Date | Show | Show | Breeds | Last day for entry | Judge of chosen breed | |
---|---|---|---|---|---|---|
13.-14.1.2024 |
13.-14.1. Kajaani INT Kainuu KV 2024 |
Kajaani
INT
Kainuu KV 2024 |
la:
2, 3, 4, 6, 8, 10 su: 1, 5, 7, 9 |
Entry expired | Entry expired |
Valentinas Stiklius |
Status | Ready | |||||
Type of show | International Dog Show | |||||
Show | Kainuu KV 2024 | |||||
Date | 13.-14.1.2024 | |||||
Location | Kajaani (Kajaanin Pallohalli) | |||||
Breed groups |
la:
2, 3, 4, 6, 8, 10 su: 1, 5, 7, 9 |
|||||
Organiser | KAINUUN KENNELPIIRI R.Y. | |||||
Junior Handler | Standard, District Championship, Finnish Championship qualification | |||||
Entries | 19.12.2023 | |||||
Tuomari | Valentinas Stiklius | |||||
14.1.2024 |
14.1. Lahti GS Lahti FCI 1, 2, 9; Rajoitus 1500 koiraa |
Lahti
GS
Lahti FCI 1, 2, 9; Rajoitus 1500 koiraa |
1, 2, 9 | Entry expired | Entry expired |
Päivi Eerola |
Status | Ready | |||||
Type of show | Group Show | |||||
Show | Lahti FCI 1, 2, 9; Rajoitus 1500 koiraa | |||||
Date | 14.1.2024 | |||||
Location | Lahti (Lahden Messukeskus) | |||||
Breed groups | 1, 2, 9 | |||||
Organiser | LAHDEN KÄYTTÖKOIRA RY | |||||
Junior Handler | Standard | |||||
Entries | 21.12.2023 | |||||
Tuomari | Päivi Eerola | |||||
24.2.2024 |
24.2. Tornio GS Tornio FCI2, 4, 9; Rajoitus 650 koiraa |
Tornio
GS
Tornio FCI2, 4, 9; Rajoitus 650 koiraa |
2, 4, 9 | Entry expired | Entry expired |
Marjo Nygård |
Status | Ready | |||||
Type of show | Group Show | |||||
Show | Tornio FCI2, 4, 9; Rajoitus 650 koiraa | |||||
Date | 24.2.2024 | |||||
Location | Tornio (Vauhtikoira-Areena) | |||||
Breed groups | 2, 4, 9 | |||||
Organiser | TORNION KENNELKERHO R.Y. | |||||
Entries | 23.1.2024 | |||||
Tuomari | Marjo Nygård | |||||
10.3.2024 |
10.3. Juuka GS Juuka FCI2, 6 |
Juuka
GS
Juuka FCI2, 6 |
2, 6 | Entry expired | Entry expired |
Maija Lehtonen |
Status | Ready | |||||
Type of show | Group Show | |||||
Show | Juuka FCI2, 6 | |||||
Date | 10.3.2024 | |||||
Location | Juuka (Taimitarha) | |||||
Breed groups | 2, 6 | |||||
Organiser | JUUAN KENNELSEURA RY, JUUAN METSÄSTYSYHDISTYS RY, JUUAN METSÄ-VILLET R.Y., VAIKKOJOEN ERÄ RY | |||||
Entries | 25.2.2024 | |||||
Tuomari | Maija Lehtonen | |||||
23.-24.3.2024 |
23.-24.3. Lahti INT Lahden kansainvälinen koiranäyttely |
Lahti
INT
Lahden kansainvälinen koiranäyttely |
la:
1, 4, 8, 9, 10 su: 2, 3, 5, 6, 7 |
Entry expired | Entry expired |
Reia Leikola-Walden |
Status | Ready | |||||
Type of show | International Dog Show | |||||
Show | Lahden kansainvälinen koiranäyttely | |||||
Date | 23.-24.3.2024 | |||||
Location | Lahti (Lahden Messu- ja Urheilukeskus) | |||||
Breed groups |
la:
1, 4, 8, 9, 10 su: 2, 3, 5, 6, 7 |
|||||
Organiser | SALPAUSSELÄN KENNELPIIRI RY | |||||
Junior Handler | Finnish Championship qualification, District Championship, Standard | |||||
Entries | 26.2.2024 | |||||
Tuomari | Reia Leikola-Walden | |||||
13.-14.4.2024 |
13.-14.4. Vaasa INT Vaasa KV 2024 |
Vaasa
INT
Vaasa KV 2024 |
la:
1, 4, 5, 7, 9 su: 2, 3, 6, 8, 10 |
Entry expired | Entry expired |
Kirsi Heino |
Status | Ready | |||||
Type of show | International Dog Show | |||||
Show | Vaasa KV 2024 | |||||
Date | 13.-14.4.2024 | |||||
Location | Vaasa (Botniahalli) | |||||
Breed groups |
la:
1, 4, 5, 7, 9 su: 2, 3, 6, 8, 10 |
|||||
Organiser | VAASAN KOIRAKERHO RY, MERENKURKUN NOUTAJAT RY, VASA KENNELFÖRENING RF, ÖSTERBOTTENS ÄLGHUNDKLUBB RF | |||||
Junior Handler | District Championship, Finnish Championship qualification | |||||
Entries | 20.3.2024 | |||||
Tuomari | Kirsi Heino | |||||
20.4.2024 |
20.4. Helsinki PS Helsinki pentunäyttely LA |
Helsinki
PS
Helsinki pentunäyttely LA |
Entry expired | Entry expired |
Sanna Vakkilainen |
|
Status | Ready | |||||
Type of show | Puppy Show | |||||
Show | Helsinki pentunäyttely LA | |||||
Date | 20.4.2024 | |||||
Location | Helsinki (Messukeskus) | |||||
Organiser | SUOMEN KENNELLIITTO RY | |||||
Entries | 27.3.2024 | |||||
Tuomari | Sanna Vakkilainen | |||||
21.4.2024 |
21.4. Helsinki PS Helsinki pentunäyttely SU |
Helsinki
PS
Helsinki pentunäyttely SU |
Entry expired | Entry expired |
Tuula Savolainen |
|
Status | Ready | |||||
Type of show | Puppy Show | |||||
Show | Helsinki pentunäyttely SU | |||||
Date | 21.4.2024 | |||||
Location | Helsinki (Messukeskus) | |||||
Organiser | SUOMEN KENNELLIITTO RY | |||||
Entries | 27.3.2024 | |||||
Tuomari | Tuula Savolainen | |||||
1.5.2024 |
1.5. Lahti GS Lahti FCI2, 3, 4, 5 |
Lahti
GS
Lahti FCI2, 3, 4, 5 |
2, 3, 4, 5 | Entry expired | Entry expired |
Reia Leikola-Walden |
Status | Ready | |||||
Type of show | Group Show | |||||
Show | Lahti FCI2, 3, 4, 5 | |||||
Date | 1.5.2024 | |||||
Location | Lahti (Jokimaan ravikeskus) | |||||
Breed groups | 2, 3, 4, 5 | |||||
Organiser | KESKI-HOLLOLAN METSÄSTYSSEURA RY | |||||
Junior Handler | Standard | |||||
Entries | 10.4.2024 | |||||
Tuomari | Reia Leikola-Walden | |||||
4.5.2024 |
4.5. Kouvola GS Kouvola (Koria) FCI 2, 3, 5, 6 |
Kouvola
GS
Kouvola (Koria) FCI 2, 3, 5, 6 |
2, 3, 5, 6 | Entry expired | Entry expired |
Hilkka Salohalla |
Status | Ready | |||||
Type of show | Group Show | |||||
Show | Kouvola (Koria) FCI 2, 3, 5, 6 | |||||
Date | 4.5.2024 | |||||
Location | Kouvola (Kallioniemen tanssilava) | |||||
Breed groups | 2, 3, 5, 6 | |||||
Organiser | KYMENLÄÄNIN PYSTYKORVAKERHO RY | |||||
Additional information | Haukku-ottelun 2024 tukinäyttely | |||||
Entries | 8.4.2024 | |||||
Tuomari | Hilkka Salohalla | |||||
4.5.2024 |
4.5. Tampere NORD |
Tampere
NORD
|
Entry expired | Entry expired |
Annukka Paloheimo |
|
Status | Ready | |||||
Type of show | Nordic Show | |||||
Show | Tampere NORD | |||||
Date | 4.5.2024 | |||||
Location | Tampere (Tampereen Messu- ja urheiluhalli) | |||||
Organiser | POHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y. | |||||
Junior Handler | Standard, District Championship | |||||
Additional information | Tätä näyttelyä anotaan tukinäyttelynä samalle viikonlopulle KV-näyttelyn kanssa. | |||||
Entries | 10.4.2024 | |||||
Tuomari | Annukka Paloheimo | |||||
5.5.2024 |
5.5. Tampere INT Tampere KV |
Tampere
INT
Tampere KV |
Entry expired | Entry expired |
Maija Mäkinen |
|
Status | Ready | |||||
Type of show | International Dog Show | |||||
Show | Tampere KV | |||||
Date | 5.5.2024 | |||||
Location | Tampere (Tampereen Messu- ja urheilukeskus) | |||||
Organiser | POHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y. | |||||
Junior Handler | Finnish Championship qualification | |||||
Entries | 10.4.2024 | |||||
Tuomari | Maija Mäkinen | |||||
9.5.2024 |
