Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
4.1.2023
|
Järjestäjä |
UUDENMAAN HIRVIKOIRAKERHO RY |
Ylituomari |
VIILOLA ANTTI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Ajokoe |
Aika |
6.1.2023
|
Paikka |
Loviisa (Hemborg Heikinkylä) |
Järjestäjä |
KENNELFÖRENINGEN HAU R.F. - |
Ylituomari |
MIETTINEN OLLI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
7.1.2023
|
Järjestäjä |
UUDENMAAN HIRVIKOIRAKERHO RY |
Ylituomari |
PULKKINEN VOITTO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
7.1.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (HyKUn halli os. Holintie 10, Hyvinkää) |
Järjestäjä |
HYVINKÄÄN KOIRAURHEILIJAT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
HARJU IIRIS |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
8.1.2023
|
Paikka |
Porvoo (Porskin halli) |
Järjestäjä |
PORVOONSEUDUN KOIRAHARRASTAJAT RY |
Luokat |
AVO, EVL |
Ylituomari |
VÄÄNÄNEN MARI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
8.1.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (HyKUn halli os. Holintie 10, Hyvinkää) |
Järjestäjä |
HYVINKÄÄN KOIRAURHEILIJAT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, EVL |
Ylituomari |
STÉN ILKKA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
8.1.2023
|
Paikka |
Porvoo (Porskin halli) |
Järjestäjä |
PORVOONSEUDUN KOIRAHARRASTAJAT RY |
Luokat |
ALO, VOI |
Ylituomari |
VÄÄNÄNEN MARI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
14.1.2023
|
Järjestäjä |
UUDENMAAN HIRVIKOIRAKERHO RY |
Ylituomari |
KIVI JUKKA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
14.1.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (Hyvinkään eläinpalvelukeskuksen lämmin halli, Tina) |
Järjestäjä |
HYVINKÄÄN SEUDUN KENNELKERHO R.Y. |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
PEKKALA ANNA |
Kotisivut |
www.hskk.fi/tottelevaisuus/kokeet
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
14.1.2023
|
Paikka |
Lohja (Kirsu-Halli, Jönsbölentie 21 B, Lohja) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
MES |
Ylituomari |
PETÄJÄ KIRSI |
Kotisivut |
www.lohjankirsut.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
14.1.2023
|
Paikka |
Lohja (Kirsu-Halli, Jönsbölentie 21 B, Lohja) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI |
Ylituomari |
PETÄJÄ KIRSI |
Kotisivut |
www.lohjankirsut.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
22.1.2023
|
22.1.
|
Raasepori
|
NW
|
Sisäetsintä |
1 |
HELLSTEN MIIRA KATJA HELENA
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Sisäetsintä) |
Aika |
22.1.2023
|
Paikka |
Raasepori (Karjaa) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
1 |
Ylituomari |
HELLSTEN MIIRA KATJA HELENA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
28.1.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (Hyvinkään eläinpalvelukeskus. Lämmin sisähalli (+1) |
Järjestäjä |
KIHARAKERHO-CURLYKLUBBEN R.Y. |
Luokat |
ALO, AVO |
Ylituomari |
LAISI HARRI |
Kotisivut |
https://www.kiharakerho.net/ajankohtaista/tapahtumakalenteri/28-1-2023-harrastuslajien-mestar/
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
28.1.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (Hyvinkään eläinpalvelukeskus. Lämmin sisähalli (+1) |
Järjestäjä |
KIHARAKERHO-CURLYKLUBBEN R.Y. |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
HARJU IIRIS |
Kotisivut |
https://www.kiharakerho.net/ajankohtaista/tapahtumakalenteri/28-1-2023-harrastuslajien-mestar/
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Mäyräkoirien ajokoe |
Aika |
3.2.2023
|
Järjestäjä |
LÄNSI-UUDENMAAN MÄYRÄKOIRAT RY |
Ylituomari |
JAATINEN INGMAR |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (pelto, jaettu) |
Aika |
4.2.2023
|
Paikka |
Lohja (Muijala) |
Järjestäjä |
PUKKILAN ERÄMIEHET RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
SUILAMO ARI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Mäyräkoirien ajokoe |
Aika |
4.2.2023
|
Paikka |
Raasepori (RASEBORG/RAASEPORI) |
Järjestäjä |
TAXKLUBBEN SYDVÄST RF |
Ylituomari |
KELLIN RISTO |
Kotisivut |
www.taxklubbensydvast.com
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Ajokoe |
Aika |
5.2.2023
|
Järjestäjä |
VÄSTRA NYLANDS STÖVARKLUBB RY |
Ylituomari |
BERGSTRÖM EINAR |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (pelto, jaettu) |
Aika |
5.2.2023
|
Paikka |
Lohja (Muijala) |
Järjestäjä |
PUKKILAN ERÄMIEHET RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
SILVENNOINEN MATTI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
11.2.2023
|
Paikka |
Lohja (Kirsu-halli, Jönsbölentie 21 B Virkkala, Lohja) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, EVL |
Ylituomari |
PIRILÄ KAARINA |
Kotisivut |
www.lohjankirsut.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (pelto, jaettu) |
Aika |
11.2.2023
|
Paikka |
Lohja (Muijala) |
Järjestäjä |
PUKKILAN ERÄMIEHET RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
SILVENNOINEN MATTI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
11.2.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (HyKUn halli os. Holintie 10 Hyvinkää) |
Järjestäjä |
HYVINKÄÄN KOIRAURHEILIJAT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
HARJU IIRIS |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
12.2.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (HyKUn halli os. Holintie 10 Hyvinkää) |
Järjestäjä |
HYVINKÄÄN KOIRAURHEILIJAT RY |
Luokat |
VOI, EVL |
Ylituomari |
STÉN ILKKA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
12.2.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (HyKUn halli os. Holintie 10 Hyvinkää) |
Järjestäjä |
HYVINKÄÄN KOIRAURHEILIJAT RY |
Luokat |
ALO, AVO |
Ylituomari |
STÉN ILKKA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (pelto, jaettu) |
Aika |
12.2.2023
|
Paikka |
Lohja (Muijala) |
Järjestäjä |
PUKKILAN ERÄMIEHET RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
SILVENNOINEN MATTI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
12.2.2023
|
Paikka |
Lohja (Kirsu-Halli, Jönsbölentie 21 B, Lohja) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
TIMONEN RIIKKA |
Kotisivut |
www.lohjankirsut.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
12.2.2023
|
12.2.
|
Porvoo
|
NW
|
Laatikkoetsintä |
1 |
HELLSTEN MIIRA KATJA HELENA
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Laatikkoetsintä) |
Aika |
12.2.2023
|
Paikka |
Porvoo (Byagården, Kulloo) |
Järjestäjä |
ETELÄ-SUOMEN NOSEWORK RY |
Luokat |
1 |
Ylituomari |
HELLSTEN MIIRA KATJA HELENA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
25.2.2023
|
Paikka |
Porvoo (Hattula, Vanha Hämeenlinnantie 21) |
Järjestäjä |
PORVOONSEUDUN KOIRAHARRASTAJAT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
LESKINEN TARU |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Sisäetsintä) |
Aika |
26.2.2023
|
Paikka |
Raasepori (Tammisaari) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
1 |
Ylituomari |
KORHONEN TAINA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
4.3.2023
|
Paikka |
Lohja (Kirsu-halli, Jönsbölentie 21 B Virkkala, Lohja) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
VOI, EVL |
Ylituomari |
LAISI HARRI |
Kotisivut |
www.lohjankirsut.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
4.3.2023
|
Paikka |
Lohja (Kirsu-halli, Jönsbölentie 21 B Virkkala, Lohja) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
ALO, AVO |
Ylituomari |
LAISI HARRI |
Kotisivut |
www.lohjankirsut.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
4.3.2023
|
Paikka |
Lohja (Lägi-Areena Lohja) |
Järjestäjä |
NU-PUN KOIRAKLUBI RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
KARPPINEN JAANA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
4.3.2023
|
Paikka |
Lohja (Lägi-Areena) |
Järjestäjä |
NU-PUN KOIRAKLUBI RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
HIISSA TARJA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
4.3.2023
|
4.3.
|
Askola
|
NW
|
Laatikkoetsintä |
1 |
HELLSTEN MIIRA KATJA HELENA
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Laatikkoetsintä) |
Aika |
4.3.2023
|
Paikka |
Askola (Juornaankylän Nuorisoseurantalo) |
Järjestäjä |
ETELÄ-SUOMEN NOSEWORK RY |
Luokat |
1 |
Ylituomari |
HELLSTEN MIIRA KATJA HELENA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
5.3.2023
|
Paikka |
Lohja (Kirsu-halli, Jönsbölentie 21 B Virkkala, Lohja) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
VOI, EVL |
Ylituomari |
BERGHÄLL SUSANNA |
Kotisivut |
www.lohjankirsut.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
5.3.2023
|
Paikka |
Lohja (Kirsu-halli, Jönsbölentie 21 B Virkkala, Lohja) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
ALO, AVO |
Ylituomari |
BERGHÄLL SUSANNA |
Kotisivut |
www.lohjankirsut.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
11.3.2023
|
Paikka |
Lohja (Kirsu-Halli, Jönsbölentie 21 B, Lohja) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
HÄMÄLÄINEN TIIA |
Kotisivut |
www.lohjankirsut.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
12.3.2023
|
Paikka |
Raasepori (Mestarintie 6, 10600 Tammisaari) |
Järjestäjä |
VÄST-NYLÄNDSKA HUNDFÖRENINGEN RY |
Luokat |
ALO, AVO |
Ylituomari |
LINDQVIST MIKAELA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
12.3.2023
|
Paikka |
Raasepori (Mestarintie 6, 10600 Tammisaari) |
Järjestäjä |
VÄST-NYLÄNDSKA HUNDFÖRENINGEN RY |
Luokat |
ALO, AVO |
Ylituomari |
LINDQVIST MIKAELA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
18.3.2023
|
Paikka |
Porvoo (Porvoonseudun koiraharrastajat ry:n halli) |
Järjestäjä |
PORVOONSEUDUN KOIRAHARRASTAJAT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, EVL |
Ylituomari |
LAISI HARRI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
18.3.2023
|
Paikka |
Lohja (Lägi-Areena, Pysäkkitie 5, Lohja) |
Järjestäjä |
ESPOON KOIRAKERHO RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
HIISSA TARJA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
18.3.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (HyKUn halli os. Holintie 10 Hyvinkää) |
Järjestäjä |
HYVINKÄÄN KOIRAURHEILIJAT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
LESKINEN TARU |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
18.3.2023
|
Paikka |
Lohja (Lägi-Areena, Pysäkkitie 5, Lohja) |
Järjestäjä |
ESPOON KOIRAKERHO RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
PETÄJÄ KIRSI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
18.3.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (HyKUn halli os. Holintie 10 Hyvinkää) |
Järjestäjä |
HYVINKÄÄN KOIRAURHEILIJAT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
PIRTTIMAA HANNELE |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Koiratanssi - Heelwork to Music |
Aika |
19.3.2023
|
Paikka |
Lohja (Kirsu-halli, Jönsbölentie 21 B Virkkala, Lohja) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI |
Ylituomari |
EKBLOM SUSANNA |
Kotisivut |
www.lohjankirsut.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Koiratanssi - Heelwork to Music |
Aika |
19.3.2023
|
Paikka |
Lohja (Kirsu-halli, Jönsbölentie 21 B Virkkala, Lohja) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI |
Ylituomari |
EKBLOM SUSANNA |
Kotisivut |
www.lohjankirsut.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Koiratanssi - Freestyle |
Aika |
19.3.2023
|
Paikka |
Lohja (Kirsu-halli, Jönsbölentie 21 B Virkkala, Lohja) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI |
Ylituomari |
EKBLOM SUSANNA |
Kotisivut |
www.lohjankirsut.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Koiratanssi - Freestyle |
Aika |
19.3.2023
|
Paikka |
Lohja (Kirsu-halli, Jönsbölentie 21 B Virkkala, Lohja) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI |
Ylituomari |
EKBLOM SUSANNA |
Kotisivut |
www.lohjankirsut.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
25.3.2023
|
Paikka |
Porvoo (Hattula, Vanha Hämeenlinnantie 21) |
Järjestäjä |
PORVOONSEUDUN KOIRAHARRASTAJAT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
SUSI JENNI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Käyttäytymiskoe |
Aika |
26.3.2023
|
Paikka |
Nurmijärvi (Nurmijärvi) |
Järjestäjä |
MOKOMA RY |
Ylituomari |
TUHKANEN TIIA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
2.4.2023
|
2.4.
