUOLAHDEN METSÄSTYSSEURA RY
Ilmoittautumisajat 24.7.2023
Tuomari Harto Stockmari
12.-13.8.2023 12.-13.8.
Valkeakoski KR
Werraton Walkeakoski 2023
Valkeakoski KR
Werraton Walkeakoski 2023
la: 2, 5, 6, 7, 9
su: 1, 3, 4, 8, 10
Päättynyt Päättynyt Iuza Beradze
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Werraton Walkeakoski 2023
Aika 12.-13.8.2023
Paikka Valkeakoski (Korkeakankaan hiihtokeskus)
Roturyhmät la: 2, 5, 6, 7, 9
su: 1, 3, 4, 8, 10
Järjestäjä VALKEAKOSKEN KENNELKERHO R.Y., SAARIOISPUOLEN METSÄSTYSSEURA RY, VALKEAKOSKEN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 21.7.2023
Tuomari Iuza Beradze
12.8.2023 12.8.
Harjavalta EPN
Harjavallan pentunäyttely
Harjavalta EPN
Harjavallan pentunäyttely
Päättynyt Päättynyt Juha Putkonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Harjavallan pentunäyttely
Aika 12.8.2023
Paikka Harjavalta (HPSH:n kenttä)
Järjestäjä VANHAENGLANNINLAMMASKOIRAT-FINNISH
Ilmoittautumisajat 9.7.2023
Tuomari Juha Putkonen
13.8.2023 13.8.
Hämeenlinna EPN
Hämeenlinna PN
Hämeenlinna EPN
Hämeenlinna PN
Päättynyt Päättynyt Unto Timonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Hämeenlinna PN
Aika 13.8.2023
Paikka Hämeenlinna (Villa Mainiemi)
Järjestäjä KIHARAKERHO-CURLYKLUBBEN R.Y.
Lisätiedot Tuula Nummenpää tuunummenpaa@gmail.com
Ilmoittautumisajat 24.7.2023
Tuomari Unto Timonen
13.8.2023 13.8.
Helsinki E
SKKY:n erikoisnäyttely
Helsinki E
SKKY:n erikoisnäyttely
Päättynyt Päättynyt Anna Friberg
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely SKKY:n erikoisnäyttely
Aika 13.8.2023
Paikka Helsinki (Kaivopuisto)
Järjestäjä SUOMEN KÄÄPIÖKOIRAT RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 24.7.2023
Tuomari Anna Friberg
18.8.2023 18.8.
Joensuu KR
Koronatuki Joensuu
Joensuu KR
Koronatuki Joensuu
Päättynyt Päättynyt Igor Selimovic
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Koronatuki Joensuu
Aika 18.8.2023
Paikka Joensuu (Ravirata)
Järjestäjä KONTIORANNAN ERÄ RY, POLVIJÄRVEN KENNELSEURA R.Y., POHJOIS-KARJALAN AJOKOIRAYHDISTYS, POHJOIS-KARJALAN NOUTAJAKOIRAYHDIST, POHJOIS-KARJALAN PYSTYKORVAKERHO RY, LIPERIN KENNELKERHO R.Y., ERÄ-TAPIO RY
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot Koronatukinäyttely
Ilmoittautumisajat 31.7.2023
Tuomari Igor Selimovic
19.8.2023 19.8.
Ylöjärvi RN
Ylöjärvi FCI3, 4, 5, 9
Ylöjärvi RN
Ylöjärvi FCI3, 4, 5, 9
3, 4, 5, 9 Päättynyt Päättynyt Anne-Cathrine Unelsröd
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ylöjärvi FCI3, 4, 5, 9
Aika 19.8.2023
Paikka Ylöjärvi (Teivon Ravikeskus)
Roturyhmät 3, 4, 5, 9
Järjestäjä POHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
Ilmoittautumisajat 27.7.2023
Tuomari Anne-Cathrine Unelsröd
19.8.2023 19.8.
Joensuu KV
Joensuu KV
Päättynyt Päättynyt Simon Rooney
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Joensuu KV
Aika 19.8.2023
Paikka Joensuu (Joensuun Ravirata)
Järjestäjä POHJOIS-KARJALAN SEURAKOIRAT RY, NURKKALAN RIISTAVEIKOT RY, PYHÄSELÄN METSÄSTÄJÄT RY, POHJOIS-KARJALAN KÄYTTÖKOIRAT R.Y, POHJOIS-KARJALAN KANAKOIRAKERHO RY, SELKIEN SEUDUN ERÄ, JOENSUUN SEUDUN PALVELUSKOIRAYHD.RY, POHJOIS-KARJALAN KENNELMIEHET RY, SÄRKIVAARAN METSÄSTYSSEURA RY
Junior Handler SM-osakilpailu
Lisätiedot Varapj Arto Temonen, SKL 527599
Ilmoittautumisajat 31.7.2023
Tuomari Simon Rooney
19.8.2023 19.8.
Helsinki EPN
Helsinki pentunäyttely
Helsinki EPN
Helsinki pentunäyttely
Päättynyt Päättynyt Hilkka Salohalla
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Helsinki pentunäyttely
Aika 19.8.2023
Paikka Helsinki (Tuomarinkartano vinttikoirakeskus)
Järjestäjä HELSINGIN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY, ESPOON KOIRAKERHO RY
Ilmoittautumisajat 26.7.2023
Tuomari Hilkka Salohalla
20.8.2023 20.8.
Joensuu KR
Joensuu KR
Päättynyt Päättynyt Kornelija Butrimova
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Joensuu KR
Aika 20.8.2023
Paikka Joensuu (Joensuun Ravirata)
Järjestäjä POHJOIS-KARJALAN SEURAKOIRAT RY, NURKKALAN RIISTAVEIKOT RY, POHJOIS-KARJALAN KANAKOIRAKERHO RY, POHJOIS-KARJALAN KENNELMIEHET RY, POHJOIS-KARJALAN KÄYTTÖKOIRAT R.Y, JOENSUUN SEUDUN PALVELUSKOIRAYHD.RY, SÄRKIVAARAN METSÄSTYSSEURA RY, PYHÄSELÄN METSÄSTÄJÄT RY, SELKIEN SEUDUN ERÄ
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus
Lisätiedot Varapj Arto Temonen, SKL 527599
Ilmoittautumisajat 31.7.2023
Tuomari Kornelija Butrimova
26.8.2023 26.8.
Oulu RN
Oulu FCI2, 3, 9, 10
Oulu RN
Oulu FCI2, 3, 9, 10
2, 3, 9, 10 Päättynyt Päättynyt Darko Drobnjak
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Oulu FCI2, 3, 9, 10
Aika 26.8.2023
Paikka Oulu (Äimäraution ravirata)
Roturyhmät 2, 3, 9, 10
Järjestäjä OULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 31.7.2023
Tuomari Darko Drobnjak
26.8.2023 26.8.
Kouvola KR
Kouvola KR
Päättynyt Päättynyt Vesa Lehtonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Kouvola KR
Aika 26.8.2023
Paikka Kouvola (Kouvolan ravirata)
Järjestäjä HUHDASJÄRVEN ERÄNKÄVIJÄT RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 28.7.2023
Tuomari Vesa Lehtonen
27.8.2023 27.8.
Oulu RN
Oulu FCI1, 3, 4, 9
Oulu RN
Oulu FCI1, 3, 4, 9
1, 3, 4, 9 Päättynyt Päättynyt Paavo Mattila
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Oulu FCI1, 3, 4, 9
Aika 27.8.2023
Paikka Oulu (Äimäraution ravirata)
Roturyhmät 1, 3, 4, 9
Järjestäjä OULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 31.7.2023
Tuomari Paavo Mattila
27.8.2023 27.8.
Heinola KR
Heinola KR
Päättynyt Päättynyt Valentinas Stiklius
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Heinola KR
Aika 27.8.2023
Paikka Heinola (Ravirata)
Järjestäjä HEINOLAN PALVELUS-JA SEURAKOIRA RY, HEINOLAN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 28.7.2023
Tuomari Valentinas Stiklius
2.9.2023 2.9.
Tampere EPN
Jahti&Vahti Pentunäyttely; rajoitus 500 koiraa
Tampere EPN
Jahti&Vahti Pentunäyttely; rajoitus 500 koiraa
Päättynyt Päättynyt Tarmo Wallin
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Jahti&Vahti Pentunäyttely; rajoitus 500 koiraa
Aika 2.9.2023
Paikka Tampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus)
Järjestäjä HÄMEEN SPANIELIKERHO RY
Ilmoittautumisajat 4.8.2023
Tuomari Tarmo Wallin
2.9.2023 2.9.
Riihimäki NORD
Riihimäki NORD
Päättynyt Päättynyt Oliver Simon
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Riihimäki NORD
Aika 2.9.2023
Paikka Riihimäki (Riihimäen ravirata)
Järjestäjä RIIHIMÄEN ERÄNKÄVIJÄT RY, LOUNAIS-HÄMEEN KENNELKERHO RY
Junior Handler Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 7.8.2023
Tuomari Oliver Simon
3.9.2023 3.9.
Riihimäki KV
Riihimäki KV
Päättynyt Päättynyt Markku Kipinä
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Riihimäki KV
Aika 3.9.2023
Paikka Riihimäki (Riihimäen ravirata)
Järjestäjä LOUNAIS-HÄMEEN KENNELKERHO RY, FORSSAN PALVELUSKOIRAT R.Y., FORSSAN METSÄSTYSSEURA RY
Ilmoittautumisajat 7.8.2023
Tuomari Markku Kipinä
3.9.2023 3.9.
Hollola RN
Hollola FCI7, 8, 9, 10
Hollola RN
Hollola FCI7, 8, 9, 10
7, 8, 9, 10 Päättynyt Päättynyt Sonja Björklund
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Hollola FCI7, 8, 9, 10
Aika 3.9.2023
Paikka Hollola (Heinsuon urheilukeskus)
Roturyhmät 7, 8, 9, 10
Järjestäjä SALPAUSSELÄN KENNELPIIRI RY
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot Järjestäjä Salpausselän kennelpiiri Karhukoirajaos
Ilmoittautumisajat 10.8.2023
Tuomari Sonja Björklund
9.9.2023 9.9.
Eurajoki RN
Eurajoki RN FCI 7, 8, 9
Eurajoki RN
Eurajoki RN FCI 7, 8, 9
7, 8, 9 Päättynyt Päättynyt Marian Draganescu
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Eurajoki RN FCI 7, 8, 9
Aika 9.9.2023
Paikka Eurajoki (Eurajoen yhteiskoulu)
Roturyhmät 7, 8, 9
Järjestäjä RAUMAN KÄYTTÖ- JA SEURAKOIRAT RY, SATAKUNNAN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 15.8.2023
Tuomari Marian Draganescu
9.9.2023 9.9.
Jyväskylä RN
Jyväskylä FCI2, 5, 8, 9
Jyväskylä RN
Jyväskylä FCI2, 5, 8, 9
2, 5, 8, 9 Päättynyt Päättynyt Unto Timonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Jyväskylä FCI2, 5, 8, 9
Aika 9.9.2023
Paikka Jyväskylä (KIllerin ravirata)
Roturyhmät 2, 5, 8, 9
Järjestäjä KESKI-SUOMEN VINTTIKOIRAKERHO RY
Ilmoittautumisajat 27.8.2023
Tuomari Unto Timonen
9.-10.9.2023 9.-10.9.