9.5. Turku GS Turku FCI1, 2, 3, 5 |
Turku
GS
Turku FCI1, 2, 3, 5 |
1, 2, 3, 5 | Entry expired | Entry expired |
Dione Fitzsimons |
Status | Ready | |||||
Type of show | Group Show | |||||
Show | Turku FCI1, 2, 3, 5 | |||||
Date | 9.5.2024 | |||||
Location | Turku (Metsämäen ravirata) | |||||
Breed groups | 1, 2, 3, 5 | |||||
Organiser | VARSINAIS-SUOMEN KENNELPIIRI R.Y. | |||||
Entries | 18.4.2024 | |||||
Tuomari | Dione Fitzsimons | |||||
9.5.2024 |
9.5. Vantaa CS Palveluskoiratapahtuma |
Vantaa
CS
Palveluskoiratapahtuma |
DOGO ARGENTINO CLUB FINLAND RY, SUOMEN BEAUCERON RY, SUOMEN BRIARD R.Y., SUOMEN KAUKASIANKOIRAT RY, SUOMEN TSEKINPAIMENKOIRAT RY | Entry expired | Entry expired |
Kaisa Metteri-Gold |
Status | Ready | |||||
Type of show | Specialty Show | |||||
Show | Palveluskoiratapahtuma | |||||
Date | 9.5.2024 | |||||
Location | Vantaa (Vapaalan urheilupuisto) | |||||
Organiser | SUOMEN PALVELUSKOIRALIITTO R.Y., DOGO ARGENTINO CLUB FINLAND RY, SUOMEN BEAUCERON RY, SUOMEN BRIARD R.Y., SUOMEN KAUKASIANKOIRAT RY, SUOMEN TSEKINPAIMENKOIRAT RY | |||||
Additional information | Päänäyttely seuraaville roduille: beaucenpaimenkoira, briardi, dogo argentino, etelävenäjänkoira, itäeuroopanpaimenkoira, kaukasiankoira, keskiaasiankoira, picardienpaimenkoira, sarplaninac ja tsekinpaimenkoira. Näille roduile myös pikkupentu- sekä jälkeläisluokka. | |||||
Entries | 21.4.2024 | |||||
Tuomari | Kaisa Metteri-Gold | |||||
11.5.2024 |
11.5. Paimio GS Paimio FCI 2, 5, 8, 9 |
Paimio
GS
Paimio FCI 2, 5, 8, 9 |
2, 5, 8, 9 | Entry expired | Entry expired |
Antti Nieminen |
Status | Ready | |||||
Type of show | Group Show | |||||
Show | Paimio FCI 2, 5, 8, 9 | |||||
Date | 11.5.2024 | |||||
Location | Paimio (Liikenneturvallisuuskeskus) | |||||
Breed groups | 2, 5, 8, 9 | |||||
Organiser | LOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY | |||||
Entries | 17.4.2024 | |||||
Tuomari | Antti Nieminen | |||||
11.-12.5.2024 |
11.-12.5. Helsinki INT Royal Canin Show |
Helsinki
INT
Royal Canin Show |
la:
2, 3, 5, 6, 7 su: 1, 4, 8, 9, 10 |
Entry expired | Entry expired |
Kirsi Honkanen |
Status | Ready | |||||
Type of show | International Dog Show | |||||
Show | Royal Canin Show | |||||
Date | 11.-12.5.2024 | |||||
Location | Helsinki (Tuomarinkartanon Vinttikoirakeskus) | |||||
Breed groups |
la:
2, 3, 5, 6, 7 su: 1, 4, 8, 9, 10 |
|||||
Organiser | HELSINGIN SEUDUN KENNELPIIRI R.Y. | |||||
Junior Handler | Standard, District Championship, Finnish Championship qualification | |||||
Entries | 22.4.2024 | |||||
Tuomari | Kirsi Honkanen | |||||
11.-12.5.2024 |
11.-12.5. Jyväskylä INT Jyväskylä KV |
Jyväskylä
INT
Jyväskylä KV |
la:
1, 4, 8, 9, 10 su: 2, 3, 5, 6, 7 |
Entry expired | Entry expired |
Luis Gorjao-Henriques |
Type of show | International Dog Show | |||||
Show | Jyväskylä KV | |||||
Date | 11.-12.5.2024 | |||||
Location | Jyväskylä (Killerin Ravirata) | |||||
Breed groups |
la:
1, 4, 8, 9, 10 su: 2, 3, 5, 6, 7 |
|||||
Organiser | KESKI-SUOMEN AJOKOIRAYHDISTYS RY, KESKI-SUOMEN BEAGLE RY, KESKI-SUOMEN KENNELKERHO RY, KESKI-SUOMEN MÄYRÄKOIRAKERHO RY, KESKI-SUOMEN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY., KESKI-SUOMEN PALVELUSKOIRAYHDISTYS, KESKI-SUOMEN VINTTIKOIRAKERHO RY, SISÄ-SUOMEN METSÄSTYSSEURA RY, JYVÄSKYLÄN METSÄS.HOITOYHDISTYS RY | |||||
Junior Handler | District Championship, Finnish Championship qualification | |||||
Entries | 28.4.2024 | |||||
Tuomari | Luis Gorjao-Henriques | |||||
12.5.2024 |
12.5. Haapavesi GS Haapavesi FCI2, 5, 7, 8 |
Haapavesi
GS
Haapavesi FCI2, 5, 7, 8 |
2, 5, 7, 8 | Entry expired | Entry expired |
Pirjo Aaltonen |
Status | Ready | |||||
Type of show | Group Show | |||||
Show | Haapavesi FCI2, 5, 7, 8 | |||||
Date | 12.5.2024 | |||||
Location | Haapavesi (Haapaveden pesäpallokenttä) | |||||
Breed groups | 2, 5, 7, 8 | |||||
Organiser | HAAPAVEDEN KENNELSEURA RY | |||||
Entries | 29.4.2024 | |||||
Tuomari | Pirjo Aaltonen | |||||
18.5.2024 |
18.5. Seinäjoki GS Seinäjoki FCI1, 2, 5, 9 |
Seinäjoki
GS
Seinäjoki FCI1, 2, 5, 9 |
1, 2, 5, 9 | Entry expired | Entry expired |
Jarmo Hilpinen |
Type of show | Group Show | |||||
Show | Seinäjoki FCI1, 2, 5, 9 | |||||
Date | 18.5.2024 | |||||
Location | Seinäjoki (Törnävän hiekkakenttä) | |||||
Breed groups | 1, 2, 5, 9 | |||||
Organiser | SYDÄNMAAN METSÄSTYSSEURA R.Y. | |||||
Entries | 30.4.2024 | |||||
Tuomari | Jarmo Hilpinen | |||||
18.5.2024 |
18.5. Ruovesi GS Ruovesi FCI 2, 7, 8, 10 |
Ruovesi
GS
Ruovesi FCI 2, 7, 8, 10 |
2, 7, 8, 10 | Entry expired | Entry expired |
Nina Janger |
Type of show | Group Show | |||||
Show | Ruovesi FCI 2, 7, 8, 10 | |||||
Date | 18.5.2024 | |||||
Location | Ruovesi (Ruoveden urheilukeskus) | |||||
Breed groups | 2, 7, 8, 10 | |||||
Organiser | PAJUSEN ERÄILIJÄT RY, RUOVEDEN METSÄSTYSSEURA R.Y., PIRKKALAN KOIRAKERHO PISKIT RY, KURUN ERÄMIEHET RY | |||||
Entries | 1.5.2024 | |||||
Tuomari | Nina Janger | |||||
18.-19.5.2024 |
18.-19.5. Rauma NS Rauma KR |
Rauma
NS
Rauma KR |
la:
2, 3, 5, 6, 7 su: 1, 4, 8, 9, 10 |
Entry expired | Entry expired |
Svetlana Kokonena |
Type of show | National Dog Show | |||||
Show | Rauma KR | |||||
Date | 18.-19.5.2024 | |||||
Location | Rauma (Äijänsuon urheilualue) | |||||
Breed groups |
la:
2, 3, 5, 6, 7 su: 1, 4, 8, 9, 10 |
|||||
Organiser | RAUMAN KÄYTTÖ- JA SEURAKOIRAT RY, RAUMAN YMPÄRISTÖN URHEILUMETSÄSTÄJÄT, RAUMAN SEUDUN ERÄMIEHET RY, RAUMAN MAALAISKUNNAN METSÄSTYSSEURA RY, RAUMAN METSÄSTYSSEURA RY | |||||
Junior Handler | Standard | |||||
Additional information | Junior Handler yhtenä päivänä | |||||
Entries | 23.4.2024 | |||||
Tuomari | Svetlana Kokonena | |||||
18.-19.5.2024 |
18.-19.5. Virolahti NS Hamina KR |
Virolahti
NS
Hamina KR |
la:
1, 4, 8, 9, 10 su: 2, 3, 5, 6, 7 |
Entry expired | Entry expired |
Boris Spoljaric |
Type of show | National Dog Show | |||||
Show | Hamina KR | |||||
Date | 18.-19.5.2024 | |||||
Location | Virolahti (Harjun Oppimiskeskus) | |||||
Breed groups |
la:
1, 4, 8, 9, 10 su: 2, 3, 5, 6, 7 |
|||||
Organiser | KAAKON KENNEL-KERHO RY | |||||
Entries | 22.4.2024 | |||||
Tuomari | Boris Spoljaric | |||||
18.5.2024 |
18.5. Kaarina PS Werraton Pentu Show |
Kaarina
PS
Werraton Pentu Show |
Entry expired | Entry expired |
Hilkka Salohalla |
|
Type of show | Puppy Show | |||||
Show | Werraton Pentu Show | |||||
Date | 18.5.2024 | |||||
Location | Kaarina (Tuorlan Majatalo) | |||||
Organiser | LOUNAISET LOTRAAJAT RY | |||||
Entries | 25.4.2024 | |||||
Tuomari | Hilkka Salohalla | |||||
19.5.2024 |
19.5. Helsinki PS Helsingin pentunäyttely |
Helsinki
PS
Helsingin pentunäyttely |