|
Raasepori
|
NW
|
Sisäetsintä |
1 |
HELLSTEN MIIRA KATJA HELENA
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Sisäetsintä) |
Aika |
2.4.2023
|
Paikka |
Raasepori (Tammisaari, Stallet) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
1 |
Ylituomari |
HELLSTEN MIIRA KATJA HELENA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
10.4.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (HyKUn halli os. Holintie 10, Hyvinkää) |
Järjestäjä |
HYVINKÄÄN KOIRAURHEILIJAT RY |
Luokat |
VOI, EVL |
Ylituomari |
VÄÄNÄNEN MARI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
10.4.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (HyKUn halli os. Holintie 10, Hyvinkää) |
Järjestäjä |
HYVINKÄÄN KOIRAURHEILIJAT RY |
Luokat |
ALO, AVO |
Ylituomari |
VÄÄNÄNEN MARI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
15.4.2023
|
Paikka |
Lohja (Kirsu-halli, Jönsbölentie 21 B Virkkala, Lohja) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
VOI, EVL |
Ylituomari |
LAISI HARRI |
Kotisivut |
www.lohjankirsut.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
15.4.2023
|
Paikka |
Lohja (Kirsu-halli, Jönsbölentie 21 B Virkkala, Lohja) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
ALO, AVO |
Ylituomari |
LAISI HARRI |
Kotisivut |
www.lohjankirsut.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
16.4.2023
|
Paikka |
Lohja (Kirsu-halli, Jönsbölentie 21 B, Lohja) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
PIRTTIMAA HANNELE |
Kotisivut |
www.lohjankirsut.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
22.4.2023
|
Paikka |
Kirkkonummi (KirKe Halli, Vuohimäentie 74, Kirkkonummi) |
Järjestäjä |
KIRKKONUMMEN KENNELKERHO RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
SONNINEN-KORHONEN RAILI |
Kotisivut |
www.kirkkonummenkennelkerho.net
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
22.4.2023
|
Paikka |
Porvoo (Porvoo, Hattula, Vanha Hämeenlinnantie 21) |
Järjestäjä |
PORVOONSEUDUN KOIRAHARRASTAJAT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
HÄMÄLÄINEN TIIA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
22.4.2023
|
Paikka |
Kirkkonummi (KirKe Halli, Vuohimäentie 74, Kirkkonummi) |
Järjestäjä |
KIRKKONUMMEN KENNELKERHO RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
HIISSA TARJA |
Kotisivut |
www.kirkkonummenkennelkerho.net
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Koiratanssi - Heelwork to Music |
Aika |
22.4.2023
|
Paikka |
Lohja (Kirsu-halli, Jönsbölentie 21 B Virkkala, Lohja) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI |
Ylituomari |
TAMMINEN KATJA |
Kotisivut |
www.lohjankirsut.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Koiratanssi - Heelwork to Music |
Aika |
22.4.2023
|
Paikka |
Lohja (Kirsu-halli, Jönsbölentie 21 B Virkkala, Lohja) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI |
Ylituomari |
TAMMINEN KATJA |
Kotisivut |
www.lohjankirsut.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Kaikki etsintämuodot ) |
Aika |
22.4.2023
|
Paikka |
Askola (Juornaankylän Nuorisoseurantalo) |
Järjestäjä |
ETELÄ-SUOMEN NOSEWORK RY |
Luokat |
2 |
Ylituomari |
HEIKKINEN NOORA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Koiratanssi - Freestyle |
Aika |
22.4.2023
|
Paikka |
Lohja (Kirsu-halli, Jönsbölentie 21 B Virkkala, Lohja) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI |
Ylituomari |
TAMMINEN KATJA |
Kotisivut |
www.lohjankirsut.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Koiratanssi - Freestyle |
Aika |
22.4.2023
|
Paikka |
Lohja (Kirsu-halli, Jönsbölentie 21 B Virkkala, Lohja) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI |
Ylituomari |
TAMMINEN KATJA |
Kotisivut |
www.lohjankirsut.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Luonnetesti |
Aika |
23.4.2023
|
Paikka |
Tuusula (Tuusulan Kennelkerho koulutuskenttä) |
Järjestäjä |
SUOMEN AIREDALENTERRIERIYHDISTYS |
Ylituomari |
HAANPÄÄ LEA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
23.4.2023
|
23.4.
|
Sipoo
|
MEJÄ
|
|
AVO, VOI |
HENTTU-TORCKELL TUOVI ANNIKKI
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Metsästyskoirien jäljestämiskoe |
Aika |
23.4.2023
|
Järjestäjä |
SIPOON METSÄSTYSKOIRAYHDISTYS RY |
Luokat |
AVO, VOI |
Ylituomari |
HENTTU-TORCKELL TUOVI ANNIKKI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Sisäetsintä) |
Aika |
23.4.2023
|
Paikka |
Porvoo (Byagården, Kulloo) |
Järjestäjä |
ETELÄ-SUOMEN NOSEWORK RY |
Luokat |
1 |
Ylituomari |
HEIKKINEN NOORA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Metsästyskoirien jäljestämiskoe |
Aika |
29.4.2023
|
Järjestäjä |
PUKKILAN ERÄMIEHET RY |
Luokat |
AVO |
Ylituomari |
KEMPPAINEN PASI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
MH-luonnekuvaus |
Aika |
29.4.2023
|
Paikka |
Mäntsälä (Kallolantie 220) |
Järjestäjä |
MÄNTSÄLÄN KOIRAKERHO RY |
Ylituomari |
AALTONEN ANNA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
30.4.2023
|
30.4.
|
Inkoo
|
MEJÄ
|
|
AVO, VOI |
HENTTU-TORCKELL TUOVI ANNIKKI
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Metsästyskoirien jäljestämiskoe |
Aika |
30.4.2023
|
Järjestäjä |
LÄNSI-UUDENMAAN MÄYRÄKOIRAT RY |
Luokat |
AVO, VOI |
Ylituomari |
HENTTU-TORCKELL TUOVI ANNIKKI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Käyttäytymiskoe |
Aika |
4.5.2023
|
Paikka |
Kirkkonummi (Kirkkonummen Kuusalan kenttä (hiekkakenttä)) |
Järjestäjä |
KIRKKONUMMEN KENNELKERHO RY |
Ylituomari |
LINNALA EEVA |
Kotisivut |
www.kirkkonummenkennelkerho.net
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (PAEK) |
Aika |
5.5.2023
|
Paikka |
Nurmijärvi (Nurmijärvi) |
Järjestäjä |
IMPIVAARAN HALLIT R.Y. |
Luokat |
1, 2, 3 |
Ylituomari |
HELIN HEIDI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
5.5.2023
|
Paikka |
Kirkkonummi (Kirkkonummi, Veikkola) |
Järjestäjä |
VEIKKOLAN KOIRAKERHO RY |
Luokat |
ALO, AVO |
Ylituomari |
SIPILÄ EVA-MARIA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
MH-luonnekuvaus |
Aika |
6.5.2023
|
Paikka |
Nurmijärvi (Nummenpään metsästysmaja) |
Järjestäjä |
COCKERIHARRASTAJAT RY |
Ylituomari |
KAATIALA HEIDI |
Kotisivut |
http://bit.ly/3ZmGDUm
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Metsästyskoirien jäljestämiskoe |
Aika |
7.5.2023
|
Paikka |
Raasepori (Antskog) |
Järjestäjä |
UUDENMAAN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS |
Luokat |
AVO, VOI |
Ylituomari |
PEKKARINEN ESA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
MH-luonnekuvaus |
Aika |
7.5.2023
|
Paikka |
Nurmijärvi (Nummenpään metsästysmaja) |
Järjestäjä |
COCKERIHARRASTAJAT RY |
Ylituomari |
KAUTTO MARJUT |
Kotisivut |
http://bit.ly/3ZmGDUm
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
7.5.2023
|
Paikka |
Lohja (Kirsu-halli, Jänsbölentie 21 B, Lohja) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
TIMONEN RIIKKA |
Kotisivut |
www.lohjankirsut.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Käyttäytymiskoe |
Aika |
9.5.2023
|
Paikka |
Nurmijärvi (Impivaaran Hallien koulutuskenttä) |
Järjestäjä |
IMPIVAARAN HALLIT R.Y. |
Ylituomari |
KALLIO WILHELMIINA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
12.5.2023
|
Paikka |
Porvoo (Porskin halli, Hattula, Vanha Hämeenlinnantie 21) |
Järjestäjä |
PORVOONSEUDUN KOIRAHARRASTAJAT RY |
Luokat |
VOI, MES |
Ylituomari |
HEIKKINEN PIA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
13.5.2023
|
13.5.
|
Sipoo
|
PEKO
|
|
PEKO B/A, PEKO A/B, PERA B, PERA A |
KUNTOLA MAARIT
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Pelastuskoirakoe |
Aika |
13.5.2023
|
Järjestäjä |
KERAVAN KOIRAHARRASTAJAT R.Y. |
Luokat |
PEKO B/A, PEKO A/B, PERA B, PERA A |
Ylituomari |
KUNTOLA MAARIT |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Noutajien Working Test |
Aika |
13.5.2023
|
Paikka |
Raasepori (Fiskars) |
Järjestäjä |
UUDENMAAN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS |
Luokat |
ALO, AVO, VOI |
Ylituomari |
SARKKINEN TOMI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
13.5.2023
|
Paikka |
Kirkkonummi (Eteläinen Salmitie, Masala) |
Järjestäjä |
ETELÄRANNIKON TASSUTIIMI RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
HIISSA TARJA |
Kotisivut |
www.ertti.net
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Metsästyskoirien jäljestämiskoe |
Aika |
14.5.2023
|
Paikka |
Raasepori (Skogby) |
Järjestäjä |
UUDENMAAN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS |
Luokat |
AVO, VOI |
Ylituomari |
HEIKNIEMI JUHANI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
16.5.2023
|
Paikka |
Kerava (Keravan kenttä) |
Järjestäjä |
SUOMEN PALVELUSKOIRALIITTO R.Y. |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, EVL |
Ylituomari |
KALLIO VESA |
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (PAHA) |
Aika |
18.5.2023
|
Paikka |
Nurmijärvi (Helkuntie 348, 01860 Nurmijärvi) |
Järjestäjä |
PALVELUSKOIRAKLUBI EPK RY |
Luokat |
1, 2, 3 |
Ylituomari |
TUHKANEN TIIA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
18.5.2023
|
Paikka |
Raasepori (Mestarintie 6, Tammisaari) |
Järjestäjä |
VÄST-NYLÄNDSKA HUNDFÖRENINGEN RY |
Luokat |
VOI, MES |
Ylituomari |
KLINGENBERG ANNA |
Kotisivut |
www.vnhund.com
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
18.5.2023
|
Paikka |
Raasepori (Mestarintie 6, Tammisaari) |
Järjestäjä |
VÄST-NYLÄNDSKA HUNDFÖRENINGEN RY |
Luokat |
VOI, MES |
Ylituomari |
LINDQVIST MIKAELA |
Kotisivut |
www.vnhund.com
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Luonnetesti |
Aika |
20.5.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (Hyvinkää SPL-Itäuusimaan kenttä) |
Järjestäjä |
SPL-ITÄUUSIMAA RY |
Ylituomari |
TARKKA KAI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Noutajien taipumuskoe |
Aika |
20.5.2023
|
Paikka |
Raasepori (Antskog) |
Järjestäjä |
UUDENMAAN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS |
Ylituomari |
TENHUNEN JUHA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Metsästyskoirien jäljestämiskoe |
Aika |
21.5.2023
|
Paikka |
Loviisa (Ruotsinpyhtää) |
Järjestäjä |
KAAKON NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY, RUUKIN ERÄMIEHET RY |
Luokat |
AVO, VOI |
Ylituomari |
PEKKARINEN ESA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Noutajien B-metsästyskoe |
Aika |
21.5.2023
|
Paikka |
Raasepori (Antskog) |
Järjestäjä |
UUDENMAAN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS |
Luokat |
ALO |
Ylituomari |
TENHUNEN JUHA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
21.5.2023
|
Paikka |
Lohja (Kirsu-halli, Jönsbölentie 21 B Virkkala, Lohja) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, EVL |
Ylituomari |
BERGHÄLL SUSANNA |
Kotisivut |
www.lohjankirsut.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Käyttäytymiskoe |
Aika |
22.5.2023
|
Paikka |
Vihti (Vihti, Nummela. ) |
Järjestäjä |
HIIDEN HAUKUT HII-HAU RY |
Ylituomari |
TAMMILEHTO-KOLI TARJA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (PAJÄ) |
Aika |
23.5.2023
|
Paikka |
Nurmijärvi (Nurmijärvi) |
Järjestäjä |
IMPIVAARAN HALLIT R.Y. |
Luokat |
1, 2, 3 |
Ylituomari |
TAKALA NIKO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (PAHA) |
Aika |
26.5.2023
|
Paikka |
Nurmijärvi (Kiljava) |
Järjestäjä |
IMPIVAARAN HALLIT R.Y. |
Luokat |
1, 2, 3 |
Ylituomari |
HELIN HEIDI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Käyttäytymiskoe |
Aika |
27.5.2023
|
Järjestäjä |
LOHJAN PALVELUS-JA PELASTUSKOIRAYHD |
Ylituomari |
HAIMALA JUHA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
piirimestaruuskoe |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
27.5.2023
|
Paikka |
Porvoo (Porskin halli ja kenttä) |
Järjestäjä |
PORVOONSEUDUN KOIRAHARRASTAJAT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, EVL |
Ylituomari |
SAVANDER-RANNE CARINA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Vesiriistakoe |
Aika |
27.5.2023
|
Järjestäjä |
SUOMEN KETTUTERRIERIT R.Y. |
Ylituomari |
VALTONEN MARKKU |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Paimennuskoe |
Aika |
27.5.2023
|
Paikka |
Lohja (Usvanummen tila) |
Järjestäjä |
PERINTEINEN PAIMENNUSYHDISTYS RY |
Luokat |
PAIM1, PAIM2, PAIM3 |
Ylituomari |
OJANEN ANNE |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Paimennuksen esikoe |
Aika |
27.5.2023
|
Paikka |
Lohja (Usvanummen tila, Kärköläntie 524, 03850 Pusula) |
Järjestäjä |
PERINTEINEN PAIMENNUSYHDISTYS RY |
Ylituomari |
OJANEN ANNE |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
27.5.2023
|
27.5.
|
Porvoo
|
NW
|
Kaikki etsintämuodot |
3 |
HELLSTEN MIIRA KATJA HELENA
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Kaikki etsintämuodot ) |
Aika |
27.5.2023
|
Paikka |
Porvoo (Tuorilan entinen koulu) |
Järjestäjä |
ETELÄ-SUOMEN NOSEWORK RY |
Luokat |
3 |
Ylituomari |
HELLSTEN MIIRA KATJA HELENA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Paimennuskoe |
Aika |
28.5.2023
|
Paikka |
Lohja (Usvanummen tila) |
Järjestäjä |
PERINTEINEN PAIMENNUSYHDISTYS RY |
Luokat |
PAIM1, PAIM2, PAIM3 |
Ylituomari |
OJANEN ANNE |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Paimennuksen esikoe |
Aika |
28.5.2023
|
Paikka |
Lohja (Usvanummen tila, Kärköläntie 524, 03850 Pusula) |
Järjestäjä |
PERINTEINEN PAIMENNUSYHDISTYS RY |
Ylituomari |
OJANEN ANNE |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
28.5.2023
|
Paikka |
Tuusula (Tuusulan Kennelkerhon koulutuskenttä, Koivumäentie) |
Järjestäjä |
TUUSULAN KENNELKERHO RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
SUSI JENNI |
Kotisivut |
www.tuusulankennelkerho.fi/rally-tokon-tuplakisat-28-5-2023/
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
28.5.2023
|
Paikka |
Tuusula (Tuusulan Kennelkerhon koulutuskenttä, Koivumäentie) |
Järjestäjä |
TUUSULAN KENNELKERHO RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
HIISSA TARJA |
Kotisivut |
www.tuusulankennelkerho.fi/rally-tokon-tuplakisat-28-5-2023/
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
28.5.2023
|
28.5.