Porvoo KR
Porvoo KR
la: 1, 4, 5, 6, 8
su: 2, 3, 7, 9, 10
Päättynyt Päättynyt Annette Bystrup
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Porvoo KR
Aika 9.-10.9.2023
Paikka Porvoo (Suiston Kenttä)
Roturyhmät la: 1, 4, 5, 6, 8
su: 2, 3, 7, 9, 10
Järjestäjä SUOMEN DOBERMANNYHDISTYS R.Y., SUOMEN ROTTWEILERYHDISTYS R.Y., HALKIAN METSÄSTYSYHDISTYS RY, PORVOON PALVELUSKOIRAT RY
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 20.8.2023
Tuomari Annette Bystrup
10.9.2023 10.9.
Jyväskylä RN
Jyväskylä FCI1, 3, 9, 10
Jyväskylä RN
Jyväskylä FCI1, 3, 9, 10
1, 3, 9, 10 Päättynyt Päättynyt Leila Stenlund
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Jyväskylä FCI1, 3, 9, 10
Aika 10.9.2023
Paikka Jyväskylä (Killerin Ravirata)
Roturyhmät 1, 3, 9, 10
Järjestäjä KESKI-SUOMEN KENNELKERHO RY
Ilmoittautumisajat 27.8.2023
Tuomari Leila Stenlund
16.-17.9.2023 16.-17.9.
Vihti KR
Let's Go 2023 - Vihti KR
Vihti KR
Let's Go 2023 - Vihti KR
la: 1, 3, 5, 8, 10
su: 2, 4, 6, 7, 9
Päättynyt Päättynyt Alin Dumitrescu
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Let's Go 2023 - Vihti KR
Aika 16.-17.9.2023
Paikka Vihti (Nummelan lentokenttä)
Roturyhmät la: 1, 3, 5, 8, 10
su: 2, 4, 6, 7, 9
Järjestäjä SUOMEN BASSETKERHO R.Y., UUDENMAAN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS, SUOMEN BULLTERRIERIYHDISTYS RY, SUOMEN HOVAWART R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 24.8.2023
Tuomari Alin Dumitrescu
23.-24.9.2023 23.-24.9.
Hyvinkää KR
Hyvinkää KR
la: 2, 3, 4, 6, 9
su: 1, 5, 7, 8, 10
Päättynyt Päättynyt Tarja Löfman
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Hyvinkää KR
Aika 23.-24.9.2023
Paikka Hyvinkää (Hyvinkään Ampumaurheilukeskus)
Roturyhmät la: 2, 3, 4, 6, 9
su: 1, 5, 7, 8, 10
Järjestäjä KYTÄJÄRVEN ERÄMIEHET RY, ERÄ-80 RY, HYVINKÄÄN METSÄNKÄVIJÄT RY, HYVINKÄÄN-PALOJOEN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 28.8.2023
Tuomari Tarja Löfman
24.9.2023 24.9.
Lahti EPN
Lahden pentunäyttely 24.9.2023
Lahti EPN
Lahden pentunäyttely 24.9.2023
Päättynyt Päättynyt Paavo Mattila
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Lahden pentunäyttely 24.9.2023
Aika 24.9.2023
Paikka Lahti (Jokimaan ravirata)
Järjestäjä SUOMEN BROHOLMERYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 8.9.2023
Tuomari Paavo Mattila
30.9.2023 30.9.
Kotka EPN
Kotka PN
Kotka EPN
Kotka PN
Päättynyt Päättynyt Tarja Löfman
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Kotka PN
Aika 30.9.2023
Paikka Kotka (Kotkan koiraystäväin halli)
Järjestäjä KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
Ilmoittautumisajat 4.9.2023
Tuomari Tarja Löfman
30.9.-1.10.2023 30.9.-1.10.
Eckerö KV
Eckerö KV 2023
Eckerö KV
Eckerö KV 2023
la: 1, 3, 4, 5, 6, 7
su: 2, 8, 9, 10
Päättynyt Päättynyt Tomas Rohlin
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Eckerö KV 2023
Aika 30.9.-1.10.2023
Paikka Eckerö (Eckeröhallen)
Roturyhmät la: 1, 3, 4, 5, 6, 7
su: 2, 8, 9, 10
Järjestäjä ÅLANDS KENNELDISTRIKT R.F.
Junior Handler Piirinmestaruus, SM-osakilpailu, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 4.9.2023
Tuomari Tomas Rohlin
1.10.2023 1.10.
Kotka EPN
Kotka PN
Kotka EPN
Kotka PN
Päättynyt Päättynyt Paula Rekiranta
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Kotka PN
Aika 1.10.2023
Paikka Kotka (Kotkan koiraystäväin halli)
Järjestäjä KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
Ilmoittautumisajat 4.9.2023
Tuomari Paula Rekiranta
7.10.2023 7.10.
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI2, 8, 9, 10
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI2, 8, 9, 10
2, 8, 9, 10 Päättynyt Päättynyt Sanna Vehkomäki
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Hämeenlinna FCI2, 8, 9, 10
Aika 7.10.2023
Paikka Hämeenlinna (Kauppakeskus Tuulonen, parkkihalli)
Roturyhmät 2, 8, 9, 10
Järjestäjä KOIRAKERHO MUHVET RY
Ilmoittautumisajat 11.9.2023
Tuomari Sanna Vehkomäki
8.10.2023 8.10.
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI2, 8, 9, 10
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI2, 8, 9, 10
2, 8, 9, 10 Päättynyt Päättynyt Jenna Leino
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Hämeenlinna FCI2, 8, 9, 10
Aika 8.10.2023
Paikka Hämeenlinna (Kauppakeskus Tuulonen, parkkihalli)
Roturyhmät 2, 8, 9, 10
Järjestäjä KOIRAKERHO MUHVET RY
Ilmoittautumisajat 11.9.2023
Tuomari Jenna Leino
21.-22.10.2023 21.-22.10.
Seinäjoki KV
Seinäjoki KV
la: 1, 3, 4, 5, 8
su: 2, 6, 7, 9, 10
Päättynyt Päättynyt Suzana Simon
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Seinäjoki KV
Aika 21.-22.10.2023
Paikka Seinäjoki (Seinäjoki Areena)
Roturyhmät la: 1, 3, 4, 5, 8
su: 2, 6, 7, 9, 10
Järjestäjä ETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 2.10.2023
Tuomari Suzana Simon
29.10.2023 29.10.
Lahti EPN
Lahti PN Rajoitus 1000 koiraa
Lahti EPN
Lahti PN Rajoitus 1000 koiraa
Päättynyt Päättynyt Sanna Vehkomäki
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Lahti PN Rajoitus 1000 koiraa
Aika 29.10.2023
Paikka Lahti (Lahden Messukeskus)
Järjestäjä LAHDEN KÄYTTÖKOIRA RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 4.10.2023
Tuomari Sanna Vehkomäki
25.11.2023 25.11.
Ypäjä EPN
Ypäjän pentunäyttely
Ypäjä EPN
Ypäjän pentunäyttely
Päättynyt Päättynyt Veli-Pekka Kumpumäki
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Ypäjän pentunäyttely
Aika 25.11.2023
Paikka Ypäjä (Hevosopiston maneesi)
Järjestäjä FORSSAN PALVELUSKOIRAT R.Y.
Ilmoittautumisajat 25.10.2023
Tuomari Veli-Pekka Kumpumäki
16.12.2023 16.12.
Helsinki NORD
Helsinki Winner 2023
Helsinki NORD
Helsinki Winner 2023
Päättynyt Päättynyt Judit Beke
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Helsinki Winner 2023
Aika 16.12.2023
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
Junior Handler SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 21.11.2023
Tuomari Judit Beke
16.12.2023 16.12.
Helsinki EPN
Helsinki Winner Puppy Show
Helsinki EPN
Helsinki Winner Puppy Show
Päättynyt Päättynyt Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Helsinki Winner Puppy Show
Aika 16.12.2023
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
Ilmoittautumisajat 21.11.2023
Tuomari Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
17.12.2023 17.12.
Helsinki EPN
Voittaja Puppy Show
Helsinki EPN
Voittaja Puppy Show
Päättynyt Päättynyt Sanna Koponen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Voittaja Puppy Show
Aika 17.12.2023
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
Ilmoittautumisajat 21.11.2023
Tuomari Sanna Koponen
17.12.2023 17.12.
Helsinki KV
Voittaja Winner 2023
Helsinki KV
Voittaja Winner 2023
Päättynyt Päättynyt Janette Fröberg
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Voittaja Winner 2023
Aika 17.12.2023
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
Junior Handler SM-finaali
Ilmoittautumisajat 21.11.2023
Tuomari Janette Fröberg
13.-14.1.2024 13.-14.1.
Kajaani KV
Kainuu KV 2024
Kajaani KV
Kainuu KV 2024
la: 2, 3, 4, 6, 8, 10
su: 1, 5, 7, 9
Päättynyt Päättynyt Tarmo Wallin
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Kainuu KV 2024
Aika 13.-14.1.2024
Paikka Kajaani (Kajaanin Pallohalli)
Roturyhmät la: 2, 3, 4, 6, 8, 10
su: 1, 5, 7, 9
Järjestäjä KAINUUN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 19.12.2023
Tuomari Tarmo Wallin
14.1.2024 14.1.
Lahti RN
Lahti FCI 1, 2, 9; Rajoitus 1500 koiraa
Lahti RN
Lahti FCI 1, 2, 9; Rajoitus 1500 koiraa
1, 2, 9 Päättynyt Päättynyt Maija Lehtonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Lahti FCI 1, 2, 9; Rajoitus 1500 koiraa
Aika 14.1.2024
Paikka Lahti (Lahden Messukeskus)
Roturyhmät 1, 2, 9
Järjestäjä LAHDEN KÄYTTÖKOIRA RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 21.12.2023
Tuomari Maija Lehtonen
3.-4.2.2024 3.-4.2.
Parkano RN
Parkano FCI4, 5, 9
Parkano RN
Parkano FCI4, 5, 9
4, 5, 9 Päättynyt Päättynyt Juha Putkonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Parkano FCI4, 5, 9
Aika 3.-4.2.2024
Paikka Parkano (Parkanon urheilutalo)
Roturyhmät 4, 5, 9
Järjestäjä PARKANON ERÄMIEHET RY, LAPINNEVAN ERÄNKÄVIJÄT RY, VUORIJÄRVEN METS.SEURA R.Y., SUSIPERÄN METSÄSTYSSEURA
Lisätiedot lauantaina 3.2.2024 ryhmät 4, 5 sunnuntaina 4.2.2024 ryhmä 9
Ilmoittautumisajat 17.1.2024
Tuomari Juha Putkonen
24.2.2024 24.2.
Tornio RN
Tornio FCI2, 4, 9; Rajoitus 650 koiraa
Tornio RN
Tornio FCI2, 4, 9; Rajoitus 650 koiraa
2, 4, 9 Päättynyt Päättynyt Leila Stenlund
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Tornio FCI2, 4, 9; Rajoitus 650 koiraa
Aika 24.2.2024
Paikka Tornio (Vauhtikoira-Areena)
Roturyhmät 2, 4, 9
Järjestäjä TORNION KENNELKERHO R.Y.
