2022 2023 2024 2025
-
Aika Näyttely Näyttely Rodut Ilm. päättyy Valitun rodun tuomari
22.-23.1.2022 22.-23.1.
Turku KV
PERUTTU Winter Dog Show 2022 - Turku KV
Turku KV
PERUTTU Winter Dog Show 2022 - Turku KV
la: 1, 3, 7, 9, 10
su: 2, 4, 5, 6, 8
Päättynyt Päättynyt Annika Ulltveit-Moe
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely PERUTTU Winter Dog Show 2022 - Turku KV
Aika 22.-23.1.2022
Paikka Turku (Turun Messu- ja Kongressikeskus)
Roturyhmät la: 1, 3, 7, 9, 10
su: 2, 4, 5, 6, 8
Järjestäjä METSÄSTYSSEURA TAPIO RY, AURAN NUUSKUT RY, TURUN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY, LOUNAIS-SUOMEN DREEVERIKERHO RY, TURUN KENTTÄKOIRAYHDISTYS RY, METSÄSTYSSEURA RASI RY, METSÄSTYSYHDISTYS TARVAS RY, NAANTALIN PALV.-JA SEURAKOIRAYHD., KIMITOÖNS JAKTHUNDSKLUBB, LOUNAIS-SUOMEN BERNIT RY, SPL-TURKU RY
Junior Handler Piirinmestaruus, SM-osakilpailu, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 3.1.2022
Tuomari Annika Ulltveit-Moe
5.-6.2.2022 5.-6.2.
Seinäjoki KV
PERUTTU Seinäjoki KV
Seinäjoki KV
PERUTTU Seinäjoki KV
la: 1, 3, 4, 5, 8
su: 2, 6, 7, 9, 10
Päättynyt Päättynyt Charlotte Höier
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely PERUTTU Seinäjoki KV
Aika 5.-6.2.2022
Paikka Seinäjoki (Seinäjoki Areena)
Roturyhmät la: 1, 3, 4, 5, 8
su: 2, 6, 7, 9, 10
Järjestäjä ETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 11.1.2022
Tuomari Charlotte Höier
13.2.2022 13.2.
Raahe EPN
PERUTTU Raahen pentunäyttely
Raahe EPN
PERUTTU Raahen pentunäyttely
Päättynyt Päättynyt Pirjo Aaltonen
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely PERUTTU Raahen pentunäyttely
Aika 13.2.2022
Paikka Raahe (Raahen liikuntahalli)
Järjestäjä RAAHEN ERÄNKÄVIJÄT RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 17.1.2022
Tuomari Pirjo Aaltonen
26.-27.3.2022 26.-27.3.
Lahti KV
Lahti KV
la: 1, 6, 7, 8, 9
su: 2, 3, 4, 5, 10
Päättynyt Päättynyt Joao Vasco Pocas
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Lahti KV
Aika 26.-27.3.2022
Paikka Lahti (Lahden Urheilu- ja Messukeskus)
Roturyhmät la: 1, 6, 7, 8, 9
su: 2, 3, 4, 5, 10
Järjestäjä SALPAUSSELÄN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Piirinmestaruus, Tavallinen, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 2.3.2022
Tuomari Joao Vasco Pocas
2.-3.4.2022 2.-3.4.
Kajaani KV
Kainuu KV
Kajaani KV
Kainuu KV
la: 2, 3, 4, 6, 8, 10
su: 1, 5, 7, 9
Päättynyt Päättynyt Unto Timonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Kainuu KV
Aika 2.-3.4.2022
Paikka Kajaani (Kajaanin Pallohalli)
Roturyhmät la: 2, 3, 4, 6, 8, 10
su: 1, 5, 7, 9
Järjestäjä KAINUUN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 10.3.2022
Tuomari Unto Timonen
9.-10.4.2022 9.-10.4.
Vaasa KV
Vaasa KV
la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
Päättynyt Päättynyt Tarmo Wallin
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Vaasa KV
Aika 9.-10.4.2022
Paikka Vaasa (Botniahalli)
Roturyhmät la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
Järjestäjä VAASAN KOIRAKERHO RY, MERENKURKUN NOUTAJAT RY, VASA KENNELFÖRENING RF, ÖSTERBOTTENS ÄLGHUNDKLUBB RF
Junior Handler SM-osakilpailu, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 13.3.2022
Tuomari Tarmo Wallin
9.4.2022 9.4.
Tornio RN
Tornio FCI 3 & 1/10
Tornio RN
Tornio FCI 3 & 1/10
3, 1/10 Päättynyt Päättynyt Harto Stockmari
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Tornio FCI 3 & 1/10
Aika 9.4.2022
Paikka Tornio (Vauhtikoira areena)
Roturyhmät 3, 1/10
Järjestäjä TORNION KENNELKERHO R.Y.
Ilmoittautumisajat 21.3.2022
Tuomari Harto Stockmari
16.-17.4.2022 16.-17.4.
Kotka RN
Kotka 3 & 4 & 10
Kotka RN
Kotka 3 & 4 & 10
3, 4, 10 Päättynyt Päättynyt Maija Lehtonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kotka 3 & 4 & 10
Aika 16.-17.4.2022
Paikka Kotka (KKS:n halli)
Roturyhmät 3, 4, 10
Järjestäjä KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
Lisätiedot Lauantaina 16.4.2022 arvostellaan ryhmä 3 ja sunnuntaina 17.4.2022 arvostellaan ryhmä 4/10
Ilmoittautumisajat 25.3.2022
Tuomari Maija Lehtonen
16.4.2022 16.4.
Jyväskylä NORD
PERUTTU 16.4.22 Jyväskylä NORD
Jyväskylä NORD
PERUTTU 16.4.22 Jyväskylä NORD
Päättynyt Päättynyt Annukka Paloheimo Segersven
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely PERUTTU 16.4.22 Jyväskylä NORD
Aika 16.4.2022
Paikka Jyväskylä (Jyväskylän Paviljonki)
Järjestäjä KESKI-SUOMEN KENNELPIIRI R.Y.
Ilmoittautumisajat 28.3.2022
Tuomari Annukka Paloheimo Segersven
17.4.2022 17.4.
Jyväskylä KV
PERUTTU 17.4.22 Jyväskylä KV
Jyväskylä KV
PERUTTU 17.4.22 Jyväskylä KV
Päättynyt Päättynyt Tanya Ahlman-Stockmari
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely PERUTTU 17.4.22 Jyväskylä KV
Aika 17.4.2022
Paikka Jyväskylä (Jyväskylän Paviljonki)
Järjestäjä SISÄ-SUOMEN METSÄSTYSSEURA RY, KESKI-SUOMEN VINTTIKOIRAKERHO RY, KESKI-SUOMEN PUNA-MUSTAT PYSTYKORVAYHDISTY RY, KESKI-SUOMEN PALVELUSKOIRAYHDISTYS, KESKI-SUOMEN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY., KESKI-SUOMEN MÄYRÄKOIRAKERHO RY, KESKI-SUOMEN KENNELKERHO RY, KESKI-SUOMEN BEAGLE RY, KESKI-SUOMEN AJOKOIRAYHDISTYS RY, JYVÄSKYLÄN METSÄS.HOITOYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 28.3.2022
Tuomari Tanya Ahlman-Stockmari
30.4.2022 30.4.