Entry expired | Entry expired |
Päivi Eerola |
|
Type of show | Puppy Show | |||||
Show | Helsingin pentunäyttely | |||||
Date | 19.5.2024 | |||||
Location | Helsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus) | |||||
Organiser | HELSINGIN AGILITY URHEILIJAT RY | |||||
Entries | 21.4.2024 | |||||
Tuomari | Päivi Eerola | |||||
19.5.2024 |
19.5. Oulu GS Oulu FCI2, 4, 8 |
Oulu
GS
Oulu FCI2, 4, 8 |
2, 4, 8 | Entry expired | Entry expired |
Juha Putkonen |
Type of show | Group Show | |||||
Show | Oulu FCI2, 4, 8 | |||||
Date | 19.5.2024 | |||||
Location | Oulu (Virpiniemen ravirata) | |||||
Breed groups | 2, 4, 8 | |||||
Organiser | OULUN SEUDUN VINTTIKOIRAHARRASTAJAT, OULUN SEUDUN SUURRIISTAKOIRAT RY | |||||
Entries | 16.4.2024 | |||||
Tuomari | Juha Putkonen | |||||
25.5.2024 |
25.5. Keminmaa GS Keminmaa FCI2, 5, 6, 8 |
Keminmaa
GS
Keminmaa FCI2, 5, 6, 8 |
2, 5, 6, 8 | Entry expired | Entry expired |
Jari Laakso |
Type of show | Group Show | |||||
Show | Keminmaa FCI2, 5, 6, 8 | |||||
Date | 25.5.2024 | |||||
Location | Keminmaa (Pohjanranta) | |||||
Breed groups | 2, 5, 6, 8 | |||||
Organiser | LAPIN AJOKOIRAYHDISTYS R.Y., KEMIN JAHTI-JA KALAMIEHET R.Y., METSÄVEIKOT R.Y., SIMON ALAJOEN LINNUSTAJAT R.Y. | |||||
Entries | 10.5.2024 | |||||
Tuomari | Jari Laakso | |||||
25.5.2024 |
25.5. Riihimäki NS Tuusula Toukonäyttely |
Riihimäki
NS
Tuusula Toukonäyttely |
Entry expired | Entry expired |
Kirsi Tevalin |
|
Type of show | National Dog Show | |||||
Show | Tuusula Toukonäyttely | |||||
Date | 25.5.2024 | |||||
Location | Riihimäki (Riihimäen ravirata) | |||||
Organiser | BEAGLE R.Y., AJOKOIRAMIEHET RY, IMPIVAARAN HALLIT R.Y., JOKELAN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y. | |||||
Junior Handler | Standard | |||||
Entries | 25.4.2024 | |||||
Tuomari | Kirsi Tevalin | |||||
25.5.2024 |
25.5. Kontiolahti INT Suvi-Karelia KV 2024 Rajoitus 2100 koiraa |
Kontiolahti
INT
Suvi-Karelia KV 2024 Rajoitus 2100 koiraa |
Entry expired | Entry expired |
Zaza Omarov |
|
Type of show | International Dog Show | |||||
Show | Suvi-Karelia KV 2024 Rajoitus 2100 koiraa | |||||
Date | 25.5.2024 | |||||
Location | Kontiolahti (Kontiolahden ampumahiihtostadion) | |||||
Organiser | POHJOIS-KARJALAN PYSTYKORVAKERHO RY, LIPERIN KENNELKERHO R.Y., POHJOIS-KARJALAN AJOKOIRAYHDISTYS, POHJOIS-KARJALAN BEAGLEYHDISTYS RY, POHJOIS-KARJALAN DREEVERIKERHO RY, POHJOIS-KARJALAN HIRVIKOIRAYHDISTYS, POHJOIS-KARJALAN KARHUKOIRAYHDISTYS, POHJOIS-KARJALAN NOUTAJAKOIRAYHDIST | |||||
Junior Handler | Finnish Championship qualification, District Championship | |||||
Entries | 6.5.2024 | |||||
Tuomari | Zaza Omarov | |||||
25.5.2024 |
25.5. Helsinki PS Helsingin pentunäyttely |
Helsinki
PS
Helsingin pentunäyttely |
Entry expired | Entry expired |
Tuula Plathan |
|
Type of show | Puppy Show | |||||
Show | Helsingin pentunäyttely | |||||
Date | 25.5.2024 | |||||
Location | Helsinki (Tuomarinkartanon Vinttikoirakeskus) | |||||
Organiser | SUOMEN BORZOIKLUBI R.Y. | |||||
Entries | 3.5.2024 | |||||
Tuomari | Tuula Plathan | |||||
26.5.2024 |
26.5. Kontiolahti NS Suvi-Karelia KR 2024 Rajoitus 2100 koiraa |
Kontiolahti
NS
Suvi-Karelia KR 2024 Rajoitus 2100 koiraa |
Entry expired | Entry expired |
Lois Wilson |
|
Type of show | National Dog Show | |||||
Show | Suvi-Karelia KR 2024 Rajoitus 2100 koiraa | |||||
Date | 26.5.2024 | |||||
Location | Kontiolahti (Kontiolahden ampumahiihtostadion) | |||||
Organiser | POHJOIS-KARJALAN PYSTYKORVAKERHO RY, LIPERIN KENNELKERHO R.Y., POHJOIS-KARJALAN AJOKOIRAYHDISTYS, POHJOIS-KARJALAN BEAGLEYHDISTYS RY, POHJOIS-KARJALAN DREEVERIKERHO RY, POHJOIS-KARJALAN HIRVIKOIRAYHDISTYS, POHJOIS-KARJALAN KARHUKOIRAYHDISTYS, POHJOIS-KARJALAN NOUTAJAKOIRAYHDIST | |||||
Junior Handler | Standard | |||||
Entries | 6.5.2024 | |||||
Tuomari | Lois Wilson | |||||
26.5.2024 |
26.5. Oulu GS Oulu FCI2, 5, 8, 9 |
Oulu
GS
Oulu FCI2, 5, 8, 9 |
2, 5, 8, 9 | Entry expired | Entry expired |
Marjo Järventölä |
Type of show | Group Show | |||||
Show | Oulu FCI2, 5, 8, 9 | |||||
Date | 26.5.2024 | |||||
Location | Oulu (Virpiniemen ravirata) | |||||
Breed groups | 2, 5, 8, 9 | |||||
Organiser | POHJAN KARHUKOIRAYHDISTYS RY | |||||
Entries | 2.5.2024 | |||||
Tuomari | Marjo Järventölä | |||||
26.5.2024 |
26.5. Nurmijärvi GS Nurmijärvi FCI 1, 2, 4, 8 |
Nurmijärvi
GS
Nurmijärvi FCI 1, 2, 4, 8 |
1, 2, 4, 8 | Entry expired | Entry expired |
Helin Tenson |
Type of show | Group Show | |||||
Show | Nurmijärvi FCI 1, 2, 4, 8 | |||||
Date | 26.5.2024 | |||||
Location | Nurmijärvi (Työtehoseuran piha-alue) | |||||
Breed groups | 1, 2, 4, 8 | |||||
Organiser | KESKI-UUDENMAAN MÄYRÄKOIRAT RY, MÄNTSÄLÄN KOIRAKERHO RY, ETELÄN VESILEIJONAT RY | |||||
Entries | 3.5.2024 | |||||
Tuomari | Helin Tenson | |||||
1.6.2024 |
1.6. Mänttä-Vilppula NS Mänttä-Vilppula KR Rajoitus 1300 |
Mänttä-Vilppula
NS
Mänttä-Vilppula KR Rajoitus 1300 |
13.05.2024 | 13.05. |
Marianne Holm Larnemaa |
|
Type of show | National Dog Show | |||||
Show | Mänttä-Vilppula KR Rajoitus 1300 | |||||
Date | 1.6.2024 | |||||
Location | Mänttä-Vilppula (Mäntän ravirata) | |||||
Organiser | MÄNTÄN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y., MÄNTÄN SEUDUN NUUSKUT R.Y., MÄNTÄN SEUDUN PALVELUSKOIRAT R.Y. | |||||
Additional information | Koiramäärän rajoitus 1300 koiraa. | |||||
Entries |
13.5.2024 Entry |
|||||
Tuomari | Marianne Holm Larnemaa | |||||
8.-9.6.2024 |
8.-9.6. Alavus NS Miljoonakoira Tuuri |
Alavus
NS
Miljoonakoira Tuuri |
la:
2, 4, 6, 9, 10 su: 1, 3, 5, 7, 8 |
20.05.2024 | 20.05. |
Marjo Järventölä |
Type of show | National Dog Show | |||||
Show | Miljoonakoira Tuuri | |||||
Date | 8.-9.6.2024 | |||||
Location | Alavus (Keskisen Kyläkauppa) | |||||
Breed groups |
la:
2, 4, 6, 9, 10 su: 1, 3, 5, 7, 8 |
|||||
Organiser | ETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y. | |||||
Junior Handler | Standard | |||||
Entries |
16.5.2024 20.5.2024 Entry |
|||||
Tuomari | Marjo Järventölä | |||||
8.-9.6.2024 |
8.-9.6. Paimio NS Salon KR näyttely |
Paimio
NS
Salon KR näyttely |
la:
1, 3, 5, 7, 8 su: 2, 4, 6, 9, 10 |
23.05.2024 | 23.05. |
Maarit Hassinen |
Type of show | National Dog Show | |||||
Show | Salon KR näyttely | |||||
Date | 8.-9.6.2024 | |||||
Location | Paimio (Paimion ajoharjoittelurata) | |||||
Breed groups |
la:
1, 3, 5, 7, 8 su: 2, 4, 6, 9, 10 |
|||||
Organiser | SAUVON MERIKULMAN METSÄNKÄVIJÄT RY, KIIKALAN METSÄSTYSYHDISTYS R.Y., HALIKON NUMMEN METSÄSTYSSEURA RY, KOSKEN TL ERÄNKÄVIJÄT RY, PAIMION METSÄSTYSSEURA R, SALON SEUDUN PALV.KOIRAHARRASTAJAT, SAUVON MERIKULMAN METSÄNKÄVIJÄT RY | |||||