Ilmoittautumisajat 23.1.2024
Tuomari Leila Stenlund
23.-24.3.2024 23.-24.3.
Lahti KV
Lahden kansainvälinen koiranäyttely
Lahti KV
Lahden kansainvälinen koiranäyttely
la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Päättynyt Päättynyt Geoff Blyth
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Lahden kansainvälinen koiranäyttely
Aika 23.-24.3.2024
Paikka Lahti (Lahden Messu- ja Urheilukeskus)
Roturyhmät la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Järjestäjä SALPAUSSELÄN KENNELPIIRI RY
Junior Handler SM-osakilpailu, Piirinmestaruus, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 26.2.2024
Tuomari Geoff Blyth
7.4.2024 7.4.
Joensuu RN
Joensuu FCI4, 6, 9; Rajoitus 450 koiraa
Joensuu RN
Joensuu FCI4, 6, 9; Rajoitus 450 koiraa
4, 6, 9 Päättynyt Päättynyt Juha Putkonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Joensuu FCI4, 6, 9; Rajoitus 450 koiraa
Aika 7.4.2024
Paikka Joensuu (Enon Urheiluhalli)
Roturyhmät 4, 6, 9
Järjestäjä RUUKIN ERÄNKÄVIJÄT R.Y., ENON ERÄNKÄVIJÄT RY, UIMAHARJUN KOIRAKLUBI RY, PALOVAARAN ERÄMIEHET RY, UUROLAN ERÄ RY, KONTIOLAHDEN ERÄMIEHET RY, KONTIORANNAN ERÄ RY
Ilmoittautumisajat 13.3.2024
Tuomari Juha Putkonen
13.-14.4.2024 13.-14.4.
Vaasa KV
Vaasa KV 2024
Vaasa KV
Vaasa KV 2024
la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
Päättynyt Päättynyt Jarmo Hilpinen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Vaasa KV 2024
Aika 13.-14.4.2024
Paikka Vaasa (Botniahalli)
Roturyhmät la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
Järjestäjä VAASAN KOIRAKERHO RY, MERENKURKUN NOUTAJAT RY, VASA KENNELFÖRENING RF, ÖSTERBOTTENS ÄLGHUNDKLUBB RF
Junior Handler Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 20.3.2024
Tuomari Jarmo Hilpinen
20.4.2024 20.4.
Helsinki EPN
Helsinki pentunäyttely LA
Helsinki EPN
Helsinki pentunäyttely LA
Päättynyt Päättynyt Heidi Kärkkäinen
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Helsinki pentunäyttely LA
Aika 20.4.2024
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
Ilmoittautumisajat 27.3.2024
Tuomari Heidi Kärkkäinen
21.4.2024 21.4.
Helsinki EPN
Helsinki pentunäyttely SU
Helsinki EPN
Helsinki pentunäyttely SU
Päättynyt Päättynyt Kari Kuosmanen
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Helsinki pentunäyttely SU
Aika 21.4.2024
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
Ilmoittautumisajat 27.3.2024
Tuomari Kari Kuosmanen
28.4.2024 28.4.
Polvijärvi RN
Polvijärvi FCI1, 6, 8, 9
Polvijärvi RN
Polvijärvi FCI1, 6, 8, 9
1, 6, 8, 9 Päättynyt Päättynyt Kristiina Ahlberg
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Polvijärvi FCI1, 6, 8, 9
Aika 28.4.2024
Paikka Polvijärvi (Polvijärven vapaa-aikatalo)
Roturyhmät 1, 6, 8, 9
Järjestäjä POLVIJÄRVEN KENNELSEURA R.Y., ERÄ-EEMELIT RY, ERÄ-TAPIO RY, HUHMARISEN ERÄ RY, KINAHMON ERÄMIEHET RY, POLVIJÄRVEN ERÄMIEHET RY, RAUANLAHDEN ERÄVEIKOT RY, SAARIVAARAN ERÄMIEHET RY, HUKKA-LEHDON ERÄ RY
Ilmoittautumisajat 5.4.2024
Tuomari Kristiina Ahlberg
1.5.2024 1.5.
Lahti RN
Lahti FCI8, 9, 10
Lahti RN
Lahti FCI8, 9, 10
8, 9, 10 Päättynyt Päättynyt Unto Timonen
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Lahti FCI8, 9, 10
Aika 1.5.2024
Paikka Lahti (Jokimaan ravikeskus)
Roturyhmät 8, 9, 10
Järjestäjä SALPAUSSELÄN KENNELPIIRI RY
Ilmoittautumisajat 10.4.2024
Tuomari Unto Timonen
4.5.2024 4.5.
Tampere NORD
Tampere NORD
Päättynyt Päättynyt Paul Stanton
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Tampere NORD
Aika 4.5.2024
Paikka Tampere (Tampereen Messu- ja urheiluhalli)
Järjestäjä POHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus
Lisätiedot Tätä näyttelyä anotaan tukinäyttelynä samalle viikonlopulle KV-näyttelyn kanssa.
Ilmoittautumisajat 10.4.2024
Tuomari Paul Stanton
5.5.2024 5.5.
Tampere KV
Tampere KV
Päättynyt Päättynyt Irina Poletaeva
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Tampere KV
Aika 5.5.2024
Paikka Tampere (Tampereen Messu- ja urheilukeskus)
Järjestäjä POHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 10.4.2024
Tuomari Irina Poletaeva
9.5.2024 9.5.
Turku RN
Turku FCI7, 8, 9, 10
Turku RN
Turku FCI7, 8, 9, 10
7, 8, 9, 10 18.04.2024 18.04. Paul Scanlon
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Turku FCI7, 8, 9, 10
Aika 9.5.2024
Paikka Turku (Metsämäen ravirata)
Roturyhmät 7, 8, 9, 10
Järjestäjä VARSINAIS-SUOMEN KENNELPIIRI R.Y.
Ilmoittautumisajat 18.4.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Paul Scanlon
11.5.2024 11.5.
Oulainen RN
Oulainen FCI1, 6, 8, 9
Oulainen RN
Oulainen FCI1, 6, 8, 9
1, 6, 8, 9 29.04.2024 29.04. Markku Kipinä
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Oulainen FCI1, 6, 8, 9
Aika 11.5.2024
Paikka Oulainen (Koulutuskeskus Jedu, Oulaisten sote-yksikkö)
Roturyhmät 1, 6, 8, 9
Järjestäjä OULAISTEN KENNELKERHO RY, HANHELAN METSÄSTYSSEURA RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 22.4.2024
29.4.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Markku Kipinä
11.-12.5.2024 11.-12.5.
Helsinki KV
Royal Canin Show
Helsinki KV
Royal Canin Show
la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
22.04.2024 22.04. Heidi Kärkkäinen
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Royal Canin Show
Aika 11.-12.5.2024
Paikka Helsinki (Tuomarinkartanon Vinttikoirakeskus)
Roturyhmät la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Järjestäjä HELSINGIN SEUDUN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 22.4.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Heidi Kärkkäinen
11.-12.5.2024 11.-12.5.
Jyväskylä KV
Jyväskylä KV
la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
28.04.2024 28.04. Karl-Erik Johansson
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Jyväskylä KV
Aika 11.-12.5.2024
Paikka Jyväskylä (Killerin Ravirata)
Roturyhmät la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Järjestäjä KESKI-SUOMEN AJOKOIRAYHDISTYS RY, KESKI-SUOMEN BEAGLE RY, KESKI-SUOMEN KENNELKERHO RY, KESKI-SUOMEN MÄYRÄKOIRAKERHO RY, KESKI-SUOMEN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY., KESKI-SUOMEN PALVELUSKOIRAYHDISTYS, KESKI-SUOMEN VINTTIKOIRAKERHO RY, SISÄ-SUOMEN METSÄSTYSSEURA RY, JYVÄSKYLÄN METSÄS.HOITOYHDISTYS RY
Junior Handler Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 28.4.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Karl-Erik Johansson
11.5.2024 11.5.
Paimio RN
Paimio FCI2, 5, 8, 9
Paimio RN
Paimio FCI2, 5, 8, 9
2, 5, 8, 9 Päättynyt Päättynyt Sanna Vakkilainen
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Paimio FCI2, 5, 8, 9
Aika 11.5.2024
Paikka Paimio (Liikenneturvallisuuskeskus)
Roturyhmät 2, 5, 8, 9
Järjestäjä LOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY
Ilmoittautumisajat 17.4.2024
Tuomari Sanna Vakkilainen
18.5.2024 18.5.
Aura EPN
Werraton Pentu Show
Aura EPN
Werraton Pentu Show
25.04.2024 25.04. Marja Salminen
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Werraton Pentu Show
Aika 18.5.2024
Paikka Aura (Auran Nuortentalo)
Järjestäjä LOUNAISET LOTRAAJAT RY
Ilmoittautumisajat 18.4.2024
25.4.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Marja Salminen
18.-19.5.2024 18.-19.5.
Virolahti KR
Hamina KR
Virolahti KR
Hamina KR
la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
22.04.2024 22.04. Virpi Leppälä
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Hamina KR
Aika 18.-19.5.2024
Paikka Virolahti (Harjun Oppimiskeskus)
Roturyhmät la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Järjestäjä KAAKON KENNEL-KERHO RY
Ilmoittautumisajat 22.4.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Virpi Leppälä
18.5.2024 18.5.
Seinäjoki RN
Seinäjoki FCI1, 2, 5, 9
Seinäjoki RN
Seinäjoki FCI1, 2, 5, 9
1, 2, 5, 9 30.04.2024 30.04. Paula Heikkinen-Lehkonen
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Seinäjoki FCI1, 2, 5, 9
Aika 18.5.2024
Paikka Seinäjoki (Törnävän hiekkakenttä)
Roturyhmät 1, 2, 5, 9
Järjestäjä SYDÄNMAAN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Ilmoittautumisajat 23.4.2024
30.4.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Paula Heikkinen-Lehkonen
18.-19.5.2024 18.-19.5.
Rauma KR
Rauma KR
la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
23.04.2024 23.04. Rob Douma
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Rauma KR
Aika 18.-19.5.2024
Paikka Rauma (Äijänsuon urheilualue)
Roturyhmät la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Järjestäjä RAUMAN KÄYTTÖ- JA SEURAKOIRAT RY, RAUMAN YMPÄRISTÖN URHEILUMETSÄSTÄJÄT, RAUMAN SEUDUN ERÄMIEHET RY, RAUMAN MAALAISKUNNAN METSÄSTYSSEURA RY, RAUMAN METSÄSTYSSEURA RY
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot Junior Handler yhtenä päivänä
Ilmoittautumisajat 18.4.2024
23.4.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Rob Douma
19.5.2024 19.5.