Tampere NORD
Werraton Wappu Tampere NORD
Tampere NORD
Werraton Wappu Tampere NORD
Päättynyt Päättynyt Outi Piisi-Putta
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Werraton Wappu Tampere NORD
Aika 30.4.2022
Paikka Tampere (Tampereen Messu ja Urheilukeskus)
Järjestäjä POHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler PMV-karsintakilpailu
Ilmoittautumisajat 11.4.2022
Tuomari Outi Piisi-Putta
30.4.2022 30.4.
Tampere EPN
Tampere Puppy Dog Show
Tampere EPN
Tampere Puppy Dog Show
Päättynyt Päättynyt Pekka Teini
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Tampere Puppy Dog Show
Aika 30.4.2022
Paikka Tampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus)
Järjestäjä POHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
Ilmoittautumisajat 11.4.2022
Tuomari Pekka Teini
1.5.2022 1.5.
Tampere EPN
Tampere Puppy Dog Show
Tampere EPN
Tampere Puppy Dog Show
Päättynyt Päättynyt Outi Piisi-Putta
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Tampere Puppy Dog Show
Aika 1.5.2022
Paikka Tampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus)
Järjestäjä POHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
Ilmoittautumisajat 11.4.2022
Tuomari Outi Piisi-Putta
1.5.2022 1.5.
Tampere KV
Werraton Wappu Tampere KV
Tampere KV
Werraton Wappu Tampere KV
Päättynyt Päättynyt Attila Czeglédi
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Werraton Wappu Tampere KV
Aika 1.5.2022
Paikka Tampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus)
Järjestäjä POHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 11.4.2022
Tuomari Attila Czeglédi
1.5.2022 1.5.
Lahti EPN
Lahden pentunäyttely
Lahti EPN
Lahden pentunäyttely
Päättynyt Päättynyt Jarmo Hilpinen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Lahden pentunäyttely
Aika 1.5.2022
Paikka Lahti (Jokimaan ravikeskus)
Järjestäjä AKITA RY, PÄIJÄTHOFFIT RY, PÄIJÄT-HÄMEEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
Lisätiedot Samassa paikassa samaan aikaan ryhmänäyttely 2/3 & 1/5
Ilmoittautumisajat 8.4.2022
Tuomari Jarmo Hilpinen
7.-8.5.2022 7.-8.5.
Oulu NORD
Oulu NORD
la: 3, 5, 6, 7, 9
su: 1, 2, 4, 8, 10
Päättynyt Päättynyt Rade Dakic
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Oulu NORD
Aika 7.-8.5.2022
Paikka Oulu (Moottoriurheilukeskus OuluZone)
Roturyhmät la: 3, 5, 6, 7, 9
su: 1, 2, 4, 8, 10
Järjestäjä OULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY, OULUN SEUDUN NOUTAJAKOIRAYHD. R.Y., OULUN KOIRAKERHO RY, OULUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
Junior Handler Tavallinen, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 7.4.2022
Tuomari Rade Dakic
8.5.2022 8.5.
Salo RN
Salo RN 1, 5, 9, 10
Salo RN
Salo RN 1, 5, 9, 10
1, 5, 9, 10 Päättynyt Päättynyt Leila Kärkäs
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Salo RN 1, 5, 9, 10
Aika 8.5.2022
Paikka Salo (Salo)
Roturyhmät 1, 5, 9, 10
Järjestäjä KOIRAKERHO TASSUT R.Y.
Ilmoittautumisajat 19.4.2022
Tuomari Leila Kärkäs
14.5.2022 14.5.
Valkeakoski EPN
Valkeakosken pentunäyttely
Valkeakoski EPN
Valkeakosken pentunäyttely
Päättynyt Päättynyt Kaisa Metteri-Gold
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Valkeakosken pentunäyttely
Aika 14.5.2022
Paikka Valkeakoski (Jäähalli Wareena, ulkoalueet)
Järjestäjä VALKEAKOSKEN KENNELKERHO R.Y., SAARIOISPUOLEN METSÄSTYSSEURA RY, VALKEAKOSKEN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 22.4.2022
Tuomari Kaisa Metteri-Gold
14.-15.5.2022 14.-15.5.
Hamina KR
Hamina KR 2022
Hamina KR
Hamina KR 2022
la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Päättynyt Päättynyt Boris Spoljaric
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Hamina KR 2022
Aika 14.-15.5.2022
Paikka Hamina (Harjun Oppimiskeskus)
Roturyhmät la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Järjestäjä KAAKON KENNEL-KERHO RY
Junior Handler Tavallinen, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 24.4.2022
Tuomari Boris Spoljaric
14.-15.5.2022 14.-15.5.
Helsinki KV
Royal Canin Show
Helsinki KV
Royal Canin Show
la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Päättynyt Päättynyt Saija Juutilainen
Oliver Simon
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Royal Canin Show
Aika 14.-15.5.2022
Paikka Helsinki (Tuomarinkartanon Vinttikoirakeskus)
Roturyhmät la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Järjestäjä HELSINGIN SEUDUN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 18.4.2022
Tuomari Saija Juutilainen, Oliver Simon
21.-22.5.2022 21.-22.5.
Rauma KR
Rauma Show
Rauma KR
Rauma Show
la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Päättynyt Päättynyt Paula Rekiranta
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Rauma Show
Aika 21.-22.5.2022
Paikka Rauma (Äijänsuon Urheilualue)
Roturyhmät la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Järjestäjä RAUMAN KÄYTTÖ- JA SEURAKOIRAT RY, RAUMAN MAALAISKUNNAN METSÄSTYSSEURA RY, RAUMAN SEUDUN ERÄMIEHET, RAUMAN YMPÄRISTÖN URHEILUMETSÄSTÄJÄT, RAUMAN METSÄSTYSSEURA RY
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot Junior Handler vain yhtenä päivänä, myös pennut 7-9 kk.
Ilmoittautumisajat 26.4.2022
Tuomari Paula Rekiranta
21.-22.5.2022 21.-22.5.
Mynämäki KR
Wirmo Dog Show 2022
Mynämäki KR
Wirmo Dog Show 2022
la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Päättynyt Päättynyt Leila Kärkäs
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Wirmo Dog Show 2022
Aika 21.-22.5.2022
Paikka Mynämäki (Mynämäen Urheilukeskus)
Roturyhmät la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Järjestäjä MYNÄMÄEN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y., METSÄSTYSSEURA REPO RY, MS.MYNÄMÄEN ERÄ R.Y., MS KARJALAN KORVENKÄVIJÄT RY
Junior Handler SM-osakilpailu, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 26.4.2022
Tuomari Leila Kärkäs
22.5.2022 22.5.