|
Askola
|
NW
|
Kaikki etsintämuodot |
1 |
HELLSTEN MIIRA KATJA HELENA
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Kaikki etsintämuodot ) |
Aika |
28.5.2023
|
Paikka |
Askola (Korttian monitoimitalo, Tarkintie 10) |
Järjestäjä |
ETELÄ-SUOMEN NOSEWORK RY |
Luokat |
1 |
Ylituomari |
HELLSTEN MIIRA KATJA HELENA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (PAHA) |
Aika |
30.5.2023
|
Paikka |
Tuusula (Tuusula JSKK kenttä) |
Järjestäjä |
JOKELAN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y. |
Luokat |
1, 2, 3 |
Ylituomari |
UUSITALO MARJA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Paimennustaipumuskoe |
Aika |
31.5.2023
|
Paikka |
Lohja (Usvanummen tila) |
Järjestäjä |
PERINTEINEN PAIMENNUSYHDISTYS RY |
Ylituomari |
KANSANAHO-PALONEN EIJA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Paimennustaipumuskoe |
Aika |
1.6.2023
|
Paikka |
Lohja (Usvanummen tila) |
Järjestäjä |
PERINTEINEN PAIMENNUSYHDISTYS RY |
Ylituomari |
KANSANAHO-PALONEN EIJA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
piirimestaruuskoe |
Koemuoto |
Vinttikoirien maastojuoksukilpailu (Avoin kilpailu) |
Aika |
3.-4.6.2023
|
Paikka |
Hyvinkää ( ) |
Järjestäjä |
LUHTILAUKKAAJAT RY |
Ylituomari |
PESONEN JORMA |
Kotisivut |
https://kilpailut.suomenvinttikoiraliitto.fi/kilpailukalenteri.php
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Noutajien Working Test |
Aika |
3.6.2023
|
Paikka |
Mäntsälä (Mäntsälä) |
Järjestäjä |
KULTAINEN RENGAS - GOLDEN RING GR RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI |
Ylituomari |
SAARINEN MAARIT |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
piirimestaruuskoe |
Koemuoto |
Vinttikoirien maastojuoksu - rhodesiankoirat (Avoinkilpailu) |
Aika |
4.6.2023
|
Paikka |
Hyvinkää ( ) |
Järjestäjä |
LUHTILAUKKAAJAT RY |
Ylituomari |
PESONEN JORMA |
Kotisivut |
https://kilpailut.suomenvinttikoiraliitto.fi/kilpailukalenteri.php
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Käyttäytymiskoe |
Aika |
5.6.2023
|
Järjestäjä |
SAKSANPAIMENKOIRALIITTO R.Y. |
Ylituomari |
LINNALA EEVA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (PAJÄ) |
Aika |
6.6.2023
|
Paikka |
Nurmijärvi (Nurmijärvi) |
Järjestäjä |
IMPIVAARAN HALLIT R.Y. |
Luokat |
1, 2, 3 |
Ylituomari |
HELIN HEIDI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Käyttäytymiskoe |
Aika |
9.6.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (Sveitsin koirakenttä) |
Järjestäjä |
HYVINKÄÄN KÄYTTÖKOIRAT R.Y. |
Ylituomari |
HURSTI SEPPO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Noutajien B-metsästyskoe |
Aika |
10.6.2023
|
Paikka |
Raasepori (Antskog) |
Järjestäjä |
UUDENMAAN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS |
Luokat |
ALO |
Ylituomari |
VILLIKKA KATJA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
10.6.2023
|
10.6.
|
Nurmijärvi
|
PEKO
|
|
PEKO B/A, PEKO A/B, PERA B, PERA A |
ORAVASAARI TERO
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Pelastuskoirakoe |
Aika |
10.6.2023
|
Järjestäjä |
IMPIVAARAN HALLIT R.Y. |
Luokat |
PEKO B/A, PEKO A/B, PERA B, PERA A |
Ylituomari |
ORAVASAARI TERO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kansainvälinen pelastuskoirakoe (FCI-IPO-R PERA) |
Aika |
10.6.2023
|
Paikka |
Porvoo (Porvoo / Helsinki) |
Järjestäjä |
PORVOON PALVELUSKOIRAT RY |
Luokat |
B, A |
Ylituomari |
KURONEN JUHA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kansainvälinen pelastuskoirakoe (FCI-IPO-R PEEK raunio) |
Aika |
10.6.2023
|
Paikka |
Porvoo (Porvoo / Helsinki) |
Järjestäjä |
PORVOON PALVELUSKOIRAT RY |
Luokat |
V, B, A |
Ylituomari |
KURONEN JUHA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
10.6.2023
|
Paikka |
Vihti (Hiiden haukkujen kenttä, Tervanummi, 03100 Nummela) |
Järjestäjä |
HIIDEN HAUKUT HII-HAU RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
TIMONEN RIIKKA |
Kotisivut |
www.hiidenhaukut.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
10.6.2023
|
Paikka |
Porvoo (Porskin halli, Hattula, Vanha Hämeenlinnantie 21) |
Järjestäjä |
PORVOONSEUDUN KOIRAHARRASTAJAT RY |
Luokat |
MES |
Ylituomari |
PIRTTIMAA HANNELE |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
10.6.2023
|
Paikka |
Porvoo (Porskin halli, Hattula, Vanha Hämeenlinnantie 21) |
Järjestäjä |
PORVOONSEUDUN KOIRAHARRASTAJAT RY |
Luokat |
MES |
Ylituomari |
PIRTTIMAA HANNELE |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Metsästyskoirien jäljestämiskoe |
Aika |
11.6.2023
|
Järjestäjä |
LÄNSI-UUDENMAAN MÄYRÄKOIRAT RY, PARSONRUSSELLINTERRIERIT RY |
Luokat |
AVO, VOI |
Ylituomari |
AALTONEN MARKO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
11.6.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (SPL Itä-Uusimaan kenttä) |
Järjestäjä |
SUOMEN DOBERMANNYHDISTYS R.Y. |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, EVL |
Ylituomari |
VÄÄNÄNEN MARI |
Kotisivut |
www.sdy.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
11.6.2023
|
Paikka |
Vihti (Nummela Tervanummen hiekkakenttä) |
Järjestäjä |
HIIDEN HAUKUT HII-HAU RY |
Luokat |
EVL |
Ylituomari |
BELLAOUI PIRKKO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
11.6.2023
|
Paikka |
Vihti (Nummela Tervanummen hiekkakenttä) |
Järjestäjä |
HIIDEN HAUKUT HII-HAU RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI |
Ylituomari |
BELLAOUI PIRKKO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
12.6.2023
|
Paikka |
Porvoo (Porskin halli, Hattula, Vanha Hämeenlinnantie 21) |
Järjestäjä |
PORVOONSEUDUN KOIRAHARRASTAJAT RY |
Luokat |
ALO, AVO |
Ylituomari |
WIKSTEN LINDA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Kaikki etsintämuodot ) |
Aika |
12.6.2023
|
Paikka |
Askola (Juornaankylän Nuorisoseurantalo) |
Järjestäjä |
ETELÄ-SUOMEN NOSEWORK RY |
Luokat |
1 |
Ylituomari |
AINASSAARI TARJA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Vesipelastuskoe |
Aika |
13.6.2023
|
Paikka |
Sipoo (Sipoo) |
Järjestäjä |
HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT |
Luokat |
SOVE, ALO, AVO, VOI |
Ylituomari |
GRANHOLM KIM |
Kotisivut |
www.hskh.net
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
14.6.2023
|
14.6.
|
Porvoo
|
NW
|
Kaikki etsintämuodot |
3 |
HELLSTEN MIIRA KATJA HELENA
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Kaikki etsintämuodot ) |
Aika |
14.6.2023
|
Paikka |
Porvoo (Byagården, Kulloo) |
Järjestäjä |
ETELÄ-SUOMEN NOSEWORK RY |
Luokat |
3 |
Ylituomari |
HELLSTEN MIIRA KATJA HELENA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Kaikki etsintämuodot ) |
Aika |
15.6.2023
|
Paikka |
Kirkkonummi (Myllykylä) |
Järjestäjä |
ETELÄRANNIKON TASSUTIIMI RY |
Luokat |
1 |
Ylituomari |
KORHONEN TAINA |
Kotisivut |
www.ertti.net
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Ulkoetsintä) |
Aika |
16.6.2023
|
Paikka |
Porvoo (Kokonniemen laskettelukeskus) |
Järjestäjä |
SUOMEN SNAUTSERIKERHO RY |
Luokat |
1 |
Ylituomari |
BERG PÄIVI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Luonnetesti |
Aika |
17.6.2023
|
Paikka |
Tuusula (Tuusulan Kennelkerho koulutuskenttä) |
Järjestäjä |
PUMIT RY |
Ylituomari |
LANKINEN JORMA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Luonnetesti |
Aika |
17.6.2023
|
Paikka |
Lohja (Pailantie 08700 Lohja) |
Järjestäjä |
LOHJAN PALVELUS-JA PELASTUSKOIRAYHD |
Ylituomari |
JUSELIUS TUIJA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Noutajien taipumuskoe |
Aika |
17.6.2023
|
Järjestäjä |
SUOMEN SILEÄKARVAISET NOUTAJAT RY |
Ylituomari |
TUOMINEN PETRI |
17.6.2023
|
17.6.
|
Lohja
|
PEKO
|
|
PEKO B/A, PEKO A/B, PERA B, PERA A |
PERKO ANNE
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Pelastuskoirakoe |
Aika |
17.6.2023
|
Paikka |
Lohja (Lohja, tarkempi paikka ilmoitetaan osallistujille) |
Järjestäjä |
HIIDEN HAUKUT HII-HAU RY |
Luokat |
PEKO B/A, PEKO A/B, PERA B, PERA A |
Ylituomari |
PERKO ANNE |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Vesipelastuskoe |
Aika |
17.6.2023
|
Paikka |
Porvoo (Rudus Sandhöjden) |
Järjestäjä |
VANTAAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS |
Luokat |
SOVE, ALO, AVO, VOI |
Ylituomari |
OINONEN HELI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Vesipelastuskoe |
Aika |
17.6.2023
|
Paikka |
Porvoo (Rudus Sandhöjden) |
Järjestäjä |
VANTAAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS |
Luokat |
SOVE, ALO, AVO, VOI |
Ylituomari |
OINONEN HELI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Vesiriistakoe |
Aika |
17.6.2023
|
Paikka |
Vihti (Nummela) |
Järjestäjä |
SUOMEN KETTUTERRIERIT R.Y. |
Ylituomari |
SUOMUS EERO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
17.6.2023
|
Paikka |
Nurmijärvi (Impivaaran Hallien koulutuskenttä) |
Järjestäjä |
IMPIVAARAN HALLIT R.Y. |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
KARPPINEN JAANA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
17.6.2023
|
Paikka |
Kirkkonummi (Ertin koulutuskenttä, Eteläinen Salmitie, Masala) |
Järjestäjä |
ETELÄRANNIKON TASSUTIIMI RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
ULJAS SAARA |
Kotisivut |
www.ertti.net
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Luonnetesti |
Aika |
18.6.2023
|
Paikka |
Tuusula (Tuusulan Kennelkerho koulutuskenttä) |
Järjestäjä |
PUMIT RY |
Ylituomari |
LANKINEN JORMA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Noutajien B-metsästyskoe |
Aika |
18.6.2023
|
Järjestäjä |
SUOMEN SILEÄKARVAISET NOUTAJAT RY |
Luokat |
ALO |
Ylituomari |
TUOMINEN PETRI |
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Vesipelastuskoe |
Aika |
18.6.2023
|
Paikka |
Porvoo (Rudus Sandhöjden) |
Järjestäjä |
VANTAAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS |
Luokat |
SOVE, ALO, AVO, VOI |
Ylituomari |
OINONEN HELI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Vesipelastuskoe |
Aika |
18.6.2023
|
Paikka |
Porvoo (Rudus Sandhöjden) |
Järjestäjä |
VANTAAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS |
Luokat |
SOVE, ALO, AVO, VOI |
Ylituomari |
OINONEN HELI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Kaikki etsintämuodot ) |
Aika |
18.6.2023
|
Paikka |
Lohja (Ojaniitun koulu) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
2 |
Ylituomari |
VUORENMAA TAPIO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Kaikki etsintämuodot ) |
Aika |
18.6.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (Hyvinkään Eläinpalvelukeskus, Tinakatu 10) |
Järjestäjä |
HYVINKÄÄN SEUDUN KENNELKERHO R.Y. |
Luokat |
1 |
Ylituomari |
BERG PÄIVI |
Kotisivut |
https://www.hskk.fi/muutoiminta/nosework-kokeet
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Käyttäytymiskoe |
Aika |
19.6.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (SPL-Itäuusimaan kenttä) |
Järjestäjä |
SPL-ITÄUUSIMAA RY |
Ylituomari |
HILTUNEN EEVA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
1.7.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (HyKUn halli, os Holintie 10 Hyvinkää) |
Järjestäjä |
HYVINKÄÄN KOIRAURHEILIJAT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
PIRTTIMAA HANNELE |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
2.7.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (HyKUn halli, os Holintie 10 Hyvinkää) |
Järjestäjä |
HYVINKÄÄN KOIRAURHEILIJAT RY |
Luokat |
VOI, EVL |
Ylituomari |
STÉN ILKKA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
2.7.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (HyKUn halli, os Holintie 10 Hyvinkää) |
Järjestäjä |
HYVINKÄÄN KOIRAURHEILIJAT RY |
Luokat |
ALO, AVO |
Ylituomari |
STÉN ILKKA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
3.7.2023
|
Paikka |
Porvoo (Porskin halli, Hattula, Vanha Hämeenlinnantie 21) |
Järjestäjä |
PORVOONSEUDUN KOIRAHARRASTAJAT RY |
Luokat |
MES |
Ylituomari |
WIKSTEN LINDA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Metsästyskoirien jäljestämiskoe |
Aika |
4.7.2023
|
Paikka |
Loviisa (Ruotsinpyhtää) |
Järjestäjä |
RUUKIN ERÄMIEHET RY |
Luokat |
AVO, VOI |
Ylituomari |
PEKKARINEN ESA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (FCI-PASU) |
Aika |
5.7.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (SPL-Itäuusimaan kenttä) |
Järjestäjä |
SPL-ITÄUUSIMAA RY |
Luokat |
1, 2, 3 |
Ylituomari |
LAINE MIKAEL |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
8.7.2023
|
Paikka |
Lohja (Lohja Saukkola Sähkötien kenttä) |
Järjestäjä |
NU-PUN KOIRAKLUBI RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
HIISSA TARJA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (PAHA) |
Aika |
14.7.2023
|
Paikka |
Nurmijärvi (Nurmijärvi) |
Järjestäjä |
IMPIVAARAN HALLIT R.Y. |
Luokat |
1, 2, 3 |
Ylituomari |
HELIN HEIDI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Paimennuskoe |
Aika |
21.7.2023
|
Paikka |
Lohja (Usvanummen tila) |
Järjestäjä |
PERINTEINEN PAIMENNUSYHDISTYS RY |
Luokat |
PAIM1, PAIM2, PAIM3 |
Ylituomari |
OJANEN ANNE |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Paimennuksen esikoe |
Aika |
21.7.2023
|
Paikka |
Lohja (Usvanummen tila, Kärköläntie 524, 03850 Pusula) |
Järjestäjä |
PERINTEINEN PAIMENNUSYHDISTYS RY |
Ylituomari |
OJANEN ANNE |
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Vesiriistakoe |
Aika |
22.7.2023
|
Järjestäjä |
SUOMEN KETTUTERRIERIT R.Y. |
Ylituomari |
PEKKARINEN ESA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Paimennuskoe |
Aika |
22.7.2023
|
Paikka |
Lohja (Usvanummen tila) |
Järjestäjä |
PERINTEINEN PAIMENNUSYHDISTYS RY |
Luokat |
PAIM1, PAIM2, PAIM3 |
Ylituomari |
OJANEN ANNE |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Paimennuksen esikoe |
Aika |
22.7.2023
|
Paikka |
Lohja (Usvanummen tila, Kärköläntie 524, 03850 Pusula) |
Järjestäjä |
PERINTEINEN PAIMENNUSYHDISTYS RY |
Ylituomari |
OJANEN ANNE |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
22.7.2023
|
Paikka |
Nurmijärvi (Impivaaran Hallien koulutuskenttä) |
Järjestäjä |
IMPIVAARAN HALLIT R.Y. |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
HARJU IIRIS |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Metsästyskoirien jäljestämiskoe |
Aika |
25.7.2023
|
Paikka |
Raasepori (Fiskars) |
Järjestäjä |
UUDENMAAN RIISTAJÄLKI - NYLANDS VILTSPÅR RY |
Luokat |
AVO, VOI |
Ylituomari |
AHTI MIKKO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
25.7.2023
|
25.7.