Ruovesi RN
Ruovesi FCI1, 3, 5, 9
Ruovesi RN
Ruovesi FCI1, 3, 5, 9
1, 3, 5, 9 01.05.2024 01.05. Sanna Vakkilainen
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ruovesi FCI1, 3, 5, 9
Aika 19.5.2024
Paikka Ruovesi (Ruoveden urheilukeskus)
Roturyhmät 1, 3, 5, 9
Järjestäjä PAJUSEN ERÄILIJÄT RY, RUOVEDEN METSÄSTYSSEURA R.Y., PIRKKALAN KOIRAKERHO PISKIT RY, KURUN ERÄMIEHET RY
Ilmoittautumisajat 19.4.2024
1.5.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Sanna Vakkilainen
19.5.2024 19.5.
Helsinki EPN
Helsingin pentunäyttely
Helsinki EPN
Helsingin pentunäyttely
21.04.2024 21.04. Maija Mäkinen
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Helsingin pentunäyttely
Aika 19.5.2024
Paikka Helsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus)
Järjestäjä HELSINGIN AGILITY URHEILIJAT RY
Ilmoittautumisajat 21.4.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Maija Mäkinen
25.5.2024 25.5.
Helsinki EPN
Helsingin pentunäyttely
Helsinki EPN
Helsingin pentunäyttely
03.05.2024 03.05. Tuula Plathan
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Helsingin pentunäyttely
Aika 25.5.2024
Paikka Helsinki (Tuomarinkartanon Vinttikoirakeskus)
Järjestäjä SUOMEN BORZOIKLUBI R.Y.
Ilmoittautumisajat 3.5.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Tuula Plathan
25.5.2024 25.5.
Kontiolahti KV
Suvi-Karelia KV 2024 Rajoitus 2100 koiraa
Kontiolahti KV
Suvi-Karelia KV 2024 Rajoitus 2100 koiraa
06.05.2024 06.05. Lois Wilson
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Suvi-Karelia KV 2024 Rajoitus 2100 koiraa
Aika 25.5.2024
Paikka Kontiolahti (Kontiolahden ampumahiihtostadion)
Järjestäjä POHJOIS-KARJALAN PYSTYKORVAKERHO RY, LIPERIN KENNELKERHO R.Y., POHJOIS-KARJALAN AJOKOIRAYHDISTYS, POHJOIS-KARJALAN BEAGLEYHDISTYS RY, POHJOIS-KARJALAN DREEVERIKERHO RY, POHJOIS-KARJALAN HIRVIKOIRAYHDISTYS, POHJOIS-KARJALAN KARHUKOIRAYHDISTYS, POHJOIS-KARJALAN NOUTAJAKOIRAYHDIST
Junior Handler SM-osakilpailu, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 29.4.2024
6.5.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Lois Wilson
25.5.2024 25.5.
Riihimäki KR
Tuusula Toukonäyttely
Riihimäki KR
Tuusula Toukonäyttely
25.04.2024 25.04. Anne Klaas
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Tuusula Toukonäyttely
Aika 25.5.2024
Paikka Riihimäki (Riihimäen ravirata)
Järjestäjä BEAGLE R.Y., AJOKOIRAMIEHET RY, IMPIVAARAN HALLIT R.Y., JOKELAN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 18.4.2024
25.4.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Anne Klaas
26.5.2024 26.5.
Kontiolahti KR
Suvi-Karelia KR 2024 Rajoitus 2100 koiraa
Kontiolahti KR
Suvi-Karelia KR 2024 Rajoitus 2100 koiraa
06.05.2024 06.05. Nina Karlsdotter
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Suvi-Karelia KR 2024 Rajoitus 2100 koiraa
Aika 26.5.2024
Paikka Kontiolahti (Kontiolahden ampumahiihtostadion)
Järjestäjä POHJOIS-KARJALAN PYSTYKORVAKERHO RY, LIPERIN KENNELKERHO R.Y., POHJOIS-KARJALAN AJOKOIRAYHDISTYS, POHJOIS-KARJALAN BEAGLEYHDISTYS RY, POHJOIS-KARJALAN DREEVERIKERHO RY, POHJOIS-KARJALAN HIRVIKOIRAYHDISTYS, POHJOIS-KARJALAN KARHUKOIRAYHDISTYS, POHJOIS-KARJALAN NOUTAJAKOIRAYHDIST
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 29.4.2024
6.5.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Nina Karlsdotter
26.5.2024 26.5.
Oulu RN
Oulu FCI2, 5, 8, 9
Oulu RN
Oulu FCI2, 5, 8, 9
2, 5, 8, 9 02.05.2024 02.05. Milosava Matejevic
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Oulu FCI2, 5, 8, 9
Aika 26.5.2024
Paikka Oulu (Virpiniemen ravirata)
Roturyhmät 2, 5, 8, 9
Järjestäjä POHJAN KARHUKOIRAYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 23.4.2024
2.5.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Milosava Matejevic
1.6.2024 1.6.
Mänttä-Vilppula KR
Mänttä-Vilppula KR Rajoitus 1300
Mänttä-Vilppula KR
Mänttä-Vilppula KR Rajoitus 1300
13.05.2024 13.05. Annaliisa Heikkinen
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Mänttä-Vilppula KR Rajoitus 1300
Aika 1.6.2024
Paikka Mänttä-Vilppula (Mäntän ravirata)
Järjestäjä MÄNTÄN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y., MÄNTÄN SEUDUN NUUSKUT R.Y., MÄNTÄN SEUDUN PALVELUSKOIRAT R.Y.
Lisätiedot Koiramäärän rajoitus 1300 koiraa.
Ilmoittautumisajat 2.5.2024
13.5.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Annaliisa Heikkinen
8.-9.6.2024 8.-9.6.
Alavus KR
Miljoonakoira Tuuri
Alavus KR
Miljoonakoira Tuuri
la: 2, 4, 6, 9, 10
su: 1, 3, 5, 7, 8
20.05.2024 20.05. Virpi Leppälä
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Miljoonakoira Tuuri
Aika 8.-9.6.2024
Paikka Alavus (Keskisen Kyläkauppa)
Roturyhmät la: 2, 4, 6, 9, 10
su: 1, 3, 5, 7, 8
Järjestäjä ETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 2.5.2024
16.5.2024
20.5.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Virpi Leppälä
8.-9.6.2024 8.-9.6.
Paimio KR
Salon KR näyttely
Paimio KR
Salon KR näyttely
la: 1, 3, 5, 7, 8
su: 2, 4, 6, 9, 10
23.05.2024 23.05. Maija Mäkinen
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Salon KR näyttely
Aika 8.-9.6.2024
Paikka Paimio (Paimion ajoharjoittelurata)
Roturyhmät la: 1, 3, 5, 7, 8
su: 2, 4, 6, 9, 10
Järjestäjä SAUVON MERIKULMAN METSÄNKÄVIJÄT RY, KIIKALAN METSÄSTYSYHDISTYS R.Y., HALIKON NUMMEN METSÄSTYSSEURA RY, KOSKEN TL ERÄNKÄVIJÄT RY, PAIMION METSÄSTYSSEURA R, SALON SEUDUN PALV.KOIRAHARRASTAJAT, SAUVON MERIKULMAN METSÄNKÄVIJÄT RY
Ilmoittautumisajat 8.5.2024
23.5.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Maija Mäkinen
9.6.2024 9.6.
Leppävirta EPN
Leppävirta PN
Leppävirta EPN
Leppävirta PN
26.05.2024 26.05. Kristiina Ahlberg
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Leppävirta PN
Aika 9.6.2024
Paikka Leppävirta (Leppävirran urheilukenttä)
Järjestäjä LEPPÄVIRRAN PALVELUS- JA SEURAKOIRA
Ilmoittautumisajat 19.5.2024
26.5.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Kristiina Ahlberg
15.-16.6.2024 15.-16.6.
Rovaniemi KV
Rovaniemi KV
la: 1, 2, 3, 4, 9
su: 5, 6, 7, 8, 10
24.05.2024 24.05. Eva Nielsen
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Rovaniemi KV
Aika 15.-16.6.2024
Paikka Rovaniemi (Mäntyvaaran ravirata)
Roturyhmät la: 1, 2, 3, 4, 9
su: 5, 6, 7, 8, 10
Järjestäjä ROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y., LAPIN AJOKOIRAYHDISTYS R.Y., LAPIN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
Junior Handler Tavallinen, SM-osakilpailu, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 23.4.2024
13.5.2024
24.5.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Eva Nielsen
15.6.2024 15.6.
Virolahti KR
Kotkan Ruusu KR; Rajoitus 1800 koiraa
Virolahti KR
Kotkan Ruusu KR; Rajoitus 1800 koiraa
31.05.2024 31.05. Svein Helgesen
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Kotkan Ruusu KR; Rajoitus 1800 koiraa
Aika 15.6.2024
Paikka Virolahti (Harjun Oppimiskeskus)
Järjestäjä KYMENLAAKSON KANAKOIRASEURA RY, KAAKON NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY, KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 15.5.2024
28.5.2024
31.5.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Svein Helgesen
16.6.2024 16.6.
Virolahti KV
Kotkan Ruusu KV; Rajoitus 1800 koiraa
Virolahti KV
Kotkan Ruusu KV; Rajoitus 1800 koiraa
31.05.2024 31.05. Javier Ferrando Iniguez
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Kotkan Ruusu KV; Rajoitus 1800 koiraa
Aika 16.6.2024
Paikka Virolahti (Harjun oppimiskeskus)
Järjestäjä KAAKON NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY, KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y., KYMENLAAKSON KANAKOIRASEURA RY
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 15.5.2024
28.5.2024
31.5.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Javier Ferrando Iniguez
29.6.2024 29.6.
Pieksämäki RN
Pieksämäki FCI3, 4, 5, 9
Pieksämäki RN
Pieksämäki FCI3, 4, 5, 9
3, 4, 5, 9 13.06.2024 13.06. Tarmo Wallin
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Pieksämäki FCI3, 4, 5, 9
Aika 29.6.2024
Paikka Pieksämäki (Pieksämäen Keskusurheilukenttä)
Roturyhmät 3, 4, 5, 9
Järjestäjä KESKI-SAVON KANAKOIRAKERHO RY, ITÄ-SUOMEN MÄYRÄKOIRAT RY
Ilmoittautumisajat 23.5.2024
6.6.2024
13.6.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Tarmo Wallin
29.-30.6.2024 29.-30.6.
Turku KV
Summer Dog Show
Turku KV
Summer Dog Show
la: 2, 5, 6, 7, 9
su: 1, 3, 4, 8, 10
05.06.2024 05.06. Helle Dan
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Summer Dog Show
Aika 29.-30.6.2024
Paikka Turku (Metsämäen ravirata)
Roturyhmät la: 2, 5, 6, 7, 9
su: 1, 3, 4, 8, 10
Järjestäjä AURAN NUUSKUT RY, LOUNAIS-SUOMEN BERNIT RY, LOUNAIS-SUOMEN DREEVERIKERHO RY, KIMITOÖNS JAKTHUNDSKLUBB, METSÄSTYSSEURA RASI RY, METSÄSTYSYHDISTYS TARVAS RY, NAANTALIN PALV.-JA SEURAKOIRAYHD., SPL-TURKU RY, TURUN KENTTÄKOIRAYHDISTYS RY, TURUN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
Junior Handler SM-osakilpailu, Tavallinen, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 30.4.2024
28.5.2024
5.6.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Helle Dan
30.6.2024 30.6.
