Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
2.8.2022
|
Paikka |
Kemi (Kemi) |
Järjestäjä |
KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Luokat |
ALO, AVO |
Ylituomari |
AULA ALLAN |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskokeen vesityö |
Aika |
2.8.2022
|
Paikka |
Keminmaa (Putkensuu, Lautiosaari) |
Järjestäjä |
KEMINSUUN METSÄSTYSSEURA R.Y. |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
PARVIAINEN MARKKU |
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Metsästyskoirien jäljestämiskoe |
Aika |
3.8.2022
|
Järjestäjä |
LÄNSI-POHJAN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS |
Luokat |
AVO, VOI |
Ylituomari |
PIRHONEN HEIKKI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Noutajien B-metsästyskoe |
Aika |
6.8.2022
|
Paikka |
Rovaniemi (Hirvas, Rovaniemi) |
Järjestäjä |
LAPIN NUUSKUT R.Y. |
Luokat |
ALO |
Ylituomari |
HARTIKAINEN JARI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Vesipelastuskoe |
Aika |
6.8.2022
|
Järjestäjä |
KOILLIS-LAPIN KENNELKERHO R.Y., ROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y. |
Luokat |
JUN, SOVE, ALO, AVO, VOI |
Ylituomari |
DUNDERFELT PASI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Vesipelastuskoe |
Aika |
6.8.2022
|
Järjestäjä |
KOILLIS-LAPIN KENNELKERHO R.Y., ROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y. |
Luokat |
JUN, SOVE, ALO, AVO, VOI |
Ylituomari |
DUNDERFELT PASI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
jäsentenvälinen |
Koemuoto |
Metsästyskoirien jäljestämiskoe |
Aika |
7.8.2022
|
Järjestäjä |
LAPIN MÄYRÄKOIRAKERHO RY |
Luokat |
AVO, VOI |
Ylituomari |
PIRHONEN HEIKKI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Noutajien B-metsästyskoe |
Aika |
7.8.2022
|
Järjestäjä |
LAPIN NUUSKUT R.Y. |
Luokat |
ALO, AVO |
Ylituomari |
HARTIKAINEN JARI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Vesipelastuskoe |
Aika |
7.8.2022
|
Järjestäjä |
KOILLIS-LAPIN KENNELKERHO R.Y., ROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y. |
Luokat |
JUN, SOVE, ALO, AVO, VOI |
Ylituomari |
DUNDERFELT PASI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Vesipelastuskoe |
Aika |
7.8.2022
|
Järjestäjä |
KOILLIS-LAPIN KENNELKERHO R.Y., ROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y. |
Luokat |
JUN, SOVE, ALO, AVO, VOI |
Ylituomari |
DUNDERFELT PASI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskokeen vesityö |
Aika |
8.8.2022
|
Paikka |
Inari (ivalo) |
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
KATAJAMAA JARMO |
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Metsästyskoirien jäljestämiskoe |
Aika |
12.8.2022
|
Järjestäjä |
LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY |
Luokat |
AVO, VOI |
Ylituomari |
PIRHONEN HEIKKI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskokeen vesityö |
Aika |
12.8.2022
|
Paikka |
Keminmaa (Putkensuu) |
Järjestäjä |
KEMIN KENNELKERHO RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
TUULANIEMI JUHA |
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Metsästyskoirien jäljestämiskoe |
Aika |
14.8.2022
|
Järjestäjä |
LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY |
Luokat |
AVO, VOI |
Ylituomari |
PIRHONEN HEIKKI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskokeen vesityö |
Aika |
15.8.2022
|
Paikka |
Inari (ivalo) |
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
JÄRVINEN JUHA |
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskokeen vesityö |
Aika |
18.8.2022
|
Paikka |
Keminmaa (Putkensuu) |
Järjestäjä |
KEMIN KENNELKERHO RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
LOUKUSA MINNA |
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
20.8.2022
|
Paikka |
Posio (Säikkä) |
Järjestäjä |
POSION KENNELKERHO R.Y. |
Ylituomari |
SARAJÄRVI KARI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Spanielien taipumuskoe |
Aika |
20.8.2022
|
Paikka |
Kittilä (Rautusjärvi) |
Järjestäjä |
LAPIN SPANIELIKERHO R.Y. |
Ylituomari |
JANNÉ NINA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
23.8.2022
|
Paikka |
Sodankylä (Lokan kylä) |
Järjestäjä |
ROVASEUDUN PYSTYKORVAKERHO RY |
Ylituomari |
MÖTTÖNEN JUHA |
Kotisivut |
www.rovapystis.net
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
23.8.2022
|
Paikka |
Sodankylä (Lokan kylä) |
Järjestäjä |
ROVASEUDUN PYSTYKORVAKERHO RY |
Ylituomari |
APPELGREN PIRJO |
Kotisivut |
www.rovapystis.net
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskokeen vesityö |
Aika |
23.8.2022
|
Paikka |
Keminmaa (Putkensuu, Lautiosaari) |
Järjestäjä |
KEMINSUUN METSÄSTYSSEURA R.Y. |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
TUULANIEMI JUHA |
Tapahtuman tyyppi |
jäsentenvälinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
26.8.2022
|
Paikka |
Pello (Rohki-halli) |
Järjestäjä |
LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY |
Ylituomari |
HUUSKO PEKKA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
26.8.2022
|
Paikka |
Kolari (Kolari, Sieppijärvi) |
Järjestäjä |
KOLARIN METSÄSTYSKOIRAYHDISTYS RY |
Ylituomari |
JUOPPERI TOMMI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
27.8.2022
|
Paikka |
Kolari (Vaattojärvi) |
Järjestäjä |
ROAN-ERÄ RY |
Ylituomari |
HUUSKO PEKKA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Noutajien taipumuskoe |
Aika |
27.8.2022
|
Järjestäjä |
LAPIN NUUSKUT R.Y. |
Ylituomari |
VAARALA JARMO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien metsäkoe (Nouto) |
Aika |
27.8.2022
|
Järjestäjä |
LAPIN KANAKOIRAYHDISTYS RY |
Luokat |
NUO, AVO |
Ylituomari |
LEINONEN JANI |
Kotisivut |
http://www.lapinkanakoirat.com/?page_id=26
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (metsä) |
Aika |
27.8.2022
|
Paikka |
Keminmaa (Keminmaa) |
Järjestäjä |
KEMINSUUN METSÄSTYSSEURA R.Y. |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
TUULANIEMI JUHA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Ajoneuvoetsintä) |
Aika |
27.8.2022
|
Paikka |
Tornio (Laivaniemi, ravirata) |
Järjestäjä |
KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Luokat |
1 |
Ylituomari |
YLILEHTO MARJA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Ulkoetsintä) |
Aika |
27.8.2022
|
Paikka |
Tornio (Laivaniemi, ravirata) |
Järjestäjä |
KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Luokat |
1 |
Ylituomari |
YLILEHTO MARJA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
27.8.2022
|
Paikka |
Kittilä (kittilä) |
Järjestäjä |
KITTILÄN SUURRIISTAKOIRAT RY |
Ylituomari |
TÖRMÄNEN JUKKA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
27.8.2022
|
Paikka |
Savukoski (Sorvortan alue) |
Järjestäjä |
KESKI-SUOMEN PUNA-MUSTAT PYSTYKORVAYHDISTY RY, ROVASEUDUN PYSTYKORVAKERHO RY |
Ylituomari |
TUOMIKOSKI ILKKA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
27.8.2022
|
Paikka |
Simo (Maliinin toimintakeskus) |
Järjestäjä |
SIMONIEMEN METSÄSTÄJÄT R.Y. |
Ylituomari |
TIIRO TIMO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
27.8.2022
|
Paikka |
Sodankylä (Kommatin maja) |
Järjestäjä |
SODANKYLÄN ERÄMIEHET RY |
Ylituomari |
VÄYRYNEN VILI-PETTERI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
27.8.2022
|
Paikka |
Rovaniemi (Misin Kylätalo) |
Järjestäjä |
ROVASEUDUN PYSTYKORVAKERHO RY |
Ylituomari |
KOTAJÄRVI AHTI |
Kotisivut |
www.rovapystis.net
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
KV-koe |
Tapahtuma |
KV-linnunhaukkukoe LINT |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
27.8.2022
|
Paikka |
Inari (Nellim) |
Järjestäjä |
OUNASJOKILAAKSON KENNELKERHO RY |
Ylituomari |
VIRTANEN ESA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Dreeverien ajokoe |
Aika |
27.8.2022
|
Järjestäjä |
MUSTANSELÄN ERÄMIEHET R.Y. |
Ylituomari |
KEMPPAINEN PASI |
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
28.8.2022
|
Järjestäjä |
ALATORNION METSÄSTYSSEURA RY |
Ylituomari |
PAJARI MIKA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
28.8.2022
|
Paikka |
Posio (Vapaa-aikatalo Pyrintö) |
Järjestäjä |
POSION KENNELKERHO R.Y. |
Ylituomari |
SEPPÄNEN NIINA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Metsästyskoirien jäljestämiskoe |
Aika |
28.8.2022
|
Järjestäjä |
LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY, ROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y. |
Luokat |
AVO, VOI |
Ylituomari |
AHOLA MARIKA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien metsäkoe (Nouto) |
Aika |
28.8.2022
|
Järjestäjä |
LAPIN KANAKOIRAYHDISTYS RY |
Luokat |
NUO, AVO |
Ylituomari |
LEINONEN JANI |
Kotisivut |
http://www.lapinkanakoirat.com/?page_id=26
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
28.8.2022
|
Paikka |
Savukoski (Sotajoen Kämppäkartano) |
Järjestäjä |
SOTAJOEN KÄMPPÄKARTANON PYSTYKORVAT RY |
Ylituomari |
SAARENKETO PERTTI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
piirimestaruuskoe |
Koemuoto |
Metsästyskoirien jäljestämiskoe |
Aika |
28.8.2022
|
Järjestäjä |
LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY, ROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y. |
Luokat |
VOI |
Ylituomari |
LUKKARINIEMI NIINA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
KV-koe |
Tapahtuma |
KV-linnunhaukkukoe LINT |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
28.8.2022
|
Paikka |
Inari (Nellim) |
Järjestäjä |
OUNASJOKILAAKSON KENNELKERHO RY |
Ylituomari |
VIRTANEN ESA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskokeen vesityö |
Aika |
31.8.2022
|
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
SIIVONEN HARRI |
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskokeen vesityö |
Aika |
2.9.2022
|
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
KATAJAMAA JARMO |
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Metsästyskoirien jäljestämiskoe |
Aika |
3.9.2022
|
Paikka |
Enontekiö (Yli-Kyrö) |
Järjestäjä |
LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY |
Luokat |
AVO, VOI |
Ylituomari |
KUKKOLA ASKO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
KV-koe |
Tapahtuma |
KV-linnunhaukkukoe LINT |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
3.9.2022
|
Paikka |
Savukoski (kunnanvirasto) |
Järjestäjä |
ROVASEUDUN PYSTYKORVAKERHO RY |
Ylituomari |
LÄNSIMÄKI HEIKKI |
Kotisivut |
www.rovapystis.net
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (metsä, jaettu) |
Aika |
3.-4.9.2022
|
Paikka |
Savukoski (savukoski/ NIESTA) |
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
NUO |
Ylituomari |
KATAJAMAA JARMO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
KV-koe |
Tapahtuma |
KV-linnunhaukkukoe LINT |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
4.9.2022
|
Paikka |
Savukoski (kunnanvirasto) |
Järjestäjä |
ROVASEUDUN PYSTYKORVAKERHO RY |
Ylituomari |
SORJONEN JUSSI |
Kotisivut |
www.rovapystis.net
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
7.9.2022
|
Paikka |
Ranua (Hosio) |
Järjestäjä |
KEMIN KENNELKERHO RY |
Ylituomari |
KOTAJÄRVI AHTI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien metsäkoe (Nouto) |
Aika |
7.9.2022
|
Järjestäjä |
KANAKOIRAKERHO R.Y., LAPIN KANAKOIRAYHDISTYS RY |
Luokat |
NUO, AVO |
Ylituomari |
LEINONEN JANI |
Kotisivut |
www.kanakoirakerho.fi
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien metsäkoe (Nouto) |
Aika |
8.9.2022
|
Järjestäjä |
KANAKOIRAKERHO R.Y., LAPIN KANAKOIRAYHDISTYS RY |
Luokat |
NUO, AVO |
Ylituomari |
LEINONEN JANI |
Kotisivut |
www.kanakoirakerho.fi
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
9.9.2022
|
Paikka |
Savukoski (SAVOTTAHAUKUT, Sotajoen kämppäkartano) |
Järjestäjä |
SOTAJOEN KÄMPPÄKARTANON PYSTYKORVAT RY |
Ylituomari |
KORHONEN HANNU |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (metsä) |
Aika |
9.9.2022
|
Järjestäjä |
KEMIN KENNELKERHO RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
NAUMANEN RAIJA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Noutajien Working Test |
Aika |
10.9.2022
|
Paikka |
Kemijärvi (Suomutuntiri) |
Järjestäjä |
LABRADORINNOUTAJAKERHO R.Y., LAPIN NUUSKUT R.Y. |
Luokat |
ALO, AVO, VOI |
Ylituomari |
AHOLA PAULIINA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
jäsentenvälinen |
Koemuoto |
Metsästyskoirien jäljestämiskoe |
Aika |
11.9.2022
|
Järjestäjä |
LAPIN MÄYRÄKOIRAKERHO RY, SUOMEN MÄYRÄKOIRALIITTO SML RY. |
Luokat |
VOI |
Ylituomari |
TUNKKARI TONI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (metsä, jaettu) |
Aika |
12.9.2022
|
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
LOUKUSA MINNA |
Kotisivut |
https://tietokanta.saksanseisojakerho.fi/koke…/12-9-2022/539
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (metsä, jaettu) |
Aika |
13.9.2022
|
Paikka |
Inari (ivalo) |
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
JÄRVINEN JUHA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Käyttäytymiskoe |
Aika |
13.9.2022
|
Paikka |
Tornio (Haukkula) |
Järjestäjä |
SPL-KEMI RY |
Ylituomari |
NUUTINEN KARI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (metsä, jaettu) |
Aika |
14.9.2022
|
Paikka |
Inari (ivalo) |
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
KATAJAMAA JARMO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
jäsentenvälinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
15.9.2022
|
Paikka |
Rovaniemi (Rautiosaari, Valajastalo) |
Järjestäjä |
VALAJASKOSKEN METS-JA KALASTUSSEURA |
Ylituomari |
PUOMINEN JUKKA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
15.9.2022
|
Paikka |
Savukoski (Hämeen Pystykorvakerhon maja) |
Järjestäjä |
HÄMEEN PYSTYKORVAKERHO R.Y., ROVASEUDUN PYSTYKORVAKERHO RY |
Ylituomari |
PITKÄNEN JANNE |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
16.9.2022
|
Järjestäjä |
NUUSKAKAIRAN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY |
Ylituomari |