|
Hyvinkää
|
VIR
|
Sijoituskilpailu, Erikoiskilpailu |
|
KYTÖMÄKI SAMI
|
Tapahtuman tyyppi |
piirimestaruuskoe |
Koemuoto |
Vinttikoirien ratajuoksukilpailu (Sijoituskilpailu, Erikoiskilpailu) |
Aika |
25.7.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (Sveitsin vinttikoirarata) |
Järjestäjä |
LUHTILAUKKAAJAT RY |
Ylituomari |
KYTÖMÄKI SAMI |
Kotisivut |
https://kilpailut.suomenvinttikoiraliitto.fi/kilpailukalenteri.php
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (FCI-PAEJ) |
Aika |
26.7.2023
|
Järjestäjä |
UUDENMAAN HARRASTUSKOIRAT RY |
Luokat |
1, 2 |
Ylituomari |
LAAJAJÄRVI HARRI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Ulkoetsintä) |
Aika |
28.7.2023
|
Paikka |
Lohja (Tikkujuttu, Ankeleentie 84, LEPPÄKORPI) |
Järjestäjä |
ETELÄ-SUOMEN NOSEWORK RY |
Luokat |
1 |
Ylituomari |
PASANEN HEIDI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Kaikki etsintämuodot ) |
Aika |
28.7.2023
|
Järjestäjä |
LAKELANDINTERRIERIT RY |
Luokat |
2 |
Ylituomari |
KINNUNEN ELLI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Vesipelastuskoe |
Aika |
29.7.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (Hyvinkää) |
Järjestäjä |
HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT |
Luokat |
SOVE, ALO, AVO, VOI |
Ylituomari |
GRANHOLM KIM |
Kotisivut |
www.hskh.net
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Vesipelastuskoe |
Aika |
29.7.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (Hyvinkää) |
Järjestäjä |
HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT |
Luokat |
SOVE, ALO, AVO, VOI |
Ylituomari |
GRANHOLM KIM |
Kotisivut |
www.hskh.net
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Kaikki etsintämuodot ) |
Aika |
29.7.2023
|
Järjestäjä |
LAKELANDINTERRIERIT RY |
Luokat |
2 |
Ylituomari |
KINNUNEN ELLI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Metsästyskoirien jäljestämiskoe |
Aika |
30.7.2023
|
Paikka |
Raasepori (Antskog) |
Järjestäjä |
UUDENMAAN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS |
Luokat |
AVO, VOI |
Ylituomari |
RAITTINEN MARIKA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Vesipelastuskoe |
Aika |
30.7.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (Hyvinkää) |
Järjestäjä |
HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT |
Luokat |
JUN, SOVE, ALO, AVO, VOI |
Ylituomari |
GRANHOLM KIM |
Kotisivut |
www.hskh.net
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Vesipelastuskoe |
Aika |
30.7.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (Hyvinkää) |
Järjestäjä |
HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT |
Luokat |
SOVE, ALO, AVO, VOI |
Ylituomari |
GRANHOLM KIM |
Kotisivut |
www.hskh.net
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Kaikki etsintämuodot ) |
Aika |
30.7.2023
|
Paikka |
Lohja (Tikkujuttu, Ankeleentie 84, LEPPÄKORPI) |
Järjestäjä |
ETELÄ-SUOMEN NOSEWORK RY |
Luokat |
2 |
Ylituomari |
PASANEN HEIDI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskokeen vesityö |
Aika |
1.8.2023
|
Paikka |
Mäntsälä (Mäntsälä) |
Järjestäjä |
MÄNTSÄLÄN KENNEL- JA METSÄSTYSSEURA |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
MÄKELÄINEN ANTTI |
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Paimennustaipumuskoe |
Aika |
3.8.2023
|
Paikka |
Lohja (Usvanummen tila) |
Järjestäjä |
PERINTEINEN PAIMENNUSYHDISTYS RY |
Ylituomari |
KANSANAHO-PALONEN EIJA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Metsästyskoirien jäljestämiskoe |
Aika |
4.8.2023
|
Paikka |
Inkoo (Västankvarn) |
Järjestäjä |
INKOON KOIRAKERHO CANIDAE RY |
Luokat |
AVO, VOI |
Ylituomari |
NERDRUM JOHANNA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
SM-koe tai muu mestaruusottelu |
Tapahtuma |
Palveluskoirien SM koe |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe |
Aika |
4.-6.8.2023
|
Paikka |
Nurmijärvi (Nurmijärvi) |
Järjestäjä |
IMPIVAARAN HALLIT R.Y. |
Luokat |
3 |
Ylituomari |
HEINILÄ JANI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe |
Aika |
4.-6.8.2023
|
Paikka |
Nurmijärvi (Nurmijärvi) |
Järjestäjä |
IMPIVAARAN HALLIT R.Y. |
Luokat |
1, 2, 3 |
Ylituomari |
LAAKSONEN MIKA |
Kotisivut |
www.impivaaranhallit.fi/pk-sm-2023/
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Paimennustaipumuskoe |
Aika |
4.8.2023
|
Paikka |
Lohja (Usvanummen tila) |
Järjestäjä |
PERINTEINEN PAIMENNUSYHDISTYS RY |
Ylituomari |
PALMU NINA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Noutajien taipumuskoe |
Aika |
5.8.2023
|
Paikka |
Raasepori (Antskog) |
Järjestäjä |
UUDENMAAN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS |
Ylituomari |
FONTELL ARI-PEKKA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (PAEK) |
Aika |
5.8.2023
|
Paikka |
Loviisa (Liljendal) |
Järjestäjä |
PALVELUSKOIRAYHDISTYS KOTIKENTTÄ RY |
Luokat |
1, 2 |
Ylituomari |
HÄKKINEN VESA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
SM-koe tai muu mestaruusottelu |
Tapahtuma |
Vinttikoirien SM ratajuoksukilpailu |
Koemuoto |
Vinttikoirien ratajuoksukilpailu (Avoin kilpailu) |
Aika |
5.8.2023
|
Järjestäjä |
LUHTILAUKKAAJAT RY |
Ylituomari |
SAVOLAINEN MIKA PETRI |
Kotisivut |
https://kilpailut.suomenvinttikoiraliitto.fi/kilpailukalenteri.php
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Paimennuskoe |
Aika |
5.8.2023
|
Paikka |
Lohja (Usvanummen tila) |
Järjestäjä |
PERINTEINEN PAIMENNUSYHDISTYS RY |
Luokat |
PAIM1, PAIM2, PAIM3 |
Ylituomari |
KANSANAHO-PALONEN EIJA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Paimennuksen esikoe |
Aika |
5.8.2023
|
Paikka |
Lohja (Usvanummen tila, Kärköläntie 524, 03850 Pusula) |
Järjestäjä |
PERINTEINEN PAIMENNUSYHDISTYS RY |
Ylituomari |
KANSANAHO-PALONEN EIJA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
5.8.2023
|
Paikka |
Lohja (Nu-Pun Koiraklubin harrastuskenttä, Saukkola) |
Järjestäjä |
SUOMEN SNAUTSERIKERHO RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
KARPPINEN JAANA |
Kotisivut |
www.ssnk.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
5.8.2023
|
Paikka |
Raasepori (Mestarintie 6, Tammisaari) |
Järjestäjä |
VÄST-NYLÄNDSKA HUNDFÖRENINGEN RY |
Luokat |
MES |
Ylituomari |
LINDQVIST MIKAELA |
Kotisivut |
www.vnhund.com
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
5.8.2023
|
Paikka |
Raasepori (Mestarintie 6, Tammisaari) |
Järjestäjä |
VÄST-NYLÄNDSKA HUNDFÖRENINGEN RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI |
Ylituomari |
LINDQVIST MIKAELA |
Kotisivut |
www.vnhund.com
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Noutajien B-metsästyskoe |
Aika |
6.8.2023
|
Paikka |
Raasepori (Antskog) |
Järjestäjä |
UUDENMAAN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS |
Luokat |
AVO |
Ylituomari |
FONTELL ARI-PEKKA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
6.8.2023
|
Paikka |
Lohja (Kirsu-halli, Jönsbölentie 21 B Virkkala, Lohja) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, EVL |
Ylituomari |
STÉN ILKKA |
Kotisivut |
www.lohjankirsut.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Paimennuskoe |
Aika |
6.8.2023
|
Paikka |
Lohja (Usvanummen tila) |
Järjestäjä |
PERINTEINEN PAIMENNUSYHDISTYS RY |
Luokat |
PAIM1, PAIM2, PAIM3 |
Ylituomari |
KANSANAHO-PALONEN EIJA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Paimennuksen esikoe |
Aika |
6.8.2023
|
Paikka |
Lohja (Usvanummen tila, Kärköläntie 524, 03850 Pusula) |
Järjestäjä |
PERINTEINEN PAIMENNUSYHDISTYS RY |
Ylituomari |
KANSANAHO-PALONEN EIJA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskokeen vesityö |
Aika |
8.8.2023
|
Paikka |
Mäntsälä (Mäntsälä) |
Järjestäjä |
MÄNTSÄLÄN KENNEL- JA METSÄSTYSSEURA |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
SILVENNOINEN MATTI |
Tapahtuman tyyppi |
SM-koe tai muu mestaruusottelu |
Tapahtuma |
Palveluskoirien SM koe |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe |
Aika |
11.-13.8.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (Sveitsin koirakenttä) |
Järjestäjä |
SUOMEN PALVELUSKOIRALIITTO R.Y., HYVINKÄÄN KÄYTTÖKOIRAT R.Y. |
Luokat |
3 |
Ylituomari |
ORAVASAARI TERO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
12.8.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (Hyvinkää SPL-Itäuusimaan kenttä) |
Järjestäjä |
SPL-ITÄUUSIMAA RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, EVL |
Ylituomari |
LAISI HARRI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
MH-luonnekuvaus |
Aika |
12.8.2023
|
Paikka |
Nurmijärvi (Nummenpään metsästysmaja) |
Järjestäjä |
COCKERIHARRASTAJAT RY |
Ylituomari |
KAATIALA HEIDI |
Kotisivut |
Tiedustelut paikasta https://urly.fi/3b1n
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Luonnetesti |
Aika |
13.8.2023
|
Paikka |
Tuusula (Tuusulan Kennelkerhon koulutuskenttä, Koivumäentie) |
Järjestäjä |
SUOMEN LANCASHIRE HEELER-YHDISTYS RY |
Ylituomari |
KIMINKI AULI-RIITTA |
Kotisivut |
https://www.lancashireheeler.fi/tapahtumat/luonnetesti-13-8-2023/
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
MH-luonnekuvaus |
Aika |
13.8.2023
|
Paikka |
Nurmijärvi (Nummenpään metsästysmaja) |
Järjestäjä |
COCKERIHARRASTAJAT RY |
Ylituomari |
KAUTTO MARJUT |
Kotisivut |
Tiedustelut paikasta https://urly.fi/3b1n
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
jäsentenvälinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
17.8.2023
|
Paikka |
Porvoo (Porskin halli) |
Järjestäjä |
PORVOONSEUDUN KOIRAHARRASTAJAT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, EVL |
Ylituomari |
SAVANDER-RANNE CARINA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (PAJÄ) |
Aika |
19.8.2023
|
Paikka |
Vihti (Karkkila ja Nummela) |
Järjestäjä |
HIIDEN HAUKUT HII-HAU RY |
Luokat |
1, 2, 3 |
Ylituomari |
HAIMALA JUHA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
19.8.2023
|
Paikka |
Kirkkonummi (Ertin koulutuskenttä, Eteläinen Salmitie, Masala) |
Järjestäjä |
ETELÄRANNIKON TASSUTIIMI RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
WIKSTEN LINDA |
Kotisivut |
www.ertti.net
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Metsästyskoirien jäljestämiskoe |
Aika |
20.8.2023
|
Järjestäjä |
LÄNSI-UUDENMAAN MÄYRÄKOIRAT RY |
Luokat |
AVO, VOI |
Ylituomari |
AALTONEN MARKO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
20.8.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (Hyvinkää) |
Järjestäjä |
SUOMEN SUURSNAUTSERIKERHO R.Y. |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, EVL |
Ylituomari |
BERGHÄLL SUSANNA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (FCI-PAEJ) |
Aika |
21.8.2023
|
Paikka |
Askola (Askola) |
Järjestäjä |
SAKSANPAIMENKOIRALIITTO R.Y. |
Luokat |
1, 2 |
Ylituomari |
ORAVASAARI TERO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (FCI-PAEJ) |
Aika |
21.8.2023
|
Paikka |
Inkoo (Västankvarn Gård) |
Järjestäjä |
INKOON KOIRAKERHO CANIDAE RY |
Luokat |
1, 2 |
Ylituomari |
REKORIUS REIJO |
Kotisivut |
www.canidae.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskokeen vesityö |
Aika |
23.8.2023
|
Paikka |
Kirkkonummi (Lapinkylä) |
Järjestäjä |
UUDENMAAN KANAKOIRAHARRASTAJAT R.Y. |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
MÄKELÄINEN ANTTI |
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Spanielien metsästyskokeen vesityö |
Aika |
23.8.2023
|
Järjestäjä |
COCKERSPANIELIT RY |
Ylituomari |
GRÖNBLOM CASPER |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
piirimestaruuskoe |
Koemuoto |
Noutajien B-metsästyskoe |
Aika |
26.8.2023
|
Paikka |
Lohja (Karjalohja) |
Järjestäjä |
UUDENMAAN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS |
Luokat |
VOI |
Ylituomari |
TOSKALA MIKA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (FCI-PAEJ) |
Aika |
26.8.2023
|
Paikka |
Askola (Askola) |
Järjestäjä |
SAKSANPAIMENKOIRALIITTO R.Y. |
Luokat |
1, 2 |
Ylituomari |
ORAVASAARI TERO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
26.8.2023
|
26.8.