Jämijärvi RN
Jämi Show FCI 2, 5, 6, 9
Jämijärvi RN
Jämi Show FCI 2, 5, 6, 9
2, 5, 6, 9 09.06.2024 09.06. Kornelija Butrimova
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Jämi Show FCI 2, 5, 6, 9
Aika 30.6.2024
Paikka Jämijärvi (Jämi)
Roturyhmät 2, 5, 6, 9
Järjestäjä IKAALISTEN SEUD. KENNELKERHO RY, KANKAANPÄÄN SEUDUN KENNELYHDISTYS
Lisätiedot Anomuksen liitteet ovat samat, kuin anomuksessa 29.6.2024
Ilmoittautumisajat 31.5.2024
9.6.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Kornelija Butrimova
30.6.2024 30.6.
Kuhmo RN
Kuhmo FCI3, 4, 5, 9; Rajoitus 500 koiraa
Kuhmo RN
Kuhmo FCI3, 4, 5, 9; Rajoitus 500 koiraa
3, 4, 5, 9 02.06.2024 02.06. Juha Putkonen
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kuhmo FCI3, 4, 5, 9; Rajoitus 500 koiraa
Aika 30.6.2024
Paikka Kuhmo (Kalevalan liikuntakeskus)
Roturyhmät 3, 4, 5, 9
Järjestäjä KUHMON METSÄSTYS- JA AMPUMASEURA RY, TIMONIEMEN METSÄSTÄJÄT R.Y.
Ilmoittautumisajat 19.5.2024
2.6.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Juha Putkonen
30.6.2024 30.6.
Riihimäki RN
Riihimäki FCI7, 9, 10
Riihimäki RN
Riihimäki FCI7, 9, 10
7, 9, 10 16.06.2024 16.06. Ligita Zake
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Riihimäki FCI7, 9, 10
Aika 30.6.2024
Paikka Riihimäki (Riihimäen ravirata)
Roturyhmät 7, 9, 10
Järjestäjä ETELÄ-HÄMEEN AJOKOIRAYHDISTYS RY, HÄMEENLINNAN KENNELKERHO RY, RIIHIMÄEN ERÄNKÄVIJÄT RY, SUOMEN DOBERMANNYHDISTYS R.Y.
Ilmoittautumisajat 19.5.2024
16.6.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Ligita Zake
30.6.2024 30.6.
Riihimäki EPN
Riihimäki EPN
16.06.2024 16.06. Ligita Zake
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Aika 30.6.2024
Paikka Riihimäki (Riihimäen Ravirata)
Järjestäjä SUOMEN DOBERMANNYHDISTYS R.Y., ETELÄ-HÄMEEN AJOKOIRAYHDISTYS RY, HÄMEENLINNAN KENNELKERHO RY, RIIHIMÄEN ERÄNKÄVIJÄT RY
Ilmoittautumisajat 19.5.2024
16.6.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Ligita Zake
6.-7.7.2024 6.-7.7.
Juva KR
Juva KR
la: 3, 6, 7, 8, 9
su: 1, 2, 4, 5, 10
17.06.2024 17.06. Marja Kosonen
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Aika 6.-7.7.2024
Paikka Juva (Juvan kisakeskus)
Roturyhmät la: 3, 6, 7, 8, 9
su: 1, 2, 4, 5, 10
Järjestäjä LUOTEIS-JUVAN ERÄ R.Y., LÄNSI-RANTASALMEN ERÄ RY, RANTASALMEN ERÄVEIKOT, ITÄ-JUVAN PAUKKU RY, POHJOIS-SULKAVAN ERÄ RY, POHJOIS-JUVAN METSÄSTÄJÄT RY, JUVAN ERÄVEIKOT RY, TUUSMÄEN ERÄ RY, JUVAN KENNELKERHO RY., RANTASALMEN KENNELYHDISTYS RY, POHJOIS-JUVAN ERÄ RY
Junior Handler Tavallinen, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 9.6.2024
17.6.2024
Tuomari Marja Kosonen
6.7.2024 6.7.
Oulu KV
Oulu KV 2024
Oulu KV
Oulu KV 2024
14.06.2024 14.06. Veli-Pekka Kumpumäki
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Oulu KV 2024
Aika 6.7.2024
Paikka Oulu (Äimäraution ravirata)
Järjestäjä OULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY, OULUN KOIRAKERHO RY, OULUN SEUDUN NOUTAJAKOIRAYHD. R.Y., OULUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
Junior Handler Piirinmestaruus, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 15.5.2024
6.6.2024
14.6.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Veli-Pekka Kumpumäki
6.-7.7.2024 6.-7.7.
Helsinki KR
Helsingin Kesänäyttely 2024
Helsinki KR
Helsingin Kesänäyttely 2024
la: 2, 6, 7, 8, 9
su: 1, 3, 4, 5, 10
19.06.2024 19.06. Zorica Blomqvist
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Helsingin Kesänäyttely 2024
Aika 6.-7.7.2024
Paikka Helsinki (Tuomarinkartano vinttikoirakeskus)
Roturyhmät la: 2, 6, 7, 8, 9
su: 1, 3, 4, 5, 10
Järjestäjä HELSINGIN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY, ESPOON KOIRAKERHO RY, HELSINGIN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY, LÄNSI-UUDENMAAN MÄYRÄKOIRAT RY
Junior Handler Tavallinen, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 10.6.2024
19.6.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Zorica Blomqvist
7.7.2024 7.7.
Oulu NORD
Oulu NORD 2024
Oulu NORD
Oulu NORD 2024
14.06.2024 14.06. Igoris Zizevskis
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Oulu NORD 2024
Aika 7.7.2024
Paikka Oulu (Äimäraution ravirata)
Järjestäjä OULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY, OULUN KOIRAKERHO RY, OULUN SEUDUN NOUTAJAKOIRAYHD. R.Y., OULUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
Junior Handler SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 15.5.2024
6.6.2024
14.6.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Igoris Zizevskis
7.7.2024 7.7.
Tuusniemi RN
Tuusniemi FCI3, 7, 8, 9
Tuusniemi RN
Tuusniemi FCI3, 7, 8, 9
3, 7, 8, 9 17.06.2024 17.06. Tomas Rohlin
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Tuusniemi FCI3, 7, 8, 9
Aika 7.7.2024
Paikka Tuusniemi (Tuusniemen satama)
Roturyhmät 3, 7, 8, 9
Järjestäjä KOILLIS-SAVON KENNELKERHO RY, ENONSALON ERÄ R.Y., PAJUMÄEN HIRVIMIEHET RY, SOITUN ERÄ-POJAT RY
Ilmoittautumisajat 9.6.2024
17.6.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Tomas Rohlin
13.-14.7.2024 13.-14.7.
Mäntsälä KR
Mäntsälä KR
la: 2, 6, 7, 8, 9
su: 1, 3, 4, 5, 10
18.06.2024 18.06. Sanna Vehkomäki
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Mäntsälä KR
Aika 13.-14.7.2024
Paikka Mäntsälä (Mäntsälän urheilupuisto)
Roturyhmät la: 2, 6, 7, 8, 9
su: 1, 3, 4, 5, 10
Järjestäjä TIIBETINTERRIERIT R.Y., OHKOLAN METSÄSTYSEURA R.Y.
Ilmoittautumisajat 11.6.2024
18.6.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Sanna Vehkomäki
13.-14.7.2024 13.-14.7.
Laukaa KR
Laukaa KR
la: 1, 3, 4, 5, 10
su: 2, 6, 7, 8, 9
01.07.2024 01.07. Paul Lawless
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Laukaa KR
Aika 13.-14.7.2024
Paikka Laukaa (Keskusurheilukenttä)
Roturyhmät la: 1, 3, 4, 5, 10
su: 2, 6, 7, 8, 9
Järjestäjä LAUKAAN METSÄSTYSSEURA RY, ERÄ-ÄIJÄT RY, KUUSAN ERÄMIEHET RY, VALKOLAN JAHTI RY, VEHNIÄN ERÄVEIKOT R.Y.
Ilmoittautumisajat 1.6.2024
23.6.2024
1.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Paul Lawless
20.-21.7.2024 20.-21.7.
Tornio NORD
Tornio NORD
la: 1, 4, 7, 8, 9
su: 2, 3, 5, 6, 10
24.06.2024 24.06. Tiina Taulos
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Tornio NORD
Aika 20.-21.7.2024
Paikka Tornio (Toranda)
Roturyhmät la: 1, 4, 7, 8, 9
su: 2, 3, 5, 6, 10
Järjestäjä ALATORNION METSÄSTYSSEURA RY, PUMIT RY
Ilmoittautumisajat 24.6.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Tiina Taulos
20.-21.7.2024 20.-21.7.
Kalajoki KV
KalaDOGI Show
Kalajoki KV
KalaDOGI Show
la: 2, 3, 5, 6, 10
su: 1, 4, 7, 8, 9
27.06.2024 27.06. Vesa Lehtonen
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely KalaDOGI Show
Aika 20.-21.7.2024
Paikka Kalajoki (Kalajoen pienlentokenttä)
Roturyhmät la: 2, 3, 5, 6, 10
su: 1, 4, 7, 8, 9
Järjestäjä KESKI-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 23.5.2024
20.6.2024
27.6.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Vesa Lehtonen
27.-28.7.2024 27.-28.7.
Pori KV
Porin kansainvälinen koiranäyttely
Pori KV
Porin kansainvälinen koiranäyttely
la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
01.07.2024 01.07. Pirjo Aaltonen
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Porin kansainvälinen koiranäyttely
Aika 27.-28.7.2024
Paikka Pori (Porin ravirata)
Roturyhmät la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
Järjestäjä SATAKUNNAN SEURA-JA KÄÄPIÖKOIRAYHD., PORIN ERÄMIEHET RY, SATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y., SATAKUNNAN AJOKOIRAMIEHET RY
Junior Handler SM-osakilpailu, Tavallinen, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 27.5.2024
24.6.2024
1.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Pirjo Aaltonen
27.-28.7.2024 27.-28.7.
Mikkeli KV
Mikkeli KV 2024 Werraton Show
Mikkeli KV
Mikkeli KV 2024 Werraton Show
la: 2, 3, 6, 8, 10
su: 1, 4, 5, 7, 9
08.07.2024 08.07. Harry Tast
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Mikkeli KV 2024 Werraton Show
Aika 27.-28.7.2024
Paikka Mikkeli (Ravirata)
Roturyhmät la: 2, 3, 6, 8, 10
su: 1, 4, 5, 7, 9
Järjestäjä MIKKELIN ERÄMIEHET RY, SUUR-SAVON PYSTYKORVAKERHO RY., SUUR-SAVON AJOKOIRAMIEHET RY, NOROLAN METSÄSTYSSEURA RY, RÄMÄLÄN METSÄSTÄJÄT RY, KAIPIALAN METSÄSTYS JA KALASTUSSEUR, MIKKELIN AGILITY-HARRASTAJAT R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu, Tavallinen, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 9.6.2024
30.6.2024
8.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Harry Tast
2.8.2024 2.8.