Entries |
23.5.2024 Entry |
|||||
Tuomari | Maarit Hassinen | |||||
9.6.2024 |
9.6. Leppävirta PS Leppävirta PN |
Leppävirta
PS
Leppävirta PN |
26.05.2024 | 26.05. |
Matti Tuominen |
|
Type of show | Puppy Show | |||||
Show | Leppävirta PN | |||||
Date | 9.6.2024 | |||||
Location | Leppävirta (Leppävirran urheilukenttä) | |||||
Organiser | LEPPÄVIRRAN PALVELUS- JA SEURAKOIRA | |||||
Entries |
19.5.2024 26.5.2024 Entry |
|||||
Tuomari | Matti Tuominen | |||||
15.6.2024 |
15.6. Virolahti NS Kotkan Ruusu KR; Rajoitus 1800 koiraa |
Virolahti
NS
Kotkan Ruusu KR; Rajoitus 1800 koiraa |
31.05.2024 | 31.05. |
Petra Junehall |
|
Type of show | National Dog Show | |||||
Show | Kotkan Ruusu KR; Rajoitus 1800 koiraa | |||||
Date | 15.6.2024 | |||||
Location | Virolahti (Harjun Oppimiskeskus) | |||||
Organiser | KYMENLAAKSON KANAKOIRASEURA RY, KAAKON NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY, KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y. | |||||
Junior Handler | Finnish Championship qualification | |||||
Entries |
15.5.2024 28.5.2024 31.5.2024 Entry |
|||||
Tuomari | Petra Junehall | |||||
15.-16.6.2024 |
15.-16.6. Rovaniemi INT Rovaniemi KV |
Rovaniemi
INT
Rovaniemi KV |
la:
1, 2, 3, 4, 9 su: 5, 6, 7, 8, 10 |
24.05.2024 | 24.05. |
Marek Lewandowski |
Type of show | International Dog Show | |||||
Show | Rovaniemi KV | |||||
Date | 15.-16.6.2024 | |||||
Location | Rovaniemi (Mäntyvaaran ravirata) | |||||
Breed groups |
la:
1, 2, 3, 4, 9 su: 5, 6, 7, 8, 10 |
|||||
Organiser | ROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y., LAPIN AJOKOIRAYHDISTYS R.Y., LAPIN MÄYRÄKOIRAKERHO RY | |||||
Junior Handler | Standard, Finnish Championship qualification, District Championship | |||||
Entries |
13.5.2024 24.5.2024 Entry |
|||||
Tuomari | Marek Lewandowski | |||||
16.6.2024 |
16.6. Virolahti INT Kotkan Ruusu KV; Rajoitus 1800 koiraa |
Virolahti
INT
Kotkan Ruusu KV; Rajoitus 1800 koiraa |
31.05.2024 | 31.05. |
Harri Lehkonen |
|
Type of show | International Dog Show | |||||
Show | Kotkan Ruusu KV; Rajoitus 1800 koiraa | |||||
Date | 16.6.2024 | |||||
Location | Virolahti (Harjun oppimiskeskus) | |||||
Organiser | KAAKON NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY, KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y., KYMENLAAKSON KANAKOIRASEURA RY | |||||
Junior Handler | Standard, District Championship | |||||
Entries |
15.5.2024 28.5.2024 31.5.2024 Entry |
|||||
Tuomari | Harri Lehkonen | |||||
29.-30.6.2024 |
29.-30.6. Turku INT Summer Dog Show |
Turku
INT
Summer Dog Show |
la:
2, 5, 6, 7, 9 su: 1, 3, 4, 8, 10 |
05.06.2024 | 05.06. |
Marko Bubalo |
Type of show | International Dog Show | |||||
Show | Summer Dog Show | |||||
Date | 29.-30.6.2024 | |||||
Location | Turku (Metsämäen ravirata) | |||||
Breed groups |
la:
2, 5, 6, 7, 9 su: 1, 3, 4, 8, 10 |
|||||
Organiser | AURAN NUUSKUT RY, LOUNAIS-SUOMEN BERNIT RY, LOUNAIS-SUOMEN DREEVERIKERHO RY, KIMITOÖNS JAKTHUNDSKLUBB, METSÄSTYSSEURA RASI RY, METSÄSTYSYHDISTYS TARVAS RY, NAANTALIN PALV.-JA SEURAKOIRAYHD., SPL-TURKU RY, TURUN KENTTÄKOIRAYHDISTYS RY, TURUN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY | |||||
Junior Handler | Finnish Championship qualification, Standard, District Championship | |||||
Entries |
28.5.2024 5.6.2024 Entry |
|||||
Tuomari | Marko Bubalo | |||||
29.6.2024 |
29.6. Kuhmo GS Kuhmo FCI2, 6, 7, 8; Rajoitus 500 koiraa |
Kuhmo
GS
Kuhmo FCI2, 6, 7, 8; Rajoitus 500 koiraa |
2, 6, 7, 8 | 02.06.2024 | 02.06. |
Juha Putkonen |
Type of show | Group Show | |||||
Show | Kuhmo FCI2, 6, 7, 8; Rajoitus 500 koiraa | |||||
Date | 29.6.2024 | |||||
Location | Kuhmo (Kalevalan liikuntakeskus) | |||||
Breed groups | 2, 6, 7, 8 | |||||
Organiser | KUHMON METSÄSTYS- JA AMPUMASEURA RY, TIMONIEMEN METSÄSTÄJÄT R.Y. | |||||
Entries |
19.5.2024 2.6.2024 Entry |
|||||
Tuomari | Juha Putkonen | |||||
30.6.2024 |
30.6. Riihimäki GS Riihimäki FCI2, 5, 6 |
Riihimäki
GS
Riihimäki FCI2, 5, 6 |
2, 5, 6 | 16.06.2024 | 16.06. |
Ligita Zake |
Type of show | Group Show | |||||
Show | Riihimäki FCI2, 5, 6 | |||||
Date | 30.6.2024 | |||||
Location | Riihimäki (Riihimäen ravirata) | |||||
Breed groups | 2, 5, 6 | |||||
Organiser | ETELÄ-HÄMEEN AJOKOIRAYHDISTYS RY, RIIHIMÄEN ERÄNKÄVIJÄT RY, HÄMEENLINNAN KENNELKERHO RY, SUOMEN DOBERMANNYHDISTYS R.Y. | |||||
Entries |
19.5.2024 16.6.2024 Entry |
|||||
Tuomari | Ligita Zake | |||||
30.6.2024 |
30.6. Riihimäki PS Riihimäki PN |
Riihimäki
PS
Riihimäki PN |
16.06.2024 | 16.06. |
Jouni Nummela |
|
Type of show | Puppy Show | |||||
Show | Riihimäki PN | |||||
Date | 30.6.2024 | |||||
Location | Riihimäki (Riihimäen Ravirata) | |||||
Organiser | SUOMEN DOBERMANNYHDISTYS R.Y., ETELÄ-HÄMEEN AJOKOIRAYHDISTYS RY, HÄMEENLINNAN KENNELKERHO RY, RIIHIMÄEN ERÄNKÄVIJÄT RY | |||||
Entries |
19.5.2024 16.6.2024 Entry |
|||||
Tuomari | Jouni Nummela | |||||
30.6.2024 |
30.6. Jämijärvi GS Jämi Show FCI 2, 5, 6, 9 |
Jämijärvi
GS
Jämi Show FCI 2, 5, 6, 9 |
2, 5, 6, 9 | 09.06.2024 | 09.06. |
Jari Laakso |
Type of show | Group Show | |||||
Show | Jämi Show FCI 2, 5, 6, 9 | |||||
Date | 30.6.2024 | |||||
Location | Jämijärvi (Jämi) | |||||
Breed groups | 2, 5, 6, 9 | |||||
Organiser | IKAALISTEN SEUD. KENNELKERHO RY, KANKAANPÄÄN SEUDUN KENNELYHDISTYS | |||||
Additional information | Anomuksen liitteet ovat samat, kuin anomuksessa 29.6.2024 | |||||
Entries |
31.5.2024 9.6.2024 Entry |
|||||
Tuomari | Jari Laakso | |||||
6.7.2024 |
6.7. Tuusniemi GS Tuusniemi FCI1, 2, 5, 10 |
Tuusniemi
GS
Tuusniemi FCI1, 2, 5, 10 |
1, 2, 5, 10 | 17.06.2024 | 17.06. |
Juha Putkonen |
Type of show | Group Show | |||||
Show | Tuusniemi FCI1, 2, 5, 10 | |||||
Date | 6.7.2024 | |||||
Location | Tuusniemi (Tuusniemen satama) | |||||
Breed groups | 1, 2, 5, 10 | |||||
Organiser | KOILLIS-SAVON KENNELKERHO RY, ENONSALON ERÄ R.Y., PAJUMÄEN HIRVIMIEHET RY, SOITUN ERÄ-POJAT RY | |||||
Entries |
9.6.2024 17.6.2024 Entry |
|||||
Tuomari | Juha Putkonen | |||||
6.-7.7.2024 |
6.-7.7. Helsinki NS Helsingin Kesänäyttely 2024 |
Helsinki
NS
Helsingin Kesänäyttely 2024 |
la:
2, 6, 7, 8, 9 su: 1, 3, 4, 5, 10 |
19.06.2024 | 19.06. |
Perttu Ståhlberg |
Type of show | National Dog Show | |||||
Show | Helsingin Kesänäyttely 2024 | |||||
Date | 6.-7.7.2024 | |||||
Location | Helsinki (Tuomarinkartano vinttikoirakeskus) | |||||
Breed groups |
la:
2, 6, 7, 8, 9 su: 1, 3, 4, 5, 10 |
|||||
Organiser | HELSINGIN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY, ESPOON KOIRAKERHO RY, HELSINGIN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY, LÄNSI-UUDENMAAN MÄYRÄKOIRAT RY | |||||