KAUPPILA HANNU |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
16.9.2022
|
Paikka |
Savukoski (Hämeen Pystykorvakerhon maja) |
Järjestäjä |
HÄMEEN PYSTYKORVAKERHO R.Y., ROVASEUDUN PYSTYKORVAKERHO RY |
Ylituomari |
PITKÄNEN JANNE |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskokeen vesityö |
Aika |
16.9.2022
|
Paikka |
Utsjoki (Nuorgam) |
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
SIRKIÄ TEPPO |
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (PAHA) |
Aika |
17.9.2022
|
Järjestäjä |
ROVANIEMEN PALVELUSKOIRAKERHO R.Y. |
Luokat |
1, 2, 3 |
Ylituomari |
KALLIO WILHELMIINA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Spanielien metsästyskoe |
Aika |
17.9.2022
|
Paikka |
Inari (Köysivaara) |
Järjestäjä |
SPRINGERSPANIELIT R.Y., LAPIN SPANIELIKERHO R.Y. |
Luokat |
AVO, VOI |
Ylituomari |
PAATELMA RISTO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Ajokoe |
Aika |
17.9.2022
|
Paikka |
Tornio (Tornio) |
Järjestäjä |
TORNIONSEUDUN METSÄSTYSSEURA R.Y. |
Ylituomari |
MIKKOLA HEIKKI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Laatikkoetsintä) |
Aika |
17.9.2022
|
Järjestäjä |
KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Luokat |
1 |
Ylituomari |
BERG PÄIVI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Ulkoetsintä) |
Aika |
17.9.2022
|
Järjestäjä |
KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Luokat |
1 |
Ylituomari |
BERG PÄIVI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (metsä, jaettu) |
Aika |
17.9.2022
|
Paikka |
Utsjoki (Nuorgam) |
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
SIRKIÄ TEPPO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Noutajien B-metsästyskoe |
Aika |
17.9.2022
|
Järjestäjä |
LÄNSI-POHJAN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS |
Luokat |
ALO, VOI |
Ylituomari |
TUOMINEN PETRI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
piirimestaruuskoe |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
17.9.2022
|
Paikka |
Rovaniemi (Misin kylätalo) |
Järjestäjä |
ROVASEUDUN PYSTYKORVAKERHO RY |
Ylituomari |
NIKKOLA JARI-PEKKA |
Kotisivut |
www.rovapystis.net
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien tunturikoe (Nouto) |
Aika |
17.9.2022
|
Paikka |
Utsjoki (Camping Lapinkylä) |
Järjestäjä |
LAPIN KANAKOIRAYHDISTYS RY |
Luokat |
NUO, AVO |
Ylituomari |
VUOLTEENAHO KEIJO |
Kotisivut |
http://www.lapinkanakoirat.com/
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
KV-koe |
Tapahtuma |
KV-kanakoirien tunturikoe KATU |
Koemuoto |
Kanakoirien tunturikoe |
Aika |
17.9.2022
|
Paikka |
Utsjoki (Camping Lapinkylä) |
Järjestäjä |
LAPIN KANAKOIRAYHDISTYS RY |
Luokat |
VOI |
Ylituomari |
SOINI PEKKA |
Kotisivut |
http://www.lapinkanakoirat.com/
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
18.9.2022
|
Paikka |
Rovaniemi (Tassuvaara) |
Järjestäjä |
LAPIN NUUSKUT R.Y. |
Luokat |
AVO, EVL |
Ylituomari |
HITURI MARJA-LEENA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
18.9.2022
|
Paikka |
Rovaniemi (Tassuvaara) |
Järjestäjä |
LAPIN NUUSKUT R.Y. |
Luokat |
ALO, VOI |
Ylituomari |
HITURI MARJA-LEENA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Spanielien metsästyskoe |
Aika |
18.9.2022
|
Paikka |
Inari (Köysivaara) |
Järjestäjä |
SPRINGERSPANIELIT R.Y., LAPIN SPANIELIKERHO R.Y. |
Luokat |
AVO, VOI |
Ylituomari |
PAATELMA RISTO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Ajoneuvoetsintä) |
Aika |
18.9.2022
|
Järjestäjä |
KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Luokat |
1 |
Ylituomari |
BERG PÄIVI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Sisäetsintä) |
Aika |
18.9.2022
|
Järjestäjä |
KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Luokat |
1 |
Ylituomari |
BERG PÄIVI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (metsä, jaettu) |
Aika |
18.9.2022
|
Paikka |
Utsjoki (Nuorgam) |
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
SIRKIÄ TEPPO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Noutajien B-metsästyskoe |
Aika |
18.9.2022
|
Järjestäjä |
LÄNSI-POHJAN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS |
Luokat |
AVO, VOI |
Ylituomari |
UUSIMÄKI PEKKA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien tunturikoe (Nouto) |
Aika |
18.9.2022
|
Paikka |
Utsjoki (Camping Lapinkylä) |
Järjestäjä |
LAPIN KANAKOIRAYHDISTYS RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
TUURA JUHA |
Kotisivut |
http://www.lapinkanakoirat.com/
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
19.9.2022
|
Paikka |
Savukoski (Sotajoen Kämppäkartano) |
Järjestäjä |
SOTAJOEN KÄMPPÄKARTANON PYSTYKORVAT RY |
Ylituomari |
KORHONEN HANNU |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien tunturikoe (Nouto) |
Aika |
19.9.2022
|
Järjestäjä |
KANAKOIRAKERHO R.Y., LAPIN KANAKOIRAYHDISTYS RY |
Luokat |
NUO, AVO |
Ylituomari |
KORHONEN ILKKA |
Kotisivut |
www.kanakoirakerho.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien tunturikoe (Nouto) |
Aika |
19.9.2022
|
Järjestäjä |
KANAKOIRAKERHO R.Y., LAPIN KANAKOIRAYHDISTYS RY |
Luokat |
NUO, AVO |
Ylituomari |
HAKULI MARKKU |
Kotisivut |
www.kanakoirakerho.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien tunturikoe (Nouto) |
Aika |
20.9.2022
|
Järjestäjä |
KANAKOIRAKERHO R.Y., LAPIN KANAKOIRAYHDISTYS RY |
Luokat |
NUO, AVO |
Ylituomari |
HAKULI MARKKU |
Kotisivut |
www.kanakoirakerho.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
21.9.2022
|
Paikka |
Pello (Rohki-halli) |
Järjestäjä |
LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY |
Ylituomari |
HUUSKO PEKKA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
21.9.2022
|
Paikka |
Rovaniemi (Kivitaipale) |
Järjestäjä |
VÄLIJOEN RIISTAMIEHET RY |
Ylituomari |
KAUPPILA HANNU |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien tunturikoe (Nouto) |
Aika |
21.9.2022
|
Järjestäjä |
KANAKOIRAKERHO R.Y., LAPIN KANAKOIRAYHDISTYS RY |
Luokat |
NUO, AVO |
Ylituomari |
HAKULI MARKKU |
Kotisivut |
www.kanakoirakerho.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
21.9.2022
|
Paikka |
Tornio (Tornio) |
Järjestäjä |
TORNIONSEUDUN METSÄSTYSSEURA R.Y. |
Ylituomari |
JUUSOLA JANI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien tunturikoe |
Aika |
22.9.2022
|
Järjestäjä |
KANAKOIRAKERHO R.Y., LAPIN KANAKOIRAYHDISTYS RY |
Luokat |
VOI |
Ylituomari |
LEINONEN JANI |
Kotisivut |
www.kanakoirakerho.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien metsäkoe (Nouto) |
Aika |
23.9.2022
|
Järjestäjä |
KANAKOIRAKERHO R.Y., LAPIN KANAKOIRAYHDISTYS RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
VUOLTEENAHO KEIJO |
Kotisivut |
www.kanakoirakerho.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
23.9.2022
|
Paikka |
Kemijärvi (Tapionniemen Kyläkartano) |
Järjestäjä |
YLIKYLÄN METSÄSTYS- JA KALASTUSSEURA RY |
Ylituomari |
TUUTIJÄRVI JUHA |
Kotisivut |
www.myllypirtti.net
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien tunturikoe (Nouto) |
Aika |
23.9.2022
|
Järjestäjä |
KANAKOIRAKERHO R.Y., LAPIN KANAKOIRAYHDISTYS RY |
Luokat |
NUO, AVO |
Ylituomari |
KARPPINEN JARI |
Kotisivut |
www.kanakoirakerho.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
24.9.2022
|
Paikka |
Ranua (Ranua) |
Järjestäjä |
LAPIN KARHUKOIRAYHDISTYS RY |
Ylituomari |
ESKELINEN SEPPO |
Kotisivut |
www.karhukoira.com
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
24.9.2022
|
Paikka |
Kolari (Kolari, Sieppijärvi) |
Järjestäjä |
KOLARIN METSÄSTYSKOIRAYHDISTYS RY |
Ylituomari |
PAKISJÄRVI JANNE |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
24.9.2022
|
Paikka |
Pelkosenniemi (Suenvaara) |
Järjestäjä |
PELKOSENNIEMEN METSÄSTYSSEURA RY |
Ylituomari |
JUOPPERI TOMMI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (PAHA) |
Aika |
24.9.2022
|
Järjestäjä |
KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Luokat |
1, 2, 3 |
Ylituomari |
NUUTINEN KARI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien metsäkoe (Nouto) |
Aika |
24.9.2022
|
Järjestäjä |
KANAKOIRAKERHO R.Y., LAPIN KANAKOIRAYHDISTYS RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
VUOLTEENAHO KEIJO |
Kotisivut |
www.kanakoirakerho.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Ajokoe |
Aika |
24.9.2022
|
Järjestäjä |
ALATORNION METSÄSTYSSEURA RY |
Ylituomari |
KERÄNEN TAPANI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
24.9.2022
|
Paikka |
Kittilä (Hanhimaa) |
Järjestäjä |
OUNASJOKILAAKSON KENNELKERHO RY |
Ylituomari |
KOTAJÄRVI AHTI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
24.9.2022
|
Paikka |
Sodankylä (Tievatupa, Meltauksentie 1841, Hinganmaa) |
Järjestäjä |
METSÄSTYSSEURA NAAKIJAT RY |
Ylituomari |
LÄNSIMÄKI HEIKKI |
Kotisivut |
https://naakijat.yhdistysavain.fi/seuran-toiminta/haukkukokeet/hirv-kokeet/2022/
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
KV-koe |
Tapahtuma |
KV-hirvenhaukkukoe HIRV |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
24.9.2022
|
Paikka |
Rovaniemi (Valajas-talo, Rautiosaarentie 45, 97110 Rautiosaar) |
Järjestäjä |
KESKI-LAPIN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY |
Ylituomari |
PITKÄNEN JYRKI |
Kotisivut |
www.klhy.net
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
24.9.2022
|
Paikka |
Salla (HAUTAJÄRVI) |
Järjestäjä |
OULANGAN ERÄ-JA KALAMIEHET RY |
Ylituomari |
HARTIKAINEN KARI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien tunturikoe |
Aika |
24.9.2022
|
Järjestäjä |
KANAKOIRAKERHO R.Y., LAPIN KANAKOIRAYHDISTYS RY |
Luokat |
VOI |
Ylituomari |
LEINONEN JANI |
Kotisivut |
www.kanakoirakerho.fi
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
24.9.2022
|
Paikka |
Kittilä (Kaukonen (Kaukosen kylätalo)) |
Järjestäjä |
OUNASJOKILAAKSON KENNELKERHO RY |
Ylituomari |
KAUPPILA HANNU |
Tapahtuman tyyppi |
jäsentenvälinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
25.9.2022
|
Paikka |
Posio (Vapaa-aikatalo Pyrintö) |
Järjestäjä |
POSION KENNELKERHO R.Y. |
Ylituomari |
TUUTIJÄRVI JUHA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
25.9.2022
|
Paikka |
Pello (Rohki-halli) |
Järjestäjä |
NUUSKAKAIRAN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY, LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY |
Ylituomari |
LOHINIVA TOMMI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
25.9.2022
|
Paikka |
Rovaniemi (Kivitaipale) |
Järjestäjä |
VÄLIJOEN RIISTAMIEHET RY, HAUKITAIPALEEN ERÄMIEHET RY |
Ylituomari |
ESKELINEN ROLF |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Käyttäytymiskoe |
Aika |
25.9.2022
|
Järjestäjä |
KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Ylituomari |
NUUTINEN KARI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
25.9.2022
|
Paikka |
Sodankylä (Tievatupa, Meltauksentie 1841, Hinganmaa) |
Järjestäjä |
METSÄSTYSSEURA NAAKIJAT RY |
Ylituomari |
TYYSTÄLÄ KARI |
Kotisivut |
https://naakijat.yhdistysavain.fi/seuran-toiminta/haukkukokeet/lint-kokeet/2022/
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
25.9.2022
|
Paikka |
Kittilä (kittilä) |
Järjestäjä |
KITTILÄN SUURRIISTAKOIRAT RY |
Ylituomari |
KAUPPILA HANNU |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Ajokoe |
Aika |
25.9.2022
|
Paikka |
Simo (Malinin toimintakeskus ( Simon Ampumarata )) |
Järjestäjä |
SIMON ALAJOEN LINNUSTAJAT R.Y., SIMONKYLÄN METSÄSTYSSEURA R.Y. |
Ylituomari |
TORVELA RAIMO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
piirimestaruuskoe |
Koemuoto |
Mäyräkoirien ajokoe |
Aika |
25.9.2022
|
Järjestäjä |
LAPIN MÄYRÄKOIRAKERHO RY |
Ylituomari |
KUISMA INARI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
26.9.2022
|
Paikka |
Tornio (Karunki) |
Järjestäjä |
KARUNGIN ERÄMIEHET RY |
Ylituomari |
JUUSOLA JANI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
27.9.2022
|
Paikka |
Kemijärvi (Isokylän metsästysseuran maja) |
Järjestäjä |
ISOKYLÄN METSÄSTYSSEURA RY |
Ylituomari |
TÖRMÄNEN JUKKA |
Kotisivut |
https://isokylanmetsastysseura.fi/
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
28.9.2022
|
Paikka |
Posio (Vapaa-aikatalo Pyrintö) |
Järjestäjä |
POSION KENNELKERHO R.Y. |
Ylituomari |
PITKÄNEN JYRKI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Ajokoe |
Aika |
28.9.2022
|
Järjestäjä |
KEMIN JAHTI-JA KALAMIEHET R.Y. |
Ylituomari |
MARTIMO TAISTO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
28.9.2022
|
Paikka |
Rovaniemi (Valajastalo, Rautiosaarentie 45, 97110 Rautiosaari) |
Järjestäjä |
KESKI-LAPIN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY |
Ylituomari |
YLITALO MARKUS |
Kotisivut |
www.klhy.net
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
28.9.2022
|
Paikka |
Kolari (Kolari, Sieppijärvi) |
Järjestäjä |
KOLARIN METSÄSTYSKOIRAYHDISTYS RY |
Ylituomari |
KAUPPILA HANNU |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
29.9.2022
|
Paikka |
Keminmaa (Keminsuun MS maja) |
Järjestäjä |
KEMIN KENNELKERHO RY |
Ylituomari |
KUPARI JUHA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
30.9.2022
|
Paikka |
Kemijärvi (Tapionniemen Kyläkartano) |
Järjestäjä |
YLIKYLÄN METSÄSTYS- JA KALASTUSSEURA RY |
Ylituomari |
HELO JANNE |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
30.9.2022
|
Paikka |
Tornio (laivajärvi) |
Järjestäjä |
ALATORNION METSÄSTYSSEURA RY |
Ylituomari |
ESKELINEN SEPPO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
30.9.2022
|
Paikka |
Kittilä (kittilä) |
Järjestäjä |
KITTILÄN SUURRIISTAKOIRAT RY |
Ylituomari |
VÄYRYNEN VILI-PETTERI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (metsä, jaettu) |
Aika |
30.9.2022
|
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
MOILANEN ANTTI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (metsä, jaettu) |
Aika |
1.10.2022
|
Paikka |
Enontekiö (enontekiö) |
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
LOUKUSA MINNA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (metsä) |