|
Hyvinkää
|
VIR
|
Sijoituskilpailu, Erikoiskilpailu |
|
PITKÄKASKI MARKO
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Vinttikoirien ratajuoksukilpailu (Sijoituskilpailu, Erikoiskilpailu) |
Aika |
26.8.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (Sveitsin vinttikoirarata) |
Järjestäjä |
WHIPPET-HARRASTAJAT R.Y. |
Ylituomari |
PITKÄKASKI MARKO |
Kotisivut |
https://kilpailut.suomenvinttikoiraliitto.fi/kilpailukalenteri.php
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
MH-luonnekuvaus |
Aika |
26.8.2023
|
Paikka |
Nurmijärvi (Kyläjoentie 395) |
Järjestäjä |
SUOMEN JACKRUSSELLINTERRIERIT RY |
Ylituomari |
KAATIALA HEIDI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Metsästyskoirien jäljestämiskoe |
Aika |
27.8.2023
|
Paikka |
Nurmijärvi (Rajamäki) |
Järjestäjä |
SUOMEN IRLANNINTERRIERIT R.Y. |
Luokat |
AVO, VOI |
Ylituomari |
KAIRENIUS PIIA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
piirimestaruuskoe |
Koemuoto |
Metsästyskoirien jäljestämiskoe |
Aika |
27.8.2023
|
Järjestäjä |
LÄNSI-UUDENMAAN MÄYRÄKOIRAT RY |
Luokat |
VOI |
Ylituomari |
SAVOLAINEN-PULLI SATU |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
piirimestaruuskoe |
Koemuoto |
Noutajien B-metsästyskoe |
Aika |
27.8.2023
|
Paikka |
Lohja (Karjalohja) |
Järjestäjä |
UUDENMAAN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS |
Luokat |
VOI |
Ylituomari |
TOSKALA MIKA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
MH-luonnekuvaus |
Aika |
27.8.2023
|
Paikka |
Nurmijärvi (Kyläjoentie 395) |
Järjestäjä |
SUOMEN JACKRUSSELLINTERRIERIT RY |
Ylituomari |
KAATIALA HEIDI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
27.8.2023
|
Paikka |
Porvoo (Porskin halli, Hattula, Vanha Hämeenlinnantie 21) |
Järjestäjä |
PORVOONSEUDUN KOIRAHARRASTAJAT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
HIISSA TARJA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskokeen vesityö |
Aika |
29.8.2023
|
Paikka |
Nurmijärvi (Nummenpää) |
Järjestäjä |
AVANSSI KLUBI RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
KEMPPAINEN PEKKA |
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Paimennuskoe |
Aika |
29.8.2023
|
Paikka |
Lohja (Usvanummen tila) |
Järjestäjä |
PERINTEINEN PAIMENNUSYHDISTYS RY |
Luokat |
PAIM2, PAIM3 |
Ylituomari |
KANSANAHO-PALONEN EIJA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Käyttäytymiskoe |
Aika |
30.8.2023
|
Paikka |
Porvoo (SPL-Porvoo ry;n kenttä) |
Järjestäjä |
SPL-PORVOO RY |
Ylituomari |
KURONEN JUHA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (FCI-PAEJ) |
Aika |
2.9.2023
|
Paikka |
Askola (Askola) |
Järjestäjä |
SAKSANPAIMENKOIRALIITTO R.Y. |
Luokat |
1, 2 |
Ylituomari |
LAINE MIKAEL |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (PAHA) |
Aika |
2.9.2023
|
Paikka |
Nurmijärvi (Helkuntie 348, 01860 Nurmijärvi) |
Järjestäjä |
PALVELUSKOIRAKLUBI EPK RY |
Luokat |
1, 2, 3 |
Ylituomari |
HAIMALA JUHA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (FCI-PAEJ) |
Aika |
2.9.2023
|
Paikka |
Askola (Askola) |
Järjestäjä |
SAKSANPAIMENKOIRALIITTO R.Y. |
Luokat |
1, 2 |
Ylituomari |
LAINE MIKAEL |
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
2.9.2023
|
Paikka |
Lohja (Kirsu-halli, Jönsbölentie 21 B Virkkala, Lohja) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, EVL |
Ylituomari |
LAISI HARRI |
Kotisivut |
www.lohjankirsut.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
piirimestaruuskoe |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
2.9.2023
|
Paikka |
Mäntsälä (Sahajärventie 97 Mäntsälä Veteraanimaja) |
Järjestäjä |
UUDENMAAN PYSTYKORVAKERHO RY |
Ylituomari |
PAKKANEN ARTO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
piirimestaruuskoe |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
2.9.2023
|
Paikka |
Mäntsälä (Sahajärventie 97 Mäntsälä Veteraanimaja) |
Järjestäjä |
UUDENMAAN PYSTYKORVAKERHO RY |
Ylituomari |
PAKKANEN ARTO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
piirimestaruuskoe |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
2.9.2023
|
Paikka |
Mäntsälä (Sahajärventie 97 Mäntsälä Veteraanimaja) |
Järjestäjä |
UUDENMAAN PYSTYKORVAKERHO RY |
Ylituomari |
PAKKANEN ARTO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
MH-luonnekuvaus |
Aika |
2.9.2023
|
Paikka |
Mäntsälä (Kallolantie 220, Mäntsälä) |
Järjestäjä |
MÄNTSÄLÄN KOIRAKERHO RY |
Ylituomari |
AALTONEN ANNA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
2.9.2023
|
Paikka |
Vihti (Hiiden haukkujen kenttä, Tervanummi, 03100 Nummela) |
Järjestäjä |
HIIDEN HAUKUT HII-HAU RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
HARJU IIRIS |
Kotisivut |
www.hiidenhaukut.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Metsästyskoirien jäljestämiskoe |
Aika |
3.9.2023
|
Paikka |
Raasepori (Antskog) |
Järjestäjä |
UUDENMAAN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS |
Luokat |
AVO, VOI |
Ylituomari |
KOSKI ANTTI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
piirimestaruuskoe |
Koemuoto |
Metsästyskoirien jäljestämiskoe |
Aika |
3.9.2023
|
Paikka |
Raasepori (Fiskars) |
Järjestäjä |
UUDENMAAN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS |
Luokat |
VOI |
Ylituomari |
ASIKAINEN MARJA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
3.9.2023
|
Paikka |
Lohja (Kirsu-halli, Jönsbölentie 21 B Virkkala, Lohja) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, EVL |
Ylituomari |
BERGHÄLL SUSANNA |
Kotisivut |
www.lohjankirsut.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
MH-luonnekuvaus |
Aika |
3.9.2023
|
Paikka |
Mäntsälä (Kallolantie 220, Mäntsälä) |
Järjestäjä |
MÄNTSÄLÄN KOIRAKERHO RY |
Ylituomari |
AALTONEN ANNA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
3.9.2023
|
Paikka |
Raasepori (Mestarintie 6, Tammisaari) |
Järjestäjä |
VÄST-NYLÄNDSKA HUNDFÖRENINGEN RY |
Luokat |
MES |
Ylituomari |
KARPPINEN JAANA |
Kotisivut |
www.vnhund.com
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
3.9.2023
|
Paikka |
Raasepori (Mestarintie 6, Tammisaari) |
Järjestäjä |
VÄST-NYLÄNDSKA HUNDFÖRENINGEN RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI |
Ylituomari |
KARPPINEN JAANA |
Kotisivut |
www.vnhund.com
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
9.9.2023
|
Paikka |
Lohja ( Oinolan koulun hiekkapohjainen kenttä) |
Järjestäjä |
NU-PUN KOIRAKLUBI RY |
Luokat |
VOI |
Ylituomari |
SIPILÄ EVA-MARIA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
9.9.2023
|
Paikka |
Lohja (Oinolan koulun hiekkapohjainen kenttä) |
Järjestäjä |
NU-PUN KOIRAKLUBI RY |
Luokat |
AVO |
Ylituomari |
SIPILÄ EVA-MARIA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
9.9.2023
|
Paikka |
Lohja (Oinolan koulun hiekkapohjainen kenttä) |
Järjestäjä |
NU-PUN KOIRAKLUBI RY |
Luokat |
ALO |
Ylituomari |
SIPILÄ EVA-MARIA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Vesipelastuskoe |
Aika |
9.9.2023
|
Paikka |
Porvoo (Rudus Sandhöjden) |
Järjestäjä |
VANTAAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS |
Luokat |
SOVE, ALO, AVO, VOI |
Ylituomari |
VIRTANEN TEEMUPEKKA |
Kotisivut |
https://vantaanpalveluskoirayhdistys.com/
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Vesipelastuskoe |
Aika |
9.9.2023
|
Paikka |
Porvoo (Rudus Sandhöjden) |
Järjestäjä |
VANTAAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS |
Luokat |
SOVE, ALO, AVO, VOI |
Ylituomari |
VIRTANEN TEEMUPEKKA |
Kotisivut |
https://vantaanpalveluskoirayhdistys.com/
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
KV-koe |
Tapahtuma |
KV-hirvenhaukkukoe HIRV |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
9.9.2023
|
Paikka |
Loviisa (Ruotsinpyhtää) |
Järjestäjä |
UUDENMAAN HIRVIKOIRAKERHO RY |
Ylituomari |
TUHKANEN PASI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (FCI-PAEJ) |
Aika |
10.9.2023
|
Paikka |
Askola (Askola) |
Järjestäjä |
SAKSANPAIMENKOIRALIITTO R.Y. |
Luokat |
1, 2 |
Ylituomari |
HILTUNEN EEVA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (FCI-PAEJ) |
Aika |
10.9.2023
|
Paikka |
Askola (Askola) |
Järjestäjä |
SAKSANPAIMENKOIRALIITTO R.Y. |
Luokat |
1, 2 |
Ylituomari |
LINNALA EEVA |
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
10.9.2023
|
Paikka |
Tuusula (Tuusulan Kennelkerho ry:n hiekkakenttä, (Koivumäen) |
Järjestäjä |
TUUSULAN KENNELKERHO RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, EVL |
Ylituomari |
BELLAOUI PIRKKO |
Kotisivut |
tuusulankennelkerho.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Vesipelastuskoe |
Aika |
10.9.2023
|
Paikka |
Porvoo (Rudus Sandhöjden) |
Järjestäjä |
VANTAAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS |
Luokat |
SOVE, ALO, AVO, VOI |
Ylituomari |
VIRTANEN TEEMUPEKKA |
Kotisivut |
https://vantaanpalveluskoirayhdistys.com/
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Vesipelastuskoe |
Aika |
10.9.2023
|
Paikka |
Porvoo (Rudus Sandhöjden) |
Järjestäjä |
VANTAAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS |
Luokat |
SOVE, ALO, AVO, VOI |
Ylituomari |
VIRTANEN TEEMUPEKKA |
Kotisivut |
https://vantaanpalveluskoirayhdistys.com/
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Koiratanssi - Heelwork to Music |
Aika |
10.9.2023
|
Paikka |
Lohja (Lohja, Kirsu-halli, Jönsbölentie 21 B Virkkala, Lo) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI |
Ylituomari |
OWSLEY MARI |
Kotisivut |
www.lohjankirsut.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Koiratanssi - Freestyle |
Aika |
10.9.2023
|
Paikka |
Lohja (Lohja, Kirsu-halli, Jönsbölentie 21 B Virkkala, Lo) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI |
Ylituomari |
OWSLEY MARI |
Kotisivut |
www.lohjankirsut.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (PAEK) |
Aika |
15.-17.9.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (Sveitsin koirakenttä, Hyvinkää vinttikoirarata) |
Järjestäjä |
SUOMEN SUURSNAUTSERIKERHO R.Y. |
Luokat |
1, 2, 3 |
Ylituomari |
HÄKKINEN VESA |
Kotisivut |
www.suursnautseri.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (FCI-PASU) |
Aika |
15.-17.9.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (Sveitsin koirakenttä, Hyvinkää vinttikoirarata) |
Järjestäjä |
SUOMEN SUURSNAUTSERIKERHO R.Y. |
Luokat |
1, 2, 3 |
Ylituomari |
HÄKKINEN VESA |
Kotisivut |
www.suursnautseri.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (PAHA) |
Aika |
15.-17.9.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (Sveitsin koirakenttä, Hyvinkää vinttikoirarata) |
Järjestäjä |
SUOMEN SUURSNAUTSERIKERHO R.Y. |
Luokat |
1, 2, 3 |
Ylituomari |
HÄKKINEN VESA |
Kotisivut |
www.suursnautseri.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (PAJÄ) |
Aika |
15.-17.9.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (Sveitsin koirakenttä, Hyvinkää vinttikoirarata) |
Järjestäjä |
SUOMEN SUURSNAUTSERIKERHO R.Y. |
Luokat |
1, 2, 3 |
Ylituomari |
HÄKKINEN VESA |
Kotisivut |
www.suursnautseri.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Luonnetesti |
Aika |
16.9.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (Hyvinkää SPL-Itäuusimaan kenttä) |
Järjestäjä |
SPL-ITÄUUSIMAA RY |
Ylituomari |
LEIKOLA KATRI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
16.9.2023
|
Järjestäjä |
UUDENMAAN HIRVIKOIRAKERHO RY |
Ylituomari |
PÄIVÄRINTA JOUKO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Mäyräkoirien ajokoe |
Aika |
16.9.2023
|
Paikka |
Kirkkonummi (Stenkalvintie 240 Kirkkonummi) |
Järjestäjä |
LAIHIAN ERÄNKÄVIJÄT RY, ETELÄ-POHJANMAAN MÄYRÄKOIRAKERHO RY |
Ylituomari |
TALLGREN REIJO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
16.9.2023
|
Paikka |
Lohja (Kirsu-halli, Jönsblölentie 21 B, Lohja) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
MES |
Ylituomari |
LINDQVIST MIKAELA |
Kotisivut |