Junior Handler | Standard, Standard | |||||
Entries |
10.6.2024 19.6.2024 Entry |
|||||
Tuomari | Perttu Ståhlberg | |||||
6.-7.7.2024 |
6.-7.7. Juva NS |
Juva
NS
|
la:
3, 6, 7, 8, 9 su: 1, 2, 4, 5, 10 |
17.06.2024 | 17.06. |
Teija Salmi-Aalto |
Type of show | National Dog Show | |||||
Date | 6.-7.7.2024 | |||||
Location | Juva (Juvan kisakeskus) | |||||
Breed groups |
la:
3, 6, 7, 8, 9 su: 1, 2, 4, 5, 10 |
|||||
Organiser | LUOTEIS-JUVAN ERÄ R.Y., LÄNSI-RANTASALMEN ERÄ RY, RANTASALMEN ERÄVEIKOT, ITÄ-JUVAN PAUKKU RY, POHJOIS-SULKAVAN ERÄ RY, POHJOIS-JUVAN METSÄSTÄJÄT RY, JUVAN ERÄVEIKOT RY, TUUSMÄEN ERÄ RY, JUVAN KENNELKERHO RY., RANTASALMEN KENNELYHDISTYS RY, POHJOIS-JUVAN ERÄ RY | |||||
Junior Handler | Standard, Standard | |||||
Entries |
9.6.2024 17.6.2024 |
|||||
Tuomari | Teija Salmi-Aalto | |||||
6.7.2024 |
6.7. Oulu INT Oulu KV 2024 |
Oulu
INT
Oulu KV 2024 |
14.06.2024 | 14.06. |
Per Lundström |
|
Type of show | International Dog Show | |||||
Show | Oulu KV 2024 | |||||
Date | 6.7.2024 | |||||
Location | Oulu (Äimäraution ravirata) | |||||
Organiser | OULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY, OULUN KOIRAKERHO RY, OULUN SEUDUN NOUTAJAKOIRAYHD. R.Y., OULUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY | |||||
Junior Handler | District Championship, Standard | |||||
Entries |
15.5.2024 6.6.2024 14.6.2024 Entry |
|||||
Tuomari | Per Lundström | |||||
7.7.2024 |
7.7. Oulu NORD Oulu NORD 2024 |
Oulu
NORD
Oulu NORD 2024 |
14.06.2024 | 14.06. |
Marjo Jaakkola |
|
Type of show | Nordic Show | |||||
Show | Oulu NORD 2024 | |||||
Date | 7.7.2024 | |||||
Location | Oulu (Äimäraution ravirata) | |||||
Organiser | OULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY, OULUN KOIRAKERHO RY, OULUN SEUDUN NOUTAJAKOIRAYHD. R.Y., OULUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY | |||||
Junior Handler | Finnish Championship qualification | |||||
Entries |
15.5.2024 6.6.2024 14.6.2024 Entry |
|||||
Tuomari | Marjo Jaakkola | |||||
13.-14.7.2024 |
13.-14.7. Mäntsälä NS Mäntsälä KR |
Mäntsälä
NS
Mäntsälä KR |
la:
2, 6, 7, 8, 9 su: 1, 3, 4, 5, 10 |
18.06.2024 | 18.06. |
Michael Leonard |
Type of show | National Dog Show | |||||
Show | Mäntsälä KR | |||||
Date | 13.-14.7.2024 | |||||
Location | Mäntsälä (Mäntsälän urheilupuisto) | |||||
Breed groups |
la:
2, 6, 7, 8, 9 su: 1, 3, 4, 5, 10 |
|||||
Organiser | TIIBETINTERRIERIT R.Y., OHKOLAN METSÄSTYSEURA R.Y. | |||||
Entries |
11.6.2024 18.6.2024 Entry |
|||||
Tuomari | Michael Leonard | |||||
13.-14.7.2024 |
13.-14.7. Laukaa NS Laukaa KR |
Laukaa
NS
Laukaa KR |
la:
1, 3, 4, 5, 10 su: 2, 6, 7, 8, 9 |
01.07.2024 | 01.07. |
Francesco Cochetti |
Type of show | National Dog Show | |||||
Show | Laukaa KR | |||||
Date | 13.-14.7.2024 | |||||
Location | Laukaa (Keskusurheilukenttä) | |||||
Breed groups |
la:
1, 3, 4, 5, 10 su: 2, 6, 7, 8, 9 |
|||||
Organiser | LAUKAAN METSÄSTYSSEURA RY, ERÄ-ÄIJÄT RY, KUUSAN ERÄMIEHET RY, VALKOLAN JAHTI RY, VEHNIÄN ERÄVEIKOT R.Y. | |||||
Entries |
1.6.2024 23.6.2024 1.7.2024 Entry |
|||||
Tuomari | Francesco Cochetti | |||||
20.-21.7.2024 |
20.-21.7. Kalajoki INT KalaDOGI Show |
Kalajoki
INT
KalaDOGI Show |
la:
2, 3, 5, 6, 10 su: 1, 4, 7, 8, 9 |
27.06.2024 | 27.06. |
Darko Drobnjak |
Type of show | International Dog Show | |||||
Show | KalaDOGI Show | |||||
Date | 20.-21.7.2024 | |||||
Location | Kalajoki (Kalajoen pienlentokenttä) | |||||
Breed groups |
la:
2, 3, 5, 6, 10 su: 1, 4, 7, 8, 9 |
|||||
Organiser | KESKI-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y. | |||||
Junior Handler | District Championship, Finnish Championship qualification | |||||
Entries |
23.5.2024 20.6.2024 27.6.2024 Entry |
|||||
Tuomari | Darko Drobnjak | |||||
20.-21.7.2024 |
20.-21.7. Tornio NORD |
Tornio
NORD
|
la:
1, 4, 7, 8, 9 su: 2, 3, 5, 6, 10 |
24.06.2024 | 24.06. |
Tarja Kallio |
Type of show | Nordic Show | |||||
Show | Tornio NORD | |||||
Date | 20.-21.7.2024 | |||||
Location | Tornio (Toranda) | |||||
Breed groups |
la:
1, 4, 7, 8, 9 su: 2, 3, 5, 6, 10 |
|||||
Organiser | ALATORNION METSÄSTYSSEURA RY, PUMIT RY | |||||
Entries |
24.6.2024 Entry |
|||||
Tuomari | Tarja Kallio | |||||
27.7.2024 |
27.7. Posio GS Posio FCI1, 2, 5, 6 |
Posio
GS
Posio FCI1, 2, 5, 6 |
1, 2, 5, 6 | 01.07.2024 | 01.07. |
Hannele Jokisilta |
Type of show | Group Show | |||||
Show | Posio FCI1, 2, 5, 6 | |||||
Date | 27.7.2024 | |||||
Location | Posio (Urheilukenttä) | |||||
Breed groups | 1, 2, 5, 6 | |||||
Organiser | POSION KENNELKERHO R.Y. | |||||
Entries |
1.7.2024 Entry |
|||||
Tuomari | Hannele Jokisilta | |||||
27.-28.7.2024 |
27.-28.7. Pori INT Porin kansainvälinen koiranäyttely |
Pori
INT
Porin kansainvälinen koiranäyttely |
la:
1, 4, 5, 7, 9 su: 2, 3, 6, 8, 10 |
01.07.2024 | 01.07. |
Juta Haranen |
Type of show | International Dog Show | |||||
Show | Porin kansainvälinen koiranäyttely | |||||
Date | 27.-28.7.2024 | |||||
Location | Pori (Porin ravirata) | |||||
Breed groups |
la:
1, 4, 5, 7, 9 su: 2, 3, 6, 8, 10 |
|||||
Organiser | SATAKUNNAN SEURA-JA KÄÄPIÖKOIRAYHD., PORIN ERÄMIEHET RY, SATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y., SATAKUNNAN AJOKOIRAMIEHET RY | |||||
Junior Handler | Finnish Championship qualification, Standard, District Championship | |||||
Entries |
27.5.2024 24.6.2024 1.7.2024 Entry |
|||||
Tuomari | Juta Haranen | |||||
27.-28.7.2024 |
27.-28.7. Mikkeli INT Mikkeli KV 2024 Werraton Show |
Mikkeli
INT
Mikkeli KV 2024 Werraton Show |
la:
2, 3, 6, 8, 10 su: 1, 4, 5, 7, 9 |
08.07.2024 | 08.07. |
Leila Stenlund |
Type of show | International Dog Show | |||||
Show | Mikkeli KV 2024 Werraton Show | |||||
Date | 27.-28.7.2024 | |||||
Location | Mikkeli (Ravirata) | |||||
Breed groups |
la:
2, 3, 6, 8, 10 su: 1, 4, 5, 7, 9 |
|||||
Organiser | MIKKELIN ERÄMIEHET RY, SUUR-SAVON PYSTYKORVAKERHO RY., SUUR-SAVON AJOKOIRAMIEHET RY, NOROLAN METSÄSTYSSEURA RY, RÄMÄLÄN METSÄSTÄJÄT RY, KAIPIALAN METSÄSTYS JA KALASTUSSEUR, MIKKELIN AGILITY-HARRASTAJAT R.Y. | |||||
Junior Handler | Finnish Championship qualification, Standard, District Championship | |||||
Entries |
9.6.2024 30.6.2024 8.7.2024 Entry |
|||||
Tuomari | Leila Stenlund | |||||
2.8.2024 |
2.8. Kuopio NS Sawo Show 2024 Kuopio KR |
Kuopio
NS
Sawo Show 2024 Kuopio KR |
15.07.2024 | 15.07. |
Nedim Suta |
|
Type of show | National Dog Show | |||||
Show | Sawo Show 2024 Kuopio KR | |||||
Date | 2.8.2024 | |||||
Location | Kuopio (Sorsasalon ravirata) | |||||
Organiser | POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y. | |||||
Junior Handler | Standard | |||||