Aika |
1.10.2022
|
Paikka |
Keminmaa (Keminmaa) |
Järjestäjä |
KEMINSUUN METSÄSTYSSEURA R.Y. |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
TUULANIEMI JUHA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (metsä, jaettu) |
Aika |
1.10.2022
|
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
MOILANEN ANTTI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
kotimaisten rotujen valtakunnallinen ottelu |
Tapahtuma |
Haukku-ottelu |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
1.10.2022
|
Paikka |
Inari (Ivalo(Hotelli Ivalo)) |
Järjestäjä |
KEMIN KENNELKERHO RY |
Ylituomari |
TYYSTÄLÄ KARI |
Kotisivut |
www.spj.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
kotimaisten rotujen valtakunnallinen ottelu |
Tapahtuma |
Haukku-ottelu |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
2.10.2022
|
Paikka |
Inari (Ivalo(Hotelli Ivalo)) |
Järjestäjä |
KEMIN KENNELKERHO RY |
Ylituomari |
TYYSTÄLÄ KARI |
Kotisivut |
www.spj.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (metsä) |
Aika |
4.10.2022
|
Paikka |
Inari (Ivalo) |
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
JÄRVINEN JUHA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Ajokoe |
Aika |
7.10.2022
|
Paikka |
Keminmaa (Keminsuun metsästysseuran maja) |
Järjestäjä |
KEMINSUUN METSÄSTYSSEURA R.Y. |
Ylituomari |
KVIST ERKKI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskokeen vesityö |
Aika |
7.10.2022
|
Paikka |
Inari (Muotka) |
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
JÄRVINEN JUHA |
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (metsä, jaettu) |
Aika |
8.10.2022
|
Paikka |
Inari (Muotka) |
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
SIIVONEN HARRI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskokeen vesityö |
Aika |
8.10.2022
|
Paikka |
Inari (muotka) |
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
JÄRVINEN JUHA |
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (metsä, jaettu) |
Aika |
9.10.2022
|
Paikka |
Inari (Muotka) |
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
NAUMANEN RAIJA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (FCI-PAEJ) |
Aika |
9.10.2022
|
Paikka |
Kittilä (Pakatti) |
Järjestäjä |
OUNASJOKILAAKSON KENNELKERHO RY |
Luokat |
1, 2 |
Ylituomari |
PETÄJISTÖ JUHANI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
11.10.2022
|
Paikka |
Tornio (Vojakkalan nuorisoseura) |
Järjestäjä |
VOJAKKALAN ERÄ RY |
Ylituomari |
ESKELINEN ROLF |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
12.10.2022
|
Paikka |
Rovaniemi (Valajastalo, Rautiosaarentie 45, 97110 Rautiosaari) |
Järjestäjä |
KESKI-LAPIN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY |
Ylituomari |
KUPARI JUHA |
Kotisivut |
www.klhy.net
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
jäsentenvälinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
14.10.2022
|
Paikka |
Pello (Rohki-halli) |
Järjestäjä |
LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY |
Ylituomari |
HUUSKO PEKKA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Luonnetesti |
Aika |
15.10.2022
|
Paikka |
Pello (Rohki-halli, Koulutie 14, 95700 Pello) |
Järjestäjä |
LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY |
Ylituomari |
HYNYNEN REIJO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
15.10.2022
|
Paikka |
Savukoski (kunnanvirasto) |
Järjestäjä |
ROVASEUDUN PYSTYKORVAKERHO RY |
Ylituomari |
AHTINEN JARMO |
Kotisivut |
www.rovapystis.net
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
15.10.2022
|
Paikka |
Sodankylä (Kommatin Maja) |
Järjestäjä |
SODANKYLÄN ERÄMIEHET RY |
Ylituomari |
TÖRMÄNEN JUKKA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
piirimestaruuskoe |
Koemuoto |
Ajokoe |
Aika |
15.10.2022
|
Paikka |
Tornio (laren baari) |
Järjestäjä |
VOJAKKALAN ERÄ RY |
Ylituomari |
HONKALA SEPPO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
piirimestaruuskoe |
Koemuoto |
Dreeverien ajokoe |
Aika |
15.10.2022
|
Järjestäjä |
LAPIN DREEVERIHARRASTAJAT R.Y. |
Ylituomari |
KEMPPAINEN PASI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Luonnetesti |
Aika |
16.10.2022
|
Paikka |
Pello (Rohki-halli, Koulutie 14, 95700 Pello) |
Järjestäjä |
LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY |
Ylituomari |
HYNYNEN REIJO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
16.10.2022
|
Paikka |
Rovaniemi (Kivitaipale) |
Järjestäjä |
VÄLIJOEN RIISTAMIEHET RY, HAUKITAIPALEEN ERÄMIEHET RY |
Ylituomari |
KAUPPILA HANNU |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
16.10.2022
|
Paikka |
Sodankylä (Kommatin maja, Kommatintie 25 A/B 99600 Sodankylä) |
Järjestäjä |
SODANKYLÄN ERÄMIEHET RY |
Ylituomari |
AHTINEN JARMO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Dreeverien ajokoe |
Aika |
16.10.2022
|
Järjestäjä |
MUSTANSELÄN ERÄMIEHET R.Y. |
Ylituomari |
SAARI ANTTI |
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Ajokoe |
Aika |
19.10.2022
|
Paikka |
Pello (Pello) |
Järjestäjä |
LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY |
Ylituomari |
PANNIMAA TOMI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
21.10.2022
|
Paikka |
Pello (Juoksenki) |
Järjestäjä |
NUUSKAKAIRAN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY |
Ylituomari |
ESKELINEN ROLF |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
21.10.2022
|
Paikka |
Rovaniemi (Narkaus) |
Järjestäjä |
NARKAUS-KÄMÄN ERÄ RY |
Ylituomari |
JUOPPERI TOMMI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Ajokoe |
Aika |
22.10.2022
|
Paikka |
Pelkosenniemi (Suvanto) |
Järjestäjä |
METSÄSTYSSEURA SUVANTO-KAIRA RY |
Ylituomari |
KANTOLA KAUKO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
22.10.2022
|
Paikka |
Salla (Hautajärvi) |
Järjestäjä |
OULANGAN ERÄ-JA KALAMIEHET RY |
Ylituomari |
TUUTIJÄRVI JUHA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
22.10.2022
|
Paikka |
Kemijärvi (Tapionniemen Kyläkartano) |
Järjestäjä |
YLIKYLÄN METSÄSTYS- JA KALASTUSSEURA RY |
Ylituomari |
VÄYRYNEN VILI-PETTERI |
Kotisivut |
www.myllypirtti.net
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
22.10.2022
|
Paikka |
Savukoski (Sotajoen Kämppäkartano) |
Järjestäjä |
SOTAJOEN KÄMPPÄKARTANON PYSTYKORVAT RY |
Ylituomari |
VIHAVAINEN MARJA-LIISA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
23.10.2022
|
Paikka |
Simo (Maliinin toimintakeskus) |
Järjestäjä |
SIMONIEMEN METSÄSTÄJÄT R.Y. |
Ylituomari |
PITKÄNEN JYRKI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
piirimestaruuskoe |
Koemuoto |
Beaglein ajokoe |
Aika |
23.10.2022
|
Paikka |
Rovaniemi (Valajastalo, Rautiosaari) |
Järjestäjä |
LAPIN BEAGLEKERHO RY |
Ylituomari |
NIETULA VOITTO |
Kotisivut |
https://lapinbeaglekerho.yhdistysavain.fi/
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Ajokoe |
Aika |
26.10.2022
|
Järjestäjä |
METSÄVEIKOT R.Y. |
Ylituomari |
KEMPPAINEN KYÖSTI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
piirimestaruuskoe |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
28.10.2022
|
Paikka |
Posio (Vapaa-aikatalo Pyrintö) |
Järjestäjä |
POSION KENNELKERHO R.Y. |
Ylituomari |
MOILANEN EERO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (metsä) |
Aika |
29.10.2022
|
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
SIRKIÄ TEPPO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
29.10.2022
|
Paikka |
Kittilä (kittilä) |
Järjestäjä |
KITTILÄN SUURRIISTAKOIRAT RY |
Ylituomari |
KAUPPILA HANNU |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
29.10.2022
|
Paikka |
Sodankylä (Kommatin Maja) |
Järjestäjä |
SODANKYLÄN ERÄMIEHET RY |
Ylituomari |
LÄNSIMÄKI HEIKKI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Ajokoe |
Aika |
4.11.2022
|
Paikka |
Keminmaa (Kallinkangas) |
Järjestäjä |
MERI-LAPIN KENNEL RY |
Ylituomari |
MARTIMO TAISTO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (pelto, jaettu) |
Aika |
4.11.2022
|
Paikka |
Tornio (Tornio) |
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
NUO, AVO |
Ylituomari |
MIETTUNEN ATTE |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
5.11.2022
|
Paikka |
Rovaniemi (Rovaniemi, RaKKi-areena, Suopunki 2) |
Järjestäjä |
ROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y. |
Luokat |
VOI, MES |
Ylituomari |
LINTENHOFER TYTTI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
5.11.2022
|
Paikka |
Rovaniemi (Rovaniemi, RaKKi-areena, Suopunki 2) |
Järjestäjä |
ROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y. |
Luokat |
ALO, AVO |
Ylituomari |
LINTENHOFER TYTTI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
5.11.2022
|
Paikka |
Pello (Rohki halli) |
Järjestäjä |
LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY |
Ylituomari |
HUUSKO PEKKA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Mäyräkoirien ajokoe |
Aika |
5.11.2022
|
Järjestäjä |
LAPIN MÄYRÄKOIRAKERHO RY |
Ylituomari |
AIRIAINEN KARI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
5.11.2022
|
Paikka |
Kemijärvi (Kemijärvi ( Javarus Kylätalo)Javaruksentie 2172) |
Järjestäjä |
JAVARUKSEN ERÄ R.Y. |
Ylituomari |
VÄYRYNEN VILI-PETTERI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
5.11.2022
|
Paikka |
Tornio (laivajärvi) |
Järjestäjä |
ALATORNION METSÄSTYSSEURA RY |
Ylituomari |
KAUPPILA HANNU |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (metsä) |
Aika |
5.11.2022
|
Järjestäjä |
KEMIN KENNELKERHO RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
PAUKKERI MARKO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
KV-koe |
Tapahtuma |
KV-kanakoirien erikoiskoe KAER |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (pelto) |
Aika |
5.11.2022
|
Paikka |
Tornio (tornio) |
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
VOI |
Ylituomari |
KUKKONEN MERVI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
5.11.2022
|
Paikka |
Salla (Metsästysseura Kerän maja,Kelloselkä) |
Järjestäjä |
METSÄSTYSSEURA KERÄ RY |
Ylituomari |
TUUTIJÄRVI JUHA |
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (metsä) |
Aika |
6.11.2022
|
Järjestäjä |
KEMIN KENNELKERHO RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
TUULANIEMI JUHA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
KV-koe |
Tapahtuma |
KV-kanakoirien erikoiskoe KAER |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (pelto) |
Aika |
6.11.2022
|
Paikka |
Tornio (Tornio) |
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
VOI |
Ylituomari |
JÄRVINEN JUHA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Ajokoe |
Aika |
6.11.2022
|
Paikka |
Tornio (Laren Baari, Arpela) |
Järjestäjä |
LAPIN AJOKOIRAYHDISTYS R.Y. |
Ylituomari |
KANGAS TOIVO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Ajokoe |
Aika |
9.11.2022
|
Paikka |
Pello (Pello) |
Järjestäjä |
LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY |
Ylituomari |
NIETULA VOITTO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
10.11.2022
|
Paikka |
Rovaniemi (Nuusku-halli, Vapaudentie 1) |
Järjestäjä |
LAPIN NUUSKUT R.Y. |
Luokat |
ALO, AVO |
Ylituomari |
LESKINEN TARU |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
12.11.2022
|
Paikka |
Rovaniemi (Valajastalo, Rautiosaarentie 45, 97110 Rautiosaari) |
Järjestäjä |
KESKI-LAPIN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY |
Ylituomari |
ESKELINEN SEPPO |
Kotisivut |
www.klhy.net
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
12.11.2022
|
Paikka |
Kemijärvi (Tapionniemen Kyläkartano) |
Järjestäjä |
YLIKYLÄN METSÄSTYS- JA KALASTUSSEURA RY |
Ylituomari |
LÄNSIMÄKI HEIKKI |
Kotisivut |
www.myllypirtti.net
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
12.11.2022
|
Järjestäjä |
ALATORNION METSÄSTYSSEURA RY |
Ylituomari |
KOTAJÄRVI AHTI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
12.11.2022
|
Paikka |
Tervola (Sompu-Pahtaojan ms:n maja) |
Järjestäjä |
SOMPU-PAHTAOJAN METSÄSTYSSEURA R.Y. |
Ylituomari |
KAUPPILA HANNU |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Kaikki etsintämuodot ) |
Aika |
12.11.2022
|
Paikka |
Tornio (Tornio) |
Järjestäjä |
KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Luokat |
1 |
Ylituomari |
AINASSAARI TARJA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
piirimestaruuskoe |
Koemuoto |
Ketunajokoe |
Aika |
12.11.2022
|
Paikka |
Ylitornio (Kantomaanpää, Nivan erän toimitalo) |
Järjestäjä |
NIVAN ERÄ RY |
Ylituomari |
MATTILA MARKKU |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Laatikkoetsintä) |
Aika |
13.11.2022
|
Paikka |
Tornio (Tornio) |
Järjestäjä |
KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Luokat |
1 |
Ylituomari |
AINASSAARI TARJA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Sisäetsintä) |
Aika |
13.11.2022
|
Paikka |
Tornio (Tornio) |
Järjestäjä |
KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Luokat |
2 |
Ylituomari |
AINASSAARI TARJA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
15.11.2022
|
Paikka |
Tornio (Karunki) |
Järjestäjä |
KARUNGIN ERÄMIEHET RY |
Ylituomari |
ESKELINEN ROLF |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Ajokoe |
Aika |
16.11.2022
|
Järjestäjä |
KEMIN JAHTI-JA KALAMIEHET R.Y. |
Ylituomari |
TERVONEN MARKKU |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
lohkon valintakoe; POHJA |
Tapahtuma |
Hirvimestaruus ottelun valinta POHJA |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
18.11.2022
|
Järjestäjä |
NUUSKAKAIRAN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY |
Ylituomari |
PENTINMÄKI MIKKO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Ajokoe |
Aika |
19.11.2022
|
Paikka |
Tornio (Laren baari) |
Järjestäjä |
SATTAJÄRVEN ERÄ RY |
Ylituomari |
LAUKKANEN JUHA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
20.11.2022
|
Paikka |
Rovaniemi (Rovaniemi, RaKKi-areena, Suopunki 2) |
Järjestäjä |
ROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y. |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, EVL |
Ylituomari |
HITURI MARJA-LEENA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
23.11.2022
|
Paikka |
Keminmaa (Kortenivan eräkeskus, Viitakoski) |
Järjestäjä |
LIEDAKKALAN METSÄMIEHET R.Y. |
Ylituomari |
TANHUA MARKO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
25.11.2022
|
Paikka |
Rovaniemi (Valajastalo, Rautiosaarentie 45, 97110 Rautiosaari) |
Järjestäjä |
KESKI-LAPIN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY, VÄLIJOEN RIISTAMIEHET RY |
Ylituomari |
HEIKKINEN JANNE |
Kotisivut |
www.klhy.net
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
26.11.2022
|
Paikka |
Posio (Vapaa-aikatalo Pyrintö) |
Järjestäjä |
POSION KENNELKERHO R.Y. |
Ylituomari |
VÄYRYNEN VILI-PETTERI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
26.11.2022
|
Paikka |
Pello (Rohki-halli, Koulutie 14, 95700 Pello) |
Järjestäjä |
LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY |
Luokat |
ALO, AVO |
Ylituomari |
KLINGENBERG ANNA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
26.11.2022
|
Paikka |
Pello (Rohki-halli, Koulutie 14, 95700 Pello) |
Järjestäjä |
LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
KLINGENBERG ANNA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
26.11.2022
|
Paikka |
Ylitornio (Miekojärvi) |
Järjestäjä |
NUUSKAKAIRAN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY, YLITORNION ERÄNKÄVIJÄT R.Y. |
Ylituomari |
JUOPPERI TOMMI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
KV-koe |
Tapahtuma |
KV-ajokoe BEAJ |
Koemuoto |
Beaglein ajokoe (BEAJ) |
Aika |
26.11.2022
|
Paikka |
Kemi (Kemi (Ouluntie 81, 94700 Kemi)) |
Järjestäjä |
LAPIN BEAGLEKERHO RY |
Ylituomari |
KEMPPAINEN KYÖSTI |
Kotisivut |
https://lapinbeaglekerho.yhdistysavain.fi/
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
maaottelu |
Tapahtuma |
Ajokoirien maaottelu |
Koemuoto |
Ajokoe |
Aika |
26.11.2022
|
Paikka |
Tornio (laren baari) |
Järjestäjä |
VOJAKKALAN ERÄ RY |
Ylituomari |
KANGAS TOIVO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
27.11.2022
|
Paikka |
Pello (Rohki-halli, Koulutie 14, 95700 Pello) |
Järjestäjä |
LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY |
Luokat |
VOI, MES |
Ylituomari |
KLINGENBERG ANNA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
27.11.2022
|
Paikka |
Pello (Rohki-halli, Koulutie 14, 95700 Pello) |
Järjestäjä |
LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
KLINGENBERG ANNA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
27.11.2022
|
Paikka |
Rovaniemi (Kivitaipale) |
Järjestäjä |
VÄLIJOEN RIISTAMIEHET RY, HAUKITAIPALEEN ERÄMIEHET RY |
Ylituomari |
JUOPPERI TOMMI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
maaottelu |
Tapahtuma |
Ajokoirien maaottelu |
Koemuoto |
Ajokoe |
Aika |
27.11.2022
|
Järjestäjä |
VOJAKKALAN ERÄ RY |
Ylituomari |
KANGAS TOIVO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
3.12.2022
|
Paikka |
Rovaniemi (Kivitaipale) |
Järjestäjä |
VÄLIJOEN RIISTAMIEHET RY, HAUKITAIPALEEN ERÄMIEHET RY |
Ylituomari |
SEPPÄNEN NIINA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
3.12.2022
|
Paikka |
Tornio (Vojakkalan NS) |
Järjestäjä |
TORNION HIRVIKOIRAYHDISTYS RY |
Ylituomari |
POHJANEN ALEKSI |
Kotisivut |
www.thky.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
3.12.2022
|
Paikka |
Rovaniemi (Rovaniemi, RaKKi-areena, Suopunki 2) |
Järjestäjä |
ROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y. |
Luokat |
AVO, MES |
Ylituomari |
PEKKALA ANNA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
3.12.2022
|
Paikka |
Rovaniemi (Rovaniemi, RaKKi-areena, Suopunki 2) |
Järjestäjä |
ROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y. |
Luokat |
ALO, VOI |
Ylituomari |
PEKKALA ANNA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Ajokoe |
Aika |
3.12.2022
|
Paikka |
Simo (Maliinin toimintakeskus) |
Järjestäjä |
MAKSNIEMEN ERÄMIEHET RY |
Ylituomari |
TERVONEN MARKKU |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
4.12.2022
|
Paikka |
Tornio (Vauhtikoira areena) |
Järjestäjä |
TORNION KENNELKERHO R.Y. |
Luokat |
VOI, MES |
Ylituomari |
KELHÄLÄ HELI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
4.12.2022
|
Paikka |
Tornio (Vauhtikoira areena) |
Järjestäjä |
TORNION KENNELKERHO R.Y. |
Luokat |
ALO, AVO |
Ylituomari |
KELHÄLÄ HELI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Ajokoe |
Aika |
6.12.2022
|
Paikka |
Pello (Pello) |
Järjestäjä |
LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY |
Ylituomari |
PANNIMAA TOMI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Ajokoe |
Aika |
6.12.2022
|
Paikka |
Keminmaa (Keminsuun metsästysseuran maja) |
Järjestäjä |
KEMINSUUN METSÄSTYSSEURA R.Y. |
Ylituomari |
KEMPPAINEN KYÖSTI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Ajokoe |
Aika |
10.12.2022
|
Järjestäjä |
METSÄVEIKOT R.Y. |
Ylituomari |
KVIST ERKKI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
13.12.2022
|
Paikka |
Tornio (laivajärvi) |
Järjestäjä |
ALATORNION METSÄSTYSSEURA RY |
Ylituomari |
TANHUA MARKO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
17.12.2022
|
Paikka |
Rovaniemi (Valajastalo, Rautiosaarentie 45, 97110 Rautiosaari) |
Järjestäjä |
KESKI-LAPIN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY |
Ylituomari |
VÄYRYNEN VILI-PETTERI |
Kotisivut |
www.klhy.net
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
17.12.2022
|
Paikka |
Ylitornio (Etelä-Portimojärvi) |
Järjestäjä |
NUUSKAKAIRAN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY |
Ylituomari |
HUUSKO PEKKA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
17.12.2022
|
Paikka |
Simo (Maliinin toimintakeskus) |
Järjestäjä |
SIMONIEMEN METSÄSTÄJÄT R.Y. |
Ylituomari |
KAUPPILA HANNU |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Ajokoe |
Aika |
18.12.2022
|
Paikka |
Rovaniemi (Valajastalo, Rautiosaari) |
Järjestäjä |
LAPIN BEAGLEKERHO RY |
Ylituomari |
KAARETKOSKI MIKKO |
Kotisivut |
https://lapinbeaglekerho.yhdistysavain.fi/
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Ajokoe |
Aika |
29.12.2022
|
Järjestäjä |
KEMIN JAHTI-JA KALAMIEHET R.Y. |
Ylituomari |
KEMPPAINEN KYÖSTI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Laatikkoetsintä) |
Aika |
28.1.2023
|
Paikka |
Tornio (Tornio) |
Järjestäjä |
KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Luokat |
1 |
Ylituomari |
HEIKKINEN NOORA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Sisäetsintä) |
Aika |
28.1.2023
|
Järjestäjä |
KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Luokat |
2 |
Ylituomari |
HEIKKINEN NOORA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
28.1.2023
|
Paikka |
Tornio (Vauhtikoira Areena) |
Järjestäjä |
TORNION KENNELKERHO R.Y. |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, EVL |
Ylituomari |
HITURI MARJA-LEENA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Laatikkoetsintä) |
Aika |
29.1.2023
|
Järjestäjä |
KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Luokat |
1 |
Ylituomari |
HEIKKINEN NOORA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Sisäetsintä) |
Aika |
29.1.2023
|
Järjestäjä |
KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Luokat |
1 |
Ylituomari |
HEIKKINEN NOORA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
12.2.2023
|
Paikka |
Rovaniemi (Rovaniemi, RaKKi-areena, Suopunki 2) |
Järjestäjä |
ROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y. |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
LESKINEN TARU |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
26.2.2023
|
Paikka |
Pello (Rohki-Halli) |
Järjestäjä |
LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
HEIKKINEN PIA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
26.2.2023
|
Paikka |
Pello (Rohki-Halli) |
Järjestäjä |
LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
HEIKKINEN PIA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Laatikkoetsintä) |
Aika |
11.3.2023
|
Järjestäjä |
KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Luokat |
1 |
Ylituomari |
HEIKKINEN NOORA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Laatikkoetsintä) |
Aika |
11.3.2023
|
Järjestäjä |
KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Luokat |
2 |
Ylituomari |
HEIKKINEN NOORA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien tunturikoe (Nouto) |
Aika |
11.3.2023
|
Paikka |
Utsjoki (Ismus) |
Järjestäjä |
LAPIN KANAKOIRAYHDISTYS RY |
Luokat |
NUO, AVO |
Ylituomari |
TUURA JUHA |
Kotisivut |
http://www.lapinkanakoirat.com
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Sisäetsintä) |
Aika |
12.3.2023
|
Järjestäjä |
KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Luokat |
1 |
Ylituomari |
HEIKKINEN NOORA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Sisäetsintä) |
Aika |
12.3.2023
|
Järjestäjä |
KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Luokat |
2 |
Ylituomari |
HEIKKINEN NOORA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien tunturikoe (Nouto) |
Aika |
12.3.2023
|
Paikka |
Utsjoki (Ismus) |
Järjestäjä |
LAPIN KANAKOIRAYHDISTYS RY |
Luokat |
NUO, AVO |
Ylituomari |
TUURA JUHA |
Kotisivut |
http://www.lapinkanakoirat.com
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rekikoirien kilpailukoe (SP) |
Aika |
18.-19.3.2023
|
Paikka |
Simo (Simonpirtintie 2, 95200 Simo) |
Järjestäjä |
SUOMEN SAMOJEDINKOIRAYHDISTYS R.Y., KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Ylituomari |
MIETTINEN TONI |
Kotisivut |
www.samy.fi/tapahtumakalenteri
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (metsä, jaettu) |
Aika |
24.3.2023
|
Paikka |
Inari (Inari/Utsjoki) |
Järjestäjä |
SAKSANSEISOJAKERHO R.Y. |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
JÄRVINEN JUHA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (metsä, jaettu) |
Aika |
25.3.2023
|
Paikka |
Inari (Inari/Utsjoki) |
Järjestäjä |
SAKSANSEISOJAKERHO R.Y. |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
KINNUNEN TOMMI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
25.3.2023
|
Paikka |
Rovaniemi (Nuusku-halli, Vapaudentie 1) |
Järjestäjä |
LAPIN NUUSKUT R.Y. |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
HILLEBRAND MINNA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien tunturikoe (Nouto) |
Aika |
25.3.2023
|
Paikka |
Utsjoki (Erämaja) |
Järjestäjä |
LAPIN KANAKOIRAYHDISTYS RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
LEHTO JAAKKO SAKARI |
Kotisivut |
http://www.lapinkanakoirat.com/kokeetjatulokset.php
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
26.3.2023
|
Paikka |
Rovaniemi (Nuusku-halli, Vapaudentie 1) |
Järjestäjä |
LAPIN NUUSKUT R.Y. |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
HILLEBRAND MINNA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien tunturikoe (Nouto) |
Aika |
26.3.2023
|
Paikka |
Utsjoki (Erämaja) |
Järjestäjä |
LAPIN KANAKOIRAYHDISTYS RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
LEHTO JAAKKO SAKARI |
Kotisivut |
http://www.lapinkanakoirat.com/kokeetjatulokset.php
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (metsä) |
Aika |
27.3.2023
|
Paikka |
Inari (muotka) |
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
JÄRVINEN JUHA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (metsä) |
Aika |
28.3.2023
|
Paikka |
Inari (muotka) |
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
MIETTUNEN ATTE |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
SM-koe tai muu mestaruusottelu |
Tapahtuma |
Rekikoirien SM-kilpailukoe |
Koemuoto |
Rekikoirien kilpailukoe (MD) |
Aika |
31.3.-2.4.2023
|
Paikka |
Sodankylä (Tankavaaran kultakylä) |
Järjestäjä |
SUOMALAINEN SIPERIANHUSKY SEURA RY, KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Ylituomari |
MIETTINEN TONI |
Kotisivut |
http://siperianhusky.fi/wp/tapahtumat/
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Luonnetesti |
Aika |
15.4.2023
|
Paikka |
Pello (Rohki-Halli) |
Järjestäjä |
LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY |
Ylituomari |
HYNYNEN REIJO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Luonnetesti |
Aika |
16.4.2023
|
Paikka |
Pello (Rohki-Halli) |
Järjestäjä |
LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY |
Ylituomari |
HYNYNEN REIJO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
22.4.2023
|
Paikka |
Rovaniemi (Rovaniemi, RaKKi-areena, Suopunki 2) |
Järjestäjä |
ROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y. |
Luokat |
VOI, MES |
Ylituomari |
KELHÄLÄ HELI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
22.4.2023
|
Paikka |
Rovaniemi (Rovaniemi, RaKKi-areena, Suopunki 2) |
Järjestäjä |
ROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y. |
Luokat |
ALO, AVO |
Ylituomari |
KELHÄLÄ HELI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Ajoneuvoetsintä) |
Aika |
29.4.2023
|
Järjestäjä |
KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Luokat |
1 |
Ylituomari |
PASANEN HEIDI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
29.4.2023
|
Paikka |
Tornio (Vauhtikoira Areena) |
Järjestäjä |
TORNION KENNELKERHO R.Y. |
Luokat |
VOI, MES |
Ylituomari |
PALOSAARI HEIKKI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
29.4.2023
|
Paikka |
Tornio (Vauhtikoira Areena) |
Järjestäjä |
TORNION KENNELKERHO R.Y. |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
PALOSAARI HEIKKI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Kaikki etsintämuodot ) |
Aika |
29.4.2023
|
Järjestäjä |
KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Luokat |
2 |
Ylituomari |
PASANEN HEIDI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
30.4.2023
|
Paikka |
Tornio (Vauhtikoira Areena) |
Järjestäjä |
TORNION KENNELKERHO R.Y. |
Luokat |
ALO, AVO |