Helsinki EPN
Helsinki pentunäyttely
Helsinki EPN
Helsinki pentunäyttely
Päättynyt Päättynyt Tuula Savolainen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Helsinki pentunäyttely
Aika 22.5.2022
Paikka Helsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus)
Järjestäjä SUOMEN BORZOIKLUBI R.Y.
Ilmoittautumisajat 25.4.2022
Tuomari Tuula Savolainen
26.5.2022 26.5.
Hausjärvi EPN
Hausjärven pentunäyttely
Hausjärvi EPN
Hausjärven pentunäyttely
Päättynyt Päättynyt Jenna Leino
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Hausjärven pentunäyttely
Aika 26.5.2022
Paikka Hausjärvi (Hausjärven yläaste)
Järjestäjä BERNHARDINKOIRAYHDISTYS R.Y., VANHAENGLANNINLAMMASKOIRAT-FINNISH, OITIN METSÄSTYSSEURA RY
Ilmoittautumisajat 30.4.2022
Tuomari Jenna Leino
26.5.2022 26.5.
Turku RN
Mynämäki/Turku RN 7/10 & 8/9
Turku RN
Mynämäki/Turku RN 7/10 & 8/9
7/10, 8/9 Päättynyt Päättynyt Marja Salminen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Mynämäki/Turku RN 7/10 & 8/9
Aika 26.5.2022
Paikka Turku (Turun Messukeskuksen parkkipaikka)
Roturyhmät 7/10, 8/9
Järjestäjä VARSINAIS-SUOMEN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Piirinmestaruus, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 5.5.2022
Tuomari Marja Salminen
26.5.2022 26.5.
Kangasniemi KR
Kangasniemi KR
Päättynyt Päättynyt Perttu Ståhlberg
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Kangasniemi KR
Aika 26.5.2022
Paikka Kangasniemi (Kangasniemen urheilukeskus)
Järjestäjä KANGASNIEMEN KENNELKERHO RY, KANGASNIEMEN ERÄVEIKOT, KANGASNIEMEN HOKAN METSÄSTYSSEURA, LÄPSYÖSTIN ERÄNKÄVIJÄT RY, PUULAN ERÄ RY, SALMENKYLÄN METS.SEURA RY.
Junior Handler Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 28.4.2022
Tuomari Perttu Ståhlberg
28.5.2022 28.5.
Kontiolahti KV
Suvikarelia KV 2022 feat Dagsmark
Kontiolahti KV
Suvikarelia KV 2022 feat Dagsmark
Päättynyt Päättynyt Wayne Douglas
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Suvikarelia KV 2022 feat Dagsmark
Aika 28.5.2022
Paikka Kontiolahti (Kontiolahden ampumahiihtostadion)
Järjestäjä POHJOIS-KARJALAN PYSTYKORVAKERHO RY, POHJOIS-KARJALAN NOUTAJAKOIRAYHDIST, LIPERIN KENNELKERHO R.Y., POHJOIS-KARJALAN AJOKOIRAYHDISTYS, POHJOIS-KARJALAN BEAGLEYHDISTYS RY, POHJOIS-KARJALAN DREEVERIKERHO RY, POHJOIS-KARJALAN HIRVIKOIRAYHDISTYS, POHJOIS-KARJALAN KARHUKOIRAYHDISTYS
Junior Handler Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 30.4.2022
Tuomari Wayne Douglas
28.5.2022 28.5.
Riihimäki EPN
Riihimäki EPN
Päättynyt Päättynyt Harto Stockmari
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Aika 28.5.2022
Paikka Riihimäki (Riihimäen ravirata)
Järjestäjä ETELÄ-HÄMEEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 15.5.2022
Tuomari Harto Stockmari
28.5.2022 28.5.
Harjavalta EPN
Harjavallan pentunäyttely
Harjavalta EPN
Harjavallan pentunäyttely
Päättynyt Päättynyt
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Harjavallan pentunäyttely
Aika 28.5.2022
Paikka Harjavalta (HPSH:n kenttä)
Järjestäjä DALMATIANKOIRAT R.Y., VANHAENGLANNINLAMMASKOIRAT-FINNISH
Ilmoittautumisajat 2.5.2022
29.5.2022 29.5.
Kontiolahti KR
Suvikarelia KR 2022 feat Dagsmark
Kontiolahti KR
Suvikarelia KR 2022 feat Dagsmark
Päättynyt Päättynyt Marja Talvitie
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Suvikarelia KR 2022 feat Dagsmark
Aika 29.5.2022
Paikka Kontiolahti (Kontiolahden ampumahiihtostadion)
Järjestäjä POHJOIS-KARJALAN PYSTYKORVAKERHO RY, POHJOIS-KARJALAN AJOKOIRAYHDISTYS, POHJOIS-KARJALAN BEAGLEYHDISTYS RY, POHJOIS-KARJALAN DREEVERIKERHO RY, POHJOIS-KARJALAN HIRVIKOIRAYHDISTYS, POHJOIS-KARJALAN KARHUKOIRAYHDISTYS, POHJOIS-KARJALAN NOUTAJAKOIRAYHDIST, LIPERIN KENNELKERHO R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 30.4.2022
Tuomari Marja Talvitie
4.6.2022 4.6.
Ylöjärvi KR
Ylöjärvi KR
Päättynyt Päättynyt Säde Hohteri
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Ylöjärvi KR
Aika 4.6.2022
Paikka Ylöjärvi (Teivon ravikeskus)
Järjestäjä POHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
Lisätiedot Koronatukinäyttely
Ilmoittautumisajat 12.5.2022
Tuomari Säde Hohteri
5.6.2022 5.6.
Suomussalmi RN
Suomussalmi 2/7 & 5/10
Suomussalmi RN
Suomussalmi 2/7 & 5/10
2/7, 5/10 Päättynyt Päättynyt Harry Tast
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Suomussalmi 2/7 & 5/10
Aika 5.6.2022
Paikka Suomussalmi (Ruukinkankaan urheilukenttä)
Roturyhmät 2/7, 5/10
Järjestäjä SUOMUSSALMEN AJOKOIRAKERHO RY, KUURTOLAN METSÄSTYSSEURA RY, NÄÄTÄLÄN ERÄ R.Y.
Ilmoittautumisajat 16.5.2022
Tuomari Harry Tast
11.6.2022 11.6.
Pöytyä RN
Pöytyä RN 3/9 & 5/10
Pöytyä RN
Pöytyä RN 3/9 & 5/10
3/9, 5/10 Päättynyt Päättynyt Jarmo Vuorinen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Pöytyä RN 3/9 & 5/10
Aika 11.6.2022
Paikka Pöytyä (Pöytyän urheilukeskus)
Roturyhmät 3/9, 5/10
Järjestäjä TURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY
Ilmoittautumisajat 16.5.2022
Tuomari Jarmo Vuorinen
11.-12.6.2022 11.-12.6.
