Aika | Näyttely | Näyttely | Rodut | Ilm. päättyy | Valitun rodun tuomari | |
---|---|---|---|---|---|---|
22.-23.1.2022 |
22.-23.1. Turku KV PERUTTU Winter Dog Show 2022 - Turku KV |
Turku
KV
PERUTTU Winter Dog Show 2022 - Turku KV |
la:
1, 3, 7, 9, 10 su: 2, 4, 5, 6, 8 |
Päättynyt | Päättynyt | |
Näyttelytyyppi | Kansainvälinen näyttely | |||||
Näyttely | PERUTTU Winter Dog Show 2022 - Turku KV | |||||
Aika | 22.-23.1.2022 | |||||
Paikka | Turku (Turun Messu- ja Kongressikeskus) | |||||
Roturyhmät |
la:
1, 3, 7, 9, 10 su: 2, 4, 5, 6, 8 |
|||||
Järjestäjä | METSÄSTYSSEURA TAPIO RY, AURAN NUUSKUT RY, TURUN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY, LOUNAIS-SUOMEN DREEVERIKERHO RY, TURUN KENTTÄKOIRAYHDISTYS RY, METSÄSTYSSEURA RASI RY, METSÄSTYSYHDISTYS TARVAS RY, NAANTALIN PALV.-JA SEURAKOIRAYHD., KIMITOÖNS JAKTHUNDSKLUBB, LOUNAIS-SUOMEN BERNIT RY, SPL-TURKU RY | |||||
Ilmoittautumisajat | 3.1.2022 | |||||
5.-6.2.2022 |
5.-6.2. Seinäjoki KV PERUTTU Seinäjoki KV |
Seinäjoki
KV
PERUTTU Seinäjoki KV |
la:
1, 3, 4, 5, 8 su: 2, 6, 7, 9, 10 |
Päättynyt | Päättynyt | |
Näyttelytyyppi | Kansainvälinen näyttely | |||||
Näyttely | PERUTTU Seinäjoki KV | |||||
Aika | 5.-6.2.2022 | |||||
Paikka | Seinäjoki (Seinäjoki Areena) | |||||
Roturyhmät |
la:
1, 3, 4, 5, 8 su: 2, 6, 7, 9, 10 |
|||||
Järjestäjä | ETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y. | |||||
Ilmoittautumisajat | 11.1.2022 | |||||
13.2.2022 |
13.2. Raahe EPN PERUTTU Raahen pentunäyttely |
Raahe
EPN
PERUTTU Raahen pentunäyttely |
Päättynyt | Päättynyt | ||
Näyttelytyyppi | Pentunäyttely | |||||
Näyttely | PERUTTU Raahen pentunäyttely | |||||
Aika | 13.2.2022 | |||||
Paikka | Raahe (Raahen liikuntahalli) | |||||
Järjestäjä | RAAHEN ERÄNKÄVIJÄT RY | |||||
Ilmoittautumisajat | 17.1.2022 | |||||
26.-27.3.2022 |
26.-27.3. Lahti KV |
Lahti
KV
|
la:
1, 6, 7, 8, 9 su: 2, 3, 4, 5, 10 |
Päättynyt | Päättynyt | |
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Kansainvälinen näyttely | |||||
Näyttely | Lahti KV | |||||
Aika | 26.-27.3.2022 | |||||
Paikka | Lahti (Lahden Urheilu- ja Messukeskus) | |||||
Roturyhmät |
la:
1, 6, 7, 8, 9 su: 2, 3, 4, 5, 10 |
|||||
Järjestäjä | SALPAUSSELÄN KENNELPIIRI RY | |||||
Ilmoittautumisajat | 2.3.2022 | |||||
2.-3.4.2022 |
2.-3.4. Kajaani KV Kainuu KV |
Kajaani
KV
Kainuu KV |
la:
2, 3, 4, 6, 8, 10 su: 1, 5, 7, 9 |
Päättynyt | Päättynyt | |
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Kansainvälinen näyttely | |||||
Näyttely | Kainuu KV | |||||
Aika | 2.-3.4.2022 | |||||
Paikka | Kajaani (Kajaanin Pallohalli) | |||||
Roturyhmät |
la:
2, 3, 4, 6, 8, 10 su: 1, 5, 7, 9 |
|||||
Järjestäjä | KAINUUN KENNELPIIRI R.Y. | |||||
Ilmoittautumisajat | 10.3.2022 | |||||
9.-10.4.2022 |
9.-10.4. Vaasa KV |
Vaasa
KV
|
la:
1, 4, 5, 7, 9 su: 2, 3, 6, 8, 10 |
Päättynyt | Päättynyt | |
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Kansainvälinen näyttely | |||||
Näyttely | Vaasa KV | |||||
Aika | 9.-10.4.2022 | |||||
Paikka | Vaasa (Botniahalli) | |||||
Roturyhmät |
la:
1, 4, 5, 7, 9 su: 2, 3, 6, 8, 10 |
|||||
Järjestäjä | VAASAN KOIRAKERHO RY, MERENKURKUN NOUTAJAT RY, VASA KENNELFÖRENING RF, ÖSTERBOTTENS ÄLGHUNDKLUBB RF | |||||
Ilmoittautumisajat | 13.3.2022 | |||||
9.4.2022 |
9.4. Tornio RN Tornio FCI 3 & 1/10 |
Tornio
RN
Tornio FCI 3 & 1/10 |
3, 1/10 | Päättynyt | Päättynyt | |
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Ryhmänäyttely | |||||
Näyttely | Tornio FCI 3 & 1/10 | |||||
Aika | 9.4.2022 | |||||
Paikka | Tornio (Vauhtikoira areena) | |||||
Roturyhmät | 3, 1/10 | |||||
Järjestäjä | TORNION KENNELKERHO R.Y. | |||||
Ilmoittautumisajat | 21.3.2022 | |||||
16.-17.4.2022 |
16.-17.4. Kotka RN Kotka 3 & 4 & 10 |
Kotka
RN
Kotka 3 & 4 & 10 |
3, 4, 10 | Päättynyt | Päättynyt | |
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Ryhmänäyttely | |||||
Näyttely | Kotka 3 & 4 & 10 | |||||
Aika | 16.-17.4.2022 | |||||
Paikka | Kotka (KKS:n halli) | |||||
Roturyhmät | 3, 4, 10 | |||||
Järjestäjä | KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y. | |||||
Lisätiedot | Lauantaina 16.4.2022 arvostellaan ryhmä 3 ja sunnuntaina 17.4.2022 arvostellaan ryhmä 4/10 | |||||
Ilmoittautumisajat | 25.3.2022 | |||||
16.4.2022 |
16.4. Jyväskylä NORD PERUTTU 16.4.22 Jyväskylä NORD |
Jyväskylä
NORD
PERUTTU 16.4.22 Jyväskylä NORD |
Päättynyt | Päättynyt | ||
Näyttelytyyppi | Nord-näyttely | |||||
Näyttely | PERUTTU 16.4.22 Jyväskylä NORD | |||||
Aika | 16.4.2022 | |||||
Paikka | Jyväskylä (Jyväskylän Paviljonki) | |||||
Järjestäjä | KESKI-SUOMEN KENNELPIIRI R.Y. | |||||
Ilmoittautumisajat | 28.3.2022 | |||||
17.4.2022 |
17.4. Jyväskylä KV PERUTTU 17.4.22 Jyväskylä KV |
Jyväskylä
KV
PERUTTU 17.4.22 Jyväskylä KV |
Päättynyt | Päättynyt | ||
Näyttelytyyppi | Kansainvälinen näyttely | |||||
Näyttely | PERUTTU 17.4.22 Jyväskylä KV | |||||
Aika | 17.4.2022 | |||||
Paikka | Jyväskylä (Jyväskylän Paviljonki) | |||||
Järjestäjä | SISÄ-SUOMEN METSÄSTYSSEURA RY, KESKI-SUOMEN VINTTIKOIRAKERHO RY, KESKI-SUOMEN PUNA-MUSTAT PYSTYKORVAYHDISTY RY, KESKI-SUOMEN PALVELUSKOIRAYHDISTYS, KESKI-SUOMEN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY., KESKI-SUOMEN MÄYRÄKOIRAKERHO RY, KESKI-SUOMEN KENNELKERHO RY, KESKI-SUOMEN BEAGLE RY, KESKI-SUOMEN AJOKOIRAYHDISTYS RY, JYVÄSKYLÄN METSÄS.HOITOYHDISTYS RY | |||||
Ilmoittautumisajat | 28.3.2022 | |||||
30.4.2022 |
30.4. Tampere NORD Werraton Wappu Tampere NORD |
Tampere
NORD
Werraton Wappu Tampere NORD |
Päättynyt | Päättynyt |
Outi Piisi-Putta |
|
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Nord-näyttely | |||||
Näyttely | Werraton Wappu Tampere NORD | |||||
Aika | 30.4.2022 | |||||
Paikka | Tampere (Tampereen Messu ja Urheilukeskus) | |||||
Järjestäjä | POHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y. | |||||
Junior Handler | PMV-karsintakilpailu | |||||
Ilmoittautumisajat | 11.4.2022 | |||||
Tuomari | Outi Piisi-Putta | |||||
30.4.2022 |
30.4. Tampere EPN Tampere Puppy Dog Show |
Tampere
EPN
Tampere Puppy Dog Show |
Päättynyt | Päättynyt |
Pekka Teini |
|
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Pentunäyttely | |||||
Näyttely | Tampere Puppy Dog Show | |||||
Aika | 30.4.2022 | |||||
Paikka | Tampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus) | |||||
Järjestäjä | POHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y. | |||||
Ilmoittautumisajat | 11.4.2022 | |||||
Tuomari | Pekka Teini | |||||
1.5.2022 |
1.5. Tampere EPN Tampere Puppy Dog Show |
Tampere
EPN
Tampere Puppy Dog Show |
Päättynyt | Päättynyt |
Outi Piisi-Putta |
|
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Pentunäyttely | |||||
Näyttely | Tampere Puppy Dog Show | |||||
Aika | 1.5.2022 | |||||
Paikka | Tampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus) | |||||
Järjestäjä | POHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y. | |||||
Ilmoittautumisajat | 11.4.2022 | |||||
Tuomari | Outi Piisi-Putta | |||||
1.5.2022 |
1.5. Tampere KV Werraton Wappu Tampere KV |
Tampere
KV
Werraton Wappu Tampere KV |
Päättynyt | Päättynyt |
Attila Czeglédi |
|
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Kansainvälinen näyttely | |||||
Näyttely | Werraton Wappu Tampere KV | |||||
Aika | 1.5.2022 | |||||
Paikka | Tampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus) | |||||
Järjestäjä | POHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y. | |||||
Junior Handler | SM-osakilpailu, Piirinmestaruus | |||||
Ilmoittautumisajat | 11.4.2022 | |||||
Tuomari | Attila Czeglédi | |||||
1.5.2022 |
1.5. Lahti EPN Lahden pentunäyttely |
Lahti
EPN
Lahden pentunäyttely |
Päättynyt | Päättynyt |
Jarmo Hilpinen |
|
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Pentunäyttely | |||||
Näyttely | Lahden pentunäyttely | |||||
Aika | 1.5.2022 | |||||
Paikka | Lahti (Jokimaan ravikeskus) | |||||
Järjestäjä | AKITA RY, PÄIJÄTHOFFIT RY, PÄIJÄT-HÄMEEN AJOKOIRAYHDISTYS RY | |||||
Lisätiedot | Samassa paikassa samaan aikaan ryhmänäyttely 2/3 & 1/5 | |||||
Ilmoittautumisajat | 8.4.2022 | |||||
Tuomari | Jarmo Hilpinen | |||||
7.-8.5.2022 |
7.-8.5. Oulu NORD |
Oulu
NORD
|
la:
3, 5, 6, 7, 9 su: 1, 2, 4, 8, 10 |
Päättynyt | Päättynyt |
Rade Dakic |
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Nord-näyttely | |||||
Näyttely | Oulu NORD | |||||
Aika | 7.-8.5.2022 | |||||
Paikka | Oulu (Moottoriurheilukeskus OuluZone) | |||||
Roturyhmät |
la:
3, 5, 6, 7, 9 su: 1, 2, 4, 8, 10 |
|||||
Järjestäjä | OULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY, OULUN SEUDUN NOUTAJAKOIRAYHD. R.Y., OULUN KOIRAKERHO RY, OULUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY | |||||
Junior Handler | Tavallinen, Tavallinen | |||||
Ilmoittautumisajat | 7.4.2022 | |||||
Tuomari | Rade Dakic | |||||
8.5.2022 |
8.5. Salo RN Salo RN 1, 5, 9, 10 |
Salo
RN
Salo RN 1, 5, 9, 10 |
1, 5, 9, 10 | Päättynyt | Päättynyt |
Leila Kärkäs |
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Ryhmänäyttely | |||||
Näyttely | Salo RN 1, 5, 9, 10 | |||||
Aika | 8.5.2022 | |||||
Paikka | Salo (Salo) | |||||
Roturyhmät | 1, 5, 9, 10 | |||||
Järjestäjä | KOIRAKERHO TASSUT R.Y. | |||||
Ilmoittautumisajat | 19.4.2022 | |||||
Tuomari | Leila Kärkäs | |||||
14.5.2022 |
14.5. Valkeakoski EPN Valkeakosken pentunäyttely |
Valkeakoski
EPN
Valkeakosken pentunäyttely |
Päättynyt | Päättynyt |
Kaisa Metteri-Gold |
|
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Pentunäyttely | |||||
Näyttely | Valkeakosken pentunäyttely | |||||
Aika | 14.5.2022 | |||||
Paikka | Valkeakoski (Jäähalli Wareena, ulkoalueet) | |||||
Järjestäjä | VALKEAKOSKEN KENNELKERHO R.Y., SAARIOISPUOLEN METSÄSTYSSEURA RY, VALKEAKOSKEN METSÄSTYSYHDISTYS RY | |||||
Ilmoittautumisajat | 22.4.2022 | |||||
Tuomari | Kaisa Metteri-Gold | |||||
14.-15.5.2022 |
14.-15.5. Hamina KR Hamina KR 2022 |
Hamina
KR
Hamina KR 2022 |
la:
1, 4, 8, 9, 10 su: 2, 3, 5, 6, 7 |
Päättynyt | Päättynyt |
Boris Spoljaric |
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Kaikkien rotujen näyttely | |||||
Näyttely | Hamina KR 2022 | |||||
Aika | 14.-15.5.2022 | |||||
Paikka | Hamina (Harjun Oppimiskeskus) | |||||
Roturyhmät |
la:
1, 4, 8, 9, 10 su: 2, 3, 5, 6, 7 |
|||||
Järjestäjä | KAAKON KENNEL-KERHO RY | |||||
Junior Handler | Tavallinen, Tavallinen | |||||
Ilmoittautumisajat | 24.4.2022 | |||||
Tuomari | Boris Spoljaric | |||||
14.-15.5.2022 |
14.-15.5. Helsinki KV Royal Canin Show |
Helsinki
KV
Royal Canin Show |
la:
2, 3, 5, 6, 7 su: 1, 4, 8, 9, 10 |
Päättynyt | Päättynyt |
Saija Juutilainen Oliver Simon |
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Kansainvälinen näyttely | |||||
Näyttely | Royal Canin Show | |||||
Aika | 14.-15.5.2022 | |||||
Paikka | Helsinki (Tuomarinkartanon Vinttikoirakeskus) | |||||
Roturyhmät |
la:
2, 3, 5, 6, 7 su: 1, 4, 8, 9, 10 |
|||||
Järjestäjä | HELSINGIN SEUDUN KENNELPIIRI R.Y. | |||||
Junior Handler | Tavallinen, Piirinmestaruus, SM-osakilpailu | |||||
Ilmoittautumisajat | 18.4.2022 | |||||
Tuomari | Saija Juutilainen, Oliver Simon | |||||
21.-22.5.2022 |
21.-22.5. Rauma KR Rauma Show |
Rauma
KR
Rauma Show |
la:
1, 4, 8, 9, 10 su: 2, 3, 5, 6, 7 |
Päättynyt | Päättynyt |
Paula Rekiranta |
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Kaikkien rotujen näyttely | |||||
Näyttely | Rauma Show | |||||
Aika | 21.-22.5.2022 | |||||
Paikka | Rauma (Äijänsuon Urheilualue) | |||||
Roturyhmät |
la:
1, 4, 8, 9, 10 su: 2, 3, 5, 6, 7 |
|||||
Järjestäjä | RAUMAN KÄYTTÖ- JA SEURAKOIRAT RY, RAUMAN MAALAISKUNNAN METSÄSTYSSEURA RY, RAUMAN SEUDUN ERÄMIEHET RY, RAUMAN YMPÄRISTÖN URHEILUMETSÄSTÄJÄT, RAUMAN METSÄSTYSSEURA RY | |||||
Junior Handler | Tavallinen | |||||
Lisätiedot | Junior Handler vain yhtenä päivänä, myös pennut 7-9 kk. | |||||
Ilmoittautumisajat | 26.4.2022 | |||||
Tuomari | Paula Rekiranta | |||||
21.-22.5.2022 |
21.-22.5. Mynämäki KR Wirmo Dog Show 2022 |
Mynämäki
KR
Wirmo Dog Show 2022 |
la:
2, 3, 5, 6, 7 su: 1, 4, 8, 9, 10 |
Päättynyt | Päättynyt |
Leila Kärkäs |
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Kaikkien rotujen näyttely | |||||
Näyttely | Wirmo Dog Show 2022 | |||||
Aika | 21.-22.5.2022 | |||||
Paikka | Mynämäki (Mynämäen Urheilukeskus) | |||||
Roturyhmät |
la:
2, 3, 5, 6, 7 su: 1, 4, 8, 9, 10 |
|||||
Järjestäjä | MYNÄMÄEN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y., METSÄSTYSSEURA REPO RY, MS.MYNÄMÄEN ERÄ R.Y., MS KARJALAN KORVENKÄVIJÄT RY | |||||
Junior Handler | SM-osakilpailu, Tavallinen | |||||
Ilmoittautumisajat | 26.4.2022 | |||||
Tuomari | Leila Kärkäs | |||||
22.5.2022 |
22.5. Helsinki EPN Helsinki pentunäyttely |
Helsinki
EPN
Helsinki pentunäyttely |
Päättynyt | Päättynyt |
Tuula Savolainen |
|
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Pentunäyttely | |||||
Näyttely | Helsinki pentunäyttely | |||||
Aika | 22.5.2022 | |||||
Paikka | Helsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus) | |||||
Järjestäjä | SUOMEN BORZOIKLUBI R.Y. | |||||
Ilmoittautumisajat | 25.4.2022 | |||||
Tuomari | Tuula Savolainen | |||||
26.5.2022 |
26.5. Hausjärvi EPN Hausjärven pentunäyttely |
Hausjärvi
EPN
Hausjärven pentunäyttely |
Päättynyt | Päättynyt |
Jenna Leino |
|
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Pentunäyttely | |||||
Näyttely | Hausjärven pentunäyttely | |||||
Aika | 26.5.2022 | |||||
Paikka | Hausjärvi (Hausjärven yläaste) | |||||
Järjestäjä | BERNHARDINKOIRAYHDISTYS R.Y., VANHAENGLANNINLAMMASKOIRAT-FINNISH, OITIN METSÄSTYSSEURA RY | |||||
Ilmoittautumisajat | 30.4.2022 | |||||
Tuomari | Jenna Leino | |||||
26.5.2022 |
26.5. Turku RN Mynämäki/Turku RN 7/10 & 8/9 |
Turku
RN
Mynämäki/Turku RN 7/10 & 8/9 |
7/10, 8/9 | Päättynyt | Päättynyt |
Marja Salminen |
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Ryhmänäyttely | |||||
Näyttely | Mynämäki/Turku RN 7/10 & 8/9 | |||||
Aika | 26.5.2022 | |||||
Paikka | Turku (Turun Messukeskuksen parkkipaikka) | |||||
Roturyhmät | 7/10, 8/9 | |||||
Järjestäjä | VARSINAIS-SUOMEN KENNELPIIRI R.Y. | |||||
Junior Handler | Piirinmestaruus, Tavallinen | |||||
Ilmoittautumisajat | 5.5.2022 | |||||
Tuomari | Marja Salminen | |||||
26.5.2022 |
26.5. Kangasniemi KR |
Kangasniemi
KR
|
Päättynyt | Päättynyt |
Perttu Ståhlberg |
|
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Kaikkien rotujen näyttely | |||||
Näyttely | Kangasniemi KR | |||||
Aika | 26.5.2022 | |||||
Paikka | Kangasniemi (Kangasniemen urheilukeskus) | |||||
Järjestäjä | KANGASNIEMEN KENNELKERHO RY, KANGASNIEMEN ERÄVEIKOT, KANGASNIEMEN HOKAN METSÄSTYSSEURA, LÄPSYÖSTIN ERÄNKÄVIJÄT RY, PUULAN ERÄ RY, SALMENKYLÄN METS.SEURA RY. | |||||
Junior Handler | Piirinmestaruus, SM-osakilpailu | |||||
Ilmoittautumisajat | 28.4.2022 | |||||
Tuomari | Perttu Ståhlberg | |||||
28.5.2022 |
28.5. Kontiolahti KV Suvikarelia KV 2022 feat Dagsmark |
Kontiolahti
KV
Suvikarelia KV 2022 feat Dagsmark |
Päättynyt | Päättynyt |
Wayne Douglas |
|
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Kansainvälinen näyttely | |||||
Näyttely | Suvikarelia KV 2022 feat Dagsmark | |||||
Aika | 28.5.2022 | |||||
Paikka | Kontiolahti (Kontiolahden ampumahiihtostadion) | |||||
Järjestäjä | POHJOIS-KARJALAN PYSTYKORVAKERHO RY, POHJOIS-KARJALAN NOUTAJAKOIRAYHDIST, LIPERIN KENNELKERHO R.Y., POHJOIS-KARJALAN AJOKOIRAYHDISTYS, POHJOIS-KARJALAN BEAGLEYHDISTYS RY, POHJOIS-KARJALAN DREEVERIKERHO RY, POHJOIS-KARJALAN HIRVIKOIRAYHDISTYS, POHJOIS-KARJALAN KARHUKOIRAYHDISTYS | |||||
Junior Handler | Piirinmestaruus, SM-osakilpailu | |||||
Ilmoittautumisajat | 30.4.2022 | |||||
Tuomari | Wayne Douglas | |||||
28.5.2022 |
28.5. Riihimäki EPN |
Riihimäki
EPN
|
Päättynyt | Päättynyt |
Harto Stockmari |
|
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Pentunäyttely | |||||
Aika | 28.5.2022 | |||||
Paikka | Riihimäki (Riihimäen ravirata) | |||||
Järjestäjä | ETELÄ-HÄMEEN AJOKOIRAYHDISTYS RY | |||||
Ilmoittautumisajat | 15.5.2022 | |||||
Tuomari | Harto Stockmari | |||||
28.5.2022 |
28.5. Harjavalta EPN Harjavallan pentunäyttely |
Harjavalta
EPN
Harjavallan pentunäyttely |
Päättynyt | Päättynyt | ||
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Pentunäyttely | |||||
Näyttely | Harjavallan pentunäyttely | |||||
Aika | 28.5.2022 | |||||
Paikka | Harjavalta (HPSH:n kenttä) | |||||
Järjestäjä | DALMATIANKOIRAT R.Y., VANHAENGLANNINLAMMASKOIRAT-FINNISH | |||||
Ilmoittautumisajat | 2.5.2022 | |||||
29.5.2022 |
29.5. Kontiolahti KR Suvikarelia KR 2022 feat Dagsmark |
Kontiolahti
KR
Suvikarelia KR 2022 feat Dagsmark |
Päättynyt | Päättynyt |
Marja Talvitie |
|
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Kaikkien rotujen näyttely | |||||
Näyttely | Suvikarelia KR 2022 feat Dagsmark | |||||
Aika | 29.5.2022 | |||||
Paikka | Kontiolahti (Kontiolahden ampumahiihtostadion) | |||||
Järjestäjä | POHJOIS-KARJALAN PYSTYKORVAKERHO RY, POHJOIS-KARJALAN AJOKOIRAYHDISTYS, POHJOIS-KARJALAN BEAGLEYHDISTYS RY, POHJOIS-KARJALAN DREEVERIKERHO RY, POHJOIS-KARJALAN HIRVIKOIRAYHDISTYS, POHJOIS-KARJALAN KARHUKOIRAYHDISTYS, POHJOIS-KARJALAN NOUTAJAKOIRAYHDIST, LIPERIN KENNELKERHO R.Y. | |||||
Junior Handler | Tavallinen | |||||
Ilmoittautumisajat | 30.4.2022 | |||||
Tuomari | Marja Talvitie | |||||
4.6.2022 |
4.6. Ylöjärvi KR |
Ylöjärvi
KR
|
Päättynyt | Päättynyt |
Säde Hohteri |
|
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Kaikkien rotujen näyttely | |||||
Näyttely | Ylöjärvi KR | |||||
Aika | 4.6.2022 | |||||
Paikka | Ylöjärvi (Teivon ravikeskus) | |||||
Järjestäjä | POHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y. | |||||
Lisätiedot | Koronatukinäyttely | |||||
Ilmoittautumisajat | 12.5.2022 | |||||
Tuomari | Säde Hohteri | |||||
5.6.2022 |
5.6. Suomussalmi RN Suomussalmi 2/7 & 5/10 |
Suomussalmi
RN
Suomussalmi 2/7 & 5/10 |
2/7, 5/10 | Päättynyt | Päättynyt |
Harry Tast |
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Ryhmänäyttely | |||||
Näyttely | Suomussalmi 2/7 & 5/10 | |||||
Aika | 5.6.2022 | |||||
Paikka | Suomussalmi (Ruukinkankaan urheilukenttä) | |||||
Roturyhmät | 2/7, 5/10 | |||||
Järjestäjä | SUOMUSSALMEN AJOKOIRAKERHO RY, KUURTOLAN METSÄSTYSSEURA RY, NÄÄTÄLÄN ERÄ R.Y. | |||||
Ilmoittautumisajat | 16.5.2022 | |||||
Tuomari | Harry Tast | |||||
11.6.2022 |
11.6. Pöytyä RN Pöytyä RN 3/9 & 5/10 |
Pöytyä
RN
Pöytyä RN 3/9 & 5/10 |
3/9, 5/10 | Päättynyt | Päättynyt |
Jarmo Vuorinen |
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Ryhmänäyttely | |||||
Näyttely | Pöytyä RN 3/9 & 5/10 | |||||
Aika | 11.6.2022 | |||||
Paikka | Pöytyä (Pöytyän urheilukeskus) | |||||
Roturyhmät | 3/9, 5/10 | |||||
Järjestäjä | TURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY | |||||
Ilmoittautumisajat | 16.5.2022 | |||||
Tuomari | Jarmo Vuorinen | |||||
11.-12.6.2022 |
11.-12.6. Rovaniemi KV |
Rovaniemi
KV
|
la:
2, 3, 5, 6, 7 su: 1, 4, 8, 9, 10 |
Päättynyt | Päättynyt |
Kimmo Mustonen |
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Kansainvälinen näyttely | |||||
Näyttely | Rovaniemi KV | |||||
Aika | 11.-12.6.2022 | |||||
Paikka | Rovaniemi (Mäntyvaaran ravirata) | |||||
Roturyhmät |
la:
2, 3, 5, 6, 7 su: 1, 4, 8, 9, 10 |
|||||
Järjestäjä | ROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y., LAPIN AJOKOIRAYHDISTYS R.Y. | |||||
Junior Handler | Tavallinen, Piirinmestaruus, SM-osakilpailu | |||||
Ilmoittautumisajat | 16.5.2022 | |||||
Tuomari | Kimmo Mustonen | |||||
11.-12.6.2022 |
11.-12.6. Hämeenlinna KR |
Hämeenlinna
KR
|
la:
1, 3, 5, 7, 8 su: 2, 4, 6, 9, 10 |
Päättynyt | Päättynyt |
Markku Mähönen |
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Kaikkien rotujen näyttely | |||||
Näyttely | Hämeenlinna KR | |||||
Aika | 11.-12.6.2022 | |||||
Paikka | Hämeenlinna (Villa Mainiemi) | |||||
Roturyhmät |
la:
1, 3, 5, 7, 8 su: 2, 4, 6, 9, 10 |
|||||
Järjestäjä | KIHARAKERHO-CURLYKLUBBEN R.Y., EVON HIRVISEURUE RY, LAMMIN RIISTAMIEHET RY | |||||
Ilmoittautumisajat | 26.5.2022 | |||||
Tuomari | Markku Mähönen | |||||
11.-12.6.2022 |
11.-12.6. Alavus KR Miljoona Koira 2022 |
Alavus
KR
Miljoona Koira 2022 |
la:
2, 4, 6, 9, 10 su: 1, 3, 5, 7, 8 |
Päättynyt | Päättynyt |
Harry Tast Jenna Leino |
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Kaikkien rotujen näyttely | |||||
Näyttely | Miljoona Koira 2022 | |||||
Aika | 11.-12.6.2022 | |||||
Paikka | Alavus (Tuurin Kyläkaupan tapahtuma-alue) | |||||
Roturyhmät |
la:
2, 4, 6, 9, 10 su: 1, 3, 5, 7, 8 |
|||||
Järjestäjä | ETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y. | |||||
Junior Handler | Tavallinen, Piirinmestaruus | |||||
Ilmoittautumisajat | 23.5.2022 | |||||
Tuomari | Harry Tast, Jenna Leino | |||||
18.-19.6.2022 |
18.-19.6. Kotka KV Kotkan Ruusu 2022 |
Kotka
KV
Kotkan Ruusu 2022 |
la:
1, 4, 8, 9, 10 su: 2, 3, 5, 6, 7 |
Päättynyt | Päättynyt |
Marko Lepasaar |
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Kansainvälinen näyttely | |||||
Näyttely | Kotkan Ruusu 2022 | |||||
Aika | 18.-19.6.2022 | |||||
Paikka | Kotka (Katariinan Meripuisto) | |||||
Roturyhmät |
la:
1, 4, 8, 9, 10 su: 2, 3, 5, 6, 7 |
|||||
Järjestäjä | KYMENLAAKSON KANAKOIRASEURA RY, KAAKON NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY, KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y. | |||||
Junior Handler | SM-osakilpailu, Tavallinen, Piirinmestaruus | |||||
Ilmoittautumisajat | 29.5.2022 | |||||
Tuomari | Marko Lepasaar | |||||
18.-19.6.2022 |
18.-19.6. Lappeenranta KR Lappeenranta Dog Show |
Lappeenranta
KR
Lappeenranta Dog Show |
la:
2, 3, 5, 6, 7 su: 1, 4, 8, 9, 10 |
Päättynyt | Päättynyt |
Roberto Schill |
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Kaikkien rotujen näyttely | |||||
Näyttely | Lappeenranta Dog Show | |||||
Aika | 18.-19.6.2022 | |||||
Paikka | Lappeenranta (Lappeenrannan ravirata) | |||||
Roturyhmät |
la:
2, 3, 5, 6, 7 su: 1, 4, 8, 9, 10 |
|||||
Järjestäjä | LAPPEENRANNAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS, LAPPEENRANNAN METSÄSTÄJÄT RY, MERENLAHDEN RIISTAMIEHET RY | |||||
Junior Handler | Tavallinen, Tavallinen | |||||
Ilmoittautumisajat | 29.5.2022 | |||||
Tuomari | Roberto Schill | |||||
18.6.2022 |
18.6. Kaarina E Whippet Erikoisnäyttely |
Kaarina
E
Whippet Erikoisnäyttely |
Päättynyt | Päättynyt |
Molly Head Russell Sykes |
|
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Erikoisnäyttely | |||||
Näyttely | Whippet Erikoisnäyttely | |||||
Aika | 18.6.2022 | |||||
Paikka | Kaarina (Tuorlan Majatalo) | |||||
Järjestäjä | WHIPPET-HARRASTAJAT R.Y. | |||||
Ilmoittautumisajat | 30.5.2022 | |||||
Tuomari | Molly Head, Russell Sykes | |||||
2.7.2022 |
2.7. Tuusniemi RN Koillis-Sawo Show |
Tuusniemi
RN
Koillis-Sawo Show |
1/2, 5/10 | Päättynyt | Päättynyt |
Paula Rekiranta |
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Ryhmänäyttely | |||||
Näyttely | Koillis-Sawo Show | |||||
Aika | 2.7.2022 | |||||
Paikka | Tuusniemi (Tuusniemen satama alue) | |||||
Roturyhmät | 1/2, 5/10 | |||||
Järjestäjä | KOILLIS-SAVON KENNELKERHO RY, SOITUN ERÄ-POJAT RY, PAJUMÄEN HIRVIMIEHET RY, ENONSALON ERÄ R.Y. | |||||
Lisätiedot | Koillis-Sawo Show 2022 | |||||
Ilmoittautumisajat | 10.6.2022 | |||||
Tuomari | Paula Rekiranta | |||||
2.-3.7.2022 |
2.-3.7. Oulu KV |
Oulu
KV
|
la:
5, 6, 8, 9, 10 su: 1, 2, 3, 4, 7 |
Päättynyt | Päättynyt |
Hans Almgren |
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Kansainvälinen näyttely | |||||
Näyttely | Oulu KV | |||||
Aika | 2.-3.7.2022 | |||||
Paikka | Oulu (Äimäraution ravirata) | |||||
Roturyhmät |
la:
5, 6, 8, 9, 10 su: 1, 2, 3, 4, 7 |
|||||
Järjestäjä | POHJOIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY, OULUN SEUDUN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY, OULUN SEUDUN VINTTIKOIRAHARRASTAJAT, POHJOIS-SUOMEN MÄYRÄKOIRAKERHO RY | |||||
Junior Handler | Tavallinen, Piirinmestaruus, SM-osakilpailu | |||||
Ilmoittautumisajat | 9.6.2022 | |||||
Tuomari | Hans Almgren | |||||
2.-3.7.2022 |
2.-3.7. Orivesi KR Pet No. 1 Show |
Orivesi
KR
Pet No. 1 Show |
la:
1, 2, 3, 4, 7 su: 5, 6, 8, 9, 10 |
Päättynyt | Päättynyt |
Tanya Ahlman-Stockmari |
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Kaikkien rotujen näyttely | |||||
Näyttely | Pet No. 1 Show | |||||
Aika | 2.-3.7.2022 | |||||
Paikka | Orivesi (Orivesi) | |||||
Roturyhmät |
la:
1, 2, 3, 4, 7 su: 5, 6, 8, 9, 10 |
|||||
Järjestäjä | ORIVEDEN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y., HIRSILÄN RIISTAMIEHET RY, PITKÄJÄRVEN METSÄSTÄJÄT RY | |||||
Junior Handler | Tavallinen | |||||
Lisätiedot | Näyttelyn sihteerinä ja tuomarisihteerinä toimii Maarit Kultala, muut toimihenkilöt tarkentuvat myöhemmin. | |||||
Ilmoittautumisajat | 8.6.2022 | |||||
Tuomari | Tanya Ahlman-Stockmari | |||||
2.7.2022 |
2.7. Reisjärvi EPN PERUTTU! |
Reisjärvi
EPN PERUTTU! |
Ei tiedossa | Ei tiedossa | ||
Näyttelytyyppi | Pentunäyttely | |||||
Näyttely | PERUTTU! | |||||
Aika | 2.7.2022 | |||||
Paikka | Reisjärvi (Kangaskylän ravirata) | |||||
Järjestäjä | KANGASKYLÄNSEUDUN METS SEURA REPO | |||||
3.7.2022 |
3.7. Pöytyä RN Kyrö FCI 10 |
Pöytyä
RN
Kyrö FCI 10 |
10 | Päättynyt | Päättynyt |
Monika Mikuliene |
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Ryhmänäyttely | |||||
Näyttely | Kyrö FCI 10 | |||||
Aika | 3.7.2022 | |||||
Paikka | Pöytyä (.) | |||||
Roturyhmät | 10 | |||||
Järjestäjä | TURUN VINTTIKOIRAKERHO | |||||
Ilmoittautumisajat | 12.6.2022 | |||||
Tuomari | Monika Mikuliene | |||||
9.7.2022 |
9.7. Helsinki E Kartano Weekend 9.7.2022 |
Helsinki
E
Kartano Weekend 9.7.2022 |
Päättynyt | Päättynyt |
Felicity Thompson Simon Tien Hansen |
|
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Erikoisnäyttely | |||||
Näyttely | Kartano Weekend 9.7.2022 | |||||
Aika | 9.7.2022 | |||||
Paikka | Helsinki (Tuomarinkartanon Vinttikoirakeskus) | |||||
Järjestäjä | SUOMEN VINTTIKOIRALIITTO R.Y. | |||||
Lisätiedot | SVKL:n pääerikoisnäyttelyn Kartano Weekend 2022 näyttelyn yhteydessä 9.7.2022. FCI:n ryhmä 10 vinttikoirat, alkukantaiset metsästyskoirat sekä basenji ja faaraokoira. | |||||
Ilmoittautumisajat | 27.6.2022 | |||||
Tuomari | Felicity Thompson, Simon Tien Hansen | |||||
9.-10.7.2022 |
9.-10.7. Mäntsälä KR |
Mäntsälä
KR
|
la:
1, 3, 4, 5, 10 su: 2, 6, 7, 8, 9 |
Päättynyt | Päättynyt |
Elina Haapaniemi |
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Kaikkien rotujen näyttely | |||||
Näyttely | Mäntsälä KR | |||||
Aika | 9.-10.7.2022 | |||||
Paikka | Mäntsälä (Mäntsälän keskusurheilukenttä) | |||||
Roturyhmät |
la:
1, 3, 4, 5, 10 su: 2, 6, 7, 8, 9 |
|||||
Järjestäjä | OHKOLAN METSÄSTYSEURA R.Y., TIIBETINTERRIERIT R.Y. | |||||
Ilmoittautumisajat | 13.6.2022 | |||||
Tuomari | Elina Haapaniemi | |||||
9.7.2022 |
9.7. Mikkeli KR |
Mikkeli
KR
|
Päättynyt | Päättynyt |
Säde Hohteri |
|
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Kaikkien rotujen näyttely | |||||
Näyttely | Mikkeli KR | |||||
Aika | 9.7.2022 | |||||
Paikka | Mikkeli (Ristiinan urheilukenttä) | |||||
Järjestäjä | RISTIINAN KOIRAKERHO RY, LAHNANIEMEN ERÄ RY, PELLOKSEN ERÄMIEHET RY, RISTIINAN METSÄSTYSSEURA RY, SOMEEN ERÄ-ÄSSÄT RY | |||||
Ilmoittautumisajat | 14.6.2022 | |||||
Tuomari | Säde Hohteri | |||||
16.-17.7.2022 |
16.-17.7. Helsinki KR Helsingin kesänäyttely 2022 |
Helsinki
KR
Helsingin kesänäyttely 2022 |
la:
2, 6, 7, 8, 9 su: 1, 3, 4, 5, 10 |
Päättynyt | Päättynyt |
Anneli Pukkila |
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Kaikkien rotujen näyttely | |||||
Näyttely | Helsingin kesänäyttely 2022 | |||||
Aika | 16.-17.7.2022 | |||||
Paikka | Helsinki (Tuomarinkylän Vinttikoirakeskus) | |||||
Roturyhmät |
la:
2, 6, 7, 8, 9 su: 1, 3, 4, 5, 10 |
|||||
Järjestäjä | HELSINGIN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY, ESPOON KOIRAKERHO RY, HELSINGIN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY, LÄNSI-UUDENMAAN MÄYRÄKOIRAT RY | |||||
Junior Handler | Tavallinen, Tavallinen | |||||
Lisätiedot | Viides järjestävä yhdistys Suomen Leonberginkoirat ry. | |||||
Ilmoittautumisajat | 27.6.2022 | |||||
Tuomari | Anneli Pukkila | |||||
16.-17.7.2022 |
16.-17.7. Tornio NORD |
Tornio
NORD
|
la:
2, 5, 6, 8, 10 su: 1, 3, 4, 7, 9 |
Päättynyt | Päättynyt |
Marjatta Pylvänäinen-Suorsa |
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Nord-näyttely | |||||
Näyttely | Tornio NORD | |||||
Aika | 16.-17.7.2022 | |||||
Paikka | Tornio (Toranda) | |||||
Roturyhmät |
la:
2, 5, 6, 8, 10 su: 1, 3, 4, 7, 9 |
|||||
Järjestäjä | ALATORNION METSÄSTYSSEURA RY, PUMIT RY | |||||
Junior Handler | Tavallinen | |||||
Ilmoittautumisajat | 16.6.2022 | |||||
Tuomari | Marjatta Pylvänäinen-Suorsa | |||||
16.7.2022 |
16.7. Tampere EPN Tampereen pentunäyttely |
Tampere
EPN
Tampereen pentunäyttely |
Päättynyt | Päättynyt |
Tarmo Wallin |
|
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Pentunäyttely | |||||
Näyttely | Tampereen pentunäyttely | |||||
Aika | 16.7.2022 | |||||
Paikka | Tampere (Kaupin vinttikoirarata) | |||||
Järjestäjä | HÄMEEN SPANIELIKERHO RY | |||||
Ilmoittautumisajat | 16.6.2022 | |||||
Tuomari | Tarmo Wallin | |||||
17.7.2022 |
17.7. Lahti EPN Lahti PN |
Lahti
EPN
Lahti PN |
Päättynyt | Päättynyt |
Erika Häkkinen |
|
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Pentunäyttely | |||||
Näyttely | Lahti PN | |||||
Aika | 17.7.2022 | |||||
Paikka | Lahti (Jokimaan ravikeskus) | |||||
Järjestäjä | SUOMEN SEURAKOIRAYHDISTYS R.Y. | |||||
Ilmoittautumisajat | 27.6.2022 | |||||
Tuomari | Erika Häkkinen | |||||
23.7.2022 |
23.7. Kalajoki NORD |
Kalajoki
NORD
|
Päättynyt | Päättynyt |
Svein Helgesen |
|
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Nord-näyttely | |||||
Näyttely | Kalajoki NORD | |||||
Aika | 23.7.2022 | |||||
Paikka | Kalajoki (Kalajoen lentokenttä) | |||||
Järjestäjä | KESKI-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y. | |||||
Ilmoittautumisajat | 29.6.2022 | |||||
Tuomari | Svein Helgesen | |||||
24.7.2022 |
24.7. Kalajoki KV Kalajoki INT |
Kalajoki
KV
Kalajoki INT |
Päättynyt | Päättynyt |
Hilkka Salohalla |
|
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Kansainvälinen näyttely | |||||
Näyttely | Kalajoki INT | |||||
Aika | 24.7.2022 | |||||
Paikka | Kalajoki (Kalajoen lentokenttä) | |||||
Järjestäjä | KESKI-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y. | |||||
Junior Handler | Piirinmestaruus, SM-osakilpailu | |||||
Ilmoittautumisajat | 29.6.2022 | |||||
Tuomari | Hilkka Salohalla | |||||
30.-31.7.2022 |
30.-31.7. Pori KV Porin kansainvälinen näyttely |
Pori
KV
Porin kansainvälinen näyttely |
la:
1, 3, 4, 5, 9 su: 2, 6, 7, 8, 10 |
Päättynyt | Päättynyt |
Markku Mähönen |
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Kansainvälinen näyttely | |||||
Näyttely | Porin kansainvälinen näyttely | |||||
Aika | 30.-31.7.2022 | |||||
Paikka | Pori (Porin ravirata) | |||||
Roturyhmät |
la:
1, 3, 4, 5, 9 su: 2, 6, 7, 8, 10 |
|||||
Järjestäjä | SATAKUNNAN SEURA-JA KÄÄPIÖKOIRAYHD., PORIN ERÄMIEHET RY, SATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y., SATAKUNNAN AJOKOIRAMIEHET RY | |||||
Junior Handler | SM-osakilpailu, Tavallinen, Piirinmestaruus | |||||
Ilmoittautumisajat | 30.6.2022 | |||||
Tuomari | Markku Mähönen | |||||
30.7.2022 |
30.7. Lahti EPN Lahti PN |
Lahti
EPN
Lahti PN |
Päättynyt | Päättynyt |
Veli-Pekka Kumpumäki |
|
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Pentunäyttely | |||||
Näyttely | Lahti PN | |||||
Aika | 30.7.2022 | |||||
Paikka | Lahti (Jokimaan ravirata) | |||||
Järjestäjä | SUOMEN BROHOLMERYHDISTYS RY | |||||
Lisätiedot | Järjestetään Bernhardinkoira RYn kanssa yhdessä. | |||||
Ilmoittautumisajat | 8.7.2022 | |||||
Tuomari | Veli-Pekka Kumpumäki | |||||
5.8.2022 |
5.8. Kuopio KR Sawo Show 2022 - Kuopio KR 5.8. |
Kuopio
KR
Sawo Show 2022 - Kuopio KR 5.8. |
Päättynyt | Päättynyt |
Hannele Jokisilta |
|
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Kaikkien rotujen näyttely | |||||
Näyttely | Sawo Show 2022 - Kuopio KR 5.8. | |||||
Aika | 5.8.2022 | |||||
Paikka | Kuopio (Sorsasalon Ravirata) | |||||
Järjestäjä | POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y. | |||||
Junior Handler | Tavallinen | |||||
Lisätiedot | SawoShow 2022 | |||||
Ilmoittautumisajat | 11.7.2022 | |||||
Tuomari | Hannele Jokisilta | |||||
6.8.2022 |
6.8. Kuopio NORD Sawo Show 2022 - Kuopio NORD |
Kuopio
NORD
Sawo Show 2022 - Kuopio NORD |
Päättynyt | Päättynyt |
Åke Cronander |
|
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Nord-näyttely | |||||
Näyttely | Sawo Show 2022 - Kuopio NORD | |||||
Aika | 6.8.2022 | |||||
Paikka | Kuopio (Sorsasalon Ravirata) | |||||
Järjestäjä | POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y. | |||||
Junior Handler | Piirinmestaruus, Tavallinen | |||||
Lisätiedot | Sawo Show 2022 | |||||
Ilmoittautumisajat | 11.7.2022 | |||||
Tuomari | Åke Cronander | |||||
6.8.2022 |
6.8. Maalahti RN Maalahti FCI 3/10 & 4/6 |
Maalahti
RN
Maalahti FCI 3/10 & 4/6 |
3/10, 4/6 | Päättynyt | Päättynyt |
Matti Luoso |
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Ryhmänäyttely | |||||
Näyttely | Maalahti FCI 3/10 & 4/6 | |||||
Aika | 6.8.2022 | |||||
Paikka | Maalahti (Pixne) | |||||
Roturyhmät | 3/10, 4/6 | |||||
Järjestäjä | MALAX GRYTHUNDKLUBB R.F, MALAXNEJDENS STÖVARKLUBB RF | |||||
Ilmoittautumisajat | 25.7.2022 | |||||
Tuomari | Matti Luoso | |||||
7.8.2022 |
7.8. Kuopio KV Sawo Show 2022 - Kuopio KV 7.8. |
Kuopio
KV
Sawo Show 2022 - Kuopio KV 7.8. |
Päättynyt | Päättynyt |
Annette Bystrup |
|
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Kansainvälinen näyttely | |||||
Näyttely | Sawo Show 2022 - Kuopio KV 7.8. | |||||
Aika | 7.8.2022 | |||||
Paikka | Kuopio (Sorsasalon Ravirata) | |||||
Järjestäjä | POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y. | |||||
Junior Handler | SM-osakilpailu | |||||
Lisätiedot | Sawo Show2022 | |||||
Ilmoittautumisajat | 11.7.2022 | |||||
Tuomari | Annette Bystrup | |||||
13.8.2022 |
13.8. Nokia RN Nokia 1, 2, 10 |
Nokia
RN
Nokia 1, 2, 10 |
1, 2, 10 | Päättynyt | Päättynyt |
Unto Timonen |
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Ryhmänäyttely | |||||
Näyttely | Nokia 1, 2, 10 | |||||
Aika | 13.8.2022 | |||||
Paikka | Nokia (Nokian jäähalli, hiekkakenttä) | |||||
Roturyhmät | 1, 2, 10 | |||||
Järjestäjä | TAMMERMAAN MÄYRÄKOIRAKERHO R.Y., NOKIAN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY. | |||||
Ilmoittautumisajat | 17.7.2022 | |||||
Tuomari | Unto Timonen | |||||
13.-14.8.2022 |
13.-14.8. Turku KR Elonäyttely 2022 |
Turku
KR
Elonäyttely 2022 |
la:
1, 3, 4, 8, 10 su: 2, 5, 6, 7, 9 |
Päättynyt | Päättynyt |
Per Lundström |
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Kaikkien rotujen näyttely | |||||
Näyttely | Elonäyttely 2022 | |||||
Aika | 13.-14.8.2022 | |||||
Paikka | Turku (Metsämäen ravirata) | |||||
Roturyhmät |
la:
1, 3, 4, 8, 10 su: 2, 5, 6, 7, 9 |
|||||
Järjestäjä | TURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY, LOUNAIS-SUOMEN KENNELKERHO RY, LOUNAIS-SUOMEN PYSTYKORVAYHDISTYS, LOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY, MAAKASTON ERÄSTÄJÄT RY, TURUN JA SÄKYLÄN VARUSKUNTIEN, TURUN KÄYTTÖKOIRAKERHO RY, TURUN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY, TURUN SEUDUN KÄÄPIÖKOIRAT RY, TURUN VINTTIKOIRAKERHO, TURUNMAAN SAMOJEDISTIT RY, VARSINAIS-SUOMEN BEAGLE RY | |||||
Junior Handler | Tavallinen, Tavallinen | |||||
Ilmoittautumisajat | 19.7.2022 | |||||
Tuomari | Per Lundström | |||||
13.8.2022 |
13.8. Äänekoski RN Äänekoski 3/10 & 6/8 |
Äänekoski
RN
Äänekoski 3/10 & 6/8 |
3/10, 6/8 | Päättynyt | Päättynyt |
Outi Piisi |
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Ryhmänäyttely | |||||
Näyttely | Äänekoski 3/10 & 6/8 | |||||
Aika | 13.8.2022 | |||||
Paikka | Äänekoski (Äänekosken Liikuntapuisto) | |||||
Roturyhmät | 3/10, 6/8 | |||||
Järjestäjä | ALA-KEITELEEN KENNELKERHO RY, SUOLAHDEN METSÄSTYSSEURA RY, HIETAMAN HAUKKU RY | |||||
Ilmoittautumisajat | 25.7.2022 | |||||
Tuomari | Outi Piisi | |||||
20.-21.8.2022 |
20.-21.8. Harjavalta RN Harjavalta 1, 9 & 2, 10 |
Harjavalta
RN
Harjavalta 1, 9 & 2, 10 |
1, 2, 9, 10 | Päättynyt | Päättynyt |
Charlotte Laning Vrethammar |
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Ryhmänäyttely | |||||
Näyttely | Harjavalta 1, 9 & 2, 10 | |||||
Aika | 20.-21.8.2022 | |||||
Paikka | Harjavalta (Hosiossaaren koirakenttä) | |||||
Roturyhmät | 1, 2, 9, 10 | |||||
Järjestäjä | HARJAVALLAN PALV-JA SEURAKOIRAHARRASTAJAT RY | |||||
Lisätiedot | Lauantaina FCI 1 ja 9, sunnuntaina FCI 2 ja 10 | |||||
Ilmoittautumisajat | 27.7.2022 | |||||
Tuomari | Charlotte Laning Vrethammar | |||||
20.8.2022 |
20.8. Kouvola KR |
Kouvola
KR
|
Päättynyt | Päättynyt |
Anita Al-Bachy |
|
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Kaikkien rotujen näyttely | |||||
Näyttely | Kouvola KR | |||||
Aika | 20.8.2022 | |||||
Paikka | Kouvola (Kouvolan ravirata) | |||||
Järjestäjä | KOUVOLAN SEUDUN SEURAKOIRAKERHO RY, VALKEALAN KENNELYHDISTYS RY, KOUVOLAN ERÄMIEHET RY | |||||
Junior Handler | Tavallinen | |||||
Lisätiedot | Kouvola Kr järjestetään samana viikonloppuna kuin Heinola Kr | |||||
Ilmoittautumisajat | 27.7.2022 | |||||
Tuomari | Anita Al-Bachy | |||||
20.8.2022 |
20.8. Siikajoki EPN Siikajoen pentunäyttely |
Siikajoki
EPN
Siikajoen pentunäyttely |
Päättynyt | Päättynyt |
Jouko Leiviskä |
|
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Pentunäyttely | |||||
Näyttely | Siikajoen pentunäyttely | |||||
Aika | 20.8.2022 | |||||
Paikka | Siikajoki (Ruukin Hevoskeskus) | |||||
Järjestäjä | RAAHEN KOIRAKERHO | |||||
Junior Handler | Tavallinen | |||||
Ilmoittautumisajat | 1.8.2022 | |||||
Tuomari | Jouko Leiviskä | |||||
21.8.2022 |
21.8. Heinola KR |
Heinola
KR
|
Päättynyt | Päättynyt |
Zoran Brankovic |
|
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Kaikkien rotujen näyttely | |||||
Näyttely | Heinola KR | |||||
Aika | 21.8.2022 | |||||
Paikka | Heinola (Ravirata) | |||||
Järjestäjä | HEINOLAN PALVELUS-JA SEURAKOIRA RY, HEINOLAN METSÄSTYSYHDISTYS RY | |||||
Junior Handler | Tavallinen | |||||
Ilmoittautumisajat | 27.7.2022 | |||||
Tuomari | Zoran Brankovic | |||||
27.-28.8.2022 |
27.-28.8. Forssa KV |
Forssa
KV
|
la:
1, 4, 7, 9, 10 su: 2, 3, 5, 6, 8 |
Päättynyt | Päättynyt |
Tuula Savolainen |
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Kansainvälinen näyttely | |||||
Näyttely | Forssa KV | |||||
Aika | 27.-28.8.2022 | |||||
Paikka | Forssa (Pilvenmäen ravirata) | |||||
Roturyhmät |
la:
1, 4, 7, 9, 10 su: 2, 3, 5, 6, 8 |
|||||
Järjestäjä | LOUNAIS-HÄMEEN KENNELKERHO RY, FORSSAN METSÄSTYSSEURA RY | |||||
Junior Handler | Piirinmestaruus, SM-osakilpailu | |||||
Ilmoittautumisajat | 1.8.2022 | |||||
Tuomari | Tuula Savolainen | |||||
28.8.2022 |
28.8. Kuopio EPN Kuopio PN |
Kuopio
EPN
Kuopio PN |
Päättynyt | Päättynyt |
Irina Poletaeva |
|
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Pentunäyttely | |||||
Näyttely | Kuopio PN | |||||
Aika | 28.8.2022 | |||||
Paikka | Kuopio (Matkailukeskus Rauhalahti) | |||||
Järjestäjä | POHJOIS-SAVON AJOKOIRAYHDISTYS RY, POHJOIS-SAVON BEAGLEYHDISTYS | |||||
Ilmoittautumisajat | 8.8.2022 | |||||
Tuomari | Irina Poletaeva | |||||
3.-4.9.2022 |
3.-4.9. Helsinki NORD Vetcare syysnäyttely |
Helsinki
NORD
Vetcare syysnäyttely |
la:
1, 3, 4, 5, 10 su: 2, 6, 7, 8, 9 |
Päättynyt | Päättynyt |
Teija Salmi-Aalto |
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Nord-näyttely | |||||
Näyttely | Vetcare syysnäyttely | |||||
Aika | 3.-4.9.2022 | |||||
Paikka | Helsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus) | |||||
Roturyhmät |
la:
1, 3, 4, 5, 10 su: 2, 6, 7, 8, 9 |
|||||
Järjestäjä | SUOMEN BASENJIT RY | |||||
Junior Handler | Tavallinen, Tavallinen | |||||
Lisätiedot | Vetcare Syysnäyttely 2022 | |||||
Ilmoittautumisajat | 8.8.2022 | |||||
Tuomari | Teija Salmi-Aalto | |||||
3.9.2022 |
3.9. Oulu RN Oulu RN 3, 4, 9, 10 |
Oulu
RN
Oulu RN 3, 4, 9, 10 |
3, 4, 9, 10 | Päättynyt | Päättynyt |
Markku Kipinä |
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Ryhmänäyttely | |||||
Näyttely | Oulu RN 3, 4, 9, 10 | |||||
Aika | 3.9.2022 | |||||
Paikka | Oulu (Äimäraution ravirata) | |||||
Roturyhmät | 3, 4, 9, 10 | |||||
Järjestäjä | OULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY | |||||
Junior Handler | Tavallinen | |||||
Ilmoittautumisajat | 7.8.2022 | |||||
Tuomari | Markku Kipinä | |||||
4.9.2022 |
4.9. Oulu KR Koronatuki Oulu |
Oulu
KR
Koronatuki Oulu |
Päättynyt | Päättynyt |
Iren Naarits |
|
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Kaikkien rotujen näyttely | |||||
Näyttely | Koronatuki Oulu | |||||
Aika | 4.9.2022 | |||||
Paikka | Oulu (Äimäraution ravirata) | |||||
Järjestäjä | OULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY | |||||
Junior Handler | Tavallinen | |||||
Ilmoittautumisajat | 7.8.2022 | |||||
Tuomari | Iren Naarits | |||||
4.9.2022 |
4.9. Tampere EPN PentuKekrit 2022 |
Tampere
EPN
PentuKekrit 2022 |
Päättynyt | Päättynyt |
Matti Luoso |
|
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Pentunäyttely | |||||
Näyttely | PentuKekrit 2022 | |||||
Aika | 4.9.2022 | |||||
Paikka | Tampere (Kaupin Vinttikoirarata) | |||||
Järjestäjä | SUOMEN GLENNIT RY, SUOMEN KÄÄPIÖBULLTERRIERIT RY | |||||
Ilmoittautumisajat | 15.8.2022 | |||||
Tuomari | Matti Luoso | |||||
10.9.2022 |
10.9. Lahti EPN Lahden pentunäyttely |
Lahti
EPN
Lahden pentunäyttely |
Päättynyt | Päättynyt |
Maija Lehtonen |
|
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Pentunäyttely | |||||
Näyttely | Lahden pentunäyttely | |||||
Aika | 10.9.2022 | |||||
Paikka | Lahti (Jokimaan ravirata, parkkipaikka) | |||||
Järjestäjä | SUOMEN BULLTERRIERIYHDISTYS RY | |||||
Junior Handler | Tavallinen | |||||
Ilmoittautumisajat | 24.8.2022 | |||||
Tuomari | Maija Lehtonen | |||||
10.9.2022 |
10.9. Jyväskylä EPN |
Jyväskylä
EPN
|
Päättynyt | Päättynyt |
Catherine Rooney |
|
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Pentunäyttely | |||||
Aika | 10.9.2022 | |||||
Paikka | Jyväskylä (Killerin ravirata) | |||||
Järjestäjä | UNKARINPAIMENKOIRAT R.Y. | |||||
Ilmoittautumisajat | 30.8.2022 | |||||
Tuomari | Catherine Rooney | |||||
10.-11.9.2022 |
10.-11.9. Porvoo KR Porvoon koiranäyttely |
Porvoo
KR
Porvoon koiranäyttely |
la:
1, 4, 5, 7, 9 su: 2, 3, 6, 8, 10 |
Päättynyt | Päättynyt |
Anne Klaas |
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Kaikkien rotujen näyttely | |||||
Näyttely | Porvoon koiranäyttely | |||||
Aika | 10.-11.9.2022 | |||||
Paikka | Porvoo (Suiston kenttä) | |||||
Roturyhmät |
la:
1, 4, 5, 7, 9 su: 2, 3, 6, 8, 10 |
|||||
Järjestäjä | SUOMEN ROTTWEILERYHDISTYS R.Y., HALKIAN METSÄSTYSYHDISTYS RY, PORVOON PALVELUSKOIRAT RY, SUOMEN DOBERMANNYHDISTYS R.Y. | |||||
Junior Handler | SM-osakilpailu, Tavallinen, Piirinmestaruus | |||||
Ilmoittautumisajat | 21.8.2022 | |||||
Tuomari | Anne Klaas | |||||
17.-18.9.2022 |
17.-18.9. Hyvinkää KR |
Hyvinkää
KR
|
la:
1, 5, 7, 8, 10 su: 2, 3, 4, 6, 9 |
Päättynyt | Päättynyt |
Laurent Heinesche |
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Kaikkien rotujen näyttely | |||||
Näyttely | Hyvinkää KR | |||||
Aika | 17.-18.9.2022 | |||||
Paikka | Hyvinkää (Ridasjärven Ampumaurheilukeskus) | |||||
Roturyhmät |
la:
1, 5, 7, 8, 10 su: 2, 3, 4, 6, 9 |
|||||
Järjestäjä | KYTÄJÄRVEN ERÄMIEHET RY, ERÄ-80 RY, HYVINKÄÄN-PALOJOEN METSÄSTYSYHDISTYS RY, HYVINKÄÄN METSÄNKÄVIJÄT RY | |||||
Ilmoittautumisajat | 22.8.2022 | |||||
Tuomari | Laurent Heinesche | |||||
17.9.2022 |
17.9. Tampere EPN Tampere pentunäyttely 17.9.2022 |
Tampere
EPN
Tampere pentunäyttely 17.9.2022 |
Päättynyt | Päättynyt |
Helin Tenson |
|
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Pentunäyttely | |||||
Näyttely | Tampere pentunäyttely 17.9.2022 | |||||
Aika | 17.9.2022 | |||||
Paikka | Tampere (Kaupin vinttikoirarata) | |||||
Järjestäjä | PIRKANMAAN SAMOJEDISTIT RY | |||||
Ilmoittautumisajat | 22.8.2022 | |||||
Tuomari | Helin Tenson | |||||
24.9.2022 |
24.9. Kotka EPN Kotkan pentunäyttely |
Kotka
EPN
Kotkan pentunäyttely |
Päättynyt | Päättynyt |
Nina Janger |
|
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Pentunäyttely | |||||
Näyttely | Kotkan pentunäyttely | |||||
Aika | 24.9.2022 | |||||
Paikka | Kotka (KKS:n halli) | |||||
Järjestäjä | KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y. | |||||
Ilmoittautumisajat | 4.9.2022 | |||||
Tuomari | Nina Janger | |||||
24.9.2022 |
24.9. Riihimäki KR |
Riihimäki
KR
|
Päättynyt | Päättynyt |
Tarmo Wallin |
|
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Kaikkien rotujen näyttely | |||||
Näyttely | Riihimäki KR | |||||
Aika | 24.9.2022 | |||||
Paikka | Riihimäki (Riihimäen ravirata) | |||||
Järjestäjä | BEAGLE R.Y., AJOKOIRAMIEHET RY, JOKELAN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y., IMPIVAARAN HALLIT R.Y. | |||||
Junior Handler | Tavallinen | |||||
Ilmoittautumisajat | 1.9.2022 | |||||
Tuomari | Tarmo Wallin | |||||
24.-25.9.2022 |
24.-25.9. Eckerö KV Åland Dog Show 2022 |
Eckerö
KV
Åland Dog Show 2022 |
la:
1, 3, 4, 5, 6, 7 su: 2, 8, 9, 10 |
Päättynyt | Päättynyt |
Brett Hamilton |
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Kansainvälinen näyttely | |||||
Näyttely | Åland Dog Show 2022 | |||||
Aika | 24.-25.9.2022 | |||||
Paikka | Eckerö (Eckeröhallen) | |||||
Roturyhmät |
la:
1, 3, 4, 5, 6, 7 su: 2, 8, 9, 10 |
|||||
Järjestäjä | ÅLANDS KENNELDISTRIKT R.F. | |||||
Junior Handler | Tavallinen, Piirinmestaruus, SM-osakilpailu | |||||
Ilmoittautumisajat | 1.9.2022 | |||||
Tuomari | Brett Hamilton | |||||
25.9.2022 |
25.9. Kotka EPN Kotkan pentunäyttely |
Kotka
EPN
Kotkan pentunäyttely |
Päättynyt | Päättynyt |
Vesa Lehtonen |
|
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Pentunäyttely | |||||
Näyttely | Kotkan pentunäyttely | |||||
Aika | 25.9.2022 | |||||
Paikka | Kotka (KKS:n halli) | |||||
Järjestäjä | KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y. | |||||
Ilmoittautumisajat | 4.9.2022 | |||||
Tuomari | Vesa Lehtonen | |||||
8.10.2022 |
8.10. Hämeenlinna RN Hämeenlinna FCI 5 & FCI 10 |
Hämeenlinna
RN
Hämeenlinna FCI 5 & FCI 10 |
5, 10 | Päättynyt | Päättynyt |
Helina Simberg |
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Ryhmänäyttely | |||||
Näyttely | Hämeenlinna FCI 5 & FCI 10 | |||||
Aika | 8.10.2022 | |||||
Paikka | Hämeenlinna (Kauppakeskus Tuulosen parkkihalli) | |||||
Roturyhmät | 5, 10 | |||||
Järjestäjä | KOIRAKERHO MUHVET RY | |||||
Ilmoittautumisajat | 10.9.2022 | |||||
Tuomari | Helina Simberg | |||||
9.10.2022 |
9.10. Hämeenlinna RN Hämeenlinna FCI 5 & FCI 10 |
Hämeenlinna
RN
Hämeenlinna FCI 5 & FCI 10 |
5, 10 | Päättynyt | Päättynyt |
Reet Lint |
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Ryhmänäyttely | |||||
Näyttely | Hämeenlinna FCI 5 & FCI 10 | |||||
Aika | 9.10.2022 | |||||
Paikka | Hämeenlinna (Kauppakeskus Tuulosen parkkihalli) | |||||
Roturyhmät | 5, 10 | |||||
Järjestäjä | KOIRAKERHO MUHVET RY | |||||
Ilmoittautumisajat | 10.9.2022 | |||||
Tuomari | Reet Lint | |||||
22.-23.10.2022 |
22.-23.10. Seinäjoki KV |
Seinäjoki
KV
|
la:
1, 3, 4, 5, 8 su: 2, 6, 7, 9, 10 |
Päättynyt | Päättynyt |
Maija Mäkinen |
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Kansainvälinen näyttely | |||||
Näyttely | Seinäjoki KV | |||||
Aika | 22.-23.10.2022 | |||||
Paikka | Seinäjoki (Seinäjoki Areena) | |||||
Roturyhmät |
la:
1, 3, 4, 5, 8 su: 2, 6, 7, 9, 10 |
|||||
Järjestäjä | ETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y. | |||||
Junior Handler | SM-osakilpailu | |||||
Ilmoittautumisajat | 3.10.2022 | |||||
Tuomari | Maija Mäkinen | |||||
23.10.2022 |
23.10. Lahti EPN Lahden pentunäyttely |
Lahti
EPN
Lahden pentunäyttely |
Päättynyt | Päättynyt |
Erika Häkkinen |
|
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Pentunäyttely | |||||
Näyttely | Lahden pentunäyttely | |||||
Aika | 23.10.2022 | |||||
Paikka | Lahti (Lahden Messukeskus) | |||||
Järjestäjä | LAHDEN KÄYTTÖKOIRA RY | |||||
Junior Handler | Tavallinen | |||||
Ilmoittautumisajat | 3.10.2022 | |||||
Tuomari | Erika Häkkinen | |||||
12.11.2022 |
12.11. Jyväskylä NORD Jyväskylä Monster Dog Shows - NORD |
Jyväskylä
NORD
Jyväskylä Monster Dog Shows - NORD |
Päättynyt | Päättynyt |
Daniel Foran |
|
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Nord-näyttely | |||||
Näyttely | Jyväskylä Monster Dog Shows - NORD | |||||
Aika | 12.11.2022 | |||||
Paikka | Jyväskylä (Jyväskylän Paviljonki) | |||||
Järjestäjä | KESKI-SUOMEN KENNELPIIRI R.Y. | |||||
Junior Handler | Piirinmestaruus, Tavallinen | |||||
Ilmoittautumisajat | 23.10.2022 | |||||
Tuomari | Daniel Foran | |||||
13.11.2022 |
13.11. Jyväskylä KV Jyväskylä Monster Dog Shows - KV |
Jyväskylä
KV
Jyväskylä Monster Dog Shows - KV |
Päättynyt | Päättynyt |
Ivo Beccarelli |
|
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Kansainvälinen näyttely | |||||
Näyttely | Jyväskylä Monster Dog Shows - KV | |||||
Aika | 13.11.2022 | |||||
Paikka | Jyväskylä (Jyväskylän Paviljonki) | |||||
Järjestäjä | JYVÄSKYLÄN METSÄS.HOITOYHDISTYS RY, KESKI-SUOMEN BEAGLE RY, KESKI-SUOMEN AJOKOIRAYHDISTYS RY, KESKI-SUOMEN KENNELKERHO RY, KESKI-SUOMEN MÄYRÄKOIRAKERHO RY, KESKI-SUOMEN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY., KESKI-SUOMEN PALVELUSKOIRAYHDISTYS, KESKI-SUOMEN VINTTIKOIRAKERHO RY, SISÄ-SUOMEN METSÄSTYSSEURA RY | |||||
Junior Handler | SM-osakilpailu | |||||
Ilmoittautumisajat | 23.10.2022 | |||||
Tuomari | Ivo Beccarelli | |||||
26.11.2022 |
26.11. Ypäjä EPN Ypäjä PN |
Ypäjä
EPN
Ypäjä PN |
Päättynyt | Päättynyt |
Teija Salmi-Aalto |
|
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Pentunäyttely | |||||
Näyttely | Ypäjä PN | |||||
Aika | 26.11.2022 | |||||
Paikka | Ypäjä (Hevosopiston opistohalli) | |||||
Järjestäjä | SUOMEN TANSKANDOGGI R.Y. | |||||
Ilmoittautumisajat | 31.10.2022 | |||||
Tuomari | Teija Salmi-Aalto | |||||
2.12.2022 |
2.12. Helsinki NORD Helsinki Winner 2022 |
Helsinki
NORD
Helsinki Winner 2022 |
Päättynyt | Päättynyt |
Nicolas De Bedout Sknar |
|
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Nord-näyttely | |||||
Näyttely | Helsinki Winner 2022 | |||||
Aika | 2.12.2022 | |||||
Paikka | Helsinki (Messukeskus) | |||||
Järjestäjä | SUOMEN KENNELLIITTO RY | |||||
Junior Handler | SM-osakilpailu | |||||
Ilmoittautumisajat | 1.11.2022 | |||||
Tuomari | Nicolas De Bedout Sknar | |||||
3.12.2022 |
3.12. Helsinki NORD Pohjoismaiden Voittaja 2022 |
Helsinki
NORD
Pohjoismaiden Voittaja 2022 |
Päättynyt | Päättynyt |
Irina Poletaeva |
|
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Nord-näyttely | |||||
Näyttely | Pohjoismaiden Voittaja 2022 | |||||
Aika | 3.12.2022 | |||||
Paikka | Helsinki (Messukeskus) | |||||
Järjestäjä | SUOMEN KENNELLIITTO RY | |||||
Junior Handler | PMV-finaali, Pohjoismaiden mestaruuskilpailu, joukkue | |||||
Ilmoittautumisajat | 1.11.2022 | |||||
Tuomari | Irina Poletaeva | |||||
3.12.2022 |
3.12. Helsinki EPN Helsinki Puppy Show 2022 |
Helsinki
EPN
Helsinki Puppy Show 2022 |
Päättynyt | Päättynyt |
Juha Putkonen |
|
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Pentunäyttely | |||||
Näyttely | Helsinki Puppy Show 2022 | |||||
Aika | 3.12.2022 | |||||
Paikka | Helsinki (Messukeskus) | |||||
Järjestäjä | SUOMEN KENNELLIITTO RY | |||||
Ilmoittautumisajat | 1.11.2022 | |||||
Tuomari | Juha Putkonen | |||||
4.12.2022 |
4.12. Helsinki EPN Voittaja Puppy Show 2022 |
Helsinki
EPN
Voittaja Puppy Show 2022 |
Päättynyt | Päättynyt |
Leila Kärkäs |
|
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Pentunäyttely | |||||
Näyttely | Voittaja Puppy Show 2022 | |||||
Aika | 4.12.2022 | |||||
Paikka | Helsinki (Messukeskus) | |||||
Järjestäjä | SUOMEN KENNELLIITTO RY | |||||
Ilmoittautumisajat | 1.11.2022 | |||||
Tuomari | Leila Kärkäs | |||||
4.12.2022 |
4.12. Helsinki KV Voittaja Winner 2022 |
Helsinki
KV
Voittaja Winner 2022 |
Päättynyt | Päättynyt |
Veronika Chrpova |
|
Tila | Valmistunut | |||||
Näyttelytyyppi | Kansainvälinen näyttely | |||||
Näyttely | Voittaja Winner 2022 | |||||
Aika | 4.12.2022 | |||||
Paikka | Helsinki (Messukeskus) | |||||
Järjestäjä | SUOMEN KENNELLIITTO RY | |||||
Junior Handler | SM-finaali | |||||
Ilmoittautumisajat | 1.11.2022 | |||||
Tuomari | Veronika Chrpova |