Additional information | Sao Show 2024 | |||||
Entries |
17.6.2024 8.7.2024 15.7.2024 Entry |
|||||
Tuomari | Nedim Suta | |||||
3.8.2024 |
3.8. Kuopio NORD Sawo Show 2024 Kuopio NORD |
Kuopio
NORD
Sawo Show 2024 Kuopio NORD |
15.07.2024 | 15.07. |
Claudio De Giuliani |
|
Type of show | Nordic Show | |||||
Show | Sawo Show 2024 Kuopio NORD | |||||
Date | 3.8.2024 | |||||
Location | Kuopio (Sorsasalon ravirata) | |||||
Organiser | POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y. | |||||
Junior Handler | District Championship, Standard | |||||
Additional information | Sawo Show 2024 | |||||
Entries |
17.6.2024 8.7.2024 15.7.2024 Entry |
|||||
Tuomari | Claudio De Giuliani | |||||
3.8.2024 |
3.8. Sastamala GS Sastamala FCI2, 5 |
Sastamala
GS Sastamala FCI2, 5 |
2, 5 | No data | No data |
Harto Stockmari |
Type of show | Group Show | |||||
Show | Sastamala FCI2, 5 | |||||
Date | 3.8.2024 | |||||
Location | Sastamala (Kiikoisten seurojentalo) | |||||
Breed groups | 2, 5 | |||||
Organiser | KIIKOISTEN METSÄSTÄJÄT R.Y., LAVIAN METSÄSTYSSEURA RY | |||||
Tuomari | Harto Stockmari | |||||
3.8.2024 |
3.8. Ylöjärvi PS JAHTI&VAHTI pentunäyttely |
Ylöjärvi
PS
JAHTI&VAHTI pentunäyttely |
05.07.2024 | 05.07. |
Olli Kokkonen |
|
Type of show | Puppy Show | |||||
Show | JAHTI&VAHTI pentunäyttely | |||||
Date | 3.8.2024 | |||||
Location | Ylöjärvi (Teivon ravirata) | |||||
Organiser | HÄMEEN SPANIELIKERHO RY | |||||
Entries |
5.7.2024 Entry |
|||||
Tuomari | Olli Kokkonen | |||||
4.8.2024 |
4.8. Kuopio INT Sawo Show 2024 Kuopio KV |
Kuopio
INT
Sawo Show 2024 Kuopio KV |
15.07.2024 | 15.07. |
Maija Lehtonen |
|
Type of show | International Dog Show | |||||
Show | Sawo Show 2024 Kuopio KV | |||||
Date | 4.8.2024 | |||||
Location | Kuopio (Sorsasalon ravirata) | |||||
Organiser | POHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y. | |||||
Junior Handler | Finnish Championship qualification | |||||
Additional information | Sawo Show 2024 | |||||
Entries |
17.6.2024 8.7.2024 15.7.2024 Entry |
|||||
Tuomari | Maija Lehtonen | |||||
10.-11.8.2024 |
10.-11.8. Harjavalta GS Harjavalta FCI1, 2, 3, 10 |
Harjavalta
GS
Harjavalta FCI1, 2, 3, 10 |
1, 2, 3, 10 | 09.07.2024 | 09.07. |
Kirsi Honkanen |
Type of show | Group Show | |||||
Show | Harjavalta FCI1, 2, 3, 10 | |||||
Date | 10.-11.8.2024 | |||||
Location | Harjavalta (Hosiossaaren koirakenttä) | |||||
Breed groups | 1, 2, 3, 10 | |||||
Organiser | HARJAVALLAN PALV-JA SEURAKOIRAHARRASTAJAT RY | |||||
Entries |
3.6.2024 1.7.2024 9.7.2024 Entry |
|||||
Tuomari | Kirsi Honkanen | |||||
10.8.2024 |
10.8. Äänekoski GS Äänekoski FCI2, 3, 5, 8 |
Äänekoski
GS
Äänekoski FCI2, 3, 5, 8 |
2, 3, 5, 8 | 25.07.2024 | 25.07. |
Maarit Hassinen |
Type of show | Group Show | |||||
Show | Äänekoski FCI2, 3, 5, 8 | |||||
Date | 10.8.2024 | |||||
Location | Äänekoski (Äänekosken liikuntapuisto) | |||||
Breed groups | 2, 3, 5, 8 | |||||
Organiser | ALA-KEITELEEN KENNELKERHO RY, SUOLAHDEN METSÄSTYSSEURA RY, HIETAMAN HAUKKU RY | |||||
Additional information | Myös Hietaman Haukku on järjestävä | |||||
Entries |
12.7.2024 19.7.2024 25.7.2024 Entry |
|||||
Tuomari | Maarit Hassinen | |||||
11.8.2024 |
11.8. Puolanka GS Puolanka FCI2, 3, 9, 10 |
Puolanka
GS
Puolanka FCI2, 3, 9, 10 |
2, 3, 9, 10 | 21.07.2024 | 21.07. |
Kristin Kerem |
Type of show | Group Show | |||||
Show | Puolanka FCI2, 3, 9, 10 | |||||
Date | 11.8.2024 | |||||
Location | Puolanka (Roninkangas) | |||||
Breed groups | 2, 3, 9, 10 | |||||
Organiser | PUOLANGAN KENNELKERHO R.Y., KIVARIJÄRVEN METSÄSTYSSEURA RY | |||||
Entries |
7.7.2024 21.7.2024 Entry |
|||||
Tuomari | Kristin Kerem | |||||
11.8.2024 |
11.8. Ylöjärvi GS Ylöjärvi FCI1, 2, 6, 10 |
Ylöjärvi
GS Ylöjärvi FCI1, 2, 6, 10 |
1, 2, 6, 10 | No data | No data |
Paula Rekiranta |
Type of show | Group Show | |||||
Show | Ylöjärvi FCI1, 2, 6, 10 | |||||
Date | 11.8.2024 | |||||
Location | Ylöjärvi (Teivon Ravirata) | |||||
Breed groups | 1, 2, 6, 10 | |||||
Organiser | POHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y. | |||||
Tuomari | Paula Rekiranta | |||||
11.8.2024 |
11.8. Lappeenranta PS |
Lappeenranta
PS
|
15.07.2024 | 15.07. |
Sanna Roste-Torniainen |
|
Type of show | Puppy Show | |||||
Date | 11.8.2024 | |||||
Location | Lappeenranta (Lappeenrannan Kisapuisto) | |||||
Organiser | LAPPEENRANNAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS | |||||
Junior Handler | Standard | |||||
Entries |
7.7.2024 15.7.2024 Entry |
|||||
Tuomari | Sanna Roste-Torniainen | |||||
17.8.2024 |
17.8. Kouvola NS Kouvola KR |
Kouvola
NS
Kouvola KR |
25.07.2024 | 25.07. |
Tarja Kallio |
|
Type of show | National Dog Show | |||||
Show | Kouvola KR | |||||
Date | 17.8.2024 | |||||
Location | Kouvola (Kouvolan ravirata) | |||||
Organiser | KOUVOLAN SEUDUN SEURAKOIRAKERHO RY | |||||
Junior Handler | Standard | |||||
Additional information | Kouvola Kr järjestetään samana viikonloppuna kuin Heinola kr | |||||
Entries |
18.7.2024 25.7.2024 Entry |
|||||
Tuomari | Tarja Kallio | |||||
17.-18.8.2024 |
17.-18.8. Turku NS Turun Elonäyttely |
Turku
NS Turun Elonäyttely |
la:
3, 4, 7, 8, 9 su: 1, 2, 5, 6, 10 |
No data | No data | |
Type of show | National Dog Show | |||||
Show | Turun Elonäyttely | |||||
Date | 17.-18.8.2024 | |||||
Location | Turku (Metsämäen ravirata) | |||||
Breed groups |
la:
3, 4, 7, 8, 9 su: 1, 2, 5, 6, 10 |
|||||
Organiser | TURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY, LOUNAIS-SUOMEN PYSTYKORVAYHDISTYS, LOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY, MAAKASTON ERÄSTÄJÄT RY, TURUN KÄYTTÖKOIRAKERHO RY, TURUN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY, TURUN SEUDUN KÄÄPIÖKOIRAT RY, TURUN VINTTIKOIRAKERHO, TURUNMAAN SAMOJEDISTIT RY, VARSINAIS-SUOMEN BEAGLE RY | |||||
18.8.2024 |
18.8. Heinola NS Heinola KR |
Heinola
NS
Heinola KR |
25.07.2024 | 25.07. |
Hilkka Salohalla |
|
Type of show | National Dog Show | |||||
Show | Heinola KR | |||||
Date | 18.8.2024 | |||||
Location | Heinola (Ravirata) | |||||
Organiser | HEINOLAN PALVELUS-JA SEURAKOIRA RY, HEINOLAN METSÄSTYSYHDISTYS RY | |||||
Junior Handler | Standard | |||||
Entries |
18.7.2024 25.7.2024 Entry |
|||||
Tuomari | Hilkka Salohalla | |||||
24.8.2024 |
24.8. Kokkola GS Kokkola FCI2, 5, 6, 8 |
Kokkola
GS
Kokkola FCI2, 5, 6, 8 |
2, 5, 6, 8 | 12.08.2024 | 12.08. |
Leila Stenlund |
Type of show | Group Show | |||||
Show | Kokkola FCI2, 5, 6, 8 | |||||
Date | 24.8.2024 | |||||
Location | Kokkola (Heimarin ravirata) | |||||
Breed groups | 2, 5, 6, 8 | |||||
Organiser | KESKI-POHJANMAAN KOIRAKILTA RY | |||||
Entries |