Rovaniemi KV
Rovaniemi KV
la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Päättynyt Päättynyt Kimmo Mustonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Rovaniemi KV
Aika 11.-12.6.2022
Paikka Rovaniemi (Mäntyvaaran ravirata)
Roturyhmät la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Järjestäjä ROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y., LAPIN AJOKOIRAYHDISTYS R.Y.
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 16.5.2022
Tuomari Kimmo Mustonen
11.-12.6.2022 11.-12.6.
Hämeenlinna KR
Hämeenlinna KR
la: 1, 3, 5, 7, 8
su: 2, 4, 6, 9, 10
Päättynyt Päättynyt Markku Mähönen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Hämeenlinna KR
Aika 11.-12.6.2022
Paikka Hämeenlinna (Villa Mainiemi)
Roturyhmät la: 1, 3, 5, 7, 8
su: 2, 4, 6, 9, 10
Järjestäjä KIHARAKERHO-CURLYKLUBBEN R.Y., EVON HIRVISEURUE RY, LAMMIN RIISTAMIEHET RY
Ilmoittautumisajat 26.5.2022
Tuomari Markku Mähönen
11.-12.6.2022 11.-12.6.
Alavus KR
Miljoona Koira 2022
Alavus KR
Miljoona Koira 2022
la: 2, 4, 6, 9, 10
su: 1, 3, 5, 7, 8
Päättynyt Päättynyt Harry Tast
Jenna Leino
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Miljoona Koira 2022
Aika 11.-12.6.2022
Paikka Alavus (Tuurin Kyläkaupan tapahtuma-alue)
Roturyhmät la: 2, 4, 6, 9, 10
su: 1, 3, 5, 7, 8
Järjestäjä ETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 23.5.2022
Tuomari Harry Tast, Jenna Leino
18.-19.6.2022 18.-19.6.
Kotka KV
Kotkan Ruusu 2022
Kotka KV
Kotkan Ruusu 2022
la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Päättynyt Päättynyt Marko Lepasaar
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Kotkan Ruusu 2022
Aika 18.-19.6.2022
Paikka Kotka (Katariinan Meripuisto)
Roturyhmät la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
Järjestäjä KYMENLAAKSON KANAKOIRASEURA RY, KAAKON NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY, KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu, Tavallinen, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 29.5.2022
Tuomari Marko Lepasaar
18.-19.6.2022 18.-19.6.
Lappeenranta KR
Lappeenranta Dog Show
Lappeenranta KR
Lappeenranta Dog Show
la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Päättynyt Päättynyt Roberto Schill
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Lappeenranta Dog Show
Aika 18.-19.6.2022
Paikka Lappeenranta (Lappeenrannan ravirata)
Roturyhmät la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
Järjestäjä LAPPEENRANNAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS, LAPPEENRANNAN METSÄSTÄJÄT RY, MERENLAHDEN RIISTAMIEHET RY
Junior Handler Tavallinen, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 29.5.2022
Tuomari Roberto Schill
18.6.2022 18.6.
Kaarina E
Whippet Erikoisnäyttely
Kaarina E
Whippet Erikoisnäyttely
Päättynyt Päättynyt Molly Head
Russell Sykes
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Whippet Erikoisnäyttely
Aika 18.6.2022
Paikka Kaarina (Tuorlan Majatalo)
Järjestäjä WHIPPET-HARRASTAJAT R.Y.
Ilmoittautumisajat 30.5.2022
Tuomari Molly Head, Russell Sykes
2.7.2022 2.7.
Tuusniemi RN
Koillis-Sawo Show
Tuusniemi RN
Koillis-Sawo Show
1/2, 5/10 Päättynyt Päättynyt Paula Rekiranta
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Koillis-Sawo Show
Aika 2.7.2022
Paikka Tuusniemi (Tuusniemen satama alue)
Roturyhmät 1/2, 5/10
Järjestäjä KOILLIS-SAVON KENNELKERHO RY, SOITUN ERÄ-POJAT RY, PAJUMÄEN HIRVIMIEHET RY, ENONSALON ERÄ R.Y.
Lisätiedot Koillis-Sawo Show 2022
Ilmoittautumisajat 10.6.2022
Tuomari Paula Rekiranta
2.-3.7.2022 2.-3.7.
Oulu KV
Oulu KV
la: 5, 6, 8, 9, 10
su: 1, 2, 3, 4, 7
Päättynyt Päättynyt Hans Almgren
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Oulu KV
Aika 2.-3.7.2022
Paikka Oulu (Äimäraution ravirata)
Roturyhmät la: 5, 6, 8, 9, 10
su: 1, 2, 3, 4, 7
Järjestäjä POHJOIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY, OULUN SEUDUN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY, OULUN SEUDUN VINTTIKOIRAHARRASTAJAT, POHJOIS-SUOMEN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 9.6.2022
Tuomari Hans Almgren
2.-3.7.2022 2.-3.7.
Orivesi KR
Pet No. 1 Show
Orivesi KR
Pet No. 1 Show
la: 1, 2, 3, 4, 7
su: 5, 6, 8, 9, 10
Päättynyt Päättynyt Tanya Ahlman-Stockmari
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Pet No. 1 Show
Aika 2.-3.7.2022
Paikka Orivesi (Orivesi)
Roturyhmät la: 1, 2, 3, 4, 7
su: 5, 6, 8, 9, 10
Järjestäjä ORIVEDEN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y., HIRSILÄN RIISTAMIEHET RY, PITKÄJÄRVEN METSÄSTÄJÄT RY
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot Näyttelyn sihteerinä ja tuomarisihteerinä toimii Maarit Kultala, muut toimihenkilöt tarkentuvat myöhemmin.
Ilmoittautumisajat 8.6.2022
Tuomari Tanya Ahlman-Stockmari
2.7.2022 2.7.
Reisjärvi EPN
PERUTTU!
Reisjärvi EPN
PERUTTU!
Ei tiedossa Ei tiedossa
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely PERUTTU!
Aika 2.7.2022
Paikka Reisjärvi (Kangaskylän ravirata)
Järjestäjä KANGASKYLÄNSEUDUN METS SEURA REPO
3.7.2022 3.7.
Pöytyä RN
Kyrö FCI 10
Pöytyä RN
Kyrö FCI 10
10 Päättynyt Päättynyt Monika Mikuliene
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Kyrö FCI 10
Aika 3.7.2022
Paikka Pöytyä (.)
Roturyhmät 10
Järjestäjä TURUN VINTTIKOIRAKERHO
Ilmoittautumisajat 12.6.2022
Tuomari Monika Mikuliene
9.7.2022 9.7.
Helsinki E
Kartano Weekend 9.7.2022
Helsinki E
Kartano Weekend 9.7.2022
Päättynyt Päättynyt Felicity Thompson
Simon Tien Hansen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Erikoisnäyttely
Näyttely Kartano Weekend 9.7.2022
Aika 9.7.2022
Paikka Helsinki (Tuomarinkartanon Vinttikoirakeskus)
Järjestäjä SUOMEN VINTTIKOIRALIITTO R.Y.