Kuopio KR
Sawo Show 2024 Kuopio KR
Kuopio KR
Sawo Show 2024 Kuopio KR
15.07.2024 15.07. Saija Juutilainen
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Sawo Show 2024 Kuopio KR
Aika 2.8.2024
Paikka Kuopio (Sorsasalon ravirata)
Järjestäjä POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot Sao Show 2024
Ilmoittautumisajat 17.6.2024
8.7.2024
15.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Saija Juutilainen
3.8.2024 3.8.
Kuopio NORD
Sawo Show 2024 Kuopio NORD
Kuopio NORD
Sawo Show 2024 Kuopio NORD
15.07.2024 15.07. Hans Almgren
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Sawo Show 2024 Kuopio NORD
Aika 3.8.2024
Paikka Kuopio (Sorsasalon ravirata)
Järjestäjä POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Piirinmestaruus, Tavallinen
Lisätiedot Sawo Show 2024
Ilmoittautumisajat 17.6.2024
8.7.2024
15.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Hans Almgren
3.8.2024 3.8.
Siikajoki RN
Siikajoki FCI1, 5, 6, 9
Siikajoki RN
Siikajoki FCI1, 5, 6, 9
1, 5, 6, 9 17.07.2024 17.07. Jouko Leiviskä
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Siikajoki FCI1, 5, 6, 9
Aika 3.8.2024
Paikka Siikajoki (Paavolan Nuorisoseura)
Roturyhmät 1, 5, 6, 9
Järjestäjä RUUKIN KENNELSEURA RY
Ilmoittautumisajat 2.7.2024
17.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Jouko Leiviskä
3.8.2024 3.8.
Ylöjärvi EPN
JAHTI&VAHTI pentunäyttely
Ylöjärvi EPN
JAHTI&VAHTI pentunäyttely
05.07.2024 05.07. Pirjo Aaltonen
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely JAHTI&VAHTI pentunäyttely
Aika 3.8.2024
Paikka Ylöjärvi (Teivon ravirata)
Järjestäjä HÄMEEN SPANIELIKERHO RY
Ilmoittautumisajat 5.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Pirjo Aaltonen
4.8.2024 4.8.
Kuopio KV
Sawo Show 2024 Kuopio KV
Kuopio KV
Sawo Show 2024 Kuopio KV
15.07.2024 15.07. Robert Dawson
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Sawo Show 2024 Kuopio KV
Aika 4.8.2024
Paikka Kuopio (Sorsasalon ravirata)
Järjestäjä POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu
Lisätiedot Sawo Show 2024
Ilmoittautumisajat 17.6.2024
8.7.2024
15.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Robert Dawson
10.8.2024 10.8.
Rovaniemi RN
Rovaniemi FCI1, 3, 5, 9
Rovaniemi RN
Rovaniemi FCI1, 3, 5, 9
1, 3, 5, 9 22.07.2024 22.07. Janette Fröberg
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Rovaniemi FCI1, 3, 5, 9
Aika 10.8.2024
Paikka Rovaniemi (Santa Claus Holiday Village)
Roturyhmät 1, 3, 5, 9
Järjestäjä KESKI-LAPIN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY, VALAJASKOSKEN METS-JA KALASTUSSEURA
Ilmoittautumisajat 22.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Janette Fröberg
11.8.2024 11.8.
Lappeenranta EPN
Lappeenranta EPN
15.07.2024 15.07. Virpi Leppälä
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Aika 11.8.2024
Paikka Lappeenranta (Lappeenrannan Kisapuisto)
Järjestäjä LAPPEENRANNAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 1.5.2024
7.7.2024
15.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Virpi Leppälä
11.8.2024 11.8.
Puolanka RN
Puolanka FCI2, 3, 9, 10
Puolanka RN
Puolanka FCI2, 3, 9, 10
2, 3, 9, 10 21.07.2024 21.07. Markku Mähönen
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Puolanka FCI2, 3, 9, 10
Aika 11.8.2024
Paikka Puolanka (Roninkangas)
Roturyhmät 2, 3, 9, 10
Järjestäjä PUOLANGAN KENNELKERHO R.Y., KIVARIJÄRVEN METSÄSTYSSEURA RY
Ilmoittautumisajat 7.7.2024
21.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Markku Mähönen
11.8.2024 11.8.
Ylöjärvi RN
Ylöjärvi FCI3, 5, 8, 9
Ylöjärvi RN
Ylöjärvi FCI3, 5, 8, 9
3, 5, 8, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ylöjärvi FCI3, 5, 8, 9
Aika 11.8.2024
Paikka Ylöjärvi (Teivon ravirata)
Roturyhmät 3, 5, 8, 9
Järjestäjä POHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
11.8.2024 11.8.
Mäntsälä RN
Mäntsälä FCI3, 8, 9; Rajoitus 450 koiraa
Mäntsälä RN
Mäntsälä FCI3, 8, 9; Rajoitus 450 koiraa
3, 8, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Mäntsälä FCI3, 8, 9; Rajoitus 450 koiraa
Aika 11.8.2024
Paikka Mäntsälä (Juustoportti)
Roturyhmät 3, 8, 9
Järjestäjä UUDENMAAN KENNELPIIRI R.Y., PUKKILAN ERÄMIEHET RY
11.8.2024 11.8.
Helsinki E
SKKY:n erikoisnäyttely
Helsinki E
SKKY:n erikoisnäyttely
22.07.2024 22.07. Celina Feldman
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely SKKY:n erikoisnäyttely
Aika 11.8.2024
Paikka Helsinki (Kaivopuisto)
Järjestäjä SUOMEN KÄÄPIÖKOIRAT RY
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot Näyttely on kiinanpalatsikoirien ja mopsien erikoisnäyttely.
Ilmoittautumisajat 8.7.2024
22.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Celina Feldman
17.-18.8.2024 17.-18.8.
Turku KR
Turun Elonäyttely
Turku KR
Turun Elonäyttely
la: 3, 4, 7, 8, 9
su: 1, 2, 5, 6, 10
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Turun Elonäyttely
Aika 17.-18.8.2024
Paikka Turku (Metsämäen ravirata)
Roturyhmät la: 3, 4, 7, 8, 9
su: 1, 2, 5, 6, 10
Järjestäjä TURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY, LOUNAIS-SUOMEN PYSTYKORVAYHDISTYS, LOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY, MAAKASTON ERÄSTÄJÄT RY, TURUN KÄYTTÖKOIRAKERHO RY, TURUN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY, TURUN SEUDUN KÄÄPIÖKOIRAT RY, TURUN VINTTIKOIRAKERHO, TURUNMAAN SAMOJEDISTIT RY, VARSINAIS-SUOMEN BEAGLE RY
17.8.2024 17.8.
Kouvola KR
Kouvola KR
25.07.2024 25.07. Unto Timonen
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Kouvola KR
Aika 17.8.2024
Paikka Kouvola (Kouvolan ravirata)
Järjestäjä KOUVOLAN SEUDUN SEURAKOIRAKERHO RY
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot Kouvola Kr järjestetään samana viikonloppuna kuin Heinola kr
Ilmoittautumisajat 18.7.2024
25.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Unto Timonen
18.8.2024 18.8.
Ylöjärvi RN
Ylöjärvi FCI3, 4, 9
Ylöjärvi RN
Ylöjärvi FCI3, 4, 9
3, 4, 9 28.07.2024 28.07. Tarmo Wallin
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ylöjärvi FCI3, 4, 9
Aika 18.8.2024
Paikka Ylöjärvi (Teivon Ravikeskus)
Roturyhmät 3, 4, 9
Järjestäjä YLÖJÄRVEN KOIRAKERHO RY, PARKKUUN METSÄSTYSSEURA RY
Ilmoittautumisajat 21.7.2024
28.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Tarmo Wallin
18.8.2024 18.8.
Heinola KR
Heinola KR
25.07.2024 25.07. David Ramos Martinez
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Heinola KR
Aika 18.8.2024
Paikka Heinola (Ravirata)
Järjestäjä HEINOLAN PALVELUS-JA SEURAKOIRA RY, HEINOLAN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 18.7.2024
25.7.2024
Ilmoittaudu
Tuomari David Ramos Martinez
24.-25.8.2024 24.-25.8.
Säkylä RN
Säkylä FCI3, 5, 8, 9
Säkylä RN
Säkylä FCI3, 5, 8, 9
3, 5, 8, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Säkylä FCI3, 5, 8, 9
Aika 24.-25.8.2024
Paikka Säkylä (Köyliön Lalintalo)
Roturyhmät 3, 5, 8, 9
Järjestäjä KÖYLIÖN METSÄSTYSSEURA R.Y., SATAKUNNAN BEAGLE RY
24.8.2024 24.8.
Mäntsälä EPN
Mäntsälä EPN
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Aika 24.8.2024
Paikka Mäntsälä (Seurakunnan nurmialue)
Järjestäjä SUOMEN SALUKIKERHO R.Y.
31.8.2024 31.8.
Siikajoki EPN
Siikajoki PN
Siikajoki EPN
Siikajoki PN
08.08.2024 08.08. Jari Laakso
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Siikajoki PN
Aika 31.8.2024
Paikka Siikajoki (Ruukin luonto- ja hevoskeskus)
Järjestäjä RAAHEN KOIRAKERHO
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 29.7.2024
8.8.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Jari Laakso
31.8.2024 31.8.
Riihimäki KV
Riihimäki KV
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Aika 31.8.2024
Paikka Riihimäki (Ravirata)
Järjestäjä RIIHIMÄEN SEUDUN KENNELKERHO RY, ETELÄ-HÄMEEN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY, RIIHIMÄEN ERÄNKÄVIJÄT RY
1.9.2024 1.9.
Riihimäki NORD
Riihimäki NORD
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Aika 1.9.2024
Paikka Riihimäki (Ravirata)
Järjestäjä RIIHIMÄEN SEUDUN KENNELKERHO RY, ETELÄ-HÄMEEN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY, RIIHIMÄEN ERÄNKÄVIJÄT RY
7.9.2024 7.9.
Joensuu RN
Joensuu FCI1, 5, 8, 9
Joensuu RN
Joensuu FCI1, 5, 8, 9
1, 5, 8, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Joensuu FCI1, 5, 8, 9
Aika 7.9.2024
Paikka Joensuu (Hammaslahden urheilukenttä)
Roturyhmät 1, 5, 8, 9
Järjestäjä METSÄSTYSSEURA KIIHTELYS R.Y., HEINÄVAARAN METSÄSTYSSEURA RY, HUHTILAMMEN ERÄNKÄVIJÄT R.Y., KUMMUN ERÄMIEHET RY, NURKKALAN RIISTAVEIKOT RY, MULON RIISTAMIEHET R.Y., OSKOLAN ERÄ RY
Lisätiedot Suhmuran Santra 2024
7.9.2024 7.9.
Lahti EPN
Lahti EPN
Ei tiedossa Ei tiedossa Tarja Löfman
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Aika 7.9.2024
Paikka Lahti (Jokimaan ravikeskus, parkkipaikka)
Järjestäjä SUOMEN BULLTERRIERIYHDISTYS RY
Tuomari Tarja Löfman
7.-8.9.2024 7.-8.9.