www.lohjankirsut.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
16.9.2023
|
Paikka |
Porvoo (Porskin halli, Hattula, Vanha Hämeenlinnantie 21) |
Järjestäjä |
PORVOON PALVELUSKOIRAT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
TIMONEN RIIKKA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
16.9.2023
|
Paikka |
Lohja (Kirus-halli, Jönsbölentie 21 B, Lohja) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI |
Ylituomari |
LINDQVIST MIKAELA |
Kotisivut |
www.lohjakirsut.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Luonnetesti |
Aika |
17.9.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (Hyvinkää SPL-Itäuusimaan kenttä) |
Järjestäjä |
SPL-ITÄUUSIMAA RY |
Ylituomari |
LEIKOLA KATRI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (PAHA) |
Aika |
17.9.2023
|
Paikka |
Tuusula (Tuusulan Kennelkerhon koulutuskenttä) |
Järjestäjä |
TUUSULAN KENNELKERHO RY |
Luokat |
1, 2, 3 |
Ylituomari |
UUSITALO MARJA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Käyttäytymiskoe |
Aika |
18.9.2023
|
Paikka |
Porvoo (Porvoo) |
Järjestäjä |
SAKSANPAIMENKOIRALIITTO R.Y. |
Ylituomari |
LINNALA EEVA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Käyttäytymiskoe |
Aika |
18.9.2023
|
Paikka |
Järvenpää (Järvenpään koirakerhon koulutuskenttä: Purolantie ) |
Järjestäjä |
JÄRVENPÄÄN KOIRAKERHO RY. |
Ylituomari |
HÄKKINEN VESA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Käyttäytymiskoe |
Aika |
18.9.2023
|
Paikka |
Inkoo (Västankvarnintie 35, Inkoo) |
Järjestäjä |
INKOON KOIRAKERHO CANIDAE RY |
Ylituomari |
TAMMILEHTO-KOLI TARJA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (FCI-PASU) |
Aika |
19.9.2023
|
Paikka |
Järvenpää (Järvenpään koirakerhon koulutuskenttä: Purolantie ) |
Järjestäjä |
JÄRVENPÄÄN KOIRAKERHO RY. |
Luokat |
1, 2 |
Ylituomari |
HURSTI SEPPO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
22.9.2023
|
22.9.
|
Porvoo
|
NW
|
Ulkoetsintä |
1 |
HELLSTEN MIIRA KATJA HELENA
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Ulkoetsintä) |
Aika |
22.9.2023
|
Paikka |
Porvoo (Porvoo (Kokonniemen laskettelukeskus)) |
Järjestäjä |
ETELÄ-SUOMEN NOSEWORK RY |
Luokat |
1 |
Ylituomari |
HELLSTEN MIIRA KATJA HELENA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Metsästyskoirien jäljestämiskoe |
Aika |
23.9.2023
|
Järjestäjä |
LÄNSI-UUDENMAAN MÄYRÄKOIRAT RY |
Luokat |
AVO, VOI |
Ylituomari |
PEKKARINEN ESA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (FCI-PASU) |
Aika |
23.9.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (Hyvinkää SPL-Itäuusimaan kenttä) |
Järjestäjä |
SPL-ITÄUUSIMAA RY |
Luokat |
1, 2, 3 |
Ylituomari |
HURSTI SEPPO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (FCI-PAMR) |
Aika |
23.9.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (Suomiehentie 50, Hyvinkää) |
Järjestäjä |
NOLLAKOIRA RY |
Luokat |
1, 2 |
Ylituomari |
IMPIÖ LAURI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
23.9.2023
|
Järjestäjä |
UUDENMAAN HIRVIKOIRAKERHO RY |
Ylituomari |
SEPPÄLÄ JANNE |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
piirimestaruuskoe |
Koemuoto |
Mäyräkoirien ajokoe |
Aika |
23.9.2023
|
Paikka |
Raasepori (Raseborg / Raasepori) |
Järjestäjä |
TAXKLUBBEN SYDVÄST RF |
Ylituomari |
KORKMAN TOMAS |
Kotisivut |
www.taxklubbensydvast.com
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Paimennuskoe |
Aika |
23.9.2023
|
Paikka |
Lohja (Usvanummen tila) |
Järjestäjä |
PERINTEINEN PAIMENNUSYHDISTYS RY |
Luokat |
PAIM1, PAIM2, PAIM3 |
Ylituomari |
KIVIRINTA RIIKA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Paimennuksen esikoe |
Aika |
23.9.2023
|
Paikka |
Lohja (Usvanummen tila, Kärköläntie 524, 03850 Pusula) |
Järjestäjä |
PERINTEINEN PAIMENNUSYHDISTYS RY |
Ylituomari |
KIVIRINTA RIIKA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
piirimestaruuskoe |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
23.9.2023
|
Paikka |
Kirkkonummi (KirKe Halli, Vuohimäentie 74, Kirkkonummi) |
Järjestäjä |
KIRKKONUMMEN KENNELKERHO RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
PETÄJÄ KIRSI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (FCI-PASU) |
Aika |
24.9.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (SPL-Itäuusimaa ry kenttä) |
Järjestäjä |
SPL-ITÄUUSIMAA RY |
Luokat |
1, 2, 3 |
Ylituomari |
HURSTI SEPPO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (FCI-PASU) |
Aika |
24.9.2023
|
Järjestäjä |
T.O.P.K-9 RY |
Luokat |
1, 2, 3 |
Ylituomari |
ORAVASAARI TERO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
24.9.2023
|
24.9.
|
Hyvinkää
|
VIR
|
Avoin kilpailu, Sijoituskilpailu |
|
KULMALA PÄIVI
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Vinttikoirien ratajuoksukilpailu (Avoin kilpailu, Sijoituskilpailu) |
Aika |
24.9.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (Sveitsin vinttikoirarata) |
Järjestäjä |
SUOMEN AFGAANIT R.Y. |
Ylituomari |
KULMALA PÄIVI |
Kotisivut |
https://kilpailut.suomenvinttikoiraliitto.fi/kilpailukalenteri.php
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Paimennuskoe |
Aika |
24.9.2023
|
Paikka |
Lohja (Usvanummen tila) |
Järjestäjä |
PERINTEINEN PAIMENNUSYHDISTYS RY |
Luokat |
PAIM1, PAIM2, PAIM3 |
Ylituomari |
KIVIRINTA RIIKA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Paimennuksen esikoe |
Aika |
24.9.2023
|
Paikka |
Lohja (Usvanummen tila, Kärköläntie 524, 03850 Pusula) |
Järjestäjä |
PERINTEINEN PAIMENNUSYHDISTYS RY |
Ylituomari |
KIVIRINTA RIIKA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Mäyräkoirien ajokoe |
Aika |
29.9.2023
|
Järjestäjä |
LÄNSI-UUDENMAAN MÄYRÄKOIRAT RY |
Ylituomari |
KELLIN RISTO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Luonnetesti |
Aika |
30.9.2023
|
Paikka |
Tuusula (Tuusulan kennelkerhon kenttä) |
Järjestäjä |
SUOMEN SHIBA RY |
Ylituomari |
LANKINEN JORMA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (PAJÄ) |
Aika |
30.9.2023
|
Järjestäjä |
PORVOON PALVELUSKOIRAT RY |
Luokat |
1, 2, 3 |
Ylituomari |
KURONEN JUHA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
piirimestaruuskoe |
Koemuoto |
Beaglein ajokoe |
Aika |
30.9.2023
|
Järjestäjä |
HELSINGIN SEUDUN BEAGLE RY, BEAGLE R.Y. |
Ylituomari |
YLÖNEN PETRI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
piirimestaruuskoe |
Koemuoto |
Dreeverien ajokoe |
Aika |
30.9.2023
|
Järjestäjä |
PUKKILAN ERÄMIEHET RY, KÄYTTÖBASSETIT RY |
Ylituomari |
PIRI MIA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
MH-luonnekuvaus |
Aika |
30.9.2023
|
Paikka |
Porvoo (Kerkkoon urheilumaja) |
Järjestäjä |
KERRY- JA VEHNÄTERRIERIKERHO R.Y. |
Ylituomari |
KAATIALA HEIDI |
Kotisivut |
www.kerryvehna.net
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
MH-luonnekuvaus |
Aika |
30.9.2023
|
Paikka |
Mäntsälä (Mäntsälän koirakerhon kenttä (os. Kallolantie 220,) |
Järjestäjä |
KULTAINEN RENGAS - GOLDEN RING GR RY |
Ylituomari |
VÄÄTÄJÄ HELI |
Kotisivut |
https://www.goldenring.fi/kultainennoutaja/luonne/mh2023/syksy2023/
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (PAHA) |
Aika |
1.10.2023
|
Järjestäjä |
IMPIVAARAN HALLIT R.Y. |
Luokat |
1, 2, 3 |
Ylituomari |
HELIN HEIDI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
MH-luonnekuvaus |
Aika |
1.10.2023
|
Paikka |
Porvoo (Kerkkoon urheilumaja) |
Järjestäjä |
KERRY- JA VEHNÄTERRIERIKERHO R.Y. |
Ylituomari |
KAATIALA HEIDI |
Kotisivut |
www.kerryvehna.net
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
MH-luonnekuvaus |
Aika |
1.10.2023
|
Paikka |
Mäntsälä (Mäntsälän koirakerhon kenttä (os. Kallolantie 220,) |
Järjestäjä |
KULTAINEN RENGAS - GOLDEN RING GR RY |
Ylituomari |
VÄÄTÄJÄ HELI |
Kotisivut |
https://www.goldenring.fi/kultainennoutaja/luonne/mh2023/syksy2023/
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (PAEK) |
Aika |
6.10.2023
|
Paikka |
Nurmijärvi (Nurmijärvi ) |
Järjestäjä |
IMPIVAARAN HALLIT R.Y. |
Luokat |
1, 2, 3 |
Ylituomari |
HELIN HEIDI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
piirimestaruuskoe |
Koemuoto |
Ajokoe |
Aika |
6.10.2023
|
Paikka |
Mäntsälä (Väläkäntie 712) |
Järjestäjä |
UUDENMAAN AJOKOIRAYHDISTYS RY |
Ylituomari |
LAAKSO KARI |
Kotisivut |
Uudenmaan Ajokoirayhdistys Kotisivut
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Luonnetesti |
Aika |
7.10.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (SPL-Itäuusimaan kenttä) |
Järjestäjä |
SPL-ITÄUUSIMAA RY |
Ylituomari |
LEIKOLA KATRI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Käyttäytymiskoe |
Aika |
7.10.2023
|
Paikka |
Nurmijärvi (Nurmijärvi) |
Järjestäjä |
UUDENMAAN HARRASTUSKOIRAT RY |
Ylituomari |
REKORIUS REIJO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (FCI-PASU) |
Aika |
7.10.2023
|
Paikka |
Nurmijärvi (Nurmijärvi) |
Järjestäjä |
UUDENMAAN HARRASTUSKOIRAT RY |
Luokat |
1, 2, 3 |
Ylituomari |
REKORIUS REIJO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
7.10.2023
|
Paikka |
Porvoo (Porskin halli) |
Järjestäjä |
PORVOONSEUDUN KOIRAHARRASTAJAT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, EVL |
Ylituomari |
BERGHÄLL SUSANNA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Luonnetesti |
Aika |
8.10.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (SPL-Itäuusimaan kenttä) |
Järjestäjä |
SPL-ITÄUUSIMAA RY |
Ylituomari |
LEIKOLA KATRI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Metsästyskoirien jäljestämiskoe |
Aika |
8.10.2023
|
Paikka |
Loviisa (Ruotsinpyhtää) |
Järjestäjä |
RUUKIN ERÄMIEHET RY |
Luokat |
AVO, VOI |
Ylituomari |
MYLLYNEN MARI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Mäyräkoirien ajokoe |
Aika |
8.10.2023
|
Järjestäjä |
KESKI-UUDENMAAN MÄYRÄKOIRAT RY |
Ylituomari |
KORKMAN TOMAS |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Käyttäytymiskoe |
Aika |
13.10.2023
|
Paikka |
Kirkkonummi (Veikkola) |
Järjestäjä |
VEIKKOLAN KOIRAKERHO RY |
Ylituomari |
HELIN HEIDI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (PAJÄ) |
Aika |
13.10.2023
|
Paikka |
Nurmijärvi (Nurmijärvi ) |
Järjestäjä |
IMPIVAARAN HALLIT R.Y. |
Luokat |
1, 2, 3 |
Ylituomari |
KALLIO WILHELMIINA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
lohkon valintakoe; ETELÄ |
Tapahtuma |
Beaglein Ajovoittajaottelun valinta ETELÄ |
Koemuoto |
Beaglein ajokoe |
Aika |
13.10.2023
|
Järjestäjä |
HELSINGIN SEUDUN BEAGLE RY |
Ylituomari |
TUKIA PETRI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Mäyräkoirien ajokoe |
Aika |
13.10.2023
|
Paikka |
Raasepori (Raseborg) |
Järjestäjä |
TAXKLUBBEN SYDVÄST RF |
Ylituomari |
JAATINEN INGMAR |
Kotisivut |
www.taxklubbensydvast.com
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (FCI-PASU) |
Aika |
14.10.2023
|
Paikka |
Vihti (Rinteläntie 64, 03400 Haimoo) |
Järjestäjä |
SPL NURMIJÄRVI RY |
Luokat |
1, 2, 3 |
Ylituomari |
REKORIUS REIJO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (PAJÄ) |
Aika |
14.10.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (SPL-Itäuusimaan kenttä) |
Järjestäjä |
SPL-ITÄUUSIMAA RY |
Luokat |
1 |
Ylituomari |
TUHKANEN TIIA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (FCI-PAEJ) |
Aika |
14.10.2023
|
Paikka |
Lohja (Lohja) |
Järjestäjä |
UUDENMAAN HARRASTUSKOIRAT RY |
Luokat |
1, 2 |
Ylituomari |
MATTILA MIKA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
14.10.2023
|
Paikka |
Lohja (Lohja, Kirsu-Halli, Jönsbölentie 21 B) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
VOI |
Ylituomari |
HIISSA TARJA |
Kotisivut |
www.lohjankirsut.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
14.10.2023
|
Paikka |
Porvoo (PORSKin halli, Hattula, Vanha Hämeenlinnantie 21) |
Järjestäjä |
PORVOONSEUDUN KOIRAHARRASTAJAT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
LINDQVIST MIKAELA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
14.10.2023