Lisätiedot SVKL:n pääerikoisnäyttelyn Kartano Weekend 2022 näyttelyn yhteydessä 9.7.2022. FCI:n ryhmä 10 vinttikoirat, alkukantaiset metsästyskoirat sekä basenji ja faaraokoira.
Ilmoittautumisajat 27.6.2022
Tuomari Felicity Thompson, Simon Tien Hansen
9.-10.7.2022 9.-10.7.
Mäntsälä KR
Mäntsälä KR
la: 1, 3, 4, 5, 10
su: 2, 6, 7, 8, 9
Päättynyt Päättynyt Elina Haapaniemi
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Mäntsälä KR
Aika 9.-10.7.2022
Paikka Mäntsälä (Mäntsälän keskusurheilukenttä)
Roturyhmät la: 1, 3, 4, 5, 10
su: 2, 6, 7, 8, 9
Järjestäjä OHKOLAN METSÄSTYSEURA R.Y., TIIBETINTERRIERIT R.Y.
Ilmoittautumisajat 13.6.2022
Tuomari Elina Haapaniemi
9.7.2022 9.7.
Mikkeli KR
Mikkeli KR
Päättynyt Päättynyt Säde Hohteri
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Mikkeli KR
Aika 9.7.2022
Paikka Mikkeli (Ristiinan urheilukenttä)
Järjestäjä RISTIINAN KOIRAKERHO RY, LAHNANIEMEN ERÄ RY, PELLOKSEN ERÄMIEHET RY, RISTIINAN METSÄSTYSSEURA RY, SOMEEN ERÄ-ÄSSÄT RY
Ilmoittautumisajat 14.6.2022
Tuomari Säde Hohteri
16.-17.7.2022 16.-17.7.
Helsinki KR
Helsingin kesänäyttely 2022
Helsinki KR
Helsingin kesänäyttely 2022
la: 2, 6, 7, 8, 9
su: 1, 3, 4, 5, 10
Päättynyt Päättynyt Anneli Pukkila
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Helsingin kesänäyttely 2022
Aika 16.-17.7.2022
Paikka Helsinki (Tuomarinkylän Vinttikoirakeskus)
Roturyhmät la: 2, 6, 7, 8, 9
su: 1, 3, 4, 5, 10
Järjestäjä HELSINGIN PALV.KOIRAHARRASTAJAT, ESPOON KOIRAKERHO RY, HELSINGIN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY, LÄNSI-UUDENMAAN MÄYRÄKOIRAT RY
Junior Handler Tavallinen, Tavallinen
Lisätiedot Viides järjestävä yhdistys Suomen Leonberginkoirat ry.
Ilmoittautumisajat 27.6.2022
Tuomari Anneli Pukkila
16.-17.7.2022 16.-17.7.
Tornio NORD
Tornio NORD
la: 2, 5, 6, 8, 10
su: 1, 3, 4, 7, 9
Päättynyt Päättynyt Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Tornio NORD
Aika 16.-17.7.2022
Paikka Tornio (Toranda)
Roturyhmät la: 2, 5, 6, 8, 10
su: 1, 3, 4, 7, 9
Järjestäjä ALATORNION METSÄSTYSSEURA RY, PUMIT RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 16.6.2022
Tuomari Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
16.7.2022 16.7.
Tampere EPN
Tampereen pentunäyttely
Tampere EPN
Tampereen pentunäyttely
Päättynyt Päättynyt Tarmo Wallin
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Tampereen pentunäyttely
Aika 16.7.2022
Paikka Tampere (Kaupin vinttikoirarata)
Järjestäjä HÄMEEN SPANIELIKERHO RY
Ilmoittautumisajat 16.6.2022
Tuomari Tarmo Wallin
17.7.2022 17.7.
Lahti EPN
Lahti PN
Lahti EPN
Lahti PN
Päättynyt Päättynyt Erika Häkkinen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Lahti PN
Aika 17.7.2022
Paikka Lahti (Jokimaan ravikeskus)
Järjestäjä SUOMEN SEURAKOIRAYHDISTYS R.Y.
Ilmoittautumisajat 27.6.2022
Tuomari Erika Häkkinen
23.7.2022 23.7.
Kalajoki NORD
Kalajoki NORD
Päättynyt Päättynyt Svein Helgesen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Kalajoki NORD
Aika 23.7.2022
Paikka Kalajoki (Kalajoen lentokenttä)
Järjestäjä KESKI-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Ilmoittautumisajat 29.6.2022
Tuomari Svein Helgesen
24.7.2022 24.7.
Kalajoki KV
Kalajoki INT
Kalajoki KV
Kalajoki INT
Päättynyt Päättynyt Hilkka Salohalla
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Kalajoki INT
Aika 24.7.2022
Paikka Kalajoki (Kalajoen lentokenttä)
Järjestäjä KESKI-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 29.6.2022
Tuomari Hilkka Salohalla
30.-31.7.2022 30.-31.7.
Pori KV
Porin kansainvälinen näyttely
Pori KV
Porin kansainvälinen näyttely
la: 1, 3, 4, 5, 9
su: 2, 6, 7, 8, 10
Päättynyt Päättynyt Markku Mähönen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Porin kansainvälinen näyttely
Aika 30.-31.7.2022
Paikka Pori (Porin ravirata)
Roturyhmät la: 1, 3, 4, 5, 9
su: 2, 6, 7, 8, 10
Järjestäjä SATAKUNNAN SEURA-JA KÄÄPIÖKOIRAYHD., PORIN ERÄMIEHET RY, SATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y., SATAKUNNAN AJOKOIRAMIEHET RY
Junior Handler SM-osakilpailu, Tavallinen, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 30.6.2022
Tuomari Markku Mähönen
30.7.2022 30.7.
Lahti EPN
Lahti PN
Lahti EPN
Lahti PN
Päättynyt Päättynyt Veli-Pekka Kumpumäki
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Lahti PN
Aika 30.7.2022
Paikka Lahti (Jokimaan ravirata)
Järjestäjä SUOMEN BROHOLMERYHDISTYS RY
Lisätiedot Järjestetään Bernhardinkoira RYn kanssa yhdessä.
Ilmoittautumisajat 8.7.2022
Tuomari Veli-Pekka Kumpumäki
5.8.2022 5.8.
Kuopio KR
Sawo Show 2022 - Kuopio KR 5.8.
Kuopio KR
Sawo Show 2022 - Kuopio KR 5.8.
Päättynyt Päättynyt Hannele Jokisilta
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Sawo Show 2022 - Kuopio KR 5.8.
Aika 5.8.2022
Paikka Kuopio (Sorsasalon Ravirata)
Järjestäjä POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot SawoShow 2022
Ilmoittautumisajat 11.7.2022
Tuomari Hannele Jokisilta
6.8.2022 6.8.
Kuopio NORD
Sawo Show 2022 - Kuopio NORD
Kuopio NORD
Sawo Show 2022 - Kuopio NORD
Päättynyt Päättynyt Åke Cronander
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Sawo Show 2022 - Kuopio NORD
Aika 6.8.2022
Paikka Kuopio (Sorsasalon Ravirata)
Järjestäjä POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Piirinmestaruus, Tavallinen
Lisätiedot Sawo Show 2022
Ilmoittautumisajat 11.7.2022
Tuomari Åke Cronander
6.8.2022 6.8.