Ylituomari |
PALOSAARI HEIKKI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
30.4.2023
|
Paikka |
Tornio (Vauhtikoira Areena) |
Järjestäjä |
TORNION KENNELKERHO R.Y. |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
PALOSAARI HEIKKI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Kaikki etsintämuodot ) |
Aika |
30.4.2023
|
Järjestäjä |
KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Luokat |
1 |
Ylituomari |
PASANEN HEIDI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
18.5.2023
|
Paikka |
Rovaniemi (Rovaniemi, RaKKi-areena, Suopunki 2) |
Järjestäjä |
ROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y. |
Luokat |
ALO, EVL |
Ylituomari |
HITURI MARJA-LEENA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
18.5.2023
|
Paikka |
Rovaniemi (Rovaniemi, RaKKi-areena, Suopunki 2) |
Järjestäjä |
ROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y. |
Luokat |
AVO, VOI |
Ylituomari |
HITURI MARJA-LEENA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Kaikki etsintämuodot ) |
Aika |
20.5.2023
|
Järjestäjä |
ROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y. |
Luokat |
1 |
Ylituomari |
PASANEN HEIDI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Ulkoetsintä) |
Aika |
20.5.2023
|
Järjestäjä |
ROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y. |
Luokat |
1 |
Ylituomari |
PASANEN HEIDI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Kaikki etsintämuodot ) |
Aika |
21.5.2023
|
Järjestäjä |
ROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y. |
Luokat |
2 |
Ylituomari |
PASANEN HEIDI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Sisäetsintä) |
Aika |
21.5.2023
|
Järjestäjä |
ROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y. |
Luokat |
1 |
Ylituomari |
PASANEN HEIDI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Metsästyskoirien jäljestämiskoe |
Aika |
21.5.2023
|
Järjestäjä |
LAPIN MÄYRÄKOIRAKERHO RY |
Luokat |
AVO, VOI |
Ylituomari |
FOUDILAINEN LEA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Metsästyskoirien jäljestämiskoe |
Aika |
5.6.2023
|
Paikka |
Tornio (laivajärvi) |
Järjestäjä |
ALATORNION METSÄSTYSSEURA RY |
Luokat |
AVO, VOI |
Ylituomari |
PORTHAN VILLE |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Luonnetesti |
Aika |
10.6.2023
|
Paikka |
Rovaniemi (Rovaniemi) |
Järjestäjä |
SPL-ROVANIEMI RY |
Ylituomari |
HYNYNEN REIJO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Noutajien B-metsästyskoe |
Aika |
10.6.2023
|
Paikka |
Kemi (Merilappi) |
Järjestäjä |
LÄNSI-POHJAN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS |
Luokat |
ALO, AVO |
Ylituomari |
VIMPELI JOUNI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Metsästyskoirien jäljestämiskoe |
Aika |
10.6.2023
|
Paikka |
Tornio (Tornio) |
Järjestäjä |
KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Luokat |
AVO, VOI |
Ylituomari |
JÄMSÄ EINO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Metsästyskoirien jäljestämiskoe |
Aika |
11.6.2023
|
Järjestäjä |
LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY |
Luokat |
AVO, VOI |
Ylituomari |
JÄMSÄ EINO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Noutajien taipumuskoe |
Aika |
11.6.2023
|
Paikka |
Kemi (Merilappi) |
Järjestäjä |
LÄNSI-POHJAN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS |
Ylituomari |
VIMPELI JOUNI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Luonnetesti |
Aika |
11.6.2023
|
Paikka |
Rovaniemi (Rovaniemi) |
Järjestäjä |
SPL-ROVANIEMI RY |
Ylituomari |
HYNYNEN REIJO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
piirimestaruuskoe |
Koemuoto |
Noutajien B-metsästyskoe |
Aika |
11.6.2023
|
Paikka |
Kemi (Merilappi) |
Järjestäjä |
LÄNSI-POHJAN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS |
Luokat |
VOI |
Ylituomari |
TENHUNEN MATTI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Noutajien taipumuskoe |
Aika |
17.6.2023
|
Paikka |
Rovaniemi (Rovaniemi) |
Järjestäjä |
LAPIN NUUSKUT R.Y. |
Ylituomari |
VAARALA JARMO |
Kotisivut |
https://www.lapinnuuskut.fi/
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
17.6.2023
|
Järjestäjä |
KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
KELHÄLÄ HELI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
18.6.2023
|
Järjestäjä |
KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Luokat |
VOI, MES |
Ylituomari |
KELHÄLÄ HELI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
18.6.2023
|
Järjestäjä |
KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Luokat |
ALO, AVO |
Ylituomari |
KELHÄLÄ HELI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Ajoneuvoetsintä) |
Aika |
20.6.2023
|
Järjestäjä |
KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Luokat |
1 |
Ylituomari |
ALAMOMMO PEKKA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Metsästyskoirien jäljestämiskoe |
Aika |
29.6.2023
|
Järjestäjä |
LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY |
Luokat |
AVO, VOI |
Ylituomari |
PIRHONEN HEIKKI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (PAHA) |
Aika |
30.6.2023
|
Paikka |
Rovaniemi (SPL Rovaniemi Ry:n kenttä + maastot) |
Järjestäjä |
SPL-ROVANIEMI RY |
Luokat |
1, 2, 3 |
Ylituomari |
KALLIO WILHELMIINA |
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Metsästyskoirien jäljestämiskoe |
Aika |
1.7.2023
|
Järjestäjä |
LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY |
Luokat |
AVO, VOI |
Ylituomari |
PIRHONEN HEIKKI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskokeen vesityö |
Aika |
2.7.2023
|
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
PÄRSSINEN NINA |
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Käyttäytymiskoe |
Aika |
3.7.2023
|
Paikka |
Rovaniemi (Rovaniemi) |
Järjestäjä |
SPL-ROVANIEMI RY |
Ylituomari |
KALLIO WILHELMIINA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskokeen vesityö |
Aika |
5.7.2023
|
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
LOUKUSA JUHA |
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
9.7.2023
|
Paikka |
Pello (Rohki-Halli) |
Järjestäjä |
LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
ULJAS SAARA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
9.7.2023
|
Paikka |
Pello (Rohki-Halli) |
Järjestäjä |
LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
ULJAS SAARA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
11.7.2023
|
Järjestäjä |
KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Luokat |
ALO, AVO |
Ylituomari |
KELHÄLÄ HELI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Metsästyskoirien jäljestämiskoe |
Aika |
12.7.2023
|
Järjestäjä |
LAPIN MÄYRÄKOIRAKERHO RY |
Luokat |
AVO, VOI |
Ylituomari |
PIRHONEN HEIKKI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskokeen vesityö |
Aika |
13.7.2023
|
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
MIETTUNEN ATTE |
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (PAHA) |
Aika |
15.7.2023
|
Paikka |
Kemi (Kemi) |
Järjestäjä |
KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Luokat |
1, 2, 3 |
Ylituomari |
RANTANEN JARNO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
jäsentenvälinen |
Koemuoto |
Metsästyskoirien jäljestämiskoe |
Aika |
16.7.2023
|
Paikka |
Posio (Lohiranta) |
Järjestäjä |
LAPIN MÄYRÄKOIRAKERHO RY |
Luokat |
AVO, VOI |
Ylituomari |
PIRHONEN HEIKKI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskokeen vesityö |
Aika |
16.7.2023
|
Paikka |
Inari (ivalo) |
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
JÄRVINEN JUHA |
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Kaikki etsintämuodot ) |
Aika |
26.7.2023
|
Paikka |
Kemi (Ammattiopisto Lappia, Sammonkatu 8) |
Järjestäjä |
KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Luokat |
1 |
Ylituomari |
SIRVIÖ MINNA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Laatikkoetsintä) |
Aika |
26.7.2023
|
Paikka |
Kemi (Ammattiopisto Lappia, Sammonkatu 8) |
Järjestäjä |
KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Luokat |
2 |
Ylituomari |
SIRVIÖ MINNA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Ajoneuvoetsintä) |
Aika |
27.7.2023
|
Paikka |
Kemi (Ammattiopisto Lappia, Sammonkatu 8) |
Järjestäjä |
KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Luokat |
1 |
Ylituomari |
SIRVIÖ MINNA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Kaikki etsintämuodot ) |
Aika |
27.7.2023
|
Paikka |
Kemi (Ammattiopisto Lappia, Sammonkatu 8) |
Järjestäjä |
KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Luokat |
2 |
Ylituomari |
SIRVIÖ MINNA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Noutajien B-metsästyskoe |
Aika |
29.7.2023
|
Paikka |
Rovaniemi (Rovaniemi) |
Järjestäjä |
LAPIN NUUSKUT R.Y. |
Luokat |
ALO, AVO |
Ylituomari |
LAPPALAINEN MIKA |
Kotisivut |
https://www.lapinnuuskut.fi/
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Noutajien B-metsästyskoe |
Aika |
30.7.2023
|
Paikka |
Rovaniemi (Rovaniemi) |
Järjestäjä |
LAPIN NUUSKUT R.Y. |
Luokat |
ALO, VOI |
Ylituomari |
LAPPALAINEN MIKA |
Kotisivut |
https://www.lapinnuuskut.fi/
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Metsästyskoirien jäljestämiskoe |
Aika |
30.7.2023
|
Paikka |
Rovaniemi (Perunkajärvi) |
Järjestäjä |
LAPIN NUUSKUT R.Y., LAPIN SPANIELIKERHO R.Y. |
Luokat |
AVO, VOI |
Ylituomari |
PIRHONEN HEIKKI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskokeen vesityö |
Aika |
1.8.2023
|
Paikka |
Keminmaa (Putkensuu, Lautiosaari) |
Järjestäjä |
KEMINSUUN METSÄSTYSSEURA R.Y. |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
MIETTUNEN ATTE |
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Metsästyskoirien jäljestämiskoe |
Aika |
3.8.2023
|
Järjestäjä |
LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY |
Luokat |
AVO, VOI |
Ylituomari |
PIRHONEN HEIKKI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Metsästyskoirien jäljestämiskoe |
Aika |
5.8.2023
|
Järjestäjä |
LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY |
Luokat |
AVO, VOI |
Ylituomari |
PIRHONEN HEIKKI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskokeen vesityö |
Aika |
7.8.2023
|
Paikka |
Inari (ivalo) |
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
KATAJAMAA JARMO |
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskokeen vesityö |
Aika |
8.8.2023
|
Järjestäjä |
KEMIN KENNELKERHO RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
TUULANIEMI JUHA |
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Spanielien taipumuskoe |
Aika |
11.8.2023
|
Paikka |
Kolari (Luosu) |
Järjestäjä |
COCKERSPANIELIT RY, LAPIN SPANIELIKERHO R.Y. |
Ylituomari |
KAUPPILA ANITTA |
Kotisivut |
www.cockerspanielit.org
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
12.8.2023
|
Järjestäjä |
KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
ULJAS SAARA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Metsästyskoirien jäljestämiskoe |
Aika |
13.8.2023
|
Paikka |
Kolari ((Luosu)) |
Järjestäjä |
LAPIN AJOKOIRAYHDISTYS R.Y. |
Luokat |
AVO, VOI |
Ylituomari |
KAJANDER MERJA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskokeen vesityö |
Aika |
14.8.2023
|
Järjestäjä |
KEMIN KENNELKERHO RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
TUULANIEMI JUHA |
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Ulkoetsintä) |
Aika |
19.8.2023
|
Paikka |
Ranua (Ranuanjärven leirintäalue) |
Järjestäjä |
PUDASJÄRVEN NOSETTAJAT RY |
Luokat |
1 |
Ylituomari |
PASANEN HEIDI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Sisäetsintä) |
Aika |
19.8.2023
|
Paikka |
Ranua (Ranuanjärven leirintäalue) |
Järjestäjä |
PUDASJÄRVEN NOSETTAJAT RY |
Luokat |
1 |
Ylituomari |
PASANEN HEIDI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
20.8.2023
|
Paikka |
Posio (Säikkä) |
Järjestäjä |
POSION KENNELKERHO R.Y. |
Ylituomari |
SARAJÄRVI KARI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Spanielien taipumuskoe |
Aika |
20.8.2023
|
Paikka |
Kittilä (Rautusjärvi) |
Järjestäjä |
LAPIN SPANIELIKERHO R.Y. |
Ylituomari |
JANNÉ NINA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Noutajien taipumuskoe |
Aika |
21.8.2023
|
Paikka |
Rovaniemi (Rovaniemi) |
Järjestäjä |
LAPIN NUUSKUT R.Y. |
Ylituomari |
VAARALA JARMO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskokeen vesityö |
Aika |
21.8.2023
|
Paikka |
Inari (ivalo) |
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
JÄRVINEN JUHA |
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskokeen vesityö |
Aika |
22.8.2023
|
Paikka |
Keminmaa (Putkensuu, Lautiosaari) |
Järjestäjä |
KEMINSUUN METSÄSTYSSEURA R.Y. |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
MIETTUNEN ATTE |
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Käyttäytymiskoe |
Aika |
25.8.2023
|
Paikka |
Inari (Ivalo, Vävyniemen koirankoulutus kenttä) |
Järjestäjä |
POHJOIS-LAPIN KOIRAKERHO RY. |
Ylituomari |
PETÄJISTÖ JUHANI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
26.8.2023
|
Paikka |
Rovaniemi (Kivitaipale) |
Järjestäjä |
VÄLIJOEN RIISTAMIEHET RY, HAUKITAIPALEEN ERÄMIEHET RY |
Ylituomari |
YLITALO MARKUS |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (PAJÄ) |
Aika |
26.8.2023
|
Paikka |
Inari (Ivalo) |
Järjestäjä |
POHJOIS-LAPIN KOIRAKERHO RY. |
Luokat |
1, 2, 3 |
Ylituomari |
PETÄJISTÖ JUHANI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien metsäkoe (Nouto) |
Aika |
26.8.2023
|
Järjestäjä |
LAPIN KANAKOIRAYHDISTYS RY |
Luokat |
NUO, AVO |
Ylituomari |
KOSKENNIEMI SAMULI |
Kotisivut |
http://www.lapinkanakoirat.com/?page_id=26
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (metsä) |
Aika |
26.8.2023
|
Paikka |
Keminmaa (Keminmaa) |
Järjestäjä |
KEMINSUUN METSÄSTYSSEURA R.Y. |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
MIETTUNEN ATTE |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
26.8.2023
|
26.8.