Porvoo KR
Porvoo KR 2024
Porvoo KR
Porvoo KR 2024
la: 1, 3, 4, 5, 10
su: 2, 6, 7, 8, 9
18.08.2024 18.08. Rony Doedijns
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Porvoo KR 2024
Aika 7.-8.9.2024
Paikka Porvoo (Suiston kenttä)
Roturyhmät la: 1, 3, 4, 5, 10
su: 2, 6, 7, 8, 9
Järjestäjä SUOMEN ROTTWEILERYHDISTYS R.Y., SUOMEN DOBERMANNYHDISTYS R.Y., HALKIAN METSÄSTYSYHDISTYS RY, PORVOON PALVELUSKOIRAT RY
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 28.7.2024
11.8.2024
18.8.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Rony Doedijns
7.-8.9.2024 7.-8.9.
Helsinki NORD
Vetcare syysnäyttely - Helsinki NORD
Helsinki NORD
Vetcare syysnäyttely - Helsinki NORD
la: 2, 6, 7, 8, 9
su: 1, 3, 4, 5, 10
12.08.2024 12.08. Eva Nielsen
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Vetcare syysnäyttely - Helsinki NORD
Aika 7.-8.9.2024
Paikka Helsinki (Tuomarinkylän Vinttikoirakeskus)
Roturyhmät la: 2, 6, 7, 8, 9
su: 1, 3, 4, 5, 10
Järjestäjä SPRINGERSPANIELIT R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 22.7.2024
5.8.2024
12.8.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Eva Nielsen
8.9.2024 8.9.
Joensuu E
Havannankoira
Joensuu E
Havannankoira
04.08.2024 04.08. Per Kristian Andersen
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Havannankoira
Aika 8.9.2024
Paikka Joensuu (Enon liikuntahalli)
Järjestäjä HAVANNALAISET RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 4.8.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Per Kristian Andersen
14.9.2024 14.9.
Lahti EPN
Lahti EPN
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Aika 14.9.2024
Paikka Lahti (Jokimaan ravirata)
Järjestäjä SUOMEN BROHOLMERYHDISTYS RY
14.9.2024 14.9.
Paimio RN
Paimio FCI1, 5, 9, 10
Paimio RN
Paimio FCI1, 5, 9, 10
1, 5, 9, 10 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Paimio FCI1, 5, 9, 10
Aika 14.9.2024
Paikka Paimio (Liikenneturvallisuuskeskus)
Roturyhmät 1, 5, 9, 10
Järjestäjä TURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY
15.9.2024 15.9.
Paimio RN
Paimio FCI4, 6, 8, 9
Paimio RN
Paimio FCI4, 6, 8, 9
4, 6, 8, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Paimio FCI4, 6, 8, 9
Aika 15.9.2024
Paikka Paimio (Liikenneturvallisuuskeskus)
Roturyhmät 4, 6, 8, 9
Järjestäjä TURUN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
15.9.2024 15.9.
Jyväskylä RN
Jyväskylä FCI1, 2, 3, 9
Jyväskylä RN
Jyväskylä FCI1, 2, 3, 9
1, 2, 3, 9 01.09.2024 01.09. Toni Saira
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Jyväskylä FCI1, 2, 3, 9
Aika 15.9.2024
Paikka Jyväskylä (Kiilerin ravirata)
Roturyhmät 1, 2, 3, 9
Järjestäjä KESKI-SUOMEN KENNELKERHO RY
Ilmoittautumisajat 31.7.2024
25.8.2024
1.9.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Toni Saira
21.9.2024 21.9.
Kajaani EPN
Kajaani EPN
06.09.2024 06.09.
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Aika 21.9.2024
Paikka Kajaani (Kajaanin pallohalli)
Järjestäjä DANDIEDINMONTINTERRIERIT-DDT RY, SUOMEN MANCHESTERINTERRIERIT RY, SUOMEN TERRIERIJÄRJESTÖ R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 25.8.2024
6.9.2024
21.9.2024 21.9.
Hämeenlinna EPN
Rajoitus 550 koiraa
Hämeenlinna EPN
Rajoitus 550 koiraa
01.09.2024 01.09. Juha Putkonen
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Rajoitus 550 koiraa
Aika 21.9.2024
Paikka Hämeenlinna (Kauppakeskus Tuulonen)
Järjestäjä SUOMEN GLENNIT RY, SUOMEN KÄÄPIÖBULLTERRIERIT RY
Ilmoittautumisajat 25.8.2024
1.9.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Juha Putkonen
21.-22.9.2024 21.-22.9.
Hyvinkää KR
Hyvinkää KR
la: 1, 5, 7, 8, 10
su: 2, 3, 4, 6, 9
Ei tiedossa Ei tiedossa Tomas Rohlin
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Aika 21.-22.9.2024
Paikka Hyvinkää (Kaidanpään ampumarata)
Roturyhmät la: 1, 5, 7, 8, 10
su: 2, 3, 4, 6, 9
Järjestäjä KYTÄJÄRVEN ERÄMIEHET RY, ERÄ-80 RY, HYVINKÄÄN-PALOJOEN METSÄSTYSYHDISTYS RY, HYVINKÄÄN METSÄNKÄVIJÄT RY
Lisätiedot lauantaina ryhmät 1,5,7,8 ja 10 sunnuntaina ryhmät 2,3,4,6 ja 9
Tuomari Tomas Rohlin
22.9.2024 22.9.
Kajaani EPN
Kajaani EPN
06.09.2024 06.09.
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Aika 22.9.2024
Paikka Kajaani (Kajaanin pallohalli)
Järjestäjä DANDIEDINMONTINTERRIERIT-DDT RY, SUOMEN MANCHESTERINTERRIERIT RY, SUOMEN TERRIERIJÄRJESTÖ R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 25.8.2024
6.9.2024
28.9.2024 28.9.
Kotka EPN
Kotka EPN
Ei tiedossa Ei tiedossa Jetta Tschokkinen
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Aika 28.9.2024
Paikka Kotka (KKS:n halli)
Järjestäjä KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
Tuomari Jetta Tschokkinen
28.-29.9.2024 28.-29.9.
Eckerö KV
Eckerö KV 2024
Eckerö KV
Eckerö KV 2024
la: 1, 3, 4, 5, 6, 7
su: 2, 8, 9, 10
03.09.2024 03.09. Markku Kipinä
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Eckerö KV 2024
Aika 28.-29.9.2024
Paikka Eckerö (Eckeröhallen)
Roturyhmät la: 1, 3, 4, 5, 6, 7
su: 2, 8, 9, 10
Järjestäjä ÅLANDS KENNELDISTRIKT R.F.
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 16.7.2024
27.8.2024
3.9.2024
Ilmoittaudu
Tuomari Markku Kipinä
29.9.2024 29.9.
Kotka EPN
Kotka EPN
Ei tiedossa Ei tiedossa Vesa Lehtonen
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Aika 29.9.2024
Paikka Kotka (KKS:n halli)
Järjestäjä KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
Tuomari Vesa Lehtonen
5.10.2024 5.10.
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI2, 4, 9, 10
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI2, 4, 9, 10
2, 4, 9, 10 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Hämeenlinna FCI2, 4, 9, 10
Aika 5.10.2024
Paikka Hämeenlinna (Tuulosen parkkihalli)
Roturyhmät 2, 4, 9, 10
Järjestäjä KOIRAKERHO MUHVET RY
6.10.2024 6.10.
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI2, 4, 9, 10
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI2, 4, 9, 10
2, 4, 9, 10 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Hämeenlinna FCI2, 4, 9, 10
Aika 6.10.2024
Paikka Hämeenlinna (Tuulosen parkkihalli)
Roturyhmät 2, 4, 9, 10
Järjestäjä KOIRAKERHO MUHVET RY
26.10.2024 26.10.
Seinäjoki NORD
Seinäjoki NORD
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Aika 26.10.2024
Paikka Seinäjoki (Seinäjoki Areena)
Järjestäjä ETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
27.10.2024 27.10.
Seinäjoki KV
Seinäjoki KV
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Aika 27.10.2024
Paikka Seinäjoki (Seinäjoki Areena)
Järjestäjä ETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
27.10.2024 27.10.
Lahti EPN
Rajoitus 1000 koiraa
Lahti EPN
Rajoitus 1000 koiraa
03.10.2024 03.10.
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Rajoitus 1000 koiraa
Aika 27.10.2024
Paikka Lahti (Lahden Messukeskus)
Järjestäjä LAHDEN KÄYTTÖKOIRA RY
Ilmoittautumisajat 8.8.2024
26.9.2024
3.10.2024
Ilmoittaudu
23.11.2024 23.11.
Hämeenlinna EPN
Rajoitus 850 koiraa
Hämeenlinna EPN
Rajoitus 850 koiraa
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Rajoitus 850 koiraa
Aika 23.11.2024
Paikka Hämeenlinna (Kauppakeskus Tuulonen, parkkihalli)
Järjestäjä SUOMEN TANSKANDOGGI R.Y.
Lisätiedot Näyttelyn koiramäärä on rajoitettu 850 koiraan.
7.12.2024 7.12.
Helsinki NORD
Helsinki NORD
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Aika 7.12.2024
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
Junior Handler SM-osakilpailu
Lisätiedot HeW-24
7.12.2024 7.12.
Helsinki EPN
Helsinki EPN
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Aika 7.12.2024
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
8.12.2024 8.12.
Helsinki EPN
Helsinki EPN
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Aika 8.12.2024
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
8.12.2024 8.12.
Helsinki KV
Helsinki KV
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Aika 8.12.2024
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
Junior Handler SM-finaali
Lisätiedot V-24
11.-12.1.2025 11.-12.1.
Kajaani KV
Kajaani KV
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Aika 11.-12.1.2025
Paikka Kajaani (Kajaanin Pallohalli)
Järjestäjä KAINUUN KENNELPIIRI R.Y.
1.-2.2.2025 1.-2.2.
Parkano RN
Parkano FCI4, 5, 9
Parkano RN
Parkano FCI4, 5, 9
4, 5, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Parkano FCI4, 5, 9
Aika 1.-2.2.2025
Paikka Parkano (Parkanon urheilutalo)
Roturyhmät 4, 5, 9
Järjestäjä PARKANON ERÄMIEHET RY, LAPINNEVAN ERÄNKÄVIJÄT RY, SUSIPERÄN METSÄSTYSSEURA, VUORIJÄRVEN METS.SEURA R.Y.
Lisätiedot lauantaina 1.2.2025 FCI 4 & 6 sunnuntaina 2.2.2025 FCI 9
23.2.2025 23.2.
Seinäjoki E
Havannankoira
Seinäjoki E
Havannankoira
03.02.2025 03.02.
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Havannankoira
Aika 23.2.2025
Paikka Seinäjoki (Seinäjoen ravikeskus)
Järjestäjä HAVANNALAISET RY
Lisätiedot Tämä on Havannalaiset ry:n pääerikoisnäyttely vuonna 2025.
Ilmoittautumisajat 3.2.2025
Ilmoittaudu
23.2.2025 23.2.
Tornio RN
Tornio FCI2, 4, 9
Tornio RN
Tornio FCI2, 4, 9
2, 4, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Tornio FCI2, 4, 9
Aika 23.2.2025
Paikka Tornio (Vauhtkoira-Areena)
Roturyhmät 2, 4, 9
Järjestäjä TORNION KENNELKERHO R.Y.