Maalahti RN
Maalahti FCI 3/10 & 4/6
Maalahti RN
Maalahti FCI 3/10 & 4/6
3/10, 4/6 Päättynyt Päättynyt Matti Luoso
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Maalahti FCI 3/10 & 4/6
Aika 6.8.2022
Paikka Maalahti (Pixne)
Roturyhmät 3/10, 4/6
Järjestäjä MALAX GRYTHUNDKLUBB R.F, MALAXNEJDENS STÖVARKLUBB RF
Ilmoittautumisajat 25.7.2022
Tuomari Matti Luoso
7.8.2022 7.8.
Kuopio KV
Sawo Show 2022 - Kuopio KV 7.8.
Kuopio KV
Sawo Show 2022 - Kuopio KV 7.8.
Päättynyt Päättynyt Annette Bystrup
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Sawo Show 2022 - Kuopio KV 7.8.
Aika 7.8.2022
Paikka Kuopio (Sorsasalon Ravirata)
Järjestäjä POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu
Lisätiedot Sawo Show2022
Ilmoittautumisajat 11.7.2022
Tuomari Annette Bystrup
13.8.2022 13.8.
Nokia RN
Nokia 1, 2, 10
Nokia RN
Nokia 1, 2, 10
1, 2, 10 Päättynyt Päättynyt Unto Timonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Nokia 1, 2, 10
Aika 13.8.2022
Paikka Nokia (Nokian jäähalli, hiekkakenttä)
Roturyhmät 1, 2, 10
Järjestäjä TAMMERMAAN MÄYRÄKOIRAKERHO R.Y., NOKIAN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY.
Ilmoittautumisajat 17.7.2022
Tuomari Unto Timonen
13.-14.8.2022 13.-14.8.
Turku KR
Elonäyttely 2022
Turku KR
Elonäyttely 2022
la: 1, 3, 4, 8, 10
su: 2, 5, 6, 7, 9
Päättynyt Päättynyt Per Lundström
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Elonäyttely 2022
Aika 13.-14.8.2022
Paikka Turku (Metsämäen ravirata)
Roturyhmät la: 1, 3, 4, 8, 10
su: 2, 5, 6, 7, 9
Järjestäjä TURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY, LOUNAIS-SUOMEN KENNELKERHO RY, LOUNAIS-SUOMEN PYSTYKORVAYHDISTYS, LOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY, MAAKASTON ERÄSTÄJÄT RY, TURUN JA SÄKYLÄN VARUSKUNTIEN, TURUN KÄYTTÖKOIRAKERHO RY, TURUN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY, TURUN SEUDUN KÄÄPIÖKOIRAT RY, TURUN VINTTIKOIRAKERHO, TURUNMAAN SAMOJEDISTIT RY, VARSINAIS-SUOMEN BEAGLE RY
Junior Handler Tavallinen, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 19.7.2022
Tuomari Per Lundström
13.8.2022 13.8.
Äänekoski RN
Äänekoski 3/10 & 6/8
Äänekoski RN
Äänekoski 3/10 & 6/8
3/10, 6/8 Päättynyt Päättynyt Outi Piisi
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Äänekoski 3/10 & 6/8
Aika 13.8.2022
Paikka Äänekoski (Äänekosken Liikuntapuisto)
Roturyhmät 3/10, 6/8
Järjestäjä ALA-KEITELEEN KENNELKERHO RY, SUOLAHDEN METSÄSTYSSEURA RY, HIETAMAN HAUKKU RY
Ilmoittautumisajat 25.7.2022
Tuomari Outi Piisi
20.-21.8.2022 20.-21.8.
Harjavalta RN
Harjavalta 1, 9 & 2, 10
Harjavalta RN
Harjavalta 1, 9 & 2, 10
1, 2, 9, 10 Päättynyt Päättynyt Charlotte Laning Vrethammar
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Harjavalta 1, 9 & 2, 10
Aika 20.-21.8.2022
Paikka Harjavalta (Hosiossaaren koirakenttä)
Roturyhmät 1, 2, 9, 10
Järjestäjä HARJAVALLAN PALV-JA SEURAKOIRAHARRASTAJAT RY
Lisätiedot Lauantaina FCI 1 ja 9, sunnuntaina FCI 2 ja 10
Ilmoittautumisajat 27.7.2022
Tuomari Charlotte Laning Vrethammar
20.8.2022 20.8.
Kouvola KR
Kouvola KR
Päättynyt Päättynyt Anita Al-Bachy
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Kouvola KR
Aika 20.8.2022
Paikka Kouvola (Kouvolan ravirata)
Järjestäjä KOUVOLAN SEUDUN SEURAKOIRAKERHO RY, VALKEALAN KENNELYHDISTYS RY, KOUVOLAN ERÄMIEHET RY
Junior Handler Tavallinen
Lisätiedot Kouvola Kr järjestetään samana viikonloppuna kuin Heinola Kr
Ilmoittautumisajat 27.7.2022
Tuomari Anita Al-Bachy
20.8.2022 20.8.
Siikajoki EPN
Siikajoen pentunäyttely
Siikajoki EPN
Siikajoen pentunäyttely
Päättynyt Päättynyt Jouko Leiviskä
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Siikajoen pentunäyttely
Aika 20.8.2022
Paikka Siikajoki (Ruukin Hevoskeskus)
Järjestäjä RAAHEN KOIRAKERHO
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 1.8.2022
Tuomari Jouko Leiviskä
21.8.2022 21.8.
Heinola KR
Heinola KR
Päättynyt Päättynyt Zoran Brankovic
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Heinola KR
Aika 21.8.2022
Paikka Heinola (Ravirata)
Järjestäjä HEINOLAN PALVELUS-JA SEURAKOIRA RY, HEINOLAN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 27.7.2022
Tuomari Zoran Brankovic
27.-28.8.2022 27.-28.8.
Forssa KV
Forssa KV
la: 1, 4, 7, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 8
Päättynyt Päättynyt Tuula Savolainen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Forssa KV
Aika 27.-28.8.2022
Paikka Forssa (Pilvenmäen ravirata)
Roturyhmät la: 1, 4, 7, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 8
Järjestäjä LOUNAIS-HÄMEEN KENNELKERHO RY, FORSSAN METSÄSTYSSEURA RY
Junior Handler Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 1.8.2022
Tuomari Tuula Savolainen
28.8.2022 28.8.
Kuopio EPN
Kuopio PN
Kuopio EPN
Kuopio PN
Päättynyt Päättynyt Irina Poletaeva
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Kuopio PN
Aika 28.8.2022
Paikka Kuopio (Matkailukeskus Rauhalahti)
Järjestäjä POHJOIS-SAVON AJOKOIRAYHDISTYS RY, POHJOIS-SAVON BEAGLEYHDISTYS
Ilmoittautumisajat 8.8.2022
Tuomari Irina Poletaeva
3.-4.9.2022 3.-4.9.