|
Tornio
|
NW
|
Laatikkoetsintä |
1 |
HELLSTEN MIIRA KATJA HELENA
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Laatikkoetsintä) |
Aika |
26.8.2023
|
Paikka |
Tornio (Laivakangas, ravirata) |
Järjestäjä |
KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Luokat |
1 |
Ylituomari |
HELLSTEN MIIRA KATJA HELENA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
26.8.2023
|
Paikka |
Savukoski (Sorvortan alue) |
Järjestäjä |
KESKI-SUOMEN PUNA-MUSTAT PYSTYKORVAYHDISTY RY, SOTAJOEN KÄMPPÄKARTANON PYSTYKORVAT RY |
Ylituomari |
SAARENKETO PERTTI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
26.8.2023
|
Paikka |
Rovaniemi (Misin kylätalo) |
Järjestäjä |
ROVASEUDUN PYSTYKORVAKERHO RY |
Ylituomari |
TYYSTÄLÄ KARI |
Kotisivut |
www.rovapystis.net
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
piirimestaruuskoe |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
26.8.2023
|
Paikka |
Rovaniemi (Rovaniemi, RaKKi-areena, Suopunki 2) |
Järjestäjä |
ROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y. |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, EVL |
Ylituomari |
LAISI HARRI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
KV-koe |
Tapahtuma |
KV-linnunhaukkukoe LINT |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
26.8.2023
|
Järjestäjä |
OUNASJOKILAAKSON KENNELKERHO RY |
Ylituomari |
AHTINEN JARMO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
KV-koe |
Tapahtuma |
KV-hirvenhaukkukoe HIRV |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
26.8.2023
|
Paikka |
Kolari (Kolari) |
Järjestäjä |
KOLARIN METSÄSTYSKOIRAYHDISTYS RY |
Ylituomari |
JUOPPERI TOMMI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
26.8.2023
|
Paikka |
Kittilä (kittilä) |
Järjestäjä |
KITTILÄN SUURRIISTAKOIRAT RY |
Ylituomari |
KAUPPILA HANNU |
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Metsästyskoirien jäljestämiskoe |
Aika |
27.8.2023
|
Paikka |
Rovaniemi (Tiainen) |
Järjestäjä |
LAPIN NUUSKUT R.Y. |
Luokat |
AVO, VOI |
Ylituomari |
AHOLA MARIKA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (PAJÄ) |
Aika |
27.8.2023
|
Paikka |
Inari (Ivalo) |
Järjestäjä |
POHJOIS-LAPIN KOIRAKERHO RY. |
Luokat |
1, 2, 3 |
Ylituomari |
PETÄJISTÖ JUHANI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien metsäkoe (Nouto) |
Aika |
27.8.2023
|
Järjestäjä |
LAPIN KANAKOIRAYHDISTYS RY |
Luokat |
NUO, AVO |
Ylituomari |
KOSKENNIEMI SAMULI |
Kotisivut |
http://www.lapinkanakoirat.com/?page_id=26
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
27.8.2023
|
Järjestäjä |
VEITSILUODON METSÄMIEHET R.Y. |
Ylituomari |
JUSSILA MIIKKA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
27.8.2023
|
27.8.
|
Tornio
|
NW
|
Sisäetsintä |
2 |
HELLSTEN MIIRA KATJA HELENA
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Sisäetsintä) |
Aika |
27.8.2023
|
Paikka |
Tornio (Laivakangas, ravirata) |
Järjestäjä |
KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Luokat |
2 |
Ylituomari |
HELLSTEN MIIRA KATJA HELENA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
27.8.2023
|
Paikka |
Kolari (Vaattojärvi) |
Järjestäjä |
ROAN-ERÄ RY |
Ylituomari |
HUUSKO PEKKA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
27.8.2023
|
Paikka |
Savukoski (Sotajoen Kämppäkartano) |
Järjestäjä |
SOTAJOEN KÄMPPÄKARTANON PYSTYKORVAT RY |
Ylituomari |
TUOMIKOSKI ILKKA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
piirimestaruuskoe |
Koemuoto |
Metsästyskoirien jäljestämiskoe |
Aika |
27.8.2023
|
Paikka |
Rovaniemi (Tiainen) |
Järjestäjä |
LAPIN NUUSKUT R.Y., LAPIN MÄYRÄKOIRAKERHO RY |
Luokat |
VOI |
Ylituomari |
VÄLITALO JUKKA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
KV-koe |
Tapahtuma |
KV-linnunhaukkukoe LINT |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
27.8.2023
|
Järjestäjä |
OUNASJOKILAAKSON KENNELKERHO RY |
Ylituomari |
SORJONEN JUSSI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
31.8.2023
|
Paikka |
Ranua (Hosio) |
Järjestäjä |
KEMIN KENNELKERHO RY |
Ylituomari |
JUSSILA MIIKKA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Metsästyskoirien jäljestämiskoe |
Aika |
31.8.2023
|
Järjestäjä |
LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY |
Luokat |
AVO, VOI |
Ylituomari |
KUKKOLA ASKO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskokeen vesityö |
Aika |
31.8.2023
|
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
SIRKIÄ TEPPO |
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskokeen vesityö |
Aika |
1.9.2023
|
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
MIETTUNEN ATTE |
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Metsästyskoirien jäljestämiskoe |
Aika |
2.9.2023
|
Järjestäjä |
LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY |
Luokat |
AVO, VOI |
Ylituomari |
KUKKOLA ASKO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (metsä, jaettu) |
Aika |
2.9.2023
|
Järjestäjä |
KEMIN KENNELKERHO RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
TUULANIEMI JUHA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
KV-koe |
Tapahtuma |
KV-linnunhaukkukoe LINT |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
2.9.2023
|
Paikka |
Savukoski (Savukosken kunnanvirasto) |
Järjestäjä |
ROVASEUDUN PYSTYKORVAKERHO RY |
Ylituomari |
NIKKOLA JARI-PEKKA |
Kotisivut |
www.rovapystis.net
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (metsä, jaettu) |
Aika |
2.9.2023
|
Paikka |
Savukoski (savukoski/ NIESTA) |
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
NUO |
Ylituomari |
MIETTUNEN ATTE |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (metsä, jaettu) |
Aika |
3.9.2023
|
Järjestäjä |
KEMIN KENNELKERHO RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
TUULANIEMI JUHA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
KV-koe |
Tapahtuma |
KV-linnunhaukkukoe LINT |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
3.9.2023
|
Paikka |
Savukoski (Savukosken kunnanvirasto) |
Järjestäjä |
ROVASEUDUN PYSTYKORVAKERHO RY |
Ylituomari |
PAJARI MIKA |
Kotisivut |
www.rovapystis.net
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (metsä, jaettu) |
Aika |
3.9.2023
|
Paikka |
Savukoski (savukoski/ NIESTA) |
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
NUO |
Ylituomari |
MIETTUNEN ATTE |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien metsäkoe (Nouto) |
Aika |
8.9.2023
|
Järjestäjä |
KANAKOIRAKERHO R.Y., LAPIN KANAKOIRAYHDISTYS RY |
Luokat |
NUO, AVO |
Ylituomari |
LEHTO JAAKKO SAKARI |
Kotisivut |
www.kanakoirakerho.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
8.9.2023
|
Paikka |
Sodankylä (Lokka) |
Järjestäjä |
ROVASEUDUN PYSTYKORVAKERHO RY |
Ylituomari |
APPELGREN PIRJO |
Kotisivut |
https://www.rovapystis.net/lokan-haukut/
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien metsäkoe (Nouto) |
Aika |
9.9.2023
|
Järjestäjä |
KANAKOIRAKERHO R.Y., LAPIN KANAKOIRAYHDISTYS RY |
Luokat |
NUO, AVO |
Ylituomari |
LEHTO JAAKKO SAKARI |
Kotisivut |
www.kanakoirakerho.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Ajokoe |
Aika |
9.9.2023
|
Paikka |
Tornio (Karunki) |
Järjestäjä |
KARUNGIN ERÄMIEHET RY |
Ylituomari |
JUNTTI ERKKI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Noutajien Working Test |
Aika |
9.9.2023
|
Järjestäjä |
LAPIN NUUSKUT R.Y. |
Luokat |
ALO, AVO, VOI |
Ylituomari |
LÄHTEENARO JANNE |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
9.9.2023
|
Paikka |
Savukoski (SAVOTTAHAUKUT, Sotajoen kämppäkartano) |
Järjestäjä |
SOTAJOEN KÄMPPÄKARTANON PYSTYKORVAT RY |
Ylituomari |
KORHONEN HANNU |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
9.9.2023
|
Paikka |
Salla (Naruska-Tuntsa) |
Järjestäjä |
SALLAN ERÄ- JA KALAMIEHET RY |
Ylituomari |
SIIRONEN PETRI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (metsä, jaettu) |
Aika |
12.9.2023
|
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
MIETTUNEN ATTE |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (metsä, jaettu) |
Aika |
13.9.2023
|
Paikka |
Inari (ivalo) |
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
KATAJAMAA JARMO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (metsä, jaettu) |
Aika |
14.9.2023
|
Paikka |
Inari (ivalo) |
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
KATAJAMAA JARMO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
15.9.2023
|
Järjestäjä |
NUUSKAKAIRAN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY |
Ylituomari |
KAUPPILA HANNU |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (metsä, jaettu) |
Aika |
15.9.2023
|
Paikka |
Utsjoki (Nuorgam) |
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
AVO, VOI |
Ylituomari |
SIRKIÄ TEPPO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskokeen vesityö |
Aika |
15.9.2023
|
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
JÄRVINEN JUHA |
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Sisäetsintä) |
Aika |
16.9.2023
|
Järjestäjä |
KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Luokat |
2 |
Ylituomari |
BERG PÄIVI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Kaikki etsintämuodot ) |
Aika |
16.9.2023
|
Järjestäjä |
KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Luokat |
1 |
Ylituomari |
BERG PÄIVI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien metsäkoe |
Aika |
16.9.2023
|
Järjestäjä |
KANAKOIRAKERHO R.Y., LAPIN KANAKOIRAYHDISTYS RY |
Luokat |
VOI |
Ylituomari |
LEINONEN JANI |
Kotisivut |
www.kanakoirakerho.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
16.9.2023
|
Paikka |
Kemijärvi (Tapionniemen Kyläkartano) |
Järjestäjä |
YLIKYLÄN METSÄSTYS- JA KALASTUSSEURA RY |
Ylituomari |
YLITALO MARKUS |
Kotisivut |
www.myllypirtti.net
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
16.9.2023
|
Paikka |
Sodankylä (Tievatupa, Meltauksentie 1841, Hinganmaa) |
Järjestäjä |
METSÄSTYSSEURA NAAKIJAT RY |
Ylituomari |
SORJONEN JUSSI |
Kotisivut |
https://naakijat.yhdistysavain.fi/seuran-toiminta/haukkukokeet/lint-kokeet/2023/
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Ajokoe |
Aika |
16.9.2023
|
Paikka |
Tornio (tapiolan maja) |
Järjestäjä |
ALATORNION METSÄSTYSSEURA RY |
Ylituomari |
MATTILA MARKKU |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (metsä, jaettu) |
Aika |
16.9.2023
|
Paikka |
Utsjoki (Nuorgam) |
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
AVO, VOI |
Ylituomari |
SIRKIÄ TEPPO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (metsä, jaettu) |
Aika |
16.9.2023
|
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
JÄRVINEN JUHA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
17.9.2023
|
Järjestäjä |
LAPIN NUUSKUT R.Y. |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, EVL |
Ylituomari |
PÄRSSINEN PIRITTA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Kaikki etsintämuodot ) |
Aika |
17.9.2023
|
Järjestäjä |
KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Luokat |
2 |
Ylituomari |
BERG PÄIVI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Sisäetsintä) |
Aika |
17.9.2023
|
Järjestäjä |
KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Luokat |
1 |
Ylituomari |
BERG PÄIVI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien metsäkoe |
Aika |
17.9.2023
|
Järjestäjä |
KANAKOIRAKERHO R.Y., LAPIN KANAKOIRAYHDISTYS RY |
Luokat |
VOI |
Ylituomari |
LEINONEN JANI |
Kotisivut |
www.kanakoirakerho.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
17.9.2023
|
Paikka |
Kemijärvi (Tapionniemen Kyläkartano) |
Järjestäjä |
YLIKYLÄN METSÄSTYS- JA KALASTUSSEURA RY |
Ylituomari |
PÖYLIÖ ARI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (metsä, jaettu) |
Aika |
17.9.2023
|
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
JÄRVINEN JUHA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
18.9.2023
|
Paikka |
Savukoski (Hämeen Pystykorvakerhon maja) |
Järjestäjä |
HÄMEEN PYSTYKORVAKERHO R.Y., ROVASEUDUN PYSTYKORVAKERHO RY |
Ylituomari |
PITKÄNEN JANNE |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
19.9.2023
|
Paikka |
Savukoski (Hämeen Pystykorvakerhon maja) |
Järjestäjä |
HÄMEEN PYSTYKORVAKERHO R.Y., ROVASEUDUN PYSTYKORVAKERHO RY |
Ylituomari |
PITKÄNEN JANNE |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Ajokoe |
Aika |
20.9.2023
|
Paikka |
Kemi (Kemin jahti ja kalamiesten toimitilat) |
Järjestäjä |
KEMIN JAHTI-JA KALAMIEHET R.Y. |
Ylituomari |
KEMPPAINEN KYÖSTI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien tunturikoe (Nouto) |
Aika |
20.9.2023
|
Järjestäjä |
KANAKOIRAKERHO R.Y., LAPIN KANAKOIRAYHDISTYS RY |
Luokat |
NUO, AVO |
Ylituomari |
KORHONEN ILKKA |
Kotisivut |
www.kanakoirakerho.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
21.9.2023
|
Paikka |
Rovaniemi (Kivitaipale) |
Järjestäjä |
VÄLIJOEN RIISTAMIEHET RY |
Ylituomari |
KAUPPILA HANNU |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
21.9.2023
|
Paikka |
Tornio (laivajärvi) |
Järjestäjä |
TORNION HIRVIKOIRAYHDISTYS RY |
Ylituomari |
ESKELINEN SEPPO |
Kotisivut |
www.thky.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien tunturikoe |
Aika |
21.9.2023
|
Järjestäjä |
KANAKOIRAKERHO R.Y., LAPIN KANAKOIRAYHDISTYS RY |
Luokat |
VOI |
Ylituomari |
KARPPINEN JARI |
Kotisivut |
www.kanakoirakerho.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien tunturikoe (Nouto) |
Aika |
21.9.2023
|
Paikka |
Utsjoki (Camping Lapinkylä) |
Järjestäjä |
LAPIN KANAKOIRAYHDISTYS RY |
Luokat |
NUO, AVO |
Ylituomari |
SOINI PEKKA |
Kotisivut |
http://www.lapinkanakoirat.com/
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien tunturikoe (Nouto) |
Aika |
22.9.2023
|
Järjestäjä |
KANAKOIRAKERHO R.Y., LAPIN KANAKOIRAYHDISTYS RY |
Luokat |
NUO, AVO |