31.7.2024 12.8.2024 Entry |
|||||
Tuomari | Leila Stenlund | |||||
24.8.2024 |
24.8. Mäntsälä PS Mäntsälä pentunäyttely |
Mäntsälä
PS
Mäntsälä pentunäyttely |
04.08.2024 | 04.08. |
Perttu Ståhlberg |
|
Type of show | Puppy Show | |||||
Show | Mäntsälä pentunäyttely | |||||
Date | 24.8.2024 | |||||
Location | Mäntsälä (Seurakunnan nurmialue) | |||||
Organiser | SUOMEN SALUKIKERHO R.Y. | |||||
Entries |
14.7.2024 4.8.2024 Entry |
|||||
Tuomari | Perttu Ståhlberg | |||||
24.8.2024 |
24.8. Mikkeli GS Mikkeli FCI1, 2, 5, 8 |
Mikkeli
GS
Mikkeli FCI1, 2, 5, 8 |
1, 2, 5, 8 | 05.08.2024 | 05.08. |
Auli Haapiainen-Liikanen |
Type of show | Group Show | |||||
Show | Mikkeli FCI1, 2, 5, 8 | |||||
Date | 24.8.2024 | |||||
Location | Mikkeli (Ristiinan urheilukenttä) | |||||
Breed groups | 1, 2, 5, 8 | |||||
Organiser | RISTIINAN KOIRAKERHO RY, LAHNANIEMEN ERÄ RY, RISTIINAN METSÄSTYSSEURA RY | |||||
Entries |
28.7.2024 5.8.2024 |
|||||
Tuomari | Auli Haapiainen-Liikanen | |||||
25.8.2024 |
25.8. Kinnula GS Kinnula FCI2, 5, 6, 8 |
Kinnula
GS
Kinnula FCI2, 5, 6, 8 |
2, 5, 6, 8 | 12.08.2024 | 12.08. |
Markku Kipinä |
Type of show | Group Show | |||||
Show | Kinnula FCI2, 5, 6, 8 | |||||
Date | 25.8.2024 | |||||
Location | Kinnula (Kinnulan Urheilukenttä) | |||||
Breed groups | 2, 5, 6, 8 | |||||
Organiser | KINNULAN KENNELKERHO R.Y., PIHTIPUTAAN KENNELKERHO RY, VIITASAAREN KENNELKERHO RY | |||||
Entries |
31.7.2024 12.8.2024 Entry |
|||||
Tuomari | Markku Kipinä | |||||
31.8.2024 |
31.8. Riihimäki INT KV Riihimäki 31.08.2024 |
Riihimäki
INT
KV Riihimäki 31.08.2024 |
18.08.2024 | 18.08. |
Irina Poletaeva |
|
Type of show | International Dog Show | |||||
Show | KV Riihimäki 31.08.2024 | |||||
Date | 31.8.2024 | |||||
Location | Riihimäki (Ravirata) | |||||
Organiser | RIIHIMÄEN SEUDUN KENNELKERHO RY, ETELÄ-HÄMEEN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY, RIIHIMÄEN ERÄNKÄVIJÄT RY | |||||
Junior Handler | Finnish Championship qualification, District Championship | |||||
Entries |
14.7.2024 3.8.2024 18.8.2024 Entry |
|||||
Tuomari | Irina Poletaeva | |||||
31.8.2024 |
31.8. Siikajoki PS Siikajoki PN |
Siikajoki
PS
Siikajoki PN |
08.08.2024 | 08.08. |
Johanna Sarkkinen |
|
Type of show | Puppy Show | |||||
Show | Siikajoki PN | |||||
Date | 31.8.2024 | |||||
Location | Siikajoki (Ruukin luonto- ja hevoskeskus) | |||||
Organiser | RAAHEN KOIRAKERHO | |||||
Junior Handler | Standard | |||||
Entries |
29.7.2024 8.8.2024 Entry |
|||||
Tuomari | Johanna Sarkkinen | |||||
1.9.2024 |
1.9. Riihimäki NORD NORD Riihimäki 01.09.2024 |
Riihimäki
NORD
NORD Riihimäki 01.09.2024 |
18.08.2024 | 18.08. |
Maija Mäkinen |
|
Type of show | Nordic Show | |||||
Show | NORD Riihimäki 01.09.2024 | |||||
Date | 1.9.2024 | |||||
Location | Riihimäki (Ravirata) | |||||
Organiser | RIIHIMÄEN SEUDUN KENNELKERHO RY, ETELÄ-HÄMEEN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY, RIIHIMÄEN ERÄNKÄVIJÄT RY | |||||
Entries |
14.7.2024 3.8.2024 18.8.2024 Entry |
|||||
Tuomari | Maija Mäkinen | |||||
7.-8.9.2024 |
7.-8.9. Porvoo NS Porvoo KR 2024 |
Porvoo
NS
Porvoo KR 2024 |
la:
1, 3, 4, 5, 10 su: 2, 6, 7, 8, 9 |
18.08.2024 | 18.08. |
Marjo Järventölä |
Type of show | National Dog Show | |||||
Show | Porvoo KR 2024 | |||||
Date | 7.-8.9.2024 | |||||
Location | Porvoo (Suiston kenttä) | |||||
Breed groups |
la:
1, 3, 4, 5, 10 su: 2, 6, 7, 8, 9 |
|||||
Organiser | SUOMEN ROTTWEILERYHDISTYS R.Y., SUOMEN DOBERMANNYHDISTYS R.Y., HALKIAN METSÄSTYSYHDISTYS RY, PORVOON PALVELUSKOIRAT RY | |||||
Junior Handler | Standard, District Championship, Finnish Championship qualification | |||||
Entries |
28.7.2024 11.8.2024 18.8.2024 Entry |
|||||
Tuomari | Marjo Järventölä | |||||
7.-8.9.2024 |
7.-8.9. Helsinki NORD Vetcare syysnäyttely - Helsinki NORD |
Helsinki
NORD
Vetcare syysnäyttely - Helsinki NORD |
la:
2, 6, 7, 8, 9 su: 1, 3, 4, 5, 10 |
12.08.2024 | 12.08. |
Nina Janger |
Type of show | Nordic Show | |||||
Show | Vetcare syysnäyttely - Helsinki NORD | |||||
Date | 7.-8.9.2024 | |||||
Location | Helsinki (Tuomarinkylän Vinttikoirakeskus) | |||||
Breed groups |
la:
2, 6, 7, 8, 9 su: 1, 3, 4, 5, 10 |
|||||
Organiser | SPRINGERSPANIELIT R.Y. | |||||
Junior Handler | Standard | |||||
Entries |
22.7.2024 5.8.2024 12.8.2024 Entry |
|||||
Tuomari | Nina Janger | |||||
7.9.2024 |
7.9. Kihniö GS Kihniö FCI2, 5, 6, 8 |
Kihniö
GS
Kihniö FCI2, 5, 6, 8 |
2, 5, 6, 8 | 26.08.2024 | 26.08. |
Marianne Holm Larnemaa |
Type of show | Group Show | |||||
Show | Kihniö FCI2, 5, 6, 8 | |||||
Date | 7.9.2024 | |||||
Location | Kihniö (Yhtenäiskoulun piha-alue) | |||||
Breed groups | 2, 5, 6, 8 | |||||
Organiser | KIHNIÖN ERÄNKÄVIJÄT R.Y., MÄKIKYLÄN METSÄSTÄJÄT RY, KANKARIN METSÄSTYSSEURA RY | |||||
Entries |
7.8.2024 26.8.2024 Entry |
|||||
Tuomari | Marianne Holm Larnemaa | |||||
7.9.2024 |
7.9. Lahti PS Lahti PN |
Lahti
PS
Lahti PN |
21.08.2024 | 21.08. |
Kaisa Metteri-Gold |
|
Type of show | Puppy Show | |||||
Show | Lahti PN | |||||
Date | 7.9.2024 | |||||
Location | Lahti (Jokimaan ravikeskus, parkkipaikka) | |||||
Organiser | SUOMEN BULLTERRIERIYHDISTYS RY | |||||
Entries |
20.6.2024 9.8.2024 21.8.2024 Entry |
|||||
Tuomari | Kaisa Metteri-Gold | |||||
14.9.2024 |
14.9. Lahti PS |
Lahti
PS |
No data | No data | ||
Type of show | Puppy Show | |||||
Date | 14.9.2024 | |||||
Location | Lahti (Jokimaan ravirata) | |||||
Organiser | SUOMEN BROHOLMERYHDISTYS RY | |||||
14.9.2024 |
14.9. Jyväskylä CS Sveitsinpaimenkoirat |
Jyväskylä
CS Sveitsinpaimenkoirat |
No data | No data |
Martin König |
|
Type of show | Specialty Show | |||||
Show | Sveitsinpaimenkoirat | |||||
Date | 14.9.2024 | |||||
Location | Jyväskylä (Killerin ravirata) | |||||
Organiser | SUOMEN SVEITSINPAIMENKOIRAT R.Y. | |||||
Additional information | Tarkoitus toteuttaa erikoisnäyttelymme Killerin ryhmänäyttelyn kanssa samana viikonloppuna peräkkäisinä päivinä | |||||
Tuomari | Martin König | |||||
15.9.2024 |
15.9. Jyväskylä GS Jyväskylä FCI1, 2, 3, 9 |
Jyväskylä
GS
Jyväskylä FCI1, 2, 3, 9 |
1, 2, 3, 9 | 01.09.2024 | 01.09. |
Sebastian Harnik |
Type of show | Group Show | |||||
Show | Jyväskylä FCI1, 2, 3, 9 | |||||
Date | 15.9.2024 | |||||
Location | Jyväskylä (Kiilerin ravirata) | |||||
Breed groups | 1, 2, 3, 9 | |||||
Organiser | KESKI-SUOMEN KENNELKERHO RY | |||||
Entries |
31.7.2024 25.8.2024 1.9.2024 Entry |
|||||
Tuomari | Sebastian Harnik | |||||
21.-22.9.2024 |
21.-22.9. Hyvinkää NS |
Hyvinkää
NS |
la:
1, 5, 7, 8, 10 su: 2, 3, 4, 6, 9 |
No data | No data |
Vesa Lehtonen |
Type of show | National Dog Show | |||||
Date | 21.-22.9.2024 | |||||