Helsinki NORD
Vetcare syysnäyttely
Helsinki NORD
Vetcare syysnäyttely
la: 1, 3, 4, 5, 10
su: 2, 6, 7, 8, 9
Päättynyt Päättynyt Teija Salmi-Aalto
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Vetcare syysnäyttely
Aika 3.-4.9.2022
Paikka Helsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus)
Roturyhmät la: 1, 3, 4, 5, 10
su: 2, 6, 7, 8, 9
Järjestäjä SUOMEN BASENJIT RY
Junior Handler Tavallinen, Tavallinen
Lisätiedot Vetcare Syysnäyttely 2022
Ilmoittautumisajat 8.8.2022
Tuomari Teija Salmi-Aalto
3.9.2022 3.9.
Oulu RN
Oulu RN 3, 4, 9, 10
Oulu RN
Oulu RN 3, 4, 9, 10
3, 4, 9, 10 Päättynyt Päättynyt Markku Kipinä
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Oulu RN 3, 4, 9, 10
Aika 3.9.2022
Paikka Oulu (Äimäraution ravirata)
Roturyhmät 3, 4, 9, 10
Järjestäjä OULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 7.8.2022
Tuomari Markku Kipinä
4.9.2022 4.9.
Oulu KR
Koronatuki Oulu
Oulu KR
Koronatuki Oulu
Päättynyt Päättynyt Iren Naarits
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Koronatuki Oulu
Aika 4.9.2022
Paikka Oulu (Äimäraution ravirata)
Järjestäjä OULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 7.8.2022
Tuomari Iren Naarits
4.9.2022 4.9.
Tampere EPN
PentuKekrit 2022
Tampere EPN
PentuKekrit 2022
Päättynyt Päättynyt Matti Luoso
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely PentuKekrit 2022
Aika 4.9.2022
Paikka Tampere (Kaupin Vinttikoirarata)
Järjestäjä SUOMEN GLENNIT RY, SUOMEN KÄÄPIÖBULLTERRIERIT RY
Ilmoittautumisajat 15.8.2022
Tuomari Matti Luoso
10.9.2022 10.9.
Lahti EPN
Lahden pentunäyttely
Lahti EPN
Lahden pentunäyttely
Päättynyt Päättynyt Maija Lehtonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Lahden pentunäyttely
Aika 10.9.2022
Paikka Lahti (Jokimaan ravirata, parkkipaikka)
Järjestäjä SUOMEN BULLTERRIERIYHDISTYS RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 24.8.2022
Tuomari Maija Lehtonen
10.9.2022 10.9.
Jyväskylä EPN
Jyväskylä EPN
Päättynyt Päättynyt Catherine Rooney
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Aika 10.9.2022
Paikka Jyväskylä (Killerin ravirata)
Järjestäjä UNKARINPAIMENKOIRAT R.Y.
Ilmoittautumisajat 30.8.2022
Tuomari Catherine Rooney
10.-11.9.2022 10.-11.9.
Porvoo KR
Porvoon koiranäyttely
Porvoo KR
Porvoon koiranäyttely
la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
Päättynyt Päättynyt Anne Klaas
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Porvoon koiranäyttely
Aika 10.-11.9.2022
Paikka Porvoo (Suiston kenttä)
Roturyhmät la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
Järjestäjä SUOMEN ROTTWEILERYHDISTYS R.Y., HALKIAN METSÄSTYSYHDISTYS RY, PORVOON PALVELUSKOIRAT RY, SUOMEN DOBERMANNYHDISTYS R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu, Tavallinen, Piirinmestaruus
Ilmoittautumisajat 21.8.2022
Tuomari Anne Klaas
17.-18.9.2022 17.-18.9.
Hyvinkää KR
Hyvinkää KR
la: 1, 5, 7, 8, 10
su: 2, 3, 4, 6, 9
Päättynyt Päättynyt Laurent Heinesche
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Hyvinkää KR
Aika 17.-18.9.2022
Paikka Hyvinkää (Ridasjärven Ampumaurheilukeskus)
Roturyhmät la: 1, 5, 7, 8, 10
su: 2, 3, 4, 6, 9
Järjestäjä KYTÄJÄRVEN ERÄMIEHET RY, ERÄ-80 RY, HYVINKÄÄN-PALOJOEN METSÄSTYSYHDISTYS RY, HYVINKÄÄN METSÄNKÄVIJÄT RY
Ilmoittautumisajat 22.8.2022
Tuomari Laurent Heinesche
17.9.2022 17.9.
Tampere EPN
Tampere pentunäyttely 17.9.2022
Tampere EPN
Tampere pentunäyttely 17.9.2022
Päättynyt Päättynyt Helin Tenson
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Tampere pentunäyttely 17.9.2022
Aika 17.9.2022
Paikka Tampere (Kaupin vinttikoirarata)
Järjestäjä PIRKANMAAN SAMOJEDISTIT RY
Ilmoittautumisajat 22.8.2022
Tuomari Helin Tenson
24.9.2022 24.9.
Kotka EPN
Kotkan pentunäyttely
Kotka EPN
Kotkan pentunäyttely
Päättynyt Päättynyt Nina Janger
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Kotkan pentunäyttely
Aika 24.9.2022
Paikka Kotka (KKS:n halli)
Järjestäjä KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
Ilmoittautumisajat 4.9.2022
Tuomari Nina Janger
24.9.2022 24.9.
Riihimäki KR
Riihimäki KR
Päättynyt Päättynyt Tarmo Wallin
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kaikkien rotujen näyttely
Näyttely Riihimäki KR
Aika 24.9.2022
Paikka Riihimäki (Riihimäen ravirata)
Järjestäjä BEAGLE R.Y., AJOKOIRAMIEHET RY, JOKELAN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y., IMPIVAARAN HALLIT R.Y.
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 1.9.2022
Tuomari Tarmo Wallin
24.-25.9.2022 24.-25.9.
Eckerö KV
Åland Dog Show 2022
Eckerö KV
Åland Dog Show 2022
la: 1, 3, 4, 5, 6, 7
su: 2, 8, 9, 10
Päättynyt Päättynyt Brett Hamilton
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Åland Dog Show 2022
Aika 24.-25.9.2022
Paikka Eckerö (Eckeröhallen)
Roturyhmät la: 1, 3, 4, 5, 6, 7
su: 2, 8, 9, 10
Järjestäjä ÅLANDS KENNELDISTRIKT R.F.
Junior Handler Tavallinen, Piirinmestaruus, SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 1.9.2022
Tuomari Brett Hamilton
25.9.2022 25.9.
Kotka EPN
Kotkan pentunäyttely
Kotka EPN
Kotkan pentunäyttely
Päättynyt Päättynyt Vesa Lehtonen
Tila Valmistunut
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Kotkan pentunäyttely
Aika 25.9.2022
Paikka Kotka (KKS:n halli)
Järjestäjä KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
Ilmoittautumisajat 4.9.2022
Tuomari Vesa Lehtonen
8.10.2022 8.10.