Ylituomari |
STÅLNACKE MARKO |
Kotisivut |
www.kanakoirakerho.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
jäsentenvälinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
23.9.2023
|
Paikka |
Salla (Salla) |
Järjestäjä |
LAPIN KARHUKOIRAYHDISTYS RY |
Ylituomari |
TUUTIJÄRVI JUHA |
Kotisivut |
www.karhukoira.com
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Dreeverien ajokoe |
Aika |
23.9.2023
|
Järjestäjä |
LAPIN DREEVERIHARRASTAJAT R.Y. |
Ylituomari |
KEMPPAINEN PASI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
23.9.2023
|
Paikka |
Pello (Juoksenki) |
Järjestäjä |
NUUSKAKAIRAN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY |
Ylituomari |
LOHINIVA TOMMI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
23.9.2023
|
Paikka |
Rovaniemi (Kivitaipale) |
Järjestäjä |
VÄLIJOEN RIISTAMIEHET RY, HAUKITAIPALEEN ERÄMIEHET RY |
Ylituomari |
JUOPPERI TOMMI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
23.9.2023
|
Paikka |
Kemi (Kemin jahti ja kalamiesten toimitilat) |
Järjestäjä |
KEMIN JAHTI-JA KALAMIEHET R.Y. |
Ylituomari |
ESKELINEN SEPPO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Ajokoe |
Aika |
23.9.2023
|
Paikka |
Kemijärvi (Tapionniemen kylätalo, Tapionniemi) |
Järjestäjä |
LAPIN AJOKOIRAYHDISTYS R.Y., METSÄSTYSSEURA SUVANTO-KAIRA RY |
Ylituomari |
KANTOLA KAUKO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
23.9.2023
|
Paikka |
Sodankylä (Tievatupa, Meltauksentie 1841, Hinganmaa) |
Järjestäjä |
METSÄSTYSSEURA NAAKIJAT RY |
Ylituomari |
KUNNARI MARKO |
Kotisivut |
https://naakijat.yhdistysavain.fi/seuran-toiminta/haukkukokeet/hirv-kokeet/2023/
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
23.9.2023
|
Paikka |
Savukoski (Kylätalo Messula Tanhua) |
Järjestäjä |
KEMIN KENNELKERHO RY |
Ylituomari |
AHTINEN JARMO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
23.9.2023
|
Paikka |
Kittilä (kittilä) |
Järjestäjä |
KITTILÄN SUURRIISTAKOIRAT RY |
Ylituomari |
ESKELINEN ROLF |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
23.9.2023
|
Paikka |
Kolari (Kolari) |
Järjestäjä |
KOLARIN METSÄSTYSKOIRAYHDISTYS RY |
Ylituomari |
HARTIKAINEN KARI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Spanielien metsästyskoe |
Aika |
23.9.2023
|
Paikka |
Ylitornio (Pessalompolo) |
Järjestäjä |
SPRINGERSPANIELIT R.Y., LAPIN SPANIELIKERHO R.Y. |
Luokat |
AVO, VOI |
Ylituomari |
TASKINEN TIMO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
SM-koe tai muu mestaruusottelu |
Tapahtuma |
Kenttien voittaja |
Koemuoto |
Kanakoirien tunturikoe |
Aika |
23.9.2023
|
Järjestäjä |
KANAKOIRAKERHO R.Y., LAPIN KANAKOIRAYHDISTYS RY |
Luokat |
VOI |
Ylituomari |
HAKULI MARKKU |
Kotisivut |
www.kanakoirakerho.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
24.9.2023
|
Paikka |
Posio (Vapaa-aikatalo Pyrintö) |
Järjestäjä |
POSION KENNELKERHO R.Y. |
Ylituomari |
SEPPÄNEN NIINA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Metsästyskoirien jäljestämiskoe |
Aika |
24.9.2023
|
Paikka |
Rovaniemi (Mukkajärvi) |
Järjestäjä |
ROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y. |
Luokat |
AVO, VOI |
Ylituomari |
PELLIKKA SANNA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Spanielien metsästyskoe |
Aika |
24.9.2023
|
Paikka |
Ylitornio (Pessalompolo) |
Järjestäjä |
SPRINGERSPANIELIT R.Y., LAPIN SPANIELIKERHO R.Y. |
Luokat |
AVO, VOI |
Ylituomari |
TASKINEN TIMO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
piirimestaruuskoe |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
24.9.2023
|
Paikka |
Savukoski (Kylätalo Messula Tanhua) |
Järjestäjä |
KEMIN KENNELKERHO RY |
Ylituomari |
AHTINEN JARMO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
piirimestaruuskoe |
Koemuoto |
Mäyräkoirien ajokoe |
Aika |
24.9.2023
|
Paikka |
Ylitornio (Himovaaran Erän Maja) |
Järjestäjä |
LAPIN MÄYRÄKOIRAKERHO RY |
Ylituomari |
TALLGREN REIJO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
jäsentenvälinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
27.9.2023
|
Paikka |
Rovaniemi (Rautiosaari, Valajastalo) |
Järjestäjä |
VALAJASKOSKEN METS-JA KALASTUSSEURA |
Ylituomari |
KUNNARI MARKO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
27.9.2023
|
Paikka |
Posio (Vapaa-aikatalo Pyrintö) |
Järjestäjä |
POSION KENNELKERHO R.Y. |
Ylituomari |
PITKÄNEN JYRKI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
27.9.2023
|
Paikka |
Kolari (Kolari) |
Järjestäjä |
KOLARIN METSÄSTYSKOIRAYHDISTYS RY |
Ylituomari |
HUUSKO PEKKA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
29.9.2023
|
Paikka |
Keminmaa (Keminsuun MS maja,kivalontie 630,Keminmaa) |
Järjestäjä |
KEMIN KENNELKERHO RY |
Ylituomari |
MIETTUNEN JARI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
29.9.2023
|
Paikka |
Tornio (laivajärvi) |
Järjestäjä |
TORNION HIRVIKOIRAYHDISTYS RY |
Ylituomari |
POHJANEN ALEKSI |
Kotisivut |
www.thky.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
30.9.2023
|
Paikka |
Pelkosenniemi (Suenvaara) |
Järjestäjä |
PELKOSENNIEMEN METSÄSTYSSEURA RY |
Ylituomari |
LÄNSIMÄKI HEIKKI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
30.9.2023
|
Paikka |
Rovaniemi (Valajas-talo, Rautiosaarentie 45, 97110 Rautiosaar) |
Järjestäjä |
KESKI-LAPIN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY |
Ylituomari |
RIEPPO JUSSI |
Kotisivut |
www.klhy.net
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Noutajien B-metsästyskoe |
Aika |
30.9.2023
|
Järjestäjä |
LÄNSI-POHJAN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS |
Luokat |
AVO, VOI |
Ylituomari |
TURUNEN VESA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (metsä, jaettu) |
Aika |
30.9.2023
|
Paikka |
Enontekiö (enontekiö) |
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
LOUKUSA MINNA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
30.9.2023
|
Paikka |
Kittilä (Kaukonen) |
Järjestäjä |
OUNASJOKILAAKSON KENNELKERHO RY |
Ylituomari |
KAUPPILA HANNU |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
30.9.2023
|
Paikka |
Kittilä (Hanhimaa ) |
Järjestäjä |
OUNASJOKILAAKSON KENNELKERHO RY |
Ylituomari |
AHTINEN JARMO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
30.9.2023
|
Järjestäjä |
NUUSKAKAIRAN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY |
Ylituomari |
ESKELINEN ROLF |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
30.9.2023
|
Paikka |
Simo (Maliinin toimintakeskus) |
Järjestäjä |
SIMONIEMEN METSÄSTÄJÄT R.Y. |
Ylituomari |
MIETTUNEN JARI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
piirimestaruuskoe |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (metsä, jaettu) |
Aika |
30.9.2023
|
Paikka |
Inari (ivalo) |
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
SIIVONEN HARRI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
piirimestaruuskoe |
Koemuoto |
Ajokoe |
Aika |
30.9.2023
|
Paikka |
Pello (Pello) |
Järjestäjä |
LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY |
Ylituomari |
VIHANTA HEIKKI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
lohkon valintakoe; POHJA |
Tapahtuma |
Haukku-ottelun valinta POHJA |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
30.9.2023
|
Paikka |
Savukoski (Sotajoen Kämppäkartano) |
Järjestäjä |
SOTAJOEN KÄMPPÄKARTANON PYSTYKORVAT RY |
Ylituomari |
SAARENKETO PERTTI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
KV-koe |
Tapahtuma |
KV-hirvenhaukkukoe HIRV |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
30.9.2023
|
Järjestäjä |
SODANKYLÄN ERÄMIEHET RY |
Ylituomari |
PITKÄNEN JYRKI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
30.9.2023
|
Paikka |
Salla (Metsästysseura Kerän maja,Kelloselkä) |
Järjestäjä |
METSÄSTYSSEURA KERÄ RY |
Ylituomari |
KUNNARI MARKO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskokeen vesityö |
Aika |
30.9.2023
|
Paikka |
Inari (muotka) |
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
JÄRVINEN JUHA |
Tapahtuman tyyppi |
jäsentenvälinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
1.10.2023
|
Paikka |
Posio (Vapaa-aikatalo Pyrintö) |
Järjestäjä |
POSION KENNELKERHO R.Y. |
Ylituomari |
TUUTIJÄRVI JUHA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Ajokoe |
Aika |
1.10.2023
|
Paikka |
Rovaniemi (Välijoki) |
Järjestäjä |
LAPIN AJOKOIRAYHDISTYS R.Y., VÄLIJOEN RIISTAMIEHET RY |
Ylituomari |
KANTOLA KAUKO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Noutajien B-metsästyskoe |
Aika |
1.10.2023
|
Järjestäjä |
LÄNSI-POHJAN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS |
Luokat |
ALO, AVO, VOI |
Ylituomari |
OIKARINEN JYRKI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (metsä, jaettu) |
Aika |
1.10.2023
|
Paikka |
Inari (ivalo) |
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
JÄRVINEN JUHA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
piirimestaruuskoe |
Koemuoto |
Beaglein ajokoe |
Aika |
1.10.2023
|
Paikka |
Kemi (Kemin jahti- ja kalamiesten maja) |
Järjestäjä |
LAPIN BEAGLEKERHO RY, KEMIN JAHTI-JA KALAMIEHET R.Y. |
Ylituomari |
KEMPPAINEN KYÖSTI |
Kotisivut |
https://lapinbeaglekerho.yhdistysavain.fi/
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
lohkon valintakoe; POHJA |
Tapahtuma |
Haukku-ottelun valinta POHJA |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
1.10.2023
|
Paikka |
Savukoski (Sotajoen Kämppäkartano) |
Järjestäjä |
SOTAJOEN KÄMPPÄKARTANON PYSTYKORVAT RY |
Ylituomari |
SAARENKETO PERTTI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
lohkon valintakoe; POHJA |
Tapahtuma |
Mäyräkoirien SM-ajokokeen valinta POHJA |
Koemuoto |
Mäyräkoirien ajokoe |
Aika |
1.10.2023
|
Järjestäjä |
LAPIN MÄYRÄKOIRAKERHO RY |
Ylituomari |
KOIVISTO ESA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
4.10.2023
|
Paikka |
Rovaniemi (Valajastalo, Rautiosaarentie 45, 97110 Rautiosaari) |
Järjestäjä |
KESKI-LAPIN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY |
Ylituomari |
JUOPPERI TOMMI |
Kotisivut |
www.klhy.net
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
5.10.2023
|
Paikka |
Tornio (Kalliomaan ampumarata) |
Järjestäjä |
KARUNGIN ERÄMIEHET RY |
Ylituomari |
JUUSOLA JANI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
5.10.2023
|
Paikka |
Kittilä (Kittilä) |
Järjestäjä |
KITTILÄN SUURRIISTAKOIRAT RY |
Ylituomari |
VÄYRYNEN VILI-PETTERI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
6.10.2023
|
Paikka |
Kolari (Kolari) |
Järjestäjä |
KOLARIN METSÄSTYSKOIRAYHDISTYS RY |
Ylituomari |
HUUSKO PEKKA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Ajokoe |
Aika |
6.10.2023
|
Paikka |
Keminmaa (Keminsuun metsästysseuranmaja) |
Järjestäjä |
KEMINSUUN METSÄSTYSSEURA R.Y. |
Ylituomari |
KEMPPAINEN KYÖSTI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Metsästyskoirien jäljestämiskoe |
Aika |
7.10.2023
|
Paikka |
Rovaniemi (Muurola) |
Järjestäjä |
LAPIN MÄYRÄKOIRAKERHO RY |
Luokat |
AVO, VOI |
Ylituomari |
TURPEENOJA VESA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien tunturikoe (Nouto) |
Aika |
7.10.2023
|
Paikka |
Utsjoki (Erämaja, Tenontie 393) |
Järjestäjä |
LAPIN KANAKOIRAYHDISTYS RY |
Luokat |
NUO, AVO |
Ylituomari |
LEHTO JAAKKO SAKARI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
KV-koe |
Tapahtuma |
KV-kanakoirien tunturikoe KATU |
Koemuoto |
Kanakoirien tunturikoe |
Aika |
7.10.2023
|
Paikka |
Utsjoki (Erämaja, Tenontie 393) |
Järjestäjä |
LAPIN KANAKOIRAYHDISTYS RY |
Luokat |
VOI |
Ylituomari |
HELANDER JARMO |
Kotisivut |
http://www.lapinkanakoirat.com/
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Metsästyskoirien jäljestämiskoe |
Aika |
8.10.2023
|
Paikka |
Rovaniemi (Muurola) |
Järjestäjä |
LAPIN MÄYRÄKOIRAKERHO RY |
Luokat |
AVO, VOI |
Ylituomari |
PELLIKKA SANNA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien tunturikoe (Nouto) |
Aika |
8.10.2023
|
Paikka |
Utsjoki (Erämaja, Tenontie 393) |
Järjestäjä |
LAPIN KANAKOIRAYHDISTYS RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
HELANDER JARMO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
8.10.2023
|
Paikka |
Tornio (Vauhtikoira Areena) |
Järjestäjä |
TORNION KENNELKERHO R.Y. |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, EVL |
Ylituomari |
KIVELÄ PÄIVI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
8.10.2023
|
Paikka |
Tornio (Vauhtikoira Areena) |
Järjestäjä |
TORNION KENNELKERHO R.Y. |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, EVL |
Ylituomari |
KIVELÄ PÄIVI |
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
13.10.2023
|
Paikka |
Pello (Rohki-halli) |
Järjestäjä |
LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY |
Ylituomari |
HUUSKO PEKKA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
13.10.2023
|
Paikka |
Rovaniemi (Narkaus) |
Järjestäjä |
NARKAUS-KÄMÄN ERÄ RY |
Ylituomari |
JUOPPERI TOMMI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
14.10.2023
|
Paikka |
Pello (Rohki-halli, Koulutie 14, 95700 Pello) |
Järjestäjä |
LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
KELHÄLÄ HELI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
14.10.2023
|
Paikka |
Pello (Rohki-halli, Koulutie 14, 95700 Pello) |
Järjestäjä |
LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
KELHÄLÄ HELI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (metsä) |
Aika |
14.10.2023
|
Paikka |
Keminmaa (Keminmaa) |
Järjestäjä |
KEMINSUUN METSÄSTYSSEURA R.Y. |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
PARVIAINEN MARKKU |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
14.10.2023
|
Paikka |
Savukoski (kunnanvirasto) |
Järjestäjä |
ROVASEUDUN PYSTYKORVAKERHO RY |
Ylituomari |
AHTINEN JARMO |
Kotisivut |
www.rovapystis.net