|
Paikka |
Lohja (Lohja, Kirsu-Halli, Jönsbölentie 21 B) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
ALO, AVO, MES |
Ylituomari |
HIISSA TARJA |
Kotisivut |
www.lohjankirsut.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
14.10.2023
|
Paikka |
Lohja (Kirsu-halli, Jönsbölentie 21 B, Lohja) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
MES |
Ylituomari |
HIISSA TARJA |
Kotisivut |
www.lohjankirsut.fi
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
14.10.2023
|
Paikka |
Lohja (Kirsu-halli, Jönsbölentie 21 b, Lohja) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI |
Ylituomari |
HIISSA TARJA |
Kotisivut |
www.lohjankirsut.fi
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (FCI-PAEJ) |
Aika |
15.10.2023
|
Paikka |
Askola (Askola) |
Järjestäjä |
UUDENMAAN HARRASTUSKOIRAT RY |
Luokat |
1, 2 |
Ylituomari |
REKORIUS REIJO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
15.10.2023
|
Paikka |
Lohja (Kirsu-halli, Jönsbölentie 21 B Virkkala, Lohja) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, EVL |
Ylituomari |
LAISI HARRI |
Kotisivut |
www.lohjankirsut.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
15.10.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (HyKUn halli os. Holintie 10, Hyvinkää) |
Järjestäjä |
HYVINKÄÄN KOIRAURHEILIJAT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, EVL |
Ylituomari |
VÄÄNÄNEN MARI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
15.10.2023
|
Paikka |
Lohja (Lägi Areena, Pysäkkitie 5, Lohja ) |
Järjestäjä |
KERRY- JA VEHNÄTERRIERIKERHO R.Y. |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
TIMONEN RIIKKA |
Kotisivut |
https://www.kerryvehna.net/
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Noutajien A-metsästyskoe |
Aika |
18.10.2023
|
Järjestäjä |
SUOMEN NOUTAJAKOIRAJÄRJESTÖ R.Y. |
Ylituomari |
HIRVONEN PETTERI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
piirimestaruuskoe |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
19.10.2023
|
Järjestäjä |
UUDENMAAN HIRVIKOIRAKERHO RY |
Ylituomari |
NYSTRÖM JUUSO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien kenttäkoe |
Aika |
21.10.2023
|
Järjestäjä |
METSÄSTYSSEURA TURHA TOIVO RY |
Luokat |
NUO, AVO |
Ylituomari |
EKMAN KLAUS |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kansainvälinen pelastuskoirakoe (FCI-IPO-R PEHA) |
Aika |
22.10.2023
|
Paikka |
Tuusula (Tuusula) |
Järjestäjä |
TUUSULAN KENNELKERHO RY |
Luokat |
A |
Ylituomari |
KURONEN JUHA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kansainvälinen pelastuskoirakoe (FCI-IPO-R PEEK haku) |
Aika |
22.10.2023
|
Paikka |
Tuusula (Tuusula) |
Järjestäjä |
TUUSULAN KENNELKERHO RY |
Luokat |
V, B, A |
Ylituomari |
KURONEN JUHA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
piirimestaruuskoe |
Koemuoto |
Kanakoirien kenttäkoe |
Aika |
22.10.2023
|
Järjestäjä |
METSÄSTYSSEURA TURHA TOIVO RY |
Luokat |
NUO, AVO |
Ylituomari |
EKMAN KLAUS |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Paimennustaipumuskoe |
Aika |
22.10.2023
|
Paikka |
Lohja (Usvanummen tila) |
Järjestäjä |
SUOMEN PYRENELÄISET RY |
Ylituomari |
KANSANAHO-PALONEN EIJA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
22.10.2023
|
Paikka |
Lohja (Kaivurinkatu 3, Lohja, Lohjan Koirakeskuksen halli) |
Järjestäjä |
NU-PUN KOIRAKLUBI RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
LINDQVIST MIKAELA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Koiratanssi - Heelwork to Music |
Aika |
22.10.2023
|
Paikka |
Lohja (Lohja, Kirsu-halli, Jönsbölentie 21 B Virkkala, Lo) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI |
Ylituomari |
MAINES HANNA |
Kotisivut |
www.lohjankirsut.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Koiratanssi - Heelwork to Music |
Aika |
22.10.2023
|
Paikka |
Lohja (Lohja, Kirsu-halli, Jönsbölentie 21 B Virkkala, Lo) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI |
Ylituomari |
MAINES HANNA |
Kotisivut |
www.lohjankirsut.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Koiratanssi - Freestyle |
Aika |
22.10.2023
|
Paikka |
Lohja (Lohja, Kirsu-halli, Jönsbölentie 21 B Virkkala, Lo) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI |
Ylituomari |
MAINES HANNA |
Kotisivut |
www.lohjankirsut.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Koiratanssi - Freestyle |
Aika |
22.10.2023
|
Paikka |
Lohja (Lohja, Kirsu-halli, Jönsbölentie 21 B Virkkala, Lo) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI |
Ylituomari |
MAINES HANNA |
Kotisivut |
www.lohjankirsut.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (PAJÄ) |
Aika |
24.10.2023
|
Paikka |
Nurmijärvi (Nurmijärvi) |
Järjestäjä |
IMPIVAARAN HALLIT R.Y. |
Luokat |
1, 2, 3 |
Ylituomari |
KALLIO WILHELMIINA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
piirimestaruuskoe |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
24.10.2023
|
Paikka |
Kirkkonummi (Kylmälän VPK-talo) |
Järjestäjä |
HELSINGIN KENNELKERHO RY |
Ylituomari |
NYSTRÖM JUUSO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
SM-koe tai muu mestaruusottelu |
Tapahtuma |
Kuningatar-ottelu karjalankarhukoira nartuille |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
26.10.2023
|
Paikka |
Vihti (Varmistuu myöhemmin) |
Järjestäjä |
UUDENMAAN PYSTYKORVAKERHO RY |
Ylituomari |
PULKKINEN VOITTO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe |
Aika |
27.-29.10.2023
|
Järjestäjä |
SAKSANPAIMENKOIRALIITTO R.Y. |
Luokat |
1, 2, 3 |
Ylituomari |
ORAVASAARI TERO |
Tapahtuman tyyppi |
SM-koe tai muu mestaruusottelu |
Tapahtuma |
Kuningatar-ottelu karjalankarhukoira nartuille |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
27.10.2023
|
Paikka |
Vihti (Varmistuu myöhemmin) |
Järjestäjä |
UUDENMAAN PYSTYKORVAKERHO RY |
Ylituomari |
PULKKINEN VOITTO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Mäyräkoirien ajokoe |
Aika |
27.10.2023
|
Järjestäjä |
LÄNSI-UUDENMAAN MÄYRÄKOIRAT RY |
Ylituomari |
KORKMAN TOMAS |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Käyttäytymiskoe |
Aika |
28.10.2023
|
Paikka |
Porvoo (Porvoo) |
Järjestäjä |
PORVOON PALVELUSKOIRAT RY |
Ylituomari |
UUSITALO MARJA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (FCI-PAEJ) |
Aika |
28.10.2023
|
Paikka |
Vihti (vihti) |
Järjestäjä |
SAKSANPAIMENKOIRALIITTO R.Y. |
Luokat |
1, 2 |
Ylituomari |
POPPER TONY |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (FCI-PAEJ) |
Aika |
28.10.2023
|
Järjestäjä |
UUDENMAAN HARRASTUSKOIRAT RY |
Luokat |
1, 2 |
Ylituomari |
LAINE MIKAEL |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
28.10.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (HyKUn halli os. Holintie 10, Hyvinkää) |
Järjestäjä |
HYVINKÄÄN KOIRAURHEILIJAT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
WIKSTEN LINDA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
28.10.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (HyKUn halli os. Holintie 10, Hyvinkää) |
Järjestäjä |
HYVINKÄÄN KOIRAURHEILIJAT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
LESKINEN TARU |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Käyttäytymiskoe |
Aika |
29.10.2023
|
Paikka |
Vihti (Rinteläntie 64, 03400 Vihti) |
Järjestäjä |
SPL NURMIJÄRVI RY |
Ylituomari |
LAAKSONEN VESA |
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (FCI-PAEJ) |
Aika |
29.10.2023
|
Järjestäjä |
SAKSANPAIMENKOIRALIITTO R.Y. |
Luokat |
1, 2 |
Ylituomari |
ORAVASAARI TERO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (FCI-PASU) |
Aika |
29.10.2023
|
Paikka |
Vihti (Rinteläntie 64, 03400 Vihti) |
Järjestäjä |
SPL NURMIJÄRVI RY |
Luokat |
1, 2, 3 |
Ylituomari |
LAAKSONEN VESA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (PAHA) |
Aika |
29.10.2023
|
Järjestäjä |
PORVOON PALVELUSKOIRAT RY |
Luokat |
1, 2, 3 |
Ylituomari |
HÄKKINEN VESA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (PAHA) |
Aika |
29.10.2023
|
Paikka |
Tuusula (Jokela) |
Järjestäjä |
JOKELAN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y. |
Luokat |
1, 2, 3 |
Ylituomari |
UUSITALO MARJA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (FCI-PAEJ) |
Aika |
29.10.2023
|
Järjestäjä |
UUDENMAAN HARRASTUSKOIRAT RY |
Luokat |
1, 2 |
Ylituomari |
LAAJAJÄRVI HARRI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
29.10.2023
|
Paikka |
Lohja (Kirsu-halli, Jönsbölentie 21, 08800 Lohja) |
Järjestäjä |
SUOMEN BORDERCOLLIET JA AUSTRALIAN |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
PIRTTIMAA HANNELE |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Käyttäytymiskoe |
Aika |
31.10.2023
|
Paikka |
Nurmijärvi (Nurmijärvi) |
Järjestäjä |
IMPIVAARAN HALLIT R.Y. |
Ylituomari |
TUUKKANEN JAANA-HANNELE |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (FCI-PASU) |
Aika |
4.11.2023
|
Paikka |
Tuusula (Jokela) |
Järjestäjä |
JOKELAN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y. |
Luokat |
1, 2, 3 |
Ylituomari |
HURSTI SEPPO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien kenttäkoe |
Aika |
4.11.2023
|
Järjestäjä |
METSÄSTYSSEURA TURHA TOIVO RY |
Luokat |
NUO, AVO |
Ylituomari |
BÄCKLUND MATTI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Noutajien A-metsästyskoe |
Aika |
4.11.2023
|
Järjestäjä |
SUOMEN NOUTAJAKOIRAJÄRJESTÖ R.Y. |
Ylituomari |
RONKAINEN REIMA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Käyttäytymiskoe |
Aika |
5.11.2023
|
Järjestäjä |
LUOTEIS-UUDENMAAN KÄYTTÖKOIRAT RY |
Ylituomari |
LAAJAJÄRVI HARRI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (FCI-PASU) |
Aika |
5.11.2023
|
Järjestäjä |
LUOTEIS-UUDENMAAN KÄYTTÖKOIRAT RY |
Luokat |
1, 2, 3 |
Ylituomari |
LAAJAJÄRVI HARRI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
5.11.2023
|
Paikka |
Lohja (Kirsu-halli, Jönsbölentie 21 B Virkkala, Lohja) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
VOI, EVL |
Ylituomari |
VÄÄNÄNEN MARI |
Kotisivut |
www.lohjankirsut.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
5.11.2023
|
Paikka |
Lohja (Kirsu-halli, Jönsbölentie 21 B Virkkala, Lohja) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
ALO, AVO |
Ylituomari |
VÄÄNÄNEN MARI |
Kotisivut |
www.lohjankirsut.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
5.11.2023
|
Paikka |
Lohja (Kirsu-halli, Jönsbölentie 21 B Virkkala, Lohja) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, EVL |
Ylituomari |
VÄÄNÄNEN MARI |
Kotisivut |
www.lohjankirsut.fi
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (FCI-PASU) |
Aika |
9.11.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (SPL-Itäuusimaan kenttä) |
Järjestäjä |
SPL-ITÄUUSIMAA RY |
Luokat |
1, 2, 3 |
Ylituomari |
HILTUNEN EEVA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (PAEK) |
Aika |
10.11.2023
|
Paikka |
Nurmijärvi (Nurmijärvi) |
Järjestäjä |
IMPIVAARAN HALLIT R.Y. |
Luokat |
1, 2, 3 |
Ylituomari |
HELIN HEIDI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
SM-koe tai muu mestaruusottelu |
Tapahtuma |
Bassetrotuisten koirien SM-ajokoe |
Koemuoto |
Dreeverien ajokoe |
Aika |
10.11.2023
|
Järjestäjä |
SUOMEN BASSETKERHO R.Y. |
Ylituomari |
MYLLYLÄ ANJA |
Kotisivut |
www.suomenbassetkerho.com
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
piirimestaruuskoe |
Koemuoto |
Ketunajokoe |
Aika |
10.11.2023
|
Paikka |
Mäntsälä (Ohkolan VPK Talo Eerola Kortistontie 12) |
Järjestäjä |
UUDENMAAN AJOKOIRAYHDISTYS RY |
Ylituomari |
SIMOLIN JUHANA |
Kotisivut |
Uudenmaan Ajokoirayhdistys Kotisivut
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Luonnetesti |
Aika |
11.11.2023
|
Paikka |
Tuusula (Tuusulan Kennelkerhon koulutuskenttä) |
Järjestäjä |
SUOMEN AIREDALENTERRIERIYHDISTYS |
Ylituomari |
HAANPÄÄ LEA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
11.11.2023
|
11.11.