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI 5 & FCI 10
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI 5 & FCI 10
5, 10 Päättynyt Päättynyt Helina Simberg
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Hämeenlinna FCI 5 & FCI 10
Aika 8.10.2022
Paikka Hämeenlinna (Kauppakeskus Tuulosen parkkihalli)
Roturyhmät 5, 10
Järjestäjä KOIRAKERHO MUHVET RY
Ilmoittautumisajat 10.9.2022
Tuomari Helina Simberg
9.10.2022 9.10.
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI 5 & FCI 10
Hämeenlinna RN
Hämeenlinna FCI 5 & FCI 10
5, 10 Päättynyt Päättynyt Reet Lint
Näyttelytyyppi Ryhmänäyttely
Näyttely Hämeenlinna FCI 5 & FCI 10
Aika 9.10.2022
Paikka Hämeenlinna (Kauppakeskus Tuulosen parkkihalli)
Roturyhmät 5, 10
Järjestäjä KOIRAKERHO MUHVET RY
Ilmoittautumisajat 10.9.2022
Tuomari Reet Lint
22.-23.10.2022 22.-23.10.
Seinäjoki KV
Seinäjoki KV
la: 1, 3, 4, 5, 8
su: 2, 6, 7, 9, 10
Päättynyt Päättynyt Maija Mäkinen
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Seinäjoki KV
Aika 22.-23.10.2022
Paikka Seinäjoki (Seinäjoki Areena)
Roturyhmät la: 1, 3, 4, 5, 8
su: 2, 6, 7, 9, 10
Järjestäjä ETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 3.10.2022
Tuomari Maija Mäkinen
23.10.2022 23.10.
Lahti EPN
Lahden pentunäyttely
Lahti EPN
Lahden pentunäyttely
Päättynyt Päättynyt Erika Häkkinen
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Lahden pentunäyttely
Aika 23.10.2022
Paikka Lahti (Lahden Messukeskus)
Järjestäjä LAHDEN KÄYTTÖKOIRA RY
Junior Handler Tavallinen
Ilmoittautumisajat 3.10.2022
Tuomari Erika Häkkinen
12.11.2022 12.11.
Jyväskylä NORD
Jyväskylä Monster Dog Shows - NORD
Jyväskylä NORD
Jyväskylä Monster Dog Shows - NORD
23.10.2022 23.10. Daniel Foran
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Jyväskylä Monster Dog Shows - NORD
Aika 12.11.2022
Paikka Jyväskylä (Jyväskylän Paviljonki)
Järjestäjä KESKI-SUOMEN KENNELPIIRI R.Y.
Junior Handler Piirinmestaruus, Tavallinen
Ilmoittautumisajat 16.10.2022
23.10.2022
Ilmoittaudu
Tuomari Daniel Foran
13.11.2022 13.11.
Jyväskylä KV
Jyväskylä Monster Dog Shows - KV
Jyväskylä KV
Jyväskylä Monster Dog Shows - KV
23.10.2022 23.10. Ivo Beccarelli
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Jyväskylä Monster Dog Shows - KV
Aika 13.11.2022
Paikka Jyväskylä (Jyväskylän Paviljonki)
Järjestäjä JYVÄSKYLÄN METSÄS.HOITOYHDISTYS RY, KESKI-SUOMEN BEAGLE RY, KESKI-SUOMEN AJOKOIRAYHDISTYS RY, KESKI-SUOMEN KENNELKERHO RY, KESKI-SUOMEN MÄYRÄKOIRAKERHO RY, KESKI-SUOMEN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY., KESKI-SUOMEN PALVELUSKOIRAYHDISTYS, KESKI-SUOMEN VINTTIKOIRAKERHO RY, SISÄ-SUOMEN METSÄSTYSSEURA RY
Junior Handler SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 16.10.2022
23.10.2022
Ilmoittaudu
Tuomari Ivo Beccarelli
26.11.2022 26.11.
Ypäjä EPN
Ypäjä PN Rajoitus 650 koiraa
Ypäjä EPN
Ypäjä PN Rajoitus 650 koiraa
31.10.2022 31.10. Teija Salmi-Aalto
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Ypäjä PN Rajoitus 650 koiraa
Aika 26.11.2022
Paikka Ypäjä (Hevosopiston opistohalli)
Järjestäjä SUOMEN TANSKANDOGGI R.Y.
Ilmoittautumisajat 17.10.2022
31.10.2022
Ilmoittaudu
Tuomari Teija Salmi-Aalto
2.12.2022 2.12.
Helsinki NORD
Helsinki Winner 2022
Helsinki NORD
Helsinki Winner 2022
01.11.2022 01.11. Nicolas De Bedout Snark
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Helsinki Winner 2022
Aika 2.12.2022
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
Junior Handler SM-osakilpailu
Ilmoittautumisajat 24.10.2022
1.11.2022
Ilmoittaudu
Tuomari Nicolas De Bedout Snark
3.12.2022 3.12.
Helsinki NORD
Pohjoismaiden Voittaja 2022
Helsinki NORD
Pohjoismaiden Voittaja 2022
01.11.2022 01.11. Irina Poletaeva
Näyttelytyyppi Nord-näyttely
Näyttely Pohjoismaiden Voittaja 2022
Aika 3.12.2022
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
Junior Handler PMV-finaali
Ilmoittautumisajat 24.10.2022
1.11.2022
Ilmoittaudu
Tuomari Irina Poletaeva
3.12.2022 3.12.
Helsinki EPN
Helsinki Puppy Show 2022
Helsinki EPN
Helsinki Puppy Show 2022
01.11.2022 01.11. Juha Putkonen
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Helsinki Puppy Show 2022
Aika 3.12.2022
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
Ilmoittautumisajat 24.10.2022
1.11.2022
Ilmoittaudu
Tuomari Juha Putkonen
4.12.2022 4.12.
Helsinki EPN
Voittaja Puppy Show 2022
Helsinki EPN
Voittaja Puppy Show 2022
01.11.2022 01.11. Leila Kärkäs
Näyttelytyyppi Pentunäyttely
Näyttely Voittaja Puppy Show 2022
Aika 4.12.2022
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
Ilmoittautumisajat 24.10.2022
1.11.2022
Ilmoittaudu
Tuomari Leila Kärkäs
4.12.2022 4.12.
Helsinki KV
Voittaja Winner 2022
Helsinki KV
Voittaja Winner 2022
01.11.2022 01.11. Veronika Kucerova Chrpova
Näyttelytyyppi Kansainvälinen näyttely
Näyttely Voittaja Winner 2022
Aika 4.12.2022
Paikka Helsinki (Messukeskus)
Järjestäjä SUOMEN KENNELLIITTO RY
Junior Handler SM-finaali
Ilmoittautumisajat 24.10.2022
1.11.2022
Ilmoittaudu
Tuomari Veronika Kucerova Chrpova