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
piirimestaruuskoe |
Koemuoto |
Dreeverien ajokoe |
Aika |
14.10.2023
|
Järjestäjä |
LAPIN DREEVERIHARRASTAJAT R.Y. |
Ylituomari |
AHOLA JUHA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
14.10.2023
|
Paikka |
Salla (Kallunki Sarkapirtti) |
Järjestäjä |
METSÄSTYS- JA KALASTUSSEURA SAVINAN ERÄ RY |
Ylituomari |
HARTIKAINEN KARI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Dreeverien ajokoe |
Aika |
15.10.2023
|
Järjestäjä |
LAPIN DREEVERIHARRASTAJAT R.Y. |
Ylituomari |
YRJÄNHEIKKI SAMI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
18.10.2023
|
Paikka |
Tornio (laivajärvi) |
Järjestäjä |
TORNION HIRVIKOIRAYHDISTYS RY |
Ylituomari |
POHJANEN ALEKSI |
Kotisivut |
www.thky.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
21.10.2023
|
Paikka |
Posio (Vapaa-aikatalo Pyrintö) |
Järjestäjä |
POSION KENNELKERHO R.Y. |
Ylituomari |
SARAJÄRVI KARI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien metsäkoe (Nouto) |
Aika |
21.10.2023
|
Paikka |
Inari (Laanila) |
Järjestäjä |
LAPIN KANAKOIRAYHDISTYS RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
KOSKENNIEMI SAMULI |
Kotisivut |
http://www.lapinkanakoirat.com/?page_id=26
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (metsä, jaettu) |
Aika |
21.10.2023
|
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
SIIVONEN HARRI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
lohkon valintakoe; POHJA |
Tapahtuma |
Beaglein Ajovoittajaottelun valinta POHJA |
Koemuoto |
Beaglein ajokoe |
Aika |
21.10.2023
|
Paikka |
Rovaniemi (Palojärven lomakeskus) |
Järjestäjä |
LAPIN BEAGLEKERHO RY |
Ylituomari |
LAUKKANEN JUHA |
Kotisivut |
https://lapinbeaglekerho.yhdistysavain.fi/
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Palveluskoirakoe (FCI-PASU) |
Aika |
21.10.2023
|
Paikka |
Tornio (Haukkula) |
Järjestäjä |
SPL-KEMI RY |
Luokat |
1, 2, 3 |
Ylituomari |
PETÄJISTÖ JUHANI |
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien metsäkoe (Nouto) |
Aika |
22.10.2023
|
Paikka |
Inari (Laanila) |
Järjestäjä |
LAPIN KANAKOIRAYHDISTYS RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
KOSKENNIEMI SAMULI |
Kotisivut |
http://www.lapinkanakoirat.com/?page_id=26
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (metsä, jaettu) |
Aika |
25.10.2023
|
Paikka |
Inari (Muotka) |
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
KOKKO ANTTI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Ajokoe |
Aika |
25.10.2023
|
Paikka |
Keminmaa (Kemin jahti ja kalamiesten toimitilat) |
Järjestäjä |
METSÄVEIKOT R.Y. |
Ylituomari |
KEMPPAINEN KYÖSTI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (metsä, jaettu) |
Aika |
26.10.2023
|
Paikka |
Inari (Muotka) |
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
NYGREN HEIKKI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
piirimestaruuskoe |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
27.10.2023
|
Järjestäjä |
LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY |
Ylituomari |
OHTAMAA HEIKKI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Luonnetesti |
Aika |
28.10.2023
|
Paikka |
Pello (Rohkihallin piha-alue, ) |
Järjestäjä |
LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY |
Ylituomari |
HYNYNEN REIJO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Kaikki etsintämuodot ) |
Aika |
28.10.2023
|
Järjestäjä |
KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Luokat |
2 |
Ylituomari |
MÄKIKYRÖ MARIKA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Sisäetsintä) |
Aika |
28.10.2023
|
Järjestäjä |
KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Luokat |
1 |
Ylituomari |
MÄKIKYRÖ MARIKA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Käyttäytymiskoe |
Aika |
28.10.2023
|
Paikka |
Kemi (Haukkula) |
Järjestäjä |
SAKSANPAIMENKOIRALIITTO R.Y. |
Ylituomari |
ALANEN TOMI |
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Luonnetesti |
Aika |
29.10.2023
|
Paikka |
Pello (Rohkihallin piha-alue, ) |
Järjestäjä |
LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY |
Ylituomari |
HYNYNEN REIJO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Sisäetsintä) |
Aika |
29.10.2023
|
Järjestäjä |
KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Luokat |
2 |
Ylituomari |
MÄKIKYRÖ MARIKA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Kaikki etsintämuodot ) |
Aika |
29.10.2023
|
Järjestäjä |
KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Luokat |
1 |
Ylituomari |
MÄKIKYRÖ MARIKA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
1.11.2023
|
Paikka |
Rovaniemi (Valajastalo, Rautiosaarentie 45, 97110 Rautiosaari) |
Järjestäjä |
KESKI-LAPIN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY |
Ylituomari |
KUNNARI MARKO |
Kotisivut |
www.klhy.net
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Ajokoe |
Aika |
1.11.2023
|
Paikka |
Keminmaa (Kallinkangas) |
Järjestäjä |
MERI-LAPIN KENNEL RY |
Ylituomari |
MATTILA MARKKU |
Kotisivut |
www,karihaaraneramiehet.com
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (pelto, jaettu) |
Aika |
3.11.2023
|
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
NUO, AVO |
Ylituomari |
MIETTUNEN ATTE |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
4.11.2023
|
Paikka |
Rovaniemi (Kivitaipale) |
Järjestäjä |
VÄLIJOEN RIISTAMIEHET RY, HAUKITAIPALEEN ERÄMIEHET RY |
Ylituomari |
ESKELINEN ROLF |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
4.11.2023
|
Paikka |
Tornio (Laivajärvi) |
Järjestäjä |
TORNION HIRVIKOIRAYHDISTYS RY |
Ylituomari |
PAKISJÄRVI JANNE |
Kotisivut |
www.thky.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (jaettu) |
Aika |
4.11.2023
|
Järjestäjä |
KEMIN KENNELKERHO RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
PAUKKERI MARKO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
KV-koe |
Tapahtuma |
KV-kanakoirien erikoiskoe KAER |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (pelto) |
Aika |
4.11.2023
|
Paikka |
Tornio (tornio) |
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
VOI |
Ylituomari |
JÄRVINEN JUHA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
jäsentenvälinen |
Koemuoto |
Ajokoe |
Aika |
5.11.2023
|
Paikka |
Tornio (Laren Baari, Arpela) |
Järjestäjä |
LAPIN AJOKOIRAYHDISTYS R.Y. |
Ylituomari |
KAARETKOSKI MIKKO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Tottelevaisuuskoe |
Aika |
5.11.2023
|
Paikka |
Rovaniemi (Nuusku-halli, Vapaudentie 1) |
Järjestäjä |
LAPIN NUUSKUT R.Y. |
Luokat |
ALO |
Ylituomari |
HITURI MARJA-LEENA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (metsä, jaettu) |
Aika |
5.11.2023
|
Järjestäjä |
KEMIN KENNELKERHO RY |
Luokat |
NUO, AVO, VOI |
Ylituomari |
TUULANIEMI JUHA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
KV-koe |
Tapahtuma |
KV-kanakoirien erikoiskoe KAER |
Koemuoto |
Kanakoirien erikoiskoe (pelto) |
Aika |
5.11.2023
|
Paikka |
Tornio (tornio) |
Järjestäjä |
LAPIN MANNERMAISET KANAKOIRAT RY |
Luokat |
VOI |
Ylituomari |
MIETTUNEN ATTE |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Ajokoe |
Aika |
6.11.2023
|
Paikka |
Pello (Pello) |
Järjestäjä |
LÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY |
Ylituomari |
OLSEN HEIMO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
10.11.2023
|
Paikka |
Simo (Maliinin toimintakeskus) |
Järjestäjä |
SIMONIEMEN METSÄSTÄJÄT R.Y. |
Ylituomari |
KAUPPILA HANNU |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Linnunhaukkukoe |
Aika |
11.11.2023
|
Järjestäjä |
ALATORNION METSÄSTYSSEURA RY |
Ylituomari |
RAAPPANA KARI-PEKKA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
11.11.2023
|
Paikka |
Tervola (Sompu-Pahtaojan ms:n maja) |
Järjestäjä |
SOMPU-PAHTAOJAN METSÄSTYSSEURA R.Y. |
Ylituomari |
KAUPPILA HANNU |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
piirimestaruuskoe |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
12.11.2023
|
Paikka |
Tornio (Vauhtikoira-areena) |
Järjestäjä |
TORNION KENNELKERHO R.Y. |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
KELHÄLÄ HELI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
15.11.2023
|
Paikka |
Tornio (Vojakkalan Nuorisoseura) |
Järjestäjä |
VOJAKKALAN ERÄ RY |
Ylituomari |
KAUPPILA HANNU |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
17.11.2023
|
Paikka |
Kemijärvi (Tapionniemen Kyläkartano) |
Järjestäjä |
YLIKYLÄN METSÄSTYS- JA KALASTUSSEURA RY |
Ylituomari |
PITKÄNEN JYRKI |
Kotisivut |
laikajarjesto.fi
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Sisäetsintä) |
Aika |
17.11.2023
|
Paikka |
Tornio (Näätsaaren koulu) |
Järjestäjä |
KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Luokat |
2 |
Ylituomari |
KINNUNEN HANNA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
18.11.2023
|
Paikka |
Rovaniemi (Valajastalo, Rautiosaarentie 45, 97110 Rautiosaari) |
Järjestäjä |
KESKI-LAPIN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY |
Ylituomari |
ESKELINEN SEPPO |
Kotisivut |
www.klhy.net
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Laatikkoetsintä) |
Aika |
18.11.2023
|
Paikka |
Tornio (Näätsaaren koulu) |
Järjestäjä |
KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Luokat |
2 |
Ylituomari |
KINNUNEN HANNA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Sisäetsintä) |
Aika |
18.11.2023
|
Paikka |
Tornio (Näätsaaren koulu) |
Järjestäjä |
KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Luokat |
1 |
Ylituomari |
KINNUNEN HANNA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Kaikki etsintämuodot ) |
Aika |
19.11.2023
|
Paikka |
Tornio (Näätsaaren koulu) |
Järjestäjä |
KEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY |
Luokat |
1 |
Ylituomari |
MÄKIKYRÖ MARIKA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
KV-koe |
Tapahtuma |
KV-ajokoe BEAJ |
Koemuoto |
Beaglein ajokoe |
Aika |
19.11.2023
|
Järjestäjä |
LAPIN BEAGLEKERHO RY |
Ylituomari |
KAARETKOSKI MIKKO |
Kotisivut |
https://lapinbeaglekerho.yhdistysavain.fi/
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
25.11.2023
|
Paikka |
Posio (Vapaa-aikatalo Pyrintö) |
Järjestäjä |
POSION KENNELKERHO R.Y. |
Ylituomari |
KIVIMÄKI PASI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Ketunajokoe |
Aika |
25.11.2023
|
Paikka |
Posio (Perä-Posion Metson talo) |
Järjestäjä |
POSION KENNELKERHO R.Y. |
Ylituomari |
MATTILA MARKKU |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
25.11.2023
|
Paikka |
Ylitornio (Miekojärvi) |
Järjestäjä |
NUUSKAKAIRAN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY, YLITORNION ERÄNKÄVIJÄT R.Y. |
Ylituomari |
JUOPPERI TOMMI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Ketunajokoe |
Aika |
26.11.2023
|
Paikka |
Posio (Perä-Posion Metson talo) |
Järjestäjä |
POSION KENNELKERHO R.Y. |
Ylituomari |
MATTILA MARKKU |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
jäsentenvälinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
1.12.2023
|
Järjestäjä |
LAPIN KARHUKOIRAYHDISTYS RY |
Ylituomari |
LOHINIVA TOMMI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Rallytoko |
Aika |
2.12.2023
|
Paikka |
Rovaniemi (Rovaniemi, RaKKi-areena, Suopunki 2) |
Järjestäjä |
ROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y. |
Luokat |
ALO, AVO, VOI, MES |
Ylituomari |
KELHÄLÄ HELI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Ketunajokoe |
Aika |
2.12.2023
|
Paikka |
Simo (Malinin toimintakeskus Pohjoispuolentie 59 B) |
Järjestäjä |
SIMON ALAJOEN LINNUSTAJAT R.Y. |
Ylituomari |
KÄHKÖNEN HANNU |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Sisäetsintä) |
Aika |
3.12.2023
|
Paikka |
Rovaniemi (Rovaniemi) |
Järjestäjä |
ROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y. |
Luokat |
1 |
Ylituomari |
MÄKIKYRÖ MARIKA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Nosework (Sisäetsintä) |
Aika |
3.12.2023
|
Paikka |
Rovaniemi (Rovaniemi) |
Järjestäjä |
ROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y. |
Luokat |
2 |
Ylituomari |
MÄKIKYRÖ MARIKA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Beaglein ajokoe |
Aika |
3.12.2023
|
Paikka |
Kemi (Kemin jahti- ja kalamiesten maja) |
Järjestäjä |
LAPIN BEAGLEKERHO RY, KEMIN JAHTI-JA KALAMIEHET R.Y. |
Ylituomari |
PEKKALA TUULA |
Kotisivut |
https://lapinbeaglekerho.yhdistysavain.fi/
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
6.12.2023
|
Paikka |
Rovaniemi (Valajastalo, Rautiosaarentie 45, 97110 Rautiosaari) |
Järjestäjä |
KESKI-LAPIN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY |
Ylituomari |
YLITALO MARKUS |
Kotisivut |
www.klhy.net
|
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Hirvenhaukkukoe |
Aika |
9.12.2023
|
Paikka |
Simo (Maliinin toimintakeskus) |
Järjestäjä |
SIMONIEMEN METSÄSTÄJÄT R.Y. |
Ylituomari |
ESKELINEN SEPPO |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Ajokoe |
Aika |
10.12.2023
|
Paikka |
Keminmaa (Keminsuun metsästysseuranmaja) |
Järjestäjä |
KEMINSUUN METSÄSTYSSEURA R.Y. |
Ylituomari |
KEMPPAINEN KYÖSTI |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
KV-koe |
Tapahtuma |
KV-ajokoe |
Koemuoto |
Ajokoe |
Aika |
16.12.2023
|
Järjestäjä |
KEMIN JAHTI-JA KALAMIEHET R.Y. |
Ylituomari |
PETTINEN JUHA |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Ketunajokoe |
Aika |
17.12.2023
|
Paikka |
Simo (Maliinin toimintakeskus) |
Järjestäjä |
SIMONIEMEN METSÄSTÄJÄT R.Y. |
Ylituomari |
MATTILA MARKKU |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|
Tapahtuman tyyppi |
yleinen |
Koemuoto |
Ajokoe |
Aika |
28.12.2023
|
Paikka |
Tornio (Tornio Laren baari) |
Järjestäjä |
SATTAJÄRVEN ERÄ RY |
Ylituomari |
BONDEGÅRD KIM |
Tulokset |
Tulokset Jalostustietojärjestelmässä
|