15.-16.3.2025 15.-16.3.
Leppävirta RN
Leppävirta FCI2, 4, 5, 9; Rajoitus 650 koiraa/pvä
Leppävirta RN
Leppävirta FCI2, 4, 5, 9; Rajoitus 650 koiraa/pvä
2, 4, 5, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa Maija Lehtonen
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Leppävirta FCI2, 4, 5, 9; Rajoitus 650 koiraa/pvä
Aika 15.-16.3.2025
Paikka Leppävirta (Vesileppis Areena)
Roturyhmät 2, 4, 5, 9
Järjestäjä LEPPÄVIRRAN PALVELUS- JA SEURAKOIRA, ITÄ-SUOMEN MÄYRÄKOIRAT RY
Lisätiedot Ryhmät 5 ja 9 lauantaina 15.3.2025 Ryhmät 2 ja 4 sunnuntaina 16.3.2025
Tuomari Maija Lehtonen
29.-30.3.2025 29.-30.3.
Lahti KV
Lahti KV
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Aika 29.-30.3.2025
Paikka Lahti (Lahden Urheilu-ja Messukeskus)
Järjestäjä SALPAUSSELÄN KENNELPIIRI RY
13.4.2025 13.4.
Pello RN
Pello FCI2, 5, 6, 9
Pello RN
Pello FCI2, 5, 6, 9
2, 5, 6, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Pello FCI2, 5, 6, 9
Aika 13.4.2025
Paikka Pello (Rohkihalli)
Roturyhmät 2, 5, 6, 9
Järjestäjä LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY
13.4.2025 13.4.
Kajaani RN
Kajaani FCI2, 3, 8, 9
Kajaani RN
Kajaani FCI2, 3, 8, 9
2, 3, 8, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kajaani FCI2, 3, 8, 9
Aika 13.4.2025
Paikka Kajaani (Pallohalli)
Roturyhmät 2, 3, 8, 9
Järjestäjä KIVESKYLÄN ERÄMIEHET RY, KAINUUN BEAGLE R.Y., KAINUUN RIISTAMIEHET RY, KOUTANIEMEN METSÄSTYSSEURA RY
19.4.2025 19.4.
Nurmes RN
Nurmes FCI5, 7, 8, 9
Nurmes RN
Nurmes FCI5, 7, 8, 9
5, 7, 8, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Nurmes FCI5, 7, 8, 9
Aika 19.4.2025
Paikka Nurmes (Hyvärilä Nuoriso- ja matkailukeskus, PielisAreena)
Roturyhmät 5, 7, 8, 9
Järjestäjä NURMEKSEN SEUDUN KENNELKERHO R.Y., KUOHATIN ERÄVEIKOT RY, SAVIKYLÄN TAPIOLA RY, LIPINLAHDEN METSÄSTYS R.Y., YLIKYLÄN ERÄ RY
Lisätiedot Mikäli ensisijainen päivämäärä hyväksytään, järjestetään näyttely yhteistyössä Kiteen ryhmänäyttelyiden kanssa.
20.4.2025 20.4.
Kitee RN
Kitee FCI2, 5, 8, 9
Kitee RN
Kitee FCI2, 5, 8, 9
2, 5, 8, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kitee FCI2, 5, 8, 9
Aika 20.4.2025
Paikka Kitee (Kiteen jäähalli)
Roturyhmät 2, 5, 8, 9
Järjestäjä KITEEN KENNELKERHO RY, HIRVIJOEN ERÄ RY, KAURILAN ERÄ RY, RUPPOVAARAN ERÄ RY, PIIMÄJÄRVEN ERÄ RY, TOHMAJÄRVEN-VÄRTSILÄN METS.SEURA RY, KITEEN KENNELKERHO RY
Lisätiedot Näyttely järjestetään yhteistyössä Nurmeksen 2025 näyttelyn kanssa
26.-27.4.2025 26.-27.4.
Vaasa KV
Vaasa KV
la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Aika 26.-27.4.2025
Paikka Vaasa (Botniahalli)
Roturyhmät la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
Järjestäjä VAASAN KOIRAKERHO RY, MERENKURKUN NOUTAJAT RY, VASA KENNELFÖRENING RF, ÖSTERBOTTENS ÄLGHUNDKLUBB RF
1.5.2025 1.5.
Lahti RN
Lahti FCI5, 6, 8, 9
Lahti RN
Lahti FCI5, 6, 8, 9
5, 6, 8, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Lahti FCI5, 6, 8, 9
Aika 1.5.2025
Paikka Lahti (Jokimaan ravikeskus)
Roturyhmät 5, 6, 8, 9
Järjestäjä KESKI-HOLLOLAN METSÄSTYSSEURA RY, SALPAUSSELÄN KENNELPIIRI RY
3.5.2025 3.5.
Tampere KR
Tampere KR
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Aika 3.5.2025
Paikka Tampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus)
Järjestäjä POHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
4.5.2025 4.5.
Tampere KV
Tampere KV
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Aika 4.5.2025
Paikka Tampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus)
Järjestäjä POHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
10.-11.5.2025 10.-11.5.
Iisalmi NORD
Iisalmi NORD
la: 2, 3, 4, 6, 9
su: 1, 5, 7, 8, 10
Ei tiedossa Ei tiedossa Ligita Zake
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Aika 10.-11.5.2025
Paikka Iisalmi (Luuniemen Juhlakenttä)
Roturyhmät la: 2, 3, 4, 6, 9
su: 1, 5, 7, 8, 10
Järjestäjä POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Tuomari Ligita Zake
11.5.2025 11.5.
Harjavalta RN
Harjavalta FCI2, 7, 9
Harjavalta RN
Harjavalta FCI2, 7, 9
2, 7, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Harjavalta FCI2, 7, 9
Aika 11.5.2025
Paikka Harjavalta (Hosiossaaren koirakenttä)
Roturyhmät 2, 7, 9
Järjestäjä HARJAVALLAN PALV-JA SEURAKOIRAHARRASTAJAT RY
11.5.2025 11.5.
Salo RN
Salo FCI2, 3, 4, 9
Salo RN
Salo FCI2, 3, 4, 9
2, 3, 4, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Salo FCI2, 3, 4, 9
Aika 11.5.2025
Paikka Salo (Salo)
Roturyhmät 2, 3, 4, 9
Järjestäjä KOIRAKERHO TASSUT R.Y.
11.5.2025 11.5.
Ristijärvi RN
Ristijärvi FCI 2, 3, 4, 9
Ristijärvi RN
Ristijärvi FCI 2, 3, 4, 9
2, 3, 4, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Ristijärvi FCI 2, 3, 4, 9
Aika 11.5.2025
Paikka Ristijärvi (Ristijärvi)
Roturyhmät 2, 3, 4, 9
Järjestäjä UVAN METSÄSTÄJÄT RY, RISTIJÄRVEN METSÄSTYSSEURA RY
Lisätiedot Uvan Metstäjät Ry 40 vuotta -juhlanäyttely ja Karhukoirien Tappisarvikisan tukinäyttely.
17.-18.5.2025 17.-18.5.
Helsinki KV
Helsinki KV
la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Aika 17.-18.5.2025
Paikka Helsinki (Tuomarinkartano)
Roturyhmät la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Järjestäjä HELSINGIN SEUDUN KENNELPIIRI R.Y.
18.5.2025 18.5.
Seinäjoki RN
Seinäjoki FCI1, 7, 8, 9
Seinäjoki RN
Seinäjoki FCI1, 7, 8, 9
1, 7, 8, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Seinäjoki FCI1, 7, 8, 9
Aika 18.5.2025
Paikka Seinäjoki (Törnävän kenttä)
Roturyhmät 1, 7, 8, 9
Järjestäjä SEINÄJOEN ALAKYLÄN METSÄSTYSSEURA
24.-25.5.2025 24.-25.5.
Mynämäki KR
Mynämäki KR
la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Aika 24.-25.5.2025
Paikka Mynämäki (Mynämäen Urheilukeskus)
Roturyhmät la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Järjestäjä MYNÄMÄEN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y., METSÄSTYSSEURA REPO RY, MS.MYNÄMÄEN ERÄ R.Y.
24.5.2025 24.5.
Helsinki RN
Helsinki FCI1, 3, 9
Helsinki RN
Helsinki FCI1, 3, 9
1, 3, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa Toni Saira
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Helsinki FCI1, 3, 9
Aika 24.5.2025
Paikka Helsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus)
Roturyhmät 1, 3, 9
Järjestäjä LADIES KENNEL CLUB RY
Tuomari Toni Saira
24.-25.5.2025 24.-25.5.
Virolahti KR
Virolahti KR
la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Aika 24.-25.5.2025
Paikka Virolahti (Harjun Oppimiskeskus)
Roturyhmät la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Järjestäjä KAAKON KENNEL-KERHO RY
24.-25.5.2025 24.-25.5.
Rauma KR
Rauma KR
la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Aika 24.-25.5.2025
Paikka Rauma (Äijänsuon Urheilualue)
Roturyhmät la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Järjestäjä RAUMAN KÄYTTÖ- JA SEURAKOIRAT RY, RAUMAN METSÄSTYSSEURA RY, RAUMAN MAALAISKUNNAN METSÄSTYSSEURA RY, RAUMAN YMPÄRISTÖN URHEILUMETSÄSTÄJÄT, RAUMAN SEUDUN ERÄMIEHET RY
Lisätiedot Junior Handler vain yhtenä päivänä
25.5.2025 25.5.
Helsinki RN
Helsinki FCI2, 9
Helsinki RN
Helsinki FCI2, 9
2, 9 Ei tiedossa Ei tiedossa Maija Mäkinen
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Helsinki FCI2, 9
Aika 25.5.2025
Paikka Helsinki (Tuomarinkartanon Vinttikoirakeskus)
Roturyhmät 2, 9
Järjestäjä HELSINGIN SEUDUN KENNELPIIRI R.Y.
Tuomari Maija Mäkinen
29.5.2025 29.5.
Mäntsälä RN
Mäntsälä FCI1, 4, 9, 10
Mäntsälä RN
Mäntsälä FCI1, 4, 9, 10
1, 4, 9, 10 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Mäntsälä FCI1, 4, 9, 10
Aika 29.5.2025
Paikka Mäntsälä (Keskusurheilupuisto)
Roturyhmät 1, 4, 9, 10
Järjestäjä KESKI-UUDENMAAN MÄYRÄKOIRAT RY
29.5.2025 29.5.
Kangasniemi NORD
Kangasniemi NORD
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Aika 29.5.2025
Paikka Kangasniemi (Kangasniemen Urheilukeskus)
Järjestäjä KANGASNIEMEN KENNELKERHO RY
29.5.2025 29.5.
Turku RN
Turku FCI7, 8, 9, 10
Turku RN
Turku FCI7, 8, 9, 10
7, 8, 9, 10 Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Turku FCI7, 8, 9, 10
Aika 29.5.2025
Paikka Turku (.)
Roturyhmät 7, 8, 9, 10
Järjestäjä VARSINAIS-SUOMEN KENNELPIIRI R.Y.