|
Hyvinkää
|
PEKO
|
|
PEKO B/A, PEKO A/B, PERA B, PERA A |
HYNNINEN MARIA
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Pelastuskoirakoe |
Aika |
11.11.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (Hyvinkää) |
Järjestäjä |
KERAVAN KOIRAHARRASTAJAT R.Y. |
Luokat |
PEKO B/A, PEKO A/B, PERA B, PERA A |
Ylituomari |
HYNNINEN MARIA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (FCI-PAEJ) |
Aika |
11.11.2023
|
Paikka |
Inkoo (Västankvarn Gård) |
Järjestäjä |
INKOON KOIRAKERHO CANIDAE RY |
Luokat |
2 |
Ylituomari |
MATTILA MIKA |
Kotisivut |
www.canidae.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
SM-koe tai muu mestaruusottelu |
Tapahtuma |
SM-NOME-A |
Koemuoto |
Noutajien A-metsästyskoe |
Aika |
11.11.2023
|
Järjestäjä |
KAAKON NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY |
Ylituomari |
SIPOLA MISO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (FCI-PASU) |
Aika |
12.11.2023
|
Paikka |
Järvenpää (Järvenpään Koirakerhon koulutuskenttä) |
Järjestäjä |
JÄRVENPÄÄN KOIRAKERHO RY. |
Luokat |
1, 2, 3 |
Ylituomari |
HURSTI SEPPO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Käyttäytymiskoe |
Aika |
14.11.2023
|
Paikka |
Nurmijärvi (Nurmijärvi) |
Järjestäjä |
MOKOMA RY |
Ylituomari |
TUHKANEN TIIA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (FCI-PAEJ) |
Aika |
16.11.2023
|
Paikka |
Vihti (Vihti) |
Järjestäjä |
ETELÄ-SUOMEN PALVELUSKOIRA RY |
Luokat |
1, 2 |
Ylituomari |
HILTUNEN EEVA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Käyttäytymiskoe |
Aika |
17.11.2023
|
Paikka |
Tuusula (Jokela) |
Järjestäjä |
JOKELAN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y. |
Ylituomari |
HEINILÄ JANI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
lohkon valintakoe; ETELÄ |
Tapahtuma |
Hirvimestaruus ottelun valinta ETELÄ |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
17.11.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (Solttila) |
Järjestäjä |
HELSINGIN KENNELKERHO RY, UUDENMAAN HIRVIKOIRAKERHO RY, SUOMEN HARMAAHIRVIKOIRAJÄRJESTÖ R.Y |
Ylituomari |
KOMPPA JORMA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Mäyräkoirien ajokoe |
Aika |
17.11.2023
|
Paikka |
Raasepori (Raseborg) |
Järjestäjä |
TAXKLUBBEN SYDVÄST RF |
Ylituomari |
KOIVISTO ESA |
Kotisivut |
www.taxklubbensydvast.com
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (PAHA) |
Aika |
18.11.2023
|
Paikka |
Nurmijärvi (Nurmijärvi) |
Järjestäjä |
IMPIVAARAN HALLIT R.Y. |
Luokat |
1, 2, 3 |
Ylituomari |
ORAVASAARI TERO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
18.11.2023
|
Paikka |
Lohja (Kirsu-Halli, Jönsbölentie 21 B, Lohja) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
ULJAS SAARA |
Kotisivut |
www.lohjankirsut.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
18.11.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (HyKUn halli, os Holintie 10 Hyvinkää) |
Järjestäjä |
HYVINKÄÄN KOIRAURHEILIJAT RY |
Luokat |
VOI, MES |
Ylituomari |
PIRTTIMAA HANNELE |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
18.11.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (HyKUn halli, os Holintie 10 Hyvinkää) |
Järjestäjä |
HYVINKÄÄN KOIRAURHEILIJAT RY |
Luokat |
ALO, AVO |
Ylituomari |
PIRTTIMAA HANNELE |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
19.11.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (HyKUn halli, os Holintie 10 Hyvinkää) |
Järjestäjä |
HYVINKÄÄN KOIRAURHEILIJAT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, EVL |
Ylituomari |
STÉN ILKKA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (pelto) |
Aika |
19.11.2023
|
Paikka |
Kirkkonummi (Lapinkylä) |
Järjestäjä |
AVANSSI KLUBI RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
KEMPPAINEN PEKKA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (PAJÄ) |
Aika |
21.11.2023
|
Paikka |
Nurmijärvi (Nurmijärvi) |
Järjestäjä |
IMPIVAARAN HALLIT R.Y. |
Luokat |
1, 2 |
Ylituomari |
HELIN HEIDI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Mäyräkoirien ajokoe |
Aika |
24.11.2023
|
Järjestäjä |
LÄNSI-UUDENMAAN MÄYRÄKOIRAT RY |
Ylituomari |
KAMILA ULLA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Luonnetesti |
Aika |
25.11.2023
|
Paikka |
Tuusula (Tuusulan Kennelkerhon kenttä) |
Järjestäjä |
LAPPALAISKOIRAT RY |
Ylituomari |
HAANPÄÄ LEA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
25.11.2023
|
Paikka |
Porvoo (Porskin halli) |
Järjestäjä |
PORVOONSEUDUN KOIRAHARRASTAJAT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, EVL |
Ylituomari |
HELLMAN MAARIT |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (pelto) |
Aika |
25.11.2023
|
Paikka |
Raasepori (Raasepori) |
Järjestäjä |
URJALAN ERÄ RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
PUNKARI OLLI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Luonnetesti |
Aika |
26.11.2023
|
Paikka |
Tuusula (Tuusulan Kennelkerhon kenttä) |
Järjestäjä |
LAPPALAISKOIRAT RY |
Ylituomari |
HAANPÄÄ LEA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (pelto) |
Aika |
26.11.2023
|
Paikka |
Raasepori (Raasepori) |
Järjestäjä |
URJALAN ERÄ RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
PUNKARI OLLI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Koiratanssi - Heelwork to Music |
Aika |
26.11.2023
|
Paikka |
Lohja (Lohja, Kirsu-halli, Jönsbölentie 21 B Virkkala, Lo) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI |
Ylituomari |
VÄÄNÄNEN MARI |
Kotisivut |
www.lohjankirsut.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Koiratanssi - Heelwork to Music |
Aika |
26.11.2023
|
Paikka |
Lohja (Kirsu-halli, Jönsbölentie 21 B Virkkala, Lohja) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI |
Ylituomari |
VÄÄNÄNEN MARI |
Kotisivut |
www.lohjankirsut.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Koiratanssi - Freestyle |
Aika |
26.11.2023
|
Paikka |
Lohja (Lohja, Kirsu-halli, Jönsbölentie 21 B Virkkala, Lo) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI |
Ylituomari |
VÄÄNÄNEN MARI |
Kotisivut |
www.lohjankirsut.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Koiratanssi - Freestyle |
Aika |
26.11.2023
|
Paikka |
Lohja (Kirsu-halli, Jönsbölentie 21 B Virkkala, Lohja) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI |
Ylituomari |
VÄÄNÄNEN MARI |
Kotisivut |
www.lohjankirsut.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Sisäetsintä) |
Aika |
1.12.2023
|
Paikka |
Nurmijärvi (Betonitehdas) |
Järjestäjä |
HYVINKÄÄN SEUDUN KENNELKERHO R.Y. |
Luokat |
1 |
Ylituomari |
SIRVIÖ MINNA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Mäyräkoirien ajokoe |
Aika |
2.12.2023
|
Paikka |
Raasepori (Raseborg) |
Järjestäjä |
TAXKLUBBEN SYDVÄST RF |
Ylituomari |
KIVISTÖ MARKKU |
Kotisivut |
www.taxklubbensydvast.com
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
2.12.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (HyKUn halli, os Holintie 10 Hyvinkää) |
Järjestäjä |
HYVINKÄÄN KOIRAURHEILIJAT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
HARJU IIRIS |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Ajokoe |
Aika |
3.12.2023
|
Järjestäjä |
VÄSTRA NYLANDS STÖVARKLUBB RY |
Ylituomari |
BERGSTRÖM EINAR |
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
6.12.2023
|
Paikka |
Lohja (Kirsu-halli, Jönsbölentie 21 B Virkkala, Lohja) |
Järjestäjä |
LOHJAN KIRSUT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, EVL |
Ylituomari |
LAISI HARRI |
Kotisivut |
www.lohjankirsut.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Dreeverien ajokoe |
Aika |
6.12.2023
|
Paikka |
Pukkila (Pukkila) |
Järjestäjä |
UUDENMAAN DREEVERIKERHO RY |
Ylituomari |
NURMILUOTO TIMO ERIK |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Spanielien metsästyskoe |
Aika |
6.12.2023
|
Järjestäjä |
COCKERSPANIELIT RY |
Luokat |
AVO, VOI |
Ylituomari |
KURVINEN ARTO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
jäsentenvälinen |
Koemuoto |
Mäyräkoirien ajokoe |
Aika |
6.12.2023
|
Järjestäjä |
KESKI-UUDENMAAN MÄYRÄKOIRAT RY |
Ylituomari |
JAATINEN INGMAR |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
jäsentenvälinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
7.12.2023
|
Järjestäjä |
UUDENMAAN HIRVIKOIRAKERHO RY |
Ylituomari |
RUNSTEN HEIKKI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Mäyräkoirien ajokoe |
Aika |
8.12.2023
|
Paikka |
Raasepori (Raseborg) |
Järjestäjä |
TAXKLUBBEN SYDVÄST RF |
Ylituomari |
JAATINEN INGMAR |
Kotisivut |
www.taxklubbensydvast.com
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Ajokoe |
Aika |
16.12.2023
|
Järjestäjä |
KENNELFÖRENINGEN HAU R.F. - |
Ylituomari |
HÄYHÄNEN ESKO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
17.12.2023
|
Paikka |
Hyvinkää (HyKUn halli, os Holintie 10 Hyvinkää) |
Järjestäjä |
HYVINKÄÄN KOIRAURHEILIJAT RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, EVL |
Ylituomari |
BERGHÄLL SUSANNA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
26.12.2023
|
Paikka |
Vihti (Hiekan Halli ) |
Järjestäjä |
VEIKKOLAN KOIRAKERHO RY |
Luokat |
ALO, AVO |
Ylituomari |
BELLAOUI PIRKKO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
29.12.2023
|
Järjestäjä |
UUDENMAAN HIRVIKOIRAKERHO RY |
Ylituomari |
TUULENSUU VILLE |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
29.12.2023
|
Paikka |
Tuusula (KAT-Tila) |
Järjestäjä |
KERAVAN AGILITY TEAM RY |
Luokat |
MES |
Ylituomari |
PIRTTIMAA HANNELE |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|