Location | Hyvinkää (Kaidanpään ampumarata) | |||||
Breed groups |
la:
1, 5, 7, 8, 10 su: 2, 3, 4, 6, 9 |
|||||
Organiser | KYTÄJÄRVEN ERÄMIEHET RY, ERÄ-80 RY, HYVINKÄÄN-PALOJOEN METSÄSTYSYHDISTYS RY, HYVINKÄÄN METSÄNKÄVIJÄT RY | |||||
Additional information | lauantaina ryhmät 1,5,7,8 ja 10 sunnuntaina ryhmät 2,3,4,6 ja 9 | |||||
Tuomari | Vesa Lehtonen | |||||
21.9.2024 |
21.9. Hämeenlinna PS Hämeenlinna PN; Rajoitus 550 koiraa |
Hämeenlinna
PS
Hämeenlinna PN; Rajoitus 550 koiraa |
01.09.2024 | 01.09. |
Teija Salmi-Aalto |
|
Type of show | Puppy Show | |||||
Show | Hämeenlinna PN; Rajoitus 550 koiraa | |||||
Date | 21.9.2024 | |||||
Location | Hämeenlinna (Kauppakeskus Tuulonen) | |||||
Organiser | SUOMEN GLENNIT RY, SUOMEN KÄÄPIÖBULLTERRIERIT RY | |||||
Entries |
25.8.2024 1.9.2024 Entry |
|||||
Tuomari | Teija Salmi-Aalto | |||||
21.9.2024 |
21.9. Kajaani PS |
Kajaani
PS
|
06.09.2024 | 06.09. | ||
Type of show | Puppy Show | |||||
Date | 21.9.2024 | |||||
Location | Kajaani (Kajaanin pallohalli) | |||||
Organiser | DANDIEDINMONTINTERRIERIT-DDT RY, SUOMEN MANCHESTERINTERRIERIT RY, SUOMEN TERRIERIJÄRJESTÖ R.Y. | |||||
Junior Handler | Standard | |||||
Entries |
25.8.2024 6.9.2024 |
|||||
22.9.2024 |
22.9. Kajaani PS |
Kajaani
PS |
06.09.2024 | 06.09. | ||
Type of show | Puppy Show | |||||
Date | 22.9.2024 | |||||
Location | Kajaani (Kajaanin pallohalli) | |||||
Organiser | DANDIEDINMONTINTERRIERIT-DDT RY, SUOMEN MANCHESTERINTERRIERIT RY, SUOMEN TERRIERIJÄRJESTÖ R.Y. | |||||
Junior Handler | Standard | |||||
Entries |
25.8.2024 6.9.2024 |
|||||
28.9.2024 |
28.9. Kotka PS |
Kotka
PS |
No data | No data |
Vesa Lehtonen |
|
Type of show | Puppy Show | |||||
Date | 28.9.2024 | |||||
Location | Kotka (KKS:n halli) | |||||
Organiser | KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y. | |||||
Tuomari | Vesa Lehtonen | |||||
28.-29.9.2024 |
28.-29.9. Eckerö INT Eckerö KV 2024 |
Eckerö
INT
Eckerö KV 2024 |
la:
1, 3, 4, 5, 6, 7 su: 2, 8, 9, 10 |
03.09.2024 | 03.09. |
Colm Hastings |
Type of show | International Dog Show | |||||
Show | Eckerö KV 2024 | |||||
Date | 28.-29.9.2024 | |||||
Location | Eckerö (Eckeröhallen) | |||||
Breed groups |
la:
1, 3, 4, 5, 6, 7 su: 2, 8, 9, 10 |
|||||
Organiser | ÅLANDS KENNELDISTRIKT R.F. | |||||
Junior Handler | Standard, District Championship, Finnish Championship qualification | |||||
Entries |
16.7.2024 27.8.2024 3.9.2024 Entry |
|||||
Tuomari | Colm Hastings | |||||
29.9.2024 |
29.9. Kotka PS |
Kotka
PS |
No data | No data |
Jetta Tschokkinen |
|
Type of show | Puppy Show | |||||
Date | 29.9.2024 | |||||
Location | Kotka (KKS:n halli) | |||||
Organiser | KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y. | |||||
Tuomari | Jetta Tschokkinen | |||||
5.10.2024 |
5.10. Hämeenlinna GS Hämeenlinna FCI2, 4, 9, 10 |
Hämeenlinna
GS Hämeenlinna FCI2, 4, 9, 10 |
2, 4, 9, 10 | No data | No data |
Antti Nieminen |
Type of show | Group Show | |||||
Show | Hämeenlinna FCI2, 4, 9, 10 | |||||
Date | 5.10.2024 | |||||
Location | Hämeenlinna (Tuulosen parkkihalli) | |||||
Breed groups | 2, 4, 9, 10 | |||||
Organiser | KOIRAKERHO MUHVET RY | |||||
Tuomari | Antti Nieminen | |||||
6.10.2024 |
6.10. Hämeenlinna GS Hämeenlinna FCI2, 4, 9, 10 |
Hämeenlinna
GS Hämeenlinna FCI2, 4, 9, 10 |
2, 4, 9, 10 | No data | No data |
Virpi Leppälä |
Type of show | Group Show | |||||
Show | Hämeenlinna FCI2, 4, 9, 10 | |||||
Date | 6.10.2024 | |||||
Location | Hämeenlinna (Tuulosen parkkihalli) | |||||
Breed groups | 2, 4, 9, 10 | |||||
Organiser | KOIRAKERHO MUHVET RY | |||||
Tuomari | Virpi Leppälä | |||||
26.10.2024 |
26.10. Seinäjoki NORD |
Seinäjoki
NORD |
No data | No data | ||
Type of show | Nordic Show | |||||
Date | 26.10.2024 | |||||
Location | Seinäjoki (Seinäjoki Areena) | |||||
Organiser | ETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y. | |||||
27.10.2024 |
27.10. Seinäjoki INT |
Seinäjoki
INT |
No data | No data | ||
Type of show | International Dog Show | |||||
Date | 27.10.2024 | |||||
Location | Seinäjoki (Seinäjoki Areena) | |||||
Organiser | ETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y. | |||||
27.10.2024 |
27.10. Lahti PS Rajoitus 1000 koiraa |
Lahti
PS
Rajoitus 1000 koiraa |
03.10.2024 | 03.10. |
Olli Kokkonen |
|
Type of show | Puppy Show | |||||
Show | Rajoitus 1000 koiraa | |||||
Date | 27.10.2024 | |||||
Location | Lahti (Lahden Messukeskus) | |||||
Organiser | LAHDEN KÄYTTÖKOIRA RY | |||||
Junior Handler | Standard | |||||
Entries |
8.8.2024 26.9.2024 3.10.2024 Entry |
|||||
Tuomari | Olli Kokkonen | |||||
23.11.2024 |
23.11. Hämeenlinna PS Rajoitus 850 koiraa |
Hämeenlinna
PS Rajoitus 850 koiraa |
No data | No data | ||
Type of show | Puppy Show | |||||
Show | Rajoitus 850 koiraa | |||||
Date | 23.11.2024 | |||||
Location | Hämeenlinna (Kauppakeskus Tuulonen, parkkihalli) | |||||
Organiser | SUOMEN TANSKANDOGGI R.Y. | |||||
Additional information | Näyttelyn koiramäärä on rajoitettu 850 koiraan. | |||||
7.12.2024 |
7.12. Helsinki PS Helsinki Winner Puppy Show |
Helsinki
PS Helsinki Winner Puppy Show |
13.11.2024 | 13.11. | ||
Type of show | Puppy Show | |||||
Show | Helsinki Winner Puppy Show | |||||
Date | 7.12.2024 | |||||
Location | Helsinki (Messukeskus) | |||||
Organiser | SUOMEN KENNELLIITTO RY | |||||
Entries |
15.10.2024 5.11.2024 13.11.2024 Entry |
|||||
7.12.2024 |
7.12. Helsinki NORD Helsinki Winner 2024 |
Helsinki
NORD Helsinki Winner 2024 |
13.11.2024 | 13.11. | ||
Type of show | Nordic Show | |||||
Show | Helsinki Winner 2024 | |||||
Date | 7.12.2024 | |||||
Location | Helsinki (Messukeskus) | |||||
Organiser | SUOMEN KENNELLIITTO RY | |||||
Junior Handler | Finnish Championship qualification | |||||
Additional information | HeW-24 | |||||
Entries |
15.10.2024 5.11.2024 13.11.2024 Entry |
|||||
8.12.2024 |
8.12. Helsinki INT Voittaja Winner 2024 |
Helsinki
INT Voittaja Winner 2024 |
13.11.2024 | 13.11. | ||
Type of show | International Dog Show | |||||
Show | Voittaja Winner 2024 | |||||
Date | 8.12.2024 | |||||
Location | Helsinki (Messukeskus) | |||||
Organiser | SUOMEN KENNELLIITTO RY | |||||
Junior Handler | Finnish Championship finals | |||||
Additional information | V-24 | |||||
Entries |
15.10.2024 5.11.2024 13.11.2024 Entry |
|||||
8.12.2024 |
8.12. Helsinki PS Voittaja Puppy Show |
Helsinki
PS Voittaja Puppy Show |
13.11.2024 | 13.11. | ||
Type of show | Puppy Show | |||||
Show | Voittaja Puppy Show | |||||
Date | 8.12.2024 | |||||
Location | Helsinki (Messukeskus) | |||||
Organiser | SUOMEN KENNELLIITTO RY | |||||
Entries |
15.10.2024 5.11.2024 13.11.2024